PDA

Zobacz pełną wersję : Pytania i odpowiedzi


Strony : 1 2 3 4 5 6 [7] 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Ilona
28.06.2009, 14:15
Jak ktoś bedzie odpowiadać prosze zacytować.
1.Ile ma ta łatka (KB,MB,GB?)
2.Czy jest jakaś animacja która daje efekt "wsiadania do samochodu?"
3.Czy jak pobiore sikiny do The Sims 3 bede je wybrieać tam gdzie kolor skóry?


1.ok 20mb
2.nie
3.zastepuja te z gry,wiec nie jest tak jak w 2

tybetix
28.06.2009, 16:28
Mam spory ogródek, co oznacza dużo warzyw i owoców. Ktoś wie jak włozyc cała ilośc do lodówki. Bo te klikanie pojedyncze mnie ...... Rozumiecie.

bouffe
28.06.2009, 17:07
Próbowałam tymi sposobami, co mi podaliście, włączyć okno kodów. Nadal nic.

Upadła dusza - nie mam żadnego programu, który używa skrótu Shift + ctrl + c.

Ilona
28.06.2009, 17:20
spróbuj jeszcze tych sposobów

ctrl+shift+Windows+c-u mnie tak się okno otwiera
albo ctrl+shift+alt+c

bouffe
28.06.2009, 17:22
ctrl+shift+Windows+c-u mnie tak się okno otwiera

Zadziałało! Dzięki. :D

And3st
28.06.2009, 19:07
Czy da się jakoś ustawić, żeby kiedy w opcjach lodówki wybiorę "zjedz obiad/kolacja/lunch - homar z wody/hamburger itp." to po zrobieniu tej potrawy sim od razu będzie ją jadł? Czy musi być bardzo głodny żeby ją zjeść bez polecenia?

Czy nastoleni simowie mogą ze sobą chodzić? :D

alishia
28.06.2009, 20:13
a ja mam pytanie dotyczące awansów. gdzie jest napisane, co trzeba zrobić aby uzyskać awans ? :)

mabda
28.06.2009, 21:14
jak dostajesz awans to ci pisza nad czym trzeba popracowac, na czym sie skupic. poza tym masz w zakladce praca po prawej stronie takie mordki z opisem wymagania. mordka mowi ci na ile wypelniasz potrzeby do pracy. i tyle

Krzykaczus_Pospolitus
28.06.2009, 21:27
tak, mam Shift+Ctrl+C.

Baorti
28.06.2009, 22:01
hej, czy u was też można normalnie zajrzeć do domu sąsiadów bez zmiany aktywnej rodziny?
Bo normalnie wcześniej gdy zajrzało się przez okno to jedynie widziało się pustkę i simów stojących jak słupy :p a teraz mogę bez odwiedzania ich podglądać ich domy wewnątrz i patrzeć na ich normalne życie xD
ba! nawet mogę im na złość wyłączać telewizory, zmieniać stacje w radiu xD
szkoda tylko że mogę oglądać połowę domów X.x reszta nadal jest tak jak było wcześniej
to jakiś błąd czy co?
bo jeżeli wprowadzili to w łatce to powinno widać wnętrza wszystkich

Levkoni
28.06.2009, 22:10
Czy da się jakoś ustawić, żeby kiedy w opcjach lodówki wybiorę "zjedz obiad/kolacja/lunch - homar z wody/hamburger itp." to po zrobieniu tej potrawy sim od razu będzie ją jadł? Czy musi być bardzo głodny żeby ją zjeść bez polecenia?

Czy nastoleni simowie mogą ze sobą chodzić? :D

Jak przyrządzasz potrawę to sim ją stawia na blacie wtedy, kiedy nie jest mocno głodny, a właśnie dopiero kiedy jest już głodny od razu ją zje. I nie da się nic z tym zrobić, po prostu jak sim nie chce jeść to nie je, a to pewno dla tego, że w TS3 jak się je kiedy jest się najedzonym to simy tyją ;D A co do nastolatków to nie wiem, nie sprawdzałem.

Rainbow
28.06.2009, 22:12
Tak,nastolatkowie mogą ze sobą chodzić,przez opcję "Zaproponuj stały związek" ;)

Miyoki
28.06.2009, 22:13
Właśnie!!

Ja ma problem o.O

Jak zaprosiłam znajomych na ślub, to jak się wszyscy zebrali na tej wysepce (bo miejscem był ten taki stawik między bogatymi rodzinami) i nie mogłam z nimi gadac. Potem zobaczyłam, że w ogóle sie nie ruszają :O:O

Pomyślałam, że jak ich zostawię, to potem jakoś się ruszą. Albo jak wyłączę i włączę.
Ale nic. Stoją tam nadal.

Gwidona Cwir zapraszalam do domu (bo on był jednym z tych, którzy tam utknęli), ale albo potem mówił "jednak nie przyjdę, bo coś mi wypadło" albo w ogóle bez odzewu nie przychodził.

Nie mam pojęcia co z tym zrobic :O

Levkoni
28.06.2009, 22:17
Właśnie!!

Ja ma problem o.O

Jak zaprosiłam znajomych na ślub, to jak się wszyscy zebrali na tej wysepce (bo miejscem był ten taki stawik między bogatymi rodzinami) i nie mogłam z nimi gadac. Potem zobaczyłam, że w ogóle sie nie ruszają :O:O

Pomyślałam, że jak ich zostawię, to potem jakoś się ruszą. Albo jak wyłączę i włączę.
Ale nic. Stoją tam nadal.

Gwidona Cwir zapraszalam do domu (bo on był jednym z tych, którzy tam utknęli), ale albo potem mówił "jednak nie przyjdę, bo coś mi wypadło" albo w ogóle bez odzewu nie przychodził.

Nie mam pojęcia co z tym zrobic :O

U mnie na weselu raz się zablokował jeden gość. Też nic z tym zrobić się nie dało grając w tej rodzince, ale może spróbuj wejść np. do domu tych zablokowanych, może tam będą "odblokowani". Nic innego mi nie przychodzi do łba.

And3st
28.06.2009, 23:16
Jak zrobić swoje własne skiny np. sofy?

Miyoki
29.06.2009, 00:52
theground - ok, jak będę grała, to spróbuję ;)
Bo to rzeczywiście może zadziałac :)

Krzykaczus_Pospolitus
29.06.2009, 09:44
Mam taki problem: moja simka jest zauroczona albo zakochana w simie. Jak mam ich ożenić? Nie są ożenieni, dałam opcję postaraj się o dziecko i nie udało się. Zrobiłam to dwukrotnie i dalej nic. Co mam zrobić, by ukochany sim wprowadził się do mnie?

Lida
29.06.2009, 09:55
Mam taki problem: moja simka jest zauroczona albo zakochana w simie. Jak mam ich ożenić? Nie są ożenieni, dałam opcję postaraj się o dziecko i nie udało się. Zrobiłam to dwukrotnie i dalej nic. Co mam zrobić, by ukochany sim wprowadził się do mnie?

Czasem nie ma takiej opcji, u moich simów też nie było, więc najlepiej kodem testingCheatsEnabled true ;)

LukaszLozinski
29.06.2009, 09:58
Czasem nie ma takiej opcji, u moich simów też nie było, więc najlepiej kodem testingCheatsEnabled true ;)

Aaaa! Przestańcie pisać takie rzeczy... Trzeba się trochę postarać, a nie od razu kodów używać i oszukiwać ;)

Żeby stworzyć związek trzeba w rozmowach używać przez jakiś czas różnych interakcji z gałęzi Romantyczne (czy jak ona się tam nazywa)... Później w kolejności pojawiają się opcje Stały związek -> Oświadczyny -> Ślub... Po drodze jest też gdzieś opcja Wprowadź się.

Krzykaczus_Pospolitus
29.06.2009, 09:58
Wolałabym nie użwać kodów.

Lida
29.06.2009, 10:07
Aaaa! Przestańcie pisać takie rzeczy... Trzeba się trochę postarać, a nie od razu kodów używać i oszukiwać ;)

Żeby stworzyć związek trzeba w rozmowach używać przez jakiś czas różnych interakcji z gałęzi Romantyczne (czy jak ona się tam nazywa)... Później w kolejności pojawiają się opcje Stały związek -> Oświadczyny -> Ślub... Po drodze jest też gdzieś opcja Wprowadź się.

Nie zawsze.

Moje simy nie miały takiej opcji mimo że mieli już 2 dzieci. Opcja stałego związku pojawiła się dopiero jak zmieniłam simce cechę charakteru na romantyczną... :|

LukaszLozinski
29.06.2009, 10:14
Nie zawsze.

Moje simy nie miały takiej opcji mimo że mieli już 2 dzieci. Opcja stałego związku pojawiła się dopiero jak zmieniłam simce cechę charakteru na romantyczną... :|

Na 100% Sim nie musi być Romantykiem, a wręcz może mieć cechę Unika zobowiązań lub Samotnika, a mimo to są te opcje. Były już gdzieś na forum takie przykłady opisywane. Proponuję też w rozmowie sprawdzać czy Sim jest singlem, to bardzo często blokuje możliwości zawarcia związku.

Ja u siebie nie miałem, żadnych problemów z połączeniem Simów, a żaden nie jest romantykiem, ani nic z podobnych. Potrzeba jedynie odrobiny cierpliwości i nie można się spodziewać, że to się stanie w jeden dzień. Niech się najpierw zaprzyjaźnią, itd...

Chryzantem Złocisty
29.06.2009, 10:14
U mojej simki za to nie ma opcji zaręczyn,tylko od razu ślub.

Lida
29.06.2009, 10:20
Potrzeba jedynie odrobiny cierpliwości i nie można się spodziewać, że to się stanie w jeden dzień. Niech się najpierw zaprzyjaźnią, itd...

Skoro mieli dwoje dzieci to chyba znaczy że używałam dużo romantycznych interakcji prawda? ;) mieszkali razem ponad 15 simowych dni, codziennie próbowałam ich ożenić, więc nie wmawiaj mi że jestem niecierpliwa lub też nie zaprzyjaźnili się dostatecznie ;) Po modyfikacji cech opcja od razu się pojawiła więc może to jakiś błąd? :|

LukaszLozinski
29.06.2009, 10:23
Skoro mieli dwoje dzieci to chyba znaczy że używałam dużo romantycznych interakcji prawda? ;) mieszkali razem ponad 15 simowych dni, codziennie próbowałam ich ożenić, więc nie wmawiaj mi że jestem niecierpliwa lub też nie zaprzyjaźnili się dostatecznie ;) Po modyfikacji cech opcja od razu się pojawiła więc może to jakiś błąd? :|

Błędem bym tego nie nazywał... ale, hmmm, jest to zastanawiające... Aż spróbuję sobie zrobić dwa simy jak najmocniej stroniące od związków, gburowate, nielubiące dzieci i tym podobne i zeswatać je :D Może to być ciekawy eksperyment :D

tusiaaa3
29.06.2009, 10:33
nie wiem co jest grane i przez co to.. zainstalowałam nową aktualizację, bo pokazała się jak grę włączałam i jak wczytuje grę to mnie z niej wywala ;/ i dupa..

