Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims 2: Zdjęcia z gry > Archiwum [TS2]
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 10.10.2007, 09:26   #1
Irbis
 
Avatar Irbis
 
Zarejestrowany: 09.08.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 856
Reputacja: 14
Domyślnie Załom Rzeczny 104 - modernizacja by Irbis

Uwaga: tekst jest integralną częścią prezentacji, więc proszę o uważne przeczytanie go!

--------------------------------

Jedna z mieszkanek Kwitnącego Wzgórza – Alicja Kalarepka, postanowiła zamieszkać w maxisowym domku. Uznała, że nie jest zbyt drogi i na pewno podstawowe meble w nim są, więc nie warto budować od podstaw. Chwilę po tym ja wprowadziła się do niego, bardzo pożałowała swojej decyzji. Wygląd zewnętrzny domu nie był tak zły, w porównaniu z tym co zastała we wnętrzach. A było w nich ciemno i nieprzyjemnie.









Alicja postanowiła jednak zostać tam, ponieważ sama bryła domu przypadła jej do gustu. Uznała, że po kilku poprawkach dom spełni jej oczekiwania i nabierze nowego, całkiem innego charakteru. Zaczęła więc sumiennie zbierać pieniądze na remont.

Remont przebiegł pomyślnie. Na parterze Alicja zarządziła wydzielenie łazienki, oraz oddzielenie kuchni od salonu. Na piętrze została wydzielona kolejna sypialnia, a kształt łazienki uległ delikatnej zmianie.
Wszystkie stare tapety zostały usunięte i zastąpione nowymi, pasującymi do gustu właścicielki.
Całkowicie nowego charakteru nabrał ogród. Stare ogrodzenie zostało wyburzone, a nowe postawione w zupełnie inny sposób. Taras z tyłu domu został znacznie powiększony, a schody prowadzące z tarasu na podwórko zyskały inny bieg.
Oczywiście cała elewacja domu została zmieniona.


Dla łatwiejszego porównania stanu domu przed remontem i po remoncie, najpierw przedstawiam dom w rzutach:

Parter:



Piętro:



Po remoncie, Alicja adoptowała dziecko i teraz oboje zapraszają do obejrzenia domu. Oczywiście nie mogłam nie skorzystać z tej okazji.



Po prawej stronie od wejścia znajduje się mała szafka, na której zawsze można położyć listy czy gazetę. Towarzyszy jej wiszące lustro, oraz wieszak, który chętnie opiekuje się odzieżą wierzchnią nie tylko mieszkańców domu, ale również ich gości.



Po lewej stronie jest salon. Od razu widać, że właścicielka domu uwielbia kwiaty i książki. Prostota to główna cecha tych wnętrz. Salon jest ciepły i przytulny, nie tylko poprzez kwiaty. Ciepła dodają mu również kwieciste kanapy i fotele, oraz półki z jasnego drewna. Drewniana podłoga wydaje się tak ciepła, że można by po niej chodzić boso. Całości dopełniają kwieciste firany. Wszystko razem sprawia, że ma się ochotę zostać tam na dłużej.















Pora obejrzeć kolejne pomieszczenie – kuchnię. Na szczęście po wejściu do niej znika żal wywołany opuszczeniem salonu. Kuchenne meble są w kolorze miodu gryczanego, zaś smugi na blacie mają kolor miodu lipowego. Ciepło tych barw chłodzi błękit ścian.
Kuchenne sprzęty przypominają, że jesteśmy na wsi. Przy oknie stoi nieduży stolik z trzema krzesłami – więcej nie potrzeba.









Łazienka również jest skromna. Stąpam po białych płytkach. Płytki ścienne, również białe, zostały ułożone jedynie do połowy wysokości ścian. Górna ich część została pokryta zieloną farbą, odcieniem przypominającą tę z salonu. Czerwone kwiaty zdobią łazienkowe meble tak, że nawet tutaj robi się przytulnie.
Z uwagi na małą powierzchnię, najlepiej widać ją w rzucie.





Łazienka była ostatnim na parterze pomieszczeniem. Przyszła więc kolej na pomieszczenia znajdujące się na piętrze.
Korytarzyk utrzymany jest w tej samej kolorystyce co salon. Poza kolorystyką, udało się również utrzymać ciepło i przytulność. Po prawej stronie od schodów jest maleńki kącik z kwiatami. Na ścianie znajduje się wieszak na odzież wierzchnią, gdyby ktoś zechciał w chłodne dni wychodzić na taras.



