PDA

Zobacz pełną wersję : Pytania i odpowiedzi


Strony : 1 2 3 4 5 6 7 [8] 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

ioplk
16.07.2009, 18:00
Witam. Czy można coś zrobić aby sztaluga była przenośna?

Katka_Psychopatka
16.07.2009, 19:17
Słuchajcie, zrobiłam mojej simce blond pasemka na ciemnych włosach. W tym czasie zaszła w ciążę i urodziła dwie dziewczynki, które "odziedziczyły" po niej te blond pasemka...Trochę to bez sensu. To jakiś bug, czy tak ma być?

Chantelle
16.07.2009, 19:20
To jest normalne po prostu odziedziczyły wygląd mamusi.

Noemi
16.07.2009, 19:26
Ja raczej mam prośbę.
Czy może mi ktoś wymieńić wszystkie rodzaje śmierci w trójce?
Czy są one tylko takie podstawowe.?(spalenie,glodówka,utopienie i zwykła)

ddo bwayo
16.07.2009, 19:47
Nie wiedziałam, że do oczka ryby można wsadzać... a jakie można ? Bo np. w niektórych stawach widać jak ryby pływają, u mnie nie widać kompletnie nic...
Dzięki za informacje o kwiatku śmierci. Co do tego kwadraciku, można poprosić jakiegoś screena ?
Z góry wielkie dzięki. :)

Mam takie pytano odnośnie pragnienia życiowego, moja Simka chciała poznać wszystkie przepisy i poznała, czy pojawi się jakieś nowe pragnienie no i drugie skoro nie można kasować tych nagród to jak ma się już wszystkie, to po co nam te punkty szczęścia ? :O

Szczerze to nie pamiętam, wiem jednak, że ostatnio miałam opcję by wpuścić jakąś tam rybę :P
A screena mogę zrobić jak wejdę do simsów, lecz nie wiem kiedy to nastąpi :c

agnieszka130187
16.07.2009, 23:17
Swoją drogą ciekawi mnie jedno, w Riverviev nie ma oceanu, czy jest więc możliwość, aby złowić wszystkie gatunki ryb ? Czy nie są podzielone na słodko i słonowodne ?

ultraviolence
17.07.2009, 10:02
A w morzu? Przecież tam też można łowić ryby. Poza tym, nie radziłabym tak do końca sugerować się rodzajem wód, bo raz zdarzyło mi się, że... simka złowiła REKINA w swoim przydomowym basenie. Nie wiem, czy to błąd czy nie, w każdym bądź razie wyglądało to śmiesznie :).

balloon
17.07.2009, 11:14
czy to prawda że jak sim ma urodziny to można wezwać na nie klauna czy coś takiego ?

raspberry
17.07.2009, 11:17
mam pytanie, chce odinstalowac i zainstalowac gre ponownie, bo chyba z powodu sciagnietych rzeczy gra mi sie wylacza, czy jak to zrobie rzeczy ze store przepadna?

bouffe
17.07.2009, 11:33
mam pytanie, chce odinstalowac i zainstalowac gre ponownie, bo chyba z powodu sciagnietych rzeczy gra mi sie wylacza, czy jak to zrobie rzeczy ze store przepadna?

Pobrane przepadną. Nie próbowałam, ale na forum była wzmianka o tym.

balloon
17.07.2009, 12:53
Ponawiam pytanie : czy to prawda że jak sim ma urodziny to można wezwać na nie klauna czy coś takiego ?

Ilona
17.07.2009, 13:20
mam pytanie, chce odinstalowac i zainstalowac gre ponownie, bo chyba z powodu sciagnietych rzeczy gra mi sie wylacza, czy jak to zrobie rzeczy ze store przepadna?


przenieś katalog download na pulpit i inne,których nie chcesz stracić

agnieszka130187
17.07.2009, 14:32
A w morzu? Przecież tam też można łowić ryby. Poza tym, nie radziłabym tak do końca sugerować się rodzajem wód, bo raz zdarzyło mi się, że... simka złowiła REKINA w swoim przydomowym basenie. Nie wiem, czy to błąd czy nie, w każdym bądź razie wyglądało to śmiesznie :).


Nie wiedziałam, że w Riverviev jest morze. :) Weszłam do tego otoczenia raz i powiem szczerze, że nie widziałam morza. :)
Mówisz o normalnym basenie, takim w którym można pływać ? :O To w basenach można łowić ryby ? :D

balloon
17.07.2009, 14:34
Tak można łowić ryby w basensie.
czy to prawda że jak sim ma urodziny to można wezwać na nie klauna czy coś takiego ?

agnieszka130187
17.07.2009, 15:22
Czytałam gdzieś, że można, poszukaj w wyszukiwarce, bo była wzmianka na ten temat.

bouffe
17.07.2009, 15:45
czy to prawda że jak sim ma urodziny to można wezwać na nie klauna czy coś takiego ?

Spróbuj przed urodzinami lub w trakcie urodzin zadzwonić po usługi i poszukać klauna. ;]
Niedługo moi Simowie będą mieć urodziny, to spróbuję.

Ellie
17.07.2009, 17:11
Tak można łowić ryby w basensie.
czy to prawda że jak sim ma urodziny to można wezwać na nie klauna czy coś takiego ?


nie da sie, ja probowalam i nie bylo takiej opcji ;o

agnieszka130187
17.07.2009, 17:29
U mnie nie ma opcji łowienia ryb w basenie. :)
Mam pytanie odnośnie nasion, udało mi się znaleźć tylko trzy rodzaje: nieznane rzadkie nasiono, nieznane specjalne nasiono i nieznane wyjątkowe nasiono, ktoś znalazł inne jak tak to gdzie szukać. Nie chodzi mi o kwiat śmierci, bo ten już mam. :)
Napiszcie mi też na jaką przynętę łapać rybę śmierci, mam jedną, ale nie pokazało mi się na jaką przynętę ją złapałam. Mimo, iż mam już 100% złapanych ryb, mam pokazane tylko, że złotą rybkę łowi się na sałatę. :)

Dziękuję

Chantelle
17.07.2009, 17:34
Rybę śmierci łowi się na Ustniczka.

rocktechnika
17.07.2009, 17:43
U mnie nie ma opcji łowienia ryb w basenie. :)
Niektórzy Simowie mogą. Nie wiem, od czego to zależy (na pewno nie od cechy 'Szalony', bo moja szalona Simka nie mogła, a jej syn, który tej cechy nie miał, mógł...). Musiałabyś popróbować różnymi Simami, na pewno znajdziesz takiego, który będzie mógł :)

Napiszcie mi też na jaką przynętę łapać rybę śmierci, mam jedną, ale nie pokazało mi się na jaką przynętę ją złapałam. Mimo, iż mam już 100% złapanych ryb, mam pokazane tylko, że złotą rybkę łowi się na sałatę. :)
Najlepiej poczytaj książki o wędkarstwie. Po przeczytaniu każdej z nich w dzienniku umiejętności obok niektórych ryb pojawią się informacje nt. przynęt (zaraz po przeczytaniu pojawi się komunikat, o jakich rybach Twój Sim się czegoś dowiedział). A na Twoje pytanie już padła odpowiedź - ustniczek ;)

szparaag
17.07.2009, 18:47
nie wiem czy było już takie pytanie

mój sim osiągnął szczyt kariery przestępcy i jest cesarzem zła i nie wiem dlaczego ale wydziela czerwoną poświatę, mam na myśli, że bije od niego czerwone światło i mnie to powoli zaczyna wkurzać. wydaje mi się, że chyba przez tą karierę tak ma, bo co innego mogłoby być tego przyczyną ?

i jeszcze jedno
ciągle w nastrójniku wyświetla się zniesmaczenie jedzeniem nie chce się wykasowaćććććććććććć może macie jakiś sposób, żeby o zlikwidować? bo to ciąglę się wyświetla, mimo że czas tego już dawno minął :/

Levkoni
17.07.2009, 18:58
nie wiem czy było już takie pytanie

mój sim osiągnął szczyt kariery przestępcy i jest cesarzem zła i nie wiem dlaczego ale wydziela czerwoną poświatę, mam na myśli, że bije od niego czerwone światło i mnie to powoli zaczyna wkurzać. wydaje mi się, że chyba przez tą karierę tak ma, bo co innego mogłoby być tego przyczyną ?

i jeszcze jedno
ciągle w nastrójniku wyświetla się zniesmaczenie jedzeniem nie chce się wykasowaćććććććććććć może macie jakiś sposób, żeby o zlikwidować? bo to ciąglę się wyświetla, mimo że czas tego już dawno minął :/

Tak, poświata jest przez karierę. Zniesmaczenie jedzeniem? A może raczej otoczeniem, bo brudno jest i dal tego, wtedy natrójnik cały czas się trzyma.

agnieszka130187
17.07.2009, 19:26
To co z tymi roślinkami ? Nikt nie zbiera nasion i nie hoduje roślin ? Mój Sim chce drzewko pieniężne wyhodować.. ale znajduje tylko te trzy nasiona, jedno to chyba czosnek... drugie płonąca roślina...

Kurczaczek
17.07.2009, 19:35
ja drzewko na simolnasy (jak to sie pisze xd nie wiem dokladnie) znalazłem na cmentarzu w sunset valley tam jest tez bardzo duzo kamieni na cmentarzu tam prawie co 2-3 noc znajduje przynajmniej 3 te no...... takie niebieskie...... plutony chyba nie pamietam :/ a drzewka pienieznego szukaj od strony ulicy po lewej stronie jak jest: wejscie to po lewej stronie pod krzaczkiem jest taki niby-kamien takie male cacko i to wlasnie powinno byc to nasionko.... przynajmniej moj sims tak znalazl :P

edycja: a zapomnialem napisac ze co 2-3 SIMSOWA noc xd

Mamełe
17.07.2009, 19:48
To co z tymi roślinkami ? Nikt nie zbiera nasion i nie hoduje roślin ? Mój Sim chce drzewko pieniężne wyhodować.. ale znajduje tylko te trzy nasiona, jedno to chyba czosnek... drugie płonąca roślina...

Pod jednym rodzajem - nasiono specjalne - moze ukrywać sie kilka rodzajów roślin, drzewko pienieżne, płonacy owoc, roslina kwiatu śmierci albo owoc zycia. Po prostu sadź te nasiona specjalne, to z któregos na pewno w końcu wyrośnie to drzewko pieniężne

Katka_Psychopatka
17.07.2009, 19:58
Słuchajcie, zrobiłam mojej simce blond pasemka na ciemnych włosach. W tym czasie zaszła w ciążę i urodziła dwie dziewczynki, które "odziedziczyły" po niej te blond pasemka...Trochę to bez sensu. To jakiś bug, czy tak ma być?
Ponawiam moje pytanie. Nie na tym polega dziedziczenie. Mam nadzieję, że to po prostu jakiś bug. Czy tak ma być?

ddo bwayo
17.07.2009, 20:09
No chyba tak powinno być, pasemka mogą być naturalne i nienaturalne w końcu a twórcy zrobili chyba naturalne które można dziedziczyć.

claudia_o
17.07.2009, 20:58
ciągle w nastrójniku wyświetla się zniesmaczenie jedzeniem nie chce się wykasowaćććććććććććć może macie jakiś sposób, żeby o zlikwidować? bo to ciąglę się wyświetla, mimo że czas tego już dawno minął :/


a moze w wyposażeniu sima jest zepsute jedzenie?

Malfurion
17.07.2009, 23:14
Potrzebuje pomocy.... a wiec tak kiedy wchodze do zakladki z posiadanymi przedmiotami ( nie w trybie budowanie) normalnie widze rozne przedmioty, natmiast kiedy pojade do ksiegarni po nowa ksiazke czy przepis pojawia mi sie "licznik" i jak kupie nowa to zwieksza sie on. Niewiem jak to wytlumaczyc ale wkazdym badz razie nie jestem w stanie odzyskac tych ksiazek bo poprostu niema zadnej interakcji z tym licznikiem. Postaram zamiescic screena jezeli nie zrozumiecie :)

Chantelle
18.07.2009, 06:29
No dobra,ściągnęłam ten program Monkey Install Helper i wypakowałam go na pulpicie.Wszystkie pliki package zamieniły mi się w małpki.To klikam na jeden z nich na Install to Sims3 i pokazuje się komunikat: Could not find a valid directory to install to!I nie wypakowuje się :(.

Połówka
18.07.2009, 11:58
A ja mam pytanie czy to prawda, że w Riverview jest Don Lotario ?
Jeśli tak, to w jakiej rodzince ?

bouffe
18.07.2009, 12:01
A ja mam pytanie czy to prawda, że w Riverview jest Don Lotario ?
Jeśli tak, to w jakiej rodzince ?

