PDA

Zobacz pełną wersję : Pokolenia - wrażenia z gry.


Strony : [1] 2

Björk
28.05.2011, 15:33
Tutaj dzielcie się swoimi wrażeniami z gry :)

Pierwszy minus - nie naprawił się widok parceli :( Nadal mam tylko zdjęcie simów podczas ekranu ładownia...

Searle
28.05.2011, 15:49
Ja już jestem szczęśliwą posiadaczką tego dodatku :) Jak na razie go testuję.

Póki co zajrzałam nieco w tryb tworzenia sima i zawiodłam się, bo nie ma nowych fryzur dla małych dzieci. Ubranka nawet są ok i trochę ich jest.

Zauważyłam też, że każdy dorosły ma w swoim wyposażeniu Dyplom ukończenia szkoły średniej :)

Aga177
28.05.2011, 15:51
Jeśli chodzi o simsy to rzeczywiście już są. Własnie w nie gram, i jakby ktos chcial o cos zapytac to chetnie odpowiem na pytania. :) Mam dla was fajny skan, wiem że wszyscy wiedzą że w pokoleniach są wózki wiec spojrzcie tutaj: http://imageshack.us/f/268/screenshot289t.jpg/
Sorry za jakość ale robiłam skan zdjęciem simsowskim. ;]
Ogólnie fajnie że wózki są tylko szkoda że nie ma takich głębokich dla maluszków, tylko same spacerówki.

Searle
28.05.2011, 16:47
Lady w sklepach jeszcze nie są dostępne, a więc... :) (przynajmniej ja).

mario
28.05.2011, 16:51
Na pierwszy rzut oka zmiany są raczej niezauważalne. Grałem przez chwilę dwuosobową rodziną i przez cały czas nie wykorzystałem niczego, co twórcy zawarli w tym dodatku. Trzeba naprawdę się wysilić i drążyć w tej grze, żeby wydobyć wszystkie funkcje "Pokoleń", a ja tak nie lubię. Wolę, kiedy zmiany widać od razu, czyli np. dodatki w stylu 'nowe miasto, nowe obiekty'. Poza tym mebli jest śmiesznie mało, jak na nowy dodatek, a szafek do kuchni np. w ogóle nowych nie ma. Owłosienie ciała beznadziejnie zrobione, fryzury też nieciekawe. To tyle, co na razie zauważyłem.

Björk
28.05.2011, 16:58
No mnie drażni, że wszystko jest warte uwiecznienia i opublikowania na fb. "Twój sim zrobił kupę. Podziel się wspomnieniem" :D Ale schody są miodzio :D

nmin
28.05.2011, 17:30
No mnie drażni, że wszystko jest warte uwiecznienia i opublikowania na fb.Czy system wspomnień jest nachalny? Na pewno nie będę publikowała na Facebooku wspomnień. Nie sądzę, żeby moich znajomych obchodziło, że mój Sim właśnie wziął ślub czy nauczył się czegoś, więc nie chciałabym, żeby przy byle pierdółce wyskakiwało mi okno z propozycją publikacji.

Björk
28.05.2011, 17:37
"Jaka cudowna przejażdżka samochodem."

"Jaka cudowna chwila - Twój sim zaprojektował nowe ubranie".

Serio. Wszystko jest warte upublicznienia :D

nmin
28.05.2011, 17:45
Ale to wyskakuje jako okno z opcją "opublikuj/nie publikuj"? Czy tylko w rogu? I czy można to wyłączyć?

No ej, brakowało mi wspomnień, ale jak tak to ma wyglądać, to ja dziękuję...

Searle
28.05.2011, 17:47
Mnie denerwują te wyskakujące okienka informujące o zrobieniu rzeczy po raz pierwszy. W dużej rodzinie pewnie będzie to doprowadzać do szału.

Ale podoba mi się to, że dzieci teraz mogą jeździć na szkole wycieczki :)

Björk
28.05.2011, 17:58
Wyskakuje z opcją publikuj.
Zaczynam być rozczarowana. Powtórka z rozrywki. Półki na ścianę, jak w Osiedlowym Życiu są OK. Schody też. Ale jak ktoś słusznie zauważył - to powinno być w podstawie już. Śluby przecież już w 2 były i nie wymagały specjalnych dodatków :( Jedna parcela publiczna i kilka (OK całkiem ładnych) domów. Tylko domy, to ja akurat lubię budować. Mało.

Miyoki
28.05.2011, 18:02
Czyli przy każdej pierdółce wyskakuje "opublikuj to wspomnienie na fb"? :O
Mogli pomyśleć o tych, którzy nie mają konta na Facebook'u. Chyba, że posiadanie konta na tym portalu, jak i na n-k to ostatnio wymóg <_<

Z tego co widzę, to Wasze pierwsze wrażenia są raczej negatywne...
Może jak pogracie dłużej, to odkryjecie parę fajnych opcji czy cokolwiek :x

Björk
28.05.2011, 18:08
Próbowałam psikusów. Simka weszła do szkoły. Dwa komunikaty i nastrójnik. No to wolę dać ją do SPA. Też dostanie nastrójnik. A na Facebooka MUSISZ dołączyć ;) Bo inaczej nie opublikujesz wspomnień ;)
Też mam nadzieję, że czymś mnie gra zaskoczy. No bo podróże poślubne, imprezy weselne itd. już przecież były. Zaraz zobaczę wieczór panieński a może będzie fajniej...

Chiyano
28.05.2011, 18:11
A jak znajduje twoje konto na facebooku? Prosi o podanie danych? Czy jak?

Björk
28.05.2011, 18:28
Prosi o zalogowanie. ALe akurat ja nie mam konta na fb, którego osobiście nie cierpię ;)

Chiyano
28.05.2011, 18:30
a jak sie nie zalogujemy to co sie stanie? ;d

Björk
28.05.2011, 18:42
Spada na głowę cegła z drewnianego dachu :D

Gio
28.05.2011, 18:51
@up. Też nie mam konta na fb i trochę się zawiodłem, bo myslałem, że wystarczy to powiązać z kontem na oficjalnej stronie TS3...

Wózki mnie zawiodły :[ Myslalem, że to będzie większa frajda. Ale laski są w sumie fajne, może gdyby się jeszcze bardziej na nich podbierali, a nie tylko z nimi szli :D Muszę wypróbować wieczór kawalerski :rolleyes:

Lubie
28.05.2011, 18:53
A z kąt macie "pokolenia"... Kupiliście, ściągnęliście demo czy jak??

Chiyano
28.05.2011, 19:06
W niektórych sklepach mogą być przecież na magazynach

Searle
28.05.2011, 19:29
Podoba mi się konflikt pomiędzy rodzicami i nastolatkiem. Gdy ten coś zawini np. nie pójdzie do szkoły, to wyskakuje mu nastrójnik: Kłopoty, który nie zniknie, dopóki sim nie odkupi swoich win sprzątaniem w domu. Jeśli długo tego nie zrobi, to rodzice tracą cierpliwość i wysyłają go do kąta :)

kalafjor
28.05.2011, 20:48
Lady w sklepach jeszcze nie są dostępne, a więc... :) (przynajmniej ja).
Widziałem dzisiaj w Empiczku. Aż się zdziwiłem, że to już.:|

Trykuu.
29.05.2011, 07:43
No nic poczekam na trochę wiecej opinii.
A dacie zdjęć troche? =D

kalafjor
29.05.2011, 07:48
Mnie właśnie wogóle simsy nie interesowały.
Przechadzam się po Empiku. Podszedłem do półki z simsami, ale stałem trochę zboczku, bo facet wykładał podstawę na półkę. Podszedłem na boczną półkę gdzie jest mniej simsów i patrzę - Pokolenia. Pomyślałem, że to chyba jakoś wcześnie, bo wydawało się, że to jeszcz nie. Nie znałem się, bo nie śledziłem nowinek. Zmacałem pierwsze pudełko i obejrzałem opakowanie.
To jest moja historia z The Sims 3 Pokolenia! ;DDD

anie_1981
29.05.2011, 08:32
Mi się w sumie gra podoba, nie przeglądałam jednak jeszcze tak naprawdę katalogów i zawartości CAS, ale bawiłam się już psikusami nastolatka, została dziewczyna przyłapana, odwiozła ją policja i dostała szlaban. Śmiesznie to wyglądało, jak próbowała uciec ale się nie udało :P Mamuśka nieugięta. Gratuluję konsekwencji... Podobają mi się te ślizgawki wodne. I ten system filtracji rzeczy w katalogach.... bezcenny. No i wyobraźcie sobie, tak się nie mogłam doczekać spiralnych schodów, a jestem nimi zawiedziona. Nie łączą się... Jeśli mamy tylko parter i piętro, to OK. Ale jak jest więcej pięter, to trzeba by je stawiać obok siebie. Jednak dwójkowe schody spiralne były najlepsze. Wózki jednak działają, ale są niedopracowane. Już odkryłam co było nie tak. Żaden mod, ani stary zapis. Winne było ukształtowanie terenu. Jeśli teren jest chociaż trochę pod górkę, albo z górki, to Sim niesie dziecko zamiast wozić w wózku. I to jest niedopracowanie. W "naturze" ludzie nie niosą dzieci na rękach w takiej sytuacji, co by zrobili z wózkiem w tym czasie! :P Podoba mi się piaskownica. Bawię się teraz Ćwirami na nowym zapisie w Sunset, czyli Morti jest dzieckiem w wieku szkolnym. Zapisałam go na kurs artystyczny. Nie wiem, czy to internat czy normalna szkoła. Kazałam im adoptować dziewczynkę, oczywiście gra wylosowała mi czarną... Nie jestem broń Boże rasistką, nie mam nic do czarnych ludzi, ale biali powinni dostawać białe dzieci, bo tak, to od razu widać, że są adoptowane...

Altaria
29.05.2011, 08:48
Gazetka MediaMarkt obowiązuje od 27.05 Byłam u nich wczoraj rano, ale jeszcze nie mieli (w Realu też nie), wieczorem dzwoniłam - dalej nie mieli (że niby dystrybutor nie dowiózł?) i zapraszali w poniedziałek. W Olsztyńskim jedynym Empiku wczoraj nic nie było, zobaczymy dzisiaj.

anjanka
29.05.2011, 09:02
napisałam meila do Empika w olsztynie i pisali że dopiero 1 czerwca bedzie gra na salonach

anie_1981
29.05.2011, 09:18
Ktoś chciał fotę z dodatku. Dam na razie tylko jedną. Później się będę w te zdjęcia bawić.

http://img864.imageshack.us/img864/8433/screenshotrcv.jpg

revive
29.05.2011, 09:41
A mógłby ktoś się pofatygować i wstawić nowe obiekty z placu zabaw i domku na drzewie bo bardzo bym chciała...

Mrufka
29.05.2011, 10:08
Czyli przy każdej pierdółce wyskakuje "opublikuj to wspomnienie na fb"? :O
Mogli pomyśleć o tych, którzy nie mają konta na Facebook'u. Chyba, że posiadanie konta na tym portalu, jak i na n-k to ostatnio wymóg <_<

Z tego co widzę, to Wasze pierwsze wrażenia są raczej negatywne...
Może jak pogracie dłużej, to odkryjecie parę fajnych opcji czy cokolwiek :x

Wcale nie jest tak źle. Jest opcja publikacji na FB ale nic nie musisz robić, nawet nie trzeba na to klikać. Można zupełnie ignorować, ja tak robię, niczego nie publikuję. Osobiście wspomnienia bardzo mi się podobają. Taki gustowny albumik, można dodawać do niego co się chce, wraz ze zdjęciem i opisem.

Ja już jestem szczęśliwą posiadaczką tego dodatku :) Jak na razie go testuję.

Póki co zajrzałam nieco w tryb tworzenia sima i zawiodłam się, bo nie ma nowych fryzur dla małych dzieci. )

Fryzury nowe są dla dzieci i to bardzo fajne. Są świetne warkoczyki z koralikami, idealne dla małych murzynek, jest kok spięty na górze też i zwykłe włoski lekko podkręcone. Są też rozpuszczone włoski, ale tak przesunięte na bok, wcześniej były tylko zupełnie proste. A więc są. Ubranka dla dzieci też są świetne.

anie_1981
29.05.2011, 10:12
Mi też wspomnienia nie przeszkadzają. Nawet mi się spodobały, a dwójkowe mi się wcale nie podobały. Denerwowało mnie to. A tutaj luzik, można każde wspomnienie w każdej chwili skasować. Nie chcesz, żeby Sim pamiętał coś negatywnego...? Żaden problem. Kasujesz i już. O i jeszcze jedna rzecz. W opcjach można wyłączyć powiadomienia o wspomnieniach, ale one nadal są dodawane. Czyli można nie mieć tych komunikatów, a wciąż mieć ważne wspomnienia automatycznie dodawane. Sprawdzałam to.

miłośniczka zwierząt
29.05.2011, 10:34
Ja u siebie w Empiku już widziałam Pokolenia dzisiaj na półkach ;). I to zwykłą edycje jak i kolekcjonerską.

nmin
29.05.2011, 10:39
Co do schodów, które nie łączą się między piętrami, to nie chcę robić nikomu złudnych nadziei, bo pamięć bywa ulotna, ale jestem niemal pewna, że w dwójce na początku był ten sam problem, a potem naprawiła go aktualizacja.

