Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims Fotostory
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 01.01.2010, 13:05   #1
Avonlea
 
Avatar Avonlea
 
Zarejestrowany: 28.02.2009
Płeć: Kobieta
Postów: 231
Reputacja: 10
Domyślnie To nie ona!

To moje pierwsze FS więc liczę się, że usłyszę liczne słowa krytyki, które zapewne wezmę sobie do serca. Na razie tak krótko i jest dużo zdjęć, ale to tak, żeby zobrazować... Musze jeszcze podziękować Gio, który poradził sobie z moimi pytaniami i pomógł mi się z nimi uporać...-Wielkie Dzięki
Miłego czytania

To nie ona!


Wprowadzenia

Honey Street to ulica mieszcząca się w Greentown. Znajduje się na niej pięć domów, które swoją wytwornością odpowiadają wytworności właścicieli.

[IMG]http://i48.************/24c5efo.jpg[/IMG]

Pierwszy dom po prawej stronie zamieszkuje Roger King. Jest to opalony, dobrze zbudowany, młody mężczyzna, który pracuje na budowie. Słynie z ciągłego podrywania kobiet i łamania im serc. Sam twierdzi, że wciąż szuka swojej drugiej połówki. Jeżeli chodzi o jego dom jest parterowy w niebieskich odcieniach. Poza tym na jego działce znajdują się dwa drzewa, kilka krzaków, zawsze obcięty żywopłot i równo przycięta trawa.

[IMG]http://i50.************/beg28z.jpg[/IMG]

Naprzeciw jego mieszka nowo przybyła rodzina Daris. Jest to mężczyzna Bill, który samotnie wychowuje córkę Amandę. Jego żona wyjechała za granice szukać pracy, choć wydawać się mogło, że pieniędzy im nie brakuje. Ojciec Amandy to prosty mężczyzna, sprawiający wrażenie starszego niż w rzeczywistości jest. Natomiast sama Amanda to delikatnie pulchna dziewczynka, zawsze radosna i szczęśliwa, choć bardzo przeżywa rozstanie z matką. Ich dom jest duży w ceglastych odcieniach. Bill dba nie tylko o trawnik, ale również mały skalniak przed domem, jak i stawek, bowiem Bill jest zapalonym wędkarzem.

[IMG]http://i50.************/21b9icm.jpg[/IMG]

Drugi dom po prawej stronie to posiadłość rodziny Haywardów. Jest szczęśliwe małżeństwo: Susan i Lucas z nastoletnią córką Vanessą. Susan jest rudowłosą, elegancką i porządną kobietą, natomiast Lucas opiekuńczym i przedsiębiorczym dżentelmenem. Ich córka Vanessa to zwykła dziewczyna, która lubi się zabawić i po imprezować. Mieszkają w jedno piętrowym domu z okazałym ogrodem.
[IMG]http://i50.************/5o5zpv.jpg[/IMG]

Ulice kończy działka rodziny Kovalsky, którzy są polskiego pochodzenia. Mieszka tutaj Linette ze swoją córką Dorą. Linette niedawno wzięła rozwód ze swoim mężem billem i dlatego mieszkają same. Mimo potrafią zadbać o swój dom i ogród tak by nie odstawały od reszty.

Odcinek 1.


Honey Street to spokojna ulica na której wszyscy się znają i przyjaźnią. Wszyscy o wszystkich wszystko wiedzą, lecz kazby z nich ma swe mniej lub bardziej skrywane tajemnice. Była 10:00 nad ranem gdy przed dotąd niezamieszkały dom podjechał wóz przeprowadzkowy, a za nim elegancki samochód. Był to pierwszy dom po lewej stronie, bardzo duży w ciepłych odcieniach z tymczasowo zaniedbanym ogrodem. Z samochodu dostawczego wyskoczył gruby mężczyzna w roboczym ubraniu i od razu ciężkim krokiem podszedł do eleganckiego samochodu. Właściciel nie wysiadał, a według pulchnego mężczyzny niestosowne było otwierane komuś drzwi, gdy widać, że jest zajęty. I owszem, przez przednią szybę widać było, że mężczyzna mówi gestykulując rękoma, lecz nie było widać drugiej osoby. Po chwili wysiadł i otworzył tylnie drzwi, wypuszczając małą dziewczynkę.

