PDA

Zobacz pełną wersję : The Sims 3: Zwierzaki - Problemy z grą


Strony : [1] 2

Searle
19.10.2011, 07:56
Od razu założę też ten temat, bo na pewno ten dodatek przyniesie niejeden problem.

U mnie już się pojawił - mam problemy z grafiką. W demie też tak miałam, że zwierzaki mi "prześwitują". Ktoś też tak ma?

http://img98.imageshack.us/img98/2659/screenshot5wm.jpg

http://img820.imageshack.us/img820/2863/screenshot4hs.jpg

anjanka
19.10.2011, 08:09
może masz słabą karte graficzną

Amusiaa
19.10.2011, 09:54
Może zmniejszyłabyś ustawinia grafiki i zobaczyła czy problem nadal jest?

Spectrum
19.10.2011, 14:21
Demo zwierzaków wymagało chyba najnowszych sterowników do karty graficznej, tak samo pełna wersja. więc radziłbym zaktualizowanie sterowników karty graficznej
Ps Jaki masz model karty graficznej?

xometr
19.10.2011, 16:23
Tak jest to problem strerowników. Po raz pierwszy w grze pojawiła się sierść(nie mylić z włosami gdyż to zupełnie inna tchnologia). Dla pewności zobaczy czy konie prześwitują. Nie powinny gdyż ich tekstura działa na tej samej zasadzie co włosy simów. Jedynie grzywa i ogon mogą łapać takie prześwity. Jedyne lekarstwo pobrać najnowsze sterowniki ze strony producenta karty.

accola
19.10.2011, 17:28
Mam pewien problem. Moje simsy zwierzaki przyszły dzisiaj (dwa dni przed premierą) mam edycję limitowaną. Po zainstalowaniu chcę włączyć grę, ale pisze że mam coś nie uaktualnione, co jest dziwne ponieważ zaktualizowałam wszystko (ogirin i zarejestrowałam grę na stronie sims3). Wiem, że w dzień premiery innych dodatków pojawiały sie aktualizację, czy to znaczy że muszę czekać te dwa dni?

xometr
19.10.2011, 17:31
Mam pewien problem. Moje simsy zwierzaki przyszły dzisiaj (dwa dni przed premierą) mam edycję limitowaną. Po zainstalowaniu chcę włączyć grę, ale pisze że mam coś nie uaktualnione, co jest dziwne ponieważ zaktualizowałam wszystko (ogirin i zarejestrowałam grę na stronie sims3). Wiem, że w dzień premiery innych dodatków pojawiały sie aktualizację, czy to znaczy że muszę czekać te dwa dni?

Udzieliłem odp na to pytanie w innym temacie. Nie pisz tych samych postów we wszystkich tematach tylko czekaj aż ktoś odpowie.

anie_1981
19.10.2011, 17:35
A jak u Was z błyszczeniem się koni? Bo w moim demie, to niektóre się błyszczą, a inne nie. Nie mam pojęcia czym to idzie.

xometr
19.10.2011, 17:37
Rodzajem filtra nałozonego na teksturę konia. Ma to imitować "puszystość" sierści i w niektórych konfiguracjach wyglada to tak jakby konie były polakierowane.

Justyna0307
19.10.2011, 17:42
u mnie (narazie patrzyłam jednego) i nie był błyszczący, a ładny, i źrebie miało czarne oczy nie puste miejsce tylko czarne puste miejsce , ale nie wyglądało jak dziura przynajmniej ;)

Narutoman
19.10.2011, 17:45
taaa, nie puste miejsce tylko czarne puste miejsce :P

Justyna0307
19.10.2011, 17:56
taaa, nie puste miejsce tylko czarne puste miejsce :P

no :D ale na niektórych zdjęciach widziałam że miały tak jakby puste miejsce na oczy :P to czarne lepiej już wygląda :D

anie_1981
19.10.2011, 19:41
Rodzajem filtra nałozonego na teksturę konia. Ma to imitować "puszystość" sierści i w niektórych konfiguracjach wyglada to tak jakby konie były polakierowane.

Hey, a nie wiesz przypadkiem jak to zmienić? Bo moje dwa Araby dorosłe, w demie, mają normalną sierść, ale klony (źrebaki), mają już błyszczącą. Gdybym wiedziała, co w edycji konia powoduje coś takiego, mogłabym w przyszłości edytować konia i mu zabierać ten efekt...

xometr
19.10.2011, 19:56
Zaraz wejde w cap i popatrzę co da się zrobić.

Searle
19.10.2011, 20:21
Demo zwierzaków wymagało chyba najnowszych sterowników do karty graficznej, tak samo pełna wersja. więc radziłbym zaktualizowanie sterowników karty graficznej
Ps Jaki masz model karty graficznej?

Moja karta to Radeon 9800 XT, czyli w pewnym sensie takie minimum jeśli chodzi o simy, ale dzięki za podpowiedź, jutro zaktualizuję sterowniki i dam znać, czy pomogło.

xometr
19.10.2011, 20:58
Co do koników to sprawdzałem na wszelkie możliwe sposoby i u mnie problem nie wystepuje a to może oznaczać tylko jedno. Ustawienia reenderowania grafiki przez kartę graficzną. Przy średniej bądź niskiej szczegółowości tekstur może wystąpić właśnie to "lakierowanie" mowa o ustawieniach w panelu karty a nie o ustawieniach w grze. Co do problemów z radeon to sterowniki mogą niewiele pomóc. Od jakiegoś czasu karty ati nie radza sobie zbyt dobrze z nowymi produkcjami.

Justyna0307
19.10.2011, 21:31
ja jednak nie mam błyszczenia koni. Teraz mam czarnego i też nic. A nie mam full grafiki ustawionej (po co męczyć kompa jak nie widzę różnicy) ;)

anie_1981
19.10.2011, 21:54
xometr, przeczytaj z obrazka w mojej sygnaturze, jaki mam sprzęt, bo nie chce mi się tego przepisywać. Ustawienia w demie mam na maksa. Dodam, po raz kolejny, że nie wszystkie konie się u mnie błyszczą. Błyszczą się Dzikie Konie i źrebaki. Moje obydwa, dorosłe araby mają normalną, matową teksturę... Nie znam się na systemowych ustawieniach karty grafiki, ale weszłam w jakość kolorów i mam je na maksa... Byłabym wdzięczna za więcej info na ten temat. Nie rozumiem jednak dlaczego część koni się błyszczy, a część nie. Tak samo było na screenach od EA, niektóre konie się błyszczały, a inne nie...

xometr
19.10.2011, 22:19
Nie mam dema więc nie wiem jak to tam wygląda. A ustawienia możesz sprawdzić w panelu sterowania NVIDIA. Sprawdź w ustawieniach 3d czy jest wybrana maksymalna jakośći, wyłącz "użyj ustawień aplikacji 3d" to wymusi maksymalne wygładzenie tekstur i teoretyczne pozbycie się "lakierowanego" efektu. Jeśli zaś nie pomoże spróbuj za pomocą cheatu zmienić im serść na jakąś dowolną. Jak to nic nie da to szukamy dalej ale ewidentnie jest to wina filtru graficznego. Chodzi o ten sam efekt co refleksy na wodzie.

anie_1981
19.10.2011, 22:33
Ja się może czepiam, ale jeśli część koni tak ma, a część nie, to chyba raczej nie jest to wina karty graficznej... Z resztą to już sprawdzałam i mam jakość kolorów na maksa. Nie wiem czy dobrze zrozumiałam, mam wyłączyć "użyj ustawień aplikacji 3d"? Ja mam 3 ustawienia, obecnie mam właśnie to "użyj ustawień aplikacji 3d" zaznaczone. Suwak jakości niżej jest na szaro, ale ustawiony na maksa. Tak więc najwyraźniej ta gra tak ma. Chciałam też nadmienić, że mam całą grafikę w grze na maksa, włączone to całe renderowanie i takie tam. Może właśnie powinnam zmniejszyć te refleksy wody..?

xometr
19.10.2011, 22:44
Lubię tłumaczyć coś kobietom jesteście takie "techniczne". A teraz konieć sarkazmu i jedziemy. Prosiłem o ustawienie suwaka na maksa i wyłaczenie opcji uzywania ustawien aplikacji 3d gdyż własnie wtedy karta pobiera ustawienia z gry a wbrew pozorom to nie zawsze oznacza to samo. Co do ustawień kolorów to niestety to nie ma nic do rzeczy. Myślałem również o wersji pixel shader może tu jest pies pogrzebany. Twoja wersja to 4.0 u mnie jest już w wersji 4.1 dlatego ja nie widzę lakierowanych koników. Przydałby się ktoś jeszcze u kogo występuje ten efekt aby podał konfigurację swojego kompa. Masz ostatnią wersję sterowników?

anie_1981
20.10.2011, 08:25
Lubię tłumaczyć coś kobietom jesteście takie "techniczne".

No to akurat tutaj się pomyliłeś i to na całej linii. Przy moich kompach robię wszystko sama, od A do Z... I jakoś systemy, obydwa, mi działają, tak samo gry.

I napiszę to po raz trzeci, gdyby wszystkie konie się błyszczały, byłaby to wina mojej karty, ale, że tak nie jest, znaczy, że gra jest już tak napisana. Na screenach od twórców też tak jest. Jakoś wątpię, żeby EA świadomie wypuszczało do neta screeny gry z lichych kompów. Może po prostu pokaż screena jakiegoś konia, to Ci powiem, czy moim zdaniem wyglądają tak samo jak u mnie czy inaczej...

Dla porównania, tak wygląda moja, dorosła klacz. Jak widać, nie ma problemów z teksturą, nic się nie błyszczy...
http://i.imgur.com/xToHD.jpg
A to jest Dziki Koń. Jak widać, sierść mu połyskuje, jakby był zrobiony z porcelany.
http://img51.imageshack.us/img51/483/screenshotty.jpg

Justyna0307
20.10.2011, 13:57
Anie już wiem :D u mnie dzikie konie też błyszczą! :) może to tak żeby były "inne" niż te domowe? nie mam pojęcia

Kity
20.10.2011, 15:00
Mój problem polega na tym,że gra bez przerwy mi się wyłącza. Pojawia się białe okno i po chwili wyskakuje komunikat o wysłaniu raportu. Wcześniej nigdy nie wyłączały mi się simsy. Dodam,że gram na małym oknie.
Przez ten błąd odechciewa mi się grania ;/

anie_1981
20.10.2011, 15:29
Anie już wiem :D u mnie dzikie konie też błyszczą! :) może to tak żeby były "inne" niż te domowe? nie mam pojęcia

Źrebaki też są błyszczące... Ciekawe, czy gdyby przygarnąć dzikiego konia, to przestałby błyszczeć... Pomyślałam właśnie o czymś. Może to celowe zagranie EA? Dali dzikim koniom gorszą grafikę, żeby nie męczyć kompa?

I chciałam jeszcze nadmienić, że wymieniłam stery grafiki na nowsze. Miałam wersję 275, a zmieniłam na 280, czyli za dużo to się nie zmieniło. Żeby mieć pewność, że gra to zauważy, skasowałam wszystkie pliki cache gry, oraz plik options.ini, żeby gra mogła sobie opcje zresetować. Nic to w grafice gry nie zmieniło, ani na lepsze, ani na gorsze. No ale przynajmniej mogłam potwierdzić hipotezę, że to nie jest wina sterowników.

xometr
20.10.2011, 16:16
Źrebaki też są błyszczące... Ciekawe, czy gdyby przygarnąć dzikiego konia, to przestałby błyszczeć... Pomyślałam właśnie o czymś. Może to celowe zagranie EA? Dali dzikim koniom gorszą grafikę, żeby nie męczyć kompa?

I chciałam jeszcze nadmienić, że wymieniłam stery grafiki na nowsze. Miałam wersję 275, a zmieniłam na 280, czyli za dużo to się nie zmieniło. Żeby mieć pewność, że gra to zauważy, skasowałam wszystkie pliki cache gry, oraz plik options.ini, żeby gra mogła sobie opcje zresetować. Nic to w grafice gry nie zmieniło, ani na lepsze, ani na gorsze. No ale przynajmniej mogłam potwierdzić hipotezę, że to nie jest wina sterowników.

Ehh według ciebie przesiadka ze sterowników 275 na 280 to niewielka zmiana, cóż przemilczę to. Co do pomysłu że dzikie konie mają słabszą grafikę bo są dzikie i robią za tło jest nietrafione gdyż taki manewr występowałby tylko na najniższych detalach poza parcelą mieszkalną. Ty masz ustawienia na maksa więc nie tędy droga. Oglądałem Twoje screeny i nadal w mojej grze w SV żaden koń nie błyszczy. Zresztą dawałem screeny jak dzikie konie śpią na środku drogi to możesz zobaczyć czy są lakierowane czy nie.

anie_1981
20.10.2011, 16:32
Było ciemno i z daleka, więc ciężko było coś dostrzec.


Obejrzyj te screeny
http://www.modthesims.info/showthread.php?p=3671117#post3671117

Jak widać, koń, na którym jedzie ten facet, się nie błyszczy. Normalne, to jego koń. Ale niżej są zdjęcia dzikich koni. Te już połyskują\błyszczą, nazwij to jak chcesz. To nie są moje zdjęcia... Prawdopodobieństwo, że ktoś inny ma taki sam komp jak ja, jest niskie. A tak jest już u mnie, u tamtej osoby z mts i jeszcze u Justyny... Drażni mnie, gdy ktoś usiłuje mi wmówić, że mam coś nie tak z kompem, skoro wszystko mi działa... Tak naprawdę, to takie rewolucje mam tylko w Simsach, a to nie jest jedyna gra, w jaką gram... Nowe gry śmigają mi na maksymalnych ustawieniach i jest OK ;)

xometr
20.10.2011, 17:19
Nic Ci nie wmawiam. Wierzę w to że pojawiają się u ciebie lakierowane konie. A prawdopodobieństwo że ktos ma taką samą karte graficzną jak ty jest akurat dość spore. To że odpalasz na niej gry w full detalach także nie dziwi bo jest to jeszcze w miare dobra karta. Jedynym jej minusem jest 512 mb ram a jak wiadomo świat gry w the sims 3 jest reenderowany w czasie rzeczywistym. Nie twierdzę że z Twoim kompem jest coś nie tak, poza tym efekt lakieru to nie przezroczyste konie więc po co robić całą aferę zwłaszcza że nawet nie posiadasz gry tylko caly czas męczysz to demo.

Searle
20.10.2011, 18:53
Moja karta to Radeon 9800 XT, czyli w pewnym sensie takie minimum jeśli chodzi o simy, ale dzięki za podpowiedź, jutro zaktualizuję sterowniki i dam znać, czy pomogło.

Niestety zmiana sterowników na nowsze nic nie pomogła. Ustawienia grafiki mam na maxa, a futerko nadal prześwituje.

beata18ns
20.10.2011, 20:59
ale tak Wam te konie przeszkadzaja strasznie tzn ich siersc ? nie mozna sobie wyobrazac ze lśniaca jest poprostu ?;p mnie w grze tak niektore tekstury wkurzaja ze.. ale co zrobic

anie_1981
20.10.2011, 22:19
Mnie sierść koni wkurza, to moje ulubione zwierzęta i chciałam, żeby były dopracowane. Jednak jak patrzę na screeny innych i widzę to samo co u mnie, to trochę mnie to uspokaja. Wiem, to jest trochę wredne z mojej strony ;) No nic, po prostu tak grę napisali i tyle :(

Wampirencja
20.10.2011, 23:29
Ja mam kłopot z instalacją. Sobie zakupiłam w amazonce, wysłane było wcześniej, super. Płyta działa, ale napisało mi "gra wymaga aktualizacji". No i czekałam godzinę z okienek "trwa aktualizacja". Wyłączyłam, updatowałam ręcznie grę ale znowu tak wygląda instalacja... ;/

Trish
21.10.2011, 16:21
A ja mam taki problem - zaistalowane miałam tylko zwykłe simsy 3 i działały normalnie. Wczoraj przyszły zwierzaki i normalnie je zainstalowałam, włączyłam, wybrałam nowe miasto i jakąś 1 min się ładąją a później się wyłączają i jest napisane : "Program sims 3 przestał działać. System Windows sprubuje znaleźć rozwiązanie i poinformuje cię o tym". I tak dzieje się od czasu zainstalowania zwierzakó lub tej najnowszej aktualizacji.

Mam też pożyczone od koleżanki Wymarzone Podróże i Po Zmroku ale instalując zwierzaki tamte odinstalowałam ...

