Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims Fotostory
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 10.08.2010, 22:19   #11
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: W krzywym zwierciadle

Dostałaś tyle (!!!) komentarzy, to może jeszcze dorzucę moje skromne (jak zawsze) zdanie.
Przeczytałam kilka zdań na początku i wysnułam wniosek: nie przykładasz się do tekstu. Zdjęcia obrobione na picuś glancuś, aczkolwiek to słowo pisane jest istotą dzieł tutaj prezentowanych ;p Masz problemy z przecinkami, zjadasz ogonki, powtórzenia...
Cytat:
Po kilku nie udanych castingach, dostała angaż w sesji do jednego z lepszych magazynów o modzie.
Nieudanych; Hm, jakbym czytała gazetę.
Cytat:
Mój fotograf zrobi Ci próbną sesje w studio.
To nie jest list, nie stosuj zwrotów grzecznościowych. "Ci", "was", "tobie" itd. z małej litery.
Cytat:
Zdjęcia wyszły świetnie, wszyscy w redakcji byli zachwyceni, urodą modelki.
Mam uczulenie na bezmyślne stawianie przecinków...
Cytat:
Napisał pensivelane
Wiecie, nie lubię kiedy ktoś pisze "to moje pierwsze opowiadanie", bo wydaje mi się równoznaczne z "mam prawo robić błędy, a wy nie możecie mi ich wytykać, bo się dopiero uczę". Może źle to rozumiem, ale to irytujące
Też to tak rozumiem. Ale takim "uczącym się" nie można popuszczać i tak i tak.

Nie podoba mi się. Wiesz, co masz poprawić, więc dostosuj się do rad czytelniczek.
Jedyne moje własne sugestie, to uczyć się zasad interpunkcji i przykładać się. Przed wstawieniem na forum przeczytaj jeszcze raz odcinek, przemyśl go, najlepiej dzień później. Zaraz po postawieniu "ostatniej kropki" nie radzę się za to zabierać, bo nie będziesz w stanie wyłapać wszystkich błędów.
To tak ode mnie, z własnego doświadczenia

Liczbowo ocena za odcinek (prolog?) wyniosłaby około 5/10.

Ostatnio edytowane przez Liv : 10.08.2010 - 22:21
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 11.08.2010, 11:08   #12
lady-angel
 
Avatar lady-angel
 
Zarejestrowany: 28.05.2009
Płeć: Kobieta
Postów: 56
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: W krzywym zwierciadle

Dziękuje za rady Wiem, że trochę okroiłam wstęp ale chyba taki nawyk został mi po grach na forum ( np lost ).
A więc umieszczam dalszą część, nie jest tego dużo, ale powoli się rozkręcam
Miłego czytania


