PDA

Zobacz pełną wersję : The Sims 3 Po Zmroku - wszechproblemy z grą


Strony : [1] 2 3

Paka
26.10.2010, 14:30
Każdy dodatek do ts3 ma błędy, więc tu możemy/cie sie dzielić błędami z trzeciego dodatku i pomagac je rozwiązać

Kamis
29.10.2010, 14:49
http://img222.imageshack.us/img222/9572/dgdfgdge.jpg
Tak jest w każdym barze.
http://img705.imageshack.us/img705/1347/sdfsdfsi.jpg
I innego nie ma tańca :( Umie ktoś pomóc?

PoZmrokowiec
29.10.2010, 14:51
Ustaw cechę Dusza towarzystwa i będzie chyba więcej tańców ;) .

Kamis
29.10.2010, 14:52
Patrzyłam, nic to nie daje :(

Lady88
29.10.2010, 14:55
no to reinstalka

Kamis
29.10.2010, 14:56
Kurde. Tak myślałam. Ale mogę sobie skopiować tego seva i potem go wsadzić z powrotem i będzie wszystko cacy? :D

Lady88
29.10.2010, 14:58
ja tam bym nie ryzykowała, tylko wszystko od nowa robiła.... jak zainstalowałam PZ to na początku też miałam różne błędy... przeinstalowałam, savy wywaliłam i teraz wszystko gra i oprócz imprezowego tańca są jeszcze inne!

Owl Finch
29.10.2010, 14:59
Dlaczego do ciężkiej cholery po zainstalowaniu gry wyskakuje "Wystąpił nieznany błąd"?! Jestem wściekła! Nie mogę nawet otworzyć okna startu, bo ten komunikat się pojawia jak tylko kliknę ikonkę gry...

Kamis
29.10.2010, 15:15
Czy nie mogą nią grać? :(
I żadnego seva nie mogę? :(
Tee staaare. staaare też? :(

[przepraszam że post pod postem]
Dalej to samo. Reinstalka nie pomogła ...

Owl Finch
29.10.2010, 16:55
Ja też błagam wręcz o pomoc, bo okazało się, że nie tylko PZ teraz nie działa... Odinstalowałam wszystkie simsy, zainstalowałam podstawkę, chcę odpalić, a tam "nieznany błąd"! Pilnie proszę o pomoc, bo to oznacza, że coś mi popsuło całe granie w simsy... Po prostu nie mogę grać!

Sheila
30.10.2010, 12:38
Wczoraj kupiłam sobie PZ i zainstalowałam.Wszystko pięknie chodzi gra się załącza ale przy wyborze rodziny(tylko w Brigdepot)gra się wyłącza,wychodzi do Windows. To się dzieje tylko w tym mieście tylko wtedy.Reszta działa normalnie.Zainstalowane jest na D: ale to chyba nie problem. Reinstalacja nie pomaga Proszę,wręcz błagam o pomoc,bo wydałam 80 zł,żeby coś się takiego robiło. Proszę!

Chryzantem Złocisty
30.10.2010, 14:28
moja simka ma ciągle ujemny nastrójnik "paskudne otoczenie",mimo iż mieszkanie ma wysprzątane i na dodatek jest niechlujem.
czy to wina wieżowca w którym mieszka czy jak?

ej,nawet jak idzie do pracy czy do baru nadal ma taki nastrójnik.głupia jest?

@down - w plecaku ma tylko gitarę.

Searle
30.10.2010, 14:35
Chryzia, a może ma coś w wyposażeniu zepsutego?

Patusiaa
30.10.2010, 15:18
Przychodzi do mnie jakiś sim, po chwili wyskakuje okienko, że musi iść. Sim zamiast iść dalej u mnie siedzi, a ja mogę normalnie z nim gadać itd. Czy to normalne? Ja wcześniej się z tym nie spotkałam.

Sheila
30.10.2010, 18:56
Patusiaa - to normalne. spox

hellraiser
30.10.2010, 20:43
moja simka ma ciągle ujemny nastrójnik "paskudne otoczenie",mimo iż mieszkanie ma wysprzątane i na dodatek jest niechlujem.
czy to wina wieżowca w którym mieszka czy jak?

ej,nawet jak idzie do pracy czy do baru nadal ma taki nastrójnik.głupia jest?


Moja wampirka ma nastrójnik "zepsute jedzenie" ale nie ma żadnego jedzenia w wyposażeniu, ani obok. Pewnie kolejny błąd do poprawki.

adamo030
31.10.2010, 15:14
A ja mam coś takiego że jak wchodzę w Tworzenie simów to po chwili nie mogę strzałką ruszać i się gra wyłącza. Co z tym zrobić?

Mamełe
31.10.2010, 17:31
A ja mam coś takiego że jak wchodzę w Tworzenie simów to po chwili nie mogę strzałką ruszać i się gra wyłącza. Co z tym zrobić?

Grasz "clean" czy z dodatkami nieoficjalnymi?

unnami
31.10.2010, 22:48
To chyba najgorszy dodatek w całej historii Simsów jesli chodzi o błędy.

Jest ich całe mnóstwo!
- ściany są jakieś cienkie, mają dziury na brzegach, jakoś dziwnie wystają
- jak mam simsa z poziomem gwiazdorstwa 4, to jak chce nim coś zrobić to wywala mi grę do pulpitu i muszę od nowa włączać
- budowałem sobie klub, chciałem postawić obiekt z dodatku - wywaliło do pulpitu
- generalnie gra potrafi wyłączyć się w najmniej oczekiwanych momentach
- jest mnóstwo błędów typu że coś wygląda nienaturalnie, gdzieś coś wystaje a nie powinno itp.
- czasem kursor po prostu znika, wraca po chwili
- The Sims Lancher włącza się a jak kliknę PLAY to mi wywala że wystąpił błąd, ale gra i tak się włącza; to samo miałem jak chciałem zainstalować mebel z neta; generalnie Lanchera zepsuli

i generalnie wiele innych, spotkaliście się z którymś z powyższych? łatwa potrzeba natychmiast.

Lady88
31.10.2010, 23:15
@up
z tym ostatnim jeśli chodzi o launcher, że wystąpił błąd, ale nie mam problemów z instalacją dodatków z neta.
poza tym wywaliło mnie do pulpitu może ze 2 razy a gram już tydzień.

Mamełe
01.11.2010, 08:57
U mnie też ściany podczas budowania dziwnie wyglądają, launcher się wyłącza, ale nie mam problemow z instalacja dodatków. Wywaliło mnie ze 2 razy, ale nie jestem pewna, czy czegoś nie nacisnęłam, bo gram w oknie. Reszty nie zauważyłam.

Natomiast mój pierwszy save, na którym gram od początku gry ładuje mi się z pół godziny :/

nmin
01.11.2010, 11:33
Mnie wywaliło z gry dokładnie dwa razy, oba razy wtedy, gdy wchodziłam przez komodę do przebierania Sima, ale nie zawsze przy przebieraniu mnie wyrzuca. Nie wiem, czy ma to jakikolwiek związek, ale nie wyrzuciło mnie, gdy patrzyłam na grę cały czas, a te dwa razy zdarzyły się wtedy, gdy czekając na załadowanie tekstur zajęłam się czymś w necie (gram w oknie) i nagle patrzę, a na pasku nie ma gry.

Launcher też mi się wyłącza po naciśnięciu "play", ale okno się pojawia i gra się włącza, więc nie jest to dla mnie uciążliwe.

Lady88
01.11.2010, 11:36
Ja nie gram w oknie, ale jak chcę coś sprawdzić np. w necie to po prostu alt +tab i już :P

Mamełe
01.11.2010, 12:42
Ja nie gram w oknie, ale jak chcę coś sprawdzić np. w necie to po prostu alt +tab i już :P

No tylko, że ja siedzę na necie a gra działa sama, bo grywam tez w pracy a na koniec dnia robię zapisz. :D

Lady88
01.11.2010, 12:49
A to cwaniara :P:P:P widać, że taki sam simsomaniak jak ja hehe :P

adamo030
01.11.2010, 12:56
Ja mam tylko ze store dodatki. Ale nie powinno tak być. Bo ze store to są meble

Aguncja
01.11.2010, 18:24
Czy Wam też tak spadają paski kontaktów? Simy zaprzyjaźnią się i w przeciągu krótkiego czasu kontakt staje się neutralny.

Kamis
01.11.2010, 18:31
Zawsze tak było.

Klara712
01.11.2010, 21:11
Mam dwa problemy. Moja simka wyszła już za drugiego sima z Bridgeport. Zarówno jej poprzedniemu jak i obecnemu mężowi w ogóle nie spada energia ani nie wzrasta gdy śpi. Krótko mówiąc moge nim grać całą dobę a on nie jest wyczerpany. Jeśli chodzi o drugi problem to gdy sim dochodzi do 8 poziomu kariery aktora nie może iść do pracy tzn. gdy klikam pracuj to okienko znika po sekundzie. Proszę o pomoc!

molly_k
01.11.2010, 22:17
Klara712 też tak mam z pracą. Każdą! I niestety kończy się to zwolnieniem, wpisaniem kodu i wybraniem nastepnego poziomu kariery. Nie wiem czemu tak się dzieje, przed tym nie używałam żadnych kodów, nawet na pieniądze.

unnami
01.11.2010, 23:26
to chyba najbardziej zbłędowany dodatek od trzech generacji...

Aguncja
02.11.2010, 07:44
Zawsze tak było.

A u mnie nie zauważyłam wcześniej żeby te relacje obniżały się tak drastycznie.

dżin.
02.11.2010, 08:24
mnie już gra dwa razy wywaliła i to wtedy, gdy wchodziłem do Bridgeport, czy tylko mnie gra jak się ładuje najpierw robi to płynnie, a potem się zacina ?

EJ70
02.11.2010, 10:57
Czy ktoś z was ma problemy z windami w apartamentach?
U mnie niektóre nie działają. Drzwi do windy są otwarte, simy wchodzą ale nic się nie dzieje i po chwili "przeskakują", stojąc dalej w poprzednim miejscu. Miałam tak w apartamentach i w klubach.

Kozak
02.11.2010, 11:30
Mam te same problemy co wy ale wystarczy, że wejdę w grę innym dodatkiem np. WP i jest cacy.

molly_k
02.11.2010, 15:22
Przez zainstalowaniem PZ nie mogłam mieć żadnych modów (tzn folderu mods) bo mi wywało grę od razu.
Czy ktoś też tak miał? I czy instalować je teraz bo PZ coś zmieniło w zwiazku z tym?
Bo np miałam do tje pory często niebieskie parcele a odpukać po PZ nie mam :D.

Kamis
02.11.2010, 15:31
Ja normalnie nic nie wywalałam, zainstalowałam z mods.

arianes
02.11.2010, 17:43
Wczoraj miałam anomalię ze zmianą wieku. Nie dość, że musiałam czekać dwa dni na zmianę z dziecka na nastolatka, to simka wyglądała tak:

http://img88.imageshack.us/i/karze2.jpg/
http://img528.imageshack.us/i/karze3.jpg/

anie_1981
02.11.2010, 20:23
Masz dziecko niskorosłe. Może problemem jest nieoficjalne ubranie? Zdjęcia trochę ciemne.

hellraiser
02.11.2010, 20:32
adrianes, jak to ściągnięte ubranie, to powiedz gdzie je ściągnąć. Też chcę mieć takich Simów ;)

anie_1981
02.11.2010, 20:41
Biedne niskorosłe Simy, oszczędź im tego... ;)

Kamis
02.11.2010, 20:43
ahaahahhah
Ale zarąbiście wygląda
ahahha
Ale do rzeczy:
To zapewne przez ubranie/mod/skin. Coś z tego :D

@Down:
Dokładnie :D

anie_1981
02.11.2010, 20:48
Niepotrzebne skreślić.

hellraiser
02.11.2010, 20:50
Kurde, ja chcę ten skin/mod/ubranie! Mam już takie zajefajne dla małych dzieci ubranko, co sprawia że są takie fajne powykrzywiane na prawo i lewo. Chciałbym też mieć takie niskorosłe Simy, są takie fajne :D Jak na to patrzę to się cały czas rechoczę że przestać nie umiem :) Ale pewnie pomoże zmiana tego ubrania, wtedy już nie powinno być problemu.

anie_1981
02.11.2010, 21:57
Jeszcze im zrobić takie cieniutkie głosiki...

Aguncja
03.11.2010, 17:59
Nagle gra zaczęła mi się zacinać. Po zainstalowaniu było w porządku. Wgrałam dziś pare dodatków, uruchomiłam grę i zaczęło się... Usunęłam dodatki w oknie startowym, a potem z folderu downloads bo okazało się że jeszcze tam były.
Bez zmian. Co jeszcze może być powodem?
Irytuje ,mnie ta gra!

arianes
03.11.2010, 18:13
Masz dziecko niskorosłe. Może problemem jest nieoficjalne ubranie? Zdjęcia trochę ciemne.

Za jakość zdj. przepraszam.... Robiłam to na szybkiego :).
Jeśli chodzi o nieoficjalne dodatki, to raczej nie... W grze korzystam tylko z "pewniaków". ;)

adrianes, jak to ściągnięte ubranie, to powiedz gdzie je ściągnąć. Też chcę mieć takich Simów ;)

Akurat te ubrania, które posiada dana Simka są ze Store.

Kurde, ja chcę ten skin/mod/ubranie! Mam już takie zajefajne dla małych dzieci ubranko, co sprawia że są takie fajne powykrzywiane na prawo i lewo. Chciałbym też mieć takie niskorosłe Simy, są takie fajne :D Jak na to patrzę to się cały czas rechoczę że przestać nie umiem :) Ale pewnie pomoże zmiana tego ubrania, wtedy już nie powinno być problemu.

Kruczek polega na tym, że niestety błąd leży w programie, ponieważ bez różnicy jakie miała na sobie ubrania wyglądała - podobnie, albo nawet i śmieszniej.
Całe szczęście zapisałam sobie wcześniej rodzinkę, inaczej musiałabym wszystko zaczynać od nowa a tak... Usunęłam rodzinę z karłowatym nastolatkiem i wstawiłam już "normalną" :)

arianes
03.11.2010, 18:24
Nagle gra zaczęła mi się zacinać. Po zainstalowaniu było w porządku. Wgrałam dziś pare dodatków, uruchomiłam grę i zaczęło się... Usunęłam dodatki w oknie startowym, a potem z folderu downloads bo okazało się że jeszcze tam były.
Bez zmian. Co jeszcze może być powodem?
Irytuje ,mnie ta gra!