Julia
21.10.2011, 16:41
cześć, zakupiłam dzisiaj The Sims 3 Zwierzaki, wszystko działało, dopóki nie włączyłam trybu tworzenia rodziny. Ten w którym wybieramy m.in. kolor skóry, działa bez problemu, natomiast pozostałe się nie włączają, czy ktoś mógłby mi powiedzieć dlaczego tak się dzieje?

Olson
21.10.2011, 17:33
A u mnie wszystko jest w porządku, poza jednym - najistotnijeszym. :D

Psy i koty mają wszystkie łyse głowy, i nic, na prawde nic nie da się z tym zrobic. Macie jakiś pomysł jak to delikatnie mówiąc - naprawic?

Damian
21.10.2011, 18:32
A u mnie wszystko jest w porządku, poza jednym - najistotnijeszym. :D

Psy i koty mają wszystkie łyse głowy, i nic, na prawde nic nie da się z tym zrobic. Macie jakiś pomysł jak to delikatnie mówiąc - naprawic?

Zaznacz w opcjach grafiki ,,zaawansowane renderowanie grafiki" :)

Salamandra
21.10.2011, 19:57
Witam. : 3

Nie wiem czy to już mentalność gry ale mam problem dot. umiejętności łowiectwa zwierzaków. Otóż, ten dziwny cosiek co pojawia się nad głowami simów w czasie nauki umiejętności nie podwyższa się gdy zwierzak trenuje umiejętność tym samym nie pojawia się umiejętność ( powtórzyłam słowa ale nic. ). Pasek stoi w miejscu od kilku simowych dni ( mimo to ten plus cały czas... mryga?)
Wiecie co może to powodować? Nie posiadam żadnych modów - zostały usunięte wraz z instalacją dodatku.

Mrufka
22.10.2011, 06:00
A ja mam taki problem - zaistalowane miałam tylko zwykłe simsy 3 i działały normalnie. Wczoraj przyszły zwierzaki i normalnie je zainstalowałam, włączyłam, wybrałam nowe miasto i jakąś 1 min się ładąją a później się wyłączają i jest napisane : "Program sims 3 przestał działać. System Windows sprubuje znaleźć rozwiązanie i poinformuje cię o tym". I tak dzieje się od czasu zainstalowania zwierzakó lub tej najnowszej aktualizacji.

Mam też pożyczone od koleżanki Wymarzone Podróże i Po Zmroku ale instalując zwierzaki tamte odinstalowałam ...

A gdy odinstalowałaś podroze i po zmroku to podstawe sims 3 zostawilas? Usuwajac tamte moglas usunac jakis potrzebny plik. Odinstaluj wszystko raz jeszcze, podstawe takze, i zacznij od nowa, to powinno pomoc.

Niestety zmiana sterowników na nowsze nic nie pomogła. Ustawienia grafiki mam na maxa, a futerko nadal prześwituje.

U mnie to samo... Zainstalowałam nowiutki sterownik i lipa. Najgorsze, że gdy mam włączone wygładzanie animacji i renderowanie, gra mi się wyłącza, wychodzi do windowsa w ogóle (gdy mam np. widok na całe miasto podczas gry). Jak wyłączę te 2 opcje, to zwierzęta wyglądają beznadziejnie, mają jakby odbicia lustrzane futra i brzydkie gęby. Coś tu chyba nie gra. A komputer mam dość dobry i wszystko inne śmiga :( co tu robić?

Olson
22.10.2011, 08:06
Zaznacz w opcjach grafiki ,,zaawansowane renderowanie grafiki" :)

Dziękuję. Mam nadzieję, że pomoże. :)

mmandragorra
22.10.2011, 08:41
sluchajncie, ja mam wsie dodatki sims 3 i teraz probouje zaistalowaczwierzaki, a wyskauje mi problem
sims 3 bład aktualizacji gry the sims 3 zwierzaki

no i nie wiem co robic?

anie_1981
22.10.2011, 09:01
Pozbyć się wszystkich modów na czas instalacji łatek i dodatków.

Chloé
22.10.2011, 09:39
Trish czy masz zrobione kopie zapasowe przed instalacją dodatków od koleżanki? Każdorazowo pliki nowego dodatku zostają nadpisane na dotychczasowych zapisach gry i po usunięciu któregoś trzeba przywrócić kopię sprzed instalacji (zdaje się jest to główny folder sims3). Spróbuj wyczyścić cache gry, a jak to nie pomoże to niestety reinstalka, ale przynajmniej będziesz normalnie grać.

Olson
22.10.2011, 10:11
Damian, dzięki. Pomogło. :D

Tylko teraz mam inny problem. Gra mi strasznie muli, to pierwszy dodatek, po którym wszystkie jest tysiąc razy wolniej. Mam ktoś pomysł - co z tym zrobic?

anie_1981
22.10.2011, 10:25
Mi też muli jak nie wiem :(

Spectrum
22.10.2011, 10:29
A mi właśnie się poprawił komfort gry i sama aplikacja chodzi bardzo płynnie ;)
A mam troszkę gorszy sprzęt od Anie
@Olson - spróbuj zmniejszyć co nie co w ustawieniach grafiki, może pomoże
Problem cięcia się może być związany z jakimś starym modem lub dużą ilością dodatków z neta.

Monik
22.10.2011, 10:40
Mnie sierść koni wkurza, to moje ulubione zwierzęta i chciałam, żeby były dopracowane. Jednak jak patrzę na screeny innych i widzę to samo co u mnie, to trochę mnie to uspokaja. Wiem, to jest trochę wredne z mojej strony ;) No nic, po prostu tak grę napisali i tyle :(

Nie wiem tego jeszcze na 100 procent, ale u mnie sierść koni błyszczy gdy ma on wiele różnych kolorów i łat nałożonych na siebie , sposobem na to jest wybranie koloru podstawowego konia z listy która jest dostępna , każda edycja koloru (szczególnie gdy zwiększamy jego intensywność) powoduje niestety to błyszczenie co mnie denerwuje ponieważ chciałam mieć ciemnobrązowego konia i się bardzo niestety świeci - co do potomstwa koni wydaje mi się że dwa konie o tym samym kolorze może dadzą matowe potomstwo? trzeba próbować.

Olson
22.10.2011, 12:12
Nie mam żadnych dodatków z Internetu, ani modów. :P
Mam nadzieję, że może w końcu przestanie mi złośliwie mulic, bo w dwójce miałam tak często, że dopiero za którymś razem po włączeniu chodziło płynnie.

anie_1981
22.10.2011, 15:19
Nie wiem tego jeszcze na 100 procent, ale u mnie sierść koni błyszczy gdy ma on wiele różnych kolorów i łat nałożonych na siebie , sposobem na to jest wybranie koloru podstawowego konia z listy która jest dostępna , każda edycja koloru (szczególnie gdy zwiększamy jego intensywność) powoduje niestety to błyszczenie co mnie denerwuje ponieważ chciałam mieć ciemnobrązowego konia i się bardzo niestety świeci - co do potomstwa koni wydaje mi się że dwa konie o tym samym kolorze może dadzą matowe potomstwo? trzeba próbować.

Muszę popróbować. Może warto też eksperymentować z suwakiem przezroczystości każdej warstwy. Co do źrebiąt, to ja mam "matową parkę". Ich dziecko się błyszczało, póki było źrebakiem, po dorośnięciu ogierek był matowy.

nmin
22.10.2011, 16:49
Zauważyłam do tej pory dwa błędy.
Jeden zdarza się dość rzadko, ale się zdarza - czasem Sim, zamiast zrobić z koniem co mu każę, na przykład wyczyścić kopyta, przenika przez niego. Nie jest to jednak na tyle częste, żeby było irytujące.
Drugi błąd zdarzył się raz i polegał na tym, że wysłałam Sima konno do sąsiadów, bo mieli małe kotki. Dojechali, klacz została pod domem, a Sim niby był w środku, ale gdy próbowałam go wycentrować, jego ikonka pokazywała się gdzieś poza zasięgiem mapy. Kazałam teleportować się pod domem obok klaczy, i znowu to samo. Pomogło dopiero ResetSim.

Co do mulenia - nic mi nie muli, gra chodzi bardzo płynnie.

anie_1981
22.10.2011, 18:55
Mi niestety muli jak nie wiem... Mam mody, ale bez modów też mi muliło. Na początku przecież nie miałam żadnych modów, bo nie było zaktualizowanych NRaasów. I tak muliło. Być może problemem jest brak moda na wyłączenie wspomnień, one jednak zamulają.

Aperlaxive
22.10.2011, 19:33
Pomimo pobrania sterowników do k>arty graficznej zwierzęta nadal się rozmazują. Co robic?

jaja
22.10.2011, 20:44
Mi niestety muli jak nie wiem... Mam mody, ale bez modów też mi muliło. Na początku przecież nie miałam żadnych modów, bo nie było zaktualizowanych NRaasów. I tak muliło. Być może problemem jest brak moda na wyłączenie wspomnień, one jednak zamulają.

Niestety to chyba nie wspomnienia, ja mam je tylko w opcjach gry wyłączone, a wiadomo, to ich calkowicie nie eliminuje, a gra chodzi płynnie. A z tego co kojarze z innego tematu mam nieco gorszy sprzęt od Twojego...zadziwiająca ta gra, u kazdego sypie się co innego..

mi się zawieszają simy muszę je co chwilę resetsim traktować, eh

eyvee
22.10.2011, 21:14
mam problem od wczoraj z gra ;/ pojawia mi sie komunikat gdy chce wlaczyc simsy : nieudana inicjalizacja bla bla, a poprzed launchera: wystapil blad podczas uruchamiania...
nie wiem czemu teraz mi sie to pojawilo jak nic nowego nie instalowalam do simsow,nowy nrass normalnie mi dzialal, nie bylo problemow O.o mial ktos taki problem? czyzby to przez nieudane aktualizacje windowsa 7ki moglo mi sie cos popsuc? <ale czemu tylkow simsach?>

Saheli019
22.10.2011, 21:20
Od dziś mam Zwierzaki i też mi troszkę mulą,ale to wina zapełnionego dysku D. Jak narazie błędów nie mam chociaż wiele mebli mi sie poprzestawiało w starych domkach z dodatkami z sieci (np. w domku Ilony),nie działają niektóre krzesła,szafki itp.

daniel12081212
22.10.2011, 21:30
Ja nie moge "publikować". Klikajac na przycisk opublikuj wyskakuje okienko ze nie mozna wykonac czynnosci. Podobnie z zapisaniem gry wyskoczy okienko o jakims bledzie jednak gra sie zapisze.... Wyłączając gre gra wylacza sie bardzo dlugo ze musze interweniować ctrl+alt+delete ... itd. Macie jakis pomysl na 1 moj problem ?

Mrufka
22.10.2011, 21:50
Dziękuję. Mam nadzieję, że pomoże. :)

Gdy ja mam włączone renderowanie, grafika jest lepsza, ale gra wychodzi do windowsa... jakieś sugestie?

jaja
23.10.2011, 08:56
Ja nie moge "publikować". Klikajac na przycisk opublikuj wyskakuje okienko ze nie mozna wykonac czynnosci. Podobnie z zapisaniem gry wyskoczy okienko o jakims bledzie jednak gra sie zapisze.... Wyłączając gre gra wylacza sie bardzo dlugo ze musze interweniować ctrl+alt+delete ... itd. Macie jakis pomysl na 1 moj problem ?

standardowe pytanie: masz mody? nie sądzę zeby to był bug gry.
co do długiego wyłączania się gry: miałam tak na słabszym kompie, nie dawał rady. Może za mało ramu?

Olson
23.10.2011, 09:04
Mrufka akurat to renderowanie pomogło w 100%. :)

Już nie muli. Na pewno zależy to od ilości Simów w rodzince. Kiedy jest powyżej czterech + cztery zwierza to katastrofa. Trzech Simów lub mniej i cztery zwierzęta śmiga jak nie wiem. :D

nmin
23.10.2011, 11:02
Być może problemem jest brak moda na wyłączenie wspomnień, one jednak zamulają.To nie to, bo nie mam tego moda i używam wspomnień (ale bez komunikatów o nich). Z modów mam chyba tylko Nraas Master Controller, brak cenzury z MTS i jednakową energię łóżek, również z MTS. Poza tym mam niewiele dodatków package - zajmują co prawda prawie 2,5GB, ale jest ich tylko 40-parę.
Mój laptop nie ma świetnych parametrów, jeśli chodzi o gry - procesor i3 2,53Ghz, 6GB RAM, karta graficzna przyzwoita, ale bez rewelacji. Naprawdę nie wiem, dlaczego mi nie muli, ale absolutnie nie zamierzam się skarżyć :D

anie_1981
23.10.2011, 11:28
Mi już mniej muli, ale muszę zrobić defragmentację dysku. Ja mam w miarę dobrą kartę grafiki i procek, ale RAM'u mam tylko 4 GB, chciałabym drugie tyle dokupić. Myślę, że 8 GB RAM'u łącznie, to już będzie OK.

FrAiSe^^
23.10.2011, 11:38
Hej !
Ja mam taki problem: odkad zainstalowalam zwierzaki nie moge zapisac gry !! Mam je od wczoraj, zaczelam gre okolo 18h , zrobilam moja rodzine, dom itd i gdy zapisywalam gre to sie ladowalo jakies 10 min i nic. Dobra, zaczelam od poczatku, zapisalam rodzinke, dom nieumeblowany wszystko ok zapisalo sie, mebluje dom , zapisuje i znowu to samo ! i tak do 01h00 w nocy x) Dzisiaj powtorka, zrobilam inna rodzine, mniajsza, mniejszy dom itd, znowu nie dziala. Przeinstalowalam gre, wszystko od nowa, gra szybko chodzi itd a zapis znowu nie ! Znowu zapisalam pusty dom i wszystko ok a jak juz troche umebluje to sie zapisuje , zapisuje i nic :/ Pomoocy :(

Gio
23.10.2011, 11:38
Miałem nadzieję, że zwierzaki naprawią moją rozchwianą grę, ale po instalacji ręce mi opadły :| Po masie bugów wywaliło do pulpitu, a teraz to się już w ogóle włączyć nie chce. Mam wrażenie że godzinę temu wydałem 80 zł w błoto.

daniel12081212
23.10.2011, 14:09
Ja nie moge "publikować". Klikajac na przycisk opublikuj wyskakuje okienko ze nie mozna wykonac czynnosci. Podobnie z zapisaniem gry wyskoczy okienko o jakims bledzie jednak gra sie zapisze.... Wyłączając gre gra wylacza sie bardzo dlugo ze musze interweniować ctrl+alt+delete ... itd. Macie jakis pomysl na 1 moj problem ?

Wszystko się samo naprawiło :)

Searle
24.10.2011, 09:31
U mnie to samo... Zainstalowałam nowiutki sterownik i lipa. Najgorsze, że gdy mam włączone wygładzanie animacji i renderowanie, gra mi się wyłącza, wychodzi do windowsa w ogóle (gdy mam np. widok na całe miasto podczas gry). Jak wyłączę te 2 opcje, to zwierzęta wyglądają beznadziejnie, mają jakby odbicia lustrzane futra i brzydkie gęby. Coś tu chyba nie gra. A komputer mam dość dobry i wszystko inne śmiga :( co tu robić?

Mrufka a jaki masz sprzęt? Może faktycznie mamy słabe karty graficzne? A może zależy to do RAM'u?

anie_1981
24.10.2011, 12:49
Ja jutro jadę kupić dodatkowe 4 GB RAM'u (łącznie będzie 8 GB ), może gra trochę przyspieszy. Kiedyś grałam w dwójkę na słabym lapku, grafika się wyświetlała prawidłowo, ale lapek miał tylko 512 MB RAM'u. Gdy mu wymieniłam RAM na 3 GB gra znacznie przyśpieszyła. Liczę na to samo teraz :P I tak mi teraz gra szybciej pracuje w SV i BP, bo zrobiłam te poprawki do miast, ale poprawek do AP jeszcze nie ma, więc strasznie mi się gra w AP wlecze :( Jeśli to kogoś interesuje, to powstał już nowszy mod na wyłączenie wspomnień. Dodatkowo, NRaas Master Controller od jakiegoś czasu posiada opcję kasowania wspomnień. Ja ze wspomnień nigdy nie korzystałam. Okazuje się, że wspomnienia raczej nie spowalniają gry, może gra się trochę dłużej zapisuje czy ładuje, ale największy jest problem w tym, że od "Pokoleń" gra ma jakieś problemy z routingiem. Dla niewtajemniczonych, to taka mapa połączeń pomiędzy punktami na mapie. Żeby Sim mógł przejść z punktu A do B, musi mieć po drodze sprawny "routing", EA to nieco skopało, stąd poprawki niezależnych twórców.

