PDA

Zobacz pełną wersję : Nowe błędy


Fizzly
19.12.2004, 13:52
Ostatnio pobrałem z oficjalnej strony pierwszą łatkę do THE SIMS 2 i większość błędów w grze się rozwiązała, ale niestety... są nowe! :\ Napisz, jeśli jakieś znalazłeś(aś).

Mój:
- Gdy przychodzi dostawca z zakupami i nie otweram drzwi, a przed domem jest tzw. ganek, to sklepikarz stoi i niechce się ruszyć do domu. :\ Niewiem, dlaczego!? Muszę wtedy skasować go przez MOVEOBJECTS bo nie ma wogóle interakcji z tą postacią. :|
- Kasandra była zaręczona z Donem Lotario, zerwała z nim i wyrzuciła go z domu. Zaręczyła się i wzięła ślub z Dariuszem Marzycielem i tutaj zaczyna się problem... Teraz Dariusz ma na nazwisko Lotario, tak jak Kasandra, a syn Dariusza, który mieszka z nimi - Marzyciel. :\ Poryte... Powinni zrobic że nazwisko od faceta się daje i już by było po kłopocie.

A może te problemy były już przed łatką, tylko ich nie poprawili w łatce?

Cocaine
19.12.2004, 14:40
Ale jak to...ja nie mam żadnego z opisanych przez ciebie błędów, w ogóle rzadko kiedy mam jakieśkolwiek....i nie ściągalam zaznaczam żadnego patcha.

R@fcio
19.12.2004, 15:00
Mi w jednej rodzinie zdarzył się błąd z dyrektorem szkoły prywatnej. Mój sims (nastolatek) został przyjęsty do szkoły prywatnej, następnego dnia dyrektor przyjechał ponownie(nie zapraszałem go) i pojawił sie napis że "dyrektor zaczyna zastanawiać się ..." i odjechał :\

▫Molly▫
19.12.2004, 15:33
Kiedyś mój sim Emil Larenso orzenił się z inną simką Kasią Rico, która miała córkę Klarę wszyscy mają nazwiską Larenso tak jak Emil. Nie ściągałam rzadnych łatek i nie wiem dlaczego u ciebie są takie problemy.
---------------------------------------------------------------------------------------------- - - - - -
Anuluj

mariq
19.12.2004, 18:20
ja miałem taki błąd, otóż dyretkor zaproszony do domQ znikł i już go nie ma, gra mysli że on cały czas jest umnie w domQ, ale go nie ma, i jak zaprosze go ponownie to pisze ze przyjedzie o 17 ale nie prtzyjeżdza i nie idzie robić imprezek przez to

Fizzly
19.12.2004, 19:03
No ja teżnie wiem. :\ Jeszcze coś: Pisze że patch pozwala już ubierać niemowlaki na tym 'przebieraku'. Kupiłem ciuch i niema ZAPROJEKTUJ! :\ :wacko: xP Szlag mnie trafił... :D

*dumando*
20.12.2004, 09:15
Fizzly.. te dwa błędy opisane przez ciebie były jeszcze przed patchem..
nie tylko ten koleś co dowozi jedzenie jest zepsuty, ale ten od pizzy także.. jak mam domek to się trochę blokuje on.. ale jak kliknę odbierz przesyłkę to muszsąsięmotać 3 simowe godziny i odbiera.. wiem, że u ciebie nei ma żadnych interakcji

to ze ślubem było w ts1 i w ts2.. to zależy od rodziny, w której się pobiorą.. no cóż, bezsens.. ale już niech im będzie :/

dyrektor byłjest i penwnie będzie kłopotliwy..

