Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 04.01.2013, 13:19   #1081
rudzielec
 
Avatar rudzielec
 
Zarejestrowany: 31.03.2010
Skąd: Z siedziby Fantastycznej Czwórki.
Wiek: 14
Płeć: Kobieta
Postów: 2,011
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

no właśnie w tym problem, że nic nie ruszałam
inne otoczenia pokazuje, lecz to nowe nie
spróbuję jeszcze może włożyć ten plik okolicy do folderu i wtedy odpalić :3
__________________
Mój profil na WATTPAD
rudzielec jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 04.01.2013, 19:38   #1082
nattsi
 
Zarejestrowany: 06.11.2010
Płeć: Kobieta
Postów: 1
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Mam problem moi drodzy. Zbudowałam sobie akademik 10 pokojowy, użyłam kodu, dałam specjalne drzwi a do akademika nie wprowadzają się żadni simowie.. O co chodzi?
nattsi jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.01.2013, 19:58   #1083
Cytryśnia
 
Avatar Cytryśnia
 
Zarejestrowany: 10.12.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 892
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

nattsi - a kuchenkę dałaś? Bo ją też trzeba (ta taką specjalną specjalnie do akademika )
__________________
Majestatyczność
Cytryśnia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.01.2013, 15:12   #1084
aniak99
 
Avatar aniak99
 
Zarejestrowany: 02.07.2012
Skąd: woj. zachodniopomorskie
Płeć: Kobieta
Postów: 101
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Może to nie problem, ale to jakaś dziwna sprawa. Więc wprowadziłam rodzinę do bloku, to wiadomo, że zawsze do innych mieszkań wprowadzają się miastowi. Do jednego z mieszkań wprowadził się Leon Wilczek taki emeryt. Ja sobie spokojnie grałam, inni sąsiedzi sobie chodzili po parceli, po prostu wychodzili ze swoich mieszkań. Tylko nie ten facet, ale ok. Pewnego razu gdy moja simka miała zapłacić rachunek to patrze,a koło skrzynki leży nagrobek. Patrze a to nagrobek Leona Wilczka. Zdziwiłam się bo ani nie było Mrocznego Kosiarza ani nic, a jest nagrobek, a w miejsce mieszkania wprowadził się inny emeryt. Teraz jak grałam w tej rodzince, to ten duch jak wiadomo, zaczął nawiedzać. Był biały czyli umarł ze starości. Na chwile go przyłączyłam do rodziny i popatrzałam w wspomnieniach, a tam cztery wypadki z pęcherzem. A najdziwniejsze było to, że w znajomych ma Belle Ćwir jako przyjaciółkę! (ja nic z nią nie robiłam, po prostu w ogóle jej nie przywracałam ani nic) Rozumie ktoś czemu ten Leon Wilczek umarł? A i od czasu jego śmierci ci sąsiedzi też już w ogóle nie wychodzą z mieszkań. Mam obawy, że oni też mi po umierają. Najchętniej bym ich wszystkich stamtąd wyprowadziła,ale co z nagrobkiem?! I tu jeszcze zdjęcia (w linkach bo nie chciało mi się zmniejszać):
http://i.imgur.com/I137J.jpg
http://i.imgur.com/4D9dU.jpg
aniak99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.01.2013, 19:13   #1085
Kenny McCormick
 
Avatar Kenny McCormick
 
Zarejestrowany: 14.08.2011
Skąd: Gdańsk
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 857
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

z nagrobkiem raczej nic nie będzie, jesli jet pozamieszkaniem. albo go przenieś do jakiegos parku
__________________
Kenny McCormick jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.01.2013, 19:31   #1086
aniak99
 
Avatar aniak99
 
Zarejestrowany: 02.07.2012
Skąd: woj. zachodniopomorskie
Płeć: Kobieta
Postów: 101
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

No tak, ale zastanawiam się dlaczego umarł, bo to takie trochę ...ee dziwne że tak sobie nagle umiera, ale ok.
aniak99 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.01.2013, 19:39   #1087
Cytryśnia
 
Avatar Cytryśnia
 
Zarejestrowany: 10.12.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 892
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Co do Belli to sądzę, że ona była zwykłym przyjacielem potrzebnym do awansu, bo jak widzę ma takich kilku ale sprawa jest dość dziwna, tak jakby się zbugował, nie mógł zrobić żadnej czynności (przez to może mieć te wspomnienia o pęcherzu) i umarł z głodu :o
__________________
Majestatyczność
Cytryśnia jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 16.01.2013, 11:23   #1088
Dżiglipaff
 
Avatar Dżiglipaff
 
Zarejestrowany: 12.11.2005
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 1,203
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Na początek przedstawię moją sytuację

