Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims 2: Zdjęcia z gry > Domy [TS2]
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 09.05.2012, 22:50   #11
ultraviolence
 
Avatar ultraviolence
 
Zarejestrowany: 27.07.2007
Skąd: Ciche Wzgórze
Płeć: Kobieta
Postów: 1,665
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Skromna parterówka by ultraviolence

Cytat:
Napisał Vaniliowa Zobacz post
Ja wiem, że to są sztuczne warzywka
Tylko tak sobie napisałam.
Mimo to fajnie wyglądają.
Jeszcze chciałam dodać, że to łóżko w sypialni jest śliczne
A i jeszcze coś mi się nie podoba z tym dywanem w kuchni
Dziękuję jeszcze raz. Zapomniałam dodać, że kuchenny dywan w "zeberkę" również został wyeliminowany. Po Waszych radach i własnych przemyśleniach, postanowiłam zastąpić go czarnymi kaflami – na ścianie i tak już się dużo dzieje… Cóż, niepotrzebnie wprowadzałam ten zwierzęcy motyw z saloniku do kuchni, ale człowiek uczy się na błędach
__________________
ultraviolence jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 10.05.2012, 08:51   #12
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Skromna parterówka by ultraviolence

Matko, taką bryłę przerobiłabym na dwa mieszkania u siebie Wielgachna jest, oj, ale to bardzo!
Korytarz w moim domkach zajmuje minimum miejsca, a u Ciebie to prawie 1/4 całego domu
Jednak po kolei...

Z zewnątrz - masywne ogrodzenia roślinności nie wyglądają ciekawie - wręcz przeciwnie - niepotrzebnie dodają wrażenia masywności, co z tymi "chudymi" drzewkami nie współgra.
Dach już mogłaś zrobić brązowy i w jednym "stylu". Aczkolwiek chwała Ci za to, że nie sięga on nieba!
Elewacja i garaż też mnie średnio przekonują. I jeśli chodzi o architekturę, dla estetyki lepiej jest postawić na prostotę oferowaną nam rzez grę.
Masz wielkiego minusa za brak bezpośredniego wejścia do ogrodu z salonu! Obchodzenie domu dookoła nie jest ani szybkie, ani przyjemne (wiem z własnego doświadczenia).
Poza tym schludniej by to wyglądało, gdyby tam był jakiś kawałek płotu czy coś
Same rabatki nie budzą zastrzeżeń.
No i drzwi wejściowe mogłaś dać inne - żółte wstawki są jakieś nietrafione imo.

Sypialnia - sypialnia?! Zawsze mi się zdawało, że wchodząc do jakiegokolwiek domu najpierw zwiedzający widzi korytarz, a gdy tego brak - kuchnię, salon... Bynajmniej sypialnie są na deser
Dwie te same lampy w przeciwległych kątach? (a trzecia przy biurku!) Nie za dużo?
Poza tym pomieszczenie ciekawie udekorowane (jakoś trzeba było sobie w końcu poradzić z taką przestrzenią!) i nie czuć tak jego wielkości.
Trzymałaś się jednej linii kolorystycznej. W 90% się udało No i fajne roślinki w tym kąciku ^^ (będę je musiała wywęszyć!)
Za dużo okien... Tyle to można dawać jeśli się buduje jakąś restauracyjkę dla simów - na sypialnię, która ma być miejscem raczej osobliwym i "nie na pokaz", taki pomysł godzi w simową prywatność.

Łazienka - kolejny ciężki grzech. Jak można cokolwiek zamontować NA OKNIE?! I to w dodatku na zasłoniętym?!
I w ogóle jak można zastawić takie duże okno? (wnioskuje to z długości żaluzji) Tyle tam szafek, a wszystkie rzeczy się jeszcze w nich nie mieszczą?! Albo simy były na zakupach i nie położyły jeszcze nowych przyborów toaletowych na miejsce? xD
Poza tym wędrówka przez łazienkę (od prysznica do szafki, żeby np. wziąć nowy żel pod prysznic) musi być ciekawym doświadczeniem!
Czerwony kibel mnie rozłożył xDD Lampa w sumie też - w łazienkach raczej stosuje się sufitowe/kinkiety. Ewent. świeczki, ale to tak dla picu (czyt. dla dekoracji)
Plusy tego pomieszczenia to: fajne kafelki (!), ciekawy recolor prysznica i użycie jednego zestawu mebelków łazienkowych.

