Wróć   TheSims.PL - Forum > Pozostałe gry > Inne gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 01.04.2007, 21:37   #1
dragon
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Saga Gothic

Moim zdaniem jest to najlepsza gra w jaką grałem. Cały pokój mam obwieszony plakatami z Gothic'a. Gothic ma ten swój wspaniały klimat, w który wczuwasz się od samego trafienia do kolonii.

Moim zdaniem pierwsza części Gothica była najlepsza
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 02.04.2007, 18:26   #2
Rocket
 
Avatar Rocket
 
Zarejestrowany: 21.03.2007
Skąd: Macondo
Wiek: 32
Płeć: Kobieta
Postów: 3,128
Reputacja: 11
Domyślnie

Gothic to moja ulubiona gra zaraz po simach, a czasem nawet przed nimi. Pierwsza część jest naprawdę świetna przechodziałam ją 3 razy zawsze inną gildą. Najfajniej grało mi się tymi z bagna, lub tymi ze Starego Obozu. Druga też jest niezła ze względu na bardziej rozbudowaną mapę (chociaż szkoda że obóz na bagnie szlag trafił, bardzo lubiłam te okolice), ale gra też sporo staciła
1. Pomysł się oklepał
2. Fabuła nie jest tak wciągają ca jak w 1 części, (przynajmniej dla mnie).
Dwójkę przeszłam raz, najemnikami i drugi jakoś nie mam ochoty. Klasztor magów Ognia jest beznadziejny, nie ma kompletnie klimatu sekty Śniącego, a paladyni wydają mi się trochę nadęci. Ale co kto lubi. W trzecią część nie grałam i ciężko mi cokolwiek o niej powiedzeć. Gothic ma niepowtarzalny klimat. Wiem że w jedynce jest prymytiwna grafika, ale uważam ją za dużo lepszą od dwójki. Kocham Gothica. Niech was Innos strzeże .
__________________
Obrazek został usunięty, ponieważ przekraczał dozwolony rozmiar.
bezwzględnie.
Rocket jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.04.2007, 19:34   #3
dragon
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Gothic 1- przeszedłem 26 razy
Gothic 2- przeszedłem 21 razy
Noc Kruka- Przeszedłem 18 razy
Gothic 3- przeszedłem 2 razy

gothic ma po prostu ten swój klimat, w gothic 1 najbardziej lubiłem grać Magiem Ognia.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 03.04.2007, 14:31   #4
Rocket
 
Avatar Rocket
 
Zarejestrowany: 21.03.2007
Skąd: Macondo
Wiek: 32
Płeć: Kobieta
Postów: 3,128
Reputacja: 11
Domyślnie

Cytat:
Napisał dragon
gothic ma po prostu ten swój klimat, w gothic 1 najbardziej lubiłem grać Magiem Ognia.
W Gohic 1 nie można grać Magiem Ognia . Są 3 obozy do przyłączenia; Stary (Cienie i Strażnicy), Nowy (Szkodnicy i Najemnicy) i na bagnie. Magowie są w Starym Obozie ale nie można się do nich przyłączyć, pomyliło Ci się z druga częścią .
Cytat:
Napisał dragon
Gothic 1- przeszedłem 26 razy
Gothic 2- przeszedłem 21 razy
Noc Kruka- Przeszedłem 18 razy
Gothic 3- przeszedłem 2 razy
A grałeś z kodami czy bez? Bo ja sie szczerze przyznam, że po pierwszym przejsciu jedynki trochę ich używałam (ale w jedynce, żeby nie było że idę na łatwiznę). W drugiej części fajną rzeczą jest gilda złodzieji, ale mają trudne zadania, do tej pory nie znalazłam jakiegoś złotego kielicha.
__________________
Obrazek został usunięty, ponieważ przekraczał dozwolony rozmiar.
bezwzględnie.
Rocket jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.04.2007, 15:24   #5
dragon
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał RocketQeen
W Gohic 1 nie można grać Magiem Ognia . Są 3 obozy do przyłączenia; Stary (Cienie i Strażnicy), Nowy (Szkodnicy i Najemnicy) i na bagnie. Magowie są w Starym Obozie ale nie można się do nich przyłączyć, pomyliło Ci się z druga częścią .

A grałeś z kodami czy bez? Bo ja sie szczerze przyznam, że po pierwszym przejsciu jedynki trochę ich używałam (ale w jedynce, żeby nie było że idę na łatwiznę). W drugiej części fajną rzeczą jest gilda złodzieji, ale mają trudne zadania, do tej pory nie znalazłam jakiegoś złotego kielicha.
Można być Magiem Ognia ;p Trzeba tylko trochę pomyśleć ;p Jak poprawnie odpowiesz na Pytana Corristo i złożysz śluby Ognia jesteś Magiem. Ba Możesz być nawet Arcymagiem ognia tak samo można być magiem i Arcymagiem wody składając śluby u Saturasa. Ja znalazłem wszystkie, szukaj w górnym Korrinis.

PS: Tajne przejścia są często obok kominka, świecznika albo łóżka.

