PDA

Zobacz pełną wersję : Pytania i odpowiedzi oraz problemy z grą


Strony : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9

Ilona
11.07.2011, 14:50
Otwieram ten temat,aby z każdym pytaniem czy problemem nie zakładać nowych tematów

Witajcie. :) Tak, tak.. szukałam tego tematu, nie było, chyba, że coś przeoczyłam. Otóż chodzi mi o sufit na tej stronie http://modthesims.info/download.php?t=378451 jaki dała Ulmille(wiem, że jesteś na forum:))

Ma ktoś pojęcie jak zrobiła taki wysoki? Jeszcze jakie te piękne schody są. :) Chciałabym taki sufit baardzo, ale moja wiedza na temat takich "bajerów" jest minimalna.

kalafjor
11.07.2011, 15:03
Ten pierwszy post jest chyba naruszeniem regulaminu... ^^"

Jeśli mnie wzrok nie myli to po prostu ten pokój ma wysokość dwóch pięter... Dlatego sufit jest wyżej. A to w cale nie jest takie trudne do zrobienia. Robisz kolejne piętro nie dając na nim podłogi.

@Ilona-już go usunęłam-dzięki :)

EmoAndRoll
11.07.2011, 17:03
Zawsze grałam normalnie, bez większych problemów, ale teraz po naciśnięciu przycisku "Graj" wyskakuje mi następujący błąd: "Gra The Sims 2 Podróże nie została zainstalowana lub została zainstalowana nieprawidłowo. Zainstaluj ją po raz pierwszy lub zainstaluj ponownie." Wszystkie płyty mam oryginalne. Gra The Sims 2 Podróże została zainstalowana najpóźniej i zawsze z niej odpalałam grę. Co robić? :(

Cam
13.07.2011, 13:53
Może spróbuj zrobić tak, jak sugerują? Reinstalka powinna pomóc.

kalafjor
13.07.2011, 14:10
Masz zainstalowany jakiś dodatek, który wyszedł po Podróżach? Czas Wolny, Osiedlowe Życie?

Cam
13.07.2011, 14:28
Jeśli w ogóle wyskakuje program uruchamiający grę, to chyba nie ma nowszych dodatków. Ja jeśli odpalę zły dodatek, to mnie o tym informuje, więc chyba nie :/

EmoAndRoll
13.07.2011, 15:57
Nie, nie mam nowszych dodatków

Cam
13.07.2011, 16:14
No, to reinstalka! Ostatecznie (prawie) zawsze pomaga.

EmoAndRoll
13.07.2011, 16:26
Ale reinstalka chyba skasuje moje save'y? Tak?

kalafjor
13.07.2011, 16:33
Możesz skopiować folder EA Games, który jest w Moich Dokumentach. Tam są sejvy.
Jak przeinstalujesz grę będziesz musiał włączyć ją na "czysto", żeby utworzył się nowy EA Games i okolice. Potem wyłączysz grę wkleisz stare EA Games i powinno wszystko działać ze starymi zapisami.:)

Cam
13.07.2011, 16:35
No, pewnie tak. Może weź i je skopiuj, a potem wkleisz z powrotem?

EmoAndRoll
13.07.2011, 16:37
Możesz skopiować folder EA Games, który jest w Moich Dokumentach. Tam są sejvy.
Jak przeinstalujesz grę będziesz musiał włączyć ją na "czysto", żeby utworzył się nowy EA Games i okolice. Potem wyłączysz grę wkleisz stare EA Games i powinno wszystko działać ze starymi zapisami.:)

Ok, dzięki :)

stasienka
14.07.2011, 11:14
miałam to samo ;p
nie wiedziałam co robić wiec klikałam ciągle na przycisk "graj" i na "ok" i w końcu samo sie naprawiło ;pp

Pozdro ;pp

Sceptile
15.07.2011, 09:20
Hm, mam grę The Sims 2 od niedawna.. Móglby ktos mi podpowiedzieć gdzie zainstalować dodatki, które znajdują się na stronie głównej ? Typu; wille, domki, podłogi itp.
Będę wdzięczna. ; )

Cam
15.07.2011, 09:29
Chodzi o dodatki z internetu? Rozpakować w folderze Downloads. Z tego, co pamiętam to Moje Dokumenty -> EA Games -> The Sims 2 -> Downloads. Jeśli ostatniego folderu nie ma, to go po prostu zrób ;)

Savigge
15.07.2011, 09:38
Wille i pełne simy są najczęściej w sims2pack wtedy klikasz na ikonę i Instaluj.

Agataa103
15.07.2011, 09:45
Siema.

Mam problem i chciałam się spytać o coś dla mnie ważnego. Więc:
Wczoraj do 00:30 grałam jedną rodzinką. Jest ona dla mnie dosyć ważna i muszę nią grać jeszcze przez 7 simowych dni. Wczoraj wszystko było OK, ale dzisiaj kiedy staram się ją włączyć to w ekranie ładowania po jakimś czasie pokazuje się informacja - działanie programu zostało zakłócone, aplikacja zostanie zamknięta. :(

Podczas gry nie działa mi żaden inny program, ale nie o to chodzi.

Bo pytanie brzmi --- CZY MUSZĘ WYPROWADZAĆ TĄ RODZINĘ Z ICH MIESZKANIA ??

(proszę o odpowiedzi bardziej bez kodów)

Liv
15.07.2011, 09:51
Tak, musisz.
Błędy tego typu są związane najczęściej z domem, nie z Simami.

Savigge
15.07.2011, 09:55
Usuń wadliwe dodatki z downloadu. Pobierz Concent Tool Manager in usuwaj to co na czerwono. I jak uda ci się wejść do gry wyprowadź tą rodzinkę z mieszkania, i zniszcz to mieszkanie bo być może miało wadliwe dodatki.

Agataa103
15.07.2011, 11:59
Dziękuję bardzo za odpowiedzi :):):):)

Szkoda, że muszę wyprowadzić rodzinkę, ale jest dla mnie taka ważna...

Jeszcze raz bardzo, bardzo dziękuję

Meryam
15.07.2011, 12:44
Mój problem polega na tym, że po pobraniu jakichkolwiek poseboxów gra nie chce się włączyć. Ładowanie się zatrzymuje, a gra nie chce się nawet zminimalizować, więc musze restartować komputer. Dzieje się tak tylko po pobraniu poseboxów, wszystkie inne dodatki z internetu nie uszkadzają gry. Może ktoś wie, co jest nie tak?

Savigge
15.07.2011, 12:54
Niektóre poseboxy wymagają podmieniania plików gry. Jeśli nie są zamienione, gra się zatrzymuje gdyż masz te pliki w downloadzie niepodmienione.

Sceptile
15.07.2011, 17:07
Dziękuje za pomoc..

avenly
16.07.2011, 16:32
Sceptile, tu jest bardzo obszerny poradnik który na pewno ci bardzo pomoże. http://www.forum.thesims.pl/showthread.php?t=35186

inoue
18.07.2011, 13:17
Mam taki problem. Kiedyś kiedyś miałam rodzinkę w Miłowie ale stwierdziłam że tam się wszystkie moje rodzinki przyszłe nie pomieszczą (wielopokoleniowe rodziny :P) i przeniosłam ich do swojego otoczenia (poprzez spakowanie domu z rodzinką do katalogu i wstawienie go już w nowym otoczeniu) zdając sobie sprawę że straci kontakty z sąsiadami (kij z nimi). Dopiero teraz przeglądając drzewo genealogiczne jednego dziecka tej rodzinki przypomniałam sobie o tym że w Miłowie została córka z tej rodzinki - tyle że na studiach. Od razu wróciłam do niej, skończyłam studia, przeniosłam do nowego otoczenia, więzy rodzinne się oczywiście zerwały (co dziwne w drzewie genealogicznym wszystko było prawie ok :| ) więc pomyślałam o inseminatorze. Zaprosiłam całą rodzinę do niej, połączyłam rodziców z nią, wszystko ok ale problem pojawił się gdy chciałam połączyć ją z siostrami i braćmi. W inseminatorze (edytor drzewa genealogicznego) nie ma takiej opcji : |
Więc takie jest moje pytanie, jak sprawić żeby połączyć simów więzią rodzeństwa? I najlepiej omijając korzystanie z simpe (podejrzewam że taka odpowiedź się pojawi :D) a jeżeli nie ma innej opcji to prosiłabym o dokładne wytłumaczenie bo boję się czegoś tam poknocić a znając siebie jest to całkiem prawdopodobne :D
Z góry dzięki : ))

Fisia
18.07.2011, 19:23
Niedawno zamówiłam TheSims1 deluxe edition. Gra widać nieużywana, ale to nie ma znaczenia. Zauważyłam, że oprócz dwóch płyt z grą, jest tam jeszcze jedna, zielona płytka, na której pisze ''theSims2 Limited Edition Bonus''. Chciałabym się dowiedzieć, co zawiera ta płyta, i czy warto ją instalować, bo wszystkie dodatki do Sims2 już mam :)

k-8
18.07.2011, 22:09
Witajcie! :)

Mam pytanie do tych z Was, którzy posiadają grę The Sims 2 w oryginalnej, angielskiej wersji językowej, lub do tych, którzy znają linki do jakichś stron z informacjami :)


Zauważyłam, że imiona w polskiej wersji językowej gry są bardzo zróżnicowane - jedne zupełnie zwykłe, jak Andżelika, Oliwka, Nina i Dina, Bella, Majka, Daniel, Aleksander, ale jest też Mortimer, Konstanty, Waleria i różne nie tyle STAROMODNE, co DZIWNE imiona (akurat teraz nie mogę sobie ich przypomnieć).

Czy mogę dowiedzieć się, jak imiona i nazwiska brzmią po angielsku? Czy polskie nazwy Simów to odpowiedniki, przetłumaczone na język polski? Czy może są to w większości wymysły i dowolne improwizacje tłumaczy?

Interesują mnie na przykład zdrobienienia typu Jadźka i Jasiek - jak brzmią po angielsku? A nazwiska? Czy Jasiek Kowal nazywa się Johny Smith?


Będę wdzięczna za wszystkie odpowiedzi, linki itd.
Pozdrawiam i mam nadzieję - do zobaczenia w kolejnych wątkach! :)

Liv
19.07.2011, 08:58
Większość posiada grę po polsku, bo taki jest domyślny wybór języka przy instalacji.
Jak brzmią angielskie odpowiedniki możesz się dowiedzieć:
- dzięki temu (http://forum.thesims.pl/showthread.php?p=1415890#post1415890) poradnikowi - z tą różnica, że zamiast "14" wpiszesz "13", co odpowiada wersji językowej UK English.
- Przez SimPe.
Otwórz otoczenie, potem po lewej stronie wybierz "SimDescription". Znajdź interesującą Cię osobę. Mając ją wybraną w podglądzie na dole wybierz "Więcej" i "Otwórz plik postaci...".
Potem z lewej strony wybierz "Catalog Description". W polu zatytułowanym "string" będziesz miała polskie imię Sima. Troszkę niżej będzie napisane imię, opis osoby (z biografii) i nazwisko.
Zaraz nad tym polem masz wybór języków. Znajdziesz "English" i gotowe :)
Załączam zdjęcie ostatniego etapu, żeby nie było wątpliwości. (http://img202.imageshack.us/img202/6186/15870474.jpg)

Btw, w sam raz ja mam grę w angielskiej wersji językowej w ramach "podszkolenia się".
A tłumaczenie imion i nazwisk, szczególnie w późniejszych dodatkach, jest, łagodnie rzecz ujmując, kiepskie :)

Harda Brzoza, na płytce są tapety z The Sims 2, stworzone u jej początków (na co wskazują m.in. inne oczy Simów) oraz tzw. fansite kit - bannery, jakieś avatary i inne pierdółki na stronkę ;)

inouexd, szczerze mówiąc nie wiem, jak inaczej to zrobić nie używając SimPe ;)
Instrukcja krok po kroku:
1. Otwórz otoczenie w SimPe.
2. Z listy po lewej stronie wybierz "Family Ties".
3. Znajdź na liście niżej odpowiednie nazwisko (najlepiej, żeby to była ta rodzina z byłą studentką)
4. Po prawej stronie na szarym pasku, gdzie jest napisane "Związki rodzinne" masz "Lock" i kwadracik. Kliknij w kwadracik.
5. Z listy po lewej znajdź rodzinę, gdzie są jej siostry i bracia.
6. Zaznacz avatar jednego/jednej z nich prawym przyciskiem myszki i wybierz "Dodaj [imię Simki]". Jego/jej avatar pojawi się po prawej stronie. Pojawi się również relacja z byłą studentką.
7. Mając zaznaczonego dodanego przed chwilą Sima, wybierz typ relacji między tymi dwoma Simami na dole; jest opcja rodzeństwo ;)

EmoAndRoll
19.07.2011, 18:18
Pomożecie znowu?;) Mam problem podczas instalacji:( .Wyskakiwał mi błąd podczas uruchamiania The Sims 2 Podróże, więc jak mi doradzono, postanowiłam przeinstalować grę. Teraz mam kolejny problem. Skopiowałam folder "Downloads" (żeby nie stracić ściągniętych z internetu dodatków) i chciałam zacząć grę od nowa, bez save'ów.Jednak mój komputer bardzo mi to utrudnia :(( . Zaakceptowałam pierwszy komunikat, po czym przy wyborze miejsca do instalacji wybrałam "typowy użytkownik" i oczywiście wyskoczył mi komunikat: "W tym katalogu zainstalowana jest już gra The Sims 2 lub jeden z jej dodatków. Zainstalowanie tutaj dodatku spowoduje błędne działanie gry. Proszę wybrać inne miejsce instalacji." No to dobra, naciskam "użytkownik zaawansowany" i wybieram jakieś inne miejsca, ale oczywiście za każdym razem wyskakuje mi: "Nie można instalować w wybranym katalogu, gdyż może to spowodować niestabilność systemu". Co mam zrobić? :|
PS. Wszystkie płyty mam oryginalne


Zrobiłam na dysku D folder "EA Games" do niego dodałam folder "The Sims 2" i zadziałało.Tylko teraz boje się, czy gra będzie dobrze działać. Jak myślicie?


NIE DZIAŁA! Znowu pojawia mi się komunikat "Gra The Sims 2 Podróże nie została zainstalowana lub została zainstalowana nieprawidłowo. Zainstaluj ją po raz pierwszy lub zainstaluj ponownie." CO MAM ZROBIĆ?

Videl
19.07.2011, 23:05
Mój problem polega na tym, że po zainstalowaniu dodatku Czas wolny zniknęły wszystkie otoczenia jakie były do tej pory. Jest tylko ta, która pojawia się właśnie w CW ( Dolina Niezbędna o ile się nie mylę). Jak mam je odzyskać?

