Wróć   TheSims.PL - Forum > The Sims 2 > The Sims 2: Poradniki > Budowanie

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 02.07.2008, 01:49   #1
haughton
 
Avatar haughton
 
Zarejestrowany: 15.09.2007
Skąd: Kraków
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,102
Reputacja: 10
Domyślnie Dom połączony z budynkiem na sąsiedniej działce

Poradnik powstał na prośbę mabdy.


Na wstępie chciałbym podziękować użytkownikowi MTS2 - plasticbox, który jest autorem oryginalnej wersji niniejszego poradnika. Zgodził się on zarówno na przetłumaczenie przeze mnie tekstu jak i wykorzystanie jego zdjęć, jestem mu niezmiernie wdzięczny za współpracę oraz za jego pozytywne nastawienie do tej propozycji. Na jego prośbę link do poniższego tłumaczenia znajdzie się również w oryginalnym temacie z poradnikiem, który znaleźć można tutaj.

--------------------------------------------------------------------------

Tutorial requested by mabda.

At first I'd like to thank plasticbox - a member of MTS2, and an author of the original version of this tutorial. He gave me a permission to translate his thread and to use his pictures, so I'm very grateful for the cooperation and his positive attitude. He also requested (and I agreed) to link to this translation from his original tutorial, which can be found here.
================================================== ========

PROSZĘ O PRZECZYTANIE CAŁEGO PORADNIKA PRZED PRZYSTĄPIENIEM DO MODYFIKACJI GRY.


Nowa wersja moda o nazwie "Lot Adjuster" autorstwa użytkowniczki MTS2 o nicku Mootilda, pozwala na postawienie ścian równoległych w odstępie jednej "kratki" od brzegu parceli, oraz ścian prostopadłych bezpośrednio na granicy parceli (mowa o ścianach równoległych i prostopadłych do lewej i prawej strony działki względem ulicy). Dzięki temu możemy między innymi:

- postawić budynek na działce większej o 10 "kratek" z każdej strony w miejscu, gdzie chcemy zetknąć ze soba pionowe ściany (działka może mieć rozmiar maksymalnie 6x6),
- zmniejszać działkę o 1 jednostkę (10 "kratek")
- i wreszcie: zbudować domy stykające się ze sobą na sąsiadujących parcelach.


Środki ostrożności - proszę o przeczytanie przed rozpoczęciem korzystania z moda.

A. Możesz użyć jedynie tych działek, które są idealnie płaskie (wyrównane do poziomu ulicy). W przeciwnym wypadku nie będziesz w stanie połączyć ze sobą domów stojących na sąsiednich parcelach. Jeśli nie masz pewności, że parcela jest całkowicie płaska, możesz w otoczeniu postawić pustą działkę, a nastepnie wyburzyć ją - ta czynność całkowicie wyrówna teren.

B. Nie buduj/nie stawiaj żadnych obiektów w tym miejscu parceli, w którym chcesz ją poszerzyć/zmniejszyć. Jeśli parcela jest zamieszkała upewnij się, że żaden Sim nie znajduje się w pobliżu tego miejsca.

C. Przed zmianą rozmiaru działki należy zrobić jej kopię zapasową. Po prostu spakuj parcelę do pliku, lub przenieś ją do kosza parceli i domów, po czym ponownie do otoczenia (wtedy kopia Twojej działki pozostanie w koszu parceli i domów pod warunkiem, że masz dodatek "Nocne Życie" lub nowszy). Posiadanie takiej kopii jest wygodne nie tylko gdy zapomnisz dobudować jakiegoś elementu (wystarczy wtedy przywrócenie parceli bez konieczności restartowania gry), ale przydaje się również w przypadku problemów z korzystaniem z moda - można wtedy poprosić o pomoc autorkę "LotAdjuster" wysyłajac jej kopię kłopotliwej parceli.

D. Jeśli chcesz udostepnić komuś parcelę zmniejszoną za pomocą "LotAdjuster" koniecznie wcześniej ją przetestuj.

E. W żadnym wypadku nie udostępniaj działek zmniejszonych za pomocą "LotAdjuster" bez informowania potencjalnych użytkowników o ich modyfikacji. Operacja zmniany rozmiaru działek nie jest wspierana przez firmę Maxis i pomimo, że mod jest przetestowany nigdy nie ma stuprocentowej pewności, że nie pojawią się nieznane komplikacje lub błędy gry.

