Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims 2: Zdjęcia z gry > Domy [TS2]
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 05.12.2015, 22:54   #1
La Tortura
 
Avatar La Tortura
 
Zarejestrowany: 27.12.2011
Skąd: Łódź
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 1,031
Reputacja: 23
Domyślnie Gingerbread House

matura za pare miesięcy a ja sobie domki w simsach robie
Dom jest moim najnowszym "dziełem", właściwie dopiero skończyłam go robić. Ogólny zamysł był taki, że będzie to świąteczny domek, jednak po włączeniu simsów okazało się, że nie mam żadnych dodatków. :c Jedynym akcentem jest metalowa choinka xD (której nawet nie widać) dlatego proszę, żeby go nie postrzegać w kategorii "świąteczne". ;p
Dom przeznaczony jest dla rodziny z trójką małych dzieci.
No i nazwa - może mylić, ale podoba mi się wydźwięk tych słów i chyba w sumie tyle. Aaa i jeszcze jedno! Kompletnie nie umiem robić zdjęć soft1 soft1, jestem załamana, a łazienka to porażka, ale skoro już zrobiłam te zdjęcia to wypada je pokazać.
A propos łazienek - na górze jest jeszcze jedna, ale nie dałam jej zdjęć, bo jest tam tylko wanna i toaleta. Widać ją na rzutach.

Zapraszam!



kuchnio-jadalnia:











salon:









pracownia:















łazienka soft1 soft1 soft1





korytarzyk na górze (nic tu nie ma, dlatego takie zdjęcie)



pokój starszych dzieciaków:







pokój niemowlaka:







sypialnia rodziców:






+rzuty, bo ostatnio ktoś wspominał, że rzutów nie daję
http://i.imgur.com/FBF09ut.png
http://i.imgur.com/B2E8QfB.png
(widać jaki syf zrobiłam obok domku i widać sklepik z zabawkami, ale to nie istotne

Zapraszam do komentowania!
__________________


Ostatnio edytowane przez La Tortura : 06.12.2015 - 17:17
La Tortura jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 06.12.2015, 11:48   #2
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Gingerbread house

Się przejmujesz... Ja pięć miesięcy przed maturą wygrałam konkurs na MTS, który polegał na przerabianiu domków
Cytat:
Ogólny zamysł był taki, że będzie to świąteczny domek
Jaki jest cel tworzenia "świątecznych domków"?
Mi osobiście bardziej podoba się spolszczona nazwa Twojego tematu. No i w jakichkolwiek tytułach w j.angielskim wszystkie człony piszemy dużą literą

Te roślinki z 1. zdjęcia na pewno są zmarznięte...
Podobają Ci się sztuczne kwiaty w domu? Bo mi nie Kształt tego dywanu nie pasuje do tego pokoju. Szkoda, że przy stole nie mogą usiąść simy. Poduszki na krzesłach to miły akcent. Zasłonki w kratkę w tym stylu nadają się do pojedynczych, małych okien. Tutaj jedna obok drugiej wyglądają niespójnie. I to jeszcze na całej długości ściany!
Jeśli to jest dom dla max. 5 osób, to ta kuchnia jest zdecydowanie za mała. W tej wnęce przechowują alkohole czy co? ;]
Salon mówisz! Co Ty masz z tymi nieszczęsnymi kominkami przy wejściach?! Ten bałagan pod oknem mnie nie przekonuje.
O Bożenko! Nie, salon zdecydowanie mi się nie podoba. Zalatuje nikłymi umiejętnościami projektowania wnętrz (wejdę do przeciętnego polskiego mieszkania i rzuci mi się w oczy dokładnie to, co przykuwa moją uwagę u Ciebie).
No, dobra, w domku Twoich simów nie ma meblościanek ;]
Pracownia - nie przesadzasz z tymi konwersjami? No i daj spokój, sztaluga z podstawy TS2 jest o niebo lepsza niż ta z TS4... Poza tym nieźle, ale bez szału.
Łazienka - jeśli obierasz sobie czerwone dodatki, to bądź konsekwentna. Nie było żadnego innego recoloru tego lustra? No i np. czarne kafelki na podłodze wyglądałyby zdecydowanie lepiej. Ściany dwukolorowe też nie byłby złym pomysłem tutaj (nawet ta oklepana cegła z dodatku Zwierzaki mogłaby tu pomóc mimo że masz ją niemal w całym domu). Plus za funkcjonalność.
Pokój dzieci - ojojoj, ale misz-masz! Po co im dwa stoliki, w tym żaden bez krzesła? Gdzie oni odrabiają lekcje? Ciąży nad Tobą jakieś firankowe fatum
Pokój niemowlaka - po co dwie roślinki? Gdzie jest jakiś dywanik - przecież wiadomo, że maluch będzie się bawił głównie na siedząco, gdy podrośnie! Zabawka ze środka salonu wyglądałaby o wiele lepiej właśnie w tym pokoju (byle nie postawiona na środku).
Sypialnia rodziców - wywal tę firankę ze szmateksu i będzie idealnie.
Kogo pochowałaś w domowym ogródku? Gdzie ci simowie trzymają swoje ubrania?!
Rozkład pomieszczeń pozostawia sobie wiele do życzenia. Przede wszystkim łazienka na piętrze powinna być o wiele większa i być wyposażona w wannę i prysznic.

