PDA

Zobacz pełną wersję : Pytania i odpowiedzi


Strony : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17 18

Ariall
20.02.2012, 22:26
Ostatnio spaprał mi się save bodajże z 11 tygodnia w SV. Byli już potomkowie "oryginalnych" Simów, miasto wydawało się takie... cudowne. Po stracie zaczęłam od nowa, jednak chciałabym trochę przyśpieszyć. I tu pojawia się moje pytanie:

Czy można "przewinąć" grę do przodu za pomocą jakiegoś moda, czitu, whatever? Królestwo za pomoc.

ultraviolence
21.02.2012, 09:56
Ostatnio spaprał mi się save bodajże z 11 tygodnia w SV. Byli już potomkowie "oryginalnych" Simów, miasto wydawało się takie... cudowne. Po stracie zaczęłam od nowa, jednak chciałabym trochę przyśpieszyć. I tu pojawia się moje pytanie:

Czy można "przewinąć" grę do przodu za pomocą jakiegoś moda, czitu, whatever? Królestwo za pomoc.

Może Master Controller się nada? Niestety wszystko trzeba zrobić ręcznie, nie ma tak dobrze :) Migiem możesz zmienić grupy wiekowe wybranych simów, zapłodnić (oj, jak to brzydko brzmi :P) simkę, przyspieszyć poród i jak urodzi się dziecko, znów skorzystać z możliwości zmiany grupy wiekowej. Wyposażenia i domków raczej nie odzyskasz... Inny sposób na razie nie przychodzi mi do głowy.

anie_1981
21.02.2012, 14:02
Ja mam zapis z Sunset Valley, który jest dosyć młody, bo babka ma męża i jedno dziecko, a drugie jest "w drodze". No i gra zaczęła się makabrycznie ciąć. Już myślałam, że pozbędę się tego zapisu (chociaż bardzo niechętnie), ale wpadłam na pomysł by dać szansę modowi "NRaas Master Controller", zresetowałam nim wszystkie obiekty i ludzi w mieście, pomogło! Ariall, może też spróbuj? Jakby dało się uratować stary zapis, zaoszczędziłoby Ci to sporo czasu. Jak to zrobić? Proste, mod NRaas Master Controller, klikasz na Ratusz lub komputer i wybierasz NRaas\Master Controller\Miasto\Resetuj wszystko. To trochę potrwa, ale potem gra chodzi ciut lepiej i płynniej.

Ariall
21.02.2012, 15:57
Niestety to przypadek beznadziejny. Gdy włączam grę po sekundzie wywala błąd i wraca do pulpitu. Pogodziłam się z tym, dałam sobie siana. Zaczęłam od nowa razem z modem, który przyśpiesza historię - dzieci, rozwody, flirty etc. i jestem zadowolona. :D

tallje
23.02.2012, 17:15
dobra, jesli kogos to interesuje, to kupilam te przepisy na karme ale... znikły w wyposazeniu : P
czyli podsumowujac, blad. nie da sie nic z nimi zrobic, przynajmniej u mnie : D

Filleable
24.02.2012, 11:08
Właśnie ja czekałam, aż to napiszesz :D
Swoją drogą to głupie, że te aktualizacje dodają to różne opcje z innych dodatków, których i tak nie można użyć. Ja np. w edycji miasta przy wyborze typu parceli mam pralnię, a nie mam żadnych dodatków.

anie_1981
24.02.2012, 11:38
Ale z pralnią to jeszcze ujdzie, wystarczy że masz zestaw Store z pralkami i suszarkami i gotowe, możesz mieć w mieście pralnię... Co jest bez sensu, bo jak nie masz w domu kosza\pralki\sznurków, to Sim nie brudzi ubrań, więc nie ma czego wynosić do pralni... No chyba, że zamurujemy gdzieś w domu kosz na pranie... Sim nie może tam wkładać odzieży, ale można mu ją wkładać do wyposażenia... EA zawsze ma koszmarne pomysły...

tallje
28.02.2012, 18:36
mam już "karierę" i planuje kupić następny dodatek. No i tu jest problem: chce dopasować jakiś, który zgra się z "karierą", np do ZG pasuje PZ, a do "pokoleń" "zwierzaki" itp. ja osobiście jakoś nastawiłam się na kupno "zwierzaków", chociaż nie powiem, "Po zmroku" prędzej czy pozniej ( raczej pozniej : P) kupię. jakieś rady? <dylemat życia> : {


EDIT: wlasciwie to problem' juz rozwiazany, i jakby ktos jeszcze sie zastanawial, to mysle ze polaczenie kariera+zwierzaki jest najlepsze ( przykladzik? dzielny sim strazak i jego dzielny ukochany pies, owczarek, szalona simka stylistka i jej rozowy pudel...mi tam sie podoba : p )
[dlatego nie usunelam posta wlasciwie! XD]

Adamsims
29.02.2012, 23:36
#Up Kto co woli. Ja mam tak, ze moja simka po dniu Kariery, relaksuje sie w Po Zmrokowym barze. ;) A moje pytanie jest takie: Co daje gotowanie skoro mój sim i tak napełni głód płatkami, chodzi o zwykłe przepisy nie ambrozji itp.

Dżiglipaff
01.03.2012, 09:30
sim może dostać nastrojnik "po dobrym jedzeniu"

Adamsims
01.03.2012, 23:24
A ten nastrójnik "Po dobrym jedzeniu" jest jakiś świetny, zeby wkuwać tyle czasu?

Dżiglipaff
02.03.2012, 12:05
nie wiem, możliwe, że ambrozje i inne super-jedzenia dodają jeszcze jakieś bonusy, ja nigdy nie miałam gotowania na maxa

Masamune
03.03.2012, 15:54
Wy też tak macie że w jakiś dziwny sposób gdy dziewczyna jest w ciąży jakby tak "Wyczarowuje" Sobie rower i jedzie do szpitala??
Czyżby jakiś błąd gry bug??

Adamsims
04.03.2012, 00:05
Gram sobei normalnie, sim śpi, simka gra na gitarze aż tu nagle wyskoczyło +105000$. Bez żadnego powiadomienia itp. Jak to możliwe? Nic nie sprzedawałem, ani nic w komisie nie było! O co chodzi? Da sie jakoś odjąć te finanse? Jest noc, a w gre długo grałem i nie chce odzapiać. =(

anie_1981
04.03.2012, 12:01
Ktoś z nich jest sławny? Ja też tak miałam, jak moi ludzie byli sławni, dostawali też prezenty...

tallje
04.03.2012, 12:06
Wy też tak macie że w jakiś dziwny sposób gdy dziewczyna jest w ciąży jakby tak "Wyczarowuje" Sobie rower i jedzie do szpitala??
Czyżby jakiś błąd gry bug??

zazwyczaj tak jest, jesli nie ma swojego samochodu i to nie jest blad, ja tez tak mam, i mysle ze wiele osob tak ma.
tak samo masz, jak dzieciak wraca ze szkoly (chyba ze jedzie autobusem)

ultraviolence
04.03.2012, 12:13
Gram sobei normalnie, sim śpi, simka gra na gitarze aż tu nagle wyskoczyło +105000$. Bez żadnego powiadomienia itp. Jak to możliwe? Nic nie sprzedawałem, ani nic w komisie nie było! O co chodzi? Da sie jakoś odjąć te finanse? Jest noc, a w gre długo grałem i nie chce odzapiać. =(

Może gra tak dobrze, że dostała tyle napiwków? :D To w sumie najbardziej prawdopodobne, bo raz, że simka grała na gitarze, a dwa, że wszelkie napiwki nie wywołują żadnego komunikatu.

Ktoś z nich jest sławny? Ja też tak miałam, jak moi ludzie byli sławni, dostawali też prezenty...

Tylko że prezenty o których wspominasz, to raczej upominki typu: fortepian, telewizor, itd., a nie forsa, która wzięła się z kosmosu :)

@down:
Chyba, że tak, to zwracam honor :) Myślałam, że sławni simowie mogą otrzymywać tylko nagrody rzeczowe.

anie_1981
04.03.2012, 13:02
A ja właśnie miałam "forsę z kosmosu"... Dostawałam ją, gdy Simy siedziały w domu i nie robili niczego związanego z graniem, więc mowy nie ma o napiwkach. Nie było też absolutnie żadnego komunikatu...

Adamsims
04.03.2012, 14:14
Ona grała sobie w domu, grając solo. Napewno nie prezenty gdyż one przychodza z powiadomieniem. Jako ciekawostke, przyczyne dodam to ze kiedyś chciałem przeprowadzić się do willi i sprzedałem 3 firmy i zarobiłem na tym 105tys. czyli tyle i dostałem. Moze to być tego wina. W kazdym razie jak te pieniądze skasować? Jakiś kod, na zmieniejszenie jest? :D Famili funds czy jakoś tak by zadziałał?

anie_1981
04.03.2012, 15:18
Nie wiem, czy bez modów usuniesz kasę, ale możesz kupić coś drogiego, a potem wpisać TestingCheatsEnabled true i w trybie życia kliknąć na to drogie cacko z shift'em, wybierając "Usuń to". Nie dostaniesz wtedy za to kasy.

Adamsims
04.03.2012, 17:02
Nie mam opcji "usuń to", tylko "duplikuj". W kazdym razie kliknełem duplikuj i auto tylko sie klikneło jakbym chciał je przesunąć, usunełem i pieniądze znikły, czyli problem załatwiony. Dziękuje.
EDIT: Nie było happy endu, grałem dosyć długo i gra się nie zapisała. Poprosttu sie wyłączyła. =(

anie_1981
04.03.2012, 19:19
W trybie życia musiało być "usuń to"... Ze wszystkim tak da się zrobić, tylko nie może być schowane w plecaku, musi stać gdzieś w domu Sima :)

eyvee
05.03.2012, 10:15
nie umialam znalezc tematu wiec zadam tu pytanie:

otoz probuje sie zarejestrowac na strone the sims, wpisuje kod ktory ktory podala mi kolezanka z jej oryginalnych plyt i nazwe z origin <jestem tam zarejestrowana normalnie>.
Ile razy sprobuje jakikolwiek kod wpisac to ciagle przy wpisywaniu loginu origin i kodu ciagle pisze mi not available pod loginem z origin i tak ciagle ciagle jaki bym kod nie wpisala od kolezanki. To wina kodow czy origin jest zryty i nie widzi ze "istnieje" w origin jako eyvee? Zalezy mi na tym simporcie, ale kurcze nie wiem czemu to nie chce dzialac...

Dżiglipaff
05.03.2012, 17:12
może koleżanka już rejestrowała ten kod na siebie?

Adamsims
05.03.2012, 21:27
W trybie życia musiało być "usuń to"... Ze wszystkim tak da się zrobić, tylko nie może być schowane w plecaku, musi stać gdzieś w domu Sima :)

Okazało się że nie tym przyciskiem klikałem, nie zabij mnie! :D Dziękuje za wszystkei odpowiedzi. B)

eyvee
06.03.2012, 08:56
tzn ona jest zarejestrowana z kodu z podstawki, czyli tylko kod z podstawki moze byc uzyty przy rejestracji?

anie_1981
06.03.2012, 11:03
Logicznie rzecz ujmując, można zarejestrować też dodatek, lub akcesoria, ale przecież nie działają bez podstawki... Tak więc chcąc się zarejestrować na głównej stronie, trzeba mieć też podstawkę...

eyvee
06.03.2012, 18:50
no to dupa :( dzieki za info, jakos pogram sobie bez tego simportu.

