PDA

Zobacz pełną wersję : Pytania i odpowiedzi


Strony : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

brzos
07.06.2009, 15:30
juz jest wlaczona.
no, chyba ze sobie wylaczylas.

Ellie
07.06.2009, 15:33
nie, nie wylaczalam
to fajnie, dzieki =*

deborah
07.06.2009, 15:34
Witam Serdecznie;-)

Zadam podstawowe pytanie;p
Możecie doradzić czy z takim sprzętem jest sens kupować simaki?

Komputer Stacjonarny:

Procesor- Celeron 3,08 GHz
Pamięć Ram- 1,5 GB ( zawsze mogę zwiększyć)
Karta Graficzna- 82865G Graphics Controller 96MB ( wiem, że to starocie, nie była zmieniana od początku a inne podzespoły już kilka razy, przymierzam się do zmiany na lepszą ale są dość drogie, więc na razie musi pozostać taka)
Płytę główną mam z Gigabyte

Laptop:

Procesor: Intel Pentium Dual CPU T2370 1,73GHz (2CPUs)
Ram: 1Gb
Karta: Sis Mirage 3 Graphics 256MB

Z tego co się orientuje karta graficzna jest w laptopie lepsza niż PC.
Najbardziej zależy mi na laptopie, bo będą go miała na studiach.
Wiem, że ten laptop to niewypał ale był kupowany na szybkiego;-( Teraz żałuję

Markerova
07.06.2009, 15:41
zrobiłam schody, ale Simy nie chcą mi po nich wchodzić.
wie ktoś o co chodzi ? ;D

Madelaine
07.06.2009, 15:45
Ja mam jedno pytanie jak można odchudzić sima/simkę? ostatnio moja simka 5 godzin na bierzni biegała a żadnej różnicy w jej tuszy nie ma. W ogóle idzie odchudzać simy?

Elektra
07.06.2009, 15:45
w Zwykłej ts 3 nie ma aut? to prawda?

Miyoki
07.06.2009, 15:47
w Zwykłej ts 3 nie ma aut? to prawda?
Oczywiście, że są.
Kto Ci tak naopowiadał o.O?
Są samochody już w podstawie.

Elektra
07.06.2009, 15:48
Słyszałam ze są tylko w EK.

Sun_rise
07.06.2009, 15:49
A w th3 są wspomnienia, czy nie? Bo jak wczoraj grałam chwilę u kolegi to znaleśc ich nie mogłam..

Miyoki
07.06.2009, 15:53
Słyszałam ze są tylko w EK.
Nie, w EK można ściągnąc dodatkowe samochody za darmo, czy coś ^^

I nie ma wspomnień.

Elektra
07.06.2009, 15:54
Wspomnienia ,a to nie bedzie ta gwiazdka?

Elektra
07.06.2009, 15:55
a czy jest coś takiego jak tworzenie własnych otoczen?

Sun_rise
07.06.2009, 16:01
Z tego co tu na forum czytałam wywnioskowałam, że własnych otoczeń tworzyć nie można.

To głupio,że nie ma wspomnień :(...lubiłam przeglądać przeszłość simów.

brzos
07.06.2009, 16:03
teraz sa te "swiezy oddech", "zniesmaczenie" i inne.

Elektra
07.06.2009, 16:05
a to do czego słuzy? wie ktos może? http://img16.imageshack.us/img16/4526/54791687.jpg (http://img16.imageshack.us/my.php?image=54791687.jpg) to w kłuku

Sun_rise
07.06.2009, 16:09
Jeżeli najedziesz myszką na ten przycisk to wyskoczy ci tam taki dymek z wyjaśnieniem funkcji.
Ten przycisk przenosi cię do przeglądu mapy.

Wie ktoś czy w th3 istnieją zjawiska atmosferyczne, albo czy są pory roku? Aha, ciekawa jestem jeszcze czy trójka została urozmaicona nieziemskimi stworzeniami.

brzos
07.06.2009, 16:09
kółku, po pierwsze ;p

to jest przelacznik na widok z miasta, jesli chcesz gdzies sie wybrac.

puff
07.06.2009, 16:09
Do podgladu mapy (miasta)

Elektra
07.06.2009, 16:11
A ten niebieski sim? W lewo od tego miasto/dom?

mlmichal
07.06.2009, 16:16
gdzie znajde kwiat życia albo kwiat śmierci??

Afbuster
07.06.2009, 16:25
przybliża kamerę na aktywnego sima

ogonowa
07.06.2009, 16:32
bla, takie pytanie są bezsensowne, wystarczyło by kliknąć na to, i już byś wiedziała co to znaczy...

cassant
07.06.2009, 16:49
dlaczego podczas tworzenia sima wyskakuje mi okno CCC i jakis tam blad. gra sie wtedy zawiesza i trzeba resetowac komputer.
nie mam pojecia dlaczego tak sie dzieje, bo kiedy gram w miescie wszystko plynnie dziala, nic sie nie zacina, nawet przy najwyzszych ustawieniach.

sympathique.
07.06.2009, 16:58
Jak można dostać się do więzienia?
EDIT: Madelaine, u mnie Simy chudną głównie wtedy, kiedy uprawiają jogging - spróbuj :).
Sim musi mieć chyba przynajmniej 1 pkt. kondycji, wtedy bierzesz widok miasta, przybliżasz jakiś obszar (najlepiej w miarę daleko od domu) i wybierasz opcję "przybiegnij tu truchtem".

Tapas
07.06.2009, 16:59
Pytanie:
Czy w TS3 są sklepy do których można wchodzić?? Albo czy można robić własne sklepy lub prowadzić biznes jak w TS2 WB???

puff
07.06.2009, 17:00
Pracując jako złodziej

Orzechowo
07.06.2009, 17:02
Chyba nie.
Gdy używam TestingCheatsEnabled i wybiorę opcję wszyscy szczęśliwi, gra mi się wyłącza i nie zapisuje. Moja simka długo śpi, więc jeśli znacie jakieś inne 'poprawiacze' nastroju, albo wiecie, co może być przyczyną wyłączania się, odpiszcie. :)

A i jeszcze jedno:
Gdyby moja simka się roztyła, co mam zrobić by była chuda? Nie chcę, żeby miała mięśnie, tylko żeby straciła na wadze.

Myszeczka
07.06.2009, 17:09
Nie ma pór roku ani rzadnych zjawisk niestety...

Mam pytanie w jaki sposob mozna wrzucic wlasna muzyke do gry tak jak to bylo mozliwe w the sims 2.. bo probowalam i nie moglam znalesc ..

Levkoni
07.06.2009, 17:13
zainstalowalam simsy na nowym kompie, faktycznie na najwyuzszych opcjach grafiki jest calkiem inaczej. to dobrze bo juz sie balam ze grafika jest kiszkoawata. denerwuja mnie niektore opcje np ze sie nie pobieraja i nie mam takiej opcji nigdzie i ze do budynkow nie mozna wchodzic ( chodzi mi o ratusz np) ze samochody znikajakaja tak dziwnie i wogole.ze sie nie mozna opalac itp. trzeba sie bedzie przyzwyczaic i poczekac na kolejne dodatki :/

Simy jak najbardziej się pobierają! :)

kago - do więzienia można się dostać poprzez losowe wydarzenia, np. jak zrobisz jakieś przekręty w karierze politycznej jak dobrze kojarzę.

OmEgA_xD - są sklepy, ale nie widać jak sim wchodzi do środka, można tam kupować, własnych sklepów nie można robić, ponieważ nie ma takich rzeczy jak kasa, stojaki z żywnością czy ubraniami, ale na pewno pojawi się to keidyś w dodatkach :)

Orzechowo - jak simka jest gruba to z tego co wiem jak ćwiczy na przyrządach do ćwiczeń, bądź kiedy uprawia jogging najpierw staje się chuda, a dopiero jak będzie chuda zaczyna przybywać jej mięśni :)

Elektra
07.06.2009, 17:51
Czy to prawda ze można wejsc przez okno do jakiegos domu i cos ukraść?

Miyoki
07.06.2009, 17:58
To jak się ten jogging uprawiało?
Kiedyś ktoś się o to chyba pytał, ale nie wiem gdzie szukac :P
A Simka chciała sobie pobiegac a ja nie wiem jak o.o

okruszek
07.06.2009, 17:59
gdzie (do jakiego folderu) wrzucać dodatki pobrane z neta

dżin.
07.06.2009, 18:01
Do folderu Downloads

cassant
07.06.2009, 18:02
do folderu downloads, potem 2x klikasz na nie, otwiera ci sie okno ts3 i zaznaczasz dodatki, ktore maja byc zainstalowane

okruszek
07.06.2009, 18:02
tak było w 2-ce ...w 3-ce to nie działa. Pack rozpakowuję dwukrotnym kliknięciem ale plik package nie da się

Czy nalezy pobrac (o ile jest) SimPe do trójki ?

mienso
07.06.2009, 18:25
Nie bede zakładać nowego tematu jak NIEKTÓRZY i się was spytam, ponieważ wy jesteście specami od kompów :p Pojdzie mi na kompie sims 3:
Intel(R) Celenor(R)
CPU 2.60GHz,
2.59 GHz, 512 MB RAM

wolne miejsce: 56,6 GB

i jak?

dżin.
07.06.2009, 18:27
Za mało masz ramu, ale reszta dobra ;)

mienso
07.06.2009, 18:31
Za mało masz ramu, ale reszta dobra ;)

Dziękuję, Jin :*
Ale robi to jakąś znaczną różnicę?

dżin.
07.06.2009, 18:41
Właściwie, to tego nie wiem, ale wiem tyle, że TS3 wymaga 1GB ramu

mienso
07.06.2009, 18:43
Hm, podpytam jeszcze kogoś, ale dzięki.

szparaag
07.06.2009, 18:48
zrobiłam kleptomankę i chciałabym, żeby kradła rzeczy z czyjegoś domu ale nie mogę, wiecie jak może to zrobić ? :))

jak spakować rzeczy do plecaka, np. zrobioną potrawe która leży na blacie ? :P
w 2 łatwo się to robiło, a teraz w 3 obawiam się, że tego zrobić nie można :P

Kliii
07.06.2009, 18:50
Potrawę przeciągasz do wyposażenia.
Kradniesz klikając na podłogę i jest tam opcja "zwędź coś" czy jakoś podobnie.

Searle
07.06.2009, 19:03
Ja też mam problem z włożeniem potrawy do plecaczka. Po prostu nie da się jej chwycić łapką.

lay
07.06.2009, 19:06
zrobiłam kleptomankę i chciałabym, żeby kradła rzeczy z czyjegoś domu ale nie mogę, wiecie jak może to zrobić ? :))

jak spakować rzeczy do plecaka, np. zrobioną potrawe która leży na blacie ? :P
w 2 łatwo się to robiło, a teraz w 3 obawiam się, że tego zrobić nie można :P
Kleptomani raz na jakiś czas kradną rzeczy innych simów, bez naszej ingerencji.

Jakiś czas temu włożyłam potrawę do wyposażenia za pomocą zwykłej łapki. Nie miałam z tym żadnych problemów.

KERMI
07.06.2009, 19:10
SIMS 3 PROBLEM! Znikający sąsiedzi! POMOCY!


Witam! Gram w Sims 3 od rana jednoosobową rodzinką - Kowalski. Po kilku godzinach rozgrywki postanowilem stworzyc inna rodzine (rodzina NOWAK) i wprowadzić ją naprzeciwko rodziny Kowalski -tak żeby mieć po prostu sąsiadów. (gram rodziną Kowalski jako główną). Wszystko byłoby by super gdyby nie PROBLEM!!!. Rodzina NOWAK po kilku-kilunastu simo-godzinach znika z tego domu do ktorego ja wprowadzilem. Grajac jako Kowalski , trzymam kursor na drzwiach rodziny Nowak i powiedzmy do godziny 00:00 czasu gry widze opcje "odwiedz rodzine Nowak" ale pozniej nagle dom staje sie pusty jakby rodzina Nowak nigdy tam nie mieszkała. Oczywiscie opcja odwiedzin automatycznie przestaje byc mozliwa.
Czy ktoś ma podobny problem? Czy ktos moglby powiedziec dlaczego tak sie robi, dlaczego rodziny znikaja. Co zrobic zeby nie znikaly? Probowalem kilkakrotnie i za kazdym razem po niecalym jednym simowym dniu nowa rodzina (jako sasiedzi z okolicy) znikala z domu.
PS: mam oryginał.

