Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 07.03.2010, 05:18   #11
MarekS
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Do tych, którzy nie mają błędów zapisu

Cytat:
Napisał anie_1981 Zobacz post
Zdziwiłbyś się, ale dodatki, mody/hacki, nie mają tu nic nic do rzeczy. Sama to sprawdzałam u siebie. Czy z nimi czy bez nich, jest dokładnie tak samo.
Gdyby tak było to gracze nie skarżyliby się na to, że po zainstalowaniu poprawki nagle nie mogą uruchomić gry, która do tej pory działała bez zarzutu, ewentualnie odwrotnie - gra staje po zainstalowaniu moda/hacka itp. ponieważ przeznaczone były do innej (starszej/nowszej) wersji gry.
Nie upieram się przy tym - nie mam TS3 i nie mogę zbyt wiele powiedzieć o stronie technicznej samej gry. Bazuję na tym co piszą ci co grają.
Cytat:
Okazuje się, że problemem jest grafika. Przynajmniej u mnie. Kompa mam silnego i pociąga bez problemów najwyższe ustawienia grafiki. Ale gra najwyraźniej ich nie pociąga...
Wybacz, ale nie bardzo rozumiem. Gra jest programem i to program stawia komputerowi pewne wymagania a nie odwrotnie. Strona, do której podałaś link pozwala określić czy komputer spełnia minimalne wymagania ale konia z rzędem temu, kto na tej podstawie będzie w stanie określić maksymalne możliwości komputera.
"Kompa mam silnego i pociąga bez problemów najwyższe ustawienia grafiki" - chyba jednak nie do końca, ponieważ później dodajesz:
Cytat:
Gdy mam ustawienia domyślne, mogę długo grać i gra się ani nie wyłącza, ani nie ma problemów z zapisywaniem się. Jak tyko dam z powrotem ustawienia na maksa, zaczynają się od nowa problemy
To, że w innych grach można grać na maksymalnych ustawieniach obrazu nie oznacza, że tak będzie z każdą grą, Nie w każdej grze masz możliwość dodawania tylu elementów otoczenia, nowych tekstur (ciuchy, fryzury itp.,itd.) co w The Sims a im więcej detali ma być widoczne tym więcej roboty ma komputer bo niezależnie od tego. że musi przedstawić Twojego Sima w najwyższych detalach to musi z taką samą dokładnością pamiętać o rosnących kwiatkach, ptaszku wydłubującym dżdżownicę z trawy czy mrówkę spacerującą po dzrzewie - to był tylko przykład
Podsumowując - zgadzam się, że głównym problemem mogą być zbyt szczegółowe ustawienia obrazu ale rozwiązanie tego problemu nie jest takie łatwe, a na pewno nie jest tanie jeżeli nie chcemy zmienić ustawień w grze. Na pewno pamięć RAM - 4GB to chyba minimum, zmiana karty graficznej - może nie tyle na szybszą, co na mającą większą pamięć video (powiedzmy 2GB ) a po tym wszystkim może okazać się, że wymiany wymaga również zasilacz (na mocniejszy). No i oczywiście pilnowanie, żeby na dysku C było przynajmniej 15 GB wolnego miejsca.
Umiar i rozsądek w ściąganiu dodatków jest jak najbardziej zalecany
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 07.03.2010, 12:39   #12
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Do tych, którzy nie mają błędów zapisu

Właśnie, że mój komp pociąga maksymalne ustawienia grafiki. "Problemy" które pojawiają się po ustawieniu grafy na maksa nie polegają na mniejszej wydajności grania. Prawdę mówiąc to ja nie widzę żadnej różnicy w graniu czy mam ustawienia grafy domyślne czy na maksa. Gra tak samo szybko pracuje. Jedyna różnica to t0o, że przy niższych ustawieniach mogę zapisać grę, a przy wyższych nie.

