PDA

Zobacz pełną wersję : The Sims 3: Wymarzone Podróże - Pytania i Odpowiedzi


Strony : [1] 2 3 4

Emallie
20.11.2009, 12:50
Jak w temacie :);)

madej23
20.11.2009, 13:28
Czytałem na necie artykuł o kung fu i tam jest napisane że mistrzostwie mogą przywoływać siły natury.

O jakie siły chodzi?

dżin.
20.11.2009, 15:48
Może o jakiegoś Bożka, który ma władze nad jakimiś siłami natury :D

Wielebny
20.11.2009, 15:52
Zauważyłem , że nie można edytować niektórych parcel takich jak np. w Egipcie piramida albo sfinks . Wyskakuje okienko że jest wymagany kod do odblokowania tej możliwości . Wie ktoś może o jaki kod chodzi ?

Iliada115
20.11.2009, 18:42
Jak odebrać skarb badacza i te 1000 simpoints? Jestem zarejestrowana, obie gry mam zarejestrowane.

nmin
20.11.2009, 20:35
Jak odebrać skarb badacza i te 1000 simpoints? Jestem zarejestrowana, obie gry mam zarejestrowane.U mnie po wpisaniu kodu przełączyło na angielską wersję strony, tam weszłam w My Account, i był taki pomarańczowy pasek z napisem "coś tam Free SimPoints", tam klikasz, akceptujesz regulamin i masz 1000 punktów więcej (żeby je zobaczyć, przełączyłam się znowu na wersję polską). A ten skarb badacza to chyba set Explorer's Loot, znajdziesz go w Pakietach, będzie za darmo.

agnieszka130187
20.11.2009, 20:36
Jak odebrać skarb badacza i te 1000 simpoints? Jestem zarejestrowana, obie gry mam zarejestrowane.
Skarb badacza poszukałam w wyszukiwarce wpisując właśnie SKARB BADACZA i ściągnęłam go. :) Co do punktów to chyba weszłam w swoje konto i tam gdzieś była taka opcja, bo samo nie dojdzie musisz kliknąć. Poszperaj na swoim koncie.

kalafjor
21.11.2009, 07:26
Mam grę od wczoraj i strasznie mi się podoba chiziaż byłem narazie tylko w Chinach. Mam pytanie czy wiza mi się przedłuża podczas rozwiązania zagadek?? I czy można coś zrobić z tym nastrójnikiem: Coś tam że odpoczął po wakacjach i to trwa 2 dni i dokiedy to jest to nie można na wakacje wyjeżdżać jest na to jakiś sposób???

Iliada115
21.11.2009, 17:44
W bazie wypadowej(chyba tak to się zwie) masz taką mieniącą się tablicę. Szukasz na niej okazji. Po wypełnieniu dostajesz punkty do wizy. W tym dzienniku masz w pasku przedstawiony poziom i ile procent aktualnej wizy. Z nastrójnikiem nic nie da się zrobić.

Wielebny
21.11.2009, 19:50
czy jak sciagne angielska wersje i wgram polskiego cracka to bedzie po polsku ??:D


haha :)
Po pierwsze o ile mi wiadomo jest tylko wersja multi-language :) w której są wszystkie języki .
Po drugie zapoznaj się z regulaminem :) gdyż rozmowy o piractwie [pobieraniu gier z internetu:D:D ] są zabronione :) :) .

Ilona
21.11.2009, 21:44
gdzie w Chinach można kupić przyrząd do ćwiczeń i maszynę do robienia ciasteczek z przepowiednia?

rocktechnika
21.11.2009, 21:49
gdzie w Chinach można kupić przyrząd do ćwiczeń i maszynę do robienia ciasteczek z przepowiednia?
Na targu w sklepiku z różnymi przedmiotami (w tej samej "kasie", gdzie możesz kupić suszone jedzenie itd.)

Wampirencja
21.11.2009, 21:51
PYTANIE TECHNICZNE

Mam grę bez łatek bo mi nie działają hacki/mody/stroje niektóre.
czy po zainstalowaniu dodatku złatkuje mi tudzież hacki przestaną działać? czy też ściąga łatki oddzielnie i wystarczy że odłączę internet na moment instalacji?

Fireskull
21.11.2009, 21:53
czy jak sciagne angielska wersje i wgram polskiego cracka to bedzie po polsku ??:D

W takim wypadku bedziesz najzwyklejszym zlodziejem.
Ludzie czy tak trudno kupic orginalna gre? :rolleyes:

@mod edit: tak trudno zraportować i nie dostawać zawału ?

nmin
21.11.2009, 23:10
czy po zainstalowaniu dodatku złatkuje mi tudzież hacki przestaną działać? czy też ściąga łatki oddzielnie i wystarczy że odłączę internet na moment instalacji?Ja właśnie instaluję WP, musiałam zainstalować aktualizację (mnie to akurat nie przeszkadzało), bo bez tego nie było instalacji, nawet o kod pyta dopiero po zaktualizowaniu.

Chloé
22.11.2009, 01:04
Ja właśnie instaluję WP, musiałam zainstalować aktualizację (mnie to akurat nie przeszkadzało), bo bez tego nie było instalacji, nawet o kod pyta dopiero po zaktualizowaniu.

Ale jak to, czy to znaczy że jak ktoś nie może mieć zaktualizowanej gry bo ma ją na innym komputerze bez dostepu do neta to nie będzie mógł skorzystać z dodatku??? :(

Wielebny
22.11.2009, 10:07
Żeby zainstalować dodatek potrzebny jest patch minimum 1.5 albo 1.6 teraz nie pamiętam . Na płycie patche już chyba są dołączone .

Łezka
22.11.2009, 11:01
Mam problem. Otóż moja simka Bogusława, która jest aktualnie w drugiej podróży do Chin (udało jej się zdobyć wizę za pierwszym razem) wykonuje zadanie, którego nie zdążyła dokończyć na poprzednim pobycie w Shang Simla. To zadanie wymaga aby Bogusia medytowała 2 godz. w Ogrodzie Mędrca. Jednak w ogrodzie mędrca nie ma "przyżądu do medytowania" spędziła tam cały dzień, ćwicząc sztuki walki, siedząc, odprężając się, ale nigdzie nie było opcji medytuj nawet pojechałem do sklepu ogólnego sprawdzić czy nie ma jakichś specjalnych mat do medytacji, ale naprawdę nie ma. I jestem w kropce :(, bo tylko 16% brakuje jej do zdobycia 3 wizy i utknąłem. Nie wiem jak się medytuje. Bardzo proszę o pomoc. Z góry dzięki :)

Ilona
22.11.2009, 12:20
musisz kliknąć na simke,to pojawi się opcja medytuj

Łezka
22.11.2009, 16:24
No tak, ale klikałem i jest tylko opcja zmień strój. Dodam, iż ma 1 punkt gotowania i 3 punkty sztuk walki (pomarańczowy pas).

rocktechnika
22.11.2009, 23:06
No tak, ale klikałem i jest tylko opcja zmień strój. Dodam, iż ma 1 punkt gotowania i 3 punkty sztuk walki (pomarańczowy pas).
Medytacja jest dopiero od 5 poziomu. Jak go osiągniesz, to wyskakuje okienko, że "Od teraz Sim może medytować", czy coś takiego.

Ja mam takie pytanko - czy u kogoś jeszcze po zainstalowaniu Podróży nie ma żadnych interakcji z innymi Simami poza "Przestrasz" i "Poproś o pozowanie"? :( Mój Sim z własną siostrą pogadać nie może ;/

Chloé
23.11.2009, 12:10
Gdzie można zjeść regionalną potrawę w egipcie lub nauczyć się jej? Czy po prostu uczy się w trakcie gotowania?

nmin
23.11.2009, 13:09
Gdzie można zjeść regionalną potrawę w egipcie lub nauczyć się jej? Czy po prostu uczy się w trakcie gotowania?Co do zjedzenia, to jeszcze nie wiem, ale przepisy można kupić na targu, w sklepiku z książkami. Nie zwróciłam uwagi na to, od ilu punktów gotowania można je czytać.

Łezka
23.11.2009, 13:58
Bindi akurat byłem w Chinach i tam nie można zjeść regionalnych potraw, ale można kupić przepisy w sklepie z książkami m.in. na sajgonkę i jakieś danie podsmażane chyba. Rocktechnika u mnie normalnie jest pozowanie do zdjęcia i przestrasz. Mam jeszcze jedno ale... czy to trzeba mieć poziom sportu 5 czy 5 poziom sztuk walki, aby medytować?

Merve
23.11.2009, 14:14
Nie znalazłam takiego pytania, więc pozwolę je sobie zadać.
Otóż: Czy dochodzą nowe fryzury i fasony strojów?

Searle
23.11.2009, 14:19
BINDI - W Chinach w Kawiarni "Katania" można zjeść sajgonki i danie podsmażane.

NAROA - Tak, doszło kilka fryzur i ubrań.

anie_1981
23.11.2009, 14:30
Podoba mi się, to, że doszedł długi warkocz. moja Lara Croft ma już swój warkoczyk! A czy są książki do łowienia nowych gatunków rybek?

FakeYourDeath
23.11.2009, 14:33
tak , sa .

nmin
23.11.2009, 14:52
Czy dochodzą nowe fryzury i fasony strojów?Właśnie zrobiłam trochę zdjęć ubrań i fryzur, zajrzyj potem do działu zdjęć z gry :)

rocktechnika
23.11.2009, 15:39
Co do zjedzenia, to jeszcze nie wiem, ale przepisy można kupić na targu, w sklepiku z książkami. Nie zwróciłam uwagi na to, od ilu punktów gotowania można je czytać.

A ja m żadnym sklepiku na targu (w żadnym kraju) nie widziałam przepisów na potrawy regionalne :(

Rocktechnika u mnie normalnie jest pozowanie do zdjęcia i przestrasz. Mam jeszcze jedno ale... czy to trzeba mieć poziom sportu 5 czy 5 poziom sztuk walki, aby medytować?
Chodzi o to, że ja mam tylko te dwie opcje w interakcjach. Nie mogę porozmawiać, pozabawiać - nic! Nawet przywitać się z obcym :( A co do Twpojego pytania - raczej trzeba mieć poziom sztuk walki, nie sportu.

dj_mafiozo
23.11.2009, 15:49
Jak swojemu simowi mieszkającemu dajmy na to w Riverview kupić dom np. we Francji?

nmin
23.11.2009, 15:54
A ja m żadnym sklepiku na targu (w żadnym kraju) nie widziałam przepisów na potrawy regionalne :(Są na pewno, moja Simka kupiła sobie na Falafel. Sprawdzałaś tam, gdzie są wyłącznie książki?

Z tymi interakcjami to na pewno błąd, normalne to nie jest, ja nie mam tego problemu ani w SV, ani w Egipcie... Masz aktualizację 2.2?

FakeYourDeath
23.11.2009, 16:10
mafiozo ; trzeba zadania robic

first
23.11.2009, 16:17
Witam mógłby mi ktos podac link do pobrania skarbu badacza bo na moim koncie TS 3 nie moge nic pobrac z store.The sims 3 nie mogłem zarejerstrowac i teraz wszystko co jest w store za darmo musze szukac na takich forach

rocktechnika
23.11.2009, 16:30
Są na pewno, moja Simka kupiła sobie na Falafel. Sprawdzałaś tam, gdzie są wyłącznie książki?

Z tymi interakcjami to na pewno błąd, normalne to nie jest, ja nie mam tego problemu ani w SV, ani w Egipcie... Masz aktualizację 2.2?
Byłam w takich sklepikach i nic tam nie było :( Będę musiała jeszcze raz popatrzeć...
A aktualizacje mam wszystkie - te, które się instalowały wraz z grą i tę, która się zainstalowała przy pierwszym włączaniu gry.

Searle
23.11.2009, 17:03
Rocktechnika we Francji jest Księgarnia "Krąg wiedzy"; w Chinach książki sprzedawane są na Targu w jednym ze sklepów.
Pamiętaj, żeby klikać na kasę, a nie na regały z książkami.

dj_mafiozo
23.11.2009, 18:10
Tak gram już drugi dzień w Wymarzone Podróże, dotąd byłem tylko we Francji, gdzie poznałem narzeczoną, zdobyłem już wizę 3 poziomu... ;)
Ale nurtuje mnie jedno.
"Nektar", czyli jak by na to nie patrzeć, wino... ;)
Dlaczego po wypiciu kilku butelek nie ma żadnych efektów tak charakterystycznych dla tego trunku?

EDIT:
mafiozo ; trzeba zadania robic
Ile tych zadań? Drugi dzień nic nie robię tylko zadania...
Ktoś już kupił dom?
Może ktoś by opisał krok po kroku, co trzeba i jak to wygląda w praktyce?

agnieszka130187
23.11.2009, 21:16
Gdzie można kupić skuter ? Na okładce jest, koleżanka też napisała na forum, że jej się podoba, bo skuterek jest w grze, a u mnie w pojazdach nie widzę go. :(

Chloé
23.11.2009, 21:16
U specjalnego kupca można nabyć prawa do zakupu domku w miejscu wakacyjnym, ale która to opja to jeszcze nie próbowałam.