W opcjach można wyłączyć powiadomienia o wspomnieniach, ale one nadal są dodawane. Czyli można nie mieć tych komunikatów, a wciąż mieć ważne wspomnienia automatycznie dodawane. Sprawdzałam to.Rewelacja, tego właśnie chciałam :D

neville
29.05.2011, 11:04
Ja jak na razie testowałem tylko CAS bo na więcej nie pozwala mi mój laptopik, zaśmieciłem go. :/ Jutro go odnawiam. Mniejsza z tym.

Fryzury są po prostu genialne. Te warkoczyki dla dziewczyn są mega! A ta fryzura starszej pani, miodzio! Od piątku będę publikował screeny, muszę testowac.

Widział już ktoś kręcone schody? Dajcie do innego tematu zdjątka. Pliszz

Trykuu.
29.05.2011, 11:05
Jaaaki fajny ten wózek.
Dawać dawać więcej zdjęć :<

unnami
29.05.2011, 11:11
są też nowe nagrody życiowe, jakiś samochód motywacyjny itp; albo wyzerowanie randkowania i opinii (możemy mieć czystą i od nowa randkować)

generalnie tak jak juz ktos napisal, ja czuje sie jak po zainstalowaniu jakiegos patcha z kilkoma usprawnieniami (sortowanie obiektów, owlosienie, wspomnienia - tyle)

Ilona
29.05.2011, 11:19
a mnie się spodobała nagroda klonowania i właśnie gram klonem-nastolatka- mojej simki

neville
29.05.2011, 11:42
KLONOWANIE?! Jak to wygląda?

anie_1981
29.05.2011, 12:09
Schody spiralne się jednak łączą! Ja to testowałam u Ćwirów w domu, a oni mają ten dom taki trochę nie działający jak trzeba. Tam ze wszystkimi nowościami budowlanymi jest problem... Schody się pięknie łączą w całość. Miodzio! Zaraz dam więcej fotek do tego tematu ze zdjęciami.

Miyoki
29.05.2011, 13:51
anie - te wzorki w chmurki (pościel), które są na Twoich zdjęciach, to masz ściągnięte czy było w jakimś dodatku?

I ponawiam pytanie Bluszczyka - na czym polega klonowanie?

anie_1981
29.05.2011, 14:54
Też bym chciała wiedzieć o co biega z klonowaniem. Na razie Aleksandra (ta nastolatka), zrobiła taką czerwoną miksturę. Nikomu jej na razie nie dawałam do picia, to może być niebezpieczne... :P A wzorek w chmurki jest mojej produkcji, jest to jedyny wzór, jaki stworzyłam tym programem do wzorków. Mam tylko jego wersję package, bo mi było wygodniej po prostu go wrzucić do modsów. Jak chcesz, to Ci go prześlę i dam linka na PW.

Ilona
29.05.2011, 15:26
KLONOWANIE?! Jak to wygląda?

kupujesz nagrodę szczęścia życiowego,bodajże kosztuje 45000 i idziesz do laboratorium,gdzie dostaniesz klon swojego sima w wieku dziecka,wybierasz nawet imię

Tofik
29.05.2011, 15:55
Hym byłem w empiku dowiedziałem się że jutro wykładają dodatek na półki więc jade ;D!

anie_1981
29.05.2011, 16:11
Dodatek jest fajny. Z bugów mam jeden. Droższe schody spiralne, nie mogą zostać prawidłowo obudowane przez płotek. No ja wiem, w Simsach nawet dzieci pełzające nie mogą spaść ze schodów, ale ja zawsze je obudowuję barierką. Bo głupio wyglądają schody bez barierki.

Fajnie mi się gra, wkrótce dodam filmiki do tego tematu o zdjęciach z Pokoleń.

unnami
29.05.2011, 17:23
kupujesz nagrodę szczęścia życiowego,bodajże kosztuje 45000 i idziesz do laboratorium,gdzie dostaniesz klon swojego sima w wieku dziecka,wybierasz nawet imię



dokładnie tak, chodzi o to że dostajesz dziecięcą wersję siebie (sima którym grasz) i on normalnie dorasta i wygląda jak ty, jak umrzesz to dalej będziesz tylko tym klonowanym simem ;p

w ogóle też odkryłem jak urzeczywistnić wyimaginowanego przyjaciela - w zestawie chemika trzeba zrobic mikstrua ktora jakos tam sie nazywa i wtedy mozna poprosic tego swojego przyjaciela zeby stal sie czlowiekem i wtedy on sie staje nowym czlonkiem rodziny, tylko jeszcze nie doszedlem do tego czy on jest wtedy dzieckiem rodziców tego dzieciaka ktory go odczarował czy w ogóle kimś obcym (ale ze statusem przyjaciela).

neville
29.05.2011, 17:40
@ilona - O dzięki! Jak tylko opanuję mój komp to od razu klonuję! :D

Miło, że schody się łączą, ładnie to musi wyglądac.

anie_1981
29.05.2011, 18:13
Nom, bardzo ładnie. Obydwa rodzaje schodów są bardzo ładne.

neville
29.05.2011, 18:23
Anie a ty robiłaś jakiś dom weselny? :D Czy to u Bardów w domu było?

anie_1981
29.05.2011, 18:43
Ja tylko przerobiłam odrobinkę taki park w Bridgeport, gdzie jest taka kopuła. Obok tej kopuły jest taka jakby altanka i jej dorobiłam pięterko,żeby był łuk ślubny.

neville
29.05.2011, 18:46
Ciekawy pomysł, zrobię coś podobnego tylko, że u moich rodzinek w domach.
Sprawdziło by się to w Kostce Cukru. Taka Wieżyczka Ślubna. :)
Dzięki za pomysł.

Searle
29.05.2011, 20:30
Fryzury nowe są dla dzieci i to bardzo fajne. Są świetne warkoczyki z koralikami, idealne dla małych murzynek, jest kok spięty na górze też i zwykłe włoski lekko podkręcone. Są też rozpuszczone włoski, ale tak przesunięte na bok, wcześniej były tylko zupełnie proste. A więc są. Ubranka dla dzieci też są świetne.

Chodziło mi o to, że nie ma fryzur dla dzieci raczkujących.

Lady88
29.05.2011, 22:46
Oto moje spostrzeżenia :)
Imprezy kawalerskie i panieńskie są całkiem fajne. Nasz Sim/Simka przebiera się w strój, którego my nie wybieramy. Podczas imprezy pojawia się tancerz/tancerka w skąpym stroju i zaczynają tańczyć. Oblewanie szampanem itd :) wesele też ok, goście weselni tak fajnie się wzruszają, ale krojenie tortu mnie zawiodło. sim tylko kroi i nic, a w 2 sim karmił simkę :/ śmieszne jest to, że mam wyłączoną wolną wolę, ale zdarza się, że simowie sami z siebie bez mojej ingerencji idą do łóżka na bara-bara. Moi simowie otrzymali prezenty i jest coś takiego jak pisanie listów do simów od których dostaliśmy prezenty aby im podziękować. Wtedy Sim siada przy stole i pojawia się taka jakby papeteria i Sim pisze :) podoba mi się ta wodna zjeżdżalnia :) moja simka zaszła w ciążę i normalnie doznałam szoku :O była ubrana w rzeczy z pokoleń i jak zmieniała ubrania na ciążowe to tylko zmieniła się bluzka, która też pochodzi z pokoleń. jak widać dopracowali to i simka w ciąży ma fajne ubrania. Tak samo nie zmieniają się inne stroje pod warunkiem, że były to rzeczy z pokoleń :) nie można dalej planować ubrania, ale mimo to codzienne ubrania są też przeznaczone dla kobiet ciężarnych. To tyle :) jak coś wiecej odkryję to napiszę :)

Searle
30.05.2011, 06:59
śmieszne jest to, że mam wyłączoną wolną wolę, ale zdarza się, że simowie sami z siebie bez mojej ingerencji idą do łóżka na bara-bara.

Również to zauważyłam, że simy bez mojego nakazu idą do innego pokoju albo biorą dziecko na ręce.

anie_1981
30.05.2011, 08:41
Branie dziecka na ręce jest normalne, wcześniej też tak miałam, ale jak rozumiem, teraz to się dzieje z wyłączoną wolną wolą? Bo ja mam włączoną. Wolę im przerywać akcje, niż patrzeć jak stoją w miejscu jak słupy. Nie macie żadnego moda na autonomiczne bara-bara? Bo tak to się dzieje z modami.

Lady88
30.05.2011, 08:47
przed instalką pokoleń zabrałam wszystkie mody ;) także to się dzieje samoistnie :)

eyvee
30.05.2011, 11:19
No ja tez wkońcu dorwałam dodatek w lapki :) jak narazie jestem zadowolona - zainstalowala mi sie gra bez zadnych problemow oprocz tego, ze all rodzinki mi nie dzialaja i po prostu znikly;/ dodatki nieoficjalne, mod nrass dzialaja bez zarzutow....no coz. Wprowadzilam nowo stworzona rodzinke do nowego domu z dodatku < ten z filmikow z youtuba :)> i bardzo mi sie spodobal...a te mebelki, zabawki, dekoracje :O cud miod! I nowy park jest wspanialy, juz go dodalam do miasta ^^Nie moge sie doczekac gry, bo jak narazie robie domek i do roboty trzeba isc :"(

anie_1981
30.05.2011, 11:53
U mnie zapisy działają, rodziny też działają. NRaas Master Controller niby działa, ale nie w pełni. Ja z niego korzystałam dużo, ale teraz sporo opcji w nim nie działa.

Dodatek jest naprawdę świetny. Simka była na studniówce, została królową balu, w wyposażeniu miała koronę i zdjęcie, postawiłam to na jej biurku. Miała negatywny nastrójnik, że ktoś tam nie chciał z nią zatańczyć. Ona nie ma chłopaka i poszła sama na bal, więc to pewnie dlatego. Ogólnie to byłam trochę zawiedziona.... wróciła do domu głodna.

Lady88
30.05.2011, 13:35
Moje kolejne wrażenia

Fajne było to jak rodzice dostali darmowy urlop i nastolatka została sama w domu, wtedy można zrobić imprezę dla nastolatków. Niestety w pewnym momencie pojawiła się policja. Simka dostała później szlaban na wychodzenie i błagania o przebaczenie nic nie dawały.

Nastolatki mają huśtawki nastrojów, czyli takie dni kiedy pojawiają się pragnienia związane z buntem, np pobic kogoś, iść na wagary itd.

Podobają mi się randki :) i patrzenie w gwiazdy :)

Praca opiekunki polega na tym, że rodzice przynoszą swoje pociechy i nasz Sim ma nimi sie opiekować. Jeśli chcemy znać aktualną potrzebę dzieciaka, to musimy najechać na niego kursorem i pojawią się, że np chce się bawić, albo że brzydko pachnie i to wtedy oznacza, że trzeba zmienić pieluszkę. Nie jest to strasznie ciężkie, a pracujemy w domu i widzimy jak Sim wykonuje swoją profesję.

nmin
30.05.2011, 16:10
Tak samo nie zmieniają się inne stroje pod warunkiem, że były to rzeczy z pokoleń :) nie można dalej planować ubrania, ale mimo to codzienne ubrania są też przeznaczone dla kobiet ciężarnych.Czyli wystarczy przed planowaną ciążą lub w jej pierwszym dniu przebrać Simkę w ciuchy z dodatku i będzie je nosiła? I nie dostanie tej głupiej fioletowej bluzki? Ekstra! :)

Lady88
30.05.2011, 16:25
Tak myślę, chociaż podczas 3ciej ciąży dostała właśnie tę głupią bluzkę, ale dwie poprzednie miała te z pokoleń :)

grzro
30.05.2011, 16:26
Tą opcję z facebookiem można wyłączyć i tylko nad głową sima będzie znaczek, że jakieś wspomnienie jest ale nie będzie komunikatu.

unnami
30.05.2011, 21:21
Rozłożył mnie na łopatki fakt, że chłopak moze zostać książniczką :P w tym kufrze ze strojami (świetna opcja mnóstwo strojów) jest aby przebrał sie w książniczkę:D

Meggie
31.05.2011, 12:32
Właśnie w moje ręce wskoczyły Pokolenia, mam nadzieję na bezproblemową instalację, jak tylko wrócę do domu, pogram to napiszę tu swoje wrażenia :)

Beatrice
31.05.2011, 14:16
Kochani mam do Was 2 pytanka :)
1. Czy dochodzi dużo nowych przedmiotów (nie chodzi mi o ubrania) ?
2. Czy meble są głównie dla dzieci czy do salonu albo łazienki tez są ? :)

Ilona
31.05.2011, 15:00
Kochani mam do Was 2 pytanka :)
1. Czy dochodzi dużo nowych przedmiotów (nie chodzi mi o ubrania) ?
2. Czy meble są głównie dla dzieci czy do salonu albo łazienki tez są ? :)

wszystko znajdziesz tutaj http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=60389

unnami
31.05.2011, 17:42
ja to i tak jestem bardzo zawiedzony tym dodatkiem, praktycznie jak sie gra to mozna odczuc jakby sie zainstalowalo jakis pakiet akcesorii z nowymi interakcjami dla dzieci itp. to nie wyglada mi na nowy duzy dodatek, na pewno nie daje tak duzo jak chociazby wymarzone podróże. zdecydowanie najmniej dający i najbardziej rozczarowujacy dodatek od czasów Wolnego Czasy do 2.

