PDA

Zobacz pełną wersję : Jak przegrać na płytę i zachować savy z gry??


gzygzaczek
11.11.2004, 19:23
Mam problem. Otóż. Wymieniam twardy dysk i procesor. Będę instalować Windows XP i chcę miec moje stare simy. Czyli chcę mieć savy. Chce je jakoœ przegrać na płytę, ale nie wiem które to i czy sie wogóle da. POMOCY!! ;( :( :\

rainne
11.11.2004, 19:26
Mam problem. Otóż. Wymieniam twardy dysk i procesor. Będę instalować Windows XP i chcę miec moje stare simy. Czyli chcę mieć savy. Chce je jako� przegrać na płytę, ale nie wiem które to i czy sie wogóle da. POMOCY!! ;( :( :\
hm... zachowaj neighborhoods, storytelling, downloads i już :)
później podmienisz foldery :)

gzygzaczek
11.11.2004, 19:37
hm... zachowaj neighborhoods, storytelling, downloads i już :)
póŸniej podmienisz foldery :)

Ale jak je zachować gdzie je tam znajdę??

MarekS
11.11.2004, 19:47
Ale jak je zachować gdzie je tam znajdę??

W folderze Moje Dokumenty masz katalog EA Games a w nim folder The Sims 2. Kliknij na nim prawym przyciskiem myszy i wejdź we właściwości - tam wyświetli Ci się rozmiar tego folderu. Płytka mieści w zależności od rodzaju 650 lub 700 MB (info jest na płytce). Jeżeli zmieści Ci się to przegraj na płytkę cały folder The Sims 2. Jak już zainstalujesz Win XP i TS 2 na nowym dysku to przekopiuj ten folder również do moich dokumentów i katalogu EA Games i potwierdzaj każdą zamianę plików.

rainne
11.11.2004, 19:51
W folderze Moje Dokumenty masz katalog EA Games a w nim folder The Sims 2. Kliknij na nim prawym przyciskiem myszy i wejdź we właściwości - tam wyświetli Ci się rozmiar tego folderu. Płytka mieści w zależności od rodzaju 650 lub 700 MB (info jest na płytce). Jeżeli zmieści Ci się to przegraj na płytkę cały folder The Sims 2. Jak już zainstalujesz Win XP i TS 2 na nowym dysku to przekopiuj ten folder również do moich dokumentów i katalogu EA Games i potwierdzaj każdą zamianę plików.
ale po co całość... potrzebne sa tylko tamte foldery... i one są największe. chociaż jak się zmieści, to rób na wszelki wypadek wypalanie całego katalogu i później je zamień z nowoutworzonym przez grę po ponownej instalacji :)

MarekS
11.11.2004, 20:52
ale po co całość... potrzebne sa tylko tamte foldery... i one są największe. chociaż jak się zmieści, to rób na wszelki wypadek wypalanie całego katalogu i później je zamień z nowoutworzonym przez grę po ponownej instalacji :)

Dla pewności. Może mieć coś pozapisywane w innych folderach. Do samej gry faktycznie wystarczą tamte. :)

A poza tym jeżeli wymieniany jest cały twardy dysk, to podczas instalacji systemu można odpiąć stary i po zakończeniu instalowania podpiąć go z powrotem, przestawiając mu zworki w położenie "Slave". Wtedy dostępne będą wszystkie pliki z tego dysku.

gzygzaczek
12.11.2004, 15:08
Ale te pliki w katalogu thesims2 są inne niz te ktore byly w thesims1 maja inne nazwy i nie wiem ktore to :wacko: :1smutny: a calosc mi sie nie zmiesci.

MarekS
12.11.2004, 15:45
Ale te pliki w katalogu thesims2 są inne niz te ktore byly w thesims1 maja inne nazwy i nie wiem ktore to :wacko: :1smutny: a calosc mi sie nie zmiesci.

Najkorzystniej byłoby załatwić sobie jeszcze jedną płytkę - z tego co napisałaś wynika, że trochę różności pościągałaś z netu.
Jeżeli sama umiesz lub znasz kogoś kto się na tym zna to polecałbym instalację systemu na nowym dysku bez podłączonego starego dysku i poźniej skopiowanie danych, które masz.
Trudno jest powiedzieć które foldery masz przegrać - dużo rzeczy musisz mieć ściągnięte lub zrobione przez siebie:
Collections - jeżeli tworzyłaś lub ściągnęłaś gotowe kolekcje przedmiotów/ciuchów
Downloads - praktycznie wszystko co ściągałaś z sieci
LotCatalog - (najprawdopodobniej) wszystkie domki znajdujące się w skrzyni (niewykorzystane jeszcze w żadnej okolicy)
Movies - nakręcone przez Ciebie filmy
Neighborhoods - wszystkie okolice z domkami i rodzinkami
PackagedLots - wszystkie spakowane domki (jeżeli kiedykolwiek pakowałaś parcelę do pliku)
Projects - zapisane projekty tworzone w Sim-Warsztat
SavedSims - stworzone przez Ciebie lub ściągnięte z sieci cechy genetyczne Simów: kolor skóry, oczu, makijaż itp.
SC4Terrains - tereny do wykorzystania do tworzenia nowych okolic
Storytelling - krótko mówiąc Album - zdjęcia, historie, itp.
Thumbnails - przypuszczam, że ten folder może mieć powiązania z Albumem.
To, co pominąłem jest w 99% niezwiązane z Twoją działalnością. W wymienionych - zależy co do tej pory robiłaś i czy zależy Ci na zachowaniu tego. Największy na pewno będzie katalog Downloads.

