PDA

Zobacz pełną wersję : Pytania i odpowiedzi


Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 [13] 14 15 16 17 18

Angela
30.06.2010, 21:20
Otóż nie znalazłam takiego pytanie (jeśli było to przepraszam)

Czy simowie mogą tańczyć: wolny taniec? Jeżeli tak, to jak?

Serakel
30.06.2010, 21:27
Raczej nie, to znaczy mi się coś takiego jeszcze nigdy nie przytrafiło.

Paka
30.06.2010, 22:27
A w interakcjach 'romantycznych' nie ma takiegoś czegoś?

Angela
30.06.2010, 22:33
Właśnie nie...

Tutaj http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=53427 post Horsez

Kamis
30.06.2010, 23:00
Właśnie nie...

Tutaj http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=53427 post Horsez

A właśnie, czyżby oni się nie 'zbliżali' do pocałunku? :D

Łezka
01.07.2010, 06:20
W The Sims 3, Wymarzone Podróże oraz Kariera nie dochodzi żaden z nowych stylów tańca nadal Simowie tańczą tak jak w The Sims 2 w podstawie. "Wolny taniec" - nie istnieje, nawet w romantycznych opcjach.

Meggi505
01.07.2010, 13:59
A właśnie, czyżby oni się nie 'zbliżali' do pocałunku? :D
Też mi się tak zdaje, bo na taniec to nie wygląda

moissonneuse
01.07.2010, 20:04
Jak się coś kradnie?

Łezka
01.07.2010, 20:14
Aby coś ukraść, musisz mieć cechę "kleptoman", bądź też pracować w karierze detektyw - wówczas, gdy będziesz rozwiązywać sprawy to tak samo możesz brać "dowody"... :)

Coccinelle
02.07.2010, 19:36
Mam kilka pytań (znowu xD):
1. Jak zdobyć nowy przepis?
2. Jak zdobyć nową kompozycję?

Kamis
02.07.2010, 19:44
Mam kilka pytań (znowu xD):
1. Jak zdobyć nowy przepis?
2. Jak zdobyć nową kompozycję?

Co do 1.
Kupić, jak Twoja simka/sim ma cechę "Urodzony kucharz" i jak będzie cały czas rozmawiać z innym simem o gotowaniu, to w końcu będzie dostępna opcja 'Dziel się sekretami kulinarnymi' i wtedy Twoja simka/sim pozna nowy przepis ;)

Łezka
02.07.2010, 20:34
~.Angie.~
1. Możesz zrobić tak jak Kamis lub po prostu pójść do księgarni i kupić nowy przepis.
2. To samo... idziesz do księgarni i wybierasz zakładkę "nuty" tam kliaksz na kupno nowej kompozycji.

Noemi
02.07.2010, 20:42
nowe utwory i przepisy są dostępne w księgarni w formie książek.

Coccinelle
04.07.2010, 09:42
~.Angie.~
1. Możesz zrobić tak jak Kamis lub po prostu pójść do księgarni i kupić nowy przepis.
2. To samo... idziesz do księgarni i wybierasz zakładkę "nuty" tam kliaksz na kupno nowej kompozycji.
Tyle że u mnie nie ma takiego czegoś jak zakładka "nuty" a o przepisach nie wspomnę ;/:(

Są tylko książki z umiejętnościami i typu "Gdzie się podziała Bella?"

Łezka
04.07.2010, 17:04
~.Angie.~ moment... Tzn. Kiedy idziesz Simem do księgarni to nie masz książek pogrupowanych? np. przepisy, kompozycje/nuty czy tam piosenki? Jeśli tak to masz jakiś błąd gry. Używasz modów, hacków? Bo ich działanie może zakłócać pracę gry.

Coccinelle
04.07.2010, 19:34
~.Angie.~ moment... Tzn. Kiedy idziesz Simem do księgarni to nie masz książek pogrupowanych? np. przepisy, kompozycje/nuty czy tam piosenki? Jeśli tak to masz jakiś błąd gry. Używasz modów, hacków? Bo ich działanie może zakłócać pracę gry.

Tak miałam mod na szybką naukę ;/ Ale sama się skapnęłam i go usunełam :D

Narcyz
04.07.2010, 21:20
Jest mozliwosc zmiany celu zyciowego po jego wykonaniu?

Łezka
04.07.2010, 21:44
Hmm... Chyba da radę wykupić za szczęście życiowe taką nagrodę - zapomniałem jak się nazywa. Musisz najechać na opis tych nagród i będzie pisało o zmianie celu. :)

shan
04.07.2010, 21:50
Hmm... Chyba da radę wykupić za szczęście życiowe taką nagrodę - zapomniałem jak się nazywa. Musisz najechać na opis tych nagród i będzie pisało o zmianie celu. :)

" Kryzys wieku średniego "


Jest mozliwosc zmiany celu zyciowego po jego wykonaniu?


Jeśli chodzi o pragnienie życiowe to nie wiem, chyba tak jeśli za szczęście życiowe wykupisz nagrodę " Zmienia życiowe pragnienie "

Narcyz
05.07.2010, 11:36
Wlasnie celowo napisalam ze po jego wykonaniu, bo jak jeszcze go nie spelnilam to w nagrodach bylo cos takiego jak ''zmiana celu zyciowego'' ale jak juz go wypelnilam to nie ma a przeciez pokazuje sie w chmurce w prawym gornym rogu mniej wiecej cos takiego: "Twoj sim wypelnil cel zyciowy. Jaki bedzie nastepny?"
..
I to mnie dziwi ze dalej nic nie mozna zrobic, bo dla mnie taka gra jest nudna.. ; (

Łezka
05.07.2010, 20:57
Hmm... TO znaczy, że teraz pozostało Ci tylko spełnianie pragnień Sima... :);)

bouffe
06.07.2010, 10:39
Jak odmłodzić sima? Żeby z staruszka był dorosłym.

Łezka
06.07.2010, 22:03
Bouffe bez kodów się nie obejdzie, bo ani ambrozja, ani życiodajne owoce nie pomogą chyba jedynie boolProp... ale ja niewiele wiem na temat jego użycia w TS3. :)

czara13
07.07.2010, 08:41
kiedyś gdy moja simka otrzymała okazje na omniroślinę to po wypelnieniu jej dostała 13 nasion . kiedy grałam inną rodziną to mój sim dostał tylko 3 nasiona.
Od czego zależy ilość dostawanych nasion po wypełnieniu okazji ???

[email protected]

Askaris
09.07.2010, 09:39
Jestem ciekaw czy menadżer nastrójnika może siępopsuć tak jak telewizor i czy da sięgo naprawić. Bardzo lubie to urządzenie.

Chloé
09.07.2010, 20:50
Popsuć to się raczej nie popsuje ale czasem zamiast uleczyć, to efekty odwrotne do zamierzonych. Platforma teleportacujna się potrafi popsuć, menedżer jeszcze nie, prznajmniej u mnie.

Miyoki
14.07.2010, 19:31
Gdzie znajduje się kurs pisarstwa?

lithium
14.07.2010, 19:32
ja mam ta opcje w biurowcu

Miyoki
14.07.2010, 19:40
No właśnie mi ta opcja się tam nie pokazuje :x
Jest tylko "podejmij karierę dziennikarza" oraz "podejmij karierę przedsiębiorcy".

Może od czegoś to zależy kiedy się pokazuje, a kiedy nie :|:|

lithium
14.07.2010, 19:44
hmmm no nie wiem poprobuj, a moze na szkole jest opcja? sama nie wiem, rzadko korzystam z kursow, jezeli juz to sportu, wedkarstwa i logiki;p

Miyoki
14.07.2010, 19:53
Ok, będę próbować o różnej porze :)
Szkoła udziela kursów z malarstwa tylko :<

A przy okazji się spytam czy w trójce rzeczywiście sąsiedzi tak rzadko nas odwiedzają?
Szczerze mówiąc to trochę już moja rodzinka w tym domu mieszka i jeszcze nikt jej nie odwiedził :|

Edit: Zauważyłam, że koleś może iść na kurs pisarstwa, ale ta dziewczyna (która jest mole książkowym) nie może.

rocktechnika
14.07.2010, 22:43
A przy okazji się spytam czy w trójce rzeczywiście sąsiedzi tak rzadko nas odwiedzają?
Szczerze mówiąc to trochę już moja rodzinka w tym domu mieszka i jeszcze nikt jej nie odwiedził :|

Edit: Zauważyłam, że koleś może iść na kurs pisarstwa, ale ta dziewczyna (która jest mole książkowym) nie może.
Faktycznie nie przypominam sobie, by jakiś sąsiad ot tak odwiedził moją rodzinkę... Nawet rzadko jakikolwiek przechodzi obok mojego domu.

A co do kursu pisarstwa - może ta Simka ma za wysoki poziom umiejętności? O ile dobrze kojarzę, to po osiągnięciu któregoś stopnia nie da się już chodzić na kursy. Zostają książki i "praca własna" ;)

Łezka
15.07.2010, 11:12
Miyoki faktycznie to może być za wysoki poziom umiejętności charyzmy, bo moja Simka Pulcheria Piedestał pracuje w Polityce i tam potrzeba własnie charyzmy, uczyła się przed lustrem, uczyła się, uczyła się, aż w końcu pojawił się komunikat, że musi zwiększyć liczbę znajomych oraz przyjaciół bodajże o dwóch, a wtedy dalej będzie mogła się uczyć.
Co do sąsiadów. Ja gram jedną rodziną od czerwca 2009 roku, mają już 4 pokolenia i mieszkają od początku na jednej parceli w centrum, a jeszcze nikt z sąsiedztwa do nich nie zawitał, jedynie Ci co zostali zaproszeni, a tak to tylko sąsiedzi i "obcy Simowie" przechodzą chodnikiem przed posesją. :( Nie wiem czemu tak jest. :<

Miyoki
15.07.2010, 15:26
Ona jest molem książkowym, ale umiejętności pisarstwa nie miała żadnych, null, zero :|
Nie wiem czy to ze względu na tą cechę...

Szkoda, że sąsiedzi jednak nas nie mogą odwiedzić, jeśli nie są zaproszeni :<

Mroczny Pan Skromności
15.07.2010, 16:41
Szkoda, że sąsiedzi jednak nas nie mogą odwiedzić, jeśli nie są zaproszeni :<
Hm... trochę to dziwne, bo w TS2 przychodzili aż za często :P. Ale myślę, że lepiej, jak my przychodzimy, niż jak do nas przychodzą.

Łezka
18.07.2010, 00:40
HA! Jednak przez ponad 1 rok grania w The Sims 3, odwiedziła mnie sąsiadka, niejaka Milly Pidgin, przyszła do mojego Sima Juana Darera. Oni byli kiedyś parą, ale się rozeszli. Czy to przez to ona go odwiedziła?
Edit: Odwiedziła mnie, aż 2 razy. :P

Mroczny Pan Skromności
18.07.2010, 06:50
Dziurawcu, czasem się pojawia komunikat, że po szkole Sim przyjdzie z kolegą/koleżanką, ale to tak jakby na zaproszenie przychodzi (tylko, że bez naszej wiedzy :P). W ten sposób przyprowadzali mi setki razy :D

ostryhash
18.07.2010, 18:29
hej, mam problem ze znalezieniem nagrobku syna mojego sima. Mieszkał z matką i bratem w innym domu. Mój sim często ich odwiedza, bo mieszka praktycznie obok (z kochanką i kolejnym synem;) ) i właśnie dzisiaj jak grałem, przy odwiedzinach okazało się, że jeden syn zniknął. W drzewie genealogicznym jego zdjęcie jest takie szarawe, więc domyślam się że nie żyje. Szkoda, że nie pokazał się żaden komunikat, bo nie wiem kiedy i z jakiego powodu zmarł, raczej nie ze starości bo był nastolatkiem. No i wkurzyłem się bo nie mogę nigdzie znaleźć nagrobku, ani w domu, ani na cmentarzu, a fajnie byłoby miec syna ducha.

