PDA

Zobacz pełną wersję : Pytania i odpowiedzi


Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18

Searle
11.05.2011, 06:13
Ja mam moda na szybsze odrabianie zadań domowych, więc też sporo czasu zaoszczędzam na tym :)

miłośniczka zwierząt
11.05.2011, 07:51
Najbardziej mnie denerwuje jak simy biorą prysznic to im dosyć długo zajmuje przez co czasami, sim który idzie do pracy nie zdąży zjeść śniadania.

Searle
11.05.2011, 10:49
@miłośniczko: mod na szybszy prysznic również jest: http://www.modthesims.info/download.php?t=430423
wersja:fastershowermod.zip

Master of Disaster
11.05.2011, 16:58
Często się zdarza, że moi Simowie po wydaniu im przeze mnie polecenia stoją długo jak głupki, zanim zabiorą się za wypełnianie go. Klepią się po czterech literach albo coś sobie podśpiewują... da się coś z tym zrobić?

Searle
11.05.2011, 18:16
Kathy, też mnie to okropnie denerwuje. Strasznie dużo czasu przez to marnują. Ale obawiam się, że nie da się tego pozbyć.

Albo to darcie się podczas urodzin. Zamiast szybko zdmuchnąć świeczki, to tylko wiwatują (dobrze, że chociaż pozbyłam się tych kołatek). A może i na to jest jakiś mod?

Trykuu.
11.05.2011, 19:31
Ooo tak simsy są strasznie tępe w 3 części ....

Lubie
12.05.2011, 14:24
!!! MAm mega pytanie.. Znalazłem screena z domem, który miał "krzywe" ściany... Takie półokrągłe... Mam prośbę, jak ktoś będzie wiedział, jak to uzyskać, to niech napisze, bo te domy były naprawdę ładne.. :P

Czyniąca_Hałas
15.05.2011, 09:53
Grałam moją rodzinką wampirów, powiązania rodzinne mieli na poziomie mody na sukces, ale do rzeczy. Jedna z córek Dot wyszła za miastowego Toma Wordy. I Tom nagle umarł z pragnienia. Dot zaproponowała swojemu chłopakowi Mrocznemu Kosiarzowi żeby "grać w szach o życie Sima Tom". Więc zagrali, po pewnym czasie Dot się poddała widowiskwo rzucając swoimi pionkami, a Mroczny jej na to "Ha znowu wygrałem, Dot! Tom, tędy droga!" Czy ktoś z Was już tak miał? O_O

Owl Finch
15.05.2011, 10:49
To jest normalne. W zależności od poziomu logiki i umiejętności gry w szachy sim może uratować ukochaną osobę, bądź nie. W przypadku Twojej Dot zdarzyło się niestety to drugie :P

Searle
16.05.2011, 10:17
A czy można prosić o życie sima umierającego ze starości, czy tylko chodzi tylko o te typu: utonięcie, pożar, głód?

ABC3003
17.05.2011, 08:56
Mam pytanie. Jak można kupić simowi nowe ubranie? W TS2 jechało się na zakupy i można było kupować ubrania. A jak to wygląda w TS3?

Searle
17.05.2011, 09:23
ABC: w trójce nie kupuje się ubrań. Klikasz na szafę i tam masz możliwość zmiany ubioru.

Master of Disaster
18.05.2011, 05:43
Ooo tak simsy są strasznie tępe w 3 części ....
I dziwić się, że ja nadal wolę dwójkę :P

No dobra, aby nie było offtopu: zdaje się, że niektórzy mają pewien problem z tymi pozami z trójki. Może przydałby się jakiś poradnik? Nawet sama mogłabym go napisać, jeśli nikomu innemu się nie chce. Problem tylko w tym, iż nie do końca wiem, co zrobić, jeśli na Pose Playerze nie można wykonać żadnych interakcji...

eyvee
18.05.2011, 07:22
wlasnie tez mam problem z modem na te pozy...zainstalowane POPRAWNIE w 100% a i tak go nie mam w grze jako "pose player", btw nawet nrass mi nie chce dzialac, chyba po prostu to wina mojej gry, o nie chce dzialac zaden sciagniety mod, zas dodatki sims3 pack i packages dzialaja.

Czyniąca_Hałas
26.05.2011, 18:43
Czy Simka, która nie lubi dzieci jest w ciąży dostaje zwykły, pozytywny nastrójnik, czy też jakiś ujemny?

my name is not Susan
27.05.2011, 10:10
Milka, ta simka będzie miała zarówno w ciąży, jak i po urodzeniu dziecka normalny, pozytywny nastrójnik, jak każda z inną cechą. ujemny nastrójnik będzie jej się pojawiał na 3 godziny tylko po kontakcie z jakimś dzieckiem (np. gdy weźmie je na ręce, przytuli)

>>>FiShIp<<<
28.05.2011, 21:04
Ściągnąłem sobie kilka póz do simsów ale nie mam pojęcia jak ich używać?Tzn. co mam zrobić żeby simy przybrały daną pozę do zdjęcia??

Anonim XVI
28.05.2011, 21:44
Witam

Nie wiem, czy piszę w dobrym temacie, ale chyba tak. Jak zmienić muzykę w grze? Mianowicie chodzi mi o to, że nie podoba mi się muzyka w Sims 3 (z otoczenia, z budowania itp.). Chciałbym (jeśli to możliwe) podmienić ją na taką, co była w pierwszej odsłonie simsów. Czy da się to jakoś zrobić? Jeśli się da to jak?

Z góry dziękuję.

Master of Disaster
29.05.2011, 13:49
@>>>FiShIp<<< - potrzebujesz PosePlayera stąd: http://www.modthesims.info/download.php?t=438706
Instalujesz go jak każdy mod, kupujesz w grze (jest w ozdobach), w Trybie Życia klikasz na nim, Pose by name... > i wpisujesz nazwę pozy (niestety, obawiam się, że trzeba robić to ręcznie - nie da się kopiować :(().

>>>FiShIp<<<
29.05.2011, 16:12
Już wszystko wiem.Poczytałem po innych forach ;) ale dzięki

ABC3003
30.05.2011, 07:28
Może już kiedyś było takie pytanie, ale nie mogę znależć odpowiedzi. Moja simka osiągnęła 10 poziom gotowania i nauczyła się przepisów - tort anielski i ambrozja. Jak może zdobyć produkty, żeby mogła je zrobić? Z góry dziękuję za odpowiedź.

gangrena
30.05.2011, 07:43
Może już kiedyś było takie pytanie, ale nie mogę znależć odpowiedzi. Moja simka osiągnęła 10 poziom gotowania i nauczyła się przepisów - tort anielski i ambrozja. Jak może zdobyć produkty, żeby mogła je zrobić? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Do toru anielskiego potrzebuje płonących owoców, a do ambrozji ryby śmierci i owocu życia. Płonące owoce można dość łatwo znaleźć np. w Egipcie. Z ambrozją jest trudniej, bo trzeba złowić rybę śmierci po północy na cmentarzu, a owoce życia wyhodować ze znalezionych nasion wyjątkowych. Mnie akurat ze wszystkich znalezionych nasion wyrastają papryki.

Master of Disaster
30.05.2011, 13:24
@up - bo to chyba powinny być "nieznane nasiona specjalne". "Wyjątkowe" to akurat te, co niby są wyjątkowo rzadkie... BTW, nie wiedziałam, że papryka jest "wyjątkowo" rzadka :| Poza tym, zdaje się, że owoce życia też są w jakimś grobowcu... w Egipcie może, nie pamiętam dokładnie. Z "nieznanego nasiona specjalnego" może wyrosnąć, z tego, co wiem, krzak owoców życia, krzak płonących owoców i drzewo pieniężne, być może również krzak kwiatów śmierci - nie pamiętam dokładnie, teraz gram głównie w 2.

Aha, w Riverview ryby śmierci łowi się chyba nie na cmentarzu, ale w rzece - jest takie miejsce przy rozwidleniu, stoi tam tabliczka z zakazem wędkowania :D

Cynthia
30.05.2011, 14:33
Da się,można przełączać w opcjach tryby,i zmieniają się one bez wyłączania gry.
Więc jak musisz coś sprawdzić w internecie to tylko wyłączasz tryb pełnoekranowy i sprawdzasz,a simy dalej robią swoje ;p
wielkie dzięki, dużo mi to oszczędzi ;D

ABC3003
30.05.2011, 16:39
Dzięki, te odpowiedzi mi pomogły. Ale mam jeszcze jedno pytanie - jak i gdzie na mieście można znaleźć te nasiona i od jakiego poziomu umiejętności ogrodnictwa?

Czyniąca_Hałas
30.05.2011, 18:06
Od siódmego poziomu. Nasiona mogą leżeć gdziekolwiek, więc najlepiej sadzić owoce, oczywiście według mnie. Płonący owoc rośnie u rodziny Koffi, oraz (jeśli masz Wymarzone Podróże), w Piramidzie Płonących Piasków. A owoc życia w Piramidzie Pustynnego Oceanu. A jak nie chce Ci się czekać, to zawsze możesz wpisać "testingcheatsenabled true", potem "buydebug" (możesz go otworzyć w trybie kupowania w drugiej zakładce klikając "?") i kupić już gotowe do zbioru rośliny w dziale nasiona.

ABC3003
31.05.2011, 07:32
Dziękuję, odpowiedź jest bardzo przydatna.

grzro
31.05.2011, 21:28
Dziś zauważyłem, że nie mogę wyjąć z wyposażenia mojego sima oszlifowanego kamienia albo sztabki, kiedy w wyposażeniu mam pojedynczą taką rzecz. Jak mam np 8 sztabek miedzi, mogę wyjąć 7 ale ostatniej już nie. Wcześniej tego nie było. Jak mam powyciągać wszystkie kamienie i sztabki z wyposażenia?

miłośniczka zwierząt
01.06.2011, 04:50
to klikasz na taka strzałkę i wszystko ci się wtedy wyjmuje. a może nie możesz wyjąć ponieważ np twój sim jedzie to jak sim jedzie to się wtedy niczego nie da wyjąć z wyposażenia sima.

gangrena
01.06.2011, 07:41
Dzięki, te odpowiedzi mi pomogły. Ale mam jeszcze jedno pytanie - jak i gdzie na mieście można znaleźć te nasiona i od jakiego poziomu umiejętności ogrodnictwa?