Po lewej stronie od schodów znajduje się półeczka z telefonem, a obok niej kwiecisty fotel. To zapewne na wypadek długich rozmów z przyjaciółmi.
Dalej, przy ścianie oddzielającej drzwi sypialni chłopca od drzwi łazienkowych stoi akwarium, a w nim pływają kolorowe rybki, jakby zadowolone z miejsca, w którym przyszło im żyć.



Pierwszym pomieszczeniem na piętrze, które obejrzę, jest łazienka. Łączy ona w sobie dwa kolory: biel i róż. Dopełnieniem ich jest zieleń kwiatów wiszących na ścianach.





Pora na najbardziej osobiste pomieszczenia: sypialnie. Od łazienki bliżej jest do sypialni Janka, więc idę najpierw tam. W pokoiku dominuje mocny niebieski kolor. Widać, że chłopiec lubi żołnierzyki, a mama nie szczędzi na nie pieniędzy. Meble i niektóre dekoracje przywołują na myśl morskie wyprawy. Pokój idealny dla dziecka.











Ostatnim pomieszczeniem w domu jest sypialnia Alicji. Połączenie jasnych ścian z ciemnymi meblami wywołuje uczucie spokoju. Kwiaty ocieplają cały pokój, zaś czerwone róże przywołują wspomnienie o dawnej Alicji, o której tylko ona sama nie może i nie chce zapomnieć.







Po obejrzeniu wszystkich pomieszczeń można przejść do ogrodu. Korzystając z pobytu na piętrze, przechodzę tam przez taras. Patrząc z niego w dół widać staw, w oddali kołyszą się drzewa.
Zejście krętymi schodkami, umieszczonymi pośród gałęzi drzew należy do doświadczeń niezwykle przyjemnych.





Wystarczy zatrzymać się przy schodach i spojrzeć przed siebie, a można nacieszyć oczy widokiem mnóstwa kolorowych kwiatów.





Dalsza część podwórka również udekorowana jest kwiatami.



Nie zabrakło ich także przed domem. Kiedy dobrze im się przyjrzeć, zdają się zapraszać przechodniów do odwiedzenia tego domu, wejścia do niego choćby na chwilę.







Widok ogólny domu:







--------------------------------

Jedynymi dodatkami z internetu są: żaluzje, firanki, przeźroczysty podjazd, wieszak umieszczony na piętrze oraz schody. Wszystko pochodzi z modTheSims2.
Re - kolor pościeli wykonałam samodzielnie.

--------------------------------

Zobacz też inne moje domy: Ulicę Słuszną 135, dom rodziny Macierzanka oraz dom rodziny Daktylek. Linków szukaj w moim podpisie.

--------------------------------

Wszelkie prawa zastrzeżone. Jestem wykonawcą domu i autorką prezentacji. Zabraniam kopiowania zdjęć i tekstu.

--------------------------------

Pragnę zaznaczyć, iż wszelkie pomysły na ustawianie wszelkich obiektów są moje własne, znikąd nie zaczerpnięte. Zawdzięczam je swojemu zamiłowaniu do budowania i meblowania simowych domków, oraz zabawie z kodami. Jeśli ktoś ma ochotę na wykorzystanie moich pomysłów w swoich budowlach, nie mam nic przeciwko temu. Zabraniam jednak przypisywania sobie ich autorstwa, a tym samym odbierania go mi. Proszę pamiętać, że wykorzystanie cudzego pomysłu, a nie podanie jego autora, to sugerowanie, że jest on nasz własny.
Mam świadomość, że niektóre sposoby niestandardowego ustawiania przedmiotów za pomocą kodów, mogą znajdować się na różnych stronach internetowych. Ja jednak z niczego takiego nie korzystałam. Pomysły te powstawały bowiem w czasach, kiedy nie posiadałam dostępu do internetu.
Wiem też, że wiele z nich pojawia się tu pierwszy raz, więc stąd ta informacja. Proszę nie odbierać mnie źle. Zwyczajnie strzegę tego co moje, taki odruch bezwarunkowy


--------------------------------

Zapraszam do wyrażania swoich opinii Irbis


--------------------------------

__________________
OJSG: Życie simów według Irbis *** Trzeci dom Patrycji i Antoniego. *** Życie rodziny Wichura: Część 22

Ostatnio edytowane przez Irbis : 14.05.2008 - 11:06 Powód: reklamuję swoje budowle :P
Irbis jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 10.10.2007, 15:17   #2
miracle
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Załom Rzeczny 104 - modernizacja by Irbis

