Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą > The Sims 2: Rozszerzenia
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 12.07.2012, 21:21   #1
Psychosis
 
Avatar Psychosis
 
Zarejestrowany: 31.01.2010
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 383
Reputacja: 10
Domyślnie Sąsiedzi opiekują się dziećmi.

No właśnie. Jest opcja, aby zostawić dzieci pod opieką sąsiadom. Korzystacie z niej? Jak wrażenia?

Aby ją odblokować potrzeba mieć przynajmniej przyjacielskie kontakty tymczasowe(50 na górnym pasku kontaktów) i wtedy mamy opcję "Poproś o opiekę nad dzieckiem". Jeśli chcemy zrezygnować, w odpowiedniej chwili klikamy "Podziękuj za opiekę" i dana osoba sobie pójdzie.

Ja chyba nie zostawię już dzieci pod opieką sąsiada, po niemiłej sytuacji z panem Podarkiem. Niby ładnie zajmował się dziećmi, co chwilę biegał sprawdzić czy im czegoś nie potrzeba itd. zmieniał na czas pieluchy, karmił kilka razy dziennie i bawił się. Jednak gdy moi simowie wrócili z pracy i chcieli podziękować mu za opiekę, on cały czas zajmował się dziećmi, był nimi zbyt zajęty i nawet nie zwrócił na mnie uwagi! .. Myślałam że białej gorączki dostanę, bo to nienormalne żeby się użerać z dzieckiem sąsiadów po nocach (chyba że sytuacja tego wymaga, ale u mnie rodzice dzieci wrócili). W końcu, po 3 simowych godzinach, w środku nocy udało mi się pana wyprosić, ale tylko sposobem zablokowania dostępu do łóżeczek dzieci, chwilę po ich urodzinach i staniu się małym dzieckiem.. zgroza. :/ -_-
__________________
Psychosis jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 13.07.2012, 10:42   #2
ultraviolence
 
Avatar ultraviolence
 
Zarejestrowany: 27.07.2007
Skąd: Ciche Wzgórze
Płeć: Kobieta
Postów: 1,665
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Sąsiedzi opiekują się dziećmi.

Cytat:
Napisał Breath Zobacz post
No właśnie. Jest opcja, aby zostawić dzieci pod opieką sąsiadom. Korzystacie z niej? Jak wrażenia?

Aby ją odblokować potrzeba mieć przynajmniej przyjacielskie kontakty tymczasowe(50 na górnym pasku kontaktów) i wtedy mamy opcję "Poproś o opiekę nad dzieckiem". Jeśli chcemy zrezygnować, w odpowiedniej chwili klikamy "Podziękuj za opiekę" i dana osoba sobie pójdzie.

Ja chyba nie zostawię już dzieci pod opieką sąsiada, po niemiłej sytuacji z panem Podarkiem. Niby ładnie zajmował się dziećmi, co chwilę biegał sprawdzić czy im czegoś nie potrzeba itd. zmieniał na czas pieluchy, karmił kilka razy dziennie i bawił się. Jednak gdy moi simowie wrócili z pracy i chcieli podziękować mu za opiekę, on cały czas zajmował się dziećmi, był nimi zbyt zajęty i nawet nie zwrócił na mnie uwagi! .. Myślałam że białej gorączki dostanę, bo to nienormalne żeby się użerać z dzieckiem sąsiadów po nocach (chyba że sytuacja tego wymaga, ale u mnie rodzice dzieci wrócili). W końcu, po 3 simowych godzinach, w środku nocy udało mi się pana wyprosić, ale tylko sposobem zablokowania dostępu do łóżeczek dzieci, chwilę po ich urodzinach i staniu się małym dzieckiem.. zgroza. :/ -_-
Korzystałam kilka razy i mam same miłe wspomnienia, więc myślę, że jeszcze do tego wrócę. Nie dość, że uprzejmy sąsiad wyszedł z dziewczynką na podwórko i bawił się razem z nią, to jeszcze potem ugotował obiad. Nie wiem, może odnośnie niemowląt/małych dzieci ten system trochę szwankuje, ale jeśli zostawić sąsiadowi dziecko w wieku szkolnym, wszystko jest w jak najlepszym porządku. Z pożegnaniem i podziękowaniem za opiekę również nie miałam problemu.
__________________
ultraviolence jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 13.07.2012, 11:19   #3
Avis
 
