PDA

Zobacz pełną wersję : Pytania i odpowiedzi


Strony : 1 2 3 4 5 [6] 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Levkoni
21.06.2009, 10:39
Ja myślę, że wy po prostu nie sprawdzacie, czy wasz sim-wybranek jest wolny i próbujecie się hajtnąć z simem w związku, nie mam innego wytłumaczenia, skoro u większości wszystko jest ok, a u niektórych nie ma tych opcji w ogóle to to nie jest błąd gry, bo grę mają wszyscy taką samą, tą samą kopię stworzonej przez autorów, a żadne patche jeszcze nie wyszły, więc nie ma takiej możliwości, że ktoś ma grę załataną.

cocos86
21.06.2009, 10:58
jaki jest maxymalny poziom zawodu? i ile zarabiają na najwyższych szczeblach ludki?
Jestem na 10 w biznesie - z kilkoma podwyżkami mam 440/h praca 3x3h w tygodniu;/ ale za 1,5h prowadzenie spotkania dostaję 750h więc codziennie te 3 spotkania sobie dorobię
Napiszcie ile zarabiają w waszych karierach

Szynszyl
21.06.2009, 12:13
Ale jeśli jakiś sim jest w związku to przy dużych kontaktach pojawia się możliwość "poproś o zerwanie z..." :P

sephora
21.06.2009, 12:52
no on nikogo nie ma na 100%!! nawet wprowadzilam sie do niego!! mam z nim dziecko!! i nic nawet opcji pocałuj nie ma, a co dopiero bycia narzeczeństwem.. zobacze, jakie maja cechy.. moze razem to po prostu nie daje mozliwosci slubu :/

raspberry
21.06.2009, 13:49
Mam dość dziwne pytanie, ale robie wyzwanie elekrtyka. Trzeba naprawić 10 obiektów elektrycznych i jak najszybciej zepsuć te obiekty??

Kyerme
21.06.2009, 15:09
Na pewno zauważyłaś, że podczas interakcji z innymi Simami pojawiają się dodatkowe informacje, np. "Sim A myśli, że Sim B jest zabawny", "Sim A myśli, że Sim B jest uroczy", itp. U mnie propozycja stałego związku pojawiła się po kombinowaniu z interakcjami romantycznymi. Zazwyczaj wygląda to tak: każe im flirtować, pochwalać wygląd, osobowość, później pojawiają się dodatkowe interakcje, np. masaż, obściskuj się. I w którymś momencie się w końcu propozycja stałego związku. Trzeba kombinować :)

Mamełe
21.06.2009, 15:53
Mam dość dziwne pytanie, ale robie wyzwanie elekrtyka. Trzeba naprawić 10 obiektów elektrycznych i jak najszybciej zepsuć te obiekty??

No nie wiem, u mnie działa anulowanie czynnosci podczas uzywania np. zmywarki czy zgniatacza do śmieci albo dawanie opcji majstruj podczas ich działania (np. kiedy ze zmywarki wychodzi para). Działa tez kupowanie najtańszych sprzetów. Można też kupic po kilka jednego rodzaju, np 3 telewizory, kilka wież sereo... :)

sephora
21.06.2009, 16:54
juz do znudzenia robie te wszystkie kombinacje.. maja znajomosc na maksa juz rozwinieta.. nie wiem co mam jeszcze niby kombinowac? nie jestem poczatkujacym graczem.. ;]

chyba trzeba przyznac, ze nie wszystkie simy moga byc razem i tyle.

Guanabanana
21.06.2009, 16:56
Ja myślę, że wy po prostu nie sprawdzacie, czy wasz sim-wybranek jest wolny i próbujecie się hajtnąć z simem w związku, nie mam innego wytłumaczenia, skoro u większości wszystko jest ok, a u niektórych nie ma tych opcji w ogóle to to nie jest błąd gry, bo grę mają wszyscy taką samą, tą samą kopię stworzonej przez autorów, a żadne patche jeszcze nie wyszły, więc nie ma takiej możliwości, że ktoś ma grę załataną.


Radzę czytać uważnie, kiedy zmieniłam u sima jedną z cech na romantyka opcja się pojawiła i są małżeństwem i było tak tylko z tą jedną parą.

Po prostu chciałam się dowiedzieć czy pewne opcje nie są zarezerwowane tylko dla pewnych cech charakteru.

Sephora może spróbuj zmienić cechy charakteru jak się uda niech się chajtną, a potem możesz wrócić do poprzedniego układu.

Lawend
21.06.2009, 17:29
u mnie też nie mogli się pobrać pomimo tego, że bardzo się lubili. powodem było to, że nie byli sobą zauroczeni/zakochani.

Levkoni
21.06.2009, 18:10
Radzę czytać uważnie, kiedy zmieniłam u sima jedną z cech na romantyka opcja się pojawiła i są małżeństwem i było tak tylko z tą jedną parą.

Po prostu chciałam się dowiedzieć czy pewne opcje nie są zarezerwowane tylko dla pewnych cech charakteru.

Sephora może spróbuj zmienić cechy charakteru jak się uda niech się chajtną, a potem możesz wrócić do poprzedniego układu.

Po zmianie cechy pojawiła Ci się ta opcja, ponieważ sim romantyczny szybciej ją zyskuje. I szybciej zyskałaś. Ja wczoraj próbując zejść ze sobą Holly Alto i Malcolma L. 3 dni simowe czekałem aż się opcja pojawi. W końcu się pojawiła. Jared Frio był już w stałym związku z babką i też nie było opcji zaręczyn. Trochę się namęczyłem i w końcu się pojawiła. Wystarczy popróbować. Może spróbujcie też innymi simami? Zobaczycie, że opcja pojawia się w różnym czasie...

sephora
21.06.2009, 19:04
chcialam pzeczytac cechy tych simow.. ale coz, jak to bywa w trojce.. rodzina zniknela.. moze wejde w jakis stary zapis i cos znajde..ah no nic.. nie istnieli wtedy jeszcze.. no trudno, w takim razie problem z glowy ;]

Sun_rise
21.06.2009, 19:27
ale za 1,5h prowadzenie spotkania dostaję 750h więc codziennie te 3 spotkania sobie dorobię
Wspomniałeś o spotkaniach, jakich czas temu pytałam się jak się je organizuje, także może Ty udzielisz mi odp ;]

Szynszyl
21.06.2009, 20:07
Mojej simce właśnie urodziło się dziecko (a może nawet bliźnięta?)...
No właśnie, kiedy odwiedziła szpital aby tam urodzić, pokazało się okienko że jest to dziewczynka i dostaje jedną cechę na start, a drugą mogłem wybrać. Po chwili simka pojawiła się znowu przed szpitalem i ponownie do niego weszła, znów pojawiło się identyczne okienko, więc myślałem że to po prostu bliźniaczki :P Ale jak się okazało, świeżo upieczona matka wróciła do domu z jednym dzieckiem na rękach, a drugie to tylko puste okienko w panelu rodziny :| Nie pojawiła się nawet miniaturka drugiego dziecka, o co chodzi? Czyżby to kolejny bug w grze?

http://img146.imageshack.us/img146/4951/babybug.png

Połówka
21.06.2009, 20:24
Szynszyl, zobacz w tym takim okienku koło potrzeb, czy jest smoczek i "2" koło tego.Albo czy pisze że bliźniaki ;d

Szynszyl
21.06.2009, 20:42
Jeśli chodzi o nastrójnik to jest tylko sam smoczek "To dziewczynka" :P

update: Spróbowałem zapisać grę i wczytać od nowa... Nie ma teraz żadnych simów na panelu rodziny, nie mogę zrobić absolutnie NIC, żadne przyciski nie reagują, nie da się nawet poruszyć kamery, a na panelu pokazała się zupełnie obca simka wyglądająca jak z TS2 :O
http://img23.imageshack.us/img23/4668/wtffkh.png

Beep
21.06.2009, 20:59
Mały offtop, chciałam tylko powiedzieć - jak miło zobaczyć znajome, ładne twarze z TS2 w TS3 :D

Połówka
21.06.2009, 21:05
;o
Dziwne...
Wyjdź całkiem z gry i wejdź jeszcze raz

Levkoni
21.06.2009, 21:47
Mały offtop, chciałam tylko powiedzieć - jak miło zobaczyć znajome, ładne twarze z TS2 w TS3 :D

Nad tą ich urodą bym dyskutował... ;) Osobiście wolę te z TS3 :D

Beep
21.06.2009, 21:54
Ta może akurat piękna nie była, ale umalować ją, zmienić fryzurę (oczywiście na którąś z TS2) i mnie od razu grałoby się przyjemniej.

Levkoni
21.06.2009, 22:22
Widzę, że wielu się bardziej podobają simy z TS2, ale ja tego pojąć ni w kij nie mogę :D Takie te twarze były bez wyrazu, wszystkie jeszcze bardziej identyczne niż w TS3 (miastowi). A tutaj w TS3 takie milusie są B) hehe

Mamełe
21.06.2009, 23:32
Widzę, że wielu się bardziej podobają simy z TS2, ale ja tego pojąć ni w kij nie mogę :D Takie te twarze były bez wyrazu, wszystkie jeszcze bardziej identyczne niż w TS3 (miastowi). A tutaj w TS3 takie milusie są B) hehe

Bo im się zapewne podobały twarze z dodatkami z netu typu błyszcząca skóra, realistyczne oczy. Niewiele osób chyba pamięta jak wyglądały oryginalne simy bez dodatków :)

'Mu
22.06.2009, 00:50
Widzę, że wielu się bardziej podobają simy z TS2, ale ja tego pojąć ni w kij nie mogę :D Takie te twarze były bez wyrazu (..) xD
Simka jaką gram w TS2:
http://img34.imageshack.us/img34/8044/fairnatsuki.jpg

Bo im się zapewne podobały twarze z dodatkami z netu typu błyszcząca skóra, realistyczne oczy. Niewiele osób chyba pamięta jak wyglądały oryginalne simy bez dodatków :)
Yhym. Porównując te przygotowane przez autorów bez mrugnięcia okiem zwycięza TS3.


No ale dobrze ;) Wracając do tematu.
W jaki sposób przekazać datek na szkodę akcji charytatywnej w wysokości 5000$ ? Mimo że moja rodzina dysponuje 50 000$ to w skrzynce pocztowej można wpłacać nie więcej jak 1000$

Kyerme
22.06.2009, 01:08
Może chodzi o sumę... 5 razy po 1000 simoleonów :) Bo wydaje mi się, że większych datków nie można dawać.

Beep
22.06.2009, 02:50
Może. Po prostu musisz być cierpliwa i ciągle rozwijać/podtrzymywać ich znajomość. Ja akurat miałam odwrotny przypadek - do mojej rozwiedzionej simki wprowadziłam sima (poprzez opcję "zaproponuj wprowadzenie się", a nie przez "edycję miasta", of kors :)), ale podejrzewam, że płeć nie ma tu znaczenia.
Udało się! Wykonywałam romantyczne interakcje przez mniej więcej dwa simowe dni i dwie noce, poprawiając nastrój obojgu menadżerem nastrójników ;--)

Widzę, że wielu się bardziej podobają simy z TS2, ale ja tego pojąć ni w kij nie mogę :D Takie te twarze były bez wyrazu, wszystkie jeszcze bardziej identyczne niż w TS3 (miastowi). A tutaj w TS3 takie milusie są B) hehe
1. Byłabym zadowolona, gdyby te twarze faktycznie wyglądały tak jak w trybie tworzenia sima.
2. Te usta... Są KOSZMARNE.
3. Generalnie jestem zadowolona z trybu tworzenia sima, nie podobają mi się tylko dwie rzeczy - mała ilość fryzur (podobają mi się może ze cztery) oraz wybieranie koloru szminki w taki sam sposób jak wybieranie koloru czegokolwiek innego. Tutaj po prostu mnie to wkurza, bo strasznie ciężko wybrać normalny kolor, który i tak po wyjściu z trybu tworzenia sima wygląda zupełnie inaczej. Zresztą na tych beznadziejnych ustach nie ma opcji, żeby to ładnie wyglądało.
4. Przyznaję, korzystałam w TS2 ze skinów z internetu, ale zaczęłam z nich korzystać może z pół roku temu, przez tyle lat grałam z normalnymi skinami. I zawsze mi się one podobały.