Pokój dziewczynki - OKNA! ŻALUZJE! Matko...! W dodatku jedno zastawione przez szafkę!
Ten kinkiet ma fajne recolory dostępne w sieci ;< Jeśli byłabyś zainteresowana, to rzucę linkiem.
Fajnie pościelone wyrko! I tapety też niczego sobie ;]
Szkoda, że tylko jedno zdjęcie... I w ogóle jakiś pusty ten pokoik - dwa mebelki nie zawsze załatwiają sprawę, tym bardziej, że w tym projekcie przyzwyczaiłaś nas do przepychu.
Po przyjrzeniu się rzutowi i temu, ile pokazałaś z tego pokoju, czuję się jako oglądająca obrażona.

Kącik do szycia - brakuje mi tam jeszcze takiej szafeczki, gdzie można schować wszystkie nitki, nożyce i materiały ;]
I strasznego eaxisowego kinkietu horroru ciąg dalszy...
Poza tym skromnie i fajnie. Me gusta.

Korytarz - na pierwszym zdjęciu wygląda to bosko. Co prawda rola kominka w korytarzu jest wątpliwa, ale dekoracyjnie daje to ciekawy efekt. Może ktoś podchwyci i zastosuje to np. w salonie? Bo koncepcja sama w sobie naprawdę warta wykorzystania
Drugie zdjęcie... Nawet nie wiem, jak to skomentować, od czego zacząć...
Podłoga jest w ogóle pomyłką, ściany tak samo, posłanie dla zwierzaka przy drzwiach można spotkać w moich maleńkich domkach (dałabym je gdzie indziej, ale nie ma miejsca). Poza tym telefon tak blisko wejścia to poroniony pomysł!
No i słynny kinkiet ;] (założę chyba jego fanklub!)

Kącik - kinkiet na pierwszym planie <3
Nie wiem, czy wstawiłaś tam okno czy nie, w każdym razie jest ono zastawione, a nie powinno być. Poza tym kącik mógłby robić za schowek, bo jest malutki. Zbyt malutki jak na tyle rzeczy.

Kuchnia - kafelki na ścianie to tak ni z gruchy, ni z pietruchy. Combo okno + zasłona to kolejny ciężki grzech tego domu. Lampka biurkowa oświetlająca gruszki byłaby dobra jako temat pracy jakiegoś malarza, ale nie jako dekoracja kuchenna!
Fajny zestawik mebelków ;] No i kolorystyka też niczego sobie.
PORZUCIŁAŚ KINKIET NA RZECZ INNEGO! Jak mogłaś mu (i mi!) to zrobić?!
Ah, i doznałam olśnienia - te nieszczęsne zasłony nawet kolorystycznie tu przeszkadzają!
Kącik jadalniany całkiem przyjemny, aczkolwiek (nie powiem tu o dywanie, chociaż ten nie wygląda na tle wszystkiego całkiem kiepsko) siedzieć na takich stołkach, w których można niemalże utonąć, to ja bym nie chciała.

Salonik - pozdrawiam czwartą lampę! I zastawione okno! <3
Kolor ścian nie pasuje, ale to już Ci pewnie ktoś napisał.
Malowanie na dywanie? Z kafelek/paneli łatwiej można zmyć farbę... No i poobwieszałaś te ściany tak, że niczego na nich się już nie wciśnie!

Rzut - bardzo źle rozplanowałaś pomieszczenia (nie każdy lubi, gdy goście przechodzą do jego sypialnię, kiedy muszą iść za potrzebą). Miejsce w domku dało się wykorzystać na maksa i stworzyć świetne efekty. Szkoda...