Nasiona leżą w zasadzie wszędzie: w parku centralnym miasta, za murami cmentarza, koło domów różnych rodzin (np. koło domu Landgraba przy odrobinie szczęścia można znaleźć wyjątkowe nasiono, z którego wyrośnie drzewo pieniężne - mnie jednak zdarzyło to się tylko raz). Każde nasiono Sim może zebrać, ale nie wszystkie może zasadzić. Do tego musi mieć odpowiedni poziom ogrodnictwa. Żeby mógł zasadzić wszystkie nasiona, to o ile dobrze pamiętam musi mieć 8 poziom ogrodnictwa. Dobrze jest mieć nagrodę szczęścia "Pomocnik kolekcjonera" - za 40 tys. puntów. Przy jego pomocy zaznaczy Ci na podglądzie mapy wszystkie nasiona w okolicy (i nie tylko nasiona!).

grzro
01.06.2011, 20:38
to klikasz na taka strzałkę i wszystko ci się wtedy wyjmuje. a może nie możesz wyjąć ponieważ np twój sim jedzie to jak sim jedzie to się wtedy niczego nie da wyjąć z wyposażenia sima.

jak klikam na strzałkę to i tak mogę wyjąć wszystko oprócz jednej rzeczy. A mój sim stoi sobie obok miejsca, na którym chcę położyć te rzeczy. Kiedy daję kursor na te przedmioty w plecaku sima, to mam albo symbol dłoni albo strzałkę i nie mogę wyciągnąć z plecaka i położyć gdziekolwiek na podłogę. Może jakieś hasło na to jest? Czy to błąd w grze? Jedzenie wyjąłem całe, a kamieni i sztabek nie mogę. Kupiłem też gablotę i jak klikam na nią, to mam opcję dodaj i otwiera mi się zawartość plecaka. Wybieram kamień, który chcę tam położyć i nic się nie dzieje. Co można zrobić?

eyvee
03.06.2011, 19:06
hmmm...mam problem z simką, która ewidentnie nie chce wrócić mi z darmowych wakacji O.o ...w środku nocy małżeństwo moje dostało nagrodę, że mogą sobie pojechać na dwudniowe wakacje "zostawcie nastolatków samych, niech się wyszaleją" czy coś w tym stylu. No to posłałam ich na wakacje. W domu została moja nastoletnia simka, a pozostała dwójka zmieniła kolor aktywności na szary (nie można było nawet kliknąć na nich, zupełnie jak w przypadku, kiedy posyła się dzieciaka do szkoły z internatem). Więc grałam sobie moją nastolatką...minęły dwa dni i wyskoczył mi dymek, że "dorośli wracają za 2h!dopilnuj, żeby w domu było czysto"...jednak wrócił tylko tata O.o mama została na wakacjach, ewidentnie nie chce wrócić a i nawet zaznaczyć jej w żaden sposób nie można T^T (czyżby wakacyjny romans?)... POMÓŻCIE!!!jak ją sprowadzić z powrotem???

Searle
03.06.2011, 19:50
eyvee, próbowałaś reset sim?

eyvee
03.06.2011, 20:00
gdzie to znajdę?

rocktechnika
03.06.2011, 21:35
gdzie to znajdę?

Wpisujesz kod "resetSim Imię Nazwisko" - oczywiście wpisujesz imię i nazwisko Simki dokładnie tak, jak się nazywa :)

eyvee
04.06.2011, 08:19
próbowałam...nie działa :( teraz to matka i córka zniknęły mi wogóle z boku, jako aktywne simki w rodzinie O.o został mi sam ojciec ;//// spróbuję jeszcze skopiować zapis samej rodziny...może wszyscy będą :(

Dżiglipaff
05.06.2011, 11:07
nie wolno o tym pisać na forum tak czy siak

lazuryt00
06.06.2011, 16:47
Jak przenieść wszystkie rzeczy, np. jajka, ser czy parówki, od razu za jednym zamachem? Ja zawszę się męczę, bo ja robię zakupy (tak! Robię 2 razy w tyg.! Zazwyczaj nikt nie robi a ja tak^^) kupuję z 12 jajek, 10 parówek, 4 sałaty, parę serów, czasami stek lub łososia i nie chce mi się pojedynczo tego wykładać:D

my name is not Susan
06.06.2011, 17:08
lazuryt00, kiedy masz w wyposażeniu w okienku np. kilka główek sałaty, to żeby wszystkie od razu przenieść, nie klikasz na to okienko, tylko górny lewy róg w tym okienku (jest widoczny) i przeciągasz np. na lodówkę

Searle
08.06.2011, 13:49
W związku z tym, że podochodziło dużo parcel publicznych a jest mało miejsca w otoczeniach postanowiłam zainstalować Sunset tylko z parcelami publicznymi (ściągnięte z MTS), powstawiać bliżej centrum te parcele, które doszły w dodatkach, następnie dodać domy i wprowadzić moją jedną rodzinkę.

Moje pytanie: czy do pozostałych domów samoistnie wprowadzą się rodzinki NPC?

Hefalump
08.06.2011, 14:42
W związku z tym, że podochodziło dużo parcel publicznych a jest mało miejsca w otoczeniach postanowiłam zainstalować Sunset tylko z parcelami publicznymi (ściągnięte z MTS), powstawiać bliżej centrum te parcele, które doszły w dodatkach, następnie dodać domy i wprowadzić moją jedną rodzinkę.

Moje pytanie: czy do pozostałych domów samoistnie wprowadzą się rodzinki NPC?

Jesli w otoczeniu jest tylko twoja rodzina,to nikt sie nie wprowadzi.Komputer nie generuje nowych mieszkancow.

Searle
08.06.2011, 15:25
Jesli w otoczeniu jest tylko twoja rodzina,to nikt sie nie wprowadzi.Komputer nie generuje nowych mieszkancow.

A gdybym powprowadzała jeszcze parę rodzin ze skrzyni?

tcmws
09.06.2011, 04:47
Jak radzicie sobie ze zbyt muskularną sylwetką Waszych Simów?
Moja simka osiągnęła wiek młodej dorosłej i porobiły się jej takie mięśnie, że sam Pudzian by pozazdrościł.
Próbowałam wpisywać testingcheatsenabledtrue i edytować ją w CAS aczkolwiek wtedy po każdej zmianie ubrania jej sylwetka powraca.
Próbowałam też ją 'utuczyć', a następnie ćwiczyć wytrzymałościowo, ale niestety waga spadała, natomiast mięśnie nie.
Jest na to jakiś sposób lub kod czy po prostu muszę czekać aż będe miała wystarczająco punktów życiowych by kupić modyfikatora sylwetki?

Hefalump
10.06.2011, 10:41
A gdybym powprowadzała jeszcze parę rodzin ze skrzyni?

Sama bys powprowadzala? No to one by sie nie wprowadzily bo ty sama ich powprowadzasz.

Jak radzicie sobie ze zbyt muskularną sylwetką Waszych Simów?
Moja simka osiągnęła wiek młodej dorosłej i porobiły się jej takie mięśnie, że sam Pudzian by pozazdrościł.
Próbowałam wpisywać testingcheatsenabledtrue i edytować ją w CAS aczkolwiek wtedy po każdej zmianie ubrania jej sylwetka powraca.
Próbowałam też ją 'utuczyć', a następnie ćwiczyć wytrzymałościowo, ale niestety waga spadała, natomiast mięśnie nie.
Jest na to jakiś sposób lub kod czy po prostu muszę czekać aż będe miała wystarczająco punktów życiowych by kupić modyfikatora sylwetki?

Zanim wybierzesz swiat to wpisz testingcheatsenabled true i wczytaj rodzinke.Przyciskajac CTRL kasuj nastrojniki simki az przestana naplywac punkty szczescia zyciowego.Wtedy obok skrzynki musisz klikac trzymajac CTRL.Otrzymasz za kazde klikniecie 500pkt. Kupisz za 30000 rzezbiarz ciala i za jego pomoca rozwalisz miesnie.Mozesz tez tak odchudzac i pogrubiac.

Searle
10.06.2011, 19:21
Sama bys powprowadzala? No to one by sie nie wprowadzily bo ty sama ich powprowadzasz.

Ok, już sobie poradziłam, co się okazało: rodzinki same się powprowadzały, czyli nie mam wyludnionego otoczenia i mogę cieszyć się szybszą grą, bo mam tylko kilka domków w mieście i gra nie zamula :)

czarnapuma
13.06.2011, 21:00
Ostatnio, gdy klikam na innego sima nic się nie pojawia. Nie ma tych interakcji, nie ma nic. Tak samo sim nie może iść spać - niby się przebierają w piżame i kładzie do łóżka ale od razu wstaje. był y chinach i nie wiem czy to klatwa czy aktualizacja to spowodowała. wie ktoś co z tym mozna zrobic

lazuryt00
14.06.2011, 20:55
czarnapuma Spróbuj zresetować sima

Chantelle
17.06.2011, 16:41
Jest jakiś kod lub mod na edytowanie drzewa genologicznego w czasie gry?

Searle
20.06.2011, 14:21
Jest jakiś kod lub mod na edytowanie drzewa genologicznego w czasie gry?

Chciałabym się dołączyć do tego pytania. Podobno można go edytować w Nraasie, ale jak to dokładnie zrobić? Próbował już ktoś?

Vanitas
20.06.2011, 14:28
Kliknij na sima któremu chcesz kogoś dodać/usunąć z/do drzewa i teraz nie pamiętam czy opcje podstawowe czy zaawansowane, w każdym bądź razie gdzieś będzie opcja 'Rodzina', wybierz ją i tam można wybrać rodzica lub dziecko.

Czyniąca_Hałas
24.06.2011, 17:25
Czy włączając opcję trójkątnych podług w trybie budowania (crtl + c, bodajże) mogę budować też trójkątne fundamenty? Bo pewna rodzina w okolicy (Steel, konkretnie) ma takie, a ja nie mogę takich zrobić. A jeżeli nie mogę zrobić tego w ten sposób, to w jaki?

Ilona
24.06.2011, 18:45
przecież trójkątne podesty już są gotowe,obok tych prostych

Słodka_mandarynka
26.06.2011, 11:06
Ostatnio, gdy klikam na innego sima nic się nie pojawia. Nie ma tych interakcji, nie ma nic. Tak samo sim nie może iść spać - niby się przebierają w piżame i kładzie do łóżka ale od razu wstaje. był y chinach i nie wiem czy to klatwa czy aktualizacja to spowodowała. wie ktoś co z tym mozna zrobic

Moja simka również była w Chinach i ma ten sam błąd! Nawet reset nie zadziałał...

gtaIVsa
30.06.2011, 14:33
Witam, jest jakiś sposób by te zdjęcie rodziny które widać przy loadingu save-a wyciągnąć z gry na dysk?