Jest Don Lotario. On mieszka w takim jakimś dziwnym magazynie. :)

Chantelle
18.07.2009, 12:05
Ponawiam moje pytanie.

bouffe
18.07.2009, 12:08
No dobra,ściągnęłam ten program Monkey Install Helper i wypakowałam go na pulpicie.Wszystkie pliki package zamieniły mi się w małpki.To klikam na jeden z nich na Install to Sims3 i pokazuje się komunikat: Could not find a valid directory to install to!I nie wypakowuje się :(.

Wydaje mi się, że będziesz musiała to odinstalować, ponieważ zastąpił pliki package.
A spróbowałaś zmienić końcówkę na 'package' ?

psychickid
18.07.2009, 12:34
Tak, poświata jest przez karierę.
Moja simka też osiągnęła szczyt kariery przestępcy i nie ma żadnej poświaty :?

bouffe
18.07.2009, 13:46
Moja simka też osiągnęła szczyt kariery przestępcy i nie ma żadnej poświaty :?

Może wybrałaś inną ściężkę tej kariery?

Levkoni
18.07.2009, 16:36
Moja simka też osiągnęła szczyt kariery przestępcy i nie ma żadnej poświaty :?

Tak bo są dwa odłamy tej kariery, jedna to Cesarz Zła, a druga to bodajże Mistrz Złoczyńców. Poświata jest wtedy, kiedy jesteśmy cesarzem...

psychickid
18.07.2009, 17:37
Tak bo są dwa odłamy tej kariery, jedna to Cesarz Zła, a druga to bodajże Mistrz Złoczyńców. Poświata jest wtedy, kiedy jesteśmy cesarzem...

A.. dzięki. No tak, wybrałam Mistrza Złoczyńców, bo tak simka miała w pragnieniach .;)

szparaag
18.07.2009, 19:29
a moze w wyposażeniu sima jest zepsute jedzenie?

taaaaaaaaak ! dzięki :D

tomaszek13
19.07.2009, 10:03
http://www.peggyzone.com/Sims3Object.html?type=02_00_00&member=2

Sa tu bardzo ciekawe skiny do Sims 3, ale mam problem z instalacja, bo to sa pliki package czyli wrzucam je do folderu Mods (mam resocurfe.cfg) i nie wiem jak je wlaczyc aby dzialaly bo zawsze jest ten sam skin sima. inne mody mi dzialaja np ten na zmiane figury CAS.
Jak to wlaczyc zeby miec taki efekt? Wie ktos? dziekuje za wszelka pomoc

agnieszka130187
19.07.2009, 16:11
Może ktoś podać mi linka do posta w którym było napisane jak zdjąć cenzurę ?
Szukałam w wyszukiwarce i nie mogę znaleźć.

Edit: Już znalazłam, a odnośnie tych skinów z peggy, wgrałam ten pierwszy i mi działa normalnie, nie mam już maxisowego skina tylko właśnie te. Stworzyłam jednak nowego Sima i był właśnie nowy skin, może po prostu sprawdzasz skin na stworzonych już simach i wtedy raczej tego nowego nie będzie, choć pewności nie mam.


Moja Simka ma nastrójnik pozytywny w związku z płonącym owocem, co będzie jak go zje ? Czy oprócz zjedzenia go tak po prostu jakieś danie z niego można zrobić ?

Taida
20.07.2009, 15:46
Czy da się zbudować piwnicę?? W 2 należało obniżyć teren dwunastoma kliknięciami. Postawić ściany, a zaraz obok fundamenty, potem na tym kładziemy podłogę i kolejne piętro. Czy w 3 tez da się tak zrobić?? Czy ktoś już tego próbował? A może jest jakiś kod który to ułatwi? Jeśli tak to jaki??

Krzykaczus_Pospolitus
20.07.2009, 20:10
W screenach zamieszczanych przez użytkowników widziałam, jak simowie chodzą po górach. Jak to zrobić?

Irbis
20.07.2009, 20:17
W screenach zamieszczanych przez użytkowników widziałam, jak simowie chodzą po górach. Jak to zrobić?
Mój sim łaził po górach :D
Sim może chodzić po nich jak po każdym innym terenie. Niestety nie da się pójść wszędzie, więc trzeba szukać i sprawdzać. Tam gdzie się nie da, przy kursorze będzie czerwony znak zakazu.

daria5
21.07.2009, 10:40
Mam jedno pytanie, stworzyłam simkę która się wydawała być ładna.. osiągnęłam nią bardzo dużo umiejętności na max oprócz charyzmy (7 poziom). Ma również dużo wykonanych zadań dodatkowych i dużo znalezionych skał, motyli i tych innych. Lecz po pewnym czasie zaczęła mi się nie podobać a dokładnie skóra ( stworzyłam ją za bardzo bladą) czy są jakieś kody czy coś innego i mogłabym zmienić jej kolor skóry?

Chantelle
21.07.2009, 10:43
Niestety tego już nie możesz zmienić :(.

Searle
21.07.2009, 16:03
czy są jakieś kody czy coś innego i mogłabym zmienić jej kolor skóry?

No właśnie, okropną wadą, według mnie, jest to, że mimo plaży i morza nie można się opalać :(

kamil11
21.07.2009, 16:30
No właśnie, okropną wadą, według mnie, jest to, że mimo plaży i morza nie można się opalać :(
No szkoda a w TS2 można było?

Chantelle
21.07.2009, 16:32
Tak w Podróżach było można.I szkoda,że nie da się kąpać w morzu tylko ryby łowić :(.

agnieszka130187
21.07.2009, 17:16
Wielka szkoda, tym bardziej, że woda wygląda tak realnie... jednak napewno dojdzie to w dodatku. :) Swoją drogą w Riverviev jest tylko rzeka....


Napisze mi ktoś odnośnie tego płonącego owocu, czy jak się go zje to coś daje i czy można jakąś potrawę z niego zrobić ?

Libby
21.07.2009, 18:50
Mam takie pytanie. Mam małżeństwo. Simka ma brązowe włosy, sim czarne. Dwójka dzieci też czarne. Teraz urodziło się trzecie dziecko i jest blondynem :O. Jakiś podrzutek, czy co...? Jak to możliwe? Simka była wierna mężowi :P. Eh... jakiś błąd...

psychickid
21.07.2009, 18:56
Niekoniecznie. Może simy przyjmują też geny babć i dziadków?
Chociaż wątpię w to, ale inaczej nie potrafię wytłumaczyć :)

Aguncja
21.07.2009, 19:04
Mój podopieczny nie chce uczyć się charyzmy przed lustrem. Pomyślałam, że po prostu trzeba zwiększyć liczbę przyjaciół. Mógłby ktoś potwierdzić lub zaprzeczyć?:)
Dzięki za odpowiedź

Chantelle
21.07.2009, 19:26
Potwierdzam.

kamil11
21.07.2009, 19:49
Tak w Podróżach było można.I szkoda,że nie da się kąpać w morzu tylko ryby łowić :(.
Takich rzeczy od EA w podstawie nie można się spodziewać:P

Malfurion
21.07.2009, 20:27
No jasne bo poco dawac teraz jak pozniej mozna skosic wiecej kasy od graczy proste i logiczne :P

Ja ponawiam moje pytanie bo pisalem setki razy i nikt nie odpisal
Mam problem z kupieniem ksiazek jak je kupie niemoge wogule z nich skorzystac mial juz ktos z tym problem?

blakistoni
21.07.2009, 20:54
Kondzio - czasem zeby skorzystac z ksiazki trzeba miec umiejetnosc na danym poziomie,moze o to chodzi? ;p
Jesli sa to 'normalne' ksiazki,nie do umiejatnosci,to nie mam pojecie co to moze byc. Moze jakis bledny dodatek z neta?

Malfurion
21.07.2009, 21:30
Tak chodzi o normalne bo jak kupuje te ksiazki to zamiast pokazywac sie jako odzielne to sa pod jedna postacia w takim bialym kwadraciku nazwanym licznik, tak jak np. mamy kilka kielbasek to tez tak pisze tylko ze niemam zadnej interakcji z tym licznikiem i czytac niemoge niewiem czemu sie tak zrobilo a i jeszcze jedno mam tylko tak u jednej postaci cos pewnie sie zabugowalo

Libby
21.07.2009, 22:40
Niekoniecznie. Może simy przyjmują też geny babć i dziadków?
Chociaż wątpię w to, ale inaczej nie potrafię wytłumaczyć :)

Nie ma babć i dziadków, bo to moja pierwsza rodzinka w TS3. Jakiś błąd gry...?

Levkoni
22.07.2009, 00:06
Mam jedno pytanie, stworzyłam simkę która się wydawała być ładna.. osiągnęłam nią bardzo dużo umiejętności na max oprócz charyzmy (7 poziom). Ma również dużo wykonanych zadań dodatkowych i dużo znalezionych skał, motyli i tych innych. Lecz po pewnym czasie zaczęła mi się nie podobać a dokładnie skóra ( stworzyłam ją za bardzo bladą) czy są jakieś kody czy coś innego i mogłabym zmienić jej kolor skóry?

O jaaa... wy to czasem macie problemy :D Trzeba kochać ją taką, jaka jest heheheh :D

Mrufka
22.07.2009, 05:43
Tak chodzi o normalne bo jak kupuje te ksiazki to zamiast pokazywac sie jako odzielne to sa pod jedna postacia w takim bialym kwadraciku nazwanym licznik, tak jak np. mamy kilka kielbasek to tez tak pisze tylko ze niemam zadnej interakcji z tym licznikiem i czytac niemoge niewiem czemu sie tak zrobilo a i jeszcze jedno mam tylko tak u jednej postaci cos pewnie sie zabugowalo

to rzeczywiscie dziwne. Sprobuj przeciagnac je na polke z ksiazkami, caly ten kwadracik. Albo na podloge czy biurko.I potem moze sie bedzie dalo czytac z regalu? Jesli nie, usun je lub sprzedaj i kup w sklepie jedna ksiazke na probe.Nic innego nie przychodzi mi do glowy.

Mrufka
22.07.2009, 05:44
O jaaa... wy to czasem macie problemy :D Trzeba kochać ją taką, jaka jest heheheh :D

haha no dokladnie. To juz zakrawa o rasizm :p

tomaszek13
22.07.2009, 11:12
Wie moze ktos jak dawac wystepy w karierze muzycznej:????? Poprostu stanac na ulicy i wybrac gitare na daj wystep?? Czy jakos inaczej?

kamil11
22.07.2009, 11:16
Musisz wybrać ścieżkę kariery Rock Elektryczny i trzeba mieć któryś tam poziom kariery i wtedy klikasz na stadion i Daj występ

Malfurion
22.07.2009, 17:52
to rzeczywiscie dziwne. Sprobuj przeciagnac je na polke z ksiazkami, caly ten kwadracik. Albo na podloge czy biurko.I potem moze sie bedzie dalo czytac z regalu? Jesli nie, usun je lub sprzedaj i kup w sklepie jedna ksiazke na probe.Nic innego nie przychodzi mi do glowy.

Nic sie zrobic z tym chyba nieda :(, przynajmniej moge je sprzedac bo normalnie w ksiegarni komputer "widzi" te ksiazki.....

lithium
23.07.2009, 13:20
ok mam dwa pytanka
1. gdzie moge zlowic (sunset valley) suma wasatego? bo potrzebny mi jest do zlowienia tej ryby smierci (ktora tez nie wiem gdzie zlowic...), a probowalam juz WSZEDZIE, naprawde, jakos nie moge jej znalezc...
2. w jakim momencie mozna wybrac cechy dziecka? na pewno 2 mozna wybrac jak sie rodzi, a pozostale 3? bo mam zycie epickie wiec nie doszlam nawet poza niemowlaka... aha, czy jak wywolam zmiane wieku kodem to czy bedzie mozliwosc wyboru tych cech?

Kurczaczek
23.07.2009, 13:41
@C-C

tak bezdie mozna ale pamietaj! twoj maly sims musi miec zaczepisty nastroj wszystkie nastrojniki dobre nie moze byc glodny,niewyspany,zly,smutny,samotny wszystko musi meic prawie na maxa i bedziesz mogla wybrac i na przyszlosc wez se ustaw dlugie zycie a nie epickie XD

kamil11
23.07.2009, 13:42
ok mam dwa pytanka
1. gdzie moge zlowic (sunset valley) suma wasatego? bo potrzebny mi jest do zlowienia tej ryby smierci (ktora tez nie wiem gdzie zlowic...), a probowalam juz WSZEDZIE, naprawde, jakos nie moge jej znalezc...
2. w jakim momencie mozna wybrac cechy dziecka? na pewno 2 mozna wybrac jak sie rodzi, a pozostale 3? bo mam zycie epickie wiec nie doszlam nawet poza niemowlaka... aha, czy jak wywolam zmiane wieku kodem to czy bedzie mozliwosc wyboru tych cech?
Suma wąsatego trzeba kupić w super markecie pote na suma złowić ustniczka i na ustniczka rybę śmierci która pojawia się w godzinach 00:00-04:00 na cmentarzu(musisz szukac po całym stawie bo w jednym miejscu jest a w drugim jej nie ma)
Żeby wybrać cechy niemowlaka musisz dbać o simkę w ciąży.Cechy możesz zmienić kodem testingCheatsEnbled trueklikasz z Shiftem na sima i pojawi się opcja.

