Wróć   TheSims.PL - Forum > Simowe opowieści > The Sims 2: Zdjęcia z gry > Archiwum [TS2]
Zarejestruj się FAQ Społeczność Kalendarz

Komunikaty

 
 
Narzędzia wątku Wygląd
stare 15.02.2013, 14:51   #1
FresH
 
Avatar FresH
 
Zarejestrowany: 02.05.2012
Płeć: Mężczyzna
Postów: 231
Reputacja: 10
Domyślnie Po prostu.

Trochu się zastanawiałem czy wystawić ten projekt na światło dzienne, no ale w końcu się zdecydowałem. Jest to najzwyczajniejszy dom, który powstał na potrzeby moich simów, nadaje się jak najbardziej do grania. Zapraszam do komentowania.

W domu urzęduje rodzina Millerów.



Dom z zewnątrz










Przedpokój






Kuchnia




Jadalnia







Salon







Kącik do czytania




Łazienka na parterze






Pokój nastolatki









Hol






Łazienka na piętrze





Sypialnia rodziców







Pokój dziecka







Rzuty




FresH jest offline  

PAMIĘTAJ! Źródłem utrzymania forum są reklamy. Dziękujemy za uszanowanie ich obecności.
stare 15.02.2013, 15:39   #2
Cytryśnia
 
Avatar Cytryśnia
 
Zarejestrowany: 10.12.2011
Płeć: Kobieta
Postów: 892
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Po prostu.

Fajny pies

Bryła jest ok, aczkolwiek nie lubię tego dolnego pokrycia ścian :/ gdyby nie to byłoby bez zastrzeżeń Czy ten "grill", który stoi w ogródku to przypadkiem nie kuchenka z "Na studiach"?
Przedpokój jak i kuchnia wydają mi się takie puste :/ Te psie posłanie powinno mieć trochę inny kolor, ten jest taki wyblakły jakby prany ze sto razy :o ale za to bardzo fajna jadalnia
Salon jest ok, ale czy twoim simom nie jest tam zimno? Wszędzie panuje ta biel! Na forum jest pełno takich czarno-białych domów, mi byłoby tam zimo ;(
Pierwsza łazienka jest ok, może tylko zmieniłabym tego kwiatka no i.... Okno nad kiblem!
Pokój nastolatki jest świetny, bardzo podoba mi się ta.... Tapeta (?) z tymi domami Może jedynie dałabym inną pościel na łóżko, bo ta trochę za bardzo kontrastuje
W holu poupychałeś chyba wszystko co się dało, ale rozumiem, napisałeś, że dom jest do grania, a ja sama często tak robię, nie mają miejsca na te sprzęty XD
Do drugiej łazienki nie mam zastrzeżeń
Sypialnia rodziców też jest świetna, zwłaszcza ten kwiatek, który tak się odróżnia od reszty (bieli )
Pokój dziecka? Na pewno? Rozumiem, że chciałeś utrzymać styl bieli i czerni, ale w pokoju takiego małego, radosnego dziecka powinno być zdecydowanie więcej koloru! Tam jest jak w szpitalu!
Z rzutu widać jak ciekawie rozmieściłeś pomieszczenia Bardzo mi się to podoba
Ogółem daje 6,5/10
__________________
Majestatyczność
Cytryśnia jest offline  
stare 15.02.2013, 16:01   #3
Shiver
 
Avatar Shiver
 
Zarejestrowany: 17.04.2009
Skąd: z Księżyca
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 999
Reputacja: 21
Domyślnie Odp: Po prostu.

Bardzo przyjemny domek .
Co do bryły i ogrodu to nie mam większych zastrzeżeń. Nie podobają mi się tylko te drzewa z widoku otoczenia trzy razy wyższe od domu, niezbyt realistycznie to wygląda. Oprócz tego zmieniłbym jeszcze to żółte drzewo na zielony recolor, albo jeszcze lepiej na ten rozłożysty cyprys (?). I jeszcze troszkę więcej krzaczków, bo tak jakoś pustawo.
Wnętrze jest bardzo czyste, monochromatyczne, ale jak słusznie zauważyła CW trochę zimne. Przydałoby się trochę koloru, choćby w zasłonkach czy pojedynczych meblach. W niektórych miejscach ściany są też nieco puste, np. w sypialni rodziców (wgl, niektóre z Twoich dodatków są niesamowite, chyba będę musiał Cię o kilka poprosić ). Przeszkadzają mi też niektóre cluttery, np. książki na półkach, każda z innej parafii (w sensie stylu wykonania).
Podsumowując domek jest naprawdę schludny i po pewnych poprawkach chętnie wprowadziłbym do niego moich simów. Daję 8/10
(Tak btw. to inspirowałeś się domkami autorstwa Liv? Bo w sumie domek jest w takim typowym dla niej stylu MM)
__________________

Ostatnio edytowane przez Shiver : 15.02.2013 - 16:36
Shiver jest offline  
stare 15.02.2013, 16:31   #4
Kenny McCormick
 
Avatar Kenny McCormick
 
Zarejestrowany: 14.08.2011
Skąd: Gdańsk
Wiek: 25
Płeć: Mężczyzna
Postów: 857
Reputacja: 12
Domyślnie Odp: Po prostu.

