PDA

Zobacz pełną wersję : Pytania i odpowiedzi


Strony : 1 2 3 4 5 6 [7] 8

Twinbrook
02.06.2013, 14:07
Ja mam inne pytanie. Mój lapek prawdopodobnie ma dobre wymagania co do gry (na początku jego zywotu gra działała super, ale chyba znów musze go wyczyscic w srodku) + pojawił się prwadopodobnie inny problem z karta graficzną. Komunikat typu że sterowniki przestały działac, ale odzyskaly sprawnośc. Muszę zainstalowac nowe sterowniki czyli aktualizacje ale nie wiem jak to wybrac:

http://i42.************/2zpoapk.jpg

jest tam napisane że jak nie wiemy jaki posiadamy typ itd. to powinnismy wybrac druga opcje i tutaj nie wiem którą wybrac "sterowniki graficzne" czy "sterowniki dla płyt głównych"? Przy czym "sterowników graficznych" mi nie wykryło, choc w panelu sterowania z programami mam wypisane ze NVIDIA jest zainstalowana.

edit: Weszłam w menadżer urządzeń w karte graficzna, żeby sprawdzic jaka mam. Posiadam ATI mobility radeon HD 5430, a w panelu sterowania w programach mam NVIDIE... czy to jest problem tego, że simsy nie chcą mi chodzic i generalnie internet czasem też? co powinnam zrobic?

@Ch: za duże zdjęcie!

avenly
02.06.2013, 16:09
Skoro pokazuje ci kartę graficzną ATI radeon to raczej taką masz, i do takiej sterowniki musisz instalować a to że masz jakiś program nvidii to nie znaczy że jest taka karta, może po prostu przez przypadek kiedyś ty bądź ktoś inny zainstalował taki program.

Co do komunikatu że sterowniki przestały działać to miałam ten sam problem ale tylko podczas korzystania z mozilli. Ja jednak mam nvidię geforce. Zainstalowałam najnowsze sterowniki wydane dokładnie kilka dni temu ( pewnie jeszcze jakieś beta :) ) i problem zniknął.

scavo
03.06.2013, 17:25
Do tego masz Nrass. Pobierzesz je na głównej stronie Nrass'a, a jak to zrobisz masz tu: https://www.youtube.com/watch?v=4zqE8FagJVM

Lola92
06.06.2013, 14:11
Pomocy, już mam dosyć. Ciągle coś się dzieje w tej grze, a mam oryginały... ;/ I po co wydawać kasę? Mam ulubioną rodzinkę i tyle razy już mi się zepsuła rozgrywka. Albo urodziły im się dzieci i były takie paski długie i w ogóle nie było ikonek simów, a teraz jak adoptowałam zwierzaka to jak kliknę na niego to potem nie chce wrócić z powrotem na Sima tylko ciągle jest panel tego zwierzaka i nie mogę nic zrobić ;/ Ściągałam ubranka ze strony the sims, ale dosłownie dwa albo trzy i teraz je usnęłam i nic się nie poprawia.

scavo
06.06.2013, 14:51
Albo to błąd ze save'em [niestety nie wiem jak to naprawić, może na googlach coś znajdziesz albo ktoś tu Ci pomoże ;)] Ale wpierw przenieś zapis na pulpit i zrób reinstall. Ale pamiętaj, najlepiej jest usunąć tylko jeden dodatek, najlepiej taki którego nie używałaś na save'ie a jak nie zadziała z jednym to całe. Mówię, reinstall to najlepsza droga :3

Samara
07.06.2013, 19:25
Cześć ostatnio zainstalowałam 3 modyfikacje.Master Controller,Story Progression i Overwatch. Od tego czasu na mapce mam wszystkie ikonki simów w mieście.Ktoś orientuje się gdzie to wyłączyć? Bardzo przepraszam jeżeli było to już gdzieś opisane, albo został stworzony specjalny dział na takie pytania, ale jestem kompletnym ziółkiem na forum oraz w temacie modyfikacji ;) Pozdrawiam.

http://oi43.************/k30lzm.jpg

nokiaclass
08.06.2013, 16:46
Jako iż jest to mój pierwszy post na forum, chciałem się przywitać :D
a więc witajcie.

Mam pewien problem, zbudowałem swój wymarzony dom. Wszystko byłoby wspaniale, gdyby nie to, że dom budowałem na działce postawionej gdzieś na nierównościach, po wyrównaniu działka była zapadnięta pod ziemię (tak jakby).
Zapisałem domek do biblioteczki i postawiłem na działce w Sunset Valley, a tutaj jest on piętro pod ziemią :(( Działka się wyrównuje ale domek zostaje i nie podnosi się wraz z nią. Przy domku bardzo się napracowałem i chciałem was prosić o pomoc, wie ktoś może jak sprawić aby domek podniósł się wraz z działką? Nie mam ochoty tego wszystkiego budować od nowa. Z góry dziękuję i przepraszam, jeżeli ten dział nie jest odpowiedni. :)

ABC3003
16.06.2013, 11:23
Witam,
bardzo bym chciała rozwiązać pewien problem, który pojawił mi się w grze. Otóż moja Simka, mieszkająca w Twinbrook, często wyjeżdżała do Shang Simla. Poznała ona tam Simkę Biyu Shen, której po pewnym czasie zaproponowała stały związek. W międzyczasie moja Simka postarała się o dziecko z Simem z Champs Les Sims o imieniu Yves Bernard. Ponieważ chciałam kontynuować grę w postaci takiej, że moja Simka żyje w Twinbrook z Yves'em Bernardem, musiałam pojechać do Chin i zerwać z Biyu Shen poprzez komendę "wredne - zerwij". Po powrocie z Shang Simla zaprosiła ona do siebie Yves'a Bernarda. Niestety przyznała ona się mu do zdrady przez co znienawidził on moją Simkę. Aby to wszystko naprawić, kupiłam nagrodę szczęścia życiowego "Czysta karta". Wyjechałam następnie do Champs Les Sims i poprawiłam relacje z Yves'em Bernardem. Po powrocie do domu udało się mojej Simce zaproponować mu wprowadzenie się do jej domu. Kiedy zaczęłam grać Yves'em, pojawiła mi się komenda "przyjazne - poproś o zerwanie z Biyu Shen". Wydało mi się to dziwne, ponieważ już z nią zerwałam, prawda? Nie mogę teraz zaproponować Yves'owi stałego związku, co mnie bardzo martwi, ponieważ mają oni już dwie pary bliźniaczek nieślubnych, na czym cierpi osobistość mojej Simki. Chciałabym to naprawić. Nie chcę, by moi Simowie żyli w takim skomplikowanym związku. O co chodzi z tym całym zerwaniem? Co powinnam zrobić? Proszę, pomóżcie mi... :( :( :( :(

ajditia
17.06.2013, 14:40
ABC3003 A może chodzi o to, że on z nią jest?

ciekawa1
18.06.2013, 07:26
Hej wszystkim! Jestem tu nowa i nie wiem czy był juz taki temat.. Mam zainstalowane the sims 3 podstawę i cztery pory roku. chce teraz zainstalowac pokolenia ktore wyszly predzej, czy moge tak? czy trzeba pokolei tak jak ukazywaly sie dodatki ? Z gory dziekuje za odpowiedz i pozdrawiam :);)

Ilona
18.06.2013, 13:35
ciekawa1 zalecam zapoznac sie z regulaminem,gdyz np.zamiast zakladac nowy temat moglas napisac tutaj,jezeli chodzi o Twoje pytanie,to bez problemu mozesz zainsatlowac dodatek

ABC3003
18.06.2013, 16:09
ABC3003 A może chodzi o to, że on z nią jest?

Tzn jak się wejdzie w menu związków u Penelope (tak się nazywa Simka) Yves ma czerwone serduszko i na odwrót. Chodzi o to, że nie mogę zaproponować stałego związku. I o co chodzi z tą prośbą o zerwanie z Biyu? Przecież już z nią zerwała, przynajmniej jest status związku "była dziewczyna". Jednak jeśli wejdzie się w drzewo genealogiczne to widoczna jest pomiędzy Penelope i Biyu jakaś różowa linia..

Mamełe
19.06.2013, 22:59
Nie mogę dzisiaj zalogować się w grze na moje konto (w launcherze jestem zalogowana, na stronie też ), wyskakuje mi, że e-mail lub haslo nieprawidlowe i żeby spróbowac jeszcze raz. Hasło jest dobre, sprawdzałam kilka razy na stronie, w origin, w launcherze. Denerwuje mnie to, bo nie będę zaliczać odznak :/ Ktos miał może taki problem?

nikodem
20.06.2013, 08:54
Ja miałam taki problem. Pomogło zresetowanie komputera. Ale czasem to nic nie pomaga...

Od zainstalowania nowej aktualizacji (1.55) nie mogę kupować drinków u miksologa... Ktoś wie, co robić?

lizzielovesit
28.06.2013, 11:48
Czy wy też macie problem z wejściem do księgarni? Mi się ten problem pojawił po tej aktualizacji z możliwością przeprowadzki do innego miasta. Kiedy wybieram opcję, żeby sim np. wszedł kupić książki albo wykonać tam jakąś okazję, to po prostu stoi przez kilka sekund i zadanie w górnym lewym rogu znika. Moja koleżanka ma to samo po aktualizacji. Mam nadzieję, że to naprawią. A jak u was z księgarnią?

Vanessa
29.06.2013, 09:05
No więc tak , wczoraj zainstalowałam dodatek rajska wyspa , dziś przed zakonczeniem roku szkolnego chciałam trochę pograć przestraszyłam się że nie będzie działać, bo 3 razy ładowałam rodzinkę i się nie chciała wyświetlić jednak w końcu się wyświetliła . Grałam w rodzinie Syrena .Teraz , po zakoczeniu chciałam pograć i co ? 2 razy już grę odpalałam a rodzina nie chcę się załadować . Za pierwszym razem wyskoczył raport ,a za drugim ładowanie cały czas stało w miesjcu proszę o pomoc bardzo mi zależy na tym dodatku , a nie chcę odinstalowywać simsów . :( proszę o pomoc!
Dodam ,że przed wejściem do gry wyskakuje mi ,że mam mało miejsca na dysku ( simsy są na dysku D) i jest napisane ,że mogą pojawić się problemy podczas gry więc może o to chodzi?Z góry dziękuję za odpowiedzi
aha przed chwilą zwiększyłam ilosć na dysku c i dalej nic. Nie mam ani jednego moda

ShiinaLP
29.06.2013, 11:54
Vanessa, jeśli podejrzewasz, że problem może tkwić w małej ilości miejsca na dysku, to może spróbuj troszkę zwolnić? Pokasuj niepotrzebne pliki (zarówno z dysku D jak i C), możesz pobrać plik CC Cleaner i nim przeskanować komputer. Możesz także usunąć zapisy plików rodzin Simowych, którymi już nie grasz.

Plus pytanie- czy na pewno nie masz żadnych modów, które mogą być niezgodne z najnowszą aktualizacją gry?

Vanessa
29.06.2013, 12:15
Już tak zrobiłam . Przed chwilą i dalej nic . Ja nie mam w ogóle modów .

redmoon
29.06.2013, 12:43
Temat może trochę nie pasuje do sprawy, ale nic lepszego nie wymyśliłem :P. otóż po kilkudziesięciu minutach grania gra zacina się i za nic nie chce iść dalej, przez co muzę resetować kompa. Błąd pojawia się od kiedy zainstalowałem CPR.

Merenwenn
30.06.2013, 08:35
witam!
mam strasznie malo simsów w miescie . moze 3-4 osoby na dyskotece, ja ide po miescie to jak dobrze trafie to przejdzie jakis sim. to troche dziwne takie pustki w miescie ...
da sie to jakos naprawic?
z gory dzieki za pomoc

Hebe
30.06.2013, 11:40
up@ To całkiem normalne, po prostu ruch w mieście dostosowuje się do możliwości komputera. Ewentualnie możesz sobie pobrać moda na szybszy rozwój historii, ale to chyba niewiele da, no i musisz liczyć się z pogorszeniem wydajności gry.

Vanitas
30.06.2013, 15:29
No i jeszcze wypróbuj sposób z tego poradnika - http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=60300
Ale nie polecam jeśli masz słaby komputer.

marandile
30.06.2013, 15:57
Jak zainstalować dom w pliku .package? Włożyłam go do moje dokumenty\...\sims 3\library , ale nigdzie tego domu nie widze, gdzie powinnam go znalezc?

Kędziorek
30.06.2013, 16:06
Jak zainstalować dom w pliku .package? Włożyłam go do moje dokumenty\...\sims 3\library , ale gra go nie widzi :( Please help :(
Nie widzi go ponieważ w ten sposób nie wgrywa się plików package. W TYM (http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=50979) temacie masz w prosty sposób opisane jak prawidłowo wgrywać te pliki, powinno być później ok. :)

marandile
30.06.2013, 16:13
Nie widzi go ponieważ w ten sposób nie wgrywa się plików package. W TYM (http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=50979) temacie masz w prosty sposób opisane jak prawidłowo wgrywać te pliki, powinno być później ok. :)

Chodzi mi o DOM, nie o zwykły plik z włosami etc.
tutaj autorka pisze, zeby plik wsadzic do folderu library: http://onepracticalghost.tumblr.com/post/40955346957/ivystone-manor-3br-3-5ba-ivystone-manor
W launcherze też pliku do zainstalowania nie ma.

zuzapets
01.07.2013, 12:13
Mam problem otóż w jednej rodzinie urodził mi się źrebak wszystko ok chcę zapisać grę i straaaaaasznie długo się zapisuje dlaczego mi się tak dzieje i jak temu zapobiec? prosiłabym o pomoc :)

zayuch
01.07.2013, 13:46
Witam
Mam problem z roślinami uprawnymi. Rośliny wydają owoc tylko raz, a potem mimo statusu "zbierz", owoców nie widać i nie można ich zebrać. :| W każdej rodzinie, na każdej parceli problem wygląda tak samo.
Proszę o pomoc. Czy jest jakaś łatka na taki błąd gry?
Pozdrawiam

redmoon
01.07.2013, 16:13
To może być spowodowane tym, że od czasu kiedy ostatnio zapisywałaś grrę w mieście wydarzyło się coś "sporego" (zmieniła się pora roku, jakiejś parze urodziło się dziecko itp.). Jak chcesz tego uniknąt to zapisuj co jakieś 20 min.