Luthiee
23.07.2009, 13:47
2. Pozostałe trzy;
- 1 jak staje się dzieckiem (można wybrać, jeśli czytałaś dziecku dużo książek)
- kolejne jak staje się nastolatkiem (musi się dobrze uczyć)
- i klejne jak staje się młodym dorosłym (też musi się dobrze uczyć).
Kiedy wywołujesz zmianę wieku kodem, będzie tak samo, tylko musi być spełniony dany warunek (jak dorasta w dziecko - książki, jak w nastolatka - nauka itp.).
@Kurczaczek - nieprawda. :) Podwyższam nastrój moich simów boolpropem i wcale tak nie jest.

Krzykaczus_Pospolitus
23.07.2009, 14:01
Kiedyś widziałam, jak w screenie z gry ktos dał manifest przed szpitalem. Nie zdarzyło mi się nic podobnego. Dlaczego?

Luthiee
23.07.2009, 14:24
Krzykacz - ten manifest zwykle sam się robi, tj. grasz rodzinką x, a z rodziny y ktoś robi taki 'strajk'. ;) Na pewno jeszcze Ci się przytrafi, przeważnie jest to chyba przed ratuszem. Ja miałam to tylko raz. :)

tomaszek13
23.07.2009, 18:40
Mam takie pytanie codo kariery: Gwiazda rocka

1. Czy jest roznica miedzy "daj koncert" w hali sportowej, a "daj wystep" wybierajac utwor na ulicy????
2. Czy zarobki na koncertach sa tak smiesznie niskie (300, 500 simelionow od koncertu w teatrze) czy to bug??? Liczylem na cos w granicach 3, 5 tysiecy na koncert.

Malfurion
23.07.2009, 21:03
Ja jak gralem na kod aby zobaczyc jak wyglada wlasnie kariera GR to za koncert dostalem jakos 2k a za autografy ponad 1k

rocktechnika
23.07.2009, 21:57
@ centaurea_cyanus

Żeby można było wybrać cechę dziecku przy zmianie małe dziecko -> dziecko, to u mnie za każdym razem dzieciak musiał umieć wszystko: chodzić, mówić, korzystać z toalety (jak nie umiał jednej z tych trzech, to nie mogłam wybrać cechy). Chyba tylko jednemu raz przeczytałam książeczkę, praktycznie zawsze dziecko jest zostawiane samo sobie (poza nauką umiejętności) i bawi się klockami lub ksylofonem.
Fakt, że korzystam z kodu i ciągle tylko klikam na skrzynce w "Wszyscy szczęśliwi" ;)
I też mam ustawione życie epickie, bo lubię długo grać daną rodzinką (lub jej częścią, gdy dzieci założą swoje). Żeby trochę 'ruszyć' dynamikę, to robię urodziny wcześniej i jakoś to idzie (dlatego uwielbiam pomysł, by za pomocą tortu sterować urodzinami w dowolnym momencie).

@ Krzykacz_Pospolity

Mnie na manifest udało się trafić tylko raz (przed ratuszem). Wydaje mi się, że było to w niedzielę, jakoś po południu, ale nie jestem pewna...

cookie1417
24.07.2009, 00:13
Mam takie pytanie codo kariery: Gwiazda rocka

1. Czy jest roznica miedzy "daj koncert" w hali sportowej, a "daj wystep" wybierajac utwor na ulicy????
2. Czy zarobki na koncertach sa tak smiesznie niskie (300, 500 simelionow od koncertu w teatrze) czy to bug??? Liczylem na cos w granicach 3, 5 tysiecy na koncert.


1. Tak. Występując grasz po prostu wybrany kawałek. Dając koncert pracujesz.

2. Hmm, grasz w teatrze? Jeśli tak, to normalne. Bardziej opłaca się na stadionie. Około 1500, i grasz 4 godziny, w teatrze krócej, ale właśnie koło 500. Jak wykonasz zadanie gitary pewnie więcej.

lithium
24.07.2009, 12:29
czesc, to znowu ja!
mam jeszcze pytanka:
1. w jaki sposob/gdzie moge zlowic piranie? bo jej tez za bardzo nie widzialam nigdzie
2. w jakim etapie zycia mozna wybrac dziecku pragnienie zyciowe?

Kurczaczek
24.07.2009, 13:17
@up

1. mi sie zawsze na cmentarzu w SV udawało co chwile ^^
2. młody dorosły albo nastolatek nie pamiętam :P

agnieszka130187
24.07.2009, 13:31
Piranie o ile pamiętam można złowić w jednym z jeziorek w górach. Kliknij w miejscach gdzie pływają ryby, bo tam są trzy takie miejsca na wodzie i w jednym z nich pokaże Ci się, że można tam piranie złowić.

Lida
24.07.2009, 13:38
2. w jakim etapie zycia mozna wybrac dziecku pragnienie zyciowe?

Już jako dziecko może być możliwość wybrania pragnienia życiowego.

lithium
24.07.2009, 17:21
tak ale te pragnienia co mieli jako dzieci mnie nie interesuja, dlatego chcialam wiedziec kiedy pojawi sie opcja z pragnieniami do wyboru. dzieki~!

Luthiee
24.07.2009, 17:23
5 pragnień do wyboru masz kiedy nastolatek staje się młodym dorosłym (wydaje mi się, że chyba są uzależnione są od cech sima).

shan
24.07.2009, 18:03
A czy coś mogą zrobić te piranie??

lithium
24.07.2009, 18:25
jeszcze jedno pytanie XD

czytalam w tematach ze mozna podobno zrobic skore sima zielona/niebieska/czerwona, gdzie to mozna ustawic w takim razie?

Orzechowo
24.07.2009, 18:41
W tworzeniu sima (punkt 1) jest "wybierz odcień skóry". Klikasz i masz tam zwykły, niebieski, czerwony i inne.

karasss
24.07.2009, 19:12
A czy coś mogą zrobić te piranie??

Nic nie mogą zrobić. ;)

Krzykaczus_Pospolitus
24.07.2009, 20:21
Z tego co piszecie wynika, że nie mam na to wpływu, no cóż dzięki:).

shan
25.07.2009, 09:52
aha już wiem dzięki:)

Aguncja
25.07.2009, 15:56
Cześć,
Czy jest kod na zmianę grupy wiekowej?
W schowku rodziny mam ryby, warzywa i owoce, których nie mogę przenieść do lodówki ani do wyposażenia. znalazły się tam w wyniku przeprowadzki. Miał ktoś taki problem?
Znacie strony, gdzie można znaleźć zupełnie nowe kroje ubrań?(oprócz liany i MTS)

Wielebny
25.07.2009, 16:09
Kod to zmiany grupy wiekowej to
set age [LICZBA] - Wpisz liczbę by zmienić wiek zaznaczonego Sima
info .z strony
http://playa.pl/dodatki-zobacz/content,1806,t,kody-do-the-sims-3-pc

Chantelle
25.07.2009, 16:39
Jest jeszcze TSR,ale tam są niestety płatne :(.
www.all-about-style.com

Właściwie nie wszystkie są,ale te najlepsze.

Aguncja
25.07.2009, 16:46
dzięki! świetne!i za kody;)

Rosemarie
25.07.2009, 23:52
Mam pytanie,gdzie są sklepy z ubraniami dla simsów,szukałam i nigdzie ich nie ma?

Mrufka
26.07.2009, 03:42
Mam pytanie,gdzie są sklepy z ubraniami dla simsów,szukałam i nigdzie ich nie ma?

nie ma sklepu z ubraniami. Nowe ciuchy wybierasz w domu, za pomocą komody albo szafy.

Rosemarie
26.07.2009, 09:41
nie ma sklepu z ubraniami. Nowe ciuchy wybierasz w domu, za pomocą komody albo szafy.

Szkoda,bo głupie to ciągłe ładowanie,a tak od razu można było by kupić.

bouffe
26.07.2009, 09:53
Szkoda,bo głupie to ciągłe ładowanie,a tak od razu można było by kupić.

To i tak nie ma różnicy, bo w The Sims 2 ładowała się gra jak jechało się do sklepu, a w The Sims 3 ładuje się po kliknięciu.

Kurczaczek
26.07.2009, 12:14
a ja mam problem :/ kiedy dostane ta okazje na serorosline ? i ta bekonorosline :/

Rosemarie
26.07.2009, 18:01
To i tak nie ma różnicy, bo w The Sims 2 ładowała się gra jak jechało się do sklepu, a w The Sims 3 ładuje się po kliknięciu.

Może,ale w TS2 kupywało się ubrania,a potem tylko na szafie je się ubierało,a tak trzeba czekać.A ja mam duży dom i jak chcę codziennie zmieniać ubrania to potem meble długo się ładują.

bouffe
26.07.2009, 18:46
Może,ale w TS2 kupywało się ubrania,a potem tylko na szafie je się ubierało,a tak trzeba czekać.A ja mam duży dom i jak chcę codziennie zmieniać ubrania to potem meble długo się ładują.

Możesz zaplanować dla sima trzy ubrania z każdej kategorii (codzienne, wizytowe, itp.), a później po prostu kliknąć myszką na sima i wybrać 'zmień strój...' i wybierasz szybko, sprawnie, bez pomocy szafy. :)

Levkoni
26.07.2009, 20:16
Może,ale w TS2 kupywało się ubrania,a potem tylko na szafie je się ubierało,a tak trzeba czekać.A ja mam duży dom i jak chcę codziennie zmieniać ubrania to potem meble długo się ładują.

Weźcie się potnijcie... :D

RoxyFM
27.07.2009, 12:06
Czy można jakoś dodać dodatkowe pola na które stawia się domy? Bo jest ich bardzo mało wolnych;p

Kurczaczek
27.07.2009, 13:09
a ja mam problem :/ kiedy dostane ta okazje na serorosline ? i ta bekonorosline :/

ponawiam :(

Mrufka
27.07.2009, 13:46
ponawiam :(

Po pierwsze nie ma czegos takiego jak bekonoroslina...
A okazje sie pojawiaja, poprostu zawsze odbieraj telefon, przyjmuj kazda okazje dotyczaca ogrodnictwa. Nie zapominaj takze, ze musisz miec wysokie umiejetnosci w ogrodnictwie, ucz sie z ksiazek lub TV, dbaj o ogrod, a napewno sie pojawi. Sadz jak najwiecej warzyw (wyjatkowych), np czosnek itd. Beda potrzebne do wypelnienia okazji.

psychickid
27.07.2009, 14:03
Mam simkę Juliettę. Często jak wychodzi na miasto, albo jak rozdaje autografy spotykam jeszcze jedną Juliettę, która ma takie samo nazwisko jak moja główna simka, jest w tym samym wieku, tylko fryzurę i ciuchy ma inne. Czyżby błąd gry?

bouffe
27.07.2009, 14:08
Mam simkę Juliettę. Często jak wychodzi na miasto, albo jak rozdaje autografy spotykam jeszcze jedną Juliettę, która ma takie samo nazwisko jak moja główna simka, jest w tym samym wieku, tylko fryzurę i ciuchy ma inne. Czyżby błąd gry?

Możliwe, że błąd. A czy robiłaś kopię swojej simki?

Mamełe
27.07.2009, 14:26
Mam simkę Juliettę. Często jak wychodzi na miasto, albo jak rozdaje autografy spotykam jeszcze jedną Juliettę, która ma takie samo nazwisko jak moja główna simka, jest w tym samym wieku, tylko fryzurę i ciuchy ma inne. Czyżby błąd gry?

Pewnie wprowadziła się z kosza rodzin. Też mi się tak robiło a teraz po stworzeniu rodziny od razu kasuję kopię z kosza.

kamil11
27.07.2009, 15:13
Jest jakiś kod żeby usunąć nastrójnik żałoba bo przed chwilą spaliłem sima.

Nix
27.07.2009, 15:39
Moje pytanie dotyczy szlifowania kamieni
No więc zbieram kamienie.
Klikam na nie, wybieram "szlifuj", decyduję, jaki szlif ma być.
Sim podchodzi do skrzynki pocztowej z paczuszką, którą do niej wkłada. z konta znika mała suma, przeznaczona na szlifowanie.
I nic.

Co mam zrobić, żeby mieć oszlifowane kamienie? muszę pojechać gdzieś? zadzwonić? a może to błąd gry?

Plus jeszcze jedno pytanie - mój sim ma karierę muzyczną i właśnie stanął przed możliwością wyboru - rock czy muzyka klasyczna. kliknąłem na klasyczną. czy jest możliwość zmiany na "rock"? Gra jest zapisana.

Mamełe
27.07.2009, 15:43
Moje pytanie dotyczy szlifowania kamieni
No więc zbieram kamienie.
Klikam na nie, wybieram "szlifuj", decyduję, jaki szlif ma być.
Sim podchodzi do skrzynki pocztowej z paczuszką, którą do niej wkłada. z konta znika mała suma, przeznaczona na szlifowanie.
I nic.