Jezu, podoba mi sie. nie rozpisuje sie, bo ja nie mam sie czego czepiać O.o
odwaliłes kawał dobrej roboty

9/10 :3
__________________
Kenny McCormick jest offline  
stare 15.02.2013, 17:32   #5
Liv
Moderatorka Emerytka
 
Avatar Liv
 
Zarejestrowany: 12.12.2007
Skąd: Million miles away
Płeć: Kobieta
Postów: 5,203
Reputacja: 53
Domyślnie Odp: Po prostu.

A propos simów - dlaczego najmłodsza panna Miller ma skin ciemniejszy niż jej rodzice? ;>

Dom z zewnątrz - generalnie mi się podoba, chociaż ta wydeptana ścieżka i ten płotek przy jej "rozpoczęciu", to nieprzemyślana decyzja
Ten pusty ganek natomiast wygląda dziwnie Dlaczego z tyłu przy tym BBQ są tylko dwa krzesła?
Przedpokój - pustka.
Kuchnia - nie wiem, czy zauważyłeś, ale ta lodówka ma złą teksturę. I znowu pustka.
I co mi się rzuciło w oczy to to, że w tym domku widzę silne akcenty mojego własnego stylu - maxis match i dużo bieli. No i dodatki masz w większości te same co ja.
Ja w swoich projektach staram się ta biel balansować, albo inaczej - przełamywać innymi kolorami, dekoracjami (głównie obrazami i roślinkami). U Ciebie tego brakuje. Jest jeszcze bardziej surowo i sterylnie niż u mnie. I zaczynam w tym momencie myśleć o swoim stylu, że jest pusty i nieciekawy
Jadalnia - wyszła bardzo fajnie poza tą samotną granatową ścianą :< Kolor ścian zlewa Ci się z podłogą, w dodatku meble są też w raczej jasnym odcieniu i znowu mam wrażenie pustki. Okropnie rzuca się to w oczy na 2. zdjęciu.
I dlaczego tylko jeden mieszkaniec jest uprzywilejowany i ma na swoim krzesełku poduszkę? ;]
Salon - i tu to wyszło zupełnie znośnie! Przyjrzyj się dobrze - masz przełamania tych Twoich beżów i bieli w postaci czarnego fotela i kanapy (bardzo gratuluję drugiego zdjęcia! Jestem urzeczona, bo pokazuje ten pokój z najlepszej możliwej strony i widzę na nim same plusy ^^)
Więcej bujnej roślinności! Mniej neutralnych kolorów!
Kącik do czytania - złe ustawienie mebli - przy fotelu powinna być lampa, ale nie ta z IKEI, tylko taka, która dawałaby dobre, mocne światło do czytania.
I jedna z moich ulubionych biblioteczek <3
Łazienka - chyba nie zrozumiałeś zamierzenia tego ikeowego lustra xD Nie wiem, po co komu tyle malutkich karteczek w łazience.
Kafelki na ścinach są jakieś dziwne, ale tragedii nie ma (i przypomniałeś mi o czymś, co miałam zrobić )
Pokój nastolatki - za surowy, za bardzo stonowane barwy... Ten fotel na samym środku fototapety to jakaś pomyłka ;]
Hol - zbyt zagracony znowuż... Wcisnąłeś tam wszystko, co się da.
Łazienka na parterze - za dużo bieli...
Sypialnia rodziców - za dużo beżu
Pokój dziecka - jw. Zmieniłabym też ustawienie mebli, bo są fajne, tylko trochę nie tak ustawione...

Btw, rozkład pomieszczeń jest BARDZO dziwny. Poza tym, jaki sens w tym, że małe dziecko ma pokój na górze, skoro jest dla niego wielką trudnością wejść po schodach na górę? Nastolatka nie miałaby z tym problemu...
Schody masz w bardzo dziwnym miejscu. I dlaczego łazienka na pietrze jest mniejsza od tej na parterze?!

Za zanudzenie mnie masz 7/10

@downdown:
Cytat:
A co do pytania Liv odnośnie skinu małej dziewczynki, to Leokadia po prostu została adoptowana i trafiła się mulatka
W sumie tak myślałam, ale wolałam się upewnić

Ostatnio edytowane przez Liv : 16.02.2013 - 08:24
Liv jest offline  
stare 15.02.2013, 18:58   #6
cerastes
 
Avatar cerastes
 
Zarejestrowany: 17.07.2008
Płeć: Kobieta
Postów: 992
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Po prostu.

