Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims 2: Zdjęcia z gry > Domy [TS2]
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 17.06.2008, 13:26   #1
asiolek
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Pierwszy domek by asiolek ;P

Po pierwsze chcę zauważyć że jest to mój pierwszy domek na forum i proszę o łagodną krytykę Domek o ilie się nie myle jest budowany na średniej parceli, jest budowany na fundamentach i składa się z porteru i dwóch pięter. Chatka jest przeznaczona dla małżeństwa. Na parterze znajduje się łazienka spory przedsionek i kuchnia połączona z jadalnią z wyjściem na ogród i do basenu, schodu z parteru prowadza na piętro gdzie wchodzi się bezpośrednio do salonu z balkonem , obok są drzwi do sypialni również z balkonem. Na drugim piętrze jest pokuj rozrywki (bilard stół do gry w karty itp.) oraz za drzwiami niewielkie biuro z dwoma biurkami. Ogród jest spory ale ciasny, jest tam oczko wodne, basen i zakątek wśród drzew gdzie można np. wypić herbatę . Domek jest testowany , mieszkają w nim moi simowie : Maria i Henry McGorty oto fotki :
BRYŁA NOCĄ

TARAS
TARAS NOCĄ
PRZEDSIONEK
ŁAZIENKA
KUCHNIA
SALON
SYPIALNIA
BALKON OD SYPIALNI
POKÓJ ROZRYWKOWY
BIÓRO
OGRÓD :
stawek nocą :
stawek za dnia :
inne ujecia ogrodu :
KĄCIK ZE STOLICZKIEM
w nocy :
za dnia:
BASEN :
RZUTY :
i na koniec zdjęcia właścicieli domu :
Henry :
i Maria
Mam nadzieję że domek się wam spodoba

Ostatnio edytowane przez asiolek : 17.06.2008 - 14:06
 

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 17.06.2008, 13:56   #2
Edytka
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Pierwszy domek by asiolek ;P

lazienka taka troche nie teges, ale sypialnia i podworko fajne 7/10

Ostatnio edytowane przez Edytka : 17.06.2008 - 13:59
 
stare 17.06.2008, 14:25   #3
avenly
 
Avatar avenly
 
Zarejestrowany: 07.11.2007
Skąd: Polska
Płeć: Kobieta
Postów: 1,206
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pierwszy domek by asiolek ;P

zdjęcia mi się ładowały 10 minut... :/
pomieszczenia za duże.
po co im dwa piece??
częsć zdjęć i tak się nie wczytała.
łazienka jest okropna
podoba mi się jedynie sypialnie, ale tylko to miejsce gdzie jest łóżko -.-
4/10
avenly jest offline  
stare 17.06.2008, 14:27   #4
haughton
 
Avatar haughton
 
Zarejestrowany: 15.09.2007
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,102
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pierwszy domek by asiolek ;P

Szkoda, że zdjęcia takie małe i dziwnie rozmieszczone, przez co niewygodnie się je ogląda, ale przeżyjemy.

Bryła - nic specjalnego, kwadratowy budynek obłożony cegłą (tynkiem?) w różnych kolorach. Niepotrzebnie pomieszałaś widokowe, współczesne okna z tymi maleńkimi posiadającymi okiennice - gryzie się to stylistycznie. Przesadziłaś też z wielkościa basenu, chociaż podoba mi się "altanka" na wodzie. Generalnie otoczenie parceli jest przyjemne dla oka, wyglądałoby jeszcze ładniej na większych zdjęciach.

Podobają mi się zestawy kolorystyczne w niektórych pomieszczeniach, np. szaro-różowa sypialnia, czy błekitno-brązowy pokój rozrywkowy.. Szkoda, że nie wszystkie meble w sypialni są utrzymane w odcieniach szarości - ciemnobrązowa szafa i stolik "odstają" od reszty.

Główne minusy jakie zauważyłem, to:

- mieszanina stylów (łazienka stylistycznie przypomina mi pseudo-wiktoriańskie wnętrza, kuchnia jest utrzymana w "wiejskim" stylu, w pokoju rozrywkowym dominują nowoczesne elementy, sypialnia trąci romantycznym nastrojem zepsutym przez ciemne meble, a salon jest urządzony wspołcześnie).

