Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 4 > The Sims 4: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 04.09.2014, 15:12   #21
Profesor Parker
 
Avatar Profesor Parker
 
Zarejestrowany: 16.10.2004
Wiek: 32
Płeć: Mężczyzna
Postów: 2,645
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - wrażenia z gry, recenzje

bardzo podoba mi sie grafika. po obrzydlwie tandetnej 2 i monotonnej 3 te simy wygladaja super. nowy tryb budowy domu tez jest bardzo przyjemny. meble tez sa na plus, mimo malej gamy kolorow, ale dlaczego jest ich tak zenujaco malo? wszystkiego jest malo. nawet podlog i tapet, a tego w simsach zawsze bylo mnostwo.
emocje spoko, interakcje simow spoko, mimika twarzy simow jest ekstra. tylko dlaczego wszystkiego tak malo? ja rozumiem, ze to jest 1/10 gry, ale kurde, troche poszli za ciosem jesli chodzi o zzynanie z ludzi hajsu. gdyby nie to, ze maja zupelny monopol na simsy, gdyz jak do tej pory nie ukazala sie (i pewnie sie nie pokaze jeszcze dluuugo) zadna alternatywa, to pewnie po premierze po ea przeszlaby fala zwolnien. bo zeby gra AZ TAK sie bugowala to jest po prostu SKANDAL. totalny brak profesjonalizmu.

no ale przyzwyczaili juz graczy do tego, ze trzeba podstawe traktowac ulgowo i czekac na dodatki i znow wydawac kase. ja za zaden dodatek ani zlotowki nie dam, z premedytacja zdecyduje sie na kradziez, gdyz w tym momencie sama czuje sie okradziona.
__________________
-Sorry, I'm late.
-That's okay, time doesn't exist.
Profesor Parker jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 04.09.2014, 15:27   #22
anjanka
 
Avatar anjanka
 
Zarejestrowany: 02.11.2010
Skąd: Gdzieś
Wiek: 33
Płeć: Kobieta
Postów: 349
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - wrażenia z gry, recenzje

Cytat:
Napisał Irbis Zobacz post
Otóż wcale to nie jest regułą. Mam dwoje simów i gdy poczuli się niezręcznie (oboje z tego samego powodu) sim pragnął schować się pod kołdrę, a simka zadzwonić do kogoś i się wygadać. Zdaje się więc, że to zależne jest od osobowości, czy też może od tego jaki nastrój sim miał wcześniej. Nie wiem, ale to jest świetne.
Czyż ta gra nie jest piękna
-----------------
Rodzinę można w każdej chwili edytować wychodząc do zarządzania miastem. Można dodać sima, usunąć czy zmienić wygląd poszczególnym członkom rodziny.
-----------------
Dziwię się, że niektórzy pisali, że w grze nie ma co robić. Gram na razie dwoma simami i w ogóle się nie nudzę. Tam jest mnóstwo rzeczy do robienia, tylko widocznie trzeba chcieć je zauważyć.
-----------------
Potrzeby rzeczywiście spadają powoli. Nie wiem jeszcze czy to dobrze, czy źle. Z jednej strony to znaczne ułatwienie gry, ale z drugiej jest tam tyle ciekawych zajęć, że być może ciągłe chodzenie siku przez sima byłoby denerwujące.
----------------
Im dłużej gram tym bardziej gra mi się podoba. Nie wiem nawet czy brakuje mi czegokolwiek z trójki, bo mam wrażenie że gram w zupełnie nową grę i nie myślę, że w trójce było to czy tamto, a tutaj tego nie ma.
Tak jak Mrufka uważam, że w grze jest wystarczająco dużo do odkrywania, żeby zapewnić nam dobrą zabawę do czasu pojawienia się pierwszego dodatku.
Absolutnie nie żałuję, że ją kupiłam.
Szalej, szalej ...
jak mozna edytowac rodzine???
__________________
Raz Dwa - Freddie już Cię ma
Trzy Cztery - Zaraz w drzwi uderzy
Pięć Sześć - Krzyż ze sobą nieś
Siedem Osiem - Myśl o swoim losie
Dziewięć Dziesięć - nie dla Ciebie sen
anjanka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.09.2014, 15:32   #23
Irbis
 