Jak to w końcu jest z tą gazetą? Piszecie, że czytacie gazetę, aby dowiedzieć się, kto wziął ślub, kto wyprowadził się z miasta etc., tymczasem u mnie najczęściej mogę przeczytać tylko jedną wiadomość i sim od razu chowa gazetę do wyposażenia (ponowne przeczytanie nic nie daje, nadal jedna i ta sama wiadomość) i bardzo rzadko zdarza mi się, żeby sim przeczytał więcej wiadomości, a jak już, to są to jakieś głupoty, typu jakaś drużyna wygrała mecz 8:0. Nie ma nic na temat ślubów czy wyprowadzek.

Mamełe
22.06.2009, 10:02
Beep u mnie tez sa najcześciej takie informacje, ale pojawiają się i inne. Częściej zaczęły sie pojawiać przy "zmianie pokoleniowej". W końcu simy nie umieraja często.

Levkoni
22.06.2009, 10:08
Udało się! Wykonywałam romantyczne interakcje przez mniej więcej dwa simowe dni i dwie noce, poprawiając nastrój obojgu menadżerem nastrójników ;--)


1. Byłabym zadowolona, gdyby te twarze faktycznie wyglądały tak jak w trybie tworzenia sima.
2. Te usta... Są KOSZMARNE.
3. Generalnie jestem zadowolona z trybu tworzenia sima, nie podobają mi się tylko dwie rzeczy - mała ilość fryzur (podobają mi się może ze cztery) oraz wybieranie koloru szminki w taki sam sposób jak wybieranie koloru czegokolwiek innego. Tutaj po prostu mnie to wkurza, bo strasznie ciężko wybrać normalny kolor, który i tak po wyjściu z trybu tworzenia sima wygląda zupełnie inaczej. Zresztą na tych beznadziejnych ustach nie ma opcji, żeby to ładnie wyglądało.
4. Przyznaję, korzystałam w TS2 ze skinów z internetu, ale zaczęłam z nich korzystać może z pół roku temu, przez tyle lat grałam z normalnymi skinami. I zawsze mi się one podobały.


Jak to w końcu jest z tą gazetą? Piszecie, że czytacie gazetę, aby dowiedzieć się, kto wziął ślub, kto wyprowadził się z miasta etc., tymczasem u mnie najczęściej mogę przeczytać tylko jedną wiadomość i sim od razu chowa gazetę do wyposażenia (ponowne przeczytanie nic nie daje, nadal jedna i ta sama wiadomość) i bardzo rzadko zdarza mi się, żeby sim przeczytał więcej wiadomości, a jak już, to są to jakieś głupoty, typu jakaś drużyna wygrała mecz 8:0. Nie ma nic na temat ślubów czy wyprowadzek.

U mnie twarze wyglądają identycznie jak w trybie tworzenia sima, nie zauważyłem żadnych różnic :| Może masz ustawione niskie detale sima? Mi się usta podobają właśnie bardzo :) Chociaż czasem jakoś dziwnie wysoko wiszą, mimo, że suwak do zmiany wysokości położenia ust jest na minimum... A fryzury to fakt, nie zbyt ciekawe jak dal mnie, szczególnie dla panów - wszystkie są prawie identyczne, jakoś mało się różnią a brakuje mi więcej jakiś klasycznych fryzur i brak mi kompletnie łysej głowy. A co do gazet, to tak jak napisała Memełe pojawiają się info dotyczące mieszkańców np. o śmierci kogoś, ślubie, narodzinach, ale są też takie właśnie gówienka typu wynik meczu :D Jak nic się w mieście nie stało to nie będzie info o ślubach itp.
A tak w ogóle gratuluję, że udało ci się związać simów, na twoim przykładzie można wszystkim powiedzieć, że zamiast cierpliwie czekać aż się opcja pojawi to włażą na forum i wmawiają, że się nie da i nie da. :)

'Mu no właśnie z dodatkami z neta to wyglądały o wiele prawdziwiej, ale ja nie znoszę dodatków innych niż maxisowe, nie lubię zaśmiecać gry i nigdy nie grałem z nimi :) Założę się, że w TS3 też będą tego typu skiny itd więc znowu będzie w necie fala takich naszprycowanych simów :D

Fenty_Fun
22.06.2009, 10:19
Witam. Mam pytanie: Jak to jest z dziećmi?
Mam małżeństwo, biore 6 raz pod rząd 'postaraj sie o dzieko' i nic.
w the sims 2 jak juz sie 'udalo' opcja 'postaraj...' znikala. jak to jest w trójce?

Mamełe
22.06.2009, 10:21
PODOBNO te twarze to też wina rozdzielczości panoramicznej. Nie wiem na ile to prawda, bo nie ma to dla mnie specjalnego znaczenia, bo i tak gram tylko maxisowymi.

paulisisia
22.06.2009, 10:39
Tez nie lubie tych dodatków internetowych

sephora
22.06.2009, 11:09
Witam. Mam pytanie: Jak to jest z dziećmi?
Mam małżeństwo, biore 6 raz pod rząd 'postaraj sie o dzieko' i nic.
w the sims 2 jak juz sie 'udalo' opcja 'postaraj...' znikala. jak to jest w trójce?

dopko simka sama sie nie dowie, ze jest w ciazy to ta opcja bedzie widoczna, poza tym nadal jest ten dzwiek, ze udalo sie bachorka zrobic ;]

lay
22.06.2009, 11:16
Witam. Mam pytanie: Jak to jest z dziećmi?
Mam małżeństwo, biore 6 raz pod rząd 'postaraj sie o dzieko' i nic.
w the sims 2 jak juz sie 'udalo' opcja 'postaraj...' znikala. jak to jest w trójce?
Weź nagrodę "wzmożona płodność" a już za pierwszym razem simka zajdzie w ciążę.

O charakterystycznym dźwięku napisała już moja poprzedniczka.

mabda
22.06.2009, 11:26
poza tym zauwazylam zaleznosc w ilosci pokoi w domu. na jedno dziecko musi byc jeden wolny pokoj. wiec jak nie masz wybudowanego pokoju, to simka nie zajdzie w ciaze.

lay
22.06.2009, 11:36
poza tym zauwazylam zaleznosc w ilosci pokoi w domu. na jedno dziecko musi byc jeden wolny pokoj. wiec jak nie masz wybudowanego pokoju, to simka nie zajdzie w ciaze.
Obecnie mam 4 pokoje (z salonem) i piątkę dzieci. Więc zasada ta się nie sprawdza. Poza tym, ostatnio simka zaszła w potrójną ciążę gdy nie miałam żadnego wolnego pokoju w domu.

Adam1394
22.06.2009, 12:17
Mam 2 pytania (pewnie już były gdzieś zadane, ale nie mam czasu szukać 130 stron) :

- jak zasadzić roślinkę (w TS 2 trzeba było kupić specjalną ziemię i tam zasadzić, tutaj nie widze takiej opcji)?

- czy istnieje cheat na szybszą naukę?

lay
22.06.2009, 12:24
Mam 2 pytania (pewnie już były gdzieś zadane, ale nie mam czasu szukać 130 stron) :

- jak zasadzić roślinkę (w TS 2 trzeba było kupić specjalną ziemię i tam zasadzić, tutaj nie widze takiej opcji)?

- czy istnieje cheat na szybszą naukę?
1) Wystarczy kliknąć na nasionku, bądź też owocu i wybrać opcję "zasadź".

2) Jest nagroda ułatwiająca uczenie się (szczęście życiowe), poza tym nie wiem. Nie lepiej grać uczciwie?

KONDZiO102
22.06.2009, 13:55
Ja mam parę pytań:
1. Jak budować na pustej parceli bez wprowadzania na nią sim'a?
2. Jak przenieść więcej rzeczy na raz do lodówki (wkurzające jest to przenoszenie po jednym przedmiocie)
3. Jeśli kupuje się dom umeblowany to dostaje się takie meble jakie zostawił w tym domu poprzedni sim czy tylko podstawowe sprzęty?

Upadła Dusza
22.06.2009, 14:15
2. Jak przenieść więcej rzeczy na raz do lodówki (wkurzające jest to przenoszenie po jednym przedmiocie)
Klikasz w ten róg i przenosisz wszystko z danego rodzaju (jeśli o to ci chodzi)
http://img25.imageshack.us/img25/4990/beztytuuati.jpg

Aguncja
22.06.2009, 14:29
Jak sprawdzić jak jest ulubiona potrawa sima? Mam za zadanie zrobić ją znajomemu.

lay
22.06.2009, 14:39
Jak sprawdzić jak jest ulubiona potrawa sima? Mam za zadanie zrobić ją znajomemu.
Chyba trzeba odpowiednio znajomego poznać. Potrawa powinna się "odkryć" jak inne cechy.

Miyoki
22.06.2009, 14:56
Wspomniałeś o spotkaniach, jakich czas temu pytałam się jak się je organizuje, także może Ty udzielisz mi odp ;]

Klikasz na budynek pracy Twojego Sima i wybierasz "spotkanie".
Czy jakoś tak było ^^
Mój Sim jest pracoholikiem i dośc często takowe prowadzi :P
Jak sprawdzić jak jest ulubiona potrawa sima? Mam za zadanie zrobić ją znajomemu.
- Ja zauważyłam, że przy zwykłej opcji "pogawędka" Simowie rozmawiają o swoich ulubionych kolorach, potrawach i muzyce :)

Beep
22.06.2009, 14:57
Klikasz w ten róg i przenosisz wszystko z danego rodzaju (jeśli o to ci chodzi)
http://img25.imageshack.us/img25/4990/beztytuuati.jpg
O, dzięki, też mnie to wkurzało.

KONDZiO102
22.06.2009, 15:03
Tako to mi chodziło. Dzięki.
A zna ktoś odpowiedzi na resztę moich pytań?

1. Jak budować na pustej parceli bez wprowadzania na nią sim'a?
3. Jeśli kupuje się dom umeblowany to dostaje się takie meble jakie zostawił w tym domu poprzedni sim czy tylko podstawowe sprzęty?

Chryzantem Złocisty
22.06.2009, 15:04
Upadła Dusza,uratowałaś mnie! :D
bo już myślałam,że oszaleję z tym przenoszeniem pojedynczo owoców i warzyw.

kondzio:
1- wybierz "edycja miasta" w opcjach gry,wtedy możesz budować na pustych parcelach :) i nie zapomnij po wybudowaniu domu zapisać gry!
2 - jeżeli ktoś tam mieszkał wcześniej,to dostajesz jego meble.jeśli nie,to dostajesz tylko podstawowe wyposażenie.

Madelaine
22.06.2009, 15:04
Ja mam parę pytań:
1. Jak kupuje się Wzmożoną płodność pisze że gdy się to kupi istnieje większa szansa na urodzenie się bliźniąt lub trojaczków. Chodzi mi o to czy komuś urodziły się trojaczki??
2. Jak zdobywać składniki np. na ambrozję?? Chodzi mi o te płonące owoce itd.