Lapis_Lasuli
20.12.2004, 16:20
Ja nie mam problemu z dostawcą ani z pizzą, gorzej u mnie z potrzebami...czasami jak coś się już spełni to zamiast czegoś nowego wyskakuje puste okienko...Albo chociażby to, że chciałam taka jedną baką wyjść za Dona Lotario ale się nie dało!! nie było w ogóle takiej opcji!! tyle że sie do mnie wprowadził. Z dyrkiem tez tak kiedyś miałam że ot tak do mnie przyjechał w ogóle nie wiem po co, jak mój dziciak był w prywatnej... :O Ale mam jeszcze coś, więc ja lubię, jak mam duuużo roślin w ogrodzie i zamiast płotu sadzę żywopłot. Problem w tym, że on i jego obręb strasznie zarasta chwastami, a zatrudniony ogrodnik, nie dość że nie umie skosić żywopłotu ani trawnika porośniętego tym "czymś", po kilku godzinach pracy mówi że już późno i musi iść!!!! i co?? reszta nie zrobiona usycha, a jak przychodzi kolejny raz to tylko podlewa to, co zawsze, a resztę kicha.... i za co ja mu płcę???!!! :evilmad:

Lea
20.12.2004, 16:50
O ogrodniku już było na forum. Wyszło że trzeba ściągać roślinki z różnych stron bo nie trzeba ich podlewać. Przynajmniej tyle wywnioskowałam. Też lubiłam obsadzać działkę żywopłotem ale już nie lubię Strasznie kiepsko wyglądają te uschnięte roślinki a moi simowie nie mają dość czasu żeby "pomagać" ogrodnikowi

Karo
21.12.2004, 19:37
... :O Ale mam jeszcze coś, więc ja lubię, jak mam duuużo roślin w ogrodzie i zamiast płotu sadzę żywopłot. Problem w tym, że on i jego obręb strasznie zarasta chwastami, a zatrudniony ogrodnik, nie dość że nie umie skosić żywopłotu ani trawnika porośniętego tym "czymś", po kilku godzinach pracy mówi że już późno i musi iść!!!! i co?? reszta nie zrobiona usycha, a jak przychodzi kolejny raz to tylko podlewa to, co zawsze, a resztę kicha.... i za co ja mu płcę???!!! :evilmad:

U mnie też tak było, ale do czasu.Weszłam w tryb kupowania i sprawdziłam czy roślinki i żywopłot są postawione tak ,.zeby ogrodnik mógł do nich dojść tzn.przy stawianiu pojawia się ta zielona strzałka,pokazująca kierunek postawienia i jeśli miejsce po niej jest wolne to ogrodnik bez problemu strzyże. ale gdy po niej stoi kolejny żywopłot to nie ma dojścia i go omija.
Teraz wchodząc do nowego domku sprawdzam jak są ustawione rośliny,poprawiam je i jest oki. Teraz wszędzie mam przystrzyżone i podlane roślinki.

Osioł
21.12.2004, 20:24
Ostatnio ja złapałem buga! Normalnie simy nie moga korzystać w pełni z łózka dwuosobowego. Krótko mówiąc po prostu sim nie może sie położyć na jedną stornę łoża a co gorsza łoża nie mogę sprzedać, bo pisze, że jest używany chodzisz nikt przy tym nic nie robi.

gromaniakm
21.12.2004, 20:30
do mnie ciągle przychodzi mortimer jak biore rachunki i wrzeszczy:/ dziwne jest to że przychodzi nadal chociarz zginoł ze 4 pokolenia temu...

Cocaine
21.12.2004, 20:44
a u mnie wszyscy simoweie w jednej okolicy cały czas mają tą samą pracę w pierwszy..drugiii i tak w kółko, wchodzę do różnych idomków i fały czas jak szukam pracy to te same oferty mi sie wyświetlają.

Lea
21.12.2004, 22:25
U mnie też tak było, ale do czasu.Weszłam w tryb kupowania i sprawdziłam czy roślinki i żywopłot są postawione tak ,.zeby ogrodnik mógł do nich dojść tzn.przy stawianiu pojawia się ta zielona strzałka,pokazująca kierunek postawienia i jeśli miejsce po niej jest wolne to ogrodnik bez problemu strzyże. ale gdy po niej stoi kolejny żywopłot to nie ma dojścia i go omija.
Teraz wchodząc do nowego domku sprawdzam jak są ustawione rośliny,poprawiam je i jest oki. Teraz wszędzie mam przystrzyżone i podlane roślinki.
A masz ży2opłot wokół całej działki????? Odpowiedz proszę bo może to jest jakieś rozwiązanie? Zdąża Ci cały przystrzyc???
Ostatnio ja złapałem buga! Normalnie simy nie moga korzystać w pełni z łózka dwuosobowego. Krótko mówiąc po prostu sim nie może sie położyć na jedną stornę łoża a co gorsza łoża nie mogę sprzedać, bo pisze, że jest używany chodzisz nikt przy tym nic nie robi.
Też mi się coś takiego zdażyło. Sprzedałam stare i kupiłam nowe... A mieli cienko z forsą