P.Villon
18.07.2010, 19:00
Możliwe, iż jest w mauzoleum lub w wyposażeniu simów, z którymi mieszkał lub w wyposażeniu rodziny w panelu kupowania.

Mroczny Pan Skromności
18.07.2010, 19:18
@up - raczej w wyposażeniu Sima, ale któregoś z tych, z którym mieszkał zmarły (czyli np. w mamy sima wyposażeniu). A jeśli nie to w wyposażeniu brata, albo rodziny, w której mieszkał zmarły :)

ostryhash
19.07.2010, 11:20
no dzięki, zaraz odpalę simsy i dalej będę szukać :)

ostryhash
19.07.2010, 13:34
nie wiem czy dobrze zrobiłem, zaprosiłem matke i brata zmarłego sima, wprowadziłem ich do siebie żeby mieć dostęp do wyposażenia brata i matki, albo do wyposazenia rodziny i nic, nie ma nagrobku :( nie zapisałem gry bo może źle zrobiłem dodając ich do rodziny... jest jakiś inny sposób żeby sprawdzić wyposażenie simów, którymi się nie gra? albo mogę jakoś zrobic tak żeby grać tą rodziną od zmarłego? gram w 3 dopiero od jakiegos miesiąca i jeszcze nie we wszystkim się orientuję...

Irbis
19.07.2010, 18:56
ostryhash możesz bez problemu zmienić rodzinę, którą grasz. W opcjach wybierz "edytuj miasto", gdy przejdziesz do edycji miasta kliknij ikonkę "zmień aktywną rodzinę", a następnie "wybierz rodzinę". Powodzenia :)

Mamełe
21.07.2010, 18:01
http://eastore.ea.com/store/eaemea/DisplayCategoryListPage/categoryID.11242700

Ktoś juz sciągał po 0zł? Bo nie wiem, czy ryzykowac :D

Miyoki
21.07.2010, 18:30
HA! Jednak przez ponad 1 rok grania w The Sims 3, odwiedziła mnie sąsiadka, niejaka Milly Pidgin, przyszła do mojego Sima Juana Darera. Oni byli kiedyś parą, ale się rozeszli. Czy to przez to ona go odwiedziła?
Edit: Odwiedziła mnie, aż 2 razy. :P
Ha! Czyli jednak odwiedzają :3
Mnie też dzisiaj odwiedziła Simka. Nazywa się chyba Berta Hart, czy jakoś podobnie. Słyszę "ding dong", myślę, że to pewnie znowu do sąsiadów, a tu szok - ktoś pod moimi drzwiami stoi :)
Nawet nieznajoma mi simka, tylko przyjaciółka współlokatora, który jest gwiazdą rocka (więc nawet nie wiedziałam, że się znają).

A potem oczywiście znowu wywaliło mnie do pulpitu, nie zapisałam (bo się zapisuje 4-5 minut, a mi się tyle nie chce czekać) i się wkurzyłam i wyłączyłam kompa :((

Mamełe
21.07.2010, 19:29
Skoro nikt nie próbowal, to sama sprobowałam. Drugi raz "kupiłam" WP i zarejestrowałam. Dostałam promocyjny globus i 1000 simpoints za rejestrację :P

Paka
21.07.2010, 20:31
Mamełe musiałaś wpisać kod instalacyjny tak?

Mamełe
21.07.2010, 21:19
Mamełe musiałaś wpisać kod instalacyjny tak?

Tak, przyszedł mi na maila wraz z potwierdzeniem zakupu i tak mam teraz 2 kody do WP, bo wczesniej kupilam WP normalnie w sklepie. :P

Edit a wlasciwie nie, bo jak kupilam, to byl link na pobierz i automatycznie mi walnelo w EADM. kod wpisalam tylko na thesims3.com i wtedy mi pojawilo sie odbierz darmowe simpoints. W mailu byl tez link do globusa i kod do pobrania go.

jekyll
22.07.2010, 15:49
Chcę zrobić sobie podwyższenie w domu, ale nie wiem jak. Chcę, aby przylegało ono do ściany. Chodzi o fundament w domu.

Klara712
22.07.2010, 18:14
Mam mały problem. Otóż mam pewne małżeństwo. Moja simka ma charyzmę na maksa i wykupioną nagrodę bohaterka biura. Od pewnego czasu jeżeli przebywa w jednym pomieszczeniu z jakimś simem nawet z nim nie rozmawiając pojawiają im się nad głowami takie niebieskie plusiki(te które informują o tym, że zwiększa się pasek znajomości). Nie przeszkadzałoby mi to gdyby nie to, że przez to nie przebywa jej interakcji romantycznych przez co nie może postarać się o dziecko, wskoczyć w ramiona itp. Czy ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie? Byłabym bardzo wdzięczna.

MrsLadyDoris
22.07.2010, 19:07
Chcę zrobić sobie podwyższenie w domu, ale nie wiem jak. Chcę, aby przylegało ono do ściany. Chodzi o fundament w domu.

Taki fundament a raczej podwyższenie w domu zbudujesz za pomocą kodu boolProp constrainfloorelevation true/false.
Sama ostatnio budowałam takie cudo u siebie w grze i właśnie z pomocą tego kodu, troszkę się namęczyłam ale efekt nawet mnie zadowolił ;)
http://www.youtube.com/watch?v=Ml0ODLCS_0o o to będzie coś takiego jak na tym filmiku, musisz pokombinować :P

Paka
23.07.2010, 10:43
Hmm... Nikt mi wcześniej nie odpowiedział więc musze spytać znowu
Czy w tych pudełkach z TS3 ,które znajdują się na półkach w sklepach są zawarte aktualizacje ,które dotąd wyszły?

Chodzi o to , czy jak kupie nowe TS3 to będe musiał ściągać aktualizacje od nowa?

@down: aa, ok dzięki ;]

Mamełe
23.07.2010, 11:05
Hmm... Nikt mi wcześniej nie odpowiedział więc musze spytać znowu
Czy w tych pudełkach z TS3 ,które znajdują się na półkach w sklepach są zawarte aktualizacje ,które dotąd wyszły?

Chodzi o to , czy jak kupie nowe TS3 to będe musiał ściągać aktualizacje od nowa?

Podejrzewam, że i tak będzie trzeba ściągać aktualizacje.

shan
25.07.2010, 19:08
Wydawało mi się że jak miałem samą podstawę duchy zmarłych simów chodziły normalnie jak inni simowie a po zainstalowaniu WP lewitują jak w dwójce? I jak mogę ożywić ducha zmarłego??? Bo nie chce mi się czekać na okazję, żeby pójść do ośrodka naukowego i go ożywić?

Ellie
26.07.2010, 13:36
czy po wpisaniu boolpropa da sie "podciagnac" umiejetnosci jak w dwojce? bo probowalam i nic, ale moze cos zle robie :|

@down. dzieki, eheh mialam nadzieje ze jednak to wina mojej glupoty!

lithium
26.07.2010, 13:38
niestety, ale sie nie da

nmin
01.08.2010, 15:35
Czy ktoś z Was ma w grze działający mod Nraas Super Computer? Ściągnęłam plik, niby do Kariery, ale gra go nie widzi, a mam te wszystkie foldery, pliki Resource i ten drugi...

Hefalump
04.08.2010, 20:40
Czy ktoś z Was ma w grze działający mod Nraas Super Computer? Ściągnęłam plik, niby do Kariery, ale gra go nie widzi, a mam te wszystkie foldery, pliki Resource i ten drugi...

Może spróbój za pomocą Install Monkey Helper.
I porada:Jeśli sciągasz mody ze strony na której można komentować mody,to czytaj komentarze bo np.Gdy wszyscy w komentarzach piszą że mod nie działa,to tobie też nie zadziała.

nmin
04.08.2010, 20:40
@up: nie ma tam komentarzy, na MTS zawsze czytam... No i Searle ma i jej działa, a mi nie... Nie wiem już, co z tym zrobić, może faktycznie użyję tej małpki... Dodatki znajdujące się w tym samym folderze (ubrania, fryzury, dosłownie cztery pliki na próbę) działają.

Dopisek: użyłam małpki i nie dość, że Nraas nie zadziałał, to jeszcze nie działają pliki dbc, w których mam masę dodatków... Wywalę tę małpkę.



Z innej beczki - jest jakiś sposób na edycję drzewa genealogicznego, a konkretniej - na dodawanie do niego osób? Chciałabym "odtworzyć" w TS3 moją ulubioną rodzinę z TS2, ale sęk w tym, że ta rodzina liczy sobie kilkanaście osób (cztery domy) i za jednym zamachem jej nie stworzę, a jeśli zrobię ich kolejno domami, to te domy nie będą spokrewnione i to już nie będzie to samo...
A może jest jakiś mod na większą ilość Simów w rodzinie, wtedy zrobiłabym ich naraz i dopiero potem przeprowadziła?

Myślę sobie, że stworzę pierwsze i drugie pokolenie, a dopiero po przeprowadzkach zrobię na szybko dzieci w sposób "naturalny" i po urodzeniu zmienię ich wiek kodem, ale to strasznie pracochłonne, tyle ciąż... :/

Adu$
07.08.2010, 17:17
No właśnie nie ma kodów na podciągnięcie umiejętności ?

muffindance
07.08.2010, 18:17
No właśnie nie ma kodów na podciągnięcie umiejętności ?

Kod: TestingCheatsEnabled true. Nie jestem pewna, ale myślę, że tym kodem można przesuwać też paski umiejętności.
Kiedy wpiszemy ten kod bez wciskania shifta przesuwamy paski potrzeb i znajomości. :) ;) Nie testowałam go jeszcze, więc nie wiem czy działa.

Adu$
07.08.2010, 19:44
No właśnie ja testowałam i nie działa ;(

Kamis
08.08.2010, 15:49
Więc tak. Mam problem. Pokazuje mi się taki komunikat:
http://img52.imageshack.us/img52/3769/ekhemb.jpg
Gdy kliknę na szpital, jest tylko 'Pracuj' [jest na szaro pisze, że to nie są moje godziny pracy]. Co robić? :(

Mroczny Pan Skromności
08.08.2010, 16:13
Może spróbuj w zakładce "Praca" kliknąć przycisk "Pracuj"? Albo zignoruj, najwyżej Ci pojedzie po awansie

Kamis
08.08.2010, 16:23
Próbowałam, pisze że to nie są moje godziny pracy. Już kiedyś miałam taki problem, co noc ten komunikat, aż w końcu mnie wywalili... I przestałam być doktorem... Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły?

nmin
08.08.2010, 17:26
Kod: TestingCheatsEnabled true. Nie jestem pewna, ale myślę, że tym kodem można przesuwać też paski umiejętności.Nie można.

co noc ten komunikat, aż w końcu mnie wywalili...Dziwne, ja zawsze to ignorowałam, bo nie było z tym co zrobić, i nigdy nie zwolniono mojego Sima. Chyba raz się zdarzyło, że Sim sam z siebie po tym komunikacie pojechał do szpitala.