gzygzaczek
12.11.2004, 16:05
Najkorzystniej byłoby załatwić sobie jeszcze jedną płytkę - z tego co napisałaś wynika, że trochę różności pościągałaś z netu.
Jeżeli sama umiesz lub znasz kogoś kto się na tym zna to polecałbym instalację systemu na nowym dysku bez podłączonego starego dysku i poźniej skopiowanie danych, które masz.
Trudno jest powiedzieć które foldery masz przegrać - dużo rzeczy musisz mieć ściągnięte lub zrobione przez siebie:
Collections - jeżeli tworzyłaś lub ściągnęłaś gotowe kolekcje przedmiotów/ciuchów
Downloads - praktycznie wszystko co ściągałaś z sieci
LotCatalog - (najprawdopodobniej) wszystkie domki znajdujące się w skrzyni (niewykorzystane jeszcze w żadnej okolicy)
Movies - nakręcone przez Ciebie filmy
Neighborhoods - wszystkie okolice z domkami i rodzinkami
PackagedLots - wszystkie spakowane domki (jeżeli kiedykolwiek pakowałaś parcelę do pliku)
Projects - zapisane projekty tworzone w Sim-Warsztat
SavedSims - stworzone przez Ciebie lub ściągnięte z sieci cechy genetyczne Simów: kolor skóry, oczu, makijaż itp.
SC4Terrains - tereny do wykorzystania do tworzenia nowych okolic
Storytelling - krótko mówiąc Album - zdjęcia, historie, itp.
Thumbnails - przypuszczam, że ten folder może mieć powiązania z Albumem.
To, co pominąłem jest w 99% niezwiązane z Twoją działalnością. W wymienionych - zależy co do tej pory robiłaś i czy zależy Ci na zachowaniu tego. Największy na pewno będzie katalog Downloads.

Ale tam nie ma takich plikow!! A nie sciagalam bo sie balam ze sie gra zjedzie jak mialo przyjemnosc mi sie to zdarzyc gdy gralam w simsy1. Dalczego one nie maja takich nazw? Jest CSbin , Support, Tsbin, Tsdata a w tsdata jest Control, sys, rec
:( :( Chodzi mi o nazwy katalogów

MarekS
12.11.2004, 16:26
Ale tam nie ma takich plikow!! A nie sciagalam bo sie balam ze sie gra zjedzie jak mialo przyjemnosc mi sie to zdarzyc gdy gralam w simsy1. Dalczego one nie maja takich nazw? Jest CSbin , Support, Tsbin, Tsdata a w tsdata jest Control, sys, rec
:( :( Chodzi mi o nazwy katalogów

Patrzysz nie w tym miejscu. :)
Otwierasz Moje Dokumenty (na pulpicie) i tam masz foldery: EA Games w nim folder The Sims 2 i właśnie w tym folderze są wszystkie zapisy. Ty sprawdzałaś w folderze instalacyjnym.

gzygzaczek
12.11.2004, 20:43
Patrzysz nie w tym miejscu. :)
Otwierasz Moje Dokumenty (na pulpicie) i tam masz foldery: EA Games w nim folder The Sims 2 i właśnie w tym folderze są wszystkie zapisy. Ty sprawdzałaś w folderze instalacyjnym.

Dobra teraz rozumiem i dzięki Ci Marek!! Ale nadal chce wiedziec dokladnie (DOKLADNIE) jakie foldery i pliki zachowac.

rainne
12.11.2004, 20:47
Dobra teraz rozumiem i dzięki Ci Marek!! Ale nadal chce wiedziec dokladnie (DOKLADNIE) jakie foldery i pliki zachowac.
no to przecież właśnie Ci podał i ja podałam.
albo cały folder the sims 2 z moich dokumentów
albo foldery Storytelling, Neighborhoods i Downloads z Moich dokumentów > the sims 2...

chmiel3
13.11.2004, 11:21
Chcesz przegrać dobra dam ci dobrą podpowiedź użyh Nero
Nero jest najlepszy

Charionette
04.02.2009, 11:46
Przepraszam, że odświeżam temat, ale sądzę, że nie warto tworzyć innego. Więc chcę zrobić reinstalację the sims 2 i chciałabym zachować wszystkie simki itp. Co zrobić??