NaNiKo
01.07.2013, 19:07
Mam problem z okazją u dzieci.
Jest okazja "Weź udział w recitalu w miejscu o nazwie Instytut...". Niebieska gwiazdka pojawia się nas szkoło-stadionem. Ale nigdy nie udaje mi się tego zadania wykonać- kiedy na nią klikam mam tylko standardowe akcje dla szkoły i stadionu. Ktoś też tak ma? Czy to po prostu błąd gry?

Ilona
01.07.2013, 19:29
Chodzi mi o DOM, nie o zwykły plik z włosami etc.
tutaj autorka pisze, zeby plik wsadzic do folderu library: http://onepracticalghost.tumblr.com/post/40955346957/ivystone-manor-3br-3-5ba-ivystone-manor
W launcherze też pliku do zainstalowania nie ma.

znajdziesz go w grze w skrzyni domow

Aartz
02.07.2013, 09:23
Witajcie! Mam może nie nie wielki, ale mocno irytujący problem. Zainstalowałam RW z myślą o stworzeniu nurka, co z tego jednak, skoro moi simowie nie mają możliwości nurkowania z rurką? Znaczy się - taka opcja jest do wyboru, ładne pięknie, tylko że kiedy już sim wejdzie do wody (czy to basen, czy ocean) i dopłynie do miejsca, w którym ma zacząć nurkowanie gra dostaje świra i sim z wody natychmiast znów znajduje się na brzegu. Mało tego - na basenie publicznym gdy mój sim miał zacząć nurkować wywaliło z wody wszystkich obecnych w niej simów :/ Nie wiem już co mam robić. Z początku myślałam że to może kwestia posiadanych przeze mnie modów, w związku z czym wyłączyłam grę, usunęłam mody i odpaliłam grę ponownie, jednak bez skutku. Proszę, pomóżcie. :(

PS: nie, nie mam też żadnych ściąganych z internetu dodatków.

Vanitas
02.07.2013, 11:43
Aartz - dzieje się tak ze wszystkimi simami? I na każdym zapisie? (bo moją simkę np tak samo wywala, ale drugi sim nurkuje bez problemu).

Aartz
02.07.2013, 11:58
Tak, wszystkie simy są 'zainfekowane'. W ogóle jak tak sobie siedzę i gram to dochodzę do wniosku, że chyba nie potrafię poprawnie odinstalować modów bo one nadal pozostają w grze. Szukałam w otchłani internetu jak zrobić to prawidłowo, ale chyba nie potrafię dobrze szukać, bo nic nie mogę znaleźć.

Searle
03.07.2013, 08:46
Posiadasz jakieś dodatki lub mody do gry? Jeśli tak to sprawdź, jak gra będzie zachowywać się bez nich.

Aartz
03.07.2013, 16:09
Tak, posiadałam cztery mody: nomosaic, nointro, szybsze zdobywanie umiejętności + ukryte i noglitter czy jakoś tak. Jako głównego winowajcę podejrzewam mod na umiejętności, tylko teraz jest problem - weszłam w folder Mods i usunęłam wszystkie jak leci ale one nadal pozostają w grze. Nie wiem jak usunąć je raz a dobrze. Znaczy tak - intro wróciło, cenzura i gwiazdki przy stawianiu ścian także, ale ukryte skille nadal pozostają odkryte a simowie uczą się bardzo szybko... Czuję ze jeśli uda mi się to odplątać gra wróci do normy. Bardzo nie chciałabym się bawić w reinstalację całej gry. A, no i nie mam żadnych dodatków (skinów, mebli itd.) pościąganych z internetu. Jedyne co miałam to te właśnie 4 mody.

PS: myślałam, że to do mnie :> Tak czy siak - nadal potrzebuję pomocy i czekam na rady od ludzi, którzy ogarniają temat. :))

Mamełe
03.07.2013, 16:33
Tak, posiadałam cztery mody: nomosaic, nointro, szybsze zdobywanie umiejętności + ukryte i noglitter czy jakoś tak. Jako głównego winowajcę podejrzewam mod na umiejętności, tylko teraz jest problem - weszłam w folder Mods i usunęłam wszystkie jak leci ale one nadal pozostają w grze. Nie wiem jak usunąć je raz a dobrze. Znaczy tak - intro wróciło, cenzura i gwiazdki przy stawianiu ścian także, ale ukryte skille nadal pozostają odkryte a simowie uczą się bardzo szybko... Czuję ze jeśli uda mi się to odplątać gra wróci do normy. Bardzo nie chciałabym się bawić w reinstalację całej gry. A, no i nie mam żadnych dodatków (skinów, mebli itd.) pościąganych z internetu. Jedyne co miałam to te właśnie 4 mody.

PS: myślałam, że to do mnie :> Tak czy siak - nadal potrzebuję pomocy i czekam na rady od ludzi, którzy ogarniają temat. :))

A próbowałaś przenieść cały folder The sims 3 z electronics arts w moje dokumenty w inne miejsce?

Searle
03.07.2013, 21:43
Posiadasz jakieś dodatki lub mody do gry? Jeśli tak to sprawdź, jak gra będzie zachowywać się bez nich.

Mój post odnosił się do innego tematu o roślinkach, ale widzę, że gdzieś zniknął
:|

Skoro twierdzisz, że mody nadal są w grze, to może przydałoby się skasować cache gry?

Aartz
03.07.2013, 22:32
Czytałam trochę na temat tego, które cache można bezpiecznie usuwać i zastosowałam się do instrukcji, tj. usunęłam simCompositorCache, scriptCache, compositorCache, CASPartCache ale nie pomogło i mod na skille jak był tak jest, to samo z problemem. Coś czuję, że jedyną opcją będzie reinstalacja gry. No nic, spróbuję jeszcze później zacząć nową rozgrywkę w Isla Paradiso. Może wtedy coś zaskoczy... W akcie desperacji przetestowałam nawet inne rodzinki z tego otoczenia, ale z tym samym efektem.

Searle
04.07.2013, 09:09
Ja jeszcze pod wieczór wejdę do siebie do gry, bo pamiętam, że jak moja bratanica testowała tę grę u mnie to też podczas nurkowania z rurką resetowało sima. Sprawdzę czy to dalej jest, ale na innym zapisie. Możliwe, że to wina dodatku - tzn. trzeba będzie czekać na aktualizację.

EDIT 1: Przepraszam, ale dziś już nie dam rady. Jutro się odezwę.

EDIT 2: No cóż - u mnie nawet tej opcji Nurkowania z rurką nie ma, ale może to dlatego, że moje simy są w Isla Paradiso na wakacjach dzięki Travelerowi. Zbadam tę sprawę i dam znać.

Aartz
05.07.2013, 18:36
Dzięki wielkie Searle :) Będę czekać!

OK, zasadniczo udało mi się ustalić dwie konkretne rzeczy - to, że simów resetuje przy nurkowaniu z rurką NIE jest kwestią jakiegokolwiek modu, oraz: reset następuje również przy próbie przejścia Ścieżką Ognia. Co do pierwszego wniosku - dzisiaj przeprowadziłam generalne czyszczenie (czyli odinstalowałam całą grę, wyczyściłam wszystkie rejestry i zainstalowałam ją ponownie). Następnie odpaliłam najpierw bez aktualizacji do wersji 1.55 żeby wykluczyć możliwość ew. buga którego aktualka mogłaby wnieść, a następnie po aktualizacji - za każdym razem osiągnęłam taki sam efekt, tj. sima resetowało przy obu czynnościach. Jakby tego było mało próbowałam obejść dzisiaj nurkowanie z rurką i postanowiłam odnaleźć w Isla Paradiso jakąś syrenę. Co odkryłam? NIE mam żadnej syreny w otoczeniu ani nigdzie - naprawdę, przeprowadziłam ogromne śledztwo, starałam się mocno i w końcu odgrzebałam niejaką Mię Adul (jakoś tak) która pierwotnie w grze jest syreną. U mnie jednak nią nie była, zatem postanowiłam przemienić innego sima własnoręcznie za pomocą tych glonów z nagród szczęścia życiowego. Owszem, animacja przemiany była, ale w połowie została przerwana, sim się zresetował a punkty SŻ poszły w niebyt. I teraz następuje moje pytanie - czy możliwe jest, żebym po prostu miała jakąś wadliwą wersję gry? Może zwyczajnie kupiłam wybrakowany produkt i powinnam się z tym zwrócić do polskiego pododdziału EA? Pytam i ciągle się powtarzam, bo to jednak strasznie frustrujące wydać kasę na coś, na co długo się czekało a w efekcie dostało się jedno wielkie rozczarowanie...

Przepraszam za spamowanie wpisami, ale nie mam już opcji edycji ostatniego posta. Chciałam tylko powiedzieć, że sprawdziłam grę na innym PC i tam wszystko działa... zatem to wina mojego komputera. Ktoś ma jakiś pomysł co z tym zrobić?

Opcja edytuj powinna być pod Twoim postem

ABC3003
09.07.2013, 19:39
Mam pytanie. Chciałam zrobić "rodzinkę nie z tego świata" - złożoną z istot nadnaturalnych, - ale jakoś nie mogę. Zakładałam, że będą w niej 3 pokolenia (dziadek wampir, matka wampir, ojciec czarodziej i ich dzieci). Chcę, żeby wszyscy byli w niej na etapie młody dorosły. Gdy przechodzę już do relacji po stworzeniu rodziny mogę tylko wybierać opcje współlokator/partner/narzeczony(a)/chłopak/dziewczyna. Jak mam zrobić, żeby było tak, jak zakładałam? (jeśli to ważne, to nie mam jeszcze NzTŚ - chciałam na razie zobaczyć, czy da mi się taką rodzinę stworzyć, może w NzTŚ już się da...)

Lubie
09.07.2013, 19:43
Nie da się "połączyć" takimi więzami simów w tym samym wieku. Możesz zrobić tak, że stworzyć dziadka emeryta, marka i ojciec młodzi dorośli i dzieci jako dzieci. Połączyć ich tymi więzami i zatwierdzić. Potem wpisujesz kod ( testingcheatsenabled true ) i naciskasz lewym na postać dziadka z wciśniętym sziftem, wypierasz "EDYTUJ W CAS" (coś takiego) i zmieniasz grupę wiekową, to samo robisz z dziećmi. WŁALA, powinno zadziałać.

ABC3003
09.07.2013, 20:04
Dzięki, teraz już rozumiem. :)

Aartz
10.07.2013, 05:39
Witam, to znowu ja. Chciałam tylko powiedzieć, że gdyby ktoś miał taki sam problem jak ja ostatnio, z nienurkującymi simami i ogólnie skopaną wersją Rajskiej... to podaję rozwiązanie, do którego udało mi się dojść - jeżeli gra została zainstalowana inaczej niż z ustawieniami typowymi, czyli dajmy na to, że na innej parceli dysku, np. (D:) to należy grę odinstalować i zainstalować typowo, tzn na (C:). Widocznie trzeba poczekać na aktualizację, która to połata, bo Rajska wyraźnie ma problem z byciem nietypową. No, a przynajmniej u mnie to podziałało. Dziękuję bardzo wszystkim, którzy poświęcili chociaż jedną chwile na pomyślenie o moim problemie :))

Searle
10.07.2013, 12:12
Aartz - ja właśnie miałam grę zainstalowaną na innym, niż systemowy, dysku, ale parę dni temu ją odinstalowałam, bo musiałam zrobić format koma i w ogóle szykuję jego renowację.
Niestety, gry nie zainstaluję na C, bo mam tam niewiele miejsca. Czekam w takim razie na aktualizację i liczę, że ona to naprawi.

anizali
10.07.2013, 12:45
Searle i Aarts - to widać jestem farciarą, bo mi nic się nie działo, a mam zainstalowaną nie na standardowej lokacji :|

Brooklynne_Accola
10.07.2013, 13:39
Zainstalowałam podstawę gry, zaktualizowałam ją przez EA Manager do wersji 1.55 i włączyłam. Pierwsze co zrobiłam po włączeniu to stworzyłam rodzinę, wprowadziłam ich i od razu zapisałam, by zobaczyć czy nie będzie błędu. Wszystko się zapisało i grę wyłączyłam. Włączyłam jeszcze raz i podczas ładowania po menu głównym pojawił się błąd "nie udało się włączyć gry "sunset valley", po czym "wywaliło" do Windowsa. Dzieje się tak za każdym razem. Zauważyłam, że ani w dokumentach ani w folderze z grą nie ma folderu SAVE. Czy to jest przyczyną? I jeśli tak, dlaczego ten folder się nie pojawia?

Komputer spełnia wszelkie wymagania, kiedyś wszystko bez problemu chodziło, tyle że nie robiłam nigdy żadnych aktualizacji.

ABC3003
10.07.2013, 13:49
Mam pytanie w sprawie kodu testingcheatsenabled true/false. Czy opcje odblokowane po użyciu kodu są dostępne jedynie poprzez kliknięcie na Sima, na skrzynkę pocztową lub na ziemię?

anizali
10.07.2013, 14:17
I na każdym obiekcie, ale wtedy to tylko opcja usunięcia obiektu.
A tak to tylko na podłodze/skrzynce/simie.

Anyway, wolałam testing w TS2 :(( więcej opcji :((

ABC3003
10.07.2013, 15:03
No oprócz obiektu, bo opcja usuń jest bezużyteczna. :P Dzięki. :)

Zielona Herbata
11.07.2013, 20:09
Nie wiem, czy to dobry temat, ale tam trudno.

Mam pytanie, czy po przeinstalowaniu systemu z windows 8 na windows 7 istnieje możliwość, że bezproblemowo odtworzą się simsy i inne gry? Od razu podaję parametry.

Procesor: Intel Pentium CPU B980 2.40 GHZ
Zainstalowana pamięć: 4.00 GB
Typ systemu: 64 bity
O karcie graficznej brak info.

Proszę o szybką odpowiedź :)

anizali
11.07.2013, 20:17
Pójdą, pójdą ;)

Michek2000
12.07.2013, 08:10
Mam problem ,gdy chce coś ściągnąć ze store ,to Luncherze to jest ale w grze już tego nie ma ,a potem jak wyjdę z gry pisze ,,że nie jest zainstalowany już.Jak jest takie pytanie to przepraszam

anizali
12.07.2013, 10:41
No właśnie, a zainstalowałeś? :D
Jeżeli Ci się pobiera do pliku z *sims3pack (czy jakoś tak :|) to kliknij dwa razy na niego.
Jeśli w *package to poszukaj odpowiedniego poradnika na forum.
Jeśli jeszcze inaczej, to pojęcia nie mam :| nie pobierałam jeszcze nic ze Store.

ABC3003
12.07.2013, 11:41
Dlaczego Simy nie mogą mi pójść do księgarni?? :(

Kamis
12.07.2013, 15:36
Możesz dokładniej powiedzieć o co chodzi? Jak to "nie mogą"?