KERMI
07.06.2009, 19:15
SIMS 3 PROBLEM! Znikający sąsiedzi! POMOCY!


Witam! Gram w Sims 3 od rana jednoosobową rodzinką - Kowalski. Po kilku godzinach rozgrywki postanowilem stworzyc inna rodzine (rodzina NOWAK) i wprowadzić ją naprzeciwko rodziny Kowalski -tak żeby mieć po prostu sąsiadów. (gram rodziną Kowalski jako główną). Wszystko byłoby by super gdyby nie PROBLEM!!!. Rodzina NOWAK po kilku-kilunastu simo-godzinach znika z tego domu do ktorego ja wprowadzilem. Grajac jako Kowalski , trzymam kursor na drzwiach rodziny Nowak i powiedzmy do godziny 00:00 czasu gry widze opcje "odwiedz rodzine Nowak" ale pozniej nagle dom staje sie pusty jakby rodzina Nowak nigdy tam nie mieszkała. Oczywiscie opcja odwiedzin automatycznie przestaje byc mozliwa.
Czy ktoś ma podobny problem? Czy ktos moglby powiedziec dlaczego tak sie robi, dlaczego rodziny znikaja. Co zrobic zeby nie znikaly? Probowalem kilkakrotnie i za kazdym razem po niecalym jednym simowym dniu nowa rodzina (jako sasiedzi z okolicy) znikala z domu.
PS: mam oryginał...

Mamełe
07.06.2009, 19:16
zrobiłam kleptomankę i chciałabym, żeby kradła rzeczy z czyjegoś domu ale nie mogę, wiecie jak może to zrobić ? :))

jak spakować rzeczy do plecaka, np. zrobioną potrawe która leży na blacie ? :P
w 2 łatwo się to robiło, a teraz w 3 obawiam się, że tego zrobić nie można :P

Z tego co mi sie wydaje, to sim musi byc sam w pomieszczeniu i jak sie kliknie na podloge, to powinna sie pojawic opcja "zwin cos" albo cos takiego

Vanitas
07.06.2009, 19:24
Nie bede zakładać nowego tematu jak NIEKTÓRZY i się was spytam, ponieważ wy jesteście specami od kompów :p Pojdzie mi na kompie sims 3:
Intel(R) Celenor(R)
CPU 2.60GHz,
2.59 GHz, 512 MB RAM

wolne miejsce: 56,6 GB

i jak?

skąd ja to znam... Dokupisz 512 RAM-u i pójdzie, mam takiego samego grata

Elektra
07.06.2009, 19:39
Jaką masz karte graficzną dominic?

psychickid
07.06.2009, 20:09
Więc powiem z góry - nie przeglądałam całego tematu, więc jeśli powtórzę pytanie, przepraszam.
Zainstalowałam The Sims 3, ale gdy próbuję uruchomić grę, wyskakuje mi Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0xc0000135). Kliknij przycisk OK, aby zakończyć aplikacje.Ktoś ma pomysł dlaczego pojawia się taki błąd i jak go naprawić?

+ komputer spełnia wymagania

Miziol
07.06.2009, 20:09
Jak mogę przepytać przechodnia? Bo muszę napisać raport ;p

Elektra
07.06.2009, 20:17
Prawdopodobnie płyta jest brudna lub sie cos źle zaisntalowało.

psychickid
07.06.2009, 20:18
Płyta jest czysta. Pierwszy raz ją wyjęłam z opakowania i od razu włożyłam do napędu. Spróbuje ponownie zainstalować, mam nadzieję, że to coś da.

Elektra
07.06.2009, 20:36
Ejj jak jechac gdzies na roweze?

Kliii
07.06.2009, 20:38
kupujesz w trybie kupowania w pojazdach stojak i rower, umieszczasz w wyposażeniu i każesz gdzieś pójść.

lanolina
07.06.2009, 20:52
Halo witam. Mam następujący problem - moja simka na początku mieszkała sama a po jakimś czasie wprowadziłam do niej sima. Pasek przyjaźni mają na maxa jednak wciąż są tylko dobrymi przyjaciółmi, co zrobić by się w sobie zakochali?! Całusy czy wspólne spanie nie pomagają, do tego ten Sim w ogóle nie chce się oświadczać...

sciemon
07.06.2009, 20:59
Jednym słowem zostałem ojcem ;/ Ale najlepsze jest to że jeszcze nawet z nikim nie spałem. Stworzyłem sima, i rozejrzałem się po okolicy poznałem jedną gościarę, gadałem z nią chyba z sekundę i wróciłem zapisałem. Po mnie w tym samym mieście grał brat założył sima i zapisał. Wracam na swoją posesję i patrzę a ja stoję a przed drzwiami bachor. Mówię: ****. mać ktoś mnie w chu.. robi. Zaglądam w znajomości i znajomość moja i tej gościary jest ledwo na +.
Niech ktoś mi wytłumaczy co się stało bo ****. nie będę zakładał sima on nowa bo jakiś kiep podrzucił mi ****..rza

Levkoni
07.06.2009, 21:02
To jak się ten jogging uprawiało?
Kiedyś ktoś się o to chyba pytał, ale nie wiem gdzie szukac :P
A Simka chciała sobie pobiegac a ja nie wiem jak o.o

Klikasz w jakieś miejsce i pokazuje Ci się opcja "przybiegnij truchtem" :)

lanolina - musisz w opcjach "romantyczne" wybrać "wyznaj zauroczenie", potem możesz wybrać "zaproponuj małżeństwo" (czyli oświadczyny) a potem możesz wziąć "ślub prywatny" albo urządzić wesele. :P

psychickid
07.06.2009, 21:04
Więc powiem z góry - nie przeglądałam całego tematu, więc jeśli powtórzę pytanie, przepraszam.
Zainstalowałam The Sims 3, ale gdy próbuję uruchomić grę, wyskakuje mi Aplikacja nie została właściwie zainicjowana (0xc0000135). Kliknij przycisk OK, aby zakończyć aplikacje. Ktoś ma pomysł dlaczego pojawia się taki błąd i jak go naprawić?

+ komputer spełnia wymagania

Zainstalowałam grę jeszcze raz - ten sam komunikat. Czy komuś to się też zdarzało?
Chyba muszę oddać grę z powrotem do sklepu. Jakim cudem przy nowej, nieuszkodzonej płycie pojawiają się takie informacje?

EDIT: Prawdopodobnie znalazłam rozwiązanie. Wypróbuje je i napiszę czy zadziała. :)
Chociaż propozycje rozwiązania tego problemu nadal mile widziane :>

sciemon
07.06.2009, 21:06
Dlaczego mieszkałem sam a teraz nie wiadomo skąd mam dziecko po 2 godzinach gry, głównie budowa domu i potem wyłączyłem kompa i jak załączyłem to przed chatą leży dziecko

lanolina
07.06.2009, 21:20
cały czas nie mam opcji wyznaj zauroczenie ;/ nawet dzieci mogą mieć razem ale jak miłości nie było tak nie ma.

Aguncja
07.06.2009, 21:20
Może spróbuj jeszcze, jak masz możliwość, zainstalować na innym kompie. Jeśli znów się to powtórzy, musisz zwrócić do sklepu.

Levkoni
07.06.2009, 21:23
Może spróbuj z innymi simami, jeśli też nie będzie to faktycznie coś może jest nie tak, a jeśli będzie opcja to może być po prostu jakiś błąd gry. U mnie raz tak było, że nie było opcji wyznaj zauroczenie jak grałem simem, potem wszedłem do simki jego babki i opcja już była.

agnieszka130187
07.06.2009, 21:25
Jeżeli chodzi o poprawianie potrzeb za pomocą kodu, to nie można tego robić w czasie pauzy, musi być włączony czas np. na poziomie 1, na pauzie faktycznie paski się nie przesuną.

Ponawiam pytanie odnośnie tuszy, czy jest jakiś wskaźnik ?
Czy faktycznie nie ma albumu, czy tylko ja go nie widzę ?
Po trzecie moja simka mieszka koło oceanu, mały kawałek a jak karze jej łowić ryby to zawsze do tego oceanu biegnie.... Czy simy nigdy nie chodzą oprócz po domu i na danej parceli ?
Rozumiem, że jak jej zabiorę auto to na dłuższą trasę zamówi taxi ?

Wielkie dzięki za wyczerpującą odpowiedź. :)

psychickid
07.06.2009, 21:27
Działa! Wystarczyło zainstalować program dotnetfx.exe (22.42 MB) z TEJ (http://www.miotk.eu/index.php?option=com_phocadownload&view=category&id=3:uytki&Itemid=42) strony. :)

Levkoni
07.06.2009, 21:30
Nie ma wskaźnika, sim gubi lub zyskuje tuszę nie tak jak w TS2 że w etapach tylko płynnie.
Nie ma albumu, zdjęcia jednak robisz i są w folderze screenshots na dysku C
Simy biegają na większe odległości. Jeśli każesz simom "podejść" gdzieś wtedy pokazują ci się pod okienkiem w kolejce czynności 3 opcje do wyboru - automatycznie (dostosowuje prędkość do odległości), "biegnij" lub "podejdź" jednak w przypadku daleko położonych parceli publicznych zawsze przyjeżdża taksówka (rower, lub własny samochód), ewentualnie możesz kazać podbiec truchtem i wtedy sim biegnie truchtem.

psychickid brawo :)

Antal
07.06.2009, 21:39
A ja mam pytanie, w jaki sposób sprawdzić wagę mojego sima?
Przy tworzeniu simki ustawiłam jej sylwetkę jako tą najszczuplejszą, ale teraz (ma 4 punkty sportu od joggingu xd) widzę, że jest "krąglejsza". xD Gdzie mogę zobaczyć czy zmieniła sie jej waga?

Levkoni
07.06.2009, 21:42
Dwa posty wstecz o tym pisałem... nie ma żadnego wskaźnika, po prostu po simie poznajesz czy jest gruby czy chudy czy umięśniony :)

Marekos
07.06.2009, 21:46
Można poronić w The Sims 3 ???

Levkoni
07.06.2009, 21:49
Nie spotkałem się z tym, ale na 100% nie :) Wątpię, żeby twórcy takie rozwiązanie umieścili.

agnieszka130187
07.06.2009, 21:49
Dziwne, mój Sim ma za plecami ocean, a jak daję mu opcję wędkuj od razu biegnie w to miejsce, nie pokazują się żadne opcje... muszę to zaraz sprawdzić. :)

Levkoni
07.06.2009, 21:51
Bo jak dasz mu wędkuj, to wtedy nie ma tych opcji, pojawiają się tylko jak karzesz mu podejść tam. W innych sytuacjach sim automatycznie dostosowuje prędkość do odległości :)

szparaag
07.06.2009, 21:58
Potrawę przeciągasz do wyposażenia.
Kradniesz klikając na podłogę i jest tam opcja "zwędź coś" czy jakoś podobnie.

nie da się właśnie przeciągnąć do wyposażenia..

a co do kleptomanii, ukradłam w galerii sztuki kilka obrazów, z domu jakiegoś sima nie było tej opcji z podłogą :P szkoda :D



a jeszcze jedno pytanie !
Da się zmienić ubranie sima?
zauważyłam, że nie ma żadnych sklepów z ciuchami w mieście i się zdziwiłam

ultraviolence
07.06.2009, 22:02
W TS3 nie ma takich sklepów. Wszystkie ciuchy masz od razu w szafie/komodzie. Kliknij na nią, a potem wybierz opcję "zaplanuj strój".