Avatar Avis
 
Zarejestrowany: 01.01.2012
Skąd: łódź na bezkresnym oceanie
Płeć: Kobieta
Postów: 165
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Sąsiedzi opiekują się dziećmi.

Moja simka raz poprosiła sąsiada o opiekę nad dzieckiem. Jako że znała pana Naleśnika bardzo dobrze, sama musiała iść do pracy, a swojej córki nie mogła przecież w domu zostawić. Sąsiad przyszedł i zaczął sumiennie wykonywać obowiązki niani, ale simka i tak nie chciała wyjść z domu twierdząc, że nie zostawi dziecka samego. No cóż, nie udało się. Nie miałam problemów z pożegnaniem itp. Następnego dnia znów próbowałam zrobić to samo... i sąsiad zabrał dziecko do swojego mieszkania! I dziecko wcale nie wychodziło. Wybyło stamtąd dopiero o trzeciej w nocy zdaje się, bo to było mieszkanie ze schodami a pan Naleśnik sobie z niego wyszedł zostawiając dziecko samo w domu. Na szczęście tylko raz się tak zdarzyło.
__________________
Avis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 13.07.2012, 11:41   #4
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Sąsiedzi opiekują się dziećmi.

Cytat:
Korzystacie z niej?
Na okrągło
I ja jeszcze mam taki mod, że jeśli sim ma gościa (nawet w zwykłym domu), może go poprosić o zostanie z dzieckiem, kiedy on wyjdzie do pracy.
Niestety, nie wypróbowałam jeszcze możliwości tego moda, jednak założenie jest świetne

No i jest jeden warunek, żeby sąsiad-niańka nie zostawił przypadkiem dzieciaka na pastwę losu (czyt.opieki społecznej) - na drzwiach do mieszkania nie może być ustalone, że tylko rodzina ma wstęp (nie pamiętam, jak się ta opcja nazywała po polsku). Dzisiaj się przekonałam, że tylko w ten sposób dziecko ma zapewnioną opiekę.

Aczkolwiek ja takiej sytuacji jak Twoja z panem Podarkiem nie miałam, chociaż to fakt - podziękowanie za opiekę (identycznie mam w przypadku zwykłej niani) graniczy z cudem, bo ten sim jest wiecznie czymś zajęty!

No i ja w przypadku głównie małych dzieci każę jednemu z rodziców zostać, żeby nauczyli malucha podstawowych umiejętności (a wszystkie dzieci uczę wszystkiego).
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 24.07.2012, 16:28   #5
alicja271998
 
Avatar alicja271998
 
Zarejestrowany: 12.06.2009
Skąd: Poznań
Wiek: 25
Płeć: Kobieta
Postów: 75
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Sąsiedzi opiekują się dziećmi.

Funkcje uważam za przydatną, sprawdza się, nawet często przydaje. Chociaż dziwne sytuacje też się zdarzały, najbardziej jednak zadziwiła mnie sytuacja, gdy moja Simka chcąc udać się do pracy (tylko jeden awans do szczytu kariery, mój wyczekany moment) poprosiła sąsiada o opieke nad niemowlakiem, niby wszystko w porządku, Simka pojechała, sąsiad opiekuje się niemowlakiem, ale po godzinie wyszedł z mieszkania, zostawił dziecko i poszedł nie wiadomo gdzie, dziecko głodne i bez opieki płakało w niebogłosy przez kilka dobrych godzin, aż po biedactwo przyjechała opieka społeczna i zabrała, pech chciał że wyprzedzili moją Simke tylko o godzine...
Dziecko utracone i nie ma szans aby wróciło, bonus taki że Simka dostała upragniony awans
alicja271998 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 29.07.2012, 13:09   #6
Chewbacca
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Sąsiedzi opiekują się dziećmi.

