PDA

Zobacz pełną wersję : Pytania i odpowiedzi


Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18

Phuture.
10.11.2009, 17:36
O, zapomniałam. Zainstalowałam łatkę 1.2.7, dla pewności. Potem chciałam 1.4.6, ale na końcu instalacja przerywa się i pisze, bym próbowała znowu. Próbuję, i znów to samo. Pisze "Invalid file found". Wiecie może dlaczego? Przez wgrane dodatki (mało ich jest)? Może trzeba poczekać do następnej aktualki? I o co chodzi z tym Managerem? :|

nmin
10.11.2009, 18:05
Da się jakoś wywołać ducha z grobu? :D Moja Simka ma pragnienie życiowe "zobaczyć ducha zmarłego, bogatego małżonka", no to poderwała bogacza, zaraz po ślubie zamurowała go, a teraz trzyma jego grób w ogródku i czekam, aż duch wyjdzie. Z drugiego grobu (był już na parceli) czasem duch wychodzi i chodzi po domu, a ten mąż nie chce... Jedyne, co mogę, to czekać? I czy w ogóle to wystarczy, czy mam tego pragnienia nie rozumieć dosłownie?
Chodzi mi o sposoby BEZ kodów ;)

Łezka
10.11.2009, 18:07
Nmin musisz opłakiwać nagrobek, przebywać często w jego pobliżu i około godz. 24 być przy grobie i wtedy bodajże wyjdzie jak nie to próbuj dalej.

nmin
10.11.2009, 18:11
Opłakiwany jest kilkanaście razy dziennie, ale widocznie biedny Jon potrzebuje czasu :)

Łezka
10.11.2009, 18:13
ile dni minęło od śmierci, bo np. u mnie po śmierci sim wyszedł z grobu po 4 dniach, a w innym po 5.

Charionette
11.11.2009, 11:36
A jak przedłużyć simom życie (oprócz ustawiania ile ma żyć- no wiecie życie krótkie, normalne czy epickie)?
Dzięki

Gio
11.11.2009, 11:47
że nieśmietleni? Starzenie się można wyłączyć.

Searle
11.11.2009, 12:05
A czy jest jakaś możliwość sprawdzenia ile dni (lat) ma sim z miasta?
Chodzi mi o to, że mój sim się w kimś zakocha, zaproponuje simce wprowadzenie i okazuje się, że ta simka za 2 dni będzie emerytem, a mój sim dopiero co stał się dorosły.
Jak uniknąć takiej sytuacji?

Łezka
11.11.2009, 12:15
Cailleach jest jeszcze ambrozja. Żeby ją zrobić trzeba mieć 10 poziom gotowania i musisz poznać przepis na ambrozję, następnie musisz mieć 10 poziom wędkarstwa żeby złowić Rybę Śmierci, która jest składnikiem oraz potrzebujesz owocu życia - najpierw potrzebujesz 7 poziomu ogrodnictwa, potem musisz znaleźć kilka nasion specjalnych, wszystkie zasadzić i liczyć, że któreś to będzie życiodajna roślina. Więc kiedy zbierzesz owoc życiodajnej rośliny złowisz rybę Śmierci w jeziorku przed mauzoleum na cmentarzu i poznasz przepis na ambrozję możesz ją przygotować. Po spożyciu jej okres, w którym aktualnie znajduje się twój sim (np. sim jest młodym dorosłym i ma 2 dni do stania się dorosłym) zostanie wyzerowany czyli przywrócony do poziomu pierwotnego (będziesz młodym dorosłym, który za 21 dni stanie się dorosłym) i tak samo jest jak jesteś dorosłym, emerytem, a nastolatkiem i dzieckiem to nie wiem.
Edit: Searle jeżeli sim ma dom w okolicy to logiczne, że wejdziesz do niego i sprawdzisz ile ma dni. Ja opracowałem mały podstęp jak zobaczyć u takiego sima, który nie ma stałego zamieszkania (czyt. domu). Tworzysz sobie jednoosobową rodzinkę, kiedy ten twój sim co nie wiesz ile ma lat jest u swojego lubego to tym jednoosobowym jedziesz do niego i zapoznajesz się z tym co chcesz się dowiedzieć jego wieku, następnie boolpropem przesuwasz pasek znajomości (chyba, ze wolisz bez kodów) i dajesz wprowadź się wtedy masz możliwość zobaczenia ile ma ten sim lat. CO dalej z nim zrobisz to twój pomysł. Możesz go wyeksmitować do swojego wybranka lub jeśli jest za stary zostawić w tym domu, albo wyprowadzić do miasta lub do schowka. Mam nadzieję, że pomogłem i Tobie i Cailleach. Pozdrawiam D_S

Charionette
11.11.2009, 12:59
D_S oczywiście, że mi pomogłeś :D Dzięki wielkie... Ale jest z tym strasznie dużo roboty :P

Łezka
11.11.2009, 18:04
Nie ma za co Cailli, ale niestety twórcy gry wycofali napój życia kupowany za punkty aspiracji i zastąpili go ambrozją.

Meggie
11.11.2009, 18:43
Searle z tego co mi wiadomo nie da się niestety uniknąć takiej sytuacji, niestety, też ją miałam pare razy ;x

psiulka
11.11.2009, 20:55
Ja mam takie (pewnie dla większości banalne) pytanie, ale usprawiedliwiam się tym, że dopiero 2 razy grałam w 3-kę. xP

Gdzie mogę zebrać jakieś kamienie lub skały? A owady? Nie ma, tak jak w 2-ce takiej opcji z tego, co widziałam.

rocktechnika
11.11.2009, 21:06
Ja mam takie (pewnie dla większości banalne) pytanie, ale usprawiedliwiam się tym, że dopiero 2 razy grałam w 3-kę. xP

Gdzie mogę zebrać jakieś kamienie lub skały? A owady? Nie ma, tak jak w 2-ce takiej opcji z tego, co widziałam.
Zajrzyj tutaj: http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=51125 - masz wszystko na temat zbierania i kolekcjonowania wszystkiego, co się da ;)

Orzechowo
12.11.2009, 13:10
normalnie. widzisz ze cos lezy to podnosisz. widzisz ze cos chodzi po ziemi - lapiesz. szukasz w smietniku, katakumbach...

nmin
12.11.2009, 13:53
Irytuje mnie, że dziecko nie może podnosić nasion, nawet, gdy uwielbia przyrodę... A robaczki może łapać.

..:Nadzieja:..
12.11.2009, 14:36
Witam. Mam pytanie. Ściągnęłam sobie nowa fryzurkę dla mojej simki i nie mam pojęcia co zrobić i gdzie wkleić plik który dostałam. Mam go rozpakować? I co potem? Pytam bo jestem dość ciemna w tych sprawach. Mam nadzieję, że ktoś mi pomoże.

zelkam
12.11.2009, 14:40
http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=50979

Ten poradnik ci wszystko powie.

..:Nadzieja:..
12.11.2009, 14:52
Bardzo ci dziękuję!

mcq042
12.11.2009, 18:53
Po Zjedzeniu Owoca Życia Masz 1 Dzień Młodszego Sima :P
Jeśli Wychodujesz Roślinke Śmierci ,to możesz zebrać Plon "Kwiat Śmierci" ,który dajesz śmierci kiedy po Cb. Przyjdzie i Zyjesz Sobie Dalej
Z Tym Kwiatkiem Nie Sprawdzałem ale Owoc Tak :D

Phuture.
12.11.2009, 19:09
Po Zjedzeniu Owoca Życia Masz 1 Dzień Młodszego Sima :P
Jeśli Wychodujesz Roślinke Śmierci ,to możesz zebrać Plon "Kwiat Śmierci" ,który dajesz śmierci kiedy po Cb. Przyjdzie i Zyjesz Sobie Dalej
Z Tym Kwiatkiem Nie Sprawdzałem ale Owoc Tak :D

O, wypróbuję z tym kwiatem. Przecież twórcy nie daliby go tylko do hodowania i leżenie w plecaku. :)

Wampirencja
12.11.2009, 21:09
Ja polecam jednak miks owoc życia + ryba śmierci - zeruje dni w danej grupie wiekowej ;)

Łezka
12.11.2009, 22:04
Phuture. zdaje mi się, że owoc życiodajnej rośliny ujmuje 3 dni simowego życia, a gdybyś zajrzał stronę wcześniej... jest wyjaśniony inny sposób przedłużenia życia: http://forum.thesims.pl/showpost.php?p=1151110&postcount=2514
Dokładnie opisane jak otrzymać ambrozję - życiodajny napój "Bogów".

Phuture.
13.11.2009, 17:07
Piotrku, wiem o tym. ;)

Sama mam problem. Nie mogę instalować małpkowych plików. Gdy klikam "Install to The Sims 3" wyskakuje mi okienko "Could not find a valid directory to install to!". Wcześniej takie dodatki wchodziły, a teraz nie chcą. Nie wiem, dlaczego tak się dzieje, robię dokładnie to samo, co wcześniej. Proszę o pomoc! :(

EDIT: Gra jest zaktualizowana i oryginalna. Jestem również świeżo po formacie, dysk nie jest niczym zawalony.
Czy może się to wiązać z tym, że podczas instalowania małpki wyskakuje mi błąd? Czy Merlin również jest tak dobrym (a może lepszym) programem niż małpka?