Co mam zrobić, żeby mieć oszlifowane kamienie? muszę pojechać gdzieś? zadzwonić? a może to błąd gry?

Przynosi je listonosz i sa do odebrania w skrzynce pocztowej.

Zebra
27.07.2009, 16:38
Czy można jakoś dodać dodatkowe pola na które stawia się domy? Bo jest ich bardzo mało wolnych;p

Też jestem tego ciekawa? Bo jak do tej pory nie odkryłam takiej opcji. Chociaż wydaję mi się żę się nie da.

bouffe
27.07.2009, 17:29
Plus jeszcze jedno pytanie - mój sim ma karierę muzyczną i właśnie stanął przed możliwością wyboru - rock czy muzyka klasyczna. kliknąłem na klasyczną. czy jest możliwość zmiany na "rock"? Gra jest zapisana.

Nie można zmienić. :) A jeśli byś już chciał, to możesz zacząć karierę od początku.

Czy można jakoś dodać dodatkowe pola na które stawia się domy? Bo jest ich bardzo mało wolnych;p

Chyba nie można, ale sprawdzę w grze.

rocktechnika
27.07.2009, 17:52
Co mam zrobić, żeby mieć oszlifowane kamienie? muszę pojechać gdzieś? zadzwonić? a może to błąd gry?

Plus jeszcze jedno pytanie - mój sim ma karierę muzyczną i właśnie stanął przed możliwością wyboru - rock czy muzyka klasyczna. kliknąłem na klasyczną. czy jest możliwość zmiany na "rock"? Gra jest zapisana.
Co do kamieni, to poczekaj troszkę, zanim pojawią się ponownie w skrzynce. Nie wiem dokładnie, ile to trwa - dobę lub może tylko do następnego poranka jak przyjdzie ubrany na niebiesko Sim i włoży do Twojej skrzynki paczuszkę...? Coś koło tego ;)

Jeśli chodzi o karierę, to jest pewien nielegalny sposób. Proszę, by mnie ktoś poprawił, gdy napiszę nie-do-końca prawdę, ponieważ od kilkunastu dni jestem bez Simów.
Otóż w konsolę kodów wpisujesz "testingcheatsenabled true", następnie klikasz myszką z wciśniętym klawiszem Shift na skrzynkę pocztową i z menu wybierasz opcję dotyczącą kariery "Wybór kariery" (czy jakoś tak). Pojawiają się wszystkie możliwe ścieżki kariery (łącznie z pracami dorywczymi). Wybierasz karierę "Muzyka" i pojawiają się dostępne etapy. Jeśli dobrze pamiętam, to po któryś z tych etapów jest właśnie rozdzielenie na karierę muzyka rockowego i twórcę muzyki filmowej (?) i możesz albo wybrać od razu pierwszy etap kariery muzyka rockowego lub wybrać "etap-przed" i gdy awansujesz, to znów będziesz mogła wybrać ścieżkę.
Albo, albo, albo - po prostu - zacząć karierę od nowa. Obędzie się bez kodów, choć będzie to trwało wieki :P
Uf :)

Beep
28.07.2009, 11:42
Czy EA w końcu udostępniło meshe? Bo widzę nowe fryzury, ubrania itp. na różnych stronach.

A poza tym - czy rzeczy z wyposażenia nie zginą przy zmianie rodziny, jeśli włożę je do wyposażenia rodziny? Czy jedzenie z lodówki też ginie przy zmianie rodziny? Proszę o odpowiedź tych, którzy są tego pewni.

Altaria
28.07.2009, 15:13
Z wyposażenia rodziny nic mi nigdy nie zginęło, natomiast przy zmianie rodziny ginęło wyposażenie lodówki.

Chantelle
28.07.2009, 15:22
A ten tort Anielski coś robi?Bo jest do niego potrzebny Płonący owoc.

Bravurka
28.07.2009, 15:23
ściągnęłam domy z modthesims i skopiowałam do folderu Mods,
w Sims 2 można było dodawać dodatkowe pola z pustymi parcelami i ustawiać nowe domy
a w 3? gdzie są pobrane domy i jak się je ustawia?
do instalowania dodatków używam też TS3 Install Helper Monkey

Chantelle
28.07.2009, 15:37
W Edytuj miasto gdzieś są.Jest taki symbol domku.

A ten Install Helper Monkey ci normalnie działa?

agnieszka130187
28.07.2009, 16:52
A ten tort Anielski coś robi?Bo jest do niego potrzebny Płonący owoc.
Też chciałabym wiedzieć moja Simka wyhodowała ten płonący owoc i ma ciągle pozytywny nastrójnik, a boję się zaryzykować, żeby go zjeść lub z niego upichcić. :D
Więc podłączam się pod prośbę.

Beep
28.07.2009, 17:15
Z wyposażenia rodziny nic mi nigdy nie zginęło, natomiast przy zmianie rodziny ginęło wyposażenie lodówki.
Dzięki


Mogę wypróbować ten tort, jeśli się boicie :P No chyba, że już ktoś inny go robił.


Jeszcze jedno pytanie - czy mogę dodatki, które trzeba instalować przez program startu, wrzucać jakoś za jednym razem wszystkie? Irytuje mnie wrzucanie kilkudziesięciu dodatków pojedynczo, czekanie, aż każdy się zainstaluje etc.

szparaag
28.07.2009, 18:08
w the sims 2 był kod ( tylko nie pamiętam jak leciał ) ale powodował, że w szafie były dostępne wszystkie stroje pracowników: pokojówka, strażak itp...

chciałam się zapytać czy istnieje taki podobny kod w 3, bo potrzebuje stroju pokojówki ;)

Chantelle
28.07.2009, 18:10
testingCheatsenabled true/false


Edit
http://www.thesimsresource.com/downloads/details/category/sims3-lots-community/title/The%20Secret%20Lagoon/id/896254/

To można w końcu pływać w tym jeziorze?

agnieszka130187
28.07.2009, 19:48
w the sims 2 był kod ( tylko nie pamiętam jak leciał ) ale powodował, że w szafie były dostępne wszystkie stroje pracowników: pokojówka, strażak itp...

chciałam się zapytać czy istnieje taki podobny kod w 3, bo potrzebuje stroju pokojówki ;)


Nie wiem czy o to chodzi:
unlockOutfits [on/off] należy wpisać przed wejściem do CASa, odblokowuje ubrania specjalne np. pracowników


Ten kod jest podany podajże w poradniku a temacie kody i sztuczki, ale nie wiem jak działa i czy działa.

Luki94
28.07.2009, 20:53
mam problem,pomożecie?błagam.

o ile dobrze pamiętam to chyba w dwójce trzeba było mieć kilka poprzednich części żeby zainstalować jakiś dodatek czy coś.

ja chcę kupić trójkę i nie wiem czy muszę mieć zainstalowane poprzednie części żeby móc grać w 3 część? jeśli tak to nie mogę sobie kupić tej gry bo nie mam żadnych innych części.proszę pomóżcie błagam :]

Bravurka
28.07.2009, 21:24
Vanillea działa trochę dziwnie
przy pierwszym włączeniu nie instaluje dodatków

okruszek
28.07.2009, 22:32
Vanillea tort anielski mozesz jesc do woli, tylko ambrozja powoduje cofniecie wieku.Płonacy owoc sam tez mozna jesc do woli - poprawia nastroj

Ellie
29.07.2009, 13:24
A ten tort Anielski coś robi?Bo jest do niego potrzebny Płonący owoc.

daje nastrojnik "przyjemne cieplo", czyli sim jest szczeszliwszy

brzos
29.07.2009, 14:24
ej, moze gdzies to bylo, ale jak np. sim ma pragnienie zdobyc skladniki do przyjmijmy.. zapiekanki (:|), to skad mam wiedziec co to jest, i jesli normalnie kupie to w sklepie, to spelni sie to pragnienie?

zielono mi :/

bouffe
29.07.2009, 14:28
ej, moze gdzies to bylo, ale jak np. sim ma pragnienie zdobyc skladniki do przyjmijmy.. zapiekanki (:|), to skad mam wiedziec co to jest, i jesli normalnie kupie to w sklepie, to spelni sie to pragnienie?

zielono mi :/

Jeśli Sim ma rozwinięte gotowanie (obojętnie teraz na jakim poziomie) to w dzienniku umiejętności (J) pisze (jak zjedziesz niżej) bodajże. :)

lithium
29.07.2009, 14:38
ok mam pytania znow

1. stworzylam parke w grze, doczekali sie dzieci, teraz gram ich synem. jednak w miedzyczasie jego ojciec sie zestarzal, czyli jak moge przypuszczac, niedlugo umrze. no i pytanie brzmi: czy jego syn dostanie telefon o jego smierci tak jak to bylo z jego przyjaciolmi? i czy bedzie w zwiazku z tym jakis nagrobek kolo domu/na cmentarzu czy sim po prostu rozplynie sie w powietrzu? no i czy jest tak jak w dwojce opcja dziedziczenia spadku?
2. czy na miejsce zmarlych simow przyjda nowi? bo generalnie mam wrazenie ze moje miasto to miasto staruszkow ;p
3. czy to normalne, ze po 'przedawnieniu' przyjazni pojawia sie 'dawny wrog'? =o
4. czy jest sposob na odzyskanie rodziny ktora zniknela? :}

brzos
29.07.2009, 14:39
ok mam pytania znow

1. stworzylam parke w grze, doczekali sie dzieci, teraz gram ich synem. jednak w miedzyczasie jego ojciec sie zestarzal, czyli jak moge przypuszczac, niedlugo umrze. no i pytanie brzmi: czy jego syn dostanie telefon o jego smierci tak jak to bylo z jego przyjaciolmi? i czy bedzie w zwiazku z tym jakis nagrobek kolo domu/na cmentarzu czy sim po prostu rozplynie sie w powietrzu? no i czy jest tak jak w dwojce opcja dziedziczenia spadku?
2. czy na miejsce zmarlych simow przyjda nowi? bo generalnie mam wrazenie ze moje miasto to miasto staruszkow ;p
3. czy to normalne, ze po 'przedawnieniu' przyjazni pojawia sie 'dawny wrog'? =o
4. czy jest sposob na odzyskanie rodziny ktora zniknela? :}


co do 3, to mi sie pojawia "dawny znajomy" i pragnienie, ze chce sie zaprzyjaznic znow z tym simem

bouffe, dzieki, pozniej sprawdze : )
a czy 1'kreska' gotowania starczy?xd

Chantelle
29.07.2009, 14:58
Co do 4 masz wyjaśnione tu (http://www.forum.thesims.pl/showpost.php?p=1083094&postcount=3)

lithium
29.07.2009, 15:11
vanillea, jezeli to bylo do mnie to nie o to mi chodzilo ;p

dorrrocia
29.07.2009, 15:27
Może wie ktoś czemu brakuje minerałów do kolekcjonowania, zbieram cały czas i nie mogę jednego znaleźć , w dzienniku umiejętności pisze że jest 90%, proszę pomóżcie!

agnieszka130187
29.07.2009, 17:50
Gdzie w Riverviev można złowić rybę śmierci ?
Na cmentarzu nie ma żadnego stawu. :)

kamil11
29.07.2009, 18:51
Przed chwilą chciałem sprawdzić porażenie prądem poraziło mojego sima 2 razy i umarł :( mozna go jakoś odrodzic?

bouffe
29.07.2009, 19:03
ok mam pytania znow

1. stworzylam parke w grze, doczekali sie dzieci, teraz gram ich synem. jednak w miedzyczasie jego ojciec sie zestarzal, czyli jak moge przypuszczac, niedlugo umrze. no i pytanie brzmi: czy jego syn dostanie telefon o jego smierci tak jak to bylo z jego przyjaciolmi? i czy bedzie w zwiazku z tym jakis nagrobek kolo domu/na cmentarzu czy sim po prostu rozplynie sie w powietrzu? no i czy jest tak jak w dwojce opcja dziedziczenia spadku?
2. czy na miejsce zmarlych simow przyjda nowi? bo generalnie mam wrazenie ze moje miasto to miasto staruszkow ;p

1. Będzie powiadomienie, że jego ojciec umiera, jeśli syn ma bardzo dobre kontakty, po śmierci staruszka Sim będzie mógł wybrać na cmentarz (Klikając na katakumby powinna być opcja Zajmij się zmarłymi) i będziesz mogła z nagrobkiem robić, co chcesz.
2. Przyjdą nowi, u mnie było tak samo - sami starzy, ciągle umierali, ale ostatnio zauważyłam, że już pojawia się młodzież.


a czy 1'kreska' gotowania starczy?xd

Chyba tak, ale poczekaj, zaraz sprawdzę w grze. :)

Mamełe
29.07.2009, 19:37
Gdzie w Riverviev można złowić rybę śmierci ?
Na cmentarzu nie ma żadnego stawu. :)

Za cmentarzem jest rzeka i w niej. Tam gdzie jest zakaz łowienia. A dokładne miejsce zobaczysz po tej charakterystycznej mgle nad woda (miedzy polnoca a 4 rano)

agnieszka130187
29.07.2009, 19:58
Za cmentarzem jest rzeka i w niej. Tam gdzie jest zakaz łowienia. A dokładne miejsce zobaczysz po tej charakterystycznej mgle nad woda (miedzy polnoca a 4 rano)


Wielkie dzięki. :)

Iliada115
30.07.2009, 12:44
Mam takie pytanie. A dokładnie dwa.
1. Czy ktoś wie jak sprawić by Stekoroslina była wyjątkowej jakości? Na razie mam bardzo dobrą, a potrzebne mi jest to do okazji na Omniroślinę, na której bardzo mi zależy.
2. Czytałam w tym temacie (a przeczytałam cały), ze troszkę piszecie o Pani Zadeckiej. Gdzie ona mieszka?
Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Krzykaczus_Pospolitus
31.07.2009, 10:42
Na jakimś screenie widziałam, jak simka chodzi po górach. Jak to zrobić?

