PDA

Zobacz pełną wersję : Pytania i odpowiedzi


Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18

Inazumi
22.05.2009, 21:32
Dużo pytań dotyczących gry pojawia się w tematach typu "recenzje" lub "fotki z gry", więc może warto byłoby założyć temat właśnie od zadawania pytań :)

Ja również mam małe pytanko...
Czym właściwie różnią się młodzi dorośli od dorosłych? Przecież nie ma studiów.

corvus
22.05.2009, 21:41
Ja myśle (myśleć to moge a co! ^^) Że to tak poprostu aby była balanga urodzinowa ;d

Wickoo
22.05.2009, 21:55
Twarzą. Wyglądają dużo młodziej, spójrzcie:

http://iv.pl/images/6hyeqe6u11k6wskqxk.jpg (http://iv.pl/viewer.php?file=6hyeqe6u11k6wskqxk.jpg)

http://iv.pl/images/18yck5d217yiya3r8xju.jpg (http://iv.pl/viewer.php?file=18yck5d217yiya3r8xju.jpg)

Fizzly
22.05.2009, 22:08
No tak, że wyglądem, to dość oczywiste, ale podejrzewam, że koleżanka pytała o przywileje. :) Ja też się zastanawiam, bo w końcu "młodzi dorośli" mogą mieszkać bez rodziców.

Chryzantem Złocisty
23.05.2009, 07:52
oo tak Wickoo,ona się pyta o różnice między młodymi dorosłymi a dorosłymi,a Ty jej pokazujesz młodych dorosłych i...emerytów.Brawo!

A co do pytania - nie ma żadnych różnic,ani specjalnych przywilejów.Można powiedzieć,że to dwa takie same etapy życiowe.

aneczka90-90
23.05.2009, 08:09
czy w simsach 3 jest album ze zdjeciami (nie chodzi mi o fotki zapisane na komputerze), bo zawsze ze zdjec tworzylam historie simsow, dodawalam opisy bo fajnie bylo ogladac zdjecia 7 pokoleniowej rodzinki ;)

Chryzantem Złocisty
23.05.2009, 08:22
nie ma albumu ze zdjęciami.

wildthing
23.05.2009, 08:35
ej to ja tak z palmy, mam male pytanko :d
da sie grac w oknie?

Chryzantem Złocisty
23.05.2009, 08:38
Da się,można przełączać w opcjach tryby,i zmieniają się one bez wyłączania gry.
Więc jak musisz coś sprawdzić w internecie to tylko wyłączasz tryb pełnoekranowy i sprawdzasz,a simy dalej robią swoje ;p

magda1984
23.05.2009, 09:20
A są jakieś kody, czy sztuczki?
Już kiedyś były publikowane, było ich chyba 13 ale nie widziałam wśród nich sposobu na umiejętności na maxa.
Nigdy nie lubiłam uczyć simsów gotowania itd. bo dla mnie była to strata czasu,
da się w sims 3 jakoś szybciej to zrobić?

Wielebny
23.05.2009, 11:00
Co do kodów na razie w internecie jest tylko 14 ale ten kod o którym ty mówisz to nie ma będzie trzeba poczekać do premiery to pewnie zostaną ogłoszone pozostałe
4 Pytania
-Czy da się wyłączyć siatkę
w trybie budowania/kupowania
-Dlaczego przełączyć się na tryb widoku w sumie nie wiem jak go nazwać w każdym razie ten załączany na TAB można tylko raz po wyjściu z niego nie można z powrotem go załączyć .? jest to jakiś błąd
-Czy można zmienić kąt nachylenia dachu tylko wybranego fragmentu tak ja w TS2 ogrody i rezydencje czy tylko można zmienić tylko nachylenie od razu wszystkich dachów
-Oraz jak zmienić kolor sufity . ?
Z góry dziękuje za Odp.
Pozdrawiam

Miyoki
23.05.2009, 11:03
Ja mam pytanie:
Czy jest w Sunset Valley szkoła?
I czy można ją zobaczyc?
I czy miasto nazywa się "Sunset Valley" czy ją spolszczyli?

Wielebny
23.05.2009, 11:04
-Tak jest
-Tylko na zewnątrz do środka nie można wejść
- Nie nie została spolszczona

Lawend
23.05.2009, 11:07
czy są już może jakieś nieoficjalne dodatki do gry, czy jeszcze za wcześnie? ;p

Wielebny
23.05.2009, 11:08
Nie dodatków na pewno jeszcze nie ma
Za wcześnie jeszcze premiery nie było
Ale pewnie będę szybko robione bo w grze za dużo rzeczy nie ma
Edit szkoda że nie ma możliwości prze konwertowania dodatków z ts2 do ts3

Lawend
23.05.2009, 11:40
mam jeszcze jedno pytanie: czy po zainstalowaniu the sims 3 są takie same foldery jak w the sims 2, czyli downloads, cameras itd. czy są zupełnie inne?

Wielebny
23.05.2009, 11:58
Tak są takie samo
tylko zamiast Ea games jest electronic arts

Merve
23.05.2009, 12:07
a ja mam jeszcze takie pytanie: widziałam na thesims3.com zdjęcie, na którym Simka była w ciąży i stała przed szpitalem, a więc czy ona może tam wejść i czy tam będzie rodzić?

ddo bwayo
23.05.2009, 12:11
laia4- tak,będzie tam rodzić ;) Tzn. jak wybierzesz taką opcję.

ddo bwayo
23.05.2009, 12:13
Wejdzie sama ;x Nie będziecie widzieć jak rodzi a po dłuższej chwili czyt. po porodzie wyjdzie ze szpitala z maleństwem na rękach..

Mamełe
23.05.2009, 12:13
tez mnie to zastanawia, skoro nie mozna wejsc do szpitala to jak bedzie rodzic ?

@up, oka XD

Wejsc mozna, tylko nie widac, co tam sie dzieje.

Orzechowo
23.05.2009, 16:29
Tak. Sim wejdzie do ratusza ale kamerką nie wejdziesz :/
w meście jest ok 97 parcel a do wiekszości nie wejdziesz =/

Searle
23.05.2009, 16:42
Wiem, że nie można kapać się w morzu, ale czy można się opalać, tak jak w Podróżach?

Chryzantem Złocisty
23.05.2009, 16:47
nie można iść w góry.można chodzić tylko po wytyczonych przez grę parcelach.
nie wiem czy można przebudowywać parcele publiczne,ale sprawdzę w grze :)
nie można się opalać.

wykrzyknik
23.05.2009, 16:55
Czyli jest mnóstwo parceli do których nie można wejść tak? a do niektórych mozna (np?) jak to wszystko wygląda od strony ładowania się? bo w the sims 2 jak zmieniło się miejsce w mieście to się ładowało, teraz tak samo? jak np z tym szpitalem co simka wychodzi nagle z dzieckiem to po prostu widzimy tylko szpital od zewnątrz i czekamy az simka wyjdzie?

Można przenieś rodzinę z the sims 2 do the sims 3? A jakie postacie maxisa są? ciekawe? są w ogóle już jakieś gotowe rodzinki? czy trzeba od razu tworzyć nową?

Chryzantem Złocisty
23.05.2009, 17:01
można przebudowywać parcele publiczne (odpowiedź na pytanie Kubka)
można wchodzić na wszystkie parcele,ale tylko paru z nich widać wnętrza,konkretnie to siłowni,basenu i bibliotece
jest tylko jeden ekran ładowania,przy włączaniu gry,przy przełączaniu się na widok miasta można mieć małego laga,ale to nie jest ekran ładowania ;p
tak,jak simka wejdzie do szpitala rodzić to my czekamy na zewnątrz aż wyjdzie
nie można przenieść rodzin z TS2 do TS3
jest mnóstwo rodzin Maxisowych,część jest znana z dwójki (Ćwirowie,Kawaler,Zadecka)
są gotowe rodziny,ale na samym początku można zrobić swoją,przewodnią rodzinę

Maxord
23.05.2009, 17:04
Mam pytanie. Dlaczego kody z The Sims 2 nie działają w trójce ? W ogóle po wciśnięciu CTRL+SHIFT+C nic się nie dzieje, a powinno, bo czytałem wypowiedzi, że u jednych działają, a u innych nie. W "Programie startu The Sims 3" mam wersję 1.0.615.00107.

dżin.
23.05.2009, 18:32
A czy poradniki z TS2, będą się też sprawdzały w trójce np. http://www.forum.thesims.pl/showthread.php?t=45931 ? :|

Chryzantem Złocisty
23.05.2009, 18:34
ojej,nie odpowiem Ci na to pytanie,bo nawet nie wiem jakie są kody do TS3 ^^
ale na pewno jakieś nowe poradniki oparte na tych z dwójki powstaną.

dżin.
23.05.2009, 18:49
Kody, kody, kody! - Lista 14 kodów działających w grze The Sims 3!

Dodał(a): Tweety

Internetowy serwis o serii gier The Sims - Snooty Sims - opublikował listę 14 kodów działających w grze The Sims 3, które miał okazję sprawdzić podczas faneventu, który odbył się kilka dni temu w Holandii. Poniżej publikujemy znalezione kody wraz z objaśnieniami.

• Kaching - wzbogaca twoją rodzinę o 1 000 dodatkowych simoleonów
• Motherlode - wzbogaca twoją rodzinę o 50 000 dodatkowych simoleonów
• Moveobjects on/off - umożliwia przestawianie zablokowanych obiektów
• constrainFloorElevation [true/false] - z opcją 'false' umożliwia edycję terenu nawet kiedy są już na nim obiekty
• disableSnappingToSlotsOnAlt [on/off] - z opcją 'on' i wciśniętym klawiszem ALT, umieszczane obiekty nie muszą przylegać do siatki budowy
• fadeObjects [on/off] - włącza/wyłącza cienie obiektów
• testingCheatsEnabled [true/false] - z opcją true masz możliwość używania zablokowanych interakcji itp.
• fps [on/off] - wyświetla pasek informujący o tym z jaką prędkością klatek na sekundę gramy
• fullscreen [on/off] - włącza/wyłącza tryb gry w trybie pełnoekranowym
• hideHeadlineEffects [on/off] - włącza/wyłącza dymki nad głowami simów
• jokePlease - wyświetla losowy dowcip :)
• quit - zamyka grę
• unlockOutfits [on/off] - należy wpisać przed wejściem do CASa, odblokowuje ubrania specjalne np. pracowników
• familyfunds [Familyname] # - dodatkowe simoleony dla dowolnej rodziny

Tu są kody i ponawiam moje pytanie

Chryzantem Złocisty
23.05.2009, 18:59
nie widzę żadnego kodu,który by pozwalał na takie szaleństwa budownicze jakie są opisane w poradnikach do dwójki...ale ja się na tym nie znam,poza tym ta gra jeszcze nie miała swojej premiery,więc oficjalnie ludzie zajmujący się takimi rzeczami jeszcze nie mogą tego publikować

lithium
23.05.2009, 20:35
a ja zadam jeszcze raz pytanie, bo na tamto odpowiedziala mi tylko irbis ;p
a wiec, jakie macie parametry komputera i jak wam chodzi w zwiazku z tym gra?

Irbis
23.05.2009, 21:04
A czy poradniki z TS2, będą się też sprawdzały w trójce np. http://www.forum.thesims.pl/showthread.php?t=45931 ? :|
Myślę że jeśli chodzi o poradniki budowlane, to mogą się przydać. Pewności jednak nie mam, bo Ja z nich nie korzystam, ale korzystam z kodu constrainFloorElevation [true/false]. Działał w TS2 i działa w TS3, a skoro kod taki sam, to myślę że i poradniki mogą być te same :)

szoker
23.05.2009, 21:07
C2D, 2 gb ram, grafika HD 3650 działa zawaliście płynnie nawet na najwiekszym speedzie, co o TS 2 nie mozna było powiedziec.

Pingwin
23.05.2009, 21:44
PentiumE 2140 1.6GHz @ 2.66GHz
2GB RAM ddr2
8800GT 512MB ddr3

Odpalone na max, 1920x1200 (mam 26" lcd).
Na małej parceli ok. Na dużej parceli + większy dom + dużo obiektów (kody na kasę) tak samo jak w S2 gra zaczyna ścinać.

Do tego ładowane z opóźnieniem tekstury modeli;
Jest parę nowych efektów graficznych (lepsza woda, lepsze odbicia, lepsze oświetlenie)...
Ale jak dla mnie to zamiast dostać grę na nowym, potrafiącym ogarnąć to, silniku dostaliśmy podrasowany silnik S2...
Boję się co będzie z dodatkami...

ps.
Pewna osoba zaleca wyłączyć anti-virus'a jak mamy - S3 wykonuje non-stop mnóstwo operacji na dysku... jak anty-vir jeszcze zacznie nam to sprawdzać...

ps2.
Owszem - siedzę na Win7, ale na XP może miałbym ciut więcej fps... ale i tak na dużej parceli byłoby to samo. Było to w S2, jest to w S3.

Porównam to potem z wersją sklepową.
Są znane przypadki że wszelakie frukty do wersji "innych" potrafiły krzaczyć grę (wydajność, np. NFS UC na początku);

Merve
24.05.2009, 07:02
1. Czy można mieć dwie prace?
2. Czy to prawda, że w TS3 można zgwałcić? ( chodzą takie pogłoski u mnie w szkole )
3. Czy są miesiące?
4. Czy są budynki takie jak policja i straż pożarna?
5. Czy wybierając się do kina, teatru itp. można tam wejść razem z Simem?
6. Czy można robić pasemka na włosach?
7. Czy występują u Simów pryszcze, ale nie tylko u nastolatków?
8. Czy Sim przygotowując jedzenie nadal robi to tak sztucznie jak w TS2?
Edit: Czy kiedy Sim umiera to jest pogrzeb na cmentarzu?