Beatrice:
dodatków innych niz dla dzieci jest bardzo mało (jedna lodówka troche mebli)

Lady88
31.05.2011, 18:01
ja np wole nowe interakcje i mozliwosci niz meble czy otoczenia, ktorych jest pelno w internecie do sciagniecia ;)

unnami
31.05.2011, 18:21
dużo ich nie ma, dzieci razem tylko w berka moga sie bawic. a np. w chowanego? jakies podchody i wiele wiele innych.

anie_1981
31.05.2011, 19:00
Ja za to uważam, że to najlepszy dodatek, jaki do tej pory wyszedł. Jak dla mnie oczywiście. Bo WP zawiodło mnie strasznie i uważam je za najgorszy dodatek. To wszystko kwestia tego co kto lubi i czego oczekuje. Ja z dużych rzeczy w dodatkach korzystam krótko, bo szybko mi się nudzą. Dlatego podoba mi się to, że doszło sporo usprawnień w codziennym życiu Simów, że są wózki, laski, piętrowe łóżka, spiralne schody, łuki ślubne itd... Jeszcze nie zauważyłam poważniejszego buga. Raz np. zmieniłam aktywną rodzinę i po powrocie nastolatka miała pragnienie nauczenia się prowadzenia auta, a już to potrafiła. Ale mogła normalnie jeździć samochodem, więc wystarczyło skasować pragnienie.

suomii
31.05.2011, 19:07
a mógłby ktoś dać zdjęcia fryzur i ubrań? z góry dzieki ;)

Ilona
31.05.2011, 19:09
a mógłby ktoś dać zdjęcia fryzur i ubrań? z góry dzieki ;)

wszystko jest tutaj http://www.simsdistrict.pl/forum/showpost.php?p=17097&postcount=8

Spectrum
31.05.2011, 19:38
Gram od paru godzin i jestem pod wrażeniem. zajrzałem dogłębnie w tryb kupowania i w Cas i jedyne co mnie zawiodło to tak mało sof ... Ale za to ubrania mi się podobają i fajna jest możliwość nocowania w domku na drzewie ;)
Miałem śmieszne wydarzenie nastolatek ubrudził dom sąsiada jajkami i wrócił do domu, pod domem sąsieada stał radiowóz i nastolatek zaczął lecieć do tego radiowozu prze pół miasta tylko po to aby odwiózł go pod sam dom :)

Kamis
31.05.2011, 20:05
Dobra. Mam. Grałam. Zawiodłam się.
Może i nie wszystko odkryłam, ale liczba psikusów, i ogólnie interakcji jest śmieszna. Nic ciekawego w tym dodatku nie ma [oprócz sof "Groszek" czy jak one]. Żałuję, że kupiłam.

Saheli019
31.05.2011, 21:08
Muszę przyznać,że dodatek fajny. Na facebooku ktoś napisał,że to najgorszy dodatek jaki wyszedł. Dla mnie najgorszym były WP,no ale kazdy lubi co innego...
Niestety gra zepsuła mi starą rodzinke więc musiałam stworzyć nową,ale to jedyna [rzykrość jaka mnie spotkała ze strony dodatku.
Ogólnie fajny,podoba mi się,że Simy muszą się natrudzić zanim między nimi zaiskrzy (chociaż u mojego brata już po pierwszej randce Simy wzieły ślub a mi po 3 dopiero mogły się całować OO), praca opiekunki też może być,chociaż wyobrażałam sobie trochę ją inaczej....

anjanka
01.06.2011, 03:47
Ja uwazam tez ze dodatek jest fajny choć nie skrywam że myślałam że to bedzie co innego wiecej tych interakcji itp no ale no ale nie robiłam sobie nadziei , tez musiałam od nowa rodzinkę stworzyć. Co wiecej mam powiedzieć narazie nic bo wczoraj godzinkę pograłam oczywiście tworzenie simów zajmuje mi dużo czasu i budowanie domu dzisiaj po pracy gram dalej i zobaczymy co to bedzie.

Tanaliffy
01.06.2011, 07:20
gdzie jest skrzynia z przebraniami dla dzieci? bo znaleźć nie mogę ;/ wy znaleźliście? wczoraj szukałam i nie ma :O

EDIT: @down: dziękuję :)

anjanka
01.06.2011, 07:26
z zabawkami dla dzieci jest skrzynia

anie_1981
01.06.2011, 09:20
Ja ją kupiłam, ale jeszcze dziecko jest pełzające. Załadowałam stary zapis z Sunset i tam miałam noworodka, potem dziecko przeszło do wieku pełzającego i nie dostałam żadnej lalki. Nie planuję korzystać ze zmyślonego kumpla, ale raz chciałaby obejrzeć tego kumpla... Może po prostu kupię go wpisując buyDebug...

>>>FiShIp<<<
01.06.2011, 10:57
Nie wiedziałem gdzie to napisać więc pisze tu.Otóż mam już pierwszy problem z nowym dodatkiem,po instalacji dodatku gra chodziła jak zawsze zawieszała się na kilka sekund raz na jakiś czas a teraz w ogóle się nie da grać bo się wiesza co chwile,a jak sim zorganizuje imprezę w domu to już w ogóle jakaś masakra :( Nigdy się tak wcześniej nie działo tylko po instalacji pokoleń, POMOCY :(

Chloé
01.06.2011, 11:13
Ja też mam problem, chciałam założyć stosowny temat ale nie mogę.
Problem polega na niemożności instalacji, gdyż co chwilę pojawia się taki oto komunikat, przez który gra intalowała się ponad 2 godziny by w końcu instalator całkowicie się wyłączył:
http://img847.imageshack.us/img847/2766/bladpokolen.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/847/bladpokolen.jpg/)

Jaka może być tego przyczyna i jak temu zaradzić?
Dodatki mam tylko ze store i kilka z giełdy wymiany.

>>>FiShIp<<<
01.06.2011, 11:16
wydaję mi się,że chyba przeinstalować by wypadało simsy bo to jest jakiś katalog gry

anjanka
01.06.2011, 11:21
ojeju bindi powodzenia też to miałam przez to mi się gra wyłączała az wkoncu oddałam do reperacji i mi zrobili dałam im płyty z Simsami i powiedziałam że nie zapłace do póki nie bedzie mi gra normalnie wgrywać się i działać :D

Horsez
01.06.2011, 11:23
Ja za to uważam, że to najlepszy dodatek, jaki do tej pory wyszedł. Jak dla mnie oczywiście. Bo WP zawiodło mnie strasznie i uważam je za najgorszy dodatek. To wszystko kwestia tego co kto lubi i czego oczekuje. Ja z dużych rzeczy w dodatkach korzystam krótko, bo szybko mi się nudzą. Dlatego podoba mi się to, że doszło sporo usprawnień w codziennym życiu Simów, że są wózki, laski, piętrowe łóżka, spiralne schody, łuki ślubne itd... Jeszcze nie zauważyłam poważniejszego buga. Raz np. zmieniłam aktywną rodzinę i po powrocie nastolatka miała pragnienie nauczenia się prowadzenia auta, a już to potrafiła. Ale mogła normalnie jeździć samochodem, więc wystarczyło skasować pragnienie.

Dla mnie Wp to także był najgorszy dodatek, tak samo jak kariera jakoś bardziej mnie nie zaangażowała, jak narazie najbardziej podobały mi sie PZ.
Dzisiaj około 18 będę miała grę, więc zobaczymy co to z tego wyniknie, aczkolwiek zgadzam sie ztwoją wypowiedzią bo ten dodatek urealnił nieco grę :)

DiamentowaSimka
01.06.2011, 12:12
Pokolenia ot bedzie najlepsyz dodatek ja to tak oceniam
Najlepszym dodatkiem sa pokolenia
2.Po Zmorku
3.Kariera
i Chzba Wiadomo

misia70
01.06.2011, 12:20
a jak wygląda chodzenie o lasce.
Jest wolny taniec?
Dajcie jakieś fotki ;)

Chloé
01.06.2011, 14:18
@anjanka dzięki !
Jakimś cudem po kilku podejściach udało się zainstalować grę, już myślałam że nic z tego.
Dodatek bardzo mi się spodobał, lubię wielodzietne rodziny i teraz jest okazja by gra była przez to przyjemniejsza. Czuję, że to będzie mój ulubiony dodatek.

Tylko gdzieś mi zniknął wymyślony przyjaciel gdy tylko bobo przestało się nim bawić, a w plecaku nie ma, gdzie on mógł się podziać... Oby to nie był bug pt. 'znikający niewidzialny przyjaciel'.

Meggie
01.06.2011, 15:17
Bindi mi właśnie też zniknął -.-

Mixy
01.06.2011, 15:51
Moim zdaniem, wspomnienia Simów są zbyt nachalne. Wszystko uwieczniać...

unnami
01.06.2011, 16:14
tia, kupil mebel, punkt w doswiadczenu czegos, przejechal sie samochodem, odwiedzil klub, kupil ksiazki...

eyvee
01.06.2011, 16:36
mi to tam nie przeszkadza robie "x" i juz ^^, ale ciesze sie, ze teraz trzeba sie troche nameczyc z tymi randkami by sie oswiadczyc itd...jak w realu :P i przynajmniej jest co do roboty, a nie klik klik i od razu ma sie slub dziecko itd, za latwo dla mnie = zbyt nudno :) wiec tu ma gra +'a.

anie_1981
01.06.2011, 16:38
Mogliby dać możliwość regulacji tego co konkretnie ma Sim zapamiętywać. Bo faktycznie to jest bez sensu. Mnie osobiście wkurza, że jak matka nauczy dziecko chodzić (np), to wszyscy w domu mają wspomnienie, że to akurat oni zrobili.

No a ja się dzisiaj solidnie zdenerwowałam na grę, bo próbowałam zrobić ślub i wyszło byle jak. Po pierwsze, nie dało się nagrać konkretnego filmu kamerą... Kazałam to zrobić służącej, ale gra jej ciągle przerywała, żeby ją zmusić do uczestnictwa w ślubie. mają więc taki tylko kilkusekundowy filmik ze ślubu. Druga sprawa, wkurzała mnie solidnie matka panny młodej. Postawiłam krzesła przy łuku ślubnym, ale ona z uporem maniaczki wybierała krzesło przy stole, który stał na dworze przy grillu. W końcu zrobiłam łuk ślubny na fundamentach, uznałam, że wybierze krzesło na tym samym poziomie, na którym był łuk ślubny.... ależ skąd! Złaziła z tych fundamentów żeby leźć na drugi koniec działki... W końcu cały fundament z łukiem obudowałam płotem, więc w końcu łaskawie usiadła tam gdzie trzeba, bo nie mogła stamtąd wyleźć. Nie chciałam kasować stołu z krzesłami, bo myślałam, że pójdą tam jeść tort weselny... A oni poszli go jeść do domu.... Zaraz dam to co udało mi się nagrać ze ślubu do tematu ze zdjęciami i filmami z pokoleń. I ktoś tutaj pytał o to, jak wygląda chodzenie o lasce, w tamtym temacie dałam filmik parę godzin temu.

Lady88
01.06.2011, 17:23
Jest wolny taniec?


nie spotkałam się z nim, a szkoda, bo lubiłam to w simsach

misia70
01.06.2011, 18:14
ja też to lubiłam i z każdym dodatkiem na to czekam ;(
ale wgl. wam niknęła i nie da jej się jej znaleść ?

kijowo coraz częściej się zastnawiam czy to kupić

anjanka
01.06.2011, 18:16
a ja wyłączyłam każde nowe wspomnienie i mam spokój :)

Chloé
01.06.2011, 18:47
Wymyślony przyjaciel się znalazł - po ponownym odpaleniu gry, wcześniej nie raczył się ujawniać. Natomiast drugie dziecko po narodzinach w ogóle go nie dostało, więc wniosek taki, że jeden przyjaciel przypada na jedną rodzinę.

System wspomnień nie podoba mi się, zdjęcia są robione chaotycznie, tu i teraz, np. sim spóźnił się do pracy, a że akurat załatwiał potrzebę, to jest uwieczniony w sytuacji wysoce wstydliwej. Takie okolicznościowe obrazki w TS2 wyglądały lepiej, zaraz było wiadomo co to za wspomnienie. Mogliby dać chociaż kolorowe ikonki w rogu wspomnienia. Perspektywa również nie powala, wolałabym sama pstrykać foty do wspomnień by zrobić simowi album, ale ten nieszczęsny widok z góry psuje cały efekt.

Wieczór kawalerski również nieudany, pozostaje mieć nadzieję, że następne będą lepsze. Zaprosiłam simów do swojego klubu tanecznego, wynajętego specjalnie na ten wieczór, ale po kilku chwilach goście zaczęli się po kolei ulatniać, nawet ekipa tancerzy się nie zjawiła. W zwiazku z tym pytanie - czy wieczór trzeba zrobić w domu i czy niezbędne są konkretne akcesoria by przyszli? I co ciekawe, niby wieczór kawalerski czyli teoretycznie dla kumpli, a można też zapraszać simki.