Upadła Dusza
31.07.2009, 10:52
Na jakimś screenie widziałam, jak simka chodzi po górach. Jak to zrobić?
Kiedyś juz o to pytałaś:
W screenach zamieszczanych przez użytkowników widziałam, jak simowie chodzą po górach. Jak to zrobić?
i dostałaś odpowiedź:
Mój sim łaził po górach :D
Sim może chodzić po nich jak po każdym innym terenie. Niestety nie da się pójść wszędzie, więc trzeba szukać i sprawdzać. Tam gdzie się nie da, przy kursorze będzie czerwony znak zakazu.

Czyli po prostu klikasz i dajesz idź tu, czy przybiegnij tu i tyle.

brzos
31.07.2009, 11:25
Chyba tak, ale poczekaj, zaraz sprawdzę w grze. :)

na razie gram rodzina, gdzie kobieta ma 6 poziom, a mezczyzna 4, wiec ;] jakby cos, to sama sprawdze.
ale dzieki bardzo :>

Krzykaczus_Pospolitus
31.07.2009, 11:35
Kiedyś juz o to pytałaś:

i dostałaś odpowiedź:


Czyli po prostu klikasz i dajesz idź tu, czy przybiegnij tu i tyle.

No dzięki, tak mi się wydawało, że gdzieś o tym pisałam, ale nie mogłam znaleźć:D.

madej23
31.07.2009, 13:28
Gdy grałem rodzinom Ćwir to zobaczyłem że kilka nagrobków jest innych (są trochę większe) . Jak zrobić żeby sim miał taki duży grób ???

brzos
31.07.2009, 13:39
Gdy grałem rodzinom Ćwir to zobaczyłem że kilka nagrobków jest innych (są trochę większe) . Jak zrobić żeby sim miał taki duży grób ???

wydaje mi sie, ze to kwestia sposobu, w jaki sim umarl. jak ze starosci, to wielki.
itepede.

bouffe
31.07.2009, 13:45
na razie gram rodzina, gdzie kobieta ma 6 poziom, a mezczyzna 4, wiec ;] jakby cos, to sama sprawdze.
ale dzieki bardzo :>


A, to dobrze. Chyba już Twoi simowie są na 'poziomie' zapiekanki. :D

kamil11
31.07.2009, 14:02
Gdy grałem rodzinom Ćwir to zobaczyłem że kilka nagrobków jest innych (są trochę większe) . Jak zrobić żeby sim miał taki duży grób ???

Trzba mieć dużo punktów szczęścia życiowego.

Nix
31.07.2009, 15:30
Co do kamieni, to poczekaj troszkę, zanim pojawią się ponownie w skrzynce. Nie wiem dokładnie, ile to trwa - dobę lub może tylko do następnego poranka jak przyjdzie ubrany na niebiesko Sim i włoży do Twojej skrzynki paczuszkę...? Coś koło tego

Jeśli chodzi o karierę, to jest pewien nielegalny sposób. Proszę, by mnie ktoś poprawił, gdy napiszę nie-do-końca prawdę, ponieważ od kilkunastu dni jestem bez Simów.
Otóż w konsolę kodów wpisujesz "testingcheatsenabled true", następnie klikasz myszką z wciśniętym klawiszem Shift na skrzynkę pocztową i z menu wybierasz opcję dotyczącą kariery "Wybór kariery" (czy jakoś tak). Pojawiają się wszystkie możliwe ścieżki kariery (łącznie z pracami dorywczymi). Wybierasz karierę "Muzyka" i pojawiają się dostępne etapy. Jeśli dobrze pamiętam, to po któryś z tych etapów jest właśnie rozdzielenie na karierę muzyka rockowego i twórcę muzyki filmowej (?) i możesz albo wybrać od razu pierwszy etap kariery muzyka rockowego lub wybrać "etap-przed" i gdy awansujesz, to znów będziesz mogła wybrać ścieżkę.
Albo, albo, albo - po prostu - zacząć karierę od nowa. Obędzie się bez kodów, choć będzie to trwało wieki
Uf

Dzięki dzięki. Jeśli chodzi o kamienie - w końcu wpadłem na to, jak je mieć xD Dzięki za pomoc. A jeśli chodzi o karierę sima, chyba tak zrobię, chociaż kodów używać nie lubię.

kolejne pytanie: czy przy przeprowadzce da radę przesadzić rośliny z "byłej" parceli na "przyszłą" ?
Jeśli tak, umieszcza się je jakoś w wyposażeniu domowym czy jak?

agnieszka130187
31.07.2009, 16:29
Od czego zależy jaką rybę można wrzucić do oczka wodnego ?
Mam złowione 90% gatunków ryb i mam opcję wrzucenia do mojego stawku tylko rekina, w poprzedniej rodzince mogłam wrzucić z cztery rodzaje ryb....

Mamełe
31.07.2009, 17:03
Od czego zależy jaką rybę można wrzucić do oczka wodnego ?
Mam złowione 90% gatunków ryb i mam opcję wrzucenia do mojego stawku tylko rekina, w poprzedniej rodzince mogłam wrzucić z cztery rodzaje ryb....

Rybę mozesz wrzucić do stawu, jezeli masz co najmniej 10 ryb określonego gatunku.

co do roślin, to nie próbowalam, ale może da się za pomocem kodu moveobjects on umieścić je w wyposazeniu rodziny?

agnieszka130187
31.07.2009, 17:35
Rybę mozesz wrzucić do stawu, jezeli masz co najmniej 10 ryb określonego gatunku.

co do roślin, to nie próbowalam, ale może da się za pomocem kodu moveobjects on umieścić je w wyposazeniu rodziny?

Wielkie dzięki, nie zwróciłam uwagi na ilość złapanych ryb. :)

A czy nasiono życia można znaleźć tylko w katakumbach, czy normalnie w innych miejscach tez ?

Mamełe
31.07.2009, 17:53
Wielkie dzięki, nie zwróciłam uwagi na ilość złapanych ryb. :)

A czy nasiono życia można znaleźć tylko w katakumbach, czy normalnie w innych miejscach tez ?

Ogólnie szukaj nieznanych nasion specjalnych, to na pewno z któregoś wyrośnie i życiodajna roslina.

brzos
31.07.2009, 18:11
A, to dobrze. Chyba już Twoi simowie są na 'poziomie' zapiekanki. :D

no, juz 'podrosli', ztp ;pp
ale mam rozbudowana rodzine xd rodzice, blizniaki i starsza corka, nie wyrabiam xd
boolprop mi nie chodzi, a chyba chodził :|

rocktechnika
31.07.2009, 19:11
Dzięki dzięki. Jeśli chodzi o kamienie - w końcu wpadłem na to, jak je mieć xD Dzięki za pomoc. A jeśli chodzi o karierę sima, chyba tak zrobię, chociaż kodów używać nie lubię.

kolejne pytanie: czy przy przeprowadzce da radę przesadzić rośliny z "byłej" parceli na "przyszłą" ?
Jeśli tak, umieszcza się je jakoś w wyposażeniu domowym czy jak?
Sorrki wielkie za zmienienie płci ;) Przydałyby się przy nicku znaczki określające płeć ;)

Raczej nie da się "przesadzić" rośliny. Próbowałam przenieść do wyposażenia rodziny, ale nic z tego nie wyszło :/

simka.nalin
31.07.2009, 20:14
Ja mam młodych dorosłych w jednym domu i jeden z nich poznał dziewczynę i się zaręczył. Jak go przeprowadzić, do tej dziewczyny?

simka.nalin
31.07.2009, 20:15
Mój sim zaręczył się z dziewczyną z na przeciwka. Jak go przeprowadzić do niej??

papryczka
31.07.2009, 20:53
Mam 2 pytania :)

1. Vanillea tort anielski mozesz jesc do woli, tylko ambrozja powoduje cofniecie wieku.
O co chodzi z tą ambrozją? Skąd ją można mieć?

2. Po co właściwie są ulubione rzeczy każdego sima, takie jak muzyka, danie i kolor? Do czego to potrzebne?

Nix
31.07.2009, 21:06
chyba będę tu stałym bywalcem o.O

czy istnieje jakikolwiek sposób na to, by sim z dorosłego stał się młodym dorosłym? jakimś cudem mój się postarzał... zapewne przez granie w tym samym mieście przez siostrę... i nie miałem na to wpływu. Dodatkowo, za kilka dni ma się stać emerytem.
a chciałem nim pograć dłużej w jednej postaci...
I szkoda mi trochę grać nim "od nowa" (wprowadzić do miasta jego "młodą" wersję, która jest w bibliotece) bo ten starszy ma już dużo punktów umiejętności.

ehhh, wielka szkoda z tymi roślinami ;/

brzos
01.08.2009, 10:14
Ja mam młodych dorosłych w jednym domu i jeden z nich poznał dziewczynę i się zaręczył. Jak go przeprowadzić, do tej dziewczyny?


musisz przełączyć aktywną rodzinę na tą dziewczynę, a potem wziąć z nim ślub : )

2. Po co właściwie są ulubione rzeczy każdego sima, takie jak muzyka, danie i kolor? Do czego to potrzebne?

chyba tak dla picu, tyle, że jak urządziłam na limonkowo pokój dziewczyny, to miała 3 nastrójniki dobre na ten temat [meble nie byly jakies drogie], chociaż wątpię, żeby o to chodziło, po drugie, jeśli zje np. surówkę (załóżmy, że to jest ulubione danie przykladowego sima) to ma nastrójnik, że zjadła coś dobrego, chociaż to się pojawia i w przypadku innych dań (xd), no i jak włączysz np. elektroniczną [ulubioną sima], to bodajże jest nastrójnik coś z muzyką czy tańcem (o ile tańczy ;p).
ale nie wiem xdd

October - podobno ambrozja powoduje cofnięcie wieku, jak to napisał ktoś, bodaj okruszek, ale nie wiem ^^ nażryj się ambrozji i zobacz xd

agnieszka130187
01.08.2009, 10:54
Jeżeli chodzi o przeprowadzkę, to moja Simka poznała Sima zauroczyli się i w pewnym momencie wyskoczyło pytania czy ona chce się do niego przeprowadzić. :) W szoku byłam. :D
Co do ambrozji ktoś pisał szybciej, że cofa, ale do tej samej grupy wiekowej, ja osobiście nie wiem, bo nie wyhodowałam jeszcze rośliny życia. :)

ultraviolence
01.08.2009, 13:28
A ja zupełnie ni z gruchy, ni z pietruchy: do czego potrzebna jest ryba śmierci? Mało grałam w trójkę i chciałabym wiedzieć, do czego można ją wykorzystać :P.

Mamełe
01.08.2009, 13:28
A ja zupełnie ni z gruchy, ni z pietruchy: do czego potrzebna jest ryba śmierci? Mało grałam w trójkę i chciałabym wiedzieć, do czego można ją wykorzystać :P.

Do zrobienia ambrozji.

agnieszka130187
01.08.2009, 16:50
Swoją drogą apropos ryb, to niektóre z nich już pomijając nazwy, ale wyglądają okropnie. Pirania jest obrzydliwa, aż mnie odrzuciło jak ją pierwszy raz zobaczyłam. Myślałam, że właśnie ta ryba śmierci będzie brzydka, ale nie jest taka zła. Robo ryba ma śmieszne czerwone oczy, a tragiczny błazenek wygląda jak sama nazwa wskazuje. :D

kamil11
01.08.2009, 17:29
Moja Simka wprowadziła się do Riverview i zauważyłem że są tylko 2 nasiona i nie ma kamieni(mam pomocnik kolekcjonera)dlaczego tak jest?

Chryzantem Złocisty
01.08.2009, 17:36
musisz zaczekać,po tygodniu czasu w grze powinny pojawić się już wszędzie kamienie i nasiona :P

kamil11
01.08.2009, 17:44
Dzięki myślałem że błąd gry.