EDIT2: Problem zażegnany.

tsuuzoku
15.11.2009, 18:10
przed chwilą zainstalowałam m.in nowe fryzury, chciałam sprawdzić jak prezentują się w rzeczywistości i jakże wielkie było moje zdziwienie, gdy zorientowałam się, że nie mam opcji 'zaplanuj strój' i 'zmień wygląd' - wie ktoś dlaczego?

Phuture.
15.11.2009, 19:02
przed chwilą zainstalowałam m.in nowe fryzury, chciałam sprawdzić jak prezentują się w rzeczywistości i jakże wielkie było moje zdziwienie, gdy zorientowałam się, że nie mam opcji 'zaplanuj strój' i 'zmień wygląd' - wie ktoś dlaczego?

Zmień wygląd nie pojawia się, gdy Sim jest poza domem (przynajmniej mi), może w wypadku Zaplanuj strój jest tak samo. Lub jest to wina wadliwego dodatku. Odinstaluj kilka i sprawdź.

aluminium.
16.11.2009, 15:29
Czy można jakoś zmienić cechy sima nie kupując tego czegoś (nie wiem jak to się nazywa)
z nagród za pkt. szczęścia życiowego.?

zelkam
16.11.2009, 16:03
Można boolProp'em
To znaczy boolProp początku już nie ma ^^
Uruchamiasz okno kodów (Ctrl+Shift+C), wpisujesz testingCheatsEnabled true. Klikasz z Shiftem na swojego sima i wybierasz "Modyfikuj cechy wybranego sima ( czy tam aktywnego)". I masz normalnie takie okienko jak robiłaś cechy przy tworzeniu sima.

nmin
16.11.2009, 20:14
Możecie mi coś napisać o inwestowaniu w budynki publiczne, bo nic na forum nie znalazłam? Opłaca się? Jedną Simką, która miała kupę zbędnych pieniędzy, wykupiłam udziały - nie pamiętam w czym, chyba spa - za 15000, w poniedziałek poszła po utarg i dostała 1000, i tak się zastanawiam, czy to są stałe kwoty, czy przypadkowe? I jeśli inwestować, to najlepiej w te najtańsze czy najdroższe? Ta inwestycja przy życiu "długim" zwróciłaby się pewnie dopiero jej wnukom, i nie wiem, czy wydawać na to pieniądze Simów, czy nie ma sensu ;)

aluminium.
17.11.2009, 06:33
Można boolProp'em
To znaczy boolProp początku już nie ma ^^
Uruchamiasz okno kodów (Ctrl+Shift+C), wpisujesz testingCheatsEnabled true. Klikasz z Shiftem na swojego sima i wybierasz "Modyfikuj cechy wybranego sima ( czy tam aktywnego)". I masz normalnie takie okienko jak robiłaś cechy przy tworzeniu sima.

A czy nie ma innego sposobu.?
Boje się, że ten kod może wywoływać błędy jak w TS2.

Nieidealna
17.11.2009, 12:39
A czy nie ma innego sposobu.?
Boje się, że ten kod może wywoływać błędy jak w TS2.

Mi się jeszcze nigdy nie zdarzył błąd, a tego kodu używam dosyć często ;)

Katka_Psychopatka
17.11.2009, 13:25
Słuchajcie, odkryłam coś dziwnego. Już dawno mi się wydawało, że sąsiedzi mojego sima jakoś się szybciej starzeją, a teraz mam na to dowód. Otóż moja simka chodziła do szkoły średniej z innym simem, w którym się zakochała. Ten sim był od niej młodszy o kilka dni, bo gdy moja simka urosła to on jeszcze przez parę dni był nastolatkiem. Zrobiłam im ślub pod koniec życia jako młody dorosły, wprowadzam tego sima, patrzę...a on za 4 dni będzie emerytem :/ O co chodzi?

jekyll
17.11.2009, 14:01
Może masz ustawiony czas, że tak szybko leci? Ten w ustawieniach (np. krótki, długi, epicki).

nmin
17.11.2009, 14:42
Wszystkie Simy starzeją się według ustawionego czasu, więc Simy Katki też by musiały. Chociaż zauważyłam, że na przykład w nieaktywnej rodzinie bardzo szybko rosną noworodki - kiedyś przy długim życiu kazałam jednej babce zajść w ciążę, a kilka simowych dni później miała już małe dziecko.

lithium
17.11.2009, 15:36
Możecie mi coś napisać o inwestowaniu w budynki publiczne, bo nic na forum nie znalazłam? Opłaca się? Jedną Simką, która miała kupę zbędnych pieniędzy, wykupiłam udziały - nie pamiętam w czym, chyba spa - za 15000, w poniedziałek poszła po utarg i dostała 1000, i tak się zastanawiam, czy to są stałe kwoty, czy przypadkowe? I jeśli inwestować, to najlepiej w te najtańsze czy najdroższe? Ta inwestycja przy życiu "długim" zwróciłaby się pewnie dopiero jej wnukom, i nie wiem, czy wydawać na to pieniądze Simów, czy nie ma sensu ;)

sumy sa zawsze jednakowe. najbardziej sie chyba oplaca kupic te najdrozsze, bo np. moj sim za osrodek naukowy dostaje 15 tys. na tydzien


Słuchajcie, odkryłam coś dziwnego. Już dawno mi się wydawało, że sąsiedzi mojego sima jakoś się szybciej starzeją, a teraz mam na to dowód. Otóż moja simka chodziła do szkoły średniej z innym simem, w którym się zakochała. Ten sim był od niej młodszy o kilka dni, bo gdy moja simka urosła to on jeszcze przez parę dni był nastolatkiem. Zrobiłam im ślub pod koniec życia jako młody dorosły, wprowadzam tego sima, patrzę...a on za 4 dni będzie emerytem :/ O co chodzi?

ja tez mam podobnie, chcialam raz do mojego sima sprowadzic simke (miastowa), zeby sie z nia ozenil, miala tam kilka dni to zostania doroslym, a potem nagle o polnocy miala urodziny=/ jakby przyspieszone. nie wiem czy tak ma byc czy to blad gry

Gio
17.11.2009, 15:40
jeszcze chcę przeciągnąć temat rozpocząty przez nmin. Jeżeli zainwestuje w jakiś budynek publiczny to kapitał będzie dostarczany "do końca świata" czy jak mój sim umrze, jego potomkowie nie będą już mogli z tego korzystać?

HNL
17.11.2009, 15:55
Będą mogli z tego korzystać. Ekwipunek zmarłego zostanie automatycznie przeniesiony do plecaka najstarszego Sima w domu.

Katka_Psychopatka
17.11.2009, 17:34
ja tez mam podobnie, chcialam raz do mojego sima sprowadzic simke (miastowa), zeby sie z nia ozenil, miala tam kilka dni to zostania doroslym, a potem nagle o polnocy miala urodziny=/ jakby przyspieszone. nie wiem czy tak ma byc czy to blad gry


Hmmm, to dobrze. Przynajmniej wiem, że to nie mój błąd.

kolusik
17.11.2009, 22:55
Mam problem jak wgrywam dodatki do simów 3 przez małpkę to nie chodzą i usunęłam małpkę ale ona dalej jest jak się pozbyć tego programu?

Phuture.
19.11.2009, 15:26
Czy wy również po nowej aktualizacji 2.2 straciliście wszystkie cechy?

Starlight
19.11.2009, 16:54
UWAGA!!!
Akutalizacja jest do The Sims 3 Wymarzone Podróże
Jesli nie masz gry nie sciągaj jej!

Gio
19.11.2009, 17:28
akurat niektórym działa poprawnie :/
Po za tym powinna pojawić się jakaś wzmianka o tym od EA. Chyba, że to kolejny judaszowaty chwyt: jak ktoś pobierze łatkę to nie ma wyboru- musisz kupić WP.

Phuture.
19.11.2009, 17:36
O kurna. :(

Levkoni
19.11.2009, 19:56
Z tą łatką w ogóle coś dziwnego bo w zmianach pisze między innymi, że dodano możliwość tworzenia piwnic i dachów w stylu pagody, które dochodzą w WP czyli zakładamy, że łatka do podstawki skoro dochodzi coś co jest w dodatku a nie ma w podstawowej wersji, jednak w dalszej jej części są wymieniane poprawki dotyczące Wymarzonych Podróży co by wskazywało, że łatka jest jednak przeznaczona dla dodatku...

Łezka
20.11.2009, 10:51
Słuchajcie po zainstalowaniu aktualizacji 1.6 jak wielu osobom Simsy mi się skiepściły, ale wczoraj po zainstalowaniu łatki 1.7 Simy zostały naprawione , a raczej błąd numer 16. Mam pytanie czy to normalne, że po tej aktualizacji przycina się gra, czasami zostają dźwięki przekazywane w opóźnieniu i czy teren wokół piwnicy zawsze jest czarny?

Levkoni
20.11.2009, 13:42
Teren wokół piwnicy jest czarny. Co do reszty to nie wiem, raczej nie powinno tak być, a o co dokładnie chodzi z tymi dźwiękami?