ABC3003
12.07.2013, 16:09
Jak każę im pójść do księgarni do stoją tych kilka simsowych minut w miejscu, a potem akcja się anuluje. Zdarzyło mi się do w Twinbrook, ostatnio tam też nie chciała mi Simka wejść do księgarni, ale jak już przeprowadziłam ją do Riverview to mogła. Czy ma to związek z używaniem testingcheatsenabled?

ajditia
12.07.2013, 16:30
ABC3003 nie wiem, możliwe. Masz może jakieś mody?

anizali
12.07.2013, 16:51
Raczej z modem niż kodem. Mi się tak po zainstalowaniu NRASS zrobiło :|
Usunęłam i jest dobrze.

ABC3003
12.07.2013, 18:02
Co to "NRASS"?

Btw. ostatnio też jedna z rodzin w menu głównym nie pokazała mi się normalnie, tylko z profilu, tak jakby wszyscy z nich patrzyli w nie wprost na mnie, tylko w prawo. Czy to też ma z tą księgarnią coś wspólnego? :|

anizali
12.07.2013, 18:18
Tzw "mod na wszystko" ;)
http://nraas.wikispaces.com/ - strona z downloadem tego moda i jego pod-modów :D
I wyszukaj temat o nim na forum :)

Kamis
12.07.2013, 18:46
W sumie słyszałam że ten kod może powodować błędy w grze...
W nowo zaczętej grze, w mieście Twinbrook też simy nie mogą iść do księgarni? Czy tylko u tej rodziny co grasz?

ABC3003
12.07.2013, 20:27
Sprawdziłam i nawet spróbowałam kimś już stworzonym, np. tą uroczką grubą staruszką. Ona też nie może... :|

Kamis
12.07.2013, 20:28
Zastanawiam się czy to nie jest jakiś problem z samym miastem. Próbowałaś reinstalować grę?

ABC3003
12.07.2013, 20:31
Nie, ale trochę to jest dziwne. Jakoś ostatnio nie miałam potrzeby pójścia do księgarni w Twinbrook, ale jak ostatnio grałam w innych otoczeniach, to dało się i w Riverview, i w Appaloosa Plains, nawet w Bridgeport. W Starlight Shores nie sprawdzałam jeszcze, ale pewnie problem dotyczy jednak tylko Twinbrook... Czyli mam zrobić kopię zapasową wszystkich plików z Saves oraz reinstalować Karierę?

Kamis
12.07.2013, 20:33
Kopię zapasową zawsze dobrze zrobić, na razie może spróbuj reinstalować samą Karierę.

ABC3003
12.07.2013, 20:37
A czy reinstalacja Kariery bez zrobienia kopii zapasowej nie spowoduje mi usunięcia gier w Twinbrook?

Kamis
12.07.2013, 20:41
Nie wiem, dlatego zrób kopię zapasową :D

ABC3003
12.07.2013, 20:44
A czy zainstalowanie innego dodatku zlikwiduje ten błąd?

Kamis
12.07.2013, 20:45
Nie wiem, trzeba próbować. Najpierw spróbowałabym reinstalować wszystko.

ABC3003
12.07.2013, 20:49
Bo jutro zamierzam zainstalować NzTŚ. Jeśli błąd nie zniknie, to spróbuję reinstalować Karierę. Napiszę jak poszło. ;)

redmoon
14.07.2013, 08:15
Mam potwornie wnerwiający problem. Po upłynięciu jakiejś minuty od uruchomienia launchera wyskakuje mi komunikat "Działanie aplikacji zostało zakłócone" lub coś podobnego, w każdym razie w tym komunkikacie mam 3 opcje : "Wyślij raport o błędach", "Nie wysyłaj raportu" i "Debuguj". Jak kliknę ostatnią opcję to launcher działa jakieś 10 sek. i pokazuje mi się znów ten komunikat, ale bez opcji "Debuguj". Z uruchamianiem gry nie ma problemów. Problem staje się naprawdę wkurzający gdy próbuję zainstalować coś ze Store lub Giełdy Wymiany, bo wywala mnie kiedy obiekt się ściąga i kiedy ponownie uruchamiam launchera muszę go ściągać od początku. Na błąd nie mają wpływu packages. Treść komunikatu nie jest dokładnie przytoczona, ale powinniście (chociażby po opcjach) domyślić się o co mi chodzi.

scavo
14.07.2013, 09:27
Próbowałem reinstalacji ? To zawsze pomaga ;)

Mamełe
14.07.2013, 16:59
Mam potwornie wnerwiający problem. Po upłynięciu jakiejś minuty od uruchomienia launchera wyskakuje mi komunikat "Działanie aplikacji zostało zakłócone" lub coś podobnego, w każdym razie w tym komunkikacie mam 3 opcje : "Wyślij raport o błędach", "Nie wysyłaj raportu" i "Debuguj". Jak kliknę ostatnią opcję to launcher działa jakieś 10 sek. i pokazuje mi się znów ten komunikat, ale bez opcji "Debuguj". Z uruchamianiem gry nie ma problemów. Problem staje się naprawdę wkurzający gdy próbuję zainstalować coś ze Store lub Giełdy Wymiany, bo wywala mnie kiedy obiekt się ściąga i kiedy ponownie uruchamiam launchera muszę go ściągać od początku. Na błąd nie mają wpływu packages. Treść komunikatu nie jest dokładnie przytoczona, ale powinniście (chociażby po opcjach) domyślić się o co mi chodzi.

Masz najnowszą wersje origin? U mnie przeszlo po aktualizacji origina.

Ziqu
14.07.2013, 19:27
A ja mam problem kiedy chcę zmienić aktywną rodzinę.
Mam np. Romka Nowaka ale chcę grać Jankiem Kowalskim i kiedy wchodzę w Kowalskiego to cały czas na panelu mam Nowaka :(
Albo kiedy grałam w innym świecie, simka znikła, potem pojawiła się z powrotem, niestety jakaś zresetowana, była po pierwszym semestrze studiów a teraz nie ma po tym śladu, znajomości też się zmieniły i pojawili się jacyś obcy simowie :(
Czy ktoś wie o co chodzi?

Mamełe
14.07.2013, 22:30
A ja mam problem kiedy chcę zmienić aktywną rodzinę.
Mam np. Romka Nowaka ale chcę grać Jankiem Kowalskim i kiedy wchodzę w Kowalskiego to cały czas na panelu mam Nowaka :(
Albo kiedy grałam w innym świecie, simka znikła, potem pojawiła się z powrotem, niestety jakaś zresetowana, była po pierwszym semestrze studiów a teraz nie ma po tym śladu, znajomości też się zmieniły i pojawili się jacyś obcy simowie :(
Czy ktoś wie o co chodzi?

A masz tę simkę zapisaną w skrzyni rodzin? To może być klon. Ja nie trzymam swoich rodzin w skrzyni właśnie dlatego, że czasem gra sama sobie wrzuca je do gry.

Ziqu
14.07.2013, 22:56
A masz tę simkę zapisaną w skrzyni rodzin? To może być klon. Ja nie trzymam swoich rodzin w skrzyni właśnie dlatego, że czasem gra sama sobie wrzuca je do gry.
Wątpie, bo mieszka na tej samej parceli. Skasowałam tą grę, odinstalowałam Sudenckie życie, bo to jest dodatek koszmar i na razie jest w porządku

justinea4
15.07.2013, 00:55
Ostatnio przeniosłam się na nowego laptopa i pojawił się u mnie problem z rozdzielczością. Otóż moi Simiowie są strasznie rozciągnięci i "skróceni". Najchudszy Sim wygląda co najmniej na średnio puszystego, nie wspomnę już o grubszym ... Grafika też nie wygląda najlepiej na krawędziach przedmiotów... Ktoś może wie jak to poprawić? (Rozdzielczość ekranu komputera mam ustawioną na 1366 x 768)

scavo
15.07.2013, 10:10
Wejdź w ustawienia w grze i zmień rozdzielczość ekranu na taką jaka Ci pasuje.

redmoon
15.07.2013, 13:49
@scavo - próbowałem kilka razy ale nic
@Mamłe - spróbuję, ale wątpie, żeby pomogło
EDIT : Jednak aktualizacja pomogła. Dziękj za pomoc.u

jkalodont
16.07.2013, 20:00
Wrzuciłam sima do folderu download i wyświetla mi go w tym oknie takim co na początku się wyświetla w pobranych i kiedy chcę go zainstalwoac pokazuje, że muszę zaktualizować grę. Da się to zrobić bez rejestrowania jej?

anizali
16.07.2013, 22:09
Da. Pobierz tylko odpowiedniego patcha.

jkalodont
17.07.2013, 14:46
a gdzie można znaleźć i jak to zrobić? Jestem kompletnie nowa w tym

Vanitas
17.07.2013, 14:51
Jeśli nie wiesz jaką masz najnowszą zainstalowaną aktualizację użyj superpatchera (http://simsvip.com/2013/06/18/sims-3-game-update-1-55-61813/) (1.3 gb). Jeśli wtedy nie uda Ci się zainstalować sima będziesz musiała spróbować tą (http://anulaa89.blogspot.com/2012/02/instalacja-s3pack-format-secured.html) metodą (ew. możesz najpierw spróbować w ten sposób).

KarolinaJ
21.07.2013, 18:59
Hej

Chciałabym dowiedzieć się w jaki sposób mogę przyspieszyć ładowanie się miasta/rodziny w mieście w którym gram od dłuższego czasu. Usuwałam już zbędne pliki z folderu TheSims3 w moich dokumentach ale niewiele to pomogło... Najdłużej gram w Sunset Valley i wejście do mojej rodziny trwa ok. 8 min. Nowe miasto otwiera się w max. 3 min. Dawno temu miałam zapis na którego załadowanie się czekałam ponad 15 min. i nie chciałabym dopuścić do tego ponownie...

Słyszałam o zmienianiu nazwy save'a, podobno to zmniejsza zapis czy jakoś tak? :| Jeśli ktoś jest bardziej zorientowany w temacie bardzo proszę o porady...

Poskacper
22.07.2013, 16:33
A ja mam pytanie , jak mam jajo smoka z Dragon Valley to zaczynam do niego mówić i rozmawiam z nim , jak na niego najadę kursorem pisze : Jajo Smoka 5g czy coś w ten deseń , no i rozmawiam , mija te 5 godzin , i pisze Jajo Smoka 0 m i nie wykluwa się smok a ja nie mam ja nie mam już żadnych interakcji. Czy tak ma być? Czekam już z 2 dni simowe , a miasto mam tylko ze względu na smoki -,- Przydatne by była też informacja czy jest rodzina która ma już smoka wyklutego z jajka. Wtedy bym mógł sobie po prosty wprowadzic tam sima i zabrac smoka.

ABC3003
23.07.2013, 19:17
Mam problem. Otóż kiedy chcę wysłać sześciu moich Simów (młodych dorosłych) na studia, to przy ładowaniu Uniwersytetu Simowego zamyka mi się program i otrzymuję informację: "program przestał działać". Dodam, że taki błąd pojawiał mi się wcześniej w budowaniu dachu.

scavo
23.07.2013, 21:14
Mam mały problem ! Dokładnie ze sliderami.
Mam pobrane slidery na zmianę położenia czapki, grubość ust, na biust, wysokość i grubość sima i tam kilka do głowy i nosa. I problem tkwi w tym, że mi nie które suwaki te z gry nie działają D: Czy to wina któryś ze sliderów ?

Mamełe
23.07.2013, 21:31
Czy to wina któryś ze sliderów ?

Nie wiem czy to wina któregos z nieoficjalnych sliderów... A czy bez nich problem występuje? Przecież łatwo to sprawdzić przenosząc je i spróbować na nowym zapisie. No i oczywiście tylko ty możesz to sprawdzić. :)

scavo
23.07.2013, 22:47
Póki co je tylko wyniosłem z gry. Jak wejdę to zobaczę co i jak :/

ABC3003
24.07.2013, 12:34
Mam problem. Otóż kiedy chcę wysłać sześciu moich Simów (młodych dorosłych) na studia, to przy ładowaniu Uniwersytetu Simowego zamyka mi się program i otrzymuję informację: "program przestał działać". Dodam, że taki błąd pojawiał mi się wcześniej w budowaniu dachu.

Ponawiam moje pytanie. Dlaczego zacina mi się gra przy wysyłaniu Simów na uniwersytet?

xheyanna
24.07.2013, 13:56
HELP! :)
Ostatnio do do mojej rodziny dochodzą nowi członkowie rodziny. Nie chodzi mi tutaj o współlokatorów, a o normalnych członków rodziny, którymi można sterować. Przed wprowadzeniem się sima gra jakaś taka dziwna muzyka (tak mi się wydaje, ale ciężko mi to stwierdzić, bo gram przy muzyce z winampa). Kilka simowych godzin później dostrzegam nową postać w panelu rodziny po lewej stronie. Chyba cały czas jest to młody dorosły. Oczywiście wyprowadzam ich na losową parcele, ale sytuacja powtarza się mniej więcej co kilka simowych dni i staje się to dosyć irytujące, tym bardziej, że wyposażenie simów zapycha się dyplomami ukończenia szkoły wyproszonych simów, a tych nie da się usunąć -.-
Od razu dodam, że opcję występowania współlokatorów (czy jakkolwiek się to zwie) wyłączyłam przez telefon.
Miał ktoś kiedyś podobnie i wie jak to wyłączyć? :)

EDIT: Wydaje mi się, że opanowałam sytuację. Jak się okazało mój dom był oznaczony jako parcela mieszkalna, a nie zwykła parcela. Eksmitowałam rodzinę z domem, zmieniłam typ parceli, wprowadziłam jeszcze raz. Z tego co sprawdzałam, to w telefonie opcja współlokatorów jest wciąż wyłączona, więc mam nadzieję, że już wszystko będzie ok :)

starway
25.07.2013, 19:41
Wgrałam sobie do gry gotowe simy, kiedy uruchomiłam grę okazało się, że owszem widnieją one w skrzyni ale kiedy próbuję z nich skorzystać nic się nie dzieje. Problem dotyczy zarówno ściągniętych postaci jak i tych które zainstalowały się razem z grą. Nie działają ani gotowe simy ani gotowe zwierzęta. Co może być przyczyną? Miał ktoś taki problem? :|

KarolinaJ
02.08.2013, 18:09
Jak myślicie co może być przyczyną nagłego pogorszenia się grafiki?
Włączam Simsy a tu wszystko jakby od nowa, rozdzielczość ekranu inna niż zawsze mam ustawioną, opcje grafiki poprzestawiane na średnie i niskie gdzie zawsze kiedy klikałam "przywróć ustawienia" wszystko było na wysokie i bardzo wysokie... nie mam pojęcia co mogło się stać... odpalam TS3 z tej lepszej karty graficznej a nie z zintegrowanej jakby co... :|

EDIT: Rozwiązanie było banalnie proste - wystarczyło zainstalować najnowsze sterowniki do karty graficznej. Za bardzo się pospieszyłam z zadaniem pytania na forum :P

emilime
08.08.2013, 08:22
Witam,
robię właśnie ogromny zamek, w którym stworzyłem hol wejściowy ze schodami, część pomieszczenia nie jest osłonięta sufitem, a brzegi są ogrodzone barierką, widziałem że na różnych filmach ludzie widzą drugie piętro z piętra pierwszego, gdy są tak jakby w tym pomieszczeniu(kamera nisko, widać sufit), i wszystko pięknie widać na obu piętrach, każdy mebel itp. Chciał bym się dowiedzieć jak to zrobić, u mnie jest tylko tak, że widać piętro pierwsze z piętra drugiego, a jak schodzę na pierwsze to mi pokazuje niebo przez tą część gdzie nie ma sufitu. Dodam od razu że na tym drugim piętrze jest sufit i wszystko tak jak być powinno. Czy ktoś wie jak zrobić aby oba piętra były widoczne? Pół dnia szukałem na google i różnych forach, na YT, nawet po angielsku i nic, bo raczej ciężko ten problem opisać w kilku słowach, żeby to gdzieś wyszukać.

