Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims 2: Zdjęcia z gry > Domy [TS2]
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

Zamknięty Temat
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 20.02.2013, 23:24   #1
Kenny McCormick
 
Avatar Kenny McCormick
 
Zarejestrowany: 14.08.2011
Skąd: Gdańsk
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 857
Reputacja: 12
Domyślnie 254 Globe Street

Dzień Dobry! :3

Ten dom powstał na potrzeby 3 zadania do 4Ż, jednak nie został wybrany przez drużynę. Jako, że ja nie umiem zrobić samego salonu, to zrobiłem cały dom. :3 Z tyłu domu, jest mini ogródek, gdyż gram w tym domu i simowie hodują warzywka i pomidorki

Zapraszam do obejrzenia parceli oraz ocenienia jej.

Bryła:









Przedpokój:





Salon:











Kuchnia:









Sypialnia:









Pokój dziecka:









Łazienka:








Rozkład pomieszczeń dam jutro. Dziękuję Malince i Rudzi za rady dotyczący wystroju domu, oraz imgurowi za zpapranie jakości

Pozdrawiam, Kenny :3

EDIT: Jezu, jak patrze na te zdjęcia, to chyba przerzucę je na inny serwer ._.
EDIT 2: Dobra, zmieniłem fotki, są teraz na tumblrze... ale karta graficzna aż się prosi o wymianę... procesor i zwiększenie ilości RAM'u też ._.
__________________

Ostatnio edytowane przez Kenny McCormick : 21.02.2013 - 01:14
Kenny McCormick jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 21.02.2013, 09:13   #2
cheeba
 
Avatar cheeba
 
Zarejestrowany: 25.05.2011
Skąd: Wrocław
Wiek: 29
Płeć: Kobieta
Postów: 3,183
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: 254 Globe Street

hmm, na pierwszy rzut oka jest okej, bryła fajna, "nieudziwniona" także to na plus, z zewnątrz również mi się podoba, wywaliłabym tylko te żywopłoty na rogach, bo dziwnie to wygląda przy normalnym ogrodzeniu moim zdaniem. do wnętrza mam trochę więcej zastrzeżeń.
pierwsze co mi nie przypadło do gustu to to, że w środku użyłeś tego samego pokrycia ścian co na zewnątrz, w dodatku w kilku pomieszczeniach. w przedpokoju może by to jeszcze przeszło, ale w kuchni i sypialni już nie.
po drugie - całość wydaje mi się zimna, anemiczna. mało jest żywych kolorów, nawet pokój dziecka jest "wyblakły" a powinien być radosny. nie wiem, razi mnie to bardzo ;x
po trzecie, widać że najbardziej skupiłeś się na salonie. tak wiem, do konkursu blablabla. no ale skoro wybudowaleś już cały dom, to mógłbyś też dopracować resztę. mam wrażenie, że pozostała część domu jest zrobiona, tak, żeby tylko była. salon rzeczywiście mi się podoba, chyba najbardziej ze wszystkich pomieszczeń, ale chciałabym żeby inne były dopracowane tak jak on. najgorzej myślę że wypadła sypialnia, bo jest zimna, pusta, wygląda jakbyś wstawił tam kilka mebli na szybko. no i okropna jest ta ściana, w ogóle nie pasuje.
do łazienki nie mam żadnych zastrzeżeń, nie ma się do czego przyczepić, jest w sumie tak jak powinno być.
aaa i jeszcze podłoga w kuchni, najgorsza z możliwych.

no to tyle ode mnie ;>
__________________
[IMG]http://i57.************/2sbss35.jpg[/IMG]

Ostatnio edytowane przez cheeba : 21.02.2013 - 09:17
cheeba jest offline  
stare 21.02.2013, 14:24   #3
FresH
 
Avatar FresH
 
Zarejestrowany: 02.05.2012
Płeć: Mężczyzna
Postów: 231
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: 254 Globe Street