Miyoki
22.06.2009, 15:08
Przecież już Ci odpisałam na to :|

3. Jeśli kupuje się dom umeblowany to dostaje się takie meble jakie zostawił w tym domu poprzedni sim czy tylko podstawowe sprzęty?

To chyba tworzyli twórcy dla każdego niezamieszkanego (i zamieszkanego w sumie też) domu.
I nie są tylko podstawowe. Ja miałam kolorystycznie dobrane tapety, podłogi i meble. Był także telewizor czasem, jakieś duperele i inne ;)

lay
22.06.2009, 15:16
Ja mam parę pytań:
1. Jak kupuje się Wzmożoną płodność pisze że gdy się to kupi istnieje większa szansa na urodzenie się bliźniąt lub trojaczków. Chodzi mi o to czy komuś urodziły się trojaczki??
2. Jak zdobywać składniki np. na ambrozję?? Chodzi mi o te płonące owoce itd.
1). Mi. Za drugim razem.
2). Trzeba szukać nasion, sadzić je w swoim ogródku i o nie dbać. Innego wyjścia nie znam. Mając owoce można je wykorzystać jako nasiona.
Nasionko rośliny życia (czy jakoś tak) znalazłam jedynie w katakumbach. Ah, i rozwinięte ogrodnictwo obowiązkowe.

karolinawwy
22.06.2009, 15:23
CZesc. Mam problem z tempem gry;/ jak wciskam 1,2,3 to ono sie w ogole nie zmienia... a zanim sie wyspi to te 15 minut musze siedizec i czekac

Eámanë
22.06.2009, 15:29
CZesc. Mam problem z tempem gry;/ jak wciskam 1,2,3 to ono sie w ogole nie zmienia... a zanim sie wyspi to te 15 minut musze siedizec i czekac
http://forum.thesims.pl/showpost.php?p=1052586&postcount=232 - zobacz tutaj ;)

balloon
22.06.2009, 17:18
Czy jeśli sim umrze i wróci jako duch, to można nim sterować ?

Połówka
22.06.2009, 17:30
Katherina - tak ;d

paulisisia
22.06.2009, 18:52
Kupione ;)
Hm, nie moge ruszać obrazu myszką, musze używac szczałek jak to moge zmienić?

Lida
22.06.2009, 19:19
Kupione ;)
Hm, nie moge ruszać obrazu myszką, musze używac szczałek jak to moge zmienić?


W ustawieniach zaznacz 'przewijanie po krawędziach' ;)

Połówka
22.06.2009, 19:20
Mam tak samo, ale tak już chyba musi być.
Tak samo było w The Sims Historie ze Świata Zwierząt ;)

Edit: Lida dzięki ;d
Nie wiedziałam

Ellie
22.06.2009, 19:23
da sie zamowc magika na przyjecie?
bo gdzies o tym slyszalam, ale opcji nie ma

Chryzantem Złocisty
22.06.2009, 19:33
ja czytałam w jakiejś recenzji,że można kupować jedzenie do domu za pomocą lodówki.

ktoś wie,o co chodzi?czy to jakiś kit? :P

Chatoyant
22.06.2009, 19:36
da sie zamowc magika na przyjecie?
bo gdzies o tym slyszalam, ale opcji nie ma
http://forum.thesims.pl/showpost.php?p=1044501&postcount=830 ;)

lay
22.06.2009, 19:38
ja czytałam w jakiejś recenzji,że można kupować jedzenie do domu za pomocą lodówki.

ktoś wie,o co chodzi?czy to jakiś kit? :P
Może chodzi o to... że można kupować produkty spożywcze w sklepie oraz bezpośrednio na lodówce przygotowując posiłek (cena brakujących produktów jest pokazana obok nazwy dania).

Ellie
22.06.2009, 19:43
http://forum.thesims.pl/showpost.php?p=1044501&postcount=830 ;)

dzieki, ale no wlasnie na uslugach nie ma : |

Akmiss
22.06.2009, 20:08
Jak wynająć lokaja? Moja simka ma takie pragnienie, a wzywanie pokojówki nic nie daje.

KONDZiO102
22.06.2009, 20:23
Dzięki za pomoc

balloon
22.06.2009, 20:25
Jeśli simka pójdzie do pracy powiedzmy do....teatru, to widać jak pracuje ?
A i jeśli jet młody dorosły to znaczy że są akademiki ?? :D
Edit : Ile się dostaje Simpoints do wydania w The sims 3 store ? Bo na niektórych stronach piszę 10 na innych 11...

lay
22.06.2009, 20:29
Jeśli simka pójdzie do pracy powiedzmy do....teatru, to widać jak pracuje ?
A i jeśli jet młody dorosły to znaczy że są akademiki ?? :D
1) Nie. Widać jedynie, jak idzie do pracy oraz ma się wpływ na to, co w tej pracy robi.
2) Nie. Młody dorosły niczym się nie różni (no prawie) od dorosłego. Normalnie pracuje, może mieć dzieci i mieszkać samemu.
3) 1000? Nie wiem.

balloon
22.06.2009, 20:33
Aha dzięki, ale chodziło oto ile w € ale dobra.
Szkoda że akatemikuff nie zrobili :(

Fenty_Fun
22.06.2009, 20:57
na czym polega bycie wspólnikiem?

Levkoni
22.06.2009, 21:31
dzieki, ale no wlasnie na uslugach nie ma : |

A czy przypadkiem nie pojawia się taka usługa tylko podczas, gdy organizuje się przyjęcie dla dziecka? Oczywiście nie wiem, bo nie sprawdzałem, to tylko takie przypuszczenia.

Katherina, a ja się cieszę, że ich nie ma, jak ja nienawidziłem dodatku na studiach nuuuuuuuuuuda, to siedzenie w akademiku było jak dla mnie do bani, nic tylko nauka, nauka i nauka, a jeszcze te akademiki przez twórców zrobione, to było dno sztuki architektonicznej :D

lay
22.06.2009, 21:36
na czym polega bycie wspólnikiem?
Będąc wspólnikiem raz w tygodniu możesz zebrać utarg. Możesz także dopłacić i stać się właścicielem obiektu. Utarg wtedy rośnie, możesz zmieniać nazwę swej parceli oraz zwalniać simów.

Levkoni
22.06.2009, 21:39
Będąc wspólnikiem raz w tygodniu możesz zebrać utarg. Możesz także dopłacić i stać się właścicielem obiektu. Utarg wtedy rośnie, możesz zmieniać nazwę swej parceli oraz zwalniać simów.

Tak, ale jak zmieniasz aktywną rodzinę to Ci przepada ten dokument, który mówi, że jesteś wspólnikiem i nici z tego przez głupie bugi głupich twórców :rolleyes:

Elektra
22.06.2009, 21:45
moze patch to zmieni :rolleyes:

Levkoni
22.06.2009, 21:46
No niech szybciej wyjdzie patch bo ja mogę godzinami wymieniać idiotyczne bugi tej gry, łącznie ze sprawą nagrobków i znikających rodzin na czele mimo, że sama gra bardzo fajna.

Sun_rise
22.06.2009, 22:36
Spróbuję koljny raz ;], jak organizuje się spotkania biznesowe ?

aluminium.
22.06.2009, 22:52
Co może dziać się z grą kiedy mam mniejszy RAM niż wymagany minimalny? ^^

Levkoni
22.06.2009, 22:58
Spróbuję koljny raz ;], jak organizuje się spotkania biznesowe ?

Jeśli dobrze pamiętam, a raz tylko grałem w tej karierze, to klikasz na wieżowiec, i tam jest opcja prowadź spotkania. Jak twój sim jest w pracy, to jest też opcja w wyborze aktualnych czynności w pracy "prowadź spotkania", ale nie wiem dokładnie, czy to jest to samo, wiem że od tego poprawia się ocena spotkań.

bouffe
22.06.2009, 23:07
Jak wygląda kariera polityczna? Czy można być "prezydentem" i organizować coś? Jakie są funkcje w tej karierze?

Nadine
23.06.2009, 00:22
nie doszlam do kariery politycznej do konca, ale musisz miec full charyzmy, chodzic po przyjaciolach i prosic o datki na Twoja partie, czy cos takiego (co jakis czas masz okazje nie do końca uczciwego zgarnięcia sobie tej kasy ;p).

a ja mam pilna prosbe, czy pytanie, w jaki sposob moge odmlodzic sima? kodem, hackiem, modem, czymkolwiek ;p strasznie mi zalezy, bo moja simka jest gdzies w polowie mlodego doroslego, a on niedlugo bedzie emerytem eheh : x

lay
23.06.2009, 00:56
nie doszlam do kariery politycznej do konca, ale musisz miec full charyzmy, chodzic po przyjaciolach i prosic o datki na Twoja partie, czy cos takiego (co jakis czas masz okazje nie do końca uczciwego zgarnięcia sobie tej kasy ;p).

a ja mam pilna prosbe, czy pytanie, w jaki sposob moge odmlodzic sima? kodem, hackiem, modem, czymkolwiek ;p strasznie mi zalezy, bo moja simka jest gdzies w polowie mlodego doroslego, a on niedlugo bedzie emerytem eheh : x
Ambrozja ;]. By ją zrobić musisz mieć 10 pkt gotowania, 10 punktów ogrodnictwa i 10 punktów wędkarstwa. Do jej przygotowania potrzebujesz owoc życia (nasionko krzaczka znalazłam w katakumbach) oraz rybę śmierci. Jedna porcja odmładza do początku przedziału wiekowego.

Nadine
23.06.2009, 01:13
łoooooooł, nie ma mniej uczciwych sposobów :< ?

ultraviolence
23.06.2009, 09:24
łoooooooł, nie ma mniej uczciwych sposobów :< ?
Nadine, w jakimś temacie ktoś podał linka do hacka, dzięki któremu można kupić w sklepie ognisty owoc(?). Pod spodem pod nim widniał też owoc życia, więc już byłoby ciut łatwiej... Chociaż i tak na przygotowanie Ambrozji musiałabyś mieć mistrzowsko opanowaną sztukę kulinarną... No i pozostaje jeszcze kwestia złowienia ryby śmierci.

Levkoni
23.06.2009, 09:43
Jak wygląda kariera polityczna? Czy można być "prezydentem" i organizować coś? Jakie są funkcje w tej karierze?

Też nie doszedłem do końca kariery, wiem tylko, że burmistrzem miasta jest się, to nie jest ostatni szczebel kariery, chyba 8. Jeśli dobrze skądś zapamiętałem, to na 9 poziomie jest się gubernatorem, a na 10 przywódcą wolnego świata. Jakoś tak, aczkolwiek nie jestem w 100% pewien. Tak jak ktoś wcześniej napisał można zbierać datki na kampanię od ludzi, lub urządzać przyjęcia "datkowe". Wtedy na takim przyjęciu możemy sami zbierać datki, a dodatkowo po zakończeniu przyjęcia (nie wiem czy musi być koniecznie udane, bo u mnie zawsze były udane :D ) simowie sami zostawiają dla nas jeszcze jakąś kasę. Po balu pojawia się podsumowanie, ile się zebrało datków :) Potem można nielegalnie wyciągać te pieniądze dla siebie, ale grozi to więzieniem jak dobrze kojarzę.