Levkoni
29.06.2009, 10:51
Skoro mieli dwoje dzieci to chyba znaczy że używałam dużo romantycznych interakcji prawda? ;) mieszkali razem ponad 15 simowych dni, codziennie próbowałam ich ożenić, więc nie wmawiaj mi że jestem niecierpliwa lub też nie zaprzyjaźnili się dostatecznie ;) Po modyfikacji cech opcja od razu się pojawiła więc może to jakiś błąd? :|

Opcja postaraj się o dziecko pojawia się wcześniej, niż zaręczyny, czy ślub, więc dla tego miałaś najpierw taką opcję. A po drugie, to zauważyłem, że nie pojawi się opcja zaręczyn lub ślubu jeśli w okienku rozmowy po lewej stronie na górze nie pojawi się komunikat, że "sim X uważa, że sim Y jest flirciarzem... :P

Lida
29.06.2009, 11:06
A po drugie, to zauważyłem, że nie pojawi się opcja zaręczyn lub ślubu jeśli w okienku rozmowy po lewej stronie na górze nie pojawi się komunikat, że "sim X uważa, że sim Y jest flirciarzem... :P

Oj, chyba nie o to chodzi. Simka ma cechę flirciara więc komunikat się pojawiał :P

dobra, nie o tym temat.

bouffe
30.06.2009, 12:34
A ja mam pytanie, czy te punkty ze store kiedyś wygasną (stracą ważność) ?
Bo swoją grę mam już od tygodnia, ale jeszcze jej nie zarejestrowałam, jednakże chciałabym wiedzieć, czy jakbym, na przykład, zarejestrowała się w następnym tygodniu, to miałabym te punkty?

Aguncja
30.06.2009, 14:09
Dziękuję za odpowiedź.

Owady można oddać do instytutu a kamienie? Czy można je sprzedać tylko w trybie kupowania? Czy u was w grze butelka dla dzieci ma przezroczystą końcówkę(przy smoczku)?:P

Elektra
30.06.2009, 14:18
bouffe - Chyba dopiero jak usuniesz konto...
To ja mam pytanie Sciągne skin z owłosieniem tez zastąpi maxisowski?

Beep
30.06.2009, 16:28
Tak, zastąpi.

qwerty12345
30.06.2009, 17:47
a jezeli wykupi sie majatek (np. ksiegarnie) to co sie stanie po uzyciu polecenia "zwolnij sima"?

magda_kaulitz
30.06.2009, 19:13
Gdzie mieszka Kasi Lengendarek (czy jak jej tam szło)??

ultraviolence
30.06.2009, 19:17
Gdzie mieszka Kasi Lengendarek (czy jak jej tam szło)??

Langerak :) To trójkowa Klementyna Lada.
EDIT: A ja mam pytanie... Co z tym podrzuconym dzieckiem u Zadeckiej i rodziną Zavarez?

dominik1291
30.06.2009, 21:00
A ja mam takie pytanie:
Czy simowie których nie kontroluję ( sąsiedzi ), sami sobie kupują jakieś obiekty itd do swojego domu?

Mamełe
01.07.2009, 06:42
jeżeli grałem synem mojego sima, a ten syn był jako aktywna rodzina -
Sim umarł (ojciec - na innej parceli) i w jego domu, ani na cmentarzu nie ma jego grobu/pomnika.

Gdzie on się może znajdować ? W wyposażeniu również nie ma...
Matka również nie żyję.

Teoretycznie w mauzoleum powinna byc opcja "zajmij się zmarłymi", ale tylko wtedy jesli twój sim był z rodzicami najlepszymi przyjaciółmi.

Mrufka
01.07.2009, 11:23
niestety nie ma, czyli już nie odzyskam pomnika ?

mam znów ten sam problem, gdy zginął mi ten syn i jego żona, to ich synem groby postawiłem na cmentarzu. Potem gdy edytowałem miasto (cmentarz - by postawić płotki etc.) nagrobków nie było i nie ma.

czyli też straciłem ? :{

Na to wychodzi :( Ja zawsze mam urne w domu czy gdziekolwiek mi Sim umrze, a jeśli to przyjaciel z sąsiedztwa to jest opcja w katakumbach "zajmij sie zmarlymi". Widocznie dopadl Cie jakis blad w grze.

Mrufka
01.07.2009, 11:31
Dziękuję za odpowiedź.

Owady można oddać do instytutu a kamienie? Czy można je sprzedać tylko w trybie kupowania?

Kamienie sie wysyla do obróbki za pomocą skrzynki pocztowej która stoi przed domem.Oni odsylaja Ci na drugi dzien. Jak sie juz ma troche doswiadczenia to dodają cos od siebie. Moja simka zawsze dostaje w promocji pare sztabek srebra.

A ja mam takie pytanie:
Czy simowie których nie kontroluję ( sąsiedzi ), sami sobie kupują jakieś obiekty itd do swojego domu?

Jestem prawie pewna, że nie. Zmienilam kiedys aktywna rodzine. Potem wrocilam do starej i mieli identyczne umeblowanie. Do tego czasu zmajstrowali dwoje dzieci i te maluchy nie mialy ani nocnika, ani łóżeczka,nic! Spały na podłodze. Beznadziejna sprawa. Producenci zawalili to bardzo. Simy potrafia adoptowac mase dzieci, ale mebli sobie kupic nie moga.

okruszek
01.07.2009, 13:44
Mam juz dosc tej 3-ki.Gra jest zrobiona na "odwal sie" .Stracilam cala pierwsza rodzine, nigdzie jej nie ma a im wiecej rodzin, ktorymi sie gra tym wiecej problemow. Teraz znikl mi niemowlak. Łózeczko stoi ,niemowlaka nie ma a tylko na dwa dni (simowe) przelaczylam sie na rodzine "Samotne Matki".Dzieje mi sie tak po zainstalowaniu patcha ,ktory powinien pomoc a chyba juz calkiem cos poplatali.
Ręce juz mi opadaja :(
Jest jakis sposob na granie kilkoma rodzinami czy dośmiertnie muszę grac jedną??

Levkoni
01.07.2009, 14:11
niestety nie ma, czyli już nie odzyskam pomnika ?

mam znów ten sam problem, gdy zginął mi ten syn i jego żona, to ich synem groby postawiłem na cmentarzu. Potem gdy edytowałem miasto (cmentarz - by postawić płotki etc.) nagrobków nie było i nie ma.

czyli też straciłem ? :{

Nie nie straciłeś. Oczywiście, ojca nagrobka pewnie już nie odzyskasz, chociaż teoretycznie jest on ciągle w mauzoleum, tylko tyle, że aby go stamtąd wyciągnąć, należy po pierwsze przyjaźnić się ze zmarłym, a po drugie musisz grać rodziną, w której jest przyjaciel zmarłego. Taki głupi... chyba błąd bo nie wieże, że twórcy zrobili to specjalnie. A nagrobki z cmentarza zniknęły bo to również jakieś niewytłumaczalne zjawisko (panowie z Maxisa...) dla tego, bo edytowałeś cmentarz. Wtedy wszystkie nagrobki umieszczone przez Ciebie wracają do wyposażenia rodziny, więc te powinny być w plecaku sima, ewentualnie w ekwipunku rodziny, nie pamiętam. A jako mały trik, co zrobić, żeby mieć nagrobki simów, których nie jesteś przyjacielem polecę Ci coś takiego: jeśli umrze Ci jakiś sim np. ten ojciec właśnie, to zapisz grę. Wyjdź do menu głównego i wczytaj ostatni zapis, kiedy żył owy nieszczęśnik (lepiej robić dużo zapisów gry, choćby i z powodu znikania rodzin, ja mam po 10 dla każdego miasta). W tym zapisie wejdź wprowadź jakiegoś samotnego sima do tego ojca, uśmierć ojca w sposób, jakim umarł (jeśli ze starości to kodem cheatsenabled true), a następnie schowaj nagrobek do wyposażenia rodziny lub sima i umieść kopię rodziny w schowku. Gry nie zapisuj, bo to co w schowku i tak się samo zapisuje. Potem tylko wprowadź tego gościa do miasta w Twoim oryginalnym zapisie gry, wyjmij nagrobek z wyposażenia i na cmentarz z nim :) To nie jest trudne, tylko wydaje się skomplikowane, bo dużo czynności, ale to proste :)

Mam juz dosc tej 3-ki.Gra jest zrobiona na "odwal sie" .Stracilam cala pierwsza rodzine, nigdzie jej nie ma a im wiecej rodzin, ktorymi sie gra tym wiecej problemow. Teraz znikl mi niemowlak. Łózeczko stoi ,niemowlaka nie ma a tylko na dwa dni (simowe) przelaczylam sie na rodzine "Samotne Matki".Dzieje mi sie tak po zainstalowaniu patcha ,ktory powinien pomoc a chyba juz calkiem cos poplatali.
Ręce juz mi opadaja :(
Jest jakis sposob na granie kilkoma rodzinami czy dośmiertnie muszę grac jedną??

Słuchaj ten błąd po prostu raz jest raz go nie ma. Ja się wkurzyłem, stworzyłem nową grę i w tej nowej "planszy" nie mam takich cyrków. Czasem wyprowadzi się jakaś rodzina, ale to co innego, bo po tym pokazuje się komunikat w gazecie, że się wyprowadziła rodzina. Jeśli lubiłem tą rodzinę, to cofam się do ostatniego zapisu i ją przenoszę z powrotem. Możesz spróbować tworzyć nowe "plansze" aż problem zniknie. A swoją rodzinkę jak Ci jej szkoda przenieś na nową grę. I miej dużo plików zapisów, ja mam 10 i to jest moim zdaniem optymalne wyjście. :)

Searle
01.07.2009, 16:03
Ja grałam kiedyś tylko jedną rodzina i ona tez mi zniknęła.
Teraz zawsze po grze przenoszę folder The Sims 3 z Moich Dokumentów w bezpieczne miejsce, by w razie czego go potem podmienić.

vezi
01.07.2009, 18:25
przeciez automatycznie robia ci sie kopie zapasowe to po jakiego grzyba przenosic folder ?

Emiko1806
01.07.2009, 18:57
Czy jest jakiś inny sposób na wysłanie komuś sima, niż tylko przez zapakowanie do giełdy wymiany? Mogę ściągać, ale nie wysyłać. >.< Bardzo proszę o szybką odpowiedź. Nie jestem pewna, czy to, co wpakowałam na chomika zadziała. http://chomikuj.pl/Emi1806/Sims3/simy

Szynszyl
01.07.2009, 19:48
Z tego co wiem, wystarczy skopiowanie odpowiedniego pliku ze spakowanym simem z folderu:
Dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3\SavedSims :P
Na drugim komputerze plik trzeba umieścić w tym samym miejscu.

Ilona
01.07.2009, 20:01
przeciez mozesz tutaj na forum wrzucic do pobrania

nasze dziela znaduja sie w katalogu export

Aguncja
01.07.2009, 20:43
Hej! Czy komuś się zdarzyło, że gra się nagle wyłączyła? Cały zapis poszedł w pizduuu! Gracie sobie i pyk... i macie przed sobą pulpit. Wkurza mnie ta gra

claudia_o
01.07.2009, 20:57
Mi też się tak raz zdarzyło... strasznie to jest wkurzające... :(

Aguncja
01.07.2009, 22:09
Zdaje się że moja wersja jest nie kompletna... bo u Was nastolatki mogą nosić zegarki albo w piżamach jest do wyboru zwykła podkoszulka z krótkim rękawkiem?

ddo bwayo
01.07.2009, 22:42
Nie wiem czy to było już pisane czy nie, ale zastanawia mnie czy ciąża może nie przebiec dobrze?:| Zawsze po porodzie mam 'ciąża przebiegła dobrze.. bla bla bla'?