Olik605
19.03.2012, 17:54
Pralka jest w jakimś dodatku czy w podstawowej grze?

zuzapets
20.03.2012, 10:59
Olik605 pralka pojawia się chyba w dodatku kariera;)

Chloé
20.03.2012, 11:44
Można też mieć pralkę bez dodatku Kariera kupując akcesoria Miejskie Życie.
http://a3.sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/247022_10150201637808152_48412518151_6965093_36871 01_n.jpg

Björk
20.03.2012, 12:38
Albo można kupić pralkę z wyposażeniem (suszarka, kosze) w Store.

Filleable
20.03.2012, 12:49
@up: I ona wtedy będzie w pełni funkcjonalna? W sensie, że będą animacje itp?

hellraiser
20.03.2012, 15:33
@up: I ona wtedy będzie w pełni funkcjonalna? W sensie, że będą animacje itp?

Tak, jak najbardziej :) Wszystko jest w pełni funkcjonalne.

tallje
28.03.2012, 15:47
czy przy instalacji dodatkow gra aktualizuje sie automatycznie? ( bo jakos nie widze sensu wgrywac latki 1.32 czy cos, jade caly czas na 1.29 :| )

Chloé
28.03.2012, 16:54
Tak, gra aktualizuje się tuż przed procesem instalacji. Wszystkie moje aktualizacje pochodzą z płyt z grą, nie korzystam z internetowych bo nieraz więcej z nimi kłopotu niż pożytku.

Filleable
28.03.2012, 17:07
To dobrze, że jedziesz na tym 1.29, bo przecież gra ma jakieś problemy osobowościowe jak się ją aktualizuje z 32 do 33.

tallje
30.03.2012, 12:41
to szkoda, chcialam jakos uniknac tego calego simportu i grac wlasnie na sprawdzonej 1.29 =(

edit: a wlasciwie...to nie wiem, jak z tym simportem, co takiego daje ta aktualizacja 1.32/1.31?

wlasnie zainstalowalam zwierzaki, no i cud: caly czas jade na 1.29. wiec...musze ja aktualizowac? ; o

anie_1981
30.03.2012, 18:33
Nie musisz aktualizować Zwierzaków, bo masz wersję wyższą, niż ta łatka na płycie ze Zwierzakami.

EDIT:

Ja mam pytanie, nigdzie nie mogę znaleźć kodu na wyłączenie związku lokatorów, czy coś w ten deseń. Ostatnio mi się coś zrobiło, że często po wpisaniu BuyDebug'a nie mogę budować ścian, fundamentów itd, dlatego potrzebuję tego kodu, ale nie mogę go znaleźć na liście kodów po wpisaniu help, a wpisuję z pamięci i niby nie ma takiego kodu. Teraz nie wiem, czy ja źle pamiętam kod, czy już go nie ma w grze.

Kenny McCormick
04.04.2012, 21:05
Dobra, ja się o jedną rzecz zapytam, co z wirtualnymi simami? :)

Filleable
05.04.2012, 11:35
Anie, powiedz ten kod, jak go z pamięci wpisujesz, to może się komuś coś skojarzy. :)

Kenny, chyba nie jestem w temacie, bo nie mam pojęcia, o czym prawisz, młodzieńcze. :D

I mam jeszcze pytanie co do tego postu: http://forum.thesims.pl/showpost.php?p=1514630&postcount=3788 . Ściągnęłam nie wiem skąd, ale chyba ze Store perkusję i gdy daję, żeby sim na niej grał po podchodzi do niej, po czym odskakuje, więc jakby nie ma animacji. Czy z pralką nie byłoby tak samo?

anie_1981
05.04.2012, 16:33
Co do mojego kodu, to brzmiał on mniej więcej tak

AllowBuildBuyInBuildings true

Ale nie działa mi.

Björk
06.04.2012, 01:38
Co do mojego kodu, to brzmiał on mniej więcej tak

AllowBuildBuyInBuildings true

Ale nie działa mi.

RestrictBuildBuyInBuildings true / false :)

anie_1981
06.04.2012, 11:54
Dzięki! W życiu bym na to nie wpadła! Pamiętałam, że najpierw trzeba wpisać BuyDebug, ale ten dłuugi kod jakoś nie mógł mi się przypomnieć...

sebi27
07.04.2012, 14:52
gdzie mogę znaleźć nasiona życiodajnej rośliny,płonącego krzaku,kwiat śmierci i inne takie simowe nasiona ?

tallje
07.04.2012, 14:59
to pytanie pojawiało sie to juz tyle razy, ze robi sie nudne.
WSZĘDIE.
w parku, pod drzewkiem, z tego co wiem to chyba mozna wylowic, pos samochodem, na pustej przestrzeni, w podejrzanie wygladajacych miejscach, wszedzie.
a jesli chcesz owoce tych roslin, to zajrzyj do paru rodzin w SV, np. Koffi ma plonacy owoc

ultraviolence
07.04.2012, 18:00
gdzie mogę znaleźć nasiona życiodajnej rośliny,płonącego krzaku,kwiat śmierci i inne takie simowe nasiona ?

Kwiat śmierci - jedna sztuka rośnie na cmentarzu. Po zebraniu kwiatu, roślina uschnie, więc dobrze przemyśl, który sim z Twojego otoczenia ma okazać się szczęśliwcem, noszącym w ekwipunku tak rzadkie "znalezisko" :)

Co do reszty, otrzymałeś odpowiedź od Omegi.

sebi27
21.04.2012, 17:00
dlaczego moja simka świeci na czerwono ? tzn. w okół niej czasami pojawia się czerwone światło

anie_1981
21.04.2012, 17:31
Może jest wampirką?

ultraviolence
21.04.2012, 17:32
dlaczego moja simka świeci na czerwono ? tzn. w okół niej czasami pojawia się czerwone światło

Zgaduję, że simka jest "zła"? Znaczy się, nie w sensie dosłownym - chodzi mi o cechę. Ponoć ta czerwona poświata pojawia się, kiedy w pobliżu złego sima pojawi się jego przeciwieństwo... Ale ile w tym prawdy, to ja nie wiem.

sebi27
21.04.2012, 17:37
nie jest wampirką ale jest zła :D dzięki

zuzapets
24.04.2012, 09:10
Mam pytanko?
Moja simka musi wypełnić okazje żeby zanieść ducha do laboratorium i go chyba ożywić i jak chcę przenieść nagrobek z duchem do wyposarzenia to nie mogę mogę tylko przenieść urny w których nie ma duchów co mogę w tej sytuacji zrobić? będę wdzięczna za pomoc:)

Dżiglipaff
24.04.2012, 20:43
moim zdaniem chodzi o złapanie ducha tą specjalną bronią, którą dostaje łapacz duchów. Jeśli sim ją ma (jeśli nie, może wprowadz innego sima, łapacza duchów do okolicy i daj swojemu ją w prezencie), wystarczy kliknąć na zjawie i złapać.

tallje
25.04.2012, 07:35
nie,chyba nie o to chodzi, bo mi taka okazja sie jeszcze pojawiala przed zainstalowaniem 'kariery',a to tam dochodzi lowca duchow.
co jednak nie zmienia faktu, ze mozna sprobowac, chociaz bylo by to nie teges : |

Lexa
26.04.2012, 19:23
Czy Sim może umrzeć ze strachu? Jeśli tak, jak można tego "dokonać"?

Dżiglipaff
26.04.2012, 23:40
skoro mógł w 2, to w 3 na pewno też

wtedy to działało gdy zobaczył ducha (dlatego starałam się nie trzymać urn w domach), a 3 pewnie musi mieć jakąś cechę lękliwą, nie pamiętam teraz dokładnie wszystkich, ale coś przeciwnego do "odważny"

i faszerować go wizytami duchów, cmentarz i te sprawy

anie_1981
28.04.2012, 10:49
Co do tej okazji, "Duch", chodzi o próbę ożywienia zmarłego Sima, czyli bierzesz nagrobek i zanosisz do laboratorium. Tam go próbują ożywić, ale nigdy im się to nie udaje i w efekcie masz grywalnego ducha w rodzinie. Żeby go całkowicie wskrzesić, potrzebujesz ambrozji, ale to już osobny temat...

A co do śmierci ze strachu to w trójce jej chyba nie ma.

zuzapets
28.04.2012, 12:08
ale anie mój problem polega właśnie na tym że nagrobka z duchem sima nie mogę włożyć do wyposarzenia tylko pusty nagrobek mogę włożyć

Filleable
28.04.2012, 20:00
Ale jak to pusty nagrobek? Przecież w każdym nagrobku jest jakiś zmarły sim.

zuzapets
28.04.2012, 20:19
chodzi o to że jak się najedzie na trumnę to jest napisane szczątki a jak się najedzie na inny nagrobek to jest napisane np.Jan Nowak to jest oczywiście przykład:D

Filleable
28.04.2012, 20:35
Wow, to w grze w ogóle są takie "puste nagrobki"? Ja pierwszy raz się z takim spotkałam, jak grzebałam w buydebugu.

zuzapets
29.04.2012, 06:55
No ja też bo wzięłam do wyposarzenia jakikolwiek nagrobek było napisane szczątki i klikam na to laboratorium i nie mogę go ożywić

tallje
04.05.2012, 10:29
Co do szczątek,to ja się z nimi pierwszy raz spotkałam w Twinbrook ( swoją drogą, strasznie mało simów tam leży)
A co do problemu, to nie dziwię się że nie możesz ożywić szczątek ( bo tak zrozumiałam)- w końcu to nie żaden sim, tylko jakieś "Szczątki". Umarł ci jakiś sim w rodzine? Bo z tego co pamiętam to tylko wtedy się pojawiała ta okazja, i wtedy, kiedy kliknie się na nagrobek to jest prawdopodobnie opcja "schowaj do wyposażenia".

zuzapets
04.05.2012, 12:59
nie żaden sim mi nie umarł w rodzinie

Anulaa89
04.05.2012, 13:23
Jeżeli na nagrobku nie ma imienia i nazwiska tylko pisze szczątki, jest to nagrobek z trybu buydebug - który można sobie ustawić w każdej chwili. Przydatne jeśli robimy cmentarz a nie chce się nam uśmiercać simów hehe :D. Takich szczątków nie można ożywić.

Dżiglipaff
04.05.2012, 13:27
czy mogę utopić sima w zwykłym basenie? takim nieogrodzinym płotkiem? Czy ZAWSZE sam z niego wyjdzie?

i czy tak jak w dwójce, małe dzieci i niemowlęta nie umierają, tylko ewentualnie zabiera je opieka społeczna?

