Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims Fotostory
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 01.03.2011, 18:49   #131
Narcyz
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Marzenie jutra

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Tak, wiem, o co Ci chodzi, no i zmartwiłaś mnie tym!
Przy pisaniu dialogów bardzo uważałam na to, żeby Lily "brzmiała" jak dziecko. Wg mnie wyszło nieźle, a tu się takich rzeczy dowiaduję!
Ale ona nie jest głupią dziewczynką tak ogólnie i mam nadzieję, że uda mi się to udowodnić w kolejnych odcinkach
Nie no zdarzają się ''mądre'' dzieci.. Może złego słowa użyłam ale na pewno nie chodziło mi o to, że nie wywiązałaś się z zadania. Co dzieci myślą i jak mówią ciężko się domyślić więc i tak Ci bardzo dobrze poszło ;D

Nieustannie czekam na następny odcinek
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 05.03.2011, 20:23   #132
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Marzenie jutra

XI


W pierwszym tygodniu nowego, dwutysięcznego siódmego roku, jedna z wychowanek nie tak dawno wybudowanego sierocińca w Los Angeles, otrzymała swojego pierwszego maila zza granicy. Oprócz noworocznych życzeń znalazło się w nim także zaproszenie na wakacje do Polski, co bardzo uradowało dziewczynkę. Podekscytowana, z sercem pełnym ufności, od razu pobiegła z tym do gabinetu dyrektorki, by zaczerpnąć od niej zgody.
Zamiast niej w pokoju zastała wicedyrektorkę, a zarazem swoją ulubioną panią, opiekunkę od maleńkości i nauczycielkę polskiego.
Nie dostała pełnej zgody, ale kobieta zapewniła ją, że zrobi wszystko, żeby wyprawa za ocean doszła do skutku.
Miesiąc później wszystko było już wiadome – Lily Williams pod opieką pani Mary Kelley miały w połowie lipca tego roku odwiedzić kraj nad Bałtykiem. Miała zamieszkać wraz z wychowawczynią u jej rodziców, którzy mieli domek letniskowy w miejscowości Andrzejowice.
Dziewczynka aż do ostatniego dnia przed wyprawą nie mogła ukryć radości i podniecenia. Wyobrażała sobie, jak to będzie; widziała siebie i przyjaciółkę bawiące się beztrosko w dużym ogródku państwa Tomala, wsłuchujące się w bębnienie po szybach kropli deszczu podczas niepogody, wspólne wycieczki na plac zabaw albo do lasu czy też imprezę z okazji urodzin Sary. Wszystko wydawało się małej blondyneczce być takie wspaniałe a zarazem… nieprawdopodobne. Właściwie nie zdarza się, żeby biedne, skazane na łaskę i niełaskę losu sieroty były wytrawnymi podróżnikami poza granice własnego kraju, a co dopiero kontynentu! Ciekawość zżerała ją aż do momentu, gdy po długich godzinach lotu, postawiła stopę na lotnisku. Rozglądała się jak szalona dookoła, chcąc uchwycić jak najwięcej widoków. Wszak mogło się zdarzyć, że już nigdy więcej tu nie powróci.
Tam odebrali je rodzice pani Kelley, miłe małżeństwo po pięćdziesiątce. Lily wyobrażała sobie, jakby to cudownie było, gdyby byli jej dziadkami. Razem z babcią piekłyby ciasto, a z dziadkiem chodziła na grzyby do pobliskiego lasu… Tak, marzenia towarzyszyły jej w każdej sytuacji. Szczególnie wtedy, kiedy była sama, lubiła się im oddawać. Chociaż każda myśl była podobna, nigdy jej się nie nudziły. Licząc na to, że kiedyś się spełnią, każdy kolejny dzień wypełniał ją nadzieją. Śmiała się przy każdej sposobności. I tak chciała, żeby ktoś pokochał jej uśmiech i żeby dla kogoś sama była jego przyczyną. Niestety, na tym się kończyło. Marzenia, jak wcześniej, pozostawały niespełnione. Niekiedy jej żarliwość w wyobrażaniu sobie miejsc, ludzi, rzeczy i czynności bardzo przygasała i dopadało ją poczucie bezsensu. Takie momenty przychodziły, gdy było jej smutno i gdy przeszywał ją ból duszy, rozniecony przez tęsknotę, strach, niepewność. Niekiedy wręcz wypalały jeszcze młody jej umysł i cały świat, który dzieci zazwyczaj widzą jako piękny i kolorowy, szarzał nagle i stawał się nieprzyjemny, wręcz straszny.
Na początku jej pobytu w Polsce takich chwil nie było wcale. Dziewczynka cieszyła się każdym dniem tu spędzonym. Czuła się jak we śnie: wszyscy byli dla niej dobrzy, serdeczni, niemal darzyli ją miłością, oczywiście odwzajemnioną. Myślała: „tak mogłoby być w moim domu”. Ale to nie był jej dom. Cała ta dobroć, uśmiechy, chwile beztroski miały się skończyć wraz z powrotem do sierocińca, gdzie czekały na nią kolejne zwykłe, przepełnione troską dni. Tam nie mogła być szczęśliwa. Nawet w najpiękniejszych momentach dużo brakowało do namiastki szczęścia, które miała tutaj, wśród darzących ją szczerą sympatią ludzi. W jej wymarzonym domu, którym przez chwilę mogła się nacieszyć.

