PDA

Zobacz pełną wersję : Kreator Simów - kobieta a mężczyzna ? Trudności w tworzeniu.


MacieK
01.02.2010, 17:16
Witajcie,

Mam takie małe spostrzeżenie na temat tworzenia Simów i jestem ciekaw jak to jest u Was.
Mianowicie jeśli sami tworzymy "z głowy" naszego Sima to na pewno jesteśmy zadowoleni z jego wyglądu. Mi jednak chodzi o odtwarzanie wyglądu realnych ludzi. Bo to wyraźnie było zasugerowane przez twórców gry dla tej części.
Mi osobiście udaje się to lepiej w przypadku kobiet. Niektóre z Simek, które stworzyłem na wzór kogoś są na prawdę uderzająco podobne do tych prawdziwych ludzi. Mając zdjęcie osoby z różnych profili i ujęć, trochę cierpliwości i dokładności można odwzorować realnego człowieka niemal idealnie.
Mój problem dotyczy jednak płci. O ile stworzenie takiej kobiety przychodzi mi łatwo i z niemal idealnym rezulatatem, o tyle z mężczyznami jest gorzej. Są mało podobni do oryginałów przy wciąż ogromnym nakładzie pracy !

Jak jest u Was ? Łatwiej tworzy się na wzór kogoś, kobiety czy mężczyzn, a może nie macie z tym żadnych problemów ani w jednym ani drugim przypadku ? Czekam na Wasze opinie z niecierpliwością ! :D

shan
01.02.2010, 17:27
Mi się lepiej tworzy na wzór kogoś, simka która jest wystawiona na tym forum, jest stworzona przeze mnie, i wzorowałem się na jednej aktorce, chociaż czasami udaje mi się stworzyć idealną simkę bez żadnego wzoru może niedługo ją wystawie w dziale downloads.

Jakub
26.05.2010, 01:27
Mnie chyba mężczyzn
Ciekawostka: Raz przez przypadek stworzyłem sima który wyglądał jak mój sąsiad.

Shiro
26.05.2010, 16:13
Mi zdecydowanie łatwiej przychodzi odwzorowywanie mężczyzn. Dodatkowo nie zajmuje mi to więcej jak dwadzieścia minut. Nie udało mi się tylko z kumplem, bo niestety gra nie dopuszcza różnic wzrostu i nie wyszło to jego 197 cm ;p
Z kobiet udało mi się zrobić tylko mnie, a i tak nie było to do końca to. Dodatkowo męczyłam się blisko godzinę. Z ciuchami też na szczęście był mniejszy problem.

Ogólnie unikam robienia w simsach ludzi, których znam. Zazwyczaj tworze postacie posiadające ich cechy, mające podobne losy, zupełnie jak w opowiadaniach ;p

Łezka
27.05.2010, 14:42
Ja jeszcze nikogo nie kreowałem ze znanych osób w TS3, ale jeśli mam rozważać czy łatwiej przychodzi mi stworzenie kobiety, czy mężczyzny... to raczej kobiety "Simki" prościej mi tworzyć, ponieważ to płeć piękna, a więc szalenie miła w "produkcji"... :)

Nieidealna
27.05.2010, 14:57
Zdecydowanie łatwiej jest mi tworzyć kobiety. Mężczyźni nigdy mi nie wychodzą xD Nie wiem czemu. Czasami stwarzam np. rodziny koleżanek albo osoby, które znam. Jednak trudniej jest mi wzorować się na kimś, kogo znam niż stworzyć simkę/sima, który jest tylko wytworem mojej wyobraźni :)

figa
27.05.2010, 20:07
Mi łatwiej jest tworzyć mężczyzn ale tylko gdy używam skórki z netu.
Kobiety natomiast w ogóle mi nie wychodzą, nie ważne czy mają być czyjąś podobizną czy moim pomysłem, czy używam skórki z netu czy nie.



EDIT: Może jeszcze dodam więcej szczegółów. Na przykład wydaje mi się, że simki mają usta podciągnięte za wysoko. Kiedy je obniżam twarz robi się taka "buldogowata", po bokach ust są takie jakby wybrzuszenia. Więc usta obniżam tylko trochę a potem jeszcze szczękę ale to też nie jest do końca dobry sposób. Twarz staje się za długa, trzeba znowu kombinować by wyglądała normalnie.

Dodatkowym utrudnieniem w tworzeniu simów są np. gotowe kształty nosów, które są brzydkie i niewiele z nimi można zrobić bez skórki z netu. To samo z kształtami oczu. Moim zdaniem są straszne :D

Przydałoby się więcej suwaków np. regulacja szerokości i wysokości szyi. Brakuje mi tego zwłaszcza gdy robię simy o wysportowanych sylwetkach. Ich szyje automatycznie robią się grube. Nie każdy wysportowany człowiek ma bardzo umięśnioną szyję.
Kolejna rzecz - suwak regulujący talię oraz możliwość zmiany wysokości i wypukłości czoła i więcej sposobów na kształtowanie brwi.

Natix
30.05.2010, 18:05
U mnie przeciwnie : kobiety - zawsze mi się podobają. Mężczyzn prawie nigdy nie tworzę - zawsze wychodzą tacy sztywni...

jekyll
30.05.2010, 18:17
Ja w ogóle nie potrafię nic stworzyć w tym kreatorze. Zawsze Simki i Simowie wyglądają tak samo O.o.