PDA

Zobacz pełną wersję : The Sims 2: Własny Biznes - Masz pytanie? Zadaj je tu!


Strony : [1] 2 3 4

nossace
01.03.2006, 15:53
Tradycyjnie temat na wasze pytania na temat dodatku TS2WB:) Postaram się niektóre pytania kopiować do pierwszego posta.

Krótki regulamin:
- Prosze o nie marudzenie ze sie TS2WB nie ma
- Prosze o nie pisanie postów w stylu: "Nie wiem"
- Kazdy post musi zawierac albo odpowiedz na wczesniejsze pytanie albo pytanie
- Prosze sie nie klócić

1. Czy można odwiedzać sąsiadów? - niestety nie

2. Czy są nowe samochody? - Nie

3. Jak nazywa się dzielnica Handlowa? - Lazurowa Promenada

4. Czy można zakładać sklep na parceli mieszkalnej? -Tak

5. Jeśli chcę założyć sklep, to muszę zakładać go w tym nowym
otoczeniu, czy moge np. w Miłowie? - Możesz

6. Czy można mieć kilka różnych sklepów itp. np. cukiernię, sklep ze sprzętem AGD, fryzjera... itp.? - Tak można mieć więcej

7. Jaki biznes można założyć?

8. Są jakieś ograniczenia do ustalania cen?

9. Czy jeden sim może odwiedzać firmę drugiego sima? -

10. Co mam zrobić aby klienci coś kupili? - http://img436.imageshack.us/img436/3746/cx1xn.jpg klikasz na to, i wybierasz obiekty do sprzedania.

11. Faktycznie można robić fundamenty w domu? -

12. AddneighbortoFamilycheat o co tu dokładnie chodzi z tym kodem!? -

13. Czy na odwrocie instrukcji jest reklama kolejnego dodatku? - Jest reklama Nini dodatku TS2 Family Fun

14. Czy jest opcja multilanguage? -Zawsze była możliwość wyboru języka. Tak samo jest w tym przypadku.

15. Cze we wszystkoch krajach jest ta opcja i czy są wszystkoe języki. A dokładniej czy kupując gre w USA będę miał polski język? -

16. To jest w końcu jakiś robot, który sprząta (bo miał być), czy tylko ta zabawka, którą się robi samemu? - twoje simy muszą zrobić same tego robota, ale możliwość zrobienia go pojawia się dopiero gdy masz złotą rangę twórcy robotów. Taki robor dołacza sie do paska simów i można nim normalnie żyć. Tylko co jakiś czas musi się ładować.

17. Czy można pracować i jednocześnie prowadzić biznes? - Tak

18. Jak można rozkręcić biznes w domu? -


:)

Nindë
01.03.2006, 16:29
Mam pytanko do posiadaczy TS2WB..

Jak działa gra ? Chodzi mi o to czy się zacina na parcelach, czy w ogóle idzie grać, a może tylko troszeczkę się zacina ?

Pytam się, bo to chyba jest najlepszy dodatek i zastanawiam się nad jego kupnem..

Cannabis
01.03.2006, 16:30
Grałam może z godzinkę, nie zacinała się.
Ale myślę, że to kwestia komputera, dodatków z netu itp ;).
Ja mam przedmiotów sporo, wszystkie dodatki do gry ale mimo to jakimś cudem gra chodzi płynnie :).

Sacline
01.03.2006, 16:32
Mam pytanko do posiadaczy TS2WB..

Jak działa gra ? Chodzi mi o to czy się zacina na parcelach, czy w ogóle idzie grać, a może tylko troszeczkę się zacina ?

Pytam się, bo to chyba jest najlepszy dodatek i zastanawiam się nad jego kupnem..
pytam się o to samop i dodaje pytanko Ile ludków jest w sklepie,na parceli publicznej ?

Pawlq
01.03.2006, 17:38
Grałam może z godzinkę, nie zacinała się.
Ale myślę, że to kwestia komputera, dodatków z netu itp ;).
Ja mam przedmiotów sporo, wszystkie dodatki do gry ale mimo to jakimś cudem gra chodzi płynnie :).
A jaki masz komputer?
Karta graf. itp.
Można mieć 1 czy więcej sklepów?

magda_909
01.03.2006, 19:03
Mnie chodzi dobrze, ale nie mam żadnych dodatków.
Na parcele przychodzi tak od 5-7 simów
(jak masz wysoki poziom biznesu)
Można mieć 1 czy więcej sklepów?
No. Chyba tak

filipw3
01.03.2006, 19:09
Można odwiedzać sąsiadów i czy są samochody dla tych co nie mają NŻ?

abacusca
01.03.2006, 19:11
Nie można odwiedzać sąsiadów i nie ma nowych samochodów.
Niestety. ;(

Vanillienné
01.03.2006, 19:12
Nie mam dodatków (;____;), więc chodzi strrasznie szybko *_* Co prawda dlugo sie laduje, ale to tam..
Mozna miec jedna lub wiecej sklepow.

filipw3
01.03.2006, 19:17
a jak sie nazywa nowa okolica.Bo miała być.Nie chodzi mi o nazwe okolicy tej handlowej tylko tej nowej,takiej jak Miłowo,Dziwnowo i Werona?

Vanillienné
01.03.2006, 19:35
Nie ma żadnej nowej okolicy, oprócz tej handlowej (Lazurowe cośtam xd)

magda_909
01.03.2006, 19:36
Nowa okolica (dzielnica biznesowa) nazywa się lazurowa promenada

Mateo
01.03.2006, 19:38
A ja mam kilka pytań do was odnośnie WB. Wkrótce będe miał ten dodatek, ale póki co chciałbym wiedzieć:
1. Czy można zakładać sklep na parceli mieszkalnej?
2. Jeśli chcę założyć sklep, to muszę zakładać go w tym nowym otoczeniu, czy moge np. w Miłowie?
3. Czy można mieć kilka różnych sklepów itp. np. cukiernię, sklep ze sprzętem AGD, fryzjera... itp.?
4. Jaki 'biznes' można założyć?
Za opd. dziękuję.

filipw3
01.03.2006, 19:38
a można tam zamieszkać i czy są tam rodziny maxisowe?Jeśli tak to jakie są ich historie?

berata
01.03.2006, 19:49
A ja mam kilka pytań do was odnośnie WB. Wkrótce będe miał ten dodatek, ale póki co chciałbym wiedzieć:
1. Czy można zakładać sklep na parceli mieszkalnej?
2. Jeśli chcę założyć sklep, to muszę zakładać go w tym nowym otoczeniu, czy moge np. w Miłowie?
3. Czy można mieć kilka różnych sklepów itp. np. cukiernię, sklep ze sprzętem AGD, fryzjera... itp.?
Za opd. dziękuję.
1. Można :>
2. Również można.
3. Co prawda miałam tylko jednen, ale była opcja kupna nowej parceli publicznej, więc wnioskuję, że także można.

semus
01.03.2006, 19:58
Na samym początku była gadka o tym, że będzie można wynajmować mieszkanie. Czy to prawda??

Pawlq
01.03.2006, 19:59
Och jak wam zazdroszcze!
1.Są jakieś ograniczenia do ustalania cen?
2.I chodzi mi o to:http://sims2foto.w.interia.pl/Co%20to.JPG Co to?
3.I kiedy ta ramka się pojawia.
http://www.grafikmaker.skip.pl/screeny/moje_10.jpg

~Asiulek94~
01.03.2006, 20:00
ja mam pytanko
gdzieś czytałam, że dojdą nowe samochody, są jakieś nowe ?

Niestety nie mam jeszcze WB i chyba dostane dopiero na WIELKANOC ! ! ! :1smutny:

berata
01.03.2006, 20:03
Och jak wam zazdroszcze!
2.I chodzi mi o to:http://sims2foto.w.interia.pl/Co%20to.JPG Co to?
3.I kiedy ta ramka się pojawia.
http://www.grafikmaker.skip.pl/screeny/moje_10.jpg
To coś z punktu drugiego pokazuje się, gdy jesteśmy w trybie budowania na danej parceli. Gdy na to klikniemy pojawia nam się opis parceli, czyli ramka z punktu trzeciego.

Sacline
01.03.2006, 20:06
...czy ja moge pojechac do jakieś firmu np:mojej koleżanki simowej inaczej simka do firmy simki.Można?

Pawlq
01.03.2006, 20:07
Ale czy to jest cały czas?
Czy można wyłączyć to w ustawieniach?

magda_909
01.03.2006, 20:08
ja mam pytanko
gdzieś czytałam, że dojdą nowe samochody, są jakieś nowe ?

Niestety nie mam jeszcze WB i chyba dostane dopiero na WIELKANOC ! ! ! :1smutny:

Nie ma nowych samochodów, niestety. Chyba że coś przeoczyłam :O

Pawlo, to jest cały czas ale tylko w trybie kupowania i budowania,
więc w grze nie specjalnie przeszkadza

Asulkä
01.03.2006, 20:13
Ummmm...co mam zrobićaby klienci coś kupili?Mam kwiaciarnię, ale nic nie kupują :con: .

Pawlq
01.03.2006, 20:16
Faktycznie można robić fundamenty w domu?
Jeśli tak to dom (cały) nie może być na fundamentach czy może?

magda_909
01.03.2006, 20:26
Ummmm...co mam zrobićaby klienci coś kupili?Mam kwiaciarnię, ale nic nie kupują :con: .

A zaznaczyłaś tym narzędziem, co się
zaznacza rzeczy przeznaczone do handlu?
Od tego wiele zależy.

PS: Też mam kwiaciarnię :D

Asulkä
01.03.2006, 20:41
Ummmm...a gdzie się to zaznacza xD?

Pawlq
01.03.2006, 20:59
Faktycznie można robić fundamenty w domu?
Jeśli tak to dom (cały) nie może być na fundamentach czy może?
Kto mi na to odpowie?
AddneighbortoFamilycheat o co tu dokładnie chodzi z tym kodem!?

semus
01.03.2006, 21:04
Ponawiam pytanie:
Można wynajmować komuś mieszkanie?

magda_909
01.03.2006, 21:08
Ummmm...a gdzie się to zaznacza xD?

A więc to wygląda tak:
http://img436.imageshack.us/img436/3746/cx1xn.jpg
klikasz na to, i wybierasz obiekty do sprzedania.
Te na żółto są wystawione do handlu :D

Asulkä
02.03.2006, 13:02
Ummmm...wieeeelkie dzięki *__*.W nagrode masz ciacho xD.

eKamil
02.03.2006, 15:44
mam pytanie, w instukcji pisze - "Jeżeli chcesz wybudować restaurację Sim musi kupić STANOWISKO KIEROWNIKA SALI , DUŻY PIEC itd..." A więc przechodzę do sedna, gdzie ja niby mogę kupić stanowisko kierownika sali i "duży piec" ??!!