Vanitas
08.08.2013, 08:26
Po prostu musisz wejść na wyższe piętro. Jak chcesz robić zdjęcie to wciskasz tab i sterujesz kamerą za pomocą przycisków w,e,a,s
Do grania będzie to raczej uciązliwe.
Edit: co do mebli - żeby nie znikały w opcjach musisz odznaczyć 'chowaj obiekty'

emilime
08.08.2013, 17:16
eeeeeeeeee, no chyba nie... tab nic nie daje, kamerą to ja steruje bez niczego w,a,s,d, ale mi nie są potrzebne stery do kamery tylko sie pytam jak zrobić by z piętra pierwszego, było widać piętro drugie, a będąc na drugim kamera nie ma możliwości zejścia na pierwsze, bo jest na drugim, wiec najwyżej schodzi do poziomu podłogi, nie wiem co mogl by dac ten tab, może u mnie coś inaczej działa, ale tab to nic nie daje a klawisz "e" to skrót od zakraplacza. Aha i zadne meble mi nie znikają, tylko tak jak napisałem, po prostu przez to miejsce gdzie nie ma sufitu widać niebo, zamiast scian, barierek i czegokolwiek na piętrze drugim.

redmoon
08.08.2013, 17:45
To raczej bug. W TS 2 występował taki sam problem, więc w TS 3 też może występować. Jeśli mam rację to nic nie da się z tym zrobić

emilime
08.08.2013, 17:49
no ale są filmy i zdjęcia gdzie widać 2 piętra na raz wiec musi sie to dać jakoś naprawić, albo jest jakis fix/ patch/ dodatek w którym się tak da zrobić, wygląda to beznadziejnie i musze coś z tym zrobić

Vanitas
09.08.2013, 13:23
Musisz wejśc na najwyzsze pietro, jak wtedy wcisniesz tab i zejdziesz za pomoca kamery na najnisze to bedzie wszystko widac. Ale dziala to tylko do zdjecv, w trybie gry jest to niepraktyczne.

Szron
11.08.2013, 09:59
Posiadam moda Master Controller (Base, Cheats i Intgration), PortraitPanel, w ustawieniach MC "Pozwala na więcej niż 8 simów na parceli" mam zaznaczone, że tak, ale nadal nie mogę mieć więcej niż 8 simów. :(
Moja Simka urodziła dziecko, jest ósemka na parceli i nie można już starać się o dziecko ani adoptować.

Co robić?

Searle
12.08.2013, 15:17
Szron - niestety ta opcja nie działa, nad czym też ubolewam.

Ashley_Tisdale
15.08.2013, 20:37
Słuchajcie mam pewien problem i to dosyć nietypowy xd W nocy kiedy simowie spali usłyszałem tę muzykę co zawsze jest przy włamaniu, więc zastopowałem grę, kazałem simowi się obudzić i zadzwonić po policję i wyłączyłem pauzę. Policja przyjechała jak złodziej był dopiero pod bramą, nawet nie zdążył wejść na parcelę. I jak zawsze standardowo policjant wdał się z nim w bójkę, wygrał i potem pojawił się komunikat, że idzie sprawdzić dom. I tutaj pojawia się problem.. Minął już jeden simowy dzień i przed domem nadal stoi radiowóz (policjanta nigdzie nie ma), a jak chcę zapisać grę to się pokazuje, że aktualnie trwa włamanie... Oprócz tego doszło jeszcze coś ;-) Popsuła się zmywarka więc wezwałem technika naprawczego.. jako, że wokół niej była woda poraził go prąd i umarł.. ale kosiarz nie przyszedł.. przyśpieszyłem grę, minął kolejny simowy dzień, a w kuchni leży trup, a przed domem stoi radiowóz xd Ktoś wie co zrobić?

Olson
16.08.2013, 12:13
Ja bym po prostu usunęła radiowóz i mechanika kodem testingcheatsenabled true. Wpisujesz kod w konsole, klikasz na Sima/auto + shift i wybierasz "obiekt: usuń to".

dirty_job
16.08.2013, 17:01
czy tylko mi gra się wyłącza kiedy próbuję uruchomić otoczenie z internetu?

lizzielovesit
16.08.2013, 22:23
A ma ktoś pomysł jak rozwiązać problem z niemożnością:
a) pływania w morzu/jeziorze/rzece - nie mówię o nurkowaniu, tylko o zwyczajnym pluskaniu się, jak w basenie.
b) korzystania z księgarni - ani okazji, ani zakupów, ani kursu...
Problem pojawił się po którejś z aktualizacji, całkiem niedawno. Przeprowadzka czy nowa rodzina nic nie daje.

redmoon
17.08.2013, 06:42
@dirty_job - mi też tak się robi, ale nie zawsze

Klamra
17.08.2013, 17:57
Jak przenieść nagrobki z cmentarza do wyposażenia sima?


Edit: Już wiem, trzeba ustawić relacje z duchem i później staje się dostępna opcja, żeby zabrać nagrobek.

zelmer
18.08.2013, 17:12
Witam, mam zainstalowane bardzo dużo sim3packów i teraz, gdy ściągam je i chce zainstalować je do gry to nie instalują się, chyba, że się zaznacza po jednym, co trwa baaardzo dlugo. W czym moze tkwić problem?

A drugim problemem jest to, że podczas gry na kampusie w The Sims 3 Studenckie Życie zorganizowałam imprezę i w międzyczasie wybrałam się na inną. Impreza zakończyła się, ale opcja w telefonie 'zorganizuj przyjęcie' stała się zaciemniona (taka jakby szara, a nie niebieska-dostępna) i od tej pory nie mogę zorganizować imprezy,a gdy klikam na zaciemnione pole jest napisane 'możesz przebywać tylko na jednej imprezie jednocześnie'.

Bardzo proszę o pomoc!

dirty_job
21.08.2013, 20:46
@dirty_job - mi też tak się robi, ale nie zawsze
wie ktoś czym to jest spowodowane?

Diana
30.08.2013, 17:57
Mam dwa pytania.
1. Czy można coś zrobić, żeby screeny z gry nie były takie ciemne? Zawsze jest na nich inna jasność niż naprawdę w grze. Zależy mi na tym, bo robię dużo screenów, i chciałabym, żeby jakoś wyglądały. Z taką ciemną fotką niewiele zrobię :/
2. I jeszcze odnośnie tego Origina - nie dość, że musiałam się tam zarejestrować, bo inaczej nie było mowy o zainstalowaniu gry, to jeszcze muszę zawsze przed graniem się logować, bo inaczej nie odpala gry :((
W sumie to nie jest wielki problem, bo później wypinam modem i wyłączam Origina, ale wkurza mnie fakt, że jak nie będę mieć dostępu do neta to sobie nie pogram. Wie ktoś, jak można ominąć to logowanie za każdym razem? ;/

Kamis
30.08.2013, 23:03
Diana
1. Możesz spróbować robić zdjęcia frapsem.
2. Jak wejdziesz w folder z grą nie możesz odpalić z launchera?

Diana
31.08.2013, 18:52
@up: dzięki za odpowiedzi :)
Tylko nie chcę pobierać specjalnie programów żeby screeny były lepsze... Nie można czegoś jakoś w tej grze przestawić..?
Hm, spróbuję z tym launcherem, jak będę następnym razem grać. :O

EDIT: Jak odpalam z Launchera też mi się to uruchamia :((
Co robić? :<

Juhas
06.09.2013, 17:43
Tutaj zadam pytanie dotyczące krówek co do store weszły.

Można je kupić gdzieś w grze, bez tego zestawu z farmy?
Bo nigdzie nie widzę, a nie czuję potrzeby kupna całego zestawu dla krówek. :(

Ejak
07.09.2013, 15:03
Takie mało ważne pytanie, ale od którego dodatku pojawia się Maxis ?

Skończyłem kupować dodatki na "Zwierzakach" i pobrałem teraz aktualizację i pojawia mi się nowo logo Maxis. Od kiedy oni biorą udział w 3 ?

Kędziorek
07.09.2013, 15:18
Od "Studenckiego Życia" chyba

Ruttou
14.09.2013, 08:56
Witam, problem jest taki:
wczoraj sobie grałem spokojnie z modami- wszystko było OK.
Dzisiaj wchodzę, i zauważyłem, że dom w którym jeszcze wczoraj mieszkali nie jest zajęty przez nich! Wchodzę w tryb kupowania- pojawia się szpital na którym mogę budować.
Próbowałem wszystkie mody wyłączyć, ale to samo!
Proszę o pomoc, to mój najlepszy save ;-;

ajditia
15.09.2013, 10:40
Hmmm... wydaje mi się, że save jest niestety do wywalenia :(

molly_k
16.09.2013, 19:34
Podłączam się pod pytanie zelmera! Próbowałam wszystkiego i już ręce opadają :(

Ilona
16.09.2013, 19:57
Podłączam się pod pytanie zelmera! Próbowałam wszystkiego i już ręce opadają :(

sprobuj tego http://forum.thesims.pl/showpost.php?p=1727297&postcount=178
musisz czyscic katalogi po kazdym uruchomieniu programu startu,ten plik downloadsimitd. pojawia sie po wgraniu sima

Królewicz Grudkowego Kosmosu
24.09.2013, 18:29
O co chodzi z plikami deafult i non deafult?

Kędziorek
24.09.2013, 18:39
O co chodzi z plikami deafult i non deafult?
Jeśli np. pobierzesz skiny, oczy itp. defaultowe to zastępują one te oryginalne występujące w grze, natomiast non default są odczytywane jako dodatkowe, niczego nie zastąpią.

Królewicz Grudkowego Kosmosu
24.09.2013, 19:26
Dzięki za pomoc.

Love
28.09.2013, 14:50
Od dluzszego czasu, kiedy zainstalowalem kilka nowych sliderów(tych suwaków) nie dzialaja mi te podstawowe jak powieki, kąciki oczu, podbrodek itp.. Wiecie moze, co jest przyczyną tego?

Hebe
28.09.2013, 15:54
Może wyczerpałeś limit suwaków? Na to trzeba pobrać moda, np. Master Controllera.
Albo te suwaki (pobrane) są po prostu wadliwe, tak też czasem bywa.

Love
29.09.2013, 09:46
Tak, nie miałem tego i może dlatego, teraz mam jeszcze większy, poważniejszy problem. Wgrałem ostatnio na nowo packagesy(musialem przeinstalowac simsy) i nie dzialają, robie wszystko jak w poradniku zamieszczonym na forum...

Searle
30.09.2013, 14:21
Mody kompatybilne z najnowszą aktualizacją?

Nelia
08.10.2013, 16:03
Mam taki problem: Gram sobie spokojnie w simsy przez jakiś czas, gram i gram, aż tu nagle pojawia się dziwny, niebieski komunikat, później sam resetuje się komp. I tak jest co jakiś czas. To jest dla mnie bardzo dziwne i denerwujące bo przedtem nic nie było takiego, simsy sobie spokojnie chodziły. Sprawdzałam przy innych grach jakie posiadam czy przy innych czynnościach: również nic. Bardzo proszę o pomoc :(

Diana
08.10.2013, 17:07
@up: niebieski komunikat? Masz na myśli niebieski ekran czy coś innego? :|

Searle
08.10.2013, 18:52
Najpewniej wyskakuje tzw. blue screen. Poczytaj na necie o nim, bo to raczej wina komputera.

Kestrel
09.10.2013, 10:30
Blue Screen of Death. Błąd Windowsa. Też tak miałam dawno temu i też przy okazji simsów. Błąd pojawiał się co jakiś czas, w końcu zaczął też występować w innych sytuacjach. Pomogło niestety tylko przeinstalowanie systemu.

xMalwina
10.10.2013, 16:21
Hej! Chciałam stworzyć simkę z tą fryzurką od EA, taki kucyk z grzywką na bok. Jakie było moje zdziwienie, gdy nie znalazłam jej, a mam zainstalowane dokładnie te same dodatki, co poprzednio, a włoski wtedy miałam. Ktoś ma pomysł, jak to naprawić, albo kojarzy, w którym to dodatku? Wiem, że słaba podpowiedź, ale to taka zwykła fryzurka była. Kucyk i grzywka.

Kędziorek
10.10.2013, 16:54
Wiem z doświadczenia, że jedna taka fryzura była dostępna tylko w tej wielkiej toaletce do stylizacji z dodatku "Kariera". W CASie nigdy jej nie miałam..

