PDA

Zobacz pełną wersję : ukochane rodzinki... jak je zachowac :(?


sims_rules
14.12.2004, 16:42
mojemu laptopkowi sie popsul cd-rom :/ musi pojechac do warsztatu, a do tego chyba trzeba wszystko wykasowac :(. a ja juz sie przyzwyczilam do swojej cudownej rodzinki z malym, slicznym dzieckiem... czy moge ja jakos zgrac na dyskietke, nie korzystajac z plyty z the sims2? jesli tak to czy wszystko bedzie tak samo jak teraz, i jak kiedys sobie to wgram (ciekawe jak to zrobie :O) to czy beda mieli taki sam wskaznik aspiracji, i w ogole nic sie nie zmieni? i czy w ogole tak sie da zrobic :(? a moze w ogole nie ma potrzeby odinstalowywania wszystkiego?

o, wlasnie, a moze jest tu jakis informatyczny czlowiek :] i mi pomoze? otoz moj komp zachowuje sie tak, jakby nie widzial cd-romu :O cd-rom nie chce sie w ogole otworzyc :|, w moim komputerze tez nie ma ikonki plyty :O nie wiem co sie stalo, ale plyte ktora tam byla trzeba bylo wyjac mechanicznie :/

35C4R00N
14.12.2004, 17:54
mojemu laptopkowi sie popsul cd-rom :/ musi pojechac do warsztatu, a do tego chyba trzeba wszystko wykasowac :(. Eeej, nie trzeba formatować dysku przy wymianie CD-ROM (nawet w laptopie).
Zresztą nie będę wnikał, nie wiem jaka jest sytuacja.

Tak, można przywrócić zapisany stam gry. Wymaga to zapisania całej zawartości forleru "Moje Dokumenty / EA Games / The Sims2" . Co prawda czasem wystarczy tylko podkatalog "...../ Neighborhoods", ale jeśli masz w grze jakieś tworzone przez sibie obiekty to dochodzi jeszcze "..../ Projects" (i "Dowloads", tam jest zawartośc ściągana z netu).
Nie ma możliwości skopiowania na dyskietkę (ponad 300MB ), ale przecież w serwisie można to nagrać na płytę CD ... skopiować na inny dysk ... no jest wiele różnych możliwości uratowania twoich Simów.

=>kl@udiaa<=
15.12.2004, 22:00
Albo jeżeli zależy Ci na tej jednej rodzince i ich domku, w grze kiedy klikasz na domek i pojawia Ci się informacja o rodzinie, jest taka opcja "Spakuj do pliku". Klikasz na nią, rodzinka się pakuje i masz ją potem, razem z domkiem, całym umeblowaniem, stanem kariery i apsiracjami w folderze MojeDokumenty/EA/TheSims2/PackagedLots. Potem kiedy zainstalujesz sobie TheSIms2 i rozpakujesz ten plik z rodzinką, znajdziesz ich w grze, w zakładne z domami/działkami. Minusem teakiego rozwiązanie jest to, iż tracą oni wszystkie kontakty. Ale to da się odbudowąć.
W moim przypadku zdażyło się coś jeszcze. Siostry Kaliente się rozdzieliły: Dina znlalazła mężą i zamieszkała z nim, Nina z córką pozostał w starym mieszkaniu. Córke miała z Donem, który mieszkał osobno. Spakowałam ich do plików w takim stanie i kiedy ich rozpakowałam na innej okolicy, okazało się, że Nina nie ma córki, nie ma również drzewa genealogicznego. Wspomnianie się zapisałym, ale np. było coś takeigo : ~Subject nauczył mnie mówić, ~Subject i ja małe bara-bara. Dina miała tak samo, a znów Don miał całe drzewo, wraz z córką, której nie było! No, to jest dziwne wlasnie.
Zrób tak jak napisałam, spakowana rodzina nie zajmuje wiele miejsca, spokojnie zmieści się na dyskeitkę. :)

AsiA150
17.12.2004, 20:42
mam problem. Robiłam wczoraj Format partycji C. I usunął mi sie cały folder ten co byl w MOje Dokumenty. Już mi nie chodzi oto że straciłam moje wszystkie rodzinki tylko oto że chciałam bym sobie pograć a siei nie da :| Jak chce włączyć to mi pisze "Uruchomienie tej aplikacji nie powiodło sie, ponieważ nie znaleziono D3D9.DLL. Ponowne zainstalowanie aplikacji może naprawić ten problem" TO sie zrobiło bo od nowa system instalowalam i mam pytanie czy da sie coś zrobić żeby nie instalować od nowa The sims2. Ja już tak miałam z wieloma grami i zawsze trzeba było je od nowa instalować a teraz bym chciała tego uniknąc i uruchomić gre bez ponownej instalacji. PROSZE O JAK NAJSZYBSZĄ ODPOWIEDZ.

Lea
18.12.2004, 01:24
Obawiam się że bez reinstalki się nie powiedzie. No bo skoro gra nie ma żadnego punktu zaczepienia na kompie to jak ma grac?