Owl Finch
30.06.2011, 15:07
Zrób screenshota xD

gtaIVsa
30.06.2011, 15:12
Aha, wolałbym większy rozmiar tego obrazka niż 10 x 10 pixeli

Edit:
Juz sobie poradziłem

oth7
01.07.2011, 12:34
Mam pytanie.
Zrobiłam sobie babkę której dom jest cały czerwony i rzuca się w oczy. Chciałam żeby miała bogatego męża to zrobiłam faceta z wypasionym domem ale nie mogą się poznać bo jak gram facetem to nie ma nigdzie domu babki a jak gram babką to nie ma nigdzie domu faceta. Są w tym samym mieście bo mam tylko jedno i nie mam pojęcia co dalej z tym zrobić :(

Trykuu.
01.07.2011, 12:58
Bo może włączyłaś dwa nowe zapisy?
Np. jak grasz 'babką' to weż 'opcje' i 'edytuj miasto' potem 'zmień aktywną rodzine' i wprowadzasz faceta gdzies

Fatumka
02.07.2011, 17:54
Wybaczcie, jeśli to pytanie już się pojawiło...

Czy da się usunąć jakiś dodatek bezpośrednio z gry? Np. mam fryzurkę, która nie wygląda tak, jak powinna, albo koszulki, które z dzieci robią straszne patyczaki i chciałabym je usunąć, ale mam tak dużo dodatków z neta, że nie umiem określić, które to konkretnie...
Nie chciałabym usuwać absolutnie wszystkich dodatków, a potem wgrywać po kolei na nowo wszystkiego, więc proszę, pomóżcie...

Vanitas
02.07.2011, 19:50
Fatumka - bezpośrednio z gry niestety się nie da, a szkoda. Polecam Ci za to ten programik - http://www.modthesims.info/download.php?t=387006
Zaznacza nieprawidłowe dodatki i można je od razu usunąc :)

Fatumka
02.07.2011, 20:19
O dziękuję Ci bardzo Gingers! :D

Ymilka
03.07.2011, 17:57
Pewno to pytanie padło już wiele razy, ale niespecjalnie chce mi się szukać, więc - czy da się jakoś zmienić ubrania ciążowe?

Chatoyant
03.07.2011, 18:21
Pewno to pytanie padło już wiele razy, ale niespecjalnie chce mi się szukać
A szkoda, wystarczy wpisać w wyszukiwarce "ubrania ciążowe" i zaznaczyć dział o TS 3.

zauważyłam fajny szczegół, gdy się ma NRaas Master Controller'a i Karierę... Można wtedy Master Controllerem (http://www.the-isz.com/nraas/index.php?topic=932.0) edytować ciężarną (już z rosnącym brzuchem) wysyłając ją do tego CAS stylisty. Ciekawostką jest to, że wtedy w katalogu widać TYLKO odzież, nadającą się dla ciężarnych Simek. Inna sprawa, po porodzie nie trzeba wtedy od nowa wybierać Simce ubrań normalnych, nie ciążowych. Simka po prostu ma z powrotem swoją standardową odzież.

Ymilka
05.07.2011, 08:49
Dziękuję bardzo. Ja za leniwa jestem :p

Agrafia
07.07.2011, 16:14
Hejka mam pytanko wiecie jak pobrać dodatki z tej stronki?
http://mussasims3.jimdo.com/ ?? bo nie łapie się -.-
Pozdrawiam ;)

Gio
07.07.2011, 16:24
Na pierwszej stronie są tylko tak jakby aktualizacje o nowościach. A download jest tutaj: http://mussasims3.jimdo.com/descargas-downloads/p%C3%A1gina-1-page-1/ i tu: http://mussasims3.jimdo.com/descargas-downloads/p%C3%A1gina-2-page-2/

A skąd te obiekty promowane to nie mam pojęcia :| aczkolwiek niektóre z nich są do pobrania na różnych serwisach uploadowych. Podałbym linka, tylko nie znając ich źródła nie jestem pewien, czy w ten sposób nie złamię jakiegoś prawa :D

oth7
08.07.2011, 12:28
Mam 2 problemy.
1. Mam lodówkę za osiągnięcie kariery kucharki. Chciałam zrobić te osiągnięcia z dziennika kucharki i robiłam te 75 potraw a potem dałam to do lodówki, później zaczęłam usuwać te resztki i pojawiało się że jest zła że dobre jedzenie marnuje a teraz nie mogę nic zgotować, żadnych deserów ani obiadów :( mogę tylko robić te darmowe surówki i inne. Jak to naprawić? Mam jeszcze replikator żywności i tam coś zachowane. Jak to usunę to lodówka będzie normalna?

2. Moja simka spotyka się z Przemysławem Lada. Są dobrymi przyjaciółmi ale nic dalej nie może ruszyć bo nie mogą się całować :( Nie znam jego cech bo nie mogę ich poznać, wiem że nie ma partnerki i jest bogaty. Gram bez kodów więc żyję z oszczędności i pracy dorywczej i to mi spokojnie wystarcza, może myśli że ona leci na niego bo jest bogaty? Jak chcę go zaprosić to pisze że przyjdzie za chwilę a zaraz pojawia się napis że jednak nie może, albo żebym za 24 godziny zadzwoniła bo nie ma go w domu a jak po tym do niego idę to jest w domu i normalnie rozmawia z nią. Co z tym zrobić?

nmin
08.07.2011, 14:34
Są dobrymi przyjaciółmi ale nic dalej nie może ruszyć bo nie mogą się całować :(Ale masz kategorię "Romantyczne" czy w ogóle nie? Jeśli masz, to co w niej jest? Całowanie nie zawsze pojawia się od razu, z przyjacielem trzeba czasem najpierw poflirtować, powiedzieć zalotny dowcip, takie tam...

Ceasaries
09.07.2011, 17:53
Nie znam jego cech bo nie mogę ich poznać...

Jeżeli o to chodzi,, możesz spróbować za szczęście życiowe kupić,, "Cechę" spostrzegawczy... może to coś pomoże..

nmin
09.07.2011, 21:18
Nie wiem, czy to jeszcze aktualne, bo się nie odzywasz, ale właśnie coś mi się przypomniało, bo zobaczyłam rodzinę Lada mijającą moją Simkę - może pytam o coś oczywistego, ale jesteś pewna, że Przemysław jest dorosły? Gdy zaczyna się gra, on jest nastolatkiem, a nastolatki od dorosłych różnią się nieznacznie, wzrostem i tyle. Młody dorosły z nastolatkiem mogą się zaprzyjaźnić, ale nie będą mogli się całować ;)

oth7
10.07.2011, 14:26
A więc tak: zagrałam sobie już Przemysławem, kilka dni mu zostało do zostania staruszkiem, ale zaprosiłam do niego moją babkę na noc i mam zauroczenie. Następnie przeprowadziłam babkę do nowoczesnego domu nad morzem (gram z kodami) i Przemysław z nią zamieszkał, śpią razem, codziennie się całują, rozmawiają itd. ale nie mam opcji z oświadczynami :( Przemysław jest dorosły a moja babka jest młodą dorosłą ( obydwoje zjedli ambrozję :) ) długo mam jeszcze czekać na oświadczyny czy ona musi być dorosłą żeby była ta opcja?

Pinezka
11.07.2011, 07:24
Młoda dorosła z dorosłym bez problemu mogą brać ślub. Ale żeby taka opcja się pojawiła musisz wcześniej wykonać serię romantycznych interakcji np. Trzymaj za ręce, Szepcz do ucha itp. Dopiero po tym pojawia się taka opcja jak "Zaproponuj małżeństwo". Jeśli nawet to nie skutkuje to już nie wiem. Z innymi simami nie ma tego problemu?

oth7
12.07.2011, 13:12
Z tymi simami których tworzę to mam problem, nie próbowałam z tymi gotowymi jeszcze. Udało mi się tylko zrobić dziecko z jakimś miastowym ale nic więcej, do innej rodziny udało mi się wprowadzić miastową, codziennie po kilka razy były te romantyczne interakcje i nic :( Dalej będę próbowała założyć rodzinę z miastowym :)

nmin
12.07.2011, 13:32
Masz "Pokolenia"? Ten dodatek znacznie utrudnił oświadczanie się, kiedyś można było zaręczyć się niemalże w dniu poznania, teraz nie ma lekko. Nawet, jeśli nie masz dodatku, to możliwe, że wprowadziła to łatka. Podobno trzeba się umówić na randkę lub dwie, i dopiero później się udaje, tylko czy bez dodatku można się umawiać na randki? Tego nie wiem, pewnie nie, bo przed "Pokoleniami" randek nie miałam.

oth7
12.07.2011, 14:38
Mam tylko podstawową wersję simsów. Właśnie odkryłam że Przemysław był z miastową River która jest z moim stworzonym facetem (tylko zauroczenie) i ma z nią dziecko oraz zauroczenie.

Kinciaa
12.07.2011, 18:07
Mam problem.. Mam dużo kasy (ok. 800000) ale gdy chcę coś kupić wyskakuje mi okienko: "brak funduszy". Co mogę zrobić?

Searle
13.07.2011, 07:39
Możliwe, że to jakiś błąd gry. Pieniądze zdobyte za pomocą kodu?

Kinciaa
13.07.2011, 08:18
Tak, chociaż cały czas przybywa ich z pracy simów

Aiszja
19.07.2011, 13:01
Witam , mam takie pytanie.Czy mogę zainstalować grę Sims 3 na drugim komputerze (laptopie). Mam na stacjonarnym z wszystkimi dodatkami (wszystko zarejestrowane).Czy to jakiś problem ?

Lubie
19.07.2011, 15:35
To nie stanowi żadnego problemu.. Możesz instalować tą grę na każdym komputerze, ale 2 raz nie możesz ich zarejestrować.. :d

szymolinka
22.07.2011, 11:03
witam...chciałem się was zapytać czy ta wersja TS umożliwia np.spotkania swoich rodzin?mam zainstalowaną tą wersję i właśnie chciałbym aby kuzyn zainstalował ją także u siebie i żebyśmy mogli się spotkać swoimi simami...on u siebie na komp a ja u siebie ...jest to możliwe? proszę o szybkie odpowiedzi :)

Wielebny
22.07.2011, 11:06
Gra nie oferuje rozgrywki multiplayer'owej.
Więc nie.

sebi27
23.07.2011, 18:51
jak wyhodować drzewko z pieniędzmi ?

Kroko
24.07.2011, 08:21
Drzewko pieniężne ?
W trójce to nie wiem czy w ogóle można, ale w dwójce miałem je ( poprzez kody XD)

Hefalump
24.07.2011, 09:02
jak wyhodować drzewko z pieniędzmi ?