Minęły dwa tygodnie. Przez ten czas Alice poświęcała się ćwiczeniach na siłowni za rogiem. Było już widać wyniki, schudła 4 kilo. Była z siebie dumna. Dostawała kolejne zlecenia, w końcu wszystko zaczęło się układać po jej myśli. Po południu spotkała się z przyjaciółką. Mary była początkującą makijażystką. Już w liceum malowała wszystkie koleżanki w klasie. Jej rodzice mieli małą restauracje, w której dziewczyny uwielbiały przesiadywać i wymyślać co rusz to nowe pomysły na spędzenie dnia. Była zawsze pozytywnie nastawiona do świata. Nie dało się przy niej nudzić.
Dzisiaj wieczorem miał się odbyć bankiet w posiadłości Dolores. Alice za zarobione pieniądze kupiła suknie w kolorze beżu, idealnie podkreślającą jej smukłą sylwetkę.
Mary przyszła przed imprezą, żeby ją umalować.
- Wszyscy zamówią z wrażenia jak Cię zobaczą- powiedziała przyjaciółka kończąc makijaż.
- Mam nadzieje, wydałam prawie całą pensję na tą sukienkę- W myślach ciągle zadawała sobie pytanie czy Rewards zauważy, że straciła trochę na wadze.
- Zwróci Ci się, jak dostaniesz okładkę w „Simmoda”. Gotowe ! możesz już iść – Mary była zadowolona z efektu.
- Dziękuję kochana, mam u Ciebie dług, uciekam, pa – uśmiechnęła się i wyszła.
Na ulicy złapała taksówkę i udała się na bankiet. Przez całą drogę miała zaciśnięty żołądek, bała się tego jak wypadnie. Dom Dolores był piękny, wyglądał jak mały pałac. Przed posiadłością stała wielka fontanna, wokół, której stały zaparkowane drogie samochody. Gdy Alice weszła do środka zaniemówiła z wrażenia. Przed nią rozciągał się długi w hol, w którym można było podziwiać najróżniejsze dzieła sztuki nowoczesnej. Widać, że kobieta dbała o każdy najmniejszy szczegół. Dziewczyna przeszła do salonu gdzie w powietrzu mieszały się perfumy kobiet i zapach wyszukanych potraw. Wszyscy byli wystrojeni w suknie i garnitury znanych projektantów .Robiło to na początkującej modelce wielkie wrażenie, nigdy nie była na podobnej imprezie. Nagle ktoś złapał dziewczynę za rękę.
-Deneres, prawda? Chodź rozgość się, napijesz się czegoś ?- spytał fotograf, który robił próbną sesję.- ah, zapomniałem się przedstawić jestem Figo – Zaprowadził Alice do baru i zamówił jej kieliszek szampana.
- Trzymaj, napij się, widzę, że jesteś strasznie spięta. Dolores zaraz do Ciebie podejdzie jak skończy rozmawiać z gośćmi. – powiedział i zniknął gdzieś w tłumie.
Dziewczyna popijając szampana obserwowała ludzi. Wszyscy byli młodzi i piękni.
- Pewnie jesteś nowa co ? – spytał się barman
- Tak- odpowiedziała speszona
- Widać, ale przyzwyczaisz się. Pani Rewards robi takie imprezy co tydzień, nie przyjmuje odmowy więc zapamiętaj to- powiedział.
Nie mogła uwierzyć, że jest tu teraz. Alkohol powoli zaczął mieszać jej w głowie, z resztą nic dziwnego, ze stresu nic nie zjadła. Wszystko stało się jeszcze bardziej fascynujące. Światło z kryształowych żyrandoli rozbijało się na całe spektrum kolorów, ozdabiając błyszczące suknie kobiet. Nagle ktoś przerwał jej tą zadumę.
Przed Alice stała rudowłosa dziewczyna.
- Dolores chce z Tobą porozmawiać- odwróciła się i poszła w stronę stołu z przekąskami .
Dziewczyna odstawiła kieliszek i udała się do redaktorki.



-No nareszcie- powiedziała mierząc całą sylwetkę młodej modelki – Widzę, że zastosowałaś się do tego co powiedziałam, wiec jutro z rana przygotuj się na sesje zdjęciową do mojego magazynu. Oczywiście nie myśl sobie, że dostaniesz okładkę, Figo Ci wszystko wytłumaczy- Alice nie zdążyła nic powiedzieć, Dolores poszła dalej rozmawiać z gośćmi.
Atmosfera w salonie się rozluźniła, ludzie zaczęli tańczyć przy sprzęcie muzycznym.
Czarnowłosa stała pod ścianą bacznie obserwując bawiących się gości. Spojrzała na zegarek, była już 2 w nocy, a rano czekała ją sesja. Wyszła z posiadłości i wróciła do domu.
Wstała wcześnie rano. Bez śniadania ruszyła pobiegać przed sesją. Gdy skończyła, wzięła szybki prysznic i poszła do studio. Tam czekał na nią już Figo.
-Wspaniale wyglądasz! Przygotowałem Ci strój, idź szybko się przebrać, a styliści zajmą się twoim wyglądem.- powiedział po czym wrócił do ustawiania aparatu.
Deneres przebrała się w krótką białą sukienkę. Wyglądała w niej jak wróżka z bajki. Co chwilę ktoś do niej podchodził i coś poprawiał w jej wyglądzie. Przygotowania trwały w nieskończoność. Nieustanne burczenie w brzuchu nie dawało dziewczynie spokoju, ale w końcu zaproszono ją przed obiektyw.
- Stań na środku i pokaż coś ciekawego – Powiedział Figo.
Alice wiedziała, że musi wypaść świetnie. Z każdą pozą wyglądała coraz lepiej, wzrokiem uwodziła aparat dlatego też sesja trwała bardzo krótko, z resztą miało to być tylko jedno zdjęcie w magazynie.