Hallgerd
04.05.2012, 13:42
Mi się udało niechcący. Simka najpierw ćwiczyła na siłowni do zmęczenia a potem kazałam jej pływać. Co prawda cały czas usiłowała wyjść, a ja nie skojarzyłam o co jej chodzi, anulowałam wychodzenie i kazałam jej jeszcze bawić się we wstrzymywanie oddechu. To ją dobiło i przyszedł Mroczny.

zuzapets
07.05.2012, 19:12
Mam jedno pytanko?
Czy jak zainstaluję Pose pack to czy:
1)Nie będzie żadnych wadliwych plików
2)Czy gra będzie mi chodzić

Anulaa89
07.05.2012, 19:30
Nóg nie dostanie, ale będzie chodzić :D. Nie będzie wadliwych plików - chyba że pobierzesz coś niekompatybilnego z Tw wersją gry

zuzapets
07.05.2012, 20:01
ok dzięki :)

Chewbacca
09.05.2012, 11:23
Pobrałam nraas i denerwuje mnie, że gdy para się pobiera ma podwójne nazwisko np. Jan Nowak - Kowalski... gdzie to zmienić?

anie_1981
09.05.2012, 11:41
Teraz NRaas Story Progression jest przetłumaczony na język polski. No mówiąc najoględniej musisz poszperać. Na pewno musisz kliknąć na komputer lub Ratusz i wybrać NRaas\Story Progression\General Settings. A dalej, to w tej chwili nie pamiętam, poszperaj w opcjach romansu, małżeństwa, rodziny, coś w ten deseń.

Ja muszę u siebie pogrzebać w NRaasie, bo mam taki problem, że rodziny wprowadzają się jedna do drugiej. No jakaś masówka. Ćwirom musiałam w końcu wyłączyć opcje przeprowadzki, bo co ich zostawiałam samych, do gra im wrzucała współlokatorów. Co mnie obchodzi, że jakaś Simka ma nieślubne dziecko i nie ma z nim gdzie mieszkać... Trzeba się było hajtnąć i wprowadzić do ojca dziecka, a nie moim ludziom się na głowę zwalać :P Podobnie mam z długością życia... emeryci żyją mi za długo i rzadko kiedy ktoś umrze! Mam ustawioną długość życia na 90, a oni mi nieraz żyją i po 120... Czasem tam ktoś wcześniej umrze, ale ostatnio to chyba z 10 Simów uśmiercałam NRaas Master Controllerem, w wieku 90 - 115. Może to przez to Simy wprowadzają się jedne do drugich... Emeryci nie zwalniają miejsca młodym i zwyczajnie nie ma gdzie mieszkać... Zostały mi ze 3 -5 pustych domów, ale taki droższych. No i teraz nie wiem czy gra przeprowadziłaby kogoś z biednej rodziny do drogiego domu, czy nie.

Chewbacca
09.05.2012, 18:51
Tak, tak juz znalazlam i wszystko dziala ;).

Moj sim namalowal sobie obraz i chcialam powiesic go na scianie i mi wyparowal zrobilam to samo z drugim i identyczna sytuacja... Weszlam w tryb budowy i no coz sciama na ktorej umiescilam o braz kosztuje 1500 simleonow. Da rade go odzyskac?

Valerie
10.05.2012, 11:50
Miałam podobnie,też mi wyparował... Poszukaj go w trybie kupowania/budowania. Możliwe, że jest,ale go nie widzisz np. jest po drugiej stronie ściany,albo na innej ścianie.Ja tak miałam. Może okazać sie tak,że przypadkiem go sprzedałaś z innymi meblami.

Powodzenia życzę:)

Chewbacca
10.05.2012, 15:16
Już patrzyłam na ścianach, zresztą mówię - wchodzę w tryb budowy kasuje zwykłą ścianę i dodaje mi 60 simleonów, kasuje tą gdzie powinien być obraz i dodaje mi 1500. :/

Searle
11.05.2012, 11:52
Kochani, mam problem z szachami, a dokładniej z krzesłami, które są niezbędne do grania. Kiedyś jakoś udało mi się poszukać odpowiednie krzesła, tak by sim na nich usiadł i grał, ale teraz nie pamiętam które to były, a nie wszystkie się do tego nadają. Kombinowałam, ale opcja Graj w szachy i ta druga Graj w szachy z... jest niedostępna.
Które krzesła u Was "działają"? Mam wszystkie dodatki. A może to nie wina krzeseł?

ultraviolence
11.05.2012, 12:37
Kochani, mam problem z szachami, a dokładniej z krzesłami, które są niezbędne do grania. Kiedyś jakoś udało mi się poszukać odpowiednie krzesła, tak by sim na nich usiadł i grał, ale teraz nie pamiętam które to były, a nie wszystkie się do tego nadają. Kombinowałam, ale opcja Graj w szachy i ta druga Graj w szachy z... jest niedostępna.
Które krzesła u Was "działają"? Mam wszystkie dodatki. A może to nie wina krzeseł?

Stawiaj te, które ustawiłabyś przy stole z jadalni (takie z prostymi, cienkimi, drewnianymi nóżkami sprawdzają się najlepiej). Wszelkie "fotelopodobne" mogą nie działać.

Searle
11.05.2012, 21:07
No właśnie ich zawsze używałam i działały, a teraz jak na złość nie, ale przestawiłam stolik szachowy od ściany i, o dziwo, udało się.
Też tak macie, że nie może on stać zaraz przy ścianie?

Dżiglipaff
11.05.2012, 21:40
może był jakoś źle przekręcony, ja nigdy nie wiem gdzie stawiać krzesełka i patrze gdzie stoi zegarek

Filleable
11.05.2012, 22:08
^ Haha, teraz też tak robię, ale kiedyś (za czasów 1 i początków 2) w ogóle nie miałam pojęcia, gdzie je stawiać, więc ustawiałam z czterech stron i patrzyłam, gdzie simowie siadają. ^^

Anulaa89
11.05.2012, 22:35
Haha właśnie ja też miałam taki problem dawno temu :D. A moją winą było to że zamiast krzesła dawałam fotel. A to, że stoi przy ścianie nie ma znaczenia - chyba że źle go przekręcisz. @Dżiglipaff - haha to tak jak ja też paczam na ten zegarek :D

Searle
12.05.2012, 10:02
Krzesła na pewno dawałam od dobrej strony, tzn. nie przy zegarku. Patrzyłam na ściany, czy może na nich coś nie wisi, co by blokowało stolik, ale nic takiego tam nie było. Dziwne.

Valerie
13.05.2012, 15:30
Już patrzyłam na ścianach, zresztą mówię - wchodzę w tryb budowy kasuje zwykłą ścianę i dodaje mi 60 simleonów, kasuje tą gdzie powinien być obraz i dodaje mi 1500. :/
Hmmm.... Mam podobny problem. Zamiast obrazów, są same ramki.

zuzapets
13.05.2012, 20:24
Mam pytanie dotyczące zwierzaków i pytanko jest takie:
Chcę sobie kupić the sims 3 zwierzaki na xbox 360 i która edycja ma te 3 unikatowe zwierzaki? limitowana czy zwykła? proszę o szybką odpowiedź :).Pytam się tu bo w temacie the sims 3 zwierzaki pytania i odpowiedzi nikt mi nie odpowiedział i zadaję je ponownie tu :D

Searle
15.05.2012, 20:24
Nie za często bawię się w edycję miasta, a jeśli nawet, to zawęża się to do przesuwania parcel i drzew. Natomiast nie wiem, jak usunąć latarnie przy drogach. Przeszkadzają mi one w ustawieniu parcel.

anie_1981
15.05.2012, 20:43
Nie da się ich usunąć niestety, mam ten sam problem. W ogóle trudno jest zmusić grę do postawienia parceli na pustym polu po starej parceli... Trochę to zagmatwane, ale wyjaśnię... Przypuśćmy, że mam dużą działkę i zamiast niej chcę w to miejsce wstawić dwie mniejsze... No horror normalnie. Raz się uda, raz nie. Trzeba się nieźle nakombinować, ustawiać na tym miejscu różne ozdoby, typu kamienie, drzewa... Pomaga też bardzo wtedy ustawianie w tym miejscu wielu najmniejszych działek, wtedy czasem udaje się odblokować ten teren. Ale latarni niestety nie da się usunąć. Można jeszcze jeden trick spróbować, ale wątpię, by zadziałał. Wpisuje się kod TestingCheatsEnabled true i kliknąć na latarnię z SHIFT'em, może będzie "Usuń to", ale wątpię.

malaMi
17.05.2012, 14:57
Długo szukałam i nie znalazłam nic na ten temat, więc moje pytanie chyba się jeszcze nie pojawiło:

Czy jest możliwość zmiany języka na polski po zainstalowaniu angielskiej wersji dodatku do The Sims 3?

Tutaj: http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=35949
znalazłam opis jak to zrobić w przypadku Sims 2,
i zastanawiam się czy to też zadziała w przypadku trójki.

Może ktoś z Was próbował?

Kamil
17.05.2012, 15:09
Nie mogę zainstalowac 3bootera, ponieważ pokazuje się to:
file:///C:/Documents%20and%20Settings/Kamil/Moje%20dokumenty/Moje%20obrazy/error.bmp
Co z tym począc?
EDIT: Problem rozwiązany. Na forum jest temat w którym jest napisane, iż trzeba grę uruchamiac ikonką 3bootera a jak ja klikam na tą ikone to nic się nie dzieje. :|

Anulaa89
17.05.2012, 17:05
@Kamil Nie pisz w tym dziale tylko w wątku z 3booterem. I tam właśnie pisze jak uruchamiać grę.

A rozpakowałeś i wkleiłeś do podanej lokalizacji WSZYSTKIE pliki? I jaką masz wersję gry? Tego się nie instaluje tylko wrzuca do folderu z grą. Bierzesz klikasz prawym przyciskiem 3booter i Wyślij do-> Pulpit (utwórz skrót) i potem normalnie uruchamiasz, może spróbuj jako Administrator jezeli tak się nie chce uruchomić.

Swoją drogą zajerzysty link do obrazka: file:///C:/Documents%20and%20Settings/Kamil/Moje%20dokumenty/Moje%20obrazy/error.bmp

hahha sorry ale ja nic nie widzę. Zdjęcia musisz udostępnić w internecie na przykład na http://imgur.com

Kamil
17.05.2012, 18:47
Z tego co wiem to tam był tylko jeden plik. Wersja gry: 6.5.1.015037 No właśnie zrobiłem wszystko tak jak mówisz... Czy mówiąc "normalnie uruchamiasz" masz na myśli normalne włączenie gry? Bo w temacie o 3booterze było napisane że jego ikonką trzeba uruchamiac i to jest właśnie problem bo jak na nią klikam to nic się nie dzieje.
PS: Cały czas jestem na koncie administratora.

Anulaa89
17.05.2012, 19:47
Jak jeden plik O.o Paczka zawiera 2 programy spakowana jest rarem i one też są spakowane. Wypakowujesz i kopiujesz WSZYSTKIE pliki. Nie chodziło mi o wersję Całej gry lecz podstawy. Nie mam na myśli uruchamiania "normalnego" tylko chodziło mi o to, że normalnie uruchamiasz 3booterem może niejasno napisałam. Ja nie wiem co Ty wyprawiasz tam, że nie działa. Jaką masz nazwę pliku uruchamiającego grę? (W program files) TS3.exe czy TS3W.exe? Coś źle robisz skoro nic się nie dzieje ://. Napewno w dobre miejsce wrzucasz? I robisz skrót do programu na pulpicie? A nie wrzucasz po prostu tego programu na pulpit? Pytam bo z różnymi dziwactwami się spotkałam.