Irbis
24.05.2009, 07:59
1. Czy można mieć dwie prace?
2. Czy to prawda, że w TS3 można zgwałcić? ( chodzą takie pogłoski u mnie w szkole )
3. Czy są miesiące?
4. Czy są budynki takie jak policja i straż pożarna?
5. Czy wybierając się do kina, teatru itp. można tam wejść razem z Simem?
6. Czy można robić pasemka na włosach?
7. Czy występują u Simów pryszcze, ale nie tylko u nastolatków?
8. Czy Sim przygotowując jedzenie nadal robi to tak sztucznie jak w TS2?
Edit: Czy kiedy Sim umiera to jest pogrzeb na cmentarzu?
1. Nie.
2. Wybacz, ale nie wiem jak można w ogóle coś takiego brać pod uwagę.
3. Nie.
4. Posterunek policji jest, budynku straży pożarnej nie widziałam.
5. Nie.
6. Tak.
7. Nastolatkiem jeszcze nie grałam, u młodych dorosłych nie zauważyłam czegoś takiego.
8. Trudno to stwierdzić, ale dość nienaturalne jest robienie ciasta na naleśniki na desce do krojenia :P
9. Jeszcze żadne sim mi nie umarł.

Lisi
24.05.2009, 08:05
9. Mi umarł chłopak - jeszcze nie zdążył być członkiem mojej rodziny - ale to trochę dziwne było bo w nocy dostałem informację o tym, że chłopak mojej pięknisi starzeje się i najwyższy czas pomyśleć o rodzinie. Kiedy pięknisia wróciła z pracy to pojawiła się informacja o tym, że sim zmarł. I to wszystko. Nie było pogrzebu a na cmentarzu nie widzę nagrobka. W dodatku mam misję dotyczącą przyniesienia urny z prochami sima do laboratorium ale coś nie mogę jej znaleźć.

Pingwin
24.05.2009, 08:12
Co do pasemek na włosach, to uściślając:
Wybieramy 4 kolory:
'baza', odrosty, pasemka, końcówki włosów...

magda_kaulitz
24.05.2009, 10:17
To ile trwa ciąża?? I jak wykupić udziały?

Chryzantem Złocisty
24.05.2009, 10:23
możesz zostać wspólnikiem - to kosztuje od 6-7 tysięcy simoleonów,po pewnym czasie możesz wykupić cały budynek (jakieś 20-30 tysięcy)
klikasz na budynek,i jeśli masz w funduszach wymaganą sumę,to pokazuje się opcja "zostań wspólnikiem/wykup udziały" (nie pamiętam dokładnie)

magda_kaulitz
24.05.2009, 10:26
A ile trwa ciąza??

aneczka90-90
24.05.2009, 11:28
a ja zadam jeszcze raz pytanie, bo na tamto odpowiedziala mi tylko irbis ;p
a wiec, jakie macie parametry komputera i jak wam chodzi w zwiazku z tym gra?



pentium 4
3ghz
1,5gb ram
ge force 9400gt

gram na takich ustawieniach jak widac i gra troche haczy, ale szczegolnie mi to nie przeszkadza, bo zdazylam sie przyzwyczaic po the sims 2 ;)

http://img34.imageshack.us/img34/7388/simsy.th.jpg (http://img34.imageshack.us/my.php?image=simsy.jpg)

Ilona
24.05.2009, 11:38
A ile trwa ciąza??

tak jak w dwójce z tym,ze nie ma filmików,jak jest druga czy 3 faza,jak dla mnie to jest lepiej jak w 2

hyena
24.05.2009, 12:35
mam pytanie dotyczące rzeczy które można kolekcjonować. Gdzie jest to nieszczęsne terrarium w którym można trzymać owady? Wiem że można oddać owady do laboratorium (czy to ma wogóle jakiś cel oprócz kasy?).

Czy z kosmicznymi skałami można zrobić coś jeszcze oprócz postawienia ich na podłodze?

>>>FiShIp<<<
24.05.2009, 16:46
Ja mam pytanie do tych co już grali.chodzi mi o ślub, tzn. czy jest coś takiego jak było w dwójce czyli łuk ślubny czy po prostu tylko tak normalnie biorą w domu bez przyjęcia i gości?Bo przeszukałem wszystko i nie znalazłem czegoś takiego....;/

aneczka90-90
24.05.2009, 16:57
moja simka zmarła na parcelu publicznej podczas wykonywania pracy. w jaki sposob jej nagrobek moge przeniesc na cmentarz badz chociazby do domu? w trybie budowania nie mozna, do plecaka sima takze schowac nie moge

chcialabym wybudowac dom, tylko, ze nie odpowiada mi polozenie dziale4k dostepnych w grze. czy sa dostepne nowe, puste parcele, ktorym sama wybiore polozenie i bede mogla zaczac budowe domu?

'Mu
25.05.2009, 01:30
Umieściłam graficzki z jakich korzystałam w TS2 w katalogu "Paintings". W przeciwieństwie do wcześniejszej części można malować na trzech rozmiarach płótna. Wszystkie tworzone przez moją simkę obrazy są standardowe.
Jak malować własne obrazy? Dodawane graficzki posiadają jakieś specjalne wymagania?

DaRyJa )}|{(
25.05.2009, 08:44
Ja mam jedno pytanko do tych którzy już grali (bądź nie)... Pod tym linkiem jest coś jakby demo TS3: http://thesims3.ea.com/view/pages/simteasers.jsp?languageCode=pl ... i tam można zapisać się na kurs np. medytacji albo kupić książkę "medytacja dla początkujących"... moje pytanie brzmi czy w grze także są możliwości zrobić jakiegoś kursu, oraz czy jest możliwość uczenia sie z tej książki medytacji... Z góry dzięki za odpowiedzi ;))

Mamełe
25.05.2009, 09:02
Umieściłam graficzki z jakich korzystałam w TS2 w katalogu "Paintings". W przeciwieństwie do wcześniejszej części można malować na trzech rozmiarach płótna. Wszystkie tworzone przez moją simkę obrazy są standardowe.
Jak malować własne obrazy? Dodawane graficzki posiadają jakieś specjalne wymagania?

Nie grałam jeszcze w TS3, ale może musisz mieć tak jak w TS2 pewien poziom umiejętności, żeby malować własne obrazy?

DaRyJa )}|{( to nie demo, tylko taka mini gra, która ma ci umilić czas oczekiwania na premierę :)

Upadła Dusza
25.05.2009, 10:58
1. http://i44.************/25zhs9w.jpg Sprawdź wodę ? Do czego służy ta opcja?

2. http://i39.************/23m68tv.jpg Czy trzeba kupić książkę i ją przeczytać żeby móc zrobić daną potrawę?

3. Czy tak jak w 2 wsiada się do samochodu i od razu jedzie czy trzeba najpierw się nauczyć prowadzić ?

4. Jest kilka "stopni" określających długość simowego życia. Krótkie: 25 dni, średnie: 50 dni, normalne: 90 dni, długie: 190 dni, epickie: 960 dni.
Czy długość życia można ustawić dla każdego sima indywidualnie, czy tylko dla wszystkich?



5. Grał ktoś kleptomanem? Jeśli tak, to czy rzeczywiście można wynosić coś z domów innych simów ?

Chryzantem Złocisty
25.05.2009, 11:02
1,Sprawdzanie wody - pojawia się okienko,czy miejsce jest obfite w ryby,i jakie gatunki tam można złowić.
2.Tak.Część przepisów sim uczy się samoistnie,gdy zdobędzie punkt umiejętności,ale niektórych trzeba się nauczyć czytając przepis kupiony w księgarni.
3.Wsiada się i od razu jedzie,nie trzeba się uczyć.
4.Tylko dla wszystkich.
5.Nie grałam kleptomanem,ale wydaje mi się że sim będąc w odwiedzinach u kogoś "przypadkiem" coś kradnie. ;p

Björk
25.05.2009, 11:04
2. Czy trzeba kupić książkę i ją przeczytać żeby móc zrobić daną potrawę?

3. Czy tak jak w 2 wsiada się do samochodu i od razu jedzie czy trzeba najpierw się nauczyć prowadzić ?

4.
Czy długość życia można ustawić dla każdego sima indywidualnie, czy tylko dla wszystkich?

Tylko te 3 ;)

Ad 2. Trzeba kupić książkę i nauczyć się przepisu na nową potrawę. Inaczej nici ;)
Ad. 3. NIe trzeba się uczyć prowadzić. Widocznie simowie to urodzeni kierowcy ;)
Ad 4. Jak na razie tylko raz ustaliłam długość życia i jest dla wszystkich taka sama...

agnieszka130187
25.05.2009, 11:54
Gdzieś wyczytałam, że nie ma łuku ślubnego i można po prostu wziąć ślub, co do parcel chyba właśnie swoich nie można położyć, ktoś chyba o tym pisał, ale pewna nie jestem. :) Co do terrarium to niestety nie wiem. :)

ultraviolence
25.05.2009, 12:23
Gdzieś wyczytałam, że nie ma łuku ślubnego i można po prostu wziąć ślub, co do parcel chyba właśnie swoich nie można położyć, ktoś chyba o tym pisał, ale pewna nie jestem. :) Co do terrarium to niestety nie wiem. :)

Tak, nie ma łuku ślubnego. Moja simka np. nie wyprawiała żadnego przyjęcia weselnego (nie chciało mi się :P), tylko wzięła "ślub prywatny" (jest taka opcja), która jest odpowiednikiem brania ślubu bez uroczystości w TS2.

Irbis
25.05.2009, 12:50
Poza "ślubem prywatnym" można też urządzić wesele. Wesele może odbywać się w domu, bądź na jednej z kilku przeznaczonych do tego celu parcel publicznych. Podobnie organizować można wszelkie inne przyjęcia.
Przed urządzeniem wesela na parceli publicznej, warto wybrać się na tą parcelę w trybie edycji okolicy, aby ustawić tam przedmioty bez których imprezy nie można nazwać imprezą, czyli jakiś stół z jedzeniem, odtwarzacz muzyki itp.. W przeciwnym razie poza zabawianiem gości rozmową i swoim urokiem osobistym, nie będzie za bardzo co robić :P
Bardzo podoba mi się opcja zapraszania gości na wszelkie imprezy: można zapraszać przyjaciół członków rodziny, samemu ich nawet nie znając i być pewnym, że przyjdą.

Pytałam o to w innym temacie, ale ten jest bardziej odpowiedni ... czy komuś jeszcze, poza mną, zginęła jakaś rodzina?

meszok
25.05.2009, 14:00
Nasuwają mi sie dwa pytania:
1. Czy można podczas gry zmienić ubranie sima na inne niż te które wybieraliśmy na początku. W dwójce można było kupić nowe ciuchy na mieście a w trujce nie widze takiego sklepu.
2. Jak się zaręczyć/oświadczyć/wsiąść ślub. Mam z simka kontakty na maksa, wprowadziła się do mnie ale nie ma nigdzie tych opcji.

prymus0786
25.05.2009, 14:20
witam małe pytanie do użytkownika "Irbis" w jaki sposób zrobiłeś tą fajną piwnice, jak to nie tajemnico daj jakąś poradę z tym dołem i dopasowaniem ścian do niego

Pozdro

Björk
25.05.2009, 14:30
Nasuwają mi sie dwa pytania:
1. Czy można podczas gry zmienić ubranie sima na inne niż te które wybieraliśmy na początku. W dwójce można było kupić nowe ciuchy na mieście a w trujce nie widze takiego sklepu.
2. Jak się zaręczyć/oświadczyć/wsiąść ślub. Mam z simka kontakty na maksa, wprowadziła się do mnie ale nie ma nigdzie tych opcji.


Ad. 1. Można poprzez opcję na komodzie zaprojektuj ubranie. Otwiera się skrócony panel tworzenia sima i można zmienić ubranie, a nawet zaprojektować do strojów z każdego rodzaju. Tym razem nie kupuje się ubrań.
Ad. 2. Wg mnie trzeba mieć bardzo mocno rozwinięta charyzmę, by pojawiła się opcja zaręczyn. Ale jak już się pojawi (w menu interakcji romantycznie) to ślub mnoże się odbyć zaraz. No i przydatne jest bara bara przed zaręczynami ;)

Miyoki
25.05.2009, 16:11
No i przydatne jest bara bara przed zaręczynami ;)
No wiecie? Zalecany jest seks przedmałżeński? To niezgodne z chrześcijaństwem :P

A ile jest damskich fryzur? :)

basiaxD
25.05.2009, 16:24
A w sims 3 będą takie postacie jak wampir, wilkołak, czarownica itp?

Grodzio
25.05.2009, 16:59
czy w the sims 3 są wózki dla dzieci ??

Nadine
25.05.2009, 17:03
nie wiem, z 25 ;p i jeszcze z czapkami, opaskami etc. ale wszystkie sa okropne. ze cztery moze sa dluzsze, reszta taka do szyi/ramion.

Aguncja
25.05.2009, 17:04
Czy można podróżować autobusem?Jakie są rozrywki na powietrzu?Łowienie ryb, piknik...co jeszcze?

Nadine
25.05.2009, 17:07
autobusem, jako, ze jest jakis przystanek, komunikacja miejska i blabla? nie. w sumie chyba tylko dzieci jezdza autobusem do szkoly, ale nie jestem pewna, a tak to rowerem (jezeli jest blisko), taksowka lub samochodem, o ile masz.

Chryzantem Złocisty
25.05.2009, 17:14
Rozrywki na powietrzu - ryby,piknik,szachy,basen,huśtawki,grill...I to chyba wszystko

Upadła Dusza
25.05.2009, 17:47
A jak to jest z jedzeniem, zapełnianiem lodówki ? Tak jak w 1 było, czy tak jak w 2, a może inaczej?

ultraviolence
25.05.2009, 17:54
Rozrywki na powietrzu - ryby,piknik,szachy,basen,huśtawki,grill...I to chyba wszystko
Można jeszcze grać w baseball i rugby, a dokładniej w zbijaka - trzeba mieć tylko odpowiednią piłkę na parceli. Dzieci mogą też bawić się na placu zabaw (oprócz huśtawki - zjeżdżalnia, domek do zabawy). No i jest jeszcze palenisko, ale to podobne do grilla, więc można nie uwzględniać.