Nabij najpierw poziomy ogrodnictwa,najlepiej do 7.
Szukaj Specjalnych,Rzadkich lub Unikalnych nasion i je sadz.Ktores z nich to drzewko pieniezne
Dla leniuchow: Wpisujemy testingcheatsenabled true a nastepnie buydebug on
W dziale kupowania dojdzie kategoria (?) i wchodzimy w sekcje roslinna i tam sa wszystkie rosliny ktore mozemy posadzic bez zbierania nasion ani posiadania umiejetnosci ogrodniczych

Lubie
24.07.2011, 10:53
Ja znalazłem te nasiono blisko ośrodka naukowego... Nie wiem czemu, ale tam są same dziwne nasiona. :D

sebi27
25.07.2011, 16:35
Ok poszukam a jak nie znajdę to za pomocą kodu a mam jeszcze jedno pytanie czy u was też jest tak że jak nastolatek dorasta na młodego dorosłego to ma tylko 4 cechy ?

jaja
25.07.2011, 17:10
Czasem się zdarza, ale można to bez kodu poprawić, co prawda marnując punkty życiowe czy jakkolwiek się to nazywa. Kosztuje prawie na pewno 20 tys pkt, ikonka z autem;) problemy wieku średniego czy coś. (dawno ie grałam przez syfne pokolenia, nie pamiętam dokładnie)

Hefalump
28.07.2011, 14:25
Sebi,ale wystarczy że będzie mieć nastolatek szóstke w szkole,to będzie opcja wyboru cech.a wpisujac kod "testingcheatsenabled true" i klikajac z shiftem na sima mozna zmienic/dodawac cechy

TheSims3Fan
07.08.2011, 12:18
jak nauczyc sima który ma max na gitarze nowych kawałków ?! I czy sie da ?!

carineesz
07.08.2011, 13:04
jak nauczyc sima który ma max na gitarze nowych kawałków ?! I czy sie da ?!

Ja jak naucze moich Simów grania na gitarze, to dodatkowych piosenek ich nie uczę, ale te inne kawałki podejrzewam, że są do kupienia w księgarni.

TheSims3Fan
07.08.2011, 13:45
Ja jak naucze moich Simów grania na gitarze, to dodatkowych piosenek ich nie uczę, ale te inne kawałki podejrzewam, że są do kupienia w księgarni.

Dzięki sprawdzę to :D
Nie ma :( Ale to nic moge miec tylko te co znam.

Beep
08.08.2011, 17:39
Czy istnieje jakiś mod, dzięki któremu przedmioty w wyposażeniu sima i jego pragnienia nie zostają usunięte po zmianie aktywnej rodziny?

Czyniąca_Hałas
08.08.2011, 18:16
Bodajże w WP doszła jakaś łatka, która to naprawia, w każdym razie po zainstalowaniu tego dodatku problem znika.

Cookiex3
08.08.2011, 19:51
Mam pytanie.. czy w sims 3 można poronić ?o.O

my name is not Susan
09.08.2011, 09:14
z tego co wiem, to nie. był już taki temat http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=58251
ja osobiście słyszałam gdzieś o modzie, który daje taką możliwość, ale nie pamiętam skąd był... może ktoś kojarzy?

neville
09.08.2011, 12:14
niech twoja simka ćwiczy dużo na maszynie, w czasie ciąży, to przy porodzie powinno wyskoczyć poronienie.

podobno działa.

Cookiex3
09.08.2011, 16:43
nie żebym była jakimś zwolennikiem aborcji bo co do tego to nie zgadam się z tym, jednak zastanawia mnie to. Co do moda to wiem że był w 2, ale ja osobiście go nigdy nie używałam, bo komputer przez to wolno chodził..

shan
10.08.2011, 10:43
Gram rodzinką Ćwir już rok - 8 pokoleniem. I chciałbym rodzinkę przeprowadzić do Bridgeport. Mam pytanie gdy ją tam przeprowadzę to czy usunie im się drzewo genealogiczne? Jeśli tak to jest jakiś sposób aby tego uniknąć?

Beep
10.08.2011, 19:48
Bodajże w WP doszła jakaś łatka, która to naprawia, w każdym razie po zainstalowaniu tego dodatku problem znika.
Dziękuję
:)

Björk
11.08.2011, 03:45
Gram rodzinką Ćwir już rok - 8 pokoleniem. I chciałbym rodzinkę przeprowadzić do Bridgeport. Mam pytanie gdy ją tam przeprowadzę to czy usunie im się drzewo genealogiczne? Jeśli tak to jest jakiś sposób aby tego uniknąć?

Drzewo się usunie, chyba, że przeprowadzisz za pomocą moda "Porter" (http://www.forum.thesims.pl/showthread.php?t=61305)

Cookiex3
11.08.2011, 09:46
Czy jeśli kiedyś zarejestrowałam the sims 3 i teraz nie pamiętam danych i chciałabym zarejestrować jakiś dodatek to będę mogła na ten nr seryjny z dodatku zarejestrować nowe konto ?

Cookiex3
11.08.2011, 09:55
czyli że musiałabym kupić kolejne simsy albo chociaż ten klucz żeby zarejestrować grę ? x.x

Narcyz
11.08.2011, 09:55
@up Na ten z dodatku tak ale na tamten wcześniejszy nie.

Cookiex3
11.08.2011, 10:04
Czekaj czekaj.. na the sims 3 nie zarejestruje bo był użyty to wiem, ale jeśli założę nowe konto i będę chciała zarejestrować sobie konto na ten z dodatku kod to mogę ?

suomii
11.08.2011, 10:57
wydaje mi się , że tak :)

Cookiex3
11.08.2011, 11:04
hmm dzięki ;*

shan
11.08.2011, 13:05
Drzewo się usunie, chyba, że przeprowadzisz za pomocą moda "Porter" (http://www.forum.thesims.pl/showthread.php?t=61305)

Dziękuje :) Znudziło mi się granie w tym samym mieście, od roku... ^^

Cookiex3
11.08.2011, 15:42
Wiecie może co zrobić żeby lalka wymyślonego przyjaciela była w wieku dziecka i można było nią sterować ?

Czyniąca_Hałas
11.08.2011, 16:48
Trzeba mieć kilka rzeczy: stół chemiczny, 4000 $, ósmy poziom logiki i lalkę. Kiedy wynajdziesz już eliksir na ożywienie WP, podaj mu go. Lalka go wypije, dołączy do rodziny, przybierze postać zwykłego Sima. Potem klikam nim na jego ciało i mamy opcję: przemień w lalkę czy coś w tym stylu. Wtedy sim ma postać lalki i można nim sterować.

eyvee
16.08.2011, 12:18
mam pytanko, czy jest jakis sposob na zwiekszenie liczby aktywnych simow w rodzinie? bo jest tylko 8 :(

Searle
16.08.2011, 12:35
mam pytanko, czy jest jakis sposob na zwiekszenie liczby aktywnych simow w rodzinie? bo jest tylko 8 :(

Niestety, póki co, nikt jeszcze tego nie wymyślił, co mnie akurat dziwi, bo w dwójce był taki mod.

Nraas rzekomo pozwala zwiększyć liczbę członków w rodzinie, z tym, że nie możemy kierować tylko ośmioma. A dodanie kolejnych członków odbywa się poprzez dodanie ich kodem do rodziny, czyli rodzenie dzieci odpada w tym przypadku.

Paka
17.08.2011, 16:25
czy jest już aktualizacja, która pozwala wejście w CAW bez żadnych problemów do dodatku pokolenia?

Scheiße
17.08.2011, 17:52
Czy w grze da się ustawić, żeby zdjęcia(robione simowym aparatem) miały rozmiar 800x600? Bo trochę męczące jest zmniejszanie każdego zdjęcia... -.-

Vanitas
17.08.2011, 18:14
Kacpersky - nie da się, ale kiedy umieszczasz fotki (np. na Imageshacku) możesz wybrać żeby samo się zmniejszyło do danego rozmiaru - nie musisz robić tego ręcznie :).

Scheiße
17.08.2011, 18:21
Ehhh, zapomniałem o tym. Muszę się niestety przerzucić z imgur.com na imageshacka... :(
Chociaż... Simy - imageshack, wszystko inne - imgur. ^^

kamil11
17.08.2011, 18:41
Jak zmienić imię sima?

carineesz
17.08.2011, 18:46
W ratuszu jest taka opcja ;) Polecam pójść po południu ;)

Spectrum
17.08.2011, 18:51
aby zmienić simy wystarczy pójść z nim do ratusza i wybrać opcję zmień imię
albo jeśli masz pokolenia lub najnowszą aktualizację wpisz testingcheatsenabled true
i klikasz na sima trzymając shift, i wtedy mozesz otworzyć CaS i zmienić wszystko

Paka
18.08.2011, 08:23
gdzieś tam kiedyś przeczytałem, że jest taki przycisk, dzięki któremu możemy wyjąć wszystkie obiekty naraz np. do lodówki
jaki to przycisk?
bo już mnie męczy to przenoszenie jeden po drugim

miłośniczka zwierząt
18.08.2011, 09:08
jest taka niebieska strzałka jakby i na nią klikasz i przenosisz wszystko do lodówki

kamil11
18.08.2011, 18:33
Dzięki :)
Mam jeszcze jeden problem, moja simka jest w związku, pasek ma 100%, ale nie ma opcji wprowadź się, i obściskuj się, a powinna być :/

miłośniczka zwierząt
18.08.2011, 18:54
bo wprowadź się jest ale, przy interakcjach przyjacielskich a przy romantycznych jest zaproponuj małżeństwo .

Paka
27.08.2011, 20:30
w ts3 da sie ustawiać wysokość obiektów i okien?

Searle
28.08.2011, 07:57
Opcja ta dochodzi w Po Zmroku. Można ustawiać wszystkie ozdoby wiszące oprócz okien i luster. Wystarczy złapać je myszką i przesuwać w górę i w dół.

Wampirencja
28.08.2011, 08:08
Czy jest opcja zdobycia aparatu poza Egiptem/Francją/Chinami? Mam dodatek, ale nie chce mi się czekać za każdym razem, jak sim potrzebuje aparatu fotograficznego.
Jakiś mod, kod? Próbowałam testingcheats na kasie sklepowej ale nie ma opcji.

Björk
28.08.2011, 09:08
buydebug w trybie kupowania :) Są aparaty.

Aperlaxive
29.08.2011, 12:56
Co odinstalowac: karierę czy WP

Searle
30.08.2011, 08:01
Czy jest jakiś sposób, by nie wpisywać za każdym razem kodu TestingCheatsEnabled true? By było on zawsze aktywny po włączeniu gry.