Porando
24.10.2011, 15:19
Ja też mam problem ^ ^ . Otóż,gdy chcę stworzyć zwierzaka,to mi wyskakuje takie cuś : http://imageshack.us/photo/my-images/198/screenshot4kk.jpg. Są te zwierzaczki jakieś rozmazane takie ;/ Dawałem max. ustawienia,min. ustawienia i nic,dalej to samo... Ktoś wie co poradzić ? xd


PS: Powie ktoś jak zrobić te [img] do zdjęcia,aby było widoczne ? Zapomniało mi się..xd

Wampirencja
24.10.2011, 16:01
Mam problem od zainstalowania dodatku z opcją przeprowadzki.
Otóż simem i zwierzakami się przeprowadzam (wprowadzanie do domu pierwszy raz nie stanowi problemu, ale traci się znajomości po włożeniu do skrzyni rodzin :( ) i problem- mogę grać ile chcę, ale nie mogę wchodzić w tryb kupowania ani budowania, ponieważ gra cały czas "ładuje" i widoczne jest kręcace się kółeczko. Windows nie widzi gry jako zawieszonej, muzyka nadal gra, kółeczko się kręci, można ruszać myszką.
Wczoraj godzinę mi zajęło czekanie, próby z inną rodziną, dzisiaj po 15 minutach spasowałam.

Michaello
24.10.2011, 16:19
Mam taki problem: Wchodzę do gry, do casa, a gdy wychodzę z casa z gotową rodzinką i próbuje wprowadzić się do domu to gra sama mi się wyłącza. Jak to naprawić???

Kamis
24.10.2011, 18:26
Mam taki problem: Wchodzę do gry, do casa, a gdy wychodzę z casa z gotową rodzinką i próbuje wprowadzić się do domu to gra sama mi się wyłącza. Jak to naprawić???

Eee, miałam identycznie, powyłączałam programy typu aqq/hamachi/steam/xfire/skype i internet. Od tego czasu gra nie wyłącza mi się tak często, tylko tak co godzinę, a czasami w ogóle.

Searle
24.10.2011, 20:20
PS: Powie ktoś jak zrobić te [img] do zdjęcia,aby było widoczne ? Zapomniało mi się..xd

Stawiasz przed obrazkiem [img], a po obrazku [ /img ] - tylko bez spacji.

Mrufka
25.10.2011, 02:46
Mrufka a jaki masz sprzęt? Może faktycznie mamy słabe karty graficzne? A może zależy to do RAM'u?
Może...

RAM mam 4GB. grafika GeForce GT325M; VRAM 1GB.
procek Intel i5 M430 ; 2.27 GHz

Za slabe na simsy??? Wkurza mnie to przeswitujace futro albo wywalanie do windowsa ot tak. Ja juz nie wiem co zle robie.

Searle
25.10.2011, 07:30
Ja mam Radeona i na innym forum ludzie też właśnie mają Radeony i myślałam, że to wina tego typu karty, ale jak widać na Twoim przykładzie, to tak nie jest.
Trzeba czekać na aktualizację. Może ona coś pomoże?

Vunner
25.10.2011, 17:00
To ja mam za to inny problem i się zastanawiam czy to wina modów...
Jako człowiek nie mogę nic zrobić ze swoimi zwierzętami - ani ich dosiąść, ani nic. Co może powodować ten problem?

Irbis
25.10.2011, 17:07
Chyba jako sim :P
Z jakimi zwierzętami? Czy nie ma opcji w ogóle, czy są tylko niepodświetlone?
Spróbuj jakoś dokładniej opisać problem.

anie_1981
25.10.2011, 17:21
Ja może tak się pobawię w off-top, ale muszę się wyżalić. Dokupiłam dzisiaj RAm i skubaniec nie działa... Nawet BIOS aktualizowałam i nic. Jestem nieźle wściekła, a myślałam, że Simsy mi będą szybciej chodzić, tymczasem po uruchomieniu Simsów, mam niebieską planszę i komp się wyłącza... Najśmieszniejsze jest to, że system wstaje na tych 8 GB normalnie, Windows widzi 8 GB, ale komputer w ogóle nie jest szybszy no i lada wysiłek poważniejszy i nowe kości wyłączają kompa.

Co do problemów z samą grą, to w AP gra mi się straasznie wlecze. No grać się niemal nie da. W SV i BP, jest ciut lepiej, ale to dlatego, że zrobiłam poprawki do miast z mts... Ciągle coś z tymi Simsami...

jaja
25.10.2011, 18:20
Vunner A próbowałeś wyprowadzić i wprowadzić ich? albo inne akcje w tym goście. Zmiana aktywnej rodziny i powrót..? Możliwe że pomoże.

Jak takie kombinowanie, też w edycji miasta - u mnie to działa na takie głupie błedy, nie pomoże, to sprawdź mody: może nie będziesz musiał się z tym męczyć:P

Vunner
25.10.2011, 18:21
A próbowałeś wyprowadzić i wprowadzić ich? albo inne akcje w tym goście. Zmiana aktywnej rodziny i powrót..? Możliwe że pomoże.

Jak takie kombinowanie, też w edycji miasta - u mnie to działa na takie głupie błedy, nie pomoże, to sprawdź mody: może nie będziesz musiał się z tym męczyć:P


To nic nie da, zmieniałem rodzinę i też nic nie mogłem zrobić ze zwierzęciem. No cóż... zostaje usuwanie modów. :P

PS: Jak będzie działać to dam wam znak. :D

jaja
25.10.2011, 18:25
a wrzucenie rodziny bo biblioteki i z powrotem do miacha..? wiem, upierdliwe to, ale zazwyczaj tak się naprawiało simsy..
gra bez modów to nie to:D chyba że wychaczysz tego syfnego.. aha i pamiętaj żeby cache gry wyczyścić

Vunner
25.10.2011, 18:42
Ok, wina modów. :P Myślę, że wiem dzięki któremu nie działało, ale narazie nic nie będę robił. :P

xometr
25.10.2011, 18:51
Ja może tak się pobawię w off-top, ale muszę się wyżalić. Dokupiłam dzisiaj RAm i skubaniec nie działa... Nawet BIOS aktualizowałam i nic. Jestem nieźle wściekła, a myślałam, że Simsy mi będą szybciej chodzić, tymczasem po uruchomieniu Simsów, mam niebieską planszę i komp się wyłącza... Najśmieszniejsze jest to, że system wstaje na tych 8 GB normalnie, Windows widzi 8 GB, ale komputer w ogóle nie jest szybszy no i lada wysiłek poważniejszy i nowe kości wyłączają kompa.

Co do problemów z samą grą, to w AP gra mi się straasznie wlecze. No grać się niemal nie da. W SV i BP, jest ciut lepiej, ale to dlatego, że zrobiłam poprawki do miast z mts... Ciągle coś z tymi Simsami...

Anie a dobrałas odpowiednie kości tzn czy taktowania zegara są takie same i czy obie są tego samego typu ddr2/ddr3 bo jeśli sa rozbieżności to wtedy dzieją się takie cuda jak niebieski ekran itp. System bedzie je wykrywał normalnie jednak przy obciązeniu moga wariowac. Najlepiej sprawdz jakims benhmarkiem czy wszystko jest ok. W razie watpliwosci podeslij loga z wynikiem na pw do mnie. Postaram się coś zaradzić.

Ayla
26.10.2011, 08:33
Heja :( Ja nie mogę urządzić wesela! Ani narzeczony ani narzeczona nie mają takiej opcji, kiedy wybierają rodzaj imprezy z telefonu :( Wieczór panieński i kawalerski "wymusiłam" NRaas'em, bo też nie było! Ale wesela w NRaas nie mam, brak takiej opcji :( I to nie wina haków, bo czy są, czy je wyrzucę, to wesela urządzić się nie da. A przed zainstalowaniem Zwierzaków żeniłam inną parę i problemu nie było :(

I jeszcze jedno: podczas wizyty w księgarni simka kupiła trzy książki do nauki jeździectwa. Ucieszyłam się, że coś takiego jest! Ale gra mi się zwiesiła bez zapisu :( Za drugim, trzecim i setnym razem nie było już takich książek w księgarni!!! O co kaman??? :( Są takie książki w tym dodatku, czy ich nie ma?? Jak zwykle sprawdzałam z hakami i bez... :(

renia.345
26.10.2011, 09:32
http://imageshack.us/photo/my-images/805/beztytuuokq.jpg/ mam taki problem, czy mozliwe ze mam za slaba karte graficzna? mam intel 945 express chipset family

miłośniczka zwierząt
26.10.2011, 10:58
Mi po instalacji zwierzaków na drugi dzień wyskoczył komunikat o deinstalacji dodatku. A i jeszcze moja simka nie mogła wejść do sporzywczaka bo żadnych inerakcji na budynku nie było . Więc, odinstalowałam the sims 3 ze wszystkimi dodatkami bo mnie te błędy pomału irytują. I czy ktoś z was tak już miał?

xometr
26.10.2011, 12:36
http://imageshack.us/photo/my-images/805/beztytuuokq.jpg/ mam taki problem, czy mozliwe ze mam za slaba karte graficzna? mam intel 945 express chipset family

Tak ta karta jest zdecydowanie za słaba. To jest wbudowana karta graficzna więc jej pamiec wewnętrzna wynosi 64mb pamięci reszte współdzieli z pamięcią ram. Jeśli znasz minimalne wymagania gry to chyba zrozumiesz w czym problem. Poza tym karty zintegrowane są bardzo słabe a ich parametry są znacznie niższe niż samodzielnych kart graficznych. Jedyna rada zmień kartę. Nawet najtańsza karta z piksel shader 2.0 będzie lepsza od tego. Jeśli nie stac Cię na dobra kartę polecam taką z 512 mb pamięci. Koszt nie powinien byc wyższy niż 200 zł.

Gio
26.10.2011, 13:18
Heja :( Ja nie mogę urządzić wesela! Ani narzeczony ani narzeczona nie mają takiej opcji, kiedy wybierają rodzaj imprezy z telefonu :( Wieczór panieński i kawalerski "wymusiłam" NRaas'em, bo też nie było! Ale wesela w NRaas nie mam, brak takiej opcji :( I to nie wina haków, bo czy są, czy je wyrzucę, to wesela urządzić się nie da. A przed zainstalowaniem Zwierzaków żeniłam inną parę i problemu nie było :(



Podzielam się w bólu z Aylą, bo mam identyczny problem. Z tym, że u mnie para nie chce ożenić się poprzez łuk, ale ślub prywatny jest już możliwy. No ale z łukiem jest bardziej niepowtarzalnie...
+ do tego moi simowie po instalacji dodatku zyskali znikąd całą masę przyjaciół i zdobyli liczne punty osobowości i tym samym wypełnili jakieś tam wyzwania :| W sumie nic strasznego, ale gra jako-tako chodzi mi od 2 dni, to nie wiem jaki błąd jeszcze spotkam :P

anie_1981
26.10.2011, 13:49
U mnie gra nadal strasznie się tnie w AP, w pozostałych miastach jest znośnie, bo poprawiłam je fix'ami z mts. Tylko do miast do instalacji nie mam poprawek, czyli Riverview, Barnacle Bay i tego trzeciego, nie pamiętam nazwy. Z bugów takich typowych, to na razie niczego poważnego nie zauważyłam. Chłopak nie poszedł na studniówkę, zapomniałam o niej a gra nie przypomniała. Wysłałam go na konną przejażdżkę i po powrocie zajarzyłam, że jest koło 19, a on nie pojechał na studniówkę... Nic straconego. Denerwują mnie nawet te studniówki.

Off-top:

Co do moich problemów z RAM'em, to oddałam kości do sklepu. Facet je przyjął bez problemów. Jest mi przykro, ale nie dało się nic zrobić. Nie znam się na ustawieniach w BIOS, może coś by się jeszcze dało poprawić, ale facetowi w sklepie wyraźnie nie chciało się grzebać. Co do kości, to facet musiał je zamawiać i kazał przeczytać z moich jaki to typ i miałam teoretycznie identyczne te kości, jeśli chodzi o parametry. Jednak nowe były nieco szersze, więc to już inna seria. No ale tak to firma, model i inne parametry były takie same. Podobno moja pł. główna już taka jest problemowa, w necie wyczytałam. To ASUS M3N-H\HDMI. A kostki (wszystkie) to byłyKINGSTON KVR800 D2N6K2 wszystkie miały 2GB, łącznie mogłam mieć 8 GB, ale moja pł. główna miała inne plany.

xometr
26.10.2011, 14:18
U mnie gra nadal strasznie się tnie w AP, w pozostałych miastach jest znośnie, bo poprawiłam je fix'ami z mts. Tylko do miast do instalacji nie mam poprawek, czyli Riverview, Barnacle Bay i tego trzeciego, nie pamiętam nazwy. Z bugów takich typowych, to na razie niczego poważnego nie zauważyłam. Chłopak nie poszedł na studniówkę, zapomniałam o niej a gra nie przypomniała. Wysłałam go na konną przejażdżkę i po powrocie zajarzyłam, że jest koło 19, a on nie pojechał na studniówkę... Nic straconego. Denerwują mnie nawet te studniówki.

Off-top:

Co do moich problemów z RAM'em, to oddałam kości do sklepu. Facet je przyjął bez problemów. Jest mi przykro, ale nie dało się nic zrobić. Nie znam się na ustawieniach w BIOS, może coś by się jeszcze dało poprawić, ale facetowi w sklepie wyraźnie nie chciało się grzebać. Co do kości, to facet musiał je zamawiać i kazał przeczytać z moich jaki to typ i miałam teoretycznie identyczne te kości, jeśli chodzi o parametry. Jednak nowe były nieco szersze, więc to już inna seria. No ale tak to firma, model i inne parametry były takie same. Podobno moja pł. główna już taka jest problemowa, w necie wyczytałam. To ASUS M3N-H\HDMI. A kostki (wszystkie) to byłyKINGSTON KVR800 D2N6K2 wszystkie miały 2GB, łącznie mogłam mieć 8 GB, ale moja pł. główna miała inne plany.

Przed oddaniem do sklepu trzeba było je poprostu zamienić i sprawdzić czy samodzielnie te nowe działają bez zarzutu z pelną wydajnoscia jesli tak to faktycznie jest winna plyta głowna jesli nie wtedy mozna pogrzebac w biosie. Swoją drogą na co ci 8 gb ramu. Zajmujesz się grafiką komputerową czy co? Jeśli tylko do gier to mam dla Ciebie wiadomość nie ma obecnie gry która zajełaby 4 gb pamięci ram a co dopiero 8. Lepiej było zainwestować w nową kartę graficzną z 1 gb ddr3. Coś z nvidi jak masz teraz tylko ze z ps 4.0

anie_1981
26.10.2011, 14:29
xometr, kości sprawdzałam na różnych slotach (bankach, chyba się mówi). Nowe działają bez zarzutu, memtest nie wykrył problemów. Po prostu nie chciały działać razem ze starymi.

mrakad133
26.10.2011, 16:06
Mam duży problem. Odkąd zainstalowałam 'zwierzaki' nie działają mi ściągnięte meble m.in. łóżka, krzesła, stoły itp. Nie wiem od czego tak się dzieje, wcześniej wszystko działało jak należy.

anie_1981
26.10.2011, 16:55
Mi się pojawił problem z malowaniem obrazów, mają taką dziwną fakturę jakby Sim malował na murze, a nie płótnie... Już tak kiedyś miałam, po instalacji Kariery, ale jakoś samo przeszło. Na razie zresetowałam Simkę i niby maluje normalnie, ale to się pojawia co ileś obrazów. Czasami wystarczy anulować malowanie, zniszczyć obraz i zacząć nowy, a czasami trzeba zresetować Sima i\lub kupić nową sztalugę. I drugi błąd, jak psy miały urodziny, przechodziły do wieku emeryta, to mi się tak porozciągały i rozmazały, jak w demie przy dowolnej interakcji. Normalnie to nie narzekam na grafikę. błyszczą się co prawda konie, ale nie wszystkie, tylko niektóre dzikie no i źrebaki. Na jednym zapisie mam zebry, na drugim araby i się nie błyszczą :)

Rosemarie
26.10.2011, 16:59
Gram już w zwierzaki od wtorku i wszystko był okej, ale teraz np. moja simka pielęgnuje ogród, po czym zacina się gra i simka jest w pozycji jakby spała, chociaż nie śpi, robię resetsim, ale problem znowu się pojawia :(

Searle
26.10.2011, 17:26
Mam duży problem. Odkąd zainstalowałam 'zwierzaki' nie działają mi ściągnięte meble m.in. łóżka, krzesła, stoły itp. Nie wiem od czego tak się dzieje, wcześniej wszystko działało jak należy.

