Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims 1: Zdjęcia z gry
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 29.11.2011, 11:07   #11
lay
 
Avatar lay
 
Zarejestrowany: 08.06.2004
Płeć: Kobieta
Postów: 777
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Serce Klasycyzmu

Eh. Po prostu zdjęcia zniknęły z imageshacka albo sama je wywaliłam. Został jedynie mój temat z projekcikami, lecz także bez zdjęć. Jeśli tak bardzo mi nie wierzysz to spytaj się jakiegoś moderatora, czy czasem moje tematy nie zostały po prostu sztucznie usunięte.

Rokoko wywodzi się z baroku, nie klasycyzmu. On nastąpił po tym okresie. Poza tym, sam napisałeś, że domek jest w stylu klasycznym, nie rokoko.

Też umiem analizować wiki, która mówi zupełnie coś innego. Lecz dyskusja ta nie ma sensu.
__________________
"Kiedy znalazłem się na dnie, usłyszałem pukanie od spodu."
S.J.Lec
lay jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 29.11.2011, 11:47   #12
kovalenko14
 
Zarejestrowany: 24.04.2010
Skąd: Bydgoszcz
Wiek: 28
Płeć: Mężczyzna
Postów: 134
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Serce Klasycyzmu

Też umiem analizować wiki, która mówi zupełnie coś innego. Lecz dyskusja ta nie ma sensu.[/QUOTE]

Też tak sądzę wiec skończmy .
kovalenko14 jest offline  
stare 29.11.2011, 11:55   #13
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Serce Klasycyzmu

Cytat:
Kim ty jesteś ,że tak oceniasz innych ?!
Zapewne jest osobą oceniającą
Nawet w podręcznikach do WOKu w LO wyróżnia się styl rokoko jako coś odmiennego.
Cytat:
Do tego całkowity miszmasz w oknach,
+ część wygląda jakby wzięta z XX wieku!
Cytat:
nowoczesnych mebli tam nie ma
A lampa sufitowa w jadalni? W tamtych czasach nie było elektryki.
Cytat:
Z tego co się orientuje nie wiec dla mnie jesteś niczym
Jesteś zbyt zuchwały, tyle Ci powiem.
I Slythia ma, niestety, rację. Na Twoją niekorzyść ofc.
Wyszedłeś bardzo nieprofesjonalnie w tym momencie.
Cytat:
No Rokoko ma do tego ,że jest to podstyl klasycyzmu
A nie styl pomiędzy barokiem i klasycyzmem?
W każdym razie rokoko to NIE klasycyzm.

Jako moderator potwierdzam - były czystki i te domki, w których brakowało zdjęć, zostały usunięte.

+ kolorystyka imo za jasna jak na tą epokę
+ ogród za ubogi
+ bryła "współczesna" (wgl co to miał być - pałac?)
+ wrażenie ogólne - zbyt nowoczesny.

Bez oceny, bo jestem ogólnie zdegustowana domkiem, jak i Twoją postawą.
A gdyby wszyscy wszystkim zarzucali, że oceniają, a sami się nie znają, to forum świeciłoby pustkami.
Wtedy np. po obejrzeniu filmu nie miałbyś prawa go ocenić, bo sam nie robisz filmów i nie masz pojęcia jak to się odbywa

Ostatnio edytowane przez Liv : 29.11.2011 - 13:39 Powód: komentarz potrzebował uzupełnienia.
Liv jest offline  
stare 29.11.2011, 13:19   #14
Trykuu.
 
Avatar Trykuu.
 
Zarejestrowany: 30.12.2010
Skąd: somewhere in the world
Płeć: Mężczyzna
Postów: 982
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Serce Klasycyzmu

Nie podoba mi się. Podłogę już było zostawić zwykłą. Bez jakiś tam dziwacznych wykładzin. Kto to widział żeby mieć meble pod kolor podłóg?
I jest zdecydowanie za pusto.
Trykuu. jest offline  
stare 29.11.2011, 18:20   #15
kovalenko14
 
Zarejestrowany: 24.04.2010
Skąd: Bydgoszcz
Wiek: 28
Płeć: Mężczyzna
Postów: 134
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Serce Klasycyzmu

Cytat:
Napisał Trykuu. Zobacz post
Nie podoba mi się. Podłogę już było zostawić zwykłą. Bez jakiś tam dziwacznych wykładzin. Kto to widział żeby mieć meble pod kolor podłóg?
I jest zdecydowanie za pusto.


Hahahaha nie to tu nie mogę się przestać śmiać przepraszam bardzo ale nie wiem jak ty bo ja mam meble dobrane do paneli w moim domu .. a nie ciemną podłogę i jasne meble skoro ty tak sobie meblujesz pokój to powodzenia ...
A pusto to ty jedynie masz w głowie ;]

Co do kochanej moderatorki to wklejam pewien cytat z www.wikipedia.pl
,,1878 – pierwsza nadająca się do praktycznego wykorzystania żarówka, patent brytyjski (Joseph Wilson Swan)" a klasycyzm trwał do końca wieku XVIII. Więc masz błędne informacje na temat żarówki ... prąd był wynaleziony wcześniej niż żarówka ... ;] tak a propo nie

Rozumiem ,że ten dom to nie wypał wiem o tym bo to mój pierwszy oprócz modernów ja po prostu nie umiem budować takich chciałem się tylko sprawdzić rozumiem nie podoba się nie będę takich już budować ale nie pozwolę jeździć tak po mojej osobie .
kovalenko14 jest offline  
stare 29.11.2011, 19:28   #16
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Serce Klasycyzmu

Cytat:
ja mam meble dobrane do paneli w moim domu
A ja nie!