Sprawdź jeszcze zakładkę "Obiekty zmodyfikowane" programu startu. Przeważnie tak bywa, że nawet jeśli usuniemy dodatek z zakładki "pobrane" i folderu w którym je zapisujemy, on nadal jest w grze.
Radziłabym też sprawdzić mody. Osobiście ich nie używam, ponieważ gra się strasznie wieszała. A teraz chodzi "cacy".

Aguncja
03.11.2010, 18:38
Wiem, dlatego od razu usuwałam w obiektach zmodyfikowanych i na pewno nie mam już żadnych dodatków. Nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić. Nawet zmniejszyłam jakość grafiki, chociaż mój komp radzi sobie z najwyższymi ustawieniami. Miałam mnóstwo problemów z tą grą ale ten jest wyjątkowo wkurzający.

jekyll
03.11.2010, 19:04
U Was też tak jest, że ludzie stoją pod windą i nie wchodzą? Moja Simka utknęła tak na szczycie w jakimś barze i nie mogła zjechac na dół.

anie_1981
03.11.2010, 19:47
U mnie windy działają. Co prawda moja rodzina nie mieszka we wieżowcu, ale mają windę do piwnicy i wszystko działa. U mnie za to są inne problemy. Simy znikają i pojawiają się gdzieś indziej, po chwili gra się zawiesza. Nie wiem czym to jest spowodowane.

Aguncja
04.11.2010, 11:37
U mnie problemy z zacinaniem same zniknęły. I'm confused Ale mam od początku wrażenie że znów jest coś nie tak z poziomami prędkości, zauważył ktoś?

Paka
04.11.2010, 13:24
jestem pewny,że w nowej łatce poprawią szybkość wind
a z tym ruchem to nie wiem, bo wcale nie jest to takie niemożliwe

anie_1981
04.11.2010, 13:57
No ja właśnie nie mam żadnych problemów, poza tym opisanym wyżej. Każę coś zrobić Simowi, a on znika i pojawia się gdzieś indziej na moment i znowu znika i pojawia się gdzieś indziej. Czasami tak się dzieje, nawet jeśli nic nie każę im robić. Robi się tak co 2-3 simodni. Muszę wtedy wszystkich domowników resetować kodem i zapisywać grę pod inną nazwą. Co ciekawe, jeśli gra sobie zaplanuje takie zawieszenie się np 0 22:18 w danym dniu, to to się stanie, choćbym w kółko ładowała zapis i kazała Simom się różnie zachowywać, iść od razu spać, czy iść do basenu czy cokolwiek.

kyou
04.11.2010, 14:04
Witam,
czy ktoś z was ma może problem z lokajem? Mimo utrzymywania dobrych z nim stosunków on nagle znika :/. Nie dostaję żadnej wiadomości, że odchodzi, etc, po prostu nagle go nie ma.

Również czasem niespodziewanie mnie wywala do pulpitu.

I najbardziej drażniący problem - "stwórz grupę". Mimo, że grupę mam, po wyłączeniu gry i włączeniu - grupę trzeba zakładać od nowa =='

anie_1981
04.11.2010, 14:31
Ja zacznę od końca, stwórz grupę, to interakcja, z której nie korzystam. Ta grupa mi się sama stwarza i kasuje, gdy Simy jadą wspólnie do miasta. Nawet mnie to denerwuje szczerze mówiąc. Nie korzystałam z tego typu rozwiązań w dwójce więc w trójce też to olewam.

Ja mam problem z lokajem, ale innego rodzaju. Denerwuje mnie jego zachowanie, a właściwie jej, bo zawsze mi się trafia kobieta. Tworzy stanowczo za dużo potraw, mam pełną lodówkę zepsutego jedzenia, bo moi ludzie nie są w stanie tyle zjeść. Dwa posiłki dziennie stanowczo im wystarczają. A ona tworzy co 2-3 godziny nowe posiłki. Inna sprawa, ja lubię wspólne posiłki, więc wykładam duży talerz z lodówki i każdemu każę wziąć talerz. Tak jest szybciej, niż kazać im brać porcję z lodówki, mniej się blokują. Gdy tylko wyjmę talerz z lodówki, ta kretynka idzie go chować z powrotem. Zaczęłam więc blokować dla niej drzwi do kuchni. Może tam wchodzić poza porami posiłków moich ludzi. A oni jedzą rano, potem koło 15-tej, jak dzieciaki wracają ze szkoły i im starcza.

Wywalanie do pulpitu to mój częsty problem, ale od dawna. Po Zmroku ani tego nie poprawiło, ani nie pogorszyło.

Chryzantem Złocisty
04.11.2010, 14:36
dlatego ja się nie bawię w żadne lokaje czy pokojówki,moi simowie mogą sami ruszyć tyłki i sobie zrobić jedzenie i posprzątać.
a nie jakieś blokowanie drzwi,chowanie jedzenia,piwnice...szkoda zachodu.

hellraiser
04.11.2010, 15:50
Mnie też denerwuje zachowanie lokaja. Mdleje już z wyczerpania, ale zawzięcie gotuje :D Można nawet ustawić schemat: gotuje-mdleje-gotuje-mdleje-gotuje-mdleje-pójdzie nastawić pranie-mdleje itd... Chyba widziałem tylko raz, aby zasnął w swoim łóżku. Ale ogólnie lokaj robi dobre jedzenie, nawet te potrawy z 10 poziomu gotowania + bardzo często jakość świetna lub wspaniała. Dom mam duży już, a on i tak mieszka w kuchni (wiadomo) więc mi nie przeszkadza, chociaż to wieczne gotowanie jest irytujące.

anie_1981
04.11.2010, 16:01
Jest na to mod na szczęście, u mnie zaczął w końcu działać. Okazało się, że po ostatniej reinstalce gry zapomniałam wrzucić ten plik dll do katalogów podstawki i dodatków/akcesoriów. Teraz już ten mod działa i w końcu gosposia (nie wiem czy istnieje "lokaj" rodzaju żeńskiego) nie spędza życia na gotowaniu. Moje Simy same mogą gotować, wystarczy że ta babka będzie sprzątać. Zawsze można poprosić o ugotowanie czegoś.

hellraiser
04.11.2010, 16:36
A to trzeba coś podmieniać? Bo od instalacji PZ mody mi nie działają. Jak chciałem wrzucić tego Nraas'a to nic nie widać. Jak trzeba, to co?

Searle
04.11.2010, 16:43
Ale mam od początku wrażenie że znów jest coś nie tak z poziomami prędkości, zauważył ktoś?

Ja zauważyłam, że czas przeskakuje co kilka sekund, np. jest 12:30, a potem, 12:32, 12:35.

W ogóle ten czas tak zapiernicza, jak oszalały. Nie ma jakiegoś moda na spowolnienie go, czy coś?

Chylinski
04.11.2010, 17:07
A ja znowu mam inny problem...

Po zainstalowaniu gry, wszystko szło pięknie, aż do momentu tworzenia rodziny. Zauważyłem, że nie ma cech. Nie ma ANI JEDNEJ cechy Sima, przez co nie mogę grać. Gdy wszedłem na inne zapisy, tam po włączeniu wyświetliło się okno, że "Niektóre elementy zostały usunięte" i nic nie było usuniętego, oprócz cech.

Co się z tym dzieje?

Chryzantem Złocisty
04.11.2010, 17:10
mnie usunęło miasto,które zrobiłam,też w powodu usuniętych elementów.
nie mogłam wejść w zapis gry i musiałam go usunąć.

widzę że ten dodatek jest pełny błędów,ścinek i zmulania...

anie_1981
04.11.2010, 18:14
Dlatego ja robię sobie kopie zapasowe zapisów co sesję gry. Czekam z utęsknieniem na łatkę, jak jeszcze nigdy. Przy poprzednich dodatkach, błędy nie rzucały mi się w oczy tak szybko. Przy PZ, już po pół godzinnej rozgrywce zauważyłam parę niedociągnięć. Np. Kiedy Simowie się pobierają, to często mają od razu, albo po chwili, pragnienie "pierwszego bara bara z tą osobą. Problem w tym, że pragnienie nie spełnia się po bara bara w jacuzzi, musi być w łóżku. Mi Simy znikają i pojawiają się w innych miejscach, albo ich w ogóle nie widać, tylko dymki nad głowami. Idą spać i się zacinają na łóżkach, kołdra robi się płaska, jak na pościelonych łóżkach, a Sim leży nieruchomo na łóżku, jakiś powykrzywiany. No masakra, ten dodatek jest super, ale to worek pełen bugów i niedociągnięć.

dżin.
04.11.2010, 19:34
a ja jak wchodzę do jednego sava z moim nowym domem to oczywiście, widać tylko ten panel co jest Tryb Życia itp. Podglądu mapy nie da się zobaczyć, po prostu biście!

Ajka93
04.11.2010, 19:40
Mam problem w edytowaniu miasta. Gdy wstawiam nowe parcele np kluby dyskotekowe, to potem one migają na kolor czerwony, mogę w nie wejść ale nic nie widzę bo mi te czerwone ściany zasłaniają!! Co mogę zrobić, aby się tego pozbyć, wkurza mnie to...

kyou
04.11.2010, 20:39
anie_1981 problem odnośnie lokaja i jedzenia też miałam, ale zbudowałam jakby hmm... spiżarkę na lodówkę z drzwiami i zablokowałam wejście dla niego x). Powinny być opcje, co lokaj ma robić a co nie. Za dużo tego jedzenia i to niezbyt dobrego :/

Problem ze znikaniem lokaja mnie zdrażnił, bo chciałam żeby był tak na stałe, jak Alfred z Batmana xP, a tu praktycznie co tydzień inny.

Mi nigdy Simów nie wywaliło, dopiero po tym dodatku.


A i tak btw. co do nowego miasta i łowienia ryb - w Sunset Valley nie było problemu ze złowieniem np. Robo-Ryby czy jak jej tam oraz innych rybek. Z każdym miastem jest coraz gorzej z tym łowieniem ryb, także i tutaj :/.

A z tym stwórz grupę, to załapałam, że to jednak można tylko jednorazowo, a ja myślałam, że można zrobić sobie taką hmm... stałą grupę przyjaciół z którą można się bawić. Niestety.

Również oczekuję łatki bardzo niecierpliwie.

Ilona
04.11.2010, 21:07
nie tylko Ty czekasz na łatkę,ja w tym nowym mieście mogę pograć niecałe...10min. i wywala mnie do pulpitu

mam te dodatek ponad tydzień i tak prawdę mówiąc,to nie wiele wiem o nim...dłużej mi się gra wgrywa,niż ja w nią pogram

Aguncja
05.11.2010, 07:42
Postanowiłam wrócić do starej rozgrywki i wrzuciłam tamte save. Pisałam kiedyś że przed ratuszem mam tam wieczną pikietę:D Ludzie nie chcą się rozejść. Nic się nie zmieniło, ten błąd zapisał się w zapamiętanej grze. W związku z tym mam pytanie do osób korzystających z NRassa: są jakieś sposoby żeby ich usunąć ale tylko z pod tego ratusza oczywiście. Ewentualnie co można zrobić?

anjanka
05.11.2010, 07:59
Skoro ma tyle błędów gra to opłaca sie ją kupować? A mojej paczki z grą dalej nie ma :( już tydzień mija....

anie_1981
05.11.2010, 10:55
Postanowiłam wrócić do starej rozgrywki i wrzuciłam tamte save. Pisałam kiedyś że przed ratuszem mam tam wieczną pikietę:D Ludzie nie chcą się rozejść. Nic się nie zmieniło, ten błąd zapisał się w zapamiętanej grze. W związku z tym mam pytanie do osób korzystających z NRassa: są jakieś sposoby żeby ich usunąć ale tylko z pod tego ratusza oczywiście. Ewentualnie co można zrobić?


Nie potrzebujesz NRaasa, wystarczy wpisać kod resetsim i imiona i nazwiska osób po ratuszem... Wrócą do domu... uspokoją się... Pogodzą z obecną władzą w mieście...

dżin.
05.11.2010, 11:56
instalując dodatki ze store, wyskakuje mi, że mam nieaktualną grę, tzn. sprawdź(...) najnowsze aktualizacje

anie_1981
05.11.2010, 13:42
Pobierz jeszcze raz ze Store, mogły się te pliki uszkodzić na dysku.

Irbis
06.11.2010, 03:39
Moja gra, w porównaniu z tym, co tutaj opisujecie, działa całkiem dobrze. Nie wyłącza się, mam normalne ściany itp..
Zacina też się średnio i to zależy od tego, co akurat robię. Najczęściej przycina się jak mebluję mieszkania w wieżowcach. Im wyższy budynek tym bardziej się zamula. Jak jest w domkach jednorodzinnych jeszcze nie sprawdzałam, odkąd mam PZ nie grałam też w innych okolicach, więc nie wiem jak tam jest.
Bywają też problemy z windą. Moja simka, wraz z grupą innych simów stała kiedyś przy windzie w jakimś klubie i stali tak przez dwanaście godzin, nie mogąc wrócić do domów. Cóż tam się działo ... napady głodu, omdlenia, nietrzymanie moczu ... W końcu skończyła się moja cierpliwość i przeszłam do edycji miasta, a stamtąd do edycji tej parceli. Usunęłam windę i postawiłam nową, a gdy wróciłam do gry simka była już w domu.
W lokalach dla znanych osobistości mój sim często jest sam, zdarza się, że oprócz niego są jeszcze dwa lub trzy simy. Natomiast przy drzwiach kłębią się tłumy, ale ponieważ to tłumy niegwiazdkowe, to umięśniony wykidajło nie chce ich wpuścić. Więcej simów bywa w barach dla niegwiazdkowych simów. Być może w moim mieście mało jest prawdziwych gwiazd, albo nie chodzą po lokalach tylko bawią się u siebie? Nie wiem.
Jeden raz mój sim został zaproszony na imprezę do jednego z domów na wzgórzu. Było strasznie nudno.
Mam też głupi błąd z opiekunką do dziecka. Sim mieszka w wysokościowcu i gdy wychodzi do pracy wzywa opiekunkę. Ona niby przychodzi, niby jest w domu, ale tak naprawdę jest tylko w budynku. Zawiesza się gdzieś w tych czarnych miejscach i do mieszkania nie dociera. Co prawda opieka społeczna dziecka nie zabierze, ale maluch cały czas się drze, bo dziecko zostawione samo, jeść sobie nie weźmie ani pieluszki sobie nie zmieni.
Kolejny błąd związany z dziećmi. Gdy wybieram opcję "nakarm na podłodze" sim bierze dziecko na ręce i zjeżdża lub schodzi na korytarz przy wejściu do budynku. Dopiero tam daje dziecku butelkę, po czym od razu wraca na górę. Można sobie z tym poradzić wybierając najpierw opcję "posadź tu sima X" a dopiero po tym "nakarm na podłodze", aczkolwiek jest to męczące i irytujące.
Wampiry irytują mnie również, nie podoba mi się, że pojawiają się w każdej okolicy.

anie_1981
06.11.2010, 11:31
EA nie powinno nas zmuszać do gry wampirami, a w ten sposób właśnie tak to wygląda. Myślałam, że wystarczy skasować wampiry z miasta i nie będą już nikogo zarażać, ale widzę z Waszych postów, że niestety to nic nie daje. Ja się ich pozbyłam dopiero wczoraj i przedwczoraj, ale muszę sprawdzić czy już coś się zwampirzyło. Jak tak, to zaliczą deleta. Jak będzie trzeba, to wyłączę postęp historii, ale wolałabym tego uniknąć.