Wg mnie trzeba mieć bardzo mocno rozwinięta charyzmę, by pojawiła się opcja zaręczyn.
Opcja oświadczyn nie zależy od ilości punktów charyzmy, bo w momencie, kiedy mój sim się oświadczał miał zerowy poziom tej umiejętności... za to w cechach charakteru zaznaczyłam mu "rodzinny" i "romantyczny". Myślę, że wpływ na to mają cechy charakteru. Z pewnością, gdyby miał "unika zobowiązań", pewnie nie byłoby mu tak śpieszno do zaręczyn, a więc i ta opcja pojawiłaby się później albo... i wcale.

Ellie
25.05.2009, 18:01
co zrobić, żeby sim wybrał się na jogging?

magda_kaulitz
25.05.2009, 18:04
To jak bierze się ślub??

ultraviolence
25.05.2009, 18:04
Klikasz na dowolny punkt w mieście i wybierasz opcję "podbiegnij truchtem", czy coś w tym stylu.

Ellie
25.05.2009, 18:08
aha (:
<miła niespodzianka>

dzięki. aha - czy u was mieszkania też są takie ciemne?
ed. a jak rozpoznać czy simka jest w ciąży? bo starali sie o dziecko, byla jakastam melodyjka, ale potem patrze - a tu mozliwosc psotarania sie o dziecko 2 raz. jakby byla w ciazy to by to przeciez zniknelo...

Searle
25.05.2009, 19:04
Czy po wyborze cech charakteru sima, można jakąś zmienić w trakcie gry?

Irbis
25.05.2009, 19:08
Ellie moja simka była w ciąży, miała już poranne mdłości i wymioty, a opcja postaraj się o dziecko nadal była dostępna. Albo więc jest to jakiś błąd, albo tak już jest. W sumie to nawet logiczne, jak w życiu ;)

magda_kaulitz ślub można wziąć po zaręczynach klikając jednym simem na drugiego i wybierając odpowiednie opcje.
O urządzaniu wesela pisałam tutaj (http://forum.thesims.pl/showpost.php?p=1029751&postcount=59).

Searle można kupić jakąś nagrodę za punkty życiowe. Nie testowałam jej jeszcze więc dokładnie nie wiem na czym to polega.

Fizzly
25.05.2009, 19:23
Czy po wyborze cech charakteru sima, można jakąś zmienić w trakcie gry?

Nie można. Dodatkowe cechy o których mówi koleżanka powyżej to inne cechy, żadne z tych podstawowych. ;)
Nie jestem pewien, ale niechcianych cech można chyba oduczyć za pośrednictwem innego sima, klikając na nim wtedy i wybierając opcję "Nie rób tego!", czy jakoś tak...

Nadine
25.05.2009, 19:23
a ja mam pytanie, gdzie zapisuja sie zdjecia, ktore zrobie przyciskiem 'c' ;p ?

Fizzly
25.05.2009, 19:25
a ja mam pytanie, gdzie zapisuja sie zdjecia, ktore zrobie przyciskiem 'c' ;p ?

C:\Moje dokumenty\Electronic Arts\The Sims 3\Screenshots

Aguncja
25.05.2009, 19:42
A jak ogólne wrażenia z gry?;) co wam się najbardziej podoba? Grafika w porządku? postacie wyglądają lepiej?

Irbis
25.05.2009, 19:48
Nie można. Dodatkowe cechy o których mówi koleżanka powyżej to inne cechy, żadne z tych podstawowych. ;)
Hmmm ... ale co to za cechy? Czy simowie posiadają jeszcze inne cechy poza tymi pięcioma podstawowymi?

A teraz coś z zupełnie innej beczki ... czy ktoś widział w grze simy prezentowane na stronie głównej? Zack, Marcela, Travis Chase, Brianna, Liam O'Dourke oraz oficer Roscoe zostali zaprezentowani tak, jakbyśmy mięli nimi grać. Tymczasem szukałam i nie widziałam w Sunset Valley żadnego z tych simów.

No i ponawiam pytanie ... czy komuś jeszcze zaginęła rodzina?

Aguncja polecam temat "Wasze recenzje".

Aguncja
25.05.2009, 19:57
dzięki
Takie śmieszne pytanie jeszcze? czy ta simka jest do wyboru w "gotowych" simach? Nie chciałam tracić czasu jak będę miała grę na tworzenie jej a bardzo mi się podoba:)
http://simy.focus.pl/up/games/the_sims3/15.jpg

ultraviolence
25.05.2009, 20:13
A teraz coś z zupełnie innej beczki ... czy ktoś widział w grze simy prezentowane na stronie głównej? Zack, Marcela, Travis Chase, Brianna, Liam O'Dourke oraz oficer Roscoe zostali zaprezentowani tak, jakbyśmy mięli nimi grać. Tymczasem szukałam i nie widziałam w Sunset Valley żadnego z tych simów.

No i ponawiam pytanie ... czy komuś jeszcze zaginęła rodzina?

Te postacie będą dostępne dopiero po premierze gry, nie wcześniej. A jeśli chodzi o zaginięcie rodziny, to mi się to jeszcze nie zdarzyło... W jakich okolicznościach się to stało?

Odnośnie tych cech, Irbis miała rację. Po kupieniu odpowiedniej nagrody za punkty życiowej aspiracji, możemy ustalić NOWE pięć cech charakteru sima, albo po prostu wymienić tylko część z nich. Osobiście korzystałam z tej nagrody i zmieniłam swojej simce tylko dwie.

Aguncja: Nie, tej simki nie ma w gotowych simach.

Fizzly
25.05.2009, 20:23
Te postacie będą dostępne dopiero po premierze gry, nie wcześniej. A jeśli chodzi o zaginięcie rodziny, to mi się to jeszcze nie zdarzyło... W jakich okolicznościach się to stało?

Odnośnie tych cech, Irbis miała rację. Po kupieniu odpowiedniej nagrody za punkty życiowej aspiracji, możemy ustalić NOWE pięć cech charakteru sima, albo po prostu wymienić tylko część z nich. Osobiście korzystałam z tej nagrody i zmieniłam swojej simce tylko dwie.

Aguncja: Nie, tej simki nie ma w gotowych simach.
Jakiej konkretnie nagrody? Przeglądałem wszystkie i żadna mi nie spasowała. Znalazłem tylko "Zmień życiowe pragnienia".
Mnie również rodzina żadna nie zniknęła, ale rodzina ze skrzyni "podkleiła się" samoistne pod inny dom, nie ich. ;D

Inne pytanie: jeśli gram jedną rodziną, a potem w trybie edycji miasta przełączę aktywną rodzinę (tą którą gram) na inną, wyskakuje mi okienko czy aby na pewno (utracę pragnienia i obietnice) - o co chodzi w obietnicach? Ktoś tego próbował? :P

rasmusek99
25.05.2009, 20:52
Czy można, tak jak w Osiedlowym życiu mieszkać w bloku lub kamienicy czy są tylko prywatne domy?

prymus0786
25.05.2009, 21:25
małe pytanie czy jest różnica TH3 na viscia 32 bitowej niż na 62 bitowej??

Nadine
25.05.2009, 21:44
@rasmusek99, tylko prywatne ;d

santogold
25.05.2009, 22:27
czemu simsy3 kojarza mi sie z gta vice city i san andreas? :|

Fizzly
26.05.2009, 00:09
czemu simsy3 kojarza mi sie z gta vice city i san andreas? :|
...bo połać terenu jest rozmyta i niskiej jakości, a simy są brzydsze niż w TS2? xD
/sorry za offtop

'Mu
26.05.2009, 00:32
(..)
Ad. 2. Wg mnie trzeba mieć bardzo mocno rozwinięta charyzmę, by pojawiła się opcja zaręczyn. Ale jak już się pojawi (w menu interakcji romantycznie) to ślub mnoże się odbyć zaraz. No i przydatne jest bara bara przed zaręczynami ;) Opcja oświadczyn nie zależy od ilości punktów charyzmy, bo w momencie, kiedy mój sim się oświadczał miał zerowy poziom tej umiejętności... za to w cechach charakteru zaznaczyłam mu "rodzinny" i "romantyczny". Myślę, że wpływ na to mają cechy charakteru. Z pewnością, gdyby miał "unika zobowiązań", pewnie nie byłoby mu tak śpieszno do zaręczyn, a więc i ta opcja pojawiłaby się później albo... i wcale.


Niet. Trzeba wprowadzić swojego sima w odpowiedni nastrój. Przy kontakcie z innym simem po lewej u góry pojawia się panelik. Przy bardziej intensywnych uczuciach simowi udostępniają sie dodatkowe opcje.

ultraviolence
26.05.2009, 06:53
A ja się zapytam o coś tak z innej beczki... Mortimer nie miał rodzeństwa, prawda? Cóż... Odkąd mam TS3, w ogóle nie wchodziłam do ich domu i niestety gra zrobiła mi WIEEEELKIEGO PSIKUSA - Gwidon i Kornelia samoistnie dorobili się kolejnego dziecka, którego nazwali... Edgardo! No i koniec z moimi planami grania zgodnie ze scenariuszem :P:D

Irbis
26.05.2009, 09:59
A jeśli chodzi o zaginięcie rodziny, to mi się to jeszcze nie zdarzyło... W jakich okolicznościach się to stało?
Zrobiłam rodzinę, wprowadziłam ją i trochę pograłam. Później grałam w kilku innych rodzinach, a kiedy chciałam wrócić do tej pierwszej, już jej nie było. Dom stoi tam gdzie stał, w domu wszystko na swoim miejscu, w ogrodzie dojrzewające warzywa i owoce, a po członkach rodziny ani śladu. Kilka simowych dni przed tym widziałam simkę w mieście, ale miała na sobie zupełnie inne ubranie. Rodzina składała się z dwóch dorosłych simów i trójki małych dzieci, simka była w ciąży. Szukałam ich w całej okolicy, zajrzałam do wszystkich domów, odwiedziłam cmentarz, ale nigdzie ich nie ma.


Mnie również rodzina żadna nie zniknęła, ale rodzina ze skrzyni "podkleiła się" samoistne pod inny dom, nie ich. ;D
U mnie ciągle kilka rodzin zamieszkuje jeden dom. Szukając zaginionej rodziny, byłam w domu, gdzie mieszkało pięcioro simów, były to trzy różne rodziny, podczas gdy w okienku opisana była tylko jedna. Najśmieszniejsze jest to, że dom jest mały i jest w nim tylko jedna sypialnia i jedno łóżko. No i nie wiem jak sobie radzą, może śpią na zmianę :P

Inne pytanie: jeśli gram jedną rodziną, a potem w trybie edycji miasta przełączę aktywną rodzinę (tą którą gram) na inną, wyskakuje mi okienko czy aby na pewno (utracę pragnienia i obietnice) - o co chodzi w obietnicach? Ktoś tego próbował? :P
Ja robię to non stop ponieważ gram różnymi rodzinami :) To nic takiego. Chodzi o marzenia sima, które zaznaczasz, żeby nie znikały, jeśli chcesz aby się spełniły. I to się właśnie nazywa obietnica. Kiedy zmieniasz aktywną rodzinę one po prostu się kasują.

helena u moich Ćwirów urodziła się dziewczynka. Może z tym dzieckiem stanie się coś i nie dane mu będzie dorosnąć, skoro w TS2 Morti nie ma rodzeństwa?
A co z córką pani Zade(c)k(iej)? Czy ktoś wiedział, że ona ma córkę?

Aguncja
26.05.2009, 12:18
Zrobiłam rodzinę, wprowadziłam ją i trochę pograłam. Później grałam w kilku innych rodzinach, a kiedy chciałam wrócić do tej pierwszej, już jej nie było. Dom stoi tam gdzie stał, w domu wszystko na swoim miejscu, w ogrodzie dojrzewające warzywa i owoce, a po członkach rodziny ani śladu. Kilka simowych dni przed tym widziałam simkę w mieście, ale miała na sobie zupełnie inne ubranie. Rodzina składała się z dwóch dorosłych simów i trójki małych dzieci, simka była w ciąży. Szukałam ich w całej okolicy, zajrzałam do wszystkich domów, odwiedziłam cmentarz, ale nigdzie ich nie ma.

Przeprowadzili się do innego miasta ;) Szkoda, że tak się dzieje, bo ja przywiązuję się do rodzin i tworzę pokolenia a tu takie numery!!

Björk
26.05.2009, 12:31
Zrobiłam rodzinę, wprowadziłam ją i trochę pograłam. Później grałam w kilku innych rodzinach, a kiedy chciałam wrócić do tej pierwszej, już jej nie było. Dom stoi tam gdzie stał, w domu wszystko na swoim miejscu, w ogrodzie dojrzewające warzywa i owoce, a po członkach rodziny ani śladu. Kilka simowych dni przed tym widziałam simkę w mieście, ale miała na sobie zupełnie inne ubranie. Rodzina składała się z dwóch dorosłych simów i trójki małych dzieci, simka była w ciąży. Szukałam ich w całej okolicy, zajrzałam do wszystkich domów, odwiedziłam cmentarz, ale nigdzie ich nie ma.

Przeprowadzili się do innego miasta ;) Szkoda, że tak się dzieje, bo ja przywiązuję się do rodzin i tworzę pokolenia a tu takie numery!!

Też "zgubiłam" swoją simkę ;) Pomogło, gdy zaprosiłam ją inną rodziną na imprezę i zaproponowałam małżeństwo. Wtedy ona się wprowadziła na tą pracelę, na której grałam. I teoretycznie było pytanie kogo wraz z nią chcę wprowadzić (ale opcja była nieaktywna, bo mieszkała sama w poprzedniej chałupie).

Gio
26.05.2009, 12:39
Ja mam takiego malutkiego probmelika. Otóz podczas tworzenia sima, gdy przechodzę w tą tabelę kolorów cery, cały sim zaczyna migać w takie jakby czarne kropki. Nie jest to jakiś specjalny problem, bo simów towrzę rzadko, ale czy komuś też tak sie dzieje?