To ja też pokuszę się o ocenę. Bryła domu jest naprawdę w porządku, podoba mi się. Ładna elewacja, ogródek też jest ładny. Nie podoba mi się tylko ten kawałek płotu skierowany do środka... jakoś dziwnie to wygląda. Tak poza tym wszystko ładnie. Przedpokój jest dla mnie trochę za ciemny i mało widać z tych zdjęć. Salon to zdecydowanie najlepsza część tego domu, użyłeś moich ulubionych kanap. Kolor kanap ładnie się komponuje z kolorem ścian. XD Tylko ten telewizor tak stoi na środku pokoju, nie wygląda to dobrze. Mogleś zrezygnować z kominka (który swoją drogą jakiegoś uroku temu pomieszczeniu nie nadaje) i na jego miejsce wstawić tv. ;p I te dziwaczne żaluzje, są tak jakby trochę za długie. XD Ale ogólnie pomieszczenie na plus.
Kuchnia natomiast w ogóle mnie nie przekonuje. Nie podoba mi się podłoga i ta cegła, jest w niej za ponuro. Białe meble słabo tu pasują. Może jakbyś wymienił podłogę to wyglądałoby to lepiej. No i żadnych firanek, zasłonek nie wiem czegokolowiek na oknach? :<
Sypialnia też mnie nie urzekła... ;c Znowu ta sama cegła (widać, że masz do niej słabość ;p)i do tego ta jaskreawa tapeta, która nie wygląda najlepiej i do niczego nie pasuje. ;p Tutaj podłoga też jest straszna, wygląda na zniszczoną. Ogólnie rzecz biorąc mam podobne wrażenie jak cheeba, że wrzuciłeś tam parę przypadkowych mebli, żeby coś tam było.
Pokój dziecka wygląda trochę lepiej, ale razi mnie znowu tapeta i podłoga. >.< Dziwny kolor mebli... No i nie widzę żadnych zabawek, oprócz latawca, z którego małe dziecko tak czy siak korzystać nie może. ;p Łazienka jest okej. Trochu za niebieska, ale ogólnie mi się podoba.
FresH jest offline  
stare 21.02.2013, 22:54   #4
rudzielec
 
Avatar rudzielec
 
Zarejestrowany: 31.03.2010
Skąd: Z siedziby Fantastycznej Czwórki.
Wiek: 14
Płeć: Kobieta
Postów: 2,011
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: 254 Globe Street

Kennuś tak jak Ci pisałam, domek mi się podoba, choć nie przepadam za maxisem *.*
Jedyne co mnie razi, to te ściany, nie za bardzo lubię cegły, które dominują u Ciebie wszędzie. Jeszcze co mi przeszkadza, to te podłogi z maxisa, po prostu nie mogę na nie patrzeć, szczególnie na płytki w kuchni, wybacz T___T
Jeśli chodzi o poszczególne pokoje, to salon jest najlepszy :3
W sypialni nie podoba mi się to lustro na ścianie ale o tym już wiesz xD
Pokoik dziecka jest dosyć fajny, szkoda tylko, że ni widzę w nim żadnych zabawek :<
Łazienka na bardzo duży plus, utrzymana w jednym kolorze, nie zagracona i to mi się podoba :3
Jeśli chodzi o bryłę, to jest niezła, ale brakuje mi rzutu

To chyba tyle, dam 8/10 i buziala :*
__________________
Mój profil na WATTPAD
rudzielec jest offline  
stare 22.02.2013, 10:42   #5
cerastes
 
Avatar cerastes
 
Zarejestrowany: 17.07.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 992
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: 254 Globe Street

Wg mnie jest to Twój najlepszy dom.
Bryła jest bardzo prosta, ale takie domy bardzo często trafiają w mój gust bardziej niż architektoniczne szaleństwa, które na dłuższą metę męczą i nudzą. Poza tym proste domy jak chatki z piernika, mają tyle uroku... Jednak stanowią one duże wyzwanie dla dekoratorów, bo takie bryły dla uatrakcyjnienia wymagają bogatych dekoracji w postaci przeróżnych pnączy, pergoli, ozdobnych donic czy innych elementów małej architektury. U Ciebie tego brakuje, a mogłeś bardziej przyozdobić bryłę jakimś bluszczem, lub kwitnącym pnączem. Do ceglanej elewacji bardzo by to pasowało.
Otoczenie wokół domu jest skromne, ale mimo wszystko jest to na plus, bo panuje uporządkowanie.
Wnętrza umeblowane dość spójnie, dużo dekoracji, a to doceniam.
Minusów nie wymieniam, bo to możesz przeczytać w komentarzach powyżej. 8/10