Dan
02.03.2006, 16:02
Czy The Sims 2 Własny biznes posiada multilanguage i czy jest tam jezyk polski.
Chodiz mi bardziej o kopie kupioną w USA a jak jest z polską wersją też bym chciał wiedzieć
Dzięki

Vanillienné
02.03.2006, 18:09
Pracownicy mi nie przychodzą! ==
Założyłam sklep we własnej okolicy - i żaden pracownik nie chce przyjść, chociaż wzywałam na wszystkie sposoby.
Wcześniej moja simka kupiła jakiś salon odnowy w Lazurowej Promenadzie - wszystko było cacy.
Pomóżcie, błagaaam ;_;

gtxiorek
02.03.2006, 18:23
A ja mam pytanie :
W końcu na ilu to jest płytach ? Bo były plotki że na jednej...

magda_909
02.03.2006, 18:33
To jest na jednej płytce.

A ja mam pytanie. Przeszedł ktoś
już te wszystkie poziomy?
Ile ich jest? I co najważniejsze,
ile jeszcze tych cholernych gwiazdek?
Chce już być na szczycie :D

Jestem na 9 poziomie :D

Kash
02.03.2006, 18:41
mam pytanie, w instukcji pisze - "Jeżeli chcesz wybudować restaurację Sim musi kupić STANOWISKO KIEROWNIKA SALI , DUŻY PIEC itd..." A więc przechodzę do sedna, gdzie ja niby mogę kupić stanowisko kierownika sali i "duży piec" ??!!

To jest chyba z NŻ? Stanopwisko kierownika sali to chyba Jedzenie->Różne, a duży piec Jedzenie->kuchnia.

Ja mam pytanie.
Czy jest jakiś system podpowiedzi, może samouczek, który nauczy biznesowania?

magda_909
02.03.2006, 18:45
^^^ Mnie osobiście pojawiło zaraz po
wejściu na parcelę, czy chce włączyć podpowiedzi
do gry, ale ja głupia kliknełam nie.
Chyba możne je resetować w ustawieniach.

Still
02.03.2006, 18:54
A jak sie kupuje roboty !?

Vanillienné
02.03.2006, 20:10
Wydaje mi sie, ze da sie je tylko zrobic - bo nie widzialam ich nigdzie "do kupienia".
Automat do robienia robotow jest w Hobby - Inne.

vana
02.03.2006, 20:15
Małe pytanie do posiadaczy gry: czy u Was też jest tak że przy zatrudniu pracowników jest napisane np. 7simów poszukuje pracy a Wy możecie jedynie zobaczyć np. 4 (czyli nie możecie zobaczyć wszystkich 7,którzy niby tej pracy szukają)?

berata
02.03.2006, 20:19
Małe pytanie do posiadaczy gry: czy u Was też jest tak że przy zatrudniu pracowników jest napisane np. 7simów poszukuje pracy a Wy możecie jedynie zobaczyć np. 4 (czyli nie możecie zobaczyć wszystkich 7,którzy niby tej pracy szukają)?
No właśnie, mam to samo, głupie. :|


Też mam pytanie. To jest w końcu jakiś robot, który sprząta (bo miał być), czy tylko ta zabawka, którą się robi samemu? Szukam szukam i nie ma. :(

Angeo
02.03.2006, 20:30
A ja mam takie pytanie :D :
Czy na odwrocie instrukcji jest reklama kolejnego dodatku?

Vanillienné
02.03.2006, 20:54
Nie instrukcji - pod instrukcją i jakąś ofertą EA games, jest taka cieniutka kartka... I tam jest wszystko o następnym dodatku.

berata
02.03.2006, 21:01
Nie instrukcji - pod instrukcją i jakąś ofertą EA games, jest taka cieniutka kartka... I tam jest wszystko o następnym dodatku.
Tutaj (http://forum.thesims.pl/showpost.php?p=523789&postcount=27) jest skan tego. ;]

Dan
02.03.2006, 21:19
Czy tak trudno odpoiwedzieć na moje pytanie. Pytam jeszcze raz

Czy jest opcja multilanguage?

berata
02.03.2006, 21:20
Czy tak trudno odpoiwedzieć na moje pytanie. Pytam jeszcze raz

Czy jest opcja mulitlanguage?
Zawsze była możliwość wyboru języka. Tak samo jest w tym przypadku. http://berata.republika.pl/jap.gif


Edit: odpowiedzi na pytanie poniżej nie znam :>

Dan
02.03.2006, 21:22
Dziękuję :)

A teraz druga część pytania. Cze we wszystkoch krajach jest ta opcja i czy są wszystkoe języki. A dokładniej czy kupując gre w USA będę miał polski język?

Z góry dziękuję

twój stary
03.03.2006, 05:47
No właśnie, mam to samo, głupie. :|


Też mam pytanie. To jest w końcu jakiś robot, który sprząta (bo miał być), czy tylko ta zabawka, którą się robi samemu? Szukam szukam i nie ma. :(


twoje simy muszą zrobić same tego robota, ale możliwość zrobienia go pojawia się dopiero gdy masz bodajże srebrną rangę twórcy robotów.

ja mam także jedno pytanie. otóż w kilku sklepach(elektronicznych i z zabawkami) w lazurowej promenadzie są puste półki! trochę mnie to wkurza bo nie wiem gdzie mogę kupić nowe zabawki dla dzieci(latawce itp.) :/ a może je też trzeba zrobić samemu?

Dan
03.03.2006, 11:12
Gdzie, gdzie w TS2:WB jest kawałek Depeche Mode :w00t:
Na wieży czy w jakichś głośnikach ??!!??!!??!!

berata
03.03.2006, 12:46
twoje simy muszą zrobić same tego robota, ale możliwość zrobienia go pojawia się dopiero gdy masz bodajże srebrną rangę twórcy robotów.


Dzięki wielkie, sprawdze dzisiaj. :D

Darkviolet
03.03.2006, 13:08
Niedługo będę mieć WB ,więc mam parę pytań ,których nie zauważyłam wcześniej :
1.Czy jest ustalony szef sklepu ,czy to cała rodzina i czy można sobię tą funkcję przekazywać?
2.Jakie towary można sprzedawać?
3.Czy rodzina może obsługiwać,czy trzeba kogoś zatrudnić?
4.Ile maxymalnie może być "działów" sklepu ? ;)
Z góry buziaki za odpowiedź :*

Adik
03.03.2006, 13:10
A ja mam takie pytanie: Czy jak zarejestruje samo WB to będe mógł ściągać dodatki z thesims2.com???

Darkviolet
03.03.2006, 13:19
A ja mam takie pytanie: Czy jak zarejestruje samo WB to będe mógł ściągać dodatki z thesims2.com???

Chyba tak ;)Wtedy jesteś user,nie ?:)Do ściągania jeden kod..czy jak to było w jakiejś piosence :)

Toxic
03.03.2006, 13:47
Też mam pytanko, można mieć normalną prace (np sportowiec ) i do tego mieć własny sklep??

Kubeczek
03.03.2006, 13:50
I ja mam pytanie. Zamierzam kupić ten dodatek, ale nie wiem, jak potem będą mi działać (czy się będą przycinać itp.). Podam parametry kompa:
WinXP Pro
Pentium 4 2.4GHz
768MB RAM
ATI Radeon 9200 (128MB)
sporo wolnego miejsca na dysku (zapas na obydwu partycjach).
zainstalowane NS, NŻ, ZŚ
Tak więc mam pytanie: czy po instalacji powinno wszystko spoko działać czy się przycinać? W tej chwili nie mogę sobie pozwolić na zakup części do kompa, a granie w mocno zacinające się simsy nie jest fajne.

Marei
03.03.2006, 13:59
Też mam pytanko, można mieć normalną prace (np sportowiec ) i do tego mieć własny sklep??

Tak, moja simka chodziła do pracy i miała sklep z zabawkami. Ale lepiej prowadzić tylko swój sklep, bo mniej roboty.

magda_909
03.03.2006, 14:03
Ja mam dwa razy słabszy procesor i mi gra dobrze chodzi :D.
Narazie sie nie zdarzyło, żebym sie zdenerwowała.
Mam też 512 ram. Ale żadnych dodatków z neta,
a zainstalowałam NS NŻ i ZŚ no i oczywiście WB (o, ile już
tych skrótów :D)

Też mam pytanko, można mieć normalną prace (np sportowiec ) i do tego mieć własny sklep?? Można. Ja mam już największe
przedsiębiorstwo, a pisze brak pracy. (Chociaż swoją drogą, mam przesiebiorstwo
domowe, nie wiem czy to jest jakaś różnica) Sorry, jeśli wprowadzam w błąd
2.Jakie towary można sprzedawać?
Wszystko. Począwszy od kwiatków, skończywszy na robotach.
(hmm np. kanapy, telefony, telewizory, samochody, wszelakie jedzenie)
3.Czy rodzina może obsługiwać,czy trzeba kogoś zatrudnić?
Rodzina też może pomagać przy biznesie. Tak jest najlepiej bo nie musisz płacić za dodatkowe ręce do pracy :D
4.Ile maxymalnie może być "działów" sklepu ?
Troche nierozumiem. Ja np. mam restauracje z kwiaciarnią :D, trochę ciężko, ale idzie. A sklep może być wedle twojego gustu. Np. restauracja z telewizroami i salon kosmetyczny ;P

Pawlq
03.03.2006, 14:34
Jak można rozkręcić biznes w domu?

DaiLy
03.03.2006, 14:43
lol a ja mam pytanie czy mozna na parterze miec se sklep, a na pietrze dom noramnie mieszkanie :D:D:D:D??

nossace
03.03.2006, 14:50
Ja też się zapytam:

O co chodzi z tym pozyskiwaniem klienta przez pracownika :O

Dan
03.03.2006, 14:59
No to jeszcze mam pytanie :

--- Czy na jednej parceli publicznej może mieć więcej Simów swój biznes. To znaczy, czy na jednej parceli jeden sim może mieć kwiaciarnie a drugi z innej rodziny sklep meblowy a jeszcze inny ciucholand?

berata
03.03.2006, 15:00
No to jeszcze mam pytanie :

--- Czy na jednej parceli publicznej może mieć więcej Simów swój biznes. To znaczy, czy na jednej parceli jeden sim może mieć kwiaciarnie a drugi z innej rodziny sklep meblowy a jeszcze inny ciucholand?
Nie. Kupuje się całą parcelę publiczną, a nie sklepy na niej. ;)

nossace
03.03.2006, 17:06
Jak można rozkręcić biznes w domu?
Trzeba wybrać opcję w telefonie Załóż Przedsiębiorstwo > Przedsiębiorstwo domowe

Ametyzd
03.03.2006, 17:15
Wiem, pewnie powiecie, że już było... Budowałam domek, wszystko działało, wcześniej simkę zrobiłam i tak dalej. Już ponad godzinę gra była włączona na pewno. I nagle... "Działanie programu zostało zakłócone"! :( A tyle się napracowałam... Dlaczego dopiero w takim momencie to wyskoczyło i od czego to zależy? Mam za mało pamięci? Jeśli tak, to gdzie - tam, gdzie mam grę (9.30 GB/67.7GB wolnego) czy tam, gdzie mam "My documents" z "EA Games" (75.3 MB/5.99 GB wolnego xP)? Czy może za dużo dodatków?