Ostatnio edytowane przez anie_1981 : 07.03.2010 - 12:45
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 07.03.2010, 14:17   #13
Miscreave
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Do tych, którzy nie mają błędów zapisu

- B. długo
- Całym Sunset Valley
- Nie korzystam
- Korzystam i to dużo
- Tak, ale bardzo rzadko
- Przy wyjściu z gry
- Nie używam łatek
  Odpowiedź z Cytatem
stare 08.03.2010, 13:31   #14
Upadła Dusza
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Do tych, którzy nie mają błędów zapisu

- ok 2 miesiące
- jedną
- nie
- mam troche dodatków z mts i tsr i innych
- cały czas, ledwo co simka przyjedzie, to po dwóch danich znowu wyjeżdza
- różnie, czasem dopiero jak wychodze z gry, ale przeważnie ok 20 min, czasem częściej
- od tej co była ok 2 miechy temu

czasem wyskakuje błąd zapisu, ale jak zapisuje jeszcze raz to problemu nie ma.
(wcześniej przed formatem i ponownym zainstalowaniem simów żadnych błędów nie było, chyba po ostatniej łatce zaczął się pojawiać błąd zapisu)
  Odpowiedź z Cytatem
stare 08.03.2010, 15:21   #15
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Do tych, którzy nie mają błędów zapisu

No właśnie... łatki tylko psują grę, zamiast naprawiać. Ja się teraz wdaję w dyskusję z EA na ich stronie. Wiecie co oni radzą na błędy zapisu i wyłącznie się gry? Instalowanie gry od nowa! Dają obszerną instrukcję jak grę odinstalować i wyczyścić rejestr, żeby na pewno i całkowicie ją z Windowsa usunąć....

Odpisałam im właśnie co o tym myślę. Oczywiście jak najgrzeczniej. Gra po góra tygodniu znowu zaczyna wariować. Więc po co ją w kółko od nowa instalować? To oni popsuli grę, a teraz zwalają na niestabilność naszych komputerów. Wszystko, byle się tylko nie przyznać, że nie mają pojęcia co to za problem i jak go naprawić...
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08.03.2010, 19:49   #16
Searle
 
Avatar Searle
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Skąd: Dolny Śląsk
Wiek: 38
Płeć: Kobieta
Postów: 4,168
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Do tych, którzy nie mają błędów zapisu

Cytat:
Napisał anie_1981 Zobacz post
Gdy pytałam o to, jak długo gracie na jednym zapisie, to mi tak bardziej chodziło o to, jak długo macie tego save'a. Ja mam mojego właśnie parę miechów. To też jest ważne, bo na świeżo założonym save'ie nie mam w ogóle problemów z grą.
Gram na tym samym save'ie jakoś od września.

Cytat:
Napisał MarekS
Ja radziłbym Ci jeszcze pytanie o parametry komputera: procesor, karta graficzna, pamięć RAM komputera i karty, wolne miejsce na dysku C i ewentualnie czy gra była instalowana automatycznie - w folderze domyślnym czy w innej lokalizacji.
Grę instalowałam na dysku innym, niż systemowy, a mój komp ma już prawie 5 lat, więc do najlepszych nie należy (zmieniałam w nim tylko kartę graficzną, bo na starej The Sims 3 nie działało i dokupiłam dodatkowy dysk).
__________________
Searle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 08.03.2010, 20:45   #17
nmin
 
Avatar nmin
 
Zarejestrowany: 17.10.2009
Skąd: Poznań
Wiek: 36
Płeć: Kobieta
Postów: 970
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Do tych, którzy nie mają błędów zapisu

Chyba na niewiele się przydam, bo już na wstępie muszę napisać, że nie mam żadnego starego save, po zakupie NA instalowałam grę od nowa, nie zachowując dokumentów, więc wszelkie zapisy mają maksymalnie miesiąc. Na tych, które mam teraz, jest akurat tylko po jednym regularnie używanym domu, bez przełączania. Nie mam dodatków z neta, bo kiedyś miałam i co jakiś czas gra mi się zawieszała. W Mods mam aktualnie tylko jeden mod, nazywa się Nraas Computer, no i pliki dbc. Wakacji od czasu poprzedniej instalacji jeszcze nie używałam. Mam wszystkie łatki. Zapisuję grę najczęściej, jak się da, staram się zawsze, gdy Simy śpią, idą do pracy, czasem też zanim zrobię coś niepewnego i gdy zdarzy się coś dobrego. Ogólnie 2-3 razy na simową dobę, jeśli się nie zapomnę i nie zapiszę rzadziej.