Ogółem - i tu wspomnę, że spodobało mi się jeszcze Twoje pomieszanie eaxisa z netem. Nie w każdym miejscu wychodziło perfekcyjnie, ale ogółem wyszło całkiem nieźle!
Poza tym, to, co tu zaprezentowałaś, to jeden z najbardziej nieprzemyślanych projektów, jakie ostatnio widziałam.
Spodziewałam się po Tobie czegoś o wiele lepszego, bo nie grasz w simsy od roku i to nie pierwszy dom, jaki budowałaś/dekorowałaś w swojej grze.
4/10

Ostatnio edytowane przez Liv : 10.05.2012 - 08:54
Liv jest offline  
stare 10.05.2012, 18:37   #13
ultraviolence
 
Avatar ultraviolence
 
Zarejestrowany: 27.07.2007
Skąd: Ciche Wzgórze
Płeć: Kobieta
Postów: 1,665
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Skromna parterówka by ultraviolence

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Matko, taką bryłę przerobiłabym na dwa mieszkania u siebie Wielgachna jest, oj, ale to bardzo
Wielgachna? Może to i lepiej, że nie widziałaś reszty moich domków... Od jakiegoś czasu i tak staram się budować o wiele mniejsze niż kiedyś.

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Korytarz w moim domkach zajmuje minimum miejsca, a u Ciebie to prawie 1/4 całego domu
Nazwałam to pomieszczenie "korytarzem" tylko z tego względu, że znajdują się tu drzwi wejściowe. Bo - przyznajmy szczerze - jak typowy korytarz nie wygląda (tak, tak, mam tę świadomość ).

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Z zewnątrz - masywne ogrodzenia roślinności nie wyglądają ciekawie - wręcz przeciwnie - niepotrzebnie dodają wrażenia masywności, co z tymi "chudymi" drzewkami nie współgra.
Kwestia gustu - ja np. nie widzę potężnych, gęstych i mocno ulistnionych drzew przy dużej ilości kwiatów (nagminnie spadające liście jesienią niepotrzebnie "obciążyłyby" kwietnik). Dopiero wtedy byłoby naprawdę masywnie...

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Dach już mogłaś zrobić brązowy i w jednym "stylu". Aczkolwiek chwała Ci za to, że nie sięga on nieba!
Znów kwestia gustu Brązowy byłby zbyt sztampowy - w zasadzie to taka była pierwsza myśl, ale postanowiłam zaszaleć (bo właściwie: czemu nie?). Co do drugiej części: ja również nie przepadam za zbyt spiczastymi dachami, więc tutaj akurat się zgadzamy.

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Masz wielkiego minusa za brak bezpośredniego wejścia do ogrodu z salonu! Obchodzenie domu dookoła nie jest ani szybkie, ani przyjemne (wiem z własnego doświadczenia).
Good point. O tym już pisałam - to rzeczywiście karygodne zapomnieć o tylnym wejściu, bo ile się trzeba potem nalatać... Jedna z użytkowniczek już zwróciła mi na to uwagę i postanowiłam dostosować się do jej rady.

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
No i drzwi wejściowe mogłaś dać inne - żółte wstawki są jakieś nietrafione imo.
Też nie bardzo mi się widzą, ale recolor, który ściągnęłam, nie oferował zmiany obwódek, tylko samych drzwi... No i cóż robić? Trzeba było korzystać z tego, co się ma. Pewnie zaraz zapytasz, dlaczego w ogóle je wstawiałam - a no dlatego, że okna są od kompletu i z innymi drzwiami trochę by się gryzły.

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Sypialnia - sypialnia?! Zawsze mi się zdawało, że wchodząc do jakiegokolwiek domu najpierw zwiedzający widzi korytarz, a gdy tego brak - kuchnię, salon... Bynajmniej sypialnie są na deser
Jak pewnie zauważyłaś, "korytarz" jest na tyle duży, że prowadzi bezpośrednio do wszystkich pomieszczeń w domu (no, oprócz łazienki). I teraz, jeśli dodamy do tego, że jest to parterówka, to gdzie według Ciebie miałam usytuować sypialnię? Wiem, wiem, zawsze mogłam pokusić się o lepsze rozplanowanie pomieszczeń, ale jest jak jest - przecież teraz nie będę robiła rozbiórki i meblowała wnętrz od zera.

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Dwie te same lampy w przeciwległych kątach? (a trzecia przy biurku!) Nie za dużo?
W porównaniu do rzeczywistości pewnie tak, ale w simsach takie rozwiązanie się sprawdza (szczególnie w tak dużych pomieszczeniach). Wolę mieć o jedną-dwie lampy więcej niż pokój tonący w półmroku.