Cocco
03.03.2006, 17:19
A u mnie simy nie mogą stylizować za opłatą...
Tylko stoją przy krzesłach, ale nikt nie przychodzi. Mogę stylizować tylko zaa darmo :(!

Rainbow
03.03.2006, 18:02
Mam takie malutkie pytanie...czy są w biznesie zwierzęta??

nossace
03.03.2006, 18:05
Wiem, pewnie powiecie, że już było... Budowałam domek, wszystko działało, wcześniej simkę zrobiłam i tak dalej. Już ponad godzinę gra była włączona na pewno. I nagle... "Działanie programu zostało zakłócone"! :( A tyle się napracowałam... Dlaczego dopiero w takim momencie to wyskoczyło i od czego to zależy? Mam za mało pamięci? Jeśli tak, to gdzie - tam, gdzie mam grę (9.30 GB/67.7GB wolnego) czy tam, gdzie mam "My documents" z "EA Games" (75.3 MB/5.99 GB wolnego xP)? Czy może za dużo dodatków?
Takie zgubnę działanie na grę mają hacki i dodatki :) Każdy dodatek to ingerecja w grę, a o hacku już nie wspomnę. Spróbuj przekopiować folder Downloads w inne miejsce i odpalić grę.

berata
03.03.2006, 18:08
Mam takie malutkie pytanie...czy są w biznesie zwierzęta??
Nie, nie ma zwierząt.

Ametyzd
03.03.2006, 18:10
Skopiować czy wyciąć i wkleić? :>

Owszem, to możliwe, ale nigdy wcześniej nie miałam tych problemów. Usunęłam parę dodatków, których nie używałam, żeby mieć chociaż odrobinę więcej miejsca. ;)

A jak już skopiuję/przeniosę te Downloady (czy trzeba zmienić nazwę?), to co, mam po jednym pliku wkładać i sprawdzać, czy coś się stanie? Bo ja chcę mieć moje dodatki.

DaiLy
03.03.2006, 18:43
Hej :) mam takie pytanie, czyli np. można mieć na parterze sklep, a na przykład, na piętrze mieszkanie i wogole??:) B) a i czy to prawda że w WB można rozkręcić każdy interes, gdzieś czytałam, ze podobno nawet agencję towarzyską :O :wacko: proszę o odpowiedź :P:P:P:P ;P

KieDy Ja BęDe MiaŁa Ts2WB ;(

Apostołka
03.03.2006, 18:51
mam takie pytanie, czyli np. można mieć na parterze sklep, a na przykład, na piętrze mieszkanie i wogole? Jak zalozysz w domu to tak. Co do agencji towarzyskiej to nie mam pojecia :P
A ja tez mam pytanie. Czy w przedsiebiorstwie domowym moge zrobic restauracje? Chyba nie, bo nie moge znalezc tego takiego kontuaru... Ale moze szukac nie umiem?

CoRnEliA :)
03.03.2006, 19:14
mam pytanie: czy kiedy dostane simsy wlasny biznes z USA to bede mogla przy instalacji ustawic zeby gra byla po polsku?

GreenGirl
03.03.2006, 19:47
mam pytanie: czy kiedy dostane simsy wlasny biznes z USA to bede mogla przy instalacji ustawic zeby gra byla po polsku?
Myślę, że tak, bo oryginalne simsy mają opcję multilanguage.
Po prostu przy instalacji ustawisz język na polski.

nossace
03.03.2006, 19:54
Skopiować czy wyciąć i wkleić? :>
A jak już skopiuję/przeniosę te Downloady (czy trzeba zmienić nazwę?), to co, mam po jednym pliku wkładać i sprawdzać, czy coś się stanie? Bo ja chcę mieć moje dodatki.
No tak wyciąć. Jeżeli nic ci nie będzie przeszkadzać to znaczy że to wina dodatków. Jeżeli koniecznie chcesz mieć swoje dodatki spróbuj przeskanować je CleanInstallerem (poradnik: http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=12706). Ale nie wiem czy to coś pomoże.

semus
03.03.2006, 22:01
No to tak, mam 3 pytania:
1. Mam orginalny własny biznes i nie wiem gdzie jest opcja reklamowania mojego biznesu. Była mowa o tym, że można dać reklamę do telewizji, itp. Jak to zrobić?

2. Gdzie są te takie podesty, żeby sprzedawać samochody? Szukam i szukam i nie mogę znaleźć.

3. Na kilku zdjęciach w internecie widziałem takie podobne jak te z nocnego życia krzesła, które się łączyły, tyle, że czerwone w kropki. U mnie ich nie ma, dlaczego?

Dan
03.03.2006, 22:53
mam pytanie: czy kiedy dostane simsy wlasny biznes z USA to bede mogla przy instalacji ustawic zeby gra byla po polsku?

Heh widzę, że mamy podobną sytuację. Pytałem o to parę postów wcześniej :D

A ja mam jeszcze jedno pytanie

Czy jak mam własny biznes i zatrudnię pracownika i jak wejdę później do rodziny tego Sima, to czy on będzie pracownikiem w danym sklepie i czy będę nim jeździł do pracy (do sklepu) i tam spełniał swoje obowiązki, zarabiał itd?

twój stary
04.03.2006, 06:51
mam kolejne pytanie: gdzie znajdę to drzewo zaznaczone na zdjęciu?
http://img162.imageshack.us/img162/2305/screenshot110so.jpg
bo jakoś w trybie budowania go nie widzę :/

trashy
04.03.2006, 08:08
A ja mam problem...
Mam wszytskie simsy orgnalne ( TS2 i dodatki ) i jak zainstalowałam TS2WB To niedziałają mi samochody , podjazdy i inne przedmioty z NŻ i NS ...Mam je w panelu kupowania ale jak je wybieram to one się niewyświetlają ...
POMOCY !!!!

nossace
04.03.2006, 08:14
A ja mam problem...
Mam wszytskie simsy orgnalne ( TS2 i dodatki ) i jak zainstalowałam TS2WB To niedziałają mi samochody , podjazdy i inne przedmioty z NŻ i NS ...Mam je w panelu kupowania ale jak je wybieram to one się niewyświetlają ...
POMOCY !!!!
No kolejny proplem związany z dodatkami/hackami. Spróbuj wyciąć i wkleić Download, albo wyłączyć obiekty zmodyfikowane. Jeżeli nie pomoże to znaczy ze czeka się reinstalka i pożegnanie się z dodatkami :).

Ja też mam pytanie:
Co trzeba zrobić by przyszedł reporter :O ?

trashy
04.03.2006, 08:16
Ajć tylko nie reinstalka ... Wyłącze najpierw obiekty zmodyfikowane a jak nie pomoże to , no to wywalam wszystko z downloads :P
A jak to nie pomoże to wielkie łeeeeeeeee xD

GreenGirl
04.03.2006, 09:01
A ja mam pytanie... Żeby sprzedawać ciasta to musze je sama upiec? Bo w hurtowni nie ma...

Vanillienné
04.03.2006, 09:33
No to tak, mam 3 pytania:
1. Mam orginalny własny biznes i nie wiem gdzie jest opcja reklamowania mojego biznesu. Była mowa o tym, że można dać reklamę do telewizji, itp. Jak to zrobić?

2. Gdzie są te takie podesty, żeby sprzedawać samochody? Szukam i szukam i nie mogę znaleźć.

3. Na kilku zdjęciach w internecie widziałem takie podobne jak te z nocnego życia krzesła, które się łączyły, tyle, że czerwone w kropki. U mnie ich nie ma, dlaczego?

1. Łaaał, nie wiem O___O" Nie słyszałam o czymś takim...
2. Teraz nie potrafię ci powiedzieć, ale na pewno wiem, że są. Zobacz w tej drugiej kategorii sortowania mebli.
3. Może to są reoclory? Pokaż te zdjęcia, będzie łatwiej stwierdzić.

Pawlq
04.03.2006, 11:01
Do czego jest potrzebna opcja u sługach(robatach) "Premia - hurt" i coś tam jeszcze?

Nisinën
04.03.2006, 12:53
A ja mam takie pytanie: Ile trzeba mieć wolnego miejsca na dysku żeby zainstalować WB? 3GB wystarczą?

Mgiełka
04.03.2006, 13:00
Wystarczy :) Gra wymaga 1,5 GB

Ametyzd
04.03.2006, 13:48
Czy simowie mogą robić coś oprócz Pana Klocka? xD Ile trzeba zrobić klocków, żeby zrobić coś innego?

filipw3
04.03.2006, 14:38
Trzbea zdobywać kolejne rangi wtedy coraz więcej ma sie możliwości robienia zabawek.Róźnie to zależy

Ametyzd
04.03.2006, 15:17
A jak się je zdobywa? Długo robiąc coś?

Nesy
04.03.2006, 16:46
A czy można sprzedawać dodatki (np. meble) ściągnięte z internetu?

Pawlq
04.03.2006, 16:47
A czy można sprzedawać dodatki (np. meble) ściągnięte z internetu?
Tak! Wszystko co jest w trybie kupowania!

filipw3
04.03.2006, 16:48
Tak Amethyst43217
tak samo jak u mnie Dolores byłą kiepską kasierką to kilka razy była i sie w końcu nauczyła!

Pawlq
04.03.2006, 16:49
[QUOTE=semus]2. Gdzie są te takie podesty, żeby sprzedawać samochody? Szukam i szukam i nie mogę znaleźć.[QUOTE]
yyy... W dekoracjach albo w różnych. Raz na nie wpadłem!

filipw3
04.03.2006, 16:54
Ja mam już WB ale zapytam sie innych.Podobno można było reklamować sie.Jak?