Komputer:
Laptop z Vistą 32-bit
Procesor: Intel(R) Pentium(R) Dual CPU T3200 2.00 GHz
RAM: 3 GB
Ponad 100 GB wolnego miejsca na dysku C
Nazwy karty graficznej nie pamiętam, nie wiem gdzie jest w Viście, powiecie mi gdzie szukać, to znajdę
Gram na najwyższych ustawieniach, wszystkiego.
nmin jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 09.03.2010, 10:24   #18
anie_1981
 
Avatar anie_1981
 
Zarejestrowany: 09.04.2009
Wiek: 42
Płeć: Kobieta
Postów: 4,282
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Do tych, którzy nie mają błędów zapisu

Mam chyba rozwiązanie problemu, ale tylko dla posiadaczy kompów z więcej jak 2GB RAM. Inni w ogóle nie powinni tego robić, bo mogą sobie namieszać.

Poczytajcie ten temat. Jest po angielsku ale mam nadzieję, że coś Wam pomoże. Mi bardzo pomógł. Okazuje się, że nawet jak mamy powyżej 2GB RAM, to programy mają limit korzystania góra z dwóch giga RAM'u, więc reszta jest mało wykorzystywana. Jest sposób, żeby zmusić grę i Windowsa do tego, by simsy korzystały z całego RAM'u. U mnie jest taka różnica jak dzień do nocy! Gra mi śmiga aż miło, żadnych wyłączeń i błędów zapisu! I acha, nie zrażajcie się tym, że w tym temacie piszą o innej grze, to bez znaczenia o jaki program czy grę chodzi, procedura jest ta sama.

Trzeba poczytać cały temacik. Windows XP widzi tylko 3GB RAM. Podobno, ale nie jestem tak do końca przekonana, bo ja mam 4 GB RAM, a on mi pokazuje pod Windkiem 3.50 RAM. No mniejsza. Trzeba powiedzieć grze, że wolno jej korzystać z zasobów RAM wyższych niż 2GB a Windowsowi kazać na to pozwolić. Brzmi skomplikowanie i takie jest niestety. Nie chce mi się tłumaczyć tego tekstu, spróbujcie sami do tego dojść, podpowiem tylko jak wygląda procedura "Kazania Windowsowi XP pozwolić programom używać cały RAM".

Idźcie do dysku C, tam gdzie jest XP. Poszukajcie pliku boot.ini. Skopiujcie go gdzieś i dobrze pilnujcie, w razie czego, będzie ko można oddać. Teraz zmieniamy ten plik. Najpierw trzeba zdjąć mu atrybut tylko do odczytu, bo nie będzie chciał zachować zmian. Trzeba na niego kliknąć prawym i wybrać właściwości, a potem odznaczyć opcję "tylko do odczytu". Teraz na niego 2x lewym i mamy dziwny tekst....

[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOW S
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Micro soft Windows XP Home Edition" /noexecute=optin /fastdetect /3GB

Ważny jest koniec całego dokumentu. To on nas interesuje i tylko ten koniec zmieniamy. Wytłuszczyłam go. Nie zmieniamy niczego poza tym końcem, bo każdy ma inną wersję systemu może namieszać. Zaraz za fastdetect ma być to /3GB
anie_1981 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 09.03.2010, 13:27   #19
Starlight
 
Avatar Starlight
 
Zarejestrowany: 08.10.2009
Skąd: nvm :D
Płeć: Mężczyzna
Postów: 795
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Do tych, którzy nie mają błędów zapisu

Anie - TO nie prawda ze XP czyta 3GB mi na starym kompie czytał 4GB.
Wystarczy mieć dobrą płytę główną
Starlight jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 09.03.2010, 13:47   #20
figa
 
Avatar figa
 
Zarejestrowany: 06.02.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 678
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Do tych, którzy nie mają błędów zapisu

Systemy 32-bit nie obsługują więcej niż 3.5 GB pamięci. Widzieć sobie może i może ale nie zagospodaruje.

Mam pytanie odnośnie opisywanego sposobu.
Mój system to W7 64-bit, mam 4 GB pamięci i mimo to zdarzają mi się błędy 12 i 13. Czy zatem też mi pomoże dopisanie w moim przypadku 4 GB?
Jak to zrobić w W7 i czy to bezpieczne gdyż mam laptopa. Jest wyposażony w kartę graficzną z własną pamięcią 1 GB ale mogącą korzystać jeszcze z systemowej w razie potrzeby.
Dlatego chcę wiedzieć czy mi się system nie wykrzaczy gdybym spróbowała coś pozmieniać i przede wszystkim czy w ogóle w moim przypadku ma to zastosowanie?

Ostatnio edytowane przez figa : 09.03.2010 - 13:55
figa jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 20:30.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023