Cam
20.07.2011, 07:37
Dziwne, nie powinny zniknąć :| Masz skopiowane stare otoczenia? Może kiedyś to zrobiłeś?

simsiara1991
20.07.2011, 12:10
Chciałam się Was spytać czy wiecie może co się dzieje ze stroną www.thesims2.com? O ile dobrze przetłumaczyłam to pisza tam że wracają o 15:30 dzisiaj tylko że tak jest juz od 3-4 dni. Czy adres strony się zminił? Bardzo dawno jej nie odwiedzałam i nie jestem w temacie.

Ilona
20.07.2011, 13:14
z tego co wiem,to ta strona od 31.03 br jest zamknięta

rudzielec
20.07.2011, 15:21
Mój problem polega na tym, że po zainstalowaniu dodatku Czas wolny zniknęły wszystkie otoczenia jakie były do tej pory. Jest tylko ta, która pojawia się właśnie w CW ( Dolina Niezbędna o ile się nie mylę). Jak mam je odzyskać?

wejdź w:
Mój komputer -> dysk C -> użytkownicy -> JA* -> moje dokumenty -> EA games -> The Sims 2

*w tym miejscu, nazwa twojego komputera

Otwórz podkreślony przeze mnie folder, jeśli masz w podfolderze downloads jakieś dodatki z internetu to wytnij go i wklej na pulpit, następnie wyjdź z folderu "The Sims 2" i usuń go całkowicie. Odpal grę z ostatnio zainstalowanej płyty, gra utworzy sobie nowy folder, który wcześniej usunąłeś, powinno być już wszystko ok ;)

ps. Jeśli wszystko przebiegnie zgodnie z planem, to dopiero wtedy wklej podfolder "downloads" do folderu "The Sims 2" i odpal jeszcze raz grę, dodatki powinny się pojawić :)

mam nadzieję, że mnie zrozumiałeś

EDIT: może być tak, że w folderze EA games będziesz miał dwa podfoldery "The Sims 2" :P musisz je wtedy obydwa usunąć, wycinając z jednego z nich folder downloads (oczywiście jesli masz tam jakies dodatki :P)

EmoAndRoll
21.07.2011, 17:02
Pomoże mi ktoś? Na 3 stronie zamieściłam mój problem, ale jakoś nikt nie odpisuje. Ludzie, pomocy! :(

Liv
21.07.2011, 17:23
Instaluj wszystko jako "typowy użytkownik". Gra będzie działać i nie będzie konfliktu między plikami.

Przeinstaluj wszystko a wcześniej KONIECZNIE wróć przeniesione foldery z partycji D na C!
(żebyś nie próbowała usunąć ich ręcznie, bo wtedy będzie naprawdę źle ;])

EmoAndRoll
21.07.2011, 18:02
Instaluj wszystko jako "typowy użytkownik". Gra będzie działać i nie będzie konfliktu między plikami.

Przeinstaluj wszystko a wcześniej KONIECZNIE wróć przeniesione foldery z partycji D na C!
(żebyś nie próbowała usunąć ich ręcznie, bo wtedy będzie naprawdę źle ;])

Właśnie pokazuje się komunikat, że nie da się zainstalować jako typowy użytkownik. I nie przenosiłam folderów z C do D, tylko zrobiłam nowy folder o nazwie "EA Games". Jak mam zrobić teraz?
:|

Liv
21.07.2011, 19:51
Problem leży w tym:
"W tym katalogu zainstalowana jest już gra The Sims 2 lub jeden z jej dodatków. Zainstalowanie tutaj dodatku spowoduje błędne działanie gry. Proszę wybrać inne miejsce instalacji."
komunikacie?
Jeśli tak, to go olej.

Jeśli nie, odinstaluj wszystkie części gry z C i zainstaluj też wszystko na D.
Gra będzie działać...

EmoAndRoll
22.07.2011, 01:26
Tylko że mam zniszczoną podstawę do The Sims 2 :(

Liv
22.07.2011, 10:29
Chyba się nie zrozumiałyśmy.
Zaakceptowałam pierwszy komunikat, po czym przy wyborze miejsca do instalacji wybrałam "typowy użytkownik" i oczywiście wyskoczył mi komunikat: "W tym katalogu zainstalowana jest już gra The Sims 2 lub jeden z jej dodatków. Zainstalowanie tutaj dodatku spowoduje błędne działanie gry. Proszę wybrać inne miejsce instalacji."
Nie przejmuj się tym komunikatem i kontynuuj instalację jako typowy użytkownik.

Więc: odinstaluj wszystkie dodatki i akcesoria, podstawę na razie zostaw.
Zainstaluj dodatki i akcesoria jako "typowy użytkownik" ignorując wszystkie wyskakujące okienka, w szczególności z "błędnym działaniem gry".
Odpal grę z "Podróży" (na razie nie ruszaj Downloads) i zobacz co się będzie działo.

inoue
22.07.2011, 10:29
Liv, dzięki za odpowiedź, zaraz się za to zabiorę : )

Ja znowu mam dość dziwny problem. Jeden z moich dzieci bawił sie na dworze i troche o nim zapomniałam więc zamarzł. Szybko go rozgrzałam (to brzmi dziwnie) ale specyficzny kolor skóry pozostał. Na twarzy jest normalny a cała reszta ciała - sina. Nie schodzi mu to wogóle, zdążył stać się nastolatkiem a wygląda to brzydko :( Bawiłam się z przegrzaniem go żeby pojawiło się poparzenie a potem żeby zeszło razem z zasinieniem ale na nic. Jakieś pomysły? Byłabym wdzięczna :(
Poniżej zdjęcie jak to wygląda
http://img687.imageshack.us/img687/4163/sims2ep8201107212058323.png

EmoAndRoll
22.07.2011, 13:36
Może rzeczywiście się nie do końca rozumiemy :) . Przy instalacji jako "typowy użytkownik" wyskakuje ten komunikat,którego nie da się ominąc i który uniemożliwia dalszą instalacje. W oby dwóch przypadkach.

Liv
29.07.2011, 13:43
Pozostaje Ci załatwić skądś podstawę i zainstalować wszystko na D :|
Dziwny problem...

@inouexd - próbowałaś zresetować Sima?

inoue
02.08.2011, 16:53
@up - nic nie dało :(

emma147
02.08.2011, 22:20
inouexd: a zmieniałeś mu wygląd poprzez lusterko? Mój sim był kiedyś cały czarny(?!) i jak zmieniłam mu wygląd w lusterku wyglądał już normalnie.

inoue
03.08.2011, 08:24
jasne że zmieniałam : (


I mam nowy problem. Nie wiem dlaczego ale za każdym razem jak jakikolwiek sim próbuje robić coś z tym zepsutym samochodem z Czasu Wolnego resetuje się. Sim w sensie. I tak dzieje sie w różnych rodzinach. Samochód stoi na pojeździe i wszystko powinno być ok. Czemu się tak dzieje i co zrobić żeby mogil z niego korzystać? :(

edit.: to znowu ja.. nie wiem dlaczego moja simka po zajściu w ciążę ma coś takiego:
http://img593.imageshack.us/img593/2118/sims2ep8201108031454435.png
zamiast tego w portrecie. nie da sie tego zmienić w lustrze (wygląda tak jak powinna). jak mogę to zmienić? jest to dość wkurzające :((

Master of Disaster
03.08.2011, 17:24
Hm... a próbowałaś jej zmieniać wygląd? Jako, że nie wszystkie fryzury i dodatki (bo, z tego co wiem, ów uroczy kapelutek jest takim dodatkiem, który można znaleźć w kategorii "okulary") są dostępne dla Simek czy Simów w ciąży, czasem dzieje się coś takiego. Spróbuj tymczasem wybrać jej inną fryzurę i zdjąć kapelusz na czas ciąży.

inoue
03.08.2011, 21:08
@up - napisałam że zmieniałam :P ale to już w sumie nieaktualne, ciąza minęła i no.

Bardziej mnie wkurza ten koleś mój parę postów wyżej i ten problem z samochodami :((

Liv
04.08.2011, 06:38
Co do Simki: tak się dzieje przy niektórych fryzurach z neta - wiem, wkurzające, ale chyba nie da się nic z tym zrobić :|
(mam to samo)

Przy naprawie auta z CW resetują mi się tylko nastolatki. Może skombinuj sobie patcha?

Nora
04.08.2011, 09:58
Mam pewien problem z grą The Sims 2 i dodatkiem do niej The Sims 2 Cztery pory roku. Gra była zainstalowana na komputerze, jednak musiałam wymienić dysk twardy i jak to po takim ,,zabiegu" bywa, na komputerze nie było nic. Kiedy wgrałam Windows 7 Professional i zainstalowałam The Sims 2 wraz z dodatkiem gra działała na pierwszy rzut oka poprawnie, jednak po pewnym czasie zauważyłam, że co pewien czas monitor się wyłącza, a następnie pojawia się ikona oczekiwania i gra wraca do poprzedniego stanu. Nie byłoby to takie złe, gdyby nie fakt, że w końcu gra się zacina i nic, absolutnie nic nie da się zrobić. Trzeba wyłączyć komputer. Jest to bardzo uciążliwe. Zastanawiam się, czy kody mogły w ten sposób zepsuć grę. Macie jakieś pomysły? Możecie mi pomóc? Proszę:)

Master of Disaster
04.08.2011, 11:28
@Liv - ja sądzę, że da się to naprawić... ale to wymagałoby grzebania w SimPE. Ja parę razy to robiłam, ale za pierwszym razem coś popsułam i musiałam znów ściągać dodatek.

Jeśli zaś chodzi o patche - cóż, oficjalna strona Sims 2 nadal nie działa :(( ale można je pobrać z SimPrograms: http://www.simprograms.com/the-sims/the-sims-2/the-sims-2-patches/patches-the-sims-2-freetime/ - tu masz link do patcha do CW. Z tego co wiem, zalecane jest pobranie łat do każdego posiadanego dodatku (w przypadku Sims 2), nie wiem jak z akcesoriami.

Pablo1989
04.08.2011, 18:19
Czy to jest jakiś błąd, czy tak może się w grze zdarzyć ?


Otóż zrobiłem nową rodzinkę, dla simki wybrałem karierę Obiboka, wszystko idzie dobrze, aż nagle gdy poznała z pracy niejakiego Boguś Arymag(taki jeden o siwych włosach) niby ok polepszyłem z nim znajomości tak aby był przyjacielem rodziny bo :D chciałem mieć awans, i tak któregoś następnego dnia simka ma 3 dni wolne, więc siedzi sama w domu, gdy nagle...zjawia się ten Boguś Arcymag i.....wchodzi do mojej rodzinki domku bez dzwonienia....tak jakby był traktowany jak członek rodziny, ale jego ani nie kontroluję ani też nie jest w rodzince.

Kiedy Zakluczyłem dzwiczki po jego wyjściu :P to już się nie pojawiał, ale jak otworzyłem to się pojawił znów.

Liv
05.08.2011, 08:25
Raczej normalne - też tak mam z innymi Simami.
Grałam rozwiedzioną Simką mieszkającą z rodzicami i dwójką dzieci. I jej były mąż codziennie ich odwiedzał xD Zachowywał się jak członek rodziny. Musiałam go kasować, bo mnie wkurzał ;)
Co najlepsze, to był Sim, którym gram od jego narodzin i mieszkający obecnie w skrzyni domów :D A relacji z byłą raczej za dobrych nie miał ;] Co innego z dzieciakami...

Póki możesz zamykać drzwi nie jest źle :D A skoro to pierwszy lepszy miastowy, może by go zabić? xD

Larandil
06.08.2011, 17:23
sluchajcie.
moj problem polega na tym, ze gra nie chce sie uruchomic.
klikam na ikone ostatneigo dodatku, przyciskac "graj" i...nic.
pomozcie :<

rudzielec
06.08.2011, 18:18
wejdź do folderu "The Sims 2" na dysku C i pousuwaj pojedyncze pliki pod folderami nazywają się bodajże "accesory.catche" "groups.catche" "cigen.package" itd. gra powinna się uruchomić :)

Master of Disaster
06.08.2011, 19:08
Dokładniej to:
Accesory.cache
groups.cache
cigen.package
ContentRegistry
Znajdują się one w folderze Simsów 2 w Moich Dokumentach, domyślnie:
C:\Documents and Settings\{Twoja nazwa użytkownika}\Moje Dokumenty\The Sims 2
Jeśli gra/Warsztat/inne narzędzi gry TS2 nie jest włączone, można to wywalić bez problemu, gra utworzy nowe. Z mojego doświadczenia wynika, że pomaga to też na problemy z włączeniem Warsztatu i Majstra Plus. Warto też sprawdzić, czy jest otwarty proces o nazwie Sims2*.exe -> w miejscu gwiazdki może być np Ep5.

Proponowałabym gdzieś to przykleić, w widocznym miejscu; dodam, że sama tego nie wymyśliłam, korzystałam z rad różnych graczy, głównie z tego forum.

Cam
06.08.2011, 22:40
Szukałam, nic nie znalazłam, więc...
Jak zrobić własną pozę? Wydaje mi się, że widziałam kiedyś na yt poradnik, ale teraz się chyba rozpłynął :|

maggie_youness
07.08.2011, 10:29
Hej,
Moje Simsy są czarne a głowe mają białą z czerwonym krzyżykiem. Co to może byc?
\

Liv
07.08.2011, 12:08
Wrzuć screena.

maggie_youness
07.08.2011, 14:50
próbuję, ale gdy wciskam prt sc, a potem wchodze do painta, to tak jakbym zrobiła screena pulpitowi...

hare_krishna
08.08.2011, 09:02
Przeinstalowywałem dzisiaj Rezydencje i ogrody i ten folder tak po prostu zniknął:| jak go przywrócić, albo chociaż gdzie wgrywać dodatki, kamery itp.?

Savigge
08.08.2011, 09:53
Musisz je obciąć za pomocą gwiazdki (tej u góry, przerywanej) lub kwadratu. Aczkolwiek polecam to drugie.

Ilona
08.08.2011, 10:41
Przeinstalowywałem dzisiaj Rezydencje i ogrody i ten folder tak po prostu zniknął:| jak go przywrócić, albo chociaż gdzie wgrywać dodatki, kamery itp.?

odpal grę,a folder sam się utworzy

R4sT4m4n
10.08.2011, 20:06
Siemka.A wiec tak mam pewien problem, mianowicie niektorym akcjom ktore wykonuja simowie powinny naturalnie towarzyszyc efekty dzwiekowe - dajmy na to gdy bawimy sie z psem w ciuciubabke to on szczeka.I u mnie wlasnie takich szczegolow nie slychac.Nie slychac wogole jak pies szczeka gdy sie z nim wchodzi w jakas interakcje, np. gdy go ucze jakiejs komendy to nie slychac jak sim cos tam mamrocze do zwierzecia.Innym przykladem jest teleportacja - zawsze jak podskakujesz w gore i robi sie ten jakby dym to jest tez taki charakterystyczny odglos - u mnie go nie ma.Ale pamietam ze jeszcze w wiosce Takemizu bylo slychac to przy teleportowaniu a jak juz wrocilem do Milowa to nie ;/ ... Narazie wylapalem tylko te 2 przypadki ale takich niuansów moze byc wiecej.. I dlatego sie zwracam do was o pomoc :) Pozatym wszystko jest ok, muzyka gra, w trybach kupowania, budowania i zycia.Slychac jak simy gadaja pomiedzy soba ale jak do psa to juz np. nie ;/

Z gory dzieki.