Ametyzd
04.03.2006, 17:05
Ale ona już dużo tych klocków zrobiła! :P Cały czas te klocki, klocki, klocki. *_*

naughty
04.03.2006, 18:50
mam maly problem zainstalowalam TS2WB ale wszystkie moje dodatki z neta zniknely :( przeszlam na moj stary profil w kompie mam windowsa xp , i tam uruchomilam simy , i wszytsko powrocilo , nie wiem czemu ale na moim nowym uzytkowniku nie wlaczaja sie objekty ktore sciagnelam , pomimo tego ze w folderze downloads one sa :/ pomozecie mi ??

GreenGirl
04.03.2006, 19:35
mam maly problem zainstalowalam TS2WB ale wszystkie moje dodatki z neta zniknely :( przeszlam na moj stary profil w kompie mam windowsa xp , i tam uruchomilam simy , i wszytsko powrocilo , nie wiem czemu ale na moim nowym uzytkowniku nie wlaczaja sie objekty ktore sciagnelam , pomimo tego ze w folderze downloads one sa :/ pomozecie mi ??
Kiedy uruchamiasz gre, pokazuje sie o informacja o czyms tam zmodyfikowanym. Musisz te obiekty uaktywnic. Beda one dostepne dopiero po ponownym uruchomieniu gry.

naughty
04.03.2006, 19:48
fakt, tylko ze to okienko nie wyskakuje :(

Xsiver sim
04.03.2006, 19:52
fakt, tylko ze to okienko nie wyskakuje :(
Może masz wyłączone?????? Sprawdź

naughty
04.03.2006, 19:58
wszystko sprawdzalam to wyglada jakby to byly 2 zupelnie rozne gry :(

GreenGirl
04.03.2006, 20:07
wszystko sprawdzalam to wyglada jakby to byly 2 zupelnie rozne gry :(
Masz pewnie to okienko wyłączone. Sprawdź w opcjach gry (to są te trzy kropki / opcje gry) i po prawej stronie jest do wyboru włączenie lub wyłączenie informacji o wartości zmodyfikowanej. Kiedy to zrobisz ponownie urchom grę, włącz zawartość zmodyfikowaną. Później wyłącz grę, wejdz jeszcze raz i już... Powinno pomóc.

naughty
04.03.2006, 20:26
Masz pewnie to okienko wyłączone. Sprawdź w opcjach gry (to są te trzy kropki / opcje gry) i po prawej stronie jest do wyboru włączenie lub wyłączenie informacji o wartości zmodyfikowanej. Kiedy to zrobisz ponownie urchom grę, włącz zawartość zmodyfikowaną. Później wyłącz grę, wejdz jeszcze raz i już... Powinno pomóc.



sprawdzilam , i mam włączone ... :( nie wiem gdzie jest błąd

DaiLy
05.03.2006, 08:18
Mam pytanie:)) :P Czy nasz sklep jest otwarty 24h na dobe :wacko: czy ustalamy godziny jego otwarcia np. ze pon-sob 10-18 a w neidziele do 14 ??:P ;P

filipw3
05.03.2006, 09:35
DaiLy twój sklep może być otwarty 24 h ale nie musi.U mnie galeria jest tak otwarta 24 h!

semus
05.03.2006, 10:08
Mam kilka pytań związanych z dodatkiem:
- Mam ostatni poziom tej pierwszej kolumny w biznesie i jest opcja: włącz do rozbudowanej sieci kontaktów- jak na to klikniesz ona coś tam zapisuje. O co w tym chodzi?
- Opcji reklamowania biznesu nie ma?
- Gdzie jest ta "sfera kontaktów", która miała być do tego, że nasze simy będą poznawać znajomych swoich przyjaciół?

Pawlq
05.03.2006, 10:22
Pytanie trzecie i pierwsze to to samo!
Zapisujesz do sieci kontaktów i poznajesz ich przyjaciół (mój sim zna wszystkich)
a co do pytania drugiego: Nie mam zielonego pojęcia. (?)

Dan
05.03.2006, 11:04
01. A co się dzieje gdy Sima (właściciela) nie ma w sklepie?

02. Skąd się dowiadujemy ile zarabia i co się tam dzieje?

03. Jak można ustalić godziny otwarcia sklepu?

04. Ilu max pracowników można zatrudnić?

05. Czy Simem którego zatrudniam mogę kierować, gdy gram jego rodziną?

06. Czy on w tedy pracuje, jeździ do tej parceli i wykonuje to co ma zrobić (ja nim kieruję)?

semus
05.03.2006, 11:10
Ahaaa dzięki

Ametyzd
05.03.2006, 12:09
Na większość pytań nie znam odpowiedzi. Chyba nie można ustalić, jak będzie się pracowało, ale można zamknąć i otworzyć sklep. Służy chyba do tego telefon i komputer (ale nie jestem pewna), a na pewno wywieszka. Gdzieś jest w Trybie Kupowania, chyba w Różnych.

cornelia25
05.03.2006, 14:20
pracownikow najwiecej jest 8

Arkadio
05.03.2006, 14:25
mam takie pytanko czy mozna miec 2 firmy np w domu i pa parceli publicznej lub oba na parcli publicznej tyle ze w innym miejscu :P

filipw3
05.03.2006, 14:33
Tak.Można.I tu oi tu

vana
05.03.2006, 14:59
A ja nie wiem, jak rozwiązać problem z nastolatkami. Jak zartrudnię jakiegoś sim-nastolatka, takiego, którym też gram to on też ma godziny pracy 9-17, ale przecież wtedy powinien być w szkole! O 8 przyjeżdza autobus i samochód do pracy. Jak pojedzie do szkoły, a do pracy pojedzie po szkole własnym transpotem to się czepiają, że się spóźnił i żeby uważał, bo mogą go zwolnić a jak nie pojedzie do szkoły to obniża mu się ocena! I co tu wybrać! To chyba jakieś niedociągnięcie, nie wiem, co o tym mysleć :O

~!~ScHiZoLkA~!~
05.03.2006, 15:09
To jest na jednej płytce.

A ja mam pytanie. Przeszedł ktoś
już te wszystkie poziomy?
Ile ich jest? I co najważniejsze,
ile jeszcze tych cholernych gwiazdek?
Chce już być na szczycie :D

Jestem na 9 poziomie :D


Ja przeszłam. Żeby mieć 10-ty poziom(ostatni), trzeba miec 125 gwiazdek:] a moi mają juz ponad 160 ;p Cały czas mi ich przybywa:P

cornishonka
05.03.2006, 15:26
hm, to ja sie spytam, czy we wlasnym domu mozna miec restauracje? bo otworzylam przedsiebiorstwo domowe i nie mam rzeczy potrzebnych do restauracji, czyli np. tej duzej kuchenki, stolika dla kierownika sali, ajtepe.. ;P

Dan
05.03.2006, 16:17
Czy zna ktoś odpowiedz na moje pytanie, może je rozbuduje :

Załóżmy że jest tak -

Mój Sim Tom zakłada własny biznes, otwiera ciucholand na przedmieściach SimCity. Idzie mu świetnie i jest samowystarczalny. Po jakimś czasie firma zaczyna się rozrastać. W sklepie wprowadzane są nowe sektory z tanią odzieżą z Chin, Indii i Japonii (ta wygląda lepiej niż nowa). Tom nie ma już czasu by zająć się wszystkim. Daje ogłoszenie w gazecie o poszukiwaniu pracownika magazyny i pomocnika sprzedawcy. Do Toma zgłosiło się kilu chętnych. Marky i Tina wydali mu się najbardziej kompetentni więc postanowił ich przyjąć. Młody sprzedawca jest świetnym pracownikiem i nigdy się nie spóźnia, bo mieszka dwie przecznice dalej.

Ok załóżmy, że wyszedłem z gry i wszedłem do rodziny Marky'ego

Co teraz z Markim? Czy jest pracownikiem Ciucholandu? Czy mam auto do pracy, które zawozi mnie na parcele Toma, na której pracuje Marky. A może Marky wcale nie pracuje? Może to tylko taka fikcja? Może Marky żyje swoim życiem?
Jak to jest?

filipw3
05.03.2006, 16:56
Marek pracuje na zawołąnie.jest pracownikiem(ustalasz mu kim ma być)nie,nie ma auta,przychodzi do pracy na piechote.On pracuje jak klikniesz na tabliczke(wezwij pracowników).

Dan
05.03.2006, 17:32
Aha czyli z tego co rozumiem Marky pracując w Firmie Toma jest zatrudniony na umowę-zlecenie?
W menu w Praca nie ma napisane, ze pracuje w np. sklepie czy coś w tym rodzaju.
Nie mogę sobie grając Markyem jechać do parceli biznesu Toma i zacząć pracować?
Mogę tylko wezwać Marky’ego do pracy gdy będę grał Tomem i to uczynię?

A i jeszcze jedno. Oczywiście mogę jechać Markym do sklepu Toma i dokonywać zakupów i prawdopodobnie zastaną tam i Toma jako sprzedawcę (no i Tinę oczywiście)?




*Sytuacja i postacie zostały stworzone na potrzeby pytania.

mahareth
05.03.2006, 17:49
na jakich stronach znajde pliki kompatybilne z dodatkiem open for business.Mam the sims 2 z dodatkami university i mam bardzo duzo sciagnietych plikow.Zastanawiam sie czy beda pasowac do open for business.Prosze o odpowiedz.

Ametyzd
05.03.2006, 18:25
Może to nie dotyczy ściśle Biznesu, ale dobra. Włączyłam grę, wchodzę do okolicy, a tu... Nie ma rodzinki. Wczoraj faceta wprowadziłam, robili bara-bara - nawet zrobiłam zdjęcie. A teraz w ogóle tego domku nie ma. O.o Ale, co ciekawe, w okolicy wszystkie zdjęcia z tego domu są. O_O

Sylvanna
06.03.2006, 11:23
Mam małe pytanko: Czy ktoś zrobiła salon kosmetyczny (działający) bo u mnie klienci w ogóle nie korzystają z usług fryzjera/kosmetyczki.

Mateo
06.03.2006, 15:04
ejj a wiecie, gdzie sa takie podesty, zeby sprzedawac samochód?? bo nie moge znlaezdz

Adik
06.03.2006, 18:35
mati91, nie mam jeszcze WB ale widziałem na screenie te podesty. Są (powinny) być w stoły -> różne ;)

Harry
06.03.2006, 18:39
Chciałbym stworzyć simkę sprzedającą kwiaty na całym świecie. Czy możliwe jest założenie kilku salonów/sklepów/punktów sprzedaży jedną, przedsiębiorczą rodziną? Jeśli tak, to czy jest możliwe umieszczenie ich w innym mieście niż to, w którym moja simka mieszka? Np. mam simkę w Miłowie, założyła ona tam kwiaciarnię, czy mogę założyć drugą, ale w Weronie?