Chloé
07.06.2009, 22:17
Próbował ktoś zobić bezdomnego? Da się w ogóle zrobić, czy też nerwus grzebiący w śmietniku z trailerów gry to tylko chwyt reżyserski twórców?

szparaag
07.06.2009, 22:19
W TS3 nie ma takich sklepów. Wszystkie ciuchy masz od razu w szafie/komodzie. Kliknij na nią, a potem wybierz opcję "zaplanuj strój".

Dzięki !
teraz juz wiem ;)))

ultraviolence
07.06.2009, 22:19
Po prostu kupujesz pustą parcelę i całymi dniami wędrujesz po mieście... A takie potrzeby jak spanie, jedzenie, korzystanie z toalety i zaspokajanie paska higieny, wykonujesz po prostu u sąsiadów :D

Levkoni
07.06.2009, 23:00
A i grzebać w śmieciach u sąsiadów też się da, bo mój grzebał sim, tylko nie wiem czy każdy może czy trzeba mieć jakąś cechę odpowiednią :P

scu
08.06.2009, 10:18
mam dwa pytania:

- kiedy pojawi się opcja zaręczyn i małżeństwa u moich dwóch zauroczonych sobą Simów?


- gdzie wgrać dodatki z internetu - ubrania, fryzury i nową okolicę?

Elektra
08.06.2009, 10:24
Na Vh1 rekalmowali ts3 i był filmik ze sobie sąsiedzi kradna to prawda?

Levkoni
08.06.2009, 10:28
scu - odpowiedź na pierwsze pytanie: powinna opcja się pojawić jak są już zauroczeni i mają pasek kontaktów prawie do pełna, jeśli nie ma jeszcze takiej opcji upewnij się, że partner nie jest już z kimś w związku, albo twój sim nie jest w związku z kimś, bo tak też mi się zdarzyło, że mój sim jak grałem inną rodziną sam sobie znalazł dziewczynę i na początku też nie wiedziałem, dla czego nie może się oświadczyć.

bla - jeśli weźmiesz sima z cechą charakteru "kleptoman" może okradać innych.

Elektra
08.06.2009, 10:30
xD ok jednak prawda :) Mam prosbe moze mi ktos wyslac po 2 fotki z obu miast?

jestem fajny
08.06.2009, 10:46
Witam, może moje pytanie wydać się dla niektórych głupie, ale mam problem. Jak zbiorowo usuwać okna, bo "ctrl" nie działa. Także nie wiem jak usuwać tapety i podłogi w ten sposób to u mnie o dziwo nie działa ten sposób z sims 2.

Irbis
08.06.2009, 13:27
Witam, może moje pytanie wydać się dla niektórych głupie, ale mam problem. Jak zbiorowo usuwać okna, bo "ctrl" nie działa. Także nie wiem jak usuwać tapety i podłogi w ten sposób to u mnie o dziwo nie działa ten sposób z sims 2.
Polecam narzędzie młotka. Ctrl nie działa nie tylko u Ciebie, ale w ogóle.

Edit: W odpowiedzi na poniższy post.
Slythia chodzi o to, że za pomocą klawisza Ctrl nie można usuwać okien i drzwi tak jak w TS2.

lay
08.06.2009, 14:05
Polecam narzędzie młotka. Ctrl nie działa nie tylko u Ciebie, ale w ogóle.
Mi Ctrl działa. Usuwałam już za jego pomocą podłogi, tapety, ściany, fundamenty etc...

Samantha
08.06.2009, 14:43
Ja ma takie (pewnie głupie;)) pytanie, a mianowicie co zrobić, by Sim jeździł na rowerze. Klikam to na Sima, to na rower i żadnych opcji nie ma...

Hyzio
08.06.2009, 14:50
Mój sim ma cechę kleptomana i nie wiem jak okradać innych. Może mi ktoś to wytłumaczyć
I jeszcze jedno pytanie, na zdjęciach zapowiadających grę były widoczne strajki/manifestacje. Co zrobić aby wywołać strajk?

braven
08.06.2009, 15:04
Skąd wziąć taśmę klejącą? Dostałem zadanie żeby naprawić laptopa znajomemu i w treści pisało: "Weź laptop oraz taśmę klejącą i sprawdź, czy uda się go naprawić". Naprawiłem laptopa, ale kiedy jadę do znajomego opcja "Oddaj laptopa" jest nieaktywna:/

ultraviolence
08.06.2009, 15:06
Używanie roweru:
Słyszałam gdzieś, że sim musi posiadać rower w wyposażeniu, aby go używać... Chociaż moja simka miała go postawionego nieopodal wejścia domu i kiedy chciała pojechać gdzieś dalej, wskakiwała na rower, zamiast jechać taksówką... Nie wiem więc, od czego to zależy.

Okradanie innych:
Nie miałam jeszcze sima-kleptomana, ale czytałam na forum, że po kilknięciu na podłogę sąsiada, jest taka opcja jak "zwiń coś", czy coś w ten deseń.

Manifestacje:
Wydaje mi się, że pojawiają się przed ratuszem losowo. Wywołać samemu raczej się go nie da. Ja np. raz natrafiłam na jedną, kiedy jechałam simką do parku, "pokoncertować" dla szerszej publiki. Sądząc po obrazku, pewnie bojkotowali policję :D :
http://i43.************/35mi5fl.jpg
http://i40.************/29z2cu0.jpg

Elektra
08.06.2009, 15:56
To ile jest otoczen? 3??

Chryzantem Złocisty
08.06.2009, 15:58
2 - Sunset Valley i Riverview.

Ja mam pytanie - jak grac moim simem na gitarze w parku czy na plaży?Bo gitary nie mogę włożyć do wyposażenia :< sim ma 3 punkty grania na gitarze

Ilona
08.06.2009, 16:01
w trybie życia najeżdżasz myszą na gitarę to pojawi się raczka i przeciągasz do plecaka,następnie udajesz się do parku i w plecaku klikasz na gitarę- graj

Elektra
08.06.2009, 16:13
ale Riverview można pobrać...

Kate16
08.06.2009, 16:20
moj komp spelnia wszystkie wymagania oprócz RAM-u.
ma tu ktoś mniejszy RAM niz wymagany i mu chodzi??

bo np. słyszałam ze ktos nie ma wymaganego procesoru i chodzi mu bez problemu.

Elektra
08.06.2009, 16:21
Bedzie chodzić ale odrobinę wolniej :)

Levkoni
08.06.2009, 16:22
Do manifestacji za to można się przyłączyć :)

Saheli019
08.06.2009, 16:23
Pytanie do osób,które mają 3 nie orginalną: skąd mogę ściągnąc działąjącego cracka??

Odpowiedzi prosze na priv pisać. Z góry dziękuje:)

Elektra
08.06.2009, 16:24
Regulamin sie czyta. Nie umieszczamy info i crackach i pirackich grach.

Kate16
08.06.2009, 16:29
Bedzie chodzić ale odrobinę wolniej :)


wielkie dzieki :) http://forum.thesims.pl/images/smilies/wink.gif

Saheli019
08.06.2009, 16:32
Wiem,że nie mozna na forum podawać linków do pirackich gier,dlatego proszę na priva lub na gg 12634894

brzos
08.06.2009, 16:35
priv to dalej forum.
wiem, ze nikt oprocz ciebie tego nie przeczyta , ale traktujmy reg. doslownie ;p

Saheli019
08.06.2009, 16:37
Ok przepraszam...a jak zapytam o to samo kogoś przez priva to też będzie żle??:)

brzos
08.06.2009, 16:40
nie wiem.
mysle ze nie ;p

Fatamorgana
08.06.2009, 17:52
Gdzie jest kurs grania na gitarze?

Björk
08.06.2009, 18:06
Gdzie jest kurs grania na gitarze?

W teatrze na placu Mirabelek (tam jest też księgarnia i chyba spożywczak)

ultraviolence
08.06.2009, 18:35
No nie, teraz to naprawdę się wkurzyłam... Kazałam simce popływać i, mimo, że nie boi się wody, po jakiś 30 minutach poszła na dno! Rany, jeśli simowie będą mi tak tonąć bez przyczyny, to chyba przestanę wysyłać ich do basenu! Żeby nie było - drabinek nie kasowałam. Jak wskrzesić tę simkę? Grałam nią zaledwie 7-9 simowych dni -_______-
http://i41.************/b3wysw.jpg

Chryzantem Złocisty
08.06.2009, 18:37
simy się czasem topią,ale moje jak mają nad głową taką chmurkę z przekreśloną ikonką pływania,to same wychodzą z basenu
może Twoja też tak "krzyczała",a Ty jej nie pozwoliłaś wyjść?albo kazałaś dalej pływać?

nie wiem,ale w mojej grze jedna miastowa już się tak raz utopiła,najśmieszniejsze było to że nie ma sposoby żeby jej pomóc,co jest trochę bez sensu ;/

ultraviolence
08.06.2009, 18:46
Przyznam się bez bicia, że wtedy przełączyłam widok na jej męża, który akurat coś sobie pichcił w kuchni... Za moment wracam do simki i taka niemiła niespodzianka. Szkoda, że nie poszła za przykładem Twoich simów i nie wyszła wtedy, kiedy czuła zagrożenie (rzeczywiście, udało mi się stworzyć "bardzo inteligentną" landrynę -__-) Da się jakoś ją odzyskać?

Dokładnie. Chciałam, żeby jej mąż ją uratował (a niezły z niego byku ;d), ale nic z tego. Pfff...

Chryzantem Złocisty
08.06.2009, 18:54
niestety nie wiem,jak działa reinkarnacja w TS3...zawsze możesz się z nią jakoś dogadać,gdy jest duchem ;p ale wiem,że to nie to samo.

najlepsze jest,gdy sim topi się na basenie publiczny,gdy pełno wokół niego ludzi.powinna być opcja "ratuj" czy coś,bo to naprawdę idiotycznie wygląda.
No ale tak samo idiotyczne jest wrzeszczenie simów i machanie rękami,gdy w domu wybucha pożar,a każdy normalny człowiek pierwsze co by zrobił,to uciekł z domu.może simy wierzą,że to tupanie i machanie rękami coś da?

agnieszka130187
08.06.2009, 19:08
Jak mój sim pływa nie pokazuje się nad jego głową ten pasek, że "nabija" sobie umiejętność. :/ Mam też pytanie jak zrobić, żeby szminka była błyszcząca, nie matowa ? Klikam na te rodzaje i nic nie widzę, wszystko takie samo, a ja lubiłam w TH2 te z połyskiem, da się ?

Fatamorgana
08.06.2009, 19:15
A jak zrobić, by Simka od razu po zrobieniu jedzenia je zjadła? Bo ona je odkłada.

Fatamorgana
08.06.2009, 19:32
Jak mogę wziąć udział w apelu? To zadanie jest dostępne w ramce obok umiejętności, lecz gdy klikam na szkołę, opcja jest zablokowana, i pisze "Weź udział w apelu !".

Wampirencja
08.06.2009, 20:55
Ja mam pytanko [jużjutromamsimyjużjutromamsimy ^^] czy można ożywiać zmarłe simy? Moje simy mają szczęście nieziemskie do topienia się/porażeńprądem/śmiercią z głodu.
Ew. czy można się kłócić ze śmiercią PO zejściu sima [bo nie chcę strażnika-ożywiacza meldować z każdym simem ;p lubię samotnikami grać].

agnieszka130187
08.06.2009, 21:06
A ja oprócz tej szminki, mam pytanie odnoście ogrodnictwa. Mój Sim ma 3 lub 4 poziom umiejętności, nie pamiętam zbyt dobrze i nie może przeczytać książki o ogrodnictwie. Ile musi mieć poziomów, żeby ją przeczytać, obiecałam już mu. :P

tagmen
08.06.2009, 21:32
a mi przy instalacji wyskakuje takie cos "blad urzadzen wejscia i wyjscia" i przerywa instalacje, instaluje na laptopie...o co chodzi ? wiecie?

claudia_o
08.06.2009, 21:49
wydaje mi się, że każda dziedzina ma 3 książki. Pierwsza jest do 4 punktu, 2 do przedostatniego, a 3 do ostatniego. W każdym razie u mnie tak jest ;p

Jeżeli chodzi Ci o drugi poziom to przeczytaj najpeirw pierwszy tom, rozwiń do 5 i przeczytaj drugi. Ja tak robię ;)

ultraviolence
08.06.2009, 22:07
(...) czy można ożywiać zmarłe simy? Moje simy mają szczęście nieziemskie do topienia się/porażeńprądem/śmiercią z głodu.
Ew. czy można się kłócić ze śmiercią PO zejściu sima? (...)