***

Tydzień po przybyciu do Andrzejowic, Sara obchodziła swoje dziewiąte urodziny. Dla gości tego dnia miała być kawa i poczęstunek. Większa impreza szykowała się dopiero na najbliższy weekend. Dziewczynka otrzymała od przyjaciółki ciepłe, pełne miłości i serdeczności życzenia. Jedynym prezentem, jaki Lily mogła jej ofiarować, była własnoręcznie zrobiona karta urodzinowa, z życzeniami wypisanymi w jej „nowym” języku, który wśród nieznających blondynki wzbudzał podziw. Posługiwała się nim dość płynnie, żadne zdanie nie stanowiło dla niej problemu. Rozmowy z nią były swobodne, można się było wszystkiego dowiedzieć. Do tego na co dzień wyróżniała się samymi najlepszymi cechami. Ktoś, kto nie znał jej dłużej, nie mógłby nawet pomyśleć, że tej wiecznie wesołej, pomocnej, dobrej i serdeczniej dziewczynce jest często tak bardzo smutno na duszy, że nierzadko musi się wypłakać do poduszki i że tak bardzo tęskni za uśmiechem od innych osób. Nie zasługiwała na taki los – to wszyscy stwierdzali jednogłośnie. Ale na tym się kończyło. Jednak pewnego dnia pewna osoba postawiła krok do przodu…

***

Wieczorem, gdy cała rodzina siedziała przed telewizorem oglądając jakąś bajkę, niespodziewanie ktoś zadzwonił do drzwi. Gdy pani Ela otworzyła, do pokoju weszła szczupła, średniego wzrostu kobieta o wyblakłych blond włosach i żywiołowych oczach koloru czekolady.



Była ubrana skromnie, ale elegancko. Na jej twarzy rysowały się ślady zmęczenia, a w ręku trzymała torebkę z prezentem. Jej miły, przyjaźnie brzmiący głosik złożył solenizantce proste, lecz szczere życzenia. Lily od razu zapałała jakąś szczególną sympatią do tej pani. Zresztą zostały sobie przedstawione, bo uwagę gościa oczywiście wzbudziła ta mała osóbka o złotych kucykach.
Podczas poczęstunku, na który pani Teresa dała się namówić, Lily spostrzegła, że kobieta bardzo uważnie, choć dyskretnie, się jej przygląda. Nie był to wzrok wścibski, wręcz przeciwnie: kryło się w nim coś na kształt pytania, może nawet wzruszenia.
Gdy wieczerza została zakończona, blondynka zaoferowała, że odprowadzi sąsiadkę, na co ta z chęcią przystała.
- Lily, jeśli możesz, przyjdź jutro do mnie – zaprosiła ją. – Chociaż na chwilkę.
- Dlaczego pani mnie zaprasza? – zdziwiła się dziewczynka.