Polecam ten temat: http://www.forum.thesims.pl/showthread.php?t=61965

Moniaa
26.10.2011, 17:39
Ja od wczoraj mam grę i powiem, że z żadnym dodatkiem nie miałam takich problemów jak z tym ;/ Gra się zacina po czym sama resetuje co jakiś czas. Denerwuje mnie to zapisywanie gry co pięć minut żeby nie stracić danych...

deska22
26.10.2011, 18:26
Hmm, ja mam taki śmieszny problem, mieszkam sobie w domku zaraz obok stadniny (ten gotowy do kupienia), często wybieram się z konikiem właśnie tam na treningi. Niby nic ciekawego ale ostatnio nagle podczas wybrania opcji "pokonaj tor przeszkód" mój sim po przeskoczeniu kilku płotków pojawia się na koniu przed płotem własnego domu i znów galopuje do miejsca treningów...
Jest tak za każdym razem kiedy trenuje skoki. Czym to może być spowodowane? Czyżby jakiś bug?
Aha, i dodam że nie cofa mnie w czasie tylko ot tak przeskakuje mi sim pod domek, czas sobie płynie dalej jakby nic się nie stało :O

anie_1981
26.10.2011, 20:09
Też tak raz miałam! Ja po prostu najpierw jadę na teren z przeszkodami, i dopiero jak tam jestem to klikam na przeszkodę i "pokonaj tor przeszkód". Twoi ludzie mieszkają przy stadninie, mój cowboy biegł tam przez ćwierć miasta :P

deska22
26.10.2011, 20:52
To może pomóc, bo zawsze jak wybierałam opcję żeby najpierw jechać w miejsce treningu mój sim zsiadał z konia co było trochę irytujące, więc zwyczajnie zaznaczałam tylko pokonanie toru, i wtedy nie zsiadał :P

alik
27.10.2011, 10:46
Witam wszystkich mam problem strasznie zacina mi się gra czy może to może być spowodowane kartą graficzną to są jej parametry (Asus GTX550 TI 1GB)
Proszę pomóżcie
:|

Spectrum
27.10.2011, 11:01
@alik
podaj parametry komputera takie jak RAM itd. Z tego co widzę to kartę masz wystarczającą do gry w simsy B)

anie_1981
27.10.2011, 11:38
Zastanawiam się, dlaczego gra tak nagle zaczęła się ciąć. Reinstalowałam ją już nawet, jak się wlokła, tak nadal się wlecze. Zaczynam się zastanawiać, czy nie zakończyć już kupowania dodatków\akcesoriów, skoro z dodatku na dodatek jest coraz gorzej. Podobno ma być ostatecznie 10 dodatków i 10 akcesoriów. Mój komputer na bank tego nie wytrzyma! No zwłaszcza, że nie mogę sobie dokupić więcej RAM'u, bo mam debilną pł. główną.

alik
27.10.2011, 12:03
Parametry mojego komputera
Procesor- AMD Phenom 2 multi-core
Płyta główna – msi 760gm-p33
Pamięć ram-DDR3 4 GB( w jednej kości)

Remus Lupin
27.10.2011, 14:52
Hejka.

Od wczoraj mam zwierzaki zainstalowane(Władałem płytkę ze 100 razy i nic) teraz nadal nie mogę otworzyć gry tnz napęd nie czyta płyty lampka się świeci, za chwile gaśnie.

Czy to wina mojego napędu bo sprawdzałem inne płyty i wszystko jest git tylko z płytami z simsami mam problem bo włożyłem płytę od pokoleń to samo wcześnie z innymi dodatkami było ok.

Słyszałem o jakimś patch No CD DVD co pozwala grać bez płyty czy to mi nie zepsuje gry.

Pomóżcie

EJ70
27.10.2011, 18:16
Mam dokładnie to samo, po zainstalowaniu zwierzaków grałam kilka razy ale dzisiaj nie mogę uruchomić gry, tak jak gdyby napęd jej nie czytał. Czy ktoś może mi pomóc.

londine
27.10.2011, 19:55
U mnie za to, gram sobie trochę i nagle gra się zacina, po prostu staje, nic się nie dzieje, w ogóle nie reaguje, nie mogę jej wyłączyć.. jedyną opcją, którą znam jest reset komputera, a nie powiem, jest to uciążliwe.. Czy ktos ma podobnie?

Mrufka
27.10.2011, 23:54
Jedyna rada na nieczytanie płyty to zwrot do sklepu... Często się zdarzają takie rzeczy, płyta może być uszkodzona. Zwierzaki mi normalnie czyta, ale kiedyś zdarzyła mi się inna uszkodzona gra, w sklepie wymienili bez problemu i pomogło. Sprawdźcie też na innym komputerze, np. u znajomych czy rodziny, jeśli jest to samo, to tylko wymiana płyty na nową.
Jeśli płyta nie wczytuje się automatycznie, spróbujcie uruchamiać z "mojego komputera" klikając na napęd cd. To też jest czasami wyjście. Powodzenia!

EJ70
28.10.2011, 06:06
Jedyna rada na nieczytanie płyty to zwrot do sklepu... Często się zdarzają takie rzeczy, płyta może być uszkodzona. Zwierzaki mi normalnie czyta, ale kiedyś zdarzyła mi się inna uszkodzona gra, w sklepie wymienili bez problemu i pomogło. Sprawdźcie też na innym komputerze, np. u znajomych czy rodziny, jeśli jest to samo, to tylko wymiana płyty na nową.
Jeśli płyta nie wczytuje się automatycznie, spróbujcie uruchamiać z "mojego komputera" klikając na napęd cd. To też jest czasami wyjście. Powodzenia!

Dzięki za radę to nie była wina płyty tylko jakiś problem z Launcherem.
Ale jeszcze raz wielkie dzięki.

alik
28.10.2011, 07:14
Cześć proszę pomóżcie mi .Strasznie zacinają mi się simsy .Czy powodem może być słaby
sprzęt ,dodam jeszcze że mam wgrane wszystkie dodatki .Przesyłam parametry mojego komputera

Procesor- AMD Phenom 2 multi-core
Płyta główna – msi 760gm-p33
Pamięć ram-DDR3 4 GB( w jednej kości)
Bardzo będę wdzięczna za odpowiedź

Mrufka
28.10.2011, 07:19
Cześć proszę pomóżcie mi .Strasznie zacinają mi się simsy .Czy powodem może być słaby
sprzęt ,dodam jeszcze że mam wgrane wszystkie dodatki .Przesyłam parametry mojego komputera

Procesor- AMD Phenom 2 multi-core
Płyta główna – msi 760gm-p33
Pamięć ram-DDR3 4 GB( w jednej kości)
Bardzo będę wdzięczna za odpowiedź

Problemem moze byc karta graficzna, jaką masz? Moze sie gryzie z gra. Wielu z nas ma problem z grafika w Zwierzakach.
Spróbuj takze zmniejszyc troszke opcje graficzne w grze i wylacz wszystkie inne programy zanim wlaczysz simsy. Antywirusa, internet i inne jakie moga dzialac w tym samym czasie. To czesto pomaga.

alik
28.10.2011, 07:45
cześć Mrufka
moja karta graficzna to Asus GTX550 TI 1Gb

Simy chodzą dopiero dobrze jak w ustawieniach dam na minimalne wymagania, czy dokupienie pamięci ram poprawi wydajność gry?
Czy to nie będą zmarnowane pieniądze?

hellraiser
28.10.2011, 07:48
Dzięki za radę to nie była wina płyty tylko jakiś problem z Launcherem.
Ale jeszcze raz wielkie dzięki.

Skoro problem z launcherem, to może uruchamiaj grę bez niego? Spróbuj uruchomić grę przez plik TS3W.exe, który znajdziesz w C://Program Files/Electronic Arts/The Sims 3/Game/Bin, albo z pliku TS3EP05.exe, w katalogu C://[...]/The Sims 3 Zwierzaki/Game/Bin. Ja już dawno nie używam tego zdziadzałego launchera do uruchamiania gry, denerwowało mnie czekanie aż się łaskawie włączy.
Ewentualnie, jeżeli nie możesz rozkręcić tej płyty, to zobacz, czy na innych komputerach też się tak dzieje, jak ktoś chyba wyżej powiedział. Mi się raz tak zdarzyło i wystarczyło trochę odkurzyć napęd i teraz śmiga normalnie ;) Możesz spróbować, może zadziała.
Jeszcze jednym wyjściem jest ściągnięcie moda Nraas No CD. Powoduje, że gra nie krzyczy o płytę, sprawdzony przeze mnie, działa bardzo dobrze (gram na nim cały czas, nie powoduje on błędów, czy coś). Instaluje się go jak normalne rzeczy typu packages.

Mrufka
28.10.2011, 09:22
cześć Mrufka
moja karta graficzna to Asus GTX550 TI 1Gb

Simy chodzą dopiero dobrze jak w ustawieniach dam na minimalne wymagania, czy dokupienie pamięci ram poprawi wydajność gry?
Czy to nie będą zmarnowane pieniądze?
Przyczyny mogą być różne, ja sama mam niezły komputer a mam problemy ze Zwierzakami i grafiką. Wiem jedno, że więcej RAMu nigdy nie jest wyrzuceniem pieniędzy :-) Spróbuj wyłączyć w opcjach wygładzanie animacji i renderowanie zaawansowane, a zwiększ lekko detale, zobacz jak będzie wtedy. Po zmianie opcji wyjdź z gry zupełnie i włącz ponownie.

alik
28.10.2011, 09:34
Dobra spróbuję dzięki

soundofcolor
28.10.2011, 10:30
Witam. Zainstalowałam właśnie dodatek zwierzaki, po czym zniknęły mi wszystkie simsy i opisy akcji. Może mi ktoś podpowiedzieć co zrobić, żebym mogła zagrać?

Tak wygląda gra ->
http://a5.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/s720x720/310845_2083389688683_1363347659_31763171_206918934 8_n.jpg

Spectrum
28.10.2011, 10:40
Może przeinstaluj, a jeśli masz jakieś mody lub dodatki to wywal je z gry

Amusiaa
28.10.2011, 11:59
A ja dam radę z doświadczenia. Na temat grafiki:jeśli wasza pamięc ram jest spora, spełnia wymagania sprzętowe to dokupienie kości ram może nie pomóc w wydajności grafiki!. Karcie graficznej u mnie pomaga procesor, nie RAM! Jeśli gra się tnie, to OK, ram pomoże. Ale jeśli to grafika ma problem, to najprawdopodobniej RAM nic tu do rzeczy nie ma.

Osobiście mam kartę graficzną prawie ze średniowiecza Nvidię G-Force 8600 GT 256 MB, pamięć RAM 3GB, ale za to wypaśny procesor 4 rdzeniowy. I u mnie właśnie procesor przejmuje grafikę, kiedy ta nie ogarnia. Może to kwestia ustawienia, ale mimo tej karty chodzi płynnie na full ustawieniach. I pamiętam, kiedy dostałam postawkę simsów, miałam 1GB ramu i nie miałam przenigdy problemow z grafiką (oprócz ostatnio wirusa). I jeśli macie procek, który nawet przy simsach się nudzi to pomyślcie o takim ustawieniu karty & procka. W zasadzie mi to chyba mój koffany tatuś zrobił, albo sama, albo to już było fabrycznie.

UWAGA! Nie chcę nikogo wprowadzać w błąd, po prostu od zamierzchłych czasów, kiedy ten komputer był szczytem techniki tak było.

Searle
28.10.2011, 13:45
Mam kolejny problem: Nie mogę simom zmienić ubrań, ani przez Zaplanuj strój, ani przez edycję w CASie, gdyż po chwili jak w niego wejdę, to gra zacina się (brak dźwięku i możliwości poruszania myszką) i muszę restartować komputer.
Próbowałam to zrobić również bez modów. Jakieś pomysły?

Remus Lupin
28.10.2011, 13:46
Jedyna rada na nieczytanie płyty to zwrot do sklepu... Często się zdarzają takie rzeczy, płyta może być uszkodzona. Zwierzaki mi normalnie czyta, ale kiedyś zdarzyła mi się inna uszkodzona gra, w sklepie wymienili bez problemu i pomogło. Sprawdźcie też na innym komputerze, np. u znajomych czy rodziny, jeśli jest to samo, to tylko wymiana płyty na nową.
Jeśli płyta nie wczytuje się automatycznie, spróbujcie uruchamiać z "mojego komputera" klikając na napęd cd. To też jest czasami wyjście. Powodzenia!

Sprawdzałem płytkę i nie widzę żadnej ryski nic zastrzegam inne płyty z simsami chodziły bez problemu reklamacja nawet nie wiem czy można gdy się ma paragon przyklejony do teczki z zakupami klikałem też na to ale nie ma żadnej ikonki powtarzam z wielkim trudem udało mi się zainstalować szkoda mi nerwów bo zapłaciłem 100 zł

EJ70
28.10.2011, 14:41
Skoro problem z launcherem, to może uruchamiaj grę bez niego? Spróbuj uruchomić grę przez plik TS3W.exe, który znajdziesz w C://Program Files/Electronic Arts/The Sims 3/Game/Bin, albo z pliku TS3EP05.exe, w katalogu C://[...]/The Sims 3 Zwierzaki/Game/Bin. Ja już dawno nie używam tego zdziadzałego launchera do uruchamiania gry, denerwowało mnie czekanie aż się łaskawie włączy.
Ewentualnie, jeżeli nie możesz rozkręcić tej płyty, to zobacz, czy na innych komputerach też się tak dzieje, jak ktoś chyba wyżej powiedział. Mi się raz tak zdarzyło i wystarczyło trochę odkurzyć napęd i teraz śmiga normalnie ;) Możesz spróbować, może zadziała.
Jeszcze jednym wyjściem jest ściągnięcie moda Nraas No CD. Powoduje, że gra nie krzyczy o płytę, sprawdzony przeze mnie, działa bardzo dobrze (gram na nim cały czas, nie powoduje on błędów, czy coś). Instaluje się go jak normalne rzeczy typu packages.

Wielkie dzięki, na razie problem zniknął, ale ta informacja może się przydać bo z "trójką" to różnie bywa.

Remus Lupin
28.10.2011, 15:21
To tak też można? może spróbuję i jeszcze jedne czy ten Nraas No CD to on nie spowoduje żadnych błędów??

hellraiser
28.10.2011, 15:27
Nie, nie spowoduje. Przynajmniej nie powinien, u mnie śmiga aż miło. Wgraj i zobacz, czy działa ;)

Remus Lupin
28.10.2011, 15:54
Ale to działa tylko do wszystkich dodatków czy tylko do ostatniego zainstalowanego?

Nie trzeba jakiś aktualizacji nic?

hellraiser
28.10.2011, 16:07
To znaczy jak "do ostatniego zainstalowanego"?
Poprostu ściągasz tego moda stąd (http://www.the-isz.com/nraas/index.php?/topic/110-the-nocd/page__pid__396#entry396), wrzucasz go do katalogu Mods/Packages, jak inne pliki o rozszerzeniu .package.
Nie trzeba aktualizować, bo jest kompatybilny z każdą aktualizacją.

Remus Lupin
28.10.2011, 16:23
Dzięki spróbuję może w niedziele bo jutro mam...... pogrzeb.

Björk
28.10.2011, 16:28
Remus - zawsze możesz zarejestrować grę przez Origin, ją ściągnąć (tylko wcześniej trzeba odinstalować dodatek "Zwierzaki") i uruchamiać bez płyty.

A swoją drogą jak jeszcze były w Simsach książeczki, to wyczytałam, że zabezpieczenia przed kopiowaniem mogą uniemożliwiać normalne działanie płyty :)

anie_1981
28.10.2011, 17:18
Dlatego ja, wiedząc jakiej jakości są te płyty, robię ich kopie i tylko z nich korzystam. Oryginały leżą na półeczce w pudełeczkach. Widziały mój napęd DVD tylko raz, właśnie gdy robiłam ich kopie. Co prawda płyty są zabezpieczone, więc wypalić się ich nie da, ale mam duży dysk i obrazy płyt leżą sobie na dysku. Zajmują coraz więcej miejsca ;)

Remus Lupin
28.10.2011, 17:59
Ściągnąłem tego moda i co dalej????? wsadziłem gdzie trzeba i co dalej mam zrobić?

włączam i dalej prosi o płytę

Searle
28.10.2011, 18:29
Remus, a inne mody działają?