Utknęłam we Francji w La Gallerie d'Art przy zadaniu "Znajdź źródło odgłosów", nie potrafie znaleźć odpowiednich drzwi, jedno podziemie już przeszukane ale stamtąd nie da się przejść dalej, brak takiej opcji. Już nawet zastosowałam proszek mądrości zakupiony w Chinach ale nic to nie dało. Proszę o podpowiedź.

Skuter kupuje sie na targu, tam gdzie suszone jedzenie i prysznic w puszcze. I zdaje się tylko w Egipcie i Francji bo w Chinach są rowery.

dj_mafiozo
23.11.2009, 21:47
@Bindi
Musisz znaleźć dzirę w ścianie przy schodach na dół, które są zastawione barierką, obok tabliczki, na której można przeczytać o powodzie zastawienia schodów, wtedy otworzą się ukryte drzwi prowadzące na taras, którym musisz iść do samego końca, tam będą kolejne drzwi, a za nimi schody na dół. Musisz znaleść tabliczkę na której pisze, że kustosz się zatrzasnął w krypcie czy coś w ten deseń. Będzie to w okolicy tych schodów, które są zablokowane przez barierkę na górze. Potem wrócić do tego, kto ci to zlecił i wrócić przenieść zwłoki na cmentarz (do jednej z krypt z kufrem zamkniętym na klucz (w którejś z pozostałych skrzyń w kufrach). ;)

A co do domu... już kupiłem... tą opuszczoną nektarnie, czy jak się to zwie... Po prostu pojawiła się opcja "Kup wakacyjny dom" w menu telefonu... ;)

nmin
23.11.2009, 22:30
Pytanie 1 - w jednym z egipskich grobowców jest wielki głaz, zastawiający dostęp do skrzyni, po kliknięciu na niego pokazuje się, że potrzebne jest coś z Chin, żeby się tego pozbyć. Nie zwróciłam uwagi na nazwę, co to jest i gdzie to znaleźć w Chinach? A może ktoś dostał się już do tej skrzyni i wie, czy jest w niej coś godnego uwagi?

Pytanie 2 - utknęłam w Chinach w jaskini w paszczy smoka... W sali, w której są takie czerwone dywaniki, są zablokowane drzwi, trzeba mieć klucz - kojarzy ktoś, gdzie go znajdę?

Pytanie 3 - moja Simka zbiera w podróży wszystko, co wpadnie jej w ręce, z kolekcji ma pojedyncze lub nieliczne sztuki, i zastanawiam się, czy te wszystkie relikty, misy, figurki, nie wspominając o kamieniach, mogę tak po prostu sprzedać, czy mogą być jeszcze potrzebne? Nie ma pragnienia dotyczącego kolekcji, a wyciągnęłaby już z tego niemałą sumkę, bo pieniędzy to ona dużo nie ma, i nie wiem, czy opychać jak leci, czy warto zebrać całość danej kolekcji. Są za to jakieś premie?
I czy te wszystkie obiekty odstawione do piwnicy (kochamy wszyscy zmianę aktywnej rodziny, kochamy...) będą z czasem tracić na wartości jak zwykłe meble?

agnieszka130187
23.11.2009, 22:42
Dzięki. Myślałam, że można go kupić normalnie w trybie budowania. :)
Takie pytanko jeszcze co do hacka na cenzurę, w tej części nie działa.... :| mimo, iż jest wgrany, gra działa poprawnie cenzura jest. Jakiś hack, który działa w WP ? Ktoś kiedyś podał linka do hacka na cenzurę, ale nie mogę go znaleźć i nie wiem czy działa. :)

Ilona
23.11.2009, 22:43
Gdzie można kupić skuter ? Na okładce jest, koleżanka też napisała na forum, że jej się podoba, bo skuterek jest w grze, a u mnie w pojazdach nie widzę go. :(

skuter kupisz we Francji w sklepie gdzie sa namioty,mozna go trzymac tylko w plecaku


a jezeli chodzi o budowanie na terenach wakacyjnych,to wystarczy kod testingcheatsenabled true nastepnie z shift klikamy na ziemie i pojawia sie opcje czy chcemy budowac,kupowac lub teloportowac tutaj naszego sima-przydatne,jak nie mozna znalezc przejscia i tym sposobem z pola biwakowego mozna zrobic piecio gwiazdkowy hotel

Chloé
24.11.2009, 00:03
@Bindi
Musisz znaleźć dzirę w ścianie przy schodach na dół, które są zastawione barierką, obok tabliczki, na której można przeczytać o powodzie zastawienia schodów, wtedy otworzą się ukryte drzwi prowadzące na taras, którym musisz iść do samego końca, tam będą kolejne drzwi, a za nimi schody na dół. Musisz znaleść tabliczkę na której pisze, że kustosz się zatrzasnął w krypcie czy coś w ten deseń. Będzie to w okolicy tych schodów, które są zablokowane przez barierkę na górze.
Dzięki ale właśnie w tym miejscu utkwiłam, w podziemiu nie ma żadnej tabliczki, jedynie ruchome posążki i skrzynia i nie wiem gdzie przejść dalej. Próbowałam poustawiać te posążki w różne kombinacje ale nic to nie dało.


@nmin zawsze można zakupić u kupca uniwersalny klucz kamienny albo złowić.

dj_mafiozo
24.11.2009, 00:12
Dzięki ale właśnie w tym miejscu utkwiłam, w podziemiu nie ma żadnej tabliczki, jedynie ruchome posążki i skrzynia i nie wiem gdzie przejść dalej. Próbowałam poustawiać te posążki w różne kombinacje ale nic to nie dało.


@nmim zawsze można zakupić u kupca uniwersalny klucz kamienny albo złowić.

Musisz dobrze tam poszukać. Ja też się nad tym chwilę męczyłem. Jest albo tabliczka, albo jakiś grób (już dokładnie nie pamiętam), potem pojawiają się drzwi i za nimi schody na dół, gdzie jest ciało. Jest to w tym pomieszczeniu, gdzie masz te schody zablokowane barierką na górze. Jak nie spróbuj poszukać tych drzwi (są od strony boku budynku, mniej więcej na przeciwko schodów).

@nmim albo użyć kodu TestingCheatsEnabled true i BuyDebug on, kupić jakikolwiek przedmiot (polecam dziurę w ścianie), kliknąć ją z CTRL+SHIFT w trybie kupowania i znaleźć w menu opcje aby po użyciu otrzymać rzeczony (konkretny klucz)... zdobywałem w ten sposób czasem Antyczne Monety... ;)

Chloé
24.11.2009, 00:19
Dzięki, udało się znaleźć jak się teraz okazuje banalne rozwiązanie jakim było pociągnięcie za świecę na ścianie :D - to jakby ktoś miał kiedyś problem z tym samym.

Merve
24.11.2009, 06:48
A czy jest w końcu zrobiona animacja podczas wsiadania do samochodu, na rower?

Ilona
24.11.2009, 10:20
A czy jest w końcu zrobiona animacja podczas wsiadania do samochodu, na rower?

nie jest tak,jak bylo,ale doszly nowe nagrody szczescia zyciowego jak np.nigdy wiecej rachunkow

lithium
24.11.2009, 10:25
nie mam jeszcze dodatku, stad glupie pytanie: te domy wakacyjne jak sie kupi to sa one tylko do spedzania tam wakacji czy mozna w nich normalnie mieszkac, tak jak np. w sv?

nmin
24.11.2009, 13:19
@nmin zawsze można zakupić u kupca uniwersalny klucz kamienny albo złowić.O, dzięki :D Muszę zobaczyć, co on tam ma - raz babkę zaczepiłam w Egipcie, ale nie miałam jeszcze żadnego poziomu wizy i nic nie mogłam kupić, a potem jakoś zawsze o tych kupcach zapominałam. Ten klucz jest pewnie jednorazowy?

dj_mafiozo, dziękuję, gram bez kodów - ale komuś się ten sposób na pewno przyda :)


EDIT: Mam jeszcze pytanie w pewnym sensie techniczne... W dwójce w trybie kupowania wybierało się po prostu odpowiednią kolekcję, żeby obejrzeć zebrane wszystko to, co dochodziło w danym dodatku. Tu tego nie widzę, co prawda obiekty z dodatku mają ikonkę WP, ale jednak trzeba lecieć kategoriami, żeby je zobaczyć. Przegapiłam coś?

agnieszka130187
24.11.2009, 14:06
Napiszcie mi poproszę, gdzie wgrać hack z modthesims na usunięcie cenzury, czy też do packages i czy działa w tym dodatku. Mam jeszcze jedno pytanko czy da się edytować pragnienie życiowe i ulubioną muzykę, danie, kolor ? Wiem, że można edytować cechy kodem, ale wyżej wymienionych nie da się. Bardzo proszę o pomoc. :)

Bańka102
24.11.2009, 16:46
Mam pewien problem. Dzisiaj zakupiłam dodatek i po włączeniu gry pasek wczytywania nie idzie do pszodu. Nie ma nawet muzyczki. Nie mam żadnych dodatków z internetu ani modów bo robilam reinstalke. Czy ktoś mógłby mi pomóc?

Łezka
24.11.2009, 17:48
Nmin niestety nie ma podziału na dodatki i kolekcje także trzeba wszystko ręcznie szukać.

Mamełe
24.11.2009, 17:51
Mam pewien problem. Dzisiaj zakupiłam dodatek i po włączeniu gry pasek wczytywania nie idzie do pszodu. Nie ma nawet muzyczki. Nie mam żadnych dodatków z internetu ani modów bo robilam reinstalke. Czy ktoś mógłby mi pomóc?

Jezeli wczesniej mialas dodatki w formacie package a teraz gra jest zainstalowana w tym samym folderze co wczesniej, to pewnie one nadal sa, bo nie sadze, zeby instalator simsow je usuwal przy odinstalowaniu gry.

Wampirencja
24.11.2009, 17:56
Ceiakwe pytanie czy problem ze sklepem: nie mogę ściągnąć nic ze sklepu.
Tj. mogłam, a teraz już nie. Pojawia mi się znaczek czerwony [przekreślone kółko] i się nie ściąga. Ani darmowych, ani kupionych w shopie.

rocktechnika
24.11.2009, 22:03
Mam jeszcze jedno pytanko czy da się edytować pragnienie życiowe i ulubioną muzykę, danie, kolor ? Wiem, że można edytować cechy kodem, ale wyżej wymienionych nie da się. Bardzo proszę o pomoc. :)
Można kupić nagrodę za punkty szczęścia życiowego. Nazywa się "zmiana smaku". Kosztuje niewiele, 5000 lub 10000 punktów. Nie wiem, jak to działa, bo jeszcze nie próbowałam.

agnieszka130187
24.11.2009, 23:17
No właśnie na zmianę pragnienia kosztuje strasznie dużo punktów, a z dodatkiem Wp nie działa mi hack na punkty szczęścia. Co do tego smaku to bardziej chodzi mi o zmianę muzyki ulubionej.

krzysiek200
25.11.2009, 07:11
Strasznie dużo pkt? 10000 to wcale nie tak dużo, zwłaszcza jeżeli dostaje się pkt za wypełnianie pragnień i nastrojniki

rocktechnika
25.11.2009, 09:38
No właśnie na zmianę pragnienia kosztuje strasznie dużo punktów, a z dodatkiem Wp nie działa mi hack na punkty szczęścia. Co do tego smaku to bardziej chodzi mi o zmianę muzyki ulubionej.
Sądzę, że ta nagroda nie tylko zmienia ulubioną potrawę, ale wszystkie rzeczy z sekcji ulubione: smak, kolor i muzykę. I faktycznie ta nagroda nie jest aż taka droga ;)

agnieszka130187
25.11.2009, 10:59
Ta nagroda nie jest droga, ale na zmianę pragnienia życiowego kosztuje aż 50 tyś pkt. :(
a ten hack na cenzurę z modthesims mam wgrać do packages czy tylko do ts3 ?

krzysiek200
25.11.2009, 14:45
Zmiana pragnienia kosztuje 10000 a nie 50000

Starlight
25.11.2009, 15:36
Może mi ktoś napisać wymagania ? Nie mogę znaleść...

αγάπη
25.11.2009, 15:45
Tu masz wymagania : http://pl.thesims3.com/game/ep1/systemreq

nmin
25.11.2009, 19:07
Kolejne dwa pytania:

1 - jak wygląda sprawa Simów z różnymi stopniami wizy? Mogą wyjechać razem, i wtedy jeden wraca szybciej, czy w ogóle nie ma szans na wspólną podróż?
I co daje nagroda "przygotowany podróżnik" z punktów szczęścia, czy ktoś już ją kupił?

2 - jak działają skrzynie, które można kupić w obcych krajach? Jeśli włożę tam rzeczy z plecaka, to czy znikną po zmianie aktywnej rodziny, czy zostaną? Jedną skrzynkę kupiłam, ale boję się sprawdzać. I czy te rzeczy będą z czasem traciły na wartości, czy ceny zostają takie same?