[IMG]http://i50.************/2aahxc7.jpg[/IMG]

- Ja nie chcę tu mieszkać!- mówiła przez łzy.
- Poznasz koleżanki, kolegów… to spokojna ulica. Będziesz miała swój pokój i huśtawkę w ogrodzie- usprawiedliwiał się ojciec.
- Nie chcę tu mieszkać bez mamy!
- Amando, mama przyjedzie, wyjechała zarobić pieniądze, ale niebawem tu wróci- tłumaczył wiać wyczerpany ojciec.
Prawdopodobnie musieli przebyć długą dragę zanim dotarli na miejsce, ale od razu wzięli się za wnoszenie kartonów. Całej sytuacji przyglądała się rudowłosa Susan oraz właśnie nadchodząca zaspana Lynette.

[IMG]http://i50.************/350uqdx.jpg[/IMG]

- Witaj, Susan!- z daleka wołała Lynette.
- Witaj- odpowiedziała.
- Widzę, będziemy mieli nowych sąsiadów- mówiła Lynette podchodząc do Susan.
- Nie taki nowych- mówiła Susan.
- No tak, stoisz tu już jakiś czas to się napatrzyłaś- zaśmiała się Lynette- Wypadałoby ich poznać.
- My ich dobrze znamy, a szczególnie ty- mówiła niechętnie Susan.
- To jacyś znajomi?- pytała.
- Masz prawo nie wiedzieć- mówiła jakby się wahając, ale nagle powiedziała zdecydowanie- Wprowadza się twój były mąż Bill z jakimś dzieckiem.
Zapanowała cisza. Żadna z kobiet się nie odzywała. Po chwili Lynette rzekła:
- To niemożliwe! Nie wierzę, że on tutaj się sprowadził! Może się pomyliłaś…
-Nie- rzekła smutno Susan- Nie pomyliłam się.
- Dlaczego on mnie chce upokorzyć?- z oczu Lynette popłynęły łzy.
- Choćby do mnie- zaproponowała ruda kobieta- Porozmawiamy.
__________________
...
Avonlea jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 01.01.2010, 13:13   #2
caalam
 
Avatar caalam
 
Zarejestrowany: 13.07.2009
Płeć: Kobieta
Postów: 864
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: To nie ona!

jestem bardzo niemiła, a więc. nie za dobrze się zapowiada, a do tego dialogi jakieś sztuczne mi się wydają.
caalam jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 01.01.2010, 13:14   #3
Gio
 
Avatar Gio
 
Zarejestrowany: 28.01.2008
Płeć: Mężczyzna
Postów: 3,238
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: To nie ona!

Najpierw powiem, że w końcu aż tak dużo to Ci nie pomagałem, a moje porady dotyczył
jedynie strony technicznej

Ale konkretnie:
FS bardzo fajne, miło się je czyta, choć faktycznie odcinek trochę za krótki Póki co specjalnie akcji nie ma, ale chyba oczywistym jest, że w miarę czasu się rozkręci. Czyżby szykowały się kolejne uliczne intrygi

A co mi się nie podoba- dużo literówek. Nieraz połykasz końcówki, za innym razem przestawiasz litery, a jeszcze za innym gdyby się nie znało głownego kontekstu to za nic bym nie zgadł co to za wyraz

Muszę Cię też pochwalić za zdjęcia- bardzo ładne, ale na jednym z nich widać dymek

To chyba wszystko, ocenie po drugim odcinku.
pozdrawiam
__________________
Evil is a Point of View
Gio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 01.01.2010, 13:17   #4
Dastina
 
Avatar Dastina
 
Zarejestrowany: 30.05.2009
Płeć: Kobieta
Postów: 640
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: To nie ona!

Zapowiada się nawet,nawet.
Niestety są błędy,a w szczególności liczne powtórzenia.
Popracuj nad tym!
I kiedy następny odc.?
Dastina jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 01.01.2010, 13:30   #5
Avonlea
 
Avatar Avonlea
 
Zarejestrowany: 28.02.2009
Płeć: Kobieta
Postów: 231
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: To nie ona!

Za błędy przepraszam, ale często wkradają się w moje prace.
Następny odcinek ukarze się niebawem(jest w drodze)

Za wszystkie komentarze serdecznie dziękuje
__________________
...
Avonlea jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 01.01.2010, 13:30   #6
Nieznana
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: To nie ona!