Cam
10.08.2011, 20:18
Zobacz w ustawieniach dźwięku, tam powinno być, jakie dźwięki słychać, a jakie nie. Swoją drogą, pogrzeb tam.

R4sT4m4n
11.08.2011, 09:49
To tak jeden problem rozwiazalem bo postanowilem zeby gra sie wlaczala w trybie zgodnosci z windows XP service pack 3 noi ok.Juz przy teleportacji slychac co gada i ten odglos ale do zwierzat nadal nic ;/

PS gram na windows 7.

maalox9
11.08.2011, 14:40
Witam
Mam pewien problem od samego zainstalowania the sims 2
Otóz gdy robię jakieś nagłe oddalenie, przybliżenia itp pasek dolny mi znika i pojawiają się takie niebieskie kwadraty (screen)
Potem kiedy zainstalowałem ts2 : wlasny biznes robi się to samo + gdy się zatnie gra monitor się wyłącza ale gdy spaskuje gre monitor się włącza.
Proszę o pomoc bo nie wiem o co kaman - specyfikacja kompa
Procek AMD Athlon 2000+
1gb ram
Grafa : Radeon 9200 128mb
http://img263.imageshack.us/img263/7793/problemthesim2.png

Liv
11.08.2011, 15:41
Może zaktualizuj sterowniki do karty graficznej? Najnowsze znajdziesz na stronie producenta.

R4sT4m4n
11.08.2011, 15:59
A na moj problem macie jakas rade ? czy nic ?

mily122
11.08.2011, 20:21
Ja mam jedno pytanie (jeśli było to przepraszam):
Czy jak zainstaluję dwa dodatki (CPR i WB ) na innym dysku niż na tym na którym jest zainstalowana gra The Sims 2 to czy będą mi one działać ?

R4sT4m4n
11.08.2011, 20:41
Siemka mam taki maly problemik zwiazany z dzwiekiem.Chodzi o to ze jak wchodze w interakcje ze zwierzakiem (obojetnie czy z psem czy z kotem) to nigdy nie slychac tego co mowi sim ani szczekania psa czy miauczenia kota :/ Moze to nic wielkiego ale mnie wkurzaja takie niuanse, musze miec wszystko ladnie i wporzadku ;p Wczesniej tez nie bylo slychac odglosu i mamrotania sima jak sie teleportowal ( sposobem ninja) ale jak zmienilem zeby gra dzialala w trybie zgodnosci z windows xp sp 3 to juz byl dzwiek.Ale ze zwierzetami nadal nic.

PS jesli to cos ma do rzeczy to gram na windows 7, kiedys na XP wszystko smigalo, te same dodatki byly jak i teraz.Dodam tez ze przeinstalowalem ts2: zwierzaki i nic sie nie zmienilo.Moze akurat te pliki dzwiekowe ( szczekanie, gadanie sima do zwierzaka) sie nei skopiowaly z plyty ?

z gory dzieki.

rudzielec
11.08.2011, 21:38
To tak jeden problem rozwiazalem bo postanowilem zeby gra sie wlaczala w trybie zgodnosci z windows XP service pack 3 noi ok.Juz przy teleportacji slychac co gada i ten odglos ale do zwierzat nadal nic ;/

PS gram na windows 7.

To prawdopodobnie wina jakiegoś dodatku z internetu, a dokładniej mówiąc moda, który w jakiś sposób zmienia działanie gry. U mnie dzieje się to samo co u Ciebie, ale tylko czasami, kiedy simy rozmawiają, to jeden z nich rusza ustami i nic nie słychać, niestety nie odkryłam u siebie którego dodatku to wina :|

Witam
Mam pewien problem od samego zainstalowania the sims 2
Otóz gdy robię jakieś nagłe oddalenie, przybliżenia itp pasek dolny mi znika i pojawiają się takie niebieskie kwadraty (screen)
Potem kiedy zainstalowałem ts2 : wlasny biznes robi się to samo + gdy się zatnie gra monitor się wyłącza ale gdy spaskuje gre monitor się włącza.
Proszę o pomoc bo nie wiem o co kaman - specyfikacja kompa
Procek AMD Athlon 2000+
1gb ram
Grafa : Radeon 9200 128mb
http://img263.imageshack.us/img263/7793/problemthesim2.png

A masz stacjonarkę czy laptopa? Jeśli stacjonarka to polecam zrobić tak, jak napisała Liv... jednakże z tego co się orientuję, karty radeona to nie jest najlepsze rozwiązanie do simsów, mogę się mylić, ale u mnie nie działały za najlepiej :| nie wiem czy to tez nie jest wina ramu jesli masz tylko jeden giga, może Ci po prostu wywalać takie cuda, bo komp jest zbyt obciążony. Jeśli jednak masz laptopa to jest to ewidentnie wina zintegrowanej karty graficznej, ja mimo nowego lapka, ciągle mam z tym problemy na simach. Niestety chyba nie da rady nic z tym zrobić.

Ja mam jedno pytanie (jeśli było to przepraszam):
Czy jak zainstaluję dwa dodatki (CPR i WB ) na innym dysku niż na tym na którym jest zainstalowana gra The Sims 2 to czy będą mi one działać ?
możesz zainstalować nawet podstawę gry, czyli pierwszą płytę The Sims2 na innym dysku z resztą dodatków które posiadasz (tak by było w sumie najlepiej) gra utworzy sobie podstawowy folder na dysku C sama :)

R4sT4m4n
12.08.2011, 08:31
Hmm .. Tylko ze ja nie sciagalem nic z internetu do simsow nigdy .. sproboje sie jeszcze pobawic z trybami zgodnosci z roznymi systemami.

rudzielec
12.08.2011, 08:49
nic z neta? no to wracamy do punktu wyjścia... może spróbujmy inaczej, masz komputer stacjonarny czy laptop?

R4sT4m4n
12.08.2011, 10:46
Komputer stacjonarny.

simsiara1991
12.08.2011, 17:29
Mam pytanie. Chciałabym zainstalować TS2 (mam oryginalne) i wkładam płyte biore autorun i wychodzi komunikat "włóź do napędu dysc CD/DVD :( i co mogę z tym zrobić???

Fisia
12.08.2011, 18:51
Przeczyść płytę, a potem trochę mocniej wciśnij do napędu (trochę, bo jeszcze uszkodzisz :o). Albo uruchom ponownie komputer/laptop, nie wiem czy to zadziała, ale jak się odświeży może będzie bardziej pobudzony do pracy xd Kiedyś tak miałam ale sobie odpuściłam. Po połowie roku sobie przypomniałam i wtedy poszło normalnie :o
Albo spróbuj włożyć to na próbę na innym komputerze w domu (jeżeli jest). To raczej nie jest wina płyty. Może jeszcze wkładaj i wykładaj na przemian, a jak po pięciu razach nie zadziała zainstaluj to sobie następnego dnia. I nie kupuj nowej płyty, bo nie trzeba.

R4sT4m4n
12.08.2011, 19:13
simsiara1991, takie zabawy we wkladanie i wykladania plyty w naped raczej nic nie dadza :). Ostatnio tez mialem taki problem, zakonczylo sie na kupnie nowej stacji dyskow.Zobacz czy naped CI czyta inne plyty, jesli tak to jednak wina Twoich TS2, a jesli nie czyta to masz popsuta stacje dyskow.Pewnie laser sie zuzyl.. Nowy naped - wydatek rzedu 100 - 120 zlotych.Przyjdzie do Ciebie fachowiec i w 15 minut zrobi :).

PS Jakies pomysly co do mojego problemu ?

Hithiriel
12.08.2011, 20:20
Problem: sim zawiesza sie po zrobieniu zdjęcia. Pomaga jedynie wyłączenie gry bez jej zapisywania, w przeciwnym razie sim po uruchomieniu pozostaje nadal nieruchomy. Próbowałam komendy boolProp ale gra jej nie przyjmuje. Nie moge sobie poradzić z tym problemem. Proszę o pomoc.

R4sT4m4n
13.08.2011, 07:18
Ehh wyglada na to ze moj problem zaginal wsrod innych pytan no trudno :D

Larandil
14.08.2011, 18:27
otoz, kolejny problem.

moja simka, jak nic nie rob to zaczyna glupiec, czyli pojawia jej sie co chwila znak, ze ma gdzies isc i znika, pojawia sie i znika i pojawia sie i znika i tak ciagle, poki cos jej nie dam do roboty :|
mam wylaczona wolna wole, myslalam, ze to przez dodatki z internetu, ale przeskanowalam download, zwlaszcza, ze jest maly, bo ma 500MB.

D:
ja juz glupieje, bo to trzecia reinstalka w tym miesiacu :|

Fisia
15.08.2011, 12:19
A może nakaż innemu Simowi rozmawianie z nią, to się może ruszy? Albo tymczasowo wyprowadź ją z domu.

Larandil
15.08.2011, 13:29
tylko, ze mowie, ze ona tak robi w bezczynnosci :|
a jak robie zeby cos zrobila to robi to normalnie :|

Fisia
15.08.2011, 18:26
Aha, żle Cię zrozumiałam. No to może zrób jej reset? Kod boolpro testingcheatsenabled true, klikasz na Simkę z shiftem, wybierasz force error -> reset (nie delete, bo Simka zniknie xd).

virtinfly
18.08.2011, 10:58
Witam,
mam problem z ciałami moich simów... mianowicie: moje simy mają ściągniętą cenzurę i jak tylko mężczyzna sie rozbierze to jego ciało znika :/ jest tylko głowa. Po drugie od kiedy ściągnęłam kilka nowych skór i postaci, wszystkie moje simy mają świecącą cerę, lekko pomalowane oczy i usta. Nawet faceci! Tak jakby oryginalna, maxisowa skóra została zastapiąna przez tą "piękną". Jak to naprawić?
W obu przypadkach podejrzewam, że po prostu przedobrzyłam z dodatkami z internetu... :/

Liv
18.08.2011, 11:12
Nie wiem coś za dziwne skiny ściągnęła, ale wywal je :)
Ten make-up doszedł z nimi.
+to są default replacementy, czyli pliki, które zamieniają oryginalne rzeczy z gry.

kalafjor
19.08.2011, 07:54
Moja simka uczciwie zdobyła nagrodę z kariery edukacja. Półkę na książki, z której można się nauczyć wszystkich umiejętności. Niestety mogę się uczyć tylko trzech podstawowych, bo gdy naciskam np. "Ucz się logiki." to simka wyciąga książkę i się jakby resetuje. Tak jakby użyć Force Error. Wy też tak macie? :<

radi111
19.08.2011, 10:36
Witam!
Robie drzewo genealogiczne mojej rodziny InSimenatorem. Chciałem raz ustawić rodzeństwo ale się nie dam insimem:( Czy może jest takim proogram oprócz SimPe?

Liv
19.08.2011, 13:32
kalafjor - nie, u mnie ta półka na książki działała (bo chyba teraz w żadnej rodzinie jej nie mam) normalnie.
Spróbuj ja zresetować. Tak samo zrób z Simem.

radi111 - tylko SimPe.

kalafjor
19.08.2011, 13:39
Czy za pomocą insimenatora można zmienić poziom chemii między simami?
A jeśli nie insimenatorem, to jakim programem/modem. (Oprócz SimPe.)

impreza
19.08.2011, 13:53
Nie mogę nigdzie znaleźć porady więc zakładam nowy temat. Miałam rodzinę której poświęciłam wiele godzin i wysłałam ich na wakacje do ich domku nad morzem (tyle, że nie tego samego dnia tylko kolejnego) i okazało się, że taksówka przyjechała kiedy w domu nie było wszystkich domowników. No ale na wakacjach byli wszyscy. Po paru dniach wrócili do domu (był ten sam dzień i godzina co wyjechali na wakacje) więc znów nie było wszystkich w domu i znów przyjechała taksówka (przecież dzwoniłam tylko raz, żeby pojechali na wakacje). Taksówka zabrała jednego sima z powrotem do domku nad morzem. Pomimo iż kilkakrotnie wzięłam ,, zakończ wakacje '' to taksówka nie przyjechała nawet wtedy kiedy czas było wracać. Miałam już wyłączyć grę, żeby nic nie popsuć jednak kod moveobject on niestety umożliwił mi skasowania sima. Dom wakacyjny jest pusty, a do domu w otoczeniu Miłowo nie mogę wejść gdyż ktoś z rodziny jest na wakacjach, więc wchodzę znów w dom letniskowy i znów jest pusty. Proszę o jakieś wskazówki, szkoda mi tylu godzin....

Master of Disaster
19.08.2011, 20:40
@kalafjor - co Ty, boisz się tego SimPe? :|
Nie wiem, jak z poziomem chemii między Simami, ale w tym programie można chyba zmienić co kręci i odrzuca danego Sima. SimPe trzeba używać tak jak boolPropa - nie grzebać w jakichś nieznanych funkcjach.
Liv edit: i wtedy się gry NIE zepsuje.

kamilek20052
20.08.2011, 10:26
Witam. Oglądam od pierwszego odcinka nowy dom i chyba w drugim albo w trzecim odcinku Dorota bije się ze złodziejem i potem przyjeżdża po nią karetka. I właśnie mam pytanie Jak to zrobić? Czy komuś też się tak zdarzyło? Czy trzeba zadzwonić gdzieś? A może trzeba mieć hacka? Jeśli tak to czy ktoś ma linka? A jeśli umieściłem to w złym dziale to przepraszam ale nie wiedziałem gdzie umieścić a według mnie ten dział jest odpowiedni.

carineesz
20.08.2011, 12:01
Kami591: Ej skąd masz karetke pogotowia ?
Kubutek95: [...] a tak na serio to Igor pracuje w medycynie... więc po prostu jak przyjechał po niego samochód do pracy, czyli właśnie ta karetka to ją wykorzystałem
http://www.youtube.com/watch?v=ix3dGSnl1BI

Sprawdziłam w googlach, na różnych stronach, czy jest możliwość przyjechania karetki (nie jako "samochodu do pracy Sima") - podobno nie ma.

Liv
20.08.2011, 12:22
Nie, nie ma.
Szukałam shackowanej karetki, ale jako pojazd do jeżdżenia (taki jak z NŻ) nie istnieje.
Jedyne co udało mi się wyniuchać, to karetka dekoracyjna ;]

Lubie
24.08.2011, 07:33
Czy jest jakiś mod, lub coś innego, co pozwala na obracanie mebli o 45(stopni) i nie zmusza do "trzymania się" kratek

Ilona
24.08.2011, 16:44
program nazywa się SeeThem2 i pobrać możesz go stad http://simsky.parsimonious.org/proggie/en_st2.php ,a wklejasz serduszko do katalogu TSBin od postawy gry-katalog szukaj na dysku,gdzie masz zainstalowana grę i odhacz na zielono to co widać na obrazku,obiekty stawiasz pod katem 45 stopni za p0omoca , i .