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Za dużo okien... Tyle to można dawać jeśli się buduje jakąś restauracyjkę dla simów - na sypialnię, która ma być miejscem raczej osobliwym i "nie na pokaz", taki pomysł godzi w simową prywatność.
Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
(...)kolejny ciężki grzech. Jak można cokolwiek zamontować NA OKNIE?! I to w dodatku na zasłoniętym?!
Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
I w ogóle jak można zastawić takie duże okno? (wnioskuje to z długości żaluzji) Tyle tam szafek, a wszystkie rzeczy się jeszcze w nich nie mieszczą?!
Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
OKNA! ŻALUZJE! Matko...! W dodatku jedno zastawione przez szafkę!
Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
pozdrawiam czwartą lampę! I zastawione okno! <3
Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Nie wiem, czy wstawiłaś tam okno czy nie, w każdym razie jest ono zastawione, a nie powinno być.
Przyznaję się bez bicia, że zawsze miałam z tym problem. Wstawiam okna gdzie popadnie (tzn. sugerując się zewnętrznym wyglądem domu) a później mam nie lada kłopot z umeblowaniem, bo nic mi nie pasuje (meble na tle okna nie wyglądają korzystnie, sama zresztą wiesz). Pocieszam się tylko myślą, że to simsy a nie rzeczywistość - i jeśli dobrze gra mi się w takich domkach, to chyba jestem w stanie to przełknąć. Poza tym, dodatkowe źródło światła w ciągu dnia simom jeszcze nie zaszkodziło (pomijając krwiopijców czających się na przedmieściu ).

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Poza tym wędrówka przez łazienkę (od prysznica do szafki, żeby np. wziąć nowy żel pod prysznic) musi być ciekawym doświadczeniem!
Na pewno A tak poważniej - ciężko umeblować łazienkę, która jest dość długa i w dodatku wąska. Trzeba było jakoś sobie poradzić. Przyznaję, potraktowałam to trochę jak wyzwanie, bo umeblowanie takiej przestrzeni do łatwych nie należy. Tutaj znowu przychodzi mi na myśl inny rozkład pomieszczeń, ale skoro zrobiłam taką, to w tej chwili nic się już na to nie poradzi (chyba miałam jakieś chwilowe zaćmienie ).

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Czerwony kibel mnie rozłożył xDD
Miałam dać biały, ale nie pasowałby mi do zlewu! Kurde, sobie nigdy w życiu bym takiego nie strzeliła, ale w simsach? Pytam po raz kolejny: a niby dlaczego nie? Ogranicza mnie tylko wyobraźnia, więc można poszaleć.

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
(...)w łazienkach raczej stosuje się sufitowe/kinkiety
Tam miał stać kwiatek, ale postanowiłam, że lampa sprawdzi się tu lepiej. Poza tym - patrz wyżej.

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
ciekawy recolor prysznica
Tylko Tobie się podoba - jedna użytkowniczka go wyśmiała :< (Orzechowo, pozdrawiam! )

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Ten kinkiet ma fajne recolory dostępne w sieci ;< Jeśli byłabyś zainteresowana, to rzucę linkiem.
Mam sporo recolorów maxisa - również tego kinkietu. Niestety większość jest jednolita, więc jeśli posiadasz jakieś we wzorki, to chętnie rzucę na nie okiem :>

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Szkoda, że tylko jedno zdjęcie... I w ogóle jakiś pusty ten pokoik - dwa mebelki nie zawsze załatwiają sprawę, tym bardziej, że w tym projekcie przyzwyczaiłaś nas do przepychu.
W dalszej części pokoju stoi jeszcze stolik z malutkim radiem, różowy fotel, szafa i misiek (widać na rzucie). Zabij mnie, ale nie wiem, dlaczego tego nie uchwyciłam

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
(...) posłanie dla zwierzaka przy drzwiach można spotkać w moich maleńkich domkach (dałabym je gdzie indziej, ale nie ma miejsca)
Właśnie ja też nie miałam gdzie go wstawić. Tam kojec dla psa wpasował mi się idealnie, więc stoi tam, gdzie stoi (i wcale nie inspirowałam się Twoimi projektami, jeśli to masz na myśli).