Ps. nie chodzi mi o to że jesteś na koncie administratora bo ja też zawsze jestem, tylko o klikanie prawym przyciskiem na ikonie i uruchamianie jako Administrator, Jest taka opcja "uruchom jako..." tylko musisz mieć hasło na koncie administratora.

Kamil
17.05.2012, 20:02
To ja coś mam źle. Bo w folderze podstawki nie mam tych ts3w.exe ani nic. Mam tylko game i game data. Dodam, że grę pobrałem z originu bo mi się płytki zgubiły. Coś ja źle zrobiłem. Nie wiem nie znam się na winRarze. ehh

Anulaa89
17.05.2012, 20:25
Zaktualizuj grę http://widowmaker.kiev.ua/sims3updates.php -> Pobierz to co pisze Any version 1.33.2.0150xx .

o mamusiu.... Nie rozumiesz nadal: C:\Program Files\Electronic Arts\The Sims 3\Game\Bin -> tam masz mieć pliki TS3W.exe bądź TS3.exe i o to ja pytam.
A co do znania jest. Pobierasz program winrar instalujesz, rozpakowujesz pliki wrzucasz tam gdzie napisałam w poradniku i odpalasz... Jak nie znasz się na winrarze poproś o pomoc starsze rodzenstwo albo mame lub tate ;)

Czyli z tego co widzę po prostu dałeś ten spakowany folder do simsów i w ten sposób chciałeś uruchomić hehe ;) no to nie dziwne że nie działa...

Kamil
17.05.2012, 20:44
Mama się nie zna na kompie, taty nie mam, rodzeństwa też nie mam. A w tym C:\Program Files\Electronic Arts\The Sims 3\Game\Bin nie mam nic oprócz dwóch folderów: misc i packs.

Anulaa89
17.05.2012, 21:04
Przykro mi.

To jak Ty grasz wogóle ?? O.o To jest coś niesamowicie dziwnego. Nie mam wersji steam gry. Ale nie sądzę aby tak w niej wyglądał folder game/bin

Kamil
17.05.2012, 21:16
Cały mój urok. Pokręce coś nawet jeśli nic nie dotykam. Czyli co reinstalka?
EDIT: Pobrała się aktualizacja ale wyskoczyło okienko że mam nowszą wersję gry i nie ma potrzeby jej instalowac.

Anulaa89
18.05.2012, 11:05
Nie sądzę, po prostu chcesz wszystko szybko. A tu się nie ma co spieszyć. Odinstaluj grę, wyczyść rejestr CCleanerem, potem sprawdź czy nie zostały jakieś pozostałości po grze w Program Files i Moich Dokumentach. Potem zainstaluj od nowa i zaktualizuj grę. I rozpakuj te programy (3booter+fps Limitter) dopóki nie będziesz mieć pojedynczych plików tak jak na screenie w poradniku. Kolejnie wklej do odpowiedniej lokalizacji i wyślij skrót na pulpit. ot filozofia.

Kamil
18.05.2012, 11:51
Coś się źle zrozumieliśmy. Ja mam tyle samo plików jak na obrazku.
PS: Nie ma jakiegoś sposobu żebym zachował domek i rodzinke? Żeby potem po reinstalacji były w grze?

Dżiglipaff
18.05.2012, 12:46
możesz skopiować folder Neighborhoods, z otoczeniami albo tylko jeden, z Twoim ulubionym.

Za to reinstalce nie wgrywaj go od razu, sprawdź najpierw "na czysto" czy wszystko jest ok.

Kamil
18.05.2012, 14:16
Ok. Jeszcze takie pytanko odbiegające od tematu: jak się aktualizuje sterowniki? Wiele razy na wielu forach pytałem ale nikt nie odpowiadał albo podsyłał linki do stron gdzie nie ma sterowników mojej karty. Moja karta to jakby co: ASUS EAH3870 Series

Anulaa89
18.05.2012, 15:07
Prawym przyciskiem Mój Komputer->Właściwości->Zakładka Sprzęt->Menedżer urządzeń-> Wybierasz klikasz na krzyżyku przy napisie Karty Graficzne-> Na Twojej karcie graficznej wybierasz prawym przyciskiem Aktualizuj sterownik i tam odpowiednio wybierasz opcje aby automatycznie wyszukało z internetu i pobrało. Wpisz w google to co podałeś dopisz download drivers albo pobierz sterowniki i Ci znajdzie.

Olson
18.05.2012, 16:55
Mam takie pytanie: marzy mi się kilka modów - skąd je pobierać i co potem? Gdzie wgrać, gdzie wsadzić?

Będę wdzięczna za odpowiedzi.

Björk
18.05.2012, 17:13
http://www.forum.thesims.pl/forumdisplay.php?f=355

Tutaj znajdziesz kilka opisów.

malaMi
18.05.2012, 17:43
Długo szukałam i nie znalazłam nic na ten temat, więc moje pytanie chyba się jeszcze nie pojawiło:

Czy jest możliwość zmiany języka na polski po zainstalowaniu angielskiej wersji dodatku do The Sims 3?

Tutaj: http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=35949
znalazłam opis jak to zrobić w przypadku Sims 2,
i zastanawiam się czy to też zadziała w przypadku trójki.

Może ktoś z Was próbował?

Ponawiam moje pytanie, bardzo proszę jeśli ktoś się orientuje o odpowiedź, pliiis

Anulaa89
18.05.2012, 19:59
Jest taki program Language changer KLIK (http://anulaa89.blogspot.com/2012/04/zmiana-jezyka-w-grze-language-changer.html) - innego sposobu nie znam. Jak coś to dam znać.

malaMi
18.05.2012, 21:04
Wielkie dzięki!!! :)

Kamil
19.05.2012, 12:11
Ok pobrałem sterownik a jak to zainstalowac? (wujek google nie zna odpowiedzi)

Anulaa89
19.05.2012, 14:23
Są różne sterowniki. Niektóre się instaluje klikając na niego a niektóre Mój Komputer->Właściwości->Zakładka Sprzęt->Menedżer urządzeń-> Wybierasz klikasz na krzyżyku przy napisie Karty Graficzne-> Na Twojej karcie graficznej wybierasz prawym przyciskiem Aktualizuj sterownik -> pyta Cię czy system ma wyszukać z neta zaznaczasz nie nie tym razem i dalej->Dajesz albo zainstaluj automatycznie, albo podajesz mu lokalizację.

Searle
22.05.2012, 17:42
Gdzie teraz w Nraasie znajdę ustawienia dot. ilości dni życia sima? Chodzi mi o to, że chcę odjąć jeden dzień simce, a nie mogę do tego dojść. Jest tylko zmiana grupy wiekowej.

anie_1981
22.05.2012, 18:38
Tam gdzie zawsze, opcje zaawansowane, te niżej. Możliwe jednak, że nie masz modułu cheatowego. Twallan już jakiś czas temu podzielił Master Controller'a na części. Żeby mieć typowo kodowe opcje, musisz mieć główny mod i moduł cheatowy.

Searle
22.05.2012, 18:50
Zdaje się, że właśnie tego nie mam. Ok, dzięki za odpowiedź.

Pink Panther
02.06.2012, 10:37
Mam trochę głupie pytanie odnośnie SimPort'u. Mianowicie - żeby się nim bawić trzeba mieć dodatek "Zostań gwiazdą!", czy doszedł on z jakąś aktualizacją czy czymś? Kiedy włączam grę wyskakuje mi jakieś okienko rejestracji (albo logowania, coś takiego), ale kompletnie nie ogarniam, co to w ogóle jest.
Pytanie banalne, ale ważne :)

Filleable
02.06.2012, 10:58
Tak, do sim portu niezbędne jest ZG. W końcu służy on do wysyłania simów pracujących w karierach z ZG. A okienko logowania to po prostu logowanie na swoje konto ze strony thesims3.com i wtedy masz m.in. dostęp do zakupów w trybie online (tak to się nazywa?).

Pink Panther
02.06.2012, 11:00
Czy to po prostu Store?

Okej, dzięki bardzo :)

sebi27
07.06.2012, 16:34
jak urządzić strajk pod ratuszem ?

Ilona
07.06.2012, 17:49
z tego co pamiętam,to do strajku można się jedynie przyłączyć,ale nie można go zorganizować

undecathriene
08.06.2012, 12:48
Wiecie może jak ustawiać pozy bo mam tyciuni problemik:D
Bo np.Są pozy leżące ,siedzące itp. nie moge ustawić simki żeby siedziała/leżała na kanapie/łóżku tylko zawsze na podłodze.

Searle
08.06.2012, 15:15
Może da się ja przenieść na kanapę kodem MoveObjects On?

Trykuu.
09.06.2012, 10:09
Czy wasi simowie też chodzą po podwórku z wózkiem? Nie ma jakiegoś moda żeby używać wózków tylko jak sie wychodzi z domu?

Anulaa89
09.06.2012, 14:24
@Tyrkuu. Też. :D Idą kawałek wyciągają dziecko i idą od nowa za chwilę z wózkiem. Nie wiem, ale raczej wydaje mi się że nie ma takiego moda.

@Kacper7991 spróbuj tego moda - http://modthesims.info/d/428179 dodaje dodatkowy slot, na którym można umieszczać przedmioty w dowolnej wysokości i gdziekolwiek go umieścisz :) może to coś da. Ja nie używam za bardzo póz więc nie orienuję się aż tak .

ABC3003
12.06.2012, 11:44
Czy w The Sims 3 można stowrzyć homoseksualną parę, tak żeby miała takie same relacje między sobą jak pozostałe pary?

miłośniczka zwierząt
12.06.2012, 12:09
@ABC3003 oczywiście że można stworzyć taka parę ;) w the sims 3.

Fisia
17.06.2012, 17:57
Ale taka para nie będzie mogła mieć dzieci, tak samo jest u robotów i mumii.

Adamsims
20.06.2012, 10:02
Czy postęp historii na prawde działa? Miałem mieć 6 simów(wpadka i powrót z internatu naraz) i postanowiłem wyprowadzić jednego dorosłego z bratem nastolatkiem, znaleźli sobie sami mieszkanie, ale co ich odwiedzam jest to samo. Nadal dorosły jest bez pracy. Czy znajdzie on ją kiedyś? I czy w ten sam sposób pozna żone, będzie mieć dzieci? Inne rodziny normalnie sie rozmnażąją i dorastają.

Pink Panther
20.06.2012, 13:54
No ba, że działa. Trochę cierpliwości ;) Kiedyś była żona mojego Sima wyprowadzając się od niego zabrała córkę, która później żyła jak inne normalne Simy ^^

Dżiglipaff
20.06.2012, 20:47
działa, ale nie zawsze

u mnie w Sunset Valley po kilkudziesięciu, czy nawet stuparu dniach (normalny tryb starzenia) okazało się, że nie mam już żadnej początkowej rodziny, we wszytkich domach mieszkają tylko dorośli, prawdopodobnie generowani przez grę, jak w sims 2, żadnych dzieci

więc imo na dłuższą metę to nie działa ;/

Spectrum
20.06.2012, 20:53
Jest na to mod nazywa się Nraas Story Progression (http://nraas.wikispaces.com/StoryProgression)

Podmienia postęp historii na bardziej dopracowany. W opcjach moda możesz zanznaczyć np ile max dzieci może mieć para, i wiele innych rozbudowanych opcji.