1. Mi się podoba. Tylko rzeczywiście trochę za krótki odcinek i dużo literówek.
2. Nie ma to jak Kovalsky..
3. Bardzo ładne zdjęcia robisz!
Pozdrawiam
  Odpowiedź z Cytatem
stare 01.01.2010, 13:31   #7
Mika.
 
Avatar Mika.
 
Zarejestrowany: 25.08.2009
Wiek: 29
Płeć: Kobieta
Postów: 211
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: To nie ona!

- Witaj, Susan!- z daleka wołała Lynette.
- Witaj- odpowiedziała.
- Widzę, będziemy mieli nowych sąsiadów- mówiła Lynette podchodząc do Susan.

W niektórych miejscach znajdują się niepotrzebne przecinki. Np. w ostatnim dialogu co widzi Lynette? Nie powinno być raczej

- Widzę, że będziemy mieli nowych sąsiadów- mówiła Lynette podchodząc do Susan.

tak by było chyba jaśniej, przynajmniej dla mnie ;p, gdzie nie gdzie literówki, ale nie martw się bo też jestem początkująca w robieniu fotostory. Jeśli chcesz mozesz przeczytać kilka moich, najnowsze to są `Cztery wiatry przyjaźni` A tak poza tym to wszystko jest całakiem fajnie.
Mika. jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 01.01.2010, 13:56   #8
Sandy
 
Avatar Sandy
 
Zarejestrowany: 30.01.2007
Skąd: Βιέννη
Płeć: Kobieta
Postów: 576
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: To nie ona!

W przedstawieniu postaci napisałaś Linette, a imię bohaterki w tekście 1. odcinka to Lynette. Tak samo na zdjęciu rodziny Daris pisze Doris.

Cytat:
Naprzeciw jego mieszka nowo przybyła rodzina Daris.
Naprzeciw niego.

Cytat:
Ich córka Vanessa to zwykła dziewczyna, która lubi się zabawić i po imprezować.
Poimprezować pisze się razem.

Cytat:
- Ja nie chcę tu mieszkać!- mówiła przez łzy.
- Poznasz koleżanki, kolegów… to spokojna ulica. Będziesz miała swój pokój i huśtawkę w ogrodzie- usprawiedliwiał się ojciec.
- Nie chcę tu mieszkać bez mamy!
- Amando, mama przyjedzie, wyjechała zarobić pieniądze, ale niebawem tu wróci- tłumaczył wiać wyczerpany ojciec.
Dlaczego usprawiedliwiał się? To tak jakby córka go o coś oskarżała, a tego przecież nie zrobiła. I literówka - wiać, zamiast widać.

Cytat:
- Widzę, że będziemy mieli nowych sąsiadów- mówiła Lynette, podchodząc do Susan.
Zapomniałaś o "że" i przecinku przed imiesłowem.

Cytat:
- Choćby do mnie- zaproponowała ruda kobieta. - Porozmawiamy.
Chodźmy. I nie zapominaj o kropkach

Niestety, ale muszę się zgodzić z caalam. Dialogi są sztuczne, a tekst nawet niedopracowany - mam tu na myśli przede wszystkim literówki. Odcinek jest dużo za krótki i jedyne co mi się, jak dotąd, podoba to zdjęcia. Popracuj jeszcze nad tekstem, bo na razie nie ma czego oceniać.
__________________
Tragedy is when I cut my finger. Comedy is when you walk into an open sewer and die.
- Mel Brooks
Sandy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 01.01.2010, 15:32   #9
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,527
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: To nie ona!

Hm... Masz plusa za fotostory w trójce
Co do samej fabuły. Niestety nie podoba mi się. Jest sztuczna i naciągana. Dużo literówek i błędów. Popracuj nad tym
Charionette jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.01.2010, 17:16   #10
Avonlea
 
Avatar Avonlea
 
Zarejestrowany: 28.02.2009
Płeć: Kobieta
Postów: 231
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: To nie ona!

Dziękuje za wszystkie komentarze.
Obiecuje, że akcja się rozkręci, popracuje na d dialogami, oraz oraz nad różnymi błędami, literówkami itp.itd.
__________________
...
Avonlea jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:41.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023