Łezka
20.11.2009, 14:32
Dźwięki już nieaktualne - same się naprawiły, ale mam inny problem. Ponieważ nie chcę mieć nagrobków na swojej parceli, a już mam dwa (zaraz przybędzie jeden), postanowiłem umieścić je na cmentarzu. Cmentarz w Sunset Valley jest brzydki i zaniedbany to stwierdziłem, że odświeżę jego interfejs. Dotychczasowe nagrobki były źle poustawiane (zajmowały sporo miejsca) to żeby je przesunąć wpisałem kod moveObjects on po czym go wyłączyłem. Następnie w nowo postawionych nagrobkach chciałem coś urozmaicić przed nagrobkiem chciałem dać mierzwę sekwojową (takie pokrycie terenu w sekcji różne), ale zamiast mierzwy na terenie maluje mi się jakaś ciemnoszara skała, okazało się, że tak samo jest z pokryciem terenu mierzwa "inna", staw i coś tam jeszcze z sekcji różne z działu pokrycia terenu i cały czas zamiast nich maluje się jakieś coś przypominające skałę a la "wyłupek" z sekcji kamienie z działu pokrycia terenu. Co mam zrobić? teren maluje się niepoprawnie.

pofyrt
20.11.2009, 16:07
Czy po zainstalowaniu wymarzonych podróży Wam również gra włącza się tak strasznie długo? -.-

Wielebny
20.11.2009, 16:31
Też zauważyłem , że wczytywanie trwa znacznie dłużej.
Szczególnie tych nowych okolic . Ale nie jest to aż takie drażniące trwa to dosłownie 30 sek dłużej niż normalnie przynajmniej w moim przypadku .

Charionette
24.11.2009, 17:04
Gdzie mam zamieścić to nowe miasto Riverview?
I czy gra będzie działać poprawnie?
Ps. A jakie rodziny tak mieszkają?

blakistoni
24.11.2009, 18:27
@up - riverview dajesz normalnie do downloads,jak wszystkie pliki tego typu,gra bedzie dzialac poprawnie ; )

Gio
24.11.2009, 18:39
Ps. A jakie rodziny tak mieszkają?

Żadne ciekawe... jedynie chyba ten Lotario z dwójki ;)

agnieszka130187
24.11.2009, 20:11
Czy hack na brak cenzury z modthe sims wgrywa się do packages czy do głównego folderu the sims ? Mam dodatek podróże i ten podmieniony plik na cenzurę już nie działa, jest niekompatybilny z grą. :(

dżin.
24.11.2009, 20:36
Jest niekompatybilny z grą właśnie dlatego, że już nie może działać na dodatku WP ;p
Muszą stworzyć nowy <3

agnieszka130187
24.11.2009, 20:49
No to wiem, ale mi chodzi gdzie wgrać hack z modthesims. :) Może ten będzie działał. Na szybsze zdobywanie umiejętności z książek mi działa. Ogólnie na szybsze zdobywanie umiejętności nie i na nagrody życiowe też niestety nie. ehhh

Charionette
25.11.2009, 14:35
A tak w ogóle jest jakiś hack dzięki któremu simy uczą się szybciej np. pisania, malowania, wędkarstwa (wszystkiego nie z książek- bo ten na książki znam :D)?

agnieszka130187
25.11.2009, 15:51
Tak jest hack, tylko on nie działa w dodatku podróże.

Charionette
25.11.2009, 19:12
A jaki?? Nie mam WP

agnieszka130187
25.11.2009, 19:25
A jaki?? Nie mam WP

Napisz do mnie na priv maila, to Ci go wyślę, bo nie wiem dokładnie skąd był. Po wgraniu tego hacka simy uczą się błyskawicznie.

Ehhh żaden mod na cezurę nie działa w dodatku podróże, Wy też tak macie ?

Ilona
25.11.2009, 20:10
Ehhh żaden mod na cezurę nie działa w dodatku podróże, Wy też tak macie ?


jak nie dziala,jak dziala,na mts jest zaktualizowana wersja do WP i na 100%dziala,bo mam go w grze

Nallina
25.11.2009, 20:25
A czy do omnimorośliny (czy jak to się zwie) trzeba wypełniać okazję?

agnieszka130187
25.11.2009, 21:16
jak nie dziala,jak dziala,na mts jest zaktualizowana wersja do WP i na 100%dziala,bo mam go w grze


To podaj mi linka i napisz, gdzie dokładnie mam go wgrać. :(

Ilona
25.11.2009, 21:23
To podaj mi linka i napisz, gdzie dokładnie mam go wgrać. :(

na cenzurę http://www.modthesims.info/download.php?t=379117

książki do szybkiej nauki http://www.modthesims.info/download.php?t=379198

i super mod do tworzenia simow,jest opcja powiększ biust http://www.modthesims.info/download.php?t=378416


mody instalujesz tak,jak pliki Packages

agnieszka130187
25.11.2009, 21:52
Zaraz te mody wypróbuje, a te książki do szybszej nauki, to te same co było do podstawy ? Mi akurat ten mod z podstawy działa prawidłowo, więc chyba tego nie muszę ściągać ?
Wyszło już coś na na punkty szczęścia życiowego ?

A jak mam już Sima to mogę jakoś go edytować, żeby mu ten biust powiększyć ?

Ilona
25.11.2009, 22:21
ksiazki do szybkiej nauki sa nowe,nie jak porzednio,bo mozna wybrac konkretna umiejetnosc albo wszystkie i do kazdej umiejetnosci jest ksiazka,nie tak jak poprzednio z gry,na punkty szczescia zyciowego nie wiem,ale bardzo szybko mozna je uzbierac,wystarczy rozwiazywac przygody
co do edycji sima,to nie sadze,zeby to szlo,co innego jak tworzysz sima

rocktechnika
25.11.2009, 23:18
ksiazki do szybkiej nauki sa nowe,nie jak porzednio,bo mozna wybrac konkretna umiejetnosc albo wszystkie i do kazdej umiejetnosci jest ksiazka,nie tak jak poprzednio z gry,na punkty szczescia zyciowego nie wiem,ale bardzo szybko mozna je uzbierac,wystarczy rozwiazywac przygody
co do edycji sima,to nie sadze,zeby to szlo,co innego jak tworzysz sima
Czy musze usunąć stare mody, gdy ściągnę te do WP?

Ilona
26.11.2009, 00:00
Czy musze usunąć stare mody, gdy ściągnę te do WP?


raczej powinno się usunąć,żeby mody nie kolidowały ze sobą

agnieszka130187
26.11.2009, 14:50
http://www.modthesims.info/download.php?t=357303

Czy to ten poprzedni mod na nagrody, do którego trzeba dopisywać kod ? Angielski nie jest moją mocną stroną.

Proszę powiedzcie o co chodzi jeszcze w tym modzie.

http://www.modthesims.info/download.php?t=353768

claudia_o
26.11.2009, 21:03
Proszę powiedzcie o co chodzi jeszcze w tym modzie.

http://www.modthesims.info/download.php?t=353768

W tym drugim modzie chodzi chyba o to, że dzięki niemu ma się więcej szczęścia zyciowego za każde wypełnione marzenie/życzenie.

Powinno się ściągnąć tylko jedną wersję.

W 'The flavors are 1.5X, 2X, 5X, and 10X.' chodzi chyba o to, że każda wersja mnoży punkty inaczej. Jedna razy1.5, inna razy 2 itd.

Ilona
26.11.2009, 21:13
agnieszka130187 spójrz na datę modów,żaden z tych,o które pytasz nie jest zaktualizowany do WP

agnieszka130187
26.11.2009, 21:46
Wiem, że żądne nie są zaktualizowane, jednak te szybsze nauczanie z książek działało mi z dodatkiem WP. Wgrałam te książki, są tam takie tytuły jak hakerzy, kolekcjonerstwo, co dają te, które nie są do typowych umiejętności ?
Drugie pytanie mam kupione wszystkie przepisy nut z księgarni, a jednak znam tylko 95% utworów, skąd mam wziąć resztę ?

Thea
27.11.2009, 19:32
Wiem, że żądne nie są zaktualizowane, jednak te szybsze nauczanie z książek działało mi z dodatkiem WP. Wgrałam te książki, są tam takie tytuły jak hakerzy, kolekcjonerstwo, co dają te, które nie są do typowych umiejętności ?
Drugie pytanie mam kupione wszystkie przepisy nut z księgarni, a jednak znam tylko 95% utworów, skąd mam wziąć resztę ?

Już chyba nie można, to wszystko. ;)

Violet
27.11.2009, 20:42
chyba przez okazję

Levkoni
28.11.2009, 12:13
Ja Was nie rozumiem, po co zaśmiecać grę jakimiś modami, da się grać bez nich i gra jest ciekawsza i jest wtedy większym wyzwaniem :) Ja gram bez żadnych modów i żyję. :) A potem wypisujecie, że są problemy z aktualizacjami, z instalacją dodatku, ja nie miałem jeszcze żadnych. No ale to Wasza sprawa, ja tylko taką radę daję, że lepiej nie niszczyć gry hackami :D

bloodlie
29.11.2009, 06:23
Ja mam może błache pytanie. Czy można stworzyć pustą parcele bez zabudowy? I jeśli tak to jak?

kalafjor
29.11.2009, 07:10
Niestety nie da się :/ Jeśli chcesz budować na pustej parceli to musisz wubrać jedną z gotowych. Ale na szczęście już w grudniu narzędzie do budowania miast. Jakby co to w Sunset największa parcela jest taka obok domku Landgrabów i Alto, a w Riverview nie wiem bo tam nie gram. Pozdro ;)

Nallina
29.11.2009, 11:08
Jak mam podwyższyć rangę szachową? Zadzwoniłam po przeciwnika, gram z nim już parę razy i nie wiem co mam robić...

cherrie
29.11.2009, 11:17
może kup sobie odpowiednie książki i zakuwaj... ;D

Searle
29.11.2009, 11:18
Nallina musisz wygrywać z tymi przeciwnikami i wzywać co raz to nowych.