Karel13
02.09.2011, 17:13
Jak dołączyć ducha do rodziny? Czy jest to w ogóle możliwe przy aktualizacjach i bez użycia kodów i modów?

Fisia
02.09.2011, 18:14
Tak :) Jak ktoś z bliskich umrze (lub zaprzyjaźnisz się z jakimś duchem na cmentarzu), po jakimś czasie dostajesz okazję z ośrodka naukowego, coś o prochach... Musisz schować do wyposażenia nagrobek i tam iść. Potem pokazuje się informacja, że coś się nie udało... Ale masz w rodzinie ducha :) A jak chcesz go zamienić w żywego Sima potrzeba ambrozji.

Łezka
07.09.2011, 12:48
Jak dołączyć ducha do rodziny? Czy jest to w ogóle możliwe przy aktualizacjach i bez użycia kodów i modów?

Dokładniej wyjaśniając.

Po śmierci Sima okazję do wskrzeszenia ducha dostaje osoba z jego rodziny (drzewa genealogicznego), ewentualnie najlepszy przyjaciel mieszkający z nim. Należy włożyć nagrobek/urnę naszego delikwenta do wyposażenia Sima z okazją i zawieźć do Ośrodka Naukowego - tam okaże się, że eksperyment nie powiódł się i dostajemy ożywionego ducha, który w zależności w jakiej grupie wiekowej umarł - tyle otrzymuje przywróconego życia, np. jeśli zmarł emeryt to rozpoczyna się suwak wieku, chyba od 70 dni - do 90 (w zależności jaką długość życia Simów obraliśmy. Kiedy życie naszego ducha dobiega końca - wraca on do nagrobka/urny i niemożliwe jest jego ponowne wskrzeszenie, ale można także ożywić ducha za pomocą ambrozji - potrawy, której przepis można kupić za ok. 10 tys. simoleonów w księgarni lub znać kogoś kto interesuje się kulinariami i w interakcjach przyjaznych naciskać opcję "Dziel się wskazówkami kulinarnymi" - wówczas, gdy nasz Sim ma 10 poziom gotowania - jest szansa, że drugi Sim nauczy naszego przepisu na ambrozję (bezpłatnie). Wtedy potrzeba jednej ryby śmierci, którą złowisz na czosnek w pobliżu cmentarza oraz jeden owoc życia - oba te składniki wymagają 10 poziomu umiejętności wędkarstwo, a także ogrodnictwo i 10 poziom gotowania. Po przyrządzeniu ambrozji duch powinien ją zjeść, aby znów zamienić się w żywego Sima. :):):)

P.S: Sim, który dostał okazję ożywienia ducha - może już od tego czasu ożywiać kolejne duchy, bo mimo że okazja znika to możliwość ożywiania zostaje (za kwotę 3000 lub 5000 tys. simoleonów)

P.S2: Jeśli nasz Sim umarł, chcemy go wskrzesić, a nie mamy okazji ożywienia ducha - można przygotować ambrozję i umieścić ją na stoliku przy nagrobku zmarłego - jest szansa, że zmarły wstanie z grobu i ją zje (sam tego doświadczyłem u siebie), wówczas unosi się do góry, wokół niego błyszczą się wielokolorowe światła i Sim powraca do drzewa jako żywy Sim ze zresetowanym suwakiem wieku, czyli jak umarł jako młody dorosły - to powraca z wyzerowaną grupą wiekową młody dorosły. W przypadku TS3 Pokolenia jego wszystkie wspomnienia są usunięte, ale doświadczenia typu - szkoła czy praca pozostają, a także kontakty z innymi Simami.

ShiinaLP
08.09.2011, 09:46
Czy sim może poślubić swoje przyrodnie rodzeństwo?

Jason_Bard
13.09.2011, 13:43
Czy znacie takiego Sima - Ian Bowler - mieszka w Sunset Valley... Niektórzy moi znajomi kojarzą tego protagonistę, a ja zupełnie nie:(
W jakim domu on mieszka?

Łezka
13.09.2011, 13:50
Czy sim może poślubić swoje przyrodnie rodzeństwo?

Nie jestem pewien, ale można, gdyż przyrodni brat lub siostra - nie są z nami spokrewnieni genetycznie - jedynie więziami swoich rodziców. To tak jakby rozpatrywać pod tym względem. Dwoje Simów, młodych dorosłych biorą ślub, a jego matka i jej ojciec też się pobierają, czyli swaci też powinni móc brać ślub. Kiedy oni to zrobią automatycznie nasze młode małżeństwo młodych dorosłych staje się przyrodnim rodzeństwem. Nie wiem czy tak się da...

Edit: Do Jasona. Nie kojarzę. Na pewno nie jest on Simem, który posiada dom w Sunset Valley, a także nie można nim grać. Być może jest on NPC - takim "bezdomnym" - choć nigdy nie spotkałem tego Sima, a często gram w SV. :)

Jason_Bard
13.09.2011, 14:01
http://sims.wikia.com/wiki/Ian_Bowler

Okazuje się ,że on bezdomny nie jest... nigdy go me oczy nie widziały

Łezka
13.09.2011, 14:05
Ha! Już wiem. Pisali o nich pewnie zaraz po premierze, a wtedy była jedynie SV. Oni są w skrzyni rodzin, jako jedna z wielu do wyboru. :)

Jason_Bard
13.09.2011, 14:08
Ha! Już wiem. Pisali o nich pewnie zaraz po premierze, a wtedy była jedynie SV. Oni są w skrzyni rodzin, jako jedna z wielu do wyboru. :)

Dziurawcu drogi, jesteś niezastąpiony;)!

Searle
14.09.2011, 15:55
Mój sima ma pragnienie życiowe: Twoje prawo do posiadania. Jako kleptoman musi ukraść przedmioty na kwotę 50.000 simoleonów. Niestety idzie mu to opornie (mimo moda na zwiększoną możliwość kradzieży), gdyż zazwyczaj kradnie rzeczy o małej wartości (lampy, ozdoby).
Gdzie sim może ukraść coś bardziej wartościowego? Do tej pory robił to w domach znajomych. A czy w miejscach publicznych może coś zwinąć? Albo np. podczas zwiedzania króliczych dziur, bo jak do tej pory nie miałam takiej opcji?

Dżiglipaff
14.09.2011, 19:58
myślę, że musisz to robić po prostu częściej
mojej simce raz czy dwa udało się ukraść konsolę do gier

w miejscach publicznych musi być pusto (tak kradłam np. krzesła i szachy z parku)

Amusiaa
15.09.2011, 16:15
ja kiedyś miałam simkę kleptomankę i to ja wybierałam co ma ukraść. Ukradła samochód z ogródka. Chyba po prostu musi być wieczór i nie może być nikogo w okolicy i wtedy pojawia się interakcja "ukradnij".

Searle
17.09.2011, 12:09
Ok, dzięki. Będę próbować.

Czy jest jakiś sposób, by nie wpisywać za każdym razem kodu TestingCheatsEnabled true? By było on zawsze aktywny po włączeniu gry.

Ponawiam.

hellraiser
17.09.2011, 16:08
Searle, z tego co pamiętam Nraas Overwatch oferuje coś takiego, grzebiąc w nim widziałem że może uaktywnić ten kod przy włączaniu gry. Obciąć sobie ręki nie dam, ale chyba właśnie w Overwatchu :)

Levkoni
17.09.2011, 18:08
Tak, jest taka opcja na 100% bo nawet kilka dni temu grzebałem w tym :P

Searle
19.09.2011, 16:29
Dzięki, chłopaki. Faktycznie jest taka opcja. Można dodać sobie dowolne polecenie.

Orlita
03.10.2011, 19:20
Czy jak mam jeszcze samouczka, że przy jakimś nowym wydarzeniu pytają się mnie czy chcę dowiedzieć się wiecej i mam do wyboru Tak, później, nigdy, to czy jak wybiorę "Nigdy" to dany temat znika z Lekcji ?? bo co chciałam się czegoś dowiedzieć, doczytać to akurat danego tematu nie było xD i nie wiem czy sobie ich nie pokasowałam xD

Björk
04.10.2011, 02:23
Czy jak mam jeszcze samouczka, że przy jakimś nowym wydarzeniu pytają się mnie czy chcę dowiedzieć się wiecej i mam do wyboru Tak, później, nigdy, to czy jak wybiorę "Nigdy" to dany temat znika z Lekcji ?? bo co chciałam się czegoś dowiedzieć, doczytać to akurat danego tematu nie było xD i nie wiem czy sobie ich nie pokasowałam xD

Te wszystkie tematy można potem znaleźć w pomocy do gry. Nic nie ginie.

eyvee
04.10.2011, 13:24
czy mozna jakos ozywic zmarlego sima oprocz podania ambrozji? jakis kod albo inny sposob :(?

Laselight
04.10.2011, 14:23
czy mozna jakos ozywic zmarlego sima oprocz podania ambrozji? jakis kod albo inny sposob :(?

musisz czekać na okazje z ośrodka naukowego wtedy dzwoni telefon akceptujesz urne wkładasz do wyposażenia klikasz na ośrodek i jest opcja. ale wtedy jest duchem

Osioł
20.10.2011, 11:05
Cześć.

Chciałbym zadać pytanie, bo wiem że wielu z Was zna grę nawet od strony kodu i silnika. Otóż czy jest jakiś sposób na zmianę znaku zodiaku już gotowego sima? Pytam się, bo mam takowego ludka, którego stworzyłem za czasów kiedy tego bajeru nie było. A kiedy został on wprowadzony to niestety gra losowo przydzieliła znak. Jeżeli macie jakiś sposób, to czy jest on może możliwy do zrobienia jeszcze przed wprowadzeniem do gry sima?

Edit: ja walę, chyba w ogóle nie czytałem swojego postu przed wysłaniem : |.

I dziękuję za odpowiedz.

Ilona
20.10.2011, 11:14
wpisz kod testingcheatsenabled true i z wciśniętym shift kliknij na sima,pojawi się opcja edytuj w cas i tam zmienisz znak zodiaku

Lolitka
02.11.2011, 15:49
Mam pytanie, które już raz zadałam, ale dotyczyło tylko dwóch dodatków.
Waszym zdaniem, który dodatek warto kupić i się szybko nie znudzi, a którego jeśli nie trzeba to nie kupować? Na razie cały czas obstawiałam, że zakupie sobie PZ, ale czytając forum, dowiedziałam się, że jest dużo błędów, oraz że wampiry są mocno wkurzające, i że każdy jest praktycznie sławny i w końcu nie wiem czy je zakupie.