1. Z tego, co dzisiaj doświadczyłam, to raczej nie. Wsadziłam nagrobek zmarłej simki do wyposażenia jej męża i poleciałam na cmentarz, do katakumb. Nie było tam nic ciekawego, oprócz opcji "zajmuj się zmarłymi". Niestety, ona nie przywraca zmarłego do życia. Próbowałam też z zaniesieniem szczątków do laboratorium/centrum naukowego, ale to też nic nie dało.
2. Nie, nie można. Próbowałam ocalić tę simkę za wszelką cenę, ale po kliknięciu na Mrocznego Kosiarza, wyświetlało się tylko "brak dostępnych interakcji" -___-.

agnieszka130187
08.06.2009, 22:20
Właśnie mi się wydawało, że ta książka o ogrodnictwie jest tylko jedna.... muszę zobaczyć.

ultraviolence
08.06.2009, 22:22
Właśnie mi się wydawało, że ta książka o ogrodnictwie jest tylko jedna.... muszę zobaczyć.

I dobrze Ci się zdawało :) Moja simka mogła ją przeczytać nawet wtedy, kiedy nie miała kompletnego pojęcia o ogrodnictwie. Przy okazji, po przeczytaniu tej książki, dostała kilka nasion, które potem można było obejrzeć w jej wyposażeniu (no i naturalnie zasadzić gdzieś w ogródku :)).

EDIT:
Szminka z połyskiem jest. To bodajże ta pierwsza albo trzecia w trybie tworzenia sima (druga chyba jest matowa). Zauważ, że można zmieniać jej kolor za pomocą palety... ale nie tylko ten główny. Masz również możliwość zmieniania barwy połysku na pomadce (jutro jak wlecę na forum, to wrzucę Ci fotkę :)).

agnieszka130187
08.06.2009, 22:27
O zmianie kolorów wiem, a jak można połysk zmienić ?
Co do tej książki to teraz mnie zmartwiłaąs, kupiłam ją, a nie mogę jej przeczytać, choć ją mam !

ultraviolence
08.06.2009, 22:37
Proszę bardzo, mam nadzieję, że tutaj cokolwiek widać :) I to jest jednak szminka nr 1 - ona ma największy połysk. Druga jest całkowicie matowa, a trzecia posiada połysk, ale jest on niemalże niewidoczny.
http://i41.************/2djt1k7.jpg

Hmm... No to może musisz mieć do tego jakiś punkt gotowania? Moja simka miała kilka.

agnieszka130187
08.06.2009, 23:00
Ok, z książkami o ogrodnictwie już dałam radę, chyba coś się zacięło w grze. Mam jednak pytanie odnośnie książek muzycznych... One są dopiero od poziomu 5, więc na nie nie ma możliwości szybszej nauki.... czy coś przeoczyłam, tylko muzyki nie da się od początku uczyć z książek....

Mrufka
09.06.2009, 00:08
Ok, z książkami o ogrodnictwie już dałam radę, chyba coś się zacięło w grze. Mam jednak pytanie odnośnie książek muzycznych... One są dopiero od poziomu 5, więc na nie nie ma możliwości szybszej nauki.... czy coś przeoczyłam, tylko muzyki nie da się od początku uczyć z książek....

A od kiedy można uczyć się muzyki z książek...? W muzyce to chyba bardziej praktyka! Musisz grać dużo na gitarze, występować. Wtedy szybko się uzyska wysoki level i można się uczyć nowych nut (piosenek) ale nie muzyki :-)

ultraviolence
09.06.2009, 07:27
Ok, z książkami o ogrodnictwie już dałam radę, chyba coś się zacięło w grze. Mam jednak pytanie odnośnie książek muzycznych... One są dopiero od poziomu 5, więc na nie nie ma możliwości szybszej nauki.... czy coś przeoczyłam, tylko muzyki nie da się od początku uczyć z książek....

Wydaje mi się, że jest tak, jak piszesz. Jeśli chodzi o muzykę (a właściwie grę na gitarze), z książek można się jej uczyć dopiero po posiadaniu już jakiś podstaw (tj. kilku punktów tej umiejętności). Najlepiej na początku zrobić sobie kurs w teatrze... A potem pójdzie już gładko :D

bigkar
09.06.2009, 08:15
Ok, z książkami o ogrodnictwie już dałam radę, chyba coś się zacięło w grze. Mam jednak pytanie odnośnie książek muzycznych... One są dopiero od poziomu 5, więc na nie nie ma możliwości szybszej nauki.... czy coś przeoczyłam, tylko muzyki nie da się od początku uczyć z książek....

Z książek "do muzyki" sim uczy się konkretnych piosenek (po jednej na poziom umiejętności). Nie jestem jednak pewna czy w czasie gdy sim uczy się piosenki rośnie wskaźnik nauki gry na gitarze. Wydaje mi się, że troszkę (ale to moje zdanie jedynie). Wydaje mi się, że to jest tak jak z pisaniem. Widzisz wskaźnik postępu pracy ZIELONY. Czyli jest to wskaźnik postępu pracy nad książką lub też nad uczeniem się piosenki. Wskaźniki nauki umiejętności są niebieskie (na przykład gdy oglądasz kanał kucharski w tv). Jeśli chodzi o naukę piosenek simy uczą się ich bardzo szybko, ale ma to niewiele wspólnego z wzrostem wskaźnika nauki umiejętności. Można zdobyć 10 poziom "gitary" bez nauki jakiejkolwiek piosenki (grając, grając dla napiwku itd). Jednak jeśli chcesz "występować" w parku, na przyjęciu itd., powinnaś uczyć się piosenek. Później te piosenki stanowią jakby twój repertuar :) Możesz wybrać co będziesz grała w danym momencie (twój sim). Jest różnica - po poleceniach "graj" lub "graj dla napiwku" sim będzie występował bez przerwy (to jest do momentu gdy jego potrzeby anulują występ). Natomiast gdy występujesz grając konkretną piosenkę, występ kończy się po niej o ile nie wybierzesz następnej :)

Pozdrawiam

braven
09.06.2009, 11:50
Skąd wziąć taśmę klejącą? Dostałem zadanie żeby naprawić laptopa znajomemu i w treści pisało: "Weź laptop oraz taśmę klejącą i sprawdź, czy uda się go naprawić". Naprawiłem laptopa, ale kiedy jadę do znajomego opcja "Oddaj laptopa" jest nieaktywna:/

treviss
09.06.2009, 12:35
witam
Jestem nowy ale w simsy gram juz hohoh
teraz mam problem z 3
otóz mam spoko rodzinke i mam juz 2 dzieci tzw małych :P i teraz mam taki problem ze jedno z nich po prostu znikneło (to starsze) nie mam pojecia gdzie jest po lewej stronie nie ma jego miniatury ale wciaz zostało w kontaktach innych simów ma ktos jakis pomysl co sie stalo? co lepsze na ekranie startowym i w loadingu gdy chce odpalic ta rodzine to wciąż jest :P
czekam na pomoc dzieki

Samantha
09.06.2009, 14:06
Czy wie ktoś jak siać warzywa? Moja simka musi wyhodować warzywa na gulasz warzywny (dostanie punkty) i głowię się nad tym jak to zrobić? Szukałam warzywnych krzewów w trybie budowy ale nie ma takich do hodowania. W sklepie też nie można kupić nasion....byłabym wdzięczna za pomoc :)

Chryzantem Złocisty
09.06.2009, 14:13
kupując w sklepie jakieś warzywo,możesz jednocześnie je zasiać.
warzywa ze sklepu są traktowane i jako do zjedzenia,do zasiania,więc sadź śmiało :)

a krzewów warzywnych w trybie budowania nie ma.

Samantha
09.06.2009, 14:17
Dzięki Chryzantem...:)

Mrufka
09.06.2009, 14:18
Czy wie ktoś jak siać warzywa? Moja simka musi wyhodować warzywa na gulasz warzywny (dostanie punkty) i głowię się nad tym jak to zrobić? Szukałam warzywnych krzewów w trybie budowy ale nie ma takich do hodowania. W sklepie też nie można kupić nasion....byłabym wdzięczna za pomoc :)

Najwiecej nasion mozna znalezc w parku głownym w miescie. Takie małe złote punkciki leżące na trawie. To najczęściej nasiona pomidora, jabłka, sałaty. Są też nasiona "nieznane", z nich na ogół można uzyskać arbuza, ziemniaka lub limonkę :-)

Mozzy
09.06.2009, 14:46
No to ja też mam pytanko. Wziąłem ceche kleptomana i poszedłem do sąsiada jakiegoś, ale niemam opcjii żeby ukraśc np. telewizor więc jak mam coś ukraść?

Madoka
09.06.2009, 15:05
Ja mam kilka pytań:
1.Stworzyłam dwie siostry - jedna gruba, druga chuda. Tej chudej znalazłam męża i urodziła im się córka. Kiedy podrosła okazało się, że też jest gruba. Jak to możliwe? Odziedziczyła otyłość po ciotce?
2.Próbowałam ją jakoś odchudzić, ale się nie dało. Ćwiczyła kilka dni i nic. Czy da się coś jeszcze zrobić?

Ken_Tucky
09.06.2009, 15:14
Mam pewien problem.Otóż mój sim jest dobrym przyjacielem innej simki i jest nią zauroczony.Nawet jak wprowadziła się do niego to dalej nie może się jej oświadczyć.Próbowałem już tysiące razy "flirtuj" czy "pocałuj" ale dalej nic.Czy ktoś wie co robię źle?

Ken_Tucky
09.06.2009, 15:19
Mam pewien problem.Otóż mój sim jest dobrym przyjacielem pewnej simki i jest nią zauroczony.Niestety nawet po wprowadzeniu simki do niego nie może się jej oświadczyć.Chociaż brałem tysiące razy "flirtuj" i pocałuj" a nawet bara-bara to dalej nic.Dlaczego tak się dzieje?

agnieszka130187
09.06.2009, 15:22
Helena a co to są za litery przy tej palecie kolorów ? Nie zwróciłam uwagi na to w grze....

ogonowa
09.06.2009, 15:29
agnieszka, to jest numer koloru, graficy często tego używają. Jak wpiszesz odpowiednie cyfry, to masz kolor.

Chryzantem Złocisty
09.06.2009, 15:47
R- Red
G- Green
B - Blue

wartości tych kolorów,coś takiego jest też np.w Photoshopie.
Ja i tak nigdy na to nie zwracam uwagi,ale dla kogoś może się to przydać.

agnieszka130187
09.06.2009, 15:55
Wielkie dzięki, ja w ogóle nie zauważyłam, że coś takiego jest. :)

smolli8081
09.06.2009, 16:07
Jesli chodzi o młodych doroslych i doroslych - mysle, ze ma to na celu przedluzenie ich zycia i stworzenia wiecej okazji do imprez urodzinowych :p

a ja mam pytanko związane z tworzeniem rodziny, czy jest mozliwosc wziecia slubu, kombinowalam na rozne sposoby i nie udalo mi sie... gdybym wiedziala stworzylabym od razu pelna rodzine :)

Pozdrawiam

ShiinaLP
09.06.2009, 16:21
A ja mam inne pytanie-
Moja simka chciała grać na gitarze podczas przyjęcia. W opisie pragnienia było napisane, że może ona albo zagrać na przyjęciu albo urządzić własne przyjęcie. Mam pytanie- czy istnieje możliwość grania na przyjęciach innych simów? Czy w ogóle jest coś takiego, jak chodzenie na przyjęcia do innych simów?

agnieszka130187
09.06.2009, 17:37
Nie mogę znaleźć żadnych nasion, ani kamieni i nic.... :( Chodzę po parkach, różnych parcelach i nic nie znajduję... :( Jak to zrobić ? Udało mi się tylko złowić w laboratorium jedno nasionko.... Nic po za tym...

brzos
09.06.2009, 17:55
agnieszka130187, mam tak samo.
na cmentarzu, w parkach, zero. o lowieniu juz nic nie mowiac, jedyne co moge zlowic to pstrag teczowy/zlota rybka, nie nasiono xd

zasiewam jablka, kapuste etc.