35C4R00N
21.12.2004, 22:38
[...] po prostu sim nie może sie położyć na jedną stornę łoża a co gorsza łoża nie mogę sprzedać, bo pisze, że jest używany chodzisz nikt przy tym nic nie robi.To samo zdarza się z kanapami ... szczególnie jeśli dzieci po nich poskaczą. Poważnie!
Mnie się zdaje, że meble też miały sie psuć (tak jak sprzęt elektroniczny i kuchenny), tylko ktoś zapomniał to dokończyć (animacje, opcja "napraw", te rzeczy ...)

W kazdym razie to sie przytrafia co jakiś czas, a jedynym wyjściem jest "Moveobjects on" i "Delete".

Osioł
22.12.2004, 10:02
Ach tak jeszcze jeden bug mam. Zabiłem taką jedną żonę typa na innej parceli. A jak biore zdjęcie tej rodzinki, gdzie ona mieszkała to wciąż ona na nim jest.

Lub jeszcze takie coś. Zrobiłem rodzine gejów. Jeden gej zdradził drugiego i wyprowdził się jeden. Ożenił się i mieszkał gdzie indziej. Kiedy grałem tym samotnym gejem to zaprosiłem jego starego kochanka, gdy przuszedł zauważyłem, że jest obja zerwij wziołem ją i co się stało? Tam ten wyprowadził się od żony i pojawił się w skrzyni rodzin :/.

Karo
22.12.2004, 12:54
[QUOTE=Lea]A masz ży2opłot wokół całej działki????? Odpowiedz proszę bo może to jest jakieś rozwiązanie? Zdąża Ci cały przystrzyc???

Wokół całej działki nie, ale z przodu i części boków a oprócz tego wokół wielkiego basenu, no i mam też sporo roślinek do strzyżenia i trochę kwiatków do podlania.Odkąd poprzestawiałam roślinki ogród mam zawsze zadbanyNo i chyba zdąża go strzyc, bo nie zauważam ,żeby był poprzerastany.Oczywiście z wyjątkiem dni kiedy tenże ogrodnik ma przyjśc i zająć się moim ogrodem

Spróbuj i napisz czy u ciebie zadziałało.

ssparrow
22.12.2004, 15:05
Kolejny bug: moja Andżelika Przyjemniaczek już dorosła a starszy Biedak nie, mimo to Andżelika codziennie w nocy dzwoni i pyta się, czy chłopak chce się z nią wymknąć z domu. A w kontaktach nadal ze sobą chodzą :wacko: A miało przecież tak nie być.

Xia
08.01.2005, 16:59
Kolejny bug: moja Andżelika Przyjemniaczek już dorosła a starszy Biedak nie, mimo to Andżelika codziennie w nocy dzwoni i pyta się, czy chłopak chce się z nią wymknąć z domu. A w kontaktach nadal ze sobą chodzą :wacko: A miało przecież tak nie być.
Też podobnie miałam moja Julia Kapulet już dorosła a mimo to przyjechał autobus a z Romem (dorusł już wcześniej)byli nadal przyjaciółmi dopiero jak mi drugi raz dorosła to już było normalnie :)

karolina
08.01.2005, 17:10
mam pytanko:czy jesli moja nastolatka dorosnie to jej chlopak też, czy on zostanie nastolatkiem?

Profesor Parker
08.01.2005, 17:11
Ostatnio ja złapałem buga! Normalnie simy nie moga korzystać w pełni z łózka dwuosobowego. Krótko mówiąc po prostu sim nie może sie położyć na jedną stornę łoża a co gorsza łoża nie mogę sprzedać, bo pisze, że jest używany chodzisz nikt przy tym nic nie robi.