Katka_Psychopatka
02.06.2011, 07:52
A mi się zablokowała skrzynka pocztowa i nawet nie mogę odebrać tej laleczki (jeśli w ogóle mi ją wysłano).
Ja mam na razie mieszane uczucia. Ciekawe są różne niespodzianki, np. to, że dzieciak może się bawić w wannie, na krześle, może podkładać pułapki. Fajnie, że można dawać prezenty (nie tylko kwiatki). Bardzo zdziwiły mnie i zawiodły wózki. Jeżeli Sim idzie tak szybciej niż kiedy trzyma dziecko na ręku to i tak za chwilę się zatrzyma i wyjmie go z wózka, bo nie da się nim jechać po krzywej powierzchni, a prostych powierzchni jest niewiele w simowym miasteczku. Plac zabaw jakoś wcisnęłam, ale musiałam się przy tym nieźle wygimnastykować, żeby po pierwsze-znaleźć miejsce, a po drugie-wyrównać teren. Odkryłam też pierwszy bug-wysłałam dzieciaka do szkoły z internatem. Autobusu o wyznaczonej porze nie było, w związku z czym dzieciak siedzi cały czas w domu, do szkoły nie chodzi, anulować mu internatu nie mogę, a oceny lecą w dół....

Horsez
02.06.2011, 08:01
Wymyślony przyjaciel się znalazł - po ponownym odpaleniu gry, wcześniej nie raczył się ujawniać. Natomiast drugie dziecko po narodzinach w ogóle go nie dostało, więc wniosek taki, że jeden przyjaciel przypada na jedną rodzinę.
.

Nie prawda, mi się ostatnio( hm, dzisiaj) urodziły 3 dziewuszki i każda dostała przyjaciela od matki chrzestnej :)

Moim zdaniem, wspomnienia Simów są zbyt nachalne. Wszystko uwieczniać...
o z tym też sie zgadzam bez przesady, każe bb uwieczniać :P
Kto wie jak to wyłączyć i samemu to robić kiedy naprawde bedzie coś wartego zapmiętania?

Mrufka
02.06.2011, 10:00
Nie prawda, mi się ostatnio( hm, dzisiaj) urodziły 3 dziewuszki i każda dostała przyjaciela od matki chrzestnej :)
... matki chrzestnej....???

anjanka
02.06.2011, 10:24
to jeszcze nie wyłączyliście tego systemu wspomnien? ja od razu wyłączyłam bo pisaliście że system jest nachalny, wystarczy wejść w opcje :P bym napisała dokładnie ale jestem w pracy. A żeby upamiętnić samemu to chyba tak ni ma...nie wiem zresztą bo nie gram musze od nowa wgrać Simy :( bo aktualizacje wgrałam z dodatkami :(

Mrufka
02.06.2011, 10:39
WYŁĄCZENIE KOMUNIKATU O WSPOMNIENIACH:
Opcje gry --> trzecia zakładka --> "dopuść komunikaty o wspomnieniach". Muszą być odhaczone jeśli was denerwują. Wtedy wspomnienia i tak będą się zapisywać w albumie, ale nie będzie wam wyskakiwało okienko. Widać jednak żółty uśmiech nad głową sima gdy zapamiętuje wspomnienie. W każdej chwili można wejść do albumu i usunąć niechciane wspomnienia. Szczególnie te beznadziejne jak "odwiedziłam park" itp...

Aby samemu zapamiętać jakiś moment wystarczy wcisnąć nową ikonkę, maleńki różowy aparat fotograficzny który jest na samym środku ekranu, pomiędzy pragnieniami i potrzebami sima. Wtedy można zrobić zdjęcie i opisać chwilę. Należy też po prawej zaznaczyć czy to wspomnienie jest pozytywne, czy nie.

A co do wymyślonego przyjaciela, to wkurzyłam się... Gdy na trochę zmieniłam aktywną rodzinę, i wróciłam do starej, to wymyślonego przyjaciela już nie było... Zniknął tak jak znikają pragnienia itd.

Searle
02.06.2011, 10:53
... matki chrzestnej....???

Mój sim dostał lalkę od wujka Ryśka z magicznej Fabryki Zabawek :)

Horsez
02.06.2011, 11:47
... matki chrzestnej....???

no tak pisało matka chrzestna zostawiła.... coś tam coś tam i odbierz w skrzynce :)

Meggie
02.06.2011, 12:50
Mój sim dostał lalkę od wujka Ryśka z magicznej Fabryki Zabawek :)

Mój od babci Berty xD

TheSims3Fan
02.06.2011, 13:10
Pierwsze wrażenie: Książeczka to dwie kartki (można też powiedziec A4 na pół), cena to ch*****ie droga aż 99.99 A reszta dodatków to 59.99 tylko PoZmroku 89.99 ceny rosną. Po zainstalowaniu po powrocie kompa podziele się tym jak się grało :)

Meggie
02.06.2011, 14:57
No bez przesady z tym 59.99 ;p ja najtaniej kupowałam po 79.99

TheSims3Fan
02.06.2011, 18:23
Kariera i Wymarzone Podróże to 59.99 Po Zmroku 89.99 A Pokolenia 99.99

Meggie
02.06.2011, 18:51
no to nie wiem gdzie znalazłeś/znalazłaś tak tanie sklepy ;p

TheSims3Fan
02.06.2011, 19:09
Empik w Łowiczu
Ale to chyba były premierowe bo teraz każde po 89.99, albo było promocyjne :)
P.S: Znalazłeś ;)

eyvee
02.06.2011, 20:49
ja jak narazie rozczarowalam sie tym krojeniem tortu...myslalam, ze bedzie to jakies bardziej "widowiskowe" a tu sim pokazal palcem do gory cos wymamrotal w pol sekundy, wzial noz ciachnal kawalek w tryg mig, a panna mloda stala i sie patrzyla...i szybko zaczeli jesc :/ no zal po prostu....a na filmiku tak fajnie razem kroja...ech az sie balam robic wieczor kawalerski/panienski >.<

Chloé
03.06.2011, 10:52
No nietety twórcy korzystaja chyba z jakichć hacków lub kodów na okoliczność kręcenia filmów i potem niewinny komunikat w stylu "rzeczywista rozgrywka może się różnić od przedstawionej". Rozumiem takie rzeczy w parodiach, ale oficjalny trailer? To brak szacunku dla graczy.
Wieczór kawalerski zrobiłam, to nawet tancerze się nie zjawili... Nie różnił się niczym od zwykłego przyjęcia.

szant
03.06.2011, 12:39
najgorszy dodatek moim zdaniem, poprzednie 3 więcej wnoszą do gry

TheSims3Fan
03.06.2011, 13:43
Widząc po napisanych rzeczach chyba nie warto było kupowac najdroszszego dodatku ? Ale jaja.... xD Mi zamiast na dole opakowania pisac wymaga gry The sims 3 to pisze wymaga gry The sims 3 pokolenia xD

FakeYourDeath
03.06.2011, 13:46
Warto, przynajmniej wedlug mnie. Wnosza wiele ciekawych rzeczy do gry ;p A tancerki na wieczorze kawalerskim pojawiaja sie jak jest nudno, tak wywnioskowalam

TheSims3Fan
03.06.2011, 13:50
Własnie mi sie instalują te pokolenia bo komp naprawiony :D Pokolenia i po Zmroku i juz wszystkie będę miał znowu Simsy :) Szkoda że dodatki nie kosztuja tyle ile akcesoria :)

patryk916
04.06.2011, 08:52
Według mnie jest to jeden z lepszych dodatków do The Sims 3 :)

SaruniaL
04.06.2011, 10:10
Dodatek ogolnie spoko, podoba mi sie urozmaicenie roznic miedzy grupami wiekowymi, ale studniowka i wycieczki szkolne - irytujaca tragedia.. ;/ Powinni naprawde zlikwidowac wreszcie te rabbit holes..

anie_1981
04.06.2011, 11:12
A mi się wycieczki spodobały. "Janek zostaw tą czaszkę!".

Verdi
04.06.2011, 12:11
Ten dodatek, moim zdaniem, jest jednym z najlepszych. Ciekawa jestem, jak będzie mi się grało zwłaszcza, że rzeczywiście planuję zrobić wielopokoleniową rodzinę, a ten system wspomnień, pomimo nachalności, jest ciekawy.
Ale każdy ma inne "gusta i guściki" i nie wszystkim Pokolenia muszą się podobać. Wolny wybór.

anie_1981
04.06.2011, 13:32
Dodatek jest bardzo fajny, ale za mało dopracowany i niestety bugi są. Moja Simka nastolatka nie dostała dyplomu na zakończenie szkoły. Poza tym, gra się zaczęła mulić. W sumie to niestety ale bugi chyba zawsze będą tej serii towarzyszyć. Wózki skopali. Chciałabym tylko, żeby oni sprawdzali tą grę u siebie na starych zapisach. Bo jak z każdym dodatkiem i łatą zaczynają nową grę, to nigdy im się nie będzie mulić ani wieszać. Taki urok świeżego zapisu. Ale gdybym ja co łatę\dodatek zaczynała grę od nowa, to bym guzik miała, a nie 6-cio pokoleniową rodzinę...

Owl Finch
04.06.2011, 16:05
Hmmm... Na razie gram dorosłym simem (mieszka sam) i szczerze mówiąc niewiele się w jego życiu zmieniło. Ok, wymyśla eliksiry, umawia się na randki (które są nijakie, bo niczym się nie różnią od zwykłego spotkania, nawet zaproszona simka nie jest "w grupie") a te "wspomnienia" czy co to się tam wrzuca na fejsbuka są głupie. "Sim ulepszył prysznic" mnie rozwaliło. Obiektów nie dochodzi dużo, ale są przyzwoite. Zobaczę jak będzie grać dziećmi, mam nadzieję, że ciekawiej :)

Lady88
04.06.2011, 18:27
właśnie odkryłam, że simowie mogą zjeżdzać po poręczy od schodów (sprawdzałam na kręconych, nastolatkami :P)

TheSims3Fan
05.06.2011, 06:42
Już sobie troche pograłem ;) Wnioskuje, że jest u mnie na drugim miejscu z najlepszych dodatkó do The Sims 3 :) Po Zmroku pierwsze, Wymarzone podróże 3 a Kariera tez 3 :)

Chiyano
05.06.2011, 07:34
Jest kilka drobnych urozmaiceń, miło się gra, przynajmniej coraz częściej włączam grę ^.^
Są bugi, błędy, ale to nie zadna nowość.
System wspomnień pomimo że jest denerwujący i wkurzający, jest ciekawy. ^^

Nadine
05.06.2011, 11:06
a mnie milo zaskoczyly nagrody szczescia, za jakies 75k punktow mozna sobie 'zamrozic' wiek sima, albo za 70k jak sie jest doroslym, czy emerytem to wrocic do mlodego doroslego.
podobaja mi sie tez randki, sa urocze ;p bylam juz simami w kinie, na meczu, w klubie tanecznym i w restauracjach, fajnie, ze trzeba się trochę napracować jezeli chodzi o pojawianie sie romantycznych interakcji, a 'popatrz w gwiazdy', jest strasznie slodkie <3
nie mialam jeszcze dzieci moimi simami, bo zrobilam nowa parke, ale niedlugo ich zarecze i wyprawie duze wesele :> interakcji towarzyszkich ogolnie tez troche przybylo, mozna rozmawiac z innymi simami o swoim zauroczeniu, czy powiedziec zdradzanemu simowi o wybrykach jego partnera. ooo i zrobili bara bara pod prysznicem.
w sumie nie testowalam jeszcze stolu z eliksirami [gdzie to mozna kupic w ogole?] i nie widze jeszcze zadnej romantycznej reputacji, pojawia sie ona z czasem, czy cos ?

Meggie
05.06.2011, 11:22
Romantyczną reputację możesz znaleźć we wspomnieniach, a dokładniej w statystykach :)

anie_1981
05.06.2011, 13:07
Stół do produkcji eliksirów jest tam, gdzie sztalugi, warsztaty wynalazcy itd. Mój Starszy Sim odkrył już wszystkie eliksiry. Na razie nie gram Bardami, bo są za duże bugi, a ja nie chcę popsuć tego zapisu. Mam już tych ludzi w rodzinie zbyt dużo, by ryzykować zniszczenie zapisu. Odkurzyłam swój stary zapis z Sunset Valley.

Edit:

Nie polecam tego zestawu za rejestrację Pokoleń. Coś jest z nim nie tak, nie pojawia się słuchawka na tym telefonie, a wszystkie problemy zaczęły się od instalacji tego czegoś. Myślę, że zestaw jest bugnięty. Są raptem 3 rzeczy, więc to żadna strata.

Ejak
05.06.2011, 14:15
Przez wasze wypowiedzi nie wiem czy kupić :P Na początku miałem zamiar, później czytałem mało pochlebnych ocen, potem dobrych i ogólnie wszystko się miesza. Podsumowując wychodzi na to, że dodatek jest dobry, ale ma bugi i niedopracowania. Już nie ufam EA w sprawie z Simsami, bo robią wszystko, aby było jak najszybciej, a nie dokładnie. EA oszukuje fanów, kompletna komercja. Chyba poczekam, aż stanieje do 80 zł.
Teraz dopiero pooglądam filmiki z gry więc może zmienię zdanie.