Arisane
24.08.2011, 19:07
Witam.

Mam jeden problem. Otóż to, ściągnęłam sobie dodatki z lianysims2, ale większość ściągniętych ciuchów nie działa (tzn. jest to maxisowe wierzchne ubranko), a simy w ogóle się nie zainstalowały. Czy można temu zaradzić?

Liv
24.08.2011, 19:38
Meshe do ciuchów ściągnęłaś?
Simy i domy radzę instalować przez Clean Installera (http://sims2pack.modthesims2.com/index.php?page=3).
Ściągnij je jeszcze raz i zainstaluj. Powinny się pojawić w Warsztacie i Skrzyni Simow w grze.

+ zawartość zmodyfikowana w grze jest włączona? Jeśli nie, wejdź w opcje (ikonka trybików) i po prawej u góry będzie to co trzeba.

Arisane
24.08.2011, 19:39
Meshe ściągnęłaś?
.


Nie wszędzie, też o tym pomyślałam, teraz je ściągam. (Wczoraj, później skończę, zależy, czy mi się będzie chciało :D :D :D)

karoru
25.08.2011, 14:49
Witam was wszystkich bardzo serdecznie :]. Jestem tu nowy i od razu z problemem.
Więc tak, zainstalowałem Sims 2 podstawę i kilka dodatków (oryginalnych) następnie wprowadziłem jedna czy dwie rodziny. Stworzyłem własną rodzinę i kiedy kliknąłem zakończ tworzenie rodziny to wczytywanie do otoczenia zajęło pół godziny ale po tym pół godziny nadal nie wczytało i tak czekałem z 45 minut i dalej nic więc musiałem zresetować komputer. Może ktoś wie co to za problem i jak go rozwiązać? Kilka razy starałem się stworzyć rodzinę ale za każdym razem to samo czy podczas wprowadzania rodziny do domu.

avenly
25.08.2011, 16:27
Może po prostu masz zbyt słaby sprzęt, albo instalowałeś jakieś dodatki z internetu ?

Liv
25.08.2011, 17:14
Reinstalka?

Wątpię, żeby coś ze sprzętem było, chyba, że masz przeciążony procesor podczas gry (sprawdza się to w Menedżerze zadań).

Probs
25.08.2011, 19:01
Gdy wczytuję okolicę gry np. Kwitnące wzgórza wszystko ok. Ale jak swoją własną to cały czas się wczytuje i nic. Tak samo z moim przedmieściem.

Dodam tylko, że odinstalowałem zwierzaki i ponownie je zainstalowałem i nic.
A stało się tak po usunięciu zwierzaków.

Nie mam żadnych obiektów z neta w grze.

karoru
25.08.2011, 20:31
Jeżeli chodzi o sprzęt to już na nim grałem w simsy z dodatkami. A jeżeli chodzi o reinstalacje to postaram się to zrobić a potem napiszę :]

Więc, reinstalacja została zrobiona. Jednak problem się powtarza jak i w samej podstawie the sims 2 jak i z dodatkami. Podczas tego długiego czasu ładowania gry czy też wczytywania otoczenia kliknąłem menadżer zadań to przy "the sims" jest napisane że "brak odpowiedzi" za każdym razem. Nie mam pojęcia co jest grane. Od kiedy gram w the sims nie spotkałem się z takim błędem ;/

Liv
26.08.2011, 14:14
Masz tak tylko w jednym otoczeniu czy wszędzie?
Jeśli w jednym - jest to otoczenie Twoje czy Maxisowe?

karoru
26.08.2011, 20:01
W każdym otoczeniu.

Liv
26.08.2011, 20:39
Hm, czy masz teraz inny system operacyjny iż wcześniej? (kiedy Simsy działały)
Masz w czasie gry włączone jakieś pamięciożerne programy? (sprawdzasz w Menedżerze zadań->Procesy-> Użycie pamięci - do 50 000 K nie jest źle, schodki zaczynają się, gdy te wartości rosną).

Wpadłam jeszcze na taki pomysł:
usuń folder EA Games z Moich dokumentów (albo wywal na pulpit, jeśli masz jakieś rzeczy, których nie chcesz stracić typu Simy z Warsztatu, zapisane projekty domków, okolice, zdjęcia z gry, filmy), włącz grę, wczytaj dowolne otoczenie (zauważysz, że są same Maxisowe) i zobacz co się dzieje.

@down: właśnie :|
Zaczyna mi brakować pomysłów.

karoru
26.08.2011, 21:07
Jeżeli chodzi o system operacyjny to jest ten sam na tym sprzęcie już grałem na innych również i przedtem ani na tym ani na innych mi się to nie działo.

Jeżeli chodzi o jak to nazwałaś "pamięciożerne programy" to przed uruchomieniem Sims'ów mam max 5000 k.

A co do folderu to zobaczymy. Ale wątpię ponieważ podobny efekt jest podczas reinstalacji, prawda?

rudzielec
26.08.2011, 21:51
program antywirusowy...
on też może być przyczyną zamulania i zawieszki simsów.
osobiście kiedy zainstalowałam u siebie Eseta NODA, czas ładowania gry wydłużył mi się z 10 na 25 minut, natomiast na starszym kompie gdzie miałam Kasperskiego, to owy antywirus traktował simsy jak wirusa i nie mogłam ich odpalić :|
kiedy usunęłam program, problem się skończył, tak samo na jednym jak i drugim kompie, więc może zorientuj się, czy antywirus jest taki sam jak kiedy grałeś w simy i wszystko było w porządku

karoru
27.08.2011, 07:15
no tak tego antywirusa nie miałem podczas tamtej gry w The sims 2 ale po wyłączeniu go i wyłączeni wszystkich zbednych programów w tle problem dalej się pojawia a Simsy mają status "brak odpowiedzi"

rudzielec
27.08.2011, 08:32
a spróbuj wyciągnąć folder z dodatkami z neta na pulpit i wtedy odpalić grę, może masz tam jakiegoś wirusa?
szczerze mówiąc, mi już też zaczyna brakować pomysłów, ale jeżeli wcześniej działało, to musi to być jakiś błąd w grze...
jeszcze takie jedno pytanie, robiłeś może wcześniej formatowanie komputera?

karoru
27.08.2011, 14:39
Tak, formatowanie było i to niedawno jakiś miesiąc temu, sterownik zostały na nowo zainstalowane jeżeli chodzi o to wszystko tak jak wtedy. Zobaczymy co z tym folderem.

No i pograłem, 15 minut! WOW.

A tak serio, odpaliłem grę następnie wybrałem otoczenie rodzinę i od razu wprowadziłem do domu, wszystko szło jak po maśle (trochę się cięła; czego nigdy nie było), aż nagle zapragnąłem zmienić jakieś ustawienia wtedy się znowu zacięła i było brak odpowiedzi. Na szczęście zapisałem przed zmianą ustawień.
A tak już na serio. Moim zdaniem nie da się tak grać serio. Ja to mam szczęście do błędów, serio. Chciałbym stworzyć własną rodzinę, pograć kiedy się nudzi a tu klapa :/

maggie_youness
28.08.2011, 09:47
hej, mam problem, moje smy sa czarne i tekstura podłóg też, co to moze być?
szukalam w opisie na płycie, ale dalej nie wiem
mam windows 7, a tak konczy się viście

Probs
28.08.2011, 17:30
karoru, dziś sam naprawiłem ten problem bo moja okolica była wczytywana cały czas a Maxis normalnie. Nie wiem jak u ciebie ale jak ja czekałem około 20-25 minut to coś popracował i już działa normalnie.

Nie wiem tylko czemu okolica waży aż 249 MB bo jest mała.
Im lepszy sprzęt tym powinno pójść to szybciej.

Też mam wiele problemów ale nie z Simsami -.- z systemem

Liv
28.08.2011, 18:19
@karoru, taka rada: w czasie zapisywania nowej stworzonej w CAS rodziny obserwuj folder Neighbourhoods.
Dobiero teraz mi przyszło do głowy, że być może w tym czasie gra tworzy wszystkich NPC. Jeśli masz kilkuletni komputer i dużo dodatków, może to zająć sporo czasu.

@maggie: gra oryginalna?

@up: to całkiem przyzwoity rozmiar jak na okolicę :)
Moje Nieznanowo waży prawie 1 gb, a okolica "robocza" - 400 mb.

@down: haha, może być.
Mi się dzisiaj gra zapisywała niemożliwie długo (na własne życzenie co prawda, ale jednak...) - już myślałam, że zawiecha, ale nie :)

karoru
28.08.2011, 19:35
@Probs: No właśnie chodzi o to że niedawno robiłem format komputera, skonwałem dysk twardy i coś takiego mi się pojawiło dlatego dziwie się że mam taki problem. Bo nie raz nawet jak miałem nie wiadomo jaki syf na dysku że się tak wyrażę to mi chodziły płynnie te Simsy.

@Liv: A tutaj Ci powiem że też zobaczę może masz rację. Tylko że nie raz już byłem w Miłowie i kliknąłem na tworzenie rodziny, stworzyłem a nastepnie zapisz i wtedy mi się bardzo długo wczytuje. Nawet raz zostawiłem do wczytywania kiedy poszedłem zrobić sobie coś do jedzenia, posprzątałem pokój minęło jakieś 40 minut a tu nadal nic. Aż tak długo myśli mój komputer?

Arisane
29.08.2011, 11:03
Mam problem. Otóż wczoraj zaszalałam na MTS2, i jakieś skiny, które naściągałam zepsuły rodziny koleżanek siostry i ogólnie samej siostry... Chcę je wywalić, tylko skąd mam wiedzieć, który to downlowad!

Pomóżcie!

Fisia
29.08.2011, 13:00
Ja kiedy mam podobnie to robię tak: pobieram ten plik drugi raz
Jak go wsadzam do downloads i jest konflikt klikam ''zachowaj oba pliki''
Drugi plik ma taką samą nazwę co pierwszy, tylko z końcówką (1) lub (2), zapisuje się koło tego pierwszego, więc wywalam oba :) Jak masz Vistę albo 7 to na górze folderu jest słowo ''nazwa'', jak to klikasz to jest po kolei, najpierw foldery, potem pojedyncze pliki zaczynające się od cyfr itd. A jeżeli masz np. Windows XP to już nie wiem :)
I na przyszłość: skiny, oczy itp. default zastępują maxisowe.

natka006
30.08.2011, 20:54
Cześć! Mam problem gra nie chce mi się załadować. Mam podstawową,Zwierzaki i CPR , gra na początku mi się normalnie przez chwile ładuje a przy wczytywaniu wielkości skib powierzchni (czy coś takiego) gra mi się zatrzymuje i nie chce w ogóle włączyć a muzyczka się tnie , mam tak o dwóch dni. Za radę z góry dziękuję ;)

Liv
31.08.2011, 14:13
@up: Zdaje się, że komp Ci się przegrzewa.

Wyłącz go tak na najlepiej godzinkę, potem (zaraz po ponownym uruchomieniu i najlepiej po 21) od razu włącz simsy.

Gdy wczytuję okolicę gry np. Kwitnące wzgórza wszystko ok. Ale jak swoją własną to cały czas się wczytuje i nic. Tak samo z moim przedmieściem.

Dodam tylko, że odinstalowałem zwierzaki i ponownie je zainstalowałem i nic.
A stało się tak po usunięciu zwierzaków.

Nie mam żadnych obiektów z neta w grze.

Przykro mi, ale schrzaniłeś sobie otoczenie. Jeśli nie masz jego kopii zapasowej sprzed reinstalki Zwierzaków, obawiam się, że go już nie odzyskasz.
Pozostaje usunięcie i gra od nowa.

Czemu się tak stało?
Otóż gdy po pierwszej instalacji Zwierzaków wczytałeś otoczenie gra stworzyła bezpańskie psy i koty (+wilczki, które chyba są NPC, więc jeszcze gorzej). Po odinstalowaniu dodatku ich pliki nie mogły być wczytane i wystąpił błąd - gra nie rozpoznała ich i przy okazji uszkodziła plik główny sąsiedztwa.

peepe
31.08.2011, 14:53
Zainstalowałam oryginalną grę The sims 2 Osiedlowe życie, gra nie chce sie załączyć i wyskakuje mi taka informacja:


System windows nie może uzyskać dostępu do okreęlonego urządzenia (...) Możesz nie mieć odpowiednich uprawnień, aby uzyskać dostęp do elementu.

co zrobić?

peepe
31.08.2011, 14:54
Zainstalowałam oryginalną grę The sims 2 Osiedlowe życie, gra nie chce sie załączyć i wyskakuje mi taka informacja:


System windows nie może uzyskać dostępu do okreęlonego urządzenia (...) Możesz nie mieć odpowiednich uprawnień, aby uzyskać dostęp do elementu.

co zrobić?

Liv
31.08.2011, 17:57
Kliknij na ikonkę Simsów ppm i wybierz "uruchom jako administrator".
Jeśli nie to sprawdź, czy ze stacją dysków jest wszystko OK (czy są kabelki poodciskane, czy dobrze czyta płyty itd.)

FTR
02.09.2011, 14:00
Nagrobki - jak przenieść nagrobek z jednego domu do innego tak aby wszystkie duchy oraz możliwości wskrzeszenia pozostały? Chce przeprowadzić rodzinkę razem z nagrobkami. Jak to zrobić, żeby wszystko działało? Przenieść w panelu wyposażenia simów?

Liv
02.09.2011, 14:06
Przenieść w panelu wyposażenia simów?
Na dzień dzisiejszy nie znam innego sposobu :)

FTR
02.09.2011, 15:19
No tak tylko czy tym sposobem nagrobek nie straci swoich właściwości? :)

D_K
09.09.2011, 17:21
Mam pewien problem - moja simka jest w ciąży już od jakichś... 14 simowych dni i nie może urodzić! Resetowałam ją boolpropem, ale nie dało to żadnego efektu.

Fisia
10.09.2011, 05:33
A czy ma już brzuch, czy jeszcze nie ma? Może w ogóle nie zaszła, spróbuj jeszcze raz postarać się o dziecko, a jak się nie uda to zawsze pomocny insimenator albo inteenimator w przyśpieszaniu lub usuwaniu ciąży :)

D_K
10.09.2011, 14:30
Ma już brzuch i ciążówkę. Wolę nie używać takich programów. Miał ktoś kiedyś taki problem?

Gram w simsy już od 4 lat, a taki błąd miałam tylko raz - ale wtedy po pewnym czasie grania wszystko wróciło do normy samo z siebie.

kalafjor
11.09.2011, 07:23
Gdzieś to już było, ale nie mogę znaleźć. Co mam zrobić jeśli w ściągniętym domku np. okna mrygają na niebiesko?