Levkoni
09.06.2009, 17:56
Szukaj, szukaj muszą być, one pokazują się losowo, nie muszą być ciągle w jednym miejscu. Nasiona najczęściej znajdziesz w parkach, przy jeziorkach. Kamienie najczęściej przy jeziorkach, na plaży, przy starej kopalni i w okolicach domów simów. Można również to wszystko znaleźć poza parcelami, na wolnym terenie np. przy dróżkach, kamieniach, mnóstwo kamieni i motyli jest przy kamiennym kręgu na północy miasta od plaży.

Na cmentarzu muszą być. Często są za tą kryptą przy rozkopanych grobach i grobach Kawalerów. Może nie zauważacie ich.

brzos
09.06.2009, 17:58
gram juz 1,5 tyg, i jakos nie widze. a mam dobry wzrok ;[[

agnieszka130187
09.06.2009, 18:09
Może ktoś wrzucić fotkę jak te nasionka wyglądają ?

Levkoni
09.06.2009, 18:13
Oj to ja nie wiem jak wy szukacie, bug jakiś czy co. Wrzuciłbym fotę, ale aktualnie nie mam fotki nasionka, ale to są takie malutkie pigułki (?) koloru... hmmm... takie piaskowo-beżowo-żółte (?). Faktycznie można mieć trudności z dojrzeniem, ale kamienie to kamienie wyglądają jak... kamienie. Za to po obróbce są śliczne klejnoty, które można umieścić na czerwonej poduszce lub drewnianym postumencie :)

Makss99
09.06.2009, 18:21
GRA SIĘ WYŁĄCZA AUTOMATYCZNIE!!! Co zrobić!

agnieszka130187
09.06.2009, 18:27
No dobra poszukam jeszcze, może coś znajdę. A owady, to też widać np. pająka jak chodzi po trawie ? Ja widzę tylko motyle, ale nie próbowałam ich łapać....Po za tym nie widze w trybie żadnego terrarium dla tych owadów. :D

Levkoni
09.06.2009, 18:29
Owady baaardzo trudno wypatrzeć bo są malutkie i po 3 w kupie chodzą. terrarium nie ma, ale jak przeciągniesz owada z ekwipunku na ziemię to jest on w takim malutkim terrarium już :)

bigkar
09.06.2009, 18:31
Faktycznie można mieć trudności z dojrzeniem, ale kamienie to kamienie wyglądają jak... kamienie. Za to po obróbce są śliczne klejnoty, które można umieścić na czerwonej poduszce lub drewnianym postumencie :)

Hmmm :( I to jest zastosowanie tych kamieni po oszlifowaniu ? Myślałam, że to ma do czegoś służyć ? Jeśli tak to po co sim ma wydawać pieniądze na szlifowanie ich ? Żeby na poduszce położyć ? :(

Pozdrawiam

tusiaaa3
09.06.2009, 18:55
a gdzie i kiedy odbywają się w ogóle jakieś koncerty sław?;> bo na filmikach widziałam, że było coś takiego.

Ilona
09.06.2009, 18:58
a gdzie i kiedy odbywają się w ogóle jakieś koncerty sław?;> bo na filmikach widziałam, że było coś takiego.

koncerty są na stadionie

tusiaaa3
09.06.2009, 19:01
a jak znajdę? jest napisane, że to stadion?

...
Wy też tak mieliście, że simy jak pierwszy raz korzystały z komody to zacinała im się szuflada i się przewracali? :P

gangheroni
09.06.2009, 19:02
Tak będzie podpisany!

Levkoni
09.06.2009, 19:04
A ja mam fotki nasionka i skał, poprzednicy chcieli więc zamieszczam, świeżutkie, jeszcze gorące :)

Nasionko wygląda tak:

[img=http://img196.imageshack.us/img196/7800/ts3y.th.jpg] (http://img196.imageshack.us/my.php?image=ts3y.jpg)

A tak wyglądają skały:

[img=http://img34.imageshack.us/img34/8964/ts32.th.jpg] (http://img34.imageshack.us/my.php?image=ts32.jpg)

Ilona
09.06.2009, 19:04
wejdź w podgląd miasta i zaznacz parcele publiczne,po czym poszukaj stadionu-w sv jest na uboczu-i kliknij na ikonkę,pojawi się komunikat czy akurat jest koncert czy nie

agnieszka130187
09.06.2009, 19:17
Te nasiona to jak jajka wyglądają :P Te kamienie brzydkie, ale wierzę na słowo, że po oszlifowaniu są ładne. :) Dzięki za fotki.

Levkoni
09.06.2009, 19:21
No po oszlifowaniu fajne są. najpierw mamy podstawowy szlif, potem owalny, a następnie gruszkowy. Na razie doszedłem do gruszkowego, ale nie wiem, czy jest jakiś jeszcze. :P

agnieszka130187
09.06.2009, 19:25
A co z tymi owadami, gdzie ich szukać ? Jakie można znaleźć ?

gangheroni
09.06.2009, 19:26
Np w barku motylki latają klikasz na nie i kolekcjonuj!

Levkoni
09.06.2009, 19:30
Tak właśnie owady są wszędzie na łonie natury nie tylko w parku, ale i poza parcelami, gdzieś na trawce, w lesie, nad jeziorkiem, mnóstwo rzadkich okazów jest w kamiennym kręgu na północy, można nieźle na nich zarobić. Po prostu klikasz na motyle/robaki i wybierasz "schwytaj", cała filozofia :) Owady opłaca się sprzedać w instytucie bo tam niezłą kasę dają, więcej, niżbyś dostała sprzedając normalnie :)

agnieszka130187
09.06.2009, 19:33
Motyle widziałam innych niestety nie. Można je ponoć hodować w domu, tylko ja terrarium żadnego nie widziałam. :)

Levkoni
09.06.2009, 19:38
Już pisałem, że jak wyciągasz owada z ekwipunku i kładziesz na ziemię czy stół to automatycznie pojawia się terrarium małe. Takie terraria widziałem na jakiś screenach połączone ze sobą w taką hmm... wieżę jakby, jedno stało na drugim, ale nie sprawdzałem czy się da. :)

Taida
09.06.2009, 19:50
1.A ja chciałam spytać, jak się buduje garaż? Trzeba go postawić przy drodze, jak w 2? Jak próbowałam go postawić to zauważyłam ze można to zrobić nawet na drogim końcu parceli…
Czy jest jakiś specjalny podjazd do garażu jak w 2, czy budujemy własny chodnik?
2. I jeszcze, ile pięter maksymalnie można postawić?
3.Nie mam jeszcze tej gry i nie zdążyłam się z nią zapoznać. Czy w jednym mieście można ulokować kilka własnych rodzin, żeby trochę zaplenić okolice? Bo coś pusto… A może simy same będą się wprowadzać po jakimś czasie…tak jak do akademika w simsach 2??

ShiinaLP
09.06.2009, 20:59
No po oszlifowaniu fajne są. najpierw mamy podstawowy szlif, potem owalny, a następnie gruszkowy. Na razie doszedłem do gruszkowego, ale nie wiem, czy jest jakiś jeszcze. :P

Jeszcze jeden jest na pewno ale niestety nie pamiętam nazwy :)

gosiata1
09.06.2009, 21:25
Pisaliście,że można pobrać nowe otoczenie Riverive,ale ja nie mogę nie wiem dlaczego?próbowałam kilka razy i nic ??Darmowy samochód mam pobrany ale tego otoczenia coś nie mogę

Chloé
09.06.2009, 21:28
Czym nawozi się rośliny? Próbowałam róznymi płodami rolnymi i złowionymi rybami - od wszystkiego obumarły :( I jeszcze pytanie - kiedy nawozić jeśli ma to znaczenie?

Szynszyl
09.06.2009, 21:59
Czym nawozisz chyba nie ma większego znaczenia, za to liczy się jakość produktów. Z tego co zauważyłem, po użyźnieniu (w moim przypadku np dwie z trzech sadzonek użyźniłem czarną złotą rybką i czerwonym śledziem, obydwie doskonałej jakości) rośliny po prostu szybciej rosną w porównaniu do tych które pozostawiamy bez nawozu :P

figa
09.06.2009, 22:39
Ja mam pytanie:
Jak zresetować sima w razie gdyby się zawiesił?
W Dwójce było "force error" a w Trójce?

stinkfist
09.06.2009, 22:52
resetSim Imię Nazwisko

gangheroni
09.06.2009, 23:23
Idziesz do ratusza i zmieniasz dane? ;p

'Mu
10.06.2009, 01:25
W jednej z misji jakie dostajemy w czasie gry dostałam zadanie przyrządzenia świetnej potrawy dla określonego sima.

Gdy go odwiedzam w opcjach dialogowych sima pojawia się nieaktywna opcja "Przynieś jedzenie". Nie jest aktywna ponieważ "nie mam wszystkich wymaganych przedmiotów w wyposażeniu". Gdy jednak przygotuję posiłek nie mogę włożyć go do ekwipunku.
Posiadanie składników na dowolną potrawę również nie pomaga. Jak wypełnić zadanie?

Wampirencja
10.06.2009, 01:28
Też mi z kwadrans zajęło ;p
1. Musisz być W DOMU - przygotować posiłek W DOMU
2. Aby włożyć do plecaka:
-klikasz plecak
- klikasz na potrawie i NIE PUSZCZAJĄC PRZYCISKU przeciągasz do plecaka
kaniec :)

brzos
10.06.2009, 07:18
ja nie moge przyniesc potrawy na konkurs kucharzy, chociaz mam ja w ekwipunku ;/
czemuu?

brzos
10.06.2009, 07:54
A ja mam fotki nasionka i skał, poprzednicy chcieli więc zamieszczam, świeżutkie, jeszcze gorące :)

Nasionko wygląda tak:

[img=http://img196.imageshack.us/img196/7800/ts3y.th.jpg] (http://img196.imageshack.us/my.php?image=ts3y.jpg)

A tak wyglądają skały:

[img=http://img34.imageshack.us/img34/8964/ts32.th.jpg] (http://img34.imageshack.us/my.php?image=ts32.jpg)


to zdjecie ze skalami, gdzie je zrobiles?

grattka
10.06.2009, 08:16
Moja simka chce zjeść potrawę z "czarną złotą rybką", ale ja w żaden sposób nie potrafię takiej potrawy przygotować. W ekwipunku gdy klikam na tą rybę mam tylko możliwość oprawienia ryby.
czy ktoś wie jak zrobić potrawę ze złowioną rybą?

Irbis
10.06.2009, 08:36
Miejsce na zdjęciu ze skałkami, kojarzy mi się z wejściem do Górniczej Doliny w Gothic 2 :P

Przyłączam się do pytania brzós.

I jeszcze jedno pytanie, które będę powtarzać aż do znudzenia (lub do wyjaśnienia sprawy):
Czy ktoś rozwiązał już zagadkę znikających rodzin? Dlaczego znikają i czy można temu zapobiec?

cocos
10.06.2009, 08:56
Mam pytanie, jak zmienić styl np. całej podłogi lub tapety w pomieszczeniu ? mogę jedynie bawić się w zmiany z jednym kwadracikiem to dość męczące

kubuss
10.06.2009, 08:56
Eyy jak czy można zrobić inną siatkę taką żeby nie zasłaniała mi całej podłogi. I dlaczego jak w domu mam okna to jest ciemno, a jak usunę dach to jest jasno ??

