Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Problemy z grą
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 11.11.2004, 19:23   #1
gzygzaczek
Guest
 
Postów: n/a
Post Jak przegrać na płytę i zachować savy z gry??

Mam problem. Otóż. Wymieniam twardy dysk i procesor. Będę instalować Windows XP i chcę miec moje stare simy. Czyli chcę mieć savy. Chce je jakoœ przegrać na płytę, ale nie wiem które to i czy sie wogóle da. POMOCY!! ;( :\
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 11.11.2004, 19:26   #2
rainne
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał gzygzaczek
Mam problem. Otóż. Wymieniam twardy dysk i procesor. Będę instalować Windows XP i chcę miec moje stare simy. Czyli chcę mieć savy. Chce je jako� przegrać na płytę, ale nie wiem które to i czy sie wogóle da. POMOCY!! ;( :\
hm... zachowaj neighborhoods, storytelling, downloads i już
później podmienisz foldery
  Odpowiedź z Cytatem
stare 11.11.2004, 19:37   #3
gzygzaczek
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał rainne
hm... zachowaj neighborhoods, storytelling, downloads i już
póŸniej podmienisz foldery
Ale jak je zachować gdzie je tam znajdę??
  Odpowiedź z Cytatem
stare 11.11.2004, 19:47   #4
MarekS
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał gzygzaczek
Ale jak je zachować gdzie je tam znajdę??
W folderze Moje Dokumenty masz katalog EA Games a w nim folder The Sims 2. Kliknij na nim prawym przyciskiem myszy i wejdź we właściwości - tam wyświetli Ci się rozmiar tego folderu. Płytka mieści w zależności od rodzaju 650 lub 700 MB (info jest na płytce). Jeżeli zmieści Ci się to przegraj na płytkę cały folder The Sims 2. Jak już zainstalujesz Win XP i TS 2 na nowym dysku to przekopiuj ten folder również do moich dokumentów i katalogu EA Games i potwierdzaj każdą zamianę plików.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 11.11.2004, 19:51   #5
rainne
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał MarekS
W folderze Moje Dokumenty masz katalog EA Games a w nim folder The Sims 2. Kliknij na nim prawym przyciskiem myszy i wejdź we właściwości - tam wyświetli Ci się rozmiar tego folderu. Płytka mieści w zależności od rodzaju 650 lub 700 MB (info jest na płytce). Jeżeli zmieści Ci się to przegraj na płytkę cały folder The Sims 2. Jak już zainstalujesz Win XP i TS 2 na nowym dysku to przekopiuj ten folder również do moich dokumentów i katalogu EA Games i potwierdzaj każdą zamianę plików.
ale po co całość... potrzebne sa tylko tamte foldery... i one są największe. chociaż jak się zmieści, to rób na wszelki wypadek wypalanie całego katalogu i później je zamień z nowoutworzonym przez grę po ponownej instalacji
  Odpowiedź z Cytatem
stare 11.11.2004, 20:52   #6
MarekS
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał rainne
ale po co całość... potrzebne sa tylko tamte foldery... i one są największe. chociaż jak się zmieści, to rób na wszelki wypadek wypalanie całego katalogu i później je zamień z nowoutworzonym przez grę po ponownej instalacji
Dla pewności. Może mieć coś pozapisywane w innych folderach. Do samej gry faktycznie wystarczą tamte.

A poza tym jeżeli wymieniany jest cały twardy dysk, to podczas instalacji systemu można odpiąć stary i po zakończeniu instalowania podpiąć go z powrotem, przestawiając mu zworki w położenie "Slave". Wtedy dostępne będą wszystkie pliki z tego dysku.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 12.11.2004, 15:08   #7
gzygzaczek
Guest
 