Liv
11.09.2011, 08:46
No tak tylko czy tym sposobem nagrobek nie straci swoich właściwości?
Nie sądzę ;]

Gdzieś to już było, ale nie mogę znaleźć. Co mam zrobić jeśli w ściągniętym domku np. okna mrygają na niebiesko?
http://modthesims.info/wiki.php?title=Game_Help:Flashing_Blue_Custom_Obje cts

kalafjor
11.09.2011, 09:30
A po co jest i co daje ten CEP z drugiego punktu?

Liv
11.09.2011, 09:34
Jeśli masz ściągnięty z neta recolor np. maksisowej szafki, to dzięki CEPowi działa on jak należy.

Meryam
14.09.2011, 13:21
Może było, może nie, ale potrzebuję szybkiej pomocy.
Kilka dni temu zrobiłam reinstalkę TS2, zainstalowałam NS, NŻ, CPR i OŻ. Wszystko działa do momentu kiedy wyjeżdżam simami na parcelę publiczną. Wteyd zmienia się "zdjęcie" sima na pasku, nie mogę wydać żadnej komendy, a czasami nawet włącza się try budowania i kupowania, a nie mogę wrócić simem od domu. Powiem więcej, przed reinstalką miałam te same dodatki, ba, miałam te same dodatki z inernetu w folderze Downloads, i gra działała poprawnie, czasami się zacinała, ale zawsze chodziła dobrze. Pierwszy raz mam taki problem. Wie ktoś jak mi pomóc?

Björk
14.09.2011, 15:07
Może było, może nie, ale potrzebuję szybkiej pomocy.
Kilka dni temu zrobiłam reinstalkę TS2, zainstalowałam NS, NŻ, CPR i OŻ. Wszystko działa do momentu kiedy wyjeżdżam simami na parcelę publiczną. Wteyd zmienia się "zdjęcie" sima na pasku, nie mogę wydać żadnej komendy, a czasami nawet włącza się try budowania i kupowania, a nie mogę wrócić simem od domu. Powiem więcej, przed reinstalką miałam te same dodatki, ba, miałam te same dodatki z inernetu w folderze Downloads, i gra działała poprawnie, czasami się zacinała, ale zawsze chodziła dobrze. Pierwszy raz mam taki problem. Wie ktoś jak mi pomóc?

Spróbuj zainstalować łatki do gry z www.thesims2.com

EDIT: ups. Chwilowo strona nie działa, ale spróbuj tutaj (http://www.simprograms.com/the-sims/the-sims-2/the-sims-2-patches/)

kalafjor
17.09.2011, 11:23
Zawsze mnie zastanawiało co jest takiego wyjątkowego w wannie z nagród aspiracji.:|
Ma wyglądać? Chociaż ma te 5 "żyć" jak inne nagrody w postaci chyba świeczek.

Fisia
17.09.2011, 13:17
Nie chcę zaśmiecać nowym tematem, więc napiszę tutaj. Więc... Ostatnio zdarzyło mi się coś dziwnego i nie wiem czy wszyscy tak mają.
Grając w Weronie wskrzesiłam sobie Oktawiusza i Skrybonię Kapulet InSimenatorem. Ja już taka jestem, że muszę popatrzeć na wspomnienia ;p Więc patrzę, a tu coś dziwnego:
http://img831.imageshack.us/img831/4170/sims2bd.jpg (http://imageshack.us/photo/my-images/831/sims2bd.jpg/)
Eee... Kto, a właściwie co to jest, ten §Subject? Co, bo tego czegoś nie ma na liście osób do wskrzeszenia. Te wspomnienie było od razu (a nawet jakby nie było to nie wiem jak to zrobić). Czytałam na Simspedii, że w SimPE Tajemniczy Sim jest traktowany jako obiekt, więc może to też jest obiekt?
Po angielsku subject to przedmiot, ale chodzi raczej o temat lekcji... Nie wiem jak tu coś odkryć :/

Liv
17.09.2011, 14:15
Podaj imię i nazwisko Sima, u którego masz to wspomnienie.
Sprawdzę u siebie, o kogo może chodzić.

§Subject zamiast konkretnej osoby pojawia się zazwyczaj gdy fizycznie usuniemy takiego Sima.
Nie wykluczam także opcji uszkodzenia plików, właśnie przez wskrzeszenie.

Anyway na chwilę obecną jedynym rozwiązaniem i tak jest usunięcie takiego wspomnienia.

Fisia
17.09.2011, 15:02
Pisałam, Oktawiusz i Skrybonia Kapulet :) Tylko oni mają to wspomnienie :/ Np. Konstancja Kapulet tego nie ma.
A co to jest Anyway?

Liv
17.09.2011, 16:14
Sprawdziłam - SimPe pokazuje tam "§Subject".
Tak będziesz miała najprawdopodobniej z każdym Simem, którego wskrzesisz.

Nasuwa się wniosek, że EAxisowi nawet nie chciało się zrobić poprawnych wspomnień zabitym Simom...

Fisia
17.09.2011, 19:07
Nie mam tak ze wszystkimi Simami, wskrzesiłam potem jeszcze kilka i nie mieli. Ale dzięki za pomoc, sama bym nic nie wymyśliła :)

Adamsims
27.09.2011, 12:54
Jak usunąć dom na fundamentach? Coś jak mają Biedacy i dwa domy obok. Usunąć sciany moge, lecz podłoga zawsze zostaje, i takie ściany pod domem. Nie wiem jak to się nazywa. :P

Liv
27.09.2011, 13:47
Normalnie narzędziem do usuwania fundamentów...

Adamsims
27.09.2011, 15:18
Na to wpadłem, ale to nic nie daje. Być moze dał by coś młoteczek, ale nie mam zainstalowanego dodatku, w któryym on się pojawia.

Björk
27.09.2011, 18:33
Trzeba "narysować" nowe fundamenty w tym samym miejscu tylko z wciśniętym klawiszem CTRL

Ilona
03.10.2011, 13:58
dawno nie grałam w dwójkę i mam problem z ustawianiem przedmiotów poza siatka,kod boolprop snapobjects... mi nie działa albo trzeba go wpisać z innym kodem?

Björk
04.10.2011, 02:25
Ilona - http://www.pixelrage.org/download/Sims-2-Mod-See-Them-2.31-3811.html

SeeThem ma tę opcję jakby co. Tylko, że chyba kod działa od dodatku "Na Studia"

AgnEs.
04.10.2011, 12:51
Witajcie ;)
Mam mały, ale bardzo denerwujący problem. Chodzi oto, że gdy zamawiam pizze/chińszczyznę dostawca normalnie wysiada ze swojego samochodu, potem zaczyna kręcić się na drodze, po 30-60 simowych minutach odkłada zamówione jedzenie niby na krawężnik, ale ono znika i oczywiście płace za to...
Nigdzie nie ma tej pizzy...
Jedyny hack jaki posiadam to See Them 2.
Bardzo proszę pomóżcie, chciałabym, żeby moi simowie w końcu zjedli sobie tą pizze i nie płacili za powietrze.

Tempest
05.10.2011, 17:14
Björk kod działa o podstawy, na 100%. AgnEs. może spróbuj moveobject on i zabierz mu pizze, posta na blacie. Albo spróbuj go przywitać, on poda Twojemu simowi :)

Caesum
08.10.2011, 09:24
Ściągnąłem STĄD (http://www.modthesims.info/download.php?t=247735) parcelę z domkiem, jednak mam z nią mały problem. Gdy wchodzę na parcelę, niektóre obiekty są niebieskie i migocą. Z początku myślałem, że jakoś źle zainstalowałem, więc usunąłem folder ea-games z dokumentów(gra świeżo zainstalowana więc mogę) i zainstalowałem jeszcze raz, niestety, bez skutku(no, niektóre obiekty się pojawiły, jednak i tak miały błędy typu brakująca ściana czy źle nałożona tekstura, ponadto jak się je zaznaczało to pojawiały się maxisowe obiekty). Ktoś może mi wyjaśnić co z tym zrobić? Już tak dawno nie grałem w TS2, że kompletnie zapomniałem jak takie rzeczy naprawiać.

Fisia
08.10.2011, 09:33
Robi Ci się tak, bo niektóre obiekty nie mają recolorów (czy tam meshy, nie ważne ;p) :) Ściągnij te rzeczy z listy
(- Edge Smoother By Ailias White by Ailias itd).

Caesum
08.10.2011, 17:14
Wielkie dzięki, niestety mam kolejny problem. Wygląda na to, że niektóre obiekty zniknęły z modthesims2 a co za tym idzie nie mogę ich ściągnąć. Zastanawiam się, czy jest jakiś program, który usunąłby całkowicie wszystkie obiekty(meble, rośliny) z parceli i pozostawił tylko sam szkielet budynku?

Fisia
08.10.2011, 18:26
Może nie zrozumiałam pytania, ale spróbuję pomóc xd Co do mebli to po prostu je sprzedaj, a jak będziesz w trybie kupowania usuń je :) Zapyta, czy usunąć nieodwracalnie z komputera te rzeczy. I nie masz ich w downloads. A jeśli chodzi o umieszczanie parceli - jak w grze nie będzie mebli, nie będzie ich w domku. Chyba xD.

Caesum
08.10.2011, 19:58
No właśnie nie całkiem. U mnie nie ma w ogóle mebli, za to są okna, drzwi i rośliny, których jednak nie miałem jak ściągnąć. O ile meble faktycznie znikną(i to wraz z wyeksmitowaniem rodziny) to już rzeczy z trybu budowania nie.

Meryam
09.10.2011, 18:38
Pytanie, które było wałkowane tysiąc razy a ja nigdy nie zrozumiałam odpowiedzi (więc zapewne w tej chwili wychodzę na idiotkę, ale cóż):
Mam zainstalowane OŻ, chcę zainstalować Zwierzaki:
1. Czy żeby zainstalować Zwierzaki muzę odinstalowywać następne (pod względem wydania) dodatki?
2. Jeśli nie, to po zainstalowaniu którą grę uruchamiać, OŻ czy Zwierzaki?

Björk
10.10.2011, 01:31
Ad. 1. Nic nie musisz odinstalowywać.
Ad. 2. Z płyty OŻ.

Meryam
10.10.2011, 12:32
Dziękuję :)

Dzima
21.10.2011, 17:42
Mam problem z aktualizacją gry TS2 zwierzaki, podczas instalacji mam włożyć płytkę CD4 od podstawy (wszystkie płyty mam oryginalne!) i wyskakuje błąd aktualizacji.Zrobiłam więc tak jak znalazłam tutaj na forum, że należy ściągnąć patcha http://thesims2.ea.com/update/getpatch.php?appVersion=1.0&variation=cd&languageCode= z tej strony...i problem pojawia się od nowa...wkładam płytę CD4 i aktualizacja zostaje przerwana ;/ Co robić!?

fallen.star.
22.10.2011, 11:01
Dzisiaj po prostu przestaly mi dzialac simsy, mam Asusa, windows 7 i wszystkie zainstalowane dodatki. Wczesniej gra chodzila bez zarzutow. A teraz probuje uruchomic gre, wczytuje sie launcher, klikam uruchom, ale potem kompletnie nic sie nie dzieje. Nie wyskakuje zadne okienko, zadne powiadomienie, nic, komputer dziala tak jakby czytal plyte a potem przestaje.

Liv
22.10.2011, 13:53
@up: http://forum.thesims.pl/showthread.php?p=1066799&highlight=groups#post1066799
Myślę, że to to ;]

LovettBon
28.10.2011, 18:00
Cześć, mam problem z grą od kilku dni i podejrzewam, że ma to związek z jakimś hackiem :/ Ostatnio gdy klikam na simy pojawia mi się opcja "Spawn...", a gdy na nią kliknę, to mnóstwo opcji "Memory Manager" (bez boolpropa). Wywaliłam wszystkie hacki które niedawno ściągałam i to nie pomogło. Już nie wiem co robić, a nie chcę reinstalować gry bo szkoda mi rodzin, które potworzyłam :/ Niedawno pobierałam też CEPa i nie wykluczam, że przez niego ten błąd... Wiem, że to głupie podejrzenia, bo przecież coś tak dopracowanego nie powinno zepsuć gry, ale może ściągnęłam jakąś starą wersję albo coś?

Liv
28.10.2011, 18:11
Na pewno nie przez CEPa. On jest zupełnie od czegoś innego.
Obawiam się, że inaczej jak przez reinstall tego nie naprawisz. Ale masz rację co do hacków - opcja "spawn" w ogóle pojawia się w czasie gry z InSimentaorem, aczkolwiek nie ukrywam, że może być wynikiem działania innej modyfikacji gry.

kalafjor
31.10.2011, 07:31
Przez reinstalkę systemu instaluję wszystko od nowa. Płytki nie są nowe i przy prawie każdym dodatku zdarzał się problem. Albo płyta w ogóle nie jest widoczna, albo podczas instalacji występował jakiś błąd. Przeczyszczenie płytki pomagało, ale doszedłem do Podróży, których komputer nie chcę czytać. Co mogę zrobić? Można jakoś ściągnąć dwójkę jak w przypadku the sims 3? Albo jak przeczyścić płytę i uruchomić instalator?

Kenny McCormick
31.10.2011, 08:47
Drogi kalafjoru wejdź: stacja dysków(do tego w którym masz płytkę) następnie AutoRun i powinna się otworzyć instalacja.

kalafjor
31.10.2011, 09:17
KALAFJORZE.Litości...:|

Instalator powinien się sam uruchomić, a po za tym płyta nawet nie jest "widzialna" przez co stacja dysków jest jaka była.

Liv
31.10.2011, 13:54
Hm, a na innym kompie widzi płytę?
Jeśli tak, możesz spróbować zrobić obraz płyty np. w Alcohol 120% albo PowerISO, potem zgrać na pen drive'a, zamontować u siebie przez jeden z dwóch wymienionych wcześniej programów (stworzyć tzw. napęd wirtualny).
Instalacja powinna pójść, jest to legalne, ale gdybyś chciał z tej płytki odpalić grę, prawdopodobnie nie dasz rady.

Kenny McCormick
31.10.2011, 18:07
Instalator powinien się sam uruchomić, a po za tym płyta nawet nie jest "widzialna" przez co stacja dysków jest jaka była.

Mi tam sie instalator nie pojawia i sam muszę wchodzić...

Liv
31.10.2011, 18:33
Przeczyszczenie płytki pomagało, ale doszedłem do Podróży, których komputer nie chcę czytać.
Nie chce czytać = jest płyta w napędzie, ale komputer zachowuje się tak, jakby jej nie było.
Kalafjor nie jest głupi i wpadłby na to, żeby "wejść" i "ręcznie" uruchomić instalator, ale problem w tym, że NIE DA SIĘ.
Czytanie ze zrozumieniem się kłania.

