Wróć   TheSims.PL - Forum > Inne > TheSims.pl - archiwum
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 03.04.2013, 20:54   #1041
αγάπη
 
Avatar αγάπη
 
Zarejestrowany: 15.12.2008
Skąd: Obrzydłówek
Wiek: 27
Płeć: Mężczyzna
Postów: 956
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Uwagi dot. działania forum

Prawda jest taka że jak dłużej będziemy tu siedzieć to z którąś awarią forum szlag trafi i zostaniemy bez niczego. A tak to chociaż część tematów byłaby na nowym, ponadto jak sama Liv napisała poradniki można napisać w oparciu o stare, co do kosztu serwera, pamiętam jak kiedyś ktoś napisał ile kosztuje miesięczna opłata za serwer i są to śmieszne pieniądze, ba nawet ilona powiedziała że jest w stanie to opłacić, co pokazuje że i teraz znaleźli by się użytkownicy którzy by to opłacili. Wszelkie tłumaczenia tego typu jak Twoje rudzielec, moim zdaniem wynikają tylko z tego powodu że zwyczajnie nie chce wam się ruszyć 4liter i zrobić czegoś sensownego, bo o ile bycie moderatorem nie zabiera aż tyle czasu ( nie mówię też że jest to coś banalnie prostego, żeby nie było że nie doceniam), to stworzenie nowego forum od podstaw jest rzeczą której nie podejmiecie się, bo to żmudna robota.
__________________

And her mind aches
And her heart breaks
'Cause she's silly


αγάπη jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 03.04.2013, 21:59   #1042
Malin
 
Avatar Malin
 
Zarejestrowany: 09.12.2008
Skąd: moje własne Idaho
Płeć: Kobieta
Postów: 869
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Uwagi dot. działania forum

Ja napiszę tak - dla mnie nowe forum upadnie szybciej, niż powstanie. A dlaczego? Bo zarejestruje się tam dosłownie garstka osób, żeby popisać sobie w offtopie, czy też pograć w gierki i to wszystko. Działy o TS1 i TS2 nie będą istnieć, bo nikt nie będzie się tam już udzielał z prostego powodu - coraz więcej osób stawia na TS3. Już tutaj rzadko kto pisze, a tam to już w ogóle będzie kaplica. Skoro nie da rady stąd poprzenosić wszystkich postów z takich, czy innych powodów, to wszystkie tematy na nowym forum będą ziały pustkami. Nowi użytkownicy nie będą chcieli rejestrować się na forum, gdzie nie ma żadnych informacji, a zamiast tego 10000 postów w offtopie.

Nie na darmo to forum zwie się "największym". Tylko tutaj znajdę odpowiedź na NIEMAL każde pytanie. Na innych, konkurencyjnych forach, nie ma nawet 1% informacji, jakie znajdują się tutaj. TO forum, to jest istna skarbnica wiedzy na temat gry, tysiące porad i rozwiązań problemów wszelakich, zbieranych przez naprawdę kupę lat. Tego się nie da odtworzyć nigdy i nigdzie. Kto mi tych wszystkich rad udzieli na nowym? Oczywiście, można założyć tematy i podać odnośniki do np. poradników, ale jeśli to forum padnie całkowicie, to te wszystkie odnośniki nie będą warte funta kłaków... Można zrobić nowe, nawet chętnie bym pomogła, tylko jakoś nie chce mi się wierzyć w powodzenie tej akcji... A przede wszystkim, co z poradami, czasem autentycznie bezcennymi, w przypadkowych postach?
Mnie nie interesuje TS3, o którym pisze się na bieżąco, tylko TS2, którego tam nie będzie, a odpowiedzi na moje pytania też mi nikt tam nie udzieli, bo coraz mniej ludzi będzie miało o "dwójce" jakiekolwiek pojęcie.