Postów: n/a
Post

Ale te pliki w katalogu thesims2 są inne niz te ktore byly w thesims1 maja inne nazwy i nie wiem ktore to :wacko: :1smutny: a calosc mi sie nie zmiesci.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 12.11.2004, 15:45   #8
MarekS
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał gzygzaczek
Ale te pliki w katalogu thesims2 są inne niz te ktore byly w thesims1 maja inne nazwy i nie wiem ktore to :wacko: :1smutny: a calosc mi sie nie zmiesci.
Najkorzystniej byłoby załatwić sobie jeszcze jedną płytkę - z tego co napisałaś wynika, że trochę różności pościągałaś z netu.
Jeżeli sama umiesz lub znasz kogoś kto się na tym zna to polecałbym instalację systemu na nowym dysku bez podłączonego starego dysku i poźniej skopiowanie danych, które masz.
Trudno jest powiedzieć które foldery masz przegrać - dużo rzeczy musisz mieć ściągnięte lub zrobione przez siebie:
Collections - jeżeli tworzyłaś lub ściągnęłaś gotowe kolekcje przedmiotów/ciuchów
Downloads - praktycznie wszystko co ściągałaś z sieci
LotCatalog - (najprawdopodobniej) wszystkie domki znajdujące się w skrzyni (niewykorzystane jeszcze w żadnej okolicy)
Movies - nakręcone przez Ciebie filmy
Neighborhoods - wszystkie okolice z domkami i rodzinkami
PackagedLots - wszystkie spakowane domki (jeżeli kiedykolwiek pakowałaś parcelę do pliku)
Projects - zapisane projekty tworzone w Sim-Warsztat
SavedSims - stworzone przez Ciebie lub ściągnięte z sieci cechy genetyczne Simów: kolor skóry, oczu, makijaż itp.
SC4Terrains - tereny do wykorzystania do tworzenia nowych okolic
Storytelling - krótko mówiąc Album - zdjęcia, historie, itp.
Thumbnails - przypuszczam, że ten folder może mieć powiązania z Albumem.
To, co pominąłem jest w 99% niezwiązane z Twoją działalnością. W wymienionych - zależy co do tej pory robiłaś i czy zależy Ci na zachowaniu tego. Największy na pewno będzie katalog Downloads.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 12.11.2004, 16:05   #9
gzygzaczek
Guest
 
Postów: n/a
Post

Cytat:
Napisał MarekS
Najkorzystniej byłoby załatwić sobie jeszcze jedną płytkę - z tego co napisałaś wynika, że trochę różności pościągałaś z netu.
Jeżeli sama umiesz lub znasz kogoś kto się na tym zna to polecałbym instalację systemu na nowym dysku bez podłączonego starego dysku i poźniej skopiowanie danych, które masz.
Trudno jest powiedzieć które foldery masz przegrać - dużo rzeczy musisz mieć ściągnięte lub zrobione przez siebie:
Collections - jeżeli tworzyłaś lub ściągnęłaś gotowe kolekcje przedmiotów/ciuchów
Downloads - praktycznie wszystko co ściągałaś z sieci
LotCatalog - (najprawdopodobniej) wszystkie domki znajdujące się w skrzyni (niewykorzystane jeszcze w żadnej okolicy)
Movies - nakręcone przez Ciebie filmy
Neighborhoods - wszystkie okolice z domkami i rodzinkami
PackagedLots - wszystkie spakowane domki (jeżeli kiedykolwiek pakowałaś parcelę do pliku)
Projects - zapisane projekty tworzone w Sim-Warsztat
SavedSims - stworzone przez Ciebie lub ściągnięte z sieci cechy genetyczne Simów: kolor skóry, oczu, makijaż itp.
SC4Terrains - tereny do wykorzystania do tworzenia nowych okolic
Storytelling - krótko mówiąc Album - zdjęcia, historie, itp.
Thumbnails - przypuszczam, że ten folder może mieć powiązania z Albumem.
To, co pominąłem jest w 99% niezwiązane z Twoją działalnością. W wymienionych - zależy co do tej pory robiłaś i czy zależy Ci na zachowaniu tego. Największy na pewno będzie katalog Downloads.
Ale tam nie ma takich plikow!! A nie sciagalam bo sie balam ze sie gra zjedzie jak mialo przyjemnosc mi sie to zdarzyc gdy gralam w simsy1. Dalczego one nie maja takich nazw? Jest CSbin , Support, Tsbin, Tsdata a w tsdata jest Control, sys, rec
Chodzi mi o nazwy katalogów
  Odpowiedź z Cytatem
stare 12.11.2004, 16:26   #10
MarekS
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie

Cytat:
Napisał gzygzaczek
Ale tam nie ma takich plikow!! A nie sciagalam bo sie balam ze sie gra zjedzie jak mialo przyjemnosc mi sie to zdarzyc gdy gralam w simsy1. Dalczego one nie maja takich nazw? Jest CSbin , Support, Tsbin, Tsdata a w tsdata jest Control, sys, rec
Chodzi mi o nazwy katalogów
Patrzysz nie w tym miejscu.
Otwierasz Moje Dokumenty (na pulpicie) i tam masz foldery: EA Games w nim folder The Sims 2 i właśnie w tym folderze są wszystkie zapisy. Ty sprawdzałaś w folderze instalacyjnym.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:38.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023