Ruika
26.05.2009, 12:54
Ja mam takiego malutkiego probmelika. Otóz podczas tworzenia sima, gdy przechodzę w tą tabelę kolorów cery, cały sim zaczyna migać w takie jakby czarne kropki. Nie jest to jakiś specjalny problem, bo simów towrzę rzadko, ale czy komuś też tak sie dzieje?
najprawdopodobniej jest to spowodowane slabym komputerem. ja tgak mialam na poczatku gdy gralam w ts2

Gio
26.05.2009, 12:56
najprawdopodobniej jest to spowodowane slabym komputerem. ja tgak mialam na poczatku gdy gralam w ts2

Dzięki
Niby mój spełnia wymagania, ale chyba rzeczywiście jest jednak za słaby (np. przycinanie się przy zmianie fryzur) No cóż.

ultraviolence
26.05.2009, 15:42
Mam dwa pytania:
1. Jak przenieść rodzinę z mieszkania do tej biblioteki simów (odpowiednika skrzyni rodzin w TS2)? Znudziła mi się jedna rodzinka i chcę ją wymeldować i skasować na amen... ale nie wiem jak.
2. Ostatnio budowałam dom. Projektu nie dokończyłam - wyłączyłam grę (podkreślam, że wcześniej ją zapisałam). Następnego dnia odpalam simsy i parcela jest... PUSTA! Zero jakichkolwiek zabudowań i pięknego ogrodu, który stworzyłam dzień wcześniej :( Co się mogło stać? Można ją jakoś odzyskać?

Normalnie zniechęciłam się do budowania... Jak się człowiek naprawdę stara, to wychodzi na to, że parcela znika. Grrrrrrr! :P

Fizzly
26.05.2009, 15:53
Mam dwa pytania:
1. Jak przenieść rodzinę z mieszkania do tej biblioteki simów (odpowiednika skrzyni rodzin w TS2)? Znudziła mi się jedna rodzinka i chcę ją wymeldować i skasować na amen... ale nie wiem jak.
2. Ostatnio budowałam dom. Projektu nie dokończyłam - wyłączyłam grę (podkreślam, że wcześniej ją zapisałam). Następnego dnia odpalam simsy i parcela jest... PUSTA! Zero jakichkolwiek zabudowań i pięknego ogrodu, który stworzyłam dzień wcześniej :( Co się mogło stać? Można ją jakoś odzyskać?

Normalnie zniechęciłam się do budowania... Jak się człowiek naprawdę stara, to wychodzi na to, że parcela znika. Grrrrrrr! :P

1) W trybie edycji miasta po kliknięciu na zamieszkiwany dom jest m.in. przycisk "Eksmituj".
2) Może po prostu się nie zapisało... Innej opcji raczej nie ma, pozostaje Ci powtórzyć budowę. :P

ultraviolence
26.05.2009, 15:58
1) W trybie edycji miasta po kliknięciu na zamieszkiwany dom jest m.in. przycisk "Eksmituj".
2) Może po prostu się nie zapisało... Innej opcji raczej nie ma, pozostaje Ci powtórzyć budowę. :P

No to ja chyba zaczynam mieć problemy ze wzrokiem, bo niczego takiego nie znalazłam :D Muszę sprawdzić raz jeszcze, dzięki.

Zapisało się - nie ma innej opcji. Tylko PO ZAPISANIU, otworzyła mi się okolica bez interfejsu i musiałam wyłączyć grę przez Menadżer zadań. Pewnie wtedy coś się skiepściło... :/

Casslin
26.05.2009, 17:45
Czy rodzą się bliźniaki ?

figa
26.05.2009, 17:47
Podobno tak i mogą być nawet trojaczki :)

bouffe
26.05.2009, 17:49
Ja chciałabym się zapytać, jak duży jest wybór ciuchów? I jak one mniej więcej wyglądają?

Fizzly
26.05.2009, 18:09
Ja chciałabym się zapytać, jak duży jest wybór ciuchów? I jak one mniej więcej wyglądają?
Tak, bliźniaki i trojaczki to pewniak.

A ciuchy, cóż...bez rewelacji, bo nie ma jakichś szczególnie ładnych, jak to w podstawie, ale można nakładać dowolne tekstury na każdy element ubrania, także możliwości jest naprawdę wieeeleeee. :D

Casslin
26.05.2009, 19:16
aha
dzięki za odpowiedź

aluminium.
26.05.2009, 19:24
Jak ktoś grał w SimSocial to tam się wyświetlają takie informacje (te po lewej stronie). W 3 też tak będzie?

Ellie
26.05.2009, 19:29
ejc, a mozna kupic wozek dla dzieciaka? bo szukalam, ale nie ma, a podobno sa : o

Miyoki
26.05.2009, 19:44
ejc, a mozna kupic wozek dla dzieciaka? bo szukalam, ale nie ma, a podobno sa : o
Ja czytałam na tym forum, że nie ma a jak chce się wyjść z dzieciakiem na miasto, to się niesie je w rękach o_o

Fizzly
26.05.2009, 19:44
ejc, a mozna kupic wozek dla dzieciaka? bo szukalam, ale nie ma, a podobno sa : o
Skąd takie info? Nie ma wózków.

liverpool87
27.05.2009, 00:24
Witam chcialem sie zapytac czy orientujecie sie czy istnieje jakas mozliwosc odmladzania sima w tej The Sims 3 ;] , tak zeby bylo podobnie jak w The Sims 2 ze jakis eliksir albo cos innego podobnego

ultraviolence
27.05.2009, 06:36
Ja czytałam na tym forum, że nie ma a jak chce się wyjść z dzieciakiem na miasto, to się niesie je w rękach o_o

To prawda. Przy wyjściu poza parcelę mieszkalną, sim będzie niósł dziecko na rękach; zarówno jak wychodzisz z niemowlęciem czy nieco starszym, raczkującym brzdącem. Bez różnicy ^^

Gio
27.05.2009, 06:53
Już widzę, jak sim (jak zwykle) wyciąga spacerówkę zza pleców, dziecko niewiadomo jakim cudem pojawia się w tym wózku (podobnie jak wsiadanie do samochodów...) i sim wlecz je przez półmiasta, nie mogąc oderwać się od wózka i dziwnie skręcając na zakrętach. To by było żałosne, więc nie wiem o co taki halo, bo lepiej, że tych spacerówek nie ma :/

aluminium.
27.05.2009, 08:52
Jak ktoś grał w SimSocial to tam się wyświetlają takie informacje (te po lewej stronie). W 3 też tak będzie?

Odpowie mi ktoś :|

Aguncja
27.05.2009, 08:59
Hej, nie wiecie czy przy trochę gorszej karcie graficznej(inne minimalne wymagania sełnione) grę będzie można odpalić?

aluminium.
27.05.2009, 09:08
Odpali, ale grafika będzie zła.

Irbis
27.05.2009, 10:02
Witam chcialem sie zapytac czy orientujecie sie czy istnieje jakas mozliwosc odmladzania sima w tej The Sims 3 ;] , tak zeby bylo podobnie jak w The Sims 2 ze jakis eliksir albo cos innego podobnego
Z tego co mi wiadomo, to nie.

Jak ktoś grał w SimSocial to tam się wyświetlają takie informacje (te po lewej stronie). W 3 też tak będzie?
Nie.

Upadła Dusza
27.05.2009, 12:41
1. Czy sim może chodzić dosłownie wszędzie, czy tylko jakimiś wyznaczonymi ścieżkami, chodnikiem itp?

2. A jak to jest z jedzeniem, zapełnianiem lodówki ? Trzeba np dzwonić po dostawe jedzenia lub kupić w sklepie, czy lodówka jest zawsze pełna i każdorazowo płacimy za wyciągnięcie z niej czegoś, czy jak?

Irbis
27.05.2009, 12:48
1. Czy sim może chodzić dosłownie wszędzie, czy tylko jakimiś wyznaczonymi ścieżkami, chodnikiem itp?
2. A jak to jest z jedzeniem, zapełnianiem lodówki ? Trzeba np dzwonić po dostawe jedzenia lub kupić w sklepie, czy lodówka jest zawsze pełna i każdorazowo płacimy za wyciągnięcie z niej czegoś, czy jak?
Ad. 1. Dosłownie wszędzie niestety nie można chodzić, jednak poza wyznaczonymi drogami są miejsca, gdzie nasz sim może powędrować.
Ad. 2. Jedzenie kupuje się sklepie. Są to pojedyncze produkty, więc możemy wybierać co kupimy i w jakiej ilości. Kupione produkty można (ale nie trzeba) włożyć do lodówki. Jeśli w lodówce brakuje produktów będziemy płacić, chcąc przygotować jakieś danie.

'Mu
27.05.2009, 12:57
ad1. Tak- może poruszać się niemal wszędzie (nie wejdzie na drzewo, stromą górkę, ani do morza :P )

ad2. By zaopatrzyć się w jedzenie w lodówce musisz udać się ze sklepu. Kupujesz produkty - całkiem duża różnorodność. Być może nawet 20-30 rodzai. Na wykonanie danego dania korzystasz z określonych produktów. Jeśli nie wiesz jakie potrzebujesz w tym samym sklepie możesz kupić przepisy.
Jeśli przy każdej wizycie w sklepie chciałabyś kupować te same produkty możesz stworzyć listę pozwalającą na zakupy 'po jednym kliknięciu' ^^


Nieco inny problem.
W jaki sposób kupić nowy dom i przeprowadzić się całą rodziną?
Może to zrobić moja simka czy pozostaje mi opcja z Edytora Miasta?

Aguncja
27.05.2009, 12:59
Jeśli w lodówce brakuje produktów będziemy płacić, chcąc przygotować jakieś danie.

Jakieś to mało życiowe, w S2 było lepiej i to już w podstawie.

Irbis
27.05.2009, 13:08
Nieco inny problem.
W jaki sposób kupić nowy dom i przeprowadzić się całą rodziną?
Może to zrobić moja simka czy pozostaje mi opcja z Edytora Miasta?
Jeśli chcesz wyprowadzić wszystkie simy z domu, to wydaje mi się, że trzeba to zrobić w edycji miasta. Choć wiem że jest taka opcja jak "sprzedaj dom" dostępna w trybie gry. Nie wiem jednak jak ona działa i nie wiem czy wszystkie simy mogą ją mieć. U mnie pojawiała się ona po kliknięciu na podłogę.

'Mu
27.05.2009, 13:14
Oki, dzięki za odpowiedź ^^

Tasha-
27.05.2009, 13:29
będzie można oglądać dzieci w szkole?

Asik91
27.05.2009, 14:01
Mam pytanie:) Czy meble, ubrania sciagane z neta beda dzialac w the sims 3 czy trzeba czekac az wyplynie lawina stronek z ubraniami do 3? bo jak tak to gra zapowiada sie fatalnie z kiczowatymi ubraniami i meblami:/

Mamełe
27.05.2009, 14:03
Mam pytanie:) Czy meble, ubrania sciagane z neta beda dzialac w the sims 3 czy trzeba czekac az wyplynie lawina stronek z ubraniami do 3? bo jak tak to gra zapowiada sie fatalnie z kiczowatymi ubraniami i meblami:/

Ale o co chodzi? Będzie trzeba czekać aż będą te dodatki w necie.

Vanitas
27.05.2009, 14:17
A ja mam pytanie co do tworzenia simów ;) Na jednym z filmików było pokazane że można wybierać długość włosów, gdzie tego szukać :|

Björk
27.05.2009, 14:31
Kolor włosów :) Długość jedna pozostaje... :(

Vanitas
27.05.2009, 14:42
A odrosty i pasemka? podobno miało dać się wybierać :(

I mam jeden mały problem... Jak zrecoloruje jakiś mebel i za chwilę recoloruje drugi to tamten z powrotem jest taki jak wcześniej. Da się coś z tym zrobić?

Asik91
27.05.2009, 15:08
Ale o co chodzi? Będzie trzeba czekać aż będą te dodatki w necie.

chodzi mi o sciaganie np ubran z internetu. trzeba bedzie czekac az ktos kto okaze sie bardzo kochany zajmie sie ich tworzeniem? czyli te z 2 nie podejda?

Fizzly
27.05.2009, 15:37
chodzi mi o sciaganie np ubran z internetu. trzeba bedzie czekac az ktos kto okaze sie bardzo kochany zajmie sie ich tworzeniem? czyli te z 2 nie podejda?

Ludzie...no jakim cudem ubrania z TS2 mają działać w TS3?! :/ Trzeba będzie poczekać, gdyby aluzyjne pytanie retoryczne było niezrozumiałe. :P

A odrosty i pasemka? podobno miało dać się wybierać :(

I mam jeden mały problem... Jak zrecoloruje jakiś mebel i za chwilę recoloruje drugi to tamten z powrotem jest taki jak wcześniej. Da się coś z tym zrobić?

Możesz zmieniać kolory odrostów,pasemek,końcówek, ale nie długość.

Irbis
27.05.2009, 16:07
A odrosty i pasemka? podobno miało dać się wybierać :(
I da się. Oddzielnie można wybrać kolor podstawy włosów, pasemek, końcówek i odrostów. Było o tym pisane i chyba nawet w tym temacie.
Wygląda to jak na zdjęciu:
http://i40.************/301q2hi.jpg
I mam jeden mały problem... Jak zrecoloruje jakiś mebel i za chwilę recoloruje drugi to tamten z powrotem jest taki jak wcześniej. Da się coś z tym zrobić?
Oczywiście że się da, jaki byłby sens nadawania obiektom nowego wyglądu, gdyby po zakończeniu czynności wracały do podstawowego koloru?

ultraviolence
27.05.2009, 16:15
będzie można oglądać dzieci w szkole?
Może kiedyś... Chociaż raczej bym się na to nie nastawiała. Niestety nie możemy widzieć wnętrz większości budynków publicznych - w tym szkoły. Jedynymi, do których możemy wchodzić to siłownia i księgarnia.

Jeśli chcesz wyprowadzić wszystkie simy z domu, to wydaje mi się, że trzeba to zrobić w edycji miasta. Choć wiem że jest taka opcja jak "sprzedaj dom" dostępna w trybie gry. Nie wiem jednak jak ona działa i nie wiem czy wszystkie simy mogą ją mieć. U mnie pojawiała się ona po kliknięciu na podłogę.
Nie koniecznie trzeba robić to w edycji miasta. Wystarczy jednym z dorosłych simów kliknąć na telefon i wybrać "przeprowadź się". Wyskoczy wtedy okno (zresztą podobne jak w TS2), dzięki któremu mamy możliwość wyboru, którzy członkowie rodziny przeprowadzą się razem z naszym simem.