Dlatego uważam, że nowe forum nie wypali. Frekwencja będzie żałosna i nic wartościowego się tam nie znajdzie. Ja nawet nie będę się tam rejestrować z prostego powodu - nie będę miała czego tam szukać. Możecie zakładać, co chcecie, ale jak dla mnie, nazywanie tego "forum o grach The Sims" będzie mocno nie na miejscu. Już prędzej "forum o offtopowych gierkach", bo tylko po to będzie tam wchodzić te kilka osób.
Możecie pisać, że jak forum padnie, to wszystko i tak przepadnie. To prawda, dlatego ja wolałabym jednak wszelkimi sposobami próbować szukać kontaktu z Shootersem i wierzyć, że uda się to wszystko przenieść na nowy serwer, niż tak po prostu olać to forum, zostawić je na pastwę losu i bez mrugnięcia okiem przenieść się na nowe, zostawiając to wszystko za sobą - to taka wersja optymistyczna. Wersja realistyczna natomiast - tak naprawdę nie ma dobrego rozwiązania. Bo dla mnie to będzie koniec, nieważne, czy powstanie coś nowego. To po prostu nie będzie TO. Może kogoś dziwi moje podejście, ale mi nie zależy na bezsensownych rozmowach w offtopie (co równie dobrze można zorganizować na FB czy konferencji na GG), tylko na TYM FORUM.

Poza tym, nużą mnie już te wszystkie dyskusje po każdej awarii... To takie jałowe dyskusje jak dla mnie.
Malin jest offline  
stare 03.04.2013, 22:11   #1043
αγάπη
 
Avatar αγάπη
 
Zarejestrowany: 15.12.2008
Skąd: Obrzydłówek
Wiek: 27
Płeć: Mężczyzna
Postów: 956
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Uwagi dot. działania forum

@Malin, ty masz 100% rację, myślę że wszyscy woleliby zostać tutaj, ale nie masz kontroli nad tym co się tutaj dzieje, nikt nie ma. co chwile są jakieś problemy, mało co działa dobrze, na nowym forum może i zarejestruje się mniej użytkowników, ale z czasem będzie ich przybywać i może uda się stworzyć dobre forum, nikt nie chce tego usuwać, tylko zamknąć. A co zrobimy jak serio forum się zepsuje ? gdzie będziesz szukała odpowiedzi ?
__________________

And her mind aches
And her heart breaks
'Cause she's silly


αγάπη jest offline  
stare 04.04.2013, 07:18   #1044
Rainbow
Administrator
 
Avatar Rainbow
 
Zarejestrowany: 07.03.2005
Skąd: Ponyville
Płeć: Kobieta
Postów: 1,589
Reputacja: 31
Domyślnie Odp: Uwagi dot. działania forum

@up na pewno nie na nowym forum, na którym nic nie będzie. wątpię, żeby ktokolwiek z was walczących o nowe forum umiał odpowiedzieć chociaż na część pytań z działów o simach :d

i Malin ma rację. drugiego forum thesims nie bedzie juz nigdy. a tworzenie nowego forum po to, zeby większość mogła sobie pograć w forumowe gry jest bez sensu. a chyba jasne jest, ze gdyby się dało, to admini coś by zrobili żeby nie było awarii. kazdy chciałby forum bez awarii.
myślę, ze jeśli ktoś nadal nie rozumie i upiera sie przy swoim, to niech czyta post Malin dotąd, aż zrozumie. to forum nie jest tylko od tego żeby popykać sobie w gierki, to coś więcej.
dla przypomnienia: już była jedna przeprowadzka na nowe forum, bo to padało. pohulało sobie trochę ale efekt końcowy był taki, że i tak wszyscy wrócili na to forum [nie pamiętam dokładnie czy nowe padło czy się właściciel zawinął] i mimo wszystko nadal śmigało. także to forum jest jak karaluch. tego ne pokonasz :d
__________________

Ostatnio edytowane przez Björk : 04.04.2013 - 13:33
Rainbow jest offline  
stare 04.04.2013, 15:11   #1045
Damian
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Uwagi dot. działania forum

Cytat:
Napisał Malin Zobacz post

Możecie pisać, że jak forum padnie, to wszystko i tak przepadnie. To prawda, dlatego ja wolałabym jednak wszelkimi sposobami próbować szukać kontaktu z Shootersem i wierzyć, że uda się to wszystko przenieść na nowy serwer, niż tak po prostu olać to forum, zostawić je na pastwę losu i bez mrugnięcia okiem przenieść się na nowe, zostawiając to wszystko za sobą - to taka wersja optymistyczna. Wersja realistyczna natomiast - tak naprawdę nie ma dobrego rozwiązania.
Zgadzam się, jest to symboliczne forum nawet ze względu na swoją nazwę.
Przecież ten cały Shooters nie zapadł się pod ziemię.
 
stare 06.04.2013, 23:03   #1046
kubuss
 
Avatar kubuss
 
Zarejestrowany: 07.12.2007
Skąd: Leszno
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,788
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Uwagi dot. działania forum

