Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims Fotostory
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 26.10.2008, 14:14   #11
Porcelanowa lalka
 
Avatar Porcelanowa lalka
 
Zarejestrowany: 13.11.2007
Skąd: Sklep z zabawkami
Płeć: Kobieta
Postów: 83
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Zaufaj Magii

Niestety na razie nie zdradzę kto zrobił te zdjęcia. Lubie trzymać w napięciu Powiem tylko, że była to postać negatywna...
__________________
r
Porcelanowa lalka jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 26.10.2008, 15:37   #12
Nyks
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zaufaj Magii

Aaa... Negatywne zło!
Tak mówiąc po ludzku: Bardzo fajne FS, zrobiło na mnie pewne wrażenie, chociaż nie podoba mi się prosty codzienny język. Moim zdaniem mogłabyś zastosować jakieś bardziej wyszukane słowa
  Odpowiedź z Cytatem
stare 26.10.2008, 17:42   #13
Martusiak
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zaufaj Magii

Bardzo mi się podoba, jednak musze zwrócić uwage na to, ze jest dużo zdjęć, a mało tekstu. Nie chodzi mi o to, zeby była cała strona tekstu i w tym jedno zdjecie, nic z tych rzeczy Po prostu postaraj się pisać nieco więcej.
Już sam prolog mnie zaciekawił, nie mówiąc już o odcinku.
Tytuł... hm... cóż, moze być, ale taki zwykły, nie przyciąga zbyt dużo uwagi...
Akcja... mam nadzieję, ze się rozkręci

Narzie nie daję oceny, poczekam do 3 odcinka. Ale musze już powiedziec, ze podoba mi się
  Odpowiedź z Cytatem
stare 26.10.2008, 20:57   #14
Porcelanowa lalka
 
Avatar Porcelanowa lalka
 
Zarejestrowany: 13.11.2007
Skąd: Sklep z zabawkami
Płeć: Kobieta
Postów: 83
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Zaufaj Magii

No to trzeci odcinek. No cóż nie powinnam tak szybko publikować kolejnych odcinków, ale nie mam co robić. Za mało nam zadali do szkoły

Odcinek II
"Randka"

[IMG]http://i33.************/24y7r5c.jpg[/IMG]

Był wieczór. Riven niepewnie oglądał się w okół siebie. Czy dziewczyna, z którą umówił się przez internet, na pewno przyjdzie? A może czeka na marne. W jego głowie biło się jeszcze więcej myśli. Nigdy nie miał do czynienia z dziewczyną. Co jak zapomni jak się mówi? Albo jeszcze gorzej, zacznie się jąkać? Dziewczyna pomyśli, że to jakiś kretyn i sobie pójdzie. W pewnej chwili miał ochotę zwiać. Tak po prostu. Jak najzwyklejszy tchórz. Nagle jednak poczuł że ktoś dotyka lekko jego ramienia.

[IMG]http://i36.************/2wnodco.jpg[/IMG]

- Witaj, to ty jesteś Riven?- usłyszał cichy głoś za sobą.
Przed nim stała mała dziewczynka. Miała najwyżej 13 lat. Ubrana, tak jak Elle napisała na skype. Brązowo niebieska sukienka. Jej błękitne oczy uważnie wpatrywały się w jego. Riven nie mógł uwierzyć. Umówił się z dzieckiem! Małą dziewczynką! Jaki był naiwny!
- Przepraszam cię dziewczynko, ale chyba zaszła pomyłka. Widzisz, ja się umówiłem z dziewczyną w swoim wieku.
- Coś mi się wydaje, że osoba której oczekujesz się nie pojawi. Jestem tylko ja. Nie mam 17 lat. Nie umiem dogadać się z rówieśnikami, dlatego napisałam że jestem starsza niż naprawdę.
- Przepraszam- Elle mruknęła pod nosem. Spuściła wzrok.

[IMG]http://i36.************/24mt2mc.jpg[/IMG]

- No cóż, to już nie moja sprawa z kim się dogadujesz, a z kim nie. Przykro mi, ale dalej nie dam się oszukiwać. Riven szybkim krokiem odszedł. Co ona sobie myślała? Że jak go okłamie, to coś zdziała?
- Poczekaj- Elle prawie że szepnęła- Co ci zaszkodzi poznać mnie lepiej?
Riven westchnął. Ten wieczór nie będzie wyglądał tak jak sobie zaplanował, no ale mniejsza z tym.
- No dobra. Ale chyba nie chcesz zajadać się krewetkami w tej eleganckiej restauracji?- zapytał zrezygnowany.
- Nie, tak szczerze mówiąc nie jestem głodna. Chodźmy do Parku.

[IMG]http://i37.************/25fhqtt.jpg[/IMG]

- Nie zachowujesz się jak inne dzieci w twoim wieku. Dlaczego?- Riven był szczerze zdumiony zachowaniem Elle. Była inna. Spokojna, inteligentna. Czasami wydawało mu się że obcuje z dorosłą osobą, a nie z dzieckiem.
- Po prostu taka jestem- odpowiedziała Elle swoim aksamitnym głosem. Jej błękitne oczy wpatrywały się bardzo uważnie w Rivena. Tak jak by go gdzieś wcześniej widziała.
- Gdzie mieszkasz?- zapytała się, szczerze zaciekawiona.
- W kamienicy za rogiem- odpowiedział.
- To tam gdzie ja- Elle była wyraźnie ucieszona tą wiadomością.
- Dopiero wczoraj się wprowadziliśmy.
- Będe mogła cię jutro odwiedzić?- zapytała Elle z nadzieją. Chciała jeszcze raz się z nim spotkać.
- Chyba tak- odpowiedział Riven. Trochę bał się reakcji Fenne, ale nie mógł odmówić tej dziewczynce. Te jej spojrzenie...