P.S. Wiecie, że można ukraść dzieciom zabawki z ich domów? Po kliknięciu na "otwórz" na skrzynce z zabawkami, pokazuje się opcja "wszystko", jak na tych normalnych skrzyniach, i moja Simka wzbogaciła się o króliczka, samochodzik, kucyka i rakiety, bo nie chciało mi się oddawać ;)


EDIT: I pytanie nr 3 ;) Ktoś już sprawdzał, czy pomocnik kolekcjonera, ten za punkty, działa także w otoczeniach innych krajów?

DoGi114
25.11.2009, 20:20
Ja sprawdzalem, pomocnik dziala reszta niewiem.

rocktechnika
25.11.2009, 20:30
Kolejne dwa pytania:

1 - jak wygląda sprawa Simów z różnymi stopniami wizy? Mogą wyjechać razem, i wtedy jeden wraca szybciej, czy w ogóle nie ma szans na wspólną podróż?
I co daje nagroda "przygotowany podróżnik" z punktów szczęścia, czy ktoś już ją kupił?

2 - jak działają skrzynie, które można kupić w obcych krajach? Jeśli włożę tam rzeczy z plecaka, to czy znikną po zmianie aktywnej rodziny, czy zostaną? Jedną skrzynkę kupiłam, ale boję się sprawdzać. I czy te rzeczy będą z czasem traciły na wartości, czy ceny zostają takie same?

P.S. Wiecie, że można ukraść dzieciom zabawki z ich domów? Po kliknięciu na "otwórz" na skrzynce z zabawkami, pokazuje się opcja "wszystko", jak na tych normalnych skrzyniach, i moja Simka wzbogaciła się o króliczka, samochodzik, kucyka i rakiety, bo nie chciało mi się oddawać ;)


EDIT: I pytanie nr 3 ;) Ktoś już sprawdzał, czy pomocnik kolekcjonera, ten za punkty, działa także w otoczeniach innych krajów?

Ad 1 - Podróż trwa tyle, ile wynosi najdłuższa wiza osoby jadącej (np. Simka ma poziom 0, a Sim 1, to razem mogą jechać na tyle, na ile pozwala 1 poziom wizy [6 dni? nie pamiętam]), a nagroda przygotowany podróżnik pozwala jechać na kilka dni dłużej niż wskazywałby na to poziom wizy.

Ad 2 - Skrzynie możesz postawić w pokoju i przełożyć tam wartościowe rzeczy z plecaka. Wątpię, by znikała ich zawartość po zmianie rodziny, bo po włożeniu do skrzyni każda rzecz staje się elementem wyposażenia domu, nie plecaka, a co do wartości, to niestety nie wiem, ale pewnie to jest tak ze znalezionymi kamieniami w mieście (ale nie wiem właśnie, jak to jest z tymi kamieniami, bo nigdy nie sprawdzałam ;) ).

Ad 3 - Mam nadzieję, że pomocnik będzie działał na wakacjach! Moi podróżnicy mają jeszcze za mało punktów na kolekcjonera, ale sumiennie zbieram ;)

Wampirencja
25.11.2009, 20:42
PYTANIE PYTANIE PYTANIE :D

Gdzie mogę użyć tych Uniwersalnych Kluczy zakupionych u specjalnych sprzedawców? Jedyne co znalazłam to że one mi się nie przydadzą w normalnych grobowcach, a jedynie "stworzonych dla poszukiwaczy przygód". No i jestem w kropce, bo nie znalazłam żadnych drzwi ani skrzyni mogących uży tych kluczy.



Pytanie numer dwa: W Al Simharze [??? no Egipt...] zaraz za targiem jest piwnica gdzie jest duuuuuużo siana. I są 4 nieotworzone jeszcze przeze mnie pary drzwi. Dwie wymagają klucza do magazynu nr4 i nr5 a dwie pary są po prostu z łańcuszkiem i nie idzie ich otworzyć.

Chętnie przyjmę pomoc w obu przypadkach :)

Nallina
25.11.2009, 20:45
Czy w TS3 można grać w małym oknie?

Ilona
25.11.2009, 21:01
w opcjach wyłączasz opcje pełnego ekranu i wtedy możesz grac i siedzieć np.w necie

Simons
25.11.2009, 21:31
Interesuję mnie jakie nowe nasiona będzie można szadzić (lub czy w ogóle będzie można) i czy one wliczają się do umiejętności ogrodnictwo??

Wampirencja
25.11.2009, 21:48
Interesuję mnie jakie nowe nasiona będzie można szadzić (lub czy w ogóle będzie można) i czy one wliczają się do umiejętności ogrodnictwo??

Nowe dochodzą śliwka, granat, wiśnie, dwa rodzaje winogron, pomelo. Chyba niczego nie pominęłam, ale pamięć już nie taka jak w młodości...
I no tak, tak, potrzeba odpowiedniego poziomu ogrodnictwa aby je zasadzić!

nmin
25.11.2009, 21:49
Interesuję mnie jakie nowe nasiona będzie można szadzić (lub czy w ogóle będzie można) i czy one wliczają się do umiejętności ogrodnictwo??Są dwa nowe rodzaje winogron, poza tym WYDAJE MI SIĘ, że w podstawie nie było wiśni, granatu, limonki, śliwek, i coś jeszcze chyba pominęłam, wiem, że w ogródku mam więcej... A uprawia się je normalnie w ogródku, więc ogrodnictwo wzrasta.

rocktechnika
25.11.2009, 21:59
A nasiona nowych roślin skąd się bierze? W SV lub Riverview znajdę je "na mieście", czy należy ich szukać w krajach wakacyjnych? Byłam już we wszystkich trzech, ale prawdę mówiąc ani nie widziałam tych nowych roślin rosnących gdzieś, ani nasion nie znalazłam...

Levkoni
25.11.2009, 22:10
To słabo szukałaś, nowe rośliny rosną sobie np. przy domkach, można je też kupić u sprzedawcy jedzenia... ;]

Ilona
25.11.2009, 22:25
sa cztery rodzaje winogron,wpisz kod buydebug i zobacz

nmin
25.11.2009, 22:42
Ja mam tylko owoce i warzywa kupione w sklepach + kilka znalezionych przypadkiem nasion rzadkich i wyjątkowych, zobaczymy, co z nich wyrośnie. Nie szukałam jakoś gorliwie ;)

rocktechnika
25.11.2009, 23:16
Faktycznie jakoś się za nimi nie rozglądałam wielce ;) Będę patrzeć dokładniej, jak zdobędę trochę dłuższe wizy, bo 3 dni to stanowczo za mało! :

Searle
26.11.2009, 08:13
Na jaką przynętę można złowić rybę Doitsu Koi? I gdzie w Chinach najbardziej biorą?

Chloé
26.11.2009, 10:42
@Searle dowiesz sie tego z książek wędkarskich kupionych na miejscu, a łowić można wszędzie gdzie skaczą ryby, smocze źródła są fajnym miejscem.

Searle
26.11.2009, 12:10
Dzięki Bindi.

A co daje nagroda szczęścia życiowego - Sen w transie medytacyjnym?
Myślałam, że simce będzie wolniej spadała potrzeba snu, ale się myliłam. Jak medytuje, to też energii nie przybywa.

Chloé
26.11.2009, 12:16
Nagroda powinna gwarantować szybszą regenerację podczas snu, tj mniej godzin sim śpi. Ja tam żadnej różnicy w tym względzie nie zauważyłam, już lepiej zostawić punkty na menedżer nastrójnika.

Auroella
26.11.2009, 14:31
Jak kupie Wymarzone Podróże, to gra będzie robiła problem (np. nie będzie chciała się zainstalować) tylko dlatego, że nie mam najnowszych aktualizacji? Nie mam zamiaru po raz kolejny ich pobierać (każdy wie czemu) , ale mam nadzieję, że wszystko będzie ok, kiedy zainstaluje podróże bez pobranych aktualizacji ?

Ilona
26.11.2009, 14:36
nie zainstalujesz dodatku bez aktualizacji,mi one akurat pomogly,bo moge wkoncu grac,wczesniej nonstop wywalalo mnie z gry

Simons
26.11.2009, 15:16
Ja mam tylko 2 aktualizację czy wystąpią jakieś problemy??

αγάπη
26.11.2009, 15:51
nie zainstalujesz dodatku bez aktualizacji,mi one akurat pomogly,bo moge wkoncu grac,wczesniej nonstop wywalalo mnie z gry
Mnie też przy wchodzeniu w tryb kupowania. A wszystko mam oryginalne.

Nallina
26.11.2009, 17:10
Pomocy! Już od 15 minut (realnych) staram się o pojawienie opcji "Oświadcz się", ale ona się nie pokazuje ;(

Czy to jakiś błąd w grze? Dodam, że sim miał kiedyś żonę, ale już jej nie ma :P

nmin
26.11.2009, 17:17
Za słaby związek? Sim/Simka unika zobowiązań?

Nallina
26.11.2009, 17:21
Nikt nie ma tej cechy, mają zauroczony. I dlatego nie wiem co się stało... Nie ma opcji "zaproponuj stały związek"

nmin
26.11.2009, 17:39
Może jednak zauroczenie jest za słabe, czasem trzeba poczekać, aż pasek dojdzie do samego końca, masz tak? To chyba indywidualna sprawa każdego Sima, ja musiałam tak czekać nawet przy dwóch Simach posiadających cechę "rodzinny" ;)

Nallina
26.11.2009, 17:51
Mam pasek do końca. Ściągnęłam ostatnio dodatki, czy to może tworzyć problem? Jeżeli tak to czy da się nie usuwając tego dodatku, naprawić to?

mateuszek74
26.11.2009, 19:38
Ważne
ma ktoś z was skaner i mógłby mi zeskanować książeczke z gry Wymażone Podróże bo jeszcze nie mam a chciałbym się przygodować i zobaczyć opcje ;P to podam maila

Molly_Grue
26.11.2009, 20:25
Moja simka nauczyła się dania żabie udka, ale do ugotowania tego potrzebne są żaby :/ gdzie można je znależć?

Searle
26.11.2009, 20:42
Moja simka nauczyła się dania żabie udka, ale do ugotowania tego potrzebne są żaby :/ gdzie można je znależć?

Można je złowić we Francji.

Wampirencja
26.11.2009, 21:11
W Egipcie też - łowiłam bez przynęty w losowym miejscu. :)

Altaria
27.11.2009, 11:04
A mnie zastanawia czy komuś też wyskakuje takie jajo jak mi. Otóż ostatnio zauważyłam że po powrocie z wakacji mój sim ma zresetowane dni do wejścia w kolejną grupę wiekową :D Nie, żeby mi to przeszkadzało, i tak jestem fanką grania jednym simem cały czas, ale takie to... śmieszne. Ktoś też tak ma? :D

Nallina
27.11.2009, 11:13
Jak spełnić pragnienie "5 - odkryć tyle gwiazd" Moja simka (dziecko) odkryła już 6, a to pragnienie nadal się nie spełniło. Co zrobić?

Chloé
27.11.2009, 14:48
Nallina twoje pytanie powinno się bylo znaleźć w dziale podstawy TS3, tu się rozmawia o podróżach :P
To widocznie jakiś błąd, również nieraz tak miałam. Pozostaje skasować pragnienie i zająć się spełnianiem innych.

Iliada115
27.11.2009, 15:57
Mam spory problem. Jak ostatnio grałam, to moja simka wracała z Egiptu, była już w swojej okolicy i wychodziłam z gry. Wystąpił jakiś błąd w zapisywaniu, powtórzył się parę razy, więc wyszłam bez zapisywania. Teraz wchodzę do gry, na tą rodzinę, a widok mam na Egipt, jednak bez możliwości kierowania simem, bo żadnego nie mam. Wie ktoś jak to naprawić? Nie chce tej rodziny stracić, wszystko mają maksymalnie rozwinięte, gram już nią kilkaset (simowych) dni. Proszę o pomoc.

madej23
27.11.2009, 18:40
spróbuj kodu resetSim

Levkoni
27.11.2009, 19:25
Mam spory problem. Jak ostatnio grałam, to moja simka wracała z Egiptu, była już w swojej okolicy i wychodziłam z gry. Wystąpił jakiś błąd w zapisywaniu, powtórzył się parę razy, więc wyszłam bez zapisywania. Teraz wchodzę do gry, na tą rodzinę, a widok mam na Egipt, jednak bez możliwości kierowania simem, bo żadnego nie mam. Wie ktoś jak to naprawić? Nie chce tej rodziny stracić, wszystko mają maksymalnie rozwinięte, gram już nią kilkaset (simowych) dni. Proszę o pomoc.

I następnym razem jak będziesz zapisywać i taki błąd będzie znowu to po prostu zrób nowy zapis, powinno pójść.

A ja mam pytanie, czy u was też tak jest, że jak sim wyjedzie w podróż i z niej wróci to jest odmłodzony, tzn. wiek mu się cofa? Czy to błąd gry, czy to ja mam buga?