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Poza tym telefon tak blisko wejścia to poroniony pomysł!
Kolejna różnica gustów :> Z reguły wieszam telefon niedaleko wejścia, aby był zawsze pod ręką. To chyba takie zboczenie przez te wszystkie domofony Czasem też zdarza mi się kupić tę drugą wersję i wtedy stawiam go na stoliku/ławie w salonie.

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Poza tym kącik mógłby robić za schowek, bo jest malutki. Zbyt malutki jak na tyle rzeczy.
Oj, tam. Simowie się zmieszczą i mogą z niego korzystać a to najważniejsze

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Combo okno + zasłona to kolejny ciężki grzech tego domu.
Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Ah, i doznałam olśnienia - te nieszczęsne zasłony nawet kolorystycznie tu przeszkadzają!
Dobrze powiedziane/napisane z tym grzechem Nawet nie wiesz, ile czasu męczyłam się, aby dobrać do kuchni jakąś w miarę normalną zasłonę! Niestety, okazało się, że w moich niemałych zasobach nie ma kompletnie nic, co nadawałoby się do tego konkretnego pomieszczenia... Dałam więc to, co pasowało najbardziej (uwierz mi, nie chciałabyś widzieć innych rozwiązań... XD). Chciałam nawet wyłączyć grę i poszperać w necie, szukając czegoś odpowiedniego, ale w ostateczności poddałam się i zaaplikowałam to, co miałam.

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Kącik jadalniany całkiem przyjemny, aczkolwiek (nie powiem tu o dywanie, chociaż ten nie wygląda na tle wszystkiego całkiem kiepsko)
Dywanu już nie ma.

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
(...) siedzieć na takich stołkach, w których można niemalże utonąć, to ja bym nie chciała.
Zaraz tam utonąć... Bardziej nowoczesne (te okrągłe z metalową nóżką) kiepsko komponowały mi się z resztą (zbyt wyraziste kolory w porównaniu do otoczenia). Dlatego zastosowałam te - to prawda, są trochę swojskie, ale zawsze lepiej usadzić "cztery litery" na czymś miękkim niż na odwrót

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
No i poobwieszałaś te ściany tak, że niczego na nich się już nie wciśnie!
Liv, to kuchnia a nie sterylne laboratorium!

Podsumowując, parę rad okazało się naprawdę wartych uwagi - bardzo chciałabym zapanować nad wstawianiem niesamowitej ilości okien - tym bardziej, że mam świadomość, jak bardzo utrudnia mi to meblowanie pomieszczeń w późniejszym etapie. Wiem, że mam z tym ogromny problem, ale postaram się z tym walczyć :> Przyznaję również rację, jeśli chodzi o rozkład pomieszczeń - tak, wiem, dałam ciała Następnym razem może być już tylko lepiej. Co do reszty - tutaj chyba wkracza różnica gustów. Jeden lubi dużo ozdobników, kwiecia i wszelakich "zapychaczy", które sprawiają, że dom "ożywa" - drugi woli sterylne pomieszczenia z minimalną ilością elementów dekoracyjnych. Jak to mówią: "Jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził" i tego będę się trzymać Niemniej jednak dziękuję za taki obszerny komentarz - takie czyta się z przyjemnością, bo chociaż człowiek wie, na co ma zwrócić uwagę.

Zapomniałam jeszcze dodać...
Cytat:
Napisał Orzechowo Zobacz post
Naciapane wzorkami: rolety w liście, poduszki w kwiatki, dywan w inne abstrakcje i pasiasta tapeta.
Otóż panuje taka zasada, że wzory nie muszą się idealnie ze sobą zgadzać - warunkiem jest tylko identyczna kolorystyka. Myślę, że w sypialni raczej mi się to udało Są zielenie, beże i brązy, nic poza tym.
__________________

Ostatnio edytowane przez ultraviolence : 10.05.2012 - 18:41
ultraviolence jest offline  
stare 10.05.2012, 19:15   #14
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Skromna parterówka by ultraviolence

Oj, sprostowanie - z tą sypialnią chodziło mi o to, że prezentację zaczyna się od innych pomieszczeń w domu

Z lampami zaś przyczepiłam się raczej tego, że się powtarzają. Sama też nie lubię, jak w moich domkach jest ciemno (a że mam modyfikację oświetlenia w grze i w nocy naprawdę ledwo co widać, to tym bardziej).