Ostatnio edytowane przez cerastes : 22.02.2013 - 10:45
cerastes jest offline  
stare 22.02.2013, 11:09   #6
Fallen
 
Avatar Fallen
 
Zarejestrowany: 27.02.2011
Skąd: Mystic Falls
Płeć: Kobieta
Postów: 1,376
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: 254 Globe Street

Właśnie o takim domku marzę dla mojej simki, ale nie mogłam znaleźć, a budować się nie chciało
Z zewnątrz jest cudnie, aż chciałoby się tu zamieszkać. Te drzewka, żywopłot, krzaczki - chociaż wolę moderny, to jest fantastyczne!
Przedpokój - tu troszkę pusto, przydałyby się jakieś obrazy, kwiatki, dywany, cokolwiek.
Salon - bardzo ładne kolory, ale tutaj podłoga wygląda na taką... zagraconą. Śliczna kanapa :>
Kuchnia - okropna podłoga + cegła, to psuje cały wygląd. Białe szafki są bardzo ładne (: Szkoda tylko, że nie ma jakichś firanek, okna są takie puste.
Sypialnia - ponownie ta sama cegła, która jeśli pasowała na przedpokoju, to tutaj już niekoniecznie.
Do pokoju dziecka mogłeś dodać jakieś zabawki, tak jest trochę ponuro. :C
Łazienka - zdecydowanie na plus! Świetne ściany, świetna podłoga, uwielbiam ten kolor w łazienkach w połączeniu z zielenią kwiatów! (:
Daję 8/10, czekam na rzut :3
__________________
Fallen jest offline  
stare 22.02.2013, 16:37   #7
Malin
 
Avatar Malin
 
Zarejestrowany: 09.12.2008
Skąd: moje własne Idaho
Płeć: Kobieta
Postów: 869
Reputacja: 11
Domyślnie Odp: 254 Globe Street

Ja też skomentuję, no bo jakby inaczej :>
Bryła mi się podoba, no ale ja zawsze podkreślam, że lubię takie proste budynki, bardziej niż cuda na kiju, a zwłaszcza te dzisiejsze dziwne moderny.
Za najbardziej udany uważam oczywiście salon. Jest najbardziej przemyślany i dopracowany. Rzeczywiście rodzinny, na pierwszy rzut oka widać, że mieszka w tym domu para z dzieckiem. Bardzo podoba mi się również łazienka, wzbudziła mój zachwyt już przy pierwszym obejrzeniu.
A co mi się nie podoba - właściwie wszystko to, co zostało już wyżej napisane - wszędobylska cegła - tego nie mogę ścierpieć Może gdyby jej nie było na zewnątrz, to wrażenie byłoby inne, ale w tym wypadku uważam ją już za przesadę, zwłaszcza w sypialni. I kiepskie to usprawiedliwienie, że ją lubisz Kuchnia - lodówka nie pasuje mi do mebli, razi brak firanek, puste blaty i te płytki na podłodze... Szukałabym też krzeseł bardziej zbliżonych barwą do stołu. Kuchnia podoba mi się najmniej z całego domu. Sypialnia - dodałabym lampkę nocną, a usunęła maszynę do szycia, bo średnio mi pasuje do takiego pomieszczenia. A w pokoju dziecinnym zdecydowanie brak zabawek. Gdyby nie tapeta, to nie powiedziałabym nawet, że to pokój dziecka.
Nie licząc tych szczegółów powyżej, dom bardzo mi się podoba. Ja go przede wszystkim widzę w zupełnie innych barwach, na pewno zdecydowanie jaśniejszych, bo te ciemne są nieco przytłaczające i takie hmm... ciężkie? Poza tym, nie ma się czego przyczepić.
8/10
Malin jest offline  
Zamknięty Temat


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 16:44.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023