Łezka
10.10.2013, 22:04
Witam serdecznie! Mam pewien dylemat. Otóż kurczy mi się miejsce na dysku, na którym zainstalowane jest TS3 wraz z dodatkami. Usunąłem już z dysku wszystko co było do usunięcia/przeniesienia. Niestety w ciągu kolejnych zapisów gry miejsca mam coraz mniej. W związku z tym szukałem w internecie jakichś porad odnośnie być może "zbędnych" plików w folderze Electronic Arts. Wg tej strony (http://jazz.tvtom.pl/the-sims-3-przyspieszenie-ladowania-gry/) można sobie swobodnie usunąć podkatalog DCBackup z wyjątkiem pliku ccmerged, FeaturedItems, Thumbnails i WorldCaches, oczywiście nie obawiając się nieprawidłowości w działaniu gry. Teraz moje pytanie... Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy taki "zabieg" usunięcia tylu folderów jest bezpieczny, czy ktoś już próbował tego sposobu? Najchętniej nie ruszałbym nic, ale w pewnym momencie zacznie mi brakować miejsca na dysku i co wtedy? W moim przypadku ww. foldery są dość "zasobne" w gigabajty - DCBackup 1,22GB; WorldCaches 3,23GB; Thumbnails 371MB oraz FeaturedItems 17,8 MB... Usunięcie ich dałoby mi ok... licząc w przybliżeniu... ok. 4,8 GB miejsca na dysku - to jednak sporo, przynajmniej dla mnie. Z tego względu proszę o rzetelną informację i pomoc w rozwiązaniu mojego dylematu. Nie chcę podejmować pochopnej decyzji o usuwaniu tych plików, bo nie chcę problemów z grą. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :) D_S

Robertflash
10.10.2013, 22:24
Mam spory problem. Sim będąc młodym dorosłym zatrzymał się na 37 dniu do stania się dorosłym. Nie używałem żadnych kodów, a starzenie się jest włączone w ustawieniach.
Jakieś pomysły by sprawić aby mój sim się starzał?

Björk
11.10.2013, 05:58
Mam spory problem. Sim będąc młodym dorosłym zatrzymał się na 37 dniu do stania się dorosłym. Nie używałem żadnych kodów, a starzenie się jest włączone w ustawieniach.
Jakieś pomysły by sprawić aby mój sim się starzał?

Po prostu zrób przyjęcie urodzinowe i niech Twój sim zdmuchnie świeczki na torcie.

Kestrel
11.10.2013, 10:59
Wpisz kod testingCheats enabled true i z shiftem klikając na simie wybierz "wywołaj zmianę wieku". Powinno zadziałać.

Dżajawarman
16.10.2013, 21:54
Hej, mam dwa problemy z zachowaniem moich simów:
1. Moi simowie nie mogą obserwować nieba przez lunetę. To dzieje się w różnych rodzinach (w tym samym mieście). Kupuję simowi lunetę i każe jej używać, sim podchodzi do niej, przystawia wizjer do oka i nagle "przenosi" się kilka kroków od lunety, zapominając kompletnie polecenia ;(
2. Jedna z moich simek ukończyła karierę policyjną (zdobyła najwyższy poziom), więc kazałam jej zrezygnować z pracy i zacząć inną. Kiedy jednak pierwszego dnia nowej pracy przyjechał po nią samochód, ikonka pójścia do pracy po chwili znikała, simka po 2-3 dniach traciła pracę, bo po prostu nie chodziła do niej przez to. Próbowałam na wiele sposobów. Klikałam na miejsce pracy z poleceniem "pracuj", próbowałam pojechać simką prywatnym samochodem. NIC nie działa.
Dodam, że mam oryginalną grę z Empiku, Jest to wersja podstawowa, bez dodatków. Właśnie aktualizuję wersję gry, ale obawiam się, że nie jest to kwestia aktualizacji.
Z góry dzięki za pomoc :)

Pink Panther
16.10.2013, 22:16
1. Moi simowie nie mogą obserwować nieba przez lunetę. To dzieje się w różnych rodzinach (w tym samym mieście). Kupuję simowi lunetę i każe jej używać, sim podchodzi do niej, przystawia wizjer do oka i nagle "przenosi" się kilka kroków od lunety, zapominając kompletnie polecenia ;(

Czasami mam identyczny problem, tylko że z łóżkiem. Sim nie może spać, bo w połowie snu nagle się przenosi kilka kroków od łóżka. Może to być efektu uboczny korzystania z kodów, zmiany rodziny, miejsca zamieszkania itd.?

Dżajawarman
16.10.2013, 23:15
Mała zmiana. Po aktualizacji simsy mogą już używać lunety, problem nr 1 zniknął :) Pink Panther, spróbuj zaktualizować grę, może to też coś Ci pomoże.
Jednak nadal pozostaje problem niechodzenia mojej simki do pracy ;/
Co do kodów - nie używam.

anie_1981
17.10.2013, 08:55
Dżajawarman, Spróbuj najpierw pojechać na miejsce pracy, a dopiero jak tam jesteś kliknij na budynek i wybierz Pracuj.

Pink Panther, a nie dzieje się tak czasem gdy Sim nocuje w dodatkowym domu? Bo ja mam to samo właśnie jak Simy\zwierzęta śpią poza "głównym" domem, w dodatkowym domu lub na parceli publicznej.

Searle
21.10.2013, 12:50
Witam serdecznie! Mam pewien dylemat. Otóż kurczy mi się miejsce na dysku, na którym zainstalowane jest TS3 wraz z dodatkami. Usunąłem już z dysku wszystko co było do usunięcia/przeniesienia. Niestety w ciągu kolejnych zapisów gry miejsca mam coraz mniej. W związku z tym szukałem w internecie jakichś porad odnośnie być może "zbędnych" plików w folderze Electronic Arts. Wg tej strony (http://jazz.tvtom.pl/the-sims-3-przyspieszenie-ladowania-gry/) można sobie swobodnie usunąć podkatalog DCBackup z wyjątkiem pliku ccmerged, FeaturedItems, Thumbnails i WorldCaches, oczywiście nie obawiając się nieprawidłowości w działaniu gry. Teraz moje pytanie... Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, czy taki "zabieg" usunięcia tylu folderów jest bezpieczny, czy ktoś już próbował tego sposobu? Najchętniej nie ruszałbym nic, ale w pewnym momencie zacznie mi brakować miejsca na dysku i co wtedy? W moim przypadku ww. foldery są dość "zasobne" w gigabajty - DCBackup 1,22GB; WorldCaches 3,23GB; Thumbnails 371MB oraz FeaturedItems 17,8 MB... Usunięcie ich dałoby mi ok... licząc w przybliżeniu... ok. 4,8 GB miejsca na dysku - to jednak sporo, przynajmniej dla mnie. Z tego względu proszę o rzetelną informację i pomoc w rozwiązaniu mojego dylematu. Nie chcę podejmować pochopnej decyzji o usuwaniu tych plików, bo nie chcę problemów z grą. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam :) D_S

Przejrzyj ten temat od postu figi. Może zmniejszenie wielkości zapisu da Tobie trochę wolnego miejsca.

Bąbel09
22.10.2013, 00:36
Witam wszystkich simsomaniaków ;)

Na wstępnie mojego pierwszego posta chciałbym doradzić użytkownikowi

Dziurawiec_Skąpolistny

Pobierz i zainstaluj program CCleaner z rozszerzeniem CCEnhancer
on wyczyści większość folderów które wypisałeś w poście (WorldCaches,DCBackup,Thumbnails)
i nic złego nie powinno się stać ja tak robię po każdym wyłączeniu gry i jest ok ;).

Mam też jedno pytanie czy co rusz w to nowych aktualizacjach są poprawki z poprzednich ??

Bardzo mnie to interesuje.

redmoon
22.10.2013, 14:43
Z tego co wiem to nie. Jeśli chcesz zaktualizować grę z wersji 1.57 do 1.59 - nie uda ci się. Wyskoczy błąd.

rawrvera
22.10.2013, 17:36
Z tego co wiem to nie. Jeśli chcesz zaktualizować grę z wersji 1.57 do 1.59 - nie uda ci się. Wyskoczy błąd.
A jeżeli pominąłeś jakąś łatkę, zawsze możesz ją zainstalować ręcznie.

Bąbel09
22.10.2013, 19:17
No ja pominąłem większość oprócz dwóch ostatnich :/

Chciałbym też zainstalować wszystkie aktualizacje ale nie wiem jak to zrobić...

A można skądś pobrać wszystkie aktualizacje od początku istnienia gry ?

Kerbi
22.10.2013, 19:45
Najlepiej byłoby pobrać Super Patcha, np. stąd (http://simsvip.com/2013/10/17/sims-3-game-update-1-63-101713/). Gra zaktualizuje się do najnowszej wersji (1.63), nie pomijając przy tym niczego z poprzednich aktualizacji :)

Bąbel09
23.10.2013, 16:21
Najlepiej byłoby pobrać Super Patcha, np. stąd (http://simsvip.com/2013/10/17/sims-3-game-update-1-63-101713/). Gra zaktualizuje się do najnowszej wersji (1.63), nie pomijając przy tym niczego z poprzednich aktualizacji :)

Właśnie o to mi chodziło dzięki ! :smile:

La Tortura
23.10.2013, 22:18
Mam problem z launcherem. To znaczy pościagałam sobie pliki sims3pack i wrzuciłam do downloads, ale gdy odpalam launchera nie ma ich w zakładce 'pobrane'.. :| Mogłabym klikać na każdy plik z osobna, ale jeśli jest jakikolwiek sposob żeby zainstalować je za jednym zamachem, albo naprawienie tego launchera?

Bąbel09
24.10.2013, 02:47
To znaczy pościagałam sobie pliki sims3pack

Pliki z netu czy ze store?

darua22
24.10.2013, 10:42
Cześć Wszystkim. Mam pytanie otóż jeśli stworze swój swiat w CAW'ie wybuduje wszystkie parcele,osiedla itp zapisze swój świat i bede grać nim normalnie w grze, to czy jest możliwość ponownego otworzenia miasta ze wszystkimi parcelami simami w CAW'ie? np. dobudowania czegos.
Z góry dziękuje za odpowiedzi.

Pozdrawiam :)

La Tortura
24.10.2013, 14:07
Bąbel - z neta :/

Bąbel09
24.10.2013, 18:39
Bąbel - z neta :/

Uuu to słabo...

Czy te pliki mogły lub były już instalowane u kogoś innego ?

Love
26.10.2013, 10:02
Kiedyś gdzieś na forum widziałem SUPER poradnik, który pokazywał jak wgrać pliki package itp, ma ktoś moze linka do tego poradnika? Albo ogolnie do jakiegolwiek poradnika, ktory jest dobry i jest w stanie mi pomoc? :D

Kędziorek
26.10.2013, 11:39
Kiedyś gdzieś na forum widziałem SUPER poradnik, który pokazywał jak wgrać pliki package itp, ma ktoś moze linka do tego poradnika? Albo ogolnie do jakiegolwiek poradnika, ktory jest dobry i jest w stanie mi pomoc? :D

Pierwszy temat w dziale o poradnikach jest o wgrywaniu plików packages
http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=50979

I jeszcze ten post
http://forum.thesims.pl/showpost.php?p=1040770&postcount=68
Do piątego punktu

Love
26.10.2013, 11:54
Eh, to najwyrazniej byl to blog, czy cos.. Pamietam jedynie ze byla tam wzmianka co należy usunac, aby dany mod działał. Moze ma ktos link ogolnie z google/jakiegos innego bloga/artykul, ktorego uzywal i dziala na 100% na podstawce the sims 3? :P Ewentualnie moglby mi ktos pomoc? ;P

Chloé
03.11.2013, 17:06
@Love, pewnie chodzi o ten poradnik
http://forum.thesims.pl/blog.php?b=205


W najnowszym MC nie ma opcji wyłączenia wspomnień, czy tylko u mnie coś nie tak?

Roszpunka
05.11.2013, 19:28
Witam, chciałabym poprosić o pomoc w związku z powstałym u mnie około trzy miesiące temu bugiem w grze (nie wiedziałam wcześniej gdzie pytać o pomoc). Stworzona przeze mnie simka, którą zdążyłam bardzo polubić zaszła w ciążę. Wszystko fajnie ale gdy nadszedł czas porodu, pojawiła mi się informacja, że zaraz pojawią się dwa nowe maluchy, niestety chwilę potem zamiast urodzenia się małych simów wystąpił błąd i informacja, że aplikacja przestała działać i musi zostać zamknięta. Zmuszona byłam uśmiercić simkę, bo i tak większego pożytku bym już z niej nie miała.
Dodatkowa informacja, która moim zdaniem może być przyczyną powstałego błędu, jest fakt, że simka ma kolor skóry "manekina", który można uzyskać w menu tworzenia sima po wpisaniu ~boolProp TestingCheatsEnabled true~. Być może właśnie powodem wyłączania się gry jest brak możliwości tworzenia noworodka z takową skórą? Chociaż w menu tworzenia jest to możliwe ale już mniejsza o to. Pogodziłam się z niemocą narodzenia się małych simków i do głowy wpadł mi pomysł odratowania mojej simki. Jeżelibym usunęła ciąże, to mogłabym ją wskrzesić i na powrót "wrzucić" do gry. Pozostało pytanie jak taką ciąże mogę usunąć, bądź jeżeli ktoś mógłby mi pomóc w usunięciu tego buga to byłabym dozgonnie wdzięczna.

Searle
06.11.2013, 10:29
No, ale może to był jednorazowy błąd? Nie trzeba było jej usuwać, tylko zobaczyć, czy kolejnym razem będzie tak samo.

KarolinaJ
11.11.2013, 12:41
Mam mały problem po wyrzuceniu moda StoryProgression. Zostawiłabym go ale nie jest mi za bardzo potrzebny, nie korzystam z wszystkich jego opcji poza tym, miałam błąd kiedy Sim chciał napisać nową powieść - program przestał odpowiadać i gra się wyłączyła. Chodzi o wiek Simów - w tym pasku zamiast informacji ile dni pozostało do zmiany grupy wiekowej mam informację "Nigdy" a na torcie brak opcji zdmuchnięcia świeczek przez jakiegokolwiek Sima.
W jaki sposób przywrócić normalny postęp historii i starzenie się? Zmiana opcji nic nie dała...

__________________
Edytuję ponieważ powyższy problem został już rozwiązany, wrzuciłam StoryProgression jeszcze raz, zresetowałam jego ustawienia, wyłączyłam działanie i dopiero wywaliłam z folderu z modami. Jest już wszystko ok.

Mam za to inne pytanie :D
Jak pozbyć się jednego, niedziałającego ubrania?
http://i44.************/21984cz.png

Można jakoś zidentyfikować ten ubiór np. w s3pe i tak po prostu usunąć? Jeśli ktoś byłby tak dobry i wytłumaczył krok po kroku jak to zrobić będę bardzo wdzięczna - sama nie próbuję bo s3pe używam tylko do oczyszczania folderu z TS3 ze zbędnych zdjęć czy portretów Simów i nie chcę narozrabiać ;)

Dżajawarman
18.11.2013, 17:44
Hej, mam oryginalne simsy z dodatkiem Cztery Pory Roku. Kiedy zaczyna się jesień i simy co chwila muszą się przebierać, zaczyna się mój problem. Otóż bardzo często, nawet przed czy po prysznicu, kiedy moje simy przebierają się, przed zrobieniem tego zacinają się na amen. Jakiś czas temu zacinały się np. na 1/4 dnia simowego, teraz, że tak okrutnie powiem, do śmierci.
Wie ktoś może jak rozwiązać ten problem? I przepraszam, że się wcinam w inny.