Joker
29.10.2011, 09:20
Witam wszystkim, mam problemy związane z grą.
Mam w domu dwa komputery - laptop i stacjonarny. Na obu komputerach ma zainstalowane Simsy 3 Zwierzaki ale na obu mam problem. Na stacjonarnym grałem zawsze normalnie, instalowałem dodatki itd. Teraz gdy gram i posyłam swojego simsa do pracy to spędza tam około 2-3 minut simowych i wychodzi stamtąd. Nie chce wracać - myślałem, że to problem spowodowany dodatkami więc usunąłem folder z modami - niestety sytuacja się powtarza. Mam tylko płytę ze Zwierzakami więc nie wchodzi w grę reinstalacja całej gry. Może ktoś coś zaradzi ?
Drugi błąd : Na laptopie zainstalowałem Simsy 3 Zwierzaki i jest ok - można tworzyć, można edytować miasto ale gdy wchodzę w tryb życia - mija kilka simowych minut - obraz się zacina i wyrzuca mnie do pulpitu - Aplikacja Sims przestała działać czy coś takiego. Tak jest za każdym razem. Laptop jest naprawdę mocny - 4 GB Ramu, karta Radeon HD 5470, procesor Intel Core i5 2,53 GHz. Jaki może być powód tego ? Warto dodać, że osobie której pożyczyłem grę - działa bez problemu.
Z góry dzięki za jakąś pomoc.

Arkia
29.10.2011, 09:43
Napisałam o tym w tym ostatecznym temacie o wyłączaniu się gry, jednak ten temat jest chyba trochę bardziej używany, więc napiszę również tu.
Otóż gra CIĄGLE się wyłącza. Nic się po prostu nie da zrobić, nawet wejść do nowej rodzinki, bo już podczas ładowania gra staje i są dwie możliwości: albo odsyła mnie do pulpitu, i wyskakuje komunikat że windows zbiera informacje o problemie, czy inne bzdety, albo po prostu gra się stopuje i w jednym jakimś miejscu na ekranie kursor jest jak z pulpitu, nie z simsów. Niestety w obydwu przypadkach muszę resetować kompa, bo nic innego się po prostu nie da zrobić. Pomóżcie, bo przez to się w ogóle nie da grać! Wyrzuciłam folder z modami, nic nie pomogło.

Mrufka
29.10.2011, 09:46
Witam wszystkim, mam problemy związane z grą.
Mam w domu dwa komputery - laptop i stacjonarny. Na obu komputerach ma zainstalowane Simsy 3 Zwierzaki ale na obu mam problem. Na stacjonarnym grałem zawsze normalnie, instalowałem dodatki itd. Teraz gdy gram i posyłam swojego simsa do pracy to spędza tam około 2-3 minut simowych i wychodzi stamtąd. Nie chce wracać - myślałem, że to problem spowodowany dodatkami więc usunąłem folder z modami - niestety sytuacja się powtarza. Mam tylko płytę ze Zwierzakami więc nie wchodzi w grę reinstalacja całej gry. Może ktoś coś zaradzi ?
Drugi błąd : Na laptopie zainstalowałem Simsy 3 Zwierzaki i jest ok - można tworzyć, można edytować miasto ale gdy wchodzę w tryb życia - mija kilka simowych minut - obraz się zacina i wyrzuca mnie do pulpitu - Aplikacja Sims przestała działać czy coś takiego. Tak jest za każdym razem. Laptop jest naprawdę mocny - 4 GB Ramu, karta Radeon HD 5470, procesor Intel Core i5 2,53 GHz. Jaki może być powód tego ? Warto dodać, że osobie której pożyczyłem grę - działa bez problemu.
Z góry dzięki za jakąś pomoc.

Niestety tylko usuniecie wszystkiego i wgranie wszystkich simsow od nowa, od poczatku. To najczesciej pomaga niestety. Usun tez wszystkie mody i dodatki jesli takowe masz.
Co do drugiego problemu, to pokombinuj z grafika. Wylacz renderowanie zaawansowane i wygladzanie animacji, zresetuj gre i zobacz jak bedzie. Wylaczaj tez inne programy gdy grasz w simsy.

Searle
29.10.2011, 09:52
Joker, a jak instalowałeś grę, to czasem nie miałeś w grze modów? Podczas instalacji trzeba folder z modami przenieś w inne miejsce, by potem nie mieć przebojów w grze.

Joker
29.10.2011, 09:57
Miałem mody, dopiero teraz się zorientowałem, że to mógł być główny problem.
Co do wygładzania krawędzi itd... pozmieniałem opcje i nadal to samo. Mija chwila i kamera się zawiesza po czym wyrzuca mnie do pulpitu.

Searle
29.10.2011, 14:51
W takim razie czeka Cię przeinstalowanie gry.

Remus Lupin
30.10.2011, 08:48
Skoro problem z launcherem, to może uruchamiaj grę bez niego? Spróbuj uruchomić grę przez plik TS3W.exe, który znajdziesz w C://Program Files/Electronic Arts/The Sims 3/Game/Bin, albo z pliku TS3EP05.exe, w katalogu C://[...]/The Sims 3 Zwierzaki/Game/Bin. Ja już dawno nie używam tego zdziadzałego launchera do uruchamiania gry, denerwowało mnie czekanie aż się łaskawie włączy.
Ewentualnie, jeżeli nie możesz rozkręcić tej płyty, to zobacz, czy na innych komputerach też się tak dzieje, jak ktoś chyba wyżej powiedział. Mi się raz tak zdarzyło i wystarczyło trochę odkurzyć napęd i teraz śmiga normalnie ;) Możesz spróbować, może zadziała.
Jeszcze jednym wyjściem jest ściągnięcie moda Nraas No CD. Powoduje, że gra nie krzyczy o płytę, sprawdzony przeze mnie, działa bardzo dobrze (gram na nim cały czas, nie powoduje on błędów, czy coś). Instaluje się go jak normalne rzeczy typu packages.

Dzięki jestem ci wdzięczny bo mam dość bawienia się wsadzaniem i wyjmowaniem płyty ale,że mieć ten plik to i tak trzeba to zainstalować

myślę,że problem mój wreszcie rozwiązany

Searle
30.10.2011, 20:28
Mam kolejny problem: Nie mogę simom zmienić ubrań, ani przez Zaplanuj strój, ani przez edycję w CASie, gdyż po chwili jak w niego wejdę, to gra zacina się (brak dźwięku i możliwości poruszania myszką) i muszę restartować komputer.
Próbowałam to zrobić również bez modów. Jakieś pomysły?

Ponawiam. Ma ktoś taki problem?

wanilha
30.10.2011, 22:04
jak kogoś wywala do ekranu głównego jedynym sposobem jest odpalanie gry przez dodatek :) z dodatku z jego folderu bin :) ja tak robię bo przez podstawkę mnie wywala co chwilkę :)

anie_1981
31.10.2011, 09:21
Mnie się gra strasznie wlecze, ale nie wywala mnie do pulpitu. Może dlatego, że korzystam z tego:

http://forum.thesims.pl/blog.php?b=221

Jeśli ktoś dodatkowo ma system 32-bitowy, to polecam też ten poradnik:

http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=55734

Od którejś łaty jednak, nie trzeba edytować plików uruchamiających grę, bo już twórcy gry sami na to wpadli i gra już instaluje się z plikami uruchamiającymi, przystosowanymi do korzystania z więcej niż 2 GB RAM'u.

Łezka
31.10.2011, 09:54
Mam pytanie... Tak już się dzieje od dodatku PZ, przez Pokolenia no i teraz Zwierzaki... Mianowicie - mimo iż został zainstalowany każdy z tych dodatków, to aktualnie kiedy wkładam płytę do napędu ze Zwierzakami zamiast Launchera włącza mi się ekran instalacyjny gry - choć ona jest zainstalowana... Wtedy muszę nacisnąć, że rezygnuję z odinstalowania dodatku i dopiero uruchamiam grę. Jak na to zaradzić? Już męczy mnie za każdym razem rezygnowanie z odinstalowywania i moim zdaniem coś jest nie tak, a dzieje się to od PZ - wtedy mi to nie przeszkadzało, a teraz staje się to monotonne. Proszę o pomoc i z góry dziękuję. D_S

Karel13
31.10.2011, 10:39
Przed chwilką chciałem włączyć grę, klikam na ikonkę zwierzaków i wyskakuje mi powiadomienie, że dany plik nie istnieje. No to ja szukam w komputerze i rzeczywiście, wygląda to tak, jakbym nigdy jej nie instalował. Czy możliwe jest to, że sama się usunęła?

Searle
31.10.2011, 13:14
D_S jeśli używasz modów to polecam Tobie do uruchamiania gry Nraas No CD.

wanilha
31.10.2011, 13:37
ja mam mnóstwo dodatków ze store i mod overwatch i zazwyczaj mam tak, że odpalam sobie z dodatku, wywala mnie po np 10 minutach, a potem przy drugim uruchomieniu moge grac aż laptop nie zacznie się buntować :)

Gio
31.10.2011, 13:58
Przed chwilką chciałem włączyć grę, klikam na ikonkę zwierzaków i wyskakuje mi powiadomienie, że dany plik nie istnieje. No to ja szukam w komputerze i rzeczywiście, wygląda to tak, jakbym nigdy jej nie instalował. Czy możliwe jest to, że sama się usunęła?

Spróbuj odpalić przez Dysk(C/D/F..)\Program Files\Electronic Arts\The Sims 3\Game\Bin i plik TS3EP05.

Jeżeli takiego nie ma, to znaczy że ktoś Ci ręcznie usunął grę :)

Spectrum
31.10.2011, 14:15
może przeniosłeś folder gry gdzieś indziej, ja tak dzisiaj miałem ,ale po przeniesieniu go na dawne miejsce gra zaczęła działać ;)

anie_1981
31.10.2011, 14:17
Ja mam mały problem, już to opisywałam w innym temacie, ale to mało uczęszczany temat, więc opisuję to tutaj...

Moje, nieoficjalne, szafki kuchenne, gdy je ustawiam w narożniku, to narożnik ma totalnie rozjechane tekstury. Obleśnie to wygląda. Naprawiałam już te szafki, ale nie pomogło, więc się ich pozbyłam. Stąd też nie mam zdjęcia. Czy Wy też tak macie, czy tylko ja mam taki przywilej?

EDIT:

Zainstalowałam na chwilkę te szafki, by móc pokazać screen. Moie pytanie jest proste, też tak macie z nieoficjalnymi szafkami kuchennymi?

http://i.imgur.com/f8hgZ.jpg

Karel13
31.10.2011, 15:23
Nie przenosiłem nigdzie gry, a moja mama lub dwuletnia siostra raczej by tego nie zrobiły :P.
Po ponownym zainstalowaniu zapisy się nie usunęły i wszystko działa jak przedtem.

Vanessa
31.10.2011, 16:55
Widziałam to hehe . A dalej masz tak że każdego dnia wszystkie zwierzaki mają urodziny ale i tak ci nie dorastają? :***

vernille
31.10.2011, 19:27
Hmm... dwa problemy mam. Obydwa związane z grafiką. Zaczęło się po zmianie rozdzielczości na "moją", ale po powrocie do domyślnych ustawień nic się nie zmieniło. Reinstalacja = zero efektów. Komp nowy, czysty, karta graficzna OK (nie powiem, nawet kupowana pod simy i rysunek komputerowy), więc wszystko powinno być git. A jednak nie.
Pierwszy, dość absurdalnie brzmiący problem - znikają mi domy :P Gram rodzinką, tasiam za jednym z dzikich koni, który doprowadził mnie do domu 'koleżanki', kej, sam tam został, ja simką wróciłam do domu, następnego dnia sytuacja się powtarza, z tym, że nie ma domu o_O jest skrzynka i kosz na śmieci - nie ma samego budynku! po prostu trawa. mogę tam normalnie podejść. Jakiś czas później na miejscu domu pojawił się duży, pokrywający całą parcelę, niebieskoszary prostokąt. Kosz i skrzynka zniknęły. Tak samo zniknęło mi jeszcze kilka domów... No i od początku gry zauważyłam brak rogu ulicy przy którym mieszkam... :D Ludzie, miasto mi znika!!! O.O Nie chcę mieszkać na polu niebieskoszarych prostokątów... I ja jedna ze swoim domem, świetnie.
Drugi problem - pod odpowiednim kątem i w odpowiedniej odległości, przez całą moją parcelę przebiega jasnoszara krecha. T.T taki jakby płotek... sięga +- do kolan simów, trochę wyższy jak szerszy.. I znika... Grr. I znów się pojawia - troszkę przerywany jest.. jakby się zacinał... Przez to można przechodzić, etc... ;/
Może to fragment krawężnika z zaginionego rogu ulicy? xDD

No nic, jest ktoś w stanie coś zaradzić?

Gdyby były potrzebne zdjęcia - jestem w stanie je skombinować, nie ma problemu. D:

anie_1981
01.11.2011, 10:47
Zdjęcia by się przydały, ale przydałoby się więcej informacji. Ja się co prawda na sprzęcie nie znam, ale ktoś tutaj pewnie się zna ;) Mi to by pasowało na stare sterowniki do grafiki, lub DirectX. Możliwe też, że masz jakiegoś moda, który nie pasuje do wersji Twojej gry. Mi też kiedyś znikały domy, ale jakoś tak przeszło... Masz nieoficjalne dodatki, poprawione do wersji 1.26?

Spectrum
01.11.2011, 10:57
Ja mam mały problem, już to opisywałam w innym temacie, ale to mało uczęszczany temat, więc opisuję to tutaj...

Moje, nieoficjalne, szafki kuchenne, gdy je ustawiam w narożniku, to narożnik ma totalnie rozjechane tekstury. Obleśnie to wygląda. Naprawiałam już te szafki, ale nie pomogło, więc się ich pozbyłam. Stąd też nie mam zdjęcia. Czy Wy też tak macie, czy tylko ja mam taki przywilej?

EDIT:

Zainstalowałam na chwilkę te szafki, by móc pokazać screen. Moie pytanie jest proste, też tak macie z nieoficjalnymi szafkami kuchennymi?

http://i.imgur.com/f8hgZ.jpg[/img]

Wiesz, Anie, ja mam bardzo dużo tego typu szafek itp. Niektóre zestawy mają takie błędy. Jest to po prostu wina ich twórców ;)

Aja
02.11.2011, 09:17
Witam, ja mam taki problem z grą, że umiejętność "wyścigi" mojego konia zatrzymała się na 4,5. Co bym nie robiła nie chce rosnąć. Ktoś wie może dlaczego tak się stało i co mogę zrobić, żeby problem zniknął?

anie_1981
02.11.2011, 09:36
Einarr, ja mam tyko jeden zestaw z szafkami kuchennymi, ale przed zwierzakami działał. To nie jest wina twórców nieoficjalnych dodatków tylko stale zmieniających się wersji gry... Z tego co czytam na mts, to niektórym szafki kuchenne popsuła łata 1.24 np. Pozostaje czekać, aż twórcy nieoficjalnych dodatków dojdą do tego, w czym problem...

Anna
02.11.2011, 12:13
Witam mam problem z Sims 3 Zwierzaki (ale widzę że nie tylko ja) wygląda to mniej więcej tak jak na pierwszym obrazkach ze str 1 zwierzaki mi prześwitują mam aktualne sterowniki do karty graficznej ma grafikę GeForce 6150 lub 6100 nie wiem bo się nie znam.
Proszę was o pomoc dodam że mam legalna wersję gry kupioną w empiku
file:///C:/Documents%20and%20Settings/Anna/Moje%20dokumenty/PrintScreen%20Files/ScreenShot006.bmp

http://i.imgur.com/3Jwff.png

@mod: nie pisz kilku postow pod rzad, uzywaj opcji edycji.

Damian
02.11.2011, 12:17
Też mam taką grafikę jak ty podałem już rozwiązanie, bo miałem ten problem jak pobrałem demo stwórz zwierzaki z origin. Musisz w ustawieniach grafiki gry włączyć opcje ,,Zaawansowane renderowanie"

Anna
02.11.2011, 12:36
ok sorki i dzieki za pomoc spróbuje może się uda

Searle
02.11.2011, 13:00
No to Ci Damian zazdroszczę, bo ja mam renderowania włączone a mój problem z grafiką nie zniknął (ale ja mam inną kartę: Radeon 9800 XT) i nadal czekam na cud.

anie_1981
02.11.2011, 17:13
Ja miałam dzisiaj serię błędów. Gram sobie w AP, bo się stęskniłam za Kometą i Aquino. Nie dość, że AP wlecze mi się coraz bardziej, z minuty na minutę, to na dodatek gra mi się zaczęła wyłączać co jakiś czas. Już nie miałam tego problemu, bo stosuję się do własnych rad i dodaję pliki uruchamiające grę do DEP (http://forum.thesims.pl/blog.php?b=221). Na dodatek coś mi się przy kolesiu zacięło dodawanie owłosienia. Po prostu nie chce się załadować ta "zakładka" od owłosienia i gra mnie winduje do wyboru odzieży.