Nie widzę w Twoim stylu zmiany na lepsze.
5,5/10

Ostatnio edytowane przez Liv : 06.12.2015 - 11:51
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.12.2015, 17:32   #3
La Tortura
 
Avatar La Tortura
 
Zarejestrowany: 27.12.2011
Skąd: Łódź
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 1,031
Reputacja: 23
Domyślnie Odp: Gingerbread house

Cytat:
Jaki jest cel tworzenia "świątecznych domków"?
A to musi mieć cel? Po prostu lubię tworzyć świąteczne domy, to wszystko. >D
Cytat:
Mi osobiście bardziej podoba się spolszczona nazwa Twojego tematu.
Mi właśnie na odwrót.
Cytat:
Kształt tego dywanu nie pasuje do tego pokoju.
Czemu? Według mnie wygląda fajnie. Jest prostokątny, ale co z tego? o.O
Cytat:
Szkoda, że przy stole nie mogą usiąść simy.
Ponawiam pytanie - czemu?
Cytat:
Zasłonki w kratkę w tym stylu nadają się do pojedynczych, małych okien.
Według mnie nie ma takiej zasady, a zasłonki wyglądają fajnie.
Cytat:
Jeśli to jest dom dla max. 5 osób, to ta kuchnia jest zdecydowanie za mała. W tej wnęce przechowują alkohole czy co? ;]
Jeden z domowników jest niemowlakiem, więc przez parę lat nie będzie potrzebował krzesła. Ma swoje, małe - z boku.
Tak, alkohole.
Cytat:
Salon mówisz! Co Ty masz z tymi nieszczęsnymi kominkami przy wejściach?!
Muszą grzać XD
Cytat:
Salon mówisz!
Tak, salon, do posiedzenia i poczytania książki. Moi simowie nie mają telewizora, ani nic z tych rzeczy, bo jest im to nie potrzebne. Sama nie używam TV i żyję. >D I wydaje mi się, że mały regał, dywan i sofa wystarczą
Cytat:
Pracownia - nie przesadzasz z tymi konwersjami? No i daj spokój, sztaluga z podstawy TS2 jest o niebo lepsza niż ta z TS4
Nie uważam, żebym przesadzała. Co do sztalugi - mi ta z podstawy się kompletnie nie podoba, a te z czwórki są urocze.
Cytat:
Pokój dzieci - ojojoj, ale misz-masz! Po co im dwa stoliki, w tym żaden bez krzesła? Gdzie oni odrabiają lekcje?
Liv, a po co ludziom stoliki? Ja na moich kładę różne rzeczy, np. książkę którą akurat czytam, albo kosmetyki, których używam do malowania się, a nie chce mi się ich rano odkładać. Kto powiedział, że lekcje trzeba odrabiać w swoim pokoju? Ja nie mam biurka, wywaliłam je już dawno dawno temu, bo tylko mi zagracało pokój i aktualnie odrabiam lekcje w jadalni. Powiedzmy, że simowie też.
Cytat:
Pokój niemowlaka - po co dwie roślinki?
A czemu nie?
Cytat:
Gdzie jest jakiś dywanik - przecież wiadomo, że maluch będzie się bawił głównie na siedząco, gdy podrośnie!
To są simsy i maluch może bawić się na podłodze bez dywanu xD Przecież nie dostanie wilka xD A jeśli już tak bardzo chcesz wchodzić w szczegóły to wyobraź sobie, że mają podgrzewaną podłogę i tyle. Przypominam, że w dywanach gromadzi się mnóstwo bakterii.
Cytat:
Sypialnia rodziców - wywal tę firankę ze szmateksu i będzie idealnie.
Mi się ona podoba
Cytat:
Kogo pochowałaś w domowym ogródku? Gdzie ci simowie trzymają swoje ubrania?!
Byłego męża właścicielki XD
Gdzie? Nie wiem, muszę dać im komodę Chociaż do grania w simsy wystarczy jedna szafa i daje sobie rękę uciąć, że jest to ta "komoda" w pokoju dzieciaków, ta na której stoi roślinka. I tam przebiera się cała rodzina, bo w końcu to simsy i nie muszą mieć wielkich szaf. Sama wiesz, w końcu te szafeczki, które dajesz u siebie w pokojach nastolatków też są mikroskopijne i żaden nastolatek nie zmieścił by tam nawet połowy swoich ciuchów ;p