@down: to była przenośnia.
Z Twojego postu wynika, że się nie znasz. I nie trzeba być "ścisłowcem" (chociaż w tym wieku trudno mówić o podziale na takich i humanistów, bo każdy z wszystkiego jest niemal tak samo dobry...), żeby "kapować".

Kenny McCormick
31.10.2011, 19:56
Kalafjor nie jest głupi
Ja nic takiego nie pisałem... a poza tym moja koleżanka się nie skumała i miała problem z instalacją. I Liv czy Ty myślisz że się nie znam? Jestem w klasie matematyczno-informatycznej więc jakieś podstawy ja kapuje...

kalafjor
01.11.2011, 08:56
Na początku wątpiłem w sprawdzenie się sposobu Liv z racji, że inne dodatki na moim komputerze instalowały się świetnie.
Sprawdziłem, a co to? Na drugim komputerze instalator się uruchamia!
Teraz nareszcie mogę dokończyć instalację i przy okazji robię sobie obrazy wszystkich płyt.
Kocham Cię, Liv!!! <3333

Telara
07.11.2011, 15:41
Witam wszystkich!
Mam pewien problem jeśli chodzi o oszukiwanie w grze. Nie mogę wywołać ramki do kodów: W czasie gry naciśnij [CTRL] + [SHIFT] + [C], aby wywołać okno konsoli. - wiem, że tak się robi, ale przestało mi to działać. Wie ktoś może, dlaczego?
Pozdrawiam serdecznie i proszę o odpowiedź!

Liv
07.11.2011, 16:21
Zamęczyłaś grę kodami :( Miała już dość i dlatego odmówiła posłuszeństwa! Przykro mi :(






- spróbuj kombinacji crtl+shift+b,
- przeinstaluj grę, jeśli sposób wyżej nie pomoże,
- spróbuj tego (http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=49056), jeśli sposób wyżej nie pomoże.
Co do przyczyny - nie mam pojęcia.
Na pewno wszystkie te przyciski na klawiaturze dobrze Ci działają?

Telara
08.11.2011, 07:45
Ej, bez przesady, nie było tego aż tak dużo... :P A tak poważnie, to kombinacji z klawiszem B też próbowałam. Na programach do pisania wszystkie klawisze działają poprawnie.

<chwila ciszy>

Kurcze, a może moja klawiatura nie reaguje na 3 klawisze naciskane razem? oO Już kiedyś gdzieś tak miałam...
No nic, poradzę sobie bez cheat'owania. ;)

LittleDevil
08.11.2011, 14:55
Instalowałaś może ostatnio programy typu CursorXP? Jeśli tak, to je usuń.
A jeśli masz Vistę to spróbuj Ctrl+Shift+Windows.

Fisia
20.11.2011, 06:24
Mam dziwny problem. Nie mogę zostać porwana przez kosmitów kodem :/ Gdy wybieram opcję ''get abduced'' (czy coś takiego) na teleskopie, sim się schyla, a potem się resetuje :( Kiedyś mi to działało, więc czemu teraz nie chce? Czy to wina pobranych rzeczy?

LittleDevil
20.11.2011, 16:38
Ten kod przestaje działać po zainstalowaniu jednego z późniejszych dodatków (bodajże Czasu Wolnego).
Spróbuj pobrać debugabductfix (http://www.moreawesomethanyou.com/ffs/index.php?dir=al%2Fhacks%2F).

Fisia
22.11.2011, 18:50
Dzięki, zadziałało :) Wkurzało mnie to, że musiałam całymi dniami siedzieć przy teleskopie :)
No ale mam też inny problem. Stworzyłam sobie dwie dorosłe Simki, ustawiłam im Insimenatorem 10 poziom umiejętności tańczenia i kazałam im tańczyć. Jak im higiena spadła, umyłam je i znowu kliknęłam na radio. Obie Simki mają wstęp do ukrytej parceli, max. zainteresowanie tańcem, kondycja na maxa, a jednak tylko jedna z nich ma opcję ''Tańcz solo'', a druga ma tylko ''Taniec połamaniec''. Dlaczego druga Simka nie ma opcji ''Tańcz solo''?

Violette
27.11.2011, 12:44
Moim problemem jest fakt, że w grze ciągle wyskakują mi błędy. (chodzi o to okno, gdzie jest napisane coś po angielsku a pod spodem okna "cancel", "reset" i "delete"). "Cancel" z reguły sprawia że okno jest otwierane jeszcze raz, a "Reset" i "Delete" zazwyczaj kasują mi jednego z simów. Kiedy tak się dzieje? Losowo, np. moi simowie nie mogą wziąć ślubu, bo jak już się całują (albo wkładają sobie na palce obrączki) to wyskakuje błąd i simowie mają znowu status "zaręczony". Inny przypadek to fakt, że nie mogę pojechać na parcelę publiczną samochodem (żadnym, u kilku rodzin już tak mam), bo jak tylko dojadę, to włącza mi się błąd, jest napisane, że coś z samochodem nie tak i jak kliknę cokolwiek to mnie wyrzuca do trybu budowania :| Próbowałam też iść na parcelę publiczną na pieszo (można z dodatkiem "Podróże") ale wyrzuca ten sam błąd. Nie wiem już co robić :|

Liv
27.11.2011, 15:23
Masz tak tylko w jednej rodzince?
Ewent. bawiłaś się boolpropem?

Btw, "reset" nie może kasować :|

Violette
27.11.2011, 17:13
Na razie grałam dwoma rodzinami, i u obu tak jest. Wiem że reset nie może kasować, ale miałam na myśli, że jak kliknęłam ten Reset na parceli publicznej to mi zniknął sim i się włączył tryb budowania. Może źle się wysłowiłam, przepraszam :) tak, bawiłam się boolpropem, też myślałam że to przez to, chociaż boolpropem gram już od sporego czasu i nic się nie chrzaniło nigdy... Czy wpisanie boolpropa z "false" zamiast "true" na końcu może pomóc?

Liv
27.11.2011, 17:27
@up: być może, ale to nie rozwiąże problemu na dłuższą metę.

Na pewno uszkodziłaś sobie otoczenie, ale podejrzewam, że całą grę również :|
Najprostsze rozwiązanie to zrobić reinstalkę gry.
Aczkolwiek (nawet dla własnej ciekawości) poszperam jeszcze - może akurat natknę się na inne rozwiązanie :)

Violette
27.11.2011, 17:42
Dziękuję, a jeszcze mam takie pytanie. Bo w folderze gry jest taki folder jak "Logs" i tam trafiają wszystkie błędy jakie wystąpiły w grze (są to notatniki pod nazwą "ObjectError ..."). Czy jak je stamtąd usunę to coś zmieni?

Björk
27.11.2011, 19:12
A moim zdaniem warto najpierw pozbyć się zapisów i elementów zmodyfikowanych z Moje Dokumenty > EA Games. Gra utworzy nowy folder i zaczniesz na czysto bez błędnych zapisów.
Reinstalka to zazwyczaj ostateczność :)

Liv
27.11.2011, 20:06
Dziękuję, a jeszcze mam takie pytanie. Bo w folderze gry jest taki folder jak "Logs" i tam trafiają wszystkie błędy jakie wystąpiły w grze (są to notatniki pod nazwą "ObjectError ..."). Czy jak je stamtąd usunę to coś zmieni?
Nie, aczkolwiek one są pomocne przy lokalizowaniu przyczyny problemu :)
Jeśli w logach pojawia się zapis typu "User_xxxx" to znaczy, że coś złego dzieje się z Simami. Na Twoim miejscu przyjrzałabym się temu dokładniej.
Ale tak poza tym można je spokojnie usunąć ;)

@up: niekiedy gracz przez boolpropa może całkiem nieświadomie "zahaczyć" o pliki z gry - np. gdy dokopuje się do specjalnych NPC, których gra traktuje jako obiekty, nie Simów (Pani Zadecka przykładowo).
Tak, usunięcie zapisów to konieczność, ale całkowita reinstalka daje pewność, że nic się z grą nie będzie działo w przyszłości :)

Btw, szukałam trochę i jak dotąd nie znalazłam :(

Violette
27.11.2011, 20:44
Reinstalka to zazwyczaj ostateczność :)
Kurczę, szkoda, bo miałam tam rodziny o których filmy kręciłam ;/ Jeszcze trochę pogrzebię, a jak nic nie podziała to przeinstaluję. Tak czy siak dziękuję Wam za pomoc

;)

EDIT: Jeszcze coś mi się przypomniało co pisałam już na innych stronach, ale nikt nie mógł mi poradzić, a mianowicie moi simowie nie mają rybek w akwarium. Normalnie kupuję im akwarium, klikam "uzupełnij" oni niby coś tam wkładają, po czym jak kliknę na akwarium pojawia się "nakarm", "oglądaj" i co jakiś czas "czyść", ale rybek nie ma (to znaczy pewnie są skoro można je nakarmić, ale ich nie widać) ściągałam z internetu inne akwaria żeby sprawdzić czy w nich będą rybki ale też nie było :| czy to też sprawka boolPropa?

Electric Shabet
30.11.2011, 15:34
Wiecie może, dlaczego tak mi miga na czarno-czerwono w otoczeniu? I to tylko w tych miastach z dodatkach, które już wcześniej zainstalowałem. Bo np. nocne życie zainstalowałem nie dawno, i otoczenie z tego dodatku tak mi nie miga o.O Jak to zlikwidować?

Tutaj fotka:
http://img507.imageshack.us/img507/4125/snapshot00000013fbe28c2.jpg

Liv
30.11.2011, 15:50
Zaaktualizuj sterowniki do karty graficznej.
Wywal mod na oświetlenie, jeśli taki masz.

kalafjor
01.12.2011, 17:27
http://www.youtube.com/watch?v=DgCfvE8_4vI
Jak osiągnąć taką jakość w grze?
Dobra karta graficzna i wszystko na maksa, czy to po prostu efekt?

Liv
02.12.2011, 15:47
To jest bardzo BARDZO dobra grafika+efekty utworzone w programie do obróbki wideo.

kalafjor
02.12.2011, 19:26
Mhm, dzięki. :)

Violette
04.12.2011, 09:10
A ja mam takie pytanie: Jak dołączyć obcego sima do rodziny? I nie chodzi mi o to, żeby on tylko z nimi mieszkał, bo to już zrobiłam, ale żeby np. ten dołączony sim był matką któregoś z simów, którzy tam wcześniej mieszkali. Jest na to jakiś kod?

Liv
04.12.2011, 09:37
Najlepiej to zrobić przez SimPe.
Poradnik bodajże na forum.

LovettBon
04.12.2011, 16:27
Muszę reinstalować grę. Strasznie szkoda byłoby mi żegnać się z kilkoma rodzinami (w niektórych gram już piąte pokolenie) i mam pytanie - czy istnieje jakiś sposób na to, żeby zachować kilka rodzin i wgrać je do gry po ponownym zainstalowaniu? Wiem, że mogą być błędy (np. gdy sim ma za przyjaciela sima który nie istnieje), ale czy będą one miały jakiś znaczący wpływ na działanie gry? Czy jedyny sposób to zapakować rodzinkę do domu? Jak mogę "wyciągnąć" ten dom z gry i trzymać u siebie jako plik, który potem wrzucę do "Downloads" albo gdzieś?

Liv
04.12.2011, 17:03
Wiesz co? Prościej będzie jeśli wyczyścisz folder Downloads i zaczniesz ściągać od nowa :) A co do reinstalki - to jest naprawdę ostateczność, bo ma sens TYLKO wtedy, gdy namieszałaś coś w plikach gry (jeśli masz uszkodzone otoczenie albo jakiś dodatek z neta Ci rozwala grę to tracenie kilku godzin na instalację Simsów jest zwykłą stratą czasu). A żeby namieszać w plikach trzeba być mega zdolnym albo mega głupim :)

Jeśli zaś po wyczyszczeniu Downloads w Twoim otoczeniu dalej nie da się grać to znaczy, że to ono nawaliło (jeśli jest to otoczenie Maxisa, prawdopodobieństwo wzrasta!) i w związku z tym...
Przenoszenie gotowych rodzin z jednego otoczenia do drugiego jest czymś złym, bo przy okazji uszkadzasz sobie to nowe otoczenie (tak, m.in. przez te braki przyjaciół Simów).

Radziłabym Ci przez Sim Surgery (SimPe) "wyciągnąć" Simów, których chcesz mieć w nowym otoczeniu, zapisać sobie ich cechy charakteru, jaką mieli pracę itd. i stworzyć ich w CAS w nowym otoczeniu.
Z domkami będzie natomiast prościej - istnieje sposób, dzięki któremu można przenieść domek z całym wyposażeniem bez wcześniejszego przenoszenia go do skrzyni domów.

Myślę, że mogłabym Ci bardziej pomóc, gdybyś opisała, co konkretnie z grą jest nie tak :)

madziax33
04.12.2011, 17:17
co moge zrobić mam The Sims 2 i połamała mi sie płyta czy moge jakoś jeszcze grać ? ;<

LovettBon
04.12.2011, 17:18
Z grą jest nie tak to, że po ściągnięciu nowych dodatków zniknęło mi kilkanaście opcji i zamiast tego mam "Spawn... --> Memory Manager". Kilkanaście opcji "Memory Manager". Klikam na którąkolwiek z nich i simy grają np. w zośkę albo opowiadają sobie hermetyczne dowcipy. Wywaliłam z Downloads te dodatki które ściągałam zanim ten błąd się pojawił i dalej to samo. Usunęłam wszystkie hacki - nadal nic. Nie mam już siły :/

Liv
04.12.2011, 18:18
O matko, czyli jednak reinstalka...

ALE folder z otoczeniami [moje dokumenty->EA Games-> The Sims 2-> Neihbourhoods] i z dodatkami z neta wywal na pulpit i po przeinstalowani wklej z powrotem :)

Jeśli dalej nie będzie działać tak jak trzeba, te dwa poradniki będą przydatne:
http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=43051
http://thesims2.livejournal.com/6049797.html

LovettBon
05.12.2011, 14:28
I nic się nie będzie działo jak powklejam do nowej gry stare otoczenia? One się zamienią czy będę miała dwa Miłowa, dwie Werony itd.?

Liv
05.12.2011, 18:26
Lepiej, żebyś tamte wygenerowane po pierwszym uruchomieniu gry wywaliła - tak dla pewności :)
Mogą wystąpić konflikty, gdyż pliki i foldery mają takie same nazwy.

LovettBon
05.12.2011, 18:33
Dzięki, spróbuję reinstalki i napiszę jakbym znowu miała jakieś problemy :)

Fisia
11.12.2011, 12:35
Ja to zawsze mam masę problemów :(
Jak usunąć stworzone przez siebie przedmieście, dzielnicę handlową itp? Szukam i szukam czegoś w stylu kosza, ale nie widzę :( Wiem, że można w plikach gry usunąć tą okolicę, ale czy przez to mi się gra nie zepsuje?