'Mu
27.05.2009, 17:05
I mam jeden mały problem... Jak zrecoloruje jakiś mebel i za chwilę recoloruje drugi to tamten z powrotem jest taki jak wcześniej. Da się coś z tym zrobić?

Zaakceptuj zmianę koloru nim wybierzesz kolejny obiekt ;P

>>>FiShIp<<<
27.05.2009, 18:17
A ja mam takie pytanie czy te simy kiedykolwiek zdychają?:P
Mój staruszek ma już 94 dni i nic a już szczerze mówiąc mam go dość...

Ellie
27.05.2009, 18:17
Skąd takie info? Nie ma wózków.

no gdzies tak czytalam
szkoda

Gio
27.05.2009, 18:19
A ja mam takie pytanie czy te simy kiedykolwiek zdychają?:P
Mój staruszek ma już 94 dni i nic a już szczerze mówiąc mam go dość...

Klikinij w opcje (F5) i ustal długość życia sima. Najprawdopodobniej masz ustawione na 960 czy 980 ;)

Orzechowo
27.05.2009, 18:21
gdzieś w ustawieniach jest wybór dlugosci zycia.
przeciez mozesz go zabic ;p

>>>FiShIp<<<
27.05.2009, 18:23
No właśnie długość życia mam ustawione na normalny 90 dni a on już ma 95;/.A jak go zabić można?:D

Orzechowo
27.05.2009, 18:32
no nie wiem, zagłodź albo coś w tym stylu, albo idź z nim na cmentarz, może umrze ze strachu, nie wiem czy w '3' tak sie da.

Merve
27.05.2009, 18:34
Czy w TS3 można w panelu stworzenia rodziny stworzyć małe dziecko albo niemowlaka?

Irbis
27.05.2009, 18:49
Nie koniecznie trzeba robić to w edycji miasta. Wystarczy jednym z dorosłych simów kliknąć na telefon i wybrać "przeprowadź się". Wyskoczy wtedy okno (zresztą podobne jak w TS2), dzięki któremu mamy możliwość wyboru, którzy członkowie rodziny przeprowadzą się razem z naszym simem.
Rzeczywiście. Mi się wydawało, że w The Sims 2 nie można było w ten sposób wyprowadzić wszystkich simów z domu. Kojarzy mi się, że przy takiej próbie pojawiał się komunikat, żeby użyć opcji "wyprowadź" w podglądzie okolicy.
Tak czy inaczej, przed chwilą sprawdziłam to w The sims 3 i jest możliwość wyprowadzenia całej rodziny bezpośrednio z domu, za pomocą opcji "przeprowadź się". Przy okazji możemy zdecydować, czy meble spakować, czy też sprzedać je razem z domem :)

Czy w TS3 można w panelu stworzenia rodziny stworzyć małe dziecko albo niemowlaka?
Tak jak w TS2 można nie można tworzyć niemowląt, ale małe dzieci tak.

Libby
27.05.2009, 21:58
Tak się zastanawiam, jak to rozwiązali w TS3, bo ponoć życie w mieście płynie. Gramy np. rodzinką X, zapisujemy i przechodzimy do Rodzinki Y, zapisujemy i wracamy do X. W którym momencie jesteśmy w rodzince X? Tam, gdzie zapisaliśmy?

>>>FiShIp<<<
27.05.2009, 22:45
Tak tam gdzie zapisaliśmy:)

Nandelle
28.05.2009, 06:39
W trójce można robic samemu otoczenia(miasta)?

Afbuster
28.05.2009, 07:12
nie, można grać tylko w tych stworzonych przez producentów

Miyoki
28.05.2009, 07:31
Tak się zastanawiam, jak to rozwiązali w TS3, bo ponoć życie w mieście płynie. Gramy np. rodzinką X, zapisujemy i przechodzimy do Rodzinki Y, zapisujemy i wracamy do X. W którym momencie jesteśmy w rodzince X? Tam, gdzie zapisaliśmy?
Tak tam gdzie zapisaliśmy:)
A czy przypadkiem nie jest tak, że jak gramy następną rodzinką to ta nasza pierwsza sama się rozwija?
Ja tak przynajmniej czytałam, że jak zapiszemy w jakimś miejscu, to potem nie zaczniemy od tego samego momentu.
Ale mogę się mylic :|

Aguncja
28.05.2009, 10:35
Jak zmienia się dzieciom w pieluchę skoro nie ma stołu do przewijania? Podrzuca się dziecko do góry jak w S2? No i jak niemowlakom zmienia się ubranie? Jakie są interakcje z nowo narodzonym dzieckiem? Nie wyobrażam sobie "baw się" przy tym jak dzieciak jest mocno skrępowany tym durnym becikiem:P Nie podoba mi się ten pomysł, powrót do S1. Trzeba było mu już ubranko jakieś strzelić;) ahhh

Irbis
28.05.2009, 11:13
Tak się zastanawiam, jak to rozwiązali w TS3, bo ponoć życie w mieście płynie. Gramy np. rodzinką X, zapisujemy i przechodzimy do Rodzinki Y, zapisujemy i wracamy do X. W którym momencie jesteśmy w rodzince X? Tam, gdzie zapisaliśmy?
Tak tam gdzie zapisaliśmy:)
A czy przypadkiem nie jest tak, że jak gramy następną rodzinką to ta nasza pierwsza sama się rozwija?
Ja tak przynajmniej czytałam, że jak zapiszemy w jakimś miejscu, to potem nie zaczniemy od tego samego momentu.
Ale mogę się mylic :|
Oczywiście rację ma Miyoki. Wszystkie simy żyją i rozwijają, jeśli więc gramy jakąś rodziną, wszystkie inne także dorastają i starzeją się, rodzą się i umierają.

Jak zmienia się dzieciom w pieluchę skoro nie ma stołu do przewijania? Podrzuca się dziecko do góry jak w S2? No i jak niemowlakom zmienia się ubranie? Jakie są interakcje z nowo narodzonym dzieckiem? Nie wyobrażam sobie "baw się" przy tym jak dzieciak jest mocno skrępowany tym durnym becikiem:P Nie podoba mi się ten pomysł, powrót do S1. Trzeba było mu już ubranko jakieś strzelić;) ahhh
Tak, unosi się dziecko do góry, ono obraca się i już pieluszka zmieniona. Niemowlakom nie zmienia się ubrań, chyba że chodziło o małe dzieci. Małym dzieciom zmienia się ubrania w szafie, tak jak dorosłym.
Z niemowlakiem jest kilka interakcji, nie pamiętam dokładnie, ale na pewno jest "baw się" i "wyściskaj", naturalnie "nakarm" i "zmień pieluszkę".

agnieszka130187
28.05.2009, 13:09
Więc nie ma szansy, nie ma takich ustawień, żeby wracając z rodziny X do Y zastać je w tym samym momencie co je zostawiliśmy albo przynajmniej bez większych zmian ? A jak działa ta wolna wola ? Widziałam na fotce, że jest regulowana suwakiem, ale co Simy robią, a czego nie w zależności od jej ustawienia ?

Fizzly
28.05.2009, 13:16
Więc nie ma szansy, nie ma takich ustawień, żeby wracając z rodziny X do Y zastać je w tym samym momencie co je zostawiliśmy albo przynajmniej bez większych zmian ? A jak działa ta wolna wola ? Widziałam na fotce, że jest regulowana suwakiem, ale co Simy robią, a czego nie w zależności od jej ustawienia ?
Jest taka możliwość. Albo grać na dwóch osobnych zapisach gry (różne, choć te same miasta), albo wyłączyć w opcjach "postęp historii". A jak działa wolna wola, trudno powiedzieć. Regulacja jest trzystopniowa, więc podejrzewam że poza (całkiem z lewej) jej brakiem (wyłączona), to: małą wolna wola, która odpowiada tylko za spełnianie podstawowych potrzeb, jak siku, spanie, papu, itd. oraz duża wolna wola, która zajmuje się też pasjami i pragnieniami simów. ;d

>>>FiShIp<<<
28.05.2009, 14:39
Tak właśnie jak mówi Fizzly trzeba grać na dwóch osobnych zapisach gry.Trochę to dziwne no ale cóż.....

agnieszka130187
28.05.2009, 14:47
Rozumiem, ale z drugiej strony wydaje się być fajnie rozwiązane, zadowoli graczy, którzy chcą, aby druga rodzina rozwijała się sama i takich , którzy wolą wszystko kontrolować. Z wolną wolą to też ciekawe rozwiązanie. Tylko ciekawe jak to wygląda, gdy wyłączymy im wolną wolę, będziemy grali inną rodziną, a będziemy mięli włączony postęp historii...nasze Simy przeżyją bez jedzonka itd...bo to się trochę gryzie. :D

Fizzly
28.05.2009, 15:32
Rozumiem, ale z drugiej strony wydaje się być fajnie rozwiązane, zadowoli graczy, którzy chcą, aby druga rodzina rozwijała się sama i takich , którzy wolą wszystko kontrolować. Z wolną wolą to też ciekawe rozwiązanie. Tylko ciekawe jak to wygląda, gdy wyłączymy im wolną wolę, będziemy grali inną rodziną, a będziemy mięli włączony postęp historii...nase Simy przeżyją bez jedzonka itd...bo to się trochę gryzie. :D
Przeżyją, bo wolna wola dotyczy tylko aktualnie obsługiwanej rodzinki. Jeśli jest włączona opcja "postępu historii", wolna wola w pozostałych domostwach przybiera trybu inteligentnego. ;)

Orzechowo
28.05.2009, 15:34
a co to jest ten postęp historii?

Tasha-
28.05.2009, 15:44
rozwój domowników bez twojej wiedzy.

Miyoki
28.05.2009, 16:00
a co to jest ten postęp historii?
To jest opcja, która pozwala, by inne rodziny rozwijały się niezaleznie od Twojej woli.
Czyli jak grasz swoją rodziną i masz włączoną tą opcje, to w tym czasie np. Mortimer Cwir może z dziecka stac się nastolatkiem.
Po prostu reszta Simów, którymi nie grasz, sama żyje.

Searle
28.05.2009, 17:18
Czy podczas grania w oknie, jest opcja Przewijania na krawędziach?

zabka
28.05.2009, 19:12
Jeśli chodzi o bliźniaki i trojaczki jest prawdopodobieństwo że się urodzą. Ja dorobiłam się już trojaczków i bliźniaków. Sim może mieć większe prawdopodobieństwo, jeśli w wybierze nagrodę szczęścia życiowego "Wzmożona płodność".

agnieszka130187
28.05.2009, 22:32
A tak z innej beczki czy da się w końcu otworzyć okno w domu ? Czy Ea oczywiście nie zadbało takie szczegóły ?

Fizzly
28.05.2009, 22:41
A tak z innej beczki czy da się w końcu otworzyć okno w domu ? Czy Ea oczywiście nie zadbało takie szczegóły ?

Nie da się, bo i po co? :P Chociaż rzeczywiście, diabeł tkwi w szczegółach.

>>>FiShIp<<<
28.05.2009, 22:42
Nie aż takich szczegółów niema w grze ;)

Irbis
29.05.2009, 05:20
Jest taka możliwość. Albo grać na dwóch osobnych zapisach gry (różne, choć te same miasta), albo wyłączyć w opcjach "postęp historii". A jak działa wolna wola, trudno powiedzieć. Regulacja jest trzystopniowa, więc podejrzewam że poza (całkiem z lewej) jej brakiem (wyłączona), to: małą wolna wola, która odpowiada tylko za spełnianie podstawowych potrzeb, jak siku, spanie, papu, itd. oraz duża wolna wola, która zajmuje się też pasjami i pragnieniami simów. ;d
Tyle, że jeśli wyłączymy postęp historii, to nasze simy po prostu nie będę rozwijały się, nie będą rodziły dzieci i awansowały, ale nadal będą się starzały. Jeśli więc wrócimy do nich po dłuższym czasie, mogą być starymi simami, które nic w życiu nie osiągnęły. Czy nie tak?

Czy podczas grania w oknie, jest opcja Przewijania na krawędziach?
Opcję przewijania na krawędziach możemy sobie sami wybrać, bo domyślnie nie ma jej w grze. Jeśli chcemy przewijać na krawędziach, trzeba to zaznaczyć w opcjach i wydaje mi się, że po zaznaczeniu będzie ta opcja aktywna niezależnie od trybu w jakim gramy.

eWeLiNkA303
29.05.2009, 07:25
hej! może ktoś wie jak coś wsadzić do wyposażenia sima, nigdzie nie moge znaleść takiej opcji, mój sim musi zanieść jakąś potrawe do pracy na konkurs i za nic nie wiem jak to zrobic :/ heeeelp!

Irbis
29.05.2009, 07:33
hej! może ktoś wie jak coś wsadzić do wyposażenia sima, nigdzie nie moge znaleść takiej opcji, mój sim musi zanieść jakąś potrawe do pracy na konkurs i za nic nie wiem jak to zrobic :/ heeeelp!
Otwórz zakładkę plecaka, najedź kursorem na obiekt który chcesz tam umieścić, powinna pojawić się taka mała łapka. Naciśnij lewy przycisk myszy i przenieś przedmiot do plecaka :)

Mamełe
29.05.2009, 09:11
A ja mam takie pytanie. Czy kąt padania i kierunek promieni słonecznych zmienia się w ciągu dnia, czy tak jak w TS2 ciągle słońce świeci z jednej strony, że ciagle ta sama czesc domu byla w cieniu?

przemal00
29.05.2009, 11:07
Witam
Mam pytanie jak uruchomić kody w sims 3 na kasę. Te z wciskaniem ctrl+shift+b lub c nie działają i nic nie powodują jedynie błysk ekreanu.
Pozdrawiam

Irbis
29.05.2009, 11:18
A ja mam takie pytanie. Czy kąt padania i kierunek promieni słonecznych zmienia się w ciągu dnia, czy tak jak w TS2 ciągle słońce świeci z jednej strony, że ciagle ta sama czesc domu byla w cieniu?
Tak zmienia się, nie tylko w ciągu dnia, ale też w nocy gdy księżyc jasno świeci :)

Mamełe
29.05.2009, 11:20
Tak zmienia się, nie tylko w ciągu dnia, ale też w nocy gdy księżyc jasno świeci :)

O dzięki Twórcom! Strasznie mnie to wkurzało.

