Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims Fotostory
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Odpowiedz
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 28.08.2010, 21:09   #11
zurka09
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Po Zmroku...

ROZDZIAŁ I
Dalia całą noc nie spała, myśląc o swoim życiu. Żyje już w końcu prawie siedemnaście lat, ale to życie ma się prędko skończyć. O ile jakoś tego nie naprawi. Otóż, wczorajszej nocy, gdy była na plaży miała wizję. Zobaczyła siebie i innego wampira. Nieznajomego. Ubranego w tradycyjne barwy wampirów: czerwień i czerń. A później zobaczyła, jak wampir wykonuje szybki ruch ręką. I wtedy Dalia pada na ziemię. Bez krwi, bez krzyku, bez życia...
Młoda wampirzyca szybko wstała z łóżka. Teraz zdecydowanie nie chciała o tym myśleć. Odetchnęła głęboko, lecz przed oczami cały czas miała to samo: siebie leżącą bez życia na ziemi, i tajemniczego wampira. Nie mogła się pozbyć uczucia bezradności. Nie wiedziała kiedy i gdzie to się stanie. Wiedziała tylko, że będzie tam tylko ona i on. Sami. Nikt jej nie pomoże.
- Muszę się na to przygotować. – szepnęła do siebie. – Zmienić przeznaczenie...
Szczelniej zasłoniła okno i poszła do łazienki. Wzięła szybki prysznic i zaczęła myć zęby.
To, że wampiry nie mają odbicia w lustrze to mit. Jak żywa istota może nie mieć odbicia w zwykłym, szklanym lustrze?
Dalia zaśmiała się, myśląc jak głupi są ludzie i jak beznadziejne legendy wymyślają o wampirach. Najbardziej znienawidzonym przez nią człowiekiem była Stephanie Meyer. Pisarka opisała wampiry, najszlachetniejszą rasę, jako słodkie, blade jak ściana, żywiące się zwierzętami, przyjaźniące z ludźmi...
Z zamyślenia wyrwał Dalię niespodziewany atak na jej życie. Za sobą w lustrze ujrzała około trzydziestoletniego mężczyznę, o błękitno – białej skórze i czerwonych oczach. Wampir właśnie szykował się do skoku.



Dziewczyna w porę uskoczyła, a wampir z impetem uderzył w umywalkę. Przerażona Dalia krzyknęła i zdążyła w porę skoczyć w bok. Rzuciła się do drzwi, ale gdy już nacisnęła klamkę mężczyzna chwycił ją za kark i przycisnął do ściany. Zobaczyła jego oczy. Były inne, niż oczy innych wampirów. On miał oczy ciemnoczerwone, niemal czarne. Miały dziwną barwę.



I gdy Dalia przyglądała się jego twarzy, idealnej, bladej twarzy, on ścisnął jej przedramiona tak mocno, że złamał jej kilka kości. Wampirzyca jęknęła z bólu. Ostatkiem sił odepchnęła wampira i wybiegła z łazienki. Lecz wiedziała, że daleko nie zajdzie. Za kilka sekund wampir ją złapie i zabije. Czyżby to o tym dniu opowiadała wczorajsza wizja?
- Zmienić przeznaczenie... – szepnęła do siebie Dalia i uskoczyła w bok, wpadając na stolik. Złamane kości rąk już prawie się zrosły. Podniosła krzesło i rzuciła w wampira, o którego nieszczęsne składane krzesełko rozbiło się jak o skałę. Wampir nic sobie z tego nie zrobił i po chwili był obok wampirzycy.
- Czego chcesz?! – wrzasnęła Dalia i uniknęła pięści wampira.
- Ciebie! – krzyknął mężczyzna i złapał Dalię za szyję.
- Czemu?!
Dziewczyna kopnęła wampira w szczękę. Nieco zwolnił uścisk, co wykorzystała na swoją korzyść. Drugi cios w głowę i wampir ją puścił, po czym syknął.
- To nie jest dzień twojej śmierci. I ty to wiesz. Więc będziesz żyła, aż do dnia, kiedy dostanę zlecenie zabicia ciebie.
- Czemu teraz mnie nie zabijesz?!
- Bo nie mam czasu. Muszę zabić jeszcze dzisiaj cztery wampiry, i są bardziej doświadczone niż ty. A poza tym niedługo wróci twoja matka. Będzie cię bronić, a nie dostałem zlecenia zabicia jej.
Po tych słowach wampir wyszedł. Tak po prostu wyszedł sobie na dwór, pozostawiając Dalię samą z pytaniami i myślami...