Szynszyl
01.07.2009, 23:48
Hm, u mnie nie pojawił żaden komunikat xD Ale to była właściwie inna historia, bo wystąpił dziwny błąd :/

Levkoni
02.07.2009, 07:39
Nie wiem czy to było już pisane czy nie, ale zastanawia mnie czy ciąża może nie przebiec dobrze?:| Zawsze po porodzie mam 'ciąża przebiegła dobrze.. bla bla bla'?

Może, ja miałem tak i nie mogłem wybrać cech dal noworodka, a innym razem mogłem chyba jedną wybrać tylko. Po prostu dobrze się zajmujesz simką w ciąży i tyle. Poza tym ponoć jak w szpitalu rodzi to to też punktuje "dobrą ciążą"...

JBronkar
02.07.2009, 08:28
A gdzie mogę wpakować pliki z modthesims 3 "package"? Bo pobrałam np. NozZz

Lawend
02.07.2009, 08:47
C:\Program Files\Electronic Arts\The Sims 3\Mods\Packages
tylko może być inny dysk, zależy gdzie masz zainstalowane simsy :)

JBronkar
02.07.2009, 08:49
No i tam w jednym problem. ;/ Zaniosłam pliki packages to co ty napisałaś. Włączyłam grę, i od razu wyłącza. Co się dzieje?

Lawend
02.07.2009, 08:51
hm, nie mam pojęcia.
ja ściągnęłam te mody (miedzy innymi ten, który likwiduje 'zzz') i działa.
a może aktualizowałaś grę tą łatką, która niedawno się pojawiła?

JBronkar
02.07.2009, 09:09
tak, niestety. Mam oryginalną. O.o

Lawend
02.07.2009, 09:23
podobno po zainstalowaniu tej łatki dodatki nieoficjalne nie działają ;)

Analisse
02.07.2009, 11:12
Hej! Czy komuś się zdarzyło, że gra się nagle wyłączyła? Cały zapis poszedł w pizduuu! Gracie sobie i pyk... i macie przed sobą pulpit. Wkurza mnie ta gra
Nie, mi sie tak nigdy nie zrobiło.

Może to wina komputera, lub jakiegoś programu który zakłuca działanie gry?

Mamełe
02.07.2009, 11:39
Hej! Czy komuś się zdarzyło, że gra się nagle wyłączyła? Cały zapis poszedł w pizduuu! Gracie sobie i pyk... i macie przed sobą pulpit. Wkurza mnie ta gra

Ani razu a mam praktycznie cały czas włączoną a komputer spełnia zaledwie minimalne wymagania.

system XP

Aguncja
02.07.2009, 11:46
Dzięki za informacje :) Może rzeczywiście to wina jakiegoś programu. Sama nie wiem.
Mam jeszcze pytanie: czy macie wśród ozdób dla nastolatek zegarek i czy w piżamach, też u nastolatek - koszulkę z krótkim rękawkiem? U mnie tego nie ma a zdaje się że jak najbardziej być powinno.
Może to z powodu dodatków ???

will241
02.07.2009, 12:17
Cześć, zna ktoś w was stronkę gdzie można ściągnąć mod, który odblokowuje dodatkowe cechy charakteru? Szukałam na Internecie, ale nigdzie nie znalazłam takiego modu. Z góry dzięki.

vezi
02.07.2009, 16:18
z innej beczki ,nie doszlem jeszcze czy soudtracki z custom music odtwarzane sa w grze , wie ktos ?

CrypearL
02.07.2009, 16:36
Jeżeli dobrze zrozumiałem twoje pytanie vezi, to własnej muzyki można słuchać dzięki wieży stereofonicznej,wystarczy ją włączyć i wybrać gdzieś tam Własna Muzyka czy coś takiego. ;)

Mrufka
02.07.2009, 17:53
Czy wiecie ile może żyć Sim po ustawieniu długości życia "Długie"? Bo dziadek w mojej rodzince ma 220 dni i zastanawiam się kiedy wreszcie zwolni wnukowi pokój hehe.

Padzi
02.07.2009, 18:01
Ok, to będzie wręcz śmieszne... Ale gdzie można znaleźć opcje "przejdź na emeryturę"?

Levkoni
02.07.2009, 18:12
Czy wiecie ile może żyć Sim po ustawieniu długości życia "Długie"? Bo dziadek w mojej rodzince ma 220 dni i zastanawiam się kiedy wreszcie zwolni wnukowi pokój hehe.

Tak to właśnie jest, długość życia w opcjach to wartość minimalna, a sim może żyć dłużej.

Ok, to będzie wręcz śmieszne... Ale gdzie można znaleźć opcje "przejdź na emeryturę"?

Klikasz na telefonie i przechodzisz na emeryturę. Ta opcja jest tylko wtedy, iedy pracujesz od młodości, niestety, jeśli znajdziesz pracę już jako staruszek, to wtedy tej opcji nie ma... nie wiem czemu.

Mrufka
02.07.2009, 18:31
Tak to właśnie jest, długość życia w opcjach to wartość minimalna, a sim może żyć dłużej.

Ale ile dni jeszcze...? Może on jest jakiś nieśmiertelny? Bo pasek życia miał zapełniony już wiele dni temu.Jak jest u Was?

magda_kaulitz
02.07.2009, 18:49
Kiedy klikam na cmenatrzu zajmuj się zmarłymi, pojawia się prostakącik z takim jakby grobowcem i pisze rodzina widmo. I co mam dalej z tym zrobić??

Aguncja
02.07.2009, 18:54
Nie wiedziałam że zadaje aż tak trudne pytania...

claudia_o
02.07.2009, 19:52
Dzięki za informacje :) Może rzeczywiście to wina jakiegoś programu. Sama nie wiem.
Mam jeszcze pytanie: czy macie wśród ozdób dla nastolatek zegarek i czy w piżamach, też u nastolatek - koszulkę z krótkim rękawkiem? U mnie tego nie ma a zdaje się że jak najbardziej być powinno.
Może to z powodu dodatków ???

Nastolatki nie mogą nosić zegarków, ale za to mogą nosić koszulki z krótkim rękawem jak piżamę, ale oczywiście jeszcze z majtkami ;P

Połówka
02.07.2009, 20:12
A ja mam pytanko...Jak można zrobic strajk przed ratuszem ? ;d

Levkoni
02.07.2009, 21:30
Ale ile dni jeszcze...? Może on jest jakiś nieśmiertelny? Bo pasek życia miał zapełniony już wiele dni temu.Jak jest u Was?

No tak bo pasek ma miejsce tylko na tyle dni, ile ustawisz w opcjach, zapełnia się, a potem simy mogą żyć dalej. To może być różnie, nie jest powiedziane, ile. Może Ci umrzeć następnej nocy, a możesz czekać kolejne 10 dni. U mnie sim przy epickim życiu miał żyć 960 dni, a umarł mając ponad 1020 dni :D czyli żył ponad 60 dni dłużej :)

Kiedy klikam na cmenatrzu zajmuj się zmarłymi, pojawia się prostakącik z takim jakby grobowcem i pisze rodzina widmo. I co mam dalej z tym zrobić??

Rozumiem, że musiał ktoś umrzeć z przyjaciół, skoro pojawiła Ci się taka opcja. W tym prostokąciku powinny być nagrobki zmarłych przyjaciół. Możesz je stamtąd zabrać. Ewentualnie możesz tam wsadzić nagrobki.

ultraviolence
02.07.2009, 21:36
A ja mam pytanko...Jak można zrobic strajk przed ratuszem ? ;d
Samemu raczej nie można go wywołać. Można się tylko na niego natknąć w mieście.

Levkoni
03.07.2009, 11:32
Samemu raczej nie można go wywołać. Można się tylko na niego natknąć w mieście.

Ale można się do niego przyłączyć ;)

MatkaPolka
03.07.2009, 13:01
A ja mam pytanie...jak zorganizować ślub? Bo już parę razy moje simy się ożeniły/wyszły za mąż, ale był to taki "cichy" ślub. To znaczy, była opcja (nie pamiętam dokładnie) "weź cichy ślub". A da się zrobić ślub z gośćmi, biała suknią?
Dzięki za odp :)

Mamełe
03.07.2009, 13:13
A ja mam pytanie...jak zorganizować ślub? Bo już parę razy moje simy się ożeniły/wyszły za mąż, ale był to taki "cichy" ślub. To znaczy, była opcja (nie pamiętam dokładnie) "weź cichy ślub". A da się zrobić ślub z gośćmi, biała suknią?
Dzięki za odp :)

Po zaręczynach opcja przyjęcia weselnego będzie w telefonie. Ale i tak w porównaniu z TS2 to lipa jest. U mnie na przykład na ślub z weselem nie przyszła panna młoda...

magda_kaulitz
03.07.2009, 15:22
Kiedyś jak moja simka była w ciąży była opcja "zapytaj o płeć dziecka" czy jakoś tak i nigdy więcej ta opcja się nie powtórzyła. Co trzeba zrobić żeby znowu ona była??

magda1984
03.07.2009, 15:30
Czy można w takim domowym stawie mieć ryby?
Kupiłam dom, na swojej parceli mam staw i zero ryb.
Chce mieć oczko wodne ma ktoś pomysł???

qwerty12345
03.07.2009, 15:34
na poczatku masz ryby(ja mialem) a jak duzo masz ryb w ekwipunku to mozesz wpuscic ryby do swojego stawu

Kuban
03.07.2009, 19:21
MOżna raczej?? A wyłowiłaś jakieś ryby zey spróbować je tam wsadzić??

Mamełe
03.07.2009, 19:33
Czy można w takim domowym stawie mieć ryby?
Kupiłam dom, na swojej parceli mam staw i zero ryb.
Chce mieć oczko wodne ma ktoś pomysł???
Jeśli masz w wyposażeniu sima 10 ryb jednego rodzaju, to mozesz tym rodzajem zarybic swój staw.

gigant803
03.07.2009, 20:09
czy the sims 3 będzie działać na procesorze AMD Athlon 64 X2 2.7 GHz
2.56 GB RAM
Grafika Radeon X550 512 MB SM - 2.0 DX - 10.0

ultraviolence
03.07.2009, 23:42
Ale można się do niego przyłączyć ;)
To i owszem, bo jedna z moich simek w takim uczestniczyła :) Swoją drogą szkoda, że nie można samemu wywołać jakiegoś strajku ^^

madusiaX
04.07.2009, 06:46
mam problem złowiłam 10 złotych rybek i byłam akurat na cmentarzu i chciałam wędkować. Ale pojawiła sie nowa opcja oczywiście Madzia nie wiedziała do czego służy więc zupełnie niechcąco zarybiła staw na cmentarzu złotymi rybami. I teraz mam problem jak simem sprawdzse wode to są napisane tylko złote rybki nic innego żadnej nieznanj ryby . Czy moge odzyskac jakos rybe śmierci ?

Szynszyl
04.07.2009, 10:34
Mimo wszystko nie pojawia się ona po północy w wodzie? Można to poznać po charakterystycznym "dymku" :P

Wampirencja
04.07.2009, 13:36
u mnie często sim łowi ryby nie "znalezione" w stawie :) A kiedy złowił Rybę Śmierci,to się wciągnął i wyłowił około 4-5 na raz coraz lepszej jakości ;]

PYTANIE WAMPI:
A ja mam takie ciekawe pytanie - czy jest opcja doboru stylu do całego pokoju od razu ? Czy trzeba sobie jakieś odcienie zapisywać i potem po kolei każdy mebelek klikać i zmieniać ramę/tkaniny itp?
W filmiku było widać i pewnie za stara jestem, żeby się nabierać na to, że tak się da.... Ale może się da? :D

magda_kaulitz
04.07.2009, 19:25
Kiedyś jak moja simka była w ciąży była opcja "zapytaj o płeć dziecka" czy jakoś tak i nigdy więcej ta opcja się nie powtórzyła. Co trzeba zrobić żeby znowu ona była??