*ania500*
06.03.2006, 18:41
Mam pytanie dotyczące WB. Czy można zrobić własny biznes na studiach?

Pozdrawiam :)

Ametyzd
06.03.2006, 19:45
Hej, czy nikt nie zna odpowiedzi na moje pytanie?

Harry, to chyba nie jest możliwe, ale tak mi się wydaje.

kes
06.03.2006, 20:54
Szybkie pytanko: bedzie dzialac mi Wlsny Biznes, jesli nie mam Nocnego Zycia? Wole sie upewnic zanim kupie :)

Wika
06.03.2006, 21:02
Bedzie, będzie :D To zupełnie inne dodatki, więc nie są od siebie zależne :)

kes
06.03.2006, 21:15
To ide ponamawiac tate na te 7 dych. Mam nadzieje, ze warto.

P.S. swietny funclub ^^

KubaS
07.03.2006, 11:58
Mam małe pytanko: Czy ktoś zrobiła salon kosmetyczny (działający) bo u mnie klienci w ogóle nie korzystają z usług fryzjera/kosmetyczki.

Ja mam, zależy to oczywiście od nastroju pracowników, ich poziomu charyzmy i umiejętności. Klientów trzeba zachęcać do korzystania z usług i jest to duzo trudniejsze od prowadzenia sklepu. :O

Mam pytanie dotyczące WB. Czy można zrobić własny biznes na studiach?

Pozdrawiam :)

Jest taka opcja u studentów, chociaż z niej jeszcze nie korzystałem.



berata edit: Nie pisz posta pod postem, tylko skorzystaj z opcji edytuj. ;)

jerry2
07.03.2006, 18:07
Na ilu płytach jest Własny Biznes

goomaki
07.03.2006, 20:16
Jerry na jednej płytce jest ^^

dalva
08.03.2006, 00:03
Witajcie. Mam dwa pytania.
1. Do czego służy medytacja? Ma jakieś znaczenie?
2. Czy na forum mogę znaleźć porady (triki) do gry? Chodzi mi o coś takiego, co np EA wysyła po rejestracji gry. Np ostatnio dostałam 'poradę', że jak simka zje sernik przed "postaraj sie o dziecko" to urodzi bliźniaki. Skąd brać podobne sztuczki?

Przepraszam jeśli to już było ale pytam tylko dlatego,że net mi szwankuje i nie wyświetlają mi się wyniki szukania.

Scarlet
08.03.2006, 06:18
Czy mogę się pozbyć z domu(mam tam sklepik)natrętnych simów.Odzieliłam sobie ten sklep od reszty chatki,ale oni nadal tam wchodzą!

****Kitka****
08.03.2006, 07:19
W jakim sklepie można najtaniej kupić WB?
Czy można mieć równocześnie dwa sklepy (np. salon kosmetyczny i piekarnię)?

Darkviolet
08.03.2006, 07:29
Czy można mieć równocześnie dwa sklepy (np. salon kosmetyczny i piekarnię)?

Można.Ja mam piekarnię,sklep meblowy,kwiaciarnię i sklep z robotami w jednym ;)nie ma maximum

Dan
08.03.2006, 09:36
Czy mogę się pozbyć z domu(mam tam sklepik)natrętnych simów.Odzieliłam sobie ten sklep od reszty chatki,ale oni nadal tam wchodzą!

Możesz. Wystarczy kliknąc na drzwi wejściowe i je zamknąć :)

goomaki
08.03.2006, 12:15
Mam dwa pytania ^^
WB będę miała dziś i chciałabym się zapytać:
Czy można założyć sklep z ubraniami?
I czy nastolatkowie mogą prowadzić biznes?
Z góry dziękuje za odpowiedź :)

Pawlq
08.03.2006, 13:28
Mam dwa pytania ^^
WB będę miała dziś i chciałabym się zapytać:
Czy można założyć sklep z ubraniami?
I czy nastolatkowie mogą prowadzić biznes?
Z góry dziękuje za odpowiedź :)
1 i 2 - TAK!
Ja tez mam pytanie:
Czym się różni "Przygotuj wiele..." - Dla grup,Danie dla jednej osoby?
Bo jedno i drugie ma spagetti i robi tego dużo!
Po co to?

laureatka12
08.03.2006, 13:57
1 i 2 - TAK!
Ja tez mam pytanie:
Czym się różni "Przygotuj wiele..." - Dla grup,Danie dla jednej osoby?
Bo jedno i drugie ma spagetti i robi tego dużo!
Po co to?

Jak dasz przygotuj wiele to sim zrobi ci tego duzo,a jak dasz przygotuj jeden(czy jakos tak)to zrobi cio jeden.Jak poisze dla grup to znaczy np.w nich są desery albo potrawy co przygotowuje sie jak dasz "Podaj",a gdy dasz na danie dla jednego sima to są takie same jak bys robila jedzenia dla jednego sima.

Padzi
08.03.2006, 15:27
A ja dopiero co dostałam grę od chłopaka na dzien kobiet :)
tak wiec mam pytania:

- moj sim pojechał do salonu kosmetycznego (fryzjer etc) no i nie zmienila mu sie fryzura tylko umalowano go w dosc nieudany sposob. czy ten makijarz kiedys zniknie???? i czy na tych fotelach dryzjerkich zmienia sie wyglad (włosy)
- czy roboty umieraja/niszcza sie?

x_tina
08.03.2006, 16:10
Ja mam dwa pytanka.

1) Jak zwolnic pracownika ?
2) Czy mozna robota kupic ?

Jak byly takie pytania to wielkie sorry, ale nie czytalam calego tematu.

Pawlq
08.03.2006, 16:10
Jak dasz przygotuj wiele to sim zrobi ci tego duzo,a jak dasz przygotuj jeden(czy jakos tak)to zrobi cio jeden.Jak poisze dla grup to znaczy np.w nich są desery albo potrawy co przygotowuje sie jak dasz "Podaj",a gdy dasz na danie dla jednego sima to są takie same jak bys robila jedzenia dla jednego sima.
Nie jestem ONA tylko ON!!!
Padzi:
1.Tak znika (lustro>zmień wygląd) i jak dobrze cie "umaluje" to możesz sobie wybrać wryzure.
2.Psują ale nie umierają
x_tina:
1.Klikasz na pracownika - Zarządzenie>Zwalniam cię/Zawieś(nie wiem jak go odwiasić <?>)
2.Możesz sobie go zrobić, ale jak w jakimś sklepie jest to i kupić (4000$-7000$)

x_tina
08.03.2006, 16:38
Juz wiem, ze mozna zrobic sobie robota kodem.
Tylko najgorsze jest to ze jak wchodze w SPAWN (---> kod boolprop testing...) to mam napisy MEMORY... cos tam, wiec nie moge powiedziec gdzie nacisnac.

Camerio
08.03.2006, 16:46
Mam już WB i (NARESZCIE :clap: !!!!!) i mam nowe pytanie. Widziałem taką jakby karuzelę, latawiec i takiego pajacyka stracha. Gzie są te zabawki? A może samemu je się wykonuje?

filipw3
08.03.2006, 17:16
KUpuje sie albo samemu robi)można kupić w lazurowej promenadzie)

Anex
08.03.2006, 18:12
Mam pytanie czy w wł. biznes jak ma się już np. sklep to jest mozliwość szukania pracy takiej jak zawsze przez gazete ??

filipw3
08.03.2006, 18:14
tak ale jest to pytanie to tematu Masz pytanie

CoRnEliA :)
08.03.2006, 18:26
mam pytanie, czy da sie zachowac w simsach cały dom z wyposazeniem?

filipw3
08.03.2006, 18:29
nie rozumiem zbytnio twojego pytania ale chyba tak

CoRnEliA :)
08.03.2006, 18:38
chodzi mi o to ze da sie spakowac dom do pliku ale bez wyposazenia a ja sie pytam czy da sie spakowac dom RAZEM z wyposazeniem?

Dream
08.03.2006, 19:04
Hej! W któtych budynkach w Lazurowej Promenadzie jest winda? ;P

cornishonka
08.03.2006, 19:13
dream - w jakims sklepie z ciuchami, chyba 'rezim papai', nie mam pojecia jak sie nazywa xDD jak cos sknocilam to przepraszam XD ;p

laureatka12
08.03.2006, 20:44
Nie jestem ONA tylko ON!!!
Padzi:
1.Tak znika (lustro>zmień wygląd) i jak dobrze cie "umaluje" to możesz sobie wybrać wryzure.
2.Psują ale nie umierają
x_tina:
1.Klikasz na pracownika - Zarządzenie>Zwalniam cię/Zawieś(nie wiem jak go odwiasić <?>)
2.Możesz sobie go zrobić, ale jak w jakimś sklepie jest to i kupić (4000$-7000$)


I'm sorry.Spieszylam sie i dlatego wpisalam w innej formie.
:blush:

x_tina
08.03.2006, 22:11
Ja mam jeszcze tylko male pytanko. Gdzie znalezc platforme na samochody bo mi gdzies umyka. Czy to mozliwe zebym jej nie miala ? Czy sim-klient kupi samochod, ktory nie bedzie na platformie ?

filipw3
09.03.2006, 07:39
Tak.Sim powinien kupić!

Sylvanna
09.03.2006, 07:55
Ja mam jeszcze tylko male pytanko. Gdzie znalezc platforme na samochody bo mi gdzies umyka. Czy to mozliwe zebym jej nie miala ? Czy sim-klient kupi samochod, ktory nie bedzie na platformie ?Platformy są tylko na parcelach komercyjnych. Jak klikniesz na kolekcję "BIZNES" to jest na pierwszej stronie.

Vanillienné
09.03.2006, 16:00
Bez SimPe nie da rady ;p
W WB doszła jedynie opcja zmiany nazwy parceli ;D

x_tina
09.03.2006, 18:34
Mam samochody z neta i ona nie stoja na platformach ! Moge sprzedawac tylko te maxisowe ! Znaczy sie te inne chyba tez da sie kupic, ale nie wiem brzydko to wyglada. Co moge na to poradzic?

filipw3
10.03.2006, 08:05
Chyba nic sie nie da na to poradzić

Padzi
10.03.2006, 11:49
zaczelam grac rodzina Zakietow (konkretnie to samym Gerwazym) - maja PIEKARNIE. i mam problem gdyz klienci wykupuja towary i nie mam nic na zaopatrzeniu. skad mam brac te ciasta na zaopatrzenie???

x_tina
10.03.2006, 12:25
zaczelam grac rodzina Zakietow (konkretnie to samym Gerwazym) - maja PIEKARNIE. i mam problem gdyz klienci wykupuja towary i nie mam nic na zaopatrzeniu. skad mam brac te ciasta na zaopatrzenie???