Fizzly
29.05.2009, 11:58
Tyle, że jeśli wyłączymy postęp historii, to nasze simy po prostu nie będę rozwijały się, nie będą rodziły dzieci i awansowały, ale nadal będą się starzały. Jeśli więc wrócimy do nich po dłuższym czasie, mogą być starymi simami, które nic w życiu nie osiągnęły. Czy nie tak?


Tego nie wiem, na przycisku postępu historii nic nie pisze o awansach i zdobywaniu umiejętności. ;) Więc nie sądzę, ale to kwestia sprawdzenia. :)

Irbis
29.05.2009, 12:20
Tego nie wiem, na przycisku postępu historii nic nie pisze o awansach i zdobywaniu umiejętności. ;) Więc nie sądzę, ale to kwestia sprawdzenia. :)
Otóż jest tam co nieco napisane na ten temat:

Umożliwia sąsiadom przeprowadzanie się, branie ślubów, awansowanie i inne postępy w życiu. Dzięki temu Twoje miasto jest zrównoważone, żywe i pozostaje interesujące z biegiem czasu. Zalecane ustawienie: włączone.

Taka informacja pojawia się po najechaniu kursorem na opcję "włącz postęp historii".
Ja osobiście wolę nie sprawdzać, co się stanie gdy ta opcja zostanie wyłączona. Nie chcę żeby moje simy umarły w samotności i ubóstwie :P

Aguncja
29.05.2009, 12:52
Czy simy które spotykamy w mieście chodzą ciągle w tych samych ubraniach?

Irbis
29.05.2009, 13:04
Trudno powiedzieć, bo na przykład panią Zadek ciągle widzę w tych samych ubraniach, ale simy które zrobiłam sama, i które później spotykam w mieście grając inną rodziną, częstą chodzą w ubraniach, których dla nich nie projektowałam.

Aguncja
29.05.2009, 13:10
a rodzinka Ćwirów i inne maxisowskie? I te robiące sztuczny tłok?;)Zwróciłaś uwagę? Wydaje mi się, że mało simów ogólnie kręci się po mieście...mam rację? dzięki za odpowiedź

Vanitas
29.05.2009, 13:10
Jak wziąć laptopa do parku? Czytałem w jednym z artykułów, że jest taka opcja...

Irbis
29.05.2009, 13:28
a rodzinka Ćwirów i inne maxisowskie? I te robiące sztuczny tłok?;)Zwróciłaś uwagę? Wydaje mi się, że mało simów ogólnie kręci się po mieście...mam rację? dzięki za odpowiedź
Rodzinę Ćwirów również kojarzę, że ciągle chodzą w tych samych ubraniach. Innych, mniej charakterystycznych simów nie kojarzę, ale postaram się to zaobserwować :)
Co do ilości simów kręcących się po mieście to jest tak, że jak pojawiasz się simem w jakimś miejscu, to najczęściej poza nim, nikogo tam nie ma. Po chwili dopiero schodzą się różne simy, robiąc ten sztuczny tłok, o którym piszesz. Choć od końca może nie jest on taki sztuczny, ponieważ simy nie kręcą się bez sensu w obrębie danej parceli, ale faktycznie coś robią, w zależności od miejsca.

Ostatnio miałam taki denerwujący przypadek. Posłałam swoje simy do parku przed ratuszem z koszem piknikowym. Wybrałam ładne miejsce przy fontannie, simka rozłożyła kocyk i podała jedzonko za 100 simoleonów, usiedli na kocyku i nic. Nagle przyszedł sim policjant i złożył kocyk. Kazałam powtórzyć czynności, a więc simka rozłożyła kocyk, podała jedzenie za 100 simoleonów, usiedli i nic. Przyszła simka w stroju pokojówki i zwinęła kocyk. Zaczęło mnie to denerwować, ale spróbowałam jeszcze kilka razy i za każdym razem przychodził jakiś sim i składał mi kocyk. W końcu kazałam rozłożyć piknik w innym miejscu i simowie bez problemu jedli dania z koszyka rozmawiając przy tym radośnie. Później zobaczyłam, że w tym pierwszym miejscu trawa była "wygolona" w kratkę, domyślam się więc, że tam po prostu nie wolno piknikować :P
Tak czy inaczej simy robiące sztuczny tłok, myślą trochę i nie zachowują się bezmyślnie. No i dbają o miasto :D

Jak wziąć laptopa do parku? Czytałem w jednym z artykułów, że jest taka opcja...
Kup laptopa i ustaw gdzieś w domu, następnie przejdź do trybu życia i otwórz zakładkę simowego plecaka i włóż tam komputer. Używa się go tak jak telefonu, czyli klikając na niego w plecaku i wybierając spośród różnych opcji, przy czym można to robić gdziekolwiek się jest. Sim sam poszuka sobie dogodnego miejsca :)
Trzeba jednak trochę pilnować tego laptopa. Mój sim ostatnio zostawił swój laptopa w bibliotece :P

zabka
29.05.2009, 13:29
Jak wziąć laptopa do parku? Czytałem w jednym z artykułów, że jest taka opcja...

Przeciągasz laptopa na wyposażenie Twojego sima, potem idziesz do parku. Kiedy już jesteś w parku, wchodzisz w "plecak" sima i klikasz na laptopa. Pokazują ci się opcję jak w zwykłym komputerze.

Aguncja
29.05.2009, 13:34
:) śmieszna sytuacja, oby takich jak najwięcej bo to dodaje grze smaczku:P
Ale z tego co czytam, widzę że w 3 dużo się dzieje.
Dzięki za odpowiedź

Irbis
29.05.2009, 14:26
Aguncja to prawda, dużo się dzieje, ale z wypowiedzi które czytam na forum wnioskuję, że nie każdy to zauważa, lub nie chce zauważyć. Są przecież osoby, które twierdzą, że to nudna i monotonna gra.
Myślę, że to zależy od sposobu prowadzenia rozgrywki. Bo jeśli ktoś gra z kodami i ciągle przyspiesza upływ czasu, nie dostrzeże wielu ciekawych rzeczy i zjawisk. No ale każdy gra jak lubi :)
Ja lubię przyglądać się simom, ich zachowaniom, lubię patrzeć jak wykonują pewne czynności, lubię wiedzieć co lubią robić, a czego nie lubią. To naprawdę świetna zabawa i już nie mówię tylko o najnowszej odsłonie tej gry :)

a wlasnie, moze ktos powiedziec co to sa dokladnie te nastrojniki? bo tak czytam tylko ze to fajna sprawa ale nie wiem do konca o co w tym chodzi ;p
Zacytuję fragment mojej wypowiedzi z innego tematu:

Im dłużej gram, tym bardziej ta gra mi się podoba i nawet już przymykam oko na jeden kolor roślin w każdym gatunku. Im dłużej gram, tym więcej odkrywam ciekawych zjawisk.
Ostatnio przyglądałam się nastrójnikom i jestem nimi zachwycona. To naprawdę świetne rozwiązanie. Sim może mieć zły nastrój i jego ikonka jest czerwona niczym wino, nawet jeśli wszystkie paski potrzeb są zielone. Nastrójniki są różne, jedne związane z codziennym życiem, otoczeniem, domem sima, inne wynikające z osobowości sima. Jeśli chcemy utrzymać naszego sima w dobrym samopoczuciu naprawdę musimy brać je pod uwagę.
Wczoraj na przykład moje simy odczuwały niezadowolenie po zjedzeniu resztek z lodówki. W nastrójniku oznaczającym to niezadowolenie pojawiała się informacja, że jedzenie wyjęte z lodówki miało posmak lodówki i że w droższych lodówkach ten problem zapewne jest rozwiązany.
To tylko jeden z wielu przykładów urozmaiconego życia naszych podopiecznych, wielkiej zalety TS3.

Cały post tutaj (http://forum.thesims.pl/showpost.php?p=1032320&postcount=86).

ultraviolence
29.05.2009, 16:24
Postanowiłam po raz pierwszy odwiedzić rodzinkę Ćwir. Wchodzę i co? Od razu czekały mnie przeboje... :P Po zapadnięciu zmroku, po parceli przechadzała się jakaś Lolita Ćwir! Co najdziwniejsze, nie była spokrewniona z żadnym z mieszkanców. Nigdzie również nie było jej nagrobka. Różniła się też od innych duchów - zamiast barwy czystej bieli, posiadała żółtawy odcień i po jej "ciele" kłębiła się masa piorunów (patrz screen). Podejrzewam, że to wynik śmierci poprzez porażenie prądem. Przekonałam się do tego jeszcze bardziej, kiedy wskoczyła do latarnii w ogrodzie i zaczęła unosić ją w powietrzu. A teraz najciekawsza rzecz: zaraz po jej przybyciu, w domu Ćwirów wybuchł pożar. Następne dwie noce później, również wparowała na ich parcelę i tym razem, podobnie jak wcześniej, kominek stanął w płomieniach. Czyżby jej pojawienie się było jakimś zwiastunem nieszczęścia? W ogóle spotkał się ktoś z tym? No i... kim ona jest?
http://i42.************/2nqqpah.jpg

Qunik
29.05.2009, 16:42
Mam kilka pytań:
Czy w TS3 jest gitara elektryczna?, czy jest perkusja? czy są zwierzaki?

ultraviolence
29.05.2009, 16:46
Mam kilka pytań:
Czy w TS3 jest gitara elektryczna?, czy jest perkusja? czy są zwierzaki?

Jest tylko gitara klasyczna... A perkusji i zwierzaków nie ma.

zabka
29.05.2009, 16:48
Czy w TS3 jest gitara elektryczna?, czy jest perkusja? czy są zwierzaki?

1. Gitara jest.
2. Perkusji nie widziałam, chyba nie ma.
3. Zwierzaków nie ma, pewnie będzie dodatku.

Qunik
29.05.2009, 17:05
Ło boże.. ale porażka.. co to ma być? przecież TS3 powinno być zlepkiem wszystkiego z TS2... co za badziewie...

Irbis
29.05.2009, 17:12
Ło boże.. ale porażka.. co to ma być? przecież TS3 powinno być zlepkiem wszystkiego z TS2... co za badziewie...
Cóż za rozbudowana wypowiedź! Może parę słów uzasadnienia? Ciekawi mnie czegóż Tobie zabrakło w tej grze, że określasz ją mianem "badziewia"?

P.S. Do wypowiadania własnych opinii jest odrębny temat, ten służy czemu innemu :)

Qunik
29.05.2009, 17:19
No dobrze.. może trochę przesadziłem..
No ale teraz zostaje tylko czekać aż fani zrobią dodatki....

sympathique.
29.05.2009, 18:29
Czy młodzi dorośli mogą mieć dzieci i byc małżeństwem?

cassant
29.05.2009, 18:31
@up- tak

<znaki>

Levkoni
29.05.2009, 18:56
Nie rozumiem dla czego wciąż odnosi się TS3 do TS2 z dodatkami i robi się takie niesprawiedliwe porównania. Przecież to jasne że będą dodatki i do 3 tylko trzeba poczekać prawda... Raz narzekają niektórzy, że za dużo powtarza się z TS2 a potem mówią, że nie ma tego i tego a w TS2 było. Ludzie zdecydujcie się!!!

Pingwin
29.05.2009, 21:47
Dokładnie...
Odnoszą się do S3 warto odnosić się do samych S2...
A czemu nie ma całego S2 w S3?
Bo.... trzeba zarobić.
A tak to ma się na te parę lat ciągły przypływ gotówki...

Miyoki
29.05.2009, 22:37
Dokładnie...
Odnoszą się do S3 warto odnosić się do samych S2...
A czemu nie ma całego S2 w S3?
Bo.... trzeba zarobić.
A tak to ma się na te parę lat ciągły przypływ gotówki...
No właśnie.
Bo przecież po to pracują - by zarobic.
Bo niby z jakiego innego powodu ktoś się podejmuje pracy, skoro nie miałby z tego zysków?

magda1984
30.05.2009, 09:35
A czy są jakieś taki budki z hod dogami czy hamburgerami gdzie mogą simy kupić przekąske?
Albo jakieś automaty ze słodyczami?
Na jakimś filmiku widzialam dzieciaka z lizakiem a nastolatek mu go wyrwał,więc ..?:)
Są jakie takie lizaki czy waty cukrowe? :D:D jeśli tak to gdzie, normalnie w sklepie z innymi produktami czy gdzie indziej?

magda_kaulitz
30.05.2009, 10:18
Jak robię wesela na parceli to jest tam łuk?? Jak nie to gdzie go trzeba kupić??

Miyoki
30.05.2009, 10:19
Przecież już było mówione, że nie potrzeba łuków do pobrania się.

Irbis
30.05.2009, 10:38
Jak robię wesela na parceli to jest tam łuk?? Jak nie to gdzie go trzeba kupić??
Przeczytaj ten (http://forum.thesims.pl/showpost.php?p=1029751&postcount=59) post.

Aguncja
30.05.2009, 13:30
Czy simy mogą umówić się z kimś gdzieś na mieście(za pomocą telefonu)?

Fizzly
30.05.2009, 13:52
Czy simy mogą umówić się z kimś gdzieś na mieście(za pomocą telefonu)?

Tak. Mogą chodzić z wybranymi osobami w różne miejsca i umawiać się tam.

Ellie
30.05.2009, 14:36
ej, czy u was mieszkania tez są takie ciemne?
i jesli:
gram rodzina X. corka dorasta, wyprowadza sie (np. do domu obok) i gram nia. czy jesli bede grala ta corka, to czy ona bedzie mogla odwiedzac rodzine X, tzn. jej rodzicow?
czy ona bedzie w calkiem nowej, "czystej" grze?

i czy jesli babka oswiadczy sie facetowi, to on automatycznie zamieszka u niej czy ona moze u niego? (ona ma taka nedzna chalupe, a on wypasiona, wiec sami wiecie)

lithium
30.05.2009, 14:36
a czy moga 'pokonywac' lub omijac przedmioty lezace na ich drodze? czy tak jak w dwojce stoja przed nim i machaja ze nie moga isc? ;p

Ellie
30.05.2009, 14:41
wydaje mi sie, ze omijaja, bo nie kojarze zeby chociaz raz machali rekami ;p

wykrzyknik
30.05.2009, 14:47
a czy moga 'pokonywac' lub omijac przedmioty lezace na ich drodze? czy tak jak w dwojce stoja przed nim i machaja ze nie moga isc? ;p

Tym razem ostentacyjni tupią nóżka jak czekają aż jakiś sim przejdzie ;) - przynajmniej u mnie niesamowicie wkurzające :P

Moje pytanie: Gdzie sa wspomnienia sima? Że zaadoptował dziecko, wziął ślub? zdradził?