Levkoni
10.06.2009, 09:49
1.A ja chciałam spytać, jak się buduje garaż? Trzeba go postawić przy drodze, jak w 2? Jak próbowałam go postawić to zauważyłam ze można to zrobić nawet na drogim końcu parceli…
Czy jest jakiś specjalny podjazd do garażu jak w 2, czy budujemy własny chodnik?
2. I jeszcze, ile pięter maksymalnie można postawić?
3.Nie mam jeszcze tej gry i nie zdążyłam się z nią zapoznać. Czy w jednym mieście można ulokować kilka własnych rodzin, żeby trochę zaplenić okolice? Bo coś pusto… A może simy same będą się wprowadzać po jakimś czasie…tak jak do akademika w simsach 2??

1. Garaż stawiasz gdzie chcesz. nie trzeba przy drodze. Podjazdu nie ma jest tylko do kupienia takie puste miejsce, jak je postawimy to go nie widać, ale wyznacza ono miejsce postawienia samochodu. Jest w trybie kupowania, chyba w dziale "ogród".
2. Nie pamiętam, ale chyba 5.
3. Możesz mieć rodzin tyle ile chcesz w jednym mieście. Simy ponoć umieją wprowadzać się same ze skrzynki rodzin, tak gdzieś czytałem, ale nie wiem. U mnie w okolicy pojawiła się rodzina Barkley, ale nie wiem, czy ona już była czy nie bo wcześniej jej nie widziałem, ale może to tylko przeoczenie.

Brzós - to zdjęcie ze skałami robiłem przy starej nieczynnej kopalni, ona jest gdzieś niedaleko domu Ćwirów. Szkoda tylko, że nie można z nią wejść w żadne interakcje :) Ale jest tam dużo skał. Fakt to miejsce przypomina trochę wejście do GD z Gothica :D

Irbis
10.06.2009, 10:00
Mam pytanie, jak zmienić styl np. całej podłogi lub tapety w pomieszczeniu ? mogę jedynie bawić się w zmiany z jednym kwadracikiem to dość męczące

A nie lepiej najpierw pobawić się w grze, posprawdzać wszystkie dostępne opcje, a dopiero w ostateczności zadawać pytania na forum?
Jeśli już zmienisz jeden kwadracik, to użyj zakraplacza i połóż takie kwadraciki na całej podłodze. Możesz też od razu stosować zmiany koloru na całej podłodze, zaznaczając opcję "zmień wszystkie podobne płytki", która jest pod opcją "zmień jedną płytkę" i które to opcje są bardzo widoczne w panelu trybu budowania.


Brzós - to zdjęcie ze skałami robiłem przy starej nieczynnej kopalni, ona jest gdzieś niedaleko domu Ćwirów. Szkoda tylko, że nie można z nią wejść w żadne interakcje :) Ale jest tam dużo skał. Fakt to miejsce przypomina trochę wejście do GD z Gothica :D

Znalazłam to miejsce :D To jest w Riverview i w środku widać święcące oczy jakiejś zapewne żarłocznej bestii :D

Levkoni
10.06.2009, 10:03
Irbis w ja to robiłem w Sunset Valley to widocznie w Riverwiev też jest. Ale w SV nie zauważyłem oczu :D Ale może też są. Szkoda, że się tam wejść nie da (przez zamkniętą kopalnię? hahaha)

Aron
10.06.2009, 10:07
A ja mam prosze państwa takie pytanko - gdzie dokładnie znajduje się folder z zapisaną grą bo chce zrobić sobie kopie na wypadek jakiegoś wypadku :D

Levkoni
10.06.2009, 10:08
C=>Moje dokumenty=>Electronic Arts=>The Sims 3=>Saves

Też co jakiś czas robię kopie.

braven
10.06.2009, 12:35
Będąc majsterkowiczem co jakiś czas dostaję zadanie naprawy laptopa komuś:
"WEŹ LAPTOP I TAŚMĘ KLEJĄCĄ I SPRAWDŹ CZY UDA SIĘ GO NAPRAWIĆ"
Po naprawie nie mogę go oddać simowi, który zlecił zadanie (mając naprawiony laptop w ekwipunku). Pytanie: SKĄD WZIĄĆ TAŚMĘ KLEJĄCĄ? :/

szparaag
10.06.2009, 13:26
mam pytanie, czemu nie mogę kupić książek, które napisała moja simka? są tylko w bibliotece, a chcę je kupić bo mam za zadanie oddać trzy książki do ratusza a nie mam zielonego pojęcia jak je zdobyć ! :( :P

kubuss
10.06.2009, 13:51
Nie umiem kupić książki O.o W ogóle nie umiem się uczyć. Wiem że książki można w księgarni kupić ale jak ??

Rainbow
10.06.2009, 13:54
Klikasz na księgarni i dajesz "kupuj książki" <lol2> :D

rm133
10.06.2009, 13:58
1. Czy gra mi pojdzie?

system:
microsoft windows xp
home editon
wersja 2002
dodatek service pack 3
komputer:

Intel(R)
Celeron(R) CPU 2.40ghz
2.40 ghz 1,25 gb ram

2. Czy można mieć kilka rodzin czy tylko jedną w danej okolicy?
3. O co chodzi w budowie domu są jakieś nowości?

noto zadałem 3 pytania i czekam na odpowiedzi soorry za błędy ale klawka szfankuje

dżin.
10.06.2009, 14:00
Nie widziałeś, specjalnego tematu do pytań w ts3 ? :|

aluminium.
10.06.2009, 14:08
O tym było pełno. Zadaj pytanie w dziale gdzie sie je zadaje.
O tym czy pójdzie masz tu: http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=50948

Levkoni
10.06.2009, 14:22
Ja się w ogóle zastanawiam, skąd ludzie mają takie pytania typu: czy można mieć kilka rodzin w jednym :| Oczywiście kto szuka nie błądzi, ale... skąd podejrzenia, że można byłoby mieć tylko jedną rodzinę?

Levkoni
10.06.2009, 14:26
mam pytanie, czemu nie mogę kupić książek, które napisała moja simka? są tylko w bibliotece, a chcę je kupić bo mam za zadanie oddać trzy książki do ratusza a nie mam zielonego pojęcia jak je zdobyć ! :( :P

Rozumiem, że chodzi o oddanie książek napisaną przez twoją simkę? Nie próbowałem kupować książek mojej simki, więc muszę na słowo Ci uwierzyć, że nie można kupić własnych książek, ale powiem Ci tyle, że zawsze jak sim napisze jakąś książkę to na następny dzień przychodzi do niego kopia jego książki na skrzynkę pocztową. Trzeba po prostu kliknąć na nią i wybrać "weź pocztę"

agnieszka130187
10.06.2009, 16:17
Chciałam stworzyć dwóch Simów i przez przypadek zatwierdziłam... :( Myślałam, że zatwierdzam tylko Sima a tu się okazało, że całą rodzinę... :( Czy mogę się jakoś cofnąć, żeby dorobić jeszcze jednego Sima... ? albo chociaż od razu wprowadzić dwóch Simów do jednego domu, czyli tak jak w TS2 było połączyć domy ?

Proszę o szybką odpowiedź.

brzos
10.06.2009, 16:23
z tego co wiem nie. mozesz zrobic dokladnie taka sama rodzine, to chyba jedyne wyjscie. :c

aluminium.
10.06.2009, 16:38
Z infy słaba nie jestem, ale zapytam. Do czego jest pamięć RAM?
Ogólnie chodzi o to, ze jak sprawdzałam na "Can You run it" z jakieś dwa tygodnie temu czy pójdzie mi 3 było ok, a teraz pisze mi, że mam za mało RAM`u czy coś takiego.

Edit. Może tak, za co odpowiedzialna jest pamięć RAM.
Edit2. Juz nie trzeba tłumaczyć RAM`u :) Tylko powie mi ktoś czemu ona "znikła"?

agnieszka130187
10.06.2009, 16:41
No to lipa, bo nie chce mi wyjść już taki Sim. :(:(:(

brzos
10.06.2009, 16:52
albo zrob tego drugiego sima, zaprzyjaznij ich i sie wprowadz ^,^

Sulczi
10.06.2009, 16:53
I jeszcze jedno pytanie, które będę powtarzać aż do znudzenia (lub do wyjaśnienia sprawy):
Czy ktoś rozwiązał już zagadkę znikających rodzin? Dlaczego znikają i czy można temu zapobiec?

Otóż tak, chyba ja ją rozwiązałem. też się zastanawiałem dlaczego niektóre rodziny znikają z miasta (mi np. zniknęła Agnieszka Zadek). Wyjasniło się kiedy zacząłem czytac gazetę (simową). Kiedy kliknie się na "czytaj" pojawiają się różne informacje z miasta. No i rodzinki które znikają po prostu się wyprowadziły, ot i cała tajemnica. :)

Ilona
10.06.2009, 17:06
Chciałam stworzyć dwóch Simów i przez przypadek zatwierdziłam... :( Myślałam, że zatwierdzam tylko Sima a tu się okazało, że całą rodzinę... :( Czy mogę się jakoś cofnąć, żeby dorobić jeszcze jednego Sima... ? albo chociaż od razu wprowadzić dwóch Simów do jednego domu, czyli tak jak w TS2 było połączyć domy ?

Proszę o szybką odpowiedź.


można tak,jak w 2 łączyć rodziny,robisz to w edycji miasta,tak samo wprowadzić 2 simow do jednego domu,jeżeli w skrzyni rodzin sa razem,jeżeli nie,to w edycji miasta wprowadzasz najpierw jednego,a potem dołączasz drugiego

Nyks
10.06.2009, 17:09
kody. potrzebuję kodu na poprawienie humoru, istnieje takowy? :>

Keramzyt
10.06.2009, 17:12
A ja mam pewne pytanie. Mianowicie: Od czego zależy ilość płaconego podatku?
+ Od zużycia energii
+ Od zarobków
+ Od liczby mieszkańców domu
+ Od wielkości parceli
+ Od wartości parceli
+ Od majątku parceli
+ Od czegoś zupełnie innego
Bo raz płacę 550, raz 800, a innego razu 390 (jedną rodziną, ofk :D) :O

Ellie
10.06.2009, 17:27
@up. imo od zuzycia energii

gdzie znalezc ten wskaznik jak sim jest gruby/chudy? XD

ultraviolence
10.06.2009, 17:30
Nie mogę znaleźć żadnych nasion, ani kamieni i nic.... :( Chodzę po parkach, różnych parcelach i nic nie znajduję... :( Jak to zrobić ? Udało mi się tylko złowić w laboratorium jedno nasionko.... Nic po za tym...
U mnie po wizycie w parku, niedaleko jeziorka, leży zazwyczaj kilka nasion (3-4). Jeśli simowie mogą już używać przynęty, polecam spróbować z nasionami albo innymi rybami, których mamy w wyposażeniu dość sporą ilość (czasem zdarza się tak, że nasza potencjalna ofiara zje przynętę i się na nią nie złapie :D). Jeśli chodzi o owady to najczęściej pokazują się w parku, jego pobliżu albo w lasach (chociaż karaluchy znalazłam przy kubłach ze śmieciami - tam, gdzie ukrywa się cała szajka przestępcza SV :D). Na to chyba nie ma reguły - po prostu trzeba dobrze patrzeć. A kamienie? Dużo znalazłam w północnym lesie i koło mieszkań sąsiadów.

Owady baaardzo trudno wypatrzeć bo są malutkie i po 3 w kupie chodzą.
I wcale nie zgadzam się z Theground - owady bardzo dobrze widać, kiedy spacerują sobie po trawniku albo bruku :) I właśnie dlatego, że chodzą w grupkach łatwiej je wypatrzyć.

a gdzie i kiedy odbywają się w ogóle jakieś koncerty sław?;> bo na filmikach widziałam, że było coś takiego.
Koncerty mogą też odbywać się w teatrze (jest to również parcela, na której można składać autografy).