Ponawiam moje pytanie

Chryzantem Złocisty
04.07.2009, 19:29
Wampi - niestety,musisz wszystko osobno ustawiać.Jedyne do czego można od razu ustawić styl,to podłoga i ściany ;p

Baorti
04.07.2009, 19:59
Ponawiam moje pytanie

ta opcja pojawia się przy simie która ma jakiś wyższy (nie wiem dokładnie który) stopień w karierze medycznej.

Alisha
04.07.2009, 20:34
Zaraz, zaraz...
Skad mozna sciagnac anty-cenzure? :D :|

Fenty_Fun
04.07.2009, 21:04
mam takie pytanie..
czy gwiazdy sportu mogą rozdawać autografy?
mój sim jest supergwiazdorem i nigdzie takiej opcji nie ma.;/

qwerty12345
04.07.2009, 21:17
moga klikasz na jakis budynek i masz wstrzymaj sesje rozdawania autografow

Lawend
05.07.2009, 08:35
Zaraz, zaraz...
Skad mozna sciagnac anty-cenzure? :D :|
chodzi ci o mod, który likwiduje cenzurę?
proszę: http://www.modthesims.info/download.php?t=343951

Fenty_Fun
05.07.2009, 09:41
moga klikasz na jakis budynek i masz wstrzymaj sesje rozdawania autografow

klikałam i na stadion i na siłownie i na teatr i nigdzie tej opcji nie ma.
Jak miałam gwiazdę rocka to klikając na teatr była możliwość rozdawania autografów. A teraz...;/

qwerty12345
05.07.2009, 10:22
ja mam 10 poziom w karierze sportowej i z kazdej sesji autografow zarabiam 6-7 tysiecy (ogolnie zararabiam 1200/1h - dzieki podwyzkom)
mam pytanie bo od jakiegos czasu nie mam muzyki w trybie budowania i kupowania (muzyke w radiu, w otoczeniu wsyztsko mam) ale tylko w tych 2 trybach nie mam chociaz kiedys mialem

bouffe
05.07.2009, 12:43
Jak robi się zdjęcie z komórki, okienko do "wyłapania" zdjęcia jest strasznie małe. Jak zrobić, aby było większe?

Szynszyl
05.07.2009, 13:09
Nie da się :P Możesz spróbować oddalić kamerę (X), a uda się trochę więcej objąć.

Beep
05.07.2009, 15:37
A propos rozdawania autografów - pierwsza sesja poszła mi dobrze, za to na drugiej nie mogłam rozdać żadnego autografu, nie było w ogóle opcji 'daj autograf' mimo, że ludzie ciągle się zjeżdżali. Pod koniec sesji ta opcja pojawiła się u jednego sima, ale zanim simka do niego doszła skończył się czas. Błąd?

qwerty12345
05.07.2009, 16:31
zna ktos odpowiedz? wie ktos jak roziwazac ten problem
mam pytanie bo od jakiegos czasu nie mam muzyki w trybie budowania i kupowania (muzyke w radiu, w otoczeniu wsyztsko mam) ale tylko w tych 2 trybach nie mam chociaz kiedys mialem

unnami
05.07.2009, 17:13
Jak robi się zdjęcie z komórki, okienko do "wyłapania" zdjęcia jest strasznie małe. Jak zrobić, aby było większe?

wciśnij 'i' jak 'irena'

claudia_o
05.07.2009, 21:58
Jak zasadzić drzewo pieniężne? :)

Wampirencja
05.07.2009, 22:53
Musisz znaleźć jadno z nasion "Nieznane Nasiono" [rzadkość: wyjątkowa]

Ciężko powiedzieć gdzie je znaleźć, ja je znalazłam przez przypadek niedaleko plaży, ale one pojawiają się i znikają losowo. Najwięcej ich leży obok cmentarza, ale znajdziesz je i na całej mapce porozrzucane.

claudia_o
05.07.2009, 22:56
dzięki ;)

civette
06.07.2009, 08:02
Jak zasadzić drzewo pieniężne? :)

Ja swoje nasiono wyłowiłam (w SV jest takie miejsce do wędkowania). Musisz mieć bodajże 8 poziom ogrodnictwa, aby je zasadzić. Wygląda całkiem całkiem ;)

Searle
06.07.2009, 09:08
W jakich godzinach i w jakich dniach są mecze i koncerty na stadionie?
Nigdy nie mogę na nie trafić.

Elektra
06.07.2009, 09:54
http://s5.zapodaj.net/images/48699859.jpg - Mam w planach kupno nowego kompa dzisaj akutar czy cos takiego bedzie mozna tam zrobic chodzi o grafike. PS. jaką najlepiej karte graficzną?
Do Visty.?

Lida
06.07.2009, 10:57
W jakich godzinach i w jakich dniach są mecze i koncerty na stadionie?
Nigdy nie mogę na nie trafić.

w soboty i niedziele 10-15 (godzin nie jestem pewna ;P)

Mrufka
06.07.2009, 11:02
W jakich godzinach i w jakich dniach są mecze i koncerty na stadionie?
Nigdy nie mogę na nie trafić.

Wystarczy jak najedziesz myszka na "idz na koncert" i poczekasz sekunde to wyswietli Ci sie komunikat w jakich godzinach wrocic :)

'Mu
06.07.2009, 20:56
Czy w książkach podnoszących umiejętności (np gotowania) zdarzają się przepisy ? Warto je czytać?

Ilona
06.07.2009, 21:01
są książki z przepisami i książki podnoszące umiejętność

Beep
06.07.2009, 21:09
Może nie każdy wie - można dostać przepis od osób, którzy mają cechę 'urodzony kucharz'. Dostać, tzn. nie będziesz miał/a w wyposażeniu tylko od razu będziesz umiał/a przygotować jakąś nową potrawę.

vezi
06.07.2009, 21:19
elektra zrezygnuj z visty ;]

claudia_o
06.07.2009, 21:41
http://s5.zapodaj.net/images/48699859.jpg - Mam w planach kupno nowego kompa dzisaj akutar czy cos takiego bedzie mozna tam zrobic chodzi o grafike. PS. jaką najlepiej karte graficzną?
Do Visty.?

Kup sobie Mac'a ;) chodzi o nieeeebo lepiej, nie zacina sie itp, ale jest niestety droższy i jest do niego wydawanych mniej programów... ale ja mojego uwielbiam! ;)

Mrufka
06.07.2009, 21:52
Może nie każdy wie - można dostać przepis od osób, którzy mają cechę 'urodzony kucharz'. Dostać, tzn. nie będziesz miał/a w wyposażeniu tylko od razu będziesz umiał/a przygotować jakąś nową potrawę.
Moje simy czesto poznają nowe przepisy oglądając program kulinarny w telewizji :-) Polecam.

Pastomen
06.07.2009, 22:15
Jak wyciągać kilka rzeczy na raz z plecaka np 100 pomidorów. czy można tylko pojedynczo?

Beep
07.07.2009, 02:24
O, tego nie wiedziałam, dzięki :)

Lawend
07.07.2009, 08:09
mógłby mi ktoś powiedzieć jak poprawić relacje z członkami zespołu w karierze muzycznej, bo nie wiem gdzie mam szukać takiej opcji?

Levkoni
07.07.2009, 08:12
Chyba powinno być w lewym górnym rogu, jak jesteś w pracy, to tam jest panel opcji co masz robić w rpacy, klikasz i wybierasz "rozmawiaj ze współpracownikami czy członkami zespołu" coś w tym stylu.

Analisse
07.07.2009, 11:24
Jak wyciągać kilka rzeczy na raz z plecaka np 100 pomidorów. czy można tylko pojedynczo?
Lenistwo prawda?
Wystarczyło poszukać i prosze:
http://forum.thesims.pl/showpost.php?p=1052796&postcount=1292

Fenty_Fun
07.07.2009, 13:28
mam takie pytanie. moja simka urodzila i oczywiscie dali jej urlop macierzynski. z tym ze ja chce by wrocila do pracy, a tam jest napisane ze do pracy ma wrocic za 6 dni ;/ nudzi mnie gra jak ona siedzi w domu ;p

co mam zrobic? czy w ogole cos da sie zrobic?

Chantelle
07.07.2009, 13:31
Niestety nie da się.Moja simka też tak miała i musiała poczekać parę dni i dopiero wtedy ją puścili ;).

Mrufka
07.07.2009, 22:22
Niestety nie da się.Moja simka też tak miała i musiała poczekać parę dni i dopiero wtedy ją puścili ;).

I tak macie dobrze...moja miala male dziecko, a potem urodzily sie jej trojaczki i do pracy ma wrocic za... 28 dni. A jest astronautka i pracuje tylko jeden dzien w tygodniu. Zajela sie wiec domem, ogrodem, cwiczy nowe umiejetnosci, zbiera kamienie, a co poniedzialek wieczor dostaje prawie 8000 wyplaty :-)

Levkoni
07.07.2009, 23:29
I tak macie dobrze...moja miala male dziecko, a potem urodzily sie jej trojaczki i do pracy ma wrocic za... 28 dni. A jest astronautka i pracuje tylko jeden dzien w tygodniu. Zajela sie wiec domem, ogrodem, cwiczy nowe umiejetnosci, zbiera kamienie, a co poniedzialek wieczor dostaje prawie 8000 wyplaty :-)

No tak, jakieś dziwne się robią kalkulacje tych dni... To Twoja simka zestarzeje się i spróchnieje zanim do pracy wróci :D

Mrufka
08.07.2009, 05:38
No tak, jakieś dziwne się robią kalkulacje tych dni... To Twoja simka zestarzeje się i spróchnieje zanim do pracy wróci :D
Dokladnie. Nie podoba mi sie ze tak to zrobili. Tymbardziej, ze jest opcja zatrudnienia opiekunki (po co???), Simki powinny wracac do pracy kiedy chca, a nie tuz przed smiercia :) Przeciez ja sie wnukow doczekam, bo te trojaczki sa juz nastoletnie a ja mam ciagle urlop macierzynski. Chore.

