Cytat:
Napisał MarekS
Tutaj nie da się podać jednoznacznej odpowiedzi.
Kilka wskazówek:
1. Zaktualizuj system - Service Pack 1 to raczej prehistoryczne rozwiązanie. Windows XP nie jest już aktualizowany, więc jak ściągniesz wszystkie aktualizacje, łącznie z tymi opcjonalnymi (szczególnie NET Framework) będziesz miała pewność, że system jest najbardziej sprawny i stabilny.
2. Jeżeli nie jesteś pewna za co są odpowiedzialne poszczególne procesy to absolutnie nie baw się w ręczne wyłączanie i włączanie ich. W "gołym" Windows XP była potrzeba wyłączenia usługi "Posłaniec" ze względu na bezpieczeństwo komputera ale po pełnej aktualizacji systemu nie ma najmniejszej potrzeby ingerowania w nie.
3. Zadbaj o odpowiednią ilość wolnego miejsca na dysku C - powinno to być przynajmniej 5-6 GB już po zainstalowaniu gry. Ustaw pamięć wirtualną na stałą wartość, najlepiej na tą, która jest zalecana przez system. Wartość ta jest wyświetlana w ustawieniach komputera. W trakcie grania program nie tylko korzysta z pamięci RAM i tej wirtualnej ale tworzy też swoje pliki tymczasowe, które są usuwane po zakończeniu gry więc potrzebuje trochę miejsca na dysku.
Co do samej gry:
Zainstaluj "czystą" grę - bez żadnych dodatków z sieci i zaktualizuj ją. Jeżeli w trakcie instalacji program zaproponuje aktualizację DirectX to wyrażaj zgodę. Po zainstalowaniu każdej części gry uruchom ponownie komputer żeby mieć pewność, że zmiany w ustawieniach zostały zapisane. Spróbuj ją odpalić i dopiero gdy to się uda to stopniowo dodawaj to co ściągnęłaś z internetu - nie wszystko na raz tylko grupami. To, że przetestowałaś je wcale nie musi oznaczać, że będą współpracować z Twoją grą.
To, że gra nie daje się odpalić jest w 99% winą sprzętu (plus system) albo nieprawidłowej instalacji - tutaj zgadzam się z tym, co napisał StalinekS ale resztę jego uwag wręcz bym usunął bo mniej zorientowanym użytkownikom mogą całkowicie unieruchomić komputer
|
Ok. Zaktualizowałam system, wrzucając do kompa SP2 jednak to nie poskutkowało... Zauważyłam jeszcze jedną rzecz: błąd pojawia się tylko w Miłowie - czyli w otoczeniu, w którym gram najczęściej. W Dziwnowie i Weronie nic się nie wyłącza. Dodatki z internetu powinny być kompatybilne z moją grą, gdyż posiadam wszystkie oficjalne + wszystkie wydane mini-packi. Nie chciałam bawić się w instalowanie gry na nowo, więc wycięłam cały folder EA GAMES i wlepiłam go na dysk D. Potem uruchomiłam "czystą" grę... WSZYSTKO DZIAŁA, TAK, JAK POWINNO! Czy to znaczy, że będę musiała pozbyć się starych zapisów gry, aby móc dalej grać w dwójkę? Cholernie szkoda mi tych pięciu pokoleń... :/ Bo jeśli skopiuję stary folder EA GAMES z powrotem, to gra znowu będzie się wyłączać... Jakie pliki musiałabym zastąpić tymi starymi, aby nie stracić rodzin i zapisów z Miłowa?
PS Kiedyś przeniosłam z innego dysku tylko sam folder Miłowa (N001), a nie cały EA GAMES i gra wyglądała trochę dziwnie... Część rodzinek miała maxisowe ciuchy i fryzury, a część takie, jakie poprzednio...