Luthiee
04.02.2009, 12:05
Skopiować folder 'characters', ale ja wolałabym nie ryzykować i postawiłabym na całe 'ea games' wraz z 'downloads'.
@down: tak, dobrze.;) Nie ma za co.

Charionette
04.02.2009, 13:53
Dzięki Luthiee (mam nadzieję, że dobrze napisałam) :-)

Scarllett
04.02.2009, 15:37
A ten folder 'characters' gdzie się znajduje??

czlowiekelo
05.02.2009, 07:55
Ja też mam pytanie .
1. Czy jesli skopiuje cały folder ts2 to na pewno będzie wszystko działać w nowej grze?
2. Czy sćiągagnięte dodatki z netu co są już rozpakowane w fol. downloads także będą działać? Czy trzeba od nowa sćiągac te zapakowane w winrarze ?

Björk
05.02.2009, 08:50
Ja też mam pytanie .
1. Czy jesli skopiuje cały folder ts2 to na pewno będzie wszystko działać w nowej grze?
2. Czy sćiągagnięte dodatki z netu co są już rozpakowane w fol. downloads także będą działać? Czy trzeba od nowa sćiągac te zapakowane w winrarze ?

1. Tak - jezeli oczywiście po zainstalowaniu nowej gry wrzucisz je z powrotem :)
2. Tak jak wyżej. Nie musisz ściągać dodatków od nowa, tylko po reinstalacji zazwyczaj domyślnie gra nie pokazuje zawartości zmodyfikowanej, więc czeka Cię ponowne uruchomienie gry, by rzeczy z internetu się pokazały :)

czlowiekelo
05.02.2009, 09:09
Ale jak bede wklejać te stare foldery to najpierw musze usunąć te "czyste" z tej nowej gry ? Czyli mówicie ,że najlepiej cały folder skopiować niz pare pojedynczych folderów?

Björk
05.02.2009, 09:12
Ale jak bede wklejać te stare foldery to najpierw musze usunąć te "czyste" z tej nowej gry ? Czyli mówicie ,że najlepiej cały folder skopiować niz pare pojedynczych folderów?

Dokładnie :)
Mniejsza szansa pomyłki :)

czlowiekelo
05.02.2009, 10:19
jest jeszcze jeden problem . Posiadam jeszcze zainstalowane dodatki . Wchodzę w moje dokumenty i jest ten folder główny the sims 2 ,ale jest jeszcze inny folder the sims na dysku D ;/ i jak wchodzę w ten na dysku D to tam sa jeszcze dwa foldery 'wlasny biznes' i 'the sims2' to wtedy muszę te także skopiować ,czy wystarczy tylko ten w moich dokumentach ? Chcę żeby byly wszystkie biznesy co założylam w wb itd.

Björk
05.02.2009, 11:50
Wiesz - aby zachować savy gry i dodatki z internetu wystarczy skopiować ten folder z Moje Dokumenty.
Ten z drugiego dysku usuną się podczas deinstalacji gry. Jego zachowywanie nic nie da. I tak trzeba będzie instalować grę od początku.

czlowiekelo
07.02.2009, 08:26
jeszcze mam maly problem ,nie moge zakladacnowych tematow wiec piszę tu :P mam ts2 i dodatki WB i moda z HM ,mam dośc słaby komp ;/ troche muli od czasu do czasu jak gram ale tak to OK . Chciałabym kupić CPR ,ale jest napisane że wymaga Procesor 1300 MHz,a ja mam 1.10 ;// więc nie wiem ,czy wszystko będzie ok ,czy kupować w takim razie bo nie chce żeby co chwilę muliło ,zacinało się itd ;/

Konik
07.02.2009, 09:54
No wiesz, w ogóle rzecz biorąc jest taka zasada, że im więcej masz zainstalowanych dodatków, tym gra chodzi nieco wolniej. W Twoim przypadku wydajność procesora jest ciut za niska. Ja mam 1,5 Ghz i zainstalowane trzy dodatki. Efekt jest taki, że jak gram w dużych domach do gra zamula, czsami dośc mocno...

Charionette
10.02.2009, 16:50
O tak Konik wiem coś na ten temat mam AMD Athlon (TM) XP 2400+ 1.99 GHz 1.25 GB RAM i the sims tak mi czasem zamula, że szok. Dlatego teraz kiedy w końcu rozwiąże problem z grą zainstaluję tylko CPR i NŻ tylko nie wiem bo NZ ma bardzo dużą pojemność ponad 1 GB czy na moim kompie odpali