Za to coś mi się spodobało w grze... Po instalacji zwierzaków skończył mi się taki denerwujący problem z fryzurami. Niezależnie od tego czy wybierałam Simom fryzy od EA, czy nieoficjalne, gdy Sim był goły, miał jakąś inną fryzurę. Po instalacji Zwierzaków, gra zapamiętuje fryzurę i nie muszę rozbierać Sima i go wtedy edytować, żeby móc zmienić mu "gołą" fryzurę ;)

Damian
02.11.2011, 17:37
Ja miałam dzisiaj serię błędów. Gram sobie w AP, bo się stęskniłam za Kometą i Aquino. Nie dość, że AP wlecze mi się coraz bardziej, z minuty na minutę, to na dodatek gra mi się zaczęła wyłączać co jakiś czas. Już nie miałam tego problemu, bo stosuję się do własnych rad i dodaję pliki uruchamiające grę do DEP (http://forum.thesims.pl/blog.php?b=221). Na dodatek coś mi się przy kolesiu zacięło dodawanie owłosienia. Po prostu nie chce się załadować ta "zakładka" od owłosienia i gra mnie winduje do wyboru odzieży.

Za to coś mi się spodobało w grze... Po instalacji zwierzaków skończył mi się taki denerwujący problem z fryzurami. Niezależnie od tego czy wybierałam Simom fryzy od EA, czy nieoficjalne, gdy Sim był goły, miał jakąś inną fryzurę. Po instalacji Zwierzaków, gra zapamiętuje fryzurę i nie muszę rozbierać Sima i go wtedy edytować, żeby móc zmienić mu "gołą" fryzurę ;)
Wielkie dzięki teraz nie wyłącza mi się co chwilę a gra działa bez problemów i szybko :D

justinea4
02.11.2011, 17:57
Mam również niewielki problem z grafiką. Otóż, mimo że ogólnie po zainstalowaniu TS3 Zwierzaki grafika jest bardzo dobra i nie tnie się obraz, zauważyłam, że po wciśnięciu na klawiaturze symbolu "windows" i wyjściu na pulpit, a następnie po powrocie do gry zmienia się kontrast tła. Wcześniej, przy poprzednich TS3, nie miałam takiego problemu, a teraz obraz staje się niezwykle ciemny (nie pomagają tutaj ustawienia ani w grze, ani w laptopie), tak że np. w nocy u simów prawie nic nie widać, nawet przy zapalonym świetle. Nie wiem czy jest to winna laptopa, czy po prostu gra nie jest przystosowana do takiego chwilowego minimalizowania na pasek...

anie_1981
02.11.2011, 19:55
U mnie nic takiego się nie dzieje. Zastanawiam się o co może chodzić, że niektórzy w ogóle nie mają zacinek i gra chodzi płynnie. Macie wszystkie dodatki\akcesoria, mody itd? Ja chyba się pozbędę Story Progression od NRaasa, bo chyba gra się tnie od tego moda, ale jestem przerażona co się stanie w miastach. Zaroi się od wampirów i sław, a tego nie chcę... Podobnie jak nie chcę, by nowo-narodzone dzieci sąsiadów rodziły się od razu mając 3 dni, tak że tego samego dnia stają się małymi dziećmi... :( W AP mam tylko tak tragicznie, w SV i BP tnie się troszeczkę, dzięki tym poprawkom do miast z mts...

Łezka
03.11.2011, 08:20
Mam pytanie... Tak już się dzieje od dodatku PZ, przez Pokolenia no i teraz Zwierzaki... Mianowicie - mimo iż został zainstalowany każdy z tych dodatków, to aktualnie kiedy wkładam płytę do napędu ze Zwierzakami zamiast Launchera włącza mi się ekran instalacyjny gry - choć ona jest zainstalowana... Wtedy muszę nacisnąć, że rezygnuję z odinstalowania dodatku i dopiero uruchamiam grę. Jak na to zaradzić? Już męczy mnie za każdym razem rezygnowanie z odinstalowywania i moim zdaniem coś jest nie tak, a dzieje się to od PZ - wtedy mi to nie przeszkadzało, a teraz staje się to monotonne. Proszę o pomoc i z góry dziękuję. D_S

Odpowiadając na radę Searle z 31 X - nie mam żadnych modów ani dodatków ze stron internetowych - jedynie ze Store, ale są legalne.

Vicia
03.11.2011, 08:24
BRAK INTERFEJSU i ogólnie cała gra padła!
tel. pomocy technicznej (+ 48) 22-397-44-34 to tylko fatamorgana.
Po zainstalowaniu dodatku Zwierzaki skasowały mi się wszystkie rodzinki. :O Mam puste miasto. :( Tyle grania, wszystko przepadło. Gdy chcę wprowadzić nowe rodzinki i nimi pograć, nic z tego, bo nie mają interfejsu, wiec nie mogę już grać. ( F-10 nic nie daje).
Mam nowy komputer dla gracza, gry ze sklepu, żadnych dodatków z netu, nie używam kodów, ale i tak gra nie działa. Wcześniej miałam masę błędów, niewidzialne simy, zaklinowane simy na wspólnych parcelach ( nie mogą wrócić do domu), zablokowane paski nastrojów ( simy ciągle zdołowane i żadna zabawa nie poprawia nastroju), zawieszanie się gry i milion innych, ale teraz to już koniec. Przeinstalowanie gry nic nie dało.
Jak włączam grę, wkładam płytę Zwierzaki do napędu, klikam na uruchom i wyskakuje mi okienko Odinstalowania gry :| Klikam Nie odinstalowuj , potem klikam na ikonkę dodatku Zwierzaki, brak rodzin, wiec wybrałam rodzinkę z katalogu, ale nie mogę nic zrobić bo nie ma interfejsu.

anie_1981
03.11.2011, 09:08
I żadnych modów nie masz... To jest dziwne. Naprawdę dziwne, bo ja brak interfejsu miałam jak się zapomniałam i wrzuciłam do gry starszą wersję moda NRaas NoCD. Co ja bym mogła poradzić, to odinstaluj grę, potem użyj tego programu:

http://www.dobreprogramy.pl/CCleaner,Program,Windows,13061.html

1. W zakładce z miotłą usuń wszystko, klikając w przycisk "Uruchom Cleaner".
2. W zakładce rejestru (taka jakby kostka, która się rozsypuje) kliknij w "Skanuj by znaleźć problemy", a potem "napraw zaznaczone problemy".

Potem uruchom ponownie komputer i zainstaluj grę, ale instalując po kolei dodatki, tak ja wychodziły. Aktualizuj grę płytą z dodatkiem, a nie launcherem czy coś. Grę włącz dopiero, jak wszystko będzie zainstalowane.

A tak na przyszłość, to przed instalacją jakiegokolwiek dodatku\łaty, należy iść do Moich Dokumentów i zmienić nazwę katalogowi The Sims 3, na jakąś inną. Potem włączamy grę i ona sama sobie ten folder odtwarza i myśli, że jest świeżo zainstalowana :) Potem z tego katalogu, któremu zmieniliśmy nazwę, trzeba przenieść niektóre katalogi, ale dopiero po pierwszym uruchomieniu gry.

DCBackup
DCCache
InstalledWorlds
Downloads
Library
SavedSims
Saves
Mods <---Jeśli je mamy ;) Jednak zalecam na początku granie bez hacków, z samymi meblami, ubraniami itd... Potem, robiąc kopie zapasowe swoich zapisów, dodajemy mody, ale raczej czekamy na ich wznowienie.

I jeszcze pliczek: UserPresets.package <--- Tam są zapisane style, np. nasza wersja kolorystyczna zestawu wypoczynkowego ;)

Searle
03.11.2011, 13:20
Odpowiadając na radę Searle z 31 X - nie mam żadnych modów ani dodatków ze stron internetowych - jedynie ze Store, ale są legalne.

No to w takim razie, jeśli chcesz się tego problemu pozbyć, to użyj tego moda: http://www.forum.thesims.pl/showthread.php?t=61306. Nie zaszkodzi, a na pewno pomoże ;)

anie_1981
03.11.2011, 16:05
Ja dzisiaj trochę poprawiłam sobie jakość gry w Appaloosa Plains. Pozbyłam się trzech starych modów (mam jeszcze kilka starszych, ale działają i są mi potrzebne), NRaasem zresetowałam wszystkich sąsiadów i NPC, i zmieniłam jedno ustawienie grafiki. Doczytałam w opcjach grafiki, że jest suwak odpowiedzialny za jakość pobliskich parceli. Ja to miałam ustawione na 8 (czyli max), przestawiłam na 4, po co mi aż tyle ładnie wyglądających domów, skoro i tak naraz siedzę w jednym. Jak coś nie będzie jak trzeba, to zawsze mogę wrócić do 8. Appaloosa znacznie przyśpieszyło. Ale tak naprawdę, to przyśpieszyło dopiero po zresetowaniu sąsiadów\NPC NRaasem. To tylko dowodzi, że w AP też nie działa routing i trzeba czekać na poprawki. Widać było dużo zablokowanych gdzieś Simów\Zwierzaków.

Searle
03.11.2011, 18:45
anie, przypomnij jak się tych sąsiadów resetuje. Klikało się jakoś na ratusz? I co dalej?

anie_1981
04.11.2011, 08:20
Może to być komputer lub Ratusz, to zdaje się nie działa z nowymi Ratuszami, które są połączone z innymi obiektami (Policja\Wojsko). Klikasz na NRaas\MasterController\Sim\Pierwsze "Opcje Zaawansowane"\Reset Sim\Wybierasz "Miejskie Rodziny" i zaznaczasz każdą, poza własną... W okienku z ludźmi klikasz na "Wszystko" i akceptujesz "V"... Wtedy resetują się wszyscy, poza Twoimi ludźmi. A jak się wszyscy mają resetować (całe miasto, łącznie z Twoimi ludźmi), to po prostu nie wybierasz kategorii ludzi, tylko klikasz "V" i potem w liście klikasz na "Wszystko"...

A ja grę przechwaliłam... Już mam szczerze dosyć tej sinusoidy! :( Wczoraj rano tak się cieszyłam, że sobie przyspieszyłam grę w Appaloosa Plains... A potem się okazało, że gra owszem, chodzi znacznie szybciej, ale wyłącza się co 10-20 minut. No szału zaraz dostanę... Ściągnęłam wczoraj takie pianino, jak w saloonach, piękne. I jeszcze budę dla psa. Wątpię, żeby problem tkwił w budzie, ale pianino było chyba jednak trefne. Może dlatego, że mam też dwa inne fortepiany i one się jakoś kłóciły, nie mam pojęcia. Pianino ma 3 miejsca na obiekty. Gdy ustawiłam obiekty i załadowałam potem grę, to obiektów na pianinie nie było, a gra wyłączyła się po 2-3 minutach. Po pozbyciu się pianina wytrzym7je 10-20 minut. Nie wiem, czy jeszcze coś mam złego, czy dom już został tym pianinem trwale uszkodzony. Boję się grać na innych zapisach, bo nie chcę ich zepsuć, jeśli mam jeszcze coś wadliwego. Na dodatek ściągnęłam jeszcze trochę mebli z TSR i ubrań też. I weź tu wyczaj co Ci grę psuje... :( Muszę rozpocząć gruntowne testy....

Narutoman
04.11.2011, 12:47
Mam problem, który pojawiła się po zainstalowaniu zwierzaków. Grałem jedną rodziną i nagle zawiesił się komputer, gdy ponownie włączyłem gre, zobaczyłem że tam gdzie powinien być portret mojej rodziny i domu nic nie było. To wygląda tak jaby rodzina sama się usunęła. Gdy chce ją włączyć wyskakuje mi że wystąpił błąd podczas wczytywania i należy wyłączyć i aplikacje. :|

http://i.imgur.com/XjWUH.jpg
http://i.imgur.com/Gd8uE.jpg
http://i.imgur.com/SLYcQ.png

Pomóżcie! :(

Björk
04.11.2011, 13:05
Odtworzenie z backupu może pomóc, bo innego sposobu nie znalazłam.
To trochę tak, jakby błędny zapis powstał.

Narutoman
04.11.2011, 13:09
Co to backup?

PS

Komputer już wcześniej sie zawieszał ale nigdy nie miałem takiego błędu.

Filleable
04.11.2011, 14:03
Backup to jeszcze wcześniej zapisana gra (tak jakby przedostatnia). Wchodzisz do katalogu z zapisaną grą. Jeden plik będzie miał rozszerzenie "backup", a drugi nie. Usuwasz ten plik bez "backup", a w tym drugim usuwasz rozszerzenie "backup". Wtedy grasz od poprzedniego zapisu i gra powinna Ci działać ;)

anie_1981
04.11.2011, 14:22
A ja ciągle walczę z moją grą... Nadal to samo. Mam sobie Appaloosa Plains i pogram pół godziny i gra mi się wyłącza.

Łezka
04.11.2011, 15:03
Aniu miałem podobnie - grałem chwilę i ekran robił się cały czarny - raz można było wyłączyć grę, gdyż wyświetliło się okienko błędnej pracy The Sims 3, a raz musiałem restartować komputer. To było związane myślę z problemami, z Launcherem - sam się naprawił po kilku dniach, a teraz zdarzyło mi się chyba tydzień temu jak po 1h grania wyłączyła się gra i od razu przeszło do pulpitu, lecz od tamtej pory na szczęście się nic nie dzieje.

Narutoman
04.11.2011, 15:51
Bjork, Filleable, dzięki :)

Ale jeśli teraz usune ten backup to powstanie kolejny?

anie_1981
04.11.2011, 18:21
Tak. Za każdym razem jak zapisujesz grę metodą "zapisz", gra tworzy kopię poprzedniego zapisu i tworzy nowy. Jednak jeśli zapisujesz grę przez "Zapisz Jako..." i wpisujesz tą sama nazwę, która była, to nie masz kopii zapasowych. Ja zapisuję sobie na przemian np. "Zapisz jako...\Sunset Valley 1" i Zapisz jako...\Sunset Valley 2". Dzięki temu nie miewam błędów zapisu.

A co do mojego problemu, to już go naprawiłam. Miałam wadliwy wzór z końmi z tsr. Doszło do tego, że zastąpił mi inne nieoficjalne wzory. Nie zauważyłabym tego, ale zastąpił mi wzór z chmurkami mojej produkcji. Załadowałam sobie zapis z SV, a tam mój wzór powinien być na podłodze w pokoju dziecinnym w rezydencji Ćwirów... A były te konie. I to jakieś brzydkie, rozmazane, nieostre... Już mi gra działa :D

Narutoman
05.11.2011, 13:48
Usunąłem tamten zapis a potem ten backup z zapasowego i stało się to:

http://i.imgur.com/CIMM1.png

Björk
05.11.2011, 14:48
Albo usunąłeś jakiś dodatek do gry, albo Cię spotkał bardzo przykry błąd gry i w dodatku backupu też nie masz...

Narutoman
05.11.2011, 15:07
Nie usuwałem ostatnio niczego. :( A reinstalacja pomoże?

anie_1981
05.11.2011, 16:52
Masz mody? Bo jeśli masz wadliwego moda lub dodatek z sieci, i po reinstalce oddasz to do gry, to efekt będzie ten sam. No a jeśli zapis zdążył się już popsuć to i tak go nie uratujesz. Niby możesz spróbować przenieść ludzi do innego zapisu z modem NRaas Porter, ale jak już zapis się popsuł na amen, to nie wiem, czy się uda.

Na mts odsyłają w sytuacjach problemowych do takiego standardowego poradnika, żeby najpierw wyczyścić cache gry, jeśli nie pomoże to zabrać mody... No i jeśli to pomoże to stopniowo oddajesz mody aż się dowiesz, który zawinił. Jeśli i to nie pomoże, to trzeba zresetować folder gry w Documents and Settings.

Gdy ja miałam problem, to okazało się, że mam wadliwe wzory z tsr. Do tego podczas naprawy plików package rigFix'em, popsuł mi się jeden żyrandol. Nie zauważyłam tego wcześniej, ale teraz podczas drobiazgowego sprawdzania dodatków, Dashboard mi podświetlił ten żyrandol. Pamiętacie jak narzekałam, że gra mi się straaaasznie wlecze w AP? No to teraz chodzi niemal tak płynnie jak w SV czy BP. Także czystki warto robić :P

Narutoman
05.11.2011, 17:03
Ja nie mam żadnych modów ani w ogóle niczego z neta a na tym zapisie aż tak mi nie zależy bo grałem tylko dwa simowe dni i całą rodzinę mam zapisaną w skrzyni, razem z domem, ale chcę to naprawić i nie wiem co mam zrobić.

anie_1981
05.11.2011, 17:06
No to spróbuj kroki 1 i 3, wyczyść cache gry, a jak to nie pomoże, to zresetuj folder The Sims 3 3 z Moich Dokumentów...

