Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 1 > The Sims 1: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 06.06.2009, 18:09   #1
Pisarz
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie The Sims Ultimate

Witam!
Wiem, że nie wszyscy mogą pograć sobie w nowe Simsy (TS2 lub TS3). Wpadłem na pomysł by zrobić nieoficjalny dodatek do The Sims 1. Założenia projektu:
1 - Nowe mebelki
2 - Nowe ubrania
3 - Nowe twarze
4 - Nowy, ładniejszy wygląd interfejsu
5 - Nowe kariery, poprawiona grafika niektórych elementów gry
6 - Nowy ekran wczytywania
7 - The Sims Portablier (program do instalacji TS1 na pendrivie, jak się ruszymy z tym to go zrobię)
8 - Dodatek będzie bazować na podstawce, bez dodatków

Nie widzę nic, z czym nie moglibyśmy sobie poradzić, problem w tym czy ktoś poza mną chciałby coś takiego robić. Co o tym sądzicie?

Ostatnio edytowane przez Pisarz : 06.06.2009 - 18:22
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 06.06.2009, 18:22   #2
Gio
 
Avatar Gio
 
Zarejestrowany: 28.01.2008
Płeć: Mężczyzna
Postów: 3,238
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: The Sims Ultimate

zadanie z leksza czasochlonne, a dla 10 osób nie opłaca się tego by robić. Chyba, że by to trafiło oficjalnie do sieci na różne strony...
__________________
Evil is a Point of View
Gio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.06.2009, 18:32   #3
Pisarz
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: The Sims Ultimate

Oczywiście, że postarałbym się to rozpromować na jakiś TSR czy inne Simowe strony. Zadanie czasochłonne, racja ale gdyby każdy skupiał się na swoim zadaniu (jeden przerabia wyciągniętą z TS1 grafikę interfejsu, drugi szuka ciekawych mebelków nie wymagających żadnego z dodatków, trzeci szuka ubranek, czwarty robi Portabliera i to wszystko składa w logiczną całość itp.) zajęłoby to nam mniej czasu. Do interfejsu dałoby się inne kolory, inne tła, jakieś przezroczystości, kanały alpha itp.

Dlatego pytam czy ktoś (niekoniecznie posiadający TS1) chciałby pomóc.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 07.06.2009, 11:32   #4
Elektra
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: The Sims Ultimate

Ja bym mogla pomóc Tylko mam pytanie.
Czy ty chcesz zmienić panel Simy,budowanie,kupowanie? Czy te ze mozna chodzic po miescie itp.?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 07.06.2009, 11:37   #5
Gio
 
Avatar Gio
 
Zarejestrowany: 28.01.2008
Płeć: Mężczyzna
Postów: 3,238
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: The Sims Ultimate

Cytat:
Napisał bla Zobacz post
Czy te ze mozna chodzic po miescie itp.?

Kochana, to jest nie wykonalne Przeciętny człowiek nie jest do tego zdolny bo trzeba by było przebudowywać grę. Wtedy powstałaby zupełnie nowa gra, a to byłoby złamanie praw autorskich

Takie jedno zastrzeżenie do Pisarza:
Już sobie wyobrażam nową skrórkę w TS1 ... No ale warto próbować, bo jakby prace doszły do skutku, byłbym wstanie zainstalować od nowa simy i zobaczyć jak gra wygląda na waszym modzie

Edit: Ja byłbym może nawet i chętny do współpracy, tylko musiałbyś mi wszystko dokładnie objaśnić
__________________
Evil is a Point of View
Gio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 07.06.2009, 12:41   #6
Elektra
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: The Sims Ultimate

No to czekamy az Pisarz będzie.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 07.06.2009, 13:33   #7
dirty_job
 
Avatar dirty_job
 
Zarejestrowany: 19.10.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 479
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims Ultimate

Pomysł jest super ! Ale ja wpadłam na niego pierwsza ! Ale ok ty robisz co innego a ja co innego wiec jast wszystko ok mam rację ?
dirty_job jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 07.06.2009, 16:43   #8
Antonina
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: The Sims Ultimate

albo zrobcie razem bedzie wiecej dodatkow itd.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 07.06.2009, 19:22   #9
Pisarz
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: The Sims Ultimate

Wielbicielsimów (czy tam wielbicielka) - Tobie chodziło o paczkę z mebelkami, mi chodzi o coś innego
bla - tego z miastem się nie da zrobić bez posiadania kodu źródłowego, rekompilowania itp.

Tłumaczę teraz na czym by polegało to:
1 - Nowe mebelki - szukamy ciekawych mebelków, nie wymagających żadnych dodatków do TS1, ściągamy na dysk, potem wysyłamy w zipie (nie wypakowane) na mojego maila, a ja to wszystko złożę w logiczną całość
Autorów dodatków (strony skąd pobraliśmy, nicki autorów czy coś) umieszczamy w pliku txt, który będzie w przesłanym do mnie zipie
2 - Nowe ubrania - szukamy ciekawych ubrań, nie wymagających żadnych dodatków do TS1, dalej to samo jak powyżej
3 - Nowe twarze - szukamy ciekawych twarzy, nie wymagających żadnych dodatków do TS1, również pakujemy do zipa i umieszczamy informację o autorach jak powyżej
4 - Nowy, ładniejszy wygląd interfejsu - za jakiś czas dam w temacie zip z oryginalnym interfejsem TS1 (i kursorami). Po pobraniu, przerabiamy oryginalne grafiki (inne kolory, kształt musi być conajmniej podobny), zipujemy i wysyłamy do mnie
5 - Nowe kariery, poprawiona grafika niektórych elementów gry - tutaj już potrzebny będzie edytor karier (już nie pamiętam jak się zwał) i Transmogrifier. Po przerobieniu wysyłamy do mnie. Najlepiej jakiś recolor ognia dać, jakąś przezroczystość do tego.
6 - Nowy ekran wczytywania - pobieramy plik z oryginalnym ekranem startowym, recolor dajemy, dopisujemy Ultimate czy coś,
7 - The Sims Portablier (program do instalacji TS1 na pendrivie, jak się ruszymy z tym to go zrobię) - tym ja się zajmę później, ale wytłumaczę już jego działanie. Program ten kopiowałby folder TS1 na pendrive (z uruchamiaczem pendrivowym). Potem włączamy uruchamiacz pendrivowy, który dodałby klucze rejestru do komputera nie posiadającego TS1, by było możliwe uruchomienie TS1 z pendriwa.

Gdy dostanę pięć w miarę dobrych interfejsów opublikuję screeny z TS1 z tymi interfejsami i ocenicie który dać w packu. Najlepiej by interfejs przypominał TS2. Mebelki sprawdzę jak działają (i czy działają), te z którymi nie ma problemów zostaną, tak samo twarze i ubrania.
Gdy dostanę pięć ekranów startowych umieszczę screeny z nich na forum i wybierzecie który najładniejszy, tak samo z poprawionymi obiektami.
Co do karier, wybrane zostaną najlepsze/najśmieszniejsze.

Dodatkowe informacje podam później (tak samo zip z interfejsem itp.)
  Odpowiedź z Cytatem
stare 07.06.2009, 19:31   #10
Elektra
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: The Sims Ultimate

A nie możesz zrobić paska z the Sims 3 lub podobnego?
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 2 (0 użytkownik(ów) i 2 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:13.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023