---------------------------------------------------------------------------

Stworzymy dom, który będzie przylegał do budynku na sąsiedniej parceli tworząc w rezultacie coś na kształt szeregu połączonych ze sobą kamieniczek.


Przed instalacją "LotAdjuster" uruchamiamy grę i zabieramy się za budowanie. W poniższym przykładzie zbuduję dom na parceli o wymiarach 3x3, docelowo będzie ona połączona z sąsiednia parcelą i będzie miała miała wymiary 1x3.

KROK 1:

A. Postaw fundament w odległości 11 "kratek" zarówno od lewego jak i prawego brzegu parceli:


Jesli nie chcesz domu na fundamentach - zbuduj po prostu czworokąt ze ścian (zachowując oczywiście odległość 11 "kratek" z obu stron) oraz dodaj "fałszywe" ściany tak, jak opisano poniżej. Następnie przejdź od razu do kroku 2.

B. Uruchom konsolę i wpisz kod constrainfloorelevation false, następnie dodaj do budynku "fałszywe" ściany, jak na zdjęciu poniżej:


C. Wyrównaj fundamenty za pomocą narzędzia wyrównywania terenu, lub kładąc na nich podłogę:


Po tej operacji całość powinna wyglądać jak na zdjęciu poniżej:


D. Wyłącz kod wpisując w konsoli constrainfloorelevation true, następnie zbuduj resztę budynku.

KROK 2.

Pamiętaj, że wszelkie elementy takie jak: ściany, półścianki czy szczytowe ściany strychu znajdujące się na przyszłej granicy działki musisz wybudować przed zmianą jej rozmiaru. Ogrodzenie natomiast zbuduj już po zmniejszeniu parceli.

A. Przykryj budynek zwykłym, dwuspadowym dachem nie kładąc go jednak na wystających "fałszywych" ścianach.


B. Teraz postaw identyczny dach na wystających ścianach (z jednej i drugiej strony budynku):


C. Usuń krańcowe ściany na strychu (również po obu stronach budynku):


D. Wybuduj pozostałe elementy elewacji budynku, których nie będzie można dodać po zmniejszeniu działki. W naszym przykładzie dobudowałem zadaszoną werandę na tyłach domu. Nie mógłbym zrobić tego po zmniejszeniu parceli, ponieważ jak widać poniżej, weranda znajduje się zbyt blisko granicy budynku:


E. Zapisz grę i koniecznie wykonaj kopię zapasową Twojej działki (patrz powyżej: "Środki ostrożności, punkt C). Następnie wyjdź z gry.

KROK 3.

Instalacja "LotAdjuster"

Aby skorzystać z dalszej częsci niniejszego poradnika potrzebujesz:

- "LotAdjuster11.zip" (pobierz z MTS2). W linku jest równiez starsza wersja ("LotAdjuster1.zip"), można ją pobrać w przypadku problemów z wersją 1.1.
- Microsoft .NET Framework (pobierz z serwisu Microsoft).

A. Rozpakuj pobrany plik i uruchom instalację poprzez kliknięcie na "LotAdjuster11.exe", a następnie na "Start":


W drugim oknie instalatora wybierz okolicę, w której znajduje się Twoja parcela, w kolejnym natomiast znajdź i podświetl jej nazwę. W czwartym etapie możesz wybrać nowy rozmiar parceli. Zajmiemy się tym za chwilę.

B. Po instalacji uruchom "LotAdjuster" i wybierz opcję "Advanced". Pojawi się okno:


Ustaw wszystko tak, jak na zdjęciu powyżej. Zauważ, że zarówno w wierszu "Old size" jak i "New size" rozmiar parceli jest większy niż w rzeczywistości - program dolicza bowiem jedną jednostkę na chodnik. Natepnie wciśnij "Next" i Twoja parcela powinna ulec zmniejszeniu.

Wybierz "Exit" i uruchom grę.

KROK 4.