Kalia
05.06.2011, 14:20
Ejak już teraz naprzykład w Saturnie The sims 3 pokolenia kosztują 79.99zł.
Ja zresztą też nie mogę zdecydować czy się opłaca kupić.

anie_1981
05.06.2011, 15:15
Ja kolekcjonuję dodatki, więc i tak bym kupiła, poza tym, cokolwiek dodadzą, to się cieszę, bo to jakieś urozmaicenie. W tej chwili bugi mi zniknęły. Gra tnie się, ale minimalnie. Ja po prostu nie dość, że gram Ćwirami, a oni mają duży dom, na dużej działce, to jeszcze im dobudowałam piwnicę i mam tam 7 ludzi. No nic dziwnego, że się tnie. Jeśli kogoś interesują eliksiry, to dałam ich fotkę do tematu ze zdjęciami.

anjanka
06.06.2011, 07:13
a ja odinstalowałam pokolenia skasowałam dodatki i teraz gra mi super działa nie zacina się (nawet nie ma prawa bo komp dobry) i zapisuje mi się gra bez problemu :) a tak poza tym to juz mi sie Simsy znowu znudziły :P ja tam wole zwierzaki

akunaa
06.06.2011, 07:33
Mnie się dodatek bardzo podoba, ale niestety w starej rodzinie (6 pokoleniowej) wystąpiły błędy i musiałam założyć nową :( na forach wyczytałam, że to że simy nie wchodzą ze sobą w żadne interakcje to wina modów (które już wszystkie usunęłam i dalej nic).. Same pokolenia mi się podobają ze względu na różne opcje np. podoba mi się patrzenie w gwiazdy bo daje to nastrójnik na 8h albo dla dzieci super są te przebrania :))

anie_1981
06.06.2011, 08:50
Czasami nie wystarczy skasowanie modów. One ciągle siedzą w grze.

Ściągnijcie sobie TEN (http://www.modthesims.info/download.php?t=387006) program. Gdy go włączycie, to u góry po prawo jest okienko z nazwami dziwnych plików... to są cache gry. W nich siedzą pozostałości modów. Pod okienkiem poszukajcie przycisk "Clear All Caches". Po tym te pliki znikną. Gra je sobie od nowa odtworzy i już nie powinno być w grze pozostałości skasowanych modów.

Björk
06.06.2011, 11:19
No a mnie Pokolenia trochę przekonały do siebie. Miałam simkę, która wdała się w romans na przyjęciu panieńskim z tancerzem i... ze ślubu nici :D Wreszcie trochę realniejsza rozgrywka :)

anie_1981
06.06.2011, 11:33
No wiesz.... Biedny pan młody.... To było okrutne! :P Miałaś jakiś komunikat w stylu "Narzeczony się dowiedział od Pani Iksińskiej..."?

Björk
06.06.2011, 11:54
"Po mieście krąży opinia, że Simka jest oszustką". A drugi, który miał być lekiem na tego pierwszego strasznie długo się przekonywał do niej. I nie chciał przychodzić na randki :D

Darkus
06.06.2011, 12:40
Zrobiłem ostatnio wieczór kawalerski! :D Było fajnie! Urządziłem na basenie Rekinek. :P Prztyszli wszyscy, była muzyka, basen, drinki - good. Nawet tancerki w stroju żołnierzów. :D Było bombowo, a napisali, że marnie. o.O A gdy urządziłem imprezę normalną to nic nie robiliśmy, i impra stulecia :P

anie_1981
06.06.2011, 13:52
Mnie za to dzisiaj wzruszył jeden staruszek... Gram Ćwirami, konkretnie Aleksandrem Ćwirem i jego familią. On i jego żona są już emerytami, ale tak na ostatni gwizdek kazałam im mieć jeszcze jedno dziecko. No i ten Tomaszek już jest nastolatkiem. Chciałam wypróbować internat i wysłałam tam Tomasza. Pojechał w niedzielę, a w poniedziałek tatuś (Aleksander), miał pragnienie wypisania syneczka ze szkoły... :P Jaki stęskniony tatuś... No już mówię dobra, na innym dzieciaku wypróbuję ten internat. Ściągnęłam Tomaszka do domu... Ten dodatek jest miodzio :D

Lubie
06.06.2011, 13:55
Ja miałem za dużo dzieciaków w domu, to jednego wysłałem do szkoły z internatem... Nawet mały szatan nie dzwonił, a za moje pieniądze jadł.. ;]

anie_1981
06.06.2011, 17:32
Jakie te dzieciary niewdzięczne...

Narutoman
06.06.2011, 19:56
Ja kupie TS3 Pokolenia dopiero za miesiąc :/ ale po wszystkich zapowiedziach, recenzjach i z tego co wszyscy mówią wychodzi że ten dodatek jest nawet fajny

anie_1981
06.06.2011, 20:25
Dodatek jest naprawdę bardzo fajny. Bugów nie mam, ale gra się tnie. Nie chcę zaczynać od nowa. Mogę jednak trochę to cięcie się gry usprawiedliwić. Gram na swoim starym zapisie, który powstał dosyć dawno. Przed Po Zmroku. Do tego gram w domu Ćwirów, który sam w sobie jest wielki i zawsze się ciął, a ja dodatkowo dobudowałam mu 2 poziomy piwnicy i ogólnie wypchałam go mnóstwem obiektów, również Store i nieoficjalnymi dodatkami. Do tego w domu mieszka 7 ludzi i ósmy Sim w drodze... No więc aż tak bardzo na to cięcie się gry nie narzekam, bo nie wiem jakby to było na świeżym zapisie a u Bardów (w Bridgeport) prawie wcale się nie tnie, na 98% płynnie.

akunaa
07.06.2011, 09:55
Udało się wam juz przemienic lalkę w normalne dziecko ? Mam eliksir potrzebny do przemiany ale nie wiem co dalej zrobic..

anie_1981
07.06.2011, 14:44
Mój dzieciak jest jeszcze w wieku pełzającym, ale co chwilę mam komunikaty, że jak się będzie tak ciągle bawił tą lalką to się zaprzyjaźnią na maksa, czy coś. Wiecie, że na mts jest już mod na te lalki?

http://www.modthesims.info/download.php?t=444659

Natix
07.06.2011, 15:10
Naczytałam się tonę opinii ale potrzebuję czołowego argumentu - kupić czy nie?
(I o co do kurczaczka chodzi z tym nieistniejącym przyjacielem???)

Lady88
07.06.2011, 15:45
Udało się wam juz przemienic lalkę w normalne dziecko ? Mam eliksir potrzebny do przemiany ale nie wiem co dalej zrobic..
Dziecko musi mieć ten eliksir w wyposażeniu i musi być najlepszym przyjacielem WP, następnie klikasz na WP i tam jest opcja żeby sie przemienił i wtedy dziecko daje WP eliksir, ten go wypija i staje się simem

anie_1981
07.06.2011, 16:52
Ja już się w ogóle zakręciłam z tym wp. Teraz mój dzieciak jest w wieku podstawówkowym. No i wyskoczył mi komunikat, że wp chce wyjść na zewnątrz i się pobawić i żeby go wyjąc z plecaka, żeby się mógł rozejrzeć. Zrobiłam tak i nic się nie stało. Jeśli ktoś miał tego przyjaciela, tak że dziecko go widzi, a reszta rodziny nie, to powiedzcie jak tego dokonaliście?

flunssa
07.06.2011, 17:08
Ja to bym chciała w ogóle tą lalkę dostać. Najpierw wprowadziłam rodzinę z dwójką dzieci w wieku pełzającym i nic, no to mówię sobie, okej najwidoczniej musi być niemowlę, więc birę się simami za robotę i urodziły mi się dwie dziewczynki i żadnej przesyłki nie dostałam, teraz są już w wieku dziecka. Ogólnie dodatek mi się podoba, jest co robić dziećmi, pewnie urozmaicą staruszków i nastolatków(jeszcznie nimi nie grałam bo czekam aż mi simy podrosną ;)). Bardzo lubię przytulanie pod gwiazdami i wreczanie kwiatów i prezentów. Nie wiem czy to błąd, bug czy inne dziadostwo, ale wolna wolna mi tak jakby nie działa, ustawiłam na największą i jak simka np. wraca z pracy i nie daję jej żadnego zajęcia to potrafi tak stać przed domem jak te widły w gnoju przez cały dzień >:-(

Chloé
07.06.2011, 17:21
Jeśli przez całą ciążę gra się daną rodziną, to w większości przypadków dziecko dostaje pocztą tego wymyślonego przyjaciela. Ale też nie zawsze... Większa szansa jest (przynajmniej u mnie) gdy dzieciak jest pierworodny. A gdy wchodzę do rodziny gdzie simka powiła bez mojej obecności to nigdy nie ma wymyslonego przyjaciela.

Björk
07.06.2011, 17:36
Dobra. Interakcje zaczynają mnie fascynować :D Niemowlak obraził się na rodziców, bo woleli pospać zamiast nakarmić i go przytulić :D
A raz po powrocie ze szpitala dostał niemowlak przyjaciela, a teraz nie :( Choć coś jest w skrzynce pocztowej, ale niestety nie można tego wyciągnąć, bo resetują się simsy :(

anie_1981
07.06.2011, 17:42
Mi się spodobało to, jak Simka posadziła małe dziecko na tym koniku czy czymś. No i bujał się chwilę, a potem mu pokazała zegarek, że już koniec tego bujania, to zrobił taką naburmuszoną minę... Aż szkoda, że nie zdążyłam pstryknąć fotki. Za drugim razem dał się normalnie zdjąć z tego czegoś.

EDIT:

Powtarzam się, ale już mod na te lalki, żeby zawsze można było je dostać.

http://www.modthesims.info/download.php?t=444659

Frettka
08.06.2011, 07:12
Ja już się w ogóle zakręciłam z tym wp. Teraz mój dzieciak jest w wieku podstawówkowym. No i wyskoczył mi komunikat, że wp chce wyjść na zewnątrz i się pobawić i żeby go wyjąc z plecaka, żeby się mógł rozejrzeć. Zrobiłam tak i nic się nie stało. Jeśli ktoś miał tego przyjaciela, tak że dziecko go widzi, a reszta rodziny nie, to powiedzcie jak tego dokonaliście?

U mnie przebiegło to tak, że po prostu wyjęłam lalkę na podłogę z plecaka - tak jak każdy inny przedmiot - i po chwili "rozrosła się" do wymiarów dzieciaka w wieku szkolnym i weszła z nim w interakcję. Kiedy dzieciak szedł spać, lalka zmniejszała się i upadała obok jego łóżka.

Bardzo trudno mi powiedzieć, dlaczego zdarza Wam się, że te zabawki nie przychodzą. Moja simowa rodzinka, w której królowa - matka powiła już 4 synów (tak, żadnej dziewczynki...), dysponuje dokładnie czterema takimi lalkami, po jednej na dzieciaka. Wszystkie przyszły pocztą. Dodam - bo to może pomóc - że wszystkie ciąże były wzorowe, tzn. po każdej można było wybrać dziecku te 2 cechy. W każdej czytane były książki o ciąży i spełniane zachcianki żywieniowe królowej - matki. Może to o to chodzi?

Mrufka
08.06.2011, 07:58
Naczytałam się tonę opinii ale potrzebuję czołowego argumentu - kupić czy nie?
(I o co do kurczaczka chodzi z tym nieistniejącym przyjacielem???)

Czemu Ty się tak dziwnie pytasz czy kupić? Przecież nikt Ci na to nie odpowie. Zależy jakie masz oczekiwania, co lubisz, jak długo grasz w Simsy i ile dla Ciebie znaczą. Pokolenia to fajny dodatek, fajny pomysł, ale u niektórych ma wiele błędów i tzw. bugów. Ja też mam kilka i czasem mnie wkurzają strasznie. Może kolejne aktualizacje w przyszłości coś naprawią. Dodatek może nie ma za dużo nowych przedmiotów, ale ma nowe interakcje i dzięki nim gra staje się ciekawsza i realniejsza. Nikt nie powie Ci czy masz kupić czy nie. Twoja kasa, Twój wybór. Potem mogłabyś mieć do kogoś pretensje. Ja osobiście uważam, że te dodatki są za drogie i niedopracowane, ale kolejne łatki zawsze tam coś poprawią.
Co do wymyślonego przyjaciela to jest już masa postów o nim. To lalka jaką dostaje małe dziecko, bawi się nią, dorasta ona z dzieckiem, a potem (jeśli chcesz) można go przemienić w realnego sima i będzie członkiem rodziny.

---------------------------
Choć gra ma bardzo dużo błędów, to czasem mile mnie zaskoczy jakaś akcja... Czy wiecie, że dziecko może urządzić wieczorek herbaciany ze swoim misiem? :-)

Meggie
08.06.2011, 18:12
Czy tylko ja nie mam problemów z pokoleniami? xD

Chiyano
08.06.2011, 19:13
Ja nie mam, jedynie jakiś drobniutki błąd się gdzieś wkradł, ale tak to nie.

DiamentowaSimka
08.06.2011, 19:24
Mi Simka nie musiała zmnieniać ubrania miała jakieś tam ubrabir z pokolenii i już na tym ubrniu rósł brzuch :D

anie_1981
09.06.2011, 09:51
Mam takie pytanko do tych, którzy nie mają problemów z Simsami, zaczynaliście nową grę, czy gracie na starych zapisach? Bo jak ja zaczynam nową grę to też mam simosielankę. Ale jak ładuję starszy zapis, sprzed Pokoleń, to wtedy są problemy. Na bugi jako takie nie narzekam, ale gra się muli.