Kiedy zdanie jest podzielone trzeba dojść do jakiegoś consensusu żeby zadowolić obydwie strony. Bo jeżeli pierwsi zignorują drugich, a drudzy tych pierwszych to jedni do drugich będą mieli pretensje. Moim zdaniem na nowym forum za ch*ja nie odtworzy się tej atmosfery, która panuje na tym forum. A i też wątpię żeby nowe forum jako pierwsze wyświetliło się w Google po wpisaniu frazy "forum the sims". Jednak te ciągłe awarie powoli zaczynają wku*wiać. A jak to bywa ze szczęściem 100 razy się uda za 101 się spier*oli. I przepadnie wszystko. Bardziej od chęci udzielania się trzyma mnie tu sentyment. Bo jednak człowiek się z reguły przyzwyczaja do rzeczy. Dobrze byłoby skontaktować się z MasterAdminem. Tylko nie oszukujmy się graniczy to co najmniej z cudem. Bo nikt z nas nie pracuje w CSI. A w zasadzie nie mam najmniejszego pomysłu jak można by to było zrobić.
Ale jakiś consensus trzeba znaleźć.

// szukał ktoś w tym:

http://whois.domaintools.com/thesims.pl

http://www.domaintools.com/research/...ry/thesims.pl/

//2: Albo to:

NAZWA DOMENY: thesims.pl
typ abonenta: organizacja
serwery nazw: ns1.fpp.pl. [31.186.80.89]
ns2.fpp.pl. [31.186.80.99]
utworzona: 2002.05.09 13:00:00
ostatnia modyfikacja: 2012.05.08 14:08:29
koniec okresu rozliczeniowego: 2013.05.08 14:00:00


ABONENT:
firma: Shooters.PL Sp. z o.o.
ulica: Nowogrodzka 50/515
miasto: 00-695 Warszawa
lokalizacja: PL
telefon: +48.224896771
ostatnia modyfikacja: 2012.07.10

Shooters.PL to strona z serverami:

http://beta.shooters.pl/

Ja jestem zielony w tych sprawach ale sprawdzając na kolejnych stronach w necie, wyświetla się firma Shooters.PL jako właściciel forum i strony TheSims.pl

Ostatnio edytowane przez kubuss : 06.04.2013 - 23:21
kubuss jest offline  
stare 07.04.2013, 10:15   #1047
Vanitas
Administrator Emeryt
Creator
 
Zarejestrowany: 08.04.2008
Skąd: Hollywood
Płeć: Mężczyzna
Postów: 2,452
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Uwagi dot. działania forum

Wiemy kto jest właścicielem strony, ba, mamy z nim kontakt, tylko że z tego nic nie wypływa. Wielokrotnie prosiliśmy o dostęp do ftp byśmy mogli coś zrobić ale go nie dostaliśmy.
Często także nie dostajemy odpowiedzi na nasze maile itp.
Vanitas jest offline  
stare 07.04.2013, 11:27   #1048
kubuss
 
Avatar kubuss
 
Zarejestrowany: 07.12.2007
Skąd: Leszno
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,788
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Uwagi dot. działania forum

A odkupienie forum wchodzi w grę? Bo pojawiło się coś takiego jak Okres Rozliczeniowy. A to już nie napawa pozytywem.
kubuss jest offline  
stare 07.04.2013, 11:45   #1049
Wielebny
Mod emeryt
 
Avatar Wielebny
 
Zarejestrowany: 27.03.2007
Skąd: Vatican
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,573
Reputacja: 9
Domyślnie Odp: Uwagi dot. działania forum

Ja uda mi się wyjazd za granicę to po powrocie wykupię forum ;D
Ostrzegam, że mod, który dal mi warna dwa miesiące temu wyleci jako pierwszy z zarządu


Wedle wycen to jakieś 6 tys zł. Mamy raptem 500 unikalnych wejść dziennie, pomyśleć że 2 lata temu było to 5 tys. i forum było warte ponad 35 tys zł.

Tyle przegrać
Wielebny jest offline  
stare 07.04.2013, 12:49   #1050
kubuss
 
Avatar kubuss
 
Zarejestrowany: 07.12.2007
Skąd: Leszno
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,788
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Uwagi dot. działania forum

w sumie 6 tysi to nie dużo. ale jak nie ma kontaktu z właścicielami, bądź jest ale ujowy. to wątpię czy dojedziemy do czegokolwiek.
kubuss jest offline  
 

Tagi
drobne, uwagi


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 4 (0 użytkownik(ów) i 4 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest włączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 10:40.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023