Narutoman
05.11.2011, 17:08
Ale jak ja mam to zrobić?

Sorki ale się nie znam i trzeba mi wszystko tłumaczyć :redface:

anie_1981
05.11.2011, 17:24
W tym poradniku na dole, podałam jak czyścić cache gry, służy do tego program Dashboard z mts. W poradniku są nawet obrazki.

http://forum.thesims.pl/blog.php?b=205

Narutoman
05.11.2011, 17:28
A co to w ogóle znaczy ''wyczyścić cechę gry,,?

anie_1981
05.11.2011, 17:39
Nie umiem tłumaczyć... Jak zrobisz wszystko to co jest pod nagłówkiem: "Specjalne info dla użytkowników modów NRaas!", to będziesz miał wyczyszczony cache... Po prostu kasuje się pliki, no a żeby czegoś ważnego nie skasować przypadkiem, to używa się programu Dashboard. Cache jest grze potrzebny, bo wrzuca sobie do niego np. etykietki rzeczy z CAS\tryb budowy\kupowania. Ale jak się tam błąd jakiś wkrada, to lepiej jest te pliki usunąć. Gra je sobie odtworzy, może już bez błędów.

Narutoman
05.11.2011, 17:44
A co to ''cache,, i które ja mam usunąć?

anie_1981
05.11.2011, 19:23
Sorry, ale zaczynasz mnie drażnić... Pisałam o tym i w poprzednim poście i w poradniku.... Nie jestem informatykiem, więc Ci nie strzelę definicji... Przeczytaj poradnik i zrób co jest w nim napisane... I to nie Ty czyścić cache, tylko program, do którego linka masz w poradniku.

Narutoman
05.11.2011, 22:44
Sorry ale ostrzegałem :>

Zrobię tak jak w poradniku, jeśli nie pomorze to zreinstaluję grę, a jak to nie pomorze to poradzę się jeszcze kogoś. Bo jak zapisy będą się tak usuwać to nie będę miał po co grać w TS3, odinstaluje je i osunę konto z tego forum. Osz, chyba zwariuje jeśli nie pogram sobie w simsy. :x

Gdy próbuję otworzyć ten program wyskakuje mi takie coś:

http://i.imgur.com/E2Eid.png

Björk
06.11.2011, 05:15
Naruto - wejdź w Moje Dokumenty > Electronic Arts > The Sims 3 i znajdź pliki z cząstką cache. Każdy z nich usuń (DELETE ;)) i uruchom grę ponownie. Masz w ten sposób wyczyszczone catche gry :D

anie_1981
06.11.2011, 08:15
Można i tak. Proponowałam Dashborda, bo on to zrobi za nas, szybko i bez ryzyka, że skasujemy coś ważnego.

Olik605
08.11.2011, 14:57
Mam problem!
Niedawno kupiłam sobie the sims 3 zwierzaki.Przez trzy dni grałam bez problemów.Teraz gdy gram co kilka sekund zacinają mi się simsy i zwierzaki.
Co dziwne inne rzeczy np. motyle, drzewa i krzewy działają normalnie.Dopóki nie kupiłam tego dodatku nie miałam tego problemu.

Nie wiem co jest.Zrobiłam aktualizację i miejsca na dysku mam 45 GB.
Proszę pomóżcie!

Arisane
08.11.2011, 15:43
Może to wina jakiegoś moda lub hacka? Ściągasz takie rzeczy? Wywal wszystkie downloady i spróbuj.

Hithiriel
09.11.2011, 09:09
Witam, mam następujący problem: mój koń przestał poprawiać umiejętność wyścigów na poziomie 4. Nie pomogło resetowanie (ResetSim nie działa na zwierzaki) ani odłączenie konia od rodziny a potem wprowadzenie go tam znowu. Czy to problem z grą czy może powinnam coś zmienić w jego treningu, o czym nie mam pojęcia... proszę o pomoc.

Olik605
09.11.2011, 12:24
Musisz zmienić ustawienia grafiki.Ja też tak miałam i pomogło.

Olik605
09.11.2011, 12:26
Nie nic nie ściągam.

anie_1981
09.11.2011, 13:21
Olik605, edytuje się posty, a nie pisze jednego pod drugim...

Hithiriel, czy w ogóle dalej nie idzie, czy idzie, ale powoli? Im wyższa umiejętność, tym trudniej ją podwyższać. Nie masz jakiegoś moda, niezgodnego z grą?

Hithiriel
09.11.2011, 14:00
Anie 1981 - stoi w miejscu! W ogóle się nie rusza słupek umiejętności, jakby nie czytał faktu, że "zabijam" tego konia codziennymi treningami wyścigów.

anie_1981
09.11.2011, 14:31
Jeśli masz mody, hacki, czy choćby Store, to je zabierz na chwilę z gry. Jeśli to pomoże, to masz coś wadliwego w dodatkach. Jeśli masz grę czystą, to nie wiem co to by mogło być. Niektórzy np. piszą, że księga zaklęć (taki obiekt Store) powoduje problemy.

Vicia
10.11.2011, 10:12
Problem: Brak interfejsu rodziny ( F-10 nie działa), wszystkie rodziny się wykasowały, puste miasto.

Zrobiłam wszystko, co poradziła mi anie. Zainstalowałam ponownie całą grę ( 3- godzinna męczarnia instalacyjna ), wyczyściłam komputer przed instalacją programem Cleaner i nadal bez zmian. Brak interfejsu rodziny. :(
Po uruchomieniu gry wyskakuje mi okienko odinstalowania, bardzo dziwne. Co mam robić? :| POMOCY!


To widok, po uruchomieniu już zainstalowanej gry, wkładam płytkę, klikam - uruchom i wyskakuje mi takie coś.
Dlaczego chce się odinstalować? . Ja nie chcę odinstalować, tylko grać. Klikam NIE i wchodzę do gry klikając na
ikonkę Sims Zwierzaki, ale grać nie mogę bo nie mam interfejsu.



http://img84.imageshack.us/img84/235/simszwierzaki.png (http://imageshack.us/photo/my-images/84/simszwierzaki.png/) Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)

distractme
10.11.2011, 10:15
a sproboj zaktualizowac gre w programie startu TS3, mialam ten sam problem i u mnie to zadzialalo :)

miłośniczka zwierząt
10.11.2011, 10:35
Mi ten komunikat też wyskakiwał wkurzyłam się, odinstalowałam grę . I po jakimś czasie zainstalowałam ponownie the sims 3 ze wszystkimi dodatkami, ale nadal wyskakiwał komunikat a możliwości aktualizacji gry nie było więc, odinstalowałam i teraz the sims 3 leżą na półce.

anie_1981
10.11.2011, 14:24
Vicia, wkładając płytę do napędu możesz trzymać klawisz "SHIFT". Wtedy płyta się nie uruchomi. A w ogóle, to radzę olać launchera i uruchamiać grę jej plikiem uruchamiającym, możesz sobie zrobić skrót na pulpicie. Klikasz prawym przyciskiem myszy gdziekolwiek na pulpicie i wybierasz "Utwórz skrót". Nie wiem jakiego masz Windowsa, ale gra powinna być w Program Files, lub w Program Files (x86)

Electronic Arts\The Sims 3 - Zwierzaki\Game\Bin\TS3EP05.exe

Wtedy nie będzie nawet launchera, od razu uruchomi się gra :) Zostaw sobie skrót od launchera, to jak będziesz chciała grę zaktualizować, czy coś tam zainstalować (Store czy coś), to będziesz miała dwa osobne skróty.

Ja też na początku miałam tak jak Ty, przy próbie gry jakąkolwiek rodziną, znikał mi interfejs i niczego nie dało się zrobić. Ale u mnie problemem były nieaktualne mody (NRaas'y chyba). Po pobraniu wznowionych wersji modów, problem całkowicie zniknął.

distractme
10.11.2011, 14:26
anie to samo zrobilam i dzialalo :) ale jak teraz niedawno znowu mi wyskoczylo to aktualizacja pomogla :)

Olik605
10.11.2011, 15:01
Spokój wystarczy tylko kliknąć na ikonę zwierzaków.Powinno pomóc.Ja też tak miałam jak wkładałam płytę i próbowałam uruchomić grę.

laserek1997
10.11.2011, 17:57
Cześć dzisiaj kupiłem sobie Dodatek The sims 3 Zwierzaki zainstalowałem je włączyłem zrobiłem rodzinę wybrałem dom i gdy już chciałem grac to po paru sek. gra się wyłącza ;/ proszę o pomoc

anie_1981
10.11.2011, 19:40
laserek1997, masz mody? Uruchom grę bez dodatków z internetu i modów, zacznij nową grę i trochę pograj. Możesz nawet zabrać z gry dodatki Store. Jeśli pomoże, to coś z dodatkami\modami jest nie tak.

zuzapets
11.11.2011, 18:34
Cześć mam problem ponieważ dzisiaj grałam w the sims 3 zwierzaki i po paru minutach gra się zacięła wyskoczył komunikat że program the sims 3 przestał działać i się gra wyłączyła proszę o pomoc
Stephenowa dziękuję za pomoc już chyba wiem co zrobiłam nie tak że mi się gra wyłącza

Stephenowa
11.11.2011, 18:50
Zuzapets znam ten problem. Moja gra często tak reaguje, gdy mam otwarte gadu bądź internet w czasie gry, bądź gdy za szybko zmieniam tempo gry, czy 'macham' kursorem. Nie wiem, czy zrezygnowanie z tych czynności pomaga, ale ostatnio nie miałam takiej sytuacji. : )

anie_1981
11.11.2011, 22:10
Ja mam grę dodaną do DEP, w Windowsie i do tej pory pomagało, ale od paru dni mam taką sinusoidę. Niby wszystko jest OK, ale gra lubi się wyłączać. Bywa, że gram 3 godziny i gra pracuje wzorowo. Potem ją włączam, a ona wyłącza się po 5-10 minutach... Czyszczę wtedy cache gry i znowu jest dobrze przez dwa czy trzy "uruchomienia"... A potem znowu wyłączanie się... i tak w kółko... Ostatnio być może naprawiłam ten zapis... Simka miała jakieś problemy z malowaniem, miała go na maksa a malowała straszne bohomazy. Dodatkowo ostatnio pozbyłam się jednorożca i to być może "wkurzyło" grę. Miałam też dwa, potencjalnie w konflikcie ze sobą mody. "Potencjalnie", bo Dashboard nie pokazywał żadnego konfliktu. Jednak jeden z tych modów miał zapobiegać chowaniu małych zwierząt do plecaka, a drugi, miał zapobiegać ucieczką małych zwierząt z plecaka... Pozbyłam się moda od "niechowania" zwierząt do plecaka. Wyprowadziłam też rodzinę z domu i wprowadziłam od nowa... Bug z malowaniem u Simki zniknął, a gra jak dotąd się nie wyłączyła.

Damian
12.11.2011, 16:06
Witam otóż teraz chcąc pograć w zwierzaki występują takie błędy:
Ładowanie miasta:
http://i.imgur.com/Hjvgp.jpg

I gdy otwieram moją zapisaną grę:

http://i.imgur.com/5EEKy.png

Czy można to jakoś naprawić, czy trzeba całą serie na nowo instalować ?
Proszę o odpowiedź :)

anie_1981
12.11.2011, 16:26
Ciężko coś doradzić, grzebałeś coś ostatnio przy pliku z miastem Appaloosa Plains? Bo najwyraźniej gra ma jakiś problem z plikiem z miastem AP, inne miasta działają?

Damian
12.11.2011, 16:33
Tak inne miasta też nie działają

Björk
12.11.2011, 17:33
To przenieś cały folder Electronics Arts z Moje Dokumenty (np. na pulpit) i uruchom grę. Zobaczysz wtedy, czy to wina jakiegoś moda, rodziny, miasta...
Jak się uruchomi i będzie działać to OK. Jak nie, to reinstalka...

ginsei
12.11.2011, 18:02
Też mam ten błąd, ale występuje on w parze z błędem 12, tzn:
Gdy zapisuję grę i wyskoczy mi ten błąd, przechodzę do głównego menu i uruchamiam poprzedni save (zapisuję jak anie_1981 - save 1, save 2, save 3). Podczas jego uruchamiania wyskakuje mi błąd jak u kolegi, tyle, że jak uruchomię ponownie aplikację, to jest wszystko w porządku...
Mam czystą grę.

Damian
12.11.2011, 18:30
To przenieś cały folder Electronics Arts z Moje Dokumenty (np. na pulpit) i uruchom grę. Zobaczysz wtedy, czy to wina jakiegoś moda, rodziny, miasta...
Jak się uruchomi i będzie działać to OK. Jak nie, to reinstalka...
Dzięki już działa :D

anie_1981
13.11.2011, 16:21
Czyli miałeś jakiś wadliwy dodatek z sieci, albo mod... Ja już nie wiem co mam zrobić z Aishą Martinez... Problem z malowaniem obrazów nie chce ustąpić. Było dobrze przez jedno uruchomienie gry, a teraz znowu maluje okropnie. Próbowałam nawet wyrzucania jej z domu, wybierania tylko jej jako aktywnej rodziny, a potem dołączania z powrotem do rodziny. Nic nie pomaga. Chyba już jej tak zostanie do śmierci :( Może spróbuję zabrać jej tą umiejętność NRaas'em i niech się uczy "legalnie", ale nigdy nie spotkałam się z taką reakcją na uczenie umiejętności NRaasem... Nawet służąca lepiej maluje od "swojej chlebodawczyni".

distractme
14.11.2011, 14:43
ja tez mam pare problemow.. mianowicie
1. zrebak nie moze spac w boxie, obojetnie czy jest w nim sam czy z matką- nie zasnie (i tak box jest wysprzatany)
2. zrebak nie chce spac nawet poza stajnią- gdy klikam na opcje "zdrzemnij sie" ta opcja od razu znika a konik jest wykonczony, nie moze zasnąc mimo wszystko
3. ten sam zrebak ma interakcje "gdzie jest moja mamusia" mimo ze matka jest blisko niego to nawet podczas karmienia go jest ta interakcja
4. do domu wlamuje mi sie zlodziej, nie wiem ktoredy wchodzi, po prostu pojawia sie na mojej parceli gdzies z boku domu mimo ze ogrodzenie jest zamkniete (sprawdzalam), nie mam tez opcji "walcz" chociaz kiedys mialam..

anie_1981
14.11.2011, 18:08
U mnie źrebaki w pełni działają, czyli mnie punkty 1-3 nie dotyczą. Jeśli chodzi o pkt 4, to złodzieje wchodzą na parcelę nawet, gdy zablokowana jest furtka. To normalne. Po prostu zainwestuj w alarm.

jaja
15.11.2011, 17:35
do 4. poza tym opcja walcz pojawia sie tylko gdy sim ma określoną cechę, odważny zdaje się;)

a próbowałaś zresetować źrebaka? wyprowadzać go z domu z mamuśką, czegokolwiek?

ginsei
15.11.2011, 19:34
Też bym była za zresetowaniem źrebaka - mimo, że ktoś tu pisał, że 'resetsim' na zwierzaki nie działa, to ja sprawdziłam i mi działał bez zarzutów.