- Chciałabym cię bliżej poznać – odparła szczerze jej rozmówczyni. – Wydajesz mi się być bardzo ciekawą osóbką.
- Dobrze, postaram się panią odwiedzić – zapewniła, po czym dodała. – I dziękuję.
- Podziękowaniem dla mnie będzie, jeśli jutro miło ze mną spędzisz czas – uśmiechnęła się.
- Jestem pewna, że tak będzie! – odwzajemniła jej uśmiech dziewczynka.
- W takim razie dobranoc, Lily!
- Dobranoc, proszę pani! – zakończyła.
Jakoś milej jej się zrobiło na sercu. Ta pani wydawała jej się być tak miłą, tak ciepłą osobą! No i przede wszystkim, zaprosiła ją z swojej własnej, nieprzymuszonej woli, co szczerze ją radowało. Miała nadzieję, że pomimo różnicy wieku uda jej się nawet zaprzyjaźnić z panią Teresą.

Ostatnio edytowane przez Liv : 17.02.2012 - 11:55
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.03.2011, 20:45   #133
Candle
 
Avatar Candle
 
Zarejestrowany: 19.11.2009
Skąd: <3
Płeć: Kobieta
Postów: 226
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Marzenie jutra

Super odcinek. Jak zawsze.
10/10
__________________
mod edit: nieregulaminowa sygna.
Candle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.03.2011, 21:34   #134
Master of Disaster
 
Avatar Master of Disaster
 
Zarejestrowany: 08.01.2006
Skąd: Dziwnowo
Wiek: 18
Płeć: Kobieta
Postów: 1,218
Reputacja: 26
Domyślnie Odp: Marzenie jutra

Łał, zdjęcia może tylko dwa, ale całość mi się podoba. Jest, powiedziałabym, zapowiedzią czegoś dobrego. Cóż mogę jeszcze napisać. Podoba mi się, tyle.
Master of Disaster jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.03.2011, 22:00   #135
Scheiße
 
Avatar Scheiße
 
Zarejestrowany: 04.01.2011
Skąd: puf puf
Wiek: 24
Płeć: Mężczyzna
Postów: 807
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Marzenie jutra

Doczekałem się!
Jest super. Żadnych błędów nie znalazłem
10/10. =]
__________________
Scheiße jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.03.2011, 22:47   #136
Libby
Administrator
 
Avatar Libby
 
Zarejestrowany: 17.01.2006
Skąd: z kabiny F-14 Tomcat
Płeć: Kobieta
Postów: 3,431
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Marzenie jutra

Ładny odcinek . Coś zacznie się dziać . Ładne opisy.

"Razem z babcią piekłyby ciasto, a z dziadkiem chodziłaby na grzyby do pobliskiego lasu…" - to zdanie jakoś mi nie pasuje. Lepiej brzmiałoby: "Razem z babcią piekłaby ciasto, a z dziadkiem chodziłaby na grzyby do pobliskiego lasu…". Bardziej jednolicie .
Czekam na kolejny odcinek .
__________________
Libby jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.03.2011, 12:47   #137
Sandy
 
Avatar Sandy
 
Zarejestrowany: 30.01.2007
Skąd: Βιέννη
Płeć: Kobieta
Postów: 576
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Marzenie jutra

@up: A jaka jest różnica między tymi dwoma zdaniami? Bo chyba jestem ślepa i jej po prostu nie widzę xD