Nallina
29.11.2009, 12:03
Właśnie o to chodzi, że ja z nimi wygrywam, klikam na telefon i mam tą samą osobe jako następnego przeciwnika. Czy to jakiś bład?

PS. Dodam, że moja simka jest dzieckiem.

Searle
29.11.2009, 13:31
Jeśli jest dzieckiem, to nie wiem. Ja miałam dorosłą simkę i w ten sposób zdobywała rangi - poziomy szachowe.

Levkoni
29.11.2009, 19:34
Właśnie o to chodzi, że ja z nimi wygrywam, klikam na telefon i mam tą samą osobe jako następnego przeciwnika. Czy to jakiś bład?

PS. Dodam, że moja simka jest dzieckiem.

Nie to nie jest błąd, prawdopodobnie nie ma w mieście wystarczająco wielu simów z odpowiednią ilością punktów logiki w stosunku do punktów logiki twojego sima. Bo to jest tak, że zaczynasz od przeciwników z najmniejszą ich ilością, a potem są coraz trudniejsi i prawdopodobnie nie ma już w twoim mieście lepszych przeciwników od tej osoby, którą ciągle gra Ci przydziela jako przeciwnika, dla tego tak się dzieje, miałem to samo. A co do rangi, to zdobywasz ją po wygraniu kilku meczów, to nie jest tak, że jeden mecz wygrany to nowa ranga, trzeba wygrać ich kilka, aby zdobyć wyższą rangę i potem znowu następnych kilka meczów, żeby zdobyć kolejną itd. Rang jest 5.

HNL
29.11.2009, 20:00
Miałam to samo z dziećmi. Sim mógł zaprosić telefonicznie przeciwnika na mecz szachowy, ale gdy ten już się zjawił i został poproszony o wejście nie pojawiała się komenda "wyzwij na pojedynek". Ja uważam, że po prostu dzieci nie mogą jeszcze zdobywać rang szachowych (ale równie dobrze może to być błąd gry).

Chloé
30.11.2009, 08:19
Od czego zależy wielkość nagrobka?

vanesska
30.11.2009, 11:21
czy jak zainstaluje podroze to bede musiala wybierac czy grac podstawa czy dodatkiem? czy bede musiala robic nowa rodzinke?

Searle
30.11.2009, 11:33
Vanesska, grę będziesz uruchamia la z dodatku i będzie w niej również to, co w postawie. Spokojnie będziesz mogła kontynuować grę swoja dotychczasową rodziną. Po prostu dojdą nowe opcje w grze :)

Nieidealna
30.11.2009, 12:14
czy jak zainstaluje podroze to bede musiala wybierac czy grac podstawa czy dodatkiem? czy bede musiala robic nowa rodzinke?

Kiedy zainstalujesz Podróże to będziesz miała oddzielną ikonę do Podróży i oddzielną do podstawy. Jak będziesz chciała grać samą podstawą to po prostu klikniesz na odpowiednią ikonę. Nie będziesz musiała tworzyć nowej rodzinki. :)

Wielebny
30.11.2009, 17:57
Kiedy zainstalujesz Podróże to będziesz miała oddzielną ikonę do Podróży i oddzielną do podstawy. Jak będziesz chciała grać samą podstawą to po prostu klikniesz na odpowiednią ikonę. Nie będziesz musiała tworzyć nowej rodzinki. :)

Co ty opowiadasz ? Nawet jak uruchomisz grę z ikonki od podstawki to i tak się uruchomi razem z dodatkiem .

Kurczaczek
01.12.2009, 10:20
Gdzie w Riverview znajdę najwięcej meteorytów i specjalnych nasion?

edit:

i drugie pytanko. Jaka kariera spełnia życiowe pragnienie żeby otrzymywać tygodniowo 4000 honoraria za książkę?

Searle
01.12.2009, 10:37
Jaka kariera spełnia życiowe pragnienie żeby otrzymywać tygodniowo 4000 honoraria za książkę?

Chodzi o karierę dziennikarska, ale nie do końca.
By spełnić ten cel należy pisać powieści. W dzienniku będzie napisane, które są najdroższe po wydaniu. Co tydzień Twój sim będzie otrzymywał określona kwotę za książki, które do tej pory wydał.

Kurczaczek
01.12.2009, 11:20
Aha. Kox ;] a to pierwsze?

Levkoni
02.12.2009, 19:45
Aha. Kox ;] a to pierwsze?

Specjalne nasiona często znajduję tam na cmentarzu, są też w kamiennym kręgu. Meteoryty nie wiem, ale zawsze możesz poobserwować niebo przez teleskop, sim może wtedy zobaczyć spadający meteoryt, który zostanie zaznaczony na mapie :D

Auroella
05.12.2009, 19:32
Jak używacie kodu na zmianę cech charakteru sima to pojawiają się błędy? U mnie każdy sim, na którym stosowałam ten kod, kąpie się w sukience albo jakimś innym ubraniu, czy da sie tego jakoś pozbyć ?

A czy oni przypadkiem nie mają cech szalony? A jeśli nie to błąd w grze.

No właśnie nie :|

Gio
05.12.2009, 19:33
A czy oni przypadkiem nie mają cech szalony? A jeśli nie to błąd w grze.

Starlight
06.12.2009, 20:17
Co mogę zrobić zeby simy się szybciej uczyły?

nmin
06.12.2009, 20:23
Co mogę zrobić zeby simy się szybciej uczyły?Ściągnąć książki do szybszej nauki, a jeśli nie chcesz modów, to za 15000 punktów szczęścia życiowego wykupić nagrodę "szybciej się uczy".

rocktechnika
06.12.2009, 20:55
Te książki na szybszą naukę nie działają :( Przynajmniej ta, którą ja mam, dla WP - nie działa :( I mod na wszystkie ryby i owoce dostępne w sklepie w SV też :/

Starlight
06.12.2009, 21:05
dla WP - może nie są dostosowane do tego dodatku ,ja mam wykasowane... może zadziała

nmin
06.12.2009, 21:12
U mnie działały idealnie i książki, i te mody. Musiałam jednak usunąć cały folder z dodatkami, bo coś zawieszało mi ciągle grę - a jednak, na początku tego problemu nie było - i nie chciało mi się testować po kolei, co.

zelkam
07.12.2009, 13:29
Możesz też wziąć nagrodę z punktów szczęścia, jakaśtam do uczenia sie :>
Trochę szybciej się wtedy uczysz.

Levkoni
08.12.2009, 19:50
W bibliotece też pojawia się nastrójnik, dzięki któremu sim uczy się i czyta szybciej, więc połączenie tej nagrody z aspiracji z wykorzystaniem biblioteki też może dać niezły efekt ;)

lithium
10.12.2009, 13:09
glupie pytanie ale serio nie wiem - jak sie uzywa replikatora zywnosci?

@down dzieki

Phuture.
10.12.2009, 15:49
glupie pytanie ale serio nie wiem - jak sie uzywa replikatora zywnosci?

Trzeba kliknąć na gotowej potrawie i tam jest coś takiego "Zapisz w replikatorze żywności". Potem, by przywołać tę potrawę, klikasz na nim, a potem na "Replikuj".

kalafjor
10.12.2009, 16:02
To da się tak zrobić z Ambrozją? Fajbie by było ;)

Phuture.
10.12.2009, 20:35
To da się tak zrobić z Ambrozją? Fajbie by było ;)

Podejrzewam, że tak.

Centa, proszę.

rocktechnika
10.12.2009, 23:37
Podejrzewam, że tak.
Nie, ambrozji nie można replikować.

nmin
11.12.2009, 16:52
A jak działa menedżer nastrójnika? Kupiłam na próbę, użyłam różnych opcji, ale nie zauważyłam żadnej znaczącej różnicy...

first
11.12.2009, 16:56
Usuwa złe myśli niekiedy dobre zamienia w złe, nie polecam

lithium
11.12.2009, 20:24
A jak działa menedżer nastrójnika? Kupiłam na próbę, użyłam różnych opcji, ale nie zauważyłam żadnej znaczącej różnicy...

jezeli twoj sim ma zly nastrojnik, to menedzer go usuwa. czasem jednak zdarzaja sie niespodzianki i menedzer zle dziala, wtedy spada cala energia i sim mdleje. aczkolwiek stosunkowo rzadko.

polecam, gdy sim ma nastrojnik 'zmeczony', gdy menedzer go usunie mozna dalej cwiczyc

shopgirrl
12.12.2009, 20:23
czy trójka działa na Macach na oprogramowaniu Leopard?
(sorry, jeśli to pytanie było)

claudia_o
12.12.2009, 22:37
Działa ;) The Sims 3 zostało zrobione tak, że jedna wersja działa na PC'ach i Mac'ach

LaZ4r3k
12.12.2009, 23:51
Witam.
Ściągnąłem nowe simy do Sims 3. Są to simy znanych osobistości, mam już je zainstalowane.
I tu moje pytanie, gdzie w grze znajdę te simy?

Osioł
13.12.2009, 01:25
Mam takie pytanie, tylko wpierw muszę to wytłumaczyć.