Zrobic na zapleczu.

Sylvanna
10.03.2006, 14:39
Mam samochody z neta i ona nie stoja na platformach ! Moge sprzedawac tylko te maxisowe ! Znaczy sie te inne chyba tez da sie kupic, ale nie wiem brzydko to wyglada. Co moge na to poradzic?Tak jak napisał filipw3 nie da się. To samo jest z innymi rzeczami z netu typu lampy, kwiatki i inne drobiazgi z nowymi meshami. Nie można ich na regałach ustawiać. Tylko na ziemi.

Lea
10.03.2006, 19:12
http://www.forum.thesims.pl/showthread.php?t=28650 - właśnie dlatego nie mogę używać SimPe. Może ktoś pomoże?:):):)

Pozdrawiam :)
Heh Normalka. Też tak mam. Ponoc niedlugo zrobia SimPe dostosowane do WB Po prostu wstrzymaj sie troche :D

twój stary
10.03.2006, 20:16
ej, a czy reporter może przyjść do mojego sklepu kilka razy czy przychodzi tylko 1 raz? i jak zrobić na nim dobre wrażenie?

~Perlié~
10.03.2006, 20:37
Hej! W któtych budynkach w Lazurowej Promenadzie jest winda? ;P
Ojejku a nie umiesz sam zbudowac? <lol> co za :D
:* Swietnie jest w windzie zwłasza z simem <lol> bez skojarzen :) Wybuduj i tyle xD

NaNiKo
10.03.2006, 22:03
Excalibur nie wiem ile razy przychodzi ale moim zdaniem powinien kilka. A jak wywrzeć dobre wrażenieie nie wiem :D Dostałam (w różnych przedsiembiorstwach) tylko i wyłącznie dwie opinie- ZŁE ;) Ale reporter przychodził w czasie kryzysu albo kiedy dopiero rozkręcałam biznes ;P

Lea
11.03.2006, 00:03
U mnie jak do tej pory zawsze przychodzi pierwszego dnia firmy ( 3 przedsiebiorstwa) no i niestety jak na razie na moim koncie mam 3 zle opinie Licze na to ze pozniej sobie z tym poradze :D

Padzi
11.03.2006, 09:07
Zrobic na zapleczu.

tak ale nie mam opcji na pieczenie ciast

filipw3
11.03.2006, 09:51
Klikasz na pracowniku zarządzanie>przygotuj wiele> i tam wybierasz nazwe ciasta czy np.łososia.I on idzie do lodówki i robi a potem masz to w ekwipunku i dajesz to na półke

▫Lily▫
11.03.2006, 10:59
Jeżeli ktoś już o to pytała to big sorry! Ale chciałabym się zapytać
Ile około kosztuje The Sims 2 WB?

cornishonka
11.03.2006, 11:01
Lily - tak naprawde zalezy od sklepu, raz 80 zl, raz 70 :P trzeba sprawdzic, ostatecznie tez mozesz wejsc na strone internetowa sklepu, gdzie chcesz kupic xD najdrozsza cena jaka chyba jest to 90 zl, ale na oczy nigdy nie widzialam takiej, jesli chodzi o ten dodatek ;]

magda_909
11.03.2006, 11:42
Jeżeli ktoś już o to pytała to big sorry! Ale chciałabym się zapytać
Ile około kosztuje The Sims 2 WB?
Hmm, faktycznie różnie. Najdroższa cena z jaką się
spotkałam to 80 zł (prawie wszędzie). Najtaniej to chyba
w Saturnie 64 zł z groszami. A jeszcze czytałam, że ktoś zakupił
za 50 zł ...

Ametyzd
11.03.2006, 15:15
Hej, chyba nikt nie odpowiedział namoje pytanie albo może nie zauważyłam. O_o Otóż...
Może to nie dotyczy ściśle Biznesu, ale dobra. Włączyłam grę, wchodzę do okolicy, a tu... Nie ma rodzinki. Wczoraj faceta wprowadziłam, robili bara-bara - nawet zrobiłam zdjęcie. A teraz w ogóle tego domku nie ma. O.o Ale, co ciekawe, w okolicy wszystkie zdjęcia z tego domu są. O_O

filipw3
11.03.2006, 16:17
Może to sprawka dodatków...

Melonka
12.03.2006, 09:56
ej, a czy reporter może przyjść do mojego sklepu kilka razy czy przychodzi tylko 1 raz? i jak zrobić na nim dobre wrażenie?

Musisz rzucić wszystkie czynności i zaczynamy go ostrożnie wypytywać , co chce kupić i powoli namawiać, rozmawiać
Nie może być brudno, nie może być pustych półek bo zła opinia pewna
Gdy już nam się uda wieszamy nagrodę w najbardziej widocznym miejscu
i z dnia na dzień, odwiedzi nas coraz więcej klientów

Ja tak robię i działa :D

pocia
15.03.2006, 15:32
Mam pytanko do posiadaczy TS2WB..

Jak działa gra ? Chodzi mi o to czy się zacina na parcelach, czy w ogóle idzie grać, a może tylko troszeczkę się zacina ?

Pytam się, bo to chyba jest najlepszy dodatek i zastanawiam się nad jego kupnem..

to zalezy od windowsa i wolnego miejsca na dysku. u mnie chodzi wyszko szybko, nie zacina się (tylko trochę przy włanczaniu gry i parceli), a u mojej kol to normalnie..... (jedna simowa minuta mija po 30 s. ludzkich;p (a nie po 1s.))

Musisz rzucić wszystkie czynności i zaczynamy go ostrożnie wypytywać , co chce kupić i powoli namawiać, rozmawiać
Nie może być brudno, nie może być pustych półek bo zła opinia pewna
Gdy już nam się uda wieszamy nagrodę w najbardziej widocznym miejscu
i z dnia na dzień, odwiedzi nas coraz więcej klientów

Ja tak robię i działa :D

nie musisz tak robic;p. u mnie był 5 razy (2 razy baba i 3 razy facet) i raz (za pierwszym razem) otrzymalam zlą recenzję a potem juz same dobre:) i ani razu nie zauwazylam z reporter jest w moim sklepie;p


berata edit: Nie pisz posta pod postem.

-tamatha-
15.03.2006, 21:01
w nocmym życiu ( w tym samym temacie) nikt mi nie odpowiedział no ale pewnie tam juz mało kto zagląda xD

co to jest ta woda kolońska i gdzie ja kupić??

Isi
15.03.2006, 21:08
co to jest ta woda kolońska i gdzie ja kupić??
Ojejku, ja mało gram, ale pamiętam, że ją kupiłam na parceli punblicznej (nie pamiętam po ile). Czyli dostępna tylko w NŻ. Po prostu taka perfuma.
I Sim/Simka mogą się nią spryskać, i jeśli innego Sima to kręci, to spryskany Sim się bardziej podoba (iskrzy).
Tylko tyle wiem.

-tamatha-
15.03.2006, 22:04
dzięki :*:* wczoraj kupiłam nż xD to nie wiedziałam co to takiego xD

spaw
16.03.2006, 12:48
jak zbudowac garaż

GreenGirl
16.03.2006, 12:51
jak zbudowac garaż
To pytanie do NŻ a nie WB ;>

Ale odpowiem.

Najpierw kładziesz podjazd, później przedłużenie podazdu, później kupujesz samochód i stawiasz go na podjeździe.
Kiedy samochód już jest na podjeździe, kupujesz drzwi do garażu i dobudowujesz ściany.
Jeżeli chcesz żeby samochód wjeżdżał do garażu, wstaw go tam w trybie kupowania.

DaiLy
16.03.2006, 13:08
Siemka B) Czytałam w jakiejś gazecie (nie pamietam tytułu :con: ) że można nawet stworzyć agencje towarzyską :O jaK to zrobić :wacko: ??? ;P

filipw3
16.03.2006, 13:57
:wacko:

Zabardzo to sie nie da ale można coś w tym stylu robić ale nie masz gwarncji że skorzystają.

Kupujesz parcele publiczną i stawiasz na biletnik i łóżka(nie sprzedajesz ich).Ito może wyglądać na ,,agencje"

Wickoo
16.03.2006, 21:58
hyhyh filip: coz, raczej nie skorzystaja ;-) nawet gdyby simy byly jakims cudem ze soba blisko.. niemozliwe :)

spaw
17.03.2006, 06:35
mam taki problem. mam własny sklep z elektronika i nie wiem jak wstawic nowe pulki z asorymentem.

filipw3
17.03.2006, 14:27
Jeśli o to chodzi to połki są w dziale stolików

spaw
17.03.2006, 16:48
mam jeszcze jeden problem. w sklepie z elektronila (parcela publiczna) mam regal z grami komputerowymi a chce otworzyc sklep z elektronika w domu i nie moge znalesc tego regalu.

filipw3
17.03.2006, 17:26
Bo ten regał jest tylko na parceli publicznej.

areczek_89
17.03.2006, 17:48
Ostatynio wykryłem błąd w grze bo kiedy moja simska (na studiach) chciała wygnać z domku takiego gostka w stroju krowy więc kliknełem na wyproś i kiedy to robiła jej nażyczony poczuł się zdradzony przez tego kolesia w kostiumie krowy a na moją simkę się obraził ale już mu przeszło. No i jesczecze pytania :
1.Moje simy mają ze aspiracje życiowe obchiodzić jakiś jubileusz (pragnienie stworzenia rodziny)
2.Czy żeby zdobyć Złotą rangę np. w jako kasjer trzeba stać końiecznie przy kasie czy można się jakoś podzszkolić ??

GreenGirl
17.03.2006, 18:01
Ostatynio wykryłem błąd w grze bo kiedy moja simska (na studiach) chciała wygnać z domku takiego gostka w stroju krowy więc kliknełem na wyproś i kiedy to robiła jej nażyczony poczuł się zdradzony przez tego kolesia w kostiumie krowy a na moją simkę się obraził ale już mu przeszło. No i jesczecze pytania :
1.Moje simy mają ze aspiracje życiowe obchiodzić jakiś jubileusz (pragnienie stworzenia rodziny)
2.Czy żeby zdobyć Złotą rangę np. w jako kasjer trzeba stać końiecznie przy kasie czy można się jakoś podzszkolić ??
1. Jubileusz to jest ja np. oboje się zestarzeją i będę w związku małżeńskim.
2. Koniecznie musisz stać przy kasie, bo wtedy zdobywasz doświadczenie potrzebne do podwyższenia rangi.