Violet
27.11.2009, 19:31
ja mam tak samo :O to chyba bug...

agnieszka130187
27.11.2009, 20:30
Chciałam kupić w Egipcie książki dotyczące fotografowania czy jakiś przepisów, ale są tylko standardowe z podstawy TS3.... w Egipcie nie da się jakiś nowych książek kupić ? Na targu są tylko te podstawowe... ehh

Searle
27.11.2009, 21:08
Agnieszka, ja kupiłam w Egipcie na targu książki z przepisami i książkę o fotografowaniu.

agnieszka130187
27.11.2009, 21:38
Na targu, czyli tam gdzie sprzedawane są książki ? Kurcze ja nie mam żadnych nowych....
A gdzie jest w Egipcie biblioteka pod piaskami ? Przeszukałam już wszystkie domu i nie mogę znaleźć....

nmin
27.11.2009, 21:45
Ja też miałam w Egipcie nowe książki, pierwszy tom fotografowania, przepisy na egipskie dania i parę regionalnych powieści czy coś takiego.

Jedna biblioteka, ale nie wiem, czy "pod piaskami", jest na pewno w domu, w którym mieszka małżeństwo, zaraz sprawdzę nazwisko. Moja Simka miała przeszukać tę bibliotekę, w okazji było napisane, że być może będzie musiała zaprzyjaźnić się z mieszkańcami, żeby ją wpuścili, ale weszła bez problemu, nie wiem, czy z tą przyjaźnią to taki bajer tylko, czy to dlatego, że wykupiłam jej "nieokrzesany, ale w dobry sposób". Nie widać wejścia od razu, idzie się do pomieszczenia w centrum domu, trochę pustego, i tam jest chyba ta dziura z przełącznikiem czy coś, w każdym razie trzeba kombinować, żeby znaleźć tam to wejście.

Nazywają się Madbouli, nad rzeką pośrodku :)

agnieszka130187
27.11.2009, 21:50
Aha dzięki za to nazwisko, ale nie mam żadnych książek.... czy macie hack na szybsze uczenie się z książek albo cenzurę w grze ? Może od tego mam te byki nie wiem juz... :(

Tak to błąd tych modów na szybsze uczenie z książek. Nauczyłam już simsa wszystkiego, więc póki co musze wywalić je z gry, wtedy mam te opcje. :)

Starlight
27.11.2009, 22:24
Frrancja itp. pokazują się jako wybór otoczien jak Sunset czy jest opcja "Wybierz się na wkacje do..."?

Chloé
27.11.2009, 22:43
Tylko w aktywnej rodzinie można wybrać się na wakacje przez telefon lub komputer.

agnieszka130187
27.11.2009, 22:49
A gdzie w Egipcie mam się włamać do komputera, żeby jakiś relikt znaleźć, jestem niby w domu, gdzie jest haker, ale żadnych dziur w ścianie do badania nie ma...

Chloé
27.11.2009, 22:53
Trzeba wyłączyć i włączyć stereo, wtedy w sypialni otworzy się tajne przejście (rodzina Lofti).
A zagadki z tego zadania rozwiazywałam z małą pomocą kartki i długopisu bo pamięci wzrokowej za bardzo nie mam;)

agnieszka130187
27.11.2009, 22:58
To jest rodzina Badawi ? Tam pokazuje mi się, że haker, ale oni nie maja stereo ani nawet tv...

Chloé
27.11.2009, 23:00
Badawi to mają wejście do piwnicy na zewnątrz o ile się nie mylę.

agnieszka130187
27.11.2009, 23:01
Właśnie nad ich domem pokazuje mi się simka z opisem haker.... to w jakim domu powinnam włamać się do tego komputera ? To jest po misji zostawienia łapówki w komputerowni....

Chloé
27.11.2009, 23:06
Dotąd natrafiłam na 2 misje z komputerem w zadaniu i jedno było zostawienie łapówki w kufrze a drugie z tajnym ruchem oporu który znajdował się w rodzinie Lofti.
Czyżby było jeszcze trzecie zadanie komputerowe?

agnieszka130187
27.11.2009, 23:09
Być może... mam zostawić po łapówce mam się włamać do komputera... haker pokazuje mi się właśnie w tej rodzinie, ale nie ma tam nic co mogłoby otworzyć jakieś tajemne przejście ehhh... wiza mi się kończy a do poziomu 2 brakuje mi 10%... :(

nmin
27.11.2009, 23:40
Moja Simka postarała się właśnie o dziecko z pewnym Chińczykiem i jest w ciąży, to nie było zbyt przemyślane, no ale zapisałam, i teraz chciałabym tego Chińczyka w jej mieście :D Mogłabym dodać kodem do rodziny, ale chciałabym, żeby on sprowadził się do SV razem z bratem i najlepiej razem z domem ;) Da się jakoś z edycji miasta? Jeśli zrobię kopię do biblioteki, to będzie to tylko kopia, a ja chcę tych konkretnych Simów, a nie ich klony...

agnieszka130187
27.11.2009, 23:46
W Egipcie mogłam kupić tylko 1 tom o fotografowaniu, gdzie kupię drugi ? Moja Simka już z 1 nie może się uczyć, a w Egipcie nie ma tomu 2...

nmin
27.11.2009, 23:47
No właśnie nie ma, może dalej można się uczyć tylko przez praktykę, jak sztuk walki?

agnieszka130187
28.11.2009, 00:06
A może w innym państwie jest ? Dalej nie wiem co z moim zadaniem....

Searle
28.11.2009, 09:26
Agnieszka, nie wiem, czy to jest to samo zadanie, ale w moim simka, by aktywować ukryte drzwi w sypialni musiała skorzystać z toalety w tym domu :)

I chyba w tej misji w podziemiach pojawiał się taki komunikat:

http://img262.imageshack.us/img262/1421/59973015.jpg

Nie znalazłam tam żadnych ukrytych drzwi, więc go zignorowałam. Po wypełnieniu tej misji nadal się pojawia. O co chodzi? Gdzie szukać tych kodów?

Levkoni
28.11.2009, 12:07
Moja Simka postarała się właśnie o dziecko z pewnym Chińczykiem i jest w ciąży, to nie było zbyt przemyślane, no ale zapisałam, i teraz chciałabym tego Chińczyka w jej mieście :D Mogłabym dodać kodem do rodziny, ale chciałabym, żeby on sprowadził się do SV razem z bratem i najlepiej razem z domem ;) Da się jakoś z edycji miasta? Jeśli zrobię kopię do biblioteki, to będzie to tylko kopia, a ja chcę tych konkretnych Simów, a nie ich klony...

Nie, nie da się inaczej, to chyba jasne, że z domem ich nie sprowadzisz, a poza tym, nawet jeśli byś skopiowała ich do biblioteki to i tak utracą kontakty z twoją simką. Teoretycznie jest opcja "zaproponuj wprowadzenie się" i wtedy powinno ci wyskoczyć okno, gdzie wybierasz kto z danym simem ma się do ciebie wprowadzić, wtedy mogłabyś wybrać brata, jeśli mieszka z nim w domu, ale w praktyce, przynajmniej u mnie bo nie wiem jak u Ciebie i u innych, jest bug i jeśli weźmiesz tą opcję to i tak się nie wprowadzi do ciebie, więc pozostaje kod.

Właśnie a propos tego bugu, o którym napisałem wyżej to też go macie? Bo to już drugi dość istotny bug jaki wyhaczyłem, poprzedni wiem, że nie tylko jest u mnie nie wiem jak z tym.

agnieszka130187
28.11.2009, 14:22
Agnieszka, nie wiem, czy to jest to samo zadanie, ale w moim simka, by aktywować ukryte drzwi w sypialni musiała skorzystać z toalety w tym domu :)

I chyba w tej misji w podziemiach pojawiał się taki komunikat:



Nie znalazłam tam żadnych ukrytych drzwi, więc go zignorowałam. Po wypełnieniu tej misji nadal się pojawia. O co chodzi? Gdzie szukać tych kodów?

Musisz włączyć i wyłączyć stereo, wtedy w sypialni pojawią się tajemne drzwi. :)
Ja zignorowałam przygodę z tym włamaniem do komputera, ale spróbuję później, może faktycznie to chodzi o toaletę. :)
A co jest w końcu z tą nauką fotografowania ? Tylko pierwszy tom, reszta praktyka ?

Searle
28.11.2009, 16:21
A co jest w końcu z tą nauką fotografowania ? Tylko pierwszy tom, reszta praktyka ?

Raczej tak, bo jest tylko jedna książka na ten temat, ale szybko zdobywa się umiejętność podczas robienia zdjęć.

natalioza100
28.11.2009, 17:17
gdzie znalezc MUMIATOMIUM ?

Lorena
28.11.2009, 17:32
Agnieszka, nie wiem, czy to jest to samo zadanie, ale w moim simka, by aktywować ukryte drzwi w sypialni musiała skorzystać z toalety w tym domu :)

I chyba w tej misji w podziemiach pojawiał się taki komunikat:

http://img262.imageshack.us/img262/1421/59973015.jpg

Nie znalazłam tam żadnych ukrytych drzwi, więc go zignorowałam. Po wypełnieniu tej misji nadal się pojawia. O co chodzi? Gdzie szukać tych kodów?

Ja się przez te przejścia co trzeba było następować na kamienie, teleportowałam [chodzi mi o drugi poziom tych przejść, pierwszy strzelałam z tym wchodzeniem i mi się udało ^^]. Chyba kilka h później pojawił mi się komunikat (po nieustannym wyświetlaniu komunikatu ze screenu, nawet po zak. misji ;)), że Simka znalazła karteczkę przylepioną do klamki od spodu i były tam cyfry 2341, co pewnie oznacza kolejność wchodzenia na kamienie. Ale nie miałam już czasu wrócić i sprawdzić :).

Mumiatomium powinno być zaznaczone w Egipcie na mapie, jeśli chodzi o misję ze znalezieniem 2 mumiatomium :).

rocktechnika
28.11.2009, 18:01
Raczej tak, bo jest tylko jedna książka na ten temat, ale szybko zdobywa się umiejętność podczas robienia zdjęć.
Najszybciej punkty umiejętności zdobywa się robiąc zdjęcia o tematach podanych w dzienniku umiejętności. Podczas robienia zdjęcia, gdy najedziemy na obiekt znajdujący się w którejś kategorii, pojawia się podpis np. Samochód (Martwa natura) i jeśli jest to pierwsze zdjęcie tego przedmiotu robione kiedykolwiek, to gdy je zrobimy, nasza umiejętność robi duży skok do przodu. Robienie zdjęć "nie na temat" też zwiększa umiejętność, ale bardzo powoli.

Ja nie używałam książki do nauki, bo bug u mnie polega na tym, że w sklepikach nie ma produktów regionalnych :/

agnieszka130187
28.11.2009, 18:06
Nie masz tych przedmiotów regionalnych dlatego, że masz zapewnge mod na szybsze zdobywanie umiejętności z książek. Ja miałam to samo. :)

rocktechnika
28.11.2009, 18:10
Nie masz tych przedmiotów regionalnych dlatego, że masz zapewnge mod na szybsze zdobywanie umiejętności z książek. Ja miałam to samo. :)
Serio? To muszę pamiętać, by to jutro wyrzucić! (Ciekawa jestem, jak ja to znajdę w tej stercie... ;) )

A czy u kogoś jeszcze jest tak, że nie ma interakcji między Simami?
Brat z siostrą nie może pogadać :(

Levkoni
28.11.2009, 21:44
Serio? To muszę pamiętać, by to jutro wyrzucić! (Ciekawa jestem, jak ja to znajdę w tej stercie... ;) )

A czy u kogoś jeszcze jest tak, że nie ma interakcji między Simami?
Brat z siostrą nie może pogadać :(

U mnie jest wszystko normalnie, być może to też jest spowodowane hackami. One tylko sprawiają problemy, nie należy ich w ogóle instalować, da się grać bez nich... ;]

karasss
28.11.2009, 23:15
Co się dzieje? Włączam grę i "Nastąpił błąd podczas uruchamiania. Zobacz szczegóły w dzienniku"

Chantelle
29.11.2009, 08:37
http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=52936 ^^

A teraz moje pytanie.
Jak włączę grę to leci filmik i wszystko jest normalnie.Dopiero jak się skończy to mi się gra wyłącza i wraca do pulpitu.A kupiłam ją dopiero wczoraj i dotąd w nią w ogóle nie pograłam ;(
To coś przez aktualizację?

Edit.Pytanie już nieaktualne

Shorty
29.11.2009, 18:03
rocktechnika - najprawdopodobniej brak interakcji jest wywołany przez jakiegoś hacka/moda :), który jest niezgodny z WP. Wywal najlepiej wszystkie hacki. Mialem to samo co ty przez hacka na ciążę nastolatek ;D

Kyerme
29.11.2009, 20:32
Podczas pobytu we Francji nie mogę kupić nic w kawiarni (jest komunikat, że kawiarnia jest zamknięta). Czy ktoś wie, o co chodzi? Dodam, że Sim czekał dwa dni na kogoś, kto go obsłuży i niestety się nikt nie zjawił :)
Ktoś wcześniej pisał o ciasteczkach z wróżbami, gdzie można je dostać?