JBronkar
06.11.2010, 13:20
Denerwuje mnie to częste błędy w simsach. Jak moja simka jechała do pracy strażackiej, a zauważyłam że w salonie tatuażu i stylistycznej dużo ludzi. Zobaczyłam na sima którzy są w salonie i oni są stylistkami. Ale przecież jest ich za dużo, nie nadają się. ;/
Podam screeny:
http://img838.imageshack.us/i/screenshotjc.jpg/
http://img530.imageshack.us/i/screenshot4ia.jpg/

BijouLilu
06.11.2010, 15:42
Ja również mam dwa problemy z grą, które już zostały nadmienione -.-"
Dodatek posiadam także już 7 dni.Jeśli chodzi o wyrzucenie z gry do Windows'a jak na razie spotkało mnie to tylko raz ale to było po 4 może 5 godzinach grania ?
A jeśli chodzi o drugi problem to jest to pójście do pracy. Jestem na 7 etapie kariery i pracuję w branży filmowej.
Gdy samochód podjechał, mojej simce ( jak zawsze ) automatycznie wyskoczyło polecenie "idź do pracy" po sekundzie zniknęło.Kliknęłam na samochód powtarzając polecenie. Również zniknęło. Wydałam polecenie simce by podbiegła do samochodu, stała obok niego znów kliknęłam " idź do pracy" i nagle nie było jej przy samochodzie bo zniknęła i znalazła się w domu. Samochód odjechał więc sama pojechałam pod budynek Kristal Pikczers kliknęłam na niego " pracuj" i z drugiego końca miasta nagle po raz kolejny znalazła się w domu -.-" i nagle pojawiła się okazja że w ramach pracy mogę jechać do ratusza i tam zdobywać informacje na temat bycia aktorem lub też szukac inspiracji do nowej roli czy coś takiego.Ok wykonałam okazje.Ale pasek postępu w pracy nawet nie drgnął.Dnia następnego znów nie mogłam iść do pracy. I ZNÓW wyskoczyła możliwość wykonania okazji tylko że tym razem w szpitalu lecz temat ten sam. Wykonałam ją również i po tym jak to zrobiłam, wydałam polecenie żeby pojechała do Kristal Pikczers i tam zwiedzała plan filmowy wszystko ok, zwiedziła. I po tym jak to zrobiła zapisałam grę i wyszłam. Odczekałam trochę włączyłam grę ponownie i było wszystko w porządku mogłam jechać do pracy i zdobyłam kolejne dwa etapy kariery. To było dwa dni temu. Dziś uruchamiając grę miałam ten sam problem. Na razie tylko zapisałam grę i wyszłam jeszcze nie sprawdziłam czy wszystko ok.

Strasznie upierdliwe ;( ~.~"

P.S Przestawianie budynku w którym pracuje Sim bądź też obracanie go nie pomaga. Przynajmniej u mnie o.O

edit.
Sprawdziłam i znów jest wszystko ok.
Niby nie jest to pracochłonne ale tak jak mówię jeśli ma się to powtarzać to robienie tego za każdym razem jest dość upierdliwe. *o* ^^" -.-"

kawka0
06.11.2010, 16:33
BijouLilu miałem przed chwilą ten sam problem. Zwiedziłem plan wykonałem zlecenie i na drugi dzień mogłem już normalnie iśc do pracy ;] Dzięki za pomoc :D Ale mam jeszcze jeden problem ;/ Gdy chcę tańczyc na barze albo pisze że : "Wejście jest zablokowane"(wejście na bar;D) , albo że jakiś obiekt na suficie to uniemożliwia czy tam sufit za nisko ;/ Co robic ;/ ?

BijouLilu
06.11.2010, 17:45
Kawka0 :) nie ma za co *-* Cieszę się, że ten sposób jakoś pomógł :)
A jeśli chodzi o tańczenie na barze ... przykro mi ale nie wiem, naprawdę ;( -.-" Jak na chwilę obecną moja Simka może tańczyć na barze i nie mam z tym żadnych problemów.

:)


Już wiem :) !

Teraz ja miałam przed chwilą ten sam problem *o*
Kliknęłam na bar chcąc wydać polecenie " Taniec na barze " ale nie było to możliwe ponieważ też pokazywała się informacja "Tylne wyjście zablokowane", w ogóle nie rozumiem o co chodzi, ale nie ważne ^^" W każdym bądź razie pokierowałam Simkę żeby poszła za bar (tam gdzie znajduje się miksolog) i gdy już stoi za barem funkcja "taniec na barze" jest dostępna :)

unnami
06.11.2010, 19:43
po prostu dojście do baru (czy półki barowej) musi być możliwe z dwóch stron

Mimi06
06.11.2010, 20:13
Dzisiaj kupiłam TS3 po zmroku. Zainstalowałam wszystko ok, włączyłam program startu, nacisnęłam play, włączyło mi się wszystko doszłam do tworzenia nowej gry i chciałam na tym nowym mieście. Ładuje się do 1/8 a potem nic, podpowiedzi do gry się nie zmieniają, a gra dalej sie nie ładuje. Nigdy jeszcze takiego czegoś nie miałam. A rodziny w innych miastach się normalnie ładują, bo sprawdzałam.

BijouLilu
06.11.2010, 20:56
No właśnie chyba nie, nie wiem *o* Bo będąc w miejscu Prosperity to tam chciałam żeby moja simka tańczyła na barze i to tam mi pokazywał się komunikat, że "tylne wyjście jest zablokowane" a dostęp do baru jest z obydwóch stron. Dopiero gdy poszłam za bar można było to zrobić.

Wampirencja
06.11.2010, 20:59
Mimi06 - wiem że to bolesne [brak złośliwości, po prostu tez nie lubię tego], ale spróbuj w menadżerze wyłączyć zawartość modyfikowaną (jedna z zakładek) i wtedy uruchomić. Możlwe, że któryś z dodatków blokuje bo jest w złej wersji, też tak miałam.
Potem próbuj uruchamiać bez hacków żadnych

BijouLilu - jeżeli drinki stoją na barze sim też nie zatańczy. Ach, musi tez wczesniej jakiegoś drinka wypić, przynajmniej u mnie, zanim się opcja pojawi...

BijouLilu
06.11.2010, 21:03
Mimi06 Wiem,wiem :) U mnie też tak jest ;) Że musi najpierw wypić ... żeby się dobrze bawić ^^

Mimi06
06.11.2010, 22:05
Ale ja nie mam żadnych pobranych dodatków, miałam, ale wszystkie usunęłam :) Ale wiem, że w grze zostały jeszcze pliki formatu PACKAGE z taką małpką

hellraiser
06.11.2010, 22:08
Dzisiaj kupiłam TS3 po zmroku. Zainstalowałam wszystko ok, włączyłam program startu, nacisnęłam play, włączyło mi się wszystko doszłam do tworzenia nowej gry i chciałam na tym nowym mieście. Ładuje się do 1/8 a potem nic, podpowiedzi do gry się nie zmieniają, a gra dalej sie nie ładuje. Nigdy jeszcze takiego czegoś nie miałam. A rodziny w innych miastach się normalnie ładują, bo sprawdzałam.
Może trzeba poczekać trochę dłużej? Mnie Bridgeport załadowało się po raz pierwszy w aż 10-12 minut! Może masz jeszcze słabszy komputer i musisz poczekać te 15 minut? Chyba pierwsze uruchomienie tego miasta jest najgorsze.

Mimi06
06.11.2010, 22:11
Ale nie przesuwają mi się te podpowiedzi do gry, a powinny chyba nawet, gdyby się miasto powoli ładowłało. No chyba, że sie myle

anie_1981
06.11.2010, 22:24
To co opisujecie, że Sim ma iść do pracy ale znika i pojawia się w domu, to ja też tak mam, chociaż moje Simy nie pracują. Każę im coś zrobić, a oni znikają i pojawiają się gdzieś indziej na parceli. Również pomaga zapisanie gry i wyłączenie jej. Tak się co jakiś czas mi robi. Czasami Simy głupio blokują się na łóżkach, kołdra się robi wtedy płaska jak na pościelonym łóżku, a Simy leżą nieruchomo na łóżku w jakieś nienaturalnej pozycji, trochę "wtopieni" w łóżko. Generalnie zanim zapiszę grę i ją wyłączę wszystkich w domu traktuję kodem resetsim. Potem jest dobrze przez jakiś czas i znowu zabawa w znikanie.

Co do Bridgeport, to jest bardzo duże miasto z mnóstwem nowych obiektów itd. To że długo się ładuje jest więc chyba normalne. Mi też się ładuje trochę dłużej niż inne miasta, ale mogę normalnie w nim grać.

Mimi06
06.11.2010, 22:29
Ale mi się już ładuje od 40 minut :( Myślę, że nic z tego :(

Ilona
06.11.2010, 22:31
poczekaj,mi za pierwszym raze ladowala sie z jakas godzine,a pogralam moze z jakies 15min.,bo mnie wywalilo do pulpitu

Mimi06
06.11.2010, 23:14
Ale jak już pisałam myslę, że gdyby się po prostu wolno ładowało przesuwałyby się przynajmiej wskazówki do gry. A u mnie nic i zawsze w tym samym miejscu

BijouLilu
06.11.2010, 23:43
Z tym że czasami blokują się na łóżkach też tak mam -.-" ... no i namiętnie za każdym razem gdy uruchamiam grą pokazuje się informacja, że Launcher przestał działać *o* ~.~"


http://www.thesims3.com/mypage/Bells99paula

Wampirencja
07.11.2010, 03:18
Polecam nie używanie Launchera - idziecie do lokalizacji gdzie macie "Po Zmroku" (u mnie C://Program Files/Electronic Arts) -The Sims 3 Po Zmroku> Game> Bin> TS3EP03.exe

Od razu was do gry przenosi bez użycia launchera. U mnie gra chodzi stabilniej!!


2 opcja - jak mi przestaje się ładowac pasek zwijam do pulpitu grę i potem znowu rozwijam.

Searle
07.11.2010, 11:06
Nie mogę (albo po prostu nie potrafię) przenieść parcel z PZ do Sunset. Wybieram pustą parcelę odpowiednich rozmiarów, umieszczam ją w mieście, wybieram np Dyskotekę Kujon, umieszczam kopię i proponowane parcele znikają.
Co robię nie tak?

Chryzantem Złocisty
07.11.2010, 11:16
musisz po zmienieniu parceli na publiczną wybrać jej typ,np. "klub taneczny","spelunka","klub dla wampirów" itepe.
typ dla Kujona to klub taneczny.

Ilona
07.11.2010, 12:54
w katalogu Game w pliku skuversion.txt sprawdźcie jaka macie wersje gry-w podstawie i w każdym dodatku
powinny być takie 1.17.60 / 2.12.8 / 3.8.6 / 4.5.6 / 5.2.4,jeżeli się nie zgadzają,to odsyłam do tego tematu http://www.simsdistrict.pl/forum/showthread.php?t=700

przy wyłączonym necie zaktualizujcie grę,jeżeli któryś z dodatków się nie da zaktualizować,to odinstalować go,zainstalować na nowo i zaktualizować

ja w końcu mogę grac w tym nowym otoczeniu i do tego fajna wampirka Elwira S.

anie_1981
07.11.2010, 13:36
Ilona na tej stronie, którą podałaś trzeba się zarejestrować, inaczej nici z podejrzenia tematu. Poza tym nie do końca się zgadzam z tym, że każdy dodatek musi być w pełni zaktualizowany. Ja aktualizuję swoją grę tylko tak jak każe launcher, czyli podstawa i najnowszy dodatek. Moje Wymarzone Podróże mają wersję 2.4.7, a mogę grać normalnie. Gra się owszem czasami wyłącza i mam te bugi co wszyscy, ale to nie jest wina nieaktualnych dodatków. Kiedyś też aktualizowałam wszystko, szukałam w necie tych patchy, bo przecież launcher pobiera tylko dla podstawki i najnowszego dodatku. Ale wcale nie miałam mniej problemów z grą. Nie zapominajmy, że chociaż gra ma tyle dodatków, to tak naprawdę one wszystkie pracują jak jedna wielka gra. Jak się przyjrzeć wielkości poszczególnych łatek, to łatka 2.12 jest większa od 1.17, a 5.24 jest największa ze wszystkich tych najnowszych łatek. Dlaczego? Bo zawiera poprawki dla wszystkich poprzednich dodatków i akcesoriów. Kiedyś nawet pisałam w tej sprawie maila do Pomocy Technicznej, odpisali, że skoro gra daje się uruchomić, to znaczy, że jest w pełni zaktualizowana.


Wampirencja, ja też tak robię. Olewam launchera i uruchamiam grę bezpośrednio jej plikiem exe. Mniej się wtedy tnie.