[IMG]http://i38.************/2ev58jc.jpg[/IMG]


Elle roznosiła radość. Stanęła przed odpowiednimi drzwiami i energicznie zapukała. Miała ochotę skakać do nieba. Po paru sekundach drzwi się otworzyły. Lecz nie stał w nich Riven tylko jakaś dziewczyna. Była do niego niesamowicie podobna.
- Czego?- Zapytała, niezbyt miło.
- Ja do Rivena- odpowiedziała śmiało, wcale nie zrażona.
- Przykro mi, ale Riven nie będzie nikogo gościł- Już miała zamknąć drzwi tuż przed jej nosem, ale Elle złapała mocno klamkę.
- A to dlaczego?- Zapytała podejrzliwie.
- Nie twoja sprawa mała. Idź już sobie stąd- Dziewczyna zatrzasnęła głośno drzwi.
"Coś mi tu nie gra", pomyślała Elle. Wychodząc spojrzała na otwarte okno. "Może jestem nienormalna, ale na pewno nie dam się spławić przez jakąś tam dziewczynę", pomyślała.

[IMG]http://i38.************/1sl6i1.jpg[/IMG]

Elle czuła się jak włamywacz. A co jeśli skończy w więzieniu? A tam. Riven na to nie pozwoli.
Była w kuchni. Niepewnie podeszła do drzwi. Następnym pomieszczeniem, była biblioteka. Stare regały były zawalone wieloma książkami.

[IMG]http://i36.************/ivlkkm.jpg[/IMG]

Elle podeszła do jednego z regałów i sięgnęła po jeden z opasłych tomów. Lecz coś stwarzało opór. Szarpnęła za książkę i nagle regał głośno zgrzytnął. Nawet nie zauważyła, gdy była już w następnym pokoju.
"Niesamowite", pomyślała.

[IMG]http://i35.************/fkxnac.jpg[/IMG]

- Fenne, to ty?- głos dochodził za parawanu.
- Nie to ja, Elle- niepewnie odpowiedziała.
- Elle...proszę nie podchodź do mnie...chyba nie powinienem się z tobą przyjaźnić...nie powinienem...nie powinnaś interesować się moim za****ym życiem. Przepraszam, już nawet klnę. Już tak ze mną źle...
- Riven, nie mów tak.
- Elle, błagam, odejdź. Nie jestem odpowiednią osobą...dla ciebie...- głos Rivena był załamany.
Elle nie zamierzała wyjść. O nie. Zdecydowanym ruchem podeszła do parawanu. Jej oczom ukazał się straszny widok.
- Riven...co-co się to-bie sta-ło?- Elle pierwszy w życiu raz zaczęła się jąkać.
__________________
r

Ostatnio edytowane przez Porcelanowa lalka : 02.11.2008 - 11:29
Porcelanowa lalka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 27.10.2008, 13:48   #15
Martusiak
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zaufaj Magii

Razi mnie, ze jest duuzo błędów na zdjęciach. Wiem, ze to nie twoja wina, że dłoń Elle "utonęła" w piasku, ani zę ręka Fenne "przeszła" przez drzwi, ale trzeba patrzeć, czy takie błędy się zdarzaja.

Widac, ze robisz zdjęcia Print screen'em. Na ostatnim zdjeciu widać ten "simsowy panelek" ;D

Piszesz prostym językiem, aczkolwiek piszesz b. dobrze

Nadal mi sie podoba, jednak mogłoby być nieco lepiej.

Za wszystkie dotychczasowe odcinki - 9/10
  Odpowiedź z Cytatem
stare 27.10.2008, 14:37   #16
Mikolea
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zaufaj Magii

No fajne. Bardzo mi się podoba....
  Odpowiedź z Cytatem
stare 27.10.2008, 19:45   #17
Nyks
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zaufaj Magii

Nie do końca. Prolog podobał mi się najbardziej, bo był rozbudowany i bogaty opisy, a ja sobie to cenie w FSach. Twoje jest pisane banalnym językiem.
Gdy masz dialog zamiast pisać tak:
-Mam kotka. Powiedziała Ala
Piszesz tak:
-Mam kotka. - Powiedziała Ala.

Pochwalam za fabułę, bo jest bardzo ciekawa
Ocena ostateczna: 6,5/10
  Odpowiedź z Cytatem
stare 27.10.2008, 20:14   #18
Martusiak
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zaufaj Magii

Chanel - jeśli chodzi o pisanie dialogów, to jedyny błąd jaki robi, to pisanie po myślniku wielkiej litery. Ocywiście, można pisac jak ty napisałaś, ale ta "druga wersja" jest "lepsza". Tak wiec powinno być:
- Mam kotka. - powiedziała Ala.

Ale cóż, już nie schodze z tematu
  Odpowiedź z Cytatem
stare 27.10.2008, 22:06   #19
Thriller
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Zaufaj Magii

Ciągle źle - powinno być:
Cytat:
- Mam kotka - powiedziała Ala.
.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 27.10.2008, 23:32   #20
Porcelanowa lalka
 
Avatar Porcelanowa lalka
 
Zarejestrowany: 13.11.2007
Skąd: Sklep z zabawkami
Płeć: Kobieta
Postów: 83
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Zaufaj Magii

No to chyba już wszyscy wiedzą jak
się pisze dialog. Dzięki za wszystkie komentarze. Co do stylu pisania to też mi się najbardziej podoba prolog. Jakoś nie umiałam się rozpisać w tych dwóch odcinkach. Ale trzeci za to będzie najdłuższy to będe miała pole do popisu :p
__________________
r
Porcelanowa lalka jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
magii, zaufaj


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:26.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023