Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 3 > The Sims 3: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 19.08.2011, 12:36   #1
Viann
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Znikające simy i pieniądze po powrocie z podróży

Witam

Szukam już 2 dni i nie jestem w stanie znaleźć rozwiązania swojego problemu. Wyjechałam jedną Simką (z dużej rodziny) na wakacje do Egiptu mając ok. 20 000 simoleonów. Byłam tam 18 dni i ostatniego dnia na koncie było ponad 70 000. Po powrocie do domu okazało się, że 50 tysięcy gdzieś przepadło i w funduszach rodziny pokazuje się stan gotówki jaki był w momencie wyjazdu...

Czy ktoś miał taki problem i dał radę go jakoś rozwiązać?

Dodam, że wczytałam grę - z powrotem w Egipcie, sprzedałam auto (mam tam dom wakacyjny), dobiłam do 100 000 gotówki, kupiłam nowy samochód za 90 0000, włożyłam go do wyposażenia i wróciłam do domu. Efekt? Oprócz tego, że wzbogaciłam się o świetne auto, problem dalej się nie rozwiązał - powinnam wrócić mając 10 tysięcy, a znów zobaczyłam na koncie ok. 20.

Nie zauważyłam tego problemu wcześniej, kiedy miałam jednosimową rodzinę, ale też niespecjalnie zwracałam na to uwagę, więc nie wiem czy to jest kwestia tego, że nie wyjeżdża cała rodzina?

Proszę o pomoc, bo bug jest naprawdę potężny, a nie lubię sztucznie generować Simom pieniędzy na błędach gry. Teraz wyjeżdżając na wakacje nie mogę uniknąć niechcianego bogacenia się :/ Musiałabym pilnować się, żeby nie wydać więcej niż miałam w momencie przyjazdu, co jest skrajnie absurdalne, jeśli przyjeżdżam z jakąś pulą pieniędzy właśnie po to, żeby je wydać np. na domek. A później je dostaję z powrotem. Niby fajnie, że wszystko za darmo, ale odbiera mi to dużo przyjemności ze zdobywania, bo to żadne osiągnięcie wykorzystać błąd

Aha, jeśli to istotne to mam wszystkie dodatki.

Pozdrawiam serdecznie

Ostatnio edytowane przez Björk : 19.08.2011 - 14:21
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 19.08.2011, 14:10   #2
cordian
 
Zarejestrowany: 21.05.2011
Płeć: Mężczyzna
Postów: 43
Reputacja: 10
ThumbsDown Brak członków rodziny po powrocie z podróży

Witam,
Nie znalazłem podobnego tematu więc zakładam nowy.
Otóż wysłałem jednego sima z mojej rodzinki na podróż do Chin. Pomijając fakt , że w Chinach gra się zacinała co jakiś czas, mój sim po wcześniejszym powrocie do domu (w SV) zastał żonę i syna ale nie było ich avatarów w trybie życia, jak również zniknęli oni z kontaktów mojego sima. Nie mogłem wykonać żadnej interakcji . Obecnie widać avatar mojego sima, choć raz też zniknął oraz dwóch córek, przebywających w internacie.
Podczas wczytywania zapisu widać normalnie całą rodzinkę, chociaż to zdjęcie nie pojawia się od razu.
Próbowałem w trybie edycji miasta eksmitować rodzinę i zrobić kopie do biblioteki, jednak przetwarzanie trwało z godzinę i nic. Trzeba było wyłączyć grę.
Myślałem, że może gdy przeprowadzę Simów do nowego miasta czy do nowego domu to wszystko będzie ok.
Aha, dodam że kiedy chciałem zmienić aktywną rodzinę na inną to po wyborze nowej nie było widać nic, dosłownie nic. Jedynie widok miasta z góry.

Nie mam żadnych hacków, tej najnowszej aktualizacji również. Da się coś zrobić aby nie stracić mojego zapisu? Reinstalka?
cordian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 19.08.2011, 14:23   #3
Björk
Administrator
UWAGA Konto Nieczynne
 
Avatar Björk
 
Zarejestrowany: 03.11.2007
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 4,885
Reputacja: 19
Domyślnie Odp: Znikające simy i pieniądze po powrocie z podróży

Połączyłam te dwa tematy, bo niestety to są po prostu błędy gry (związane z dodatkiem Pokolenia).
Na znikających simów pomaga przeprowadzenie ich do innego miasta - wtedy wracają z podróży normalnie.
Ten problem ze znikającym wyposażeniem rodzin i pieniędzy podobnież rozwiązuje łatka 1.24
__________________
Love Profusion
Björk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 19.08.2011, 15:00   #4
Viann
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Znikające simy i pieniądze po powrocie z podróży

Dziękuję za odpowiedź... tylko, że.. wchodzę do programu startu i klikam "Aktualizacje" i mam napisane, że gra jest aktualna i przycisk "aktualizuj teraz" jest zablokowany. Instalowałam simsy na nowo kilka dni temu po zmianie systemu na 7, więc ta najnowsza aktualizacja musiała mi się wgrać automatycznie.