Chloé
29.11.2009, 21:35
Kyerme a masz jakieś hacki, mody lub dodatki?
Swoją drogą stoisko z jedzeniem w Egipcie też u mnie wiecznie zamknięte mimo że dodatków z neta brak

Ciasteczka z wróżbą można upiec w Chinach a nawet kupić maszynę i piec sobie w domu.

rocktechnika
29.11.2009, 22:48
Shorty & theground & agnieszka130187
Ok. Przejrzałam całe 20 stron z modami z MTS, weszłam w każdy z nich, skorzystałam z podanych tam nazw plików, przeszukałam cały folder Package i usunęłam 54 pliki. Sądzę, że usunęłam wszystkie hacki i mody - teraz czas na kontrolę jakości ;) Trzymajcie kciuki!!

<modli_się> Oby działało, oby działało, oby działało...
;)

EDIT: Działa! :) Gra strasznie muli, ale poza tym mam wszystkie opcje i możliwości! Dziękuję bardzo :)

Kyerme
30.11.2009, 09:01
Bindi, nic nie mam, gra jest czyściutka. Właśnie wczoraj podczas gry to samo stało się w
Chinach. Sim obsługujący sklep z jedzeniem po prostu wyszedł i już nie wrócił od kilku dni. Mam nadzieje, że naprawią to patchem, bo to trochę denerwujące...

Co do ciasteczek z wróżbami - wiedziałam, że w Chinach, tylko nie wiedziałam dokładnie, gdzie :) Tysiące razy byłam w tym sklepie, gdzie stoi maszyna i nie zaważyłam :P

Chloé
30.11.2009, 14:43
Coś się stało z grą bo nagle po kolejnym przyjeździe nie można w grobowach wchodzić w interakcje z przedmiotami, mam zadanie do wykonania zabrać figurkę, skrzynia oznaczona jest a nic nie mogę zrobić, nawet przechodzić przez drzwi, tylko na zewnętrznym wyjściu jest dostępna opcja :(
Co robić??
Dodatków nie posiadam, tylko store.

beata18ns
30.11.2009, 15:08
bede miała na dniach tą gre, zastanawiam się czy jest opcja kąpania w morzu i opalania?

zelkam
30.11.2009, 15:19
Niestety nie. W morzu można jedynie łowić ryby :)

beata18ns
30.11.2009, 15:41
to głupio strasznie ;/

agnieszka130187
30.11.2009, 17:43
Niestety jeżeli chodzi o tą isję co pisałam wcześniej, to nie działa skorzystanie z toalety... nie wiem jak w tej rodzinie znaleźć to wejście ehhh trudno. Mam pytanie odnośnie robienia nektaru.... gdzie mogę go kupić ? Znalazłam trochę w piramidzie, ale to wszystko i gdzie kupić maszynkę do robienia nektaru i czy da się robić z owoców, które są hodowane w SC i nie kupuje się ich na wakacjach, a tak ogólnie czy te owoce, które doszły nasiona można znależć tylko na wakacjach czy w SV też ?

HNL
30.11.2009, 17:56
Nektar można kupić w Nektartnii we Francji. We Francji również zakupisz maszynkę do jego wyrobu (w sklepie z artykułami ogólnymi, albo też w Nektarnii - nie pamiętam już). Wszystkie owoce można wykorzystywać do jego produkcji.

first
30.11.2009, 20:41
Siemka a gdzie mozna kupic obiekty od specjalnego kupca za monety ktore dostajemy za wykonywanie przygód nie moge znalesc tego kupca

Levkoni
30.11.2009, 20:49
first kupiec jest oznaczony na mapie fioletowym kółeczkiem z jego twarzą, wystarczy wyjść do poziomu mapy i zobaczyć. Najczęściej przebywa na targu, ale nie zawsze.

agnieszka130187
30.11.2009, 21:30
A co z tymi nowymi owocami co doszły, kupię je i znajdę tylko na wakacjach czy w otoczeniu SV też można zleźć te nasiona ?

HNL
01.12.2009, 10:19
Tylko na wakacjach. Do każdego kraju przypisane są inne owoce.

Gabiq
01.12.2009, 11:54
1. A co z kupnem domu? Czy można traktować dom we Francji jako "normalny" dom mieszkalny kiedy już się go nabędzie?
2. Można grać postaciami z poszczególnych krajów które tam mieszkają, mają swój domy?

Chloé
01.12.2009, 12:01
1. Tylko na czas wakacji.
2. Nie można grać innymi postaciami chyba że za pomocą manipulacji kodem jako członkowie twojej rodzinki ale są z tym problemy więc nie polecam.

Coś się stało z grą bo nagle po kolejnym przyjeździe nie można w grobowach wchodzić w interakcje z przedmiotami, mam zadanie do wykonania zabrać figurkę, skrzynia oznaczona jest a nic nie mogę zrobić, nawet przechodzić przez drzwi, tylko na zewnętrznym wyjściu jest dostępna opcja :(
Co robić??
Dodatków nie posiadam, tylko store.

Ponawiam.

agnieszka130187
01.12.2009, 13:17
Rozumiem, ale można chyba sadzić te owoce w ogrodzie ? :)

HNL
01.12.2009, 13:48
Oczywiście:)

Gabiq
01.12.2009, 15:58
Skoro dali już postaci w tych egzotycznych miejscach - w ich własnych domach, mogła by być opcja grania tymi rodzinami, albo chociaż kupna domu na stale tam.. ://

agnieszka130187
01.12.2009, 18:33
Mam problem i nie wiem jak go rozwiązać, otóż w Egipcie zablokowali się mieszkańcy na tym moście, co nie można wejść sterującym Simem.... mam dostarczyć tajne akta, ale mój Sim nie może tam wejść (na tym moście jest osoba, której muszę te akta dostarczyć), stoją tak już ok 2 dni, pokazuje się, że są głodni, śpiący itd.. nie wiem co robić i dlaczego tak się przywiesiło.. :(

http://img691.imageshack.us/img691/3540/beztytuuqom.png

nmin
01.12.2009, 18:39
Tak sobie gdybam, bo nie miałam takiej sytuacji - a gdyby testingcheatsenabled, kupuj na parceli, a potem moveobjects i przestawić sobie potrzebnego Ci Sima poza most? Tylko czy ten most jest w ogóle jakąś konkretną parcelą, czy elementem otoczenia? Nie kojarzę w ogóle tego miejsca...

Mamełe
01.12.2009, 18:39
Mam problem i nie wiem jak go rozwiązać, otóż w Egipcie zablokowali się mieszkańcy na tym moście, co nie można wejść sterującym Simem.... mam dostarczyć tajne akta, ale mój Sim nie może tam wejść (na tym moście jest osoba, której muszę te akta dostarczyć), stoją tak już ok 2 dni, pokazuje się, że są głodni, śpiący itd.. nie wiem co robić i dlaczego tak się przywiesiło.. :(

http://img691.imageshack.us/img691/3540/beztytuuqom.png

A próbowałas resetsim i imiona i nazwiska tych simow?

agnieszka130187
01.12.2009, 18:53
Tak próbowałam i nic nie daje... :(

Niestety jak zwykle gra ma bugi, jestem w Egipcie drugi raz i w ogóle nie przychodzi to sprzedawca przedmiotów różnych, za pierwszym razem tu był, no chyba, że stoi na tym nieszczęsnym moście ehhh.

sephora
02.12.2009, 13:30
macie w sklepach owoce i warzywa? i czy znajdujecie normalnie je na ziemi? bo ja odkad zainstalowalam podroze nie mam zadnych nasionek :/ nigdzie

agnieszka130187
02.12.2009, 14:46
Sephora, jeżeli mówisz o sklepach w SV czy Riverviev, to tak ja mam owoce i warzywa. Może to wina modu ? Ja nie miałam tych książek na wakacjach o fotografowaniu i przepisach przez moda na szybsze uczenie się z książek... Na wakacjach nie widziałam, aby można było je kupić... może je trzeba znaleźć (nasiona) ?
Swoja drogą jedzenie mam tylko naleśniki i jakieś ciastka w Egipcie, czy to też zależy od godziny jak w normalnym Simowym życiu ?

Searle
02.12.2009, 15:45
Swoja drogą jedzenie mam tylko naleśniki i jakieś ciastka w Egipcie, czy to też zależy od godziny jak w normalnym Simowym życiu ?

Tak, w zależności od pory dnia będziesz mogła kupić różne dania.

karasss
02.12.2009, 16:10
Ja kupiłem we warzywniaku w Riverviev - nasionka: pomidora, winogrona, cebuli itd.

PYTANIE: Jest kod na pełne paski i czy jest kod "moveobjects on"?
PYTANIE 2: We Francji są najlepsze aparaty?

Ajloneczka
02.12.2009, 16:15
odpowiedź 2 najlepsze są w Egipcie (jest w instrulcji :D)

agnieszka130187
02.12.2009, 16:35
A te owoce co dochodzą da się kupić w krajach wakacyjnych czy trzeba samemu nasiona znaleźć ? Wyczytałam, że w Egipcie są owoce granaty, ale nie widziałam, aby gdzieś można było je kupić...

zelkam
02.12.2009, 16:38
ODP 1:

Tak, obydwa są.
Na pełne paski musisz wpisać kod testingCheatsEnabled true (bez początku "boolProp..") . I PRZY WYŁĄCZONEJ PAUZIE przytrzymujesz i przeciągasz sobie pasek. Możesz też za pomocą tego samego kodu przytrzymać shift i kliknąć na skrzynkę pocztową, wybierając opcję " wszystkie potrzeby statyczne" wtedy paski wszystkich domowników są zaznaczone na maksymalnie zielono i nie spadają. Gdy chcesz przywrócić normalne paski, klikasz z shiftem na skrzynkę i wybierasz "potrzeby dynamiczne".
A co do move_objects:
musisz wpisać moveobjects on/off do okienka kodów.

Mamełe
02.12.2009, 18:56
A te owoce co dochodzą da się kupić w krajach wakacyjnych czy trzeba samemu nasiona znaleźć ? Wyczytałam, że w Egipcie są owoce granaty, ale nie widziałam, aby gdzieś można było je kupić...

Owoce są normalnie w sklepach. Tam gdzie kupuje sie jedzenie.

Levkoni
02.12.2009, 19:15
ODP 1:

Tak, obydwa są.
Na pełne paski musisz wpisać kod testingCheatsEnabled true (bez początku "boolProp..") . I PRZY WYŁĄCZONEJ PAUZIE przytrzymujesz i przeciągasz sobie pasek. Możesz też za pomocą tego samego kodu przytrzymać shift i kliknąć na skrzynkę pocztową, wybierając opcję " wszystkie potrzeby statyczne" wtedy paski wszystkich domowników są zaznaczone na maksymalnie zielono i nie spadają. Gdy chcesz przywrócić normalne paski, klikasz z shiftem na skrzynkę i wybierasz "potrzeby dynamiczne".
A co do move_objects:
musisz wpisać moveobjects on/off do okienka kodów.

Można i przy włączonej, wtedy paski przeciąga się, ale się nie podnoszą, ale jak się pauzę wyłączy to przestawiają się tak, jak przesuwaliśmy w czasie zatrzymania gry ;) Taka ciekawostka :D

agnieszka130187
02.12.2009, 20:08
Owoce są normalnie w sklepach. Tam gdzie kupuje sie jedzenie.

Czyli wszystkie owoce jakie dochodzą mogę kupić np. w SV ? Czy mówisz o terenach wakacyjnych, ale w kasie, gdzie się kupuje jedzenie ?

sephora
02.12.2009, 21:20
no byc moze przez te ksiazki ale muzse ich teraz poszukac, mam nadzieje, ze nie bedzie to trudne

Levkoni
02.12.2009, 22:51
Czyli wszystkie owoce jakie dochodzą mogę kupić np. w SV ? Czy mówisz o terenach wakacyjnych, ale w kasie, gdzie się kupuje jedzenie ?

W sklepach SV nie ma tych owoców, można kupić je tylko na terenach wakacyjnych tam gdzie żarełko. A co do znajdywania nasion to nie wiem, czy nowe można znaleźć w SV i Riverview bo nie szukałem.

Searle
03.12.2009, 08:45
Owoce można też zebrać w krajach wakacyjnych.
W Chinach jest Sad Hana, gdzie rośnie pomelo i wiśnia.
We Francji mamy Nektarnię z dwoma rodzajami winogron (trzecie znalazłam w jakimś grobowcu).
A w Egipcie jest sad (nie posiada on swojej nazwy), gdzie można zerwać granaty i śliwy.

Mamełe
03.12.2009, 09:39
Czyli wszystkie owoce jakie dochodzą mogę kupić np. w SV ? Czy mówisz o terenach wakacyjnych, ale w kasie, gdzie się kupuje jedzenie ?