Fenty_Fun
08.07.2009, 10:55
no mądre to to nie jest.
tym bardziej ze chyab nikt nie czeka 6 dni az male dziecko mu dorosnie, ja kupuje tort wczesniej ;)
i mam juz dziecko chodzace do szkoly a mamuska na macierzynskim ;/

Mamełe
08.07.2009, 11:01
no mądre to to nie jest.
tym bardziej ze chyab nikt nie czeka 6 dni az male dziecko mu dorosnie, ja kupuje tort wczesniej ;)
i mam juz dziecko chodzace do szkoly a mamuska na macierzynskim ;/

Ja zawsze czekam do naturalnych urodzin. Nawet przy niemowlaku :)

kamil11
08.07.2009, 11:11
Zainstalowałem mod na szybsze zdobywania umiejetnosci i in nie dziala co mam zrobić?http://linna.modthesims.info/download.php?t=344221 jest tu kilka wersji ktora dziala??

olusiak
08.07.2009, 12:16
A ja mam takie pytanie skąd wziąć słoiczki, żeby można było złapane motyle postawić gdzieś w domu?:P bo widziałam gdzieś na zdjęciach

Mamełe
08.07.2009, 12:25
A ja mam takie pytanie skąd wziąć słoiczki, żeby można było złapane motyle postawić gdzieś w domu?:P bo widziałam gdzieś na zdjęciach

One są takie automatyczne. Jak wyjmiesz owada i zechcesz postawić go np. na stole, to się pojawi

stinkfist
08.07.2009, 12:25
wystarczy przeciagnac motyla do domu, klosze same sie pojawia

ja mam pytanie, do jakiego folderu mialabym rozpakowac sciagniete domki? bo ladne sa na forum, a ja sciagalam dodatki tylko do the sims1 i nie wiem, co zrobic ;p

Mamełe
08.07.2009, 12:27
wystarczy przeciagnac motyla do domu, klosze same sie pojawia

ja mam pytanie, do jakiego folderu mialabym rozpakowac sciagniete domki? bo ladne sa na forum, a ja sciagalam dodatki tylko do the sims1 i nie wiem, co zrobic ;p

Wystarczy kliknąć 2 razy albo od razu wrzucić do downloads i zainstalować poprzez program startu

Lattine
08.07.2009, 12:39
Ja zawsze czekam do naturalnych urodzin. Nawet przy niemowlaku :)

A ja nie. Mam epicką długość życia więc musiałabym czekać 27 dni :P

agnieszka130187
08.07.2009, 12:49
Moje simy czesto poznają nowe przepisy oglądając program kulinarny w telewizji :-) Polecam.

Dobrze wiedzieć, że oglądając programy kulinarne Sim uczy się przepisów.
Czy to napewno te przepisy, które poznajemy kupując książki (swoją drogą bardzo drogie) ? :)

Sun_rise
08.07.2009, 13:50
Wie ktoś czy w trójce simy mogą chorować?
Jak tak to na jakie choroby?

agnieszka130187
08.07.2009, 14:06
Mam takie pytanie czy widok sufitów ustawia się gdzieś w ustawieniach ? Ja u siebie sufitów nie widzę.

Lattine
08.07.2009, 14:14
nie widziałam takiej opcji, ale ja widzę sufity jeżeli nisko ustawię kamerę.

Mrufka
08.07.2009, 14:22
Dobrze wiedzieć, że oglądając programy kulinarne Sim uczy się przepisów.
Czy to napewno te przepisy, które poznajemy kupując książki (swoją drogą bardzo drogie) ? :)
Jak narazie te same chyba. Dzisiaj moja simka siedziala sporo przed TV i nauczyla sie robic rybe z frytkami.

agnieszka130187
08.07.2009, 14:26
Z tymi przepisami dobrze wiedzieć, bo książki drogie. Wypróbuję to. :)
Co do sufitów, zobaczę, może faktycznie źle spojrzałam. :)
Później napiszę. :)

Margrise
08.07.2009, 14:33
Ja mam pytanie jak można robić simów duchów? Bo na stronie oficjalnej sims 3 można takie pobrać.

Jacek1506
08.07.2009, 14:35
Mam porblem, gra początkowo działała dobrze tylko przy opcji zapisz i wyjdź resetował się komputer, kiedy najpierw zapisywałem, a potem wychodziłem było ok.

Potem gra zaczęła resetować komputer w trakcie grania, a od wczoraj kiedy chcę wczytać grę lub stworzyć nową komputer cały czas się resetuję.

Miał ktoś podobny problem?

madusiaX
08.07.2009, 14:41
Ja tez nie widzę sufitów i też nawet jeżeli ustawie nisko kamerę ;/

agnieszka130187
08.07.2009, 15:08
Hmmm, może trzeba je ustawić tak jak w TS2... Sprawdzę to, ale później, bo teraz nie mam możliwości wejścia do gry, jakby ktoś mógł pomoc to proszę piszcie. :)

magda_kaulitz
08.07.2009, 15:26
Do czego służy dzwonek medyczny\lekarski??

dżin.
08.07.2009, 15:34
Ło jezu, żeby był sufit, musi być podłoga piętro wyżej ;)

raspberry
08.07.2009, 15:44
Do czego służy dzwonek medyczny\lekarski??

wzywaja cie kiedy w szpitalu zdarzy sie jakis "wypadek"

Kuban
08.07.2009, 15:53
Do czego są owoce życia??
I czemu drzewko pieniędzy wygląda jak drzweo owinięte kwałkami mięcha xD

bouffe
08.07.2009, 16:14
I czemu drzewko pieniędzy wygląda jak drzweo owinięte kwałkami mięcha xD


Taka grafika. U każdego tak jest, nie mamy na to wpływu.

Wampirencja
08.07.2009, 16:26
cóż, ja na początku myślałam że to błąd tekstury. ale widzę że u każdego wygląda równie nieciekawie ;]

Beep
08.07.2009, 18:55
Do czego służy dzwonek medyczny\lekarski??
To pager, jak z amerykańskich szpitali. Swoją drogą zniknął mi przy pierwszej zmianie rodziny, kiedy jeszcze nie wiedziałam, że wyposażenie znika. Nie uważacie, że jest to pozbawione sensu - zostają graty typu gitara a ważne rzeczy znikają. Jedyny mod/patch na który czekam to taki, dzięki któremu nie będą się usuwały pragnienia i wyposażenie.

agnieszka130187
08.07.2009, 19:10
Jak zainstalować włosy z pegi sims ?
Wypakowałam je do mods tak jak było napisane, gdy weszłam w plik z włosami, nie ma ich w grze. Potem spróbowałam do downloads i nadal nic.... Co robić ?

tala1231
08.07.2009, 19:19
Jak moge wskrzesic moich simow bo mi zmarli :(

Kuban
08.07.2009, 19:22
Jak uruchamiasz gre masz najpierw akie małę okienko i tam masz opcje pobrane klikasz i tam zaznaczasz plik i klikasz instaluj :P Oczywiście fryz musi być w Download

agnieszka130187
08.07.2009, 19:41
Myślałam, że to dotyczy tylko plików ze store...

Ilona
08.07.2009, 19:44
bo dotyczy,sprawdź pod irokezem,nowy plik miał to zmienić,ale nie zmienił.

Kuban
08.07.2009, 19:47
Nie dotyczy bo ja sobei poinstalowałem rzeczy nie ze store w ten sposób :p

Szynszyl
08.07.2009, 21:52
Pliki sims3pack się instaluje przez launchera, zwykłe package wrzuca do folderu i już :P

ddo bwayo
08.07.2009, 21:59
Wtf? W jednym mieście jest rodzina ćwirów gdzie mortimer jest dzieckiem, a w drugim jest Don Lotario i jest dorosły? Pomieszały się czasy czy jak ?:|

Meggie
08.07.2009, 22:02
jak uprawiać jogging?

Szynszyl
08.07.2009, 22:44
Wtf? W jednym mieście jest rodzina ćwirów gdzie mortimer jest dzieckiem, a w drugim jest Don Lotario i jest dorosły? Pomieszały się czasy czy jak ?:|

Dokładnie tak, przeczytaj opis rodziny Lotario :P

ddo bwayo
09.07.2009, 00:28
Nie znalazłam go w żadnym domu? xd

Wampirencja
09.07.2009, 08:09
Opisu? Ależ jest, w domu Dona Lotario - tj. stodole ;]

Mrufka
09.07.2009, 09:09
jak uprawiać jogging?
Klikasz na jakies miejsce daleko od sima i wybierasz "przybiegnij tu". Mozesz ustawic tepo jesli masz juz troche punktow sportowych. Ja czasami wysylam swoje simy bardzo daleko, na drugi koniec miasta zeby pobiegly, zawsze wrwcaja ledwo zywe :) I zawsze taksowka bo juz nie maja sily biegac hehe.

bouffe
09.07.2009, 10:40
Klikasz na jakies miejsce daleko od sima i wybierasz "przybiegnij tu". Mozesz ustawic tepo jesli masz juz troche punktow sportowych.

Bądź opcja "Przybiegnij tutaj truchtem". Jak ja dam przybiegnij lub przyjdź tutaj to mi wsiadają w auto.

agnieszka130187
09.07.2009, 11:20
No właśnie, w programie startowym nie ma nic do zainstalowania. Włosów (zresztą tych co Ilona ma na avatorku w grze nie mam). Szukałam w włosach i nawet w włosach z ozdobami, może Ilona napisałabyś gdzie je wypakowałaś i gdzie je dokładnie masz to raz jeszcze spróbuję.

Mrufka
09.07.2009, 11:27
Bądź opcja "Przybiegnij tutaj truchtem". Jak ja dam przybiegnij lub przyjdź tutaj to mi wsiadają w auto.

Prawda, to jest "Przybiegnij truchtem".

Ilona
09.07.2009, 12:37
No właśnie, w programie startowym nie ma nic do zainstalowania. Włosów (zresztą tych co Ilona ma na avatorku w grze nie mam). Szukałam w włosach i nawet w włosach z ozdobami, może Ilona napisałabyś gdzie je wypakowałaś i gdzie je dokładnie masz to raz jeszcze spróbuję.


idź za raczka,grę mam na dysku C i do tego mam pomocna małpkę

http://i32.************/2v0n2j7.jpg

http://i31.************/21dj2jb.jpg

http://i31.************/200ts7q.jpg

http://i29.************/24vpttk.jpg

http://i28.************/2ng4imo.jpg

http://i27.************/e8mo8h.jpg

http://i27.************/ebelux.jpg

mam nadzieje,ze teraz nie będzie problemów,można również samemu utworzyć te katalogi

Padzi
09.07.2009, 12:46
Mam pytanie - czy u was też komputer generuje taki sam głos dla każdego sima (chodzi oczywiście od etapu nastolatka). Jeśli tak, to jak to zmienić?

agnieszka130187
09.07.2009, 12:52
Ilona, dziękuję Ci. Też to tak wypakowałam, tylko nie do folderu skins, gdyż skorzystałam z instrukcji zamieszczonej w ściągniętym pliku, a tam było napisane, że do mods-->pacges i tak to zostawiłam. Utworzyłam folder skins i wgrałam tam włosy, zaraz sprawdzę czy mam je w grze.


Edit:
Ni niestety dalej nic włosów nie ma. :(
Nie wiem, być może to przez tą łatkę, dziwne trochę...

Ilona
09.07.2009, 13:02
trzeba było obrazu,ze masz łatkę,idź do działu download i tam powstał wczoraj temat o łatce

agnieszka130187
09.07.2009, 13:11
Pisałam już o tym, że mam łatkę, ale ktoś odpisał mi, że ma również i jemu wszystkie dodatki chodzą bez problemu. Da się ją usunąć, czy tylko reinstalka gry ?

Ilona
09.07.2009, 13:17
usuniesz ja tylko przez reinstalke gry

tsuuzoku
09.07.2009, 13:19
wspomnieliście o Donie Lotario. gdzie go mogę spotkać? gdzie on mieszka?

agnieszka130187
09.07.2009, 14:25
Reinstalka też niestety nie pomogła, nie wiem dlaczego ja nie mam w grze tych włosów. :(
Hack na umiejętności i na punkty szczęścia życiowego działa bez problemu, chyba będę musiała poczekać na kręcone włosy, aż EA zrobi je w nowym dodatku.. ehhhh

Mamełe
09.07.2009, 14:27
Reinstalka też niestety nie pomogła, nie wiem dlaczego ja nie mam w grze tych włosów. :(
Hack na umiejętności i na punkty szczęścia życiowego działa bez problemu, chyba będę musiała poczekać na kręcone włosy, aż EA zrobi je w nowym dodatku.. ehhhh

A masz ten plik Resource.cfg?