Po załadowaniu otoczenia Twoja parcela będzie widoczna w starym rozmiarze. Nie zwracaj na to uwagi - po dokończeniu budowy i powrocie do otoczenia będzie już wyświetlana poprawnie. Po wejściu do parceli zauważysz jej nowy rozmiar:


Aby gra rozpoznawała poprawnie nowy rozmiar działki musisz teraz wykonać przynajmniej jedną czynność wymagającą zapisania gry: wstawić mebel, okno lub drzwi, położyć podłogę, itp. (W prezentowanym przykładzie wykonałem większość czynności budowlanych już po zmniejszeniu działki). Następnie umebluj i wykończ budynek, oraz zapisz grę. Efekt końcowy może wyglądać np. tak, jak na zdjęciu poniżej:


Po wybudowaniu w ten sposób kilku budynków możesz ustawiać je obok siebie w widoku otoczenia, obracać i przestawiać w inne miejsca, przenosić do kosza parceli i domów, itd. Działka zbudowana w sposób opisany w poradniku działa tak, jak każda inna. Ściany i dachy są kompatybilne ze zjawiskami atmosferycznymi dochodzącymi w "Czterech Porach Roku"


WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE BUDOWANIA

1. Pamiętaj, że nie możesz zbudować/postawić niczego na lewej i prawej (prostopadle do ulicy) granicy działki, którą chcesz zmniejszyć - w przeciwnym razie mod nie zadziała. Dlatego też ogrodzenie zbuduj już po zmniejszeniu parceli. To ograniczenie istnieje, ponieważ gra nie poradzi sobie ze ścianą budynku na granicy działki (z punktu działania gry niełatwo rozróżnić ścianę i ogrodzenie postawione na granicy parceli, dlatego zakaz stawiania ogrodzenia przed jej zmniejszeniem jest spowodowany środkami ostrożności, a nie błędem moda).

2. Po zmniejszeniu parceli będzie ona miała ograniczenia dotyczące budowania jak standardowa działka. Wymienione poniżej elementy nie mogą być zmieniane po operacji zmniejszenia:

- fundamenty,
- ściany i półścianki (za wyjątkiem tych znajdujących się w odległości conajmniej jednej "kratki" od granicy działki),
- schody modułowe,
- podłogi na wszystkich piętrach (za wyjątkiem piwnicy),
- dachy,
- sceny z dodatku "Własny Biznes",
- szklarnie,
- wszystko, co może być ustawione na granicy parceli za pomocą kodu moveobjects on

Elementy te mogą jednak zostać usunięte po zmniejszeniu parceli, za wyjątkiem fundamentów - te można usunąć tylko w granicach conajmniej dwóch "kratek" licząc od krańców działki. Jeśli chcesz zbudować dużą piwnicę - również radzę zrobić to wcześniej.

3. W przypadku konieczności zmiany wymienionych wyżej elementów już po zmniejszeniu parceli, możesz zawsze przywrócić kopię zapasową, dokonać przeróbek i ponownie skorzystać z LotAdjuster".


WSKAZÓWKI DOTYCZĄCE GRANIA

- Jeśli połączysz w opisany powyżej sposób kilka działek i zechcesz grać na jednej z nich z włączonym podglądem sąsiadów pamiętaj, że Twoja widoczność będzie ograniczona z powodu małego rozmiaru parceli i blisko położonych sąsiednich budynków. Zaplanuj poszczególne pomieszczenia tak, by móc grać komfortowo.

- Podczas gry na standardowych działkach ustawiam zawsze widok na dom od jego tyłu w kierunku ulicy. W parceli zbudowanej według niniejszego poradnika obserwuję dom od frontu, ponieważ w przeciwnym razie nie widzę przedniej części domu oraz chodnika (nie ma możliwości obrócenia kamery i spojrzenia z boku - widok jest zasłonięty przez sąsiednie budynki). Uważam, że w tego typu domach duże obiekty typu wanny czy fortepiany nie powinny być ustawiane równolegle do ulicy - blokują wtedy widok do wnętrza domu.

- Upewnij się, że skrzynka pocztowa i inne ważne przedmioty będą łatwo dostępne - w domu zbudowanym na całej długości parceli Simy nie mogą obejść budynku dookoła.