Wy też tak mieliście, że simy jak pierwszy raz korzystały z komody to zacinała im się szuflada i się przewracali? :P
Pewnie dzieje się tak dlatego, ponieważ Twój sim ma cechę "niezdarny" :) Jeśli nie, to nie mam pojęcia czemu tak się dzieje...

1.A ja chciałam spytać, jak się buduje garaż? Trzeba go postawić przy drodze, jak w 2? Jak próbowałam go postawić to zauważyłam ze można to zrobić nawet na drogim końcu parceli…
Czy jest jakiś specjalny podjazd do garażu jak w 2, czy budujemy własny chodnik?
2. I jeszcze, ile pięter maksymalnie można postawić?
3.Nie mam jeszcze tej gry i nie zdążyłam się z nią zapoznać. Czy w jednym mieście można ulokować kilka własnych rodzin, żeby trochę zaplenić okolice? Bo coś pusto… A może simy same będą się wprowadzać po jakimś czasie…tak jak do akademika w simsach 2??
1. Po prostu kupujesz podjazd w trybie kupowania, stawiasz gdziekolwiek i voila! Animacji wyjeżdżania samochodu z parceli nie ma - auto od razu pojawi się na drodze, kiedy Twój sim wyjdzie na ulicę i machnie na niego kilka razy ręką, więc nie musisz też martwić się o to, że pojazd nie ma jak wyjechać z garażu.
2. Do tego jeszcze nie doszłam (nie budowałam więcej niż 3 piętra), ale wydaje mi się, że można zbudować ich o wiele więcej niż w TS2.
3. Tak, można ulokować kilka swoich rodzin w otoczeniu. Po prostu po wprowadzeniu nowej rodziny, nie klikaj na "nowa gra", ale wejdź tam, gdzie znajduje się Twoja "stara" rodzinka. Potem z jej domku przenieś się do miasta za pomocą opcji "edytuj miasto" i zmień aktywną rodzinę, tworząc nowych simów.

Otóż tak, chyba ja ją rozwiązałem. też się zastanawiałem dlaczego niektóre rodziny znikają z miasta (mi np. zniknęła Agnieszka Zadek). Wyjasniło się kiedy zacząłem czytac gazetę (simową). Kiedy kliknie się na "czytaj" pojawiają się różne informacje z miasta. No i rodzinki które znikają po prostu się wyprowadziły, ot i cała tajemnica. :)
Sulczi... No dobrze, wyprowadziły... Ale gdzie?

gdzie znalezc ten wskaznik jak sim jest gruby/chudy? XD
Nie ma żadnego wskaźnika... Po prostu musisz dobrze przyglądać się simowi i sama stwierdzić czy jest mu potrzebna dieta i ćwiczenia, czy też nie.

A WŁAŚNIE, JA MAM JEDNO, MAŁE PYTANIE... Czy simy z biblioteki simów/skrzyni rodzin (jak kto woli), starzeją się?

Ellie
10.06.2009, 17:33
dzieki
a czy jak bede cwiczyc przed tv, na biezni itd to sim schudnie czy nabierze miesni?

ultraviolence
10.06.2009, 17:35
dzieki
a czy jak bede cwiczyc przed tv, na biezni itd to sim schudnie czy nabierze miesni?

Jesli chodzi o ćwiczenia, po kliknięciu na telewizor są dwie opcje: "ćwiczenia wydolnościowe" i "trening siłowy". Nazwy chyba same mówią za siebie, co służy do samego schudnięcia, a co do rozrostu tkanki mięśniowej :)

asiulkas
10.06.2009, 17:53
Ja chciałam zapytać po co są ulubione kolory simsów czy one coś zmieniają itp?

kubuss
10.06.2009, 18:02
Rainbow - Aj lof ju :D

xXAkapitkaXx
10.06.2009, 18:02
Ja muszę dokupić sobie grafikę i kartę pamięci aby zagrać. Więc nie wiem czy się opłaca. Gra miała mnie kosztować 121 zł ale jest drożej z tymi ''dodatkami komputerowymi''. Razem wynosi to około 300 zł. Nie wiem czy jej nie sprzedać i nie zacząć grać w Sims 2 . Grałam ale sprzedałam. Fajniejsza była. A to że można chodzić po mieście nie zaskoczyło mnie. Nawet się nie postarali , aby zrobić nową wersję popularnej symulacji. Zrobili aby sie nie namęczyć!

Ellie
10.06.2009, 18:12
Jesli chodzi o ćwiczenia, po kliknięciu na telewizor są dwie opcje: "ćwiczenia wydolnościowe" i "trening siłowy". Nazwy chyba same mówią za siebie, co służy do samego schudnięcia, a co do rozrostu tkanki mięśniowej :)

kocham cie, dzieki

Levkoni
10.06.2009, 18:19
Otóż tak, chyba ja ją rozwiązałem. też się zastanawiałem dlaczego niektóre rodziny znikają z miasta (mi np. zniknęła Agnieszka Zadek). Wyjasniło się kiedy zacząłem czytac gazetę (simową). Kiedy kliknie się na "czytaj" pojawiają się różne informacje z miasta. No i rodzinki które znikają po prostu się wyprowadziły, ot i cała tajemnica. :)

To na pewno nie to. Zauważyłem, że rodzinki znikają następująco. Jak stworzysz nową rodzinę i ją wprowadzisz to znika ta, którą grało się ostatnio. Jeśli jednak wprowadzisz kilka nowych rodzin po kolei i grasz którąś z nich to znika jedna z tych nowych rodzin. I ostatnia opcja - jeżeli stworzyłeś nową rodzinę, wprowadziłeś ją, ale grasz inną to ta wprowadzona zniknie. Nie wyssałem tego z palca, napisałem to na podstawie własnych obserwacji i wielu już doświadczeń z tą nędzną sytuacją. To jest jakiś błąd gry i tyle. Jednak zacząłem grać od nowa na nowej "planszy" i teraz tego problemu nie ma, przynajmniej na razie.

poziomka007
10.06.2009, 18:20
Jak zaprosić kogoś na nocowanie u siebie? Moja simka (dziecko) ma taką zachciankę ;D

Ellie
10.06.2009, 18:41
do czego sluzy opcja "przestan to robic!" po kliknieciu na goscia domu? Oo

tusiaaa3
10.06.2009, 19:35
co trzeba zrobić, lub gdzie są rzeczy do uprawiania ogródka? bo w ogóle nie mogę do tego dojść ;|

Levkoni
10.06.2009, 19:39
do czego sluzy opcja "przestan to robic!" po kliknieciu na goscia domu? Oo

Jeśli klikniesz tą opcję gość przestanie wykonywać aktualną czynność...

tusiaaa3 - kupujesz warzywa/owoce w sklepie lub znajdujesz nasiona. Jak już masz je w ekwipunku to klikasz na nie i "wybierasz zasadź" lub "zasadź wiele" i sadzisz w wyznaczonym przez ciebie miejscu. Potem pielęgnujesz rośliny, podlewasz i zbierasz plony. Nie potrzeba tutaj jak w poprzednich częściach specjalnej ziemi wyznaczonej, na której sadzisz. Możesz to robić w dowolnym miejscu w ogrodzie. :)

Sulczi
10.06.2009, 21:01
To na pewno nie to. Zauważyłem, że rodzinki znikają następująco. Jak stworzysz nową rodzinę i ją wprowadzisz to znika ta, którą grało się ostatnio. Jeśli jednak wprowadzisz kilka nowych rodzin po kolei i grasz którąś z nich to znika jedna z tych nowych rodzin. I ostatnia opcja - jeżeli stworzyłeś nową rodzinę, wprowadziłeś ją, ale grasz inną to ta wprowadzona zniknie. Nie wyssałem tego z palca, napisałem to na podstawie własnych obserwacji i wielu już doświadczeń z tą nędzną sytuacją. To jest jakiś błąd gry i tyle. Jednak zacząłem grać od nowa na nowej "planszy" i teraz tego problemu nie ma, przynajmniej na razie.

A czytasz w rodzinie, którą grasz, gazetę? Bo może jednak tak się złożyło, że no akurat te rodziny się wyprowadziły.
A jeśli nie, to rzeczywiście może byc błąd gry. Chociaż u mnie się tak nie dzieje. Jeżeli jakas rodzina znika, to zawsze czytam w gazecie następnego dnia o jej przeprowadzce.

A WŁAŚNIE, JA MAM JEDNO, MAŁE PYTANIE... Czy simy z biblioteki simów/skrzyni rodzin (jak kto woli), starzeją się?

Nie, nie starzeją się, bo nie są obecne w mieście.

Keramzyt
10.06.2009, 21:03
Wiem, iż było mnóstwo takich pytań, ale w żadnych nie ma odpowiedzi która coś u mnie zdziała:
stworzyłem simkę (śliczną, nawet z córeczką :D) i sima (brzydki grubas :O), ale zapomniałem połączyć skimki i sima, tylko mamę i córkę. jakoś nijak nie mogę zobaczyć opcji "wyznaj zauroczenie"! Są naj przyjaciółmi i kurcze no... jakby to kulturalnie wyrazić... kupa nooo... :( co mam zrobić?
(Odpowiedzi z zadnego postu nie działają! :O)

cielo89
10.06.2009, 21:33
Nie wiem czy takie pytanie padło (a raczej pytania)
1. W dodatkowych umiejętnościach (konkretnie logika) by stac się mistrzem trzeba nauczac umiejętności (wiem jak to zrobic w interakcjach), ale tez jest zwykłe "nauczanie" - o co chodzi bo takiej interakcji nie znalazłam...
2. Czy myslicie że wersja przedpremierowa (piracka) może zawierać błędy a popremierowa nie?

'Mu
10.06.2009, 23:16
Wykorzystując dowolną metodę rozmowy (przyjacielska, flirt, ..) przy ~trzecim dowolnym dialogu kategorii zmieniają się odczucia jakie ma rozmawiający z Tobą sim. Zobaczysz je w niewielkim okienku jakie pojawia się podczas rozmowy w lewym górnym rogu. W tym samym momencie pojawi Ci się parę dodatkowych dialogów danej kategorii rozmowy.
Ocuć swoje szczęście xP Może uda Ci się uaktywnić opcję przy pierwszej próbie xD

Opcja "wyznaj zauroczenie" na pewno pojawia się gdy sim stwierdzi że jesteś uroczy ^_^


W jednej z misji jakie dostajemy w czasie gry dostałam zadanie przyrządzenia świetnej potrawy dla określonego sima.

Gdy go odwiedzam w opcjach dialogowych sima pojawia się nieaktywna opcja "Przynieś jedzenie". Nie jest aktywna ponieważ "nie mam wszystkich wymaganych przedmiotów w wyposażeniu". Gdy jednak przygotuję posiłek nie mogę włożyć go do ekwipunku.
Posiadanie składników na dowolną potrawę również nie pomaga. Jak wypełnić zadanie?Też mi z kwadrans zajęło ;p
1. Musisz być W DOMU - przygotować posiłek W DOMU
2. Aby włożyć do plecaka:
-klikasz plecak
- klikasz na potrawie i NIE PUSZCZAJĄC PRZYCISKU przeciągasz do plecaka
kaniec :)ja nie moge przyniesc potrawy na konkurs kucharzy, chociaz mam ja w ekwipunku ;/
czemuu?


Tuż po napisaniu postu również to zauważyłam. Pojawił się jednak ten sam problem co u brzóska :/ . Mimo że simka posiadała przy sobie parę potraw dla grupy wciąż nie mogła podać ich określonemu przez zadanie simowi.
Czas upłynął ;(

Czy te potrawy nie muszą być czasem doskonałej jakości? -_-

Marta1
11.06.2009, 06:29
A ja mam takie pytanie..
Bo nie mogę znaleźć...
Wiem, że na początku były wątpliwości czy gra z neta jest wersją finalną...
I teraz mam pytanie- Była to wersja finalna?