Ellie
01.08.2009, 18:36
czy jak policjant nie zlapie zlodzieja, to jest wieksza szansa, ze on np. wroci za kilka dni albo cos takiego?

(mam tu na mysli cos takiego, ze policjant pobije sie ze zlodziejem, ale przegra i zlodziej ucieknie)

agnieszka130187
01.08.2009, 21:01
Moja Simka wprowadziła się do Riverview i zauważyłem że są tylko 2 nasiona i nie ma kamieni(mam pomocnik kolekcjonera)dlaczego tak jest?

Mi też się tak zrobiło, ale na drugi dzień było już wszystko ok, mało nasion jest jak się już ciemno robi, bynajmniej ja tak mam.

Orzechowo
02.08.2009, 13:36
moja simka ma już dużą umiejętność gotowania. zanim nauczy się na max chciałabym trochę poszukać składników ambrozji. do tego jest ponoć potrzebna ryba śmierci i ten, no, owoc zycia. rybę złowię na cmentarzu jak nauczę się wędkarstwa, ale skąd mam wziąć owoc zycia?? czy są nasiona tej omnirośliny ?

Naomi135
02.08.2009, 14:39
Potrzebuje pomocy. Otóż: rodzice obiecali mi w końcu kupić kompa(laptopa), ale dopiero w jesieni ewentualnie w zimie. Teraz muszę wybrać taki który uciągnie simsy3, grę już mam ale na starym kompie co chwile się tnie i nie pomogło nawet dokupienie ramu. Ale mniejsza o to. Więc jeśli znacie jakieś kompy co uciągną simsy3 to proszę powiedzcie. Z góry dzięki.

PS: chodzi o to żeby gra się nie zacinała(tzn. szła płynnie) i żeby komp był w dość przystępnej cenie. POMÓŻCIE PLISSS!!!!!

PS2: Z GÓRY DZIĘKI!

ultraviolence
02.08.2009, 14:40
moja simka ma już dużą umiejętność gotowania. zanim nauczy się na max chciałabym trochę poszukać składników ambrozji. do tego jest ponoć potrzebna ryba śmierci i ten, no, owoc zycia. rybę złowię na cmentarzu jak nauczę się wędkarstwa, ale skąd mam wziąć owoc zycia?? czy są nasiona tej omnirośliny ?
Nie odpowiem Ci na to pytanie, bo sama nie mam pojęcia :D. Ale na MTS jest mod, który umożliwia kupowanie owocu życia w spożywczaku (i rybę śmierci chyba też, ale pewna nie jestem).

EDIT: Naomi, wyszukiwarka się kłania: http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=50948

Alisha
02.08.2009, 19:50
Przepraszam, zaraz, jakie nazwy są na długości życia simów np. epickie, długie.
Podajcie wszystkie, bo ich potrzebuję... :D

bouffe
03.08.2009, 07:30
Przepraszam, zaraz, jakie nazwy są na długości życia simów np. epickie, długie.
Podajcie wszystkie, bo ich potrzebuję... :D

Krótkie. Normalne. Długie. Epickie.

Kurczaczek
03.08.2009, 07:52
i jeszcze maja dlugosc chyba krotkie 30 normalne 90 dlugie 120 a epickie 900 ale nie jestem pewien xd

dorrrocia
03.08.2009, 08:34
Ja nie rozumiem o co chodzi z tymi dlugościami życia simów czy mozna je gdzieś wybrać ?

Ps: Z góry dziękuję;)

Beep
03.08.2009, 09:49
moja simka ma już dużą umiejętność gotowania. zanim nauczy się na max chciałabym trochę poszukać składników ambrozji. do tego jest ponoć potrzebna ryba śmierci i ten, no, owoc zycia. rybę złowię na cmentarzu jak nauczę się wędkarstwa, ale skąd mam wziąć owoc zycia?? czy są nasiona tej omnirośliny ?
Trzeba znaleźć nasiono specjalne.

Nie ma nasion omnirośliny.

Orzechowo
03.08.2009, 10:01
Czyli pogram sobie matką simki, ona ma dużo ogrodnictwa, ma całą parcelę w roslinkach ze specjalnych nasion... Większość z nich to ziemniaki ._. ale trafiła się roslina smierci i płonący owoc^^ no trudno. Dzięki za pomoc :)

dorrrocia
03.08.2009, 10:46
Nasiona omnirośliny są tylko trzeba wypełnić różne zadania z ogrodnictwa.

Może ktoś wyjaśnić o co chodzi z długościami życia simów i czy możne je gdzieś wybierać ?

Mamełe
03.08.2009, 12:46
Mojemu simowi zostały dwa wyzwania.

1. Gwiazda gitary - już tyle sama nie wiem. Dawał już dużo koncertów w teatrze, ciągle wyskakiwało, że suma występów wzrosła o 1 i wydaje mi się, że więcej już jest niż 10 a dalej to pragnienie nie jest spełnione. Czy może coś robię nie tak?

2. Arcymistrz - czy to wystarczy wygrywać ten turniej co jest we wtorki?

agnieszka130187
03.08.2009, 14:03
Nasiona omnirośliny są tylko trzeba wypełnić różne zadania z ogrodnictwa.

Może ktoś wyjaśnić o co chodzi z długościami życia simów i czy możne je gdzieś wybierać ?


A co daje to nasiono, co można z niego zrobić ?
:)

Mamełe
03.08.2009, 14:09
A co daje to nasiono, co można z niego zrobić ?
:)

Zasadzić ;)

brzos
03.08.2009, 14:10
Może ktoś wyjaśnić o co chodzi z długościami życia simów i czy możne je gdzieś wybierać ?

w opcjach, jest krótkie, normalne, długie, epickie, każde ma inną ilość dni simowych.
epickie ma bodajże 90, a krótkie 20 ileś.

Mamełe
03.08.2009, 14:27
w opcjach, jest krótkie, normalne, długie, epickie, każde ma inną ilość dni simowych.
epickie ma bodajże 90, a krótkie 20 ileś.


ŚREDNIA długość życia
Epickie 960 dni
Długie 190 dni
Normalne 90 dni
Średnie 50 dni
Krótkie 25 dni

brzos
03.08.2009, 14:31
oj no juz.
wiem ze wiesz lepiej :rolleyes:

Mamełe
03.08.2009, 14:44
oj no juz.
wiem ze wiesz lepiej :rolleyes:

Wcale nie. Nie wiem jak spełnić te dwa wyzwania ;(

dorrrocia
03.08.2009, 17:00
Zasadzić ;)

zasadzić wiadomo, ale jak już omniroślina wyrośnie to będziesz mógł karmić ja różnymi rzeczami , np można karmic: książkami, gitarami(owocami i warzywami również), po nakarmieniu omniroślina zamieni sie np: w książkorośline albo gitarorośline, po zbiorze jej mozesz uzywac tych przedmiotów albo sprzedawać

kamil11
03.08.2009, 18:39
Jest kod żeby wywołać okazje specjalną albo związaną z umiejętnościami?

agnieszka130187
03.08.2009, 19:57
Zasadzić ;)

To wiem, ale chodzi mi czy jest potrzebne do jakiejś specjalnej potrawy, co daje jak się je zje. :D

Mamełe
03.08.2009, 22:46
To wiem, ale chodzi mi czy jest potrzebne do jakiejś specjalnej potrawy, co daje jak się je zje. :D

Nie. Na niej tylko wyrasta to, czym ją nakarmisz. Samego nasionka nie można zjeść.

Irbis
04.08.2009, 06:18
Mojemu simowi zostały dwa wyzwania.

1. Gwiazda gitary - już tyle sama nie wiem. Dawał już dużo koncertów w teatrze, ciągle wyskakiwało, że suma występów wzrosła o 1 i wydaje mi się, że więcej już jest niż 10 a dalej to pragnienie nie jest spełnione. Czy może coś robię nie tak?

2. Arcymistrz - czy to wystarczy wygrywać ten turniej co jest we wtorki?
Wydaje mi się, że warto zajrzeć do dziennika umiejętności i tam szukać odpowiedzi na powyższe pytania :)

Fire350
04.08.2009, 07:56
Hejka ! Mam pytanie,czy boolpropem da się podwyższyć poziom umiejętności ? Bo próbowałam i jakoś nie mogłam...

dorrrocia
04.08.2009, 09:46
zasadzić wiadomo, ale jak już omniroślina wyrośnie to będziesz mógł karmić ja różnymi rzeczami , np można karmic: książkami, gitarami(owocami i warzywami również), po nakarmieniu omniroślina zamieni sie np: w książkorośline albo gitarorośline, po zbiorze jej mozesz uzywac tych przedmiotów albo sprzedawać


Nie wiem czemu moje komentarze pokazują się dopiero ok. po 60 min;/

Mamełe
04.08.2009, 10:16
Wydaje mi się, że warto zajrzeć do dziennika umiejętności i tam szukać odpowiedzi na powyższe pytania :)

Zajrzałam, ale beznadziejnie tam jest to opisane. Nigdzie nie ma tego licznika występów więc nie wiadomo, czy to o to chodzi. Biore udział w turnieju, aler też nigdzie to nie jest odnotowywane. Nie wiadomo ile trzeba wygrać (i czy w ogóle trzeba), żeby wejść na kolejny poziom po pionku. Miałam nadzieję, ze może ktoś już je wypełnił i mi pomoże :(

Auroella
04.08.2009, 12:55
Mam ustawione DŁUGOŚĆ ŻYCIA SIMÓW: 190 dni. No więc jeden z moich simów, emeryt i zasłużony wojskowy stuknął 190, potem 191, 192, i tak doszedł do 193 dni... gram w simsy od dość niedawna i chciałam zobaczyć, jak mroczny przeprowadza egzekucję i nie mogę, bo chyba mu się nie spieszy zabrać tego dziadka :( Nie wiem, mam temu simowi marzenie spełnić, żeby umarł ? Czy jak. Marzenie ma głupie - coś z akwarium , więc jakoś nie mam chęci go spełniać. Ktoś już tak miał ?

Mamełe
04.08.2009, 12:59
Mam ustawione DŁUGOŚĆ ŻYCIA SIMÓW: 190 dni. No więc jeden z moich simów, emeryt i zasłużony wojskowy stuknął 190, potem 191, 192, i tak doszedł do 193 dni... gram w simsy od dość niedawna i chciałam zobaczyć, jak mroczny przeprowadza egzekucję i nie mogę, bo chyba mu się nie spieszy zabrać tego dziadka :( Nie wiem, mam temu simowi marzenie spełnić, żeby umarł ? Czy jak. Marzenie ma głupie - coś z akwarium , więc jakoś nie mam chęci go spełniać. Ktoś już tak miał ?

To jest średnia długość życia. Podejrzewam, że umrze gdzieś około 210-220 ;)

'Mu
04.08.2009, 15:29
Mam ustawione DŁUGOŚĆ ŻYCIA SIMÓW: 190 dni. No więc jeden z moich simów, emeryt i zasłużony wojskowy stuknął 190, potem 191, 192, i tak doszedł do 193 dni... gram w simsy od dość niedawna i chciałam zobaczyć, jak mroczny przeprowadza egzekucję i nie mogę, bo chyba mu się nie spieszy zabrać tego dziadka :( (..)
To jest średnia długość życia. Podejrzewam, że umrze gdzieś około 210-220 ;)

Chyba że nie będzie zadowolony z życia lub podupadnie na zdrowiu ;p

agnieszka130187
04.08.2009, 17:00
Chciałam łowić ryby na takie przynęty jak limonka, czosnek czy cebula, mam te rośliny w wyposażeniu, bo specjalnie je kupiłam, w opcjach wybierz przynętę te przynęty mi się nie ukazują, dlaczego ?

Irbis
04.08.2009, 17:14
Chciałam łowić ryby na takie przynęty jak limonka, czosnek czy cebula, mam te rośliny w wyposażeniu, bo specjalnie je kupiłam, w opcjach wybierz przynętę te przynęty mi się nie ukazują, dlaczego ?
Wydaje mi się, że do tego trzeba mieć odpowiedni poziom umiejętności wędkowania. Może też warto przeczytać jakąś książkę na ten temat :)

agnieszka130187
04.08.2009, 17:17
Wydaje mi się, że do tego trzeba mieć odpowiedni poziom umiejętności wędkowania. Może też warto przeczytać jakąś książkę na ten temat :)
Poziom wędkowania mam na 10... myślałam, że nie muszę czytać książek, aby używać przynęt... ehh

Mam też drugi problem mój Sim dostał okazję do spełnienia, ma wziąć udział w eksperymencie i odwiedzić ośrodek badawczy, a opcja przeprowadzenia badań jak już tam dojadę jest nieaktywna... mam czas do niedzieli, a tu nic... poniżej podaję linka do fotki..

http://img229.imageshack.us/img229/8250/beztytuujtt.png

Aguncja
04.08.2009, 17:21
Czy w sims 3 są choroby? U mnie tylko kichają.

blakistoni
04.08.2009, 17:34
Czy w sims 3 są choroby? U mnie tylko kichają.