Pamiętam, że kiedy oceniałam jeden z wcześniejszych Twoich projektów zarzuciłam Ci brak spójnego zaaranżowania, bo wszystko było tam wymieszane. Tym razem jest zupełnie inaczej, bo ujednoliciłeś styl - kolorystyka i umeblowanie zostały starannie dobrane. Wnętrza prezentują się harmonijnie, choć niektóre pomieszczenia są zbyt monotonne. Brakuje jakichś mocniejszych akcentów kolorystycznych. Najmniej podoba mi się kuchnia, która świeci straszną pustką i przedpokój. Nie najlepszym pomysłem było również ustawienie toalety przy oknie (w łazience na parterze).
Co do bryły to napiszę krótko, że podoba mi się jednak wokół domu brakuje większej ilości dekoracyjnej zieleni. 7,5/10
cerastes jest offline  
stare 15.02.2013, 22:01   #7
FresH
 
Avatar FresH
 
Zarejestrowany: 02.05.2012
Płeć: Mężczyzna
Postów: 231
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Po prostu.

Uh, dziękuje za tyle komentarzy. Niespodziewałem się takiej ilości. ^^ Co do tego, czy inspirowałem się domkami Liv, to muszę odpowiedzieć, że tak. Zauroczył mnie styl maxis match i postanowiłem, że w takim stylu zacznę grać, ale nie myślałem, że aż tak bardzo to widać. xD
Jeżeli chodzi o tą pustkę, to głównie chodziło mi o to, aby nie zawalić domu jakimiś zbędnymi pierdółkami, bo wtedy zazwyczaj simowie tupią nogami, że przejść nie mogą. Pustka jest po prostu praktyczniejsza. Ale pustki w kuchni nie dostrzegam. o.o Jeżeli miałbym coś tam jeszcze upchnąć, to myślę, że simowie mieliby duży problem z przedostaniem się do lodówki. Wiem, że dom jest trochę nudnawy i zauważyłem to dopiero wstawiając zdjęcia, ale z bielą naprawdę trudno jest się rozstać. xD
A co do pytania Liv odnośnie skinu małej dziewczynki, to Leokadia po prostu została adoptowana i trafiła się mulatka.
Dziękuję za szczere opinie, mam nadzieję, że rady wcielę w życie, a moje domy z czasem nabiorą koloru i charakteru. Będę nad tym pracował.
FresH jest offline  
stare 18.02.2013, 09:57   #8
marlena0189
 
Avatar marlena0189
 
Zarejestrowany: 06.04.2012
Wiek: 35
Płeć: Kobieta
Postów: 27
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Po prostu.

Ogólnie domek bardzo mi się podoba. Jednak drzwi wewnątrz są dla mnie brzydkie - ale to kwestia gustu.
Nie przeszkadza mi pustka, to jest dom do grania więc wszystko pasuje Moi simowie mogliby tam mieszkać - zmieniłabym tylko troszkę układ pomieszczeń na dole, zamieniłabym miejscami pokój "telewizyjny" z pokojem nastolatki i łazienką.
Domek fajny, taki rodzinny, prosty bez ekstrawagancji i co najważniejsze do grania
marlena0189 jest offline  
stare 31.03.2013, 16:51   #9
jekyll
 
Avatar jekyll
 
Zarejestrowany: 05.12.2008
Płeć: Mężczyzna
Postów: 756
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Po prostu.

Bardzo podoba mi się bryła. O wnętrzach już nie wspominając! Wszystko wygląda bardzo nowocześnie. Kuchnia, jadalnia i pokój nastolatki są obłędne!
Oby tak dalej
jekyll jest offline  
stare 19.04.2013, 20:51   #10
Matti93
 
Avatar Matti93
 
Zarejestrowany: 25.06.2007
Skąd: Warszawa
Wiek: 31
Płeć: Mężczyzna
Postów: 242
Reputacja: 10
Domyślnie Odp: Po prostu.

A mi się nie podoba, dom miał być "po prostu" i z zewnątrz nawet tak wygląda, taki zwykły, prosty, ale wnętrze kompletnie nie pasuje do zewnętrznego wizerunku, poza tym jest chłodne i jakieś takie bez wyrazu. Dach też dziełem sztuki nie jest, a pokój dziecka? taki biały, gdzie kolory?
4/10
__________________
Wake me up when september ends
Matti93 jest offline  
 


Użytkownicy aktualnie czytający ten temat: 1 (0 użytkownik(ów) i 1 gości)
 

Zasady Postowania
Nie możesz zakładać nowych tematów
Nie możesz pisać wiadomości
Nie możesz dodawać załączników
Nie możesz edytować swoich postów

BB Code jest włączony
Emotikonywłączony
[IMG] kod jest włączony
HTML kod jest Wyłączony

Skocz do Forum


Czasy w strefie GMT +1. Teraz jest 21:04.


Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Spolszczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Wszystkie prawa zastrzeżone dla TheSims.pl 2001-2023