Narutoman
02.11.2011, 17:29
Jak już mówiłem:

TS3: Kariera:
- Nowe miasto, Twinbrook
- Dwie nowe umiejętności
- Kilkanaście nowych karier
- Specjalna postać: Simbot

TS3: Po Zmroku:
- Nowe miasto, Bridgeport
- Nowa umiejętność
- Nowa kariera
- Kluby nocne
- Apartamenty
- Gwiazdy
- Windy
- Specjalna postać: Wampir

Ja nie mam żadnych błędów z PZ. I wiele raz już mówiłem że nie wiem o co wszystkim chodzi z tymi wampirami :| W Bridgeport połowa miasta to nocne stwory ale to chyba oczywiste. W innych miastach jest ich bardzo mało. Za to gwiazdy są denerwujące, bardzo trudno znaleźć sima bez chociaż jednej gwiazdki.

Lolitka
02.11.2011, 17:38
Dziękuję Tobie jeszcze raz i przepraszam, że jestem taka niezdecydowana, ale jest tyle różnych opinii, a na razie chce kupić jeden góra dwa dodatki i chce by były przemyślane.

Narutoman
03.11.2011, 00:37
Więc kup po prostu Po Zmroku/Pokolenia i Zwierzaki, te dodatki najbardziej zmieniają grę i dają najwięcej opcji.

Noemi:3
08.11.2011, 13:42
Ja kupuję zawsze wszystkie dodatki i akcesoria, po prostu chce mieć to wszystko a po za tym zawsze albo dodatek albo akcesorie wprowadzą jakieś zmiany i jedne gorsze drugie lepsze <więcej jest tych lepszych...> No i ja polecam kuupowanie dodatków, tyle powiem :>

Dżiglipaff
08.11.2011, 19:09
nie wszyscy mają fundusze, aby kupic sobie wszystike wiesz? rodzice nie drukują sobie banknotów w bankomatach

Searle
09.11.2011, 06:48
W którym folderze znajdę pliki stworzonych przez siebie simów?

Musiałam przeinstalować grę i straciłam te zapisy. Próbuję je odzyskać programem, ale nie wiem, gdzie szukać.

Alinka26
10.11.2011, 09:51
Jak robicie zdjęcia zrobionych przez siebie domów/wnętrz? Nigdy tego nie robiłam. Screenem? jakąś opcją z simsach?

Searle
10.11.2011, 10:43
Jak robicie zdjęcia zrobionych przez siebie domów/wnętrz? Nigdy tego nie robiłam. Screenem? jakąś opcją z simsach?

Poszukaj tu: http://www.forum.thesims.pl/forumdisplay.php?f=289

Paka
11.11.2011, 16:36
gdzie moge znaleść oczyszczoną mape SV w CAW?
bo chciałbym edytować miasteczko, ale nie moge znaleść mapy :E

Björk
11.11.2011, 18:19
Otwórz Świat > Sunset Valley lite, ale jest też sposób na edytowanie tego standardowego miasteczka.
TUTAJ (http://hotgeek.net/poradniki-do-gry-the-sims-3-the-sims-3-tutorials-29/edycja-i-modyfikacja-swiatow-2332/)

Searle
12.11.2011, 09:32
W którym folderze znajdę pliki stworzonych przez siebie simów?

Musiałam przeinstalować grę i straciłam te zapisy. Próbuję je odzyskać programem, ale nie wiem, gdzie szukać.

Chciałabym ponowić pytanie.

Alinka26
12.11.2011, 17:04
Jak robicie zdjęcia zrobionych przez siebie domów/wnętrz? Nigdy tego nie robiłam. Screenem? jakąś opcją z simsach?


Ponawiam również swoje pytanie - nie znalazłam w sugerowanym linku odpowiedzi na nie.

Björk
12.11.2011, 17:30
Zdjęcia można zrobić klikając klawic "C"

ginsei
12.11.2011, 18:03
A dzięki 'v' filmy się nagrywa.

jaja
12.11.2011, 19:55
Próbował ktoś z Was mieszać w zapisach gry?
mam rodzinkę, którą przeniosłam z Bridgeport do Ap: i teraz chcę wrzucić do zapisu z AP pliki z save z Bridgeport z wakacji z chin. nie mam najmniejszej ochoty przechodzić tych misji po raz n-ty, no i moja rodzinka ma tam już fajną chałupę.
Pobawię się z tym w tyg, ale póki co pytam się Was :)

Julsowa
26.11.2011, 15:54
Nie wiedziałam, gdzie dać to pytanie - daję je tutaj.
Otóż nie wiem który dodatek wybrać - The Sims 3 Pokolenia, czy The Sims 3 Zwierzaki. W Pokoleniach bardzo podoba mi się wymyślony przyjaciel, domki na drzewie, a w Zwierzakach - no zwierzaki. :D Co mogę wybrać? Co jest lepsze?

zuzapets
26.11.2011, 17:37
Męczennica Losu oby dwa dodatki są super ale ci polecam zwierzaki:)

Masamune
26.11.2011, 18:07
Zwierzaki i pokolenia jednak zwierzaki najlepsze dla mnie :P

PS. niewiedziałem gdzie napisac to pytanie pisze tutaj ktoś wie czemu jak moja żona w ts3 jest w ciąży rodzi samych chłopców:| nie jadła ani jabłek ani arbuzów niewiem czemu tak jest może to pech jakiś??

Rosemarie
27.11.2011, 12:52
@Męczennica Losu Jeśli nie wyobrażasz sobie życia swoich simow bez zwierzakow... no to bierz je, oczywiscie. Ja mam obie, ale jesli mialabym wybierac to wzielabym pokolenia, wozki, wieczory panienskie/kawalerskie, krojenie tortu, kamera, wymyslony przyjaciel, domki na drzewie... i wiele wiecej, to urozmaica gre. ;)

@up pewnie pech :D, daj jej arbuzy, to zacznie rodzic dziewczynki. :)

Masamune
27.11.2011, 12:59
@up spróbuje tak zrobic mnie to wkurza ze ciągle ona mi rodzi chłopców zamiast dziewczyny chociaż jedna dziewczyna ale coś czuje ze ta rodzina będzie miała dużo pokoleń :P.
Mam jeszcze jedno ale takie jakieś dziwne pytanie i nie do gry,czemu wszysczy mówią ze ts 1 2 i 3 to gra dla dziewczyn?? ja jestem chłopak i jakoś gram chociaż 95% dziewczyn w to gra a te 5% to chłopaki :P

Julsowa
27.11.2011, 14:20
Mam kolejne pytanie. W TS 2 można było chyba coś tam robić, by dziecko pęcherz miało na max, a w 3 trzeba czekać, by zrobiło siusiu w pieluszkę, wtedy sim ma nastrójnik "Zniesmaczona". Czy da się coś zrobić z tym?

Masamune
27.11.2011, 15:01
@up Tak da sie zrobic ale musisz uzyc kodu testincheatsenabled true potem wejdz w potrzeby przytrzymaj shift i ciagnij w lewo albo prawo w pecherz u dziecka powinno zadziałac

Julsowa
27.11.2011, 15:20
Ale ja lubię grać bez kodów. To jedyny? T.T

Masamune
27.11.2011, 15:26
Zniesmaczona o jezu tylko tyle?? ja mam ciągle zniesmaczony/a wiesz ile ja mam dzieci w ts3?? albo ten kod albo musisz wytrzymac ja umiem wytrzymac takie coś

Avangardka
04.12.2011, 18:53
hej :) mam pytanko jedno :) stworzyłam sobie dwie rodziny. mieszkają koło siebie i chce ich poznać tylko nie wiem jak to zrobić ;/ kiedy jestem u którejś z nich i klikam na dom sąsiada (w którym mieszka ta druga rodzina) pisze "nikt tam nie mieszka". jakiś inny sposób?

Kamis
04.12.2011, 19:37
A zrobiłaś nową grę, czy zmieniałaś aktywną rodzinę, wprowadzając tę drugą rodzinę?

Remus Lupin
07.12.2011, 14:57
Hej.

Mam pytanie.

Czy ktoś wie jakie są wszystkie wymagania potrzebne do kariery edukacyjnej oprócz nastroju?

ultraviolence
08.12.2011, 09:42
Hej.

Mam pytanie.

Czy ktoś wie jakie są wszystkie wymagania potrzebne do kariery edukacyjnej oprócz nastroju?

Na pewno inwestuj w rozwój charyzmy. Nie jestem pewna co z logiką, ale te 3-4 pkt. nie zaszkodzą.

neville
10.12.2011, 20:13
wie ktoś jak się zmieniało kolor becika niemowlakowi?

e; nieaktualne ;)

Björk
11.12.2011, 05:20
Na pewno inwestuj w rozwój charyzmy. Nie jestem pewna co z logiką, ale te 3-4 pkt. nie zaszkodzą.

10 pkt logiki nie zaszkodzi :)

A dokładniej: nastrój, logika 10, charyzma 10 i wykłady.

eyvee
11.12.2011, 09:05
am pytanie odnosnie tych modow na pozy, jak je znalezc/wlaczyc w grze? mam je zainstalowane, gra je widzi, ale co zrobic by ich uzyc na simach?;/

Remus Lupin
11.12.2011, 10:40
10 pkt logiki nie zaszkodzi :)

A dokładniej: nastrój, logika 10, charyzma 10 i wykłady.

Dzięki.

Nie robiłem jeszcze ale nie ma tego w poradnikach a czy ktoś wie jaką nagrodę dostaję się za 10 poziom w tej karierze?

Vanitas
11.12.2011, 10:48
am pytanie odnosnie tych modow na pozy, jak je znalezc/wlaczyc w grze? mam je zainstalowane, gra je widzi, ale co zrobic by ich uzyc na simach?;/

Musisz pobrać Pose Player'a stąd (http://modthesims.info/download.php?t=438706). Później znajdziesz go w dekoracjach>różne, kupujesz, klikasz na niego simem i wybierasz odpowiednie opcje.

eyvee
11.12.2011, 11:02
dzieki wielkie gingers :)

Searle
16.12.2011, 12:19
W którym folderze znajdę pliki stworzonych przez siebie simów?

Musiałam przeinstalować grę i straciłam te zapisy. Próbuję je odzyskać programem, ale nie wiem, gdzie szukać.

Ponawiam. Pomoże ktoś?

ultraviolence
16.12.2011, 12:46
Ponawiam. Pomoże ktoś?

