Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 1 > The Sims 1: Uwagi na temat gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 28.10.2003, 04:05   #1
Nana
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

:Jak przygotować się na Making Magic:
********************************

Każde nowe rozszerzenie gry The Sims niesie ze sobą mnóstwo nowości lecz jedna rzecz pozostaje niezmienna - jeśli przed instalacją odpowiednio się przygotujesz to potem unikniesz łez i rwania włosów z głowy.

1. Upewnij się, że Twój komputer spełnia wymagania nowego dodatku.
Fachowcy z Maxisa zalecają:

=> Windows XP, Windows 98, lub Windows 2000 (Windows NT nie obsługuje gry)
=> Zainstalowane The Sims lub The Sims Deluxe Edition dla Windows
=> 450 MHz Intel Pentium II procesor
=> 128 MB RAM
=> 4x CD-ROM/DVD-RO
=> 1.3 GB wolnego miejsca na dysku plus miejsce na save'y
=> High Color (rozdzielczość 800x600) , 4 MB (a jeszcze lepiej 8 M karta video z
DirectX™ 7.0 i wyżej (kompatybilny z twardym dyskiem)
=> Kartę dzwiękową kompatybilną z DirectX™ 7.0
=> Mysz, klawiaturę

- dla poprawnego działania gracze już przy Superstar polecają 8 MB kartę video i 512K Ram


2. Jeśli używasz w grze dodatków ściąganych ze stron internetowych poświęconych grze - przygotuj je także. Mało zabawnie jest stracić na zawsze ulubioną rodzinę z dopieszczonym przez siebie domem czy jakieś sprzęty, które okażą się nagle niedostępne. Nie zaszkodzi więc skopiować te rzeczy (skiny, tapety, dachy, podłogi, domy, rodziny, obiekty, patche i hacki) w bezpieczne miejsce na dysku. Foldery w których się to wszystko znajduje to Game Data, User Data i Downloads. Ścieżka do nich to C:\Program Files\Maxis\The Sims. (lub inny dysk na którym masz zainstalowane The Sims)
Jeśli masz jakieś pliki w .FAR także powinieneś je skopiować, gdyż nowy expansion-pack nadpisze je. Skopiuj też pliki z folderów Expansion i Global ( <- to patche i pliki hackowane z końcówką .IFF) Potem usuń je z tych folderów, gdyż mogą spowodować wychodzenie gdy do Windowsa i wiele innych problemów. Wgrasz je po instalacji Making Magic ( o ile ich autorzy nie zastrzegli, że pliki działają tylko do Superstar)

3. Patch "3rd party" na simową przypadłość zwaną "gorilla walk" (krok goryla) ma być zawarty w nowym ex-packu, więc odpadnie konieczność instalowania go. Pliki w folderach Global i Expansion zawierają też 'buy-build enablers' czyli patch na dostępny tryb kupowania i budowania w centrum, starówce, wakacjach etc. - dorzucić je możecie po instalacji MM, miejmy nadzieję że bedą współpracować tak jak do tej pory, jeśli nie, to szybko powstaną ich poprawione wersje.

4. Twój komputer też wymaga przygotowania. Oto co możesz zrobić -
Podwójne kliknięcie na Mój Komputer, Prawym klawiszem kliknięcie na Dysk C a tam na Właściwości.
Na początek kliknij na porządkowanie dysku, to pokaże ci foldery temporary, kosz i powie ile może zwolnić miejsca kasując ich zawartość. Kiedy kasowanie będzie skończone kliknij w tych samych Właściwościach na zakładkę Narzędzia a w niej na stan sprawdzania błędów/scandisc. To automatycznie naprawi błędy na dysku i wykryje inne nieprawidłowości. Kiedy skończysz ten zabieg warto zdecydować się na Defragmentację (porządkowanie plików, czyli układanie je w piękne i równe szeregi ) Możesz oczywiście zrobić to samo przy pomocy innych narzedzi. Do stawiania systemu na nogi polecany jest zwłaszcza pakiet Norton Utility.