Ja pisałam o żarówce czy o elektryczności? ;o
Wiek XVIII skończył się 31.12.1800 roku.Btw, ja się tego musiałam nauczyć w IV klasie szkoły podstawowej, więc...
Tak, druku też nie wynalazł Gutenberg

Chcesz odpisać - na PW.

Tych wszystkich, którzy zgadzają się z użytkownikami Slythią, Trykuu. i mną, proszę o niezabieranie głosu, ponieważ autor tematu nie chce przyjąć do wiadomości, że nie ma racji i dalsze uświadamianie go o tym jest zupełnie zbędne.
Jeśli ktoś jednak mimo to czuje niesłabnąca potrzebę, proszę na jego PW.

Koniec offtopu.

Ostatnio edytowane przez Liv : 29.11.2011 - 19:31
Liv jest offline  
stare 29.11.2011, 19:29   #17
Norellia
 
Avatar Norellia
 
Zarejestrowany: 16.10.2011
Skąd: kawaii kokoro 
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 273
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Serce Klasycyzmu

Do tematu mi te zdjęcia nie odpowiadają. Bo chyba klasycyzm to nie jest. Nie wiem, nie znam się. Takie rzeczy jak średniowiecze czy inne fafkulce to ja mam głęboko... o tam.

A po za tematem:
+ ładna kolorystyka
+ fajne dodatki
- meble zlewają się z resztą

Bez oceny.
__________________
Twinkle Twinkle Little Star.
Norellia jest offline  
stare 03.01.2012, 21:05   #18
Brutus
 
Avatar Brutus
 
Zarejestrowany: 06.07.2009
Skąd: Gdańsk
Wiek: 28
Płeć: Mężczyzna
Postów: 248
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Serce Klasycyzmu

Zupełnie zapomniałem o ocenianiu domków, ale już się poprawiam.

No, w końcu coś w moim typie!
Style trochę pomieszane, nie powiem. Mógłbym raczej nazwać to "Współczesny dom stylizowany na klasyczny". Świadczą o tym detale, o których już tu wspomniano: brak proporcji, budynek z boku działki, dziwne rozmieszczenie okien i ogólnie ich różnorodność, ale nie czepiam się tego, bo o ile sobie przypominam, jest to twój pierwszy dom w tym właśnie stylu. Rozumiem jak trudno jest nagle zmienić swoje przyzwyczajenia i wiem, że przed tobą jeszcze długa droga. Kto wie, może kiedyś zbudujesz coś naprawdę pięknego.

Chcę powiedzieć, że klasyczna posiadłość to nie tylko antyki, ale też ich umiejętne rozstawienie, bo jak tak patrzę, to myślę, że zbudowałeś nowoczesny dom i pozamieniałeś w nim meble na antyki.

Muszę powiedzieć, że użyłeś tu bardzo ciekawych mebli. Te z jadalni należą do moich ulubionych (często ich używam), ale nie zdecydowałbym się na umieszczenie tego całego kompletu łącznie ze ścianą i podłogą) w jednym pomieszczeniu. Przeważnie w takich przypadkach daję coś jaśniejszego na podłogę i ściany, bo jak zauważyłeś, jest to zestaw bardzo ciemny. Te trzy obrazki w jadalnie kompletnie nie pasują.

Mi styl, który chciałeś odwzorować kojarzy się przede wszystkim z wszędobylskim ciemnym drewnem. Twoja sypialnia na przykład jest w pełni nowoczesna. Chodzi mi to głównie o kolor. Myślę, że nikt w minionych wiekach nie udekorowałby swojej sypialni taką paletą kolorów . Widzisz, jak barwa może zmienić wnętrze.

Muszę ci powiedzieć, że mam większość mebli, których użyłeś, ale nigdy nie kojarzyłem ich z antykami ani nawet klasycznymi. Dla mnie to był zawsze taki miły dla oka kicz. Nie obraź się, ale tak właśnie zawsze postrzegałem ten styl, chociaż tu rozpatrzam go pod kątem klasycznym.

Łazienka jest bynajmniej dziwna. Kojarzy mi się z amerykańskim milionerem, który chciał pokazać na co go stać, nie mając przy tym za grosz gustu, bez urazy.
Kuchnia jest niezła, chociaż zbyt niebieska. Najbardziej klasyczna w tym wnętrzu jest kanapa w salonie.

Nie jest dobrze. Wiesz, że mam jako taką wiedzę w tym temacie i się znam na tym stylu. Ty niestety nie. Błędnie zrozumiałeś pewne zagadnienia. Musisz bardziej przypatrzeć się innym klasycznym domom (w pierwszej chwili przychodzą mi do głowy moje domy, ale można tego na forum trochę znaleźć, poza tym jest też telewizja. Znam świetny program na ten temat) i troszkę się podszkolić. Sucha, podręcznikowa teoria w połączeniu z twoimi modernistycznymi talentami (tak, moderny robisz niezłe) daje dość wybuchową mieszankę. Moją największą radą dla ciebie jest to, żeby używać obiektów maxisa. Tam są praktycznie same klasyczne rzeczy. Co prawda jest też wiele innych, ale jest tam też dużo staroci.

Na koniec, przyczepię się jeszcze rozkładu pomieszczeń: czy mi się tylko wydaje, czy łazienka jest na dole, a jadalnia na górze? Powinno być na odwrót.

Starałem się nie być zbyt ostry. Nie chcę, żeby z mojego postu wynikła kolejna awantura, więc jak chcesz się kłócić, to na PW.
__________________
indywidualnyobserwator.blogspot.com

Ostatnio edytowane przez Brutus : 04.01.2012 - 16:14
Brutus jest offline  
Zamknięty Temat


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:47.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023