BijouLilu
07.11.2010, 14:15
Mam mały kłopot. Zmieniłam sobie cały wystrój w Plazmie 501 i przy zmienianiu usunęłam te linki dla Vipów przy wejściu i później postawiłam jeszcze raz takie same tylko kawałek dalej bo winnym miejscu zrobiłam drzwi. I tak jak jest w tym poradniku klikam shift+ctrl i lewy przycisk myszki ( wszystko w trybie budowania) żeby można było ustalić czy wstęp mają wszyscy czy tylko osobistości.
No ale nic się nie dzieje i żadne opcje się nie pokazują -.-" :(
Wie ktoś może jak to zrobić ? *o* :)


http://www.thesims3.com/mypage/Bells99paula

JBronkar
07.11.2010, 14:16
chcę teraz zarejestrować, to co podała link ilona a nagle wyskakuje błąd. ;/
http://img263.imageshack.us/i/przechwytywaniexr.png/
http://img259.imageshack.us/i/przechwytywganie.png/
Nie wiem co to za piąta nazwa z użytkownika. *-*'

Ilona
07.11.2010, 14:43
wrzucam te aktualizacje na serwer,ale wszystkie razem waza 700mb,wiec podzieliłam je na pliki po150mb,ale zanim się wgrają,to trochę potrwa

1.17.60 -to jest wersja podstawy gry
2.12.8 -WP
3.8.6 -NA
4.5.6 -Kariera
5.2.4-SJ

w końcu się wgrały,trzeba pobrać wszystkie partie,a wypakowuje się pierwszym plikiem

http://www.mediafire.com/?bed329ew4f4089l
http://www.mediafire.com/?zrwx32e7ic6obzw
http://www.mediafire.com/?ik9lu6m3jeqm15b
http://www.mediafire.com/?vuhbzdb3dxozt8y
http://www.mediafire.com/?fjecnb6e1n0ny5x
http://www.mediafire.com/?aat4zujq9w8fdv6


ja nikogo zmuszać nie będę,jak chcecie grac z błędami ,to wasza sprawa,ale widzę różnice,chociażby mam teraz wszystkie suwaki...nawet na talie i pośladki i to po polsku,pokazał mi się w końcu komp z preodera z NA,którego nie miałam od Kariery,a aktualizacje w programie startu mam wyłączone

anie_1981
07.11.2010, 14:50
Ja właśnie nie mam błędów. Nie mam wszystkich aktualek a mam wszystkie suwaki wszystko działa, jedyne co nie działa to nie mam nowych gatunków ryb w akwarium z NA. Gdybym miała takie błędy jak Ty, to OK, mogę się bawić w dodatkowe aktualki, ale nie mam takich błędów, więc mi nie mów, że "wolę grać z błędami".

Ilona
07.11.2010, 14:55
Gdybym miała takie błędy jak Ty, to OK, mogę się bawić w dodatkowe aktualki, ale nie mam takich błędów, więc mi nie mów, że "wolę grać z błędami".

a czy ja pisałam to do Ciebie,bo nie widzę nigdzie Twojego nika w moim poście

BijouLilu
07.11.2010, 15:13
Ja wiem,że mój problem jest trochę błahy w porównaniu do innych ale proszę jeśli ktoś wie?

Mam mały kłopot. Zmieniłam sobie cały wystrój w Plazmie 501 i przy zmienianiu usunęłam te linki dla Vipów przy wejściu i później postawiłam jeszcze raz takie same tylko kawałek dalej bo winnym miejscu zrobiłam drzwi. I tak jak jest w tym poradniku klikam shift+ctrl i lewy przycisk myszki ( wszystko w trybie budowania) żeby można było ustalić czy wstęp mają wszyscy czy tylko osobistości.
No ale nic się nie dzieje i żadne opcje się nie pokazują -.-"
Wie ktoś może jak to zrobić ? *o*


http://www.thesims3.com/mypage/Bells99paula

anie_1981
07.11.2010, 15:16
Musisz chyba wpisać kod TestingCheatsEnabled true, a potem BuyDebug on. Wtedy powinna się pojawić jakaś opcja, ale nie wiem na pewno, bo nie budowałam.przerabiałam żadnego klubu.

Ilona
07.11.2010, 15:17
ale tych barierek nie trzeba aktywować,stawiasz je przed drzwiami i nic więcej,jak odwiedzisz klub,to trzeba trochę poczekać zanim zjawi się bramkarz,ale w międzyczasie można wejść normalnie do klubu

anie_1981
07.11.2010, 15:54
Próbowałam instalować te patche, bo mnie te brakujące ryby denerwują. Ale nie da się u mnie zainstalować łaty do NA, 3.8.6. Wyskakuje błąd, znaleziono nieprawidłowy plik. Robiłam nawet reinstalkę tych akcesoriów, za nic nie zainstaluję tej łaty i koniec. Ale wszystkie inne patche zainstalowałam, jak nie było nowych ryb w akwarium z NA, tak nadal nie ma.

Chryzantem Złocisty
07.11.2010, 15:56
może dlatego że nie masz tej łaty do NA właśnie :P
ja uruchomię pierwszy raz na nowym kompie simsy,ciekawam czy nie będzie starych/nowych błędów...
byle żeby działały nieco szybciej i płynniej.ładna grafika nie jest konieczna :D

Ilona
07.11.2010, 15:57
ja miałam tak z Kariera,dlatego odinstalowałam K;SJ i PZ,zainstalowałam dodatek i zaktualizowałam bez problemów-każdy po kolei

anie_1981
07.11.2010, 15:58
Kurcze ale się wścieknę, jak po tym wszystkim nadal nie będzie tych przeklętych ryb!

Odinstalowałam tak jak radziła Ilona PZ, SzJ, K i NA. Po ponownej Instalacji NA nie dało się i tak zainstalować aktualki... Grzebanie w aktualkach dało mi więc tylko i wyłącznie nerwy, bo teraz muszę wszystko instalować od nowa.

anie_1981
07.11.2010, 22:06
Gra ma mnóstwo bugów. Ja wygrałam potyczkę z łatkami, ale ryb z PZ i tak nie widać w akwarium z NA. Nie wiem co jest grane. Chciałabym wiedzieć dlaczego innym graczom ryby z PZ normalnie się wyświetlają w akwarium z NA, ale u mnie tak nie jest. W kuli z podstawy widać wszystkie ryby. Cóż, to wszystko tylko mnie upewniło w przekonaniu, że wcale nie trzeba mieć kompletu łatek. W końcu sama zaczęłam się łudzić, że skoro NA nie jest w pełni zaktualizowane, to to pewnie jest powód, braku ryb w akwarium. Ale po pełnym zaktualizowaniu wszystkich dodatków/akcesoriów i tak ryb nie ma. Straciłam tylko czas. Pozostaje czekać na odpowiedź z EA. Jak to mówią, tonący brzytwy się chwyta.

Chryzantem Złocisty
07.11.2010, 22:08
moją simkę jak wampirzyca dziabnęła pod Kujonem to steleportowało pod jej dom na drugim końcu miasta :D

Wampirencja
07.11.2010, 22:29
Tak w sumie poza moim problemem ze skillami to nie mam bugów. I w sumie nigdy nie miałam żadnego powaznego w trójce. Za to po łatkowaniu odechciewało mi się gry, bo się bugi pojawiały...!

anie_1981
08.11.2010, 10:54
Kurcze, skasowano posta pomiędzy moimi dwoma u góry tej strony i teraz wygląda, jakbym napisała dwa posty pod rząd... Chciałabym, żeby więcej ludzi wypowiedziało się na temat ryb z PZ w akwarium z NA. Ja rozumiem, gdyby wszyscy tak mieli, to znaczy, że jest błąd w grze, który wymaga łatki. Ale skoro jedni mają ten błąd a inni nie... No to to już nie jest normalne. Ja przeinstalowałam całą grę, zaktualizowałam w pełni wszystkie dodatki/akcesoria, uruchomiłam grę totalnie bez modów, nieoficjalnych dodatków, ani dodatków Store. Była kompletnie czysta. A i tak nie było tych ryb. No zaraz mnie coś weźmie i zacznę strzelać piorunami. Nienawidzę złośliwości rzeczy martwych, z reguły z ni mi wygrywam, więc będę drążyć aż się dowiem o co biega...

>>>FiShIp<<<
08.11.2010, 11:04
Mam mały problem.Otóż zbudowałem sobie klub dyskotekowy i dałem te głośniki co są wszędzie w klubach ale w moim akurat z tych głośników leci tylko muzyka klasyczna i to zawsze i o każdej porze :(
Czy macie jakiś pomysł co z tym zrobić??

EJ70
08.11.2010, 11:36
Mam mały problem.Otóż zbudowałem sobie klub dyskotekowy i dałem te głośniki co są wszędzie w klubach ale w moim akurat z tych głośników leci tylko muzyka klasyczna i to zawsze i o każdej porze :(
Czy macie jakiś pomysł co z tym zrobić??

Mam tak samo i też nie wiem co z tym zrobić.

anie_1981
08.11.2010, 11:40
A jak klikniecie na głośniki, to nie można zmienić stylu muzyki? U mnie to zawsze leci Hip-Hop czy coś w tym guście.

EJ70
08.11.2010, 11:50
Nie ma takiej opcji.
A propos rybek, u mnie tych kupionych w sklepie też nie widać, choć nie mam żadnych modów.

anie_1981
08.11.2010, 14:44
Dzięki Ci! No bo u mnie to jest tak, że wszystkie ryby widać w nowym akwarium naściennym. Totalnie wszystkie. Więc mam tam te 3 nowe gatunki, pływają razem z innymi i jest miodzio. Wszystkie ryby widać też bez problemów w kuli z podstawy. Specjalnie kupiłam rybę "Gurami Całujące" (tylko ten gatunek z PZ da się kupić w sklepie) i wpuściłam do zwykłej kulki.. pływało bez problemów. Ale jeśli chodzi o akwarium z Nowoczesnego Apartamentu... to widać w nim tylko ryby z podstawy i Wymarzonych Podróży. Te 3 gatunki z Po Zmroku nie są widoczne w tym akwarium. Niby nic, ale chciałam sobie zrobić akwarium z samymi Gurami całującymi i się nie da.

Chciałam, jeszcze opisać moją jakże pomocną korespondencję z Obsługą Klienta... No normalnie ich pomaganie graczom jest opracowane do perfekcji, można by pisać o tym legendy... Pytam się, dlaczego nie widać nowych ryb w akwarium z NA, a oni na to, że nie odpowiadają na pytania dotyczące rozgrywki... ROZGRYWKI!? Jakiej rozgrywki, to jest problem techniczny, a nie "jak mam grać.." No ręce opadają.

No i spytałam też, czy gra jest w pełni aktualna, jeśli aktualne są tylko podstawa i najnowszy dodatek. Odpisali, że tak, więc wygląda, że niepotrzebnie wariowałam z tymi łatami. Z resztą, to mi się nie zdarzyło jeszcze, żeby instalowanie kompletu łatek pomogło w jakimś problemie w grze. No cóż trzeba czekać na łatę... Najchętniej dorwałabym w swoje ręce Granta Rodieka i jego ekipę i powiedziała im coś bardzo nieprzyjemnego ;)

hellraiser
08.11.2010, 14:46
A jak klikniecie na głośniki, to nie można zmienić stylu muzyki? U mnie to zawsze leci Hip-Hop czy coś w tym guście.

Trzeba kliknąć Shift + Ctrl i wybrać z menu "Szalej do" wybrany gatunek muzyki ;)

Chryzantem Złocisty
08.11.2010, 14:55
no możliwe że "zapomnieli" o tym,że w PZ dają nowe ryby których akwarium z NA może nie widzieć.
"zapomnieli" też o tym,że windy mogą się zaciąć,że simów czasami teleportuje bógwiegdzie...

hellraiser
08.11.2010, 14:57
Ja tam mam normalnie te ryby. Ale jako że mi się nie spodobały, nie używam ich do cieszenia oczu w Akwarium.

anie_1981
08.11.2010, 17:29
Jak to możliwe, że jedni mają te ryby a inni nie...

EJ70
08.11.2010, 19:15
Też mnie to trochę dziwi.

Searle
08.11.2010, 20:21
musisz po zmienieniu parceli na publiczną wybrać jej typ,np. "klub taneczny","spelunka","klub dla wampirów" itepe.
typ dla Kujona to klub taneczny.

Ok, wytłumaczcie mi jeszcze łopatologicznie jak się zmienia typ parceli.

Kamis
08.11.2010, 20:36
Ok, wytłumaczcie mi jeszcze łopatologicznie jak się zmienia typ parceli.

Edytuj miasto -> Klikasz na tą parcelę -> jest taka opcja 'Zmień typ parceli' -> Na 'społeczność' i wybierasz z listy :>

Aguncja
09.11.2010, 07:43
Chciałam podziękować Ci anie_1981 za pomoc odnośnie usuwania simów spod ratusza, chociaż to nie pomogło bo pojawiali się w to miejsce nowi :) W związku z tym przeniosłam rodziny do innego miasta.
Ostatnio gra mi się zawiesza w trybie kupowania i odnoszę wrażenia że to przez przedmioty dekoracyjne z MTS.

anie_1981
09.11.2010, 16:45
Czy ja wiem, czy winne są obiekty z mts... Ta gra ma problemy techniczne, czy korzystam z dodatków nieoficjalnych, czy nie... To po prostu duża gra, z ogromem możliwości, a z takimi grami nie trudno o bugi.

Searle
09.11.2010, 19:32
Edytuj miasto -> Klikasz na tą parcelę -> jest taka opcja 'Zmień typ parceli' -> Na 'społeczność' i wybierasz z listy :>

Dziękuję Ci, Kamis! Nigdy nie ingerowałam w wygląd miasta, dlatego taka ciemna jestem w tych sprawach :)

anie_1981
09.11.2010, 21:32
Ja kiedyś wyburzyłam parcelę publiczną i zbudowałam na niej siłownię. Nikt tam nie chodził poza moimi ludźmi. Byłam wściekła. A potem się okazało, że jak się wyburza parcelę publiczną, to gra ustawia typ takiej parceli na "zakaz wstępu". Ja zbudowałam na niej siłownię, ale nie zmieniłam typu parceli na "siłownię". Nikt tam nie chodził, bo każdy miał "zakaz wstępu"...

auraya89
09.11.2010, 22:56
nie mogę wejść do klubu 'Wodnik' (mojego ulubionego). Za każdym razem, kiedy chcę wjechać windą na 12 piętro, znika mi 'akcja'. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, bo nie dostaję żadnej informacji, że coś przeskrobałam. Wcześniej było wszystko ok....

Owl Finch
10.11.2010, 06:23
Pewnie znowu błąd. Sporo osób ma problemy ze znikającymi akcjami. Ja też miałam podobnie...

EJ70
10.11.2010, 07:06
nie mogę wejść do klubu 'Wodnik' (mojego ulubionego). Za każdym razem, kiedy chcę wjechać windą na 12 piętro, znika mi 'akcja'. Nie wiem dlaczego tak się dzieje, bo nie dostaję żadnej informacji, że coś przeskrobałam. Wcześniej było wszystko ok....