5.Teraz Twój komputer jest czysty i w pełni przygotowany na instalację Making Magic. Czytaj dokładnie komunikaty przy instalacji, zapoznaj się też z instrukcją

6. Na końcu czeka zadanie najnudniejsze, ale za to gwarantujące poprawne funkcjonowanie gry. Jeśli zainstalowałeś już Making Magic , to pograj trochę bez dorzucania do niej czegokolwiek, upewnij się, że wszystko chodzi OK (ale chyba nie trzeba zachęcać do takich rzeczy). Gdy zaczniesz już dorzucać swoje zachowane domostwa, przedmioty i skiny, rób to partiami, żebyś nie miał problemów z namierzeniem i usuniecięm jakiegoś kolidującego z Making Magic pliku. Dorzuć trochę i pograj chwilę zebyś miał pewność, że wszystko działa bez zarzutu. Można przeskanować całość programem Object ID by wykluczyć kolejne dublujące się heksagramy. Object ID nie odczytuje plików zapisanych w formacie .FAR . Robi to za to płatny program SimEnhancer (http://www.simenhancer.com)

7. Patche i hackowane pliki dorzucaj na samym końcu, nawet dopiero po jakimś czasie, najwytrwalszym zalecamy nawet odczekanie kilku tygodni. W tym czasie powstaną już napisane pod Making Magic wersje waszych ulubionych patchy i hackowanych plików, więc będziecie mogli wrzucić do gry od razu takie, które na pewno współpracują z najnowszym dodatkiem.

Miłego Grania!!



tłumaczenie i freestyle by Vega (copyright)
źródło - grupa dyskusyjna Twilight Sims, źródło źródlane - Ember z SimSurfer (greetz )
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 28.10.2003, 08:42   #2
Fushma
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Boshe Vega jakie informacje :]. 128 MB RAM :?: :!: No nie a ja mam bajzer na dysku :? :shock: :lol:. Heh spróbować trzeba musi pójść!!! Inaczej sobie wyrwe te włosy które i tak są poczochrane :wink: 8)
  Odpowiedź z Cytatem
stare 28.10.2003, 12:49   #3
galazek
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Jak dla mnie stanowczo za dużo roboty :lol: :lol:
  Odpowiedź z Cytatem
stare 28.10.2003, 18:26   #4
Harry
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Łał Vega! Chyba Makin Magic będzie mi chodziłe wyjątkowo super, bo nie robiłem czegoś takiego przed żadnym dodatkiem!:lol:
  Odpowiedź z Cytatem
stare 28.10.2003, 18:35   #5
deme
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

no mam nadzieje, ze mi bedzie dobrze dzialac
  Odpowiedź z Cytatem
stare 28.10.2003, 21:42   #6
Harry
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Ja na razie defragmentuję dysk, ale mi to nie wychodzi, bo ciągle pisze: Zawartośćdysku zmieniła się: rozpoczynanie od początku...
  Odpowiedź z Cytatem
stare 28.10.2003, 21:56   #7
Smeagolina
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Musisz powyłączać wszystkie programy i wygaszacz ekranu i nic nie robić, tylko patrzeć, jak się pięknie defragmentuje.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 28.10.2003, 23:16   #8
catia
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

128 ramu :o ??? Ehhh...no może takie są wymagania, ale powiem, że mam 32 ram (wiem wstyd, muszę dokupić;D) i śmiga mi z prędkością światła ... Trzeba to dac do Archiwum X heh

Uważam Vega, że bardzo dobrze, że taki temat istnieje Na pewno wielu pomoże
  Odpowiedź z Cytatem
stare 29.10.2003, 11:51   #9
Harry
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Defragmentaca skończona. Teraz muszę tylko czekać, czekać i czekać... A kiedy to wyjdzie w Polsce???
  Odpowiedź z Cytatem
stare 29.10.2003, 13:30   #10
Lakomczuszek
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

czesc wam stronke znamm od dawna ale dopiero tyeraz wpadlem na pomysl aby wpisac sie na forum.
Pomysl z tym jak trzebna sie przygotowac do MM uwazam za wspanialy. Choc chyba nieskorzystam, tzn. czy jesli zdefragmentuje dysk to usuna mi sie wszystkie pilki?? Prosze niech ktos mi odpowie. Ja mam the sims swiatowe wi Zwierzaki..., niestety od kilku tygodni dopiero..., wczesniej miewalem randke, balange, .... pokolei ale a to wirus przeszkodzil a to blad w przegranej grze... no coz. Chcialbym miec MM ale boje sie ze starace to co zdobylem do tej pory w tymczasowym sims ktore posiadam.... . Ja niemam swoich sims tylko pozyczam do instalacji od kuzynki ana ma wszystkie czesci ( prawie opucz balangi i randki) po Polsku nawet Makin Magic serio mowie. Teraz przegrywa i chcialbym od niej pozyczy, ale... Swiatowe chcialo mi sie zainstalowac, Vakacje od niej mi sie niechcialy zainstalowac, Zwierzaki chcialy a Gwiazdy juz wolalem nieprobowac... . Co mam zrobić??!! A i jeszcze jedno to gry nie sa orginalne.... pamietajcie... poradzcie mi cos

pozdrowienia

Mam takie pytanko...:
jak zrobic taki ladny obrazeczek tzn. jak go wkopac zeby byl obok wpisu?
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:52.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023