-Mamy to, świetnie wyszło – zachwycił się fotograf.
Dziewczyna czuła się świetnie, jej pewność siebie wzrosła do maksimum. Gdy się przebrała na zewnątrz studio czekał na nią Mark.
-Muszę z Tobą porozmawiać – miał poważną minę, jak by coś się stało.
-O co chodzi? – spytała
-Nie wiem jak to powiedzieć, ukrywam to w sobie od bardzo dawna... Alice...- widać było, że coś go dusi
-No powiedz co się stało ? – brnęła zaciekawiona
-Alice... ja Cię kocham – wydusił z siebie Mark.
Dziewczyna stała zamurowana, nie wiedziała co powiedzieć. Przyjaźniła się z nim od dawna, wiedziała, że coś jest między nimi ale nie przypuszczała, że z jego strony to zaszło tak daleko.
-Wiem, że jesteś zdziwiona, ale chcę być z tobą bo jesteś najcudowniejszą kobietą jaką kiedykolwiek spotkałem – dalej brnął
-Mark, nie możemy... to znaczy, ja nie mogę, dopiero co zaczęła się rozwijać moja kariera, to jest moja jedyna szansa. Nie mogę jej zmarnować – powiedziała spokojnie.
-Czy nasz związek przeszkadzał by w tym ? – spytał
-Tak, przykro mi.
Widziała jego smutek na twarzy. Lubiła go, bardzo ale ważniejsze było dla niej spełnić swoje marzenia. Przecież nie dała by rady pracować nad sobą i związkiem z Markiem. Odwróciła się i poszła przed siebie. Chłopaka znała od liceum, chodzili razem na do jednej klasy. Od razu się polubili, jednak ze strony Alice było to czysto przyjacielskie. Nigdy nie przypuszczała, że Mark się w niej zakocha. Traktowała go jak brata, zawsze doradzał jej w sprawach sercowych i dbał o to by nikt nie zrobił jej krzywdy. Gdy jakiś facet złamał jej serce zawsze był blisko. Nie wiedziała czy odtrącając jego uczucia postąpiła dobrze. Kłóciła się w myślach, mogła to inaczej powiedzieć, tak żeby go nie zranić. Zaszła do sklepu i kupiła całą reklamówkę słodkości. Ciągle miała przed oczami jego smutne oczy pełne łez. W domu zaczęła wszystko jeść bez opamiętania. Co chwile otwierała nowe opakowanie. Słodki smak czekolady rozpływał się na jej podniebienu. Z każdym kawałkiem czuła się lepiej. Miała strasznie wyrzuty sumienia, wiedziała, że już ich przyjaźń jest stracona. Jednak zagłuszała te myśli, pochłaniając kolejne tabliczki. Gdy zobaczyła puste opakowania przed sobą, euforia minęła. Jej ciało stało się ociężałe.
- Co ja robię ? nie mogę przez to zniszczyć swojej szansy – wstała, i szybkim krokiem udała się do łazienki.
Spojrzała w lustro, w którym zobaczyła jak jej sylwetka robi się coraz większa. Przestraszona stanęła na wagę. Cyferki w jej oczach zmieniały się szybko na coraz większe. Bez zastanowienia klęknęła przed muszlą - muszę to z siebie wyrzucić – powiedziała po czym wsadziła dwa palce do gardła. Było ciężko, za pierwszym razem się nie udało. Jednak gdy zwymiotowała poczuła ulgę. Wróciła do poprzedniego stanu. Jej ciało stało się znowu lekkie. Odchyliła głowę i przez chwilę patrzyła w sufit, zadają sobie pytanie czy dobrze zrobiła. Gdy stanęła ponownie przed lustrem nie musiała szukać już odpowiedzi.

__________________

One Tree Hill !!!

Ostatnio edytowane przez lady-angel : 11.08.2010 - 11:36
lady-angel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 11.08.2010, 11:32   #13
.mirror
 
Avatar .mirror
 
Zarejestrowany: 01.06.2010
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 376
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: W krzywym zwierciadle

1: Nie tyje i chudnie się w ciągu minuty, bez przesady. To samo z sesją, to nie jest tak, że to chop siup i tyle. Widać, że się nie znasz na tym, o czym piszesz.
2: 'Mary przyszła przed imprezą, żeby ją umalować dziewczynę' - albo ją, albo dziewczynę.
3: Śmierdzi mi tu udawanymi uczuciami. To wyznanie miłości było tak sztuczne, że myślałam, że wybuchnę śmiechem.
4: Piszesz strasznie ciężko. Jakbyś pisała na siłę.

Moja rada: najpierw obejrzyj 'Diabeł ubiera się u Prady' - film o modzie, chociaż nie do końca. Ale można się czegoś o modzie nauczyć.
I pisz wtedy, kieyd masz natchnienie, bo czuję, że piszesz tylko po to by pisać.
__________________
.mirror jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 11.08.2010, 11:37   #14
Kamis
 
Avatar Kamis
 
Zarejestrowany: 28.03.2010
Skąd: Polska ^^
Płeć: Kobieta
Postów: 1,019
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: W krzywym zwierciadle

Cytat:
Mary przyszła przed imprezą, żeby ją umalować dziewczynę.
Khe?

