Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims 2: Zdjęcia z gry > Domy [TS2]
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 23.02.2015, 20:53   #11
La Tortura
 
Avatar La Tortura
 
Zarejestrowany: 27.12.2011
Skąd: Łódź
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 1,031
Reputacja: 23
Domyślnie Odp: Field Street by Ata

Cytat:
Oceniam nisko, bo według mnie nie jest zgodny z tematyką.
goooood, gdzie tu jest napisana tematyka? Dom został wyremontowany , więc normalne że nie będzie wyglądał jak mieszkanie twojej babci. Poza tym wytłumaczyłam Ci już, że chodzi o wojne w simcity a nie tą prawdziwą, to są simsy DUUUUH (wojna domowa w mojej grze miała miejsce w 2000 roku, ustosunkuj się do tego) a ty nadal się czepiasz, że nie wygląda tak jak ty sobie wyobrażałeś >D
__________________

La Tortura jest offline   Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 23.02.2015, 21:01   #12
Kędziorek
Supermoderator
 
Avatar Kędziorek
 
Zarejestrowany: 15.03.2012
Skąd: Mój pokój.
Wiek: 31
Płeć: Kobieta
Postów: 3,053
Reputacja: 26
Domyślnie Odp: Field Street by Ata

Czy możecie się proszę przenieść z kłótnią na PW, proszę? Bo zaraz pousuwam posty...


Domek z zewnątrz wygląda o wiele lepiej niż wewnątrz. Też po przeczytaniu "przed wojną" spodziewałam się chatki trochę starszej daty, ale niech będzie, że to pominę, skoro wytłumaczyłaś, że o coś zupełnie innego Ci chodziło I tak wygląda lepiej niż cokolwiek co ja wybuduję xD
Ściany na TYM zdjęciu to niestety nieporozumienie. Pasują bardziej na zewnątrz, do jakiejś wiekowej, NIEZADBANEJ rudery, a to na niezadbaną, a już tym bardziej na ruderę, nie wygląda
Nie jestem zwolenniczką okien wewnątrz domu, za to w łazience zostałabym przy starych, dobrych kafelkach na ścianie.
Podoba mi się natomiast wystrój (choć w sypialni ta kwiatowa tapeta jest ozdobą samą w sobie na obok szarej, więc nie upiększałabym jej dodatkowo obrazami, które się trochę zlewają).
Salon jest świetny, ma fajną tapetę Choć te nowoczesne schody trochę psują wrażenie..

5/10 choć troszeczkę naciągane.
__________________
Mam łopatę.
Kędziorek jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 23.02.2015, 21:05   #13
konformistyczny lodzik
 
Avatar konformistyczny lodzik
 
Zarejestrowany: 27.12.2012
Skąd: Małopolska
Wiek: 28
Płeć: Kobieta
Postów: 355
Reputacja: 16
Domyślnie Odp: Field Street by Ata

Nowoczesne schody? Nadają się do pałacu STAREJ daty, a nie są nowoczesne lol.
https://www.google.pl/search?q=schod...ed=0CAYQ_AUoAQ
zapraszam do oglądania obrazków c:

generalnie to nie wiem czego wy się spodziewaliście po tym, że do miał być przedwojenny. okien pozabijanych deskami, wybitych szyb i poobdzieranych ścian?
__________________


Kamil Mikołajem
Ata bohaterem
Ania maturowiczem
Marcel ma trzy podbródki
wspołlokatorka Fetysza ma brudne majtki
a Nacia wiecznie zakochana
konformistyczny lodzik jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 23.02.2015, 21:13   #14
ddo bwayo
 
Avatar ddo bwayo
 
Zarejestrowany: 10.01.2009
Skąd: クラクフ
Płeć: Kobieta
Postów: 2,276
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Field Street by Ata

Jezu widzę, że teraz przez pinkiego będziecie się czepiać każdego kto powie coś złego na ten dom. A więc właśnie tak, te schody SĄ zbyt nowoczesne do tego domu. Pokaż mi proszę pałac w którym były użyte metalowe schody, bo ja raczej znam takie gdzie były używane kamienne. I nie broń boże nie bronie pinkiego bo jego opinia to dla mnie kompletna pomyłka bo sama posiadam (a raczej moi rodzice) przedwojenny dom ale jest on wyremontowany i nikt by nie był w stanie powiedzieć ile tak naprawdę ma lat. Trochę dystansu.