Moje Dokumenty\Electronic Arts\the Sims 3\SavedSims

Jest tylko jeden warunek: jeśli tworzycie nowego sima, musicie go zapisać, zanim wyjdziecie z CAS'u. Wtedy pojawi się on w tym folderze, który podałam wyżej.

Remus Lupin
16.12.2011, 15:11
Jak zaprojektować strój małego dziecka bez użycia kodów oraz wygląd?

Da się jakoś?

ultraviolence
16.12.2011, 19:10
Jak zaprojektować strój małego dziecka bez użycia kodów oraz wygląd?

Da się jakoś?

Jeśli chodzi o planowanie garderoby: klikasz małym dzieckiem na szafę/komodę i wybierasz opcję "zaplanuj strój" - zupełnie tak, jak w przypadku każdego innego sima. Fryzurę zmieniasz podobnie, ale tym razem klikasz na lustro. Co do zmiany rysów twarzy - tego bez kodów/modów zrobić się nie da.

Arisane
20.12.2011, 14:08
Jak zaprojektować strój małego dziecka bez użycia kodów oraz wygląd?

Da się jakoś?

W trybie tworzenia familek? Klikasz na tą paletę z farbami i zmieniasz kolory ubrań, banał :D

eyvee
21.12.2011, 08:56
Szukam sposobu ozywienia zmarlych simow najlepiej jakims szybkim sposobem albo kodem <nie za pomoca nagrobkow i zaniesienia ich do laboratorium, nie za pomoca ambrozji> bylabym wdzieczna :/

ginsei
21.12.2011, 19:03
Nie mów, że Kaori z mężem umarli... O.O

Remus, a chodzi ci tylko o małe dziecko, czy o noworodka też? Bo temu drugiemu chyba tak łatwo becika nie da się zmienić, a małe dziecko - jak w każdym innym, powyższym wieku. Ale oczywiście też musi 'dodreptać' do komody, czy do lustra ;)

anie_1981
21.12.2011, 20:22
eyvee, potrzebujesz moda NRaas DebugEnabler. Gdy już go masz...

1. Klikasz na nagrobek: NRaas\DebugEnabler\Object options\Create Playable Ghost
2. Klikasz na Sima lub grywalnego ducha: NRaas\DebugEnabler\Sim Options\Make Food\Single Serving\Ambrosia....
3. Niech duch zje ambrozję. Gotowe! :D

Ważne jest, by nie wybierać na nagrobku opcji "Resurect", bo ożywiony Sim nie będzie członkiem rodziny. Nie wiem czy gra go skasuje, czy znajdzie mu dom, ale lepiej jest się upewnić i zrobić to tak jak napisałam.

Remus Lupin
22.12.2011, 14:04
Remus, a chodzi ci tylko o małe dziecko, czy o noworodka też? Bo temu drugiemu chyba tak łatwo becika nie da się zmienić, a małe dziecko - jak w każdym innym, powyższym wieku. Ale oczywiście też musi 'dodreptać' do komody, czy do lustra ;)

Dzięki ale gdy małemu dziecku kliknołem na komodę nie było żadnej opcji myślałem,że trzeba kliknąć dorosłym,żeby zaplanował strój komuś.

Teraz już są wieku szkolnym ale i tak dzięki za rady.

xMalwina
28.12.2011, 22:51
A ja mam pytanie odnośnie postępu historii w grze. Jak wiadomo, sąsiedzi w pewnym wieku umierają. Ale tylko ze starości. Nie zauważyłam, żeby kopnął w kalendarz jakiś dorosły/młody dorosły z powodu np. utonięcia czy pożaru... Przydarzyło Wam się kiedyś coś takiego? Czy sąsiedzi mogą zginąć 'tragicznie'?

anie_1981
28.12.2011, 22:57
Czasami, ale naprawdę sporadycznie... Pojawia się wtedy wpis w gazecie (lub po prostu pojawia się okienko informacyjne), że np. babka się utopiła, ale powinna wiedzieć, że powinna się trzymać z dala od wody. Albo jeszcze lepsze. "Sim zmarł z głodu, a wystarczyło zadzwonić, i poprosić o kanapkę..." :P

xMalwina
28.12.2011, 23:07
"Sim zmarł z głodu, a wystarczyło zadzwonić, i poprosić o kanapkę..." :P

Haha poważnie?! :D Dzisiaj też się uśmiałam. Moja simka umówiła się na randkę z simem, którym grałam wcześniej. Przyjechał na koniu... I przybrał taką dumną pozę. No po prostu usłyszałam w głowie "Spójrz na swojego mężczyznę. Teraz spójrz na mnie. Siedzę na koniu!" xD

Paka
02.01.2012, 16:56
kiedy miałem tylko podstawke i PZ to mogłem ustawić długość poszczególnych etapów życia simów, a po zainstalowaniu kariery nie moge. Czemu? :C

Searle
02.01.2012, 21:45
A to długość poszczególnych etapów życia nie doszła w Pokoleniach?

anie_1981
02.01.2012, 23:06
Doszła. Możliwe, że trzeba po prostu najpierw zacząć grać, i podczas gry wejść w opcje. Niektóre nie dają się zmienić w głównym Menu gry. No a jeżeli w ogóle znikła ta plansza w której się wybierało wiek, to raczej trzeba reinstalować grę... nie ma przebacz.

Paka
03.01.2012, 22:58
ehh...ok dzięki
a co do budowy własnych bloków
czemu nie ma on u mnie funkcji bloku?
nie mam żadnych sąsiadów, moge blokować i odblokowywać drzwi sąsiadów
mam te skrzynki, zsypy i wszystko co potrzebne
używałem kodów według poradnika ale to nic nie dało
o co może chodzić? :S

tallje
04.01.2012, 19:31
co do etapów życia, to ja mam tylko Kariere i tez moge dostosowywac :|

Björk
04.01.2012, 19:50
Bo długość etapów życia, owłosienie simów i kilka innych spraw dochodzi w aktualizacji gry, a nie w dodatkach :)

ehh...ok dzięki
a co do budowy własnych bloków
czemu nie ma on u mnie funkcji bloku?
nie mam żadnych sąsiadów, moge blokować i odblokowywać drzwi sąsiadów
mam te skrzynki, zsypy i wszystko co potrzebne
używałem kodów według poradnika ale to nic nie dało
o co może chodzić? :S

Wydaje mi się, że może masz meblowane inne mieszkania, a w 3 to nie przechodzi (przynajmniej u mnie). Muszą być totalnie puste przestrzenie.

Paka
04.01.2012, 22:06
ahaaaaa :d
no bo właśnie mam umeblowane
ale w poradniku jakimś tam pisało, żebyśmy dali to co potrzebne simom, czyli lodówka, kuchenka, kibel, prysznic, zlew, łóżko żeby tam nie poumierały z niedostatku
czyli meble mówicie?
jutro to przetestuje i sie okaże
dzięki :)

Björk
04.01.2012, 22:25
No VLad - tak było w 2...
3 jest inna. Szkoda tak naprawdę.

Paka
05.01.2012, 12:25
to nic nie dało :(
dalej moge blokować i odblokowywać drzwi sąsiadów, żadni sie nie wprowadzają...

Sharise
06.01.2012, 22:17
A ja mam takie pytanie: czy w The Sims 3 można w jakiś sposób zabić małe dziecko?

anie_1981
13.01.2012, 23:08
Pożary nie zabijają dzieci w Simsach, tak było od początku istnienia Simsów. Chyba nawet w ogóle nie da się zabić dzieci. Jeśli jakiś dzieciak Ci się nie podoba, ale nie chcesz go zaniedbywać (bo opieka zabiera wtedy wszystkie dzieci), możesz w edycji miasta "podrzucić dziecko" innej rodzinie. Klikasz na rodzinę z dzieckiem, wybierasz "połącz z", wybierasz zamieszkany dom i w okienku przerzucasz dziecko innym ludziom.

Sharise
13.01.2012, 23:49
Nie, nie o takie pozbywanie się dzieciaka mi chodziło. Chciałam go po prostu zabić, w jakikolwiek sposób, ale skoro się nie da, to ok. Najwyżej trochę podrośnie i wtedy..:P

Dżiglipaff
14.01.2012, 10:10
Pożary nie zabijają dzieci w Simsach, tak było od początku istnienia Simsów. Chyba nawet w ogóle nie da się zabić dzieci. Jeśli jakiś dzieciak Ci się nie podoba, ale nie chcesz go zaniedbywać (bo opieka zabiera wtedy wszystkie dzieci), możesz w edycji miasta "podrzucić dziecko" innej rodzinie. Klikasz na rodzinę z dzieckiem, wybierasz "połącz z", wybierasz zamieszkany dom i w okienku przerzucasz dziecko innym ludziom.

akurat w jedyncie się dało
miałam całe cmentarze :D

ginsei
14.01.2012, 19:15
Nie da się? A przecież po cmentarzu chodzą dzieci w wieku szkolnym O.O
A jak dziecko jest zmęczone, to też nie utonie w basenie?

Fakt, w jedynce mogło dziecko umrzeć.

tallje
14.01.2012, 22:01
dziecko tak, ale nie małe. tylko w wieku szkolnym.

anie_1981
14.01.2012, 22:36
Dokładnie. Pamiętam jak w wywiadach z twórcami trójki była mowa o małych dzieciach. Babka mówiła, że nie mogą umrzeć w pożarze, bo to takie smutne. Co do jedynki, to nie było w niej małych dzieci, ale nie wiem jakby to było z "kołyską".

neville
22.01.2012, 21:59
takie niesmaczne pytanie:

co zrobić aby sim wymiotował? >D

Spectrum
22.01.2012, 23:01
Simka może zajśc w ciążę :P Może się też zatruc po zjedzeniu zepsutego jedzenia. Jeśli sim jest wegetarianinem, po zjedzeniu mięsnej potrawy pojawiają się wymioty. To chyba tyle ;)

neville
23.01.2012, 10:24
simka w ciąży odpada, bo chodzi mi o takie wymiotowanie z miejsca na podłogę, a nie do kibla :D i tu pomogą właśnie, zepsute pokarmy xD

dzięki Einarr :D

Melasa
26.01.2012, 20:48
Moje simki w ciąży wielokrotnie wymiotowały na podłogę, nie do kibelka. Wystarczy, że nie będzie miała "warunków" do kulturalnego zwymiotowania i zrobi to gdziekolwiek.

tallje
27.01.2012, 12:20
mhm, a jak simy sa w parczku to tak fajnie do krzakow sie nachylaja! <ok>

a co do tematu, tooooooo gdzie w twinbrook znajde najwiecej kamieni szlaczetnych? wlasciwie to nie musi byc tylko w twinbrook, ale bylo by spoczko : D

Łezka
27.01.2012, 20:18
Co do pytania omegi... Ja grając w Twinbrook najwięcej kamieni szlachetnych znajdywałem w okolicach Amfiteatru, przy centrum są takie dwa "pasy" domów to za nimi, przy cmentarzu, okolice bazy wojskowej w rowach/dołach. To chyba wszystko.