Pink Panther
26.06.2012, 12:46
Mam pytanie. Czy jeśli odinstaluję sobie dodatek, dajmy na to "Po zmroku", ale wcześniej Sima z Bridgeport wyprowadzę do Sunset Valley albo gdziekolwiek indziej, jednak będzie miał na sobie np. ubranie z odinstalowanego dodatku, to Sim się usunie, czy tylko gra wylosuje mu inne ciuchy? ;)

Olson
26.06.2012, 16:37
Wylosuje mu inne ciuchy. :)

anie_1981
26.06.2012, 17:33
Sim może nie być już ,,używalny", możliwe, że gra nie będzie chciała go użyć.

Dżiglipaff
26.06.2012, 18:56
czyli można odinstalowywac dodatki w trójce bez uszczerbku i konieczności instalowania wszystkiego od nowa?

zuzapets
27.06.2012, 09:06
Mam kolejne pytanie :D
Mam simkę w sunset valley( chyba się tak pisze) i jak chcę wziąść nową grę też w sunset valley to zapis mojej simki mi się nie usunie? proszę o szybką odpowiedź :)

Vanitas
27.06.2012, 09:20
Nie, nie usunie się. Ale twojej simki nie będzie w tym 'nowym' mieście.

zuzapets
27.06.2012, 09:31
ok dziękuję:)

anie_1981
27.06.2012, 10:01
No i oczywiście musisz zapisać grę w tym nowym Sunset Valley pod inną nazwą, żeby Ci się to starsze miasto nie ,,nadpisało".

Filleable
27.06.2012, 23:48
Anie, a to się nie zapisuje tak, że np. mam rodzinkę A i zapisuję ten zapis "Miasto" i mam rodzinę B i też ją zapiszę "Miasto", to te zapisy nie będą oddzielnie? Czy nie nadpisuje się tylko w tej samej grze? Jeśli się mylę, to poprawcie, mi się tak zawsze wydawało.

Dżiglipaff
28.06.2012, 09:03
jeśli jedno i drugie nazwiesz Miasto, to poprzednie zniknie

każdą grę można kopiowac dowolną ilośc razy, tj. przed zapisaniem wybrać opcje "zapisz jako", wtedy wpisujemy coś innego i mamy dwa savy z tymi samymi rodzinami

Filleable
28.06.2012, 09:43
No ale ja mam tak, że np. rodzina A i nazwa zapisu "Miasto", "Miasto2" i "Miasto3", bo nadpisuję co trzy i w drugiej rodzinie mam takie same nazwy i mi się nie skasowało. : | Coś nie tak z moją grą?

anie_1981
28.06.2012, 11:27
No teraz to już mnie zakręciłeś... :P Masz dwa miasta, jeśli najpierw utworzysz nową grę i zapiszesz pod nazwą powiedzmy "Króliczek", a potem znowu utworzysz nową grę (nieważne w którym mieście), i ta nową grę zapiszesz pod nazwą "Króliczek", to stracisz pierwszą grę. Jeżeli nową grę zapiszesz pod nazwą "Króliczek2", to nie stracisz starego zapisu, bo to nie jest już taka sama nazwa....

Dżiglipaff
28.06.2012, 19:58
czyli można odinstalowywac dodatki w trójce bez uszczerbku i konieczności instalowania wszystkiego od nowa?

ponawiam pytanie :)

Searle
02.07.2012, 10:05
Do czego służy i co robi EkstraDEODORator z nagród za punkty życiowe? Jest na nim opcja Medytuj, ale nie zauważyłam, by coś działo się szczególnego po jego użyciu.

nmin
02.07.2012, 13:03
ponawiam pytanie :)Możesz odinstalować, ale oczywiście stracisz wszystkie obiekty pochodzące z dodatku. Te już użyte chyba po prostu znikną i w ich miejscu będzie pusto, nie wiem jak jest z obiektami z dodatków na płytach, ale tak właśnie dzieje się, gdy użyjesz nieoficjalnego obiektu i potem usuniesz go z Mods.


Mam pytanie - jest jakaś możliwość przekazania innej rodzinie rzeczy włożonych do wyposażenia rodziny? Chciałabym, żeby rodzice przekazali zmagazynowane obiekty i zabawki dziecięce swojej córce, która sama jest w ciąży, ale ona już z nimi nie mieszka. Nie zależy mi na tym jakoś specjalnie, bo te rzeczy nie są drogie, ale jest to istotne dla symboliki ;)

Irbis
02.07.2012, 16:29
Mam pytanie - jest jakaś możliwość przekazania innej rodzinie rzeczy włożonych do wyposażenia rodziny? Chciałabym, żeby rodzice przekazali zmagazynowane obiekty i zabawki dziecięce swojej córce, która sama jest w ciąży, ale ona już z nimi nie mieszka. Nie zależy mi na tym jakoś specjalnie, bo te rzeczy nie są drogie, ale jest to istotne dla symboliki ;)

Umieść przedmioty w plecaku jednego z rodziców, a następnie wśród interakcji rodzica z córką wybierz opcję "Daj prezent". W ten sposób możesz po kolei podarować jej wszystkie przedmioty.

nmin
02.07.2012, 22:01
Niektórych rzeczy, na przykład łóżeczka, nie da się włożyć do plecaka. A szkoda, Simiątko mogłoby używać rzeczy swojej mamy i wujków ;)

Björk
03.07.2012, 05:37
Niektórych rzeczy, na przykład łóżeczka, nie da się włożyć do plecaka. A szkoda, Simiątko mogłoby używać rzeczy swojej mamy i wujków ;)

Ale można je włożyć do skrzyni wyposażenia rodziny. Stamtąd też można dawać prezenty - m.in. fortepiany i łóżka :)

Czyniąca_Hałas
03.07.2012, 15:33
Co daje właściwie nagroda "sen w transie medytacyjnym"? Moja Simka wcale nie śpi po tym krócej ani potrzeba snu się nie zmniejszyła.

anie_1981
03.07.2012, 16:05
Nie robiłam nigdy jakiś sensownych porównań, jak długo śpi Sim z tą nagrodą i bez. Jednak moim zdaniem, Sim wysypia się nieco szybciej. Czyli czas snu się nie zmienia, raczej jego wpływ na wysypianie się Sima.

Hefalump
04.07.2012, 15:12
Do czego służy i co robi EkstraDEODORator z nagród za punkty życiowe? Jest na nim opcja Medytuj, ale nie zauważyłam, by coś działo się szczególnego po jego użyciu.

Ponawiam bo też chce wiedzieć

Lubie
04.07.2012, 15:43
Co daje właściwie nagroda "sen w transie medytacyjnym"? Moja Simka wcale nie śpi po tym krócej ani potrzeba snu się nie zmniejszyła.

Sen w TRANSIE MEDYTACYJNYM. Jeżeli twoja simka będzie medytować, i wpadnie w tzn. trans, będzie jej rósł pasek snu. :3

anie_1981
04.07.2012, 17:01
No nie wiem, mi chyba nie rósł sen w czasie medytacji. To raczej chodzi o to, że szybciej się zapełnia pasek energii podczas normalnego snu w łóżku... Ale musiałabym to sprawdzić, może akurat.

enzo89
05.07.2012, 01:48
Moi simowie osiągnęli już ostatni możliwy poziom wieku. Czy simka w tym wieku może zajść w ciążę?

Moja simka jest kleptomanką a jej życiowym celem jest kradzież przedmiotów na wartość 50 tys, jak się kradnie przedmioty?

Chloé
05.07.2012, 12:22
Simki w wieku emeryta nie mogą już zachodzić w ciążę, chyba że jest na to jakiś mod.

Interakcja kradzieży "zwiń coś" pojawia się gdy nie ma nikogo innego w otoczeniu, Sim musi być sam w pokoju albo na parceli publicznej, najlepiej nocą. Najszybciej spełnisz to pragnienie okradając domy bogatych sąsiadów, bo ławki z parku albo latarnie nie są zbyt wiele warte. Czasem Sim coś wyniesie po odwiedzeniu "króliczej nory", u mnie bardzo często były to talerze z restauracji.


Do czego służy i co robi EkstraDEODORator z nagród za punkty życiowe? Jest na nim opcja Medytuj, ale nie zauważyłam, by coś działo się szczególnego po jego użyciu.

Po jakimś czasie medytacji pojawia się nastrójnik związany z tym urządzeniem i to chyba wszystko.

nmin
05.07.2012, 13:59
No to jeden Sim dał drugiemu terrarium dla jaszczurek, drugi podziękował za prezent, a po przełączeniu się na jego rodzinę terrarium nie było ani w plecaku, ani w wyposażeniu rodziny, po prostu zniknęło :P Trudno.

Jeszcze jedno bardzo ważne, które ćwiczenia to wydolnościowe, czyli powodujące chudnięcie? Sim ma już 10 poziom sportu, ale nie wiedziałam co wybrać i robił muskulaturę, nadal jest gruby, a chcę, żeby chociaż trochę schudł. Co dokładnie kliknąć na opcjach przyrządu?

anie_1981
05.07.2012, 14:42
Do chudnięcia najlepsza jest bieżnia, lub uprawianie joggingu. Na ławeczce do ćwiczeń też można wybrać, cy mają być to ćwiczenia wydolnościowe, czy siłowe, czy tak jakoś. Można też ćwiczyć przed TV lub radiem i też chyba można wybrać, gdzie czy się chudnie, czy nabiera mięśni.

Meggie
05.07.2012, 17:20
Ja mam takie pytanie- dlaczego w mieście simowie w ogóle się nie żenią i nie zachodzą w ciąże bez mojej ingerencji.. Tak to w końcu miasto jest pełne staruszków... Da się coś z tym zrobić?

Chloé
05.07.2012, 17:22
U mnie na ławeczce nie ma wyboru rodzaju ćwiczenia, na tv i radiu owszem, ale nie na przyrządach. Domyślnie w grze (zresztą podobnie jest w życiu) ćwiczenia siłowe na ławecce służą do robienia masy a wydolnościowe na bieżni do wyrabiania formy i chudnięcia, drążek do ćwiczeń który doszedł w dodatku "Zostań gwiazdą" też działa na masę i siłę. Ale najszybciej sim schudnie przez jogging, wystarczy że przebiegnie się przez miasto w te i we wte i już z pulpecika robi się normalny/szczupły sim. Można też wykupić nagrodę do formowania ciała, ale niepamiętam nazwy.

Z tym dawaniem prezentów to skopali sprawę, dałam kiedyś w prezencie innej simce owoc życia i rybę śmierci by sobie mogła przyrządzić ambrozję (gotowanie miała na maxa), a po zmianie aktywnej rodziny na ową simkę prezentów nie było, myślałam że to bug a tu się okazuje że po prostu niedopracowali tej interakcji.