Mycha_71
23.06.2009, 10:15
Jest jakiś sposób żeby urodziły się bliźniaki lub trojaczki?

balloon
23.06.2009, 11:16
Ja mam pytanie :
Czy jeśli gram jedną rodzinką powiedzmy...Ćwir to w innych rodzinach losy toczą się same ? (kiedy gram)
A i czy są apartamentowce ?

lay
23.06.2009, 11:22
Ja mam pytanie :
Czy jeśli gram jedną rodzinką powiedzmy...Ćwir to w innych rodzinach losy toczą się same ? (kiedy gram)
A i czy są apartamentowce ?
1) Tak
2) Nie

Eámanë
23.06.2009, 11:30
A czy ambrozją da się odmłodzić sima na tyle, żeby cofnąć się o przedział wiekowy? :> Np. żeby z emeryta zrobić dorosłego?

balloon
23.06.2009, 11:32
Tak, przynajmniej tak słyszałam...
Dziś kupuje przez int. The sims 3 Edycja Kolekcjonerska :D :D :D :D :D

Mamełe
23.06.2009, 11:36
A czy ambrozją da się odmłodzić sima na tyle, żeby cofnąć się o przedział wiekowy? :> Np. żeby z emeryta zrobić dorosłego?

Moje cofają sie tylko do poczatku danego etapu, nie przeskakują etapów w dół.

lay
23.06.2009, 11:39
A czy ambrozją da się odmłodzić sima na tyle, żeby cofnąć się o przedział wiekowy? :> Np. żeby z emeryta zrobić dorosłego?
Mi nie cofnęło przedziału wiekowego.

paulisisia
23.06.2009, 12:31
Gra chodzi mi idealnie tylko nie wiem dalczego po kilku minutach gry, albo gra sie zamyka albo komputer sie wyłącza

aluminium.
23.06.2009, 12:32
Co może dziać się z grą kiedy mam mniejszy RAM niż wymagany minimalny? ^^
Ponowię pytanie :)

lay
23.06.2009, 12:36
Ponowię pytanie :)
Na minimalnych chodzi idealnie, nie powinno być więc źle. Może jedynie się przycinać, mniej płynnie przewijać, mieć problemy ze zbyt dużymi domkami.

aluminium.
23.06.2009, 12:45
Slytfia- a jeśli mam 512 MB RAM? ;D

lay
23.06.2009, 12:48
Slytfia- a jeśli mam 512 MB RAM? ;D
Nie mam pojęcia ;]. Ja mam 2gb, ale na lapku i Viście i jak na razie działa wręcz idealnie. Jeśli 2 Ci działała, to powinna i 3 pójść. Nie zauważyłam żadnej różnicy w prędkości gry etc na moim komputerze.

bouffe
23.06.2009, 13:25
Nie mam pojęcia ;]. Ja mam 2gb, ale na lapku i Viście i jak na razie działa wręcz idealnie.

Slythia, a jakie oprócz tego masz parametry?

lay
23.06.2009, 13:33
Slythia, a jakie oprócz tego masz parametry?
Laptop, Vista Home Premium (;x), Intel Pentium Dual 1.6 GHz, 2 GB ramu, Nividia GeForce 8400.

balloon
23.06.2009, 14:39
A jeśli gram np. Ćwirami czy moge wyłączyć taką opcje (jeśli istnieje ) aby w innych domach simy nie opekowały się same ?

lay
23.06.2009, 14:44
A jeśli gram np. Ćwirami czy moge wyłączyć taką opcje (jeśli istnieje ) aby w innych domach simy nie opekowały się same ?
Nie ma takiej opcji. Możesz jedynie wszędzie wyłączyć starzenie się simów.

balloon
23.06.2009, 14:54
Aha, no to dobrze :p
thx

NobodysPerfect
23.06.2009, 18:12
Pytanie odnośnie ogrodnictwa
już od dłuższego czasu mam poziom 10 z ogrodnictwa
posadziłam już owoce i warzywa które można kupić w sklepie
a także burgeroroślinę stekoroślinę jajko i ser, kwiat śmierci i płonący owoc czy jakoś tak
nie wiem skąd mam wsiąść omniroślinę i kwiat życia wie ktoś to może ??

i jeszcze jedno w karierze kucharza mój sim zdobył dwie nagrody mikser jakiś tam i lodówkę po ich zdobyciu napisała mi gra że znajdują się teraz w wyposażeniu rodziny
akurat
nic tam nie ma
ponawiam pytanie

Ellie
23.06.2009, 19:19
albo postep hisotrii wylaczyc, jesli o to chodzi

Naomi135
23.06.2009, 19:20
Slytfia- a jeśli mam 512 MB RAM? ;D

Ja też mam 512 MB RAM i gra mi się przycina, a do tego jakieś 5 minut po uruchomieniu wyskakuje info że wartość pamięci jest za mała i wszystko się wyłącza.

aluminium.
23.06.2009, 19:28
Naomi, ja usunęłam 3 póki nie będę miała nowego kompa, ale jak miałam zainstalowane to chodziło, bez zacinania.

balloon
23.06.2009, 19:31
albo postep hisotrii wylaczyc, jesli o to chodzi
a co to ? (:D)
A i jeszcze jedno pytanko (do mojej kolekcji pytań :D) czym się różni kwiat śmierci od kwiatu życia ?
A i czy ktoś mógłby dać fotkę katakumb ?

Ellie
23.06.2009, 19:33
no jak to wylaczysz to simowie z sasiedztwa nie zyja swoim zyciem
a jak masz zalaczana to sie starzeja, zakochuja, zachodza w ciaze, adoptuja dzieci, wyprowadzaja sie, przeprowadzaja itd

JBronkar
23.06.2009, 19:39
Ja pobrałam domki z internetu, potem otworzyłam program Game Launcher chciałam instalować dodatki. Ale nie został instalowany, ponieważ jest błąd krytyczny błąd systemu. Co się dzieje?

ewelka88
23.06.2009, 19:50
a ja mam takie pytanko
Czy nasi simowie mogą się gdzieś opalać? próbowałam i nic :(

And3st
23.06.2009, 20:03
ewelka, opalać się chyba nie da, ale można edytować rodzinę i tam zmienić kolor skóry jeśli się nie mylę ;)

Ellie
23.06.2009, 20:15
bo nie mozna

Naomi135
23.06.2009, 20:23
Naomi, ja usunęłam 3 póki nie będę miała nowego kompa, ale jak miałam zainstalowane to chodziło, bez zacinania.

A jaką miałaś kartę graficzną?

aluminium.
23.06.2009, 20:33
A jaką miałaś kartę graficzną?
Radeon 9550 Radeon 9550 Secondary. A Ty jaką masz?

lay
23.06.2009, 20:59
a co to ? (:D)
A i jeszcze jedno pytanko (do mojej kolekcji pytań :D) czym się różni kwiat śmierci od kwiatu życia ?
A i czy ktoś mógłby dać fotkę katakumb ?
Dzięki kwiatowi śmierci nasz sim nie umrze, śmierć weźmie kwiatek i sobie pójdzie (o ile mamy go w ekwipunku).
Kwiat życia (raczej owoc życia) służy do przyrządzenia ambrozji, dzięki której powrócimy na początek naszego przedziału wiekowego.

Katakumby to jedyny budynek na cmentarzu, nie da się go nie poznać.

O postępie historii nie wiedziałam, przepraszam za wprowadzenie kogoś w błąd.

Pytanie
Dlaczego miejsce łączenia dwóch dachów z różnych pięter ma tyle dziur? Da się coś z tym zrobić?

Levkoni
23.06.2009, 21:27
Dzięki kwiatowi śmierci nasz sim nie umrze, śmierć weźmie kwiatek i sobie pójdzie (o ile mamy go w ekwipunku).
Kwiat życia (raczej owoc życia) służy do przyrządzenia ambrozji, dzięki której powrócimy na początek naszego przedziału wiekowego.

Katakumby to jedyny budynek na cmentarzu, nie da się go nie poznać.

O postępie historii nie wiedziałam, przepraszam za wprowadzenie kogoś w błąd.

Pytanie
Dlaczego miejsce łączenia dwóch dachów z różnych pięter ma tyle dziur? Da się coś z tym zrobić?

Z dachem się chyba nie da, też tak mam, to jest raczej niedopatrzenie twórców :((

balloon
23.06.2009, 21:27
dzięki Slythia.
Rozumiem że katakumb/katakumby to ten biały budyneczek na cmentarzu...
A i czy w trójce jest opcja zjedz kolacje ?
Bo w 2 było tylko śniadanie, 2 śniadanie i obiad...

lay
23.06.2009, 21:31
Z dachem się chyba nie da, też tak mam, to jest raczej niedopatrzenie twórców :((

Domek mi popsuli :x.

dzięki Slythia.
Rozumiem że katakumb/katakumby to ten biały budyneczek na cmentarzu...
A i czy w trójce jest opcja zjedz kolacje ?
Bo w 2 było tylko śniadanie, 2 śniadanie i obiad...
W pierwszym mieście budynek ma kolor szary. Po kliknięciu na niego pojawiają się opcje "badaj katakumby", "zwiedza" etc.

W trójce jest śniadanie, lunch i obiad. Oczywiście, deser także. Kolacji nie zauważyłam.

Katakumby:
http://img195.imageshack.us/img195/4354/screenshot3n.jpg

Pytanie ;]
Czy tylko mi ta gra blokuje schowek? Nawet print screen nie działa.

Levkoni
23.06.2009, 21:50
No właśnie, mi to też nieraz popsuło domek tak, że musiałem plany zmieniać buuu...

balloon
23.06.2009, 22:08
A czy są pory roku w 3 ?

lay
23.06.2009, 22:10
A czy są pory roku w 3 ?
Nie <znaczki>.

balloon
23.06.2009, 22:16
:D :D :D :D :D :D :D dzięki :D :D :D :D :D :D :D

JBronkar
23.06.2009, 22:32
Ja pobrałam domki z internetu, potem otworzyłam program Game Launcher chciałam instalować dodatki. Ale nie został instalowany, ponieważ jest błąd krytyczny błąd systemu. Co się dzieje?

Nikt nie pomógł. :(

Alene
23.06.2009, 23:00
jest UFO w trójce simsów?

MarekS
23.06.2009, 23:10
Ja pobrałam domki z internetu, potem otworzyłam program Game Launcher chciałam instalować dodatki. Ale nie został instalowany, ponieważ jest błąd krytyczny błąd systemu. Co się dzieje?

Nikt nie pomógł. :(
Widocznie nikt nie wiedział...
Ja wyczytałem tylko tyle, że przed zainstalowaniem jakiegokolwiek dodatku należy wyjść z gry i dopiero wtedy je zainstalować. Tutaj masz pełną odpowiedź:

"Pobrane przedmioty z Giełdy Wymiany lub The Sims 3 Store nie będą automtycznie dodawane do Twojej gry. Za każdym razem, gdy zechcesz dodać nowy przedmiot do swojej gry musisz użyć Programu startu gry The Sims 3.

UWAGA: Nie możesz instalować rzeczy z The Sims 3 Store lub Giełdy Wymiany podczas gdy Twoja gra jest uruchomiona. Wyjdź z gry przed instalacją nowych rzeczy.

1. Po zakupie pozycji w The Sims 3 Store, ukaże się ona w Programie startu gru The Sims 3. Kliknij na Pobrane aby zobaczyć zakupione lub/oraz ściągnięte rzeczy.
2. Wybierz pozycje, które chcesz zainstalować w swojej grze.
3. Naciśnij Instaluj. Powinien pokazać się pasek postępu instalacji. Kiedy instalacja dobiegnie końca pojawi się komunikat „Gotowe!”, w oknie instalacji. "

And3st
23.06.2009, 23:14
Mam problem :/ "Zrobiłem" sobie moim simem dziecko z kobitką która była w nim zauroczona. Wszystko fajnie, dziecko się urodziło, nie poszedłem na poród, a kobitce powiedziałem że chce byśmy byli przyjaciółmi. Za jakiś czas chce mieć dziecko z inną simką, ale pisze mi że mam za dużo simów w rodzinie. A mam tylko zmartwychwstałego ojca i ów młodziaszka (dorosły). Dziecka znaleźć nie mogę, bo nie mieszka z matką, ani oczywiście ze mną... Wiecie może czy jest jakieś inne rozwiązanie prócz adopcji :D?