Miley98
08.08.2010, 17:51
A czy ona przypadkiem nie spała? Jeśli tak to nie chciała jechać. A i czy w kolejce czynności ten dyżur tak jak normalnie idzie do pracy? Jeśli nic z tych rzeczy to być może jakiś błąd gry.

Adu$
08.08.2010, 17:53
Więc tak. Mam problem. Pokazuje mi się taki komunikat:
http://img52.imageshack.us/img52/3769/ekhemb.jpg
Gdy kliknę na szpital, jest tylko 'Pracuj' [jest na szaro pisze, że to nie są moje godziny pracy]. Co robić? :(

Hmm. albo bug w grze albo .. albo nie wiem musi to być jakiś błąd ;]

shan
08.08.2010, 18:34
Mój sim był lekarzem i ten komunikat też się pojawiał czasami, ale on czasem szedł do szpitala a czasem nie, i jak nie poszedł to nic złego się nie działo.

lithium
08.08.2010, 18:42
to oznacza tylko, ze ma dyzur i jak bedzie sytuacja kryzysowa to ma sie zjawic. dopiero jak wyskoczy komunikat, ze w szpitalu nastapila sytuacja kryzysowa i musi pomoc, to wtedy idzie do szpitala.

Kamis
09.08.2010, 11:46
Miley98 - nie, nie spała, miała wszystkie potrzeby na full, nic nie miała w kolejce czynności.
shan - a mnie raz wywalili... :(
foda-se - dzięki.

Oby to nie był błąd, tylko tak jak mówi foda-se :)

Katka_Psychopatka
10.08.2010, 17:52
Wiecie, jak przywrócić sprawność drzewu genealogicznemu? Przestało mi działać po zainstalowaniu Wymarzonych Podróży i tak zostało do teraz. Drzew niektórych simów nie da się nawet wywołać :/

paullisiaa
12.08.2010, 18:14
Ściągnęłam dodatki do Ts3, fryzury, ciuchy itp.
Tego typu Packages albo jak tam się to zwie. No i po tym jak załadowałam fryzury to Simsy zaczęły mi strasznie wolno chodzić. Np. Miasto ładuje się około 3 godziny, tryb tworzenia sima około godziny. No i cała reszta straaaasznie wolno się ładuje. Usunęłam wszytskie ściągane dodatki z neta z folderów Electronics Arts. Jednak po wczytaniu (strasznie długim) Simsów ona nadal są w grze. Sprawdzałam wszystkie foldery, a tam dodatków nie było !!!
CO MAM ZROBIĆ ABY NIE BYŁO TYCH DODATKÓW ?!?!?
Ps : Odinstalowywałam simsy już chyba z 5 razy i to nie pomaga !

janekbb99
14.08.2010, 09:51
Było wiele pytań na temat omnirosliny, owocu życia i ambrozii.
Aby zdobyć gotowe sadzonki nie wychodząc z domu, wystarczy w trybie życia wpisać kod : testingcheatsenabled true i następnie buydebug.
Otwieramy tryb budowy i segerujemy obiekty według grupy np. elektronika. W prawym dolnym rogu pojawia się grupa "konsola błędów" wciskamy ją. Klikamy w ikonę rośliny i wybieramy sadzonke lub ziarnko, wsród nich jest i omniroslina i drzewo pieniężne. Wszystkie rośliny!
Ale aby zrobić ambrozje trzeba mieć rybę śmierci.
Wracamy, robimy staw. Ponownie naciskamy kosnole błędów, naciskamy ikonę ryby i wybieramy rybę śmierci. Klikamy na stawie! Umiejętność 10 wedkarstwa należy zdobyć samemu. Zlowic ustniczka, zlowic i mamy ambrozję ! W konsoli jest jeszcze dużo rożnych fajnych rzeczy pod różnymi ikonami.

Znalazłem na modnesimsy.pl mod, który pozwala kupić wszystkie ryby w sklepie
Ps Ryba śmierci ma zabójczą siłę nawozu! http://forum.thesims.pl/images/smilies/eek.gif

malinQaa-
16.08.2010, 21:21
Jak można spakować sima tak aby załączona na nim dodatkie grały też u kogoś w grze a nie tylko u mnie

Wednesday
21.08.2010, 12:25
Ściągnęłam dodatki do Ts3, fryzury, ciuchy itp.
Tego typu Packages albo jak tam się to zwie. No i po tym jak załadowałam fryzury to Simsy zaczęły mi strasznie wolno chodzić. Np. Miasto ładuje się około 3 godziny, tryb tworzenia sima około godziny. No i cała reszta straaaasznie wolno się ładuje. Usunęłam wszytskie ściągane dodatki z neta z folderów Electronics Arts. Jednak po wczytaniu (strasznie długim) Simsów ona nadal są w grze. Sprawdzałam wszystkie foldery, a tam dodatków nie było !!!
CO MAM ZROBIĆ ABY NIE BYŁO TYCH DODATKÓW ?!?!?
Ps : Odinstalowywałam simsy już chyba z 5 razy i to nie pomaga !

Wydaje mi sie, ze w starcie gry są "obiekty zmodyfikowane" i "pobieranie", tam poszukaj dodatków i odinstaluj.

Kamis
21.08.2010, 12:32
LolaSims - ale jej chodzi o pliki Packages a nie Sim3Pack...

Wednesday
22.08.2010, 00:15
Ah, przepraszam...Mylnęło mi się :D

kalafjor
23.08.2010, 12:17
Gdzieś na tym forum widziałem, ale teraz nie mogę znaleźć. Od czego zależy rodzaj nagrobka?

Paka
23.08.2010, 12:48
Od punktów szczęścia życiowego
Im ich więcej tym nagrobek ładniejszy

Wednesday
23.08.2010, 12:56
A obrazek na nagrobku zależy jaką śmiercią umarł sim.
A od czego zależy rozmiar nagrobka?

Charionette
23.08.2010, 16:56
Od punktów szczęścia życiowego :)

Wednesday
23.08.2010, 16:57
Dzięki, sprawdzę to sobie.

Aguncja
25.08.2010, 11:47
Czy po reinstalce trzeba na nowo instalować ręcznie wszystkie dodatki? Trzeba klikać na każdy z osobna czy jest jakiś sposób o którym nie wiem. Jestem zielona w tym temacie. proszę o pomoc:redface:

Paka
25.08.2010, 12:17
Tak tak
Instalować jak na początku ,bo skoro odinstalowałaś simy to są czyste

Ilona
25.08.2010, 14:37
Czy po reinstalce trzeba na nowo instalować ręcznie wszystkie dodatki? Trzeba klikać na każdy z osobna czy jest jakiś sposób o którym nie wiem. Jestem zielona w tym temacie. proszę o pomoc:redface:

jezeli nie zachowalas katalogw DCBackup i DCCashe plus oczywiscie katalog Download,to musisz insatlowac dodatki na nowo,jezeli katalogi zachowalas,to tylko je wrzucasz to glownego katalogu z gra...dlatego jest dobrze przed reinstalka gry skopiowac caly katalog The Sims 3 na pulpit i pozniej tylko poprzenosic potrzebne katalogi,aby nie wgrywac za kazdym razem dodatkow

Starlight
26.08.2010, 11:56
A ja mam pytanie dot. "stwórz wzór", Czy mogę dodać tam swoje np. ozdoby?

Kamis
03.09.2010, 18:58
Jak usunąć kryształek znad głowy sima? Bo moveobjects on i delete mi nie działa... :(

Starlight
17.09.2010, 17:23
Mam Ele. Arts na patchu 1.4.
Jak wgram gre i pobiore aktual. 1.5 ten zapis będzie działać?
Czy musze manualnie sciągać do 1.4?

nmin
18.09.2010, 13:02
http://pl.store.thesims3.com/productDetail.html?productId=OFB-SIM3:21858&categoryId=11509&scategoryId=11558&pcategoryId=11555&ppcategoryId=&gender=female&startAt=0

Czy ktoś z Was ma ten obiekt ze Store? To chyba nie jest atrapa, skoro ma w atrybutach "Zabawa: 9", co? Pytam, bo zwykle w Store są po prostu inne wersje tego, co już istnieje w grze, czyli np. gitara czy teleskop, a żadnego stołu do gry nie ma, w każdym razie nie w trójce ;) No i chyba go sobie ściągnę, 75 punktów za funkcjonalny obiekt to nie tak wiele.

snoopdogg_tg
02.10.2010, 00:28
Jak najefektowniej poznawać cechy innego simsa bez nagrody "Spostrzegawczy"? Czasami nabijam caly pasek znajomosci, a nie znam zadnej cechy :(

Ceasaries
02.10.2010, 10:59
Mam pytanie... moja simka miała za cel w życiu mieć 13 różnych gatunków ryb w akwarium... złowionych miałam wiele różnych.. ale pragnienie mojej simki dalej nie było spełnione... co mam zrobić aby się spełniło?

nmin
02.10.2010, 14:43
Ona chce mieć "doskonałe akwarium", więc musi w nim być 13 doskonałych ryb :) Sprawdź ich jakość. Nie wystarczą normalne czy bardzo dobre.

mkk141
08.10.2010, 15:51
Witam wszystkich użytkowników. Mam małe pytanie. Na komputerze mam zainstalowane The sims 3, razem z dodatkiem Wymarzone podróże i Akcesoria. Czy jak zainstaluję Szybką jazdę, to te dwa pozostałe mi się usuną, czy będę mieć wszystkie trzy uruchamiając jedną gre? Zależy mi na tym żeby uruchamiając jedną gre włączały mi się wszystkie trzy, tak jak np. The sims 8 w 1. Czy jest to możliwe? Jeśli tak to proszę o pomoc. Jeśli taki temat już był to przepraszam. Z góry dziękuję.

Vanitas
08.10.2010, 16:00
Wszystkie będą w jednej :)

shan
08.10.2010, 16:01
Będą wszystkie się uruchamiać.

edit: Gingers minęliśmy się :D

PoZmrokowiec
10.10.2010, 17:11
Skład mojej rodziny:

Simy żywe:

-Tenisha

Simy-duchy:

-Michał

SimBoty żywe:

-Tamison

SimBoty-duchy:

-Theron

Michał i Tenisha są małżenstwem. Theron stworzył Tamisona. Tenisha kumpuje się i uprawia bara-bara z sąsiadem :D . Czy:

Zabić / wysyłać moje Simy w zaświaty? Jeśli nie wyślę będzie konflikt pomiędzy Tamisonem, a duchami, bo Tamison jest tchórzem i czasami jak ich widzi mdleje :D i dom jest baaaardzo mały, więc czasami stoją w kolejce do łazienki jak w Kiepskich :D . Za to mają pracę i szybciej rodzina zarabia na chleb, którego nawet nie ma w Simsach :D . Jeśli ich wyślę będę miał mniej na głowie i więcej miejsca :D Poza tym irytuje mnie jak te duchy się śmieją i coś tam szepczą :(( . Tenishę wyszkolę i będzie miała najwiekszą wizę, wszystkie umiejętności na maxa itp. Głosujcie w sondzie ;) .