Irbis
11.06.2009, 08:10
To na pewno nie to. Zauważyłem, że rodzinki znikają następująco. Jak stworzysz nową rodzinę i ją wprowadzisz to znika ta, którą grało się ostatnio. Jeśli jednak wprowadzisz kilka nowych rodzin po kolei i grasz którąś z nich to znika jedna z tych nowych rodzin. I ostatnia opcja - jeżeli stworzyłeś nową rodzinę, wprowadziłeś ją, ale grasz inną to ta wprowadzona zniknie. Nie wyssałem tego z palca, napisałem to na podstawie własnych obserwacji i wielu już doświadczeń z tą nędzną sytuacją. To jest jakiś błąd gry i tyle. Jednak zacząłem grać od nowa na nowej "planszy" i teraz tego problemu nie ma, przynajmniej na razie.

Do Riverview wprowadziłam rodzinę jednoosobową, grałam nią krótko. Następnie wprowadziłam rodziną pięcioosobową przeniesioną z Sunset Valley. I zniknęła rodzina Biedak, którą w ogóle nie grałam.
Jest więc jeszcze jedna opcja :P
Jeśli jest to błąd gry, to mam nadzieję, że szybko wyjdzie łatka, która go naprawi.
Bo tej chwili najlepszym rozwiązaniem jest grać cały czas jedną rodziną i wcale mi się takie rozwiązanie nie podoba.

A czytasz w rodzinie, którą grasz, gazetę? Bo może jednak tak się złożyło, że no akurat te rodziny się wyprowadziły.
A jeśli nie, to rzeczywiście może byc błąd gry. Chociaż u mnie się tak nie dzieje. Jeżeli jakas rodzina znika, to zawsze czytam w gazecie następnego dnia o jej przeprowadzce.
Przeprowadzka a zniknięcie to dwa różne zjawiska. Normalnie moje simy też się przeprowadzają, ale wtedy mogę odnaleźć ich w mieście i odwiedzić w mieszkaniu.

Miksztain
11.06.2009, 08:20
Słyszał ktoś coś, żeby miało się pojawić The Sims 3 Historie z Życia Wzięte? To była seria, któa mnie najbardziej zaciekawiła i fajnie by było gdyby pojawiła się w trójce.

Chantelle
11.06.2009, 08:29
Do jakiego folderu wrzuca się własną muzykę?

Keramzyt
11.06.2009, 08:42
Moje dokumenty/Electronic Arts/The Sims 3/Custom Music

ultraviolence
11.06.2009, 09:15
Wracając do tych "przeprowadzających się rodzin"... Jeżeli już pisze, że się przeprowadziły, to powinny być gdzieś zameldowane w otoczeniu, prawda? Oczywiście nie w swoim starym domu, a innym - nowszym... A z tego co piszą osoby, którym zaginęły rodziny, wynika, że nie ma ich w ogóle. Stawiam na bardzo przykry błąd ze strony twórców... Ja na szczęście jeszcze nie miałam okazji poczuć jak to jest i oby tak dalej :P

kubuss
11.06.2009, 10:10
http://img142.imageshack.us/img142/1111/screenshot2nmp.jpg (http://www.imagehosting.com/)

Nie wiem czy to jakiś błąd czy nie ale sami zobaczcie. W salonie i kuchni mam 3 okna, a w kuchni jest ciemno. O łazience już nie wspominając tam cały dzień panuje mrok. Co zrobić żeby wszędzie było jasno ?? W ustawieniach światło i odbicia są na maxa.

Sulczi
11.06.2009, 10:12
Wracając do tych "przeprowadzających się rodzin"... Jeżeli już pisze, że się przeprowadziły, to powinny być gdzieś zameldowane w otoczeniu, prawda? Oczywiście nie w swoim starym domu, a innym - nowszym... A z tego co piszą osoby, którym zaginęły rodziny, wynika, że nie ma ich w ogóle. Stawiam na bardzo przykry błąd ze strony twórców... Ja na szczęście jeszcze nie miałam okazji poczuć jak to jest i oby tak dalej :P

One się przeprowadziły, ale do innego miasta. W gazetach są 2 rodzaje artykułów o przeprowadzce. Jedne to takie, w których jest napisane, że dana rodzinka znalazła sobie nowy dom i jest szczęśliwa i wogóle, a w drugich mowa jest o tym, że burmistrz miasta zawiadamia, iż rodzina X wyprowadziła się "z naszego pięknego miasta". Nagłówek tego drugiego artykułu brzmi "I już nas nie ma". Więc skoro wyprowadzili się z miasta, to nigdzie ich już nie ma.

Wickoo
11.06.2009, 10:19
Weź poprawkę na to w którym kierunku znajduje się słońce.

BTW, jak to się stało, że masz niemal identyczny układ pomieszczeń jak ja w moim domku, łącznie z rozgospodarowaniem przestrzeni? :P
U mnie już się co prawda dom rozrósł, ale miałem baardzo podobnie do tego ;)

Levkoni
11.06.2009, 10:28
A czytasz w rodzinie, którą grasz, gazetę? Bo może jednak tak się złożyło, że no akurat te rodziny się wyprowadziły.
A jeśli nie, to rzeczywiście może byc błąd gry. Chociaż u mnie się tak nie dzieje. Jeżeli jakas rodzina znika, to zawsze czytam w gazecie następnego dnia o jej przeprowadzce.



Nie, nie starzeją się, bo nie są obecne w mieście.

Gazetę czytam nieraz, ale nigdy jeszcze nie pojawiła mi się informacja o wyprowadzce. To jest błąd gry, a to, że rodziny wyprowadzają się same to może i swoją drogą.

Irbis to ja już sam nie wiem, na jakiej to zasadzie działa. Napisałem na podstawie własnych obserwacji i tylko tak jak napisałem mi się zdarzało, więc już sam nie wiem :) Teraz gram na nowej "planszy" i mam już 3 rodziny i nie znikają :P

burberry
11.06.2009, 10:58
Mam pytanie - czy wersja do kupienia w polsce pozwala na zmiane języka, czy jest tylko po polsku? Dzieki!

kubuss
11.06.2009, 11:06
Wickoo - widziałem Twój rozkład pomieszczeń tzn. tylko kuchni i salonu spodobał mi się trochę poprzestawiałem i jest :D Chyba się nie obrazisz co ;) A co do słońca tak wiem że świeci ale w łazience typowo przez cały dzień jest ciemno :D

Baorti
11.06.2009, 11:17
Mam pytanie - czy wersja do kupienia w polsce pozwala na zmiane języka, czy jest tylko po polsku? Dzieki!

tak, jest dużo języków do wyboru przy starcie instalacji :)

stinkfist
11.06.2009, 12:16
nie slychac u mnie muzyki z wiezy :{ i to nie dlatego, ze jestem na zewnatrz, jestem w pomieszczeniu, glosnosc: wysoka, nie slychac nic.
dziala tylko 'muzyka wlasna', kiedy przelaczam na inne to tylko nutki sobie lataja, ale nie ma muzyki.
(+ zauwazylam, ze jak odwiedzam sasiadow, to u nich, jezeli leci np. muzyka klasyczna, to ok, spoko, wszystko slysze)
ten problem nie wystepuje tylko w jednej rodzinie.

wczesniej wszystko dzialalo, nagle przestalo. wie ktos, jak temu zaradzic?

tusiaaa3
11.06.2009, 12:32
a gdzie mam szukać tych nasion? i w sklepie spożywczym kupić tak?

nuevlin
11.06.2009, 12:59
Jak się bierze ślub? Bo nie ma w Trybie kupowanie łuku weselnego...

RoxyFM
11.06.2009, 13:07
up@ te nasiona mozna znalezc np. w parku na ziemi. takie male, biale

Czy każdemu z was nie działa wyłączenie postępu historii?
Jak zabić sima? Próbowałam głodówką, ale czerwony pasek nie chcial dojsc do konca, czyli byl ciagle w tym samym miejscu.
W jednej rodzinie wybuchł mi pożar, wyszłam do edycji miasta, klikając ,,po prostu kontynuuj", żeby gra się nie zapisała, bo zmarł mi jeden sim w tym pożarze. Zmieniłam aktywną rodzinę, później wróciłam do tej od pożaru, a ten sim i tak nie żyje;p Nie mogę nie zapisać gry, czy jak?

stinkfist
11.06.2009, 14:01
Serafina - mialam podobnie. utopilam niechcacy sima, wyszlam bez zapisywania gry, weszlam do drugiej rodziny, a tam simka smutna z powodu smierci przyjaciela :{ chyba musisz wyjsc z okolicy nie zapisujac gry i wejsc znow, moze wtedy podziala.
i tak, postep historii w sumie jest, nawet jesli wylaczam te opcje :{


i ponawiam pytanie o muzyke, bo to mnie mega wkurza

'Mu
11.06.2009, 14:42
Pocieszy Cię odpowiedź:
U mnie też tak się zdarza - bug?

Elektra
11.06.2009, 15:53
Czy da sie miec w jednym otoczeniu 2 rodziny jak tak to jak :???
Guru Josh Project - Infinity 2008 - zna ktoś wersje tą ktora leci w The Sims 3 producencji opowiadają?

Baorti
11.06.2009, 15:57
Czy da sie miec w jednym otoczeniu 2 rodziny jak tak to jak :???
Guru Josh Project - Infinity 2008 - zna ktoś wersje tą ktora leci w The Sims 3 producencji opowiadają?

opcje/edytuj miasto/zmień aktywną rodzinę
wszystko jest napisane w instrukcji do gry x'p

Ilona
11.06.2009, 15:57
da się, ja gram 5,musisz wchodzić w ten sam zapis gry,po czym edycja miasta i wybierasz kim chcesz grac wsio

Elektra
11.06.2009, 16:05
kilkam tylko na dom rodziny ktora chce grać?

Ilona
11.06.2009, 16:16
wybierasz rodzinę i nią grasz

sympathique.
11.06.2009, 16:55
u mnie Simy z modthesims nie chcą się zainstalowac, plik jest SIM i nie mam programu, aby je odczytać, o co chodzi?

zamieszczałam już w innym temacie, ale nikt się nie kwapi, aby odpowiedzieć ;D

agnieszka130187
11.06.2009, 17:26
Tak więc jeżeli chodzi o otwieranie komody, to mi też się tak przytrafiło, że Sim otwierał szafę i się przewrócił. :) Dodam, że nie ma cechy niezdarny. :D

Odnośnie tego, że w pomieszczeniach jest ciemno, to miałam tak samo. Miałam okna, lampy i dalej nie było za jadno, ustawienia światła też na maxa. :)
W końcu ustawiłam w lampach ustawienia natężenia światła na maxa i dorzuciłam więcej okien. i teraz mam jasno. ;]


A ja mam pytanie odnoście lodówek i kuchenek itd. Dokładnie chodzi mi o sprzęt kuchenny, a mianowicie klikam w trybie budowania np. na zmywarkę, patrze ona jest ładna metalowa, super, kupuję ją i wygląda zupełnie inaczej, matowa i z jakiś podtekstem brązu, w ogóle nie wygląda jak srebrna zmywarka. Czy ktoś też tak ma ? Strasznie mnie to denerwuje, bo lubię srebrny sprzęcik, a to co powinno tak wyglądać, ma zupełnie inny wygląda. Grafika ustawiona na maxa. ;]

Elektra
11.06.2009, 17:28
Saheli019 - gra instaluje się tak z 15-25 min
Zajmuje ona 5GB + 1GB albo 1,5 albo 2GB na dodatkowe zapisy z gry jakies 7GB.

EDIT: Jak zrobić koncert?

Elektra
11.06.2009, 17:59
Oryginalna rzecz jasna.

Searle
11.06.2009, 18:29
Mi bez problemu się wypakowała i zainstalowała i nie trwało to długo. Może ściągnęłaś z jakimś błędem?

kubuss
11.06.2009, 18:38
Teraz moje pytanie czym się różni Supetempo od Supertempa - aktualnej akcji ?? Oprócz tego że różnią się nazwą :D