Wróć   TheSims.PL - Forum > Inne > Forum i Scena The Sims
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 23.11.2014, 20:59   #21
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,472
Reputacja: 73
Domyślnie Odp: Wspólnie tchnijmy życie w FTS!

Cytat:
Napisał Pink Panther Zobacz post
Rozwiń myśl :v
Spokojnie bym ograniczył działy simsów do schematu: Forum ogólne, problemy z grą, dyskusja o podstawie, dyskusja o dodatkach. Nie widzę sensu w oddzielaniu każdego dodatku, tym bardziej teraz, skoro część z nich leży martwa i zakurzona. Poradniki różne i internetowe połączyłbym w jedno. Dział downloads bym skurczył może, albo przynajmniej pochował jak kategorie w offtopie. Mooooże też The Sims Historie połączyłbym i upchnął do działu TS2, ale sam nie wiem.
Caesum jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 23.11.2014, 22:18   #22
Kjalvör
 
Avatar Kjalvör
 
Zarejestrowany: 19.06.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 272
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Wspólnie tchnijmy życie w FTS!

Śledzę temat od początku, toteż stwierdziłam, że się wypowiem, a co!
Po pierwsze nie zgadzam się z tym, że idea forum jest na wymarciu. Facebook zapewnił po prostu łatwiejszą do poznania i obycia dla nowicjuszy konkurencję i jak pisała Hebe, wcale nie doskonalszą. Powinniśmy po prostu być głośniejsi. Jestem pewna, że w zakamarkach internetu można znaleźć mnóstwo ludzi, którzy chcieliby spędzić czas na dzieleniu się razem z nami simsowym uzależnieniem i forma nie zrobi im różnicy. Jest dużo wątków z pytaniami o simsach na samym onetowym zapytaj, albo blogów z opowieściami z gry. Może warto dotrzeć personalnie do tych ludzi?

Podoba mi się pomysł z tematem z przywitaniami. Swoje doświadczenie opieram na forach typu pbf. Jestem użytkownikiem, który nie specjalnie udziela się w offtopicach i czatach. Brak siły przebicia, zdarza się. Forum, na którym w dziale z przywitaniami wszyscy ociekali lukrem i toną pytań o zainteresowania itp. do nowych użytkowników, wspominam najlepiej. Po prostu na dzień dobry złapałam kontakt z wieloma osobami. Na tym forum jestem już dobre trzy lata i oprócz rozpoznawania mniej więcej forumowych celebrytów (chociaż trochę mi się mylicie), nie miałam z nikim kontaktu. Im większe relacje nawiążą się między nowymi a wyjadaczami, tym trudniej będzie świeżakom to grono porzucić. Nie piszemy tu w końcu do pikseli w okienkach, tylko do siebie, jako grupa. A jak ktoś tego nie potrzebuje i wystarcza mu po zarejestrowaniu przejście od razu do dzialików z rozmowami, to też super! Ale może to być jakaś szansa dla użytkowników cichociemnych, którzy odpalają forum tylko jak zapomną kodu na simoleony.
Kjalvör jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 23.11.2014, 23:21   #23
Lubie
Naczelny Grafik
 
Avatar Lubie
 
Zarejestrowany: 26.04.2011
Skąd: Z Niemcami.
Wiek: 27
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,893
Reputacja: 24
Domyślnie Odp: Wspólnie tchnijmy życie w FTS!

co do Zapytaj, moze poskutkowałoby podlinkowanie do poradnikow/odpowiedzi na pytanie naszego forum przez konto typu "Forum The Sims" albo cos.
__________________
Lubie jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 24.11.2014, 09:43   #24
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,472
Reputacja: 73
Domyślnie Odp: Wspólnie tchnijmy życie w FTS!

Albo po prostu temat "najczęstsze zadawane pytania" przyklejony w każdym dziale problematyka. Można by było zrobić z niego coś w stylu linkarni, czyli w konkretnym temacie tylko linki do postów z odpowiedziami na pytania.

No i poza tym, nie wiem czy już to robicie, ale jeśli nie to radziłbym zrezygnować z usuwania tematów w w/w działach na rzecz łączenia ich ze sobą. Większy porządek, mniej fochów ze strony użytkowników, a wyszczuplić bazę danych można na inne sposoby. W ogóle jestem przeciwnikiem usuwania tematów w działach spoza offtopu.

Ostatnio edytowane przez Caesum : 24.11.2014 - 09:50
Caesum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 24.11.2014, 20:20   #25
La Tortura
 
Avatar La Tortura
 
Zarejestrowany: 27.12.2011
Skąd: Łódź
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 1,031
Reputacja: 23
Domyślnie Odp: Wspólnie tchnijmy życie w FTS!