//Kowalino: przeklinanie nawet w formie zakamuflowanej przez *** jest nadal niestosowane i zabronione.
Następnym razem skończy się to warnem.

lithium
12.10.2010, 15:46
czy jest jakis inny mod, aby edytowac sima w CASie, oprocz nraas supercomputer (czy jakos tak)? bo mi on nie dziala, jak wrzucam do packages to potem nie moge wykonac zadnych interakcji miedzy domownikami =/ a zalezy mi na edycji istniejacego sima

Chryzantem Złocisty
13.10.2010, 16:20
czy sim nastolatek może się przeprowadzić do dorosłej simki (mojej)?
bo nie wiem czy ma romansować z ojcem czy z synem

edit - już go dołączyłam kodem,bo wprowadzić się chyba nie może,dzięki za odzew!

mkk141
13.10.2010, 19:50
Witam wszystkich. Chodzi mi dokładniej o to czy działka 64x64 to maksymalne rozmiary działki? Jeśli tak to trochę mało. Czy może da się przez jakiś edytor albo program zbudować działkę która np. będzie miała rozmiary 80x80? Zależy mi na dużej działce, bo zbieram simoleony i chcę sobię wybudować duuży dom. Coś jak ma Eminem :D. Proszę o odpowiedź

Owl Finch
13.10.2010, 20:05
nie polecam duuuużych domów. Już na działce 64x64 może nieźle się zacinać...

Wielebny
13.10.2010, 20:29
@up:
Zależy kto na jakim sprzęcie gra.

Po za tym parcela 64x64 jest maksymalnym rozmiarem działki w grze.
Żadnego modu, hacka, kody itp. nie znajdziesz.

Owl Finch
13.10.2010, 20:43
Ale nawet jakby się nie zacinało, to i tak simy się długo przemieszczają po domu :P

mikio
14.10.2010, 10:32
Mi się gra nie zacina, ale zapisuje się z 5 minut -.-
Wie ktoś jak sobie z tym poradzić?

Procesor : 2ghz
Karta graficzna : 893mb
Ram : 2gb
DirectX : 11

Wielebny
14.10.2010, 11:12
Prosiłbym byś podał jeszcze dokładną nazwę procesora który posiadasz, gdyż samo taktowanie zegara procka za dużo mi nie mówi.
Z własnych obserwacji mogę Ci jedynie powiedzieć, iż długość zapisywania zależy od ilości nieoficjalnych dodatków oraz wielkości otoczenia.

mikio
14.10.2010, 11:50
Procesor co prawda zbyt dobry nie jest, ale :
AMD Turion 64 X2 Mobile Technology TL-58

Vanitas
14.10.2010, 16:17
Kowalino - nie zawsze, mi się długo zapisuje ponieważ mam zapchany komputer, po formacie zawsze zapisuje się szybciej, a dodatków nieoficjalnych zawsze mam tyle samo.

Ycz
17.10.2010, 15:19
Otóż mój problem polega na tym, że np. kiedy mój sim śpi to dziwnie się podnosi co jakiś czas. Denerwuje mnie to, nie powiem, że nie. Czy można coś z tym zrobić?

nagi_aniolek
17.10.2010, 16:42
Sprawdź czy ma cechę "niespokojny sen"

PoZmrokowiec
17.10.2010, 22:23
Na początek :O !!!

Grałem sobie w The Sims 3 ze wszystkimi dotychczas dodatkami i akcesorami, dodatkami z neta. Wiem, że jak w rodzinie jest np. strażak to inni mają dostępne jego ubrania. ALE!!! Simka z mojej rodziny zakochała się w Cyklone Sword( Cyclo10n3 Sw0rd jakoś tak) znany jako pokemon. Jest w rodzinie i gdy planowałem dla niego ubranie na co dzień zobaczyłem to: :O

http://images43.fotosik.pl/354/f644fc1537a36177med.jpg (http://www.fotosik.pl)

Tutaj jak się nie mylę jest strój naukowca

http://images41.fotosik.pl/350/10549bdd3da59553med.jpg (http://www.fotosik.pl)

http://images39.fotosik.pl/350/329970bbc689b382med.jpg (http://www.fotosik.pl)

W wybieraniu miał oczywiście odblokowaną kłódkę. Jak myślicie? Kim byli jego przodkowie czy coś? Miał ktoś tak? Może kolejna Simowa tajemnica :D :O . Chociaż nie pasuje trochę aby ten podrywacz był naukowcem. Najbardziej ciekawi mnie ta bluzka rozdarta.

Owl Finch
18.10.2010, 05:51
Może w przeszłości był naukowcem i tym kolesiem od karaluchów czy czymś takim :P

PoZmrokowiec
18.10.2010, 17:05
kolesiem od karaluchów czy czymś takim :P

Kim? Opowiesz szczegoly? Z jego danych wynika, ze ma ok. 2 poziom umiejetnosci pisania. Ma w zwiazkach byla dziewczyne i aktualna ;)

Owl Finch
18.10.2010, 18:23
Bo poznajemy go jako dziennikarza, ale może twórcy sprawili, że wcześniej był naukowcem albo pracował w zawodzie, które tylko NPC mogą wykonywać, jak listonosz, hydraulik itp.

PoZmrokowiec
19.10.2010, 15:03
No ale listonosz, hydraulik, naukowiec itp. nie ma tego porozdzieranego ubrania! Skad on je ma?

hellraiser
19.10.2010, 19:44
Czy to nie jest czasem ubranie robocze dziennikarza? Bo chyba od Kariery ubrania robocze ze swojego zawodu można nosić na codzień. W sumie nie jestem pewien, dziennikarza miałem tylko raz i nie pamiętam, jakie ma ubrania robocze.

Chryzantem Złocisty
19.10.2010, 20:08
Ja również mam tą koszulkę i buty,podejrzewam że doszły wraz ze ściągnięciem jakiegoś packa ze store albo Barnacle Bay...
więc nie szukaj na siłę sensacji

darvd29
20.10.2010, 19:53
pewno było dużo razy, ale szukajka taka trochę... nieszukająca :P Dobra do rzeczy:
Gdzie wrzucić swoje muzyczki do sims 3? W wieży na zmianie nut jest "Własna muzyka"...

EwaS
29.10.2010, 13:55
Witam wszystkich!!

Mam wielką prośbę!
Czy ktoś może mi wkleić/przepisać opis po polsku urządzenia Barbe-Cute z Simsów 3 będę bardzo wdzięczna za pomoc!!

Aguncja
30.10.2010, 16:30
Jak można "wyciągnąć" z gry sima? Robię reinstalkę i nie chcę wrzucać starych save'ów żeby niczego nie popsuć, ale zależy mi na jednej postaci :)

Błagam, niech ktoś pomoże!

Starlight
31.10.2010, 15:59
Przenieś sobie z Moje Dokumenty folder EA GAMES na pulpit, potem jak wgrasz już gre wklej go tam ;) ,będziesz miała wszystkie zapisy z "obecnej gry". :)

amela560
01.11.2010, 08:50
czy na komputerach służbowych można mieć zapisane gry?

jazynka
01.11.2010, 12:14
Witam. Mam taki problem a raczej pytanie. W sumie nie wiem, czy to jest jakis blad czy moja niewiedza, ale chcialabym wprowadzic nowopowstalego sima do rodziny, ktora ja stworzylam. Problem w tym, ze mojej rodziny ani domku nie ma na planie miasta, chyba ze zaczne nia grac. Da sie to jakos rozwiazac? Mam nadzieje, ze wiecie o co chodzi.

Kamis
01.11.2010, 13:20
jazynka - a ile jest osób w rodzinie? Bo jak 8 to nie można dać lokatora.

Aguncja
01.11.2010, 18:31
Czy PORADNIK - Jak zainstalować rzeczy z internetu (pliki packages) zamieszczony na forum jest aktualny przy dodatku PZ? Zdaje się że już nie ma pliku resorce, skąd go teraz pobrać?

kotek322222cat
02.11.2010, 08:52
Cześć, gdzie znaleźć owoc życia.



//Kowalino:Post przeniosłem do odpowiedniego tematu, przy okazji poprawiłem Ci w nim też błędy ortograficzne i interpunkcyjne.

jazynka
02.11.2010, 14:55
Nie o to mi chodzi. Chodzi mi o to, ze jak jest ta nowa gra co nie i zapisujemy to, to pozniej nie ma np domu, ktory jest w tej grze. Nie mam pojecia jak to w ogole zrobic, zeby kazdy domek ktory stworze byl od razu widoczny a nie dopiero wtedy jak wczytam ta gre

Wielebny
02.11.2010, 15:08
czy na komputerach służbowych można mieć zapisane gry?

Zamiast nas, to lepiej spytaj osobę, która ten komputer obsługuję, np. tatę. :)

Kamis
02.11.2010, 15:33
Nie o to mi chodzi. Chodzi mi o to, ze jak jest ta nowa gra co nie i zapisujemy to, to pozniej nie ma np domu, ktory jest w tej grze. Nie mam pojecia jak to w ogole zrobic, zeby kazdy domek ktory stworze byl od razu widoczny a nie dopiero wtedy jak wczytam ta gre

Aaa bo Ty klikasz 'Nowa gra'? Musisz kliknąć 'Edytuj miasto', a potem 'Zmień aktywną rodzinę' w tym zapisie gdzie ją masz. Taka ikonka w lewym dolnym rogu z dwoma domkami.

vanesska
03.11.2010, 18:01
mam problem. zainstalowalam nowy dodatek po zmroku i jakklikam simem na innego sima to nie wyswietla sie zadna interakcja. nawet miedzy malzonkami.. co robic?

jazynka
03.11.2010, 18:14
dziekuje bardzo :)

JBronkar
03.11.2010, 20:31
Dziś kupiłam dodatek Kariera, więc chciałam szukać nowej pracy dla simki, ale nie ma opcji. Co się stało?

vanesska
04.11.2010, 15:48
mam problem. zainstalowalam nowy dodatek po zmroku i jakklikam simem na innego sima to nie wyswietla sie zadna interakcja. nawet miedzy malzonkami.. co robic?

LordVictor2012
04.11.2010, 19:25
Jest w simsach 3 pragnienie życiowe twórcy potworów. Jak je wogóle się robi? kombinowałem na wszystkie możliwe sposoby jakie przyszły mi do głowy, ale nic z tego. Jak to się robi, te potwory.

hellraiser
04.11.2010, 20:58
Te Potwory to są SimBoty. Aby takowe stworzyć, potrzebujesz mieć 10 poziom Wynalazczości, potem musisz czekać na okazję z labolatorium. Do niego musisz przynieść odpowiednie materiały, o które zostaniesz poproszony. Gdy wypełnisz tę okazję, będziesz mógł tworzyć SimBoty. Żeby wypełnić pragnienie życiowe, musisz poprostu je stworzyć w liczbie 3.