Dla mnie akcja za szybko się dzieje... Prawie nic nie zrozumiałam. Dziwnie wyglądało to 'wyznanie miłości'...
Nie podoba mi się Twoje FS, ale będę czytać dalej...

@EDIT: Dopiero teraz zobaczyłam post zwei. Wszystko powiedziała na temat Twoje FS...
__________________
Simy by Kamis [new 15.04.2011]

Życie pisze swój scenariusz, nieważne jakie były plany.
Kamis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 11.08.2010, 11:40   #15
lady-angel
 
Avatar lady-angel
 
Zarejestrowany: 28.05.2009
Płeć: Kobieta
Postów: 56
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: W krzywym zwierciadle

Nie zgodzę się z tobą co do sesji.
Zajmowałam się jakiś czas modelingiem i wiem jak wygląda prawdziwa sesja, jest masa przygotowań, a samo robienie zdjęć zależy od tego czego dokładnie potrzebujemy. Dla mojej bohaterki miało to być tylko jedno zdjęcie do magazynu.
__________________

One Tree Hill !!!
lady-angel jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 11.08.2010, 11:50   #16
Gold_Chocolate
 
Avatar Gold_Chocolate
 
Zarejestrowany: 05.05.2009
Skąd: Najmilsze miasto.
Wiek: 26
Płeć: Kobieta
Postów: 633
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: W krzywym zwierciadle

Ehh. Na początku tego odcinka było nawet ok. Ale potem było coraz , gorzej i gorzej , a kilka ostatnich zdań to porażka.Mi coś czyta się albo "lekko" albo "cięzko" i to właśnie czytało mi się bardzo ciężko. Wyłapałam kilka błędów (głównie przecinki). Pisz dalej ale przeczytaj całość tak jakbyś czytała nie swoje FS. Może to pomoże , zdjęcia były nawet spoko
__________________
Gold_Chocolate jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 11.08.2010, 11:58   #17
Panna Lu
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: W krzywym zwierciadle

No, dłużej jest, chociaż trochę. I dobrze. :3

Cytat:
Przez ten czas Alice poświęcała się ćwiczeniach na siłowni za rogiem.
Ćwiczeniom.
Cytat:
Alice za zarobione pieniądze kupiła suknie w kolorze beżu, idealnie podkreślającą jej smukłą sylwetkę.
Suknię.
Cytat:
- Wszyscy zamówią z wrażenia jak Cię zobaczą
Zamawia to się pizzę. Powinno być "zaniemówią".
Cytat:
- Mam nadzieje, wydałam prawie całą pensję na tą sukienkę
Nadzieję. I moim zdaniem powinno być "tę sukienkę".
Cytat:
- Zwróci Ci się, jak dostaniesz okładkę w „Simmoda”.
Od biedy można by i "Simmodzie" powiedzieć.
Cytat:
Przed nią rozciągał się długi w hol, w którym można było podziwiać najróżniejsze dzieła sztuki nowoczesnej.
Bez "w" przed "hol".
Cytat:
ah, zapomniałem się przedstawić jestem Figo
W języku polskim funkcjonuje "ach". Nie "ah".
Cytat:
Pani Rewards robi takie imprezy co tydzień, nie przyjmuje odmowy więc zapamiętaj to- powiedział.
Nie przyjmuje odmowy. W tym zdaniu brzmi to tak, jakby nie zgadzała się na to, że ktoś zabranie jej te bankiety organizować.
Cytat:
Nagle ktoś przerwał jej tą zadumę.
Znowu "tą". Moim zdaniem poprawniej brzmi "tę", gdy wyraz kończy się na "ę".
Cytat:
-No nareszcie- powiedziała mierząc całą sylwetkę młodej modelki
Wzięła miarkę i zaczęła nią okręcać Alice? Po mierzyć trzeba by wstawić "wzrokiem", "spojrzeniem", czy coś w tym rodzaju.
Cytat:
Widzę, że zastosowałaś się do tego co powiedziałam, wiec jutro z rana przygotuj się na sesje zdjęciową do mojego magazynu.
Więc.
Cytat:
dlatego też sesja trwała bardzo krótko, z resztą miało to być tylko jedno zdjęcie w magazynie.
Zresztą.
Cytat:
-Muszę z Tobą porozmawiać – miał poważną minę, jak by coś się stało.
Jakby.
Cytat:
-Alice... ja Cię kocham – wydusił z siebie Mark.
"Cię" z małej, to nie list.
Cytat:
-Czy nasz związek przeszkadzał by w tym ? – spytał
Przeszkadzałby.
Cytat:
Przecież nie dała by rady pracować nad sobą i związkiem z Markiem.
Dałaby - "by" z czasownikami w formie osobowej piszemy razem.