PS
Jeżeli jest za krótkie, za mało zdjęć, to piszcie. Nie znam się za bardzo na FS xD A, no i sorry że takie nieciekawe. Obiecuję, że się jeszcze rozkręci.
Ale to będzie takie tradycyjne FS, że tak się wyrażę. Bez ściągania czegoś z neta, bo mi wtedy simsy nie działają.
Aha, no i nie miejcie do mnie pretensji że brzydko piszę. Looknij na mój profil. Mam niecałe 10 lat!

Ostatnio edytowane przez zurka09 : 28.08.2010 - 21:21
  Odpowiedź z Cytatem

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 28.08.2010, 21:47   #12
meros
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Po Zmroku...

zdecydowanie za krótki
  Odpowiedź z Cytatem
stare 28.08.2010, 21:54   #13
adrenaline
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Po Zmroku...

mi się spodobało , czekam na kolejene rozdziały
  Odpowiedź z Cytatem
stare 29.08.2010, 08:14   #14
Kamis
 
Avatar Kamis
 
Zarejestrowany: 28.03.2010
Skąd: Polska ^^
Płeć: Kobieta
Postów: 1,019
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Po Zmroku...

Jak na niecałe 10 lat, nieźle.
Chociaż dla mnie nieciekawe
A czy tylko mi nie wyświetla się 1 zdjęcie ?
__________________
Simy by Kamis [new 15.04.2011]

Życie pisze swój scenariusz, nieważne jakie były plany.
Kamis jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 29.08.2010, 10:21   #15
Panna Lu
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Po Zmroku...

Pierwsze, co chcę powiedzieć, po rzuceniu okiem na ten rozdział to to, że jest on strasznie krótki. Dwa zdjęcia i kawałek tekstu. Teraz, zanim jeszcze zaczęłam czytać, prezentuje się to troszkę przerażająco. xD No nic, zobaczymy, jak z treścią.

Cytat:
Stephanie Meyer
Nie wolno przekręcać imienia Boskiej Stephenie! xD

Swoją drogą, jak już przy niej jesteśmy, to ta wzmianka wydaje się taka... dziwna. I czytelnik, jak ją widzi, to ma wrażenie, że to po prostu ty Zmierzchu nie lubisz i starasz się to pokazać w każdy możliwy sposób, również przez FS. Fajnie by było tu wspomnieć i o wampirach hollywoodzkich, ludowych wąpierzach... żeby nie wyszła taka sucha krytyka Meyerowej - swoją drogą też jej nie lubimy.

Zauważyłam, że cały czas powtarzasz "wampir", "wampirzyca", tylko czasem stosując inne słowa. To to do poprawy.

Zauważyłam, że pakujesz mnóstwo akcji w jeden odcinek, nie rozwijasz opisów, wszystko się dzieje jak w jakimś filmie akcji, w którym trzeba upchnąć jak najwięcej szczegółów i w efekcie wychodzi... galopujące coś. To napięcie, związane z wizją Dalii też w sumie nie jest wyczuwalne. A szkoda.

Podsumowując - dłużej, ciekawiej, mniej lakonicznie.

I naturalnie czekam na więcej. ^^
  Odpowiedź z Cytatem
stare 29.08.2010, 10:39   #16
rudzielec
 
Avatar rudzielec
 
Zarejestrowany: 31.03.2010
Skąd: Z siedziby Fantastycznej Czwórki.
Wiek: 14
Płeć: Kobieta
Postów: 2,011
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Po Zmroku...

mnie zaskoczył ten zwrot:
Cytat:
- Czemu teraz mnie nie zabijesz?!
- Bo nie mam czasu. Muszę zabić jeszcze dzisiaj cztery wampiry, i są bardziej doświadczone niż ty.
skoro nie ma czasu to czemu wpadł do jej domu i zaczął się z nią bić, no i poturbował dziewczynę?

przydałoby się również troszeczkę dłużej (tak minimum trzy strony tekstu w wordzie)
ogólnie napisane ładnie, troszkę za szybka akcja, ale jak na 10 lat to jest całkiem nieźle
__________________
Mój profil na WATTPAD
rudzielec jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 29.08.2010, 11:36   #17
Mroczny Pan Skromności
 
Avatar Mroczny Pan Skromności
 
Zarejestrowany: 01.04.2010
Płeć: Kobieta
Postów: 2,601
Reputacja: 14
Domyślnie Odp: Po Zmroku...