P.S.
Co daje krzaczek płonących owóców?

Chomiczka
23.06.2009, 23:49
Szukałam odpowiedzi na to, ale jakoś nie mogę znaleźć :/.

Moja simka chce się przeprowadzić do chłopaka (hacjenda ogromna, sama bym chciała tam mieszkać). Nie chcę robić tego połączenia przed edycję miasta, bo wtedy się usuwają pragnienia itd. Pojawia się tylko opcja, żeby on się wprowadził do niej (malutka szopa z przyklejonym wc i miniaturową kuchenką - ...).

Jak zrobić, żeby ona się wprowadziła do niego?

Aguncja
24.06.2009, 10:10
Właśnie, simy często mają pragnienie wprowadzić się do kogoś. Czy żeby to zrobić, trzeba przenieść się do rodziny u której mamy zamieszkać? Nie ma innych sposobów?

lay
24.06.2009, 10:20
P.S.
Co daje krzaczek płonących owóców?
Płonące owoce są niezbędne do zrobienia tortu anielskiego.

Szukałam odpowiedzi na to, ale jakoś nie mogę znaleźć :/.

Moja simka chce się przeprowadzić do chłopaka (hacjenda ogromna, sama bym chciała tam mieszkać). Nie chcę robić tego połączenia przed edycję miasta, bo wtedy się usuwają pragnienia itd. Pojawia się tylko opcja, żeby on się wprowadził do niej (malutka szopa z przyklejonym wc i miniaturową kuchenką - ...).

Jak zrobić, żeby ona się wprowadziła do niego?
Próbowałaś szukać tej opcji na jego parceli? Tam powinna być. Zawsze można także troszkę "oszukać" i pograć nim. Innego sposobu nie znam, być może jest.

Właśnie, simy często mają pragnienie wprowadzić się do kogoś. Czy żeby to zrobić, trzeba przenieść się do rodziny u której mamy zamieszkać? Nie ma innych sposobów?
Logiczne, że by zamieszkać u kogoś trzeba u kogoś zamieszkać...

Pytanie odnośnie ogrodnictwa
już od dłuższego czasu mam poziom 10 z ogrodnictwa
posadziłam już owoce i warzywa które można kupić w sklepie
a także burgeroroślinę stekoroślinę jajko i ser, kwiat śmierci i płonący owoc czy jakoś tak
nie wiem skąd mam wsiąść omniroślinę i kwiat życia wie ktoś to może ??

Nasionko kwiatu życia (czy tam owocu życia) znalazłam w katakumbach. Na omnioroślinę jeszcze nie trafiłam, zapewne trzeba pokręcić się niedaleko laboratorium, katakumbach, bądź też zwyczajnie poszukać w całej okolicy.

i jeszcze jedno w karierze kucharza mój sim zdobył dwie nagrody mikser jakiś tam i lodówkę po ich zdobyciu napisała mi gra że znajdują się teraz w wyposażeniu rodziny
akurat nic tam nie ma

Nie pomyliłaś wyposażenia rodziny z wyposażeniem sima? To pierwsze znajduje się w trybie kupowania.

Levkoni
24.06.2009, 10:47
jest UFO w trójce simsów?

Niestety nie ma.

Szukałam odpowiedzi na to, ale jakoś nie mogę znaleźć :/.

Moja simka chce się przeprowadzić do chłopaka (hacjenda ogromna, sama bym chciała tam mieszkać). Nie chcę robić tego połączenia przed edycję miasta, bo wtedy się usuwają pragnienia itd. Pojawia się tylko opcja, żeby on się wprowadził do niej (malutka szopa z przyklejonym wc i miniaturową kuchenką - ...).

Jak zrobić, żeby ona się wprowadziła do niego?

Jak grasz nią, to ona nie może się wprowadzić do niego inaczej niż przez edycję miasta. Nie ma w rozmowie opcji "wprowadź się do sima", jest tylko "zaproponuj wprowadzenie się".

Guanabanana
24.06.2009, 10:55
Z tego wniosek, że musisz zagrać nim, żeby ona się wprowadziła do niego a on do niej.

Ja mam pytanie odnośnie nasion w katakumbach. Czy trzeba mieć jakoś ogrodnictwo rozwinięte i jak długo trzeba tam przebywać. Moja simka weszła, po jakimś czasie pojawiła się wiadomość, że z krypty wyszedł niedźwiedź-zombie i to pozostawi ślad w jej psychice i ogólnie wyglądała jak po spaleniu...

lay
24.06.2009, 10:57
Ja mam pytanie odnośnie nasion w katakumbach. Czy trzeba mieć jakoś ogrodnictwo rozwinięte i jak długo trzeba tam przebywać. Moja simka weszła, po jakimś czasie pojawiła się wiadomość, że z krypty wyszedł niedźwiedź-zombie i to pozostawi ślad w jej psychice i ogólnie wyglądała jak po spaleniu...
Spróbuj parę razy tam wejść. Wszystko zależy od szczęścia - czasem sim posiedzi tam dłużej, czasem od razu ucieknie. Zauważyłam jedynie, że szaleni i odważni simowie mają ciekawsze przygody w katakumbach ;].

Szukając nasionka wysyłałam całą moją 7-osobową rodzinę do katakumb. Po paru dniach udało mi się znaleźć nasionko.

Agnieszka86
24.06.2009, 11:01
Co do wprowadzania sie to jedynym wyjsciej jest tego sima oslubic i w tedy masz obcja wyboru gdzie będzie szczesliwa para mieszkać. To niegrzeczne wpraszac sie do kogos nie?? nie mozna tak, mozesz tylko jego zaprosic. A co do edytowania miasta to co za problem poczec troche, wypełnic te 4 pragnienia żeczy wsadzić do wyposażenia rodziny ( nie do wyp. sima) i połaczyć rodziny. Główne pragnienie ci nie zniknie ani sie nie zmieni

Katka_Psychopatka
24.06.2009, 12:16
Wiem, że ktoś już zadał to pytanie, ale nie mogę tego znaleźć na forum niestety.
Moja simka osiągnęła 10 poziom umiejętności gry na gitarze. Przeczytała wszystkie 4 książki z piosenkami. W pragnieniach jednak pojawiło jej się, że chce nauczyć się nowej kompozycji. Ominęłam coś, a jeśli tak to gdzie popełniłam błąd?

balloon
24.06.2009, 13:06
Co może robić duch naszym simom ?
Straszyć i co jeszcze ?

lay
24.06.2009, 13:20
Co może robić duch naszym simom ?
Straszyć i co jeszcze ?
To samo, co normalny sim. Ostatnio rozmawiałam z duchem i dałam mu autograf.

@down
I to chyba wszystko.

balloon
24.06.2009, 13:22
dałam mu autograf.

No to fajnie xD

A kto może dawać autografy ?
Gwiazda muzyki, gwiazda sportu i...

Sun_rise
24.06.2009, 13:25
Jeśli dobrze pamiętam, a raz tylko grałem w tej karierze, to klikasz na wieżowiec, i tam jest opcja prowadź spotkania. Jak twój sim jest w pracy, to jest też opcja w wyborze aktualnych czynności w pracy "prowadź spotkania", ale nie wiem dokładnie, czy to jest to samo, wiem że od tego poprawia się ocena spotkań.
Sory ze tak późno, ale dzięki Ci :D, w końcu sie doczekalam :D

Połówka
24.06.2009, 14:11
A ja mam takie pytanko...Czym różni się młody dorosły od dorosłego ?
Bo tak patrzę w Tworzeniu Sima klikam raz tego, raz tego i żadnej różnicy niema...

Ellie
24.06.2009, 14:18
tym, ze jest mlodszy, bo wszystkie opcje i wyglad sa takie same

balloon
24.06.2009, 14:34
Czy w grze jest jakaś ważna osoba ?
Bo w jednym trailerze był Obama... :D

Kyerme
24.06.2009, 16:23
A ja mam takie pytanko...Czym różni się młody dorosły od dorosłego ?
Bo tak patrzę w Tworzeniu Sima klikam raz tego, raz tego i żadnej różnicy niema...

Przyjrzyj się twarzom, dorośli simowie mają trochę zmarszczek mimicznych :)

Levkoni
24.06.2009, 17:14
Wiem, że ktoś już zadał to pytanie, ale nie mogę tego znaleźć na forum niestety.
Moja simka osiągnęła 10 poziom umiejętności gry na gitarze. Przeczytała wszystkie 4 książki z piosenkami. W pragnieniach jednak pojawiło jej się, że chce nauczyć się nowej kompozycji. Ominęłam coś, a jeśli tak to gdzie popełniłam błąd?

Trzeba kupić kompozycję nie książkę. Książki służą do nauki umiejętności, a kompozycje do nauki nowych utworów. Są one w księgarni. Ale nie ma tam wszystkich kompozycji. Resztę dostaniesz np. za wykonywanie misji. :)

raspberry
24.06.2009, 19:11
Trzeba kupić kompozycję nie książkę. Książki służą do nauki umiejętności, a kompozycje do nauki nowych utworów. Są one w księgarni. Ale nie ma tam wszystkich kompozycji. Resztę dostaniesz np. za wykonywanie misji. :)

nie wydaje mi sie ze z misji,po przeczytaniu wszystkich kompozycji z księgarni masz już ich 100% w dzienniku, tak samo z przepisami

bafciQ
24.06.2009, 21:40
a ja mam taki problem: jak zapewne wielu z was zaproponowano mi zreperować stereo jakiejś dziewczynki, a raczej ulepszyc, simka ma maksymalnie rozwinieta "technike" no i ma 3 mozliwosci ulepszen... wyprobowalam wszystkie, ide do dziewczynki z wieżą a tam pisze ze nie spelnilam wszystkich wymagan tej "okazji" i nie moge oddac... wkurza mnie juz to :/

Searle
24.06.2009, 21:50
Co zrobić, by samochód odwożący do pracy nie przyjeżdżał? Moi simowie mają 2 samochody, każdy jest właścicielem jednego, a mimo to samochód po nich przyjeżdża.

Naomi135
24.06.2009, 22:36
Radeon 9550 Radeon 9550 Secondary. A Ty jaką masz?

NVIDIA GeForce 7300 GS

Katka_Psychopatka
24.06.2009, 22:52
Trzeba kupić kompozycję nie książkę. Książki służą do nauki umiejętności, a kompozycje do nauki nowych utworów. Są one w księgarni. Ale nie ma tam wszystkich kompozycji. Resztę dostaniesz np. za wykonywanie misji. :)

O te kompozycje mi właśnie chodziło. Nauczyłam jej wszystkich dostępnych w księgarni. Pozostaje mi więc cierpliwie czekać na okazje.
Dzięki :)

Eva
24.06.2009, 23:16
Nie wiem czy ktoś o tym pisał, bo nie mogę znaleźć, ale mam taki problem. Kolejny raz dostaje zadanie żeby przygotować jakieś jedzenie i zawieść go pewniej babce. Przygotowuje to jedzenie ale jak klikam to nie mam tam żadnej dodatkowej opcji, żeby zawieźć to jedzenie. Czy ktoś też miał taki problem ??

And3st
24.06.2009, 23:35
Czy w jednym akwarium może pływać tylko jedna ryba?