Też się wam zdarza, że jakimś cudownym sposobem koń wejdzie do domu (tam gdzie simy żyją, mimo, że są normalne drzwi do domu, nie te 'stodołowe') i wyjść potem nie może? Raz mi tak dziki koń wszedł, innym razem - mój własny. I się oburzały, że wyjść nie mogą :D

anie_1981
15.11.2011, 23:19
Ja miałam raz śmieszną sytuację, ale nie z koniem, tylko z Simką. Ja zawsze gdzieś w domu upchnę to duże akwarium naścienne z PZ. No i miałam je w piwnicy, w taki sposób, że za akwarium była wnęka i nie dało się tam normalnie wejść, to było tylko po to, by dało się wstawić to akwarium. No i podczas karmienia cyfrowych rybek, Simka mi tam jakoś weszła. Zastanawiałam się właśnie, gdzie ona mi zniknęła, a miała tyle do roboty... Nakierowuję na nią kamerę, a ona w tej wnęce stoi i wymachuje rękoma, bo nie może wyjść :P

A tak poważniej, to mnie zaczyna moja gra solidnie @#$^%^%$#... Zawsze jak miałam jakiś problem w grze, to była to wina albo jakiegoś moda, hacka, czegoś nieoficjalnego, lub po prostu musiałam zastosować się do jakiś rad z neta, żeby poprawić sytuację. Zawsze jednak szło to naprawić. A teraz... klops... Co drugie, co trzecie uruchomienie gry, to gra mi się wyłącza, muszę często czyścić cache gry i "resetować wszystko" z modem NRaas Master Controller, bo inaczej nie da się grać. Za każdym razem jak już jest dobrze i sobie pomyślę, że w końcu naprawiłam grę, to mi właśnie wtedy się wyłącza :( Pozbyłam się wszystkich modów, jakie powstały przed zwierzakami, naprawiłam każdy nieoficjalny dodatek rigfixem, pozbyłam się dodatków zepsutych, zostawiłam tylko skonfliktowane ze sobą Store, bo w grze działa, a poza tym, to Store, musi być zgodne. Zapisuję grę co 5 minut, ale nic nie daje tzw "trwałego efektu". Nie wiem, czy tak jest tylko w AP, czy na innych zapisach też, bo szczerze, nie chcę teraz grać w SV czy w BP, bo wciągnęłam się w rodzinę z AP. No a poza tym, to jeśli mam jakiś błąd gry, to nie chcę nim popsuć jeszcze tamtych zapisów.

distractme
16.11.2011, 09:26
nie resetowalam zrebaka, wlaczylam gre od nowa, zrebak nadal ma wskaznik "gdzie moja mamusia" mimo wszystko, nie spi w boksie w stodole ani na trawie na parceli, kupilam jakis pierwszy lepszy boks, postawilam na dworzu i teraz w nim spi. a co do wlamywaczy, zanim zainstalowalam zwierzaki simka normalnie mogla walczyc z nim a sam wlamywacz wchodzil bramą i wgl a teraz on nagle pojawia sie z tylu domu a jak na niego klikne to nawet nie ma opcji przy simce by co kolwiek z nim zrobila..

Aurius
16.11.2011, 12:36
Ja mam taki problem, że gra mi się bardzo często zawiesza ;/ chce sobie pograc, a pozniej rezygnuje, bo stwierdzam, ze i tak mi sie zaraz zawiesi :D zanim mialam dodatek zwierzaki bardzo rzadko miewalam takie problemy. teraz mam sims pets i nie dogrywalam zadnych nowych modow ani innych *******, wiec nie wiem co jest nie tak ;/ ooo i jeszcze mam taki problem, ze po przeprowadzce ktorejs z kolei moj jednorozec zgubil róg :D ale ma wszystkie cechy, ktore mial wczesniej.

ginsei
16.11.2011, 12:48
Może dlatego, że właśnie nie dogrywałaś nowych modów - stare mogły ulec dezaktualizacji i przez to grę ci utrudniają.

Aurius
16.11.2011, 13:27
to co mam sciagnac zeby wszystko dzialalo?

Spectrum
16.11.2011, 13:58
Uruchom grę bez zawartości zmodyfikowanej, zmniejsz opcje graficzne.
I zobacz czy wtedy gra będzie lagować...

edit: gra od najnowszego dodatku naprawdę zaczęła się ścinać, przed instalacją zwierzaków mogłem grać sobie w Bridgeport na maks ustawieniach graficznych, a teraz niestety tylko na domyślnych ;(

anie_1981
16.11.2011, 14:31
Ja też zaczynam myśleć o zmniejszeniu niektórych opcji graficznych, ale w sumie to się już przyzwyczaiłam do lekkich przycinek. Tak więc w grę wchodzi tylko zmniejszenie jakości pobliskich parceli z 8 na 6. U mnie to gra aż tak strasznie to się nie wlecze, ale się wyłącze dosyć często.

Aurius
16.11.2011, 16:10
nie pomogło ;/ ciagle sie wylaczaja, utworzylam nowa gre, pokasowalam mody :P chyba czeka mnie reinstalka ;/

jaja
16.11.2011, 16:15
anie, piszesz we wcześniejszym poście, że zostawiłaś w grze rzeczy ze Store, no bo przecież to "Store" więc musi działać....ja bym się nie zakładała, że to to nie sypie Ci gry, tym bardziej, że mi przedmioty ze store (jak już się zainstalowały jak trzeba) to sprawiały kłopoty, jak już nieraz pisałam na forum. Teraz już nie mam żadnych w grze i nie zamierzam mieć, choćby nie wiem co takiego cudownego (;P) wymyślili.
Więc może spróbuj się ich pozbyć z gry i zobaczyć jak będzie działać. Nie zdziwiłabym się jakby simsy przestały Ci tak mulić.

EDIT: Aurius zwierzaki mogą za bardzo obciażać Ci kompa, stąd mogą się brać te problemy. Jakby nie patrzeć to bardzo rozbudowany dodatek, i jeszcze nie jedyny pewnie.

Spectrum
16.11.2011, 16:18
nie pomogło ;/ ciagle sie wylaczaja, utworzylam nowa gre, pokasowalam mody :P chyba czeka mnie reinstalka ;/

A podaj jeszcze parametry swojego komputera, bo nie sądzę, że
reinstalka w twoim przypadku pomoże ;)

Aurius
16.11.2011, 16:27
pentium dual core T4200 2ghz
4gb ram
320hdd i zintegrowana jakas karta :D generalnie słaba, ale do simkow wystarczy :P w kazdym razie mam 3 inne dodatki oprocz zwierzakow i dopiero przy zwierzakach ten problem sie pojawil

co do obciazania kompa to nie sadze, poniewaz jak zminimalizuje gre to temperatura procesorow i zuzycie pamieci nie jest jakos specjalnie wysoka

jaja
16.11.2011, 16:34
komp nie jest zły, simsy powinny działać normalnie. a na min detalach też sa te problemy? Bo karta to faktycznie słabiutka.

aa i możesz po wywaleniu modów z gry wyczyścić cache gry, może to pomoże..bo jeśłi faktycznie to wina modów to samo ich wyłączenie przy uruchamianiu gry może nie wystarczyc

anie_1981
16.11.2011, 17:21
Już chyba naprawiłam zapis. Piszę chyba, bo jak nie zobaczę, to nie uwierzę. Na razie gra działa, ale przy każdej zacince myślę sobie, że teraz, to już się na pewno wyłączy. Jak na razie grałam z godzinę i wszystko jest OK. Gra wróciła do starych realiów Appaloosa Plains, zacinam się, ale się nie wyłączam. Chyba wiem w czym był problem. Ja korzystam z moda NRaas Story Progression, jakoś sobie gry bez niego nie wyobrażam, bo miałabym pełno wampirów, a ja tego ustrojstwa nie cierpię. Z resztą, to ten mod ma więcej urozmaiceń ;) No i w tym modzie jest coś takiego, że można wyeksportować do pliku ustawienia, żeby nie musieć grzebać w opcjach moda przy każdym zapisie. No i ja mam od iluś wersji tego moda ten sam plik z konfiguracją i ładuję go każdemu zapisowi. Przy najnowszym NRaas SP, Twallan trochę zmienił układ opcji i po użyciu starego pliku konfiguracyjnego w Appaloosa Plains, zepsułam niechcący ten zapis. Strasznie się dziwiłam, dlaczego nagle ludzie w mieście przestali się rozmnażać i mam coraz mniej ich w mieście... a po prostu NRaas SP źle działał. Na szczęście NRaas Porter pomógł mi przenieść rodzinę z AP do nowej wersji miasta, na razie jest dobrze. Trochę się teraz boję, co będzie w moich dwóch pozostałych zapisach. Jeśli też są popsute, to będzie to ich koniec... Koniec Bardów i Ćwirów, będę musiała zacząć od nowa. Już kilka razy przenosiłam te rodziny do nowych wersji ich miast, ale teraz drzewa genealogiczne są zbyt duże, i nawet Porter nie jest w stanie przenieść tylu ludzi! Nie wyobrażam sobie Bridgeport bez grobów Anastazji i Jasona na cmentarzu...

Pinezka
16.11.2011, 17:59
Grr, gra zaczęła mi się "mrozić" w AP.. Miałam tak przy instalacji Pokoleń, ale później zaczęłam grać znów w BP i było płynnie. Musiałam zmienić zapis, żeby uniknąć przycinek, ale one pewnie wrócą. Nie ma na to metody? Chodzi o to, że gra staje, kryształki się kręcą etc.

anie_1981
16.11.2011, 20:29
Ja mam takie przycinki od instalacji Pokoleń, nie ma na to rady. To jest między innymi spowodowane wadliwym routingiem w miastach... Nie umiem tego wytłumaczyć, po prostu Simy blokują się w mieście w różnych miejscach, przez co grze zabiera dużo czasu wykombinowanie, jak przetransportować Sima z punktu A do B, skoro po drodze są niewidzialne przeszkody. Można pobierać z mts poprawki do miast i instalować je swoim miastom, to zmniejsza częstotliwość przycinek i troszkę przyśpiesza ładowanie się tekstur, ale problemu całkiem nie da się wyeliminować. Najlepiej jest w Bridgeport, trochę lepiej w Sunset Valley, najgorzej w Appaloosa Plains, z innych miast nie korzystam, więc nie powiem jak sprawa tam wygląda.

Aurius
16.11.2011, 22:42
ale lip ;/ już nawet sterowniki nowe wgrałam do karty, ustawienia pozmniejszałam, założyłam nową rodzinę w Sunset i nadal mnie wywala ;/

anie_1981
17.11.2011, 09:17
Masz jakieś mody? Wiem, nawet ludziom bez modów wywala, ale jeśli jest jakiś wadliwy mod, to gra będzie się wywalała nawet na najlepszym kompie na świecie...

Aurius
17.11.2011, 10:47
wszystkie mody usunięte.

anie_1981
17.11.2011, 12:26
A wyczyściłeś(łaś) cache gry? Chodzi o skasowanie plików cache gry. Można to zrobić programem Dashboard z mts (najwygodniej i najbezpieczniej), lub ręcznie. Kasuje się wszystkie pliki package z documents and settings, jakie mają w nazwie słówko "cache", oraz 3 pliki z katalogu Thumbnails. Jeśli korzystasz z dodatkowych miast z GW, lub Store, to kasuje się jeszcze zawartość katalogu "WorldCaches". Pojawia się on Documents and Settings tylko wtedy, jeśli chociaż raz użyłeś(łaś) takiego dodatkowego miasta.

ultraviolence
18.11.2011, 20:46
Mam identyczny problem z grafiką, co Searle... I podobnie jak ona, jestem posiadaczką karty graficznej ATI (mój model to Radeon HD 5670). Czy ktoś wpadł już na pomysł, jak rozwiązać problem prześwitującego futerka u zwierząt?

anie_1981
18.11.2011, 21:45
Chyba nie... U mnie niektóre konie połyskują, błyszczą. Dzieje się tak z wszystkimi źrebakami i niektórymi dzikimi końmi, poza tym nie mam graficznych problemów. Jeśli sporo ludzi będzie miało to prześwitujące futerko, to będą musieli wydać jakąś łatkę. Skoro gra nadaje się na jakąś kartę grafiki, to gra ma obowiązek dobrze z nią działać, ze wszystkimi dodatkami.

Karel13
19.11.2011, 09:36
Ja nie mam problemu z prześwitującym futrem, ale zauważyłem na tym:
http://www.youtube.com/watch?v=JtZ4KSZHOwE&feature=feedu
filmiku, że oni mają ustawioną bardzo niskie wymagania graficzne i przez to sierść jest przezroczysta.

Searle
19.11.2011, 09:46
Helena - czekamy na łatkę. Może ona coś da?

Karel13 - miałam wszystko na maxa i problem z futrem nie zniknął.

ultraviolence
19.11.2011, 11:33
Dokładnie, wszystkie detale graficzne ustawione na maximum, a przezroczyste futro jak było, tak jest. Koni to nie dotyczy, bo wyświetlają się poprawnie. Searle, miejmy nadzieję, że szybko to naprawią...

Teraz mam kolejny problem :P Władowałam z powrotem do gry folder Mods, tak jak robię to zawsze, gdy przeinstalowuję grę czy wgrywam nowy dodatek. Niestety, tym razem coś poszło nie tak i wszystkie pliki typu package nie działają. Po wejściu do rodziny wyświetla się komunikat: "Niektóre z obiektów nie mogły zostać wczytane, więc zostały podmienione" - oczywiście na te maxisowe. Jak temu zaradzić? Poradnik Anie_1981 odpada, bo już z niego korzystałam...

Damian
19.11.2011, 17:59
Ja też miałem takie futro u psów i kotów włączyłem zaawansowane renderowanie grafiki i problem zniknął :)

Searle
19.11.2011, 18:47
Helena, a masz plik d3dx9_31.dll w Bin w Zwierzakach?

DamianPL - wszystkie opcje na maxa włącznie z renderowaniem.

ginsei
19.11.2011, 21:08
A próba obniżenia opcji i ponowne ich podwyższenie też nic nie daje? Bo może 'gra' zapomniała, że ma je lepiej wyświetlać...
Z drugiej strony ja nie gram na najwyższych opcjach, a futerko dobrze się wyświetla... Czyli to wina karty najprawdopodobniej... Zgłaszałyście ten problem?

anie_1981
19.11.2011, 22:02
Ja jak już wspominałam, cierpię tylko na kosmiczne zacinki... Może to się zmieni, bo planuję sobie kupić lepszą kartę grafiki. Moja jest sprawna, ale najwyraźniej już nie daje rady... Oj Simsy, Simsy z nimi źle, bez nich jeszcze gorzej... I ponad pół tysiaka pójdzie na głupią grafikę... Nie da się jednak grać jak człowiek. Przed zwierzakami było raczej znośnie. Procka mam dobrego, 4 GB RAM raczej też jest OK, grafika na pewno się przyda. RAM może wymienię za jakiś czas, bo dodać się nie dało, więc chcąc mieć więcej, muszę pozbyć się tego co mam i kupić np. 2x 4GB. A jeszcze do Simsów wracając, to wróciłam jednak do starej metody instalacji opornych dodatków Store. Metoda z konwertowaniem sims3pack'ów do formatu package, naprawianie i łączenie programem s3pe, jednak nie do końca się powiodła, gdzieś po drodze pogubiły się niektóre obiekty... I powróciłam do starej metody, czyli instalowanie samej podstawki i łaty z płyty od WP, naprawa plików dbc rigfixem i wrzucanie ich do "pełnej gry" do katalogu Mods\DCCache. Dobrze jest mieć na jednym kompie dwa systemy operacyjne ;) Ten staruszek Windows XP jeszcze się do czegoś przydaje :P No i niektóre gry nie chcą już się kulnąć na win7... Za stare są.

Beatrice
20.11.2011, 06:48
Ja mam dobry komputer z systemem Win7... na początku trochę się cięło i długo ładowało przy włączaniu, ale nie musiałam się tym długo martwic, bo w końcu znormalniało jak na XP :) problemów graficznych tez nie zauważyłam jeśli chodzi o sierść. Ale za to inne błędy się pojawiają jakby ten kot, który czasami się rozwala i zamienia w wielkiego potwora :D ale to już raczej wina gry, więc tylko czekać na łatkę ;)

ultraviolence
20.11.2011, 07:30
Nie wiem, jak to możliwe, ale problem z przezroczystymi futrami po prostu... ZNIKNĄŁ. Jedyne, co zmieniałam w ustawieniach od ostatniego włączania gry to odświeżanie na wartość domyślną. W ogóle nie łączyłam jednego z drugim, ale nie zaszkodzi spróbować, prawda? Searle, trzymam kciuki, żeby się udało :)

Z modami też sobie jakoś poradziłam. Wystarczyło wykasować plik Resource.cfg z głównego katalogu gry i śmiga, aż miło.

Tak na marginesie... Macie jakieś problemy z NRaas Master Controller? U mnie po wymuszonym wejściu do CAS, simy mają dziwny pasek na twarzy, jakby zlepek innych karnacji. Myślałam, żeby wrócić do starszej wersji z Pokoleń, ale wtedy simy cierpią na masowe barwienie brwi najróżniejszymi odcieniami fuksji i zieleni :P Też tak macie?

Beatrice
20.11.2011, 09:05
A co z oczami u Simów ? Bo w którymś temacie pisaliście, że się zmieniły i miały być dodane fotki ;)

anie_1981
20.11.2011, 09:50
Ja tak w ogóle, to bym prosiła o jakieś zdjęcia tego przezroczystego futerka, a jeśli to możliwe, to żeby też osoby z tym problemem podały nazwę swojej karty graficznej. Ja planuję po niedzieli kupić sobie kartę, tak więc jeśli ktoś ma na swojej jakieś problemy graficzne, to wolałabym raczej tej nie kupić :P