W każdym terenie wakacyjnym można kupić inne owoce, charakterystyczne dla regionu wiec nie kupisz granatow w SV, tylko na wakacjach, w sklepie, gdzie kupuje sie jedzenie.

Dodatkowe nasiona winogron mozna kupic u specjalnego sprzedawcy we Francji za antyczne monety.

nmin
03.12.2009, 13:20
We Francji mamy Nektarnię z dwoma rodzajami winogron (trzecie znalazłam w jakimś grobowcu).Obok Nektarni jest poletko, na którym rosną winorośle, i są tam chyba trzy albo cztery odmiany. Można zebrać, jeśli akurat będą dojrzałe. Poza tym ostatnie dwie z sześciu odmian są dostępne do zasadzenia dopiero od siódmego poziomu ogrodnictwa, więc warto zbierać wszystkie nieznane nasiona :) Ale nie wiem, gdzie można je znaleźć, bo kupiłam je kodem buydebug. Może to te od kupca, o których pisze Mamełe.

sephora
03.12.2009, 13:57
usunelam z folderu mods te ksiazki, ale one nadal sa w grze.. cos widocznie musialo zostac.. eh :/

karasss
03.12.2009, 14:02
ODP 1:

Tak, obydwa są.
Na pełne paski musisz wpisać kod testingCheatsEnabled true (bez początku "boolProp..") . I PRZY WYŁĄCZONEJ PAUZIE przytrzymujesz i przeciągasz sobie pasek. Możesz też za pomocą tego samego kodu przytrzymać shift i kliknąć na skrzynkę pocztową, wybierając opcję " wszystkie potrzeby statyczne" wtedy paski wszystkich domowników są zaznaczone na maksymalnie zielono i nie spadają. Gdy chcesz przywrócić normalne paski, klikasz z shiftem na skrzynkę i wybierasz "potrzeby dynamiczne".
A co do move_objects:
musisz wpisać moveobjects on/off do okienka kodów.

dzięki za wszystko, nie pomyślałem o testingCheatsEnabled :)

Searle
03.12.2009, 14:09
Obok Nektarni jest poletko, na którym rosną winorośle, i są tam chyba trzy albo cztery odmiany. Można zebrać, jeśli akurat będą dojrzałe. Poza tym ostatnie dwie z sześciu odmian są dostępne do zasadzenia dopiero od siódmego poziomu ogrodnictwa, więc warto zbierać wszystkie nieznane nasiona :) Ale nie wiem, gdzie można je znaleźć, bo kupiłam je kodem buydebug. Może to te od kupca, o których pisze Mamełe.

Tak, u kupca można kupić trzy odmiany.
Te same odmiany znalazłam jeszcze w Porzuconym skrzydle - grobowcu w Chateau de Landgraab

kwiatuszek333
03.12.2009, 16:12
Otóż mój problem jest następujący, mój sim nauczył się już chyba wszystkiego co mogłoby mu się przydać w bojach, stoczył wiele pojedynków, medytował ponad 200 godzin, złamał ponad 300 desek... Zostało mi wyzwanie które polega na zwycięstwie w turnieju. Jestem w Chinach i pokonałem już kilku przeciwników, moje postępy ustały kiedy następnym wojownikiem okazała się sprzedawczyni książek... Nie można jej zaprosić bo 24/7 jest w pracy, nie można też walczyć z nią na miejscu gdyż nie ma takiej opcji jak "sparing" czy sparing turniejowy... Siedziałem tam całe dnie, nocne myślałem co zrobić, chciałem ją nawet wziąć do rodziny albo ukatrupić ale pierwszej opcji nie da się wypełnić gdyż przycisk okej jest nieaktywny przy przeprowadzce a drugiej opcji nie da się wypełnić gdyż zamknięta na kilka godzin znika z parceli i wyświetla się komunikat iż nie mam czasu dla niej itp... Nie mam już pomysłów co robić... A bardzo mi zależy na wygraniu turnieju... Bez tego w sumie nie mam absolutnie ochoty grać... Hmm ostatnio bawiłem się kodami, chciałem skasować simkę z otoczenia za pomocą moveobjects on ale kod obejmuje jedynie granice mojego domku letniskowego a jak już wspomniałem nie da się jej zaprosić gdyż robi 24/7... Próbowałem też nabić relacje na milosc i najlepsza przyjazn ale nie pomoglo... Hmm, niby pojawia się opcja "sparing turniejowy" ale kiedy mam tak malo energi ze nie moge jej wybrac bo pisze iz sim jest zbyt zmeczony... W zadnym innym momencie sie to nie pojawia... Cholerne bugi...

Rozwiązanie: Użyłem kodu testingCheatsenabled true po czym kliknąłem na nią shift i wybrałem opcję zmień wiek, simka gdzieś pobiegła poza mapę a ja szybko zadzwoniłem po następnego przeciwnika... Wieku niby nie zmieniła ale sposób działa hehehe

Mamełe
03.12.2009, 16:16
A nie ma na nim opcji poowitanie?

sephora
03.12.2009, 17:15
powiedzcie mi jak usunac te ksiazki z szybkim uczeniem? nie umiem ich znalezc i nie wiem ja sie ich pozbyc ;(

agnieszka130187
03.12.2009, 17:37
Sephora, a jakie masz książki do szybkiego uczenia te co w podstawie the sims 3 czy te nowe co "dorobili" do dodatku podróże ?

A w którym miejscu dokładnie w Egipcie jest ten sad ? Nie zauważyłam ehhh, choć byłam już dwa razy.

nmin
03.12.2009, 18:10
powiedzcie mi jak usunac te ksiazki z szybkim uczeniem? nie umiem ich znalezc i nie wiem ja sie ich pozbyc ;(Jeśli masz najnowszą wersję, tę do WP, to plik nazywa się w oryginale "CompleteSkillBooksInstant", albo "CompleteSkillBooks cośtam", zależy, którą wersję ściągnęłaś.

Dlatego właśnie ja plikom z modami zmieniłam nazwy na swoje :D ;)

Levkoni
03.12.2009, 18:49
Sephora, a jakie masz książki do szybkiego uczenia te co w podstawie the sims 3 czy te nowe co "dorobili" do dodatku podróże ?

A w którym miejscu dokładnie w Egipcie jest ten sad ? Nie zauważyłam ehhh, choć byłam już dwa razy.

To chyba ten, który jest w pobliżu tych dwóch pałaców, które są do kupienia, one są z dala od miasta, na zielonym terenie i tam u podnóża tych pałacyków jest sad. On nie jest parcelą, więc nie pokarze Ci się na mapie, po prostu jest to luźny teren.

sephora
04.12.2009, 11:14
Heh dzieki, ale sciagalam te ksiazki juz bardzo dawo temu, przed WP i usunelam juz ze zlosci wszystko z folderu mods, tylko ze to nic nie dalo, te ksiazki nadal tam sa ;{

nmin
04.12.2009, 11:34
Heh dzieki, ale sciagalam te ksiazki juz bardzo dawo temu, przed WP i usunelam juz ze zlosci wszystko z folderu mods, tylko ze to nic nie dalo, te ksiazki nadal tam sa ;{Ale usunęłaś tylko z folderu WP? A z folderu podstawy? Bo nie wiem jak Tobie, ale mi na Viście robią się w folderu podstawy kopie wszystkich dodatków, które zainstaluję w folderze WP... Dodatek przestaje działać dopiero po usunięciu z obu folderów.

Pomijam jeden mod, którego usunięcie nic nie dawało i musiałam reinstalować WP, bo się nie włączał, a przy samej podstawie działał i chodził świetnie, mimo, że był niby do WP :/

sephora
04.12.2009, 11:50
Usunelam z folderu podstwy bo do WP wogole jeszcze nigdy nic nie wrzucalam i tam nie mam niczego takiego ;-) no coz widocznie albo cos pominelam hmm? albo rzeczywiscie bede musiala jeszcze raz zainstalowac

agnieszka130187
04.12.2009, 18:59
Usunelam z folderu podstwy bo do WP wogole jeszcze nigdy nic nie wrzucalam i tam nie mam niczego takiego ;-) no coz widocznie albo cos pominelam hmm? albo rzeczywiscie bede musiala jeszcze raz zainstalowac

Ten plik, który wgrałaś przed dodatkiem podróże nazywa się super speedy skill books też je miałam w grze. :)

luthien222
04.12.2009, 21:17
Jestem w Egipcie, siedzę tam 5 dni i nie mogę znaleźć mumiatomium!!! Pisaliście wcześniej, że jest zaznaczone na mapie, ale u mnie nie ma!!!! Czy mógłby mi ktoś opisać gdzie ono się znajduje???

Iminashi
04.12.2009, 21:27
@up; to pojawia sie co jakis czas, trzeba czekac albo ew. kupic w sklepie (nie jest w stalej sprzedazy)

sephora
05.12.2009, 04:30
Ten plik, który wgrałaś przed dodatkiem podróże nazywa się super speedy skill books też je miałam w grze. :)

Nie ma go, no coz.. widocznie jakis blad. Wkurzylam sie i zrobilam reinstalke, i od teraz zadnych modow! :)

karasss
05.12.2009, 12:39
Jestem w Egipcie, siedzę tam 5 dni i nie mogę znaleźć mumiatomium!!! Pisaliście wcześniej, że jest zaznaczone na mapie, ale u mnie nie ma!!!! Czy mógłby mi ktoś opisać gdzie ono się znajduje???

Ja kupiłem w Egipcie ;)
*****************


Mam duży ogród z winogronami - tymi z Francji. Mam już ponad 400 zebranych winogron.
I tutaj pytanie - Jak zrobić nektar? Czy muszę jechać do Francji?

Mamełe
05.12.2009, 16:32
We Francji kupujesz specjalne urządzenie do wytwarzanie nektaru i możesz sobie robić nektar w domu.

Najlepiej od razu kupic kilka, bo czasami wyrabianie trochę trwa i można robić w kilku jednocześnie.

theriddlen
05.12.2009, 17:50
Najlepiej trzy, bo proces nektaryzacji pierwszego kończy się właśnie około rozpoczęcia trzeciego.

Vila
05.12.2009, 19:03
Mam pytanie..
Otóż moja chcę moją simkę wyswatać z Francuzem, z którym ma dziecko.
Tylko, że nie mogę go wprowadzić..
Próbowałam zawierać z nim małżeństwo czy też poprzez 'Zaproponuj wprowadzenie się', ale to nic nie daje.
Czy nie można ich wprowadzić, czy to ja mam jakiś błąd?

Vanitas
05.12.2009, 19:21
Jeżeli ktoś by poszukiwał to tutaj (http://www.modthesims.info/download.php?t=379198) są książki do szybkiej nauki :)

Violet
05.12.2009, 21:05
chcialam się dowiedzieć jeśli mam 3 gb dodatkow do sims 3 to ile mam mieć ramu żeby mi ts3 i ts3wp razem z tym 3 gb dodatków z neta chodzily bardzo szybko bez zacinania?

Levkoni
05.12.2009, 21:27
Mam pytanie..
Otóż moja chcę moją simkę wyswatać z Francuzem, z którym ma dziecko.
Tylko, że nie mogę go wprowadzić..
Próbowałam zawierać z nim małżeństwo czy też poprzez 'Zaproponuj wprowadzenie się', ale to nic nie daje.
Czy nie można ich wprowadzić, czy to ja mam jakiś błąd?

To jest błąd gry, u mnie jest tak samo, jedyne wyjście to poprzez kod, zaproś do siebie francuza, wpisz testingcheatsenabled true i kliknij z shiftem na niego i wybierz "dodaj do aktywnej rodziny" i będzie dobrze.

Bravurka
05.12.2009, 23:17
jak sprawdzić, które dodatki i hacki powodują błędy?

Levkoni
06.12.2009, 00:47
Chyba nie ma innego sposobu, jak drogą eliminacji. Np. wywalasz hacki czy dodatki po 10 sztuk, wchodzisz w grę i sprawdzasz czy dany błąd jest jeszcze, jeśli jest, to wywalasz kolejną dziesiątkę i tak dopóki nie zauważysz poprawy działania gry. A resztę, z powrotem wrzucasz :D

sephora
06.12.2009, 01:32
nadal nie mam zadnych nasion nigdzie :[

Vila
06.12.2009, 10:55
Dzięki, za pomoc theground :)

karasss
06.12.2009, 13:13
Pytacie się o nasiona granatu.
Kup je w Egipcie, na targu!
******************
te książki to okropne oszustwo!
******************

PYTANIE: "Postarałem się o dziecko" z Egipcjanką, mam pytanie czy ona tak po prostu urodzi i to dziecko będzie tam dorastać? Czy zostanę poinformowany?

rocktechnika
06.12.2009, 13:16
chcialam się dowiedzieć jeśli mam 3 gb dodatkow do sims 3 to ile mam mieć ramu żeby mi ts3 i ts3wp razem z tym 3 gb dodatków z neta chodzily bardzo szybko bez zacinania?