@edit: a zresztą, polecam pooglądać sobie "Nasz nowy dom" w wersji polskiej, tam nie raz remontowali domy ponad stuletnie. Nie zauważyłam by po remoncie dalej wyglądały jak typowe stare domy.
__________________
it is not an end but an and

Ostatnio edytowane przez ddo bwayo : 23.02.2015 - 21:15
ddo bwayo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 23.02.2015, 21:15   #15
La Tortura
 
Avatar La Tortura
 
Zarejestrowany: 27.12.2011
Skąd: Łódź
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 1,031
Reputacja: 23
Domyślnie Odp: Field Street by Ata

Ale one nie są tak do końca metalowe. To szare coś równie dobrze może być jakimś dywanem [?], a drewno ciemne jest przecież - widać wyraźnie nawet rysy na nim ;p

edit: przekonałaś mnie tymi poręczami
@down: niee, to nie jest ironia. gdyby te poręcze były drewniane to pewnie połamały by się dosyć szybko
__________________


Ostatnio edytowane przez La Tortura : 23.02.2015 - 21:23
La Tortura jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 23.02.2015, 21:17   #16
ddo bwayo
 
Avatar ddo bwayo
 
Zarejestrowany: 10.01.2009
Skąd: クラクフ
Płeć: Kobieta
Postów: 2,276
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Field Street by Ata

Dla mnie to wygląda bardziej na rdzę i zarysowania tak szczerzę. Poza tym kierowałam się przede wszystkim poręczami, w drewnianych schodach nie stosuje się ich tak cienkich.

Powiem tak, może i by pasowały do jakiegoś zaniedbanego domku i dało by się je obronić jako drewniane. Jeśli jednak zakładamy, że w tym projekcie są one drewniane - nie było by problemem dla właścicielki odmalowanie ich. I na tym skończę.

@up: nie jestem pewna czy to ironia czy nie.
@up2: to się cieszę, ja tu w pokoju przychodzę XD
__________________
it is not an end but an and

Ostatnio edytowane przez ddo bwayo : 23.02.2015 - 21:26
ddo bwayo jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 28.02.2015, 20:29   #17
Shiver
 
Avatar Shiver
 
Zarejestrowany: 17.04.2009
Skąd: z Księżyca
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 999
Reputacja: 21
Domyślnie Odp: Field Street by Ata

Nie będę się czepiał tego czy dom wygląda na przedwojenny czy nie, bo sam też różne pierdoły wypisuję przy swoich zdjęciach także tego
Ale do zdjęć się przyczepić muszę Robisz je pod takim dziwnym kątem, jakoś z góry, na niektórych niewiele widać w sumie. Polecam zaznajomić się z trybem kamery po wciśnięciu TAB-u. I włącz wygładzanie krawędzi, chociaż na czas zdjęć jak Ci komp nie podoła cały czas. W dwójce to jest skopane i trzeba zaznaczyć je na odwrót, na najmniejsze żeby zadziałało (pewnie błąd tłumacza czy coś). I więcej tych fotek, bo w ogóle nie wiem jak ten dom z zewnątrz wygląda
Przechodząc do samego domu...
Przedpokój trochę nijaki, jakiegoś żywszego akcentu brakuje. A takie deski to mogą być dekoracyjnie na jednej ścianie, ale na wszystkich już mniej
W kuchni przydałoby się trochę więcej szafek. Jakbyś postawiła inne okno (takie nie do podłogi) to wyszłaby Ci fajna zabudowa w kształcie litery L. No i za tymi szafkami lepsze byłyby chyba kafelki/kamień/cegła/whatever, no w każdym razie nie tapeta, która się łatwo brudzi Zamiast obrazków lepsze byłyby jakieś kuchenne akcesoria imo. To okno w wewnętrznej ścianie szału nie robi, pomysł w sumie fajny, ale chyba nie tutaj
Kącik jadalny ładny, tulipany świetnie się tutaj wybijają, bez nich byłoby nudno. A, no i jak łączysz dwa pomieszczenia razem to dobrze byłoby dopasować tapety do siebie
Łazienka jak to łazienka, nie ma co oceniać
Salon to trochę takie składowisko różnych rzeczy, brakuje tu jakiejś myśli (to znaczy może jakaś była, ale nie czuję jej ). Jakiś taki chaos tu panuje... Nie podoba mi się też umieszczenie schodów, nie wrzuciłaś co prawda rzutów, ale z doświadczenia wiem, że ze schodami w rogu budynku ciężko jakoś sensownie rozplanować piętro (a na pewno można zrobić to lepiej).
Korytarz na piętrze o wiele lepszy od tego na dole! Bambus bym sobie jednak darował
Sypialnia całkiem całkiem, miałaś tu wyraźny schemat kolorystyczny (i bardzo dobrze!), ale obrazki trochę go popsuły
Łazienka jak to łazienka, nie ma co oceniać. Chociaż w tej kompletnie nie rozumiem przeznaczenia tej konsoli (ona taka salonowo-przedpokojowa imo jest), a tym bardziej popielniczki No może właścicielka pali w wannie, ale jakoś to do mnie nie przemawia
__________________
Shiver jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 03.03.2015, 12:22   #18
La Tortura
 