Miałam identyczny problem... To było strasznie denerwujące. Bo rodzinka była wieloosobowa i jeden sim zawsze musiał kłaść się na kanapie, bo innego łóżka nie było gdzie wstawić... :)

_GederoX_
08.01.2005, 17:13
mam pytanko:czy jesli moja nastolatka dorosnie to jej chlopak też, czy on zostanie nastolatkiem?
To zależy, ile ma "lat" ;) .

tomik
08.01.2005, 17:40
czas uplywa tylko w domku w ktorym gramy wiec jesli simka dorosnie to chlopakj pozostanie nastolatkiem.... tylko od ciebie zalezy jak dlugo taki stan rzeczy bedzie mial miejsce :P

Pingwin
08.01.2005, 18:03
ja mam pytanie do tych osób które zainstalowały patch do ts2
czy jest potrzebny? tzn. czy rzeczywiście usuwa wszystkie błędy itd.
ja próbowałem go instalować, ale gdy prosi o cd4 ts2 nie wykrywa go(obojętnie czy dam do dvd'ka czy nagrywarki) :|

KubuS
08.01.2005, 18:11
ja miałem taki błąd, otóż dyretkor zaproszony do domQ znikł i już go nie ma, gra mysli że on cały czas jest umnie w domQ, ale go nie ma, i jak zaprosze go ponownie to pisze ze przyjedzie o 17 ale nie prtzyjeżdza i nie idzie robić imprezek przez to
Mialem identyczny, a raczej mam identyczny problem ..... :/

rainne
08.01.2005, 19:09
ja mam pytanie do tych osób które zainstalowały patch do ts2
czy jest potrzebny? tzn. czy rzeczywiście usuwa wszystkie błędy itd.
ja próbowałem go instalować, ale gdy prosi o cd4 ts2 nie wykrywa go(obojętnie czy dam do dvd'ka czy nagrywarki) :|
potrzebny... no niekoniecznie, ale teoretycznie lepiej go mieć (po coś był stworzony przez twórców, niby). czy usuwa wszystkie błędy? oczywiście, że nie ;) błędy to chyba już część zabawy wiążącej się z grą w simsy ;)
masz oficjalną grę oczywiście? :) masz wgrany nude patch?
mi też pojawił się ten komunikat o włożenie, którejś płyty. po prostu gra chciała się uruchumić. ten komunikat należy najlepiej zignorować i przeczekać na dalszy rozwój wypadków. zanaczy tak, kliknąć ikonkę patcha, włożyć płytę i czekać. powinno przejść i zainstalować.

Pingwin
08.01.2005, 19:24
dzięki, spróbuje tak :)
w sumie narazie to miałem tylko problem z misiem "wtopicielem się"

Shèène
09.01.2005, 15:23
Mi po wgraniu patcha całą gre rozwaliło! I musiałam reinstalowac! Serio!

Erin91
09.01.2005, 17:47
No ja teżnie wiem. :\ Jeszcze coś: Pisze że patch pozwala już ubierać niemowlaki na tym 'przebieraku'. Kupiłem ciuch i niema ZAPROJEKTUJ! :\ :wacko: xP Szlag mnie trafił... :D
A chodzi ci o noworodki czy o małe dzieci?
Jeśli o noworodki to nie da się, i tak nie miałyby się w co przebrać bo dla nich nie da się zrobić ubranek..
Jeśli o małe dzieci to przecież sie da!;) Jest opcja"wybierz ubranie: czy jakoś tak, dokładnie nie pamiętam..

Lapis_Lasuli
14.01.2005, 17:56
[QUOTE=Lea]A masz ży2opłot wokół całej działki????? Odpowiedz proszę bo może to jest jakieś rozwiązanie? Zdąża Ci cały przystrzyc???

Wokół całej działki nie, ale z przodu i części boków a oprócz tego wokół wielkiego basenu, no i mam też sporo roślinek do strzyżenia i trochę kwiatków do podlania.Odkąd poprzestawiałam roślinki ogród mam zawsze zadbanyNo i chyba zdąża go strzyc, bo nie zauważam ,żeby był poprzerastany.Oczywiście z wyjątkiem dni kiedy tenże ogrodnik ma przyjśc i zająć się moim ogrodem

Spróbuj i napisz czy u ciebie zadziałało.

Ja mam wszystko równiutko postwione bo zawsze wyrównuje teren i i tak nie może sie dostać do tego żywopłotu!! A jak już podleje kwiatki, obetnie krzaki to mu czasu TAK czy Siak na reszte nie starcza ;(