Z tego co czytalam to nie ma chorob,tylko kichanie.
albo ja mam takie szczescie i mi nie choruja ;p

dorrrocia
04.08.2009, 17:49
[QUOTE=agnieszka130187;1088877]Poziom wędkowania mam na 10... myślałam, że nie muszę czytać książek, aby używać przynęt... ehh

Mam też drugi problem mój Sim dostał okazję do spełnienia, ma wziąć udział w eksperymencie i odwiedzić ośrodek badawczy, a opcja przeprowadzenia badań jak już tam dojadę jest nieaktywna... mam czas do niedzieli, a tu nic...

kliknj na ośrodek badawczy tak aby Ci sie pokazala okazja i przesuń na nia kursor, powinno być napisane czemu nie możesz wypełnic okazji(np. nie masz odpowiedniej rzeczy, nie przyszlas w odpowiednich godzinach.

Lawend
04.08.2009, 17:55
czy da się ostawić, żeby opiekunka do dzieci automatycznie przychodziła wtedy kiedy mój sim idzie do pracy? czy muszę za każdym razem do niej dzwonić?

Mamełe
04.08.2009, 17:56
Poziom wędkowania mam na 10... myślałam, że nie muszę czytać książek, aby używać przynęt... ehh

Mam też drugi problem mój Sim dostał okazję do spełnienia, ma wziąć udział w eksperymencie i odwiedzić ośrodek badawczy, a opcja przeprowadzenia badań jak już tam dojadę jest nieaktywna... mam czas do niedzieli, a tu nic... poniżej podaję linka do fotki..

http://img229.imageshack.us/img229/8250/beztytuujtt.png

Najedz na wez udzial w badaniach i zobaczysz dostepne godziny i dni.

agnieszka130187
04.08.2009, 19:31
Pojechałam trzy razy do ośrodka i udało się w końcu , natomiast dalej nie mogę łowić na czosnek. :/ Przeczytałam książkę jak łowić rybę wampirzą (czosnek), mam w dzienniku umiejętności pokazaną tą przynętę, a w wyborze przynęt jak nie ma tak nie ma... coś się zawiesiło, błąd ?

Mamełe
04.08.2009, 20:05
Pojechałam trzy razy do ośrodka i udało się w końcu , natomiast dalej nie mogę łowić na czosnek. :/ Przeczytałam książkę jak łowić rybę wampirzą (czosnek), mam w dzienniku umiejętności pokazaną tą przynętę, a w wyborze przynęt jak nie ma tak nie ma... coś się zawiesiło, błąd ?

Spróbuj zasadzić swoj czosnek

Irbis
04.08.2009, 20:09
czy da się ostawić, żeby opiekunka do dzieci automatycznie przychodziła wtedy kiedy mój sim idzie do pracy? czy muszę za każdym razem do niej dzwonić?
Nie musisz dzwonić. Kiedy ostatni dorosły sim będzie wychodził z domu, pojawi się komunikat czy chcesz wezwać opiekunkę czy zostać w domu.

Pojechałam trzy razy do ośrodka i udało się w końcu , natomiast dalej nie mogę łowić na czosnek. :/ Przeczytałam książkę jak łowić rybę wampirzą (czosnek), mam w dzienniku umiejętności pokazaną tą przynętę, a w wyborze przynęt jak nie ma tak nie ma... coś się zawiesiło, błąd ?
Nie musisz "jeździć trzy razy" :P Wystarczy kursorem "najechać" na opcję jeśli jest niedostępna i pojawi się informacja o tym, kiedy trzeba przyjść, żeby wykonać zadanie.
Co do tej przynęty, czy próbowałaś łowić rybę wampirzą na czosnek we wszystkich bajorkach? Bo jeśli nie, to być może tam gdzie akurat próbujesz łowić ta ryba po prostu nie występuje.
Myślę, że nie ma znaczenia, czy czosnek jest z własnej hodowli czy ze sklepu.

rocktechnika
04.08.2009, 20:19
Zajrzałam, ale beznadziejnie tam jest to opisane. Nigdzie nie ma tego licznika występów więc nie wiadomo, czy to o to chodzi. Biore udział w turnieju, aler też nigdzie to nie jest odnotowywane. Nie wiadomo ile trzeba wygrać (i czy w ogóle trzeba), żeby wejść na kolejny poziom po pionku. Miałam nadzieję, ze może ktoś już je wypełnił i mi pomoże :(
Z tymi występami też nie wiem, o co chodzi :/

A w sprawie szachów: by zyskać następny stopień wtajemniczenia, nie trzeba grać w te turnieje na mieście. Bynajmniej! Simem, który ma się dostać na wyższy poziom, klikasz na telefon i wybierasz opcję "zaproś kolejnego przeciwnika szachowego" (coś w tym stylu jest tam napisane ;) ). Pokazuje Ci się okienko z zapytaniem, czy na pewno chcesz zaprosić XX YY (w miejscu XX YY pojawia się imię i nazwisko konkretnej osoby). Klikasz TAK (czy OK, nie pamiętam), w każdym razie - zatwierdzasz, że chcesz zaprosić. Po kilku chwilach pod Twój dom podjeżdża lub podchodzi jakiś Sim. Witasz go i zapraszasz do domu odpowiednią opcją "Zaproś do domu" (chyba, że masz szachy ogrodowe, to wtedy nie musisz zapraszać do środka). Kiedy tamten Sim (Twój przeciwnik) wejdzie, to klikasz na swój stolik szachowy i tam widzisz opcję "Wyzwij XX YY na pojedynek" (czy coś w tym stylu ;) ) i zaczynasz z nim grać. Po jakimś czasie w górze pokaże Ci się informacja, że Twój Sim:
a) wygrał mecz,
b) przegrał grę.
Jeśli przegrał, to najlepiej wyzwać tego samego przeciwnika od razu do kolejnej gry i grać z nim tak długo, aż wygrasz.
Jeśli wygrał, to możesz dzwonić po kolejnego przeciwnika.
Kolejny poziom w grze (z Pionka wyżej) osiągasz po wygraniu dwóch meczy z przeciwnikami z danego poziomu. Inaczej mówiąc: co dwa wygrane mecze zyskujesz kolejny poziom.
Zostanie arcymistrzem nie jest takie trudne, nawet w przypadku dziecka :)

agnieszka130187
04.08.2009, 20:56
No właśnie tam gdzie chciałam łowić tą rybę była właśnie, bo specjalnie sprawdzałam jakie tam są ryby, chyba jakiś bug, bo w innej rodzinie tego problemu nie mam... ehhh

dorrrocia
05.08.2009, 10:58
No właśnie tam gdzie chciałam łowić tą rybę była właśnie, bo specjalnie sprawdzałam jakie tam są ryby, chyba jakiś bug, bo w innej rodzinie tego problemu nie mam... ehhh


Agnieszka nauczyć sie na co bierze ryba wampirza, sprawdz wode w ktorych miejcach bierze ona. Jak juz wyruszysz lowic rybe te wez czosnek do swojego bagażu( muszisz miec czosnek w torbie zanim chcesz lowic rybe wampirza)

brzos
05.08.2009, 11:57
brzósanna puka z następującym problemem:
ściągnęłam sobie z jakichśtam stron [lianasims, peggysims] dodatki, wypakowałam do downloads w.. no, wiecie zresztą. i tak: były to różne pierdoły typu skiny, włosy i ubrania, ale [aż dziw bierze] nie ściągnęłąm tego tak megasuperhiper dużo. i jeden dom.
w okienku powitalnym widać było, że do zainstalowania może iść tylko dom. no to zainstalowałam i mówię "ha, pewnie włosów etepede nie trza instalować."
wchodzę sobie do gry, tworzę nową rodzinę, kobitkę. po kolei: skin: nie ma. włosy: nie ma. ubrania: zgadnijcie. nie ma. no to zrobiłam se jakąś tam Trace czy jakośtam Boom [ha, urodzona kucharka, wygadana, zdolny ogrodnik + sprawna fizycznie i wirtuoz =d nuda] szukam domu. nigdzie nie maaaaaaaaa.
domu to szczerze mówiąc, nie wiem gdzie szukać. ale wydaje mi się, że albo ja jestem dzikun i nie umiem zainstalować, albo to bynajmniej nie działa.

heelp, proszę.

elkryga
05.08.2009, 12:47
a ja mam pytanie nie dotyczące internetu ^^
postanowilam ,że usunę wszystkich z riverwiev, wprowadze swoje rodzinki. jednak! gdy powiedzmy moimi rodzinkami bede robic karierę, to kto będzie ich szefem? ktos robil kiedys cos podobnego? wyrzuci mnie z gry?
=s

Mamełe
05.08.2009, 13:04
a ja mam pytanie nie dotyczące internetu ^^
postanowilam ,że usunę wszystkich z riverwiev, wprowadze swoje rodzinki. jednak! gdy powiedzmy moimi rodzinkami bede robic karierę, to kto będzie ich szefem? ktos robil kiedys cos podobnego? wyrzuci mnie z gry?
=s

Z tego co mi się wydaje, to gra wygeneruje nowych mieszkanców, którzy sie wprowadzą do miasta, ale nie mam pewnosci.

Mrufka
05.08.2009, 13:48
Z tego co mi się wydaje, to gra wygeneruje nowych mieszkanców, którzy sie wprowadzą do miasta, ale nie mam pewnosci.

Niestety tak. Probowalam tego, i dosc szybko wprowadzili sie do miasta zupelnie nowi simowie.

elkryga
05.08.2009, 13:56
hm, no to trochę kiszka. nie usunęłam wszystkich, zostawiłam lotario i może kilku pojedynczych simsow. jak dobrze rozumiem, i tak przyjdą nowi. no ale , dzieki za odp :)

brzos
05.08.2009, 14:23
brzósanna puka z następującym problemem:
ściągnęłam sobie z jakichśtam stron [lianasims, peggysims] dodatki, wypakowałam do downloads w.. no, wiecie zresztą. i tak: były to różne pierdoły typu skiny, włosy i ubrania, ale [aż dziw bierze] nie ściągnęłąm tego tak megasuperhiper dużo. i jeden dom.
w okienku powitalnym widać było, że do zainstalowania może iść tylko dom. no to zainstalowałam i mówię "ha, pewnie włosów etepede nie trza instalować."
wchodzę sobie do gry, tworzę nową rodzinę, kobitkę. po kolei: skin: nie ma. włosy: nie ma. ubrania: zgadnijcie. nie ma. no to zrobiłam se jakąś tam Trace czy jakośtam Boom [ha, urodzona kucharka, wygadana, zdolny ogrodnik + sprawna fizycznie i wirtuoz =d nuda] szukam domu. nigdzie nie maaaaaaaaa.
domu to szczerze mówiąc, nie wiem gdzie szukać. ale wydaje mi się, że albo ja jestem dzikun i nie umiem zainstalować, albo to bynajmniej nie działa.

heelp, proszę.



tirurirukiszekpięc.

Ilona
05.08.2009, 14:29
brzósanna puka z następującym problemem:
ściągnęłam sobie z jakichśtam stron [lianasims, peggysims] dodatki, wypakowałam do downloads w.. no, wiecie zresztą. i tak: były to różne pierdoły typu skiny, włosy i ubrania, ale [aż dziw bierze] nie ściągnęłąm tego tak megasuperhiper dużo. i jeden dom.
w okienku powitalnym widać było, że do zainstalowania może iść tylko dom. no to zainstalowałam i mówię "ha, pewnie włosów etepede nie trza instalować."
wchodzę sobie do gry, tworzę nową rodzinę, kobitkę. po kolei: skin: nie ma. włosy: nie ma. ubrania: zgadnijcie. nie ma. no to zrobiłam se jakąś tam Trace czy jakośtam Boom [ha, urodzona kucharka, wygadana, zdolny ogrodnik + sprawna fizycznie i wirtuoz =d nuda] szukam domu. nigdzie nie maaaaaaaaa.
domu to szczerze mówiąc, nie wiem gdzie szukać. ale wydaje mi się, że albo ja jestem dzikun i nie umiem zainstalować, albo to bynajmniej nie działa.

heelp, proszę.

a wiesz,ze na forum jest poradnik jak instalować pliki Packages?ich nie wrzuca się do Downloads,dlatego nic dziwnego,ze nie masz ich w grze

brzos
05.08.2009, 14:38
nie, nie widzę B)
mam słabą orientację na terenie forum, nvm =d
danke ;pp

Starly
06.08.2009, 12:34
W jaki sposób można mieć w domu dwa dachy o różnym kącie nachylenia? Bo ten pasek zmienia cały dach, a ja potrzebuje kilka części o innych wysokościach ;/

lay
06.08.2009, 12:36
W jaki sposób można mieć w domu dwa dachy o różnym kącie nachylenia? Bo ten pasek zmienia cały dach, a ja potrzebuje kilka części o innych wysokościach ;/
Z tego, co wiem, to nie ma sposobu na tworzenie dachu o różnych wysokościach.