Jaka ta Alice jest głupia - że niby utyła przeokropnie od kilku tabliczek czekolady? o,o

Hm... jest chyba lepiej niż było, ale dalej bynajmniej nie zachwyca. Popieram - czytaj to, co piszesz, myśl nad każdym zdaniem. I jeszcze coś ode mnie - nie stawiaj spacji przed pytajnikami i wykrzyknikami.

I powodzenia w dalszym pisaniu. :3
  Odpowiedź z Cytatem
stare 11.08.2010, 23:12   #18
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: W krzywym zwierciadle

Cytat:
- Wszyscy zamówią z wrażenia, jak Cię zobaczą
Co zamówią? Colę?
Poza tym, czy Ty wgl czytałaś mój komentarz?!
Cytat:
Napisał tak, ja
To nie jest list, nie stosuj zwrotów grzecznościowych. "Ci", "was", "tobie" itd. z małej litery.
Cytat:
. Gotowe ! możesz już iść
CO TO MA BYĆ?
Cytat:
Przed posiadłością stała wielka fontanna, wokół, której stały zaparkowane drogie samochody.
Cytat:
Napisał ZNOWU ja
Mam uczulenie na bezmyślne stawianie przecinków...
Cytat:
Przed nią rozciągał się długi w hol, w którym można było podziwiać najróżniejsze dzieła sztuki nowoczesnej.
A nie współczesnej?
Cytat:
Bez śniadania ruszyła pobiegać przed sesją.
Czy tylko ja tak mam, że po kilkunastu godzinach bez jedzenia nie mam na nic siły?
Cytat:
Dziewczyna czuła się świetnie, jej pewność siebie wzrosła do maksimum. Gdy się przebrała na zewnątrz studio czekał na nią Mark.
-Muszę z Tobą porozmawiać – miał poważną minę, jak by coś się stało.
-O co chodzi? – spytała
-Nie wiem jak to powiedzieć, ukrywam to w sobie od bardzo dawna... Alice...- widać było, że coś go dusi
-No powiedz co się stało ? – brnęła zaciekawiona
-Alice... ja Cię kocham – wydusił z siebie Mark.
Sztywno, za szybko. Zero emocji.
+ podpisuję się rękami, nogami a nawet i włosami (!!!) pod postem zwei - świetnie to ujęła.
Zgadzam się, Alice jest taka jakaś... nieinteligentna. A myślałam, że do liceum nie idą "puste laleczki".
Nie ma poprawy. Ilość tekstu wzrosła wprost proporcjonalnie do akcji. Dalej robisz te same błędy. Jeśli w dalszym ciągu nie będziesz się przykładać wątpię, że cokolwiek będzie z tego FS.
3/10
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.08.2010, 13:02   #19
_natalia_
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: W krzywym zwierciadle

Zdziwiło mnie to najbardziej że w kilka sekund można przytyć i schudnąć jest to nierealne.Będę czekała na kolejna cześć... I życzę Ci abyś co raz lepiej pisała.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 12.08.2010, 14:07   #20
.mirror
 
Avatar .mirror
 
Zarejestrowany: 01.06.2010
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 376
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: W krzywym zwierciadle

Cytat:
Napisał lady-angel Zobacz post
Nie zgodzę się z tobą co do sesji.
Zajmowałam się jakiś czas modelingiem i wiem jak wygląda prawdziwa sesja, jest masa przygotowań, a samo robienie zdjęć zależy od tego czego dokładnie potrzebujemy. Dla mojej bohaterki miało to być tylko jedno zdjęcie do magazynu.
To wykaż ten profesjonalizm. Sama wiem, że robi się trochę zdjęć i spośród nich wybiera się to najlepsze. Sesja zdjęciowa, podczas której robi się tylko jedno zdjęcie nie powinna nazywać się sesją zdjęciową.
Skoro pracowałaś w branży modelingu to pokaż, że wiesz o czym piszesz, bo to, co tu pokazałaś to kompletna amatorszczyzna. Sama nie pracowałam nigdzie, ani nie interesuję się modą, ale takie rzeczy powinno się wiedzieć, jeśli się o tym pisze.
__________________
.mirror jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:22.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023