Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 22.02.2014, 08:45   #1501
redmoon
 
Zarejestrowany: 17.07.2011
Skąd: miejsce w czasie i przestrzeni
Płeć: Mężczyzna
Postów: 439
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Czy można rozwijać umiejętności na parcelach publicznych ? Wiem, że na uczelnach tak, ale co z głównym otoczeniem, Przedmieściem, Lazurową Promenadą i otoczeniami wakacyjnymi ? 5 lat gram i wciąż nie wiem XD.
redmoon jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 22.02.2014, 12:50   #1502
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

redmoon, niestety, nie da się Aczkolwiek widziałam kiedyś moda na to...
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 22.02.2014, 20:44   #1503
LovettBon
 
Avatar LovettBon
 
Zarejestrowany: 07.05.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 199
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Mam problem z dwoma simami - najpierw wyskoczyło mi okienko z błędem jak po wciśnięciu "Force error", naciskam "reset" i sim się... psuje. Resetuje się sam co kilka sekund czyli jakby obraca w inną stronę, gdy klikam nim na innego sima to wyświetlają się tylko cztery opcje (schlebiaj, zabawiaj i coś jeszcze), a nawet gdy spróbuję wybrać jedną z nich to opcje znikają bo sim znowu się "resetuje". Próbowałam przeprowadzać tę rodzinę na inną parcelę i ciągle to samo. Jak ich naprawić? To simy urodzone w grze, z długim drzewem genealogicznym i nie chciałabym ich stracić
__________________
Ghosts. Commie ghosts what don't know they're dead. Hoping to steal our rockets so they can fly up and paint the moon pink and draw a Lenin face on it.
LovettBon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 23.02.2014, 09:57   #1504
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Batbox i jedziesz z tym koksem!
(polecam szczególnie opcje z "Fix" i jeszcze jednego, ale nie pamiętam nazwy...).
Rozumiem, że to taki pojedynczy przypadek?
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 23.02.2014, 10:56   #1505
LovettBon
 
Avatar LovettBon
 
Zarejestrowany: 07.05.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 199
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Batbox i jedziesz z tym koksem!
(polecam szczególnie opcje z "Fix" i jeszcze jednego, ale nie pamiętam nazwy...).
Rozumiem, że to taki pojedynczy przypadek?
Już mi się to kiedyś zdarzyło, ale pomogło po prostu przeniesienie sima na inną parcelę.
Te simy były w porządku, zepsuły się po przeprowadzce, przeniosłam ich znowu do innego domu i dalej to samo (a już w nim kiedyś grałam, więc on nie jest popsuty). Pewnie któryś ze ściągniętych z sieci domków jest inny i popsuł mi tych simów :/
Mogę prosić o jakąś instrukcję używania tego cuda na PW? Nie chcę jeszcze bardziej popsuć gry
__________________
Ghosts. Commie ghosts what don't know they're dead. Hoping to steal our rockets so they can fly up and paint the moon pink and draw a Lenin face on it.
LovettBon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 24.02.2014, 15:43   #1506
redmoon
 
Zarejestrowany: 17.07.2011
Skąd: miejsce w czasie i przestrzeni
Płeć: Mężczyzna
Postów: 439
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

@Liv - a pamiętasz gdzie go widziałaś ?
redmoon jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 27.02.2014, 19:24   #1507
LepkiePaluszki23
 
Zarejestrowany: 08.02.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 608
Reputacja: 41
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Mam pytanie
Otóż stworzyłem prawie miesiąc temu mój klan
Wprowadziłem ich do Miłowa,powyprowadzałem do innych domów i tak mój cały klan mieszka w około 9 domach.
Postanowilłem stworzyć swoje miasto i chciałem mój klan przenieść tam, ale słyszałem i sam to sprawdziłem, że jak się przeniesie rodzinę mieszkająca w oddzielnych domach do innego otoczenia to tracą, że to jego np. małżonka, siostra itp. i drzewo się psuje.
Więc mam pytanie jak mam ich przenieść do innego otoczenia aby nie zerwać ich więzi?
Zależy mi także na drzewie genealogicznym.
Pomocy
A oto te drzewo:http://imageshack.com/a/img24/2210/iqtf.png
LepkiePaluszki23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 01.03.2014, 09:00   #1508
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Bez zrywania więzi się nie da, aczkolwiek zastanawiam się, czy da się w bezpieczny sposób utworzyć nowe toczenie na starym... (ze zmianą terenu itd.) Tzn. teraz wydaje mi się, że się da, ale z ciekawości pobawię się w "przemianę" Miłowa

EDIT: na samym początku wyprowadziłam wszystkich simów ze swoich domków. Następnie teren otoczenia zamieniłam, byłych mieszkańców usuwa się raczej "normalnie" (najpierw rozłączanie więzi w SimPe u "zbędnych" simów, potem wszystko według tego poradnika i na wszelki wypadek czystki jeszcze tym programem.

Tak więc to jest najprostszy znany mi sposób na zmianę otoczenia bez przenoszenia simów i zrywania więzi Teoretycznie jest też bezpieczny, chociaż otoczenia EAxisa mają to do siebie, że mogą nagle eksplodować

Ostatnio edytowane przez Liv : 01.03.2014 - 09:37
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 01.03.2014, 11:11   #1509
LepkiePaluszki23
 
Zarejestrowany: 08.02.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 608
Reputacja: 41
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Dziękuje Liv. Szczerze nic z tego nie rozumiem ale dam radę
LepkiePaluszki23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.03.2014, 19:26   #1510
Diana
Moderator
 
Avatar Diana
 
Zarejestrowany: 22.09.2012
Płeć: Kobieta
Postów: 1,092
Reputacja: 30
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Mam problem z trybem "zmień wygląd" (po kliknięciu na lustro). Na początku wszystko jest okej, a w pewnym momencie (zawsze w tym samym, tuż przed maxisowymi rzeczami) po kliknięciu na strzałkę wyłącza mi się gra - czasem po prostu wywala do pulpitu, czasem wyświetla komunikat o zamknięciu aplikacji. Myślałam, że to wina dodatków z neta, bo do grzebania w "zmień wygląd" zmusiły mnie kolczyki mojej simki, które zaczęły migać na niebiesko (mesh i recolor jest, poprzednio jak grałam działały). Usunęłam te kolczyki oraz wszystkie podejrzane pliki, przetrzepałam Downloads Clean Installerem (znalazły się 2 wadliwe dodatki, usunęłam je). Okazało się jednak, że coś jest nie tak z maxisowymi okularami, dokładniej z tymi zaznaczonymi na czerwono TU i TU. Nie wyświetlają się na simce w Warsztacie. I tylko u kobiet tak jest, z facetami w porządku.
Ktoś wie, jak to naprawić? Niby nic szczególnie przeszkadzającego w grze, ale nie lubię udawać, że jest okej, jeśli nie jest. ;x
__________________
Diana jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dorota, karetka, nowy dom, rzeczy z internetu, serial, youtube


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 39 (0 użytkownik(ów) i 39 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:53.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023