W tym dodatku często występują problemy z windami, u mnie się to też zdarza.

anie_1981
10.11.2010, 10:18
U mnie się nie zdarzają problemy z windami, ale ze znikającymi akcjami i Simami owszem. Ostatnio miałam gigantyczny problem, już myślałam, że będę musiała zacząć grę od nowa. Na jednym forum poradzono mi moda z NRaas'a, który wymienia postęp historii na taki poprawiony. Chodziło mi o wiecznie zawampirzane miasto. No i ten mod mi strasznie zamulał grę. Mało tego, nie wiem, czy to przypadek, bo problemy ze znikającymi Simami miałam już wcześniej, ale to znikanie Simów to miałam na potęgę! Nie pomagał kod resetSim, zapisywanie gry i uruchamianie jej od nowa. Ale pozbyłam się tego moda, NRaas Story Progresion, uruchomiłam zapis, jeszcze raz wszystkich zresetowałam, zapisałam grę i uruchomiłam od nowa i w końcu przeszło. To było straszne. Chyba już nigdy nie wrzucę żadnego moda na postęp historii, prędzej ją wyłączę, jeśli to ma pomóc na wiecznie powracające wampiry.

hellraiser
10.11.2010, 13:50
Nie sądziłem, że to powiem, ale te zawampirzanie jest bardzo wkurzające. U mnie około 3/4 miasta jest już wampirami... Rozpocząłem walkę z tym, kupując im odwampirzacze. Mam nadzieję, że jako-tako już nie powróci ta fala wampirów...

Paka
10.11.2010, 15:56
A jak to jest w SV albo RV?
też jest taka mania na wampy?

marnios
10.11.2010, 16:54
podobna gra sama zamienia w wampiry

anie_1981
10.11.2010, 20:57
Tego się właśnie obawiałam, przed kupnem dodatku. Nawet o tym pisałam na tym forum i na tych dwóch innych, na których jestem zarejestrowana. Wydawało się wtedy wszystkim niemożliwe, żeby twórcy gry "zmuszali graczy do grania wampirami", ale niestety tak jest. Ja z tym próbowałam walczyć, dwa razy kasowałam wszystkie wampiry w mieście, ale one ciągle wracają, albo ludzie wprowadzają się do miasta od razu jako wampy, albo gra miejscowych zmienia w wampy. Są na to dwa mody, ale nie jest z nimi zbyt różowo, bo gra się wiesza, muli i ogólnie rzyga tymi modami. Najpierw miałam NRaas Story Progresion i gra się wieszała, potem zdobyłam inny mod, który był jeszcze gorszy więc wróciłam do NRaas'a. Trzeba by zrobić listę "genialnych pomysłów" EA i im to wysłać. Może poprawią to w łatkach. Przecież to nie jest wielki problem zdobyć wampiry, nawet jeśli się je wszystkie wykasuje. Można zawsze zacząć nową grę w Bridgeport i skopiować parę wampirzych rodzin, nie trzeba nas "uszczęśliwiać na siłę".


EDIT: Edytuję tego posta, bo tylko w tym temacie opisuje się problemy... No mój problem z grą urósł do tego stopnia, że nie mogę już grać. Nawet mi się nie chce. Odinstaluję Simsy i zainstaluję je dopiero, jak wydadzą nowe łatki. Tak się po prostu nie da grać! Ja mam ciągle ten sam problem, jeden i ten sam. Znikające Simy... w zasadzie gra się tak zachowuje, jakbym z kodem MoveObjects on przestawiała Simów, ale ja tego nie robię. Jak zatnie się jeden, to chwilę później już wszyscy. Znikają i po kliknięciu 2x na ich ikonę kamera się na nich centruje, ale ich nie widać. Do tej pory pomagało resetsim... Teraz już nie. Wejdę do gry, 2 minuty pogram i się wszyscy zacinają. No nie da się grać i koniec.

hellraiser
11.11.2010, 10:50
Kurde, jestem wkurzony, bo cała moja praca z odwampirzaniem miasta poszła na marne. Ba, problem powrócił w jeszcze większym stopniu! Wczoraj wieczorem grając w grę, byłem 'very happy' że już mam połowę miasta uleczoną. Patrzę, a tutaj KAŻDY w klubie jest wampirem. Myślę sobie, może akurat tych nie leczyłem, to trzeba będzie wyleczyć. Idę do innego klubu, znów wszyscy są wampirami, a najlepsze było to, że z tamtąd leczyłem każdego. Prawie każdy u mnie jest już wampirem. Trzeba czekać na jakąś łatkę, bo to żenada. Ja rozumiem, wampiry są fajne, ale ja chcę żeby tylko moja rodzina nimi była, a nie każdy w mieście...

asiak155
11.11.2010, 11:23
To dziwne, ale u mnie w grze jest bardzo mało wampirów. Chcąc zmienić mojego sima musiałam trochę się namęczyć, żeby w ogóle jakiegoś znaleźć.

hellraiser
11.11.2010, 14:14
Zauważyłem jeszcze jeden problem, Simowie przechodząc przez drzwi tak się przycinają na ok. 3 sek, wychodząc też. Dotyczy to także wind.
Myślałem że to może przez to, że grałem na najwyższych i komputer już Bridgeport nie pociąga, zmniejszyłem na średnie, problem nadal jest.

PoZmrokowiec
11.11.2010, 14:34
Do Bridgeport też dochodzą i odchodzą różne rodziny. Każdy wampir może przyjechać do miasta i odjechać ;) . PS U mnie mam ukradziony nagrobek Lotty Kolano :D .

anie_1981
11.11.2010, 14:35
To jest właśnie to co nazywam "zmuszaniem do grania wampirami". Wampiry w nieaktywnych rodzinach powinny mieć tylko przyrost naturalny, bo rodzice (albo jedno z nich) są wampirami. Gra zmienia mieszkańców miasta w wampiry nałogowo. Po kilku do kilkunastu dniach gry, całe miasto będzie zawampirzone. Ja obecnie mam tego moda, o którym pisałam w temacie o modach. Co prawda w tym temacie pisałam też chyba o zamulaniu gry tym modem, ale po rozpoczęciu gry od nowa (przeniosłam tam moich ludzi razem z domem), problem z zamulaniem zniknął. Obecnie mogę grać w miarę normalnie, jeszcze mi ani razu Simy nie zaczęły znikać. Pozbyłam się też moda, którego mi bardzo brakuje, on dodaje opcję "sprzątaj dom" wszystkim Simom, nie tylko schludnym. To była bardzo przydatna opcja...

sing
11.11.2010, 15:09
wlasnie zainstalowalem po zmroku i niby wszystko bylo fajnie, gdy wszedlem do panelu tworzenia sima to zniknely mi wszystkie skiny ktore wczesniej sciagalem, nie dalo sie zmienic wieku sima, np. jesli byl dorosly a zmienialem na male dziecko to caly czas na ekranie mialem sima w wieku doroslym, nie bylo zadnych suwakow co do biustu czy miesnil. teraz probuje wgrac od nowa te mody do folderu ts3 co do pokazywania skor, ale niestety teraz gra w ogole nie chce mi sie uruchomic. blagam, pomozcie :(

Lady88
11.11.2010, 16:04
ehh i kolejny problem.. mianowicie jak sim płaci rachunki czy też kupuje coś, czy jak zarobi w pracy to nie widać tych cyferek unoszących się. Jak Sim spełnia swoje pragnienie to widać te cyferki od punktów szczęścia życiowego nad głową sima, ale jeśli chodzi o pieniądze czy płatności czy jak przybywa to nie widać jak ta suma sie unosi, a widać tylko wtedy jak wpisuję motherlode czyli jak sztucznie dodaję sobie pieniędzy.

mam nadzieję, że dobrze wytłumaczyłam
screen
http://img185.imageshack.us/img185/3922/cashc.jpg

PoZmrokowiec
11.11.2010, 16:05
Na forum pisali właśnie, że coś nie tak z tymi skinami :( . Mam wieeelki problem. Otóż mój Sim David normalnie żył w apartamentowcu w Bridgeport i stał się problem. Gdy Sim chciał zamówić jedzenie czy drinka, nie było widać barmanki. Tylko było widać lewitujące talerze i szklanki ( :D ) . W ogóle nie było widać Simów oprócz mojego i mojej kochanki Emmy Starr . Sim miał pracę stylisty i Simów było dopiero widać było gdy weszli na ten jakby podest do stylizowania. Nie wiem czego to problem. Spróbowałem odtworzyć stary zapis tego Sima przed karierą stylisty. Nic nie dało :( . Da się jakoś zaradzić? Potrzebna reinstalka :( ? PS Sim w wieżowcu ma nagrobek wampira z Plazmy 501, maksymalną umiejętność majsterkowania, fortepianu, miksowania, mam WP, NA, K, SzJ, PZ, najnowszą łatkę, meble i ubrania z neta( trochę ze Store i modthesims ). To tak dla przypomnienia, choć może być całkowicie niepotrzebne :D . Proszę o pomoc, bo naprawdę miałem wielkie plany, co do Davida, obiekty, umiejętności... . Nie chcę zaczynać od początku całej gry i znów robić to samo :( . No to się rozpisałem :D .

anie_1981
11.11.2010, 16:44
Wszyscy mamy problemy z tym dodatkiem. Wcześniej jak ktoś pisał, że zainstalował np. WP i mu strasznie nie działa czy coś, to ja nie miałam w ogóle takich problemów. A teraz... No po prostu masakra. Nie będę pisała dziesiąty raz co u mnie jest nie tak, bo jeśli ktoś czyta moje posty to wie.

unnami
11.11.2010, 18:15
co zrobić aby wybudowany przeze mnie hotel rzeczywiście był hotelem, żeby ludzie się do niego wprowadzali?

Ilona
11.11.2010, 18:32
co zrobić aby wybudowany przeze mnie hotel rzeczywiście był hotelem, żeby ludzie się do niego wprowadzali?

ale to jest dział do trojki,nie dwójki....w trojce nie ma hoteli,a w ts2 potrzebny jest odpowiedni kod

unnami
11.11.2010, 18:36
tak wiem, ale mi chodzi o te apartamenty itp., postawiłem domofon zrobiłem kilka lokali i co dalej? chodzi mi o to, aby ludzie tam się wprowadzali, w The Sims 3 Po Zmroku

Chryzantem Złocisty
11.11.2010, 18:39
ktoś chyba pisał,że musisz to ustawić jako parcelę mieszkalną

Ilona
11.11.2010, 18:50
to musi być parcela mieszkalna,wprowadź tam kogoś,a reszta sama dojdzie,tyle,ze tych innych mieszkań nie będzie widać,wiec nie ma sensu ich meblować,w buydebug jest kula-ukryj wszystko,czy coś w tym stylu,u mnie w apartamencie oprócz mojej simki mieszka jeszcze ok. 10 simow i spotykam ich tylko w holu

Chryzantem Złocisty
11.11.2010, 19:03
dobra,ja mam problem z klubami
wcisnęłam do Twinbrook Kujona i Jasnotę.
no i te lampy Gobo,co w nich są,coś mi się zepsuły.
nie poruszają się w ogóle,tylko w jednym miejscu świecą.

można to jakoś naprawić?

unnami
11.11.2010, 19:08
też tak miałem, naprawiło mi się samo, spróbuj wyłączyć i włączyć grę - kolejny bład


to musi być parcela mieszkalna,wprowadź tam kogoś,a reszta sama dojdzie,tyle,ze tych innych mieszkań nie będzie widać,wiec nie ma sensu ich meblować,w buydebug jest kula-ukryj wszystko,czy coś w tym stylu,u mnie w apartamencie oprócz mojej simki mieszka jeszcze ok. 10 simow i spotykam ich tylko w holu


czyli nie muszę tam wstawiać lodówek kibelka itp?

PoZmrokowiec
11.11.2010, 19:22
Chyba nie ;) . Ponawiam pytanie:

Mój Sim David normalnie żył w apartamentowcu w Bridgeport i stał się problem. Gdy Sim chciał zamówić jedzenie czy drinka, nie było widać barmanki. Tylko było widać lewitujące talerze i szklanki ( ) . W ogóle nie było widać Simów oprócz mojego i mojej kochanki Emmy Starr . Sim miał pracę stylisty i Simów było dopiero widać było gdy weszli na ten jakby podest do stylizowania. Nie wiem czego to problem. Spróbowałem odtworzyć stary zapis tego Sima przed karierą stylisty. Nic nie dało . Da się jakoś zaradzić? Potrzebna reinstalka ? PS Sim w wieżowcu ma nagrobek wampira z Plazmy 501, maksymalną umiejętność majsterkowania, fortepianu, miksowania, mam WP, NA, K, SzJ, PZ, najnowszą łatkę, meble i ubrania z neta( trochę ze Store i modthesims ). To tak dla przypomnienia, choć może być całkowicie niepotrzebne . Proszę o pomoc, bo naprawdę miałem wielkie plany, co do Davida, obiekty, umiejętności... . Nie chcę zaczynać od początku całej gry i znów robić to samo . No to się rozpisałem .

Chryzantem Złocisty
11.11.2010, 19:29
no w moim przypadku reset gry nic nie dał :C

Lady88
11.11.2010, 20:44
to można budować własne apartamenty?

jak usunąć tę zwykłą skrzynkę na listy aby zrobić taką jak w bloku???

Ilona
11.11.2010, 21:30
przejrzyj sobie ten temat http://mysims3blog.blogspot.com/search/label/Apartment%20Buildings ,a skrzynkę pobierz z mts,aby można było ja kupić

Gargamel
11.11.2010, 21:33
A mój problem z grą to jej brak.

Lady88
11.11.2010, 21:42
przejrzyj sobie ten temat http://mysims3blog.blogspot.com/search/label/Apartment%20Buildings ,a skrzynkę pobierz z mts,aby można było ja kupić

ale w tym linku to są apartamenty do pobrania a nie poradnik jak je budować :(

i nie mogę coś znaleźć tej skrzynki :(

Ilona
11.11.2010, 22:09
a nie można się im przyjrzec,żeby zbudować samemu apartament?nie ma poradnika jak budować apartamenty,ponieważ jeszcze gracze nad tym pracują

Lady88
11.11.2010, 22:11
ok ok rozumiem, ale chodzi mi jak kasuje się tą standardową skrzynkę, skąd dokładnie można ściągnąć tą do apartamentów

PoZmrokowiec
11.11.2010, 23:01
Bez PZ można budować wieżowce, ale jest problem z mieszkaniem Simów. Poradnik jest na youtube i nie po polsku, ale widać, co i jak ;) . Co do dostępu przerabiania całego apartamentu, a nie tylko mieszkanie jest kod. Chyba działa ten z WP ;) .