SomeNights
02.12.2013, 12:23
Karolina, a skąd masz to ubranie? Pobrałaś z jakiejś strony (np. TSR) czy z Giełdy Wymiany? A jeśli z Giełdy, to z simką czy z kategorii 'Ubranie'?

Beep
03.12.2013, 21:04
Nie mogę stworzyć żadnej rodziny, po kliknięciu na 'Stwórz rodzinę' w edycji miasta CAS ładuje się w nieskończoność. Nie jest to problem z CC - opcje 'zaplanuj ubranie', 'zmień wygląd', a także 'edycja w CAS' w Nraas działają bez zarzutu. Naprawdę nie uśmiecha mi się reinstall, ani zmiana otoczenia, robiłam to wszystko parę miesięcy temu :(

enter
04.12.2013, 09:44
Czy ktoś wie, jak rozwiązać problem zacinania się postaci wczas, gdy całe otoczenie (drzewa, ikona nad głową sima itp itd) się porusza, tak jakby gra działała płynnie?
Była robiona już: reinstalka gry ze wszystkimi dodatkami, plus usuwane wszystkie sciagniete mody .

Beep
06.12.2013, 20:20
Nie mogę stworzyć żadnej rodziny, po kliknięciu na 'Stwórz rodzinę' w edycji miasta CAS ładuje się w nieskończoność. Nie jest to problem z CC - opcje 'zaplanuj ubranie', 'zmień wygląd', a także 'edycja w CAS' w Nraas działają bez zarzutu. Naprawdę nie uśmiecha mi się reinstall, ani zmiana otoczenia, robiłam to wszystko parę miesięcy temu :(
Edytowanie townies w CAS tak jakby rozwiązuje mój problem (chociaż zdarza się, że sim przebiera się w ubranie, które miał przez zmianą, twarz i włosy również się zmieniają), ale mimo wszystko będę wdzięczna za jakiekolwiek sugestie jak rozwiązać problem ładowania CAS w normalny sposób. Teraz inne pytanie - praktycznie nigdy nie używam gotowych simów z internetu, także nie pamiętam, czy będą one w bibliotece, czy będę miała do nich dostęp tylko w trybie tworzenia rodziny (edytowanie pojedynczego sima chyba nie daje takiej możliwości)?

Björk
11.12.2013, 17:35
No i na mnie padło.
Nie mogę wczytać zapisu, ponieważ "nie mam zainstalowanego dodatku, na którym dokonano zapisu".

Nie muszę chyba tłumaczyć, że nic w międzyczasie nie odinstalowywałam, ani nic nie zostało przypadkiem odinstalowane. Czy ktoś z Was spotkał się z tym problemem, a co ważniejsze - czy sobie jakoś z nim poradził?

Nie chodzi o rady w stylu "Zacznij nowy zapis" ;)

Łezka
11.12.2013, 20:55
Witaj Bjork! Szczerze powiem, że nie spotkałem się z takim problemem, ale czy próbowałaś w folderze Saves pokombinować z rozszerzeniami plików? Skopiuj w bezpieczne miejsce plik zapisu oraz jego backup... W folderze Saves usuń aktualny nazwa.sims3, a następnie w pliku nazwa.sims3.backup - usuń końcówkę oraz kropkę... Może to błąd wynikający akurat z tego jednorazowego zapisania gry, a jak wrócisz do poprzedniego to będzie w porządku? Pozdrawiam! Napisz koniecznie jakie efekty i czy być może już próbowałaś tego sposobu. Pozdrawiam D_S

Björk
11.12.2013, 21:19
Jesteś kochany :D Ale zapomniałam napisać, że to też już robiłam. Rezultat - fenomenalny :D Nadal nic ;)

To nie był błąd zapisu. Może cofnę się w przeszłość. Jak zaczęłam grę w simowy wtorek a skończyłam w niedzielę - zrobiłam "zapisz" i "wyjdź". Wchodzę do zapisu i znowu mam simowy wtorek. Wtedy pomyślałam, że coś źle kliknęłam i trudno. Ale dzisiaj już w ogóle nie mogłam uruchomić ani zapisu, ani kopii backup tego zapisu właśnie z takim komunikatem - mimo, że gra zapisywała się "normalnie"

Łezka
11.12.2013, 21:44
Hmm... Ja raczej nie mam zbyt dużego doświadczenia z problemami w grze, ale tak na chłopski rozum... Skoro gra nie wykrywa dodatku, na którym została gra zapisana, to może spróbuj odinstalować i zainstalować ponownie ostatni, najnowszy dodatek jaki masz... Nie sądzę żeby twórcy TS3 zoptymalizowali grę do logicznego działania, lecz może warto spróbować? Trzymam kciuki! :)

Björk
12.12.2013, 05:50
Dziękować. Dobry pomysł :) Nie wpadłam na to, a proste bardzo.

Lady88
13.12.2013, 13:46
Moje pytanie brzmi nastepujaco - dlaczego nie moge zakupic w store najnowszej okolicy? wpisuje dane takie jak zawsze, zaznaczam ta sama co zawsze karte visa, a mimo to kiedy klikam KUP to nadal zostaje przy Płatności i weryfikacja, zamiast przejść do zakladki Potwierdzenie. Bardzo prosze o pomoc :(

kiedy próbuję zaplacic przez system PayPal pojawia sie taki komunikat - Wprowadzone informacje są nieprawidłowe. Spróbuj ponownie.

a wpisuje wszystko tak jak mam na koncie paypal :(

elianka
23.01.2014, 14:02
Dlaczego mój sim śpi w kurtce zamiast w piżamie ? albo jak bierze prysznic to zamiast się przebrać w ubranie codzienne to przebiera się w strój sportowy albo w kurtkę ? Może to nie jest aż taki problem ale trochę irytujący ;/

Charionette
23.01.2014, 15:10
Czy twój sim ma cechę szalony? Bo jeśli tak to im zdarzają się takie rzeczy ;)

anie_1981
23.01.2014, 22:19
Lady88, może napisz maila do Pomocy Technicznej? Ale jeśli chodzi o PayPal, to z tego co czytałam, musisz mieć PayPal na taki sam adres mailowy jakiego używasz do logowania na stronę Simsów. Dane osobowe też muszą być te same. A co do karty, to musi być kredytowa, a nie do bankomatu.

Agor-ia
24.01.2014, 21:56
Nie ma osobnego tematu do Story Progression? Nawet, jeśli jest, to wyszukiwarka nie wyłapała. Moje pytanie jest takie - co zrobić, żeby simowie nie wprowadzali się do pustych domów? Nie chodzi mi o istniejące już w mieście czy stworzone przeze mnie rodziny - one grzecznie siedzą na miejscu ;) Ale za to do pustych domów wprowadzają mi się ludzie, których pierwszy raz na oczy widzę :P Niby można ich wyprowadzić, ale jeśli można to jakoś zablokować, to z chęcią bym to zrobiła.

Archaical
24.01.2014, 22:14
Mam pytanie,czy da się jakoś cofnąć aktualizację gry bez konieczności reinstalki :| ponieważ mody do gry są w starszej wersji aktualizacji i narobiły mi bałaganu.A teraz gra nie chce się załadować(jest w najnowszej wersji 1.67)
Będę wdzięczna za pomoc :)

anie_1981
24.01.2014, 22:52
Nie da się cofnąć aktualizacji bez reinstalki.

elianka
25.01.2014, 15:27
Wczoraj jak grałam wyskoczył mi błąd z zapisem nr 12 później wyskoczyło mi że launcher przestał działać i gra mi się wyłączyła. Dzisiaj chciałam zagrać a tu w menu głównym nie ma mojego zapisu . Moja simka znalazła się w panelu ,,wprowadź do domu '' tyle że na tej postaci nic nie ma tak jak bym grała od nowa zaraz po stworzeniu sima . Czy ktoś wie jak przywrócić mój zapis??

anie_1981
25.01.2014, 23:03
Idź do Moich Dokumentów do folderu The Sims 3. Tam znajdziesz katalog Saves. Będą tam foldery z poszczególnymi zapisami, np: Nazwa Zapisu.sims3 i Nazwa Zapisu.sims3.backup czy coś w ten deseń. Skasuj lub przenieś gdzieś zapis z końcówką ".sims3" a temu z końcówką ".sims3.backup" zmień nazwę na ".sims3". Załadujesz wtedy poprzedni zapis, który być może będzie działał. Ja stosuję system zapisu, który jak dotąd nie zawodzi, poza sytuacjami gdy to ja zrobię coś nie tak, a nie gra (wadliwy mod np). Ten system, to zapisywanie gry tylko poprzez Zapisz jako i podawanie zawsze innej nazwy. Np. "Zapis 1", "Zapis 2", "Zapis3", a potem znowu 1, 2, 3. Raz, że masz wygodny dostęp do wszystkich zapisów spod gry, bo wszystkie można w każdej chwili skasować w Menu Głównym gry, to jeszcze rzadko zdarzają się błędy zapisu. Oczywiście polecam też dodawanie gry do wyjątków DEP i 3Bootera wraz z FPS Limiterem. O i jeszcze taka rzecz, tą grę zapisujemy często, a nie że grasz ze dwie godziny i zapisujesz dopiero przy wyjściu z gry (tak na marginesie "Zapisz i wyjdź" najczęściej nie działa, zwłaszcza gdy zapis masz już duży i masz kilku pokoleniową rodzinę). Ja zapisuję o 6-stej rano i o 18-stej.


Co do niezgodności modów z wersją gry 1.67, to moje mody działają prawie wszystkie, nie działa tylko hack na więcej suwaków. Chyba jest to tak zwany core mod, a one są pisane konkretnie pod daną wersję gry i nie da się ich używać na innej wersji. Jest sporo takich modów, chyba np. awesomemod jest takim modem. Chociaż większość modów, core czy nie core, wymaga by instalować je na konkretnej wersji gry, to czasem te nie core można mieć też w nowszej wersji gry niż ta na której powstały.

elianka
01.02.2014, 18:10
Idź do Moich Dokumentów do folderu The Sims 3. Tam znajdziesz katalog Saves. Będą tam foldery z poszczególnymi zapisami, np: Nazwa Zapisu.sims3 i Nazwa Zapisu.sims3.backup czy coś w ten deseń. Skasuj lub przenieś gdzieś zapis z końcówką ".sims3" a temu z końcówką ".sims3.backup" zmień nazwę na ".sims3". Załadujesz wtedy poprzedni zapis, który być może będzie działał. Ja stosuję system zapisu, który jak dotąd nie zawodzi, poza sytuacjami gdy to ja zrobię coś nie tak, a nie gra (wadliwy mod np). Ten system, to zapisywanie gry tylko poprzez Zapisz jako i podawanie zawsze innej nazwy. Np. "Zapis 1", "Zapis 2", "Zapis3", a potem znowu 1, 2, 3. Raz, że masz wygodny dostęp do wszystkich zapisów spod gry, bo wszystkie można w każdej chwili skasować w Menu Głównym gry, to jeszcze rzadko zdarzają się błędy zapisu. Oczywiście polecam też dodawanie gry do wyjątków DEP i 3Bootera wraz z FPS Limiterem. O i jeszcze taka rzecz, tą grę zapisujemy często, a nie że grasz ze dwie godziny i zapisujesz dopiero przy wyjściu z gry (tak na marginesie "Zapisz i wyjdź" najczęściej nie działa, zwłaszcza gdy zapis masz już duży i masz kilku pokoleniową rodzinę). Ja zapisuję o 6-stej rano i o 18-stej.


Co do niezgodności modów z wersją gry 1.67, to moje mody działają prawie wszystkie, nie działa tylko hack na więcej suwaków. Chyba jest to tak zwany core mod, a one są pisane konkretnie pod daną wersję gry i nie da się ich używać na innej wersji. Jest sporo takich modów, chyba np. awesomemod jest takim modem. Chociaż większość modów, core czy nie core, wymaga by instalować je na konkretnej wersji gry, to czasem te nie core można mieć też w nowszej wersji gry niż ta na której powstały.

Tyle że ja nie mam nazwy zapisu sims3.backup tylko mam np. Ada.sims3 i wszystkie 3 zapisy mam z taką samą końcówką ;/

anie_1981
01.02.2014, 21:15
To porównaj daty zapisów i spróbuj załadować poprzedni.

demur_
02.02.2014, 22:39
Czy da się zrobić coś, żeby na zdjęciach robionych Frapsem nie widniała ramka pauzy, dymki w prawym górnym rogu i cały panel, tak jak TUTAJ (http://oi62.************/1zlyd0x.jpg)? Czy po prostu trzeba robić zdjęcia, które da się potem wykadrować?

Kędziorek
02.02.2014, 22:42
Żeby usunąć panel i te infomacje na górze wciśnij TAB, żeby nie było czerwonej ramki musisz wyłączyć pauzę

demur_
02.02.2014, 22:45
Czyli program robi po prostu screeny? A istnieje jakieś inne cudo, którym można robić zdjęcia w grze? (no cóż, znam się tak bardzo :D)

Kędziorek
02.02.2014, 22:47
Tak, to jest typowy program to screenów. Ja zawsze robiłam zdjęcia po prostu klawiszem C. Tragedii nie było :D

anie_1981
03.02.2014, 22:01
Ja robię tak samo jak Kędziorek. Wyjątek jest wtedy, gdy chcę screena z menu gry, moda, albo jak chcę zrobić fotki drzewka genealogicznego. Do w/w akcji używam Frapsa po prostu.

KarolinaJ
05.02.2014, 19:13
Mam pytanie, czy tylko ja mam problem z czytaniem małym dzieciom do snu? :| Od pewnego czasu kiedy chcę dokonać tej interakcji małe dziecko jest odkładane przez dorosłego Sima do kojca po czym staje się mutantem (rozciągnięte ręce i nogi, stoi na baczność) dorosły nie czyta (ma książki odpowiednie dla dzieciaków) a interakcja się kończy jak gdyby nic. Na początku wszystko działało normalnie. Ściągam różne rzeczy z internetu ale zawsze ze sprawdzonych stron więc to chyba mało prawdopodobne żeby one zawiniły? Proszę o jakieś rady :(

Tak wygląda czytanie na dobranoc...
http://i57.************/msehcp.jpg

Agor-ia
06.02.2014, 17:46
Czy można byłych partnerów na powrót ze sobą związać?
Mam taką byłą parę, są już dostępne wszystkie romantyczne interakcje oprócz propozycji związku, a chyba powinien być jakiś sposób na to.