Merve
09.07.2009, 14:51
A ja mam takie pytanie. Bo mój Sim chodził na różne kursy, np. na kurs gitary. I później już z takiego kursu nie mógł skorzystać. Czy te kursy są "jednorazowego użytku"?

agnieszka130187
09.07.2009, 14:54
A masz ten plik Resource.cfg?

Tak ten plik powinien być w The Sims 3 prawda ?
Mam go już jakiś czas, bo był także potrzebny do hacków...



Chyba są tylko jednorazowego użytku, mój Sim miał tak samo, mógł zrobić tylko po jednym kursie z każdej dziedziny.
W sumie to fajne, bo jak zrobiłam kurs z ogrodnictwa, to dostałam trochę nasion. :D

Miko
09.07.2009, 19:04
Mój Sim spłodził dziecko i mieszka ono ze swoją mamą, więc może wie ktoś czy można je wziąć do siebie? Gdy trzymam je na rękach i klikam na miejsce przed moim domem i wybieram opcję by pójść tam razem z nim to pojawia się komunikat, że 'niektóre dzieci nie nadążają, bo jest za mało dorosłych by je nieść" :| Zależy mi na tym, bo matka mojego dziecka w swoim domu nie ma pokoiku dla dziecka, robi ono pod siebie i śpi na podłodze :F

qwerty12345
09.07.2009, 20:20
a ja mam pytanie z innej beczki(moze malo wazne ale jednak) - pytanie do ludi grajacych bez kodow:
1. ile macie rachunku? - ja mam 2000
2. ile zarabiacie na godzine - ja 1300/1h

Levkoni
09.07.2009, 20:23
A ja nie. Mam epicką długość życia więc musiałabym czekać 27 dni :P

Właśnie z tego powodu ustawiłem długość życia sima na długie, bo męczyły mnie gówniarze małe... prawie 30 dni wycia i smrodzenia, o matko...

wspomnieliście o Donie Lotario. gdzie go mogę spotkać? gdzie on mieszka?

W Riverview, gdzieś tam ma swój "domek", taki stary jakby magazyn.

Padzi - w TS3 nastolatkowie, dorośli i starzy mają takie same głosy... Chyba, że chodzi Ci o to, że wszystkie głosy są identyczne. Ja tak miałem na początku i nie wiedziałem o co chodzi, niby regulacja grubości głosu była, ale i tak były takie same. W końcu się kapnąłem, że trzeba było ustawić jakość dźwięku wyższą :D

tomaszek13
09.07.2009, 20:45
Mam takie pytanie bo narazie nie doszedlem do tego szczebla "gwiazda rocka" i jeszcze daleko, ale to jest najlepiej platna praca??? Slyszalem ze daje sie koncerty ale ile mozna zarobic? I codzinnie sie zarabia czy zaleznie od koncertow?

'Mu
09.07.2009, 21:35
Mam malutki problem. Znalazłam w sieci pliczek Shaders_Win32.precomp sprawiający że mozaika przy takich czynnościach jak np. prysznic całkowicie znika. Choć z początku miło było nie widzieć 'upierdliwych kwadracików', tak teraz ich brak staje się kłopotliwy. Chciałabym przywrócić oryginalny wygląd gry nie ryzykując utraty dotychczasowych osiągnięć.

Możesz podesłać mi plik Shaders_Win32.precomp z katalogu bin utworzony przy instalacji Sims3? Ważne aby pasował do zwykłej edycji.

Ilona
09.07.2009, 22:38
przecież masz go na płycie z gra?otwórz płytę i skopiuj plik

'Mu
09.07.2009, 23:54
:O Rzeczywiście ( _ _ )

Dzięki (≧∀≦)

Odyn
10.07.2009, 00:30
Mam takie pytanie bo narazie nie doszedlem do tego szczebla "gwiazda rocka" i jeszcze daleko, ale to jest najlepiej platna praca??? Slyszalem ze daje sie koncerty ale ile mozna zarobic? I codzinnie sie zarabia czy zaleznie od koncertow?

tak, jest to ostatni szczebel kariery, o ile oczywiscie nie wybierzesz po drodze zawodu muzyka symfonicznego.
Koncerty mozna dawac osobno, w np wolne dni, mozna wystepowac w czasie pracy (opcja "wystepuj") oraz zarabiac na ulicy. Nie pamietam, czy mi cos za koncerty placa (jestem na przedostatnim szczeblu :[).

btw, moje pytanie; czy istnieje tu cos w rodzaju eliksiru zycia jak w ts2?

Aya de Chat
10.07.2009, 06:03
Kwiat życia wydłuża. A jak będziesz miała kwiat śmierci w wyposażeniu to Cię kostucha nie zabierze;)

Ilona
10.07.2009, 09:15
Ambrozja cofa do początku grupy wiekowej,coś jak eliksir życia z ts2

ovcia
10.07.2009, 09:39
Witam :)

Jestem tu nowa i mam kilka pytań , pewnie już ktoś je zadawał, ale muszę i ja ;D

1. Jak można zrobić videostory w TS2 ?
2. Po ściągnięciu hack'ów (np. ubrań) jak się je wgrywa ?

Z Góry dzięks za odp ;))

Mere
10.07.2009, 10:01
Chciałbym się dowiedzieć, które rodziny to Nowak, Biedak, Marzyciel i Langerak, bo denerwują mnie pomieszane nazwiska polskie i angielskie...

Beep
10.07.2009, 12:21
Kasia Langerak to Klementyna(?) Lada. Pozostałych raczej nie ma.

Miko
10.07.2009, 12:37
Mój Sim spłodził dziecko i mieszka ono ze swoją mamą, więc może wie ktoś czy można je wziąć do siebie? Gdy trzymam je na rękach i klikam na miejsce przed moim domem i wybieram opcję by pójść tam razem z nim to pojawia się komunikat, że 'niektóre dzieci nie nadążają, bo jest za mało dorosłych by je nieść" Zależy mi na tym, bo matka mojego dziecka w swoim domu nie ma pokoiku dla dziecka, robi ono pod siebie i śpi na podłodze :F

Kuban
10.07.2009, 14:51
A ja mam pytanie o ile owoc życia zwiększ długość życia sima pytam sę bo mam z 5 krzewów owoców rzycia samych owoców mam całkeim dużo

raspberry
10.07.2009, 14:58
A ja mam takie pytanie. Bo mój Sim chodził na różne kursy, np. na kurs gitary. I później już z takiego kursu nie mógł skorzystać. Czy te kursy są "jednorazowego użytku"?

Niestety tak :]
ale jak chcesz szybko sie uczyc umiejetnosci to polecam haki modthesims

Mamełe
10.07.2009, 17:26
A ja mam pytanie o ile owoc życia zwiększ długość życia sima pytam sę bo mam z 5 krzewów owoców rzycia samych owoców mam całkeim dużo
1 owoc = jeden dzień życia

Kuban
10.07.2009, 17:30
ocho no to muszę zasadzić ich cały ogród zeby moje smiy albo jeden sim z 50 dni więcej przeżył albo bede ich dużo dłuzej podtrzymywał xD Dzięki

Zebra
10.07.2009, 20:32
A moje pytanie brzmi czy testingcheatsenabled true w jakiś sposób może zakłócić bądź popsuć grę?

Levkoni
10.07.2009, 21:06
Chciałbym się dowiedzieć, które rodziny to Nowak, Biedak, Marzyciel i Langerak, bo denerwują mnie pomieszane nazwiska polskie i angielskie...

Langerak to rodzina Lada w SunsetValley, Nowakowie i Biedakowie są w Riverview pod tymi samymi nazwiskami. Marzycieli nie ma.

A moje pytanie brzmi czy testingcheatsenabled true w jakiś sposób może zakłócić bądź popsuć grę?

W TS3 raczej wątpię, gdyż kod ten jest bardzo ubogi i polega na czym innym nieco niż w TS2. Nie ma żadnego wchodzenia w dziwne opcje takie jak w poprzedniej części jak np. Death Creator, Tombstone, czy simmodder. Teraz jest tylko parę opcji, takie jakby ukryte opcje gry, nic szczególnego, jak na razie u mnie żadnych błędów po tym nie było.

shezza
10.07.2009, 21:39
zaraz mnie strzeli cholera. :-) Na obrzeżach Sunset Valley są puste parcele mieszkalne. Jakie magiczne sztuczki mam uczynić, żeby wprowadzić na nie simów?

Linkin
10.07.2009, 22:42
Za pomocą telefonu.Wchodzisz w komórkę/telefon i wybierasz opcje ''Przeprowadzka'' (czy coś w ten deseń) i wybierasz parcelę.

Lub jesli chcesz wprowadzić nieaktywnych simów (czyli takich,którymi nie żyjesz) to w edycji miasta,klikasz w zakladke rodziny (czy coś w ten deseń,),wybierasz rodzine i klikasz ''Umieść''...wybierasz parcelę.

Zebra
11.07.2009, 08:49
Theground, dziękuje bardzo =)
Jednak pojawił się następny problem otóż przeczytałam parę interesujących wypowiedzi o riverview (nie wiem czy dobrze napisałam) Wczoraj chcąc ściągnąć sobie nowe miasto weszłam do store do zakładki miasta naciskam dodaj do gry i nic! Mam więc pytanie czy po kliknięciu miasto mam już w grze? Gdy włączam grę w zakładce POBRANE nie mam tego miasta.

Levkoni
11.07.2009, 11:24
Theground, dziękuje bardzo =)
Jednak pojawił się następny problem otóż przeczytałam parę interesujących wypowiedzi o riverview (nie wiem czy dobrze napisałam) Wczoraj chcąc ściągnąć sobie nowe miasto weszłam do store do zakładki miasta naciskam dodaj do gry i nic! Mam więc pytanie czy po kliknięciu miasto mam już w grze? Gdy włączam grę w zakładce POBRANE nie mam tego miasta.