Liv
11.12.2011, 14:29
Wejdź do folderu z otoczeniem (jak chcesz, możesz zrobić jego kopię zapasowa jakby coś nie wyszło) i usuń pliki z nazwą downtown i suburb (zerknij na zdjęcia przed usunięciem, żeby się upewnić, czy dobrego pliku się pozbywasz).
Ja jakiś czas temu usunęłam przedmieście i oprócz tego, że mi zalega dużo niepotrzebnych plików z Simami, których nie mogę usunąć, nic się nie dzieje.

LovettBon
12.12.2011, 18:48
Znowu ja o reinstalacji simów - odinstalowałam simy, zainstalowałam, ale w Moich Dokumentach mam te stare, bez Downloads i otoczeń które stamtąd wyrzuciłam przed reinstalacją, co teraz?

lady_black
13.12.2011, 11:26
Co zrobić z wyskakującym okienkiem o obiektach pobieranych z netu? włączyć czy wyłączyć?

Kenny McCormick
13.12.2011, 13:08
Lady jeśli je chcesz w grze to włącz, jeśli nie wyłącz :)

Liv
13.12.2011, 13:36
LovettBon - zależy, co konkretnie skopiowałaś przed reinstalką - czy swój cały, stary folder Neighbourhoods czy same foldery z plikami otoczeń typu N001 itd.
Jeśli miałaś wszystkie otoczenia w jednym folderze - usuwasz "nowy" Neighbourhoods i w jego miejsce wklejasz "stary".

Jeśli miałaś skopiowany tylko folder z plikami otoczenia (m.in. z plikiem n00x_neighborhood.package) - wchodzisz do "nowego" Neighbourhoods i usuwasz jego zawartość (kilka folderów - 3 typu "N00..."; tourtial, czy jak to się tam zwie, możesz zostawić) i wklejasz "stare" foldery.

LovettBon
13.12.2011, 16:45
LovettBon - zależy, co konkretnie skopiowałaś przed reinstalką - czy swój cały, stary folder Neighbourhoods czy same foldery z plikami otoczeń typu N001 itd.
Jeśli miałaś wszystkie otoczenia w jednym folderze - usuwasz "nowy" Neighbourhoods i w jego miejsce wklejasz "stary".

Jeśli miałaś skopiowany tylko folder z plikami otoczenia (m.in. z plikiem n00x_neighborhood.package) - wchodzisz do "nowego" Neighbourhoods i usuwasz jego zawartość (kilka folderów - 3 typu "N00..."; tourtial, czy jak to się tam zwie, możesz zostawić) i wklejasz "stare" foldery.

Nie o to chodzi. Cały folder z otoczeniami i cały folder z downloads wywaliłam na pulpit. Odinstalowałam grę, zainstalowałam ponownie. To, co mam w Moje Dokumenty/EA Games/The Sims 2 to są stare foldery sprzed reinstalacji. Chociażby w "music" mam własną muzykę którą wklejałam do Simów. Nie ma tam folderów z otoczeniami i downloads. Zupełnie jakby gra się zainstalowała ponownie, ale stary folder w Dokumentach został.

EDIT: Dobra, zdurniałam już całkiem... Reinstalowałam właśnie grę drugi raz i postanowiłam ją uruchomić żeby sprawdzić, czy działa (dokumenty dalej są stare). Wyobraźcie sobie moje zdziwienie gdy moim oczom ukazały się otoczenia w menu! Wchodzę sobie do Dziwnowa, wszystko hula bez problemu. Miasto jest bez moich domków, więc jest to "nowe" otoczenie po reinstalacji. Ale najśmieszniejsze jest to, że w tle gra muzyka, którą sama sobie dawno temu wgrałam (motyw z The Sims 1 :P). Wygląda na to, że te foldery się wymieszały, stare z nowymi. No nic, na razie gra działa...

Liv
14.12.2011, 18:56
Haha, to wywal całe Neighbourhoods z Moich dokumentów/EA Games/The Sims 2 i wklej to "stare" z pulpitu.
Resztę zostaw tak jak jest.

Pablo1989
19.12.2011, 15:14
Mam taki problem

Wrzucam pliki do downloads z serwisu TSR The Sims Resource, i one nie działają mi, a jak wrzucę pliki z Sims mods lub innego serwisu to działają, może ktoś mi wyjaśnić czemu tak jest ?

Na forum TSR ktoś też napisał że nie działają, ale odpowiedzi nie ma.

Kenny McCormick
19.12.2011, 15:23
Mi kiedyś żadne dodatki nie działały :/ Teraz instaluje (meble,fryzury, itp.) clean instellerem(czy jakoś tak) ;)

ultraviolence
19.12.2011, 21:45
Mam taki problem

Wrzucam pliki do downloads z serwisu TSR The Sims Resource, i one nie działają mi, a jak wrzucę pliki z Sims mods lub innego serwisu to działają, może ktoś mi wyjaśnić czemu tak jest ?

Na forum TSR ktoś też napisał że nie działają, ale odpowiedzi nie ma.

Albo brakuje Ci meshy (czyli kształtu danego obiektu), albo pliki, które ściągasz są wadliwe (co jest bardziej prawdopodobne, zważywszy na to, że ktoś się na nie skarży).

Owocowy Raj
21.12.2011, 13:17
Ostatnio mój okropny komputer strasznie się zamulał, a że mam jeszcze The Sims 2 (3 na urodziny dostanę, bo najpierw muszę do nich nowy komputer kupić), a okropnie mi zamulały i tęskniłam za jedną okolicą, odinstalowałam wszystkie dodatki i akcesoria, oprócz podstawy. I dzisiaj chcę zainstalować CPR (tęsknię za śniegiem :D), a tu mi wyskakuje coś, że zapisy są inne niż te zapisy w grze (bo odinstalowałam też OŻ, na którym miałam zapisy i nie wiem co się z nimi stało). Więc nie kontynuowałam instalacji. I teraz chcę te zapisy z OŻ, co chyba jeszcze są w grze (bo miałam też zapis z Miłowa jeden) usunąć. I teraz pytanie jak? Bo w katalogu The Sims 2 nie ma folderu Save, a ja nie chcę czegoś namieszać ani reinstalować podstawy...

EDIT: A dokładniej pojawia się takie coś: http://i44.************/nvy1j9.jpg

Björk
21.12.2011, 14:28
Owocowy Raj - a ja nawet zaakceptowałam Twój temat.

Poczekaj na moderację, a jeżeli chodzi o problem to:

Najlepiej przesunąć np. na pulpit cały folder EA Games z Moje Dokumenty :)

Gra stworzy nowy z zapisami miast adekwatnymi do dodatków, które zainstalujesz.

A bezpośredni zapisy otoczeń są w Moje Dokumenty > EA Games > The Sims 2 > Neighborhoods

Owocowy Raj
21.12.2011, 15:03
Owocowy Raj - a ja nawet zaakceptowałam Twój temat.

Poczekaj na moderację, a jeżeli chodzi o problem to:

Najlepiej przesunąć np. na pulpit cały folder EA Games z Moje Dokumenty :)

Gra stworzy nowy z zapisami miast adekwatnymi do dodatków, które zainstalujesz.

A bezpośredni zapisy otoczeń są w Moje Dokumenty > EA Games > The Sims 2 > Neighborhoods

Przepraszam, nie wiedziałam :>
Dzięki. A jak usunąć te zapisy, to wszystkie?
A i potem ten folder znowu przenieść, czy już nie?

Kenny McCormick
21.12.2011, 15:47
Ja mam pytanko: Jak pozbyć się trądziku u nastolatka (skiny maxisowe)? Może jakiś sposób boolpropem...

Owocowy Raj
21.12.2011, 16:09
Przeniosłam folder i nic : |
Czyli muszę wykasować zapisy... Bo jak jest ten folder, to potem mam N001, N002 i N003 czyli okolice. I jak na nie klikam, po kolei, to potem są Characters, Lots, Thumbnails, jakiś jeden obrazek, jeden plik Package i jeden plik Reia. I co ja mam teraz usunąć?

Björk
21.12.2011, 16:22
Owocowy Raj NIE!!!!!!!!!!!!! STOP!!!!!!!!

Nie spojrzałam na obrazek :)

Nic nie odinstalowywuj, nic nie kasuj, po prostu kliknij OK :D

Gra tylko ostrzega, że jak zainstalujesz, to zapisy będą dostosowane do dodatku. Możesz oczywiście zrobić kopię zapasową i skopiować folder z Moje Dokumenty, ale ja nigdy tego nie robiłam i wszystko było OK :)

A jak odistalowujesz, to komunikat mówi o tym, że stracisz okolice, które doszły w dodatku.

Sory, że Cię wprowadziłam w błąd. Źle zrozumiałam pytanie.

W każdym razie nie musisz bać się tego komunikatu.

Owocowy Raj
21.12.2011, 16:29
Owocowy Raj NIE!!!!!!!!!!!!! STOP!!!!!!!!

Nie spojrzałam na obrazek :)

Nic nie odinstalowywuj, nic nie kasuj, po prostu kliknij OK :D

Gra tylko ostrzega, że jak zainstalujesz, to zapisy będą dostosowane do dodatku. Możesz oczywiście zrobić kopię zapasową i skopiować folder z Moje Dokumenty, ale ja nigdy tego nie robiłam i wszystko było OK :)

A jak odistalowujesz, to komunikat mówi o tym, że stracisz okolice, które doszły w dodatku.

Sory, że Cię wprowadziłam w błąd. Źle zrozumiałam pytanie.

W każdym razie nie musisz bać się tego komunikatu.

Ok, nie wiedziałam o co w tym biega, dzięki
:)

pati9120
22.12.2011, 19:04
Mam problem. Od miesiąca nie grałam w simsy. Posiadam dużo dodatków w czym jest Osiedlowe Życie. Ostatniego razu gdy grałam w simsy Jaskinia Pokrzyku normalnie była wraz z rodzinami w niej, dziś weszłam i nie było Jaskini Pokrzyku- Miłowo, Werona i Dziwnowo były tylko tej jednej. Jak 'przywrócić tą miejscowość i dlaczego jej nie ma?

Liv
22.12.2011, 22:04
Kenny McCormick, InSim sobie z tym nie radzi, więc nie wiem jak się pozbyć tych pryszczy.
Masz InTeena - zobacz, może tam coś się znajdzie :)

pati9120, historia zna przypadki samousuwających się maxisowych otoczeń z niewyjaśnionych przyczyn.
To tylko moje przypuszczenie. Może ktoś wpadnie na jakiś sensowny pomysł co do tego.

Jeśli w niej grałaś, nie będziesz w stanie jej przywrócić (dla pewności możesz zobaczyć czy w folderze Neighborboods jest folder E001 - jeśli nie ma, to prawidłowo, jeśli JEST, możemy przystąpić do skomplikowanej akcji ratowania otoczenia).
Jeśli zaś nie grałaś, zajrzyj tutaj: http://forum.thesims.pl/showthread.php?p=1409141&highlight=przywr%F3ci%E6#post1409141
Ale po co odzyskiwać okolicę w której się nie gra?
Aha, i radziłabym sprawdzić, czy OŻ samo Ci się nie odinstalowało - tak też zdarza się (sama coś takiego przeżyłam).

impreza
23.12.2011, 20:04
Witajcie, zdarzyło mi się kilka razy w mojej przygodzie z simami 2, że niektóre meble tj. łóżko czy sofa zmieniają kolor i wyglądają na zniszczone. Co jest tego powodem, czy to błąd gry?

ultraviolence
23.12.2011, 22:15
Witajcie, zdarzyło mi się kilka razy w mojej przygodzie z simami 2, że niektóre meble tj. łóżko czy sofa zmieniają kolor i wyglądają na zniszczone. Co jest tego powodem, czy to błąd gry?

Masz jakiegoś zwierzaka w domu? Może po prostu Twój kociak zadrapał Ci kanapę? :D A tak na poważniej, łatwiej byłoby zdiagnozować problem, gdybyś wstawiła tutaj screena przedstawiającego taką "zniszczoną" rzecz.

kalafjor
27.12.2011, 15:55
Ostatnio miałem problem (może ktoś go pamięta), że chciałem zrobić z otoczenia przedmieście do Dziwnowa. Oczywiście coś zepsułem i teraz jak chcę dodać do jakiegoś otoczenia przedmieście to mogę dodać tylko Dziwnowo. Skopiowałem plik i obrazek przedmieścia z Miłowa i wkleiłem do mojego otoczenia. Zadziałało, ale! Gdy wybieram parcele z przedmieścia, na które chciałbym pojechać, to nazwy i opisy są w porządku, ale obrazki przedstawiają domki, które kiedyś ściągnąłem i jak pojedzie się na daną parcelę, to jest ona tą ze zdjęcia. Dobrze, że mój sim miał komórkę, bo nie wiem jak bez budki bym z parceli mieszkalnej do domu wrócił. Co mam zrobić, żeby działało mi normalne Przedmieście?

Liv
27.12.2011, 16:08
kalafjor, po pierwsze, nie pisz, że zepsułeś, bo wszystko działa tak jak powinno.
Zrobiłeś kopie zapasowe plików? Jeśli tak, to znajdź folder "D001".
Jeśli ich nie masz, rób reinstalkę tego dodatku/ściągnij folder D001 stąd (http://www.moreawesomethanyou.com/smf/index.php/topic,13382.0.html).

kalafjor
27.12.2011, 22:14
Dzięki, jak zwykle mi pomogłaś.
Skarb! <3

Violette
28.12.2011, 12:01
Jestem ciekawa, czy jest gdzieś kod albo jakiś hack, żeby sim mógł pójść na parcelę publiczną na pieszo (tak jak w Podróżach), ale bez tego dodatku (najlepiej żeby nie były wymagane żadne).

Iza11112
28.12.2011, 17:24
Pomóżcie mi ,bo ja już niewiem, Do nerwicy mnie te simsy doprowadzają,
Zainstalowałam wszystko pięknie nawet sę nie zacinalo,wchodzę w Dziwnowo,a tu zamiast miasta to mam takie siwe tlo ,ten panel niebieski na dole jest normalny,otwarlam więc tworzenie rodziny i wyskakuje czarne tło, a reszta normalna. Tak jakby simy i miasto bylo "za czarną ścianą" Bo gra normalnie funkcjonuje gdyby nie ten szczegół właśnie.
Zastanawiam się czy komputer mam nie za slaby:
Procesor;ADM Semprom 2500+
2 GB wolnego miejsca na dysku C (więcej już chyba nie dam rady zwolnić)
karta graficzna:ATI Radeon 9550/X1050 Series i najnowsze sterowniki
Windows XP.

Liv
28.12.2011, 18:57
Btw, KOMUŚ przydałby się firefox :P

No fakt, komp troszkę słaby, aczkolwiek to coś z kartą graficzną jest nie tak.
Jeśli masz stare sterowniki (np. na płytce), przeinstaluj.

Btw, parę lat wstecz sama miałam tą kartę graficzną i gra działała dobrze.