Avatar La Tortura
 
Zarejestrowany: 27.12.2011
Skąd: Łódź
Wiek: 27
Płeć: Kobieta
Postów: 1,031
Reputacja: 23
Domyślnie Odp: Field Street by Ata

Shiver - co do zdjęć, to faktycznie mi to nie idzie, popróbuje z innej perspektywy je robić. Co do wygładzania krawędzi to ta opcja jest u mnie zaznaczona na szaro. Próbowałam coś z tym zrobić, pisałam chyba wszędzie, ale nic z tego. Nie umiem, albo się nie da. ;p
__________________

La Tortura jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 04.03.2015, 09:48   #19
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Field Street by Ata

Mam rozumieć, że całego przodu budynku nie możemy zobaczyć?
Wejście do domu jest zbyt różnokolorowe, w dodatku ten brak harmonii mi się nie podoba. Z początku miałam tu na myśli tylko rośliny, ale przecież te drzwi też nijak się mają np. do okien, zaś fundamenty gryzą się stylistycznie i kolorystycznie z resztą elewacji. Lewitujący bluszcz po lewej stronie... Powinnaś im tam sprowadzić jakichś botaników, bo w normalnych warunkach większość roślin, a szczególnie pnączy, nie przeżyje bez korzeni.
Masz bardzo fajne te drewniane panele O ile sama ich gdzieś nie znajdę, to zgłoszę się po link
Przedpokój całkiem fajny, ale niepotrzebnie zagraciłaś ściany. W kuchni podobnie. Zamiast obrazków i kalendarzy na jednej ścianie dałabym pochłaniacz, a na drugiej wiszącą suszarkę do naczyń. Tapeta w kuchni ładna, ale niepraktyczna - backsplash by się przydał. Ktoś z komentujących przyczepił się okna - imo bardzo fajnie wygląda w tym miejscu!
Jadalnia ładna, aczkolwiek nie dawałabym tam obrazu na 2 kratki, tylko taki na jedną, najlepiej z czarną ramą. Firany w oknach (w domyśle te od HolySimoly) dodałyby temu miejscu przytulności.
Łazienka na parterze poprawna, chociaż zamontowałabym tam lampę sufitową, żeby światło padało równomiernie.
To zdjęcie to takie typowe "pomieszane z poplątanym". Rzuca się tu w oczy kontrast między EAxisem a CC. Kolejne zaś też nie wieje optymizmem - masz cztery (!) odcienie drewna przy jednej ścianie. Co oświetla ta lampa? Bo nie sądzę, żeby książki na stojaczku potrzebowały dodatkowego źródła światła. A ten samotny globusik...? Nie dawałabym posłania dla zwierzaka w takim miejscu, gdyż, jak wiemy, simy lubią się blokować przy wejściu na schody, a koty zazwyczaj znajdują się tam, gdzie najmniej są potrzebne w danym momencie...
Korytarzyk na górze okrutnie zagraciłaś, w dodatku znowu Eaxis "gryzie się" z netem.
Sypialnię uznałabym za idealną, gdybyś nie zagracała ścian - wzorzysta tapeta ładnie ożywia ten skromny pokoik i jest wystarczającą dekoracją.
W łazience na piętrze masz firany, więc żaluzje w zasadzie są zbędne. I ta popielniczka z dogasającym petem obok kwiatków też xD

Porada praktyczna - odczekaj kilka dni po zbudowaniu domku zanim zaczniesz robić zdjęcia i zaprezentujesz go światu.
Miło mnie zaskoczyły użyte przez Ciebie tapety, podłogi i zestaw mebli w jadalni, ale reszta nie zachwyca jakoś szczególnie i wyczuwa się brak pewności (tudzież niezdecydowanie) w Twoim stylu.

7/10

EDIT: rzuty też nie-nie?

Ostatnio edytowane przez Liv : 04.03.2015 - 10:01 Powód: za 997 edycji będzie dobrze :>
Liv jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 17.08.2015, 11:30   #20
Gio
 
Avatar Gio
 
Zarejestrowany: 28.01.2008
Płeć: Mężczyzna
Postów: 3,238
Reputacja: 15
Domyślnie Odp: Field Street by Ata

Mi się tam bardzo podoba, domek jest taki naturalny, nie stylizowany do przesady, po prostu taki życiowy Pomieszczenia mają odpowiednią wielkość, przeszklenie między kuchnią a jadalnią bardzo pomysłowe Tapeta w kąciku do pracy trochę rozpraszająca, ale to taki szczegół

10/10, pozdrawiam!
__________________
Evil is a Point of View
Gio jest offline   Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 14:11.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023