Kinkietu mam w sam raz jednokolorowe recolory. Wzorki u mnie zostawiam sobie na inne rzeczy

W salonie masz takie miejsce, gdzie są zabawki dla psa i poduszka - tam bym rzuciła to posłanie
A moimi projektami nie mogłaś się inspirować, bo akurat domek, który przyszedł mi wtedy na myśl pisząc ten komentarz, nie był i nigdy nie będzie pokazany na forum.

Cytat:
Oj, tam. Simowie się zmieszczą i mogą z niego korzystać a to najważniejsze
Ale wszystkie pomieszczenia masz duże Bądźmy konsekwentni!

Cytat:
Liv, to kuchnia a nie sterylne laboratorium!
Oj tam, i w jednym się eksperymentuje i w drugim!

No to teraz czekam na kolejny projekt i wielkie zmiany zmierzające ku lepszemu
Liv jest offline  
stare 10.05.2012, 20:10   #15
Auroella
 
Avatar Auroella
 
Zarejestrowany: 08.02.2008
Wiek: 30
Płeć: Kobieta
Postów: 171
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Skromna parterówka by ultraviolence

Mnie się domek bardzo podoba, a kuchnia nie jest pstrokata - jest super! Podoba mi się połączenie kolorów, tak samo jak w innych pomieszczeniach, w każdym jest jakiś miły, barwny akcent A pomieszczenie na poręcz i inne sportowe 'przybory' genialne, wygląda to estetycznie i nie zagraca innych części domu (ja mam straszny problem z tym, prawie wszystkie moje simy mają sport lub fitness i nigdy nie wiem, gdzie dać te wszystkie bieżnie i rowerki tak samo z muzykami ) Trochę za mały ogród jak dla mnie, powinno być więcej miejsca jakaś ławeczka może czy huśtawka, ale te sztuczne warzywa mnie zainteresowały, czy to jedne z tych ozdób, których sim nie widzi i można bez problemu tam sadzić 'prawdziwe' rośliny ?
Domek bardzo na plus, chętnie wprowadziłabym tam moich simów
Auroella jest offline  
stare 11.05.2012, 09:39   #16
marlena0189
 
Avatar marlena0189
 
Zarejestrowany: 06.04.2012
Wiek: 35
Płeć: Kobieta
Postów: 27
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Skromna parterówka by ultraviolence

Dom z zewnątrz wygląda w porządku ale jakoś szczególnie nie zachwyca. Podoba mi się, ale bez większego 'wow'. Podobają mi się te duże okna z jednej strony
Przecudowne kolory w sypialni. Piękna zieleń. I moja ulubiona lampa! Kącik dla łóżeczka fajny - obrazki świetne.
Łazienka - wielki minus za szafkę w oknie... wystarczyło ją postawić na tej samej ścianie co inne meble i nie byłoby problemu.
Fajny ten kącik dla aktywnych, ale uważam że z tego korytarza mogłabyś wydzielić podobny kącik dla tej maszyny do szycia ale odgrodzony od reszty. W kuchni płytki nie pasują i tylko to w niej bym zmieniła Reszta wygląda ciekawie.
Ogólnie bardzo dobrze
marlena0189 jest offline  
stare 11.05.2012, 12:46   #17
ultraviolence
 
Avatar ultraviolence
 
Zarejestrowany: 27.07.2007
Skąd: Ciche Wzgórze
Płeć: Kobieta
Postów: 1,665
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Skromna parterówka by ultraviolence

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Z lampami zaś przyczepiłam się raczej tego, że się powtarzają.
Przecież do jednego pomieszczenia nie wstawię dwóch różnych lamp :>

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
W salonie masz takie miejsce, gdzie są zabawki dla psa i poduszka - tam bym rzuciła to posłanie
Tak, ale wtedy nie byłoby miejsca na kociaka. Taka mała poduszka w rogu ogromniastego korytarza wyglądałaby śmiesznie.