Dzięki za komentarz
__________________


Ostatnio edytowane przez La Tortura : 06.12.2015 - 17:35
La Tortura jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 12.01.2016, 12:47   #4
Madame Marmolini
 
Avatar Madame Marmolini
 
Zarejestrowany: 09.11.2013
Płeć: Kobieta
Postów: 157
Reputacja: 13
Domyślnie Odp: Gingerbread house

Bardzo podobają mi się liczne jasnozielone akcenty w Twoim projekcie (kolor domu z zewnątrz, poduszki krzeseł w kuchni, rośliny, etc.). Jasna czerwień w aneksie kuchennym jest ładna, ale ta kratka na obrusie i zasłonach to średnio tutaj pasuje. Podobnie jak ten Maxisowy obraz nad białą sofą. Pracownia bardzo fajna, aż chciałabym tam rysować (bo to moje hobby) i dobrze prezentuje się portret kobiety nad biurkiem (pewnie reprodukcja, a przynajmniej stylizacja na amerykańskiego artystę Roya Lichtensteina). Łazienka trochę za chłodna w odcieniach. Zmieniłabym też deski podłogowe na kafelki w tym pomieszczeniu. Pokoje dzieciaków i sypialnia całkiem spoko Daję 7/10.
Madame Marmolini jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 13.01.2016, 08:35   #5
nosey
 
Avatar nosey
 
Zarejestrowany: 31.12.2015
Płeć: Kobieta
Postów: 8
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Gingerbread house

Pierwsze zdjęcie podoba mi się bardzo. Generalnie te czerwone akcenty, pierdółki, kwiatki na prawdę są urocze. Kuchnio-jadalnia, salon, pracownia, sypialnia rodziców też super. Nie urzekły mnie te wielkie zasłony w sypialni i w pokoju starszaków (tam to w ogóle coś dziwnego i brudnego wchodzi w ramy okna). Jeszcze dodam, że podoba mi się ten fotel bujany bardzo, kanapa biała i w kuchni ten czajnik na kuchence i dodatki. Wszystko sprawia efekt przytulności i tego, że rzeczywiście ktoś tam mieszka. Zastrzeżenia mam do pokojów dzieci. Dlaczego jest tam tak surowo? Też nie lubię słodkości wylewającej się z każdego konta, ale może trochę więcej koloru? Kawałek jakiejś kolorowej tapety? Trochę pierdółek kolorowych jak w tym pięknym salonie, albo jadalni? Zdjęcia również są ładnie zrobione.
Daję 8/10, bo bardzo lubię domki właśnie w takim stylu.
nosey jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 23:03.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023