Ostatnio edytowane przez dragon : 03.04.2007 - 15:27
  Odpowiedź z Cytatem
stare 28.08.2007, 12:10   #6
Irbis
 
Avatar Irbis
 
Zarejestrowany: 09.08.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 856
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: Saga Gothic

Widzę, że dyskusja na temat Gothic już dawno przygasła, ale postanowiłam się wypowiedzieć.
Gothic 1 to była pierwsza gra, w jaką grałam po zakupie komputera. Podobała mi się od samego początku. Co prawda nie wiem ile razy przechodziłam G1 czy G2, ale po kilka razy na pewno. Ostatnio zaczęłam grać w G3, ale jakoś już mnie tak nie ciągnie do tego. Przyczyna tkwi w tym, że zmieniony został sposób sterowania. Wiem, że to jest kwestia przyzwyczajenia, ale jakoś nie mogę się do tego przekonać. Poza tym dobija mnie ekwipunek. W G1 czy G2 patrząc na jakiś przedmiot można było poznać z daleka co jest co, a w G3 na przykład zupa z daleka wygląda niemalże identycznie jak chleb. Denerwuje mnie to.
Według mnie trzecia część gry, nie ma już tego klimatu, który był w częściach poprzednich, szczególnie w części pierwszej. Kiedy uruchamiam G1 to czuję niemalże sentyment. Pamiętam, jak zaczęłam grać w drugą część i doszłam do momentu, gdzie Bezimienny dotarł do Górniczej Doliny, to niemalże było mi przykro, że tak ją zniszczyli.
Wiadomo, że jeśli chodzi o grafikę, pierwsza część była najgorsza, ale sądzę, że nie ma to jakiegoś szczególnego znaczenia. Gra jest rewelacyjna
__________________
OJSG: Życie simów według Irbis *** Trzeci dom Patrycji i Antoniego. *** Życie rodziny Wichura: Część 22
Irbis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28.08.2007, 15:47   #7
Ametyzd
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Saga Gothic

A ja mam Gothica i nie wiem, co w nim robić ^^, Czasem mam napady że gram, zresztą tak samo jak w Simy. Jedyne, co mi nigdy nie przechodzi, to internet xd
Na razie mam szansę się przyłączyć do Starego Obozu, ale nie wiem, czy nie bardziej opłaca się gdzie indziej ><
  Odpowiedź z Cytatem
stare 25.05.2009, 18:47   #8
Miksztain
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Saga Gothic

maniakuję teraz nad tym ściągam do tego mody i oglądam parodie. Gra jest po prostu boska. Najlepsza jest 1 część mimo trochę gorszej grafiki i mniejszych lokacji
@Ametyzd




UWAGA SPOILER!!!! RAGMENT ZAKOŃCZENIA FABUŁY




Emm... jak dołączysz do starego obozu to w jednym rozdziale cię wyrzucą z obozu i będą chcieli zaciukać bo uznają za zdrajcę przez kontaktowanie się z tymi z Nowego Obozu(Gomez oszaleje bo stara kopalnia się zawali i napadnie na nową kopalnię nowego obozu). Jeżeli masz jednak Golden Mod możesz podbić nową kopalnię ze starym obozem.

Ostatnio edytowane przez Miksztain : 25.05.2009 - 18:55
  Odpowiedź z Cytatem
stare 06.06.2009, 21:50   #9
Miksztain
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Saga Gothic

Sorki że post opd postem, ale tak to by nikt nie zauważył

Może znacie się na modach? bo zzainstalowałem sobie moda Gothic Mroczne Tajemnice 1.03. Po jakimś czasie gry gra sięwyłączyła. Włączyłem jeszcze raz i wczytałem... no prawie, bo wyskakuje mi takie coś?


Error-Message

D:zArchiver(::ReadObject)

: objRef, illegal obkecy index 8193768

O co chodzi? mam wszystko przecież legalne.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 14.06.2009, 21:46   #10
Master of Disaster
 
Avatar Master of Disaster
 
Zarejestrowany: 08.01.2006
Skąd: Dziwnowo
Wiek: 18
Płeć: Kobieta
Postów: 1,322
Reputacja: 26
Domyślnie Odp: Saga Gothic

Milksztajn, illegal to nie znaczy (przynajmniej w tym przypadku) "nielegalny" tylko "niewłaściwy". Z Do uruchomienia Mrocznych Tajemnic jest potrzebny jest Player Kit, szukaj TUTAJ lub w googlach (hasło: Player Kit do Gothic 1).

A co do Gothica - świetna gra, zwłaszcza pierwsze dwie części. Dwójka dużo zyskuje dzięki dodatkowi Noc Kruka. Niektóre teksty są genialne ("Ou... zaraz się rozpłaczę." czy "Nie ma lekko. Budzimy Śpiocha!"), w ogóle - gra jest pełna humoru i ma fajny klimat. Jedynka ma dość skromną muzykę i troszkę niewygodne sterowanie, no i niestety korzysta z niemieckiej klawiatury; w dwójce sterowanie jest już wygodniejsze, a muzyka bardziej urozmaicona (znów: zwłaszcza, jeśli mamy NK), jest także mniej liniowa (jedynka robi się dość liniowa pod koniec). W dwóch pierwszych częściach muzyka jest dość dyskretna, ale dobrze wpasowuje się w klimat świata. Trójkę znam najmniej, ale powiem jedno - MA ŚWIETNĄ MUZYKĘ! Natomiast niezależny dodatek do trójki, Zmierzch Bogów... ach, szkoda gadać.

A, jeszcze jedna uwaga do dwójki - daje spore możliwości, jeśli chodzi o kręcenie filmików, chyba największe z całej serii, trzeba tylko wiedzieć, jak to się robi. Wejdźcie zresztą na YouTube - jest tam sporo filmików, trochę fabularnych i trochę instruktażowych. Niektóre są warte uwagi - polecam filmy Er0la i ezi39, oni się znają; niezła jest też w sumie Klątwa Samobóstwa.
Master of Disaster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023