Kerbi
06.02.2014, 17:57
Musisz wykorzystywać interakcje "Przyjazne...", żeby ich ze sobą tak jakby od nowa zaprzyjaźnić, mimo iż masz cały pasek relacji na zielono ;) W pewnym momencie opcja małżeństwa pojawi się sama (oczywiście w "Romantyczne..."). Też jakiś czas temu miałem z tym problem :D

Searle
06.02.2014, 18:06
KarolinaJ albo to bug albo wina jakiegoś dodatku z neta.

Agor-ia
06.02.2014, 20:59
Musisz wykorzystywać interakcje "Przyjazne...", żeby ich ze sobą tak jakby od nowa zaprzyjaźnić, mimo iż masz cały pasek relacji na zielono ;) W pewnym momencie opcja małżeństwa pojawi się sama (oczywiście w "Romantyczne..."). Też jakiś czas temu miałem z tym problem :D

Dzięki :D Na to nie wpadłam. Dzieci simom porobiłam nawet, a tu ich zaprzyjaźnić trzeba... ;P

demur_
08.02.2014, 22:29
Ta gra mnie dobija.

Tydzień, może dwa tygodnie temu, podczas używania zapisu z Bridgeport gierka zaczęła się ciąć. I to nie tak, że tylko obraz - dodatkowo spowolniła muzyczka, a z głośnika wydobywało się takie ciche rzężenie. Problem zniknął, kiedy uruchomiłam ponownie grę, więcej nie było tego problemu.

Do wczoraj. Zainstalowałam Akcesoria: Miejskie Życie i uruchomiłam grę. Chciałam zacząć od powyższego zapisu - kliknęłam i rzężenie + spowolniona muzyka pojawiło się już na ekranie ładowania. Trwało kilka sekund, po czym mijało, by za chwilę znowu wrócić. Problem nasila się w trybie kupowania i budowania, czyli wtedy, kiedy słychać w tle muzyczkę. W trybie życia problemu brak.

Pojawił się za to we wszystkich innych miastach, nawet na nowo rozpoczętych napisach. Niestety, również na zapisie, któremu poświęcam aktualnie najwięcej uwagi.

Ostatnio na podobne problemy pomogło przejrzenie wszystkiego z folderu Downloads i Mods. Wywaliłam je wszystkie do innego folderu - razem z zapisami oraz ściągniętym otoczeniem. Gra dalej rzęzi, co więcej - zaczyna już przy pierwszym ekranie ładowania. Ponadto włączenie gry do samego menu głównego trwa ok. 15 minut (wcześniej góra 3).

Przeskanowanie antywirusem nic nie dało. Usunięcie dodatków z neta nic nie dało. Myślicie, że reinstalka pomoże czy po prostu muszę zrezygnować z któregoś dodatku? (Mam podstawkę, chyba pięć dodatków i dwa akcesoria. Laptop nowy, kupowany w listopadzie, podobno powinien wytrzymać, ale ja się w sumie nie znam).

Edit: Zainstalowałam ostatnio 3bootera. Może mieć jakiś związek?

Edit2. Specyfikacja lapka:
Karta graficzna: AMD Radeon HD 7670M, Pamięć: 1 GB
Procesor: Intel Core i3-3120M
Taktowanie procesora [MHz]: 2500
Pamięć RAM (zainstalowana): 4 GB
Dysk: 750 GB

KarolinaJ
09.02.2014, 01:05
KarolinaJ albo to bug albo wina jakiegoś dodatku z neta.

A jest może jakiś sposób na wyeliminowanie tego buga? Pozwoliłam nawet grze stworzyć nowy folder i przeniosłam wszystkie dodatki z neta aby sprawdzić czy na nowym zapisie problem ustąpi ale nic z tego :(

mystically_mad
09.02.2014, 09:50
demur, wywal 3bootera. u niektórych przyspiesza grę, a o niektórych spowalnia :)

Searle
09.02.2014, 11:17
KarolinaJ, a masz zainstalowaną najnowszą aktualizację 1.67? Bugi gry może (chyba) tylko łatka naprawić.

KarolinaJ
09.02.2014, 16:08
Ja nawet 1.66 nie miałam :P Cóż... pobrałam właśnie 1.66 i dalej nic. Po opisie aktualizacji 1.67 mam wątpliwości czy ona cokolwiek może pomóc :( Ale pobiorę i zobaczymy. Chcę uniknąć reinstalki bo jak sobie pomyślę ile to wszystko zajmie czasu...

demur_
09.02.2014, 20:40
wikta. - wywaliłam 3bootera, nie pomogło. Odinstalowałam wszystko, zainstalowałam samą podstawkę - dalej charczy. Czyli raczej nie chodzi o przeciążenie komputera. Nie jest to na pewno problem z głośnikami. Próbowałam uruchamiać w trybie zgodności z innymi systemami (mam ósemkę) - nic. Zaczyna charczeć przy ekranie ładowania, dalej nawet nie wchodziłam.

Mam po prostu zainstalować wszystko i czekać aż przejdzie?

Searle
10.02.2014, 08:16
demur - a może sprawdzić, czy na innej grze bedzie ten sam dźwięk?

demur_
10.02.2014, 09:27
Moją jedyną grą poza ts3 są Minionki i jakieś durne samochody. Dźwięk jest w porządku.

Searle
10.02.2014, 11:13
Znalazłam coś takiego:

Pomoc Techniczna - The Sims 3: Po Zmroku
Problem
W czasie gry dźwięk jest przerywany, zacina się.
Rozwiazanie
Upewnij się, że w systemie Windows są uaktualnione sterowniki do karty dźwiękowej.

Informacje jak sprawdzić jaką masz kartę dźwiękową i skąd można pobrać niezbędne sterowniki, znajdziesz w w tym poradniku

Drugim rozwiązaniem może być zmiana ustawień akceleracji dźwięku z poziomu DirectX.

Przejdź na pasek systemu operacyjnego. Wybierz Start -> Uruchom, wpisz dxdiag, zatwierdź Ok (Enter). Na zakładce dźwięk, przesuń suwak przyspieszania dźwięku w lewo (aby wyłączyć przyspieszanie) lub w prawo (aby ustawić pełne sprzętowe przyspieszanie). Następnie zamknij dxdiag.

źródło: gram.pl

KarolinaJ
11.02.2014, 21:10
Doszłam do wniosku, że muszę zrobić reinstalkę. Na początek zainstalowałam jedynie podstawę, Skok w Przyszłość (bo walnęłam od razu aktualizację 1.67) i oczywiście Pokolenia żeby sprawdzić tę interakcję z czytaniem małym dzieciom. Dalej mam tego buga :(( Musi być sposób na pozbycie się tego bo przecież długo długo nie było żadnych błędów. Czytałam coś o czyszczeniu rejestru... tylko nie bardzo wiem jak się do tego zabrać. Mam wszystkie dodatki i akcesoria Miejskie Życie, Luksusowy wypoczynek, Diesel, Impreza w Plenerze i Nowoczesny Apartament. Windows 7. Czy ktoś wie jak po odinstalowaniu wyczyścić w rejestrze pliki po tym wszystkim? Bardzo proszę o instrukcję albo o jakiś link gdzie można znaleźć jasną odpowiedź.

Agor-ia
11.02.2014, 21:41
Jeśli odinstalowywałaś przez dodaj/usuń programy, to on w przypadku simsów usuwa klucze z rejestru i nie trzeba nic ręcznie czyścić.

KarolinaJ
11.02.2014, 22:32
Odinstalowałam przez dodaj/usuń programy i zainstalowałam ponownie ale nie rozwiązało to mojego problemu :( Pomyślałam więc, że to coś musi "siedzieć" w komputerze i dlatego sądziłam, że czyszczenie rejestru coś da...

Searle
12.02.2014, 07:31
KarolinaJ, a może to wina karty graficznej? Może masz stare sterowniki do niej albo zbyt nowe (czasami zmiana na starsze pomaga).

Izzie
12.02.2014, 09:04
Odinstalowałam przez dodaj/usuń programy i zainstalowałam ponownie ale nie rozwiązało to mojego problemu :( Pomyślałam więc, że to coś musi "siedzieć" w komputerze i dlatego sądziłam, że czyszczenie rejestru coś da...

Ja do czyszczenia kluczy rejestru zawsze dla pewności dodatkowo używam programu CCleaner (http://www.piriform.com/ccleaner). Jak go zainstalujesz i odpalisz, musisz przejść w zakładkę Rejestr, potem kliknąć "Skanuj, by znaleźć problemy", a jak program zrobi swoje, to finalnie "Napraw zaznaczone problemy" (wcześniej poprosi Cię o zapisanie gdzieś backup'a, ja sobie tę opcję wyłączyłam).
Ogólnie nie powiedziałabym, że "Dodaj/usuń programy" czyści wszystkie klucze - ostatnio skorzystałam z tej jubileuszowej promocji i kupiłam sobie przez Origin podstawkę Simsów + dodatki, po czym część z nich mogłam zainstalować, a przy części wyskakiwał błąd pliku code.exe i uninst.exe, co przerywało instalację. Myślałam, że się popłaczę ze złości, bo kupę kasy mimo wszystko wydałam, a nie miałam jak grać. Cały Internet przekopałam, opis błędu zdarzał się często, rozwiązań zero. W końcu pomogli mi na amerykańskim supporcie EA - rozwiązaniem była kompletna (naprawdę gruntowna) czystka Simsów z komputera, nie mogło nic zostać. Też usuwałam najpierw przez Dodaj/usuń programy, ale wierzcie mi, jak potem dodatkowo odpaliłam CCleaner, to znalazł jeszcze masę kluczy rejestru do usunięcia. ;)

KarolinaJ
12.02.2014, 21:48
Dziękuję Wam za odpowiedzi. Pobrałam najnowsze sterowniki do karty graficznej. Pobrałam CCleaner. Odinstalowałam simsy. Włączyłam CCleaner i wyczyściłam przy jego użyciu rejestr. Pobrałam też Total Uninstall 6 i też sprawdziłam czy on czegoś nie wykryje - nie wykrył, myślałam, że wszystko więc już usunęłam.
Zainstalowałam simsy. Włączyłam i... bug. Odkryłam coś jeszcze - kiedy ta interakcja (zbugowana całkowicie) dobiega końca, książeczka którą czytał dorosły Sim znika z jego wyposażenia. Zastanawiam się co teraz...:(

Searle
13.02.2014, 07:13
KarolinaJ - niestety nie mam już pomysłów. Może nie ma na to rady. Ja np. nie mogłam nurkować i też nie znalazłam na to sposobu :(

Rampattiek753
13.02.2014, 12:49
Cześć wszystkim. Mam problem, ponieważ wczoraj za pomocą launchera The Sims 3 pobrałem najnowszą aktualizację, czyli 1.67. Jak to bywa, niekiedy trzeba zrobić reinstall gry. Więc gdzie znajdę tego patcha? W jakim folderze?

Searle
13.02.2014, 15:12
Rampattiek753 z tego co wiem, to jeśli gra aktualizuje się przez launchera, to nie zapisuje instalatora. Jeśli chcesz mieć instalator aktualizacji, to możesz ściagnąć superpatcha z tej strony: http://simsvip.com/category/patches/

KarolinaJ
16.02.2014, 00:26
Piszę, ponieważ doszłam do tego, że bug który wcześniej opisywałam pojawił się wraz z aktualizacją 1.63.5. Odinstalowałam wszystko i zaktualizowałam do 1.57 wtedy bug nie wystąpił. Mało to pocieszające bo jak w takim razie mam zainstalować Skok w Przyszłość skoro to aktualizacja wywołała u mnie ten błąd... :(

Searle
16.02.2014, 09:04
KarolinaJ - a napisz jeszcze, czy ten bug występuje na wszystkich rodzajach łóżeczek, czy tylko na tym z baldachimem?

KarolinaJ
16.02.2014, 11:02
Sprawdzałam na wszystkich łóżeczkach i zawsze pojawia się ten błąd.

Lady_Sims
16.02.2014, 12:11
Hej mam problem.
Jaki jest mod, (skąd go wziąć) lub kod na to aby móc wybrać jakąś pozę dla Sima który odwiedza mój dom, lub Sima którego np. moja Simka spotkała na parceli publicznej. (czyli wybór pozy dla Sima z nieaktywnej rodziny)
Musiałam reinstalować grę, wcześniej miałam taką możliwość, tylko nie pamietam skąd to było. :(
potrzebuje do kolejnej części mojej historii :(

pomożcie, pls

pozdr
LS:(

Searle
17.02.2014, 12:15
Sprawdzałam na wszystkich łóżeczkach i zawsze pojawia się ten błąd.

No to widocznie nie ma na to rady. Może wyjdzie jeszcze jakaś aktualizacja do The Sims 3 i to naprawi?

Izzie
19.02.2014, 17:56
Ja mam mały problem związany z turniejami szachów. Mam jedną Simkę z logiką na dziesiątym poziomie, stwierdziłam, że powypełniam sobie osiągnięcia związane z tą umiejętnością, więc podjęłam próbę zorganizowania w domu turnieju szachowego - niestety bez skutku. Zapraszam przez telefon "zawodnika szachowego następnej rangi", pojawia się, ale kiedy klikając na szachy wyzywam go na pojedynek szachowy, siada dosłownie na chwilę i od razu wstaje, a potem idzie do domu. I tak jest wciąż, bo zawsze przychodzi ta sama osoba. Zastanawiam się czy problem może leżeć w tym, że moja Simka ma wysoki poziom gwiazdorstwa, a ten przeciwnik jest wygenerowany jako paparazzo. :/
I teraz nie wiem jak to rozwiązać - czy użycie kodu testingcheats i kliknięcie Obiekt>Usuń to sprawi, że pozbędę się go na zawsze i następnym razem pojawi się inny przeciwnik? Czy ktoś może zna jakiś sposób bez użycia kodów, żeby zmusić tego skurczybyka do zagrania w te szachy, żebym go mogła pokonać?

demur_
19.02.2014, 18:21
To znów ja :). Dziękuję za pomoc, Searle. Nic to nie dało. Grę odinstalowałam, a problem i tak powrócił po kilku dniach - czyli, jak zwykle, mam pecha do wszelkiej elektroniki. Na razie daję sobie czas na sprawy maturalne :D

Searle
19.02.2014, 19:38
Izzie, a to musi być koniecznie turniej w domu? Może na jakiejś parceli publicznej będzie inaczej?