Avatar Irbis
 
Zarejestrowany: 09.08.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 856
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: The Sims 4 - wrażenia z gry, recenzje

anjanka w menu wybierasz opcję "zarządzaj światami", następnie klikasz dom rodziny, którą chcesz edytować, następnie wybierasz opcję "więcej", po rozwinięciu wybierasz "zarządzaj rodziną", a później już tylko klikasz na portret rodziny i wybierasz ikonkę ołówka
__________________
OJSG: Życie simów według Irbis *** Trzeci dom Patrycji i Antoniego. *** Życie rodziny Wichura: Część 22
Irbis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.09.2014, 16:29   #24
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,204
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: The Sims 4 - wrażenia z gry, recenzje

Gdyby nie te crashe i braki małych dzieci, basenów, zmywarek itd. to czwórka byłaby bardzo fajną i solidną grą! Myślę, że jak "braki" dojdą w 20 DLC i kilku dodatkach, to naprawdę Sims 4 dorówna poziomem radości z gry swoim poprzedniczkom (i mówię tu o vanilla game ofc, tzn. The Sims 4+dodatki = The Sims 2 (podstawa)).

Emocje. Są cudowne! Naprawdę im się udały I sam fakt, że gdy sim jest w odpowiednim nastroju, to będzie starał się go wykorzystać na maksa Różnorodność interakcji też bardzo na plus. Otoczenie żyje, np. simy robią pompki na środku chodnika System simowych zachcianek też jest imo lepszy niż w TS3. Podoba mi się też to, że przyjaciele sima często go odwiedzają - w moim przypadku jeden gość przychodził codziennie w odwiedziny xD Ciekawe, czy miał na to wpływ fakt, że potem został ich sąsiadem xD
Zdobywanie umiejętności przez praktykę (zamiast czytania książek) też sobie chwalę. Tych zresztą jest więcej - nie tylko miksjologia, ale np. comedy albo social skill (gram po angielsku; tą drogą można rozwijać u dziecka)
Gdy rodzice zaś idą do pracy (nie ma urlopów macierzyńskich ani żadnych innych musiałam simcię wysłać do pracy mimo że była już w bardzo zaawansowanej ciąży), maluszek automatycznie trafia do żłobka A gra przyszłą mamą to nie lada wyzwanie - brak wolnego to ZŁO!!
"Czwórkowe" dzieci to słodziaki :> A pod względem zachowania bardziej przypominają dzieciaki w rzeczywistości
Nie nudziłam się nawet przez chwilę

Wrażenia z budowania i meblowania domku średnie - jest dużo dekoracji, ale mało obiektów generalnie. Niektóre pokrycia ścian są "inteligentne", a inne - wręcz przeciwnie Z kolorystyką tez nie zaszaleli. Odczuwa się brak CASTa, naprawdę

Odróżnienie nastolatków od dorosłych jest niemal niemożliwe. Brak restauracji i innych parcel publicznych bardzo rzuca się w oczy - gdzie tu iść na randkę? "Dorastanie" niemowlaka w praktyce wygląda jeszcze bardziej dziwnie niż na tamtym filmiku. Osobiście wkurza mnie też to, że prędkość ultra w TS4 to ta średnia (>>) z TS2. Chyba że simy są w pracy - wtedy cudownie przyspiesza ; o
Udało mi się też wyłapać trochę bugów, a crashe w tej grze to niemal standard
Nowy interfejs to chaos i anarchia (wystarczy, że przesunęli mi kolejkę zadań na dół okna ). Prędkość gry reguluję sobie na klawiaturze - problem w tym, że NAPRAWDĘ często gra przestaje reagować na te klawisze! Nie można wyprowadzić pojedynczych simów z domu tak jak to było we wcześniejszych częściach. Nie można też zaprosić przyjaciół do domu (jest tylko opcja zaproszenia na randkę), co również wcześniej było standardem Nie ma sposobu na edycję nazwiska sima, a - co gorsza - żona nie przyjmuje nazwiska męża po ślubie Swoją drogą jest bardzo mały wybór w recolorach sukienek - znalazły się aż trzy (!) kandydatki na suknię ślubną (biały/prawie biały recolor).
Weirder stories? Wokół simów TYLE się dzieje, a one nie mają wspomnień ani nic z tych rzeczy! No i wchodząc na jedną zamieszkaną parcelę zrozumiałam, dlaczego nie ma drzew genealogicznych - byli sobie kuzyni, którzy w kontaktach mieli swoich zmarłych dziadków (wspólni przodkowie) - o rodzicach ani widu ani słychu I jak to teraz przedstawić graficznie?
A urządzanie przyjęć jednak JEST skomplikowane (i drogie w przypadku ślubu)
Jeszcze coś. Wysłałam moją simkę kilka razy na bieżnię, bo stwierdziłam, że jest za bardzo przy kości, a ta biega, biega i... nie chudnie!