- część obiektów ustawiona jest "jak popadnie". Z uporem maniaka wieszasz na oknach telewizory, ręczniki i serduszkowe ramki, stawiasz na nich biurka, kanapy, szafki i stoliki. Bardzo brzydko to wygląda zwłaszcza, że miejsca w pomieszczeniach masz pod dostatkiem. Przez te zabiegi wnętrza wydają się pustawe. Widziałaś kiedykolwiek np. telewizor plazmowy wiszący na oknie?

- brakuje drobiazgów dekoracyjnych: obrazków, figurek, roślin, zasłonek w oknach. Dzięki nim dom wydaje się bardziej przytulny i zamieszkały.

Ogólnie jak na pierwszy dom nie jest źle. Masz smykałkę do łączenia kolorów, poćwicz trochę a na pewno cos z Ciebie będzie.

Ostatnio edytowane przez haughton : 17.06.2008 - 15:05
haughton jest offline  
stare 17.06.2008, 15:01   #5
Koornela
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Pierwszy domek by asiolek ;P

Prosez prosze powiedz mi skąd masz łóżko z sypialni??? Bardzo mi na nim zależy.
A jak już piszę to ocenię domek:
Łazienka jest niezbyt,ale reszta cool
 
stare 17.06.2008, 15:27   #6
maniakwiatek
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Pierwszy domek by asiolek ;P

BArdzo przyjemny domek, trochę małe zdjęcia. Kolory podłóg i ścian jak najbardziej do siebie pasują. W domu jest jasno. Pokoje nie są puste, a zarazem nie czuc przepychu. A, i ogród wspaniały! Oby tak dalej. No i oczywiscie znakomicie łączysz dodadki z neta i maxisowskie. Ogólna ocenka - 10/10.
 
stare 17.06.2008, 15:33   #7
Björk
Admin Emeryt
UWAGA Konto Nieczynne
 
Avatar Björk
 
Zarejestrowany: 03.11.2007
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 4,885
Reputacja: 19
Domyślnie Odp: Pierwszy domek by asiolek ;P

Asiołek, bardzo śliczny dom, uroczy ogródek, tylko łazienka mi trochę nie pasuje do całości, ale to naprawdę tylko troszeczkę...
Oby takich domków było więcej
Ocena 9/10

Edit: Szczególnie zauroczył mnie ogródek
__________________
Love Profusion
Björk jest offline  
stare 17.06.2008, 16:49   #8
Wielebny
Mod emeryt
 
Avatar Wielebny
 
Zarejestrowany: 27.03.2007
Skąd: Vatican
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,573
Reputacja: 9
Domyślnie Odp: Pierwszy domek by asiolek ;P

Jak na pierwszy dom to ładnie .
Jednak głównie co mnie drażni to bryła jest za duża , gdyby ten sam dom miał tylko jeden poziom a nie 3 wyglądał by o wiele lepiej .
Ogród bardzo ładny wygląda naturalnie i realistycznie jedynie ten duży basen który psuje efekt .
W wnętrzu jest bardzo duże pomieszanie stylów prawie każde pomieszczenie jest robione w innym stylu .
Końcowa ocena to 6\10
Rady
-Mniejsza bryła
-Nie mieszaj stylów
Wielebny jest offline  
stare 17.06.2008, 22:06   #9
asiolek
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Pierwszy domek by asiolek ;P

To nie jest tak źle jak się spodziewałam co do pytania - Koornela - to łóżko mam z Holy Simoly a dokładniej z tąd http://www.holysimoly.com/index.cfm?...pagestartrow=5
dzięki za wszystkie rady i komentarze juz pracuję nad nowym domkiem - dużo mniejszym i (tak mi się zdaje) utrzymanym jednolitym stylu a zdjęcia nie wiem czemu tak krzywo się wstawiają:/ nie jestem dobra w tym całym linkowaniu zdjęć
 
stare 18.06.2008, 12:07   #10
Fiorella
 
Avatar Fiorella
 
Zarejestrowany: 18.04.2008
Skąd: W simowie
Płeć: Kobieta
Postów: 643
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Pierwszy domek by asiolek ;P

Przyjemny domek. Jedyne co mi się nie podoba to meble w łazience, podłoga w kuchni i biurka w gabinecie. Śliczny ogród. Ocena: 8/10
Fiorella jest offline  
Zamknięty Temat


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 13:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023