>gram jednym otoczeniem już 5 lat, cały czas tymi samymi rodzinkami (i ich potomkami), nie ma opcji zmiany otoczenia
>za późno dowiedziałam się o hacku blokującym generowanie miastowych - mam prawie 1500 simów w całym otoczeniu
>usuwanie głupich npców przy pomocy poradnika Liv mi nie pyka, po usunięciu otoczenie nie chce się wczytać


i teraz faktyczny problem, bo tamto "jakoś" można przeżyć:
-kilka dorosłych simek, takich, którym bliżej do emerytury samo zmieniło mi się na studentki, jakby się cofnęły w czasie. Powiązania z rodziną, ich dziećmi nadal są, mają tylko mniej umiejętności, niespełnione cele życiowe (tzn, jedna nie miała platynowej aspiracji, mimo, że wcześniej spełniłam jej cel życiowy). Postarzyłam je insimenatorem + dodałam nieco dni, żeby nie byly 3x mlodsze od swoich mężów i chyba jest ok.
Tylko że z jedną mam kolejny problem, jest tak jakby "niewrażliwa" na konkakt z innymi. Gdy kliknę na innym simie, pojawiają się 3 opcje: schlebiaj, wyproś i chyba zarządzaj grupami, przy czy po wybraniu którejkolwiek, oboje się "przestawiają" jak przy resetowaniu, ale się nie resetują. Kilkakrotnie usuwałam ją moveobjects on - nie pomogło. Przeprowadziłam ją do innego domku - nie pomogło. Zachowuje się też tak dziwacznie na parcelach publicznych, gdy gram inną rodzinką i tylko przychodzi jako miastowa.

Da się to jakoś rozwiązać inaczej niż poprzez nieoczekiwany pożar? Czy może jest "zaraźliwe"?
__________________
Dżiglipaff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 19.01.2013, 21:40   #1089
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Proponuję się zwracać w postach bezpośrednio do mnie jeśli chodzi o którykolwiek poradnik mojego autorstwa i cokolwiek z nim związanego, bo jestem chyba najbardziej w temacie

Co do miastowych - ilu ich usunęłaś za jednym zamachem?

Nagła zmiana grupy wiekowej to jakiś dziwny błąd gry. Może być wywołany uszkodzeniem otoczenia, ale nie musi. Z tego powodu ciężko mi określić, czy innych simów też to spotka. W każdym razie trzeba szybko ogarnąć otoczenie...
"Niewrażliwa" simka to groszy przypadek i też ewidentny błąd gry. Jedyne, co w tej chwili przychodzi mi do głowy, to sprawdzenie, jakim plikiem (nazwa...) jest ta simka i otworzenie tego pliku w SimPe (otwierasz bezpośrednio z Characters, nie przez otoczenie).
Z listy po lewej wybierasz "object data" i upewniasz się, czy w "obj. type" jest "person" i czy wszystkie "room sort" i "function sort" są odznaczone.

Btw, jak wygląda stan Twojego otoczenia po przeskanowaniu HoodCheckerem? Jakiego typu błędów jest najwięcej?
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 20.01.2013, 16:13   #1090
Shiver
 
Avatar Shiver
 
Zarejestrowany: 17.04.2009
Skąd: z Księżyca
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 999
Reputacja: 21
Domyślnie Odp: Pytania i odpowiedzi oraz problemy z gra

Mam dość uciążliwy problem. Otóż gra włącza mi się kilka razy z rzędu bezproblemowo, żeby potem nagle w ogóle się nie uruchamiać. Na początku wygląda wszystko normalnie, widać ikonkę płyty przy kursorze, napęd pracuje, ale zaraz potem zwalnia i nic się nie dzieje. W Menedżerze Zadań nie ma procesu gry, wygląda to po prostu jakbym jej w ogóle nie włączał (chociaż dzisiaj pokazało mi się okienko z błędem, które było puste ). Wtedy jedynym ratunkiem jest usunięcie/zmiana nazwy folderu EA Games w Dokumentach i uruchomienie gry żeby utworzył się nowy. Podejrzewam, że może to być wina dodatków z neta, bo clean gra działa bezproblemowo, problem pojawia się dopiero po zainstalowaniu mojego całego Downloadsu, ale i tak dopiero po kilku sesjach gry nie da się jej włączyć. Może to jakiś konflikt dodatków? Sam nie wiem. Poza tym zachowałem jeden z folderów EA Games, w którym jest moje otoczenie z jedną tylko parcelą, na której bardzo mi zależy. Da się ją jakoś zachować i wrzucić potem do naprawionej już gry?
__________________

Ostatnio edytowane przez Shiver : 20.01.2013 - 16:17
Shiver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
dorota, karetka, nowy dom, rzeczy z internetu, serial, youtube


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 47 (0 użytkownik(ów) i 47 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:14.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023