Ja natomiast mam takie pytanie natury problematycznej, a mianowicie... Wczoraj mój Sim majsterkował przy pralce, ponieważ miał zbyt małe umiejętności, by ją ulepszyć, więc majsterkował żeby poprawić umiejętności... Nie w tym rzecz, lecz Sim wywołał pożar czego nie byłem świadom, bo zajmowałem się inną Simką. Nie mieli prysznica w domu i Sim się zapalił, dlatego szybko kazałem Simce wracać do domu, żeby go ugasiła. Tak tez się stało, ale niefortunnie sama się zapaliła podczas gaszenia i ten ugaszony Sim nie miał opcji po kliknięciu na Simkę "Ugaś". Był osmalony, ale czy to może mieć wpływ na zdolność gaszenia? I tym sposobem Simka się spaliła, bo mieszkają na uboczu i minęła ponad godzina zanim straż przyjechała. Proszę o odpowiedź, gdyż ciekawi mnie jak to jest. Pozdrawiam D_S

ginsei
27.01.2012, 20:20
Co do osmalenia i gaszenia, to nie wiem, ale na przyszłość leć do najbliższego basenu ;)

Adamsims
01.02.2012, 19:13
Czy jest jakaś możliwośc ustawienia podróżowania zawsze własnym autem? Czasami simowie bez potrzeby biegną zamiast jechac. Pozatym mój sim jeździ służbowym a nie swoim? Jakieś rady? I pomysł na dziewczynki albo mod by byli po równo.

Björk
01.02.2012, 19:20
Najlepiej trzymać auto w wyposażeniu simu, a wcześniej kliknąć na nie wybranym simem i wybrać opcję - ustaw właściciela...

No i wychodzić simem do pracy ciut wcześniej - kliknąć na auto pomiędzy dwie a jedną godziną rozpoczęcia pracy i wybrać "jedź do pracy".

Searle
02.02.2012, 11:05
Najlepiej trzymać auto w wyposażeniu simu, a wcześniej kliknąć na nie wybranym simem i wybrać opcję - ustaw właściciela...

Ta opcja nie działa. Nie można ustawić konkretnego właściciela tak jak w dwójce, a szkoda.

ultraviolence
02.02.2012, 12:22
Ta opcja nie działa. Nie można ustawić konkretnego właściciela tak jak w dwójce, a szkoda.

Jak to nie? U mnie działa bez problemu...

Vanitas
02.02.2012, 12:52
Należy kliknąć na samochód simem do którego ma należeć - opcja wygląda inaczej niż w ts2.

Norellia
08.02.2012, 16:28
Takie pytanie mam. Moja simka cudownie gra na gitarze i jedna melodia strasznie mi się spodobała. Czy w jakimś folderze będę mogła znaleźć pliki z melodiami?

BaXx
08.02.2012, 22:14
Mam takie zapytanie .
Czy bawił się ktoś tu obecny ,we wrzucanie własnej muzyki do gry ?
Jeśli tak , to jak to zrobić ? :D

Kwoon
08.02.2012, 23:28
@up: w zasadzie prosta sprawa. Wchodzisz w folder Custom Music (Moje dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3\Custom Music) i tam wrzucasz pliki. Ja mam akurat w formacie *.mp3 i nie mam pewności, czy inne też obsługuje. Później, jeśli będziesz chciał odsłuchać utworów z tego folderu, na dowolnym odtwarzaczu w grze wystarczy zaznaczyć opcję "muzyka własna".
Mam nadzieję, że pomogłam :3

BaXx
09.02.2012, 13:51
Dzięki :D
Wszystko działa :)

sebi27
12.02.2012, 18:45
Czy da się urządzić przyjęcie pogrzebowe i rzeby na nim ktoś zmarł i wszyscy byli zadowoleni.Jeśli tak to jak ?

Dżiglipaff
12.02.2012, 19:28
lol, co Ty chcesz zrobić? czarna msze? :D

sebi27
12.02.2012, 20:25
Nie tylko chce urządzić pogrzeb na którym staruszek umrze tylko że nie wiem jak

Adamsims
15.02.2012, 17:13
Musisz go zabić. A pogrzeb polega na tym że osoba już nie żyje! :rolleyes:
Moje pytanie jest takie: Prowadze biznes(Mam też Po Zmroku, ale biznes chyba w karierze doszedł) i żeby podnieść go na wyzszy poziom musze mieć "następujące rzeczy: Fotel(3)" Miałem trzy fotele i nic! Miałem trzy fotele ze znaczkiem komfortu z 3 plusami i nic. Pomyslałem ze moze to oznacza jeszcze 3 fotele i ic. Nie mam juz pomysłu. Oczywiscie te fotele są na parceli biznesu a ne domu.:P

jaja
15.02.2012, 19:37
chodzi o 3 leżaki

mam pytanko o ambrozję: sim nie ma opcji żeby to to przygotować: lvl 10 gotowania, ogrodnictwa, wędkarstwa (ponoć trzeba:|), nauczył się przepisu, i ... . próbowałam o różnych godzinach klikając na lodowę - jak w przypadku ryby śmierci - nic.

Chyba mam błąd jakiś, bo mimo że mam zwierzaki, nie mam na lodówce także opcji robienia jedzenia dla zwierzoli...

neville
15.02.2012, 20:09
a masz wszystkie składniki w lodówce?
chodzi mi o składniki potrzebne do przyrządzenia ambrozji (ryba śmierci, owoc życia)

Filleable
15.02.2012, 20:46
Nie mam Zwierzy, ale czytałam tu, na forum, że jest tak, że jeśli masz jakąś rodzinę stworzoną przez Zwierzakami to nie masz opcji robienia tej karmy, tylko w rodzinach, które stworzysz już po instalacji Zwierzaków, a jeśli to nowa to nie wiem.

Chloé
15.02.2012, 21:51
@up ambrozja nie jest karmą tylko potrawą na odmłodzenie Sima i ożywienie ducha, jest w grze od podstawy.

To prawda, że Simka musi mieć składniki do zrobienia ambrozji, niekoniecznie w lodówce, może mieć je w wyposażeniu. Tak samo z tortem "anielskim" - nie zrobisz go jeśli nie masz zerwanego płonącego owocu bo tych składników nie można nigdzie kupić w sklepie, dlatego opcja z klikaniem na lodówkę i płaceniem na poczekaniu za brakujące produkty nie zadziała.

anie_1981
15.02.2012, 22:51
Ale i tak chyba powinna być ambrozja na liście potraw po kliknięciu na lodówkę, będzie "na szaro", czyli nie można jej wybrać. Poza tym, ambrozji nie da się przyrządzić jako "danie grupowe", tylko jako "pojedyncza potrawa".

Filleable
16.02.2012, 12:54
@2up: Boże, przecież ja nie mówię o ambrozji... Aż taka głupia chyba nie jestem...

Chyba mam błąd jakiś, bo mimo że mam zwierzaki, nie mam na lodówce także opcji robienia jedzenia dla zwierzoli...

jaja
16.02.2012, 19:35
Nie mam Zwierzy, ale czytałam tu, na forum, że jest tak, że jeśli masz jakąś rodzinę stworzoną przez Zwierzakami to nie masz opcji robienia tej karmy, tylko w rodzinach, które stworzysz już po instalacji Zwierzaków, a jeśli to nowa to nie wiem.

taa..to by wiele wyjaśniało:rolleyes: no to trudno, pieski nie dostaną domowego jedzenia..chyba że jakim cudem ts zostań gwiazdą to naprawi:rolleyes:

dzięki anie, nigdy nie robię pojedyńczych dań więc pewnie o to chodzi, super!

tallje
16.02.2012, 19:40
zaraz, przypomnialo mi sie ze nie mam 'zwierzakow', a do kupienia w spozywczym mam karmy dla zwierzat ( przepisy) to normalne? :|

jaja
16.02.2012, 20:27
zaraz, przypomnialo mi sie ze nie mam 'zwierzakow', a do kupienia w spozywczym mam karmy dla zwierzat ( przepisy) to normalne? :|

nie dobijaj:P

pewnie aktualizowałaś grę? nowa łata mogłaby tak namieszać

Adamsims
17.02.2012, 16:32
Mój sim ma 96 dni i nie umiera! :P Długość życia to 90 dni, a ma 96! Czy w Po Zmroku dochodż jakieś rzeczy na przedłużanie życia, skoro nie umiera. Nie, nie jest wampirem. :D

ultraviolence
17.02.2012, 17:17
Mój sim ma 96 dni i nie umiera! :P Długość życia to 90 dni, a ma 96! Czy w Po Zmroku dochodż jakieś rzeczy na przedłużanie życia, skoro nie umiera. Nie, nie jest wampirem. :D

To normalne. Liczba dni życia sima, którą ustalasz, jest tak naprawdę wartością podaną w przybliżeniu. Za jakieś 10-20 dni Mroczny Kosiarz zbierze żniwa :)

Adamsims
17.02.2012, 19:34
Ja już mam pogrzeb zaplanowany i co zrobie z jego rzeczami! :D A skoro moze być ponad 90l to moze być także poniżej?

tallje
18.02.2012, 10:20
nie dobijaj:P

pewnie aktualizowałaś grę? nowa łata mogłaby tak namieszać

taak, noale jednak nie slyszalamm zeby ktos jeszcze mial taki blad : P

ultraviolence
18.02.2012, 10:40
Ja już mam pogrzeb zaplanowany i co zrobie z jego rzeczami! :D A skoro moze być ponad 90l to moze być także poniżej?

Poniżej raczej się nie zdarza... Jedyną opcją przedwczesnej śmierci może być wybuch pożaru, utonięcie, upadek meteorytu czy inna, niezależna od gracza katastrofa.

Filleable
18.02.2012, 20:13
Omega, skoro jeszcze nie słyszałaś, to właśnie usłyszysz :D
Co do przepisów, to nie wiem, bo po ostatniej aktualce jeszcze nie patrzyłam na przepisy w księgarni, ale moja simka ma pragnienie zrobienia właśnie karmy (nie, nie mam Zwierzaków).

tallje
18.02.2012, 21:07
a wiesz, ze z ciekawosci kupie te przepisy. zobaczymy, moze stanie sie cos cieawego! : D