Ajka93
05.11.2010, 12:45
Mam problem z dodatkiem PZ. Wszystkie budynki, kluby itp z tego dodatku cały czas migają mi na czerwono, jak wejdę w nie np simką nic nie widać cały czas czerwone ściany tych migających budynków mi to zasłaniają, nie wiem co zrobić, jak to usunąć, pomocy

Wielebny
06.11.2010, 12:50
Otóż niedawno reinstalowałem ts3, wykonałem kopię całego folderu w "moich dokumentach"
Przywróciłem dodatki, save i świat w którym aktualnie gram.
Jednak na parceli nad którą aktualnie pracuję braknie tekstur, które wcześniej zmieniałem po przez narzędzie "stwórz styl" i teraz kieruje do Was swoje pytanie.
W którym folderze znajdę zapisane zmienione stylu?

Marcin376
06.11.2010, 18:14
Hej wszystkim!
Mam taki problem :)
Chce dla swoich simów stworzyc miasto, gdyz proponowane dwa
(Sunset Valley i Twinbrook, czy cos w tym stylu) mi sie niestety nie podobają. Wiem ze w simsach 2 dało sie stworzyc własną okolicę, lecz w trójce nigdzie nie moge znaleźć takiej zakładki.
Proszę o pomoc i z góry dziękuję.

mari86
06.11.2010, 21:06
W Sims 3 nie można tworzyć własnej okolicy ;p

mario
06.11.2010, 22:16
Można, ale program jest dość skomplikowany.
Proszę: http://pl.thesims3.com/game/tools/world

aannie
08.11.2010, 17:07
Ja mam takie pytanie ,jak wyłączyć opcje ,żeby akcja simów nie toczyła się sama bez mojej wiedzy? Bo gdy jakiś czas nie gram daną rodziną ,to później okazuje się że np. simka straciła pracę itd ;/

Wielebny
08.11.2010, 17:10
W opcjach gry musisz wyłączyć "postęp historii".

Marcin376
10.11.2010, 19:33
Witam, mam taki problem dotyczący simsów 3.
Otóż chcę sobie zbudowac podziemny garaż ale pisze:
"zakryte przez pole podłogi" Tak samo na przykład, jak chcę powiększyc półpiętro w domu wybranym z katalogu The Sims 3 (dokładnie jego nazwa, to "Uleciało z wiatrem") Wiem ze trzeba jakies schody trójpoziomowe zbudowac czy cos, ale nie umiem sobie poradzic...
Proszę o pomoc :)

Irbis
11.11.2010, 06:26
Witam, mam taki problem dotyczący simsów 3.
Otóż chcę sobie zbudowac podziemny garaż ale pisze:
"zakryte przez pole podłogi" Tak samo na przykład, jak chcę powiększyc półpiętro w domu wybranym z katalogu The Sims 3 (dokładnie jego nazwa, to "Uleciało z wiatrem") Wiem ze trzeba jakies schody trójpoziomowe zbudowac czy cos, ale nie umiem sobie poradzic...
Proszę o pomoc :)

Nie wiem, czy dobrze zrozumiałam na czym polega Twój problem, ale ...
Chcąc zbudować garaż, musisz najpierw usunąć płytki podłogowe z parteru (czyli te, które mają tworzyć sufit garażu), lecz zanim to zrobisz, musisz usunąć obiekty na nich stojące, a także te wiszące na ścianach i sufitach, bo one też opierają się na podłodze. Ogólnie budowanie garażu czy piwnicy w domu już zamieszkanym jest kłopotliwe, ale wykonalne. Ja robię tak bardzo często, bo w moich licznych rodzinach ciągle brakuje na coś miejsca :D
Nie bardzo wiem co chcesz zrobić z tym półpiętrem, w jaki sposób powiększyć? Opcja o której mówisz, pojawia się u mnie, gdy chcę postawić ścianę na półpiętrze. Poza tym, mogę bez problemu zrobić półpiętro na całej powierzchni parteru.

A przy okazji ... czy ktoś wie, jak te półpiętra powstają? (przepraszam za jakość zdjęć)

http://i51.************/iz934o.jpg

Na półpiętrze nie da się zbudować normalnej ściany, ale da się zbudować pół-ściankę, a na niej, na wyższym piętrze, ścianę. Twórcy jednak nie użyli tego sposobu. Gryzie mnie to :D

http://i51.************/117uvyx.jpg

αγάπη
11.11.2010, 10:33
A ja mam pytanie, jak zrobi pliki zbiorcze w folderze packages ? Albo jak zamienić packages na sims3pack ?

Marcin376
11.11.2010, 15:34
Dzieki za wszystko, ale jeszcze takie jedno pytanie :)
Jak zrobić półpiętro (strych) na 3. poziomie o wysokosci ok. 1/3 zwykłej sciany?
Czyli mniej więcej tak:





/\
/ \
/ \
/ \ - dach
/ \
/ \
/ \
/_________\_____________
| - półpiętro (strych)
________________________
|
| - 1 piętro
|
________________________
|
| - Parter
|
_______________________

Irbis
12.11.2010, 06:39
Marcin376 normalnie to tego półpiętra nie da się zrobić, ale podejrzewam, że skoro twórcy wybudowali domy z półpiętrem, to jest to tylko kwestia zabawy z użyciem jakiegoś kodu. Przynajmniej taką mam nadzieję. Liczę, że znajdzie się ktoś, kto odkryje sposób na budowę półpięter, tak jak było w The Sims 2. Ja sama spróbuję, jeśli tylko ubędzie mi obowiązków zawodowych i znajdę na to czas.
A może ktoś wie już coś na temat budowy półpięter?

Vanitas
12.11.2010, 09:48
Irbis - tutaj (http://www.youtube.com/watch?v=-KpZ-1BT7MY&feature=player_embedded) masz filmik na którym jest objaśnione co i jak. Mam nadzieję, że Ci to pomoże :) E: Tutaj (http://www.youtube.com/watch?v=_dm7FOJG6Pk&feature=related) jest lepszy poradnik :)
Curious - tutaj (http://www.simsdistrict.pl/forum/showthread.php?t=1172) masz poradnik co i jak, przeczytaj całość.

aannie
13.11.2010, 16:38
Zrobiłam simkę ,która zakochała się w pewnym simie ,który z nią pracuje. Wszystko ok, chciałam grać teraz tym simem (mieszkają osobno) zapisałam grę ,robie 'nowa gra' i gram tym simem i on nawet nie zna tej simki;// wszystko jakby od nowa... Myślałam ,że jest tak jak w dwójce z tymi kontaktami. Czy ja cos zle robie ?

Fatumka
13.11.2010, 18:58
Aannie - wydaje mi się, że żeby się oni znali, powinnaś nie robić nowej gry, tylko w grze, w której grasz przejść do edycji miasta i tam zmienić aktywną rodzinę.

A moje pytanie brzmi: jak mogę edytować publiczne parcele?
Mam z płyty Wielki Poradnik tS3 kilka fajnych parceli publicznych - m.in. Uniwersytet. Rozmiar 60x60. Znalazłam parcele taką, zmieniłam jej typ na publiczną(z różnymi opcjami - akademia, nie do odwiedzin publicznych i inne takie), ale kiedy chciałam umieścić na niej ten uniwersytet - nie mogłam.
Co zrobić?
Nie chcę usuwać parceli publicznych, które już są - w stylu szkoły, sklepów itp tylko dodać kolejną...

P.S.
I bardzo przepraszam, jeśli to pytanie się już pojawiło, ale mam za słaby internet, żeby przejrzeć te trzysta-pare stron ^^"

aannie
13.11.2010, 21:36
Aannie - wydaje mi się, że żeby się oni znali, powinnaś nie robić nowej gry, tylko w grze, w której grasz przejść do edycji miasta i tam zmienić aktywną rodzinę.

A moje pytanie brzmi: jak mogę edytować publiczne parcele?
Mam z płyty Wielki Poradnik tS3 kilka fajnych parceli publicznych - m.in. Uniwersytet. Rozmiar 60x60. Znalazłam parcele taką, zmieniłam jej typ na publiczną(z różnymi opcjami - akademia, nie do odwiedzin publicznych i inne takie), ale kiedy chciałam umieścić na niej ten uniwersytet - nie mogłam.
Co zrobić?
Nie chcę usuwać parceli publicznych, które już są - w stylu szkoły, sklepów itp tylko dodać kolejną...

P.S.
I bardzo przepraszam, jeśli to pytanie się już pojawiło, ale mam za słaby internet, żeby przejrzeć te trzysta-pare stron ^^"



Hmm własnie wydawało mi się to dziwne ,za kazdym razem wczytywac osobną grę ale nie mogłam znaleźć takiej opcji o której mówisz ,mogłabys napisać dokładniej w jaki sposób zmienić aktywną rodzinę?;D

JBronkar
13.11.2010, 23:13
Poszukuję program z sims3pack który instaluje wszystkie niż pojedyncze. Nie mogę nigdzie znaleźć! Bo to mnie męczy instalować ręczne ponad 290 plików. ;/

Owl Finch
14.11.2010, 10:27
Ale chyba można zaznaczyć kilka plików i naraz zainstalować... Przynajmniej ja tak zawsze robię i nie mam żadnego specjalnego programu.

Fatumka
14.11.2010, 13:34
Hmm własnie wydawało mi się to dziwne ,za kazdym razem wczytywac osobną grę ale nie mogłam znaleźć takiej opcji o której mówisz ,mogłabys napisać dokładniej w jaki sposób zmienić aktywną rodzinę?;D

Myślę, że te zdjęcia pomogą... Przepraszam, że takie ciemne, ale akurat u moich simów jest noc, a nie chciałam czekać na dzień tylko pomóc Ci jak najszybciej ;)
1. Wchodzisz w grę, w której grasz tą kobietą
2. Przechodzisz do Edycji Miasta:
http://i217.photobucket.com/albums/cc243/Mooniak/simyobrazeknr1.jpg
3. W edycji miasta wybierasz opcję Zmień Aktywną Rodzinę:
http://i217.photobucket.com/albums/cc243/Mooniak/simyobrazeknr2.jpg
4. Teraz będziesz mogła wybrać z rodzin na dole ekranu lub z tych, mieszkających w mieście(wystarczy chyba tylko kliknąć na domek, w którym dana rodzina, czy w Twoim przypadku - sim - mieszka)

Mam nadzieję, że pomogłam i jeszcze raz przepraszam za tak ciemne zdjęcia :)

Irbis
14.11.2010, 17:15
Irbis - tutaj (http://www.youtube.com/watch?v=-KpZ-1BT7MY&feature=player_embedded) masz filmik na którym jest objaśnione co i jak. Mam nadzieję, że Ci to pomoże :) E: Tutaj (http://www.youtube.com/watch?v=_dm7FOJG6Pk&feature=related) jest lepszy poradnik :)
Curious - tutaj (http://www.simsdistrict.pl/forum/showthread.php?t=1172) masz poradnik co i jak, przeczytaj całość.

Dzięki za filmik :)
Czyli jednak można robić półpiętra za pomocą takiego samego kodu, jaki był w The Sims 2 i w ten sam sposób. Podejrzewam, że jeśli można zrobić to na parterze, to wyżej też się da. Trzeba tylko odpowiednio pokombinować i pobawić się z włączonym kodem :)

Fatumka
16.11.2010, 09:55
Ponawiam moje pytanie, żeby nie zginęło gdzieś w odmętach tego tematu ;)

Jak mogę edytować publiczne parcele?
Mam z płyty Wielki Poradnik tS3 kilka fajnych parceli publicznych - m.in. Uniwersytet. Rozmiar 60x60. Znalazłam parcele taką, zmieniłam jej typ na publiczną(z różnymi opcjami - akademia, nie do odwiedzin publicznych i inne takie), ale kiedy chciałam umieścić na niej ten uniwersytet - nie mogłam.
Co zrobić?
Nie chcę usuwać parceli publicznych, które już są - w stylu szkoły, sklepów itp tylko dodać kolejną...