@Meggie a nie wyłączyłaś przypadkiem postępu historii? Ja wyłączyłam bo nie chciałam by się przeprowadzali pod moją nieobecność gdy skaczę po rodzinach,w efekcie simowie przestali też samowolnie zawierać związki.
Albo korzystasz z moda który blokuje automatyczne interakcje romantyczne?

Meggie
05.07.2012, 17:30
Nie używam żadnych modów, nie wyłączyłam bo normalnie się starzeją i jak np. wyprowadzę z domu któregoś mojego sima a dokladniej "wyrzuce" to zaraz ma mieszkanie, wyjatkiem jest moj sim ktory zdradzil zone z jakas typeska i po chwili juz z nia mieszkal i byli zareczeni ale na tym stanelo, dopiero ja weszlam do nich i pozenilam i postaralam sie o potomstwo. Chodzi mi wlasnie o to ze zwiazki jeszcze jak Cie moge raz na ruski rok ktos zawrze ale tylko do narzeczenstwa- bez slubu, a o dzieciach nie ma juz mowy ;/

Dżiglipaff
05.07.2012, 17:38
mam tak samo -_-

na dłuższą metę w mieście w ogóle nie ma dzieci, bo dorośli, kiedy w końcu umrą, są generowani na nowo

anie_1981
05.07.2012, 18:55
Hmmm.... Ja już nie pamiętam jak to było kiedyś, ale ja od bardzo dawna mam moda NRaas Story Progression i nie mam takich problemów jak wy... Ludzie w mieście się hajtają, rozmnażają, awansują, przeprowadzają itd. A do tego mod ustawia wszystkich mieszkańców na tryb EA Protected, co oznacza, że nikt się z miasta nie wyprowadzi, a zmarli będą mieli nagrobki w mauzoleum, nawet jeśli nasza rodzina ich nie znała. Ściągnęłam tego moda jakiś czas po zakupie Po Zmroku, żeby nie mieć wampirów, ale to nie był jedyny powód (na same wampy też jest mod). Okazało się, o czym wcześniej nie wiedziałam, że gdy sąsiadom rodzi się dziecko, to jeszcze tego samego dnia staje się dzieckiem pełzającym. Ja tak nie chciałam. Od tamtej pory mam tego moda nadal, tylko oczywiście jego wersje się zmieniają. Od jakiegoś czasu mod jest przetłumaczony na polski, ale i tak jest dość skomplikowany i trochę ciężko go skonfigurować. Jednak jak to się już uda... sielanka...

Spectrum
05.07.2012, 20:04
Hmmm.... Ja już nie pamiętam jak to było kiedyś, ale ja od bardzo dawna mam moda NRaas Story Progression i nie mam takich problemów jak wy... Ludzie w mieście się hajtają, rozmnażają, awansują, przeprowadzają itd. A do tego mod ustawia wszystkich mieszkańców na tryb EA Protected, co oznacza, że nikt się z miasta nie wyprowadzi, a zmarli będą mieli nagrobki w mauzoleum, nawet jeśli nasza rodzina ich nie znała. Ściągnęłam tego moda jakiś czas po zakupie Po Zmroku, żeby nie mieć wampirów, ale to nie był jedyny powód (na same wampy też jest mod). Okazało się, o czym wcześniej nie wiedziałam, że gdy sąsiadom rodzi się dziecko, to jeszcze tego samego dnia staje się dzieckiem pełzającym. Ja tak nie chciałam. Od tamtej pory mam tego moda nadal, tylko oczywiście jego wersje się zmieniają. Od jakiegoś czasu mod jest przetłumaczony na polski, ale i tak jest dość skomplikowany i trochę ciężko go skonfigurować. Jednak jak to się już uda... sielanka...

Tak, dokładnie. Bez tego moda rozgrywka w the sims 3 nie byłaby dla mnie przyjemnością. Ja również polecam go każdemu, kto ma problem z postępem historii, lub chciałby wpływać na życie sąsiadów, bez zmieniania aktywnej rodziny (bo to czasami także powoduje błędy).

Paka
06.07.2012, 12:13
yyymmmm ludzie wiecie może czemu nie moge pobrać Riverview z głównej strony?
klikam na pobierz i nic, jakby przycisk nie miał żadnej funkcji
można to miasto ściągnąć z innej strony?

anie_1981
06.07.2012, 13:05
Nie, pliki Store pobiera się tylko ze Store. Musisz być oczywiście na stronie zarejestrowany i zalogowany.

nmin
06.07.2012, 15:32
Na ławeczce do ćwiczeń też można wybrać, cy mają być to ćwiczenia wydolnościowe, czy siłowe, czy tak jakoś.No właśnie nie można, nie tak bezpośrednio :) Nie pamiętam już opcji, są tam "bez potu", "dobre tempo" i parę innych, wszystkie z opisami, ale żaden nie mówi wprost, że od tego się chudnie czy wyrabia mięśnie.
Chyba faktycznie kupię bieżnię albo wyślę Sima na jogging, pewnie na tej ławeczce wszystkie ćwiczenia są siłowe...

Paka
06.07.2012, 17:06
no ale ja przecież jestem zarejestrowany, zalogowany
nikt o tym nie słyszał?

enzo89
07.07.2012, 08:45
Dzięki za pomoc. A powiedzcie czy bez problemu mogą grać na jednym komputerze (niejednocześnie) dwie osoby w dwóch miastach?

Björk
07.07.2012, 09:04
Dzięki za pomoc. A powiedzcie czy bez problemu mogą grać na jednym komputerze (niejednocześnie) dwie osoby w dwóch miastach?

The Sims 3 to ogólnie PROBLEM ;) ale raczej mogą :)

Master of Disaster
07.07.2012, 09:09
@enzo89 - a czemu miałby być to problem? Nawet w jednym mieście tak można, masz osobne zapisy. Moja siostra i ja gramy na jednym kompie, ona chyba w Sunset Valley, ja w Twinbrook.

anie_1981
07.07.2012, 12:42
Faktycznie, pomyliło mi się coś z tymi ćwiczeniami. Może w dwójce wybierało się typ ćwiczeń na ławeczce, ale w trójce tak nie ma. Czyli wiadomo, bieganie i bieżnia to chudnięcie, a ławeczka i drążek do podciągania to muskuły... Lubię muskuły... Sama chciałabym nie być workiem tłuszczu, ale jakoś mi to nie wychodzi... Może dlatego tak w Simsach lubię mieć ludzi zgrabnych i powabnych :P

A co do grania na jednym kompie, to nie ma problemu, tylko każdy powinien mieć własny zapis, bo w więcej osób na jednym zapisie to masakra, nie da się tak grać. W dwójce było łatwiej. Np jak mój brat był młodszy, to też lubił Simsy, umawialiśmy się które domy są jego, a które moje i nie było problemu (poza jednym razem, gdy duch z jego parceli wystraszył na śmierć ludzi z mojej rodzinki :P ).

Adamsims
07.07.2012, 16:08
Wezme na obrone pewna osobe. U mnie też mozna wybrać wydolnościowe i te drugie. Mozę to zależy od punktów kondycji? Klikając na przedmiot a nie wybierajac opcje w rogu. Uważam zete profile w trójce są lepsze niz w dwójce, nie wiem w czym tu problem. Ja mam jeden profil, brat/siostra/wnuk/pies drugi. :rolleyes:

rocktechnika
14.07.2012, 23:27
A ja mam takie pytanie - jak sprawić, by Simowie - emeryci umarli w końcu (ze starości!)? Mam 3-pokoleniową rodzinkę, której nie brakuje niczego - mają wygodny, duży dom (może nie jakoś świetnie urządzony, ale Simom się podoba). Simów emerytów już takich stworzyłam, w tej chwili mają 135 dni, choć długość życia mam ustawioną na 125 dni. Super, że sobie żyją, ale bardzo bym chciała, by choć jedno z tej dwójki odeszło z Mrocznym, ale nie chcę nikogo topić, czy głodzić. Kodem usuwam im wszystkie pozytywne nastrójniki i obniżam potrzeby, by nie czuli się tak dobrze i nadal nic - dziadek ciągle biega do wodnej ślizgawki, a babcia pieli ogródek... Jak sprawić, by nadszedł ich czas?

Meggie
14.07.2012, 23:31
Ja w takich chwilach sadzam ich na tyłku na fotelu i każe siedzieć cały dzień nie zwracając na nich uwagi, mi to pomaga. Nie mam pojęcia od czego dokładnie zależy długość ich życia, ale jedni odchodzą (mimo dobrych warunków "życia"!) w dzień, w którym powinni, a innym się wcale nie spieszy.

nmin
14.07.2012, 23:57
ale nie chcę nikogo topić, czy głodzić.A wywołać bezbolesną zmianę wieku przez testingcheatsenabled true? To na pewno szybsze, niż usuwanie kodem nastrójników.

anie_1981
15.07.2012, 11:03
Ja mam to samo, nawet z NRaas Story Progression. Tyle, że ja mam zazwyczaj parki równolatki, jak mi jedno z nich umrze terminowo, to drugiego trudno uśmiercić. Za to wśród sąsiadów.. masakra... Raz to nawet miałam tak, że w mieście nowi, młodzi Simowie byli poupychani zbiorowo w domach, bo przez emerytów nie było gdzie mieszkać. Chyba ze 20 zabiłam wtedy modem NRaas Master Controller. Ja mam wiek ustawiony na 90 dni, przy czym nie zmieniałam też nic w tym która faza życiowa ma ile trwać.

Master of Disaster
18.07.2012, 08:27
Przepraszam, może coś przeoczyłam, ale... który mod umożliwia zmianę aktywnej rodziny bez tracenia pragnień, okazji itd. w tej, którą się grało poprzednio? Pamiętam, że było coś takiego, ale się trochę gubię w tych modach :redface:
Przy okazji, zna ktoś jakiś mod, by można było podróżować z osobami spoza rodziny (jak w dwójce)? O ile oczywiście jest coś takiego, bo pewnie nie ma :<

anie_1981
18.07.2012, 10:53
Nie polecam Ci takiej zmiany rodziny, u mnie zawsze powodowała błędy, ale jeśli koniecznie chcesz, to jest to NRaas Master Controller. Klikasz potem na cudzy dom i jest tam opcja zmiany na tą rodzinę, która tam mieszka, podobnie możesz zrobić z Simem, który mieszka w innym domu. Tyle, że dawno z tego nie korzystałam, ze względu na błędy, i "za moich czasów" mod był po angielsku, opcja nazywała się "Make Active". Teraz ten mod jest też po polsku, to powinno być coś w stylu "Uczyń aktywnym". Ale z tłumaczeniami bywa różnie. Do tej pory w NRaas Master Controller są dwie opcje zaawansowane, zamiast jednej zaawansowanej, a drugiej średnio zaawansowanej :P

Master of Disaster
18.07.2012, 11:17
A, zatem wystarczy Master Controller? OK, zaraz to sprawdzę (; Dzięki.