Beep
25.06.2009, 00:39
Co zrobić, by samochód odwożący do pracy nie przyjeżdżał? Moi simowie mają 2 samochody, każdy jest właścicielem jednego, a mimo to samochód po nich przyjeżdża.
Tak już jest. Ich własne samochody służą tylko do prywatnych wyjazdów poza dom.

Chryzantem Złocisty
25.06.2009, 09:13
jest to idiotyczne jak sim jest na mieście,a za godzinę ma jechać do pracy.
auto i tak stoi pod jego domem i trąbi,mimo iż sim już dawno poszedł do budynku pracy.

tak samo gdy zaraz po pracy każemy iść simowi np.do kina albo na zakupy.
Auto odwożące sima do domu stoi pod budynkiem i stoi i trąbi i to wygląda też głupio.

Jose
25.06.2009, 10:03
Czy można tak jak w TS2 stawiać puste parcele prawie gdzie się chce, czy trzeba budować na istniejących już parcelach z domami/czy są puste parcele?

Jak to jest w TS3?

Pozdrawiam :)

balloon
25.06.2009, 11:09
Mam pytanie : Czy jak ustawi się że sim stanie się dorosły powiedzmy za 900 dni (czy ile tam było) to dotyczy to też niemowlaków ?

Katka_Psychopatka
25.06.2009, 11:15
Co zrobić, by samochód odwożący do pracy nie przyjeżdżał? Moi simowie mają 2 samochody, każdy jest właścicielem jednego, a mimo to samochód po nich przyjeżdża.

Znam jeden sposób na to. Musisz poczekać do godziny, w której sim rozpoczyna pracę. Samochód odjedzie spod twojego domu. I jak klikniesz wtedy, żeby sim poszedł do pracy to on wybierze swój samochód/rower. Chyba nie da się inaczej.

lay
25.06.2009, 11:16
Mam pytanie : Czy jak ustawi się że sim stanie się dorosły powiedzmy za 900 dni (czy ile tam było) to dotyczy to też niemowlaków ?
Tak.

Ustawia się długość życia a nie ilość dni do zmiany grupy wiekowej.

lukasz93
25.06.2009, 11:42
A jak nauczać innych simów? W logice pod jedną gwiazdką jest żeby nauczać 20h innych simsów i nie mam pojęcia jak to zrobić.

kubuss
25.06.2009, 12:45
Z jakiej strony można pobrać to drugie miasto ??

lay
25.06.2009, 12:48
Z jakiej strony można pobrać to drugie miasto ??
www.thesims3.com

Flavour
25.06.2009, 13:02
(do pyt. kubuss`ia)
A z jakiejś jeszcze?

raspberry
25.06.2009, 13:04
A jak nauczać innych simów? W logice pod jedną gwiazdką jest żeby nauczać 20h innych simsów i nie mam pojęcia jak to zrobić.

musisz znalezc opcje przyjazne->nauczaj
mozesz nauczac dzieciaki i nastolatki ;]

Levkoni
25.06.2009, 13:39
nie wydaje mi sie ze z misji,po przeczytaniu wszystkich kompozycji z księgarni masz już ich 100% w dzienniku, tak samo z przepisami

Nie wiem co do czego... ja pisałem w ogóle o czymś innym, najpierw przeczytaj posta, na którego odpowiadałem...

Do Eva: nie możesz zanieść potrawy, ponieważ najpierw trzeba ją umieścić w wyposażeniu sima, a potem kliknąć na sima, dla którego miałaś potrawę zrobić...

Do And3st: Tak, w akwarium może być tylko jedna rybka.

Do Jose: Nie można stawiać własnych parcel gdzie się chce. Jest to spowodowane zapewne tym, że ulice nie są proste jak w TS2 tylko kręte (bardziej realistyczne), a to by niosło pewne trudności w ustawianiu parcel. Ale są parcele zarówno puste, jak i z domami i jest ich na prawdę dużo, na pewno nigdy nie zrobisz tyle rodzin, żeby je wszystkie zapełnić :rolleyes: Niektóre są naprawdę fajnie położone np. jest wzgórze, gdzie są najdroższe 3 parcele, mieszkają tam dwie bogate rodziny i jest jedna pusta, albo są parcele nad morzem lub na "klifach".

Sory za takie dziwne odpowiadanie, ale coś z opcją multicytowania jest u mnie nie tak :((

lay
25.06.2009, 13:43
(do pyt. kubuss`ia)
A z jakiejś jeszcze?
Tak, z tych samych, co simsy ;].

nie wydaje mi sie ze z misji,po przeczytaniu wszystkich kompozycji z księgarni masz już ich 100% w dzienniku, tak samo z przepisami

Ja jakoś nie mam (kompozycji, przepisy mam).

kubuss
25.06.2009, 13:45
A była jeszcze taka strona jak Store czy jakoś.

lay
25.06.2009, 13:50
A była jeszcze taka strona jak Store czy jakoś.
Dział thesims3.com...

http://pl.store.thesims3.com/riverview.html

Naomi135
25.06.2009, 14:27
Jak pobrać aktualizację ze strony the sims 3 ???

lay
25.06.2009, 14:31
Jak pobrać aktualizację ze strony the sims 3 ???
http://www.thesims3.com/game/patches
Trzeba się zalogować.

raspberry
25.06.2009, 14:34
jak przeprowadzic rodzine z sunset do riverview??

Ellie
25.06.2009, 14:37
mam straszny problem :/
gralam keatonami i ten marty jest juz legenda sportu - fajnie. zorientowalam sie, ze moze kupic nagrode, no i kupilam "rzezbiarz ciala". dalam "ustaw sile - wysoka", bo myslalam, ze to chodzi o sile sima, a teraz sie skaplam, ze podwyzszylam sile tego zmieniacza... no ale nieswiadoma konsekwencji zrobilam tak: marty chcial nabrac muskulatury, wiec dalam na tym rzezbiarzu opcje "zmien sylwetke - silniejszy"
no i jak chlop wyszedl ze zmieniacza, okazalo sie, ze jest... wstretny. jakies piec razy grubszy, i wyglada to wrecz oblesnie
wyszlam szybko, nie zapisalam gry, ale po ponownym wejsciu okazalo sie, ze marty wciaz jest taki... DUZY.
moglabym to olac, ale lubie nimi grac, wiec chce go przywrocic do normalnej postaci. wiecie, co moge zrobic, zeby marty znowu byl "normalny"?

Jose
25.06.2009, 15:23
Czy u Was też tak jest, że nie da się postawić ściany przy bokach schodów, tak że usuwam barierki i wstawiam ścianę (w TS2 się dało - http://img149.imageshack.us/img149/9072/parter6la.jpg), a w The Sims 3 jak tak robię, to ściana dopasowuje się tylko do schodów, a ponad schodkami już jej nie ma ?

Levkoni
25.06.2009, 15:28
Może znowu rzeźbiarzem ciała? Tylko nie nastawiać już na taką moc... :D

Chryzantem Złocisty
25.06.2009, 15:29
niestety,nie znam żadnego sposobu na pozbycie się muskulatury sima i podejrzewam,że takowego w ogóle nie ma.
można jedynie utyć.albo zeszczupleć uprawiając jogging,ale to mięśni nie zmniejszy.

Kyerme
25.06.2009, 15:54
A muskulatura nie zmniejsza się, gdy Sim przez dłuższy czas nie wykonuje ćwiczeń siłowych? Jeśli nie, to śmiesznie trochę ;P

Do Jose: ta ściana dopasowująca się do wysokości schodów pojawia się automatycznie. Żeby wstawić ścianę o pełnej wysokości, musisz usunąć tą ścianę trójkątną pod schodami (ctrlem) i wtedy dopiero budować.

Natka7502
25.06.2009, 15:58
czy kod na kasę do dwójki działa też do trójki???? A ile kasy mamy na początku???

And3st
25.06.2009, 17:31
Mam problem. Mój sims miał w ekwipunku kwiat śmierci, ale kiedy przyszedł po niego kosiarz, kwiat przeszedł do ekwipunku mojego drugiego sima, a tamtego zabrała śmierc ;/

Co mam zrobić jeśli kiedy chce mieć dziecko z simką która nie jest moją dziewczyną pisze mi że mam za dużo simów w rodzinie, a mam tylko jednego? ;/ A z kolei adoptować już mogę ;/

edytka88
25.06.2009, 18:28
Hej! moze mi ktos powiedziec, czy mozna zmienic ubranie i wloski malemu dziecku? nie moge znalezc tej opcji:/

qwerty12345
25.06.2009, 19:08
kwiat smierci mozna zdobyc:
-cmentarz
-zlowic(udalo mi sie zlowic w 1 miescie w parku)
-znalezc nasiono specjalne(rzadkosc:wyjątkowA, nie wyjątkowE)

moje pytanie:
jak zdobyc ognisty kwiat? tez z nasionami?
mam 80 % metali(zelazo, srebro i zloto, jakis tam) brakuje mi chyba plutonu gdzie go znalezc?

info odnosnie slubu(bo wiem ze duzo soob ma z tym problemy
1 etap to poznanie sima, flirtowanie z nim i pierwszy pocalunek, pozniej nalezy wyznac zauroczenie simowi,znowu flirtowac przytulac bara bara itp..., pozniej bedzie opcja "zaproponuj staly zwiazek" i dopiero pozniej mozna sie pobrac
z ta opcja stlaego zwiazku to zalezy od nastroju drugiego sima, rzadko sie pojawia, pomaga pogawedka i przytulanie

to chyba wsyztsko, pozdro

Ellie
25.06.2009, 19:11
wlasnie juz nie ma zadnej opcji na tym rzezbiarzu. sprobuje jutro =/

qwerty12345
25.06.2009, 19:14
kwiat smierci mozna zdobyc:1.wylowic(mi sie udalow parku) 2.cmentarz 3. nasionko specjalne(rzadkosc wyjatkowA, nie wyjatkowE

ak sie pobrac
poznajemy sima,flirtujemy,wyzjaemy zauroczenie,flirtujemy,proponujemy staly zwiazek,flirutjemy,pobieramy sie
flirtuj-bara-bara, caluj, pogawedka, przytulaj

mam 80% metali(zloto zelazo srebro cos tam) brakuje mi sie chyba plutonu skad go wziac?
skad wiziac kwiat ognisty(nie kwiat zycia), tez przez nieznnane nasionko?
pozdro

Beep
25.06.2009, 19:18
kwiat smierci mozna zdobyc:
-cmentarz
-zlowic(udalo mi sie zlowic w 1 miescie w parku)
-znalezc nasiono specjalne(rzadkosc:wyjątkowA, nie wyjątkowE)

Wyjaśniam - czasami podczas łowienia wyświetla się komunikat, że sim znalazł skrzynię na dnie (coś w tym stylu) i że [coś tam, np. właśnie kwiat śmierci, albo gnom) znajduje się w jego wyposażeniu.

Ellie
25.06.2009, 19:21
czy kod na kasę do dwójki działa też do trójki???? A ile kasy mamy na początku???

tak, motherlode dziala

@przestan sie niecierpliwic, najwyrazniej nikt na razie nie wie

qwerty12345
25.06.2009, 19:21
Wyjaśniam - czasami podczas łowienia wyświetla się komunikat, że sim znalazł skrzynię na dnie (coś w tym stylu) i że [coś tam, np. właśnie kwiat śmierci, albo gnom) znajduje się w jego wyposażeniu.

w tej skrzyni mozna znalezc tez kaczke wodna :P

edytka88
25.06.2009, 19:21
halo...pomoze ktos??