Adam1394
11.11.2010, 23:03
Wszystkie simki mają ogromne piersi (te dodane w dodatku) czy to normalne?

Jeżeli tak to można to jakoś zmniejszyć?

JBronkar
11.11.2010, 23:20
Adam1394- nie można zmniejszyć.
A co nie podoba Ci się że mają ogromne, oczywiście że to normalnie. Ja też mam.

anie_1981
11.11.2010, 23:32
Oto ta skrzynka na listy z apartamentów, oraz zsyp na śmieci, Ilona już podawała linka w temacie o modach... Skrzynkę i zsyp można znaleźć po wpisaniu kodu BuyDebug on, w sekcji "ze znakiem zapytania".

http://www.modthesims.info/download.php?t=424060


Adam1394, twórcy gry w tym dodatku próbują nas uszczęśliwiać na siłę. Simy same zamieniają się w wampiry, Simki mają duże piersi... Są mody, które pozwalają na edycję gotowego Sima w CAS. Wtedy można zmniejszyć Simkom piersi Inaczej się nie da.

Owl Finch
11.11.2010, 23:35
Wszystkie simki mają ogromne piersi (te dodane w dodatku) czy to normalne?

Jeżeli tak to można to jakoś zmniejszyć?

Można zmniejszyć za pomocą moda Master Controller. Klikasz na sima do edycji, wybierasz mastercontroller -> advanced -> edit in CAS.
I tam zmieniasz w pierwszej kategorii, tak jak mięśnie.

molly_k
11.11.2010, 23:50
Adam1394- nie można zmniejszyć.
A co nie podoba Ci się że mają ogromne, oczywiście że to normalnie. Ja też mam.

Umarlam :D Zabiłaś mnie tym dziewczyno! :D

Powiedzcie mi kto już zbudował jakiś apartament i może się nim pochwalić od dołu do góry i z każdej strony? Może też podejmę się takiego wyzwania :)?

Adam1394
11.11.2010, 23:59
Mozna prosic o link do tego moda (mam kilka innych modów i WSZYSTKIE dodatki) w ktorym edytujemy Simy?

Ilona
12.11.2010, 00:23
jest temat o aktualizacjach modów wystarczy tam zajrzeć,a tutaj ten link http://ts3.tscexchange.com/index.php?PHPSESSID=4bbaef30da4de883987653d09a63b3 bc&topic=4688.0

hellraiser
12.11.2010, 10:49
Pamiętacie może błąd, który powodowała łatka bodajże o numerze 1.6? Chodzi o błąd, w którym przy zmianie aktywnej rodziny zostawał martwy obraz otoczenia, nic nie można było zrobić. Niestety, błąd ten powrócił. Normalnie trzeba zrobić spis tych błędów i wysłać EA. Nie spodziewałem się, że PZ będzie aż takim workiem błędów.

anie_1981
12.11.2010, 11:18
Też już myślałam o tym spisie błędów, może nawet o tym pisałam, ale nie pamiętam na którym forum. Nigdy nie miałam takich problemów z grą, jakie mam teraz.

Katka_Psychopatka
12.11.2010, 11:33
Pamiętacie może błąd, który powodowała łatka bodajże o numerze 1.6? Chodzi o błąd, w którym przy zmianie aktywnej rodziny zostawał martwy obraz otoczenia, nic nie można było zrobić. Niestety, błąd ten powrócił. Normalnie trzeba zrobić spis tych błędów i wysłać EA. Nie spodziewałem się, że PZ będzie aż takim workiem błędów.

Mi się tak zrobiło, gdy chciałam przeprowadzić aktywną rodzinę do innego domu. Mogłam sobie tylko pooglądać otoczenie. Jako, że nic innego nie dało się zrobić zrestartowałam grę :/

Adam1394
12.11.2010, 11:58
Jak używać tego NRaas Master Controller? Wrzuciłem do package, gra odpala normalnie ale nigdzie nic sie nowego nie pojawiło.

Lady88
12.11.2010, 12:00
masz plik resource w folderze z simsami gdzie masz folder mods? i plik dll w folderach game/bin we wszystkich dodatkach?

hellraiser
12.11.2010, 12:01
Lady88, a to trzeba mieć jakieś pliki dll? Bo mi też ten MasterController nie działa. Skąd wziąć te pliki?

Lady88
12.11.2010, 12:04
Tyle razy było o tym pisane, tyle razy dziewczyny podawały linki do poradnika!!!
Poszukajcie sobie albo w pytaniach i odpowiedziach albo w aktualizacjach modów... widać jak dokładnie czytacie forum :/

hellraiser
12.11.2010, 12:16
Już znalazłem na forum ten plik dll, zaraz zobaczę czy MC działa.
Musiałem jakoś nie doczytać akurat tych postów, a nie znam wszystkich na pamięć ;]

Lady88
12.11.2010, 12:20
tylko wrzuć go do każdego folderu game/bin w każdym dodatku no i podstawie. np masz zainstalowane simy na dysku c w folderze program files, to wrzucasz ten plik do C:/Program Files/Electronic Arts/Ths Sims 3/Game/Bin i do kolejnych dodatków które masz w ten sam sposób (Game/Bin)

Adam1394
12.11.2010, 12:45
masz plik resource w folderze z simsami gdzie masz folder mods? i plik dll w folderach game/bin we wszystkich dodatkach?

Wiem jak się instaluje pliki package. pytam tylko jak używać tego w grze bo nie zauważyłem nowych opcji nigdzie.

PS: Mam sima, który ma 10 poziom na gitarze i zna wszystkie piosenki, niestety gdy chcę zagrać jakiś utwór to zamiast listy mam puste okienka (u innych simów jest normalnie). Jakieś pomysły?

Tutaj przykład : http://img689.imageshack.us/img689/1944/bladhc.th.jpg (http://img689.imageshack.us/i/bladhc.jpg/)

Lady88
12.11.2010, 12:50
klikasz na sima i masz coś takiego jak Nraas? czy jak to się pisze :P

co do tego z grą na gitarze, to nie mam pojęcia. pewnie jakiś błąd gry, ale nie wiem jak go naprawić, bo nie miałam czegoś takiego.

Adam1394
12.11.2010, 13:13
Niestety żadnego NRaas nie ma.

Chryzantem Złocisty
12.11.2010, 15:15
dobra,ja mam problem z klubami
wcisnęłam do Twinbrook Kujona i Jasnotę.
no i te lampy Gobo,co w nich są,coś mi się zepsuły.
nie poruszają się w ogóle,tylko w jednym miejscu świecą.

można to jakoś naprawić?

ponawiam prośbę

EJ70
12.11.2010, 17:16
Czy ktoś z was miał jakieś problemy z karierą aktora. Otóż moja simka doszła do 8 poziomu i dalej "klops", przestała chodzić do pracy. Nie wsiada do przyjeżdżającego po nią samochodu, kliknięcie na budynek pracy też nic nie pomaga (akcja znika) , a ona przeskakuje z jednego miejscy w drugie. Jej pragnieniem życiowym jest 10 poziom aktorstwa.

Ilona
12.11.2010, 17:32
polecam ten blog,mozna uzyc translatora,jak ktos nie zna niemieckiego,ale powiem krotko,ze powodem bledow jest najnowsza wersja EDAM http://crinrict.blogspot.com/

Chryzantem Złocisty
12.11.2010, 17:34
to można go usunąć bez żadnej szkody w simsach?

Casslin
12.11.2010, 17:34
Ten dodatek sprawia mi dość dużo problemów;
- simom nie spada energia
- windy...
- przy chodzeniu simy się tną oraz jak przechodzą przez drzwi
- jak przychodze do klubów to wogóle nie ma ludzi ;/
Najgorsze są te windy. Jak chciałam zjechać na dół u Gieńka to simy czekały 6 godzin na winde, która i tak nie przyjechała.

Ilona
12.11.2010, 17:50
dla tych wszystkich,ktorzy maja problemy z windami

potrzebny bedzie hak Master Controller-link w temacie o aktualizacji modow

jezeli zatnie sie winda,simy w niej itp. kliknac na winde,a nastepnie

NRaas>debugenabler>obtion>Opjects>Force Reset.

i teraz powinno byc wszystko dobrze,w przeciwnym razie wejsc w edycji miasta na parcele,po czym wrocic do gry

Klaudia nie wiem,bo jeszcze nie probowalam,z tego co wiem to EDAM jest potrzebny do aktualizacji i wysylania na gielde

Chryzantem Złocisty
12.11.2010, 18:05
ale ja nie mam oryginalnej wersji,więc mi aktualki z EADM i giełda wymiany niepotrzebne

anie_1981
12.11.2010, 18:08
Ja jestem w tej chwili świeżo po reinstalacji Windowsa. Sprawiał problemy, wlókł się i miał sporo niepotrzebnych programów. Co jakiś czas robię taki reinstal. Ale do rzeczy, skoro mam świeżego Windowsa, to wszelkie błędy, jakie gra będzie miała nie będą wynikały z błędów Windowsa. A skoro ktoś zasugerował, że winny jest EADM, to go nie zainstaluję. Mam wszystkie łaty na dysku, nie muszę instalować tego programu. Nie wiem tylko dlaczego winien miałby być EADM. Ja nie uruchamiam gry launcherem, tylko bezpośrednio plikiem uruchamiającym grę, więc moja gra praktycznie widuje EADM'a tylko podczas ściągania nowych łatek... Nawet tak szczerze, to się zastanawiam czy w ogóle instalować te Simsy. Może sobie od nich trochę odpocznę. Jak wyjdzie nowa łata to sobie pogram, bo na razie, to więcej mam z gry nerwów niż przyjemności. Gratuluje EA Games, jak zwykle przy trójce pokazaliście, na co was stać... :(

Adam1394
12.11.2010, 21:00
Ma ktoś pomysł co zrobić z tym NRaas?

Zainstalowałem pliki package do mods, plik Resource, plik d3dx9_31.dll w każdym dodatku, wywaliłem inne mody z package (tak że jest tylko NRaas), wersje zmieniane (najnowsza v.17 i v.16) i nie działa!

Ilona
12.11.2010, 21:12
a zawartosc pliku Resource nasz dobra,wejdz do poradnikow o instalacji plikow packages i jak sprawdzasz,ze nie dziala

hellraiser
13.11.2010, 10:59
plik d3dx9_31.dll w każdym dodatku
A w podstawie też masz ten plik?

Adam1394
13.11.2010, 12:14
A w podstawie też masz ten plik?

Oczywiście ;)

a zawartosc pliku Resource nasz dobra,wejdz do poradnikow o instalacji plikow packages i jak sprawdzasz,ze nie dziala

Nie działa mi download z tamtego linku. :(

Ilona
13.11.2010, 12:47
Nie działa mi download z tamtego linku. :(

jak nie działa,jak działa np. w moim poście nr.112,już kilka razy podawałam do niego linka,poza tym ten plik mouzna samemu napisac używając notatnika


Priority 500

PackedFile DCCache/*.dbc

PackedFile Packages/*.package

PackedFile Packages/*/*.package

PackedFile Packages/*/*/*.package

PackedFile Packages/*/*/*/*.package

PackedFile Packages/*/*/*/*/*.package


Step 2: Resource.cfg
http://www.sims2wiki.info/wiki.php?title=Game_Help:Installing_Sims_3_Package _Files/Post_Patch_1.12/2.7/3.3

Adam1394
13.11.2010, 16:34
Priority 500
PackedFile DCCache/*.dbc
PackedFile Packages/*.package
PackedFile Packages/*/*.package
PackedFile Packages/*/*/*.package
PackedFile Packages/*/*/*/*.package
PackedFile Packages/*/*/*/*/*.package



Mam tak wpisane, inne .package działają tylko ten NRaas nie :|

αγάπη
13.11.2010, 22:03
A ja mam dwa problemy :
1. to takie bąbelki zawsze jak wstawię dyskotekową lampę, i nawet jak ją usuwam to one zostają i pojawiają się na całej parceli, nie jest to żaden "efekt" maszyny.http://forum.thesims.pl/picture.php?albumid=546&pictureid=3756
2. To jak sim jest na np: 2 piętrze i chce zejść na dół to po prostu tak jakby suwa się, spada piętro niżej, nie korzysta ze schodów. ;/

Vallentina
14.11.2010, 09:56
Witam ;)
Mam mały problem z grą ponieważ jak przychodzi do mnie jakiś sim to rozmawia ze mną itp. ale jak już idzie do domu to zatrzymuje się w pewnym miejscu i stoi tam ciągle i tak jest z każdym którego zaproszę do mnie ;( a gra się nie zacina kiedy sim tam stoi nie ma też do niego żadnej interakcji ;( spotkało was kiedyś coś podobnego ?? ;)

Owl Finch
14.11.2010, 10:22
Curious -> te bąbelki, które zostają to jest chyba błąd jeszcze z kariery. Ja tak mam do tej pory z meblami ze złomowiska... Postawiłam dom na parceli, gdzie kiedyś znajdowało się złomowisko i ciągle pojawiają się te paskudne meble ;/ Usuwałam nawet BuyDebug'iem rozsiewacze, ale to nic nie daje...

αγάπη
14.11.2010, 11:45
Pozostaje tylko czekać na łatkę.

Mistery
14.11.2010, 12:09
Ja mam problem z komputerem, moja simka o dziwo korzystać z niego nie może, bo np: jej córka i były mąż, bez problemu z niego korzystają, ale jak ja chce by moja simka zasiadła do komputera i to pojawia mi się kursor a obok niego śruba i pisze "Brak interakcji"

figa
14.11.2010, 12:29
Ja mam następujące błędy:


- 2 razy simy mi się zacięły w łóżku. Leżały na przygładzonej kołdrze z powykrzywianymi dłońmi i stopami. Kod resetsim nie pomagał. Simy pojawiały się obok łóżka ale były nadal w tej horyzontalnej pozycji, potrzeby im spadały a one nie mogły jeść, iść do toalety itp. W takim wypadku wyłączałam grę bez zapisu i włączałam ponownie.

- zdarza się, że zacinają się windy, o czym już było tu wspominane, simy stoją i stoją, nie mogą wrócić do domu

- jedna z moich simek mieszka w domu nie w apartamencie, kazałam jej wynająć lokaja i niby wynajęła. Jednak lokaj się w ogóle nie pojawił i nie pojawia a co najciekawsze - pobiera co tydzień wynagrodzenie! I nie można go zwolnić przez telefon bo trzeba rozmawiać osobiście co jest niemożliwe bo go nigdzie nie ma!

