Wróć   TheSims.PL - Forum > Inne > TheSims.pl - archiwum > Konkursy - Archiwum > Simowy Pejzaż > Simowy Pejzaż 2015
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 02.01.2016, 19:46   #41
Kędziorek
Supermoderator
 
Avatar Kędziorek
 
Zarejestrowany: 15.03.2012
Skąd: Mój pokój.
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 3,053
Reputacja: 26
Domyślnie Odp: Simowy Pejzaż 2015

Cóż, u mnie na podwórku trawa była zielona i jeszcze róże można było znaleźć na krzakach.
Jak już mówiłam, The Sims 4 daje zupełnie różne możliwości niż The Sims 2 i The Sims 3. W TS4 liście nie spadają, śnieg nie pada, jeziora nie zamarzają. A jak ktoś nie jest mistrzem Photoshopa, to niewiele z tym zrobi. Charionette uznała tę pracę i nie widzę powodu byś kwestionował jej decyzję.
Ja się przyjrzałam, to z pewnością nie są gwiazdy, ale skoro ja widzę tak, a Ty inaczej, to chyba pora zakończyć dyskusję, bo do niczego nie prowadzi. Temat się tylko zaśmieca.

Miłego wieczoru
__________________
Mam łopatę.
Kędziorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 02.01.2016, 19:57   #42
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,527
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: Simowy Pejzaż 2015

Może i nie jest to idealnie zimowy krajobraz, nie ma tam tony śniegu i zamarzniętego jeziora, ale zdjęcie jest w kolorystyce zimowej, a to w tle można uznać za śnieg (cóż, TS4 jest jakie jest), więc wszystko jest zgodne z regulaminem.
Charionette jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.01.2016, 20:10   #43
Kędziorek
Supermoderator
 
Avatar Kędziorek
 
Zarejestrowany: 15.03.2012
Skąd: Mój pokój.
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 3,053
Reputacja: 26
Domyślnie Odp: Simowy Pejzaż 2015

Wpadłam na genialny pomysł! Nie głosuj na tę pracę.

Praca jest regulaminowa. Skoro inaczej sobie wyobrażasz zimę, to trudno, nie wszyscy muszą myśleć jak Ty i się Tobie podporządkowywać. Nie wiem czy zauważyłeś, ale jesteś jedynym, który się czepia o tę pracę, co chyba o czymś świadczy. A skoro wszelkie argumenty odbijają się od Ciebie jak groch od ściany, to zamykam tę dyskusję. Bo gadać w ten sposób to sobie możemy do jutra, tylko po co?
__________________
Mam łopatę.
Kędziorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 02.01.2016, 22:43   #44
La Tortura
 
Avatar La Tortura
 
Zarejestrowany: 27.12.2011
Skąd: Łódź
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 1,031
Reputacja: 23
Domyślnie Odp: Simowy Pejzaż 2015

Kotelarski, no ja Cię proszę. W TS4 nie ma możliwości zrobienia śniegu, ani drzew bez liści. Ja sama nie potrafiłabym tego zrobić, bo nie jestem grafikiem, który może zmienić dosłownie wszystko. I teraz co? Nie mogę wziąć udziału w konkursie, bo gram w czwórkę? Przecież to nie tak, że na obrazku jest słoneczne wybrzeże. Autor postarał się, żeby było chociaż trochę zimowo i moim zdaniem wyszło bardzo fajnie. Oglądałam te prace, głosowałam i nawet przez myśl mi nie przeszło żeby się doczepić (a uwierz mi się, że z "czepianiem się" mam na tym forum dłuuugą historię ) Proponuję trochę wyrozumiałości, a mnie jadu i szukaniu problemów tam gdzie ich nie ma. Gdybym była na miejscu Charionette już dawno skończyłabym z tobą rozmowę. Nie dość, że Nyśka robi konkurs - układa regulamin, przyjmuje prace, robi tematy, DAJE SWOJE GRY KTORE MOGŁABY SPRZEDAĆ to jeszcze musi użerać się z tobą. I uprzedzę - nie, nie robi Ci tym łaski (co jest swoją drogą śmieszne).

W każdym razie! W tym nowym roku 2016 życzę każdemu więcej zrozumienia, empatii i ogólnie bardziej pozytywnego spojrzenia na świat, a wszystkim wokół będzie przyjemniej.

EDIT: a skoro tak CI ciężko z tym, że to nie jest zima z twoich wyobrażeń to pomyśl sobie, że nie wszędzie na świecie są tony śniegu, zamarznięty lód itp. Wyobraź sobie na przykład, że to "zima" z tych cieplejszych krajów.
__________________

La Tortura jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.01.2016, 00:44   #45
Caesum
Administrator
 
Avatar Caesum
 
Zarejestrowany: 26.05.2005
Skąd: Warszawa
Wiek: 29
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,472
Reputacja: 73
Domyślnie Odp: Simowy Pejzaż 2015

Praca jest regulaminowa, dlatego została zaakceptowana. Jako że wyczerpuje to temat, zapraszam do dalszego głosowania.
Caesum jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.01.2016, 04:42   #46
Aperlaxive
 
Avatar Aperlaxive
 
Zarejestrowany: 11.02.2011
Skąd: Over The Hills And Far Away
Płeć: Kobieta
Postów: 858
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Simowy Pejzaż 2015

Prace są prześliczne. Szczególnie podobają mi się te trójkowe.
Gratuluję autorom, którzy widać, że bardzo się postarali
Sama niestety udziału w konkursie nie wzięłam ponieważ nie potrafię robić ładnych zdjęć.