Levkoni
25.06.2009, 19:34
Natka7502 - kod na kasę z dwójki działa w TS3. Na początku mamy kasę w zależności od ilości członków rodziny - im więcej ich jest tym więcej dostaniemy kasy na start.


edytka88 - po prostu klikasz małym dzieckiem na szafie lub lustrze, tak jak normalnym simem. Nie możesz znaleźć, a to przecież prosty sposób, w pierwszej kolejności jak chciałem zmienić fryzurę dziecku i ubranie to kliknąłem właśnie na szafie i lustrze...

unnami
25.06.2009, 19:34
qwerty12345 - pluton ja znalazłem daleko za miastem jest takie miejsce gdzie widać starą kopalnię i takie oczy tam są, to tam są różne kamienie porozwalane i ja tam pluton znalazłem ^^

edytka88
25.06.2009, 19:38
theground dziekuje! musialam miec jakis blad, ale zainstalowalam jeszcze raz gre i juz poszlo..przez te dodatki z netu,mam chyba za slaby komputer na nie:/
dzieki za pomoc:*

qwerty12345
25.06.2009, 19:40
aha dzieki unnami
chodze tam i nie moge tego znalezc

powiedzcie mi dlaczego jak zostalem pelnym/prawnym wlascicielem ksiegarni to moge tylko 2tys. tygodniowo sciagac, mozna jakos zrobic zeby pwoiekszyc ta sume?
nie interesuja mnie kody ktorych uzywaja dzieci do lat 12 :P(takie moje zdanie)

And3st
25.06.2009, 19:42
kwiat smierci mozna zdobyc:
-cmentarz
-zlowic(udalo mi sie zlowic w 1 miescie w parku)
-znalezc nasiono specjalne(rzadkosc:wyjątkowA, nie wyjątkowE)


Super, to wszystko wiem. Miałem nasionko specjalne rzadkość WYJĄTKOWA, roślinka nazywała się roślina kwiatów śmierci bodaj, a z niej zebrałem kwiatek KWIAT ŚMIERCI. I nic mi to nie dało...

tomekhk
25.06.2009, 20:07
hej hej ;)
mam pytanie, jak zasiać omnioroślinę i co to w ogóle jest, bo mam 10 poziom ogrodnictwa i wyświetlił mi się komunikat że mogę zasiać już "omnioroślinę"

2 pytanie to jak zrobić wesele bo nie mam pojęcia

3 pytanie to skąd wziąć składniki do ambrozji

z góry dzieki za odp ;)

tomekhk
25.06.2009, 20:12
witam ;)
mam 3 pytania:

po1 jak znaleźć nasiono omniorośliny i co to za roślina? (mam 10 poziom ogrodnictwa)
po 2 jak zrobić wesele
po 3 gdzie znaleźć składniki na ambrozję

z góry dzięki ;)

FakeYourDeath
25.06.2009, 20:25
jak wskrzesic simow ?

Ellie
25.06.2009, 20:31
zaniesc szczatki do instytutu naukowego, tfu, bylo juz 1000000 razy ;p

FakeYourDeath
25.06.2009, 20:31
nie da sie :c

ogonowa
25.06.2009, 20:42
Pati, bo musisz dostać taka propozycje od instytutu.

FakeYourDeath
25.06.2009, 20:43
a kiedy mi to zaproponuja ? : D
gram zadecka ;d

tomekhk
25.06.2009, 20:55
witam mam 3 pytania
jak zasadzić omniorośline i co to jest (mam 10 poziom ogrodnictwa)
jak zrobić wesele
i skąd wziąć składniki na ambrozję
z góry dzięki ;)

sephora
25.06.2009, 20:58
mam nadzieje ze aktualizacja dziala :D zwlaszcza jesli chodzi o postep historii, lece grac :D:D:D

tomekhk
25.06.2009, 20:59
a kiedy mi to zaproponuja ? : D
gram zadecka ;d


pare dni po śmierci sima

ogonowa
25.06.2009, 21:02
Pati, kiedy im się zachce :P.

FakeYourDeath
25.06.2009, 21:03
ale to pilnee xD

Levkoni
25.06.2009, 21:51
Ktoś gdzieś pisał, że jeśli z kodem testingcheatsenabled true klikniesz na budynek publiczny to można wywołać właśnie misję, nie próbowałem, ale spróbuj kliknąć na instytucie, może się uda.

Elektra
25.06.2009, 22:27
1.Jak zbudować restauracje,Sklep?
2.Jak zbudać dom dla simów bez wporowadzania rodziny?

Levkoni
25.06.2009, 22:47
1. Nie można budować restauracji i sklepów. Co najwyżej możesz zrobić park, cmentarz, albo jakąś nową siłownię.
2. Wychodzisz do edycji miasta, klikasz na pustą parcelę lub dom i potem klikasz "buduj/kupuj". Finito :)



A propos budowania, wiecie co ja ostatnio zrobiłem. Skoro simy tak często i gęsto giną tragicznie, no przynajmniej u mnie, to z tego powodu usunąłem jeden basen publiczny żeby zmniejszyć liczbę utopień w mieście hahaha :D Tego dużego w centrum szkoda mi, więc go nie zlikwiduję, ale może chociaż ten jeden zmniejszy umieralność w mieście :D

Wampirencja
25.06.2009, 23:30
A ja mam pytanie - po mieście są porozstawiane puste parcele na których mogę budować/wstawiać domy. Jest jakakolwiek opcja aby takie parcele wstawiać na mapę miasta? marzy mi się domek w jednym miejscu ale, pechowo, nie ma tam gotowej parceli ;)
Cheaty tez mile widziane, jeżeli gra nie działa w ten sposób!

claudia_o
25.06.2009, 23:33
Nie da się, ktoś mówił o tym kilka stron wczesniej.

Edit:
Theground napisał:
Do Jose: Nie można stawiać własnych parcel gdzie się chce. Jest to spowodowane zapewne tym, że ulice nie są proste jak w TS2 tylko kręte (bardziej realistyczne), a to by niosło pewne trudności w ustawianiu parcel. Ale są parcele zarówno puste, jak i z domami i jest ich na prawdę dużo, na pewno nigdy nie zrobisz tyle rodzin, żeby je wszystkie zapełnić Niektóre są naprawdę fajnie położone np. jest wzgórze, gdzie są najdroższe 3 parcele, mieszkają tam dwie bogate rodziny i jest jedna pusta, albo są parcele nad morzem lub na "klifach".

unnami
26.06.2009, 03:00
witam ;)
mam 3 pytania:

po1 jak znaleźć nasiono omniorośliny i co to za roślina? (mam 10 poziom ogrodnictwa)
po 2 jak zrobić wesele
po 3 gdzie znaleźć składniki na ambrozję

z góry dzięki ;)

1 - sami ci ją dadzą tylko musisz miec ogrodnictwo na max i czekac na okazję
2 - jak zwykłe przyjęcie, po prostu dwóch simów musi byc po oświadczynych wtedy w telefonie masz przyjecie weselne i wsio, nie ma łuku, w czasie wesela klikasz simami na siebie i tam jest weź slub i oni biorą, reszta przychodzi i bije brawa
3 - składniki to: owoc życia i ryba śmierci
* rybe smierci zlowisz na cmentarzu jak masz 10 wędkarstwa, łowi się ją na ustniczka, musi to byc po północy (00 - 4.00 około)
* owoc życia musisz znaleźć, w sensie nasiono gdzieś musi być, szukaj przy cmentarzu i przy ośrodku naukowym, tam tego dużo

Natka7502
26.06.2009, 10:16
A ja mam takie małe pytanko:
Czy w the sims 3 będzie coś takiego że jeżeli mam sukienkę zieloną w niebieskie kropki mogę zrobic aby była czarna w białe paski???

Rainbow
26.06.2009, 11:32
* rybe smierci zlowisz na cmentarzu jak masz 10 wędkarstwa, łowi się ją na ustniczka, musi to byc po północy (00 - 4.00 około)
* owoc życia musisz znaleźć, w sensie nasiono gdzieś musi być, szukaj przy cmentarzu i przy ośrodku naukowym, tam tego dużo

Mała korekta-wystarczy 7 poziom wędkarstwa :P
A Owocu Życia najlepiej szukać w katakumbach.

Jose
26.06.2009, 12:28
Zbudowałem dom (ściany itp na razie) i na pierwszym piętrze na małym balkonie postawiłem dwie kolumny (balkon ogrodzony barierkami, podłoga jest) i chciałem zrobić zadaszenie na tym balkonie, ale za chiny się nie da, nie wiem czemu, w poprzednich simsach nie miałem tego problemu, cały czas lata jakaś zielona strzałka i nie wiem ocb. A więc ocb?

PS. Dach automatyczny też jest włączony.

ogonowa
26.06.2009, 13:00
Rainbow, korekta druga: wystarczy 6 pkt wędkarstwa :P.

Smilerka
26.06.2009, 14:05
Ogonowa - korekta: mój sim ją złowił jak miał 5 punkt O.o

Rainbow
26.06.2009, 14:25
O kurczę ;D Mam nadzieję,że wyjdzie,że wystarczy 1 pkt.,byłabym przeszczęśliwa ;D

A ja mam pytanie właściwie retoryczne^^-nie da się przeprowadzić rodziny z Sunset do River? Czy jest na to jakiś magiczny sposób? :P

Emiko1806
26.06.2009, 14:46
Oczywiście, że się da. Nawet z domkiem. Trzeba tylko skopiować rodzinę do archiwum, czy co to tam jest i wyjść z Sunset. Powinnaś móc ich umieszczać w drugim mieście.

adik0703
26.06.2009, 15:19
Czy jest mod dodający do spożywczaka roślinę śmierci i owoc życia

Lawend
26.06.2009, 16:36
adik0703: http://www.modthesims.info/download.php?t=345607

unnami
26.06.2009, 16:46
@Emiko1806: Ale w taki sposób umieścisz tylko "kopię" tej rodziny, a nie właściwą rodzinę. Będzie zero punktów wszystkiego, zero przeżyć i tak dalej, żeby przenieść już twoją rodzinę którą trochę grałaś trzeba raczej grzebać w plikach w Windowsie.

@Jose: Zabuduj cały balkon (ścianą np. tak że zrobi się pokój) potem zrób u góry zadaszenie a potem wywal te ściany które nie są potrzebne i po wszystim ;d

Irbis
26.06.2009, 18:05
@Emiko1806: Ale w taki sposób umieścisz tylko "kopię" tej rodziny, a nie właściwą rodzinę. Będzie zero punktów wszystkiego, zero przeżyć i tak dalej, żeby przenieść już twoją rodzinę którą trochę grałaś trzeba raczej grzebać w plikach w Windowsie.
Coś mi się wydaje, że to nie jest prawda. Przeniosłam rodzinę do innego miasta właśnie poprzez bibliotekę i sim miał nawet tą samą pracę. Wydaje mi się, że simy tracą jedynie związki z przyjaciółmi i członkami rodziny, którzy nie mieszkają z nimi. Tylko, albo aż :P

jekyll
26.06.2009, 18:17
Ja mam pytanie. Jak mam rodzinę A i zapisuję grę, a chcę mieć rodzinę B, to nie mogę odwiedzać rodziny A, bo mi się to osobno zapisuje. Da się to jakąś zrobić, aby byli razem?

unnami
26.06.2009, 18:19
Ja mam pytanie. Jak mam rodzinę A i zapisuję grę, a chcę mieć rodzinę B, to nie mogę odwiedzać rodziny A, bo mi się to osobno zapisuje. Da się to jakąś zrobić, aby byli razem?

http://forum.thesims.pl/showpost.php?p=1030370&postcount=52

Alisha
26.06.2009, 19:29
Czy grubi simowie moga schudnac? :|

Chatoyant
26.06.2009, 19:31
Czy grubi simowie moga schudnac? :|

Oczywiście, że tak ;P tu (http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=51038) jest nawet o tym temat.

qwerty12345
26.06.2009, 19:40
jezeli wykupimy jakas parcele(np. ksiegarnia) jaka nie wspolnik tylko caly majatek to pozniej mamy opcje "zwolnij sima" na czym to polega? ne chce tego uzywac jezeli nie wiem o co w tym chodzi

Aguncja
26.06.2009, 19:48
Muszę przeinstalować grę. W jaki sposób mogę(jeśli można) "wyjąć" sima z gry i zapisać go gdzieś sobie na kompie?
Czy mieliście tak, że wasz sim prawie nie ćwiczył przez większość życia a mimo to trzymał świetną linię?:P

ogonowa
26.06.2009, 20:31
Aguncja, a ty nieustannie tyjesz, jedząc normalne posiłki (czytać: wystarczające dla ciebie; bez nadmiernej ilości kalorii), bez ćwiczeń? No chyba nie.. tak samo mają Simy. Jedzą normalnie, to nie tyją. Logika..