P.S.
I bardzo przepraszam, jeśli to pytanie się już pojawiło, ale mam za słaby internet, żeby przejrzeć te trzysta-pare stron ^^"

Owl Finch
16.11.2010, 14:02
W trybie edycji miasta sprawdź na jakim typie parceli stoi szkoła, a następnie zmień pustą działkę na taki sam typ i spróbuj tam postawić uniwersytet...

Vanitas
16.11.2010, 14:22
Carolyn - simowie nie będą mogli uczuć się na uniwersytecie. Najłatwiej będzie wybrać 'wstęp dla odwiedzających' albo nic.

Owl Finch
16.11.2010, 16:30
up@: E to lipa, myślałam, że to coś fajnego, a nie takie byle co :P

Fatumka
16.11.2010, 22:02
Carolyn - robiłam tak, jak radziłaś, ale nic to nie dało...
W każdym razie w jednej grze. Zaczęłam grać inną rodziną i w nowym mieście mogłam postawić ten uniwersytet, więc to chyba był jakiś błąd gry wtedy :)

W każdym razie dzięki :)

aannie
18.11.2010, 19:59
Mam taki kłopot,że simy są sobie zauroczone,mają max pasek kontaktów ,spędzają ze sobą ciągle czas itd ale za nic nie mogę zrobić z nich pary;/ Dodam ,że jeden sim ma cechę nie lubi się angażować ,ale przy konntaktach jest przecież serduszko ... I ma pragnienie ,żeby ta simka była jego sympatią . Nie mam takiej opcji ,śa tylko te masaze pocałunki itd...

Adanosik
18.11.2010, 20:19
Mam problem z dodatkiem PZ. Wszystkie budynki, kluby itp z tego dodatku cały czas migają mi na czerwono, jak wejdę w nie np simką nic nie widać cały czas czerwone ściany tych migających budynków mi to zasłaniają, nie wiem co zrobić, jak to usunąć, pomocy

Witam!

Widzę że nikt niestety nie poruszył problemu koleżanki... ;/
Chciałbym żeby ktoś pomógł jej jak i mi ponieważ mam ten sam problem i nie mam zielonego pojęcia co zrobić.
Proszę o pomoc.

Vanitas
18.11.2010, 20:19
Nie jestem pewien, ale nie lubi się angażować chyba blokuje te opcje. Próbujesz ich połączyć simem czy simką?

agaa_16
19.11.2010, 10:59
Witam,
mam takie pytanie: Czy jeśli kupię dodatek The sims 2 zwierzaki będzie on działał w grze the sims 3? moja córki sobie zażyczyła taki dodatek na prezent a wiem że ma grę the sims3, proszę o pomoc gdyż sie na tym nie znam.

Owl Finch
19.11.2010, 12:24
Niestety nie. The Sims 2 Zwierzaki działają tylko z grą The Sims 2. Ale do The Sims 3 są inne dodatki :)

aannie
19.11.2010, 16:44
Nie jestem pewien, ale nie lubi się angażować chyba blokuje te opcje. Próbujesz ich połączyć simem czy simką?



Próbuje tak i tak . Ale sim ,który ma tę cechę miał pragnienie ,że chce się z nią związać.
I jeszcze jedno jest jakiś kod ,dzięki któremu simy mają zapełniony pasek potrzeb?

Charionette
19.11.2010, 17:24
Jest tylko boolProp testingCheatsEnabled true/z Shiftem na skrzynce pocztowej/Potrzeby statyczne :)

EDIT: Jak zmienisz simce cechę nie lubi się angażować na romantyk powinno się udać ;)

cherrie
30.11.2010, 21:24
Przez przypadek moja simka z młodego dorosłego stała się emerytem ;o Jak mogę sprawić żeby wróciła do tamtego wieku? Proszę, pomóżcie..

Mon.Ron
01.12.2010, 12:37
Gram stworzoną przez siebie rodziną, ale czasem zaglądam do miasta, żeby sprawdzić, co słychać u pozostałych rodzin.
Gram z włączonym starzeniem się i przebiegiem historii, więc simowie umierają.
Kiedy zauważam, że jakiś emerytowany sim nie żyje, szukam jego grobu.
Słyszałam, że powinien on się znajdować na cmentarzu, na parceli zamieszkałej przez tego sima, albo w wyposażeniu któregoś z członków jego rodziny.
Problem w tym, że nagrobków nie ma w żadnym z tych miejsc.
Czy ktoś z was miał podobny problem?
Z góry dziękuję za pomoc ;)

Vanitas
01.12.2010, 15:01
Kliknij na katakumby jednym z jego przyjaciół lub kimś z rodziny i wybierz 'zajmuj się zmarłymi'.

Mon.Ron
01.12.2010, 15:24
Tylko... ja właśnie nie mam tej opcji...

CompleteUnknown
04.12.2010, 13:02
Mój Sim dostał zadanie, aby dostarczyć rzeźbę. Stworzył ją, ale nie da się jej umieścić w jego wyposażeniu i zakończyć zadania. Też tak macie? Jaki jest na to sposób? Dodam jeszcze, że z obrazami nie mam takiego problemu.

aannie
04.12.2010, 13:32
Gram jedną rodziną ,mam wyłączony postęp histori ,lecz włączone starzenie się u danej rodziny . Po jakims czasie osoby z innych rodzin którymi nie grac bez mojej wiedzy są już w wieku dorosłym;/ Co zrboic zeby było jak w dwójce ,ze bez mojej wiedzy nikt się nie moze strzec



//Kowalino:post przeniesiony do odpowiedniego tematu

Yuuneki
05.12.2010, 11:47
Witam.
Mam pytanie odnośnie kamieni, które Sim kolekcjonuje. W jakim miejscu można je sprzedać?

Z góry dziękuję za odpowiedź.


//Kowalino:post przeniesiony do odpowiedniego tematu

Owl Finch
05.12.2010, 12:05
Yuuneki -> wystarczy je mieć w wyposażeniu i tam sprzedać, trzymając kamień i przenosząc go na prostokąt z symbolem simoleona

Yuuneki
05.12.2010, 12:41
Dziękuję za odpowiedź, Carolyn.

EDIT: Mam jeszcze jedno pytanie. Wprowadziłam Simkę do gotowego temu, jednak po zarobieniu większej ilości pieniędzy chciałabym ten dom rozbudować. Próbowałam umieścić schody na parterze, ale nieważne jakbym ich nie obkręciła i tak nie mogę ich umieścić na miejscu. Jak zbudować schody prowadzące na piętro?

Kamis
06.12.2010, 18:03
Ja mam takie nietypowe pytanie...
Czy jak się pobiera simów z store, z giełdy wymian, to się podbiera wraz z włosami?

Owl Finch
06.12.2010, 19:57
Yuuneki -> A może na piętrze coś stoi? Może jakaś ściana, albo drzwi blokują? Czasem okna też uniemożliwiają takie rzeczy... Ewentualnie pozbądź się podłóg i wtedy spróbuj.

Vanitas
06.12.2010, 20:33
Dziękuję za odpowiedź, Carolyn.

EDIT: Mam jeszcze jedno pytanie. Wprowadziłam Simkę do gotowego temu, jednak po zarobieniu większej ilości pieniędzy chciałabym ten dom rozbudować. Próbowałam umieścić schody na parterze, ale nieważne jakbym ich nie obkręciła i tak nie mogę ich umieścić na miejscu. Jak zbudować schody prowadzące na piętro?

Na tym piętrze na które prowadzą schody powinnaś usunąć część podłogi, później wybierz schody i kliknij na tą płytkę na brzegu która nie została usunięta. Mam nadzieję, że zrozumiesz :)

Aarn
07.12.2010, 18:37
Hej,
Mam taki problem. Mój sim cały czas chodzi przygnębiony/smutny mimo że nie ma żadnego negatywnie wpływającego czynnika. Np :http://img843.imageshack.us/img843/1341/fffffd.png (http://img843.imageshack.us/i/fffffd.png/)
Macie jakiś pomysł co może być powodem?

Kamis
07.12.2010, 18:42
To zapewne ZNOWU jakiś błąd gry... Ale potrzeby ma wszystkie na maxa?

Aarn
07.12.2010, 18:46
Raczej tak... Jakieś rady? Przeinstalować?

Kamis
07.12.2010, 18:48
Wiesz. Możesz spróbować wprowadzić go do innego domu/zacząć nową grę. Jak to nie pomoże to raczej reinstalka :{

Sandy
08.12.2010, 14:31
Mógłbyś też ewentualnie spróbować poprawić mu nastrój kodem: CTRL+SHIFT+C testingcheatsenabled true -> kliknąć na skrzynkę pocztową przytrzymując klawisz shift -> wybrać opcję "wszyscy szczęśliwi"

Vanitas
08.12.2010, 14:58
Według mnie jego przygnębienie wynika z tego, że ma jedynie 1 nastrójnik (to nic, że pozytywny). Polecam Ci ten (http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=54065) temat :).

hellraiser
08.12.2010, 16:34
Z tego co pamiętam to jak się ma zero nastrójników, potrzeby na neutralu, to powinno być zielono i pisać "W porządku". Jak Sim, którego przedstawił Aarn, ma 1 pozytywny nastrójnik, to nastrój powinien być na zielonym, a nie na czerwonym. Może spróbuj iść do spa, tam możesz nabić dużo mocnych nastrójników. Jak nie pomoże, to pewnie jakiś kolejny bug.

Sandy
08.12.2010, 19:41
Mam taki problem, że Mortimer Ćwir kopnął w kaledarz podczas gdy ja grałam inną rodziną, więc nawet nie wiem kiedy, gdzie i jak. I teraz nie mogę nigdzie znaleźć jego nagrobka, chociaż szukałam nie tylko w domu, ale też na cmentarzu i w miejscach publiczych.
Jest jakiś sposób żeby go znaleźć, czy będę po prostu musiała powoli przeczesywać miasto?

EDIT:
Przepraszam jeśli ten temat był już poruszony, ale nie znalazłam go w tematach głównych, a 300 stron "Pytań i odpowiedzi" jakoś nie chcę mi się przeszukiwać ^^

Owl Finch
09.12.2010, 11:59
W takim razie spróbuj na cmentarzu kliknąć na ten budynek (chyba katakumby, ale już jakiś czas nie grałam i zwyczajnie nie pamiętam:P) i wybrać opcję "zajmuj się zmarłymi"

Sandy
09.12.2010, 15:52
Próbowałam, ale nie mam tam tej opcji. Znalazłam ją tam tylko raz, kiedy przeniosłam tam nagrobek zmarłego sima. Tyle że w tym przypadku nagrobka brakuje i nie mam pomysłu jak go znaleźć...

@down:
Nie ma...

Owl Finch
09.12.2010, 16:37
Hmmm, to chyba jest to jakiś błąd, bo ktoś na forum miał podobną sytuację... A nie ma w wyposażeniu kogoś z rodziny, lub przyjaciół?