Załóżmy, że tworzymy simkę, która jest gruba. Lecz podczas gry rozkazujemy jej aby dużo biegała na bieżni czy po ulicy, dzięki czemu zaczyna tracić wadze. A teraz pytanie, jeżeli przestaniemy kazać tej simce ćwiczyć regularnie, to czy ona wróci do wagi przed odchudzania? Pomimo, że będzie jeść normalne posiłki, bez opychania się? Jeżeli tak to czy to działa w drugą stronę? (czyli wpierw był chudy, utył, a po czasie wróci do swojej szczupłej wagi bez ćwiczeń)

Dlaczego się pytam? Bo mój Rasputin ożenił się z jakąś laską, która pomimo, że pracuje w wojsku i często kazałem jej biegać (wiem, ćwiczenia fizyczne jedynie poprawiają masę mięśniową, a nie spadek tłuszczu) to i tak po 2 dniach prędko wracała do swojej poprzedniej wagi. No chyba, że to wina jej cech charakteru.

Łezka
13.12.2009, 08:00
LaZ4r3k powinieneś znaleźć je w skrzyni rodzin tak na chłopski rozum, ale nigdy tego nie robiłem także nie jestem pewien. Osioł ja również miałem taki przypadek. Sim wyszczuplał dzięki regularnym ćwiczeniom przez 5 dni, a jak przestałem ćwiczyć co drugi dzień to wrócił do otyłości. To samo z jego córką odziedziczyła po nim figurę i była gruba... po kuracji wyszczuplała i cały czas utrzymywała jedną wagę (nie tyła) ćwiczyła również co drugi dzień lub codziennie. Dopiero po urodzeniu dziecka utyła, ale nie do tego stopnia co wcześniej i też zeszczuplała. Wniosek jest jeden Simowie z nadwagą po odchudzeniu muszą systematycznie ćwiczyć co drugi dzień czy co trzeci, by nie powrócić do swojej tuszy. Tak jak napisałeś, że Sim szczupły zgrubnie to czy powróci do swojej poprzedniej wagi. Obawiam się, że nie bo jest to nielogiczne. Przecież skoro tyje to zarazem schudnie sam od siebie? raczej nie, ale odwrotny mechanizm to tak. :)

jekyll
13.12.2009, 10:00
Osioł -> Powinieneś/powinnaś chyba regularnie kazać jej ćwiczyć, bo co z tego, że dwa dni ćwiczyła i schudła, jak potem nie ćwiczyła regularnie, więc jej wróciło.

Osioł
14.12.2009, 00:59
Niet, ja tylko pytam, czy sim prędzej czy później (jeżeli nie ćwiczy wytrzymałości, w sensie nie biega) wraca do swojej wagi, którą ustaliliśmy przy tworzeniu.

Vanitas
14.12.2009, 14:21
Nie, waga nie jest ustalona. Wszystko zależy do gracza :) Można kazać im dużo jeść to przytyją, tak jak w prawdziwym życiu :)

karasss
15.12.2009, 16:25
Żeby mieć własną muzykę wystarczy że wgrałem do Custom music?

Osioł
15.12.2009, 17:20
A ja mam kolejne pytanie. Czy jest jakaś sztuczka, jak w dwójce, gdzie simy mogą namalować dowolną rzecz nie z gry? Bo dwójeczce pamiętam zamieniało się jakieś dwa pliki i sim malował to co podmieniliśmy (potem któryś dodatek już wprowadził, że bez kombinowania taką opcje), czy w trójce też tak można? Czy niestety zabezpieczyli już to? ; /

natussy
15.12.2009, 19:54
Żeby mieć własną muzykę wystarczy że wgrałem do Custom music?

tak, później możesz jej słuchać klikając na wieży i przełączając na "muzykę własną"

Searle
19.12.2009, 12:26
Hmmm0 jest opcja wyłączenia się postępu historii, czyli w innych rodzinach simy nie będą się żenić, rodzić dzieci bez Twojej wiedzy.

HNL
19.12.2009, 12:27
Można wyłączyć postęp historii w opcjach gry (i ewentualnie starzenie się)./Searle mnie uprzedził(a):)/

rocktechnika
19.12.2009, 12:46
aha dzięki,ale czy mozna to wyłączyć we wsyzstkich rodzinach,żeby było tak jak w dwójce,że nic nie będzie się dziać bez mojej wiedzy?
I jeśli w czasie gry mamy widok na wsyzstko ,to jak wybrać że gram np. rodziną X ,a inne rodziny wtedy widzę także ? Czy jest tak jak np. w ts2 podroze jak inne rodziny były w hotelu to nie było widoku co tam sie dziejje Nie wiem jak to wytłumaczyć;P

Możesz odwiedzać inne rodziny w ich domkach swoim Simem i wtedy będziesz widzieć, co oni robią - czy śpią, chodzą do pracy, robią obiad itd., ale nie będziesz mogła tym sterować dopóki sterujesz Simem, który poszedł w odwiedziny.

Łezka
19.12.2009, 12:47
Tak. Kiedy grasz jedną rodzina to mimo iż widzisz inne domy to nie widzisz co się w nich dzieje czyli nie możesz wtedy kontrolować innej rodziny.

Chryzantem Złocisty
19.12.2009, 15:00
parę szybkich pytanek łode mnie
1.gdzie znajdę owoc życia? (rybę śmierci już mam)
2.gdzie szukać nasion w Sunset Valley? (tych rzadkich i wyjątkowych)
3.czy łowienie na przynętę dobraną dla np.szprotki sprawi,że będę wyławiać tylko szprotki?

Łezka
19.12.2009, 15:22
Hmmm0 jest opcja przez telefon Umów się i wybierasz z kim.
Chryzantem Złocisty...
1. Owoc życia nie jest do kupienia ani zebrania. Najpierw musisz sama go wyhodować z nasion specjalnych, których najwięcej wokół cmentarza i Ośrodka naukowego w SV. Od razu możesz nie trafić na życiodajną roślinę. (Ja zebrałem 6 nasion specjalnych i wyrosły mi 4 życiodajne rośliny i 2 drzewa pieniężne)
2. Sporo nasion jest jw wokół cmentarza i Ośrodka Naukowego, ale takowe to jeszcze w parku przed ratuszem można spotkać - to charakterystyczne miejsca. Ja duzo takich widziałem za domem rodziny Alto lub Landgraab.
3. Jest większe prawdopodobieństwo łapania szprotek, ale inne ryby też sie na nią pokuszą, np. w Champs Les Sims można łowić żaby na przynętę Grona Cherimola Blan, ale wyłowiłem też i ślimaki na te grona. :)

Aurra
19.12.2009, 17:14
Prosze powiedzcie mi Jak lub gdzie się dostać żeby otworzyć WYPOSAŻENIE RODZINY bo wyposażenie to jest na zakładkach ale wyposażenie rodziny?

Łezka
19.12.2009, 18:48
Aurra!
Tryb kupowania ----> na dole ekranu masz obrazek otwartego pudełka, klikasz i to jest wyposażenie rodziny, na początku jest oczywiście puste, ale przy przeprowadzce możesz tam włożyć rzeczy potrzebne, ale takie których nie da się przenieść w plecaku sima. :)

Aurra
19.12.2009, 19:23
Dziękuje :)
A jeżeli coś zwinełam to również tam będzie? XD
To rodzina numer 3 polega na zwijaniu czego się da i ile się da ;p
Tam mam meble po przeprowadzce ^^

Nallina
20.12.2009, 12:00
Mam takie pytanie.
Chcę zrobić kopie zapasowe mojej rodzinki (ważne żeby było drzewo genealogiczne) jak to zrobić?

Natka7502
20.12.2009, 12:16
jak można przebrać małe dziecko???

Osioł
20.12.2009, 12:30
Mam takie pytanie.
Chcę zrobić kopie zapasowe mojej rodzinki (ważne żeby było drzewo genealogiczne) jak to zrobić?

C:/Moje Dokumenty/Electronic Arts/The Sims3

W tym folderze masz swoje rodziny, miasta (oraz wszelkie bajery z nimi) itp. Jeżeli chcesz go uchronić w 90% to kopiuj go co jakiś czas na partycje gdzie nie masz zainstalowanego systemu.

Nallina
20.12.2009, 15:03
Natka7502: Kliknij dorosłym na dziecko i tam jest "zmień strój..." i wybierasz na jaki.

A teraz moje pytanie.
Jak spełnić wyzwanie gitarzysty: Gwiazda gitary?

Pawelzondzi
20.12.2009, 15:07
trzeba zagrac 10(chyba) koncertów w parku.

Mamełe
20.12.2009, 15:57
trzeba zagrac 10(chyba) koncertów w parku.

Nie. Chcialabym, zeby to było takie proste...

Podobno trzeba mieć aż 10 (!!!) okazji zagrania gdzieś, np. w ratuszu, u kogos na przyjeciu. To jest ponoć w formie okazji i tak naprawdę sie nie gra, tylko zwyczajnie jedzie jak przy innych okazjach i sim znika a po pewnym czasie wychodzi i juz okazja spelniona. Od poczatku grania jednym simem od premiery taka okazja wyskoczyla mi raz (!!!) a gram naprawdę dużo. Tak czy siak lepiej nosić ze soba w wyposażeniu gitarę.

Jest to najgorsze wyzwanie w grze i szczerze mówiąc nie znam osoby, która je wypełniła.

Ellie
20.12.2009, 18:29
jak można przebrać małe dziecko???

przebrac: kliknac na nie i dac "zmien stroj"
a zaprojektowac nowe ubranie to dzieckiem na szafe i tam jest opcja :)

Natka7502
20.12.2009, 18:30
[QUOTE=Nallina;1172715]Natka7502: Kliknij dorosłym na dziecko i tam jest "zmień strój..." i wybierasz na jaki.