Nie bardzo zrozumiałem, ale tak: trzeba pobrać miasto, potem ten plik wsadzić do folderu Downloads w folderze na dysku C => Electronic Arts => The Sims 3 => Downloads. Potem uruchamiasz TS3 i tam w pobrane czy jakoś tak już nie chce mi się sprawdzać klikasz i potem klikasz na miasto i dajesz "instaluj". No i powinno być w grze. :D

Zebra
11.07.2009, 14:35
Nie o to mi chodziło, bo ja w ogóle nie mogę pobrać tego miasta, ale pobrałam z mod the sims 3 więc jak na razie chodzi =D

Mamełe
11.07.2009, 16:37
Nie o to mi chodziło, bo ja w ogóle nie mogę pobrać tego miasta, ale pobrałam z mod the sims 3 więc jak na razie chodzi =D

Sprawdź na innej przegladarce.

qwerty12345
11.07.2009, 18:32
jezeli wykupimy jakas parcele(np. ksiegarnia) jaka nie wspolnik tylko caly majatek to pozniej mamy opcje "zwolnij sima" na czym to polega? ne chce tego uzywac jezeli nie wiem o co w tym chodzi

ola26
12.07.2009, 00:38
Możesz wejść w opcje i wyłączyć starzenie sie wtedy twoja simka już sie nie zestarzeje ani o 1 dzień

rocktechnika
13.07.2009, 09:41
w tej skrzyni mozna znalezc tez kaczke wodna :P

A ta kaczka wodna coś robi? Czy można ją sobie postawić koło umywalki dla ozdoby?
I tak przy okazji: jak zrobić kąpiel z bąbelkami?! Jeden mądrala miał takie pragnienie. Ok, kupiłam ten zielonkawy płyn w sklepie (specjalnie jechał w środku nocy :/ ) i nic :( Próbowałam klikać w wyposażeniu, potem wyjęłam z wyposażenia i klikałam, działanie na wannie też nic nie dało :( Więc jak to zrobić?!

lay
13.07.2009, 09:51
A ta kaczka wodna coś robi? Czy można ją sobie postawić koło umywalki dla ozdoby?
I tak przy okazji: jak zrobić kąpiel z bąbelkami?! Jeden mądrala miał takie pragnienie. Ok, kupiłam ten zielonkawy płyn w sklepie (specjalnie jechał w środku nocy :/ ) i nic :( Próbowałam klikać w wyposażeniu, potem wyjęłam z wyposażenia i klikałam, działanie na wannie też nic nie dało :( Więc jak to zrobić?!
Płyn musi stać na wannie.

Kaczuszka, postawiona na wannie, dodaje + do nastroju? po kąpieli.

Sebek
13.07.2009, 14:48
Witam wszystkich ja mam takie pytanie. Mam 10 w Gotowaniu, wykupiłem wszystkie przepisy, a mimo to nie mogę przyrzadzic niektorych potraw takich jak ciasto cytrynowe czy indyk faszerowany. Ktos ma odpowiedz na to?

agnieszka130187
13.07.2009, 15:49
Mam pytanko odnośnie nagród za punkty szczęścia życiowego. Czy można jakoś pozbyć się tych nagród, np. pomocnika kolekcjonera, czy stalowego pęcherza ?

Po drugie, moja Simka zdobyła ileś tam przyjaciół i pojawił się komunikat, że zdobyła coś tam osobowości nie pamiętam dokładnie i, że mam zobaczyć jaka jest nagroda w dzienniku umiejętności. Spojrzałam do charyzmy, ale nic tam nie widzę... tylko wyuczone cechy 2 nie wiem o co w tym chodzi, więc proszę o wyjaśnienie. Pozdrawiam. :)

Jeszcze pytanko odnośnie poznawania cech przyjaciół, otóż udało mi się poznać tylko jedną cechę, klikam na przemian na różne kategorie interakcji i nic nowego się nie pojawia.... Co powinnam robić ?

Ellie
13.07.2009, 16:21
co gra rozumie przez "trudne dziecinstwo"? ;o
mam rodzinke w ktorej byla dwojka malych dzieci. mieli dobre kontakty z rodzicami, duzo zabawek, umieli chodzic i mowic... matka czytala z nimi te ksiazki dla dzieci itd

a mimo to gra uznala, ze mieli trudne dziecinstwo i przydzielila im negatywne cechy
chce wiedziec na przyszlosc co trzeba robic, zeby przy zamianie malego dziecka w dziecko mozna bylo wybrac ceche?

Searle
13.07.2009, 16:54
Jeszcze pytanko odnośnie poznawania cech przyjaciół, otóż udało mi się poznać tylko jedną cechę, klikam na przemian na różne kategorie interakcji i nic nowego się nie pojawia.... Co powinnam robić ?

Ja daję często opcję Poznaj.

Levkoni
13.07.2009, 16:56
agnieszka130187 - o ile wiem, nie da się pozbyć nagród. Ta nagroda za wyzwanie osobowości jest opisana w kategorii charyzma w umiejętnościach. Klikasz na opis umiejętności i tam na dole powinny być takie jakby wyzwania, za które zdobywasz rangi. Te rangi są opisane i w ich opisach jest też napisane, jaka jest nagroda za zdobycie danej rangi. To nie są nagrody rzeczowe, a jedynie nagrody "niematerialne" takie jak szysze zdobywanie przyjaciół, czy gotowanie lepszych posiłków w umiejętności gotowanie. A cechy przyjaciół poznajesz poprzez opcję "poznaj" ale to może trochę potrwać. Można jednak też poznawać cechy poprzez poruszanie tematów charakterystycznych dla danej cechy, np. jeśli zaczniesz rozmawiać o książkach z molem książkowym to Ci wyskoczy, komunikat, że ten sim to mol książkowy. Ale cechy można poznawać również poprzez negatywne interakcje np. poprzez kłótnie z kimś, możesz się dowiedzieć, że ten ktoś to gorąca głowa itp.


Ellie - podejrzewam, że może zbyt często miały zły nastrój? Ale nie wiem, bo u mnie zawsze jest dzieciństwo dobre :P

I sorry Was, że bez cytowania, ale coś to mi nie chce działać jak trzeba...

Ellie
13.07.2009, 17:12
wlasnie dbalam o nie, matka ciagle siedziala z nimi w domu itd

agnieszka130187
13.07.2009, 17:34
Hmmm, a gdzie jest ta opcja poznaj, mi właśnie nic takiego się nie pojawia....

Malfurion
13.07.2009, 17:55
Potrzebuje pomocy.... a wiec tak kiedy wchodze do zakladki z posiadanymi przedmiotami ( nie w trybie budowanie) normalnie widze rozne przedmioty, natmiast kiedy pojade do ksiegarni po nowa ksiazke czy przepis pojawia mi sie "licznik" i jak kupie nowa to zwieksza sie on. Niewiem jak to wytlumaczyc ale wkazdym badz razie nie jestem w stanie odzyskac tych ksiazek bo poprostu niema zadnej interakcji z tym licznikiem. Postaram zamiescic screena jezeli nie zrozumiecie ;)

bouffe
13.07.2009, 20:44
Hmmm, a gdzie jest ta opcja poznaj, mi właśnie nic takiego się nie pojawia....

Tam gdzie jest 'pogawędka'. U mnie jest też tak, że sim poznaje cechy drugiej osoby nie tylko poprzez 'poznaj' ale także właśnie przez 'pogawędkę'.

wlasnie dbalam o nie, matka ciagle siedziala z nimi w domu itd

To musi być błąd gry. Ale jeśli Ci nie odpowiadają cechy tych dzieci, to możesz zmodyfikować cechy za pomocą kodu testingcheatsenabled true (ze wciśniętym Shiftem na sima). :)

Noemi
13.07.2009, 21:41
wlasnie dbalam o nie, matka ciagle siedziala z nimi w domu itd

A nauczyłaś je załatwiać się do toalety?
Ja też tak miałam. Moje dzieci wszystko umiały oprócz tego załatwiania się :/.
I też miały trudne dziecistwo.

Levkoni
13.07.2009, 22:47
Hmmm, a gdzie jest ta opcja poznaj, mi właśnie nic takiego się nie pojawia....

Dokładniej to to jest w "przyjazne" => "poznaj"

Mrufka
14.07.2009, 08:37
Witam wszystkich ja mam takie pytanie. Mam 10 w Gotowaniu, wykupiłem wszystkie przepisy, a mimo to nie mogę przyrzadzic niektorych potraw takich jak ciasto cytrynowe czy indyk faszerowany. Ktos ma odpowiedz na to?

Zapewne brak Ci niektórych składników, musisz je kupić lub wyhodować.

Noemi
14.07.2009, 09:59
Mam pytanko.
Czy, a jak tak to jak można zrobić, aby opiekunka do dzieci przychodziła regularnie np. w czasie pracy. Bo dzwonienie do niej codziennie przed pracą jest niewygodne.

lay
14.07.2009, 10:02
Mam pytanko.
Czy, a jak tak to jak można zrobić, aby opiekunka do dzieci przychodziła regularnie np. w czasie pracy. Bo dzwonienie do niej codziennie przed pracą jest niewygodne.
Można nie dzwonić. Jeśli dziecko ma zostać same w domu to pojawi się komunikat, czy wezwać opiekunkę. W przeciwieństwie do Sims2, nie trzeba czekać, aż ona się zjawi.

Upadła Dusza
14.07.2009, 10:49
A nauczyłaś je załatwiać się do toalety?
Ja też tak miałam. Moje dzieci wszystko umiały oprócz tego załatwiania się :/.
I też miały trudne dziecistwo.
To chyba zależy od czegoś innego.
Bo u mnie np jeden dzieciak nauczył się chodzić i nic więcej, drugi dzieciak nauczył się chodzić i mówić, trzeci nie nauczył się niczego, jedyne co robił to bawił sie zabawkami. Wszystkie dzieci miały średnie kontakty z rodzicami i każde z nich miało dobre dzieciństwo.
------

Da się jakoś ustawić w grze, żeby robione zdjęcia były mniejsze?
w dwójce była taka opcja, a tu widze tylko do filmów :/

Ellie
14.07.2009, 12:53
@Upadla Dusza - chyba nie, gra robi po prostu screen ekranu...

A nauczyłaś je załatwiać się do toalety?
Ja też tak miałam. Moje dzieci wszystko umiały oprócz tego załatwiania się :/.
I też miały trudne dziecistwo.

no wlasnie nie...

juz sama nie wiem

co do bolpropa to staralam sie grac bez kodow ; ))

no nic, jakos przezyje

MatkaPolka
14.07.2009, 13:52
Witajcie.
Widzę, że jesteście świetnymi specjalistami w grze, więc mam do Was Kochani trzy pytania. Przepraszam, jeśli jakieś było, być może nie odnalazłam odpowiedzi.
Tak samo z góry bardzo dziękuje za ewentualne odpowiedzi :)

1. Czy jest możliwość zmiany nazwiska Sima? Kiedyś gdzieś wyczytałam, że można klikając na Ratusz? Niestety klikałam na budynek, ale nie miałam takiej opcji :(
2. Będąc w edycji miasta w jaki sposób mogę eksmitować rodzinkę z domu, by dom na nowo stał się pusty, a rodzina znalazła się w skrzyni rodzin? Nie za bardzo wiem jak :(
3. Wczoraj grając chciałam żeby mój Sim przeprowadził się do innego domu. Kliknęłam na laptopa, wybrałam sima, który miał się przeprowadzić, wybrałam pusty dom i co? I nic. Nic nie mogłam zrobić...znaczek do akceptacji (na dole po prawej stronie), że zgadzam się na przeprowadzkę nie podświetlał się. W końcu wkurzyłam się i dom wybrano losowo- efekt był taki, że Sim przeprowadził się do domu z trzema sypialniami, co też nie bardzo mi się podoba. I tu znowu wracam do punktu drugiego, bo nie wiem jak go "wyrzucić" z tego domu, by znalazł się w skrzyni rodzin.

Zrobiłabym screena, ale nie mam możliwości, bo gra jest zainstalowana na innym komputerze.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc i serdecznie pozdrawiam :)

bouffe
14.07.2009, 14:18
1. Czy jest możliwość zmiany nazwiska Sima? Kiedyś gdzieś wyczytałam, że można klikając na Ratusz? Niestety klikałam na budynek, ale nie miałam takiej opcji :(

Jest możliwość zmiany imienia i nazwiska. Jedziesz simem/simką do ratusza, klikasz na budynek i tam powinna się pojawić taka opcja.

brzos
14.07.2009, 16:14
Jest możliwość zmiany imienia i nazwiska. Jedziesz simem/simką do ratusza, klikasz na budynek i tam powinna się pojawić taka opcja.

ona musi się pojawić.
nie można zmieniać imion dzieciom etcc.