Z komentarzami to jest tak, że przeczytam, obejrze ale żeby napisać coś od siebie.. Trzeba się wysilić, wiecie, ruszyć mózg i wymyślić coś sensownego, bo jak ktos napisze "fajne" to będzie ban, a autor z tego komenatarza też nie będzie mieć zbyt wielkiego pożytku, bo gdzie opinia, konstruktywna krytyka i takie tam.
Kiedyś długo siedziałam na forum dot. gry i tam zamiast postów dawało się tzw. "piwa". Klikało się pod postem, u usera pod avakiem była os rubryka i ilość piw jakie otrzymał. To by się przydało np. w dyskusjach, zamiast pisać "popieram, blabla lanie wody zeby nie dostac bana blabla" wystarczy kliknąć i pokazać, że ten post nam się podoba, że zgadzamy się z nim i popieramy. To mogłoby się sprawdzić wszędzie, dyskusje, offtopic, OJSG, zdjęcia z gry, problemy z grą. Przykładowo w moim ojsg jest 5 komentarzy, i 20 tych niby "lajków" to od razu wiem, że mam oglądalność i że ludziom się podoba. Co innego same 5 komentarzy, wtedy jest tylko myślenie, że okej pisze dla 5 ludzi, z czego na forum online jest średnio jakies 100 dziennie -__-
Pytanie czy byłoby to wykonalne ze strony technicznej, bo z tego co wiem to admini nie wiele mogą na tym forum (chodzi o dodawanie, udoskonalanie itp)
Druga sprawa - shoutbox, luźny czat, imho o wiele lepszy niż offtop, wiecej ludzi na takich rzeczach siedzi, latwiej kogos poznac i wkrecić się do rozmowy. Pytanie tylko co ze stroną techniczną.
__________________

La Tortura jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 25.11.2014, 07:20   #26
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,472
Reputacja: 73
Domyślnie Odp: Wspólnie tchnijmy życie w FTS!

Kiedys proponowalem lajki i shoutboxa, ale spptkalo sie to z dezaprobata ze strony guru z tego co pamietam. Poza tym nie wiem czy nie potrzebowaloby to ftp, ale cos kojarze ze za czasow Trichelle byl system reputacji. Mozna by zamiast piwa dawac gwiazdki albo 'lubie to'. Juz nie rozpijajmy dzieci na forum.
Caesum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 26.11.2014, 16:15   #27
La Tortura
 
Avatar La Tortura
 
Zarejestrowany: 27.12.2011
Skąd: Łódź
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 1,031
Reputacja: 23
Domyślnie Odp: Wspólnie tchnijmy życie w FTS!

Mineły dwa dni, widzialam adminów online. Chciałabym żeby ktoś mi odpisał. -__- Chyba, że w tym momencie misterny plan "ożywiania forum" się konczy?
__________________

La Tortura jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 26.11.2014, 16:22   #28
Pink Panther
 
Avatar Pink Panther
 
Zarejestrowany: 05.04.2013
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,494
Reputacja: 25
Domyślnie Odp: Wspólnie tchnijmy życie w FTS!

Mamy osobny dział do obgadywania wszystkiego i systematycznie robię tam "podsumowania pomysłów", poza tym admini mają rzeźnię. A niektóre pomysły już zostały wprowadzone, np. konkurs na logo - odświeżenie graficzne forum
Pink Panther jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 26.11.2014, 16:35   #29
La Tortura
 
Avatar La Tortura
 
Zarejestrowany: 27.12.2011
Skąd: Łódź
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 1,031
Reputacja: 23
Domyślnie Odp: Wspólnie tchnijmy życie w FTS!

Moglibyście chociaż napisać jak został przyjęty ten pomysł, bo nie po to ludzie się wysilają, żeby potem nawet nie wiedzieć czy pomysł został przyjęty pozytywnie czy nie..
__________________

La Tortura jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 26.11.2014, 16:52   #30
Pink Panther
 
Avatar Pink Panther
 
Zarejestrowany: 05.04.2013
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,494
Reputacja: 25
Domyślnie Odp: Wspólnie tchnijmy życie w FTS!

Ja mam najmniej do gadania, wyraziłem swoje opinie na każdy temat i dalsza dyskusja toczy się w rzeźni Zaraz pogonię dziewczyny w dziale.
Mogę za to napisać, że prawdopodobnie wprowadzona zostanie reputacja zamiast lajków
Pink Panther jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
pomysł, promocja, zmiany


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 12:39.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023