Nie oto mi chodziło!!! Chodziło mi o zaplanowanie stroju a nie zmienienie go z wizytowego na np. codzienne. Pomocy!

epletre
20.12.2009, 19:12
Natka7502, trzeba wybrać coś w stylu "zaprojektuj ubranie". Wtedy otworzy ci się panel z tworzeniem sima i tam możesz je przeprojektować.

nmin
20.12.2009, 20:58
Natka7502, trzeba wybrać coś w stylu "zaprojektuj ubranie". Wtedy otworzy ci się panel z tworzeniem sima i tam możesz je przeprojektować.I trzeba to oczywiście wybrać na komodzie. Dziecko wybiera to samo, tak jak wygląd w lustrze, rodzic nie musi nic robić.

Natka7502
21.12.2009, 15:27
mi chodzi o male dziecko ... Takie raczkujace.

HNL
21.12.2009, 15:50
Małego dziecka też dotyczy ten sposób.

agnieszka130187
21.12.2009, 17:28
Jak wynająć salę na przyjęcie weselne ?

Searle
21.12.2009, 20:12
Agnieszka chyba się nie da.
Za to możesz wybrać dowolna parcelę publiczną, na której simy mogą brać ślub.

agnieszka130187
21.12.2009, 21:07
Agnieszka chyba się nie da.
Za to możesz wybrać dowolna parcelę publiczną, na której simy mogą brać ślub.

Aha w ten sposób, bo obiło mi się coś o uszy, ale nie pamiętałam... a jak można to zrobić ?

HNL
21.12.2009, 21:41
Telefonicznie. W opcji "urządź przyjęci"e powinna pojawić się możliwość wyboru parceli publicznej.

Aurra
22.12.2009, 08:40
urządź przyjęcie to jest w domu xD a urządź przyjęcie w...
naciska się i on ci na mapę miasta wybija i wybrać parcele sobie możesz ^^
Ja mam pytanie można utopić sima?
Czytałam tu na forum że ktoś utopił sima tylko ja nie wiem jak to się robi...
Jak utopić sima i czy to może być basen??

Björk
22.12.2009, 08:44
Tak, to basen.
Jeżeli sim ma nastrójnik zmęczenia, albo jest głodny bardzo i każesz mu wejść do wody, to on się topi.
Co prawda, nie utonął mi na śmierć jeszcze żaden sim, bo w porę wyciągnęłam ;)
ale pamiętam, że miał informację, że się właśnie topi i wyobrażam sobie, że bez żadnej reakcji z mojej strony skończyłoby się to dla sima tragicznie :D

Łezka
22.12.2009, 13:53
Miałem takie zdarzenie na początku gry... moja simka weszła do basenu i nagle nastrójnik <topi się> sama chciała wyjść, ale jak byłem u kolegi to on ta opcję kasował i w końcu się utopiła. :( Biedna Simeczka.

Laggy
27.12.2009, 14:11
Witam wszystkich.

Mam następujący problem/pytanie.
A mianowicie, jak w nocy włamać się do sąsiada ?
Mam cechę "kleptoman". Kariera = złodziej.
Chodzi mi o prawdziwe włamanie do domu, a nie tylko "zwiń coś"

Pozdrawiam.

JBronkar
27.12.2009, 14:20
Powinieneś zapytać na tym forum "Pytania i odpowiedzi" http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=50756&page=266 a nie wkładać nowy temat.

lithium
27.12.2009, 14:30
JBronkar, nastepnym razem zaraportuj post i nie spamuj.
co sie zas tyczy pytania - to niestety obawiam sie, ze nie da sie wlamac do nikogo.

JBronkar
27.12.2009, 15:43
centaurea_cyanus - słuchaj, ten był post został przeniesiony i nie wiesz o co chodzi z tym. Ja nie spamuje tylko mówię im że jest zły dział.

lithium
27.12.2009, 18:25
wiem, ze zostal przeniesiony, bo sama go przenioslam. to zamiast mowic, ze jest zly dzial, zaraportuj post, a nie nabijasz posty.
ale ok, koniec tematu.

JBronkar
27.12.2009, 20:36
ok. przepraszam. Następny raz będę zaraportowała post.

tusiaaa3
28.12.2009, 08:13
luuudzie ; d
pomóżcie..
jak się instaluje dodatki do gry z internetu ?
jak się rozpakowuje i takie tam ? i jakim programem najlepiej ?
instalowałam kiedyś i pamiętam, że działało, tylko, że to było tak dawno, że zdążyłam już zapomnieć w jaki sposób to wyczarowałam -.-

Björk
28.12.2009, 08:18
http://www.forum.thesims.pl/showthread.php?t=53532 - naprawdę trudno było poszukać?

tusiaaa3
28.12.2009, 09:20
dzięęęęki.. niee.. nie było trudno ; /
ale rzadko tu zaglądam i nie orientuję się za bardzo we wszystkich tematach.
napisałam tylko z jedną konkretną sprawą..
stało się coś ? ; >
klawiatura chyba Ci się nie spali, jak napiszesz jedno zdanie więcej, nic Ci się nie stanie ^^
pozdrawiam i dziękuję ; > ; ) bardzo !
co Wy wszyscy tacy chamscy to nie rozumiem.. ; d yhh .

bartolomeo
28.12.2009, 10:29
a co by sie stalo jagby wejsc dop edycji szkoly i skasowac ten budynek? bo to wszystkoi to tylko taka 1 makieta dostepna w mebelkach (tylko na publicznych) ;P i jagbym zbudowal wlasna szkole z lawkami xD

Vanitas
28.12.2009, 10:52
jakbyś zbudował własną szkołę z ławkami zostało by to potraktowane jak zwykły budynek, bo uczniowie by się tam nie uczyli.

Starlight
28.12.2009, 11:03
Ale tam w WP jak robisz coś to chyba jest "park, duży park, sklep, grobowiec". Tam szkoły np. nie będzie?

Mamełe
28.12.2009, 11:31
Ale tam w WP jak robisz coś to chyba jest "park, duży park, sklep, grobowiec". Tam szkoły np. nie będzie?

Nie będzie

bartolomeo
28.12.2009, 19:48
jak nauczyc sie innych szlifow? ;)

Starlight
28.12.2009, 19:51
Jak innych?
Wkładasz do skrzynki i czekasz aż przyślą

bartolomeo
28.12.2009, 20:37
... ale ja mam dostepny tylko szmaragdowy a wiem ze sa inne np sercowy

Auroella
28.12.2009, 21:12
jak nauczyc sie innych szlifow? ;)

Z tego co pamiętam, by nauczyć się więcej rodzai szlifów trzeba po prostu znaleźć więcej kamieni/meteorytów itp.
Na pewno więcej się dowiesz zaglądając w dziennik umiejętności sima.

Jak innych?
Wkładasz do skrzynki i czekasz aż przyślą

Wkładając do skrzynki, możesz się nauczyć tylko następujących szlifów: szmaragdowy, owalny i gruszkowy ;)

bartolomeo
28.12.2009, 21:14
Z tego co pamiętam, by nauczyć się więcej rodzai szlifów trzeba po prostu znaleźć więcej kamieni/meteorytów itp.
Na pewno więcej się dowiesz zaglądając w dziennik umiejętności sima.
w dzieniku nic niema ale poszukam kamieni bd dorzo szlifowac to moze sie uda ;) ale narazie spelniam wyzwanie
-25 000$ z datkow od grania xD za rok sie uda (simowy)

gdze moge znalesc owoc zycia?
to jest taki zwykle nasiono i bd pisac ze to owoc zycia czy to sa te tajemnicze? a moze jakoms okazje trzeba zrobic ;P umiejetnosci mam wszystkie na maxa

sweet101
29.12.2009, 17:55
Ja mam takie pytanie dotyczące gry The Sims 3.
Jakie dokładnie wymagania mają, żeby móc je zainstalować
w swoim komputerze? Ja ich jeszcze nie mam, ale brat ma od kolegi
załatwić bo on ma, tylko, że mój brat coś oczywiście kręci, a ja się
na tym nie znam ;/ pomożecie? proszę o szybką odp. :)
z góry dzięki ;)

epletre
29.12.2009, 18:26
Wchodzisz na tą stronę http://cyri.systemrequirementslab.com/srtest/ z listy wybierasz pożądany produkt (the sims 3) i kliknij Can you run it. Może cię zapytać o Javę, klikasz ok, lub coś podobnego i po chwili masz rezultat czy twój komputer podoła wymogom.
Uwaga! Działa tylko do danego kompa, tzn jeżeli twój kolega chce się dowiedzieć to musi przeprowadzić ten test na swoim komputerze.

tomek.966
31.12.2009, 13:19
Czy w The Sims 3 są wspomnienia? Jeśli tak, to gdzie można je obejrzeć?

rocktechnika
31.12.2009, 14:18
Czy w The Sims 3 są wspomnienia? Jeśli tak, to gdzie można je obejrzeć?
Niestety wspomnień nie ma w TS3 :(

sweet101
31.12.2009, 15:06
epletre dzięki za odp :)
i nie mój kolega, tylko mojego brata :P
dzięki :)

Nunczaki Orientu
02.01.2010, 11:21
Mam pytanko, odnośnie tego ,,Tajemniczego Pana Gnoma''
Wiem, że przemieszcza się on w nocy, gdy Sim śpi.
Pytaniem jest to - czy jeśli Sim go kopnie, to może mu coś zrobić?
Np. zdewastować ogród?
Z góry dzięki za odpowiedź.