Ashley
11.12.2010, 11:53
Hej, jeżeli już było takie pytanie to przepraszam. Czy w simsach 3 (podstawie) można kupować ubrania na mieście? Bo w tym Sunset Villey ze sklepów nie znalazłam nic innego jak spożywczaka i księgarnie :/

Gabiq
11.12.2010, 11:59
Czy istnieje możliwość pobrania wszystkich zakupionych elementów ze STORE jednym kliknięciem - w historii zakupów?? Czy każde trzeba pobrać ponownie osobno??

Vanitas
11.12.2010, 12:00
Ashley - nie nie można. Wszystkie ubrania są dostępne po kliknięciu na szafę i wybraniu opcji 'Zaprojektuj ubranie'.

Wiktoria__07
12.12.2010, 09:29
Ja mam pytanie jak można grać na gitarze tak na mieście jak ta babka w pokazówce?

Sandy
12.12.2010, 10:15
Można. Wystarczy, że zapakujesz gitarę do wyposarzenia podręcznego i zaczniesz grać na niej w parku ;)

aannie
12.12.2010, 14:27
juz wczesniej zadawałam to pytanie ,gram jakas rodziną mimo ze mam wylaczony postep hisotri (ale wl. starzenie się) to simy w innych rodzinach starzeją się bez mojej wiedzy ;// Czy tak juz jest ,czy monza temu zapobiec?

Owl Finch
13.12.2010, 05:52
Wyłącz starzenie się...

Dżiglipaff
15.12.2010, 00:10
jak zrobic, zeby system gry w trojce byl normalny? T_T

od piatku mam to to na kompie i generalnie mi sie podoba, ale nie moge grac kilkoma rodzinami jednoczesnie. W 2 ZAWSZE mialam swoje ~5 familijek i gralam tylko nimi, czasem dorabiajac dodatkowych simow, jak ktorys z "moich" nie mial sie z kim hajtnac. Wlasciwie, to nigdy nie robilam rodzinek/ludzikow "na raz", zeby cos tam przetestowac. We wszystkich moich rodzinach zawsze mam pelen rozstrzal roznorodnosci, od wampirzych playboji i zdradzajacych zon - czarownic przez 30letnich prawiczkow - wilkołaków na samotnie-starzejacych sie simoroślach kończac. Wzystkie rodziny razem sie krzyzuja dopoki gra nie zacznie ich traktowac jako jedna wspolna familie, ale poniewaz granie 5 wielopokoleniowymi rodzinami + ich czlonkam na studiach trwa WIEKI, nie musze sie specjalnie o to martwic~

Chcialam to wprowadzic w trojce, ale pyka... da sie jakos wylaczyc starzenie sie w rodzinach, ktorymi obecnie nie gram?

kurde, znowu musialam sie rozpisac, nie umiem zadawac pytan jak czlowiek~

Malfurion
15.12.2010, 06:10
Fajna kuleczke masz a avatarze <love>
Nie jestem pewny wiec jak cos niech ktos mnie poprawi ale jest taka opcja wylacz postep historii ale niewiem czy ta opcja rowniez nie dotknie rodzine ktora obecnie grasz
Ewentualnie mozesz wylaczyc starzenie sie a swoich postarzec kodami :P

Owl Finch
15.12.2010, 10:47
Dżiglipaff -> Po prostu wyłącz starzenie się. Jeśli nie chcesz też, żeby inne simy się same wiązały z kimkolwiek, przeprowadzały, miały dzieci itp. wyłącz również postęp historii.

RoxyFM
15.12.2010, 19:27
Co znaczy jak opcja ,,zasadź" po kliknięciu na nasiono nie jest dostępna?

zadane222
15.12.2010, 19:28
Witam was moja znajoma powiedziała mi że są mieszkania w sims3 po ktorych chodza duchy .. wiecie moze ktore to mieszkana w tym podstawowym mieście?

Dżiglipaff
15.12.2010, 19:47
Fajna kuleczke masz a avatarze <love>
dzieki, to pokemon
Nie jestem pewny wiec jak cos niech ktos mnie poprawi ale jest taka opcja wylacz postep historii ale niewiem czy ta opcja rowniez nie dotknie rodzine ktora obecnie grasz
Ewentualnie mozesz wylaczyc starzenie sie a swoich postarzec kodami :P
postep historii mam wylaczony
i co? "o, juz sie nagralam tym ludzikiem, czas najwyzszy na urodziny!" tak to sie gralo w jedynce, po sciagnieciu hackow do gry

Vanitas
15.12.2010, 21:25
Co znaczy jak opcja ,,zasadź" po kliknięciu na nasiono nie jest dostępna?

Twój sim prawdopodobnie jest poza domem.

Searle
16.12.2010, 17:52
Co znaczy jak opcja ,,zasadź" po kliknięciu na nasiono nie jest dostępna?

Możliwe, że jest to nasiono specjalne, do posadzenia którego sim potrzebuje odpowiedniego poziomu ogrodnictwa.

Kamis
17.12.2010, 18:12
Gdy się przenosi rodzinę do innego miasta, to wyposażenie i praca także się przenosi?

Chryzantem Złocisty
17.12.2010, 18:24
praca tak,tylko musisz od nowa zaprzyjaźniać się z szefem i znajomymi z pracy (bo masz nowych).
a co do wyposażenia to nie wiem,ale chyba tak.

Kamis
17.12.2010, 20:53
Czy jest jakiś mod/kod [lepiej kod :[] żeby, jak simka jest w ciąży to móc zaplanować jej strój? :c Wiem że można przed ale ja nie mogę, muszę teraz.

Remus Lupin
18.12.2010, 10:33
Siemanko.

Jestem świeżo upieczonym posiadaczem The Sims 3.

Mam kilka do was pytań nim zacznę grać.

1. Czy jest jakiś kod co wyłączą starzenie się simów?
2. Jest jakiś kod co ma się już wszystkie potrzeby na maxa ( w 2 było maxmotives)
3. Czy oprócz Sunsrey Valley(tak się to piszę?????) jest jakieś inne miasto?
4. A gdzie znajdę postęp historii i co i to da????

Na razie to wszystkie pytania.

Vanitas
18.12.2010, 10:38
Remus:
1. Taką opcję znajdziesz w ustawieniach gry,
2. Wpisujesz testingcheatsenabled true, klikasz z shiftem na skrzynkę i wybierasz odpowiednią opcję (można ustawić, że potrzeby są zawsze na maxa albo tak jak było w przypadku maxmotives w ts2),
3. Tak jest, można je pobrać z oficjalnej strony TS3,
4. Postęp historii jest włączony domyślnie. Możesz go wyłączyć wchodząc w ustawienia gry. Daje Ci on to, że 'miasto będzie grało razem z Tobą', tzn. że Twoim sąsiedzi będą się starzeć razem z Twoim simem, będą mogli się przeprowadzić itd.

Remus Lupin
18.12.2010, 10:46
Ślicznie dzięki.

5. Czy można w każdej chwili zmieniać charakter mojego sima 3 trójce?

owocowa761
18.12.2010, 12:48
Mam takie małe pytanko. Gdzie można zobaczyć drzewo genealogiczne naszego siema podczas gdy się już nim gra w domu? Czytała że ejst taka opcja ale nie wiem gdzie?

Remus Lupin
18.12.2010, 13:29
6. Gdzie mogę zobaczyć wspomnienia mojego sima.

Vanitas
18.12.2010, 13:31
Remus:
5 - wpisujesz testingcheatsenabled true, z shiftem klikasz na sima i wybierasz 'zmień cechy sima',
6 - w grze nie ma takiej opcji,
Owocowa - można, w panelu trybu życia jest zakładka z takim kryształkiem - wybierasz ją i znajdziesz tam odpowiedni przycisk.

Remus Lupin
19.12.2010, 17:24
Cześć.

mam nową porcje pytań do was

7. o co chodzi z kwiatami śmierci i drzewkami pieniężnymi i innymi niezwykłych roślinach gdzie szukać????

8. Czym się różni Młody Dorosły a dorosły wiem,że Młody dorosły w dwójcie nie mógł mieć dzieci i był studentem jak jest w trójce

9.Czy kolory duchów są takie same jak w dwójce?

10. Czy kolejnośc instalowania dodatków jest taka sama jak w dwójce??

11. Jest jakiś kod co sprawi wszystkie punkty umiejętności jak gotowanie na maxa?

Owl Finch
19.12.2010, 17:38
7. Kwiat śmierci znajdujący się w wyposażeniu sima ocali mu życie, gdy przyjdzie Mroczny Kosiarz, a drzewko pieniężne owocuje pieniędzmi. Szukać wszędzie. Nasiona kwiatu śmierci są zazwyczaj na cmentarzu.
8. Niczym się nie różni.
9. Nie wiem jakie były w dwójce, ale topielec jest niebieski, spaleniec czerwony itd. (więc chyba tak samo)
10. Można instalować w dowolnej kolejności
11. Jest mod MasterController, który pozwala na rozwinięcie dowolnej umiejętności na dowolny poziom

Dżiglipaff
19.12.2010, 18:42
mlody ma troche inne rysy, lagodniejsze i [chyba] moze miec dzieci, przynajmniej u mnie mialam opcje "postaraj sie o dziecko" u mlodej doroslej

Remus Lupin
19.12.2010, 19:26
Dzięki

<znakiznaki>

hellraiser
20.12.2010, 13:49
9.Czy kolory duchów są takie same jak w dwójce?


Wszystkie duchy jakie są to takie:
Starość - Biały,
Pożar - Pomarańczowy,
Głód - Różowy,
Utonięcie - Niebieski,
Porażenie prądem - Żółty,
Klątwa mumii (WP) - Czarny-szary,
Upadek meteoru (K) - Szaro-pomarańczowy,
Pragnienie (PZ) - Czarno-czerwony.

Duchy w Trójce są o wiele ładniejsze. Kolory podstawowych śmierci myślę że są podobne do tych Dwójkowych ;)

owocowa761
20.12.2010, 19:30
Wszystkie duchy jakie są to takie:
Porażenie prądem - Żółty,


te co zginęły poprzez porażenie prądem , co chwile przechodzą po ciele takie strzły żółte jak z błyskwicy :D fajnee.

Kamis
20.12.2010, 20:05
Ja wiem, że zadawałam gdzieś tutaj już te pytanie, ale muszę wiedzieć na 100%.
Więc tak. Jak zapisuję rodzinkę w bibliotece [bez domu] , a potem tworzę nową grę i ją tam wprowadzam to są wszystkie rzeczy z wyposażenia rodziny i wyposażenia rodziny? Czy to się usuwa?

@Edit:
Dobra, spoko loko, już rozkminiłam, jakby co to tak, wyposażenie rodziny i sima się przenosi.

[przepraszam za post pod postem]
Wiem, że to gdzieś było, ale nie mogę znaleźć :|
Więc. Co można zrobić żeby odmłodzić sima, oprócz ambrozji i kodów? Można jakoś inaczej?

Vanitas
21.12.2010, 20:58
Kamis - owoce życia odmładzają chyba o jeden dzień.