Pink Panther
24.07.2012, 11:18
Panie i panowie, poszukuję kodu, który wyłącza diamencik nad głowami Simów. Zna ktoś taki? :)

Fallen
24.07.2012, 11:20
hideheadlineeffects [on / off] :)

Pink Panther
24.07.2012, 11:21
Dziękuję, Fallenko Bezimienna :P A czy on wyłącza też chmurki?

Fallen
24.07.2012, 12:03
Z tego co pamiętam, to wyłączał chmurki i kryształki, a niestety nie sprawdzę, bo odinstalowałam trójkę. :( No i nie ma za co, Kluseczku :D

Kicaj
24.07.2012, 12:40
Tak wyłącza i chmurki i kryształki. Nie wyłącza za to tej kartki przy zapisywaniu wspomnień, ani nutek czy "zzzz";)

Pink Panther
24.07.2012, 13:50
Dobra, dzięki, dziewczyny :)

Trykuu.
26.07.2012, 10:12
Czy jak nie mam jakiegoś dodatku, to świat mi może nie działać? Bo już drugie miasto ściągnięte z internetu próbuję zainstalować i mi się gra wyłącza gdzieś w połowie ładowania.

Pink Panther
26.07.2012, 10:17
Chyba raczej tak się nie powinno dziać. A nie masz napisane tam, skąd pobierasz miasto, jakie dodatki są wymagane?

eyvee
26.07.2012, 15:22
mam pytanie dla uzytkownikow nrassa story progr. - otoz, mam 2 galezie w jednym miescie. Podczas gry jedna rodzinka, moja druga rodzina starzeje sie i gra swoim wlasnym rytmem. Czy idzie jakos odznaczyc czy cos tak - zeby czas do przodu dzialal tylko w aktywnej rodzinie, ktora sie gra, a miasto staloby w miejscu?

opcja w grze "postep historii" nic nie daje, gdy sie ma nrassa story, dlatego te pytanie :( co za radosc granie w jednej galezi przez 3 urodziny, a gdy wchodze do drugiej tam juz all calkiem inni, postarzeni, w jakichs zwiazkach a chcialam nimi grac tak jak ich ostatnio zostawilam.

Trykuu.
26.07.2012, 22:51
Chyba raczej tak się nie powinno dziać. A nie masz napisane tam, skąd pobierasz miasto, jakie dodatki są wymagane?

No zazwyczaj pisze, że wszystkie :rolleyes: a nie mam ZG

Spectrum
27.07.2012, 01:25
@eyvee,

nie wiem czy dobrze zrozumiałem, ale kiedy klikniesz na dom jednej z tych rodzin, to w opcjach moda pojawi sie wyłączenie postępu historii (opcja ta będzie dotyczyć tylko tej rodziny, która mieszka na parceli). nie jestem tego pewien, ale dzisiaj, podczas grania natrafiłem na podobną opcję ;3

anie_1981
27.07.2012, 13:21
Tak właściwie chyba jest, na pewno można wyłączyć postęp historii konkretnym rodzinom, ale nie wiem jak ze starzeniem się, chyba też można to wyłączyć.

Lubie
28.07.2012, 21:12
hehe, ja mam pytanie dotyczące CC. Jeżeli w tych całych folderach DCBackup posegreguję pliki, tzn. powrzucam je do folderów, to czy będą działały w grze ?

anie_1981
29.07.2012, 13:12
DCBackup nie odpowiada za dodatki w grze. To pozostałość po instalacji sims3pack. Różnica jest tylko taka, że jeśli zostawisz w tym katalogu pliki package, to dodatki będą dodawane do wyeksportowanych domów i Simów. Jeśli te pliki skasujesz, to domy\Simy będą pakowane do pliku bez dodatków, będą miały tylko do nich odnośniki. Czyli jeśli w kuchni jest jakiś stół który instalowałeś jako sims3pack, to spakowany do pliku dom będzie wiedział, że ten stół ma tam być, ale nie będzie go instalował.

Lubie
29.07.2012, 13:34
to gdzie te pliki się instalują ? : O
W DCCache ?

ultraviolence
31.07.2012, 17:13
to gdzie te pliki się instalują ? : O
W DCCache ?

Sims3pack? Tak.

Lubie
01.08.2012, 10:05
no to DZIĘKUJĘ, nie mam już pytań... raczej. : >

Myrtek
11.08.2012, 18:06
Ja mam pytanie:
Postanowiłam zrobić renowację jednego z lokali w Starlight Shores.
I co zobaczyłam?
http://i.imgur.com/r7OU7.jpg

Czy ktoś wie co to jest?

Bravurka
13.08.2012, 19:04
jak i którym modem(?) włączyć komunikaty o tym co dzieje się w mieście? i nie chodzi mi o te, które wysyła gra, tylko takie o sąsiadach np. że x i y się rozstali, a x i z będą mieli dziecko?

Chloé
17.08.2012, 15:44
Wiem, że już było ale nie mogę znaleźć - jak się robi półpiętro lub podwyższane ściany by sufit był wyżej? Nie chodzi o półścianki.

eyvee
20.08.2012, 19:21
czy jest jakis sposob przeprowadzki simow do innego miasta np. z sunset valley do innego, by zachowac drzewo genealogiczne/wiezi rodzinne?

Pink Panther
20.08.2012, 19:45
Hmmm... Spróbuj wszystkich członków drzewa genealogicznego (czyli całą rodzinę) wprowadzić do jednego domu. Wtedy będą tak naprawdę rodziną. Przeprowadź do innego miasta i znów porozsyłaj w różne domy ;)

eyvee
20.08.2012, 19:48
oj to to nie wchodzi w wgre xD hmmm ile ich to jest?...dziadkowie czyli dwojka juz nie zyje + 21 osob :P.....hje hje hje...

Pink Panther
20.08.2012, 19:50
To nie ma opcji :( Chyba, że jakimś modem, ale już się na tym nie znam, możesz popytać anie_1981 lub Bjork ;)

anie_1981
20.08.2012, 22:01
Zaraz mnie podpytać ;) A co to ja jakaś SimGuruAnie jestem, czy coś? :D NRaas Porter do tego służy.

http://nraas.wikispaces.com/Porter

Trzeba dobrać odpowiednią wersję do swojej wersji gry, no i pobieramy "Base Mod". I ważna sprawa. Mod spakuje wszystkich do jednej wielkiej rodziny, nie wolno jej tak po prostu umieścić w jakimś domu, trzeba użyć opcji "Unpack". A jak się to już zrobi, to zapisujesz grę i ładujesz od nowa, dopiero wtedy możesz bezpiecznie bawić się w przeprowadzanie ich itd. Mod umieszcza ich w losowych domach, nie mamy na to wpływu i dlatego trzeba potem wszystkich szukać itd. Zmarli też są przenoszeni, ich nagrobki umieszczane są w mauzoleum.

Bravurka, tak to działa NRaas Story Progression. Nie wiem czy podaje opisy totalnie wszystkiego, musisz go zainstalować i sprawdzić.

http://nraas.wikispaces.com/StoryProgression

Ponownie piszę, że pobieramy wersję "Base Mod", dla naszej wersji gry...

Lubie
20.08.2012, 22:10
Wiem, że już było ale nie mogę znaleźć - jak się robi półpiętro lub podwyższane ściany by sufit był wyżej? Nie chodzi o półścianki.

Ja do tego używam constrainfloorelevatioln . Tylko nie da się zrobić tak, by to było podwyższenie , tylko ściana jest wyższa. Jeżeli nie o to chodziło, to nie wiem.

anie_1981
20.08.2012, 22:20
Jest jakiś kod, który pozwala na budowanie fundamentów pomiędzy piętrami, ale ja nie znam tego kodu, tylko o nim słyszałam.

Lubie
20.08.2012, 22:52
Anie, ten kod to placefriezes on/off : >

Pink Panther
21.08.2012, 15:19
Koledzy i koleżanki ;D Jak mogę Simkę/Sima z TS3 zamienić w jeden plik (chyba z rozszerzeniem .sim3pack), żeby później wrzucić do Neta? :)

Chloé
21.08.2012, 18:19
Dzięki Lubie, właśnie o to chodziło, oba kody są mi potrzebne :)

Lubie
21.08.2012, 19:30
Koledzy i koleżanki ;D Jak mogę Simkę/Sima z TS3 zamienić w jeden plik (chyba z rozszerzeniem .sim3pack), żeby później wrzucić do Neta? :)

Wydaje mi się, że musisz tą simkę jako rodzinę udostępnić.
Jako sima, którego chcesz stworzyć w CAS to tylko z rozszerzeniem *.sim

Pink Panther
21.08.2012, 19:38
A gdzie potem będzie (w sensie w jakim folderze)? :)

justinea4
21.08.2012, 21:32
W folderze TS3 >> Exports

Pink Panther
24.08.2012, 11:45
Dzięki bardzo ;)

A powie mi ktoś, jak zainstalować NRaas i skąd go pobrać? No i najważniejsze, czy ten mod spowalnia lub psuje grę?

ultraviolence
24.08.2012, 16:54
A powie mi ktoś, jak zainstalować NRaas i skąd go pobrać? No i najważniejsze, czy ten mod spowalnia lub psuje grę?

Uściślijmy na początku jedną rzecz: NRaas to zespół modów i każdy z nich potrafi wpłynąć na grę w całkowicie inny sposób. Możesz je pobrać stąd: http://nraas.wikispaces.com/

Po lewej stronie, w kolumnie, masz podane wszystkie nazwy i ostatnią, najnowszą wersję danego moda. Dajmy na to, chcesz pobrać Master Controllera. Po kliknięciu otworzy Ci się nowa strona. Pod napisem "VERSIONS" jest link do najnowszej wersji hacka, kompatybilnego z łatą 1.31-1.36, pod nazwą "Base-Mod". Zawiera on podstawowe funkcje Master Controllera, co w zupełności wystarczy. Jeśli chcesz rozszerzyć jego możliwości, możesz pokusić się o pobranie linków pod spodem ("Cheats", Expanded Tattoo", itd.). Starszą wersję znajdziesz w kolumnie "OLD VERSIONS". Analogicznie, tak samo postępujesz z resztą modów z rodziny NRaas :)

Co do drugiego pytania, te mody nie spowalniają gry, ale musisz pamiętać o tym, aby po każdej nowej aktualizacji, zaktualizować również NRaasa/y. Inaczej gra będzie niestabilna, co może prowadzić do częstych wyrzutów na pulpit bez żadnego ostrzeżenia.

EDIT: Aha, zapomniałabym :) NRaasa instalujesz tak, jak każdy plik package (bo właśnie w takiej formie się go pobiera), czyli: zasysasz plik, wypakowujesz go np. WinRARem na pulpit, wycinasz i wklejasz do folderu Packages, który powinien znajdować się w Moich Dokumentach, w folderze Mods.

(Przykład: [TWÓJ DYSK]:\Moje dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3\Mods\Packages).

Pamiętaj, aby po instalacji moda, wykasować wszelkie pliki cache (CASPartCache, compositorCache, itd.) z Moich Dokumentów - wtedy będziesz miał pewność, że mod pojawi się w grze.

