PDA

Zobacz pełną wersję : Krzywe ściany i podłogi


Jillian
28.03.2005, 18:27
Ostatnio zbudowałam dom w simsach. Nie meblowałam go, postanowiłam zrobić to kiedy indziej. Więc weszłam w ten dom znowu a tam krzywe ściany i podłogi!! Wyglądało to tak , ajkby pod nimi był parórek - ale niczego takiego nie było. Próbowałam kilka razy obniżyć albo wyrównać to narzędziem modelowania terenu ale nic nie dało :( No a w takich miejscach nie da się stawiać mebli.. :/ A i jeszcze jeden szczegół - jest taka siatka która pojawia się jak wlanczamy tryb budowania, i ona sie pokazuje wszędzie gdzie jest nasza działka. I właśnie tej siatki niema w takich miejscach. Takjakby ten teren nie był mój (??). A wygląda to mniej więcej tak :
http://img94.exs.cx/img94/1157/krzywesc8ha.jpg

Lapis_Lasuli
28.03.2005, 18:38
Używałaś do budowy domu jakiegoś skomplikowanego kodu? Chodzi mi głównie o boolProp constrainFloorElevation false, bo on powoduje dziwne krzywizny których, można się pozbyć :) . A co do tej siatki...nie wiem, Ja mam tak, że w cieniu domu jej nie widać, ale żeby znikała cała :O No i sorry, że pytam, ale podstawowe pytanie - masz orginał czy pirata? Jeśli to drugie to się nie dziw, bo one podobno maja masę błędów.
pozdrawiam - Lapis
Edit: na krzywiznach, takich od kodóe, przeważnie nie ma siatki...

Jillian
28.03.2005, 20:38
Używałaś do budowy domu jakiegoś skomplikowanego kodu? Chodzi mi głównie o boolProp constrainFloorElevation false, bo on powoduje dziwne krzywizny których, można się pozbyć :) . A co do tej siatki...nie wiem, Ja mam tak, że w cieniu domu jej nie widać, ale żeby znikała cała :O No i sorry, że pytam, ale podstawowe pytanie - masz orginał czy pirata? Jeśli to drugie to się nie dziw, bo one podobno maja masę błędów.
pozdrawiam - Lapis
Edit: na krzywiznach, takich od kodóe, przeważnie nie ma siatki... < - chyba masz rację, używałam tego kodu ale jak to teraz odwrócić?????

Lapis_Lasuli
28.03.2005, 21:33
No więc tak: wpisz jeszcze raz kod boolProp constrainFloorElevation false. Wejdź w tryb budowy/ podłogi i wybierz jakąkolwiek wykładzinę. I teraz najważniejesze: tam gdzie masz krzywą podłogę, to od samego rogu pomieszczenia przeciągnij ją do miejsca gdzie krzywizna się kończy, albo i jeszcze dalej. Podłoga powinna się wyprostować. Jeśli w tym domku masz piętro które jest też krzywe, zacznij od piętra. Jak się już wyprostuje wpisz kod boolProp constrainFloorElevation true i już możesz wszystko normalnie robić (kolor podłogi itd.) Możesz mieć ewentualnie problemy z oknami, jeżeli robiłaś w tym domku "schodki" na niższy poziom. Wraz z podłogami wyprostują się ściany.
Pozdrawiam, Lapis.