Poza tym mam problem wyłącznie z pieniędzmi, wyposażenie przenosi się z wakacji do domu bez problemu.

Nie mam też innych problemów, które ma naprawiać ta łatka... spróbuję ją zainstalować ręcznie, najwyżej się wszystko wysypie ;f
  Odpowiedź z Cytatem
stare 19.08.2011, 15:02   #5
Björk
Administrator
UWAGA Konto Nieczynne
 
Avatar Björk
 
Zarejestrowany: 03.11.2007
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 4,885
Reputacja: 19
Domyślnie Odp: Znikające simy i pieniądze po powrocie z podróży

Dlatego napisałam PODOBINIEŻ naprawia Sama miałam kilka błędów i dopiero na nowym zapisie one znikły a na starym mimo łatki się powtarzały.
Więc już może lepiej nic nie instaluj dodatkowo
__________________
Love Profusion
Björk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 19.08.2011, 15:35   #6
Viann
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Znikające simy i pieniądze po powrocie z podróży

Ok, ściągnęłam łatkę, ale poczekam jeszcze, zrobię nowy zapis i dam im drugą szansę Co prawda robiłam już inne zapisy, ale podczas pobytu na wakacjach, może w tym tkwi problem.

Edit:
Ciąg dalszy zmagań z problemem. Epic fail.
Zrobienie nowego zapisu nie zmieniło absolutnie niczego, dlatego postanowiłam wgrać nową łatkę ręcznie. Skutek:



Po kliknięciu dalej i próbie wyjechania na wakacje, Egipt się wczytał, czas leciał, ludzie chodzili.. tylko Simka się nie pojawiła! Pasek pusty, jakby żaden Sim nie został "wybrany", brak avatara Simki, 0 simoleonów.

Najwyraźniej czeka mnie reinstall. I wciąż czekam na odpowiedź kogoś, kto sobie poradził.


Edit 2:
Reinstall nic nie pomógł. Nie mam więcej pomysłów, poddaję się.

Ostatnio edytowane przez Viann : 19.08.2011 - 19:24
  Odpowiedź z Cytatem
stare 19.08.2011, 20:57   #7
Björk
Administrator
UWAGA Konto Nieczynne
 
Avatar Björk
 
Zarejestrowany: 03.11.2007
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 4,885
Reputacja: 19
Domyślnie Odp: Znikające simy i pieniądze po powrocie z podróży

Ten komunikat pojawia się w związku z jakimś dodatkiem z neta, który nie jest przystosowany do wersji gry, którą masz. Wyczyść downloads i catche - przynajmniej chwilowo i zobacz, czy gra pójdzie.

Przypadek z wakacjami bez simów też miałam i przeniosłam simów do innego miasta. Pomogło.
__________________
Love Profusion
Björk jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 19.08.2011, 21:04   #8
cordian
 
Zarejestrowany: 21.05.2011
Płeć: Mężczyzna
Postów: 43
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Znikające simy i pieniądze po powrocie z podróży

Wspomniałem, że nie mogę przenieść simów do innego miasta , gdyż gra długo przetwarza to żądanie , podjerzewam że po prostu gra się wiesza i nie ma postępu.
cordian jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 19.08.2011, 21:59   #9
miłośniczka zwierząt
 
Avatar miłośniczka zwierząt
 
Zarejestrowany: 05.12.2010
Skąd: łódź
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 935
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Znikające simy i pieniądze po powrocie z podróży

A ja wczoraj miałam problem że, jak wróciły moje simy do domu z podróży do Francji a dzieci miały 2 i to w takim wieku że nie mogły z nimi jechać więc, zostały w domu z opiekunką po powrocie nie było avataru syna który, był małym dzieckiem a została córka która była niemowlakiem i tego syna nigdzie nie było. Jak chciałam przeprowadzić rodzinkę do innego domu to widniał na liście członków ale nadal go nie było na panelu simów ani nigdzie indziej więc, wykasowałam rodzinkę i stworzyłam nową. Ale też napisałam do EA i mają to gdzieś zgłosić i mam nadzieje że z wyjściem zwierzaków naprawią ten błąd.
miłośniczka zwierząt jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 19.08.2011, 22:18   #10
eyade
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Znikające simy i pieniądze po powrocie z podróży

Cytat:
Napisał cordian Zobacz post
Wspomniałem, że nie mogę przenieść simów do innego miasta , gdyż gra długo przetwarza to żądanie , podjerzewam że po prostu gra się wiesza i nie ma postępu.
Jeśli posiadasz dużo dodatków oryginalnych, tak może być. Chyba że z internetu naściągałeś... Ja osobiście nic nie ściągałam Oprócz paru rzeczy kupionych w Store. I jak na razie, dobrze na tym wyszłam
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
bug, pieniądze, wymarzone podróże


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 09:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023