- nie wiem dlaczego w klubach mam tylko średnio 6-7 osób, pozostali wchodzą na chwilę i zaraz wychodzą :( Oczywiście mowa o klubach, w których nie ma bramek. Zbudowałam własny klub taneczny, bez bramek dobrze wyposażony i to samo. Bawi się może 7 simów a reszta wchodzi i prawie natychmiast wychodzi.

- jednemu mojemu simowi zawiesił się kontrabas w plecaku po tym jak chciał zagrać a nie było na to miejsca. Teraz ma ten kontrabas w wyposażeniu ale nie da się kliknąć "graj" ani też go sprzedać.

Searle
14.11.2010, 14:17
Ten dodatek jest jakiś niekompatybilny z Podróżami, bo nie dość, że gdy moje simy przyjadą na wakacje, to nie spełnia im się pragnienie odwiedzenia jakiegoś miejsca, to jeszcze pasek Czasu podróży nie zapełnia się (cały czas mają 0 dni).

hellraiser
14.11.2010, 14:39
Searle, u mnie ten błąd nie wystąpił. Jeszcze.
Za to dziś bez żadnego ostrzeżenia, wywaliło mnie z gry. Włączam jeszcze raz, w czasie tym samym, czyli 5 minut po włączeniu się gry, także wywaliło. Może wiecie, co jest tego przyczyną? (mam tylko mod NRaas)

klaaudiaa17
14.11.2010, 16:02
Mam problem z grą , bo kiedy włączam The sims 3 Po Zmroku , i chcę zrobić swojego sima, w pewnym nie oczekiwanym momencie wyłącza mi się komputer. Tak -komputer, i muszę włączać od nowa. Wyłączył mi się już tak gdzieś 3 , 4 razy. Co z tym zrobić ?!

anie_1981
14.11.2010, 16:13
Figa mam dokładnie te same problemy, co Ty, poza tym kontrabasem. Simy zacinają się wszędzie na potęgę. Każę im coś zrobić, a one znikają i pojawiają się gdzieś indziej, albo nie. Lokaj też mi nie przyjeżdża, wtedy próbuję eksmitować moją rodzinę i wprowadzić ją od nowa do domu, to się udaje, ale nie mogę potem tego domu załadować. To z Simami na łóżkach też mam. Normalna masakra. Ja ostatnio ciągle przenoszę moją rodzinę do nowej wersji Bridgeport i ciągle jest to samo. Mam jeden, góra dwa simodni spokój i znowu błędy takie, że nie da się grać. Teraz ich przeniosłam w Sunset Valley i wygląda na to, że problemy ustąpiły. Czyżby to była wina nowego miasta? Pozostaje tylko czekać na łatkę. Obecnie będę stale odmładzała tą rodzinę i zero rozmnażania się, bo jak mi się rodzina rozrośnie i będę musiała ich podzielić, to nie będę mogła ich przenosić do innego miasta w razie problemów.

αγάπη
14.11.2010, 16:19
Ten dodatek jest jakiś niekompatybilny z Podróżami, bo nie dość, że gdy moje simy przyjadą na wakacje, to nie spełnia im się pragnienie odwiedzenia jakiegoś miejsca, to jeszcze pasek Czasu podróży nie zapełnia się (cały czas mają 0 dni).

Mi nic takiego nie wyskoczyło więc może to przez jakiś dodatek z neta ?

klaaudiaa17
14.11.2010, 16:28
ee .. sorka że piszę jeszcze raz , ale jest ktoś w stanie mi pomóc ? przed chwilą napisałam posta , nie wiem co robić ;/
mój post :
Mam problem z grą , bo kiedy włączam The sims 3 Po Zmroku , i chcę zrobić swojego sima, w pewnym nie oczekiwanym momencie wyłącza mi się komputer. Tak -komputer, i muszę włączać od nowa. Wyłączył mi się już tak gdzieś 3 , 4 razy. Co z tym zrobić ?!
aha , dodam jeszcze , że grę mam od wczoraj . nie zdążyłam nawet zagrać , bo nie mogę nawet swojego sima zrobić bo to się wyłącza . ;/
______________

Lady88
14.11.2010, 16:29
może spróbuj uruchomić wyłączając zawartość zmodyfikowaną?

klaaudiaa17
14.11.2010, 16:32
może spróbuj uruchomić wyłączając zawartość zmodyfikowaną?

a możesz mi powiedzieć jak to zrobić? bo nie bardzo się orientuję w tym .. xD

Lady88
14.11.2010, 16:36
włączasz lancher do uruchamiania gry, następnie wchodzisz w Obiekty Zmodyfikowane (po lewej stronie). Tam masz coś takiego "Uruchom bez zawartości importowanej" - zaznaczasz to, a następnie uruchamiasz grę. Wtedy sprawdź co i jak. Jeśli to nie pomoże to spróbuj zmniejszyć detale w ustawieniach, bo może Twoja karta graficzna "nie wyrabia na zakrętach" ;)

klaaudiaa17
14.11.2010, 16:39
włączasz lancher do uruchamiania gry, następnie wchodzisz w Obiekty Zmodyfikowane (po lewej stronie). Tam masz coś takiego "Uruchom bez zawartości importowanej" - zaznaczasz to, a następnie uruchamiasz grę. Wtedy sprawdź co i jak. Jeśli to nie pomoże to spróbuj zmniejszyć detale w ustawieniach, bo może Twoja karta graficzna "nie wyrabia na zakrętach" ;)

o , dziękuję :DD
spróbuję , może pomoże xD .

Gocha_krk
14.11.2010, 16:51
Po zainstalowaniu dodatku Po zmroku gra się co jakiś czas wyłancza w najmniej oczekiwanym momencie, czy jest jakaś łatka, aby ten problem się nie powtarzał?

Owl Finch
14.11.2010, 17:00
na razie nie ma, wszyscy na nią niecierpliwie czekamy.

Searle
14.11.2010, 18:17
Mi nic takiego nie wyskoczyło więc może to przez jakiś dodatek z neta ?

Mam Nraas'a, parę już sprawdzonych modów i dodatki ze Store.

αγάπη
14.11.2010, 19:10
Po zainstalowaniu dodatku Po zmroku gra się co jakiś czas wyłącza w najmniej oczekiwanym momencie, czy jest jakaś łatka, aby ten problem się nie powtarzał?
Łatki nie ma, masz jakieś dodatki z internetu (meble, ubrania itd) ? Jeśli tak to spróbuj włączyć grę bez zawartości modyfikowanej (chyba). I sprawdź czy problem nadal się powtarza. Ewentualnie możesz spróbować reinstalować grę. I to samo niech spróbuje zrobić Searle, tylko wyrzuć gdzieś folder mods (np: na pulpit), wtedy włącz bez zawartości modyfikowanej i sprawdź.

anie_1981
14.11.2010, 20:10
Zauważyłam, że sporo osób gdy słyszy, że ktoś ma problemy z grą, od razu zwala winę na mody i dodatki z internetu... Ja mam teraz wielkie problemy z grą, więc wyrzuciłam tak na próbę wszystkie mody i dodatki z neta... Czy to coś zmieniło? Absolutnie nic... Przeinstalowałam grę, zaczęłam nową grę w Bridgeport, a problemy zaczęły się od nowa. Pomimo braku modów i dodatków z neta.

Color
14.11.2010, 20:20
Taki mały błąd: w jednym klubie nie było widać ochroniarza po prostu nic, simka wygląda jakby gadała sama ze sobą, na pasku co się poznanych simów sprawdza to była tam pusta kratka.

figa
14.11.2010, 20:37
Zauważyłam, że sporo osób gdy słyszy, że ktoś ma problemy z grą, od razu zwala winę na mody i dodatki z internetu... Ja mam teraz wielkie problemy z grą, więc wyrzuciłam tak na próbę wszystkie mody i dodatki z neta... Czy to coś zmieniło? Absolutnie nic... Przeinstalowałam grę, zaczęłam nową grę w Bridgeport, a problemy zaczęły się od nowa. Pomimo braku modów i dodatków z neta.
Ja zaczynałam nową grę w Bridgeport 2 razy i mam te same błędy, więc doszłam do wniosku, że nie ma sensu tworzyć kolejnego nowego zapisu, ewidentnie gra ma błędy.
Co do dodatków z netu to się zgadzam, nie wszystkie muszą psuć grę, tym bardziej, że ja nie mam żadnych mocno ingerujących w grę modów.

Kolejne błędy jakie dziś wyłapałam:

- nie wiadomo jakim sposobem zniknęła mi jedna z fryzur z dodatku Kariera, to się musiało stać po instalacji PZ

- potwierdzam błąd z wyjeżdżaniem simów do pracy. U mnie było tak. Mam sima aktora (najwyższy poziom kariery), na początku mieszkał w domku, potem miał marzenie aby przenieść się do apartamentu więc go przeprowadziłam. Od tej pory przestał chodzić do pracy. Dawałam polecenie "jedź do pracy" po czym ikonka z samochodem znikała. Błąd ustąpił gdy zatrudniłam sima gdzie indziej.
To samo było z simką, która miała chyba 7-my poziom kariery stylistki. Gdy zamieszkała w apartamencie nie mogła chodzić do pracy, musiałam znaleźć jej inny zawód.

- mam również opisywany już wcześniej przez Was błąd z okazjami, np. zjedz w Małej Restauracji Korsykańskiej, której w Bridgeport przecież nie ma


Jeszcze nigdy w jednym dodatku nie miałam tyle błędów naraz.

anie_1981
14.11.2010, 20:46
Ja tak samo nigdy nie miałam tylu błędów naraz. Normalnie szok. Ja nigdy nie miałam takich poważnych, solidnych błędów z grą, a jeżeli, to zdarzały się rzadko. Moimi największymi zmartwieniami były błędy zapisu i wyłączanie się gry. Błędów zapisu pozbyłam się dawno, o czym pisałam w dziale poradników. Gra i tak mi się sama wyłączała, ale radziłam sobie często zapisując grę. Teraz to jest normalnie katastrofa za katastrofą. To znikanie Simów, blokowanie się ich na łóżkach, albo stoją z rozłożonymi na boki rękami i nic absolutnie nie chcą zrobić. Gdyby to się robiło od czasu do czasu, ale ja mogę pograć 10 minut i muszę zaczynać grę od nowa! Teraz przeniosłam moją rodzinę do SV i na razie (odpukać) jest spokój. Przeczekam w SV na nową łatę.

figa
14.11.2010, 21:31
Mnie na szczęście ominął błąd z nagłym wyłączaniem się gry, dzisiaj mam ją uruchomioną już dość długo (z parę godzin), co jakiś czas ją minimalizuję bo nie mam czasu by grać bez przerwy, robię inne rzeczy na kompie albo w domu. Jednak grając na wszelki wypadek często (średnio po jednym dniu simowym) wciskam "zapisz" bo nigdy nie wiadomo :)

Kiedyś miałam prawdziwy koszmar z wywalaniem gry i nawet nie pomagała edycja plików rozruchowych gry, okazało się, że moja gra nie toleruje włosów newsea, nie wiem czy wszystkich czy tylko niektórych, z lekkim żalem pozbyłam się ich całkiem z gry.


Ostatnio przeczytałam o tym, że aby gra się przestała wyłączać trzeba zmienić ustawienia ochrony wykonywania danych (taka opcja w systemie):

1. W Windows 7 (myślę, że w Vista i XP jest mniej więcej podobnie) klikamy prawym klawiszem myszy na "Komputer" >>> "Zaawansowane ustawienia systemu" >>> zakładka "Zaawansowane" >>> Wydajność ustawienia >>> zakładka "Zapobieganie wykonywaniu danych"

2. Klikamy opcję ""Włącz funkcję DEP dla wszystkich programów i usług oprócz tych wybranych poniżej"

3. Klikamy "Dodaj" i odnajdujemy w katalogu Program Files\ Electronic Arts lub Pliki programów (x86) pliki exe podstawy gry oraz dodatków, czyli dla podstawy to będzie plik TS3.exe, dla Wymarzonych Podróży - TS3EP01.exe, dla Nowoczesnego Apartamentu - TS3SP01.exe, dla Kariery - TS3EP02.exe, dla Szybkiej Jazdy - TS3SP02.exe, dla Po Zmroku - TS3EP03.exe
Plików tych szukamy tam gdzie mamy zainstalowane poszczególne akcesoria i dodatki gry, np. plik exe podstawy jest w Program Files\Electronic Arts\The Sims 3\Game\Bin
a z kolei np. .exe do Po Zmroku jest w [b]Program Files\Electronic Arts\The Sims 3 Po zmroku\Game\Bin

4. Gdy zauważymy poszukiwane pliki klikamy na nie po czym wciskamy "Otwórz", powinny tym sposobem dodać się do listy, gotowe wygląda to tak >>>
http://img84.imageshack.us/img84/4592/depd.th.jpg (http://img84.imageshack.us/i/depd.jpg/)

Uploaded with ImageShack.us (http://imageshack.us)



Sposób ten nie powinien w żaden sposób wpłynąć na pracę systemu Windows a podobno pomaga, niektóre osoby dopiero po jego zastosowaniu mogą cieszyć się stabilną grą.

Ilona
14.11.2010, 21:53
nie wszystkim ten sposob pomogl,nadal wywala z gry,uprzedzam,jezeli ktos chce sprobowac

figa
14.11.2010, 22:02
Tak, to jest właśnie sposób Idy (u niego podobno to działa), tylko, że nie mogłam podać linku bo forum zostało zamknięte.

Jak już wspomniałam u mnie problemem były włosy newsea, po ich usunięciu gra jest stabilna.
Aha, jeszcze takie coś... raz nieopatrznie usunęłam sobie nie tę fryzurkę peggy co chciałam z Packages a była ona przypisana do simki.
Efekt- nie mogłam wybrać ze skrzyni simów simki, która miała tę fryzurę ustawioną, gra mi się zamykała. Dopiero po przywróceniu niechcący skasowanych włosów do gry - problem ustąpił.

Używasz programu Sims3Dashboard do sprawdzania packages i CUSTARD (Sims3PackCleaner)? Odkąd mam te programy mój Download i Mods znacząco zmalał ale gra chodzi bez samoistnego wyłączania.
Niestety wadą Sims3PackCleanera jest to, że trzeba każdy plik sprawdzać pojedynczo... Można jednak sobie to ułatwić skanując DCBackup Dashboardem i mniej więcej wiadomo wtedy, które sims3packi szkodzą.