4/10 ode mnie. Spodziewałam się czegoś gorszego szczerze mówiąc.

EDIT: na moim niemal już przedpotopowym kompie (części z lat 2008-2012) gra może sobie śmigać na ustawieniach ultra. Aczkolwiek, szczerze mówiąc, nie widzę różnicy pomiędzy Medium (na takim dzisiaj grałam) a High czy właśnie Ultra.

Ostatnio edytowane przez Liv : 04.09.2014 - 18:25 Powód: !
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.09.2014, 16:41   #25
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,456
Reputacja: 72
Domyślnie Odp: The Sims 4 - wrażenia z gry, recenzje

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Nie można wyprowadzić pojedynczych simów z domu tak jak to było we wcześniejszych częściach.
Można za to zaproponować wprowadzenie się, więc jeszcze nie jest tak źle.

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Nie można też zaprosić przyjaciół do domu (jest tylko opcja zaproszenia na randkę), co również wcześniej było standardem
Można zaprosić za pomocą komórki, jakiś czas temu z tego skorzystałem(i wtedy też użyłem opcji wprowadzenia się).

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Spodziewałam się czegoś gorszego szczerze mówiąc.
Prawda. Chociaż dwójki to i tak raczej nie zastąpi. Z pewnością nie teraz, gdy jest tyle bugów.

Oczywiście zgadzam się z tym co pisze Liv, a od siebie dodam jeszcze, że za bardzo nie widzę różnicy w interakcjach związanych z rozmowami. Jest ich masa, ale poza samym faktem, że są, nie widzę w czym się różnią od zwykłej rozmowy.
Caesum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.09.2014, 17:00   #26
Sqiera
 
Avatar Sqiera
 
Zarejestrowany: 14.04.2012
Skąd: z Ziemi Obiecanej
Płeć: Kobieta
Postów: 882
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - wrażenia z gry, recenzje

Co do wyprowadzki pojedynczych simów, to owszem można, ale danego sima można przyłączyć tylko do innej rodziny. Na mapie trzeba kliknąć w opcję zarządzanie rodzinami i tam można przenieść simów między rodzinami.
__________________
Sqiera jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.09.2014, 17:01   #27
Piwusia
 
Zarejestrowany: 23.05.2011
Wiek: 30
Płeć: Kobieta
Postów: 310
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - wrażenia z gry, recenzje

Kupiłam grę dzisiaj rano, zainstalowałam i zaczęłam grać. Czwórka uruchomiła mi się na detalach średnich/niskich, ale ustawiłam sobie na wysokie detale i nic mi nie przycina. Z płynnością raczej nie mam problemów. Skończyłam się bawić dopiero przed chwilą. Trudno mi powiedzieć coś o moich pierwszych wrażeniach; jest trochę fajnie, trochę nudno... Jest bardzo mało miejsc, w które można pojechać Simem i gdzie tylko się nie ruszę to od razu ekran ładowania... Wprawdzie ekrany są krótkie, ale myślałam, że będą się pojawiały rzadziej - tylko przy przejściu na daną dzielnicę a nie przy każdej parceli. :/ Weszłam na chwilę w tryb budowania i niezbyt go jeszcze ogarniam. Poza tym bawiłam się głównie w trybie życia - grałam Simką, stworzoną przeze mnie wcześniej w demo. Staram się, żeby rozwijała charyzmę i umiejętności komediowe; ma też romans z Donem Lotario. Umiejętności zdecydowanie zbyt łatwo i szybko się wbijają. Muszę wiele poodkrywać w grze; trochę denerwują mnie te lekcje, których nie można wyłączyć. Mam nadzieję, że gra na dłuższą metę mnie wciągnie i że powstanie tu na forum temat "opowiadamy jak sobie gramy", który mnie zmobilizuje do tworzenia ciekawych historii w czwórce.
Piwusia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.09.2014, 17:19   #28
anjanka
 