Hebe
26.02.2014, 18:16
Mam pytanko: czy mogę swobodnie wywalić obrazki z folderu FeaturedItems, czy są po coś potrzebne? :|

kacperprze
26.02.2014, 18:55
Mam pytanko: czy mogę swobodnie wywalić obrazki z folderu FeaturedItems, czy są po coś potrzebne? :|
O ile się orientuje (chociaż może są tylko do zaśmiecania dysku) to są potrzebne tylko do proponowanych ofert tak wiec. możesz je wywalić jednak musisz zablokować dostęp do tego folderu, aby się więcej nie pojawiły :) Ja wywaliłem i nic się nie stało
Klikasz prawym przyciskiem na ten folder i wybierasz właściwości, następnie
przechodzisz do zabezpieczenia i klikasz edytuj, później wybierasz profil na którym uruchamiasz grę, szukasz opcji zapisz i zaznaczasz przy niej odmów, zatwierdzasz i już te obrazki nie powinny się pobrać ponownie :)

Hebe
26.02.2014, 19:07
Dzięki :) :)

Izzie
27.02.2014, 19:32
Może będzie mi w stanie ktoś pomóc? Nie mam pojęcia, co się stało, ale nie mogę dzisiaj uruchomić rozgrywki w TS3. Launcher się załącza (chociaż za każdym razem wyskakuje mi komunikat, że nie można połączyć się z Origin), sama gra też działa do momentu włączenia głównego menu. Kiedy wybieram swoją rodzinę albo nową grę w jakimś mieście, w ciągu kilku sekund pasek ładowania dochodzi prawie do końca, a potem się zatrzymuje.
Wygląda to tak: http://oi57.************/4ktog3.jpg
Czyli jak widać, jest tuż-tuż przy finiszu i nie chce się dalej ruszyć. Czekałam pół godziny bez skutku, a normalnie ładowanie gry to była kwestia max. 5 minut. Muzyczka cały czas gra, kursor się kręci, podpowiedzi się zmieniają (wyłączyłam ekran interaktywny, bo wtedy szybciej mi się gra ładuje).
Dziwi mnie to, bo jeszcze dziś w nocy grałam w Simsy i wszystko było w porządku, potem normalnie je zapisałam i wyłączyłam. Od nocy nie wgrywałam żadnych nowych CC, modów, więc wątpię, by one to powodowały.
Co mogę zrobić, żeby mi się ta gra załadowała? :|

kacperprze
27.02.2014, 19:39
Na początek zmień nazwę folderu The Sims 3 w moich dokumentach na inną, jeśli błąd nadal występuje to spróbuj uruchomić grę na nowym zapisie. W jakim grasz mieście (store czy gra) Czy wymieniałeś swoje miasta na te z modthesims?? (ja ostatnio miałem problem z sunset valley, przywrócenie oryginalnej okolicy pomogło)

Izzie
27.02.2014, 19:48
Gram w Hidden Springs, ale nie chce załadować mi się żadne miasto, bo próbowałam kilka razy załadować grę, również zakładając nową grę w różnych miastach. Miast nie wymieniałam na żadne z modthesims, okolice mam oryginalne. Spróbuję z tą podmianą folderu.

kacperprze
27.02.2014, 20:12
Gram w Hidden Springs, ale nie chce załadować mi się żadne miasto, bo próbowałam kilka razy załadować grę, również zakładając nową grę w różnych miastach. Miast nie wymieniałam na żadne z modthesims, okolice mam oryginalne. Spróbuję z tą podmianą folderu.

Spróbuj, a jeśli to nie zadziała to znaczy, że problem leży głębiej, wydaje mi się, że będzie potrzebna reinstalacja :)
Ps nie uruchamiaj gry z launchera, znajdź sobie plik uruchamiający ostatniego dodatku w folderze i wyślij skrót na pulpit, albo od razu skorzystaj z 3bootera i fps limitera (pomaga przy uruchamianiu, a jakby nie działał to można bez problemu usunąć)
tu masz linka do bloga na którym jest wszystko opisane: http://anulaa89.blogspot.com/2012/04/3booter-i-fps-limitter.html (http://anulaa89.blogspot.com/2012/04/3booter-i-fps-limitter.html)

Izzie
27.02.2014, 21:07
Mam nadzieję, że uniknę reinstalacji, bo nie mam wersji pudełkowych Simsów tylko cyfrowe kupione na Origin, więc u mnie reinstalacja = ponowne pobieranie kilkudziesięciu GB wszystkich dodatków i akcesoriów, czyli jakieś 2 dni z głowy. :((

Póki co jeszcze nie podmieniałam folderu, dałam sobie jeszcze jedną szansę, odpaliłam nową grę w Sunset Valley i poszłam oglądać serial. Po jakichś pół godziny jednak się Sunset uruchomiło, więc zachęcona wróciłam do głównego menu i spróbowałam odpalić nową grę w Barnacle Bay. Miasto się załadowało również gdzieś po 30 minutach, chociaż "załadowało" to chyba za duże słowo, bo wyglądało to tak: http://oi61.************/i1e9o2.jpg :hmm:

Nie mam pojęcia, co się takiego do cholery mogło stać, że jeszcze kilka godzin temu bez problemu grałam w te Simsy, a teraz nie dość, że włączają się pół godziny zamiast 5 minut, to jeszcze nie chcą działać poprawnie. Szlag mnie zaraz trafi.
Jedyne co mi się kojarzy, to że dzisiaj w nocy robili jakieś prace techniczne na stronie Store, ale przecież to nie powinno zepsuć mi gry. :((

kacperprze
27.02.2014, 21:27
Wymień folder, a czy twój zapis też się tak ładuje? Czy sunset valley załadowało się normalnie (czy było widać teren)? Jeśli sunset załadowało się normalnie to usuń miasta ze store i ściągnij je z powrotem :)

Izzie
27.02.2014, 21:41
Okej, okazuje się, że jestem po prostu mistrzynią. Głupoty, oczywiście. :D Wizja pobierania z powrotem wszystkich dodatków otrzeźwiła mnie na tyle, że stwierdziłam, że przejrzę historię przeglądanych stron i zobaczyłam, że jednak dodałam dzisiaj do gry w formie pliku .package jedną sukienkę, którą pobrałam z jakiejś japońskiej strony z dodatkami i o tym zapomniałam. Coś mnie tknęło i poszukałam tagów posta, z którego wzięłam tę sukienkę, a tam jak byk: TS2. :facepalm2::facepalm:

Jak widać, jeden taki mały plik dodany nie z tej gry co trzeba może rozwalić wszystko... Matko, chyba głupszej rzeczy nie mogłam zrobić, ale dobrze, że się chociaż zorientowałam. Czym prędzej wywaliłam ten plik z katalogu Mods i teraz wszystko z powrotem śmiga, gra znowu ładuje się szybciutko i bezproblemowo.

Kacper, dziękuję Ci serdecznie za chęć pomocy i przepraszam, że Ci niepotrzebnie zabrałam czas. :flowers:

Już nic więcej nie pobieram do tej gry!

kacperprze
28.02.2014, 13:13
Nic nie szkodzi :)
aż sam się zdziwiłem, że taka mała rzecz (nawet nie użyta) a popsuła całą grę :)

simowa03
10.03.2014, 14:24
Heh, wszystko jest możliwe. A ja mam problem następujący:
Użyłam jakiegoś tam sposobu by mieć mody w grze. Nie mam najnowszej aktualizacji mówię od razu. Ok, jest raz, drugi, trzeci, któryś tam, ale po zaktualizowaniu gry pod Skok w Przyszłość, wyrzuca mnie jak się ładuje, i muszę wyrzucać folder z modami na pulpit. Mam dużo CC, może w tym problem, nie wiem.

Hebe
10.03.2014, 14:38
Rozumiem, że jak wyrzucasz mody na pulpit, to wszystko działa. A może to wina któregoś z CC? Zastanów się, czy ostatnio czegoś nie ściągałaś?

simowa03
10.03.2014, 16:44
Jak wyrzucam folder jest dobrze. Ostatnio pobierałam z The Sims Rescoure kilka ubrań i fryzur oraz kilka z innych stron.

Hebe
10.03.2014, 16:52
Skoro gra ci działa z dodatkami sims3pack, to musisz mieć jakiś wadliwy plik package. Albo ewentualnie masz jakiś niezaktualizowany mod. Musisz po prostu posegregować pliki package i po kolei testować czy będzie działała Ci z nimi gra. To czasochłonne, ale przynajmniej nie pozbędziesz się wszystkich dodatków nieoficjalnych.

simowa03
10.03.2014, 17:09
Założyłam specjalny folder by je segregować. A ja tak bardzo chcę mieć MasterControllera...

Hebe
10.03.2014, 17:17
To po prostu pobierz aktualną wersję ;)

kacperprze
10.03.2014, 18:18
Wreszcie udało mi się zrobić jeden występ w zostań gwiazdą i tu zong nie mogę wyłączyć okienka zlecenia :( może macie na to jakąś radę??
Jeszcze mam jeden problem otóż po podróży w przyszłość mojej simce popsuło się wyposażenie tzn. nic nie mogę tam włożyć, a nawet jak się uda to znika, ani wyłożyć, ani używać, a nawet nie raz tak się zawiesi, że te same rzeczy są u wszystkich członków rodziny :( Może ktoś miał podobny problem i wie jak to uratować to moja ulubiona rodzinka i nie chcę z niej rezygnować :(

simowa03
11.03.2014, 16:20
To po prostu pobierz aktualną wersję ;)

Niestety, to nie działa:(

romek
14.03.2014, 12:00
Witam,
mam pytania odnośnie aktualizacji.

przykład 1):
aktualizacja 1.34 (http://www.thesims3.com/game/patches/576591876) zawiera następującą zmianę dla dodatku "Zostań gwiazdą":
Zostań gwiazdą
Usunięto błąd, który powodował ponawiające się rozpalanie ugaszonych ognisk stworzonych przez Jednorożce.
Czy po instalacji TYLKO aktualizacji o wyższym numerze błąd ten zostanie usunięty/naprawiony?
Czy aktualizacja przykładowo 1.36 zawiera poprawki z wcześniejszych aktualizacji?

przykład 2):
Instaluję TYLKO The Sims 3 (podstawa) i aktualizuję je do wersji powiedzmy 1.29 (http://www.thesims3.com/game/patches/-1283123361). W tej aktualizacji oprócz podstawy są też aktualizacje do dodatków.
Po jakimś czasie instaluję dodatek Zwierzaki.
Czy zmiany z zainstalowanej wcześniej niż dodatek aktualizacji będą działały z tym dodatkiem, czy trzeba będzie instalować aktualizację ponownie?

kacperprze
14.03.2014, 13:00
Musisz zainstalować tzw. Super patch jest on zawarty w internecie jak i na płytach gry, zawiera wszystkie poprawki jakie wyszły :)

romek
15.03.2014, 11:54
Musisz zainstalować tzw. Super patch jest on zawarty w internecie jak i na płytach gry, zawiera wszystkie poprawki jakie wyszły :)

Dobrze, ale jak mniemam zawarte też są w nim aktualizacje do dodatków, więc czy po jego instalacji, a późniejszym doinstalowaniu dodatków będzie trzeba go ponownie instalować, czy poprawki dodatków będą działały?

kacperprze
15.03.2014, 12:00
Możesz nawet zainstalować go zaraz po podstawce (ja tak robię) i wszystkie poprawki będą zawarte :)

Hebe
15.03.2014, 15:04
Obawiam się, że jednak nie, bo ja po przeistalowaniu podstawy zainstalowałam superpatcha, a po doinstalowanou dodatków i tak musiałam instalować do nich aktualizacje. Chyba, że po aktualizacjach z lauchera jest inaczej.

Chwalisława
15.03.2014, 19:28
A ja mam problem taki, że o godzinie 18:00(simowego czasu, oczywiście) gra się zawiesza i nie da się nic zrobić. Kryształek się kręci, słychać dźwięki otoczenia, aczkolwiek nic się nie da zrobić. Od razu mówię, że nie ściągałam nic nowego, a rodzinką gram od jakiegoś czasu. Wrzuciłam tylko do gry znów Oazę Szczęścia i Aurora Skies, które wcześniej miałam i nie stanowiły żadnego problemu.

Hebe
15.03.2014, 20:21
A masz może Overwatcha?

marandile
22.04.2014, 04:16
Czy jak chce udostępnić simkę, to czy spakuje się ona ze wszystkimi CC, czy też
ściągający musi wcześniej pobrać te CC, żeby pokazały się w grze?

Hebe
22.04.2014, 08:32
Jak wyeksprtujesz ją jako sims3pack, to tak, przynakmniej jak kiedyś ściągałam simów z gw, to wszystko mi się ściągało.

Bella555
22.04.2014, 17:21
Hej :) Ja mam problem z Giełdą Wymiany i Moim Studiem. Jak zrobię sobie Simkę i w Launcherze nacisnę Wyślij, to się tak jak powinno wysyła, a na Mojej Stronie na pl.thesims3.com tego nie ma :( Chcę sobie zmienić awatar, bo te 'gotowe' mi się nie podobają :D

Beep
22.04.2014, 23:18
Chcę zrobić piwnicę w zbudowanym już trzypiętrowym domu (bez fundamentów), w którym mam trzy zestawy spiralnych schodów w tym samym miejscu, i nie wiem czemu nie mogę umieścić tych samych schodów w tym samym miejscu w piwnicy?

KarolinaJ
25.04.2014, 22:05
Witam, mam małe pytanie - jak zmienić ustawienia grafiki (w ustawieniach TS3) aby pokrycia terenu były bardziej wyraźne nawet w dalszej odległości?
Zainstalowałam sobie dziś od nowa Trójkę i nie pamiętam jak to wcześniej ustawiałam :P

Searle
01.05.2014, 08:49
W CASie przy tworzeniu poszczególnych zestawów ubrań można najwięcej stworzyć 3 zestawy. Jest jakiś kod czy mod by było ich więcej?

Nie mogę usunąć szafki kuchennej. Pojawia się komunikat: "Nie można usunąć obiektu zawartego w innym". MoveObcejts on i młotek nie działają. Nie mogę przenieść jej do wyposażenia rodziny. Szafka nie jest używana - przeniosłam ją w inne miejsce. Nic na niej nie stoi.

Sorry, za kolejny post (potem je połaczę).

Charionette
03.05.2014, 10:54
Jeśli masz NRassa to może spróbuj wykonać reset parceli. Powinno załatwić sprawę :)