Ellie
30.05.2009, 14:48
z tego co wiem - nie ma nigdzie

wykrzyknik
30.05.2009, 14:50
No właśnie też tego nie znalazłam. Wielka szkoda, uwielbiałam przeglądać historie moich ukochanych simów przynajmniej wiedziałam co było.. Postęp historii - czyli ze sąsiedzi żyją właśnym życiem tak? Oznacza to też śluby rozwody dzieci i śmierć? czy tylko lekkie starzenie się?

amite
30.05.2009, 14:51
A ja mam takie pytanie. Jak wsiąść na rower bo chce pojechać nad morze i da się tylko iść a ja chcę pojechać !!!

Ellie
30.05.2009, 15:16
moze sprobuj ustawic wlasciciela rowera. (roweru?)

Chatoyant
30.05.2009, 15:32
Gdzieś czytałam, że trzeba ten rower umieścić w plecaku, a potem kliknąć na sima i wybrać odpowiednią opcje. Ale nie jestem pewna ;)

Miyoki
30.05.2009, 16:00
a czy moga 'pokonywac' lub omijac przedmioty lezace na ich drodze? czy tak jak w dwojce stoja przed nim i machaja ze nie moga isc? ;p
Ale przecież w dwójce jak coś stało na ich drodze, to się na to gapili i szli inną drogą/omijali o__o
Postęp historii - czyli ze sąsiedzi żyją właśnym życiem tak? Oznacza to też śluby rozwody dzieci i śmierć? czy tylko lekkie starzenie się?
Tak, Simy mogą samodzielnie brac ślub, miec dzieci, awansowac etc.

Mek
30.05.2009, 16:01
Mam pewne pytanko związane z występami.
Otóż mój sim awansował na stanowisko tekściarza (Kariera Muzyczna). W zakładce "Praca" oprócz wskaźników: nastrój, gitara, członkowie kapeli [czy jakoś tak] > pojawił się dodatkowy wskaźnik "występy publiczne". Próbowałam urządzać przyjęcia u siebie i na parcelach i tam grać na gitarze, próbowałam teżjeździć po różnych parcelach i grać gdzieś przy drodze.. ale ten wskaźnik się wogóle nie podnosi ;/ O co wgl chodzi z tymi koncertami? :(

gothic_romance
30.05.2009, 16:12
Mam pewne pytanko związane z występami.
Otóż mój sim awansował na stanowisko tekściarza (Kariera Muzyczna). W zakładce "Praca" oprócz wskaźników: nastrój, gitara, członkowie kapeli [czy jakoś tak] > pojawił się dodatkowy wskaźnik "występy publiczne". Próbowałam urządzać przyjęcia u siebie i na parcelach i tam grać na gitarze, próbowałam teżjeździć po różnych parcelach i grać gdzieś przy drodze.. ale ten wskaźnik się wogóle nie podnosi ;/ O co wgl chodzi z tymi koncertami? :(

nie wiem jak dokladnie jest z kariera muzyczna, ale w karierze sportowej jest podobnie. masz rozgrywki ktore musisz wygrac, zeby wskaznik sie podniosl. wszystko dzieje sie w godzinach pracy, wiec prawdopodobnie kiedy wysylasz sima do pracy musisz zmienic z 'biznes jak zwykle/pracuj ciezko/wyluzuj' zmienic na cos w stylu 'proba do koncertu' a w zakladce kariery powinnas miec zaznaczone dni na czerwono, ktore oznaczaja te wystepy. narazie to tylko moje przypuszczenia, ale wejde dzisiaj wieczorem do gry i to sprawdze to dam znac jak to dziala.

btw, moj sim ma marzenie, zeby jechac do spa. ale gdzie jest to spa?

Mek
30.05.2009, 16:19
Niestety nie mam nic zaznaczonego na czerwono.. ale sprawdzę z tą pracą tak jak mówiłaś.

A spa jest gdzieś niedaleko basenów publicznych.. Wejdź w tryb mapy miasta i poszukaj.. ;P

Björk
30.05.2009, 17:07
Mam pewne pytanko związane z występami.
Otóż mój sim awansował na stanowisko tekściarza (Kariera Muzyczna). W zakładce "Praca" oprócz wskaźników: nastrój, gitara, członkowie kapeli [czy jakoś tak] > pojawił się dodatkowy wskaźnik "występy publiczne". Próbowałam urządzać przyjęcia u siebie i na parcelach i tam grać na gitarze, próbowałam teżjeździć po różnych parcelach i grać gdzieś przy drodze.. ale ten wskaźnik się wogóle nie podnosi ;/ O co wgl chodzi z tymi koncertami? :(

Jak klikniesz na teatrze lub stadionie sportowym pojawi się opcja "daj koncert".

Peyer
30.05.2009, 18:35
Może moje pytanie już padło ale w opcji "Szukaj" nic nie znalazłem.

Czy można edytować istniejącą już rodzinę?

Rocket
30.05.2009, 19:15
jak przedstawia się sprawa z orientacją seksualną simów? tak jak w 2 z punktu jest hetero i trzeba ją przestawiać, czy zdarzają sie simy automatycznie homo lub bi?

Nadine
30.05.2009, 20:15
wydaje mi sie, ze dokladnie jak w 2. nie spotkalam jeszcze zadnych homo/bi.

a ja mam pytanie, czy tutaj simy chudna/nabieraja muskulatury? bo zadnego wskaznika nie ma, a mam juz 7 poziom na sporcie, a wyglada chyba caly czas tak samo O.o

cassant
30.05.2009, 20:19
@up- tak, chudną, tyją i nabierają muskulatury

Fizzly
30.05.2009, 20:36
Sprawa orientacji praktycznie bez zmian, czyli żadnych rodzin nietypowych autorzy nie wprowadzili, ale simowie nie mają nic przeciwko temu, żeby wiązać się z osobami tej samej płci. ;)

Edytować stworzonej rodziny nie można - tak jak w TS2.

wykrzyknik
30.05.2009, 21:16
1 pytanie.
Grałam chwile ta Zadek czy jak jej tam, no na pewno kojarzycie :P Ona ma w ogródku nagrobek swojego męża czy tam chłopaka (pamietam ze nazwisko jego było Darling) noi pojawił mi się komunikat ze jak chce mogę go przywrócić do życia wystarczy ze wezmę jego szczątki do laboratorium i zapłacę. Spoko tak zrobiłam i myślałam, ze on powróci no.. w formie cielistej. Pojawił się następny komunikat, iż coś poszło nie tak.. noi żebym spróbowałam znowu. Ten facet przyłączył się do mojej rodziny jako no duch;/ ok wzięła ona z nim ślub maja mieć dziecko jednak wolałabym żeby miał ciało a nie był przezroczysty.. Noi kazałam mu wrócić do zaświatów (miał w plecaku swój grób) i poszłam do laboratorium żeby mi go przywrócili, no ale nic się nie pojawiło a on nadal jest przezroczysty.
Jest jakiś sposób?

2 pytanie, czy jak simka rodzi w szpitalu mogą być jakieś komplikację? Bo pojawia się po urodzeniu ze wszystko przebiegło w porządku, a może nie przebiec? ;D

lithium
30.05.2009, 22:21
Ale przecież w dwójce jak coś stało na ich drodze, to się na to gapili i szli inną drogą/omijali o__o

no a moi nie, zawsze stawali przed tym, machali rekoma i stali jak ciolki, anulujac oczywiscie to co im kazalam.

a co do pytan: to jest jakies zabezpieczenie przed niechciana ciaza? cos jak inteenimater? czy dalej tylko bara-bara i postaraj sie o dziecko?;p

cassant
30.05.2009, 22:49
niestety nie ma zadnych zabezpieczen ;p

Mek
31.05.2009, 15:44
Ja mam jeszcze pytanko. Czy można mieć 2 rodziny w jednym zapisie? Bo mam sima.. i teraz sobie stworzyłam nową simkę wprowadziłam ją ale jak chciałam się moim simem do niej wybrać to nie była nawet zaznaczona na mapie.. ;/

Ilona
31.05.2009, 15:49
Ja mam jeszcze pytanko. Czy można mieć 2 rodziny w jednym zapisie? Bo mam sima.. i teraz sobie stworzyłam nową simkę wprowadziłam ją ale jak chciałam się moim simem do niej wybrać to nie była nawet zaznaczona na mapie.. ;/


można,wybierasz w edycji miasta,którą rodzina ma być aktywna,
a nie była zaznaczona na mapie,bo widocznie nie są jeszcze przyjaciółmi,może na mieście ja spotkasz,to niech Twój sim się z nią zaprzyjaźni

Levkoni
31.05.2009, 15:49
Możesz mieć rodzin ile chcesz. Prawdopodobnie nie ma jej na mapie ponieważ jak wychodziłaś z jej domku to kliknęłaś po prostu kontynuuj zamiast zapisać. Ewentualnie zrobiłaś sima, a potem simkę ale zamiast w menu głównym kliknąć na zapisanego ostatnio sima to kliknęłaś na nową grę i stworzyłaś rodzinkę jakby w "nowym mieście".

cassant
31.05.2009, 15:50
klikasz 'edytuj miasto' potem 'zmien aktywna rodzine' 'stworz simow'
jak juz stworzysz to klikasz na rodzine 'umiesc kopie' i wybierasz dom
(tresc polecen moze sie nie zgadzac, bo ich po prostu dobrze nie pamietam) ;p

Mek
31.05.2009, 15:51
Ale chodzi o to, że dom w którym ją wprowadziłam jest pusty.. tak jakby nikt tam nie mieszkał.. A normalnie na mapie mam zaznaczonych wszystkich simów nawet tych, których nie znam.. ;/


//Edit: Cassant Dzięki ;***

Ellie
31.05.2009, 16:54
ej, czy u was mieszkania tez są takie ciemne?
i jesli:
gram rodzina X. corka dorasta, wyprowadza sie (np. do domu obok) i gram nia. czy jesli bede grala ta corka, to czy ona bedzie mogla odwiedzac rodzine X, tzn. jej rodzicow?
czy ona bedzie w calkiem nowej, "czystej" grze?

i czy jesli babka oswiadczy sie facetowi, to on automatycznie zamieszka u niej czy ona moze u niego? (ona ma taka nedzna chalupe, a on wypasiona, wiec sami wiecie)

ponawiam pytanie

cassant
31.05.2009, 17:04
u mnie mieszkania sa dosyc jasne
tak jesli bedziesz grala na tym samym zapisie miasta i tylko zmienisz aktywna rodzine
co do oswiadczyn to nikt sie do nikogo nie przeprowadza. dopiero po slubie. i jesli chcesz zeby ona zamieszkala z tym bogatym simem to po slubie wyswietla sie takie okienko kto sie przeprowadza itp to simke strzalka przenosisz do rodziny sima i nad ta rodzina sima zaznaczasz krzyzykiem ze to bedzie teraz twoja aktywna rodzina.
wiem, nie umiem tlumaczyc.

Ellie
31.05.2009, 17:09
dziekuje, juz wszystko wiem

xXx-Karcia-xXx
31.05.2009, 18:00
Zastanawiam sie czy je kupić ... Opłaca sie ? Koleżanka mówi że są super , mam tyle kasy ale czym sie różnią od dwójki ?

Ilona
31.05.2009, 18:05
Zastanawiam sie czy je kupić ... Opłaca sie ? Koleżanka mówi że są super , mam tyle kasy ale czym sie różnią od dwójki ?

wejdź w temat recenzje i go przeczytaj,to powinno Ci pomoc podjąć decyzje

Irbis
31.05.2009, 18:06
Zastanawiam sie czy je kupić ... Opłaca sie ? Koleżanka mówi że są super , mam tyle kasy ale czym sie różnią od dwójki ?
Jest cały dział o The Sims 3 i naprawdę wystarczy poczytać :)

Peyer
31.05.2009, 20:34
Mam jeszcze jedno pytanie.

Zdjęcia z telefonu komórkowego sima zapisują się w save czy gdzieś na dysku jako plik grafiki?

Szynszyl
31.05.2009, 23:01
Peyer - zdjęcia z telefonu znajdują się w wyposażeniu sima, nie zapisują się nigdzie w formie pliku graficznego jak zwykłe zdjęcia z gry.

Czy wie ktoś może w jaki sposób przygotować potrawę z określonych składników? Mój sim chciał zrobić danie zawierające bodajże Rybę Śmierci (co swoją drogą nie brzmi zbyt rozsądnie :D) Czyżby trzeba było się pozbyć z lodówki i ekwipunku wszystkich innych ryb, aby się powiodło?

agnieszka130187
31.05.2009, 23:30
Hmmm odnośnie mieszkania razem, ktoś pisał, że jego Simowie bez ślubu wprowadzali się do siebie, więc chyba się da ? Nie można połączyć rodzin ?

Afbuster
01.06.2009, 05:13
Czy wie ktoś może w jaki sposób przygotować potrawę z określonych składników? Mój sim chciał zrobić danie zawierające bodajże Rybę Śmierci (co swoją drogą nie brzmi zbyt rozsądnie :D) Czyżby trzeba było się pozbyć z lodówki i ekwipunku wszystkich innych ryb, aby się powiodło?

musisz mieć 10 poziom gotowania nauczyć się przepisu ambrozja i zdobyć oprócz ryby śmierci owoc życia

to chyba jedyny przepis z tą rybką

Liam
01.06.2009, 07:17
Mam pytania:
1. Ktoś tu pisał że postacie takie jak Zack, Marcela, Travis Chase, Brianna, Liam O'Dourke oraz oficer Roscoe nie ma w grze i że będą dostępne tylko po premierze czy to prawda?
2. Jaki jest link do strony gdzie znajdują się te simy? (Proszę o dokładny link)

Ilona
01.06.2009, 08:54
Nie można połączyć rodzin ?

można,wchodzisz w edycje miasta i łączysz rodziny,które chcesz,jest opcja eksmituj razem albo członków rodziny osobno

Levkoni
01.06.2009, 11:48
Dla wszystkich niepewnych od razu napiszę żeby było jasno, że jak masz wystarczająco dużo kontaktu z jakimś simem to pojawia się opcja "zaproponuj wprowadzenie się" i normalnie bez żadnego ślubu sim może się wprowadzić do przyjaciela.