Chloé
09.06.2011, 10:27
Mam identycznie - świeży zapis to gra działa bez zarzutu, a na starym 4 pokoleniowym muli jak diabli. Niebo i ziemia w komforcie grania.
Nie mam żadnym modów i raptem kilka dodatkw ze store i z giełdy wymiany, to chyba za mało bym mieć takie problemy (zepsuty launcher, bugi, itp)
Powinni to naprawić, albo jak wspominałaś, testować grę na starych zapisach.

Lubie
09.06.2011, 11:53
Ja mam tak, że przez laucher'a nie chce mi się gra włączyć, muszę używać craka.. :]

Meggie
09.06.2011, 13:41
No ja przyznaję, że gram na nowym zapisie, starego już nawet nie mam więc nie sprawdzę..

anie_1981
09.06.2011, 14:58
No właśnie... Na nowych zapisach gierka śmiga aż miło, no ale ja nie mam zamiaru zaczynać gry od nowa z każdym nowym dodatkiem czy łatą. Nigdy bym się nie doczekała dużego drzewa genealogicznego, gdybym kasowała tak często zapisy. Wiem, że teoretycznie mogę przenieść całą familię do nowego zapisu dzięki modowi NRaas Porter. Ale jest to dużo roboty i żadna mi frajda robić to co dodatek. Ale wiecie co, albo się już przyzwyczaiłam do tego cięcia się gry, albo tnie się nieco mniej. No a jeżeli mniej, to jedyne, co się zmieniło, to brak narzędzia stwórz świat... Zainstalowałam ten program, żeby sprawdzić, czy jest już zaktualizowany do Pokoleń. Jakby to kogoś ciekawiło, to działa z Pokoleniami, ale nie sprawdzałam, czy są obiekty z tego dodatku. Myślałam, że może sobie zrobię własny świat, ale jednak coś nie mam pomysłu. Dzisiaj odinstalowałam ten program i gra się jakby mniej tnie.

Lubie
09.06.2011, 17:22
Ja nie mam żadnych modów ani narzędzi na kompie z Simsami, ale mam ten "sposób" na więcej ludzi w klubach.. ;]

Rosemarie
10.06.2011, 13:28
Dzisiaj nareszcie stałam się szczęśliwą posiadaczką Pokoleń. :D Nie wypróbowałam zbyt dużo opcji, ale zapowiada się ciekawie. :D Mam zamiar zrobić wieczór panieński i kawalerski, więc zobaczymy. :> Podobają mi się wózki, praca jako opiekunka oraz ten duży park. Bardzo fajne ubranka doszły, wreszcie coś dla simek w ciąży. Fajne są opcje typu 'daj kwiaty' lub 'zaproś na randkę' , 'wspólne patrzenie w gwiazdy' czy jakoś tak. W każdym razie dodatek jest fajnie się gra z wieloma opcjami nowymi. :)

nati760
10.06.2011, 14:42
Hmm tak czytam i czytam że aż chyba zaraz się przejdę do empiku po dodatek :D
Choć pogoda nie najlepsza (pada), ale tylko 900m do empiku ;]
EDIT: Właśnie wróciłam i już zaczynają się instalować :D !

anie_1981
10.06.2011, 16:59
Ja chciałabym opisać moje wrażenia z wieczoru kawalerskiego. No więc po pierwsze, to jestem mile zaskoczona trójkowym systemem imprez. Bo w dwójce można było bodajże zaprosić tylko dwoje ludzi... No co to za impreza... Tak więc ja w trójce ani razu imprezy nie robiłam. Aż do teraz. Chociaż tak, po pierwsze, to ja robiłam wieczór kawalerski 2x, bo pierwszego gra mi nie zaliczyła... Wynajęłam Kujona, wszyscy przyszli i gra to zaliczyła jako udaną imprezę, ale zwykłą. Podobało mi się bardzo to, że mogłam zaprosić kogo chciałam i wybrać godzinę. Mogłam też wynająć cały lokal, więc nikt poza gośćmi się nie pojawił. Na drugi dzień rano dostałam info, że powinnam zorganizować wieczór kawalerski i czy chcę to zrobić teraz. Jak kliknęłam tak, to nie miałam już wyboru miejsca i musiała to być impra w domu... No cóż trudno. Impreza trwała od 17 do... 5 rano.... Chłopaki dobrze się bawili, pojawiła się tancerka, ale najwięcej to po prostu pili drinki, tańczyli i siedzieli w jacuzzi. Było oblewanie szampanem, ale nie zdążyłam tego zarejestrować... Była też mowa, brata pana młodego, ale zanim się wszyscy zeszli w to miejsce, to bracholek już skończył. Wszyscy byli ubrani inaczej niż zazwyczaj, pan młody dostał czarne spodnie, białą koszulę z czarną kamizelką i taki czarny, nieco kowbojski kapelusz. Najśmieszniej było z panną młodą... Ja nie robię ślubów tak, że panna młoda należy do innej rodziny a do domu męża wprowadza się zaraz po ślubie. Każę jej się wprowadzić, stylizuję ją i dopiero ślub. Gdy wieczór kawalerski się zaczął, pojawiła się informacja, panna młoda się pytała "czy naprawdę chcesz, żebym tu teraz była?", no coś w tym guście. Wysłałam ją do SPA na najdroższy pakiet, a potem po prostu poszła spać. Jednak za nim, to mi po coś wyszła z łóżka i tańczyła z jednym z gości... w samej bieliźnie. Dobrze, że narzeczony tego nie widział... :P

Beatrice
10.06.2011, 17:09
Kurcze, Ty anie to masz przeżycia w tych Simsach :P
Super są rzeczy i opcje, ale i tak się nie skuszę na ten dodatek, bo finansowo krucho :/ poza tym mam przeczucie, że szybko by mi się znudził ten dodatek...

Rosemarie
10.06.2011, 17:56
Pograłam trochę dłużej, ale zdjęć nie zrobiłam, bo za bardzo się wciągnęłam. :D Po pierwsze jakimś cudem zauważyłam opcję przy telefonie, coś w stylu zapisania dziecka do prywatnej szkoły/internatu, zrobiłam tak, konkretnie zapisałam córkę mojej simki do internatu dla artystów, po czym ona wyjechała i nie musiałam nią sterować, a kiedy chciałam zobaczyć potrzeby tego wysłanego dziecka to nie mogłam, bo pisało 'dziecko przebywa w internacie' czy jakoś tak, a w każdym razie opcja idealna dla osób, którzy nie lubią grać dziećmi lub nie mają co z nimi zrobić. Fajne skrzynie są dla dzieci z tymi przebierankami, fajnie, że podczas snu mogą o czymś marzyć, opowiadać historie o duchach.. wózek przydałby się np. dla bliźniaków, bo przecież mogą się urodzić. :)
A teraz mam zamiar przetestować tą 'romantyczną reputację'. :)

rocktechnika
10.06.2011, 20:06
...fajnie, że podczas snu mogą o czymś marzyć...
No właśnie, jak to jest z tymi marzeniami w trakcie snu? Można to jakoś wywołać, czy trzeba obserwować śpiące dziecko? O co w ogóle chodzi? Raz tylko przeczytałam o tym na ekranie ładowania i nie wiem, co dalej...

anie_1981
10.06.2011, 20:13
Pierwsze słyszę o jakiś "marzeniach podczas snu"...

koko_sowa
10.06.2011, 21:04
Ja codziennie odkrywam coś nowego. Wczoraj czy przed wczoraj odkryłam 'rządzenie dworem królewskim' i jestem po prostu zafascynowana tym jak się simo-dzieci bawią na krzesłach, kanapach i w wannach :D Jak już nie mam co robić to każę się im bawić i siedzę tak i się wgapiam w ekran i mam tyle uciechy co one :D

Miyoki
10.06.2011, 22:15
Pierwsze słyszę o jakiś "marzeniach podczas snu"...
Tak jak napisała rocktechnika, jest to opisane przy ekranie ładowania.
Chodzi o to, że jeśli się kliknie na dziecko/nastolatka podczas, gdy śpi, to można wybrać mu marzenie senne.
Ale osobiście jeszcze tego nie próbowałam, bo moja rodzina nie ma dzieci (i chyba to trochę potrwa z tym wkurzającym błędem <_<).

Rosemarie
10.06.2011, 22:49
Tak jak napisała rocktechnika, jest to opisane przy ekranie ładowania.
Chodzi o to, że jeśli się kliknie na dziecko/nastolatka podczas, gdy śpi, to można wybrać mu marzenie senne.
Ale osobiście jeszcze tego nie próbowałam, bo moja rodzina nie ma dzieci (i chyba to trochę potrwa z tym wkurzającym błędem <_<).

podczas snu u dziecka w wieku szkolnym (nie nastolatka) są te chmurki jak śpi, klika się na nie i jest opcja "marz o.." i do wyboru chyba z 4 opcje są, np "o zostaniu astronautą".

Aperlaxive
11.06.2011, 06:30
Z tego co wszyscy piszecie to dodatek jest good. Dzisiaj kupuję :D

nati760
11.06.2011, 10:04
Dodatek jest świetny :D! Lepsze ciuchy kiedy simka jest w ciąży :] Te psikusy też są fajnie ^^

ja lece grać dalej :D

Aperlaxive
11.06.2011, 10:23
Zapytam się jeszcze czy jest tylko wydanie zwykłe czy może jest też pamiątkowe?

Chloé
11.06.2011, 10:53
podczas snu u dziecka w wieku szkolnym (nie nastolatka) są te chmurki jak śpi, klika się na nie i jest opcja "marz o.." i do wyboru chyba z 4 opcje są, np "o zostaniu astronautą".
U nastolatka tez pojawia się opcja marzeń sennych, można mu wybrać 1 z 4 czy 5 marzeń, m.in. o pierwszej miłości, o studniówce. W sumie te marzenia nic nie dają poza pojawiającymi się chmurkami, nie ma potem nawet żadnego nastrójnika.

Björk
11.06.2011, 12:49
Mają. Po śnie sim ma przez kilka godzin nastrójnik, że miał cudowny sen, lub, że miał koszmar.

Frettka
11.06.2011, 13:02
Hmm, nie wiem, czy to dobry dział na takie zapytanie, bo w sumie nie ma tematu "bugi, błędy i ogólna frustracja..." - a to z tej dziedziny.

Mam kilka następujących problemów:
1. Kariera strażaka jest po wgraniu dodatku (i ostatniej aktualizacji przy okazji) niemożliwa do wykonywania. Parcela publiczna zmienia się niekontrolowanie na typ "Zakaz wstępu odwiedzającym". Kiedy zmieniam na "Remiza strażacka" znika wóz strażacki co... uniemożliwia korzystanie z niego, konserwację, cokolwiek - tak się nie da grać.

2. Totalny brak kompatybilności z WP - Sim, jadąc za granicę albo po powrocie traci wszystkie pieniądze tam zarobione (za zadania, sprzedaż reliktów etc.), albo gra nie działa w nocy (mój Sim w Chinach zacinał się dokładnie co 30 minut czasu gry, potem wracał do normy i tak w kółko) - w dzień było ok.

3. Simka związała się z Simem i zamieszkali razem u niej. Jeśli miała spać sama, to ok, jeśli tylko do łóżka kładłam tego wprowadzonego sima, oboje się jakby... resetowali i lądowali piętro niżej (w jadalni domu, pod sypialnią). Co więcej, temu wprowadzonemu Simowi zablokował się pasek energii - nie męczył się, nie mógł i nie chciał spać, a jak go wrzuciłam na siłę do wyrka to z niego znikał i tak jak wyżej wspomniałam - pojawiał się piętro niżej. Stał się przez to kompletnie niegrywalny.

Nie mam żadnych dodatków, poza kilkoma ze Store, żadnych modów, nie używam też kodów poza "kaching" (a i to sporadycznie). Simy, które były problematyczne też nie były importowane, własny produkt w 100%.

Ktoś ma może jakieś sugestie?

Rosemarie
11.06.2011, 13:03
A jak wywołuje się koszmar? Ja widziałam tylko opcję z marzeniami, a nastrójniki faktycznie się pojawiają i trwają chyba z 2h :).

Chloé
11.06.2011, 14:38
Mają. Po śnie sim ma przez kilka godzin nastrójnik, że miał cudowny sen, lub, że miał koszmar.
To mam jakiś bug bo u mnie tego nie ma...

anie_1981
11.06.2011, 14:53
A jak u Was z filmowaniem ślubów? Bo ja każę Simce nakręcić ślub, ale gra jej ciągle przerywa z tekstem, że na parceli się dzieje coś ważnego. Przecież wiem, dlatego filmuję... Moja parka ma dosłownie kilkusekundowy filmik z ich ślubu... Skoro już tak, to mogliby dać interakcję na kamerze "nakręć ślub", lub żeby para młoda mogła kogoś poprosić o nakręcenie ich ślubu.

Rosemarie
11.06.2011, 15:03
A jak u Was z filmowaniem ślubów? Bo ja każę Simce nakręcić ślub, ale gra jej ciągle przerywa z tekstem, że na parceli się dzieje coś ważnego. Przecież wiem, dlatego filmuję... Moja parka ma dosłownie kilkusekundowy filmik z ich ślubu... Skoro już tak, to mogliby dać interakcję na kamerze "nakręć ślub", lub żeby para młoda mogła kogoś poprosić o nakręcenie ich ślubu.

ja mam podobnie.. kilka sekund filmik ze ślubu ma. masakra.