Skorzystałam z tej opcji raz i sąsiadka w roli opiekunki sprawdziła się świetnie. Nie było żadnych przykrych incydentów np. podpalenia domu (co zdarza mi się dość często przy zwykłych opiekunkach). Nie miałam też problemu z podziękowaniem za opiekę. Dobry pomysł według mnie. BTW ciekawe czy na normalnej parceli też jest ta opcja, muszę zerknąć.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 29.07.2012, 18:31   #7
Psychosis
 
Avatar Psychosis
 
Zarejestrowany: 31.01.2010
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 383
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Sąsiedzi opiekują się dziećmi.

Cytat:
Napisał Chewbacca Zobacz post
Skorzystałam z tej opcji raz i sąsiadka w roli opiekunki sprawdziła się świetnie. Nie było żadnych przykrych incydentów np. podpalenia domu (co zdarza mi się dość często przy zwykłych opiekunkach). Nie miałam też problemu z podziękowaniem za opiekę. Dobry pomysł według mnie. BTW ciekawe czy na normalnej parceli też jest ta opcja, muszę zerknąć.
Takiej opcji niestety nie ma, można poprosić o opiekę tylko sąsiadów mieszkających z nami na "osiedlu". Ale z tego co pisała Liv, jest na to jakiś hack ;o
__________________
Psychosis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.03.2013, 13:23   #8
Simka Zabawy
 
Zarejestrowany: 28.12.2012
Skąd: za 7 górami, za 7 rzekami, za 7 lasami...
Płeć: Kobieta
Postów: 23
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Sąsiedzi opiekują się dziećmi.

Niedawno poprosiłam swoją sąsiadkę (którą sama stworzyłam) o opiekę nad moim synkiem (małe dziecko). Sprawowała się świetnie. Nakarmiła malca, bawiła się z nim i przebierała go z piżamy w ubranie codzienne po drzemce. Staruszka nawet nie leniła się, gdy dziecko spało tylko sprzątała. Na drugi dzień też tak chciałam zrobić, ale nie mogłam znaleźć tej simki, więc moim celem stała się inna sąsiadka. Moja simka poszła do pracy, a ta głupia dziewczyna nie zajęła się maluchem . Wyszła sobie za parcelę. Na szczęście opieka społeczna nie przyjechała.
Simka Zabawy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 29.12.2014, 10:48   #9
Kisio2001
 
Zarejestrowany: 29.12.2014
Płeć: Kobieta
Postów: 1
Reputacja: 10
Grin Odp: Sąsiedzi opiekują się dziećmi.

Korzystałam narazie 3 razy z 2 różnimy sąsiadami. Żaden mi nie odmówił ale kiedy dzieciem opiekował sie pan ryba było śpiące. Na początku siedział przed telewizorem dziecko kilka razy zasnęło na ziemi. Potem włożyć je do łóżeczka ale co chwile wyciągał polozyl dziecko na ziemi ciagle śpiące i zaczął bawić z kotek. Wtedy moja Simka wróciła położyła dziecko do łóżeczka a pana rybę bez problemu podziękowała za opiekę i wyprosiła. Dziecko śpiące glode w brudnej pieluszce. Nigdy wiecej nie korzystałam z tego pana opieki.

Ponieważ moja simka jest samotna matka wynajem rachunki nie stać ja aby codziennie płacić 70 simolentow opiekunce. Poprosiła wiec pana czarownika. On nakarmił dziecko przebrał umysł krzesełko butelkę zmienił pielusze wyniósł śmieci położył dziecko do łóżeczka i zaczął oglądać telewizje. Potem kiedy przyszła moja simka do domu nie było problemu podziękowałam mu za opiekę i poszedł do domu. Cudownie
Kisio2001 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:20.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023