Kamis
21.12.2010, 21:40
A wiesz gdzie je mogę znaleźć w Barnacle Bay? Albo gdzie je kupić?

ignorance
22.12.2010, 18:16
Jak włączam Wymarzone podróże, to wyskakuje mi komunikat że mam włożyć płytę Akcesoria: Nowoczesny apartament. Czy wiecie, dlaczego tak się dzieje? Wspomnę, że WP zainstalowałam jako drugie. Proszę o pomoc. ;)

Mr0w4
22.12.2010, 18:26
Jak włączam Wymarzone podróże, to wyskakuje mi komunikat że mam włożyć płytę Akcesoria: Nowoczesny apartament. Czy wiecie, dlaczego tak się dzieje? Wspomnę, że WP zainstalowałam jako drugie. Proszę o pomoc. ;)

Jeśli grasz na piracie to może nie masz cracka ;x
A jeśli nie to możliwe że jakimś dziwnym trafem komputer potrzebuje jednej i drugiej płytki. Jeśli nikt się nie wypowie spróbuj akcesoria odinstalować i zainstalować po wp ;)

Starlight
22.12.2010, 18:45
Wkłada się pyte od ostatnio zainstalowanego dodatku...

sabatowa
22.12.2010, 20:07
Witam Was serdecznie,

mam pytanie, na które nie znalazłam nigdzie odpowiedzi, więc może tutaj ją dostanę. Zakupiłam The Sims 3, w planie są też dodatki, ale że mieszkam w Niemczech, a grać chcę po polsku, bawię się w internetowe zakupy zza granicy.
Chciałabym dokupić różne akcesoria na płytach, jednak te akurat wolałabym kupić tu na miejscu i tu jest moje pytanie:

Czy jeśli do polskiej gry zainstaluję akcesoria kupione w niemieckim sklepie, mogę mieć w grze zmieniony język? Albo pomieszany z polskim?

Pytanie tyczy się też w sumie dodatków do gry, bo jeśli okaże się, że do grania po polsku wystarczy mi polska podstawa, to nie będę się bawiła w zakupy internetowe i przesyłki, a jedynie wybiorę się do miejscowego Media Markt :)

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź!

Wielebny
22.12.2010, 20:24
Nie jestem pewien w 100%, jednak o ile mi wiadomo gra była wydana na całym świecie w wersji tylko (mutli-language) czyli zawierające większość języków, w tym rzecz jasna polski, angielski czy niemiecki.
Skoro w końcu w Polsce kupując grę masz przy instalacji również do wyboru język niemiecki to dlaczego to by w Niemczech nie miało by być do wyboru języka polskiego.
Dlatego też sądzę, że nie powinno być żadnych problemów z kompatybilnością językową. :)

Ale być może się mylę, więc może ktoś jeszcze się na ten temat wypowie.

sabatowa
22.12.2010, 21:02
Skoro w końcu w Polsce kupując grę masz przy instalacji również do wyboru język niemiecki to dlaczego to by w Niemczech nie miało by być do wyboru języka polskiego.

Kowalino, możliwe, że masz rację, że w wypadku The Sims jest tak, jak mówisz, ale kiedy mój mąż kupuje tutaj gry (które w Polsce można kupić w języku polskim), to mają one do wyboru jedynie język niemiecki i angielski...
Dodatki główne raczej kupię polskie, bo tutaj ceny są koszmarne (49,99 Euro, czyli z 200 zł), ale akcesoria to już drobniejsze sprawy.
Ale dziękuję serdecznie za odpowiedź :)

Może ktoś tu już mieszał polską podstawę z obcojęzycznym dodatkiem...?

ignorance
22.12.2010, 21:21
Jeśli grasz na piracie to może nie masz cracka ;x
A jeśli nie to możliwe że jakimś dziwnym trafem komputer potrzebuje jednej i drugiej płytki. Jeśli nikt się nie wypowie spróbuj akcesoria odinstalować i zainstalować po wp ;)

Mam wszystko kupione, żadnych piratów.

Czyli ostatnim dodatkiem zainstalowanym to WP, ale każe mi włożyć akcesoria.

Searle
23.12.2010, 16:40
ignoranmce, nie ważne w jakiej kolejności zainstalujesz posiadane dodatki. Grę musisz uruchomić z płyty, która wyszła jako najnowsza, czyli w tym przepadku będą to akcesoria: Nowoczesny Apartament.

Mr0w4
23.12.2010, 19:03
Witam, czy jeśli uruchamiam grę z dodatku Szybka Jazda - Lanchuer w sumie chyba to jeden pieron z której wersji gry - to czy normalne jest że nie mam dodanych rzeczy? Bo coś tu jest nie tak ;d miałem takie ładne porsche i go nie ma tylko jakieś śmieciury są..

Wielebny
23.12.2010, 19:08
Nie ma znaczenia z którego pliku .exe uruchamiasz grę.
Jeśli w grze brakuje jakiś obiektów z danego dodatku proponowałbym przeinstalowanie gry.

Mr0w4
23.12.2010, 19:28
Podstawy czy szybkiej jazdy którą zainstalowałem przed chwilką ?
Brakuje mi dodatków które ja dodałem.A nie mam zaznaczonej opcji żeby nie było tych dodatków.. Riverview też nie mam. :(

ignorance
24.12.2010, 13:46
Już rozumiem. Dziękuję za odpowiedź!

Remus Lupin
24.12.2010, 15:31
Hej wiecie może jak wskrzeszać obumarłe rośliny?????

10 poziom Ogrodnictwa i cecha Zdolny Ogrodnik a są tylko dwie opcje jak oglądaj i Wyrzuć obumarłe rośliny.

Mr0w4
25.12.2010, 08:19
No to jak pomoże mi ktoś :D ? Co mam zrobić jak wgrałem obiekty do podstawy potem do podstawy dograłem akcesoria szybka jazda i nie mam wszystkich obiektów? - Obiekty odinstalowywałem i instalowałem jeszcze raz ale nie działają. Proszę o pomoc :) :D

Remus Lupin
26.12.2010, 16:50
Hej wiecie może jak wskrzeszać obumarłe rośliny?????

10 poziom Ogrodnictwa i cecha Zdolny Ogrodnik a są tylko dwie opcje jak oglądaj i Wyrzuć obumarłe rośliny.

Ponawiam

<znakiznaki>

maciu67
27.12.2010, 16:05
Roślina musi być martwa a nie obmarła

maciu67
27.12.2010, 16:06
przepraszam obumarła

Owl Finch
27.12.2010, 16:47
Edycja, edycja się kłania :P

Kamis
27.12.2010, 20:44
Więc. Co można zrobić żeby odmłodzić sima, oprócz ambrozji i kodów? Można jakoś inaczej?

Kamis - owoce życia odmładzają chyba o jeden dzień.

A wiesz gdzie je mogę znaleźć w Barnacle Bay? Albo gdzie je kupić?


Wie ktoś coś jeszcze?

@E: albo w ogóle skąd wziąć ten owoc życia?

Remus Lupin
28.12.2010, 16:56
Oj chyba nie dam wam spokoju ale muszę się coś dowiedzieć więcej.

Kolejna porcja pytań

Czy jest coś takiego jak sylwetka czy coś takiego czyli gdzie znajdę sylwetkę mojego sima czy jest chudy czy gruby?

Czy każdy tak ma,że jak hodujecie rośliny to potem nadają się już do wyrzucenia chociaż pisze status jałowy co to znaczy?????

I kolejne pytanie chociaż powinno być nie w tym dziale ale widocznie tego nie mam tak dla upewnienia.

W dodatku Kariera są te nowe kariery jak detektyw i strażak

Czy mogę jego spokojnie robić te kariery w tym mieście z podstawy??

Wiem,że ostatnie jest w nie tym dziale ale może planuję je kupić.

kalafjor
28.12.2010, 17:34
1. Nie ma opcji sprawdzenia sylwetki.
2. Po jakimś czasie zbierania plonów roślinka będzie jałowa, czyli martwa. Trzeba ją wyrzucić, bo nie da już plonów.
3. No oczywiście.:) Po co by to reklamowali.;)
4. Oczywiście. Przy wejściu do np. Sunset, gra zapyta się, czy umieścić remizę i inne budynki w mieście. Klikasz wtedy tak i po sprawie.:)

Remus Lupin
28.12.2010, 18:31
Dzięki

A jeszcze takie malutkie pytanko spełniłem marzenie życiowe mojego sima i mi zniknęła nagroda zmiana pragnienia i co do dalej są jakieś inne sposoby zmianę Życiowego Pragnienia.

Aha zauważyłem jeszcze,że pracując jako naukowiec jej szczyt kończy się na 9 szczeblu czy to normalne dla młodego Dorosłego czy nic niepokojącego.

kalafjor
28.12.2010, 18:45
Gdy spełnisz pragnienie życiowe, nagroda automatycznie znika.:)

Sandy
29.12.2010, 09:23
Zna ktoś jakiś sposób by raz a dobrze skutecznie pozbyć się sima?
Od kilku simowych dni męczę się z jednym a on jak na złość nie chce umrzeć. Tzn. on umiera, ale śmierć nie chce go zabrać. Za każdym razem jego pech śmieszy mrocznego kosiarza i (jego zdaniem) wszystkich dokoła, więc zostawia tego sima przy życiu by nie psuć innym rozrywki. Zabiłam go już chyba z 15 razy, na wszystkie możliwe sposoby (oprócz spadającej satelity i starości) a on dalej żyje.

Emallie
29.12.2010, 11:01
Sandra:
Za pomocą kodu testingche...... itd nacisnij shiftem na sima i zmien mu cechę z pechowca na jakąs inn. I wtedy go zabij :D

Jak zmienić muzykęw tych głośnikach z aktualizacji? Próbowałam już wieloma sposobami ale dalej leci tylko muzyka klasyczna! Jest to trochę wkurzająca gdy robie sobie "Niby" Klub (gdyż nie mam Po zmroku) i leci tylko ta muzyka. A w normalnym radiu jest strasznie cicha i nic nie słychać. Chodzi mi o takie białe głośniki które są na parcelach publicznych w trybie budowania. Przyszły one wraz z najnowszą aktualizajcą. (tą z piersiami i klatą ;p ) Pomocy !

brzos
29.12.2010, 11:18
Sandra: jezeli nie przeszkadza ci nieco popaprany sposob zabicia, to testingcheatsenabled true -> shift+sim -> costam -> usun obiekt. ew. zamiast usun obiekt wez "wywolaj zmiane wieku" i tak az do smierci (jezeli jest staruszkiem, to wystarczy kliknac raz). ano i pechowca tez mozna zmienic.

Tofik
29.12.2010, 11:34
Mam problem gdy doszla najnowsza aktualizacja mozna ja rozpoznac po mozliwosci ustawiania piersi i klaty byla. Ale jak zainstalowalem Kariere juz jej ni ma O_o A pokazuje ze mam wszystkie aktualizacje xD

aannie
30.12.2010, 13:04
Kurcze pisalam o tym wczesniej ,ale nastapily pewnie komplikacje ;/ wczytalam calkiem nową grę ,wylaczylam starzenie i przebieg historii .Grałam jedną rodziną przez jakis czas ,po kilku dniach weszlam w otoczenie zeby wybrac inna rodzinę ,a tam sim który był sam ma małe dziecko ;/ a wczesniej nie miał . Mało tego! wchodze w inną rodzinę ,a tam simka ,która wczesniej była na najwyzszym szzeblu kariery jest bez pracy;/ Sprawdzałam 100razy i zawsze mam WYŁĄCZONY przebieg historii i strzenie się... Bardzo mi to krzyzuje plany dot simów ,co z tymzrobic? bo az odechciewa się grac;/