Pink Panther
24.08.2012, 17:00
Rozumie, dziękuję bardzo :) Zależy mi na tym zmieniającym orientację seksualną Simów i zwiększającym drzewo genealogiczne - jak się nazywa? ;)

ultraviolence
24.08.2012, 17:03
Rozumie, dziękuję bardzo :) Zależy mi na tym zmieniającym orientację seksualną Simów i zwiększającym drzewo genealogiczne - jak się nazywa? ;)

Chyba chodzi właśnie o Master Controllera. Ja używam go tylko do edycji sima w CASie, ale zauważyłam w interfejsie podobne opcje, więc myślę, że to dobry trop :D

Pink Panther
24.08.2012, 17:05
Jeszcze raz bardzo dziękuję ;) Niebawem postaram się zassać :)

vatri
05.09.2012, 22:18
Wie ktoś, ile miejsca na dysku potrzebuje TS3 ze wszystkimi dodatkami i akcesoriami?

anie_1981
06.09.2012, 08:17
U mnie dane w program files zajmują... 25 GB z hakiem (mam wszystko poza kiczem Katy Perry)... Do tego dochodzą dane w Moich Dokumentach, to już zależy ile dodatków napchasz. Bez żadnych dodatków i zapisów u mnie to jest ok. 500 MB.

vatri
06.09.2012, 13:45
Dokumentów nie liczę, bo akurat wiem, ile tam mam. Dzięki.

eyvee
07.09.2012, 19:19
a ja mam pytanie odnosnie miasta lunar lakes...musialam odinstalowac i zainstalowac na czysto simy przy instalacji NZTS, niestety pomimo, ze mam swoje miasto lunar lakes, gra jej nie widzi i nie moge w niej grac :( ktos ma podobnie? niby jest miasto, ale go nie ma....

Kicaj
22.09.2012, 19:02
Jest jakiś kod albo mod, który pozwoliłby na przełączenie w tryb kupowania kiedy na parceli jest pożar?

Laselight
22.09.2012, 19:35
chyba AllowBuildBuy on to umożliwia , ale nie jestem pewna.

Kicaj
30.09.2012, 19:17
chyba AllowBuildBuy on to umożliwia , ale nie jestem pewna.
Nie działa.
Na necie znalazłam taki: AlwaysAllowBuyBuild true/false i działa:)

Laselight
30.09.2012, 19:38
Właśnie mi o ten kod chodziło , tylko się pomyliłam w pisowni

Olson
02.10.2012, 22:13
Bardzo proszę o odpowiedź.

Czy w TS3 jest możliwość zostania pilotem cywilnym (tzn. pracującym w liniach lotniczych)?

Meggie
03.10.2012, 09:22
Sim pracujący w wojsku może być pilotem, ale nie ma mowy o lataniu :P

Mile
07.10.2012, 11:37
Mam pytanie, czy u was po ostatniej aktualizacji doszły szminki, rozmazane szminki takie jakby ktoś ręką rozmazał lub przesadnie pomalowane jakby ktoś specjalnie nie trafił w kontur ust? ja mam ich kilka, wcześniej ich nie było no i mają znaczek z kryształkiem jakby były oficjalne.

Laselight
07.10.2012, 14:18
To są oficjalne szminki , są ukryte , dochodzą w dodatku Kariera.
Jeszcze nie mam tej łatki , więc nie wiem cz tak jest u mnie

Alcioo :33
07.10.2012, 14:42
Mam Dwa Pytania.
1. Dlaczego młody sim mi się rozciąga tz. ręce, , głowa, nogi i stopy mu się rozciągają.!?
2. Coraz częściej wyrzuca mnie gra ;( Wyskakuje mniej więcej coś takiego : Program The sims 3 przestał działać. ;(
Proszę o pomoc. :(

anie_1981
07.10.2012, 15:08
a ja mam pytanie odnosnie miasta lunar lakes...musialam odinstalowac i zainstalowac na czysto simy przy instalacji NZTS, niestety pomimo, ze mam swoje miasto lunar lakes, gra jej nie widzi i nie moge w niej grac :( ktos ma podobnie? niby jest miasto, ale go nie ma....

Może to banalne pytanie, ale zainstalowałaś Lunar Lakes po reinstalacji gry? To w końcu obiekt Store... Czasem tak bywa, że jak się instaluje za dużo sims3packów naraz, to część się nie zainstaluje, trzeba instalować "na raty".

Mam Dwa Pytania.
1. Dlaczego młody sim mi się rozciąga tz. ręce, , głowa, nogi i stopy mu się rozciągają.!?
2. Coraz częściej wyrzuca mnie gra ;( Wyskakuje mniej więcej coś takiego : Program The sims 3 przestał działać. ;(
Proszę o pomoc. :(

1. Najprawdopodobniej ma jakieś ubranie nie dla swojej grupy wiekowej i stąd taki efekt.
2. Powody są różne, wadliwy mod\dodatek, słaby komp, nieaktualne sterowniki itd. Polecam lekturę paru tematów, w tym mojego bloga...

Blog:

http://forum.thesims.pl/blog.php?b=221

I tematy:

http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=53547
http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=63365

zuzapets
08.10.2012, 12:32
1.Może być to bug gry
2.Masz dużo dodatków w grze z neta? ja tak miałam tylko że mnie po iluś tam minutach wywalało z trybu tworzenia rodziny ale usunęłam simów z neta i było oki ;)

Pink Panther
16.10.2012, 14:22
Mam pytanie do osób znających się na modach ;) W jaki sposób przenieść całą rodzinę do innego miasta, nie tracąc powiązań w drzewie genealogicznym i bez potrzeby wprowadzania wszystkich do jednej chałupy? :D

anie_1981
16.10.2012, 20:58
Do tego to służy NRaas Porter:

http://nraas.wikispaces.com/Porter

Pobierasz wersję "Base mod", bo w przypadku tego moda to chyba i tak nie ma żadnych rozszerzeń. Po umieszczeniu go w Mods\Packages konieczne jest czyszczenie cachy gry i będę to powtarzała do znudzenia. Jak już jesteś w grze, to klikasz jakimś Simem na dowolny zamieszkany dom, wybierasz NRaas\Porter\Pack. Pojawi się okienko z listą rodzin i wybierasz tych którzy Cię interesują. Przeniosą się również nagrobki zmarłych krewnych, o ile te nagrobki jeszcze gdzieś istnieją. Po wszystkim w bibliotece rodzin będzie rodzina o jakiejś dziwnej nazwie. Nie wolno jej tak po prostu wprowadzić do domu. W innym mieście też wchodzisz do jakiegoś domu i jakimś Simem klikasz na dowolny pusty dom. Wybierasz NRaas\Porter\Unpack. Rodzinom zostaną wylosowane domy, po zakończeniu rozpakowywania KONIECZNIE zapisz grę i załaduj ponownie przed zmianą domu\nazwy jakiejkolwiek rodzinie. Ewentualne nagrobki trafią do mauzoleum na cmentarzu.

nmin
25.10.2012, 19:56
Jest jakiś sposób na zmianę ducha w człowieka szybszy i prostszy, niż za pomocą ambrozji? Może być z użyciem kodów/modów. Oczywiście mówię o zwykłym duchu wychodzącym z nagrobka, a nie tym, który doszedł w NZTŚ, bo jemu można po prostu zmienić okultyzm w Nraasie. Mam faceta, który kopnął w kalendarz, i jego małą córeczkę, którą zmajstrował już jako duch.

Swoją drogą małe dziecko - duch wróżki to ciekawy widok :P

Laselight
25.10.2012, 20:02
http://nraas.wikispaces.com/DebugEnabler

ten mod to umożliwia. trzeba kliknąć na nagrobek -> create playable ghost , na ducha ->make food/simple/more/ambrozja

nmin
25.10.2012, 20:31
Wielkie dzięki, bardzo się przyda :D

Myrtek
26.10.2012, 23:26
Dlaczego skiny, które są non-default zastępują mi te oryginalne w grze?
Jestem w 10000% pewna, że są non. Tylko na takie patrzę.

Pink Panther
30.10.2012, 14:29
Czy jest jakaś różnica między ćwiczeniami wytrzymałościowymi, a siłowymi?

Laselight
30.10.2012, 14:38
@Pink
Wytrzymałościowe - sim chudnie
Siłowe - simowi zwiększa się masa mięśni

Shattered
04.11.2012, 18:56
Czy to normalne że:
sim ma kilka razy pragnienie nauczyć się prowadzić, mimo tego że już umie,
że simowie po ślubie albo zaręczeni nie noszą obrączek,
Czy to tylko błędy u mnie?

Kędziorek
04.11.2012, 20:08
To zapewne jeden z licznych błędów tej gry. U mnie para była małżeństwem i co jakiś czas wyskakiwało pragnienie "zamieszkać razem" mimo, że już mieli wspólny dom...

Simy nie noszą obrączek, w trybie edycji (lub podczas planowania stroju) można im co najwyżej założyć jakiś pierścionek ale to wszystko

nmin
05.11.2012, 09:45
Na szybko pytanie z serii "pewnie banalne, ale nie wiem, bo nigdy tego nie robiłam".

Jeśli wyłączę starzenie się, to ciąża Simki zatrzyma się w miejscu, w którym właśnie jest?

Kędziorek
05.11.2012, 11:05
Nie, simka urodzi normalnie ale niemowlę nie będzie się starzeć

Muffi
05.11.2012, 20:57
Czy to normalne, że mój magik, lub akrobata często popełnia błędy choć ma 10 poziom kariery ?

Kędziorek
05.11.2012, 21:36
Tak, to raczej normalne, też tak miałam i to nie raz

Searle
15.11.2012, 18:42
Kochani, jak za pomocą Nraasa przywrócić życie zamienionej w pył wampirzycy?

malaMi
20.11.2012, 21:10
Nie wiem czy to dobry dział na takie pytanie, ale spróbuję

Jedno z rozszerzeń do NRaas StoryProgression nazywa się NameList Tuning, czy ktoś z Was tego używał? Bo ja nie do końca ogarniam jak zrobić tę listę i załadować do gry.

No i czy tym sposobem można podmienić tylko bazę imion czy nazwisk też?

Jeśli ktoś się orientuje to błagam o pomoc!

Chloé
21.11.2012, 02:26
Kochani, jak za pomocą Nraasa przywrócić życie zamienionej w pył wampirzycy?
Na nagrobku powinna być opcja wskrzeszenia.

Searle
21.11.2012, 18:05
Na nagrobku powinna być opcja wskrzeszenia.

Niestety nie ma nagrobka. Wampirzyca zmieniła się w pył, który leży na podłodze, a na nim nie ma innej opcji oprócz "Posprzątaj".

BlackBerry
24.11.2012, 14:06
Czy ktoś wie jak zrobić poncz? Mój sim ma takie pragnienie życiowe: zrobienie ponczu z pyłu kwiatowego :-/ tylko nie mam pojęcia jak go zrobić...

Kędziorek
24.11.2012, 14:14
A nie chodzi przypadkiem o WYPICIE ponczu? Taką opcję mają wróżki po kliknięciu na dom wróżek

e: i to chyba jet zwykłe pragnienie, nie? W życiowych takiego nie widziałam;)

BlackBerry
24.11.2012, 14:59
Pomyliło mi się, ale dzięki za pomoc ;p jakoś nie przywiązuje do tego uwagi :-P