Trykuu.
11.06.2011, 15:32
Jak się uda to dziś wieczorem tata nareszcie po nie ze mną pojedzie.

Aperlaxive
11.06.2011, 17:52
Już mam płytkę... Super! Zakochałam się w lampkach z lawą :).
Wracam do gry

Björk
11.06.2011, 22:45
A jak wywołuje się koszmar? Ja widziałam tylko opcję z marzeniami, a nastrójniki faktycznie się pojawiają i trwają chyba z 2h :).

Na stole trzeba odkryć eliksir koszmarów, ale zdarza się, że ten zwykłt sen zmienia się w koszmar. Albo jak wysłuchasz historii o duchach.

Annie - z kręceniem ślubów 1 WIELKA kupa jest :)

Biała
12.06.2011, 07:28
Z tego co tu przeczytałam, myślę, że warto kupić dodatek.. :D

Spectrum
12.06.2011, 07:41
Z tego co tu przeczytałam, myślę, że warto kupić dodatek.. :D

Warto,warto
On naprawdę urealnia rozgrywkę Jestem pod wrażeniem 'Pokoleń'
np ja bardzo często kieruje dużymi rodzinkami i trudno mi ogarnąć simów ( ja gram bez wolnej woli) więc wtedy wysyłam dziecko do szkoły z internatem i mam spokój.Wózki mają swoje wady, lecz lecz mam nadzieję, że naprawią to w łatce
wydaje mi się, że dużo nowych obiektów doszło. ;)

Björk
12.06.2011, 08:07
No to EA zwyciężyło :( Musiałam zacząć grać stworzoną na nowo rodzinką i nici z wielopokoleniowej, którą grałam od czasu Bridgport :(
Nie cierpię ich. I po co nazwali to "Pokolenia", jak w ten sposób, zanim się doczekam wnuków z powodu wszechobecnych błędów muszę zaczynać już po drugim pokoleniu od początku?

Owl Finch
12.06.2011, 08:34
@up: mnie też to doprowadza do szału. Przed Karierą miałam już na prawdę sporo pokoleń w mojej rodzince, ale byłam zmuszona zaczynać wszystko od początku... Dlatego zawsze zapisuję simy z rodziny do skrzyni, ale wiadomo, że to już nigdy nie będzie to samo.

Verdi
12.06.2011, 08:44
Ja właśnie, jak kupię Pokolenia, to założę nową rodzinę (a właściwie zacznę od 1 simki, która będzie się spełniać zawodowo, a potem dojdzie mężczyzna jej życia ;)), bo chcę stworzyć duuże pokolenie. Od dawna miałam taki zamiar, więc grając teraz w ts3 i tak szykuję się na to, by porzucić moją rodzinkę (którą i tak mało grałam). Ale będę ich odwiedzać :D

figa
12.06.2011, 11:29
Mam takie pytanko do tych, którzy nie mają problemów z Simsami, zaczynaliście nową grę, czy gracie na starych zapisach? Bo jak ja zaczynam nową grę to też mam simosielankę. Ale jak ładuję starszy zapis, sprzed Pokoleń, to wtedy są problemy. Na bugi jako takie nie narzekam, ale gra się muli.
Ja gram i buduję wyłącznie na starych zapisach, wszystko gra jeśli chodzi o tryb budowy/życia. Różnicę widzę jedynie w szybkości ładowania miast oraz w prędkości zapisu - niestety na niekorzyść.

Znalazłam jeden dziwny błąd związany chyba po części z Pokoleniami a po części z Wymarzonymi Podróżami, mianowicie gdy wyślę sima za granicę ubranego w sweter z Pokoleń to po powrocie do domu kasują mu się wybrane przeze mnie stroje: wizytowy, pidżama, sportowy, kąpielowy. Poza tym gdyby zarobił jakieś pieniądze w podróży - po powrocie one się też kasują, czyli kasy jest tyle ile przed wyjazdem.
Ciekawa jestem czy ktoś też ma taki błąd czy to tylko u mnie.

Aperlaxive
12.06.2011, 11:30
@Verdi Ja robie tak samo:)

Wkurza mnie za to tak mała liczba zajęc pozalekcyjnych dla dzieci. Skauting i balet? To śmieszne :(

Nadine
12.06.2011, 12:44
pozniej dla nastolatkow jest klub milosnikow przyrody, aktorstwa, dziennikarski, naukowy, chyba z piec roznych : p

Kethael
12.06.2011, 14:29
Znalazłam jeden dziwny błąd związany chyba po części z Pokoleniami a po części z Wymarzonymi Podróżami, mianowicie gdy wyślę sima za granicę ubranego w sweter z Pokoleń to po powrocie do domu kasują mu się wybrane przeze mnie stroje: wizytowy, pidżama, sportowy, kąpielowy. Poza tym gdyby zarobił jakieś pieniądze w podróży - po powrocie one się też kasują, czyli kasy jest tyle ile przed wyjazdem.
Ciekawa jestem czy ktoś też ma taki błąd czy to tylko u mnie.

Nie, ja tak nie mam. U mnie jest normalnie.

Co do zajęć pozalekcyjnych... Rzeczywiście, dzieci mają dużo mniej niż nastolatkowie. Mam w domu trzy nastolatki. Jedna chodzi na muzyczne, druga na artystyczne, a ostatnia na aktorskie. Jak dla mnie i tak jest ich za mało :(

Jest klub miłośników przyrody?
Wiem, że jest jakieś tam ''koło dyskusyjne'', ale nic o przyrodzie nie widziałam... Może jestem ślepa B), albo po prostu nie zauważyłam.

Rosemarie
12.06.2011, 15:50
ja też tego o przyrodzie nie zauważyłam. pamiętam, że było artystyczne, dyskusyjne, sportowe, modelarskie, a dalej nie wiem.. ale przyrodniczego nie zauważyłam

VoyageFun
12.06.2011, 19:31
Hey. Ja będę miała dodatek już jutro jeśli się uda. Mam małe pytanie do wózków. Czy nastolatki mogą także je prowadzić ?

Nadine
12.06.2011, 20:06
ja też tego o przyrodzie nie zauważyłam. pamiętam, że było artystyczne, dyskusyjne, sportowe, modelarskie, a dalej nie wiem.. ale przyrodniczego nie zauważyłam

oj, to moze mi sie pomylilo ze skautowskim z dziecięcych ;p

Chloé
14.06.2011, 09:44
Hey. Ja będę miała dodatek już jutro jeśli się uda. Mam małe pytanie do wózków. Czy nastolatki mogą także je prowadzić ?

Jasne, że mogą.

Biała
15.06.2011, 12:15
Wysłałam sima do szkoły z internatem, a dokładnie do tej plastycznej..Mam pytanie: kiedy wróci?

Tofik
15.06.2011, 12:36
Jak zakończ się etap nastolatka znaczy z pare dni przed 2 chyba a przynajmniej ja tak miałem

Biała
15.06.2011, 14:01
A może odwiedzać swoją rodzinę?

Rosemarie
15.06.2011, 14:24
A może odwiedzać swoją rodzinę?

Jak wyślesz dziecko w wieku szkolnym do internatu, to kiedy bedzie wracal pojawi sie komunikat czy chcesz wyslac go dalej to internatu, az stanie sie mlodym doroslym. Nastolatek wraca 2 dni przed urodzinami i jest normalnie w rodzinie, widzisz jego potrzeby itd, mozesz nim sterowac :)

Trykuu.
17.06.2011, 07:49
Nie wiem jak wy ale ja cholernie boje sie lalek chuckie. Jak się jeszcze zbliży na twarz :O

anie_1981
17.06.2011, 08:07
Straszne są te lalki. Takie... hmmm... groteskowe. To chyba odpowiednie słowo. Ale i tak chciałabym zobaczyć jak zmieniają się w wymyślonego przyjaciela. Na razie ta lalka stale jest szmacianą lalą. Wie ktoś jak to coś zmusić do chodzenia? Moje dzieciaki ciągle się tym czymś bawią, nawet dostaję info, że lalka chce wyjść z plecaka, ale nic się po tym nie dzieje...

karolajn
17.06.2011, 16:07
Już nagrałam się trochę w Pokolenia i moje wrażenia mogę opisać następująco. Po pierwsze ładny ekran startowy zrobił na mnie wrażenie - zupełnie inaczej to teraz wygląda. Po drugie fryzur trochę mało, ubrań mało - ale do tego zdążyłam się przyzwyczaić, ponieważ skoro EA zrobiło płatne SimStore, to wiadomo o co chodzi. Nie dostaniemy zbyt wielu dodatków, żeby naiwniacy wydawali kasę w ich sklepie. Zawsze można sobie ściągnąć fajne rzeczy z internetu - ja tak robię.
Kolejna sprawa, to fajne są te rozbudowane opcje, wieczór kawalerski z tancerką :P przypomina mi się sims jedynka dodatek balanga.
Jeśli chodzi o bugi, to mój sim wracający z pakerni nie mógł wrócić normalnie do domu. Mógł wszędzie iść, ale jak się klikało na dom, to nie wracał. Trzeba było ręcznie go przemieszczać, aż w końcu trafił mnie szlag i muszę zmienić rodzinkę.
Zajęcia pozalekcyjne mam jeszcze do opanowania.
Ogólnie nie jest tak dramatycznie w porównaniu z PZ, mogłoby być lepiej - ale nic. Teraz pozostaje czekać na zwierzaki i szkoda, że nie ma pór roku, bo generalnie wkurza mnie to, że pięknie świeci słońce, a niektórzy z miasta są ubrani w te kretyńskie płaszcze.

doman145
18.06.2011, 07:46
Ogólne wrażenie z nowego dodatku jest dla mnie bardzo dobre, został mi jeszcze tylko do obczajenia kryzys wieku średniego ;)

Pinezka
18.06.2011, 08:00
anie - Gdy dostaniesz taki komunikat musisz wyjąć lalkę z plecaka i położyć na ziemi. Po chwili powinna zacząć chodzić.
Zmieniłam moją lalkę w prawdziwego sima i okazało się, że jest już nastolatką i wkrótce stanie się młodą dorosłą. Może jest to spowodowane ciągłym przedłużaniem okresu dziecięcego przeze mnie :D

Gram od wczoraj i na razie nie spotkałam się z poważnymi bugami. Zrobiłam już wieczór kawalerski i wesele z prawdziwego zdarzenia :D . Wymyśloną przyjaciółkę mojej simki wysłałam do szkoły z internatem. Ogólnie dodatek bardzo mnie wciąga i wciąż chce mi się grać i odkrywać nowe elementy.

anie_1981
18.06.2011, 08:36
Cóż u mnie, nawet po tym komunikacie, jak wyjmuję lalkę z plecaka, to nic się nie dzieje. Powinnam czekać na ten komunikat, czy od razu jak dzieciak zmieni się w małe dziecko wyjąć lalkę z plecaka? Próbowałam obydwu rzeczy i nic to nie dało. Już trzecie dziecko mi dorasta, a WP jak się nie objawił, tak nadal jest kawałkiem szmatki i plastiku.

neville
18.06.2011, 14:30
Moja recepta na to, żeby WP ożył:

1. Jak już go dostajemy, czekamy albo zmieniamy noworodka w małe dziecko.
2. Bawimy się WP na okrągło, i czekamy na komunikaty.
3. Zmieniamy malucha w dziecko.
4. Bawimy się jeszcze trochę i zostawiamy WP na podłodze.
5. WP ożywa i jest w wieku dziecka.

+ BONUS: WP jako nastolatek.

1. Gdy nam się znudzi bycie dzieckiem zmieniamy go w nastolatka.
2. Po chwili WP również staje się nastolatkiem.

Mam nadzieję, że zastosujecie się do instrukcji. :)

Pinezka
18.06.2011, 20:16
anie - Musisz non stop bawić się lalką jako małe dziecko, moja simka właściwie nic innego nie robiła. Gdy małe dziecko stanie się dzieckiem poświęcaj lalce każdą wolną chwilę. Wkrótce pojawi się komunikat, że lalka chce się trochę porozglądać. I właśnie wtedy wyjmujesz ją z plecaka i kładziesz na podłodze. Po chwili lalka powinna stać się WP. Jeżeli to nie działa, może to wina jakiegoś moda. Osobiście korzystam z Nraasa SP i Nraasa Decensor. Z nimi nie mam problemów w grze.

nmin
18.06.2011, 20:36
Macie jakieś zdjęcia Wymyślonego Przyjaciela jako nastolatka?

neville
18.06.2011, 20:38
dodam za jakieś 15 min. do działu zdjęcia z gry. :D

anie_1981
18.06.2011, 20:41
Już mi się udało. Po raz pierwszy. Nawet wstawiłam zdjęcie i filmiki do tematu ze zdjęciami z Pokoleń.

Aperlaxive
19.06.2011, 11:27
a ja nigdy wp nie dostałam

anie_1981
19.06.2011, 11:35
Jest na to mod na mts. Już chyba o tym gdzieś pisałam. Ma 3 wersje, jedną z nich (ja ją mam) jest taka, w której każde dziecko dostaje lalkę. Lalki dostają dzieci nowo narodzone, na drugi bądź trzeci dzień po narodzinach.

http://www.modthesims.info/download.php?t=444659

Dla tych, którzy chcą wyłączyć system wspomnień całkowicie, w temacie o modach dla Pokoleń zaktualizowałam posta i podałam w nim info o modzie na wyłączenie wspomnień.