Alisha
26.06.2009, 20:55
A ja mam takie małe pytanko:
Czy w the sims 3 będzie coś takiego że jeżeli mam sukienkę zieloną w niebieskie kropki mogę zrobic aby była czarna w białe paski???
Oczywiscie :D
Musisz tylko znalesc odpowiedni wzór (pattern)...

Levkoni
26.06.2009, 23:44
Muszę przeinstalować grę. W jaki sposób mogę(jeśli można) "wyjąć" sima z gry i zapisać go gdzieś sobie na kompie?
Czy mieliście tak, że wasz sim prawie nie ćwiczył przez większość życia a mimo to trzymał świetną linię?:P

Nie wiem czy samego sima się da, ale możesz skopiować pliki w folderze saves. Znajduje się on na dysku c/moje dokumenty/electronics art/the sims 3/saves. Wtedy przeniesiesz swoją zapisaną grę, czyli całe otoczenie.

Mrufka
27.06.2009, 02:29
W karierze politycznej jest taka misja od szefa "zniszczenie dokumentów". Czy zdarzyło Wam się? Jak to zrobić? Ja nie mogłam nic z nimi zrobić, więc wrzuciłam własnorecznie do kosza na śmieci a w pracy dostałam wiadomość, że misja nie wykonana "nawet dokumentów nie potrafisz zniszczyć" czy coś w tym stylu. Nie dostałam z nimi nic co mogłoby pomóc, a takie banalne się to wydaje.

Mamełe
27.06.2009, 08:50
W karierze politycznej jest taka misja od szefa "zniszczenie dokumentów". Czy zdarzyło Wam się? Jak to zrobić? Ja nie mogłam nic z nimi zrobić, więc wrzuciłam własnorecznie do kosza na śmieci a w pracy dostałam wiadomość, że misja nie wykonana "nawet dokumentów nie potrafisz zniszczyć" czy coś w tym stylu. Nie dostałam z nimi nic co mogłoby pomóc, a takie banalne się to wydaje.

Wyciągasz w domu dokumenty z ekwipunku, kladziesz na podłodze i bedzie opcja zniszczenia.

lukas300
27.06.2009, 10:28
Ja mam 5 punktów charyzmy i jest okazja w której muszę wywinąć się od czegoś żeby naprawić popełniony nietakt. Jak to zrobić? Nigdzie nie ma takiej opcji!

Mrufka
27.06.2009, 11:24
Wyciągasz w domu dokumenty z ekwipunku, kladziesz na podłodze i bedzie opcja zniszczenia.

heh,no popatrz, nie spróbowałam.Dziękuję :)

Akmiss
27.06.2009, 11:39
Ja mam 5 punktów charyzmy i jest okazja w której muszę wywinąć się od czegoś żeby naprawić popełniony nietakt. Jak to zrobić? Nigdzie nie ma takiej opcji!

Taka opcja powinna być gdy np.: zdradzisz żonę, czy kogoś obrazisz. Wtedy w interakcjach przyjaznych jest "wymigaj się zręcznie".

Rainbow
27.06.2009, 13:10
Oczywiście, że się da. Nawet z domkiem. Trzeba tylko skopiować rodzinę do archiwum, czy co to tam jest i wyjść z Sunset. Powinnaś móc ich umieszczać w drugim mieście.

Ale rozumiem,że wtedy ta przeprowadzona do River rodzinka będzie w osobnej "grze" i nie będzie znała reszty swoich krewnych,tak? <oby nie :D>

Levkoni
27.06.2009, 13:17
Ale rozumiem,że wtedy ta przeprowadzona do River rodzinka będzie w osobnej "grze" i nie będzie znała reszty swoich krewnych,tak? <oby nie :D>

Straci kontakty ze wszystkimi simami. A jeśli ma krewnych mieszkających w innych domach, to możesz ich wprowadzić do domu rodziny, którą chcesz przenieść i wtedy będą się znali.

Rainbow
27.06.2009, 13:20
Kurczę :/ Na taką opcję muszę najwyraźniej poczekać do TS4 ;D

bemad
27.06.2009, 16:24
Nie ukrywam, że dla mnie ludki z The Sims 3 są paskudne i dla tego mam pytanie czy są już jakieś skintony czy szminki do trójeczki? I czy ktoś w ogóle obeznaje się jak będzie można je wczytać, bo nie wiem czy mi się opłaca sięgać po pudełko z szafy - koszmarek.

lukas300
27.06.2009, 18:26
Mój sim ostatnio doczekał sie duzej gotówki i wykupiłem nim udziały w teatrze za 18000 i mam pytanie co zyskam wykupując cały majątek za 40000(oprócz większej kasy)?

Ilona
27.06.2009, 18:34
Nie ukrywam, że dla mnie ludki z The Sims 3 są paskudne i dla tego mam pytanie czy są już jakieś skintony czy szminki do trójeczki? I czy ktoś w ogóle obeznaje się jak będzie można je wczytać, bo nie wiem czy mi się opłaca sięgać po pudełko z szafy - koszmarek.


skiny i włosy znajdziesz na peggy-zastępuje skin i włosy z gry ,instalacje poszukaj w poradnikach

Krzykaczus_Pospolitus
27.06.2009, 21:00
Witam, mam simsy 3 od dzisiaj i trochę wkurza mnie ta kamera, bo wszystko widzę z daleka... Niby przybliżam, ale nie da się tego porównać do the sims 2. Czy da się to jakoś naprawić?

Beep
27.06.2009, 21:46
Nie da się. Możesz włączyć przewijanie na krawędziach (w opcjach gry) trochę ci ułatwi sterowanie kamerą.

asiulkas
27.06.2009, 22:02
Co daje wybranie simowi ulubionego koloru??

szymaxxx
27.06.2009, 22:09
Czy są takie miejsca, w których można pośpiewać karaoke?

Levkoni
27.06.2009, 22:11
Nie ma takich miejsc. Możesz za to dawać koncerty w karierze muzycznej.

Hmmm, mam pytanie... czy ktoś wie może, skąd można wytrzasnąć utwory muzyczne z TS1 ? Jejku, jak ja przed chwilą usłyszałem dwa utwory na stronie sims3 przy jakiejś historyjce obrazkowej, to aż się łezka w oku zakręciła :) TS1 to jedna z pierwszych gier, jakie zainstalowałem na kompie, a raczej zainstalował mi ją kumpel, to był 2001 rok, miałem 11 lat ehh... :) I miała najbardziej klimatyczną muzyczkę ze wszystkich części. TS3 ma fajną muzykę, jednak to nie to, co w TS1, szczerze mówiąc myślałem, że wrócą do starego stylu muzycznego :) Ale całe szczęście, że przynajmniej nie wzięli tego z TS2... tak okropna muzyka jak w dwójce mało kiedy się zdarza hehe, takie idiotyczne, sztuczne dźwięki.

Krzykaczus_Pospolitus
28.06.2009, 09:21
Jeszcze jedno pytanie: Czy jest jakiś kod na pieniądze?

Lawend
28.06.2009, 09:35
kody na pieniądze:
Kaching (1000 simoleonów)
Motherlode (50000 simoleonów)

Sim_Ronaldinho
28.06.2009, 09:35
kaching na 1000
motherlode na 50 000

EDIT: wyprzedziłaś mnie :P

bouffe
28.06.2009, 09:59
Nie działa mi Ctrl + Shift + C kiedy chcę wywołać okienko kodów.
Jakie są przyciski? (Mam Vistę)
W jakim folderze znajdują się zdjęcia z gry?

Krzykaczus_Pospolitus
28.06.2009, 10:59
Ja mam xp i też nie działa mi shift+control+c

Lawend
28.06.2009, 11:08
może spróbujcie wcisnąć shift+ctrl+b ?
niektórym działa ;p

bouffe
28.06.2009, 11:15
Nie działa. :<

Upadła Dusza
28.06.2009, 12:07
Nie działa mi Ctrl + Shift + C kiedy chcę wywołać okienko kodów.
Jakie są przyciski? (Mam Vistę)
W jakim folderze znajdują się zdjęcia z gry?
zdjęcia: Dokumenty > Elektronic Arts > The Sims 3 > Screenshots

A jeśli chodzi o konsole kodów, to nie zależy od tego czy ma się Viste czy XP.
Może masz jakiś program który używa tego skrótu?

unnami
28.06.2009, 13:23
konsolę można jeszcze chyba wywołać wciskając ~ czy tab, nie pamiętam dokładnie, w the sims 2 przynajmniej działało, nie sprawdzałem w 3

Padzi
28.06.2009, 13:59
Ok, mam takie pytanie - co trzeba robić żeby odchudzić sima? Ja moim zdobyłam już 7 punktów kondycji i nadal nic.

Rainbow
28.06.2009, 14:18
Padzi-u mnie działają ćwiczenia wytrzymałościowe,ale fakt jest faktem,że mój Sim,od dziecka pulchny,ciągle z powrotem na wadze przybiera...jak w życiu :D

Angelka_96
28.06.2009, 14:21
Myślę że powinnaś regularnie ćwiczyć przed telwizorem czy na jakiś urządzeniach , ale nie jestem do końca pewna.

A teraz ja mam dwa pytania:
1:Jest jedno miasto SW. Wiem ze jest tylko jedno ale czy innych nie można już tworzyć?

2:Kiedy chce się przesunąć obraz np: w prawo trzeba to u mnie robić strzałkami.Czy można też myszką jak w the sims 2 ?

Jeśli były podobne pytaniato sory.

Elektra
28.06.2009, 14:31
Jak ktoś bedzie odpowiadać prosze zacytować.
1.Ile ma ta łatka (KB,MB,GB?)
2.Czy jest jakaś animacja która daje efekt "wsiadania do samochodu?"
3.Czy jak pobiore sikiny do The Sims 3 bede je wybrieać tam gdzie kolor skóry?

Rainbow
28.06.2009, 14:53
Myślę że powinnaś regularnie ćwiczyć przed telwizorem czy na jakiś urządzeniach , ale nie jestem do końca pewna.

A teraz ja mam dwa pytania:
1:Jest jedno miasto SW. Wiem ze jest tylko jedno ale czy innych nie można już tworzyć?

2:Kiedy chce się przesunąć obraz np: w prawo trzeba to u mnie robić strzałkami.Czy można też myszką jak w the sims 2 ?

Jeśli były podobne pytaniato sory.

1.Nie mozna tworzyć swoich miast,mozna za to pobrać ze strony TS3 kolejne stworzone przez twórców,Riverview.

2.Prawdopodobnie można ustawić sobie to w opcjach ("przewijanie na krawędziach").