Edit: Ahh... Czy Kod TestingCheatsEnabled true może podwyższyć np. umiejętność gitary z 1 na 10?

TrueWildLove
03.01.2010, 14:42
Edit: Ahh... Czy Kod TestingCheatsEnabled true może podwyższyć np. umiejętność gitary z 1 na 10?

Nie, niestety nie można, może tylko podwyższać potrzeby i kontakty :]

Chloé
03.01.2010, 21:01
Pytaniem jest to - czy jeśli Sim go kopnie, to może mu coś zrobić?
Np. zdewastować ogród?
Nic złego się nie stało moim simom po wielokrotnym kopaniu gnoma:) on tylko zmienia pozycję gdy sie go kopnie i to wszystko.

Matt
09.01.2010, 13:13
ojeju dużo jest tych stron tutaj więc sorry jak się powtórzę ale jak dostać owoc życia i rybę śmierci ?

Chloé
09.01.2010, 13:24
Owoc życia - trzeba znależć nasionka specjalne i zasadzić, któreś z nich będzie rośliną życia, potrzebna do tego umiejętność ogrodnictwa rozwinięta maksymalnie.
Ryba śmierci - w Sunset Valley łowisz po pólnocy na cmentarzu w miejscu nad mgłą obok pomnika (lub w Riverview za cmentarzem przy tabliczce zakazu połowu) i potrzeba umiejętności wędkowania bodajże na 9 poziomie.

lithium
09.01.2010, 13:34
http://www.forum.thesims.pl/showthread.php?t=53656&highlight=owoc+%BFycia

nastepnym razem polecam wyszukiwarke, mowie ci, swietna sprawa!

Matt
09.01.2010, 13:37
aha ok dzięki ;D

first
09.01.2010, 19:14
Siemka powie mi ktos w jakich karierach mozna jezdzic limuzynom oprócz gwiazdy rocka

Levkoni
09.01.2010, 22:15
Wiem, że w karierze polityka i biznesmena.

Nelia
10.01.2010, 20:10
Mam pytanie, czy w TS3 są wampiry? I jeśli tak to co trzeba zrobić, aby się nim stać?

Nunczaki Orientu
10.01.2010, 20:16
Mam pytanie, czy w TS3 są wampiry? I jeśli tak to co trzeba zrobić, aby się nim stać?


Też się zdziwiłam, że ich nie ma
:)
Ale myślę, że będą :) Trzeba poczekać

Color
10.01.2010, 20:32
Ciekawi mnie jedna rzecz ponieważ będzie narzędzie TS3: Stwórz Sima.
I właśnie nie wiem czy do odpalenia tego narzędzia jest potrzebne TS3.
A ja nie posiadam TS3 czy będzie w stanie uruchomić?

Starlight
10.01.2010, 21:50
pewnie będzie tak samo jak z tworzeniem świata a pozatym to pytanie powinno być tutaj: http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=50756

Nelia
11.01.2010, 18:09
Szukałam po internecie, jak się robi schody w TS3. Nic nie znalazłam ciekawego.
Czy ktoś może wie?

Wielebny
11.01.2010, 18:34
Szukałam po internecie, jak się robi schody w TS3. Nic nie znalazłam ciekawego.
Czy ktoś może wie?



Raczej w internecie takiego poradnika nie znajdziesz :)
Gdyż chyba jesteś pierwszą osobą , która o to zapytała .
Wchodzisz w tryb budowania potem w obrazek przedstawiający schody .
Wybierasz rodzaj , kolor schodów jaki Ci odpowiada i umieszczasz na parceli .

Nelia
11.01.2010, 19:09
Ale chodzi mi to, że w środku domu nie da się go umieścić :( niestety.

Emallie
11.01.2010, 19:25
może coś stoi ci na miejscu w którym hcesz postawić schody? Sprópuj w innym miejscu czy sie da :)

Łezka
11.01.2010, 21:21
Wiem, że schodów, np. z piętra na parter nie można postawić jeśli z boku tych domniemanych schodów jest ściana. trzeba ją usunąć i dopiero postawić, jeśli dwie ściany to dwie usunąć, postawić schody i znowu wstawić ściany/ścianę.

asiak155
12.01.2010, 09:39
Hm ja moge stawiać schody tylko z piętra na dół nie ważne, czy jest ściana czy nie :D.

Aguncja
13.01.2010, 11:59
Cześć, nie czytam forum na bieżąco więc może się powtórzę. Czy można usuwać z gry dodatki, które instalują się automatycznie przez kliknięcie(kryształka;)?? W programie startu jest opcja usuń, ale okazuje się po wejściu do gry, że dodatek nadal jest. Wolałam pliki do odczytu wrzucać do folderów. Przez dodatki wszystko się psuje- dziwne tekstury, brak muzyki...

Łezka
13.01.2010, 14:37
W programie startu nie tylko możesz je usunąć, ale odinstalować i nie powinno juz ich być.

Chryzantem Złocisty
14.01.2010, 08:51
które nasionka są najlepsze? (w sensie z których może wyrosnąć płonący owoc czy drzewko pieniężne a nie czosnek czy limonka ;/ )
specjalne,wyjątkowe,czy rzadkie?

HNL
14.01.2010, 09:03
Tylko z nasion specjalnych wyrastają: płonący owoc, owoc życia, drzewo pieniężne i krzak śmierci.

malinQaa-
14.01.2010, 16:27
gdzie mogę znaleźć manekina treningowego i rozbijaka (czy jak to sie nazywa) to jest do nauki sim fu

HNL
14.01.2010, 16:49
W Chinach w sklepie z artykułami ogólnymi.

Aguncja
14.01.2010, 23:27
W programie startu nie tylko możesz je usunąć, ale odinstalować i nie powinno juz ich być.

Jest problem bo nie mam opcji odinstaluj. Jak jest u Was?

HNL
15.01.2010, 12:44
Opcja "odinstaluj" jest w zakładce "Obiekty zmodyfikowane".

malinQaa-
15.01.2010, 13:59
W Chinach w sklepie z artykułami ogólnymi.

A gdzie jest ten sklep bo ja go nie widzę. Mam tylko sklep spożywczy z relikwiami i książkami.

Vanitas
15.01.2010, 15:14
Ten sklep jest na targu, taki na fundamentach z tego co pamiętam.

Łezka
15.01.2010, 16:02
Malinqo możesz go nie widzieć, bo jest na fundamentach, a reszta nie, czyli musisz kliknąć o poziom wyżej, aby go zobaczyć.

Znakomity
15.01.2010, 18:17
Jak można się nauczyć ożywiania obumarłych roślin???

Łezka
15.01.2010, 18:27
Słyszałem, że trzeba mieć 10 stopień Ogrodnictwa, ale gdy pojechałem simką z takowym wymaganiem na cmentarz, by ożywić Krzak kwiatów śmierci to była tylko opcja oglądaj. Czy w ogóle istnieje coś takiego jak ożyw roślinę?

Znakomity
15.01.2010, 19:25
No jak masz cechę "zdolny ogrodnik" to tam jest napisane że można, ale trzeba coś zrobić :)

vanesska
15.01.2010, 23:12
mam oryginalna gre i dodatek. sciagnelam zestawy mebli ze store i zainstalowalam. ktoregos dnia wyswietlilo mi sie ze jest dostepna aktualizacja wiec aktualizowalam. niestety wszytskie meble ze store zniknely. mam tylkote co byly w grze. nawet nie mam riverview. probowalam zainstalowac jeszcze raz je i nic. czy ktos tak mial?

Ilona
16.01.2010, 00:47
poczytaj na forum o problemach z ostatnia aktualizacja,to ona powoduje ten błąd

Starlight
16.01.2010, 19:03
To ja mam jakąś dziwną gre bo mi nic nie robi :).
Najlepiej : Nie pobieraj(psuj)łatek do gry :)

Paris
17.01.2010, 13:11
Mam pytanie. Ściągnęłam z tej stronki (link: http://www.digitalperversion.net/gardenofshadows/index.php?board=44.0) fryzurę do TS3, ale nie wiem jak ją wgrać. Proszę o pomoc...

Vanitas
17.01.2010, 13:46
http://forum.thesims.pl/showthread.php?p=1191090#post1191090 - jeżeli to plik package
A jeżeli to sim3pack to należy dwa razy kliknać.

HNL
17.01.2010, 21:12
Mam pytanie. Ściągnęłam z tej stronki (link: http://www.digitalperversion.net/gardenofshadows/index.php?board=44.0) fryzurę do TS3, ale nie wiem jak ją wgrać. Proszę o pomoc...

Jeżeli ściągnęłaś plik z tego działu, do którego podałaś link, to on na pewno nie zadziała w grze. Ten dział dotyczy TS2.
"Sing Me a New Song" jest poświęcony TS3.

malinQaa-
18.01.2010, 20:14
Czy jest jakiś sposób na rozbrojenie pułapek w grobowcach ?
Właśnie jestem w Chateau de Landgraab (Francja) ale jest tam tyle pułapek których nie moge wg rozbroić ze nie moge przejśc tego grobowca a potrzebne mi to do wykonania zadania.

Mamełe
18.01.2010, 20:34
Czy jest jakiś sposób na rozbrojenie półapek w grobowcach ?
Właśnie jestem w Chateau de Landgraab (Francja) ale jest tam tyle półapek których nie moge wg rozbroić ze nie moge przejśc tego grobowca a potrzebne mi to do wykonania zadania.