Hmm... Całkiem nieźle Ci wyszedł. Szkoda, że nie dałaś tak mało dodatków z neta, ale i tak Ci bardzo ładnie wyszło.
Podoba mi się. A ogród - poprostu bajka.
Pozdrawiam. :*
 
stare 10.10.2007, 15:27   #3
simonek
 
Avatar simonek
 
Zarejestrowany: 16.08.2007
Wiek: 30
Płeć: Mężczyzna
Postów: 289
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Załom Rzeczny 104 - modernizacja by Irbis

jedyne co mi sie podoba to klimat kuchni
i jej kolorystyka
simonek jest offline  
stare 10.10.2007, 17:14   #4
Samantha
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Załom Rzeczny 104 - modernizacja by Irbis

Bardzo mi się podoba! Skromny ale przytulny! Kwiaty pieknie ozdabiają! Masz ode mnie 9/10 pkt.
 
stare 10.10.2007, 18:59   #5
marlenam
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Załom Rzeczny 104 - modernizacja by Irbis

Bardzo mi się podoba! Może dlatego, że tak mało dodatków z neta, bo sama ich nie używam ( mam za slabego kompa ). Wszystko jest zgarane, nie wiedziałam, że można tak ładnie urządzić ten domek Kuchnia mi się bardzo podoba! Mało kto teraz takie robi, a ona ma to coś w sobie, że chcialoby się pojechać na wieś Daję 9/10. Jeden punkt w dół za to, że ciut jak dla mnie przesadziłaś z książkami i kwiatami, ale to nie zmienia faktu, że jest cudny
 
stare 10.10.2007, 19:46   #6
juice
 
Avatar juice
 
Zarejestrowany: 03.04.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 752
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: Załom Rzeczny 104 - modernizacja by Irbis

No,no,no... Fajnie Ci wyszedł ale wole inny styl domków np. rodziny Daktylek.
9/10
juice jest offline  
stare 11.10.2007, 11:33   #7
mysza95
 
Avatar mysza95
 
Zarejestrowany: 27.07.2007
Skąd: Łódź
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 114
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Załom Rzeczny 104 - modernizacja by Irbis

Wsystko bardzo mi się podoba i cieszę się, że są takie osoby na forum które budują domy z niewielką ilością dodatków z neta!!!10/10
__________________
"It was an April morning when they told us we should go
As I turn to you, you smiled at me
How could we say no?"
mysza95 jest offline  
stare 11.10.2007, 14:24   #8
Castaway
 
Avatar Castaway
 
Zarejestrowany: 02.05.2007
Skąd: Nibylandia
Płeć: Kobieta
Postów: 594
Reputacja: 18
Smile Odp: Załom Rzeczny 104 - modernizacja by Irbis

Hej Fajny domek Najbardziej podoba mi sie to że w tym domku przeważają dodatki maxisowe To sztuka zrobić domek z maxisowych mebli 10/10

Skąd masz tą huśtawkę???Z jakiego dodatku pochodzi ??? Z góry dzięki
__________________

Sakebi.~
Castaway jest offline  
stare 11.10.2007, 14:40   #9
Irbis
 
Avatar Irbis
 
Zarejestrowany: 09.08.2007
Płeć: Kobieta
Postów: 856
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: Załom Rzeczny 104 - modernizacja by Irbis

Cytat:
Napisał mysza95
... że są takie osoby na forum które budują domy z niewielką ilością dodatków z neta!!!
W moich domkach praktycznie nie ma dodatków z internetu. Jest ich tyle, ile wypisałam. Poza nimi mam kilka fryzur dla simek, kilka re - kolorów radia i telefonu oraz wiszące szafki kuchenne - i to wszystko

Sporo dodatków (dokładnie 28), których standardowo nie ma w grze, mam z oficjalnej strony, a więc one również są meblami maxisa.

Castaway - huśtawka jest jednym z przedmiotów bonusowych, które można było dostać kupując grę, w wyznaczonym punkcie sprzedaży.

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi Irbis
__________________
OJSG: Życie simów według Irbis *** Trzeci dom Patrycji i Antoniego. *** Życie rodziny Wichura: Część 22
Irbis jest offline  
stare 11.10.2007, 15:02   #10
Ariedale
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Załom Rzeczny 104 - modernizacja by Irbis

Dom świetny Irbis. Jak zawsze! Nie myślałam, że można było to tak ładnie przemeblować. Domek jest przecudny. Sam kolor, kuchnia i pokój chłopca-przypadły mi do gustu najbardziej. Świetne:
10/10
 
 

Tagi
irbis


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:48.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023