Ellie
14.07.2009, 16:20
nie można zmieniać imion dzieciom etcc.

mozna
klikasz rodzicem i dajesz "zmien imie/nazwisko sima..." pojawia sie tableka i wybierasz dzieciaka

Malfurion
14.07.2009, 19:17
Mozna natomiast czasami ta opcja sie nie pojawia, musisz sprawdzac co jakis czas i napewno ci sie pojawi, natomiast ja prosilbym o pomoc napisalem post i jak narazie nikt nieodpisal :( (strona 173 na samej gorze thx :) )

Levkoni
14.07.2009, 19:55
Witajcie.
Widzę, że jesteście świetnymi specjalistami w grze, więc mam do Was Kochani trzy pytania. Przepraszam, jeśli jakieś było, być może nie odnalazłam odpowiedzi.
Tak samo z góry bardzo dziękuje za ewentualne odpowiedzi :)

2. Będąc w edycji miasta w jaki sposób mogę eksmitować rodzinkę z domu, by dom na nowo stał się pusty, a rodzina znalazła się w skrzyni rodzin? Nie za bardzo wiem jak :(
3. Wczoraj grając chciałam żeby mój Sim przeprowadził się do innego domu. Kliknęłam na laptopa, wybrałam sima, który miał się przeprowadzić, wybrałam pusty dom i co? I nic. Nic nie mogłam zrobić...znaczek do akceptacji (na dole po prawej stronie), że zgadzam się na przeprowadzkę nie podświetlał się. W końcu wkurzyłam się i dom wybrano losowo- efekt był taki, że Sim przeprowadził się do domu z trzema sypialniami, co też nie bardzo mi się podoba. I tu znowu wracam do punktu drugiego, bo nie wiem jak go "wyrzucić" z tego domu, by znalazł się w skrzyni rodzin.

Zrobiłabym screena, ale nie mam możliwości, bo gra jest zainstalowana na innym komputerze.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc i serdecznie pozdrawiam :)

2. Klikasz na dom w którym jest rodzina, wyświetla się okno i tam jest gdzieś znaczek, eksmituj, jednak po eksmisji musisz rodzinę od razu wprowadzić do domu, inaczej zniknie. A jeśli chcesz rodzinę mieć w skrzyni rodzin, to można tylko poprzez opcję "kopiuj rodzinę".
3. Zapewne chciałaś wyprowadzić sima od kilku innych domowników? Prawdopodobnie, bo wtedy jest takiego coś głupiego, że sim ma zero kasy na koncie, dla tego nie można kupić żadnej parceli ani domu. A jak bierzesz "wyrzuć" czyli program wybiera sam dom, to wtedy nawet bez kasy może się wprowadzić do dużego domu. Powalone, ale tak jest :p

Noemi
15.07.2009, 08:16
Ja mam jeszcze jedno głupie pytanie xD.
Czy ktoś wie jak zrobić tak, aby po śmierci sim dostał ten najwyższy grób :D.
Na sto procent jest to powiązane z życiowymi pragnieniami.
Tylko, że w trójce są te trzy rodzaje grobów co mne zmyliło. :P

KwiatuszeK
15.07.2009, 10:58
'okruszek' z tą ambrozją to ciekawe bardzo... tylko gdzie ją znaleźć? :)

Orzechowo
15.07.2009, 12:20
A nie da sie ich zmienić?
A w jedynce też dawali losowo różne nagrobki..

agnieszka130187
15.07.2009, 16:08
Chciałabym sprzedać skały kosmiczne, które znalazł mój Sim, gdyż tyle nie jest mi potrzebnych. Również nie mogę się pozbyć dyplomów z wyposażenia...jeden powiesiłam, ale tam jest ich z 10...
Klikam wyciągam to, ale nie ma opcji sprzedaj, również w trybie kupowania nie mogę tego sprzedać. Moja Simka zanalizowała skałę, okazało się, że jest warta ok. 200 simoleonów i chcę ją sprzedać...


Mam jeszcze inne pytanie, otóż zbieram nasiona i z nieznanych mam tylko 3 rodzaje, chciałam się dowiedzieć ile jest rodzajów nieznanych nasion, bo ja chodzę i zbieram, a mam tylko 3 rodzaje.... Czy kwiat śmierci znaleźć można tylko w katakumbach ? Na cmentarzu nasion nie było, tylko w około, a jedyne co na cmentarzu znalazłam to książkę o zombie, diament i jakąś inną skałę...


Nie wiem od czego zależy, że w jednym miejscu jest mało ryb, w innym dużo. Mam na myśli swoją parcelę, zrobiłam oczko, a w nim ani jednej ryby nie widać, zresztą pokazuje się nawet komunikat, że ryb jest mało. Chciałabym, aby było widać te ryby, da się jakoś ?

Ellie
15.07.2009, 16:44
jest jakas kariera w ktorej trtzeba umiejetnosci malowania?

brzos
15.07.2009, 16:49
niee.
nie spotkalam sie z czyms takiim.

ddo bwayo
15.07.2009, 17:09
Chciałabym sprzedać skały kosmiczne, które znalazł mój Sim, gdyż tyle nie jest mi potrzebnych. Również nie mogę się pozbyć dyplomów z wyposażenia...jeden powiesiłam, ale tam jest ich z 10...
Klikam wyciągam to, ale nie ma opcji sprzedaj, również w trybie kupowania nie mogę tego sprzedać. Moja Simka zanalizowała skałę, okazało się, że jest warta ok. 200 simoleonów i chcę ją sprzedać...


Mam jeszcze inne pytanie, otóż zbieram nasiona i z nieznanych mam tylko 3 rodzaje, chciałam się dowiedzieć ile jest rodzajów nieznanych nasion, bo ja chodzę i zbieram, a mam tylko 3 rodzaje.... Czy kwiat śmierci znaleźć można tylko w katakumbach ? Na cmentarzu nasion nie było, tylko w około, a jedyne co na cmentarzu znalazłam to książkę o zombie, diament i jakąś inną skałę...


Nie wiem od czego zależy, że w jednym miejscu jest mało ryb, w innym dużo. Mam na myśli swoją parcelę, zrobiłam oczko, a w nim ani jednej ryby nie widać, zresztą pokazuje się nawet komunikat, że ryb jest mało. Chciałabym, aby było widać te ryby, da się jakoś ?

1. W wyposażeniu sima masz z boku taki jakby kwadracik. Przeciągasz na niego, puszczasz i Cie pyta czy chcesz sprzedaż.

2. Nie wiem ile rodzajów ale Kwiat Śmierci to rośnie roślina na cmentarzu i z niej trzeba zebrać kwiat który później można zasadzić.

3. Można niektóre ryby wpuszczać do oczka, ale nie wiem czy będzie przez to pisać, że jest więcej.

Mamełe
15.07.2009, 17:22
Ja mam jeszcze jedno głupie pytanie xD.
Czy ktoś wie jak zrobić tak, aby po śmierci sim dostał ten najwyższy grób :D.
Na sto procent jest to powiązane z życiowymi pragnieniami.
Tylko, że w trójce są te trzy rodzaje grobów co mne zmyliło. :P

To jest powiązane z ilością zdobytych punktów szczęścia życiowego. Trzeba miec chyba 100 tysiecy punktów zebranych (wydane na nagrody też sie liczą)

agnieszka130187
15.07.2009, 17:44
Nie wiedziałam, że do oczka ryby można wsadzać... a jakie można ? Bo np. w niektórych stawach widać jak ryby pływają, u mnie nie widać kompletnie nic...
Dzięki za informacje o kwiatku śmierci. Co do tego kwadraciku, można poprosić jakiegoś screena ?
Z góry wielkie dzięki. :)

Mam takie pytano odnośnie pragnienia życiowego, moja Simka chciała poznać wszystkie przepisy i poznała, czy pojawi się jakieś nowe pragnienie no i drugie skoro nie można kasować tych nagród to jak ma się już wszystkie, to po co nam te punkty szczęścia ? :O

brzos
15.07.2009, 18:25
masz juz wszystkie nagrody? ^,^
mysle, ze to nieosiagalne, taki joke xD [przynajmniej w moim przypadku]

Mamełe
15.07.2009, 20:01
masz juz wszystkie nagrody? ^,^
mysle, ze to nieosiagalne, taki joke xD [przynajmniej w moim przypadku]

Spokojnie osiagalne i to bez kodów. Tylko troche czasochłonne i trudne do osiagniecia w krótkim czasie, jesli gra sie różnymi rodzinami.

lay
15.07.2009, 20:09
Mam takie pytano odnośnie pragnienia życiowego, moja Simka chciała poznać wszystkie przepisy i poznała, czy pojawi się jakieś nowe pragnienie
Żadne nowe pragnienie się nie pojawi.

agnieszka130187
15.07.2009, 23:20
masz juz wszystkie nagrody? ^,^
mysle, ze to nieosiagalne, taki joke xD [przynajmniej w moim przypadku]

Nie mam wszystkich, bo wszystkich nie chcę, ale jest to osiągalne, jeżeli gra się jedną rodziną. :)

Irbis
16.07.2009, 07:10
3. Zapewne chciałaś wyprowadzić sima od kilku innych domowników? Prawdopodobnie, bo wtedy jest takiego coś głupiego, że sim ma zero kasy na koncie, dla tego nie można kupić żadnej parceli ani domu. A jak bierzesz "wyrzuć" czyli program wybiera sam dom, to wtedy nawet bez kasy może się wprowadzić do dużego domu. Powalone, ale tak jest :p
Jeśli zaznaczymy wyprowadzanego sima jako aktywną rodzinę, to na jego koncie będzie cały majątek rodziny i bez problemu można kupić dom czy pustą parcelę :P

DawidKRK
16.07.2009, 08:39
witam. mam pewien problem. dziś idę kupić the sims 3 i mam takie pytanie - czy pójdą mi simsy bez service packa 2 na win XP? da się to jakoś obejść? bo z pewnych przyczyn nie mogę zainstalować sp 2

bouffe
16.07.2009, 12:32
Czy jest jakaś możliwość, aby zaplanować małemu dziecku (okres po niemowlęciu) strój codzienny oraz uczesanie? Bo moje maluchy mają paskudne ciuchy i fryzury. -.-

claudia_o
16.07.2009, 12:47
Czy jest jakaś możliwość, aby zaplanować małemu dziecku (okres po niemowlęciu) strój codzienny oraz uczesanie? Bo moje maluchy mają paskudne ciuchy i fryzury. -.-

Mając aktywnego malucha kliknij na szafę lub lustro. U mnie zadziałało.

Chantelle
16.07.2009, 12:48
Raczej nie da się.Dopiero małym dzieciom można.

A zna ktoś poprawny link do Resource.cfg?Link w poradnikach nie działa,a w wyszukiwarce nie znalazłam :(.

claudia_o
16.07.2009, 13:44
Raczej nie da się.Dopiero małym dzieciom można.


Chodziło własnie o małe dzieci, te które są po niemowlakach.

brzos
16.07.2009, 13:45
tak. musisz malcem wcisnąć na szafę i zaprojektuj strój, tak samo z fryzem - na lustro.
dawno nie grałam, ale wydaje mi się, że właśnie tak to robiłam.

bouffe
16.07.2009, 16:28
Tak, wszystko działa. ;] Dzięki wam.