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
Oj tam, i w jednym się eksperymentuje i w drugim!
Nieco w inny sposób, ale faktycznie

Cytat:
Napisał Liv Zobacz post
No to teraz czekam na kolejny projekt i wielkie zmiany zmierzające ku lepszemu
W ogóle nie czuję presji!

Cytat:
Napisał Auroella Zobacz post
Trochę za mały ogród jak dla mnie, powinno być więcej miejsca jakaś ławeczka może czy huśtawka, ale te sztuczne warzywa mnie zainteresowały, czy to jedne z tych ozdób, których sim nie widzi i można bez problemu tam sadzić 'prawdziwe' rośliny ?
Nie martw się, dla mnie też... Uwielbiam duże ogrody, ale przy tak małej działce, trzeba było niestety ograniczyć go do minimum. Warzywnik to sam plastik Zawsze jednak można usunąć te sztuczne warzywa i wstawić w to miejsce ziemię uprawną, która doszła w CPR.

Marlena0189 - dziękuję za opinię. Widzę, że mamy kolejną fankę lampy z IKEI
__________________
ultraviolence jest offline  
stare 11.05.2012, 17:32   #18
Orzechowo
 
Avatar Orzechowo
 
Zarejestrowany: 06.11.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 388
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: Skromna parterówka by ultraviolence

Cytat:
Napisał ultraviolence Zobacz post
Otóż panuje taka zasada, że wzory nie muszą się idealnie ze sobą zgadzać - warunkiem jest tylko identyczna kolorystyka. Myślę, że w sypialni raczej mi się to udało Są zielenie, beże i brązy, nic poza tym.
Widzisz, mnie się takie rzeczy po prostu nie podobają, nie bardzo interesuje mnie, co jest teraz modne/dopuszczalne, ale to kwesta gustu i ważne, żeby tobie grało się dobrze w tym domu

I tak BTW, ja lubię ten prysznic :<<
Orzechowo jest offline  
stare 31.05.2012, 15:50   #19
cerastes
 
Avatar cerastes
 
Zarejestrowany: 17.07.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 992
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Skromna parterówka by ultraviolence

Podoba mi się ten projekt, ale ma on parę minusów. Rozplanowanie pomieszczeń nie jest dobrze przemyślane. Korytarz zajmuje zdecydowanie za dużą przestrzeń w tym domu; tak samo sypialnia gabarytami nie powinna być zbliżona do salonu. Ponadto rozstawienie mebli nie jest dobre, np. kanapa w salonie lepiej wyglądałaby gdyby ustawiona była w jego centralnej części, a nie w kącie. I jeszcze elewacja domu nie przypadła mi do gustu poza tym jest ładnie. Podoba mi się umeblowanie i kolorystyka pomieszczeń - dominują tu mocne kontrasty i choć jestem zwolenniczką aranżacji opartych na stopniowaniu barw (jak np. ta śliczna rabata przed domem) to intensywne barwy we wnętrzach również mi się podobają, bo dobrze połączyłaś kolory. 8,5/10
cerastes jest offline  
stare 02.06.2012, 22:11   #20
przeciętny
 
Avatar przeciętny
 
Zarejestrowany: 23.01.2011
Skąd: Sosnowieś
Wiek: 28
Płeć: Mężczyzna
Postów: 236
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Skromna parterówka by ultraviolence

Nie będę czepiał się wykorzystania powierzchni domu, bo sam robiłem pomieszczenia, które dość ciężko było później umeblować. Irytują mnie natomiast pierdoły, które być może uważasz za odpowiednie dla swojego projektu:

- podłoga na korytarzu nie pasuje do stylu innych pomieszczeń, reszta jest dość nowoczesna
- kafelki na ścianie w kuchni trochę "gryzą się" z meblami kuchennymi i kolorem sprzętu AGD
- nie podoba mi się ten "gąszcz" od strony kuchni i salonu, zwłaszcza porównując go do reszty zieleni na posesji
- no i to zasłanianie niektórych okien

Reszta jest całkiem fajna, bardzo spodobał mi się kominek. Daję 7/10. Powodzenia w następnych projektach.
__________________
To, że mam to w dupie, nie oznacza że tego nie rozumiem.
przeciętny jest offline  
Zamknięty Temat

Tagi
ultraviolence domy ts2


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 01:42.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023