Stephenowa
29.12.2011, 20:40
No więc ja piszę w imieniu koleżanki. Ja gram już tylko w 3, ale ona postanowiła zainstalować sobie 2 i większość dodatków. Po zainstalowaniu ich nie mogła gry odpalić i na jakimś forum wyczytała, że zrobiła błąd, bo zainstalowała wszystko do jednego folderu. Zaczęła odinstalowywać wszystko, było okeeej, aż doszła do Na studiach. Otóż problem jest taki, że nie może odinstalować tego dodatku. Po kliknięciu na ikonkę po prostu nic się nie dzieje. Nie może też odinstalować podstawki, bo ma zainstalowane dodatki. I rodzi się pytanie- czemu tak się dzieje i jak temu zaradzić ? Dzięki za pomoc. : )

Kenny McCormick
29.12.2011, 21:13
(...) Ściągnęłam Własny Biznes (...)

Dziewczyno, ściąganie z neta, nawet tylko po to bo Ci siię płyty nie chce wkładać, to już jest piractwo. Tu piratą się nie pomaga (więc tu pomocy nie szukaj...)

Björk
29.12.2011, 21:20
No więc ja piszę w imieniu koleżanki. Ja gram już tylko w 3, ale ona postanowiła zainstalować sobie 2 i większość dodatków. Po zainstalowaniu ich nie mogła gry odpalić i na jakimś forum wyczytała, że zrobiła błąd, bo zainstalowała wszystko do jednego folderu. Zaczęła odinstalowywać wszystko, było okeeej, aż doszła do Na studiach. Otóż problem jest taki, że nie może odinstalować tego dodatku. Po kliknięciu na ikonkę po prostu nic się nie dzieje. Nie może też odinstalować podstawki, bo ma zainstalowane dodatki. I rodzi się pytanie- czemu tak się dzieje i jak temu zaradzić ? Dzięki za pomoc. : )

Usunąć foldery z instalacją ręcznie poprzez delete, a później w rejestrze pokasować wszystko, co wiąże się z sims 2...
Więcej info? Ps. CCleaner pewnie automatem usunie wpisy z rejestru (jest też tam opcja odinstalowania opornych gier) :)

Ale jakby nie pomogło - służę większymi wyjaśnieniami.

Liv
29.12.2011, 21:42
Usunąć foldery z instalacją ręcznie poprzez delete, a później w rejestrze pokasować wszystko, co wiąże się z sims 2...
Wiesz, że tak zrobiłam i to nie zadziałało? :O W sam raz miałam problem z akcesoriami i musiałam je parę razy zainstalować i odinstalować, żeby w końcu móc normalnie grać. Reinstalka simsów i wielu innych gier w przypadku Windowsa Visty/7 to horror :(
CC Cleaner wtedy się nie sprawdził i musiałam ściągnąć inny program, który sobie poradził z tymi "głębszymi" wpisami.
Albo to ja coś po drodze namieszałam i odkręcanie tego zabrało mi tyle czasu xD

(...) Ściągnęłam Własny Biznes (...)

Dziewczyno, ściąganie z neta, nawet tylko po to bo Ci siię płyty nie chce wkładać, to już jest piractwo. Tu piratą się nie pomaga (więc tu pomocy nie szukaj...)
Nie no, granie na cracku w przypadku gdy płyta ma się zniszczyć jest jak najbardziej uzasadnione i nie zalicza się tego pod piractwo, wszak gracz nie nabył gry nielaegalnie, ale zapłacił te ponad sto ileś złotych za podstawę i dodatki.

Stephenowa
29.12.2011, 22:15
Björk wielkie dzięki za pomoc, ale niestety nie działa.. CCleaner w ogóle nie reaguje na polecenie 'odinstaluj programy', nic. Z rejestrem niby ona coś podziałała, ale sama nie wiem, co dokładnie, nie siedzę w tym zbyt długo. W każdym bądź razie problem jest nadal aktualny. Jakieś łatwe i skuteczne pomysły?
Liv a wiesz może, jaki to był program? :D

E: A nienienie! Coś jakoś ręcznie idzie. W sumie to nie wiemy,czy zadziała, ale może. Mam nadzieję! Dziękuję za próbę pomocy.: )

Estella Sanchez
06.01.2012, 10:37
Mam małe pytanie, może głupie :redface:

Kiedy w grze nacisnę ikonkę kosza w trybie kupowania i pojawia mi się okienko " czy chcesz nieodwracalnie usunąć element z gry" i klikam tak, to automatycznie usuwa mi się package z downloads?

Mam naściągane sporo rzeczy, nie wszystkich używam a usuwanie ich ja się je widzi jest o niebo wygodniejsze...

Scheiße
06.01.2012, 11:05
No więc tak. Zainstalowałem sobie The Sims 2, potem Cztery Pory Roku i grałem, wszystko było okej. Niedawno kolega pożyczył mi Czas Wolny - zainstalowałem i kiedy wchodzę do gry wyskakuje, że CPR się odinstalowało -.-' A na dysku nadal jest.
O co chodzi?

e; TS2 i CPR mam na dysku D, a CW na C bo się nie zmieściło
e2; odinstalowalem czas wolny i okazało się ze nie ma już zadnego miasta, jak wchodzę do gry :(( kit, robię reinstalkę

Liv
06.01.2012, 13:32
Kiedy w grze nacisnę ikonkę kosza w trybie kupowania i pojawia mi się okienko " czy chcesz nieodwracalnie usunąć element z gry" i klikam tak, to automatycznie usuwa mi się package z downloads?
Yes sir.
Ale mogą po tym zostawać zbędne meshe, dlatego najlepszym rozwiązniem jest wywalić wszystko z downloads, zacząć ściągać od nowa i robić foldery z poszczególnymi rzeczami.

Scheiße - odinstaluj grę i potem instaluj wszystko na jednej partycji.
Masz dużo miejsca na D, to dawaj wszystko tam.

Estella Sanchez
06.01.2012, 13:56
Yes sir.
Ale mogą po tym zostawać zbędne meshe, dlatego najlepszym rozwiązniem jest wywalić wszystko z downloads, zacząć ściągać od nowa i robić foldery z poszczególnymi rzeczami.

Scheiße - odinstaluj grę i potem instaluj wszystko na jednej partycji.
Masz dużo miejsca na D, to dawaj wszystko tam.

Bardzo dziękuję za odpowiedź.
Od jakiegoś czasu tak robię, mam w miarę wszystko posegregowane. Nawet mam zdjęcie z rzeczą w folderze :) Ale niektóre rzeczy są w kolekcjach, albo na foto wyglądają dobrze a w grze tak sobie.

Scheiße
06.01.2012, 17:27
Zwolniłem miejsce na D, tam gdzie była zainstalowana podstawa. Zainstalowałem Nocne życie. Odpalam grę, żeby utworzyło folder 'The Sims 2' w Moich Dokumentach, dobra, utworzyło, no to wyłączam grę. Pościągałem trochę dodatków, no bo wcześniej zapomniałem skopiować przy usuwaniu folderu 'The Sims 2' x.x
Wrzucam dodatki do Downloads - odpalam grę. Cyk i 'Aplikacja została zakłócona...'. Wyrzucam Downloads - działa. Pomocy :((
e; sprawdziłem Clean Installer'em - nie ma żadnego wadliwego. grrr

Liv
06.01.2012, 18:12
Zainstaluj wszystkie dodatki jakie miałeś wcześniej, co?
Jak nie pomoże, to zajrzyj do tematu o dodatkach.

Scheiße
06.01.2012, 18:25
Naczytałem się troszkę - wystarczyło zainstalować dodatek starszy niż 'Zwierzaki'. Działa :D

I jeszcze coś. Doinstalowałem sobie Czas wolny, na partycji D. Usunęło Nocne życie. <beczy>
Głupie simsy.

Estella Sanchez
06.01.2012, 18:36
I jeszcze coś. Doinstalowałem sobie Czas wolny, na partycji D. Usunęło Nocne życie. <beczy>
Głupie simsy.

Ja też raz tak walczyłam :(( Nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że wszystkie części powinny być w jednym miejscu ( ścieżki), no i na partycji nie-systemowej gra nie tworzy plików domyślnych, więc trzeba ręcznie ostrożnie tworzyć foldery, ale to pewnie wiesz.

Avis
08.01.2012, 13:00
Mam pytanie. Do przedwczoraj grałam bez żadnych dodatków z neta. Lustra w grze nie odbijały obrazu nawet po majstrowaniu z kodami. Zainstalowałam makijaż z internetu, to nagle zaczęły działać jak powinny. Co więcej, wcześniej zanim gra się zapisała mijał chyba kwadrans, teraz wszystko idzie szybko. Czy to możliwe, że wpłynął na to ściągnięty makijaż? A, i jeszcze jedno- kiedy moja simka wraca z pracy z przyjacielem, to on siedzi u niej po pięć dni i nie robi nic poza graniem w szachy z jej sąsiadami(ona ma mieszkanie). Nie można ich pożegnać, bo nie chcą odejść od gry. Dopiero po kilku dniach wstają sami z siebie. Co zrobić aby sobie poszli? Bo zanim jeden sobie pójdzie, to ona przyprowadza trzech następnych i tłok się robi.

EDIT: Dzięki Liv. Co do luster- nie grzebałam w ustawieniach, więc nie wiem czemu nagle zaczęły odbijać obraz. Czas zapisywania- zmienił się bardzo, a instalowałam tylko makijaż, ale nie narzekam :D. Klub miłośników gry w szachy- zrobiłam jak napisałaś, już go nie ma. Jeszcze raz dziękuję. :)

Liv
08.01.2012, 14:13
Co do makijażu i luster - nie ma takiej możliwości, bo odbicia ustawia się w opcjach gry, a w opcje same w sobie nawet hacki nie ingerują.
Co do czasu zapisywania, nie wydaje mi się. Jakkolwiek przy ściągniętych plikach z neta pojawiają się dodatkowe pliki w EA Games z Moich dokumentów, tak zazwyczaj one nie przyspieszają gry, a przynajmniej nie aż tak. No chyba, że to właśnie w tym był haczyk :P Aczkolwiek nie brzmi to normalnie...

Szachistę (:D) możesz usunąć moveobjectsem albo boolpropem (force error -> delete albo reset). Aczkolwiek nie ma możliwości, żeby jego granie nie mogło być przerwane przez innego Sima, który np. chce z nim pogadać.

Malin
11.01.2012, 23:10
Witam, mam pewien problem w grze, który nie jest może jakiś strasznie poważny czy przeszkadzający w samym graniu, ale bardzo (mnie) irytujący. Mianowicie od wczoraj coś dziwnego zaczęło dziać się z teksturami - głównie ubraniami Simów, ale nie tylko. Po uruchomieniu gry wszystko jest ok, podobnie po prysznicu czy zmianie ubrania. Niestety po kilku minutach (a może nawet mniej...) cała tekstura ubrania rozmywa się. Wygląda to tak:
http://img42.imageshack.us/img42/135/beztytuulji.jpg
Dodam, że dotyczy to wszystkich ubrań - ściągniętych z netu jak i maxisowych. Podobne rozmycie tekstury zauważyłam również na trawie (zielona plama) i wannie dla dwóch osób z nagród aspiracji (tu rozmywają się boki). Nie mam bladego pojęcia, co może być przyczyną. Nigdy wcześniej takich problemów nie miałam, nie kopię w opcjach, więc nie wiem, jak i dlaczego to się stało. Szczegóły postaci/terenu mam ustawione na "wysokie", zresztą nie sądzę by sam problem istniał w opcjach, bo po włączeniu gry/zmianie ubrania wszystko jest ok, dopiero po jakimś czasie wszystko się rozmywa.
Problem pojawił się dopiero wczoraj, a gram intensywnie od dość dawna. Nie przeszkadza to ogólnie w grze, nic złego się podczas grania nie dzieje, nie ma błędów itp., po prostu ubrania i kilka innych rzeczy wygląda koszmarnie ;/ Problem jest czysto "kosmetyczny" (wizualny), ale jakże denerwujący (szczególnie podczas robienia zdjęć do albumu - no Simy wyglądają po prostu brzydko i zdjęcie się do niczego nie nadaje). Czy ktoś potrafi mi pomóc? Będę bardzo wdzięczna.
Pozdrawiam.

ultraviolence
11.01.2012, 23:55
Noeemi83, ściągałaś ostatnio jakieś dodatki do gry? Działa Ci opcja antyaliasingu? Jaką masz kartę graficzną? Zerknij jeszcze tutaj: http://forum.thesims.pl/showthread.php?t=50138&page=2

Kenny McCormick
12.01.2012, 19:15
noemi, a instalowałaś jakieś dodatki (OŻ, 4PR, itp.)? Bo mi po instalacji dodatków się ustawienia zmieniają :(
Nie wiem czy to ma coś wspólnego, ale pirat ?

Liv
12.01.2012, 19:49
@up: matko, nie.
Złe cracki nijak się mają do grafiki.

Zmień ustawienia karty graficznej - rozdzielczość, wydajność głównie.
Próbuj do skutku.
Radzę też zaaktualizować sterowniki tak na wszelki wypadek.

To jest sprawa związana z karta graficzną.

Malin
18.01.2012, 14:52
Dzięki za zainteresowanie :)
Niestety w temacie niewiele się zmieniło pomimo różnych prób działania w kierunku grafiki. Po włączeniu gry wszystko jest ok, ale po jakimś czasie tekstury się rozmywają ;/ Zauważyłam jednak, że dzieje się to o wiele szybciej, jeśli komputer chodził kilka godzin przed włączeniem gry (przegrzanie?). Zastanawia mnie tylko, dlaczego tak się dzieje, skoro gram w tę grę nie od dziś i zawsze wszystko było w porządku, a teraz coś się spaprało ;/ żadnych części w komputerze nie wymieniałam, ba, nawet samą grę instalowałam już jakiś rok temu i tak sobie kwitnie na dysku czekając, aż mi się zachce od czasu do czasu zagrać... Nie wiem, nie nadążam za tym moim kompem.
To jest sprawa związana z karta graficzną.
Ta moja karta to w ogóle jakiś cudak jest, ostatnio wyczytałam na jakiejś stronie poświęconej TS2, że powiększa pokrycia terenu w grze. A ja się zawsze dziwiłam, dlaczego malując teren zamiast małych kamyczków na ścieżce czy drobniutkiego piasku wokół jeziora mam jednolitą plamę, która kamyczkami czy piaskiem okazywała się dopiero po zamalowaniu CAŁEJ PARCELI... To pokrycie było powiększone jakieś kilkadziesiąt razy ;/ I zawsze myślałam, że to błąd dodatku. A wydawało mi się, że GeForce to dobra karta...

btw.
(..)Nie wiem czy to ma coś wspólnego, ale pirat ?
O nie, broń Boże, do dziś pamiętam, jak pożyczałam na tę grę kasę od trzech osób :D)

ginsei
18.01.2012, 15:24
Możliwe, że ci się powolutku karta graficzna psuje, ewentualnie, nieczyszczona, szybko się przegrzewa.