AdwiL
17.03.2006, 20:21
Ja ma pytanko jak używać windy? (może głupie ale nie mogę jej ustawić). Klikam w różne w menu budowa windyustawiam pierwszą windę (taką z drzwiami na samym dole i mam jeszcze 3 piętra jak zrobić żeby to działało? Jak ustawie wszędzie taki z drzwiami to się od razu kasuje jak dam "Jedź na poziom 1" co jest pomocy!

Mateo
17.03.2006, 20:33
Ja ma pytanko jak używać windy? (może głupie ale nie mogę jej ustawić). Klikam w różne w menu budowa windyustawiam pierwszą windę (taką z drzwiami na samym dole i mam jeszcze 3 piętra jak zrobić żeby to działało? Jak ustawie wszędzie taki z drzwiami to się od razu kasuje jak dam "Jedź na poziom 1" co jest pomocy!
to proste, np. ustawiasz windę na parterze, idziesz na I pietro, kładziesz podlogę w miejsce, gdzie jest winda, stawiasz w tym miejscu następną windę itd, a wogóle sprawa windy była poruszana już w tym temacie.

AdwiL
17.03.2006, 22:04
teraz mam problem z restauracją w intrukcji jestnapisane że potrzebne mistanowisko kierownika sali duży piec i stoły. Stoły wiem gdzie kupić a dwie pozostałe rzeczy?

MarciSup
18.03.2006, 08:23
No więc tak.Zacznę od początku.Zdobyłem 6 gwiazdkę lokalu i sczęśliwy warcam do domku.Patrzę na pułke na której stał akt właności...i go wcięło.Nie przejąłem się tym i chcałem wróćic do sklepu i .... tez go nie ma! Co się mogło stać? ;( ;( ;(

Wickoo
18.03.2006, 09:43
Adwil: te przedmioty sa dostepne jezeli sie nie myle tylko na parcelach publicznych :) czy to na niej masz swoj biznes? :)

Cay
19.03.2006, 20:50
Post mi zginął i straciłem przez to parę godzin!!!
Pytanie:
Jak spowodowaćżeby sim był po studiach ale żeby nie studiował w praktyce.
Jest na to kod boolprop ale nie wiem jak go użyć.

berata
19.03.2006, 20:51
Post mi zginął i straciłem przez to parę godzin!!!
Pytanie:
Jak spowodowaćżeby sim był po studiach ale żeby nie studiował w praktyce.
Jest na to kod boolprop ale nie wiem jak go użyć.
Nie zniknął, a został przeniesiony.
http://www.forum.thesims.pl/showthread.php?t=29091
Powód: Nie ten dział. Możesz mi powiedzieć co to ma do WB? :> Ah.. i prosiłabym o ewentualną odpowiedź na PMa, nie tutaj.

Bandi
19.03.2006, 23:25
Jak sprzedawać samochody? Chce kupić autko do sklepu ale zakładka z samochodami jest niedostępna. nie mogę wejść do niej żeby wybrać samochód. postawiłem platformę do sprzedaży samochodów i to samo nie mogę wybrać zakładki z samochodami. pomocy? :con:

Apostołka
20.03.2006, 08:53
a masz nocne zycie? bo auta sa tylko tam...

Sylvanna
20.03.2006, 09:13
Jak sprzedawać samochody? Chce kupić autko do sklepu ale zakładka z samochodami jest niedostępna. nie mogę wejść do niej żeby wybrać samochód. postawiłem platformę do sprzedaży samochodów i to samo nie mogę wybrać zakładki z samochodami. pomocy? :con:http://forum.thesims.pl/showpost.php?p=530043&postcount=24

Bandi
21.03.2006, 10:23
Mam Nocne Życie i mam poziom hurtowni i nadal nie mogę sprzedawać samochodów. pomocy? ;( ;( ;(

gosia-14
21.03.2006, 16:20
Czy mógłby mi ktoś pokazać reklame następnego dodatku ,chyba rozrywka rodzin,z okładki the sims 2 własny biznes?? B)

Sacline
21.03.2006, 16:31
Czy mógłby mi ktoś pokazać reklame następnego dodatku ,chyba rozrywka rodzin,z okładki the sims 2 własny biznes?? B)
po 1 to nie naq okladce lez taka mala ulotka dolączona w pudelku(chyba ni masz roginalu jak nie wiesz)
po 2 to przyjedz do mnie to ci pokarze

ps:
Ciasta z piekarni mam tylko opcje ,,Wznów Przygotowywanie" czemu?

berata
21.03.2006, 16:38
Ehh.. plii, z takimi odpowiedziami..

Mam Nocne Życie i mam poziom hurtowni i nadal nie mogę sprzedawać samochodów. pomocy? ;( ;( ;(
Nie sprawdzałam sama (ostatnio jakoś mało gram niestety), ale podobno samochody można sprzedawać tylko wtedy, gdy biznes jest na parceli publicznej. Jeżeli Twój jest, to nie wiem.. ;)

Czy mógłby mi ktoś pokazać reklame następnego dodatku ,chyba rozrywka rodzin,z okładki the sims 2 własny biznes?? B)
Znajdziesz ją w tym (http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=27687) temacie, dokładniej tutaj (http://forum.thesims.pl/showpost.php?p=523789&postcount=27). :]

▫Molly▫
21.03.2006, 18:18
Czy nastolatka może pomagać w biznesie rodzicom?
Można mieć sklep z ciastkami (piekarnie) w domu?

Bandi
22.03.2006, 00:44
mam biznes na parceli publicznej, mam opcje hurt i mam nocne życie a samochodów jak nie mogłem sprzedawać tak nie moge. pomocy ;(

Bunia93
22.03.2006, 12:18
Ja mam problem nie bardzo zwiazany z sims 2 B, ale nie wiem gdzie mialam wstawic to pytanie. Jak dodać fotke z sims2 do galerii ?

filipw3
22.03.2006, 12:31
Zanim zapytasz poszukaj

http://www.forum.thesims.pl/showthread.php?t=11023

Bunia93
22.03.2006, 12:50
Wszyscy maja do mnie jakies ALE,
nie mozecie normalnie odpowiadać ?...
:con: nie umiałam znaleść, jak masz mi łaske robić to wogóle nie podawaj :1smutny:

Mgiełka
22.03.2006, 13:04
Czy nastolatka może pomagać w biznesie rodzicom?
Można mieć sklep z ciastkami (piekarnie) w domu?

Nastolatka może pomagać i zdobywać nawet rangi :D(sama tak gram, że zamiast pracowników wykorzystuję córeczkę)
A z tą piekarnią to nie wiem.

Lea
22.03.2006, 14:55
Tak! Mozna miec piekarnie-ciastkarnie w domu. Tyle ze trzeba strasznie czesto dzwonic po zaopatrzenie lodowki. :D Na parceli publicznej potracane jest z konta jak przygotowywujesz nowa potrawe

Nana
22.03.2006, 20:55
Tu coś dla tych, którzy nie wiedzą > Jak sprzedawać samochody w sklepie i w domu (http://www.forum.thesims.pl/showpost.php?p=541237&postcount=6) <

Dan
28.03.2006, 12:02
Mam pytanie

Czy jest jakiś sposób by Simy mogły mieszkać na Parceli Publicznej, tj. żeby mogły tam spać i żyć

Uważam, że Maxis już niedługo nas zaoferuje taką opcje. Opcje posiadania kilku domów między którymi będę się przemieszczać. Skoro jest tuż możliwość kupienia parceli publicznej, to nic nie stoi na przeszkodzie by pojawiła się opcja kupna parceli prywatnej i stworzenia sobie drugiego domu np. na Przedmieściu czy Lazurowej Promenadzie.

Ale czy teraz jest już taka możliwość. Czy np. gdy kupię przez Sima parcele publiczną i kodem zamienię ją na prywatną to on będzie miał 2 parcele prywatne i będzie mógł mieszkać na obu?
Czy jest jakiś kod, by Sim mógł kupować parcele publiczne?

filipw3
28.03.2006, 14:31
Odpowiadam na pytanie nie.Nie można(przynajmniej ja nie wiem) żyć i mieszkać na PP.

Kash
29.03.2006, 16:36
Moja Simka założyła sklep z zabawkami. Po jakimś czasie wyslałam tam Ninę Kaliente, na mae zakupy. Czy gra będzie pamiętać, jakich towarów już nie ma, i zapisze sobie Ninę w klientach, kiedy pojadę na parcelę ze sklepem z właścicielką?

Nereide
29.03.2006, 16:44
Mam małe pytanko :)
Otóż chcę założyć piekarnię/cukiernię w domu. Gdy chcę upiec 'trochę' ciast, klikam na piekarniku i wybieram opcję "Przygotuj wiele..". Problem tkwi w tym, że moja simka/sim w ogóle nie chce tego robić. Po prostu kwadracik z czynnością znika. Czy wie ktoś jaka jest tego przyczyna?
Z góry dziękuję.

Kash
29.03.2006, 17:00
Czasem się tak dzieje, i to niezależnie od czynności. Kup nową lodówkę.

Nereide
29.03.2006, 17:12
Właśnie o to chodzi, że tak się dzieje w każdym domu, niezależnie od lodówki.

Lea
29.03.2006, 22:05
Kash - O ile wiem sklep bedzie pelen towarow a ina bedzie miala w wyposazeniu to co kupila.
Yourney - Sciagnelas sobie jakiegos hacka ktory psuje gre. Moze go usun?

Sylvanna
30.03.2006, 10:01
A u mnie:
W DOMU:
Przy niektórych potrawach (np przy pieczeni świątecznej, indyku itp) wyskakuje komunikat, że mam zamówić jedzenie bo lodówka jest pusta, a nie jest, bo właśnie była dostawa. Wymianma lodówki na nową też nic nie daje.
NA PARCELI PUBLICZNEJ:
Jak chcę pieczeń świąteczną zrobić to pisze, że nie mam tyle kasy (no chyba, że 250.000 na koncie to za mało na pieczeń).
:w000t:
Odpowiadam na pytanie nie.Nie można(przynajmniej ja nie wiem) żyć i mieszkać na PP.Jak najbardziej da się mieszkać. Jedzie się włascicielem na PP dzwoni po kolei do rodziny i oni przyjeżdżają i pomagają.
Żyć - to nie bardzo, bo do pracy i szkoły nie chodzą (tzn nie przyjeżdża ani samochód, ani autobus).