Aperlaxive
19.06.2011, 12:05
Anie wielkie dzięki ;)

Pinezka
19.06.2011, 12:59
U mnie bez modów nowo narodzone dziecko dostało lalkę (pojawił się odpowiedni komunikat). Czy to znaczy, że nie każde dziecko bez modów dostaje lalke?

anie_1981
19.06.2011, 15:07
Zgadza się, nie każde. Ja miałam troje dzieci i tylko jedno dostało. Potem sprawiłam sobie moda i teraz wszystkie dzieciaki dostają te lalki, na drugi bądź trzeci dzień od narodzin.

Biała
19.06.2011, 15:46
Ja dostałam lalkę już z 1 dzieckiem (bez modów) ale spróbuję z drugim małym simem, ciekawe czy też dostanie ..

Lubie
19.06.2011, 18:57
Moje każde dzieci dostały dotychczas laleczkę, chociaż ostatnio mnie wnerwiła "matka chrzestna trojaczków" bo każda córeczka dostała takiego samego, i weź tu je rozpoznaj.. ;d

Moje dzieci bawiły się chwile z nimi i bam, laleczka żyje, choć miały dużo przyjaciół. ;d

anie_1981
19.06.2011, 21:04
Tutaj nie chodzi o ilość przyjaciół, ja zawsze sztucznie każę im się zaprzyjaźniać ze wszystkimi krewnymi, a trochę ich jest. Tutaj raczej chodzi o to, jak dużo czasu dziecko spędza czasu z domownikami i czy często ma słabo zaspokojoną potrzebę towarzystwa. Zresztą to testuję to właśnie. Dziewczynce sztucznie pogarszam towarzystwo i każę bawić się lalką... Zobaczę jakie to będzie miało efekty.

neville
20.06.2011, 10:16
@up - Dobry pomysł Anie :D

@Lubie - Jeśli nie chcesz miec takich samych WP to weź sobie w tryb kupowania i duplikuj go. Powinny Ci wyjśc inne. :)

anie_1981
20.06.2011, 12:07
Udało się, drugi dzieciak ma ożywionego WP, w sensie, że chodzi. Nie planuję zmieniać WP w Sima, zwłaszcza, że moja parka ma dwójkę dzieci, a teraz babka znowu jest w ciąży i prawdopodobnie będą to bliźniaki. Domowe Przedszkole, wszystkie dzieci kocha... :P

Searle
20.06.2011, 12:36
@Lubie - Jeśli nie chcesz miec takich samych WP to weź sobie w tryb kupowania i duplikuj go. Powinny Ci wyjśc inne. :)

A nie da się go zmienić za pomocą narzędzia stylu?

neville
20.06.2011, 12:38
@up - Druga opcja. :) Nie zauważyłem tego. Dzięki.

anie_1981
20.06.2011, 12:57
A da się? Bo mi chyba wyszło, że nie da się edytować stylu, ale nie chcę wprowadzać w błąd, bo nie pamiętam.

neville
20.06.2011, 13:41
Właśnie też nie próbowałem, ale ufam Searle.

@down- XD Sprawdzę potem. ;D

Searle
20.06.2011, 14:18
Tzn. ja też nie próbowałam, bo WP jeszcze nie mam - ja tylko zadałam pytanie czy się da :)

Chloé
20.06.2011, 18:36
Nie da się edytować wyglądu WP, wyskakuje komunikat "nie można projektować simów".

anie_1981
21.06.2011, 09:50
No czyli dobrze pamiętałam. A robiąc opcję duplikuj, pojawiają się takie same kolory, czy inne? U mnie teraz dwoje dzieci ma aktywne WP, nastolatek i jego młodsza siostrzyczka. Chyba zaczynają mnie denerwować te lalki. Moim Simom urodzą się bliźnięta (no chyba, że NRaas mnie zawiedzie), nie dam im tych lalek do zabawy, skasuję od razu. Zainkasuję 1000 za każdą :P

neville
21.06.2011, 11:03
Znaczy mi chodziło o zmianę koloru nieożywionych WP.
Wiem, że ożywionych się nie da.

@up Mnie też wkurzają. Ciągle mi łazi za simem i życ nie daje. :D

Ejak
25.06.2011, 18:07
Dzisiaj dostałem i już instaluje grę, więc mimo, że trochę późno to się podzielę się swoją opinią. Mam nadzieje, że plusy szybko zobaczę, a minusy, nie będą, aż takie wyraźne.

Pinezka
28.06.2011, 09:07
Wygląd ożywionych WP da się normalnie zmieniać jak zwykłego sima :)

Ejak
28.06.2011, 10:29
Zacząłem grać nową rodziną, więc trochę to trwa, bo mam na ustawieniach długie życie. Stworzyłem męża pracoholika i jego żonę malarkę. Mam już 2 dzieci (berbecie) i przetestowałem parę nowych interakcji. Byłem na spacerze co mi się spodobało, szkoda tylko, że jak jest górka to Sim bierze dziecko w ręce. Przetestowałem bitwę na poduszki, kamerę, ślizgawkę i to coś do kołysania się dzieci (ten statek,koń i odrzutowiec). Mimo wszystko najlepsze przede mną - chodzi mi o domek na drzewie, psikusy, przebieranie się w stroju, zestaw małego chemika, wesele, ukończenie szkoły, wieczory...Bardzo ciekawy dodatek i nawet dobrze dopracowany, ale te instrukcja :(

anie_1981
28.06.2011, 10:42
Ja nie tęsknię za książeczkami. Jak dla mnie to fajnie, jak są, ale jak nie ma to w sumie nic wielkiego. I tak ich nie czytałam, najwyżej kartkowałam i oglądałam obrazki, czarno-białe oczywiście.

suomii
28.06.2011, 11:38
A ja uwielbiam książeczki. Zawsze jak mi się gra ładuje (a ładuje się dobre 10 min. bo mam głupi komputer :p) to sobie czytam. Nawet mi się to nie przydaje , ale lubię sobie umilić czekanie. Pokolenia mam od wczoraj i powiem tylko , że jeden z najlepszych dodatków, jak i nie najlepszy :). Wszystko tylko psuje mój komputer, bo teraz gra tnie się masakrycznie i jak np idę do klubu to na początku są białe meble i się muszą załadować :/ Poza tym się co chwilę zacina, pomijając fakt że chyba mam popsutego kompa, bo wyskakuje mi bluescreen czasami, ale to oddzielny temat :p.

Narazie stworzyłam sobie simkę w SV, bo BP mi się ścina za bardzo, znalazłam jej chłopaka, tego takiego przymuła z domu współlokatorzy i zrobiłam ślub który się nie udał bo goście sie bulwersowali że nie da się przejść i zamiast usiąść stali w przejściu i zrobili zamieszanie :/ później simka urodziła dziecko bla bla bla które ma swojego WP a simka jest w 2 ciąży . jeszcze wszystkiego nie przetestowałam, ale strasznie podoba mi się nagrywanie filmów :p

Ejak
28.06.2011, 21:45
W końcu dziecko dorosło i ma swojego WP. Zastanawiam się czy wysłać dziecko do szkoły z internatem, ale chyba tego nie zrobię, bo nie będę mógł przetestować wszystkich nowości, jak skrzynka z zabawkami, domek na drzewie i tak dalej...Nudno mi się robi psikusy w domu, więc chyba pójdę do sąsiadów. A co do nagrywania to podoba mi się, ale Sim za szybko chodzi.

anie_1981
28.06.2011, 22:00
Mi się WP znudziły. Pozbyłam się już moda, dzięki któremu każdy dzieciak dostawał lalkę. Teraz jak co któryś dzieciak będzie miał WP, to nie będzie to takie uciążliwe.

Rainbow
29.06.2011, 13:24
Ogólnie dodatek mi się podoba,lecz nie wprowadza do gry konkretnych nowości,jest raczej jej urozmaiceniem. Zapewne gdy jeszcze trochę w niego pogram i poodkrywam wszystko,stanie mi się niezbędny,ale mimo wszystko i tak się trochę zawiodłam,bo spodziewałam się czegoś bardziej,hm,zajmującego ;)

Ejak
29.06.2011, 16:22
Spojrzałem na domy jak zostały dodane w dodatku i bardzo mi się podobają. Właśnie moje Simy mieszkają w jednym z nich - "Dom Przyjazny Dzieciom-Za Pozwoleniem Matki" czy jakoś tak..,ale fajny jest jeszcze "Domek Dla Lalek". Może ja tak twierdzę tylko dlatego, że jestem słabym architektem w Simsach.

anie_1981
29.06.2011, 16:24
Ejak, nikt nie jest słabszym architektem... ode mnie :P Także wiesz, nie przejmuj się :) Ja tych domów nawet jeszcze nie oglądałam, zajęta jestem moimi ludźmi z Sunset Valley.

Rosemarie
29.06.2011, 18:34
Ja przetestowałam już te różne nowe opcje dla dzieciakow w wieku szkolny, więc wysyłam je do internatu, a później, kiedy stają się nastolatkami, to nimi gram, jakoś wole bardziej nastolatkow. WP też mi się znudziły, wiec moi simowie nawet się nimi nie bawią. :D

Fatumka
30.06.2011, 19:58
A ja nie wiem, o jakim modzie mówi anie_1981 bo u mnie wszystkie dzieciątka dostały lalki...
Najpierw dostał syn pierworodny, a potem wszystkie córki(trojaczki się trafiły). Na razie motyw przyjaciela bardzo mi się podoba, szczególnie, że bardzo późno odkryłam, że powinnam lalke położyć na ziemi i dopiero wtedy ona urośnie - zajęło mi to dobre kilka dni simowych ;) .

Ale jestem trochę zawiedziona. Nie wiem, dlaczego, ale po czytaniu tych wszystkich zapowiedzi i oglądaniu zwiastunów dodatku byłam przekonana, że będzie można zajrzeć do szkoły, zobaczyć, co się tam dzieje, konkretnie jakoś pobrykać czy coś...

Czy w ogóle w którychkolwiek simach szkoła była jakoś bardziej dostępna? Nie miałam jedynki ani 2ki więc pytam...

Chatoyant
30.06.2011, 20:05
W TS i TS 2 w ogóle budynku szkoły nie było w otoczeniu.

Moi simowie maja dwójkę dzieci i tylko najmłodsza dostała WP, nie wiem od czego do zależy... :| może od cech? coś tam czytałam, że zabawkę dostają dzieci z dużą wyobraźnią blebleble, a ta mała miała cechę artysta.

Fatumka
30.06.2011, 20:16
Moje dzieci wszystkie na starcie mają cechę dobry... Syn miał dodatkowo cechę wysportowany, a córki: odważna, przyjazna i... nie pamiętam, może artystka ale wtedy to było tylko jedno dziecko na 4.

Może to zależy od tego, jak się simką zajmujemy, kiedy jest w ciąży? Tylko, jeśli była pod dobrą opieką to możemy wybierać cechy dla dzieci, więc może z wp jest to samo...
A może to jest całkowicie losowe - nie mam pojęcia...

anie_1981
01.07.2011, 09:56
Mi się wydaje, że losowe dzieci dostają lalkę. Moje wszystkie dzieci mają cechę "artysta", a nie każde dostaje lalkę (bez moda). Na razie moda się pozbyłam, żeby mniej dzieci miało lalkę.

hellraiser
02.07.2011, 11:19
Dodatek bardzo mi się podoba, doszło wiele fajnych przedmiotów (osobiście najbardziej lubię kręcone schody :P) i interakcji. Myślę, że urozmaici codzienną, monotonną grę, dzieci i nastolatki mają się czym zająć. A na deser oczywiście kilka nowych bugów, żeby nie było, takich jak zacinanie się Simów w drzwiach, znikanie Simów itd. I od instalacji Pokoleń gra dość często się "zamraża", czyli takie obiekty jak drzewa, kryształki nad głową Sima itd. się ruszają, reszta nie. Trochę mnie to denerwuje, ale jakoś to przeżyję.

Pinezka
02.07.2011, 12:55
Nightfall - Zamrażanie spowodowane jest jak sądzę systemem wspomnień. Całkowicie się go pozbyłam poprzez moda i gra już się nie tnie w ten sposób.

Chatoyant
02.07.2011, 13:23
System wspomnień jest tragiczny, bardzo mi brakowało tego dwójkowego i nawet się cieszyłam, że wspomnienia powrócą, ale oczywiście musieli je całkowicie zepsuć :(( Nie ogarniam po co mi wspomnienia typu "jestem w parku!!!11" :|

hellraiser
02.07.2011, 13:34
Nightfall - Zamrażanie spowodowane jest jak sądzę systemem wspomnień. Całkowicie się go pozbyłam poprzez moda i gra już się nie tnie w ten sposób.

A mógłbym Cię prosić o linka do tego moda? Może coś pomoże, wolę popróbować wszelkich sposobów ;) Z góry dziękuję bardzo!

Fatumka
02.07.2011, 13:40
A jak wyglądały wspomnienia w dwójce?

Mnie osobiście najbardziej drażni, że jedno wspomnienie potrafi się zapisać na 3 sposoby(poszedłem do klubu, wszedłem do klubu, przeszedłem przez drzwi w klubie no dajcie spokój...).