Sądzę, że 3 GB RAMu.
Ja mam 2 GB RAMów i ponad 2,5 GB dodatków z neta - troszkę się tnie (szczegóły wyglądu i grafika gry - wszystko ustawione na maxa).
Jak miałam dodatków poniżej 2 GB, to było ok :)

Mamełe
06.12.2009, 16:56
Pytanie 1: Czy da się jakoś wywołać konkretne przygody? We Francji mój sim dostaje juz tylko takie o dostarczeniu nektaru albo jedzenia albo mi mowi, ze nie ma ogłoszen i żeby spróbowac jutro a jutro znowu tylko nektary i jedzenie (juz mnie szlag z tym trafia), chociaż wiem, że jeszcze kilka misji mi zostało, bo np. pod nektarnią mam zablokowane dwie pary drzwi, do których potrzebny jest klucz z okazji.

Pytanie 2: Jak sie wpisuje tekst w inskrypcje?

theriddlen
06.12.2009, 17:09
SHIFT+CTRL na przedmiocie.

Levkoni
06.12.2009, 21:31
Słuchajcie, nie ma może jakiegoś moda, dzięki któremu można zmieniać simowi wiek? Chodzi mi konkretnie o dni do następnego etapu bo już mnie szlag trafia przez to odmładzanie się po powrocie z podróży, dzisiaj wracam z żonką, gościu prawie na początku grupy wiekowej, a żonkosia za 13 dni nowy etap... Kod set age nie działa, macie jakieś pomysły?

agnieszka130187
06.12.2009, 22:30
Słuchajcie, nie ma może jakiegoś moda, dzięki któremu można zmieniać simowi wiek? Chodzi mi konkretnie o dni do następnego etapu bo już mnie szlag trafia przez to odmładzanie się po powrocie z podróży, dzisiaj wracam z żonką, gościu prawie na początku grupy wiekowej, a żonkosia za 13 dni nowy etap... Kod set age nie działa, macie jakieś pomysły?

Kolejny błąd gry i zapewne trzeba czekać do łatki, a testingcheatsenabled true nie działa ? Klikniesz na Sima z klawiszem Shift i tam było coś o wieku....

Dominic dlaczego uważasz, że te książki to straszne oszustwo ? Ja mam te, które wygrywało się do podstawy (nie wiem czy to te same) i działały bardzo dobrze. Nauczyłam Sima i je póki co wywaliłam, bo powodują błędy - brak książek z przepisami w krajach wakacyjnych i nauki o fotografowaniu itd....

qwiatuszek
07.12.2009, 03:13
Pomocy! Francja - muzeum. Zdjęcie wszystko wyjaśni :)

http://qwituszek.wrzuta.pl/obraz/196sV1E5SvT/screenshot-3

Levkoni
07.12.2009, 12:06
Kolejny błąd gry i zapewne trzeba czekać do łatki, a testingcheatsenabled true nie działa ? Klikniesz na Sima z klawiszem Shift i tam było coś o wieku....

Dominic dlaczego uważasz, że te książki to straszne oszustwo ? Ja mam te, które wygrywało się do podstawy (nie wiem czy to te same) i działały bardzo dobrze. Nauczyłam Sima i je póki co wywaliłam, bo powodują błędy - brak książek z przepisami w krajach wakacyjnych i nauki o fotografowaniu itd....

Tym kodem można niestety tylko przejść do następnej grupy wiekowej. Buuuu :(

agnieszka130187
07.12.2009, 13:19
Ja nawet nie zauważyłam, że Simy młodnieją po podróży, ale muszę to sprawdzić czy u mnie się tak dzieje. Swoją drogą już chyba jakąś łatkę powinni wypuścić... mam tylko nadzieję, że nie będzie żadnych błędów powodować....
Mamełe ja niestety spotkałam się też z kilkoma miejscami na wakacjach do których bladego pojęcia nie mam jak wejść. Wpisałam ten kod co by zobaczyć ile jest jeszcze pomieszczeń i już w ogóle w szoku byłam. A doszedł już ktoś z Was do tego co trzeba mieć z Chin, żeby wejść za tego duże głazy w piramidzie ?

Mamełe
07.12.2009, 13:21
Duże głazy rozbija się toporem z Chin. można go też nabyc poprzed buydebug, chociaz ja akurat gram bez kodów.

agnieszka130187
07.12.2009, 14:56
Ja też nie zdobywam nic tym kodem buydebug, tylko chciałam zobaczyć co można mieć przedmioty po użyciu go i obejrzeć te ukryte pomieszczenia. Zresztą i tak wszystkiego nie ma, np. klucza w kształcie gwiazdy....

Mamełe
07.12.2009, 15:07
bo tam chyba jest taki klucz okrągły i jakoś na nim chyba sie wybiera

Swoją drogą... jak uzywa się tego uniwersalnego klucza, który można kupic u sprzedawcy?

qwiatuszek
07.12.2009, 19:24
Mam małe pytanko czy we Francji pod targiem jest jakiś grobowiec? Jeśli tak to jak się tam dostać :)

agnieszka130187
07.12.2009, 19:37
bo tam chyba jest taki klucz okrągły i jakoś na nim chyba sie wybiera

Swoją drogą... jak uzywa się tego uniwersalnego klucza, który można kupic u sprzedawcy?


A spróbuję ten okrągły. Co do uniwersalnego klucza kupiłam go i włożyłam w jakieś drzwi, a nie miałam kształtu klucza taki jaki był potrzebny i tym samym ten uniwersalny zniknął z wyposażenia.

sephora
07.12.2009, 19:53
mi uniwersalny tez nie dziala :/

agnieszka130187
07.12.2009, 19:56
Nie widzę tam żadnego okrągłego klucza, tylko ten półksiężyca, mogłabyś jakąś fotkę pokazać czy coś ?

Jeszcze jedno.... Jestem w Egipcie 4 raz.... od 2 razu od pewnego dnia nie ma sprzedawcy przedmiotów różnych o żadnych godzinach.... Simowie się denerwują, nic nie można kupić, co zrobić ? Nie pomaga wyjazd i powrót, sprzedawcy jak nie ma tak nie ma. :(

Gdzie w Egipcie rybę mumie można złowić ?

qwiatuszek
07.12.2009, 23:23
Jeszcze jedno.... Jestem w Egipcie 4 raz.... od 2 razu od pewnego dnia nie ma sprzedawcy przedmiotów różnych o żadnych godzinach.... Simowie się denerwują, nic nie można kupić, co zrobić ? Nie pomaga wyjazd i powrót, sprzedawcy jak nie ma tak nie ma. :(



Ja tak mam ale we Francji :( Możecie napisać co jest grane?

Fizzly
08.12.2009, 02:13
Gdzie w Egipcie rybę mumie można złowić ?

Jeśli mnie oko nie zmyliło, ryba zmumifikowana jest do kupieni na targu u babci, która skupuje/sprzedaje rudy i inne śmieciowate gadżety.

Mamełe
08.12.2009, 09:51
Gdzie znajdę mumię, która mnie przeklnie? :)

HNL
08.12.2009, 10:11
W największej piramidzie jest ich kilka. Nie bierz ze sobą przysmaku mumii (niski poziom sztuk walki też pomaga).


Jeszcze jedno.... Jestem w Egipcie 4 raz.... od 2 razu od pewnego dnia nie ma sprzedawcy przedmiotów różnych o żadnych godzinach.... Simowie się denerwują, nic nie można kupić, co zrobić ? Nie pomaga wyjazd i powrót, sprzedawcy jak nie ma tak nie ma. :(


U mnie poznikali w Chinach.

Mamełe
08.12.2009, 10:41
W największej piramidzie jest ich kilka. Nie bierz ze sobą przysmaku mumii (niski poziom sztuk walki też pomaga).



U mnie poznikali w Chinach.

A jakieś inne miejsce? Największą mam już przerobioną i mi z żadnego sarkofagu nie wyskakuje :(

W Sfinksie też mam wszystkie wybite i studnie już nie działają :(

Kyerme
08.12.2009, 13:28
Co do znikających sprzedawców... Od początku gry ani razu nie spotkałam pracownika kafejki we Francji. Pojawił się dopiero, jak miałam za zadanie kupić jakiemuś Simowi dwa steki. Później zniknęła sprzedawczyni książek w Egipcie... Zauważyłam, że po zainstalowaniu dodatku Simowie bardzo często się "zacinają", np. w trakcie rozmowy... Mimo, że mają potrzeby wszystkie na minimum, to nie da się ich ruszyć, działa dopiero "resetSim". Pewnie nasi sprzedawcy też się gdzieś pozacinali. Trzeba czekać na patcha, wkurzające to jest :P Tak samo znikający topór Pangu, raz jest, raz go nie ma.

Odnośnie uniwersalnych kluczy: mogą one zastąpić tylko klucze o kształcie serca, półksiężyca i gwiazdy, nie mogą zastąpić natomiast kluczy nazywanych, np. Klucza do komnat służby.

HNL
08.12.2009, 14:05
Moja Simka zamieniła się w mumię - wystarczyły dwie noce w przeklętym sarkofagu. Było fajnie, ot taka nowość. Po kilkunastu simowych dniach zaczęło mnie denerwować jej wolne poruszanie się więc postanowiłam przywrócić jej pierwotny wygląd. No i tu pojawił się problem. Simka, owszem, wygląda normalnie natomiast dalej porusza się jak paralityk. Zabawne, ale na dłuższą metę denerwujące. Ktoś też miał może taki problem?
Dodam jeszcze, że podczas podróży Simka zachowuje się normalnie.


http://i48.************/x1en9j.jpg




I jeszcze jedno pytanie. Kiedy składałam pierwszy sarkofag w grze pojawiła mi się na nim opcja "Przywołaj mumię". Akurat nie skorzystałam, zostawiłam sobie tą przyjemność na później. Ale potem ta komenda już nigdy się nie pojawiła (na żadnym z sarkofagów). Błąd, czy da się to jakoś rozwiązać?

kwiatuszek333
08.12.2009, 16:21
Jak przedłużyć simowi życie? W sims 2 był ten eliksir z nagród...
Słyszałem iż w sims 3 na 10 poziomie ogrodnictwa można wychodować specjalną roślinę której zjedzenie odmładza sima o 1 dzień, pytanie moje brzmi skąd wziąć sadzonkę. Słyszałem także o jakimś odmładzającym sarkofagu lecz nie znalazłem żadnej z jego części. Czy to plotki czy prawda? Gdzie szukać tego sarkofagu...

karasss
08.12.2009, 16:41
Słyszałem iż w sims 3 na 10 poziomie ogrodnictwa można wychodować specjalną roślinę której zjedzenie odmładza sima o 1 dzień, pytanie moje brzmi skąd wziąć sadzonkę.

Mam 10 poziom ogrodnictwa (tylko pielęgnowałem ogród :)) i pisało że mogę kupić jaką tam sadzonkę, pewnie o tą chodzi, jaka to jest nazwa i gdzie ją mogę kupić lub znaleźć?

PYTANIE Simowie się zacinają! :O, biorę żeby sim się wykopłał to stoi koło prysznica i nic... przyspieszam i czekam z 2 godziny i dopiero się "odwiesza" już nawet do tego się przyzwyczaiłem :P ale wnerwiające czasem to jest jak sim spieszy się do pracy. Pamiętam że w podstawce też tak miałem, ale było tego mniej, w WP jest to częstsze. Dlaczego? Patch jakiś jest? Mod?

agnieszka130187
08.12.2009, 16:46
Jeśli mnie oko nie zmyliło, ryba zmumifikowana jest do kupieni na targu u babci, która skupuje/sprzedaje rudy i inne śmieciowate gadżety.

Jak ta babcia wygląda ? Nikogo takiego nie widziałam...
Chciałabym też złowić tą rybę, bo nawet przeczytałam książkę na jaką przynętę, ale nie wiem, gdzie ją złowić co sprawdzam miejsca to nie widzę ryby mumii....

karasss
08.12.2009, 16:56
To jest sprzedawczyni takich dupereli, jakiś kamieni, zmumifikowanych misiów, ryb itp.

Chloé
08.12.2009, 17:57
@kwiatuszek333 ta sadzonka to nic innego tylko roślina życia, można jeść normalnie (na surowo jak inne owoce) a sim młodnieje o 1 dzień.

@agnieszka ryba-mumia jest do złowienia w Egipcie, niezbędne są do tego punkty umiejętności wędkowania, ile dokładnie to niewiem, widać za mało tych punktów masz skoro nie widać ryby albo szukasz w złym miejscu...

Levkoni
08.12.2009, 19:06
Nie widzę tam żadnego okrągłego klucza, tylko ten półksiężyca, mogłabyś jakąś fotkę pokazać czy coś ?

Jeszcze jedno.... Jestem w Egipcie 4 raz.... od 2 razu od pewnego dnia nie ma sprzedawcy przedmiotów różnych o żadnych godzinach.... Simowie się denerwują, nic nie można kupić, co zrobić ? Nie pomaga wyjazd i powrót, sprzedawcy jak nie ma tak nie ma. :(

Gdzie w Egipcie rybę mumie można złowić ?