Hm... zastanawia mnie skąd babcia w ogóle dowiedziała się o istnieniu wnuczki? Bo ta pani to (jak śmiem podejrzewać) matka Wiktora. Hm... ciekawe tylko, czy Lily dowie się o tym w czasie pobytu w Polsce, czy dopiero kiedyś, kiedyś, po upływie paru(nastu) lat? Hm, tego pewnie przekonam się w następnym odcinku >D
Generalnie jakoś tak strasznie szkoda mi Lily. Jest taka wesoła i w ogóle, a gdzieś tam w środku boli ją brak rodziny - jedynej rzeczy, której potrzebowałaby do szczęścia. Ale to chyba marzenie każdej sieroty, więc... generalnie nic specjalnego. Znaczy, chodzi o to, że pod tym względem nie jest wyjątkowa. Ale i tak myślę, że sierociniec to jednak lepsze co mogło ją spotkać. Bo wątpię, żeby obwiniający ją o śmierć matki, ojciec potrafił okazać jej miłość, której Lily tak bardzo pragnie i zapewnić odpowiednią opiekę.
Tylko jak dla mnie zrobiłaś jej trochę za ciemne brwi względem włosów. No, poza tym to nie mam się do czego przyczepić ^^.
__________________
Tragedy is when I cut my finger. Comedy is when you walk into an open sewer and die.
- Mel Brooks
Sandy jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.03.2011, 12:52   #138
Libby
Administrator
 
Avatar Libby
 
Zarejestrowany: 17.01.2006
Skąd: z kabiny F-14 Tomcat
Płeć: Kobieta
Postów: 3,431
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Marzenie jutra

"Razem z babcią piekłYby ciasto, a z dziadkiem chodziłaby na grzyby do pobliskiego lasu…" - to zdanie jakoś mi nie pasuje. Lepiej brzmiałoby: "Razem z babcią piekłAby ciasto, a z dziadkiem chodziła na grzyby do pobliskiego lasu…".


Sandy, pogrubiłam zmianę .
No i jeszcze trzeba by wyciąć końcówkę "by" przy chodziła z dziadkiem. Wczoraj już nie myślałam .
__________________

Ostatnio edytowane przez Libby : 06.03.2011 - 12:55
Libby jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.03.2011, 16:17   #139
Gio
 
Avatar Gio
 
Zarejestrowany: 28.01.2008
Płeć: Mężczyzna
Postów: 3,238
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Marzenie jutra

Co tu dużo mówić, odcinek fajny, tylko zdjęć mało I ten wielgachny opis na samym początku- za długi (i kto to mówi ). Chociaż jakoś nie wytworzyła się we mnie atmosfera współczucia dla Lily- już o wiele bardziej wolałem koleje losu Tani i Wiktora

pozdrawiam
__________________
Evil is a Point of View
Gio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 06.03.2011, 17:49   #140
Narcyz
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Marzenie jutra

Odcinek niczego sobie. Na początku wydawało mi się, że akcja dzieje się zbyt szybko i myślałam, że już nie rozwiniesz jej pobytu w Polsce tak więc dobrze, że jednak to zrobiłaś

Aż, dziwne, że dopatrzyłam się dwóch małych literówek

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Ktoś, kto nie znał jej dłużej, nie mógłby nawet pomyśleć, że tej wiecznie wesołej, pomocne, dobrej i serdeczniej dziewczynce jest często tak bardzo smutno na duszy, że nierzadko musi się wypłakać do poduszki i że tak bardzo tęskni za uśmiechem od innych osób.
* (...)wesołej, pomocnej, dobrej i serdecznej dziewczynce (...)

Żal mi tej Lily. Taka faktycznie biedna mała dziewczynka. Szkoda, że tak musiało się stać, ale cieszy mnie fakt, że ktoś w końcu się nią zainteresował. Na pewno będzie lepiej, szkoda tylko, że nie da się cofnąć tego co przecierpiała.
Kurcze strasznie się związałam z tym FS i jeju jak strasznie emocjonalnie je odbieram.. Aż sama sobie się dziwię.

Szczere mówiąc gratulację Ci za umiejętność opisywania takowych sytuacji.

10/10
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 19:07.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023