Jak na 9 lat jest nieźle, ale muszę się przyczepić o powtórzenia.
Cytat:
Zobaczyła jego oczy. Były inne, niż oczy innych wampirów. On miał oczy ciemnoczerwone, niemal czarne. Miały dziwną barwę.
To się za bardzo rzuca w oczy Ostatnie zdanie jest zbędne.

Skoro go pokonała, to nie mogła go zabić? Albo chociaż przetrzymać do powrotu matki i razem by coś z nim zrobiły.

Akcja dzieje się za szybko, powtórzenia, ale błędów nie dostrzegłem (może dlatego, że nie szukałem ). Jest całkiem dobrze i myślę, że będzie jeszcze lepiej
Mroczny Pan Skromności jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 29.08.2010, 13:15   #18
Searle
 
Avatar Searle
 
Zarejestrowany: 28.03.2008
Skąd: Dolny Śląsk
Wiek: 38
Płeć: Kobieta
Postów: 4,168
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Po Zmroku...

Jak już wiesz - krótkie, ale to Twoje początki, więc przymknę na to oko
Ładnie piszesz. Nie ma błędów. Jednak jest sporo powtórzeń.

Akcja dzieje się zbyt szybko i jest trochę mało sensowna (wspomniała o tym rudzielec).

Zobaczymy co dalej wymyślisz.
__________________
Searle jest offline   Odpowiedź z Cytatem
stare 29.08.2010, 16:53   #19
zurka09
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Po Zmroku...

Ok, postaram się poprawić.

Kamis: nie nie tylko tobie się nie wyświetla. Nie wiem czemu, mi też się nie wyświewietla pierwsze zdjęcie.

Panna Lu: Sorka. Ale tak wgl, to ja KOCHAM zmierzch, przeczytałam całą sagę i jeszcze "Drugie Życie Bree Tanner". Czytałam ogólnie dużo książek o wampirach, ale Meyer według mnie opisała je tak... milusio. Takie słodzidkie wampirki co sobie zjadają zwierzęta xD

rudzielec : Czemu? Trochę nad tym myślałam i doszłam do wniosku, że nie zabił jej bo miał jeden dzień na zabicie jeszcze 4 wampirów (jak wspomniałam wampiry były silniejsze od Dalii) i Dalię mógł sobie zostawić na później. Mniej więcej.

chrupek: Tak, od zawsze mam problemy z powtarzaniem wyrazów w moich opowiadaniach. Muszę trochę poćwiczyć.

Ok. Następna część jutro, bo dzisiaj nie mam już siły (przed chwilą wróciłam z 3 godzinnej wycieczki). Pa.
  Odpowiedź z Cytatem
stare 29.08.2010, 17:13   #20
Panna Lu
Guest
 
Postów: n/a
Domyślnie Odp: Po Zmroku...

Cytat:
Czytałam ogólnie dużo książek o wampirach, ale Meyer według mnie opisała je tak... milusio. Takie słodzidkie wampirki co sobie zjadają zwierzęta xD
Ahum. W takim razie Lu odniosło wrażenie błędne. A z tym, to się zgadzam. Tak jeszcze teraz dodam, że nie mogę się doczekać, kiedy z twojego FS wyniknie, jak wampiry wyobrażasz sobie ty. I że podoba mi się forma, w jakiej czytelnika w tę wiedzę zaopatrzasz - na razie wiemy o lustrach, ciekawa jestem, co będzie następne

EDIT: Tam jest jeszcze jedno zdjęcie? Nie wyświetla się, bo link nie został skopiowany w całości. Spróbuj je wgrać na imageshacka jeszcze raz.
  Odpowiedź z Cytatem
Odpowiedz

Tagi
tajemnica, wampiry


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 18:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023