Levkoni
06.08.2009, 12:47
Z tego, co wiem, to nie ma sposobu na tworzenie dachu o różnych wysokościach.

Musi być jakiś sposób bo widziałem domy w necie robione przez fanów i były takie kombinacje. Tylko jeszcze my jeszcze nie odkryliśmy :D

MrsKadja
06.08.2009, 13:23
Witam! Mam pewien problem, nie wiem czy to było już poruszone na tym forum, a jeśli tak to przepraszam, ale nie znalazłam tego.
1.Mam The Sims 3 gram cały czas w Sunsetvalley nie wiem czy tak to się pisze, ale każdy wie o co chodzi.Gdy gram jestem tam w rodzince w tym mieście i gdy wychodzę wykonuje czynność ZAPISZ I WYJDŹ.
Gdy na nowo włączam grę po wszystkich loadingach wychodzi mi ta rodzinka co poprzednio nią grałam zawsze w nią wchodzę nawet jeśli nie chce nią grać bo jak kiedyś coś kliknęłam na początku mojej przygody z The Sims 3 usunęło mi się wszystko co miałam zapisane.A moje pytanie jest następujące jak wejść do miasta Rivievr mam je pobrane i zainstalowane, ale jak włączam gre zawsze pojawia mi się rodzinka z Sunsetvalley.
2. Drugie pytanie mam problemy co do zainstalowania dodatków z peggyzone zrobiłam wszystko dobrze i nie mam ich stworzylam folder MODS a w nim program packages czy jakoś tak i nic na początku miałam te fryzurki i jakiś plik tam nie pamietam jak się nazywał i z nim nie miałam ich w grze i jak go usunęłam też nie miałam ( wszystko jest dobrze rozpakowane ).

Mamełe
06.08.2009, 13:34
Musi być jakiś sposób bo widziałem domy w necie robione przez fanów i były takie kombinacje. Tylko jeszcze my jeszcze nie odkryliśmy :D

Jest, ale jest okropnie żmudny. Polega ogólnie na cos koło tego: -Robię dach, zmieniam wysokość - kasuje fragment dachu (tego co ma mieć inną wysokość) i cofam kasowanie dachu. Jakoś tak, nizbyt dokladnie.

O znalazłam
http://www.modthesims.info/showthread.php?t=344816

Starly
06.08.2009, 15:22
Trochę długi, ale zrozumiały i skuteczny. Wielkie dzięki! :)

Paka
06.08.2009, 17:04
A czemu ten sportowy samochód ( inny niż ten europejski ) nie dochodzi w podstawówce ani nie ma go nigdzie na thesims3.com?
Czy to oficjalny dodatek czy stworzony przez graczy??

Edit: Jednak mam zdjęcie
http://i32.************/o0t2ti.jpg
Wygląda jakby EA go zrobiło, ale nie wiem..

Ilona
06.08.2009, 17:41
W jaki sposób można mieć w domu dwa dachy o różnym kącie nachylenia? Bo ten pasek zmienia cały dach, a ja potrzebuje kilka części o innych wysokościach ;/


tutaj jest poradnik po polsku http://forum.sims2design.pl/forum/showthread.php?t=7218

Mamełe
06.08.2009, 19:28
A czemu ten sportowy samochód ( inny niż ten europejski ) nie dochodzi w podstawówce ani nie ma go nigdzie na thesims3.com?
Czy to oficjalny dodatek czy stworzony przez graczy??

Edit: Jednak mam zdjęcie
http://i32.************/o0t2ti.jpg
Wygląda jakby EA go zrobiło, ale nie wiem..

To jest samochód z edycji kolekcjonerskiej.

Aguncja
06.08.2009, 20:01
Dlaczego kiedy wybieram cechę przy przejściu do grupy wiekowej dziecko, za każdym razem nie wyświetla się ona pośród pozostałych? Moje simy notorycznie mają po 4 cechy i finito. Miał ktoś tak?

madej23
07.08.2009, 07:45
Dlaczego kiedy wybieram cechę przy przejściu do grupy wiekowej dziecko, za każdym razem nie wyświetla się ona pośród pozostałych? Moje simy notorycznie mają po 4 cechy i finito. Miał ktoś tak?

Tak jest kiedy dziecko nie dorasta prawidłowo .I jeszcze tak miałem kiedy użyłem kodu unlockOutfits (cechy mi się nie chciały zmieniać na inne)

Levkoni
07.08.2009, 15:37
Jest, ale jest okropnie żmudny. Polega ogólnie na cos koło tego: -Robię dach, zmieniam wysokość - kasuje fragment dachu (tego co ma mieć inną wysokość) i cofam kasowanie dachu. Jakoś tak, nizbyt dokladnie.

O znalazłam
http://www.modthesims.info/showthread.php?t=344816

Wielkie dzięki :D

agnieszka130187
07.08.2009, 17:28
Mam dalej problem z tą przynętą, na liście przynęt nadal nie mam czosnku. :( Mam czosnek w wyposażeniu, przeczytaną książkę i w dziennik umiejętności pokazana jest ta przynęta. Jestem na cmentarzu w SV, gdzie można złowić rybę wampirzą, ale kurcze nie mogę jej złowić, bo nie mam tej przynęty na liście. Jestem już w drugiej mojej rodzinie i nie ma, cebulki też. :( Co mogę zrobić ?


Dodam, że w maxisowych rodzinkach z tą przynęta nie ma problemu, Sim miał tylko 2 punkty umiejętności wędkowania i ta przynęta jest. :(

Mrufka
08.08.2009, 03:32
Mam dalej problem z tą przynętą, na liście przynęt nadal nie mam czosnku. :( Mam czosnek w wyposażeniu, przeczytaną książkę i w dziennik umiejętności pokazana jest ta przynęta. Jestem na cmentarzu w SV, gdzie można złowić rybę wampirzą, ale kurcze nie mogę jej złowić, bo nie mam tej przynęty na liście. Jestem już w drugiej mojej rodzinie i nie ma, cebulki też. :( Co mogę zrobić ?


Dodam, że w maxisowych rodzinkach z tą przynęta nie ma problemu, Sim miał tylko 2 punkty umiejętności wędkowania i ta przynęta jest. :(

Na cmentarzu nie ma ryby wampirzej...

Kurczaczek
08.08.2009, 08:22
Ja rybe wampirzą złowiłem w SV tam jak jest labolatorium to za tym ośrodkiem badawczym są takie schodki a potem taki szary mostek to tam obok tego mostku jest taka woda mala to tam trzeba isc w nocy o 2. Ja tam poszedłem o 2 i pierwszą rybką jaką złowiłem była ryba wampirza :P. dodam że łowiłem na jabłko i miałem 6 poziom wędkowania O_o

Mamełe
08.08.2009, 08:37
Na cmentarzu nie ma ryby wampirzej...

U mnie jest wampirza, czerwony sledź i śmierci w nocy. Nic nie kombinowalam i nie wrzucałam nowych ryb tam.

agnieszka130187
08.08.2009, 11:53
Jest ryba wampirza, dokładnie tak jak pisze Mamełe. Nie wiem tylko dlaczego ja nie mogę używać przynęt, a mam je w wyposażeniu (cebula, czosnek), w maxisowych rodzinach, gdzie kolwiek mogę użyć tej przynęty. Może to przez nasiona w wyposażeniu, może niektóre z nich to czosnek, cebula ? Bo jakoś mnie to dziwi....

FakeYourDeath
08.08.2009, 12:59
mam problem

sciagnelam sobie ubrania i fryzury , ale nie ma ich w grze ._.
pomozciee .

Wikki
08.08.2009, 13:17
Samaro, podejrzewam, że nie posiadasz pliku Resource.cfg. Bez niego nie pojawiają się dodatki typu package. Jeśli mam rację, to tu (http://www.uploader.pl/?d=0176A0291) jest dostępny ten plik.

Mamełe
08.08.2009, 13:22
Jest ryba wampirza, dokładnie tak jak pisze Mamełe. Nie wiem tylko dlaczego ja nie mogę używać przynęt, a mam je w wyposażeniu (cebula, czosnek), w maxisowych rodzinach, gdzie kolwiek mogę użyć tej przynęty. Może to przez nasiona w wyposażeniu, może niektóre z nich to czosnek, cebula ? Bo jakoś mnie to dziwi....

Faktycznie, to może byc to, ze gra odczytuje czosnek i nasiono czosnku (jako nieznane nasiono) jako jedno. Może spróbuj połozyc te nasionka na podłodze i zobaczyć bez nich.

FakeYourDeath
08.08.2009, 13:55
Samaro, podejrzewam, że nie posiadasz pliku Resource.cfg. Bez niego nie pojawiają się dodatki typu package. Jeśli mam rację, to tu (http://www.uploader.pl/?d=0176A0291) jest dostępny ten plik.



a gdzie to zainstalować i jak to działa ? :D

Irbis
08.08.2009, 13:56
a gdzie to zainstalować i jak to działa ? :D

http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=50979

Wikki
08.08.2009, 13:58
Wrzucasz ten plik do C\Program Files\Electronic Arts\The Sims 3\ .
Dzięki niemu będą się pojawiać dodatki ;)
Pliki packages oczywiście umieszczasz w Mods-Packages (C\Program Files\Electronic Arts\The Sims 3\Mods\Packages)

FakeYourDeath
08.08.2009, 14:12
bardzo wam dziękuje. :)

edit ; a jednak dalej nie działa . nie wiem co źle zrobiłam . =/

agnieszka130187
08.08.2009, 15:24
Faktycznie, to może byc to, ze gra odczytuje czosnek i nasiono czosnku (jako nieznane nasiono) jako jedno. Może spróbuj połozyc te nasionka na podłodze i zobaczyć bez nich.


Sprawdzę to później, bo niestety przez aktualizację musiałam odinstalować grę i jak narazie "bawię się" w instalowanie ponowne, szlak mnie już trafia.
Swoją drogą nie powinno odczytywać nasionek... bo to bez sensu...

brzos
09.08.2009, 13:18
bardzo wam dziękuje. :)

edit ; a jednak dalej nie działa . nie wiem co źle zrobiłam . =/

Monkey Installer Helper czy cokolwiek podobnego.
to+resource.cfg, wrzucasz w Mods/Packages i będziesz miała kilka folderów - wrzuć wszystko do Skins, ot tak. potem ctrl+a, ppm i "install to sims3''

Ellie
09.08.2009, 13:51
okok, mam zalowe pytanie
czy jesli zmarl mi sim i pochowie go na cmentarzu, to jego duch bedzie odwiedzal dom? czy tylko jesli zrobie grob w ogrodku?

Fatamorgana
09.08.2009, 14:00
okok, mam zalowe pytanie
czy jesli zmarl mi sim i pochowie go na cmentarzu, to jego duch bedzie odwiedzal dom? czy tylko jesli zrobie grob w ogrodku?

Podejrzewam, że tylko jak go zakopiesz w ogródku będzie odwiedzał dom. Ja pochowałam Barry'ego na cmentarzu i nie odwiedza byłej narzeczonej.

Katka_Psychopatka
09.08.2009, 14:06
Właśnie niekoniecznie. Raz mi się przydarzyło, że jeden Sim, który był pochowany na cmentarzu przechadzał się po ulicach miasta. Nie wiem, dokąd zmierzał, bo nie chciało mi się go śledzić, ale to ciekawe :)

Levkoni
09.08.2009, 19:22
Właśnie niekoniecznie. Raz mi się przydarzyło, że jeden Sim, który był pochowany na cmentarzu przechadzał się po ulicach miasta. Nie wiem, dokąd zmierzał, bo nie chciało mi się go śledzić, ale to ciekawe :)

Powiem więcej, duchy jeżdżą samochodami, nie wiem skąd je mają, ale z cmentarza raz podszedł na drogę i nagle wrrrrruuum samochodem se odjechał... :rolleyes:

Katka_Psychopatka
10.08.2009, 09:11
Powiem więcej, duchy jeżdżą samochodami, nie wiem skąd je mają, ale z cmentarza raz podszedł na drogę i nagle wrrrrruuum samochodem se odjechał... :rolleyes:

Haha :D To nieźle. Producenci widocznie zadbali o to, żeby duchy simów nie przemęczali się po śmierci ;)

gruszka.
10.08.2009, 10:33
moja nastolatka ma pragnienie przeprowadzki do swojego chłopaka. jak to zrobić?

Orzechowo
10.08.2009, 10:44
kliknac na telefonie i wybrac przeprowadzke, ale nastolatki nie moga sie wyprowadzac same.

moja simka miała pęłną lodówkę wszyskiego, co mozna kupić. weszłam na tym samym savie na pusta parcele inna rodzinka i zaczelam budowac dom, prawie w ogole nie bylo trybu zycia, potem wrocilam do tej simki co lodowke miala pelna, a tam wszystko cofnelo sie do podstawowego wyposazenia (w lodowce). jest jakis sposob, zeby simy tak szybko nie zżerały jedzenia??