Drogi użytkowniku Kotelarski, czy ty we wszystkim widzisz problem?
Najpierw robisz zamieszanie, bo nie podoba Ci się nagroda. Teraz masz problem, bo praca rzekomo jest nieregulaminowa. Skoro sam autor zasad orzekł, że jest to po co szukać problemu na siłę.
Zluzuj trochę, bo to tylko forum o simsach. Ludzie przychodzą tutaj aby się odstresować i miło spędzić czas, a tego typu czepialstwo tylko psuje atmosferę.
Przecież nikt tutaj nie chciał źle.
__________________
Forever and ever.
Aperlaxive jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.01.2016, 09:32   #47
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Simowy Pejzaż 2015

Odzywa się we mnie moja buntownicza natura, gdy czytam Waszą wymianę zdań.
Popatrzcie - kilka dni temu cyknęłam taką ładną fotkę! Chciałam ją wysłać na konkurs, ale Ktoś, Kogo Macie Dość (ja też pozdrawiam Kółko Wzajemnej Adoracji!) przypomniał mi, że ma to być krajobraz zimowy. I co się teraz okazuje? Że mogłaby przejść! Przecież nic nie wskazuje na to, że to nie jest zima - tak jak łatwo znaleźliście kontrargumenty na roślinność (w tym lilie) i "zimową kolorystykę" (pardon?) - tak ja mogłabym się wybronić przykładowo z drzewkami owocowymi (przecież nie kwitną, a skoro ktoś widział kwiaty na krzewach w styczniu, to czemu nie liście?). I co z tego, że doskonale wiecie, że mam CPR? Wobec zasad wszyscy powinniśmy być równi.

Nie wiem, co kto widzi złego w pomyśle, żeby od razu nagrodzić twórcę jedynej (także wg mnie) regulaminowej pracy z TS4. Jedynie w tym miejscu szkoda mi autora/autorki tego nieszczęsnego zdjęcia, o które się kłócimy - na pewno intencje były dobre, ale może to po prostu było to samo niedopatrzenie, które ja miałam popełnić? Po głosach w sondzie widać, że coś z tą pracą jest nie tak i nie chodzi tu o kwestię gustu, bo zdjęcie samo w sobie jest bardzo ładne.
Btw, w regulaminie jest mowa o tylko jednej sondzie (w domyśle ze wszystkimi pracami ze wszystkich gier), a tymczasem mamy trzy różne... Podejrzewam, że to niedopatrzenie, ale już za dużo się naoglądałam niedopatrzeń w regulaminach...

Uwierzcie, to nie jest dla mnie fajne, że znowu jestem w mniejszości, ale chciałabym, żebyście wiedzieli, że nie tylko jedna osoba na tym forum szuka dziury w całym i nie boi się być "anty"/hejterem itd.

Teraz ten post niczego nie zmieni, ale będę wyglądać zmian na lepsze w przyszłości
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.01.2016, 13:32   #48
Charionette
Admin Emeryt
Admin Kumpel
 
Avatar Charionette
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 3,527
Reputacja: 18
Domyślnie Odp: Simowy Pejzaż 2015

Wiecie dlaczego do każdej z części jest osobny temat do prezentacji zdjęć i osobna sonda? Bo każda z gier ma inne możliwości. W TS2 i TS3 śnieg pojawia się wraz z dodatkami, z TS4 jest o tyle trudno, że tego śniegu po prostu tam nie ma. Dlatego jestem pełna podziwu dla odwagi tych dwóch osób, które podjęły się tej pracy. Mogły po prostu uruchomić inną część gry i stworzyć krajobraz zimowy z krwi i kości. Nie każdy dysponuje niesamowitymi zdolnościami grafika i potrafi zamrozić jezioro czy oszronić drzewa w Photoshopie. Ale autor pracy, która jest dla Was taką solą w oku, postarał się najbardziej jak potrafił. Zdjęcie jest ciemne (nie ma tu słońca czy plaży), a w tle rysuje się coś na kształt śniegu.Podziwiam, że w tak niesprzyjających warunkach autorowi udało się stworzyć coś, co spokojnie może ujść za zimowe. I na tym zakończę swoją wypowiedź na ten temat.
Charionette jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.01.2016, 14:06   #49
LepkiePaluszki23
 
Zarejestrowany: 08.02.2014
Płeć: Mężczyzna
Postów: 608
Reputacja: 41
Domyślnie Odp: Simowy Pejzaż 2015

Charionette został stworzony mod, który pozbawia drzew liści, jeziora zamarzają właśnie w The Sims 4. Wystarczyło tego moda poszukać. po protu dla chcącego nic trudnego.
I dzięki temu modowi byłaby zima widoczna.
Pozdrawiam.
LepkiePaluszki23 jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.01.2016, 15:03   #50
Malfurion
 
Avatar Malfurion
 
Zarejestrowany: 03.07.2009
Skąd: Ze Szmaragdowego Snu
Płeć: Mężczyzna
Postów: 1,071
Reputacja: 19
Domyślnie Odp: Simowy Pejzaż 2015

Problemu by nie bylo, gdyby zrezygnowano z edycji tematycznej. A tak, to ludzie z lupa staraja sie odpowiedziec na pytanie, czy to co w tle to gwiazdy, czy moze jednak snieg
__________________
Malfurion jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 07:57.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023