- Umiejscowienie podjazdu dla auta z tyłu budynku jest jak najbardziej możliwe - samochód będzie "teleportował" się i parkował na tyłach domu.

-----------------------------------------------------------------

Zdjęcia do poradnika są autorstwa plasticbox. Można je kopiować wyłącznie za jego zgodą.
Opis czynności jest tłumaczeniem mojego autorstwa. Powstał na podstawie poradnika zamieszczonego w serwisie MTS2, autorstwa wspomnianego wyżej użytkownika (link do oryginalnego poradnika).
Kopiowanie tekstu bez mojej zgody jest zabronione.

haughton

Ostatnio edytowane przez Caesum : 12.08.2023 - 21:17
haughton jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 02.07.2008, 21:16   #2
mabda
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jak zbudować dom połączony z budynkiem na sąsiedniej działce?

dzieki wielkie! juz chyba wiem, gdzie robilam blad, bo nie rozumialam do konca angielskiej wersji
  Odpowiedź z Cytatem
stare 02.07.2008, 22:47   #3
Ilona
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jak zbudować dom połączony z budynkiem na sąsiedniej działce?

a tutaj mozna zobaczyc,jak to wyglada w grze

http://www.all4sims.de/board/thread.php?threadid=6930

http://www.all4sims.de/board/thread.php?threadid=6936

podobno ciezko robi sie zdjecia w takich domach,
  Odpowiedź z Cytatem
stare 03.07.2008, 06:26   #4
mabda
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jak zbudować dom połączony z budynkiem na sąsiedniej działce?

akurat zdjecia nie maja dla mnie znaczenia
  Odpowiedź z Cytatem
stare 05.07.2008, 11:53   #5
Wielebny
Mod emeryt
 
Avatar Wielebny
 
Zarejestrowany: 27.03.2007
Skąd: Vatican
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,820
Reputacja: 9
Domyślnie Odp: Jak zbudować dom połączony z budynkiem na sąsiedniej działce?

Na pewno mi się kiedyś przyda
Wielebny jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 05.07.2008, 12:59   #6
Souris
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jak zbudować dom połączony z budynkiem na sąsiedniej działce?

Mi się na pewno przyda, zawsze chciałam coś takiego zbudować.
Haughton - najlepszy użytkownik forum, moim zdaniem
  Odpowiedź z Cytatem
stare 09.07.2008, 12:27   #7
Marian...
 
Avatar Marian...
 
Zarejestrowany: 19.06.2008
Skąd: Miasto Świętej Wieży
Płeć: Mężczyzna
Postów: 222
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Jak zbudować dom połączony z budynkiem na sąsiedniej działce?

Spox, niezłe, na pewno wykorzystam, wielkie dzięki...
Marian... jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 10.05.2009, 09:28   #8
CrystalTear
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Jak zbudować dom połączony z budynkiem na sąsiedniej działce?

Wszytsko super tylko jedno pytanie to pod dachem ma być pusto!?
  Odpowiedź z Cytatem
stare 14.04.2015, 16:33   #9
Shattered
 
Avatar Shattered
 
Zarejestrowany: 10.06.2012
Wiek: 29
Płeć: Kobieta
Postów: 519
Reputacja: 22
Domyślnie Odp: Jak zbudować dom połączony z budynkiem na sąsiedniej działce?

Ale to skomplikowane
__________________
Shattered jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28.02.2019, 20:28   #10
Dżiglipaff
 
Avatar Dżiglipaff
 
Zarejestrowany: 12.11.2005
Skąd: Warszawa
Płeć: Kobieta
Postów: 1,203
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Jak zbudować dom połączony z budynkiem na sąsiedniej działce?

Czy ja kiedykolwiek dziękowałam za ten poradnik? Nie? A to dziwne. 11 lat a ja nadal zaglądam na forum głównie po to, żeby sprawdzić czy ta odległość to 10 czy 11 kratek...


DZIĘ-KU-JĘ~! za jeden z najlepszych poradników!
__________________
Dżiglipaff jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
haughton, poradnik


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 
Narzędzia wątku
Wygląd

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 04:25.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023