Hmm, nigdy nie miałem takiej sytuacji, ale może sprzedawca ten umarł i gra przez bug ma problem z ustaleniem nowego sprzedawcy czyli winny może być postęp historii. Możesz spróbować w edycji Al Simhary wprowadzić jakąś rodzinę do tego otoczenia (jeśli się da, ja osobiście nie sprawdzałem jeszcze, ale ponoć się da) i może to coś da. Oczywiście to są tylko i wyłącznie moje przypuszczenia więc bardzo prawdopodobne, że to nie to, ale możesz spróbować.

Jak przedłużyć simowi życie? W sims 2 był ten eliksir z nagród...
Słyszałem iż w sims 3 na 10 poziomie ogrodnictwa można wychodować specjalną roślinę której zjedzenie odmładza sima o 1 dzień, pytanie moje brzmi skąd wziąć sadzonkę. Słyszałem także o jakimś odmładzającym sarkofagu lecz nie znalazłem żadnej z jego części. Czy to plotki czy prawda? Gdzie szukać tego sarkofagu...

Hehe, no ewentualnie możesz pojechać na wakacje, po powrocie będziesz miała początek grupy wiekowej :D

HNL
08.12.2009, 19:14
Hehe, no ewentualnie możesz pojechać na wakacje, po powrocie będziesz miała początek grupy wiekowej :D

Niekoniecznie, u mnie na przykład ten błąd nie występuje;)


:kwiatuszek333
Roślinę życia można hodować od 7. poziomu ogrodnictwa (nasiono specjalne). Dodatkowo można przygotować ambrozję (10. stopień gotowania i 10. wędkarstwa - potrzebne są przepis i ryba śmierci) - ten temat był już mnóstwo razy poruszany na forum:)

Levkoni
08.12.2009, 19:17
Niekoniecznie, u mnie na przykład ten błąd nie występuje;)


:kwiatuszek333
Roślinę życia można hodować od 7. poziomu ogrodnictwa (nasiono specjalne). Dodatkowo można przygotować ambrozję (10. stopień gotowania i 10. wędkarstwa - potrzebne są przepis i ryba śmierci) - ten temat był już mnóstwo razy poruszany na forum:)

Kurcze, jeśli nie masz tego błędu to Ci bardzo zazdroszczę, bo u mnie cały czas takie cyrki, tylko raz było dobrze. Masz włączone starzenie się? Postęp historii? Na ile dni masz ustawione życie sima? Muszę wiedzieć, może gdzieś w tym jest problem :D

HNL
08.12.2009, 19:22
Mam włączone starzenie się, jak i postęp historii. Gram przeważnie na epickim lub długim życiu.

Levkoni
08.12.2009, 19:35
Mam włączone starzenie się, jak i postęp historii. Gram przeważnie na epickim lub długim życiu.

Ja gram na długim. Hmm, nie dowiem się prędko czym to spowodowane, już liczyłem na rozwiązanie zagadki, nie mogę się pogodzić z tym, że to błąd gry, który naprawi dopiero łatka >:(

Starlight
08.12.2009, 19:35
skad mogę wziąć Wieże Eiffle?

Levkoni
08.12.2009, 19:39
Wpisujesz kod testingcheatsenabled true, potem wpisujesz kod buydebug on, wchodzisz w tryb kupowania mebli, będzie tam nowa ikonka "znak zapytania" i tam są wszystkie obiekty, których twórcy użyli przy tworzeniu terenów podróży, gdzieś tam będzie też wieża Eiffel'a :D Ponoć niektórym wchodzi to bez kodu testingcheatsebaled true, ale to już sama sobie sprawdzisz czy będzie on konieczny czy nie.

agnieszka130187
08.12.2009, 22:12
Mam 10 poziom wędkowania i nie natrafiłam na żadne miejsce w którym są ryby mimie, dlatego pytam gdzie dokładnie można je znaleźć. Również we Francji po jednym dniu sprzedawcy nie ma, mało tego dał mi do wykonania zadanie i teraz nie mogę go skończyć, bo tego kolesia nie ma.... mi również Simy z wakacji młodsze wracają....
A gdzie wieża Eiffla ślepa jestem, ale jej nie widzę, a ponoć jest.... ehhh bez łatki chyba nie pogram. :(

Levkoni
08.12.2009, 22:54
Mam 10 poziom wędkowania i nie natrafiłam na żadne miejsce w którym są ryby mimie, dlatego pytam gdzie dokładnie można je znaleźć. Również we Francji po jednym dniu sprzedawcy nie ma, mało tego dał mi do wykonania zadanie i teraz nie mogę go skończyć, bo tego kolesia nie ma.... mi również Simy z wakacji młodsze wracają....
A gdzie wieża Eiffel'a ślepa jestem, ale jej nie widzę, a ponoć jest.... ehhh bez łatki chyba nie pogram. :(

Wieża Eiffla jest poza miastem z tego co wiem (nie byłem jeszcze we Francji), musisz po prostu tak widok ustawić, żeby było widać horyzont i poszukać, będzie widać ją. Oczywiście nie da się jej zwiedzić. Możesz też wpisać kod buydebug on i w trybie kupowania, pod ikonką znaku zapytania będziesz miała obiekty z miast podróżniczych i tam też możesz sobie "kupić" wierzę Eiffel'a tak jak opisałem wyżej. Jest tam na pewno, musisz dobrze poszukać, nie pamiętam tylko w której kategorii bo tam są kategorie, ale chyba w tej pierwszej.

Fizzly
09.12.2009, 02:26
Też nie znalazłem wieży Eiffla we Francji. Mało tego, Francja to chyba najbardziej "uwalona" okolica podróży. ;) Wiem tyle, że jest na pewno: w budynkach niedostępnych w normalnym budowaniu jest zarówno wieża Eiffla, jak i Łuk Triumfalny! :)

Mamełe
09.12.2009, 10:40
Miał ktoś okazję z kluczem do grobowca Isael i z kluczem do grobowca Jana Nectaux? Oba są pod nektarnią. Już trzeci raz mój sim siedzi we Francji i nadal nie może dostać tych okazji, tylko ciągle mu nektar każą robić :/

sephora
09.12.2009, 11:51
Moja Simka zamieniła się w mumię - wystarczyły dwie noce w przeklętym sarkofagu. Było fajnie, ot taka nowość. Po kilkunastu simowych dniach zaczęło mnie denerwować jej wolne poruszanie się więc postanowiłam przywrócić jej pierwotny wygląd. No i tu pojawił się problem. Simka, owszem, wygląda normalnie natomiast dalej porusza się jak paralityk. Zabawne, ale na dłuższą metę denerwujące. Ktoś też miał może taki problem?
Dodam jeszcze, że podczas podróży Simka zachowuje się normalnie.
I jeszcze jedno pytanie. Kiedy składałam pierwszy sarkofag w grze pojawiła mi się na nim opcja "Przywołaj mumię". Akurat nie skorzystałam, zostawiłam sobie tą przyjemność na później. Ale potem ta komenda już nigdy się nie pojawiła (na żadnym z sarkofagów). Błąd, czy da się to jakoś rozwiązać?

o tym wogole nie slyszalam! po prostu simka spala w jakims sarkofagu? czy konkretnym? :)
ja mialam tylko klatwe od mumii ;p

HNL
09.12.2009, 13:07
Tak, Simka spała w sarkofagu. Złożyłam go z części znalezionych w grobowcach - za którymś razem trafił mi się Przeklęty Sarkofag Królów. Wygląda tak:

http://i47.************/33boea8.jpg



Żeby odwrócić "efekt mumii", trzeba się przespać w Błogosławionym Sarkofagu Królów. No i właśnie mam taki problem, że wygląd Simki powrócił, ale zachowanie się nie zmieniło. Nawet mieszkańcy miasta nadal mają odruch wymiotny na jej widok :D Co dziwne, podczas podróży wszystko wraca do normy (a w SV mam dalej powtórkę z rozrywki).

Offelka
09.12.2009, 14:05
Hmm
Jestem w Francji i dostałam zadanie sprawdzenia piwnicy. Schodzę do piwnicy, wkładam klucz, przechodze przez drzwi i nie wiem co dalej.

Mam 3 posągi i 2 kolorowe dywany niebieski i czerwony, próbowałam poustawiac te posągi na rózne sposooby ale drzwi sie nie chcą otworzyc, wie ktos co trzeba zrobić?

Mamełe
09.12.2009, 14:23
Hmm
Jestem w Francji i dostałam zadanie sprawdzenia piwnicy. Schodzę do piwnicy, wkładam klucz, przechodze przez drzwi i nie wiem co dalej.

Mam 3 posągi i 2 kolorowe dywany niebieski i czerwony, próbowałam poustawiac te posągi na rózne sposooby ale drzwi sie nie chcą otworzyc, wie ktos co trzeba zrobić?

Najlepiej jakbys dała screen

Kyerme
09.12.2009, 15:59
Chyba kojarzę to miejsce, wydaje mi się, że tam trzeba było pociągnąć za pochodnię - spróbuj :) Ale mogę się mylić :P

sephora
09.12.2009, 16:24
Tak trzeba pociagnac za pochodnie, ale przyznam ze w jednej rodzinie mi to zadzialalo, a w drugiej nie moglam tego zrobic, nie bylo takiej mozliwosci bo pokazywal mi sie kursos "domek" jak podczas odwiedzania jakiegos domu z rodzina
powoli zaczynaja mnie denerwowac te bledy;/

kwiatuszek333
09.12.2009, 17:27
Co do tego błędu z paskiem starości to mimo iż niby odmładza sima, wiek i tak leci tak jak leciał... Kiedyś wrócilem emerytem z wakacji, wrócił mu pasek do początku a i tak zmarł za 2 dni tak jak miał umrzeć...
Skąd wziąć tą sadzonkę czy tam roślinę życia? I co z tym sarkofagiem o którym pisałem, jest taki w ogóle czy to była plotka?

katharsis2405
09.12.2009, 18:27
Moja simka ma 7 poziom fotografowania i wyskakuje jej pragnienie kupna nowego aparatu (obecnie ma aparat PstrykPstryk - czyli ten najprostszy) poszłam do sklepu ogólnego zarówno we Francji jak i w Chinach, klikam na kasę a tam znów ten aparat PsrtykPstryk!Nie wiem co mam dalej robić??

Levkoni
09.12.2009, 18:37
Moja simka ma 7 poziom fotografowania i wyskakuje jej pragnienie kupna nowego aparatu (obecnie ma aparat PstrykPstryk - czyli ten najprostszy) poszłam do sklepu ogólnego zarówno we Francji jak i w Chinach, klikam na kasę a tam znów ten aparat PsrtykPstryk!Nie wiem co mam dalej robić??

Bo dwa pozostałe lepsze aparaty można kupić tylko w Egipcie ;)

nmin
09.12.2009, 18:43
Bo dwa pozostałe lepsze aparaty można kupić tylko w Egipcie ;)Dlatego ja kupiłam lepszy aparat w trybie kupowania, z włączonym buydebug, bo możliwość kupna dobrego aparatu jedynie w Egipcie nijak wiąże mi się z grą bez kodów i ułatwień - przecież to nie jest nic regionalnego, w dodatku i tak trzeba zapłacić normalnie...

Fizzly
09.12.2009, 20:42
Dlatego ja kupiłam lepszy aparat w trybie kupowania, z włączonym buydebug, bo możliwość kupna dobrego aparatu jedynie w Egipcie nijak wiąże mi się z grą bez kodów i ułatwień - przecież to nie jest nic regionalnego, w dodatku i tak trzeba zapłacić normalnie...
Masz rację, to absurd. Zupełnie jak z wiśniami. Też mi unikat... :P

karasss
09.12.2009, 21:33
No właśnie; skąd wsiąść tą roślinę życia?

Levkoni
09.12.2009, 21:34
Dlatego ja kupiłam lepszy aparat w trybie kupowania, z włączonym buydebug, bo możliwość kupna dobrego aparatu jedynie w Egipcie nijak wiąże mi się z grą bez kodów i ułatwień - przecież to nie jest nic regionalnego, w dodatku i tak trzeba zapłacić normalnie...

To o to chodziło, żeby w każdej miejscowości było coś innego, żeby się wyróżniały nie tylko wizualnie. A dla każdej miejscowości jest przypisana tak jakby jedna umiejętność, w Chinach są sztuki walki, we Francji produkowanie nektaru a dla Egiptu dali fotografię, dla tego można tam tylko kupić lepsze aparaty. Już bardziej pasuje tu fotografia niż sztuki walki czy tworzenie nektarów :D

No właśnie; skąd wsiąść tą roślinę życia?

Trzeba znaleźć nasionko z kategorii specjalne. Wiem też, że w Egipcie, w piramidzie, tej przy oazie, rośnie ta roślinka w ostatniej komnacie, jest tam też krzew śmierci :P

karasss
09.12.2009, 21:39
We Francji powinna być fotografia! :(