Waniliowa Szarlotka
01.04.2006, 14:38
Siemanko! Mam pytanie jesli chodzi o dodatki... Miałam The Sims 2 samo i tam w pliku DOWNLOANDS miałam dodatki z neta. Teraz jak zainstalowalam The Sims 2 WB to tych dodatków nie ma :con: Co mam zrobić?? Przełożyć je do innego pliku?? Proszę o pomoc i z góry bardzo ale to bardzo dziekuje ! :*

filipw3
01.04.2006, 14:48
Po włączeniu gry pojawia Ci sie okienko o dodatkach.Tam pisze że jesli je chcesz mieć to musisz zaznaczyć opcje Włącz Modyfikacje.I po ponownym włączeniu będą!

Waniliowa Szarlotka
01.04.2006, 20:30
No to cos jest nie tak bo sie nie pokazalo a jesli chodzi o wlaczenie tam czegos zmodyfikowanego <czy cos takiego> to to mam wlaczone ale i tak mi nie chodza dodatki ;( No ale dzieki za pomoc nie wiem moze cos sie ruszy z tymi dodatkami w koncu :D

Chocolatté
01.04.2006, 21:15
Waniliona Szarlotka, musisz włączyć grę i ją wyłączyć, to może dodatki zaczną Ci działać. ^^

Waniliowa Szarlotka
02.04.2006, 07:28
Ech, dobra dzieki jeszcze raz za pomoc ale... jak chodzi o to ze mam wlaczyc i wylaczyc i jeszcze raz to samo to powiem ze wlaczam i wylaczam juz 2 tydzien :D
No ale jescze raz dzieki :P

NaNiKo
04.04.2006, 12:54
Hym...Nie wiem czy pomogę ale w opcjach (jak grasz jakąś rodzinką) jest jakaś taka opcja gdzie wybiera się, czy to okienko (gdzie się wyłancza i włancza dodatki) na się pojawiać czy nie. (uf....nie zdziwię się jeśli ie zrozumiecie :P )

ajatakarozczochrana
05.04.2006, 15:37
Już niedługo będe miała WB, więc mam pytanko: W WB można mieć salon samochodowy. Jeśli nie mam zainstalowanego NŻ to będę mogła mieć taki salon? Czy nie? Z góry dzieki :)

filipw3
05.04.2006, 15:46
AleX nie będziesz mogła miec takiego salonu.

Crësi
06.04.2006, 14:19
Na wielkanoc mam dostać The Sims 2: Wb (MAM JUŻ KUPIONE)

no więc na dysku C mam zainstalowane simsty lecz znajduje się na nim tylko 1.30 GB
no więc czy mogę WB zainstalować na dysku E????


I czy dany sim może przyjść do cukierni jakiegoś sima?

berata
06.04.2006, 14:45
Na wielkanoc mam dostać The Sims 2: Wb (MAM JUŻ KUPIONE)

no więc na dysku C mam zainstalowane simsty lecz znajduje się na nim tylko 1.30 GB
no więc czy mogę WB zainstalować na dysku E????

Możesz, rozszerzenia nie muszą byc zainstalowane na tej samej partycji. ;) Oczywiście zapisy i tak będą na C, ale 1,3 GB spokojnie wystarczy o ile nie przesadzasz z dodatkami z sieci. :]

Hippo
07.04.2006, 08:08
Witam, mam pytanie. Otoz jak ustawic u pracownika zeby byl kierownikiem? i da sie na parceli prywatnej zeby byl kierownik czy nie za bardzo?

Lea
07.04.2006, 10:14
Witam, mam pytanie. Otoz jak ustawic u pracownika zeby byl kierownikiem? i da sie na parceli prywatnej zeby byl kierownik czy nie za bardzo?
Oczywiscie ze sie da. Tyle tylko ze kandydat na kierownika musi miec odpowiednia ilosc rang. Ja u swoich wybieram takich pracownikow ktorzy maja jedna zlota i druga srebrna range

NaNiKo
07.04.2006, 21:51
Witam, mam pytanie. Otoz jak ustawic u pracownika zeby byl kierownikiem? i da sie na parceli prywatnej zeby byl kierownik czy nie za bardzo?

Na parceli prywatnej (przedsiembiorstwo domowe) nie można zrobić pracownika kierownikiem. Samemu trzeba zajmować się firmą.

foka94
09.04.2006, 07:12
No więc tak:

1.Zbudowałam drugiego Sługusa i dałam płeć męską.Miałam złotą odznakę w sprzedawaniu,złotą w robotach,srebrną florzystki i srebrną w robieniu zabawek a on odziedziczył:
srebrną w obsługiwaniu klientów przy kasie
brązową w magazyniowaniu
No to jakim cudem,jak ja ani jednej ani drugiej odznaki nie mam(moja simka w ząb w ząb nie zna się na kasach i na magazynowaniu :P )

2.Zatrudniłam magazyniera(jakby coś->sorrki za błąd ortograficzny xP ) a ten to mi tylko postał trochę,wydarł się na simkę i porzucił pracę.
Później zatrudniłam babkę od magazynowania-> podobnie jak z facetem,tylko uzupełniła JEDEN PRZEDMIOT!!
Ja nie wiem,co się z nimi dzieje.
Mam sługusa,który umie magazynować,ale ja chcę,żeby on pomagał mi sprzedawać i gotować!!
Czemu tak się dzieje z ludźmi od magazynowania??

3.Zbudowałam widnę(na górze winda na dole szyb) i kazałam simce jechać na piętro.Zaczęła tupać,tak jakby nie mogła się tam dostać.
No to zbudowałam odwrotnie(na dole winda,a na górze szyb)
Skutek->identyczny.
Pojechać nie chciała.
To co ja mogę zrobić,żeby mi ta to durne piętro pojechała??


PS:Z góry thx za odpowiedzi

Kira
09.04.2006, 11:52
3.Ja zrobiłam tak tylko na pierwszym piętrze dałem winde i na drugim winde i bez szybu.Moze zadziała.

Sacline
09.04.2006, 12:32
3.Szyb jest od tego ze masz 3 piętra na dole sklep ,wyzej nic i i ostatnie dom.Np:chcerz aby sims pojechal na 3 piętro i zeby ni bylo dostępu na 2

Kladź
19.04.2006, 19:09
Mam pytanie ...
Czy w WB jest jakis nowy kod, żeby zamienić parcelę mieszkalną na np. parcelę publiczną ? Bo ten changeLotZoning nie działa :/ Bardzo mi na tym zależy :/
Wie ktoś ._. ?

Pawlq
19.04.2006, 19:39
a może wielkość litek jest u ciebie ważna!?

Lea
19.04.2006, 20:07
Mam pytanie ...
Czy w WB jest jakis nowy kod, żeby zamienić parcelę mieszkalną na np. parcelę publiczną ? Bo ten changeLotZoning nie działa :/ Bardzo mi na tym zależy :/
Wie ktoś ._. ?
A dajesz po tym residental lub community lub greek lub dorn lub secretsociety?

Pawlq
19.04.2006, 20:42
A dajesz po tym residental lub community lub greek lub dorn lub secretsociety?
Tłumacze:

changeLotZoning residential - Mieszkalną
changeLotZoning community - Publiczna
changeLotZoning greek - Bractwo studenckie
changeLotZoning dorm - Akademik
changeLotZoning secretsociety - Tajne stowarzyszenie

Kladź
20.04.2006, 14:22
daję residental i nie działa :/
ech .. może spróbuje małymi literami

Lea
20.04.2006, 16:27
daję residental i nie działa :/
ech .. może spróbuje małymi literami
Hmmm... Skoro dajesz residental to sam jestes sobie winien. Wedle postu Pawlo znaczy to tyle ze zamieniasz sobie parcele mieszkalna na.... mieszkalna ;P
Daj po prostu changeLotZoning community Bedziesz mial zamieniona mieszkalna na publiczna

art star
20.04.2006, 18:28
Przepraszam że nie moge odpisac gdyz nie działa mi forum, więc skrzypek napisze.
Właśnie w tym problem, że chcę zamienić parcelę publiczną na parcelę mieszkalną. w tamtym poście to był tylko przykład

P.S. jestem ona o_O


To kladzia napisała ;)

Kr0nica
20.04.2006, 18:36
Żeby kod zadziałał, musisz na parceli wpisać odpowiedni kod (changeLotZoning residential), zapisać grę, wyjść do otoczenia i wejść ponownie na parcelę.

Kladź
20.04.2006, 18:53
Ok, jakoś sie udało mi wejść i udało się zmienic parcelę publiczną na parcele mieszkalną, ale kolejny problem. Wprowadziłam rodzinę, wchodzę normalnie są fundusze ale nie ma rodziny. Może juz było cos takiego, jeśli tak to prosze o przekierowanie mnie do tego trematu bądź postu, gdyz wyszukiwarka mi nie działa :/

Simben
24.04.2006, 14:14
Komputer generuje mi postaci z róznymi skinami na różnych częściach ciała (głowa inny kolor i tułów inny). Coś zepsułem przy wgrywaniu dodatków. Jak to naprawić?

Isi
24.04.2006, 14:28
Komputer generuje mi postaci z róznymi skinami na różnych częściach ciała (głowa inny kolor i tułów inny). Coś zepsułem przy wgrywaniu dodatków. Jak to naprawić?
A może te skiny mają po prostu różny kolor głowy i ciała (sa takie)?
W tytule posta masz "default skin", jeśli chodzi Ci o to, jak usunąć ściągnięte skiny, których nie chcesz mieć (nie wiem, może one są winne?), to możesz znaleźć je i usunąć za pomocą programu Content Manager albo Clean Installer. Poradniki:
Content Manager (http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=29935)
Clean Installer (http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=12706)

Simben
24.04.2006, 14:40
thx za szybką reakcję :)
Dotyczy to wszystkich "miastowych", którzy pojawiają się w grze oraz przy generowaniu defaultowego Sima. Wcześniej było dobrze. Teraz defaultowo generowane Simy mają "tiny" głowę, medium resztę ciała. Przy kąpieli pojawia się dodatkowy problem, bo po rozebraniu dolna część ciała też się robi "tiny" :(
Upatruję (może niesłusznie) ten problem w przypadkowej podmianie skinów zadeklarowanych jako defaultowe dla standardowych karnacji. Nie chcę się pozbyć tych skinów, chciałbym tylko przywrócić ich jednorodność.
Ma ktoś jakąś wiedzę jak to zrobić?

ssisi5
26.04.2006, 12:51
witam
jak mam dać awans pracownikowi w WB.????

Pawlq
26.04.2006, 12:54
Awans możesz tylko na kierownika - Zarządzenia > Awansuj na kierownika.
(żeby móc musi długo pracować)
Możesz też ustalic pesje - Zarządzenia >Ustal Pęsje (czym dłuzej pracuje u ciebie tym automatycznie ma wieksza pesje.