EDIT: Już otwarli forum, podaję link do oryginału porady
http://forum.sims2design.pl/forum/showpost.php?p=147871&postcount=10

klaaudiaa17
15.11.2010, 07:53
słuchajcie !!!.

a mi włączanie gry bez zawartości zmodyfikowanej pomogło. ! gra się już nie wyłącza , jest spoko. no , oprócz tego że straszniee muli. zacina się i wogóle nie ma płynnych ruchów itd. jest na to jakiś sposób oprócz kupienia tej karty graficznej? zakupię ją sobie pod koniec listopada, kiedy rodzice dadzą mi kieszkonkowe.

no to co mogę z tym zrobić ?

anjanka
15.11.2010, 08:38
zanim kupiłam PZ to mialam kariere też mi sie gra wyłączała ale gdy pojawiła sie łatka to wszystko było ok...teraz mam PZ ale pograłam 2 dni to nic sie nie wyłączało, teraz nie mam kompa bo mi padł komp, bo zasilacz miałam za słaby :D mam nadzieje że dzisiaj odbiore kompa...i sobie pogram :) ps. ja nie mam żadnych dodatkow z neta nic a nic a tez gra ma błedy i sie wyłaczała poki łatka nie wyszła :/ ale kiedys jak mialam dodatki to masakra co jakis czas jakiś błąd mi wyskakiwał dlatego nie potrzebuje dodatkow :)

anie_1981
15.11.2010, 10:23
Ja właśnie nie widzę u siebie żadnej różnicy czy mam dodatki z neta czy nie. Wykorzystam ten sposób, o którym pisała Figa. Może to coś da. Ale ja też niezbyt często mam to wywalanie z gry. Właściwie, to mi się gra wyłącza głównie po:

-dodawaniu nowego stylu
-Zbyt długim siedzeniu w CAS/Trybie budowy/kupowania
-Korzystaniu z kodów MoveObjects i BuyDebug

Jeśli tych rzeczy unikam, to mogę grać i grać. No wyjątkiem jest teraz PZ. Ale jak przeniosłam rodzinę do Sunset to problem zniknął. Nie grałam jednak po tym zbyt długo więc... wszystko się może zdarzyć, jeszcze może się okazać, że w SV też nie da się grać. Ale i tak mam dobrze. Ja przynajmniej trochę pograłam w Bridgeport. Są tacy, którzy w ogóle nie mogą tego miasta załadować, albo żadnej rodziny tam nie mogą załadować. Idę grać. Dzięki Figa z góry, jeśli się okaże, że ten sposób działa.

molly_k
15.11.2010, 11:46
klaaudiaa17 i inni, ja zanim kupiłam laptopa (choć komputer nie miał złych parametrów) gra z modami się wyłączała, wieszała, a przez korzystanie z kodów pojawiały się niebieskie kwadraty zamiast parceli. Teraz (odpukać) nic się nie dzieje. Może to wina słabszych komputerów?
PS A mi dalej mody nie działają :(! Tylko te wgrane przez launcher, a packages nie :(!

anjanka
15.11.2010, 11:55
ja mam dobry komputer (tylko zasilacz musze wymienić bo nie nadąża) ,nowy ma z rok,troche kasy wydało sie na niego ale gry inne z najwyższej półki śmigają że aż miło a simsy... podst.wersja gry działała bez zarzutów jak pojawiały sie dodatki to masakra...wyłączała sie co 5 min...gdy pojawiała sie łatka to gra śmigała super, wiec to wina gry że jest z wadami...dlatego trzeba czekać na łatkę

αγάπη
15.11.2010, 12:34
słuchajcie !!!.

a mi włączanie gry bez zawartości zmodyfikowanej pomogło. ! gra się już nie wyłącza , jest spoko. no , oprócz tego że straszniee muli. zacina się i wogóle nie ma płynnych ruchów itd. jest na to jakiś sposób oprócz kupienia tej karty graficznej? zakupię ją sobie pod koniec listopada, kiedy rodzice dadzą mi kieszkonkowe.

no to co mogę z tym zrobić ?
Zmień wszystkie parametry na minimalne i powinno działać szybciej :]

Mistery
15.11.2010, 15:33
Wątek dyskusji
Odpowiedź (Marie) 2010-11-15 03:17 AM
Witam serdecznie,
Dziękujemy za kontakt z Centrum Pomocy Technicznej Electronic Arts.
Przesyłam w takim razie informacje odnośnie problemu do dewelopera w celu dokładnej weryfikacji. Na naszych systemach testowych w CPT nie odnotowano tego błędu jednak wymaga on dokładnego zbadania. Jeśli problem okaże się ogólny na pewno już wkrótce wydana zostanie odpowiednia aktualizacja.
Przepraszam za wszelkie problemy i proszę o cierpliwość
Pozdrawiam
Klient Wg formularza sieci Web 2010-11-14 03:53 AM
Witam państwa, jest dużo błędów ale zacznę od tych mniej ważnych:
Moja simka nie może korzystać z komputera, jednak jej córka i mąż, mogą co jest dla mnie dziwne, mąż jest w innej grupie wiekowej od dorosłego do starca, simka ma, jest od młodej dorosłej do dorosłej, a córka od dziecka do nastolatki.
Nie mogę stawiać jacuzzi na balkonie, bo rada mieszkańców nie pozwala, nie mogę modyfikować schodów, bo na to zezwolenia też nie mam, gra chodzi szybko ale przykładowo interakcje trwają kilka godzin simowych, w klubach nie ma ludzi pustkami wieje.
Moja simka zacina się w drzwiach mimo że gra chodzi i to nawet szybko!.

Violet
15.11.2010, 15:44
mam podejrzenia że ta pomoc to bot

hellraiser
15.11.2010, 17:20
@up mnie też się tak wydaje... Chyba ktoś już wklejał odpowiedź od EA i była identyczna...

anie_1981
15.11.2010, 17:27
No musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na łatkę. Pomoc Techniczna nic tak naprawdę nie może poradzić, ale warto i tak do nich pisać. Jak dostaną kilkadziesiąt maili o tym samym problemie, to może go naprawią w łatce. Mogą jedynie radzić reinstalację gry, szukanie sterowników do grafiki i takie tam rzeczy.

Chryzantem Złocisty
15.11.2010, 17:28
a czy wy myślicie że tam w EA siedzi jakiś człowieczek i wam wszystkim odpowiada? :P
po to są te wszystkie pytania przed wysłaniem maila (czego dotyczy problem,ile już trwa,jakie masz dodatki),żeby dopasować do odpowiedniego szablonu który jest wysyłany automatycznie.

pamiętam,jak byłam Gmem w pewnej grze on-line,to podczas czytania zgłoszeń o boty,spamboty,kradzieże itp,nie odpowiadało się "prosto z serca",tylko wklejało standardową odpowiedź i sayonara

hellraiser
15.11.2010, 18:00
A mi się zepsuł Kujon ;( Nie wiem dlaczego, wygląda baardzo dziwnie z podglądu mapy i na dodatek, nic nie da się w nim zmieniać, bo tryb kupowania wygląda co najmniej dziwnie. (Jako że moja Simka była właścicielką klubu, ale i tak nie ingerowałem w wygląd).
Wklejam skriny URL'ami żeby forum nie rozwalały:
Podgląd mapy:
http://img293.imageshack.us/img293/2649/screenshot1223a.jpg
Tryb kupowania w Kujonie:
http://img301.imageshack.us/f/kujon2.jpg/

Denerwuje mnie to, bo Kujon to mój ulubiony klub. Dlaczego nie mogło się to stać np. U Gieńka, albo w Miejscu Prosperity? ;/

anie_1981
15.11.2010, 19:04
Bo do Gieńka nie chodzisz i byś nie zauważył, a bugi są towarzyskie...

Mistery
15.11.2010, 21:13
Jutro z kontaktuję się Faxem z EA.

anie_1981
16.11.2010, 12:54
Ja już rezygnuję z Simsów. Trudno. Nie chcą działać, OK jakoś przeżyję. Gra u mnie chodzi tak fatalnie że absolutnie nie da się grać. Odinstalowuję i czekam na łatkę. No ja rozumiem znikanie Simów raz na jakiś czas, ale co 5 minut?! Nie da się tak grać.

Searle
16.11.2010, 22:36
Współczuję Wam, że macie takie problemy z tą gra. U mnie, jak na razie (odpukać) nie pojawił się na tyle poważny, by mnie zniechęcić do grania.

anie_1981
16.11.2010, 22:59
Niektórzy pewnie mają jakąś inną konfigurację komputerów lub oprogramowania i dlatego gra im działa albo nie. Nie twierdzę, że "winne są komputery i ich oprogramowanie", ale czasami jakiś drobiazg może przesądzić o tym, czy gra będzie działać czy nie. Ja np. do tej pory nie miałam typowych błędów innych graczy. Np. znikające rodziny po wyjeździe na wakacje. Teraz za to dużo ludzi nie ma moich błędów. Oni chyba nie testują gry na różnorodnych sprzętach.

EJ70
17.11.2010, 08:27
U mnie też jest kilka problemów, ale nie na tyle poważnych by nie móc grać. Nie mam żadnych modów, ale zauważyłam że kod "trulecheatsenabled" też wywołuje błędy w grze, u mnie budynki w panoramie miasta nie miały swoich znaków, ale dziwne jest to, że było tak tylko u niektórych członków rodziny.

Chryzantem Złocisty
17.11.2010, 10:04
no mnie już gra zaczyna się ścinać,nie chodzi płynnie,tylko się tak przycina.
na moim nowym kompie...który by udźwignął gry 1000 razy lepsze od simsów...

anie_1981
17.11.2010, 10:19
To jest właśnie takie denerwujące. Kupuję jakąś nową i fajną grę i działa doskonale na najwyższych obrotach, a z Simsami ciągle kłopoty... Mój komputerek też jest full wypas.

Chryzantem Złocisty
17.11.2010, 11:17
haha,zmieniłam ustawienia graficzne na minimum i gra dalej się ścina.
no po prostu brak słów.

anie_1981
17.11.2010, 11:40
Współczuję. Mi się gra nie tnie, chodzi płynnie i bez zacinek. Troszkę się tnie czasami w trybie budowy\kupowania, może jest po prostu dużo obiektów w katalogu i dlatego. Tym bardziej mnie denerwują te bugi... no bo gdybym miała za słaby komputer, gra by się cięła itd. to by mi było jakoś łatwiej znieść te ciągłe problemy techniczne. Ale gra chodzi płynnie... bez zacinek. Zapisuje się szybciutko, no aż chce się grać... A i tak się potrafi sama wyłączyć i tak Simy mi znikają. Chociaż na te moje "znikające simy" to mam chyba sposób. Wspominałam już, że jak gra sobie zaplanuje to zniknięcie o jakieś godzinie, to ono będzie choćbym ładowała ten sam zapis 10x. No więc czasami pomagał mi kod resetsim i wtedy zapisywałam grę i był spokój przez chwilę. Teraz mam inną metodę. Jak mi Simy znikają to wychodzę z gry bez zapisywania, ładuję zapis i idę do edycji miasta. A tam wyprowadzam ich z domu i wprowadzam od nowa. Denerwujące to jest bardzo, bo tracę wtedy ich pragnienia itd.

Chryzantem Złocisty
17.11.2010, 11:46
no wiesz,to nie jest normalne,że musisz robić takie kombinacje żeby móc grać w spokoju.
mnie nie znikają simy (jeszcze),gra się nie wyłącza (też jeszcze),działała normalnie odkąd mam nowego kompa,i dopiero od trzech dni się ścina.
dopóki jest zapauzowana,to chodzi idealnie,jak tylko włączam czas,to się zaczyna.
może to nie wpływa jakoś strasznie na grę,no bo w końcu można zacisnąć zęby i grać,ale nie po to mam nowego blaszaka za prawie 3k,żeby mi się durne simsy ścinały.

anie_1981
17.11.2010, 12:04
Racja. Nie mogłabym się bardziej zgodzić. Mój komp też tani nie był, i na innych grach wymiata.


EDIT:

No niestety tamten sposób, o którym pisałam nie działa. Ciągle te Simy znikają. Naprawdę nic absolutnie nie mam przyjemności z takiej gry.

Macie tutaj fotkę dla pokazania, o co mi chodzi:

http://img517.imageshack.us/img517/3680/screenshotgz.jpg

A tutaj filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=Wo4y7sB7_Io

I to jest takie denerwujące.

EJ70
17.11.2010, 15:45
Zauważyłam że czasami w klubie jest niewidzialny barman, przeważnie wampir , ale w granej rodzinie jeszcze się z takim przypadkiem nie spotkałam. Gratuluję cierpliwości i wytrwałości w graniu!

figa
17.11.2010, 16:03
Nowy błąd się u mnie wczoraj pojawił, weszłam do rodziny, którą jakiś czas nie grałam i okazało się, że wszyscy (prócz dzieci) mają w wyposażeniu chyba po kilkadziesiąt (!) samochodów typu "Marnyrzęch" i "Wielka Cytryna".

Windy zaczęły się blokować na potęgę, także te w apartamencie gdzie mieszka moja ulubiona rodzina. Muszę te windy kasować i wstawiać na nowo, wtedy znowu działają.

Podczas gry jedną moją rodziną, w innej też zrobionej przeze mnie, ojciec stał się wampirem. Wcale tego nie chciałam, dobrze, że proces jest odwracalny, jednak nie obyło się bez małego problemu. Po wypiciu leku na wampiryzm sim się zablokował i musiałam go zresetować.

Violet
17.11.2010, 16:11
anie_1981-może one przez to znikają bo jest bardzo liczna rodzina?

klaaudiaa17
17.11.2010, 16:33
no wiesz,to nie jest normalne,że musisz robić takie kombinacje żeby móc grać w spokoju.
mnie nie znikają simy (jeszcze),gra się nie wyłącza (też jeszcze),działała normalnie odkąd mam nowego kompa,i dopiero od trzech dni się ścina.
dopóki jest zapauzowana,to chodzi idealnie,jak tylko włączam czas,to się zaczyna.
może to nie wpływa jakoś strasznie na grę,no bo w końcu można zacisnąć zęby i grać,ale nie po to mam nowego blaszaka za prawie 3k,żeby mi się durne simsy ścinały.


mi się tak samo robi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.

;// to jest wkurzające. i też wzięłam grafike na minimum.
jak to zrobić żeby się nie ścinało ? ;/