Avatar anjanka
 
Zarejestrowany: 02.11.2010
Skąd: Gdzieś
Wiek: 33
Płeć: Kobieta
Postów: 349
Reputacja: 10
Domyślnie

Cytat:
Napisał Irbis Zobacz post
anjanka w menu wybierasz opcję "zarządzaj światami", następnie klikasz dom rodziny, którą chcesz edytować, następnie wybierasz opcję "więcej", po rozwinięciu wybierasz "zarządzaj rodziną", a później już tylko klikasz na portret rodziny i wybierasz ikonkę ołówka
Dziekuje

Kurcze myslalam ze mozna zmieniac sylwetkę sima przy edytorze
__________________
Raz Dwa - Freddie już Cię ma
Trzy Cztery - Zaraz w drzwi uderzy
Pięć Sześć - Krzyż ze sobą nieś
Siedem Osiem - Myśl o swoim losie
Dziewięć Dziesięć - nie dla Ciebie sen

Ostatnio edytowane przez Kędziorek : 04.09.2014 - 17:38
anjanka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.09.2014, 22:23   #29
Piwusia
 
Zarejestrowany: 23.05.2011
Wiek: 30
Płeć: Kobieta
Postów: 310
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: The Sims 4 - wrażenia z gry, recenzje

Liv, u mnie też występuje ten błąd (bo to raczej błąd), że Simka, która początkowo była szczupła utyła mi mimo, że się nie przejadała i mimo, że ćwiczy i ma już 5 poziom kondycji, to nie chudnie. Ta Simka urodziła córeczkę - pierwszego dzieciaka jakim gram w czwórce i niestety to niemowlę jest zbugowane; ma wyciągnięte ręce i w ogóle... Na pewno wiecie jak to wygląda, bo był już chyba nawet pokazany screen z tym błędem. Denerwuje mnie, że jak przez pewien czas nie utrzymuje się kontaktu z danym Simem, to on znika z panelu związków Sima albo ten związek słabnie. Moja Simka miała romans z Donem Lotario, przestała trochę z nim flirtować i już byli tylko znajomymi.
Piwusia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.09.2014, 22:59   #30
Lubie
Naczelny Grafik
 
Avatar Lubie
 
Zarejestrowany: 26.04.2011
Skąd: Z Niemcami.
Wiek: 26
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,893
Reputacja: 24
Domyślnie Odp: The Sims 4 - wrażenia z gry, recenzje

spodziewalem sie czegos na prawde gorszego.
nie moge powiedziec, ze zwiazki i umiejetnosci sie szybko "laduja", bo grajas simowy tydzien moj sim zdobyl ledwo 3 poziom kariery, ze swoja dziewczyna poziom przyjazni wzrosl zaledwie do polowy a umiejetnosci mial max na 5 poziomie. gra jest calkiem latwa, ale na pewno nie latwiejsza niz ts3, gdzie po dniu zdobywalo sie nowa posade w pracy.
dom za podstawowe pieniadze kupilem calkiem ladny, ale skromny, szalu nie bylo. zostalo mi dwa tysiaki na rachunki, + 3/4 tysiaki zarobilem w ciagu tego tygodnia. (rachunki przychodza co tydzien, sa wieksze niz w ts3)
mialem ta rodzinka grac dluzej, ale przytrafil mi sie niemily bug i rodzinka poszla sie kochac. gralo sie na prawde milo, wciagnela mnie bardziej niz inne serie, ale boje sie ze moze sie znudzic calkiem szybko.
gielda, czy jak to sie tam nazywalo, dziala bardzo ladnie. oczywiscie, nie wszystko tam jest ladne, wieszc to buble (mowie tu o domach glownie), ale dziala sprawnie, szybko i bardzo latwo.
gra smiga na ustawieniacj ultra, bez zacinania. sa tylko czasami male przeskoki obrazu przy baaaardzo szybkim obracaniu scrolem w ta i z powrotem.
gre na prawde polecam.
(bledy </3)
__________________
Lubie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023