Bez problemu mozna tam rozbroic pulapki. Trzeba wlaczyc wieze stereo a potem przesuac posagi na przyciski, ktore sie pojawia

malinQaa-
18.01.2010, 20:57
Bez problemu mozna tam rozbroic pulapki. Trzeba wlaczyc wieze stereo a potem przesuac posagi na przyciski, ktore sie pojawia


Ale w tym grobowcu " Chateau de Landgraab" nie widze żadnej wieży stereo (zresztą jeszcze nigdy nie spotkałam wieży stereo w grobowcach), a te posągi są ale one rozbrajaja tylko 1 pułapkę.

Ps. dla zrozumienia chodzi mi o te pułapki typu elektrycznych czy ognistych

Nunczaki Orientu
18.01.2010, 21:01
Można je (przy szczęściu) przejść spokojnie.
Trza próbować :)

Mamełe
18.01.2010, 21:07
Ale w tym grobowcu " Chateau de Landgraab" nie widze żadnej wieży stereo (zresztą jeszcze nigdy nie spotkałam wieży stereo w grobowcach), a te posągi są ale one rozbrajaja tylko 1 pułapkę.

Ps. dla zrozumienia chodzi mi o te pułapki typu elektrycznych czy ognistych

Na parterze jest pokoj, z barkiem i posagami (zaraz za drzwiami wejsciowymi, do ktorych klucz dostaje sie przez okazje). I tam stoi wieza stereo

malinQaa-
19.01.2010, 14:35
http://yfrog.com/2dscreenshothkj
http://yfrog.com/2tscreenshot2ehj
Ale tam nie ma żadnej wieży, a te klucze co mam nie psuja do żadnych drzwi

zelkam
19.01.2010, 15:01
Akurat w Chetau De Landgraab bardzo mało da się rozbroić pułapek. Rozbrajają się gdy włożysz np. klucz do odpowiedniego miejsca. Będzie wtedy komunikat typu ( słyszysz dźwięk mechanizmów w całym domu)

misk
19.01.2010, 18:41
czy wie ktoś może co można zrobić z metalami oprucz przetopienia ich

HNL
19.01.2010, 21:08
Na przykład to ---> http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=53236

I naucz się ortografii.

first
27.01.2010, 11:49
Witam, nieraz widziałem takie cos jak fundament na dachu lub w basenie, jest na to jakis kod????

kinga2938
29.01.2010, 17:54
oto mój problem:
samochód mojego sima stał nie na podjeździe.... tylko na ziemi tuż przy drodze(użyłam oczywiscie kodu moveO...) i tu mam problem, gdy pojechał nim do pracy nie mógł z powrotem powrócic na parcelę.Wyskoczył mi komunikat że potrzebny jest podjazd...to go kupiłam ale samochód i sim i tak nie powracają.Byłabym wdzięczna za POMOC...:)

Searle
29.01.2010, 18:31
oto mój problem:
samochód mojego sima stał nie na podjeździe.... tylko na ziemi tuż przy drodze(użyłam oczywiscie kodu moveO...) i tu mam problem, gdy pojechał nim do pracy nie mógł z powrotem powrócic na parcelę.Wyskoczył mi komunikat że potrzebny jest podjazd...to go kupiłam ale samochód i sim i tak nie powracają.Byłabym wdzięczna za POMOC...:)

Wróć simem pieszo do domu, a samochód najprawdopodobniej znajduje się w jego wyposażeniu. Wyciągnij go i umieść na podjeździe.

kinga2938
29.01.2010, 18:40
ale on nie może wrócic na pieszo bo jest poza parcelą(nie widac go)

a dodam jeszcze że samochodu nie ma w wyposażeniu...

@modedit: nie pisz dwoch postow pod rzad, uzyj opcji edytuj.

Searle
30.01.2010, 09:39
Jeśli jest jeszcze w pracy, to przy jego avatarze powinna być strzałka. Jak na nią naciśniesz, to sim powinien wrócić do domu.

kinga2938
30.01.2010, 13:26
dałam rade z podjazdem ale mam kolejny problem :(
gdy gram na parceli moego sima wyskakują błędy o lokalizacji:
C:\Documents and Settings\Moje dokumenty\EA Games\The Sims 2\Logs/ObjectError_N004_t695
takich błędów w grze mam sporo.Co zrobic żeby się ich pozbyc?usunąc pliki o nazwie ObjectError...?

debbie
31.01.2010, 14:35
jak zmienić nazwę miasta i opis sunset valley ?

Starlight
01.02.2010, 15:42
Nie można.
Możesz stworzyć swoje miasto - http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=53011 tutaj masz wszystko dokładnie,link do programu itp. ;)
Pozdrawiam.

dirty_job
02.02.2010, 19:58
Jak pozbyć się dymków?

Starlight
02.02.2010, 21:52
w The Sims 3 nie można sie pozbyć dymków.

kalafjor
06.02.2010, 07:37
Mam problem. Mój sim dostał możliwość że jak wychoduje 20 wspaniałych warzyw to dostanie możliwość sadzenia jajka i sera, no to mój sim przyniósł warzywa do baru i tam powiedzieli że jak osiągnę 9 poziom ogrodnictwa to dostane te nasiona, a on ma już mistrzostwo, a potem mi wyskoczyło że moge przynieść 10 serów to też coś dostanę więc obiecałem ale nie wiem jak te nasiona dostać.

mabda
06.02.2010, 09:59
nasion nie dostaniesz. idziesz do sklepu i kupujesz jajko i ser i klikasz "zasadz" :)

zelkam
06.02.2010, 10:17
O ja, nie wiedziałam że da się zasadzić jajko i ser O.o
A wiecie może co z tego wyrośnie ?

Chloé
06.02.2010, 10:39
Wyrośnie to co zasadzone, jajka i sery lepszych jakosci. A nazwy roślin to seroślina i bakłażan.

malinQaa-
06.02.2010, 13:25
Gdy wchodzę w edycje sima pokazuje się tylko kilka fryzur z internetu, nie pojawią się wg brwi ani makijaż a jak wchodzę w tworzenie sima pojawiają się wszystkie fryzury, brwi i makijaż. Dlaczego się tak dzieje? Jak zrobić żeby wszystkie fryzury, brwi i makijaż weszły w edycje sima ?

Tofik
06.02.2010, 14:10
A może nacisnelas tam taki przycis z gwiazdką?

malinQaa-
06.02.2010, 14:28
Nie, ma tą gwiazdkę nie naciskałam, na kłódkę też nie

Charionette
06.02.2010, 19:09
A jak można edytować cmentarz? (dodawać kwiatki, płotki i inne?)

Mamełe
06.02.2010, 19:47
A jak można edytować cmentarz? (dodawać kwiatki, płotki i inne?)

Poprzez edycję miasta

kalafjor
11.02.2010, 19:38
Po spełnieniu pragnienia życiowego znika nagroda "Zmień pragnienie życiowe". Czy jest jakiś sposób żeby zmienić pagnienie Bo mój sim jest w połowie młodego dorosłego i już spełnił.

Edit: Jeszcze jedno. Dlaczego po poznaniu łososia z rusztu <?> (czwarty od końca przepis) mojemu simowi spełniło się pragnienie życiowe "Poznać wszystkie przepisy"??

jekyll
11.02.2010, 19:55
Bo może zna już wszystkie?

rocktechnika
11.02.2010, 21:28
Po spełnieniu pragnienia życiowego znika nagroda "Zmień pragnienie życiowe". Czy jest jakiś sposób żeby zmienić pagnienie Bo mój sim jest w połowie młodego dorosłego i już spełnił.

Edit: Jeszcze jedno. Dlaczego po poznaniu łososia z rusztu <?> (czwarty od końca przepis) mojemu simowi spełniło się pragnienie życiowe "Poznać wszystkie przepisy"??
Nie, nie zna wszystkich, tylko odkąd są WP i przepisy regionalne, to gra błędnie odczytuje procent znanych przepisów.

simonek
12.02.2010, 14:11
Czy można przywrócić poprzedni zapis gry, a jeżeli tak to jakim sposobem?

jekyll
12.02.2010, 14:39
Zrobić przywracanie systemu.

simonek
12.02.2010, 14:55
a dokladnie? z czegos tam trzeba usunac nazwe backup, ale nie wiem wlasnie z czego :<
prosze o pomoc :) (jestem w tym kompletnie ciemny)

edit: dobra, juz niewazne

mabda
16.02.2010, 21:10
czy istnieje mozliwosc zycia tylko nastolatkiem? inna niz usmiercenie doroslego sima, bo do tego nie mam serca ;) a moze mozna jakos "cofnac w rozwoju" sima? :D

krzysiek200
16.02.2010, 21:19
zabić, albo usunąć trzeba inaczej się nie da :)

mabda
16.02.2010, 21:20
usunac? jak? :D

Ilona
17.02.2010, 00:18
musisz ściągnąć z mts inteen3 i już w CAS tworzysz tylko nastolatka bez dorosłego,hak nie dziala z najnowszymi aktualizacjami i z NA

mabda
17.02.2010, 09:58
no to juz mi hak nie potrzebny, bo mam i na i najnowsze aktualizacje

krzysiek200
17.02.2010, 14:09
To wpisz "TestingCheatsEnabled true" kliknij PPM na sima i wybierz usuń ;)