Ja mam za to pytanie. Czy wam też się tak dzieje, że wchodzicie grać jakąś rodzinką a w tym czasie inna rodzina znika?? Jej dom pozostaje pusty, nie ma ich w kontaktach. Już tak mi się zrobiło parę razy i musiałem wczytywać poprzedniego save, a nie zawsze udało mi się zapisać dobrze i często musiałem nadrabiać spory kawałek gry :( Myślałem, że to się ma do zapisywania gry czy coś ale dziś wszedłem w jedną rodzinę, patrze zniknęli sąsiedzi, potem wczytałem save grałem znów tą samą rodziną i zniknęły dwie inne rodziny. Potem grałem inną rodziną i zniknęła znowu jakaś rodzina. Się strasznie wkurzyłem, musiałem zaczynać od save z wczorajszego dnia. Czy ktoś wie o co z tym chodzi??

Nieidealna
01.06.2009, 12:32
Mam pytanie:
Czy w TS3 można samemu budować parcele publiczne,czy tylko domy dla rodzin?

Ilona
01.06.2009, 12:41
Mam pytanie:
Czy w TS3 można samemu budować parcele publiczne,czy tylko domy dla rodzin?


można,budujesz dom,potem klikasz na niego i jest opcja zmień właściwość parceli-czy coś takiego,ale nie ma wyposażenia dla parceli publicznych takich jak restauracja czy sklep

Orzechowo
01.06.2009, 12:56
Ja też mam pytanie: podobno da się zbierać nasionka i je zasiać. Z nich wyrasta roślina. Czy to coś daje (jakieś owoce albo simoleony)?

Peyer
01.06.2009, 13:26
Daje to owoce i warzywa które są nam niezbędne do gotowania.

Magic7
01.06.2009, 13:48
Ja mam takie pytanko... Jak stworzę sobię ze siorą dwie rodzinki, ona wprowadzi swoję do jednego doma, a ja swoją do drugiego domu i czy jak ona będzie grała swoją rodziną to w tym samym czasie, będzie się starzeć moja rodzina, nawet gdy nią nie gram ?

aluminium.
01.06.2009, 13:52
A czy te warzywa można kupić??

Ilona
01.06.2009, 14:00
A czy te warzywa można kupić??

tak,w sklepie

Agnieszka86
01.06.2009, 14:20
nasiona ktore ja znajduje są pod nazwa ,,nieznana roślina) i przy kazdym owocu czy warzywku jest informacja czy pezedmiot ten jest zadko spotykany czy jest pospolity. W sklepie mozna kupic warzywa i owoce ale tez ser jajka kiełbaski. Mozna tez kupic gotowe składniki do przepisu danego. ( po co uczyc sie na pamiec co jest nam potrzebne do wykonania homara z wody naprzykład:D ) Potrzebne sa nam one do robienia potraw (czyli jest owiele fajniej zrobione niz w ts2) Nie trzeba sie martwic o brak składnikow bo jezeli zabraknie ich to podczas wyboru do robienia posiłkow poprostu jest dodatkowa cena ( za brakujace składniki)

Piszcie swoje pytania. do 21 odpowiem jak tylko bede znala na nie odpowiedz

a co z nieznanymi nasionami ja mam dopiero 60% poznanych warzyw i owocow ma ktos wiecej?? jakie one są??

Irbis
01.06.2009, 14:43
Ja mam za to pytanie. Czy wam też się tak dzieje, że wchodzicie grać jakąś rodzinką a w tym czasie inna rodzina znika?? Jej dom pozostaje pusty, nie ma ich w kontaktach. Już tak mi się zrobiło parę razy i musiałem wczytywać poprzedniego save, a nie zawsze udało mi się zapisać dobrze i często musiałem nadrabiać spory kawałek gry :( Myślałem, że to się ma do zapisywania gry czy coś ale dziś wszedłem w jedną rodzinę, patrze zniknęli sąsiedzi, potem wczytałem save grałem znów tą samą rodziną i zniknęły dwie inne rodziny. Potem grałem inną rodziną i zniknęła znowu jakaś rodzina. Się strasznie wkurzyłem, musiałem zaczynać od save z wczorajszego dnia. Czy ktoś wie o co z tym chodzi??
Nie wiem o co chodzi, ale mi także zaginęła rodzina. Pisałam o tym parę stron wcześniej:
Zrobiłam rodzinę, wprowadziłam ją i trochę pograłam. Później grałam w kilku innych rodzinach, a kiedy chciałam wrócić do tej pierwszej, już jej nie było. Dom stoi tam gdzie stał, w domu wszystko na swoim miejscu, w ogrodzie dojrzewające warzywa i owoce, a po członkach rodziny ani śladu. Kilka simowych dni przed tym widziałam simkę w mieście, ale miała na sobie zupełnie inne ubranie. Rodzina składała się z dwóch dorosłych simów i trójki małych dzieci, simka była w ciąży. Szukałam ich w całej okolicy, zajrzałam do wszystkich domów, odwiedziłam cmentarz, ale nigdzie ich nie ma.
Mnie to wręcz zabolało, bo ta simka była tak śliczna :(

Co do uprawy roślin, akurat napisałam o tym co nieco w innym temacie :)

Moja simka ma pragnienie życiowe "Doskonały ogród", co oznacza, że chce zasadzić i zebrać osiem doskonałych warzyw lub owoców. Do tej pory nasadziłam naprawdę wiele roślin, niektóre z owoców i warzyw kupionych w sklepie, a niektóre z nasion znalezionych w różnych miejscach w miasteczku. Udało mi się także zdobyć nasiono rośliny śmierci, którą spotkać można na cmentarzu. Widziałam też dziwną roślinę na terenie instytutu naukowego, ale nie mogę utrafić na moment gdy dojrzewa i ktoś zrywa owoce nim uda się to mojej simce. Tak czy inaczej roślin w ogrodzie jest naprawdę dużo i są różne. Jakież więc było moje zdziwienie, gdy w dzienniku umiejętności spostrzegłam, że to jeszcze nie wszystkie możliwe do zasadzenia rośliny :)
Podczas wykorzystywania jednaj spośród wielu różnych okazji, jakie trafiają się simce, dowiedziałam się o dwóch gatunkach warzyw, które sadzi się produktów, których w życiu nie podejrzewałabym, że coś z nich wyrośnie :P
Uprawa roślin jest fascynująca, to zupełnie coś innego niż w TS2. Nie wystarczy podlewać rośliny i wyrywać chwasty, aby uzyskać najlepszy gatunkowo owoc. Rośliny trzeba sadzić na nowo, jeśli chcemy, aby były doskonałe. Pomimo wiecznego lata rośliny obumierają po jakimś czasie i trzeba sadzić nowe.
Do tego, gdy już sim nauczy się radzić sobie z roślinami, to można na tym całkiem nieźle zarobić. Moja simka nawet rzuciła pracę bo na owocach i warzywach zarabia więcej :D

Ponieważ moje simy w większości uwielbiają mieć swój ogródek, bardzo cieszy mnie, że zostało to tak doskonale urozmaicone.

chupa_chups
01.06.2009, 15:12
Już była premiera TH3??

Bo jak patrzę to już dużo osób ma tą grę.

O.o

Ilona
01.06.2009, 15:18
Już była premiera TH3??

Bo jak patrzę to już dużo osób ma tą grę.

O.o


a no była dwa tygodnie temu...... wyciekła do sieci

Analisse
01.06.2009, 15:52
Już była premiera TH3??

Bo jak patrzę to już dużo osób ma tą grę.

O.o
No przecież 20 lutego była premiera, niewiesz? :/
(następnym razem może poczytaj troche, zanim się spytasz, tyle razy już sie o tym gadało)

A dużo jest tych owoców i warzyw?
I czy trzeba mieć przepis aby coś zrobić, nauczyć się z kupionej książki konkretnego przepisu, czy tak jak w dwójce było, że uczymy się gotowania i z każdym zdobytym punktem dochodzą nowe potrawy?

Irbis
01.06.2009, 16:06
A dużo jest tych owoców i warzyw?
I czy trzeba mieć przepis aby coś zrobić, nauczyć się z kupionej książki konkretnego przepisu, czy tak jak w dwójce było, że uczymy się gotowania i z każdym zdobytym punktem dochodzą nowe potrawy?
Dużo jest owoców i warzyw. Tak jak pisałam, moja simka już dużo posadziła, a to jeszcze nie wszystkie. Jak uda mi się odkryć wszystkie gatunki to policzę i napiszę :D
Wyhodowane warzywa i owoce, możemy jeść na surowo, włożyć do lodówki lub sprzedać w sklepie spożywczym. Im lepsza jakość owoców i warzyw, tym większa jest ich wartość odżywcza oraz tym więcej dostaniemy za nie pieniędzy.
Warzywa i owoce potrzebne są do przygotowania niektórych posiłków. Jeśli nie ma ich w lodówce, będziemy płacić przygotowując posiłek. Aby tego uniknąć, możemy kupować wszelkie produkty w sklepie spożywczym, w tym także warzywa i owoce, jednak ich wartość odżywcza jest najniższa z możliwych. W spożywczaku możemy też zobaczyć przepisy, czyli dowiedzieć się, jakie produkty potrzebne są do wykonania danego posiłku.
Niektóre potrawy pojawiają się po zdobyciu kolejnego punktu umiejętności, a inne nie. Trzeba iść do sklepu z książkami, kupić przepisy i je przeczytać.

miracle
01.06.2009, 16:07
co prawda nie wiem, czy to ten dział, ale zapytam, co tam... :D
czy mój komputer [tutaj podstawowe dane http://i39.************/2w3dyrb.jpg nie wiem czy potrzeba więcej, bo się nie znam...] poradzi sobie z TS3? I czy trzeba będzie odinstalować TS2, żeby trójka płynnie chodziła?
z góry dziękuje za odpowiedź ;)

Ilona
01.06.2009, 16:13
co prawda nie wiem, czy to ten dział, ale zapytam, co tam... :D
czy mój komputer [tutaj podstawowe dane http://i39.************/2w3dyrb.jpg nie wiem czy potrzeba więcej, bo się nie znam...] poradzi sobie z TS3? I czy trzeba będzie odinstalować TS2, żeby trójka płynnie chodziła?
z góry dziękuje za odpowiedź ;)

sprawdź tutaj

http://www.systemrequirementslab.com/bonus/t/analysis2.tmpl?registration_option_id=8077

Agnieszka86
01.06.2009, 16:13
co do przepisow to znajdziesz je w bibliotece badz tez w ksiegarni. Aby nauczyc sie dobrze gotowac jest tak samo jak w ts2 i 1 a mianowicie podczas gotowania wzrasta wskaźnik twojego sima. ale kiedys w simsach była szafka z ksiazkami i tam bylo ucz techniki sprzatania i własnie gotowania. teraz zaczynajac grac nie masz ksiazek do nauki tylko do czytania jako poprawienie rozrywki. Po zdobyciu paru poziomow gotowania umiesz coraz to nowsze przepisy. ja po zdobyciu 10 najwyzszego poziomu znalam dopiero ok 63% przepisow wiec niezbedne sa ksiazki ale ciekawostka jest ogladanie telewizji... podczas programow kulinarnych sim rowniez uczy sie przepisow i jest to komunikowane ze wlasnie sie togo nauczył.

chcialam jeszcze wyjasnic ze w sklepie kupic mozna przepisy, owszem ale to sa tylko składniki do przepisu, jezeli sie ich dzieki ksiazkom nie nauczysz to nie wykonasz tego posiłku majac przepis ( składniki ) ze sklepu

a teraz ja mam pytanko co do tego zbierania skał i chwytania owadow. nie ma ksiazek na ten temat wiec co zrobic żeby umiejetnosc ta pojawila sie i zebym mogla to udoskanalać?? do tego tylko własnie nie doszlam. co do złotej rączki to jest frajda udoskonalajac przedmioty w domu takie funkcje sa np jak, samoszyszczasa wanna, lepiej ugniatająca maszyna do smieci czy niezniszczalny telewizor . do telewizorra mozna tez dodac programy. wystarczy sie nauczyc paru pierwszych pozomow z ksiazki a potem udoskonalajac dom dobija sie do nastepnych poziomow. podczas pisania npp. tak nie ma, piszac powiecs nie udoskonala sie sim tylko mozna czwiczyc pisanie. taka ciekawostka

i jeszcze jedno co mnie zaciekawiło w tej grze. nastawilam czas gry na nadluzszy ale i tak juz polowa mi mineła ale to nie wazne, irytujące jest to ze moji niekturzy znajomi starzzeja sie szybciej jak zaczynalam gre byli tacy jak ja, młodzi i piekni a teraz sa siwymi dziadkami a ja nadal młodziutka. szkoda bo moji rodzice na innych parcelach juz starzy i niedlugo trzeba bedzie ich rzegnac.

A co do zanikania rodzin o czym tacz czesto piszecie to zastanawialam sie własnie czy to nie o to chodzi. kiedy ktos gra na normalnym czasie to wystarczy około 6h gry zostawiajac rodzine sama i oni pewnie umieraja ale nie jestem pewna poprostu sama to sprawdze dzisiaj. co do jednego sima bo sie zgadzalo ale co z dziecmi, długa droga przed nimi i by sie tak szybko zestazały?? moji rodzice ( w simach) jakos bardzo szybko starzys ie zrobili ( na